Mała Zmywarka Kompaktowa | Opinie, Ranking

Dobra mini zmywarka łączy w sobie skuteczne zmywanie naczyń z oszczędnością miejsca w kuchni. Jeżeli nie masz przestrzeni na pełnogabarytowy sprzęt, koniecznie zobacz mój niezależny ranking małych zmywarek kompaktowych!

Mała zmywarka kompaktowa - ranking, opinie

W aktualizowanym zestawieniu wyróżniłem małe zmywarki kompaktowe do zabudowy oraz nablatowe (wolnostojące).

Oba rodzaje są najczęściej niskie i na 6 kompletów naczyń. Bez problemu ulokujesz je w małej, ciasnej kuchni.

Jeżeli wybierasz więc spośród najmniejszych zmywarek na rynku, kieruj się moim rankingiem z opiniami!

Ranking małych zmywarek nablatowych

Kompaktowa zmywarka nablatowa to pełna swoboda, jeśli chodzi o umiejscowienie sprzętu, więc nic Cię nie ogranicza. Sprawdź poniższy ranking małych zmywarek nablatowych, żeby szybko wybrać dobry model.

Miejsce 1

Siemens SK26E822EU

Mała zmywarka nablatowa na 6 kompletów naczyń. Szybko i skutecznie je zmywa, ma nawet system ochrony szkła. Jest niska, bez problemu położysz ją gdziekolwiek na blacie. To przy okazji jedna z najcichszych mini zmywarek wolnostojących. Nie denerwuje nadmiernym hałasem.

Nie zabrakło przydatnych funkcji znanych z większych sprzętów. Dzięki opcji skracania cyklu zmniejszysz jego czas trwania nawet o 50 procent. Ta przenośna zmywarka wykrywa też stopień zabrudzenia naczyń. Po co? Aby nie zużywać więcej wody i prądu, niż jest to potrzebne do efektywnego mycia.

Miejsce 2

Bosch SKS51E32EU

Biała zmywarka wolnostojąca do małej, ciasnej kuchni. Cicho pracuje, precyzyjnie zmywając brudne naczynia oraz szkło. Wyjątkowo dba również o szybkość suszenia (funkcja ExtraDry). Prędko radzi sobie z plastikowymi naczyniami, które zwykle dużo dłużej schną.

Ta mini zmywarka na blat ma 5 programów, ale dobrze zróżnicowanych: oprócz normalnego, Eco i przyspieszonego także do garnków oraz szkła. Wolisz ręcznie regulować parametry cyklu? Wtedy wykorzystasz chociażby 5 ustawień dotyczących temperatury wody.

Miejsce 3

Candy Brava CDCP 6/E-S

Atrakcyjna cenowo zmywarka kompaktowa. Zużywa mało wody, nie przesadzając też z poborem prądu oraz generowanym hałasem. Zapewni Ci 6 trybów zmywania dopasowanych do rodzaju bądź stopnia zabrudzenia naczyń. Bez większych zagwozdek ulokujesz ją w małej kuchni.

Zbiera dużo pozytywnych opinii za jakość wykonania. Mimo niskiej ceny ma metalowe dno komory. Zapewnia sterylność oraz wytrzymałość. Użyta elektronika także zwiastuje wysoką bezawaryjność, więc kupujesz raz, a dobrze.

Miejsce 4

Electrolux ESF2400OW

Tania i dobra mini zmywarka Electrolux. Jest niska i nie za szeroka (55 cm szerokości), więc umieścisz ją np. na blacie lub pod zlewem, w końcu to zmywające urządzenie wolnostojące. Jej biały kolor i panel z wyświetlaczem dobrze wkomponują się w nowocześniejszy wystrój kuchni.

Co ciekawe, jest jedną z oszczędniejszych zmywarek kompaktowych. Pobiera mało wody (tylko 6,5 l na cykl), wciąż osiągając dobre efekty zmywania. Da Ci do dyspozycji 6 programów, w tym 2 przyspieszone (20 lub 40 minut), a także cykl intensywny. Radzi sobie z mocno upaćkanymi naczyniami.

Miejsce 5

Candy Brava CDCP 8/E

Nieco większa z małych zmywarek nablatowych, ale za to wyraźnie pojemniejsza. Nadal nie przeznaczając dużo miejsca na sprzęt, usuniesz zabrudzenia z aż 8 kompletów naczyń. Dobra opcja nie tylko dla singla, ale i dla par, a może nawet rodzin 2 + 1.

Wąski panel sterowania urozmaica stylistykę urządzenia. Dobrze go opisano, więc prędko nauczysz się obsługi tej polecanej mini zmywarki na blat lub pod zlew. Do wyboru masz 6 zróżnicowanych cykli.

Ranking małych zmywarek do zabudowy

Mini zmywarka do zabudowy idealnie wpiszę się w aranżację Twojej kuchni. Nie zabierze dużo miejsca i będzie współgrać z linią meblową. Zobacz ranking małych zmywarek do zabudowy, aby dokonać udanego zakupu.

Miejsce 1

Electrolux ESL2500RO

Mała zmywarka do zabudowy z metalowym dnem i niskim zużyciem wody. Jej pozioma konstrukcja nie zajmuje wiele miejsca. Zabudujesz ją np. w słupku/wnęce, na większej wysokości, która ułatwia załadunek naczyń. A zmieścisz maksymalnie 6 kompletów, czyli standardowo dla mini zmywarek.

Ten niewielki gabarytowo sprzęt zmywający zapewnia zarówno specjalny cykl do szkła, jak i intensywny (np. do zabrudzonych garnków). Wskaźniki dodatkowego płukania bądź soli ułatwiają obsługę. Zmywarka ma ukryty panel, przez co staje się wręcz niewidoczna w zabudowie kuchennej.

Miejsce 2

Bosch SKE52M75EU

Jedna z najfunkcjonalniejszych małych zmywarek do zabudowy, jak i w ogóle na tym rynku. Na żądanie skrócisz czas cyklu nawet o 66 procent! Dzięki opcji Higiena Plus zwiększysz skuteczność usuwania bakterii z naczyń. Skorzystasz również z opóźnionego startu, zaprogramujesz czasowo rozpoczęcie cyklu.

Kluczowe parametry także nie zawodzą. Ta kompaktowa zmywarka pod zabudowę nie ciągnie zbyt dużo energii, nie hałasuje nadmiernie i ma stalowe dno. Powinna wytrzymać wiele lat intensywnego użytkowania. Za tymi zaletami idzie jednak nieco wyższa cena jak na mini zmywarkę.

Małe zmywarki nablatowe (wolnostojące) – Opinie

Mała zmywarka nablatowa Siemens SK26E822EU

Mała zmywarka nablatowa Siemens SK26E822EU


Kliknij i kup Siemens SK26E822EU

MediaExpert
Neonet
MediaMarkt


Komfort w kuchni jest niezwykle ważny niezależnie od rozmiaru pomieszczenia. Dzięki małej zmywarce Siemens SK26E822EU zrelaksujesz się po posiłku, kiedy ten nieduży sprzęt będzie pracował.

Jest to model wolnostojący, a więc przenośny, który ustawisz niemal wszędzie. Mimo niewielkiego rozmiaru ta zmywarka zaskoczy Cię swoimi możliwościami.

W komorze zmywarki zmieści się 6 kompletów naczyń, więc sprzęt szybko posprząta po rodzinnym obiedzie. Dokładnie usunie resztki jedzenia z talerzy, jak i dokładnie wyczyści szklanki, kieliszki oraz sztućce.

Do wyboru masz 6 programów, a czas trwania większości z nich skracasz nawet o 50 procent, jeśli tego potrzebujesz. W efekcie naczynia są gotowe do ponownego użytku, nawet jeśli zapomnisz pozmywać je przed przybyciem gości.

Zużycie wody w zmywarce to ok. 8 l na cykl. Pobór energii elektrycznej wynosi ok. 61 kWh na 100 cykli. Dla większej oszczędności wody zmywarka ma program Auto. Przez specjalny czujnik wykrywa on stopień zabrudzenia naczyń. Pobierana jest więc tylko niezbędna ilość wody, a Ty oszczędzasz pieniądze.

Producent zadbał o Twój komfort w wielu aspektach. Ta polecana nablatowa zmywarka ma cichy silnik, który generuje hałas jedynie na poziomie 49 dB.

W mini zmywarce bez obaw umyjesz nawet delikatne szkło. Funkcja glassCare wykorzystuje niższą temperaturę i dłuższy czas suszenia. Twoje kieliszki są lśniące i nie wstydzisz się zaoferować je gościom.

Mała zmywarka nablatowa Bosch SKS51E32EU

Mała zmywarka nablatowa Bosch SKS51E32EU


Kliknij i kup Bosch SKS51E32EU

MediaExpert
Neonet
MediaMarkt


Codzienne zmywanie to przyjemność, kiedy to nie Ty się tym zajmujesz. Mała zmywarka wolnostojąca Bosch SKS51E32EU to idealne rozwiązanie do ciasnych pomieszczeń. Model ten to wersja nablatowa, dlatego wykorzystasz go wszędzie. Sprawdź, dlaczego ta zmywarka to dobry wybór.

Mini zmywarka Bosch przeznaczona jest na 6 kompletów naczyń. Wygodny kosz na sztućce ułatwia mycie drobnych przedmiotów. Zmywarka oferuje 5 programów do wyboru, w zależności od stopnia załadowania i rodzaju naczyń.

O oszczędność wody i energii elektrycznej dba technologia ActiveWater. Wykorzystuje system dokładnego rozprowadzania płynu, szybkie nagrzewanie i odpowiednie filtry.

Dodatkową zaletą, dzięki której ten ranking małych zmywarek uwzględnia model Bosch, jest opcja ExtraDry. Nawet wolnoschnące naczynia plastikowe po zakończeniu zmywania są suche, a Ty nie marnujesz czasu na ich wycieranie.

Wolnostojąca zmywarka Bosch generuje hałas na poziomie 49 dB, więc nie przeszkadza Ci w poobiednim odpoczynku. Zużycie wody na jeden cykl to ok. 8 l, a pobór prądu na 100 cykli osiąga 61 kWh.

Zmywarka nadaje się do mycia różnych typów naczyń, nawet delikatnego szkła. Specjalny program dopasowuje temperaturę zmywania i nabłyszczania dla osiągnięcia jak najlepszych efektów. Twoje szklanki, kieliszki i kufle będą lśniły jak nigdy wcześniej.

Mała zmywarka nablatowa Candy Brava CDCP 6/E-S

Mała zmywarka nablatowa Candy Brava CDCP 6/E-S


Kliknij i kup Candy Brava CDCP 6/E-S

MediaExpert
Electro


Kompaktowe meble i sprzęty są niezbędne w małych kuchniach. Ograniczona przestrzeń wymusza zrezygnowanie z wielu udogodnień, ale z pewnością nie ze zmywarki. Model Candy Brava CDCP 6/E-S to dobre rozwiązanie do ciasnych wnętrz. Kompaktowa zmywarka znacznie ułatwi Twoje życie. Dlaczego? Przeczytaj poniżej!

Wnętrze zmywarki, choć małe, pomieści 6 kompletów naczyń. Kosz zaprojektowano tak, by ułatwić załadunek komory i wyjmowanie z niej talerzy czy sztućców. U góry jest specjalna półka na filiżanki, a dodatkowy kosz na widelce, noże i łyżki usprawnia segregację naczyń.

Z kompaktową zmywarką Candy do małej kuchni nie tracisz czasu na niepotrzebne czynności. Szybko załadujesz i rozładujesz komorę, a 6 trybów pracy poradzi sobie z każdym zabrudzeniem. Do wyboru jest także progam Eco, dzięki któremu zaoszczędzić wodę i energię elektryczną.

Średnie zużycie wody na jeden cykl to ok. 7 l, więc w porównaniu do innych modeli ta zmywarka zasługuje na pochwałę. Pobór energii osiąga 61 kWh na 100 cykli. Zmywarka będzie wykonywać swoją pracę niemal niezauważona, ponieważ poziom hałasu utrzymuje się na poziomie 51 dB.

Mała zmywarka nablatowa Electrolux ESF2400OW

Mała zmywarka nablatowa Electrolux ESF2400OW


Kliknij i kup Electrolux ESF2400OW

MediaExpert

EURO
OleOle
Neonet
MediaMarkt


Nawet mieszkając w kawalerce, ciesz się z wydajnej zmywarki. Model Electrolux ESF2400OW to wersja wolnostojąca nablatowa, dlatego nie zajmuje dużo miejsca w ciasnym pomieszczeniu. Świetnie sprawdza się na co dzień, ale też podczas większych przyjęć. W tej opinii przeczytasz, dlaczego warto na nią postawić.

Zmywarka Electrolux ma tylko 55 cm szerokości, ale pomieści 6 kompletów naczyń. Dlatego sprawdzi się, gdy odwiedzą Cię goście. To nie wszystkie jej zalety. Dzięki programowi, który trwa zaledwie 20 minut, pozmywasz wszystkie naczynia w trakcie przyjęcia.

Po obfitym posiłku każde zabrudzenie zniknie z talerzy, a Ty nie bierzesz nawet gąbki do ręki. Mała zmywarka Electrolux sprawdza się do zmywania różnych rodzajów naczyń. Do wyboru masz 6 programów, od ekonomicznego po intensywny.

Pobór wody to ok. 6,5 l na cykl. Zużycie energii utrzymuje się na poziomie 61 kWh na 100 cykli. Sprzęt nie wypada więc źle na tle innych modeli. Zaletą jest też cicha praca.

Mała zmywarka nablatowa Candy Brava CDCP 8/E

Mała zmywarka nablatowa Candy Brava CDCP 8/E


Kliknij i kup Candy Brava CDCP 8/E

EURO
OleOle
Neonet


Jeśli zależy Ci na dobrej, ale niewielkiej zmywarce do małej kuchni, model Candy Brava CDCP 8/E to dobry wybór. Jest pojemna, wydajna i pozwala Ci zaoszczędzić czas i pieniądze. Poznaj więcej jej zalet przedstawionych w poniższej opinii.

Rozmiar tej zmywarki jest nieduży, ale jej wnętrze zaskakuje. W komorze zmieścisz aż 8 kompletów naczyń. Dwa kosze ułatwiają załadunek i wyjmowanie umytych przedmiotów.

Zmywarka oferuje 6 różnych programów. Do wyboru masz tryb eco czy przeznaczony do delikatnego szkła. Zużycie wody w zmywarce to ok. 9 l na cykl, a energii 72 kWh na 100 cykli.

Ta polecana mini zmywarka jest łatwa w obsłudze i dba o oszczędność czasu, ale także Twoich pieniędzy. W trybie eco zużywa mniej wody i energii elektrycznej.

Małe zmywarki do zabudowy – Opinie

Mała zmywarka do zabudowy Electrolux ESL2500RO

Mała zmywarka do zabudowy Electrolux ESL2500RO


Kliknij i kup Electrolux ESL2500RO

MediaExpert
EURO
OleOle
Neonet


Małe zmywarki przydają się w ciasnych kuchniach nie tylko w wersji wolnostojącej. Model do zabudowy Electrolux ESL2500RO to sprzęt na miarę każdego wnętrza. Nieważne, czy mieszkasz samotnie, czy z drugą osobą, ta zmywarka będzie odpowiednia. Przekonaj się, dlaczego tak uważam.

Moim zdaniem ranking małych zmywarek powinien uwzględnić także modele podblatowe. Nie każdy chce mieć sprzęt widoczny na pierwszy rzut oka. Jeśli należysz do tych osób, to model Electrolux do zabudowy jest właśnie dla Ciebie. Mieści 6 kompletów naczyń i daje Ci możliwość wyboru aż 6 programów zmywania.

Wśród programów zmywarki jest opcja szybkiego, 20-minutowego mycia. To idealna opcja dla zabieganych. Nawet jak zapomnisz pozmywać przed obiadem czy przybyciem gości, z tą kompaktową zmywarką nie robisz tego ręcznie. Zrelaksuj się i poczekaj, aż naczynia będą gotowe.

