W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Jak zrobić loki bez lokówki?

author avatar
Polina Goch
Komentarze:  0

Pragniesz stworzyć bujne i sprężyste loki, ale boisz się, że lokówka mogłaby je zniszczyć? W tym artykule poznasz cztery łatwe sposoby na to, jak zrobić loki bez lokówki, czyli na zimno.

Jak zrobić loki bez lokówki?

Spis treści:

  1. Papiloty

  Kręcenie włosów na papiloty to stara i sprawdzona metoda, z której korzystały jeszcze nasze babcie. Mimo upływu lat papiloty wciąż cieszą się dużą popularnością.

  Są ogólnodostępne i tanie, dlatego bez problemu kupisz je w niemal każdej drogerii.

  Zobacz, jak poprawnie zrobić loki za pomocą papilotów:

  1. Weź szczotkę do włosów i precyzyjnie przeczesz nią pasma na całej długości.
  2. Dobrze, aby włosy były odrobinę wilgotne, dlatego spryskaj je delikatnie wodą lub pozostaw lekko niedosuszone. Możesz dodatkowo użyć specjalnej pianki do stylizacji, która spotęguje efekt. Pianka przyda się zwłaszcza w przypadku włosów, które nie są zbyt podatne na modelowanie.
  3. Następnie podziel włosy na sekcje dla większej wygody. Jeśli łatwiej jest Ci nawijać pasma bez dzielenia ich na partie, pomiń ten krok i przejdź od razu do kręcenia.
  4. Odseparuj dłońmi niewielkie pasemko. Im więcej włosów weźmiesz, tym pełniejsze wyjdą loki.
  5. Naciągnij pasmo i powoli nawiń włosy na papilota. Rozpocznij od ich końcówek.
  6. Na koniec zaciśnij papilota w taki sposób, by stabilnie trzymał się na głowie. Odpowiedni zacisk sprawi też, że pasemko się nie odwinie.
  7. Powtórzę tę czynność z każdym kolejnym pasemkiem.
  8. Najlepiej, abyś pozostawiła papiloty na całą noc. Jeśli nie masz takiej możliwości, odczekaj kilka godzin. Co ważne, nie zdejmuj papilotów z włosów, dopóki nie będą całkowicie suche.

  Na rynku znajdziesz wiele rodzajów papilotów, np. piankowe, gąbkowe czy gumowe, jednak sposób ich aplikacji jest zazwyczaj bardzo podobny.

  Ranking lokówek – zwycięzca

  Philips BHB887/00

  2. Warkoczyki

  Jeśli zastanawiasz się, jak zrobić falowane włosy bez lokówki, ta metoda będzie dla Ciebie strzałem w dziesiątkę!

  Jest banalnie prosta, a jednocześnie niezwykle efektowna. Pozwala uzyskać romantyczne fale w zaledwie kilku prostych krokach.

  Oto poszczególne etapy:

  1. Metoda polega na stworzeniu klasycznych lub dobieranych warkoczyków na całej głowie.
  2. Dla lepszego efektu skrop uprzednio pasma wodą, aby były delikatnie wilgotne (w kierunku suchych). Polecam Ci wykorzystać do tego buteleczkę z atomizerem. Nie jest to obligatoryjny krok, ale na pewno wzmocni rezultat.
  3. Jeżeli zależy Ci na grubszych falach, zapleć na włosach dwa warkocze oddzielone od siebie przedziałkiem na środku głowy.
  4. Drobniejsze fale osiągniesz, zaplatając kilka lub kilkanaście mniejszych warkoczyków na całej głowie.
  5. Końce włosów zawsze zabezpiecz gumką. Wtedy warkocze się nie rozplączą.
  6. Warkoczyki najlepiej pozostaw na kilka godzin lub idź w nich spać. Pamiętaj, że im dłużej je trzymasz, tym trwalsze będą efekty.
  7. Po tym czasie rozplącz kosmyki, przeczesz je delikatnie palcami i utrwal fale specjalnie przeznaczonym do tego kosmetykiem.

  Przeczytaj też: Czy lokówka niszczy włosy?

  3. Pasek od szlafroka

  Nie… To nie jest żart. Kręcenie włosów na pasek od szlafroka to ostatnimi czasy bardzo popularna w Internecie metoda na domowe loki. I szalenie skuteczna.

  Doskonale sprawdzi się u posiadaczek bardzo długich włosów.

  Oto czynności, które musisz wykonać:

  1. Na początku rozczesz dokładnie włosy, a następnie podziel je na dwie sekcje (czyli pionowym przedziałkiem na środku głowy).
  2. Nanieś na włosy specjalną piankę do stylizacji, która spotęguje efekt, choć nie jest to niezbędne.
  3. Weź pasek od szlafroka i połóż go sobie poziomo na środku głowy. Zrób to tak, aby końce paska zwisały równo po obu stronach.
  4. Oddziel niewielkie pasemko włosów przy samej twarzy, weź je do ręki i zacznij nawijać na pasek. Zrób nim jeden obrót wokół paska i nie puszczaj!
  5. Do pierwszego pasemka dobieraj stopniowo kolejne kosmyki i nakręcaj wszystkie razem na pasek. Pamiętaj, że prawą stronę włosów powinnaś nawijać na prawą część paska, a lewą na lewą.
  6. Gdy już uporasz się z tym zadaniem, zwiń obie części paska w tzw. „ślimaczki” (koczki) i przymocuj końcówki paska wsuwkami tak, aby się nie rozpadły.
  7. Pozostaw tę konstrukcję najlepiej na całą noc, a rano ciesz się pięknymi lokami. Tylko nie zapomnij ich porządnie utrwalić, np. lakierem do włosów.

  Zobacz specjalne promocje z limitem czasowym!

  4. Ołówki

  Ostatnią metodą jest kręcenie włosów na ołówki lub inne podłużne pałeczki (np. od sushi czy papierowe słomki). Prawdopodobnie będziesz potrzebowała ich kilkunastu.

  Spójrz na poradnik krok po kroku:

  1. Na dokładnie uczesane włosy nałóż odrobinę pianki lub kremu do modelowania loków. Jeśli nie masz w domu takiego kosmetyku, pozostaw pasma suche.
  2. Następnie wydziel z włosów jeden kosmyk i nawiń go na ołówek. Zacznij od samej nasady lub zachowaj nieco odstępu od skóry głowy (sama zdecyduj, jaki efekt bardziej Ci się podoba). Grubość pasemka powinnaś uzależnić od rezultatu, jaki chcesz uzyskać. Im cieńszy kosmyk nawiniesz, tym drobniejsze będą Twoje loczki.
  3. Kolejno przymocuj ołówek do głowy. Zrób to za pomocą spinki „żabki” lub przypnij końcówkę nawiniętego pasemka włosów zwykłą wsuwką.
  4. Odczekaj minimum kilkadziesiąt minut i uwolnij kosmyki z ołówków. Im dłużej pozostawisz je na głowie, tym trwalszy efekt uzyskasz.
  5. Na koniec roztrzep delikatnie loczki palcami i utrwal je lakierem do włosów.

  Przeczytaj też: Jak zrobić loki lokówką? Jak kręcić nią włosy?

  Podsumowanie

  Poznałaś już moje niezawodne patenty na to, jak zrobić ładne loki bez lokówki.

  Jestem pewna, że stosując się do powyższych wskazówek, stworzysz na swoich włosach perfekcyjny skręt, o jakim zawsze marzyłaś.

  I co najważniejsze dla zdrowia włosów – loki wykonasz bez użycia ciepła i profesjonalnych sprzętów fryzjerskich. Niemniej pamiętaj, że najlepsze lokówki do włosów coraz to bardziej dbają o jakość pasm.

  Oceń publikację
  [Głosy: 5 Średnia: 4.2]

  Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

  Subscribe
  Powiadom o
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments