Filtr to niepozorna, ale ważna część każdej pralki – zarówno Samsung, Bosch, LG, jak i Amica czy każdego innego producenta. Ważne, aby wiedzieć, jak często i w jaki sposób go czyścić. Szybko dowiesz się tego z mojego poradnika!

Filtr to niepozorna, ale ważna część każdej pralki – zarówno Samsung, Bosch, LG, jak i Amica czy każdego innego producenta. Ważne, aby wiedzieć, jak często i w jaki sposób go czyścić. Szybko dowiesz się tego z mojego poradnika!
Spis treści:
Zanim przystąpisz do umycia i wyczyszczenia filtra, najpierw musisz zlokalizować jego miejsce. W większości pralek, jak na przykład marki Samsung, Bosch, Amica oraz Whirlpool, element ten znajduje się w dolnym prawym rogu urządzenia. Miejsce to oznaczono niewielką, ale charakterystyczną klapą.
Sytuacja wygląda nieco inaczej w pralkach Indesit. W nich znajdziesz na dole długą listwę, na całej szerokości urządzenia.
Wiedz, że niezależnie od marki sprzętu czyszczenie filtra w pralce wygląda podobnie.
Poznaj instrukcję krok po kroku, jak wyczyścić filtr w pralce:
Warto regularnie czyścić filtr w pralce, aby sprzęt prawidłowo pracował. Inaczej nieczystości mogą w końcu zablokować przepływ i narazić pompę odpływową na awarię, a tego na pewno nie chcesz.
Ponadto niedrożność tego elementu wywołuje różne awarie, np.:
Odpowiednie i jednocześnie regularne dbanie o pralkę to gwarancja długiego użytkowania sprzętu oraz jego efektywnej pracy. Wiesz już, jak wyczyścić filtr w pralce. Przekonaj się, jak często trzeba to robić.
Niezależnie od tego, czy w swoim domu masz dobrą pralkę Samsung, Bosch, LG, Beko, Amica czy Electrolux, bardzo ważna jest systematyczność w czyszczeniu filtra. Oczywiście wszystko zależy od tego, jak często uruchamiasz pralkę oraz w jakim stopniu zabrudzone są Twoje ubrania.
Pamiętaj, że im więcej zanieczyszczeń nazbiera się we wnętrzu urządzenia, tym trudniejsze okaże się wyjęcie filtra. Element będzie wręcz oblepiony brudem i pozostałościami po praniu.
Producenci zalecają, aby raz w miesiącu wykonywać kompleksowe czyszczenie pralki wraz z dokładnym umyciem jej filtra. Biorąc pod uwagę, że nie jest to trudne i skomplikowane, nie uznasz tego za uciążliwą czynność.
Dzięki temu zapobiegniesz awariom pralki i unikniesz narzekania na jej mało skuteczną pracę (chociażby na to, dlaczego pranie nie pachnie płynem do płukania).
Dowiedz się, czym i jak zadbać jeszcze o swoją pralkę:
Zobacz zestawienia sprzętów do prania i suszenia:
Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.