Wnętrze zmywarki ma ułatwić Ci załadunek i wyjmowanie naczyń. Zamiast siłować się z koszem, szybko opróżniasz komorę. Bez obaw umyjesz delikatne szkło i mocne zabrudzenia. Wystarczy, że wybierzesz odpowiedni program.

Pobór energii to typowe 61 kWh na 100 cykli. W programie Eco zużycie wody to tylko 6,5 l na cykl. Zmywarka nie przeszkadza też generowanym hałasem, który osiąga 50 dB.

Mała zmywarka do zabudowy Bosch SKE52M75EU

Mała zmywarka do zabudowy Bosch SKE52M75EU


Kliknij i kup Bosch SKE52M75EU

MediaExpert
Komputronik
Electro


Nawet w małej zmywarce do zabudowy można maksymalnie wykorzystać przestrzeń i stworzyć funkcjonalny sprzęt. Dowodem jest model Bosch SKE52M75EU. To zmywarka idealna co na co dzień oraz podczas większych spotkań z przyjaciółmi. Czas potrzebny do pozmywania naczyń przeznaczysz na coś znacznie przyjemniejszego.

Mini zmywarka do naczyń Bosch ma sensor załadunku. Dlatego nawet jeśli nie zapełnisz całkowicie komory 6 kompletami, sprzęt dopasuje pobór wody do aktualnych potrzeb. Średnie zużycie energii to 61 kWh na 100 cykli. Pobór wody to ok. 8 l na cykl.

Ze zmywarką Bosch oszczędzisz czas i pieniądze. Wymiennik ciepła w sprzęcie dba o właściwe nagrzanie wody. Nie pobiera przy tym więcej energii, niż jest to konieczne. Zmywarka pracuje cicho, hałas generowany przez nią utrzymuje się na poziomie 49 dB. To chyba nie tak źle, prawda?

Do wyboru masz 5 programów, a wśród nich tryb przeznaczony do delikatnego szkła. Zainteresowała mnie szczególnie opcja opóźnionego startu. Dzięki niej ustawisz rozpoczęcie zmywania na dowolną porę, nawet w nocy.

Ciekawa jest także funkcja Higiena Plus, która dba o sterylność naczyń, co sprawdzi się szczególnie, jeśli masz w domu małe dziecko. Dodatkowa opcja VarioSpeed Plus skraca czas zmywania nawet o 66 procent.

Zmywarka kompaktowa – Co to znaczy?

Zmywarka kompaktowa to po prostu mniejsza wersja zwykłej zmywarki. Takie modele osiągają najczęściej 55 cm szerokości (rzadko 60 cm) i do 45 cm wysokości (jeszcze rzadziej do 60 cm). Sprawdzają się więc w ciasnych kuchniach, gdzie liczy się każdy centymetr.

Standardowa ładowność kompaktowych zmywarek to 6 kompletów naczyń (a w przypadku 60 cm wysokości 8 kompletów).

Jest tu także klasyczny podział: znajdziesz mini zmywarki nablatowe (czyli wolnostojące) oraz do zabudowy (np. w słupku, we wnęce). Tych pierwszych jest zdecydowanie więcej, choć drugie nadal mogą mieć ukryty bądź zewnętrzny panel sterowania.

Co do samej skuteczności zmywania, nie ma wcale większych różnic w porównaniu do pełnogabarytowego sprzętu. To wciąż efektywnie pracujący sprzęt automatyczny.

Co z funkcjami?

W teorii nieco uboższe, ale nadal znajdziesz często oczekiwanie udogodnienia: skracanie czasu cyklu, automatyka zmywania (wykrywanie stopnia zabrudzenia naczyń), podkręcanie skuteczności suszenia. Nie pojawiają się tak często, lecz jednak są obecne wśród małych zmywarek.

Mała zmywarka – kiedy warto kupić?

Mała zmywarka, niezależnie czy wolnostojąca, czy przeznaczona pod zabudowę, może budzić pewne wątpliwości. Nieduże wymiary, znacznie mniej pojemna komora — czy to się komuś przyda? Oczywiście, nie bez powodu takie sprzęty powstają. W tej części odpowiem Ci na pytanie, kiedy warto kupić małą zmywarkę.

Dla singli i par

Mała zmywarka dobrze sprawdzi się dla osób, które nie mieszkają z całą rodziną. Kilka osób zapełni każdą zmywarkę co najmniej raz w ciągu dnia. Jeśli mieszkasz samotnie lub jedynie z drugą osobą, duży sprzęt jest po prostu niepraktyczny.

Nie uruchomisz zmywarki, zanim nie zapełnisz komory, a wypełnienie jej zajmie Ci parę dni. Przez ten czas nie masz już czystych talerzy i ostatecznie i tak myjesz je ręcznie.

Mała zmywarka to mniejsza pojemność, czyli szybciej zapełnisz komorę i zawsze masz czyste naczynia do swojej dyspozycji. Większość mini modeli mieści 6 kompletów naczyń, więc sprawdzą się nawet po małym przyjęciu.

Ciasne wnętrza

Z oczywistych przyczyn małe zmywarki to idealne rozwiązanie do ciasnych pomieszczeń.

Kawalerki, małe mieszkania, niepraktyczne kuchnie często wymuszają na domownikach rezygnację z potrzebnych sprzętów. O ile lodówki nie poświęcisz, tak zmywarka nie jest aż tak niezbędna.

W takiej sytuacji rozwiązaniem jest właśnie mała zmywarka. W opcji nablatowej kładziesz ją, gdziekolwiek znajdzie się trochę wolnego miejsca (nawet pod zlewem). Takie sprzęty nie mają dużych rozmiarów, ich szerokość to zwykle ok. 55 – 60 cm.

Małe zmywarki do zabudowy to czasem jeszcze lepsze rozwiązanie. Nie przeznaczasz na nie całej szafki. Są mniejsze niż tradycyjne modele, więc nie zabierają miejsca do przechowywania naczyń czy sztućców.

To, że masz małe mieszkanie, nie znaczy, że nie możesz cieszyć się ze zmywarki. Niech ona pracuje, kiedy Ty odpoczywasz.

Ekonomiczne rozwiązania

Małe zmywarki to również sprzęty ekonomiczne. W porównaniu do tradycyjnych modeli w typowych rozmiarach pobierają znacznie mniej wody na jeden cykl. Zwykle jest to 6 – 8 l, a w klasycznych sprzętach wartość ta przekracza 9 l.

Mini zmywarki często wyposażone są w specjalne programy, które dodatkowo zmniejszają pobór wody lub umożliwiają ekonomiczne zmywanie już przy połowie załadunku.

Jeśli więc zależy Ci na większej oszczędności, mała zmywarka prawdopodobnie okaże się tym, czego szukasz.

Podsumowanie

Małe zmywarki – zarówno nablatowe, jak i do zabudowy – stanowią ciekawą alternatywę dla większych urządzeń. Nie oferują może tyle miejsca na talerze, garnki czy szklanki, ale i tak pomogą Ci odjąć uciążliwy obowiązek domowy.

Teraz już wiesz, które mini zmywarki kompaktowe warto wziąć na zakupowy celownik. Nie musisz o to pytać na forum bądź czytać innych blogów.

W razie dodatkowych pytań lub opinii skorzystaj z sekcji komentarzy.

Pamiętaj, że nawet o tak małą zmywarkę trzeba dbać. Jednym z najlepszych rozwiązań są skuteczne tabletki do zmywarki, których ranking znajdziesz na portalu.

Szukasz jeszcze jakiegoś sprzętu, dzięki któremu zaoszczędzisz miejsce w kuchni? Sprawdź zatem małe płyty indukcyjne dwupalnikowe. Tego typu kuchenki mają sporo nowoczesnych funkcji, a zajmują bardzo mały obszar na blacie kuchennym.

Oceń publikację
[Głosy: 5 Średnia: 4.6]

Dodaj komentarz

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments