W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Termosonda w piekarniku – Co to jest? Jak działa?

author avatar
Łukasz Proszek
Komentarze:  0

Termosonda w piekarniku to w mojej ocenie jedna z najciekawszych funkcji w sprzęcie to pieczenia. Co ważne, przydaje się nie tylko podczas przygotowywania mięsa bądź ryb. Dowiedz się zatem, co to jest termosonda w piekarniku, jak działa i do czego służy.

Termosonda w piekarniku - Co to jest? Jak działa i do czego służy?

Spis treści:

  Co to jest termosonda w piekarniku?

  Termosonda sprawia, że piekarnik staje się jeszcze łatwiejszy w obsłudze. To specjalny czujnik sprawdzający temperaturę wewnątrz potrawy. Skontrolujesz proces pieczenia i unikniesz nie tylko przypalenia dania, ale też podania surowego posiłku. Inaczej ten dodatek określa się mianem sondy do żywności.

  Najczęściej ma postać szpikulca. Umieszczasz go w potrawie przed rozpoczęciem pieczenia. Termosonda jest zintegrowana z piekarnikiem. Jej wbudowany system na bieżąco sprawdza aktualną temperaturę dania, podając Ci ją.

  Ranking piekarników do zabudowy – zwycięzca

  Electrolux EOE7P31Z

  Do czego służy termosonda w piekarniku?

  Wykorzystasz ją do kontrolowania temperatury dania umieszczonego w piekarniku. Sprawdzisz ją w dowolnej chwili, a wszystko za sprawą wbudowanego systemu. Z miernikiem bez problemu przyrządzisz soczysty posiłek, unikając ciągłego wpatrywania się w urządzenie.

  Termosonda w piekarniku stanowi dużą pomoc w czasie pieczenia. Aby mieć pewność, że prawidłowo mierzy temperaturę żywności, umieść ją w samym środku potrawy lub w jej najgrubszej części. Włóż czujnik w taki sposób, aby przynajmniej 3/4 jego budowy znalazło się w jedzeniu.

  Zobacz specjalne promocje z limitem czasowym!

  Jak działa termosonda w piekarniku?

  Termosonda przekazuje temperaturę pieczonej potrawy. Robi to za pomocą specjalnego systemu. Aby wszystko działało prawidłowo, musisz pamiętać o właściwym użyciu miernika.

  Szpikulec włóż w przyrządzane danie, a wtyczkę znajdującą się na końcu przewodu umieść w przeznaczonym do tego gnieździe. Najczęściej znajdziesz je w prawym górnym rogu w ramie komory (choć sporo zależy od producenta piekarnika i modelu).

  Właściwe podłączenie sprawia, że czujnik stale przesyła temperaturę potrawy. Po osiągnięciu ustawionej przez Ciebie wartości (robisz to przy starcie pieczenia) usłyszysz alarm. Będzie to sygnał, że posiłek jest gotowy. W niektórych sprzętach zamiast alarmu następuje od razu automatyczne wyłączenie.

  Przeczytaj też: Na co zwrócić uwagę, kupując piekarnik do zabudowy?

  W jakich potrawach przydaje się termosonda w piekarniku?

  Ten dodatek znacząco ułatwi Ci przede wszystkim przyrządzanie różnego rodzaju mięs. Może to być wołowina, cielęcina, drób, jagnięcina czy wieprzowina. Termosonda w piekarniku zapewni Ci również cenną pomoc przy przyrządzaniu pieczonych ryb, takich jak łosoś, pstrąg i tuńczyk.

  Miernik z powodzeniem wykorzystasz też do innych dań z piekarnika. Użyjesz go przy zapiekankach, ciastach oraz deserach. Skorzystasz z niego bez ograniczeń.

  Piekarnik z termosondą – czy warto?

  Termosonda w piekarniku stanowi bardzo praktyczne rozwiązanie. Warto zainwestować w takie nowoczesne urządzenie, zwłaszcza jeśli często pieczesz. Zapomnisz o przypieczonych i niedopieczonych potrawach, wszystko będzie Ci wychodzić. Przestaniesz się zastanawiać, kiedy wyjąć mięso, aby było soczyste, a nie wysuszone.

  Za pomocą czujnika w każdej chwili sprawdzisz rzeczywistą temperaturę jedzenia i to bez zbędnego wysiłku. Nie musisz przy tym ciągle otwierać drzwi komory, co przecież przyczynia się do utraty ciepła.

  Wiedz, że coraz więcej piekarników na rynku oferuje termosondę. Potwierdza to ranking piekarników do zabudowy. To rozwiązanie przydatne zarówno w sprzętach do użytku domowego, jak i tych wykorzystywanych w lokalach gastronomicznych.

  Oceń publikację
  [Głosy: 1 Średnia: 5]

  Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

  Subscribe
  Powiadom o
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments