Płyta gazowa bez płomieni Opinie, Ranking 2022

Gaz pod szkłem to łatwiejsze czyszczenie i niezwykła spójność z resztą aranżacji kuchennej. Nie ma jednak zbyt dużo płyt gazowych bez płomieni. Aby postawić na dobry sprzęt, wspomóż się moim niezależnym rankingiem z opiniami.

Płyta gazowa bez płomieni opinie

Jak połączyć tradycyjny sposób gotowania z nowoczesną stylistyką i sterowaniem? Ukryć gaz pod szkłem! Tak, rynek płyt gazowych bez płomieni wciąż żyje, choć to niszowy sprzęt.

Przypadł Ci do gustu i szukasz odpowiedniego modelu? Tuż poniżej znajdziesz aktualizowany ranking z opiniami. Oprócz tego dorzuciłem także kilka słów o sposobie działania, zaletach i wadach tego typu płyt.

Wszystkiego się tu dowiesz, nie musząc o nic pytać na forum czy innych blogach!

Ranking płyt gazowych bez płomieni 2022 – TOP 4

Miejsce 1

Solgaz Optimex 4+1 G20

Wygodna w użytkowaniu płyta Solgaz ma cztery palniki aktywne oraz jedno pole pasywne (nazywane również darmowym palnikiem). Ten produkt typu gaz pod szkłem jest tak zaprojektowany, aby pomieścić kilka większych naczyń jednocześnie. Płyta jest niższa niż inne podobne modele, dlatego wpasuje się w każdy blat.

Z tą płytą zaoszczędzisz nawet do 50 procent gazu w porównaniu do tradycyjnych modeli. Umożliwia to cykliczna praca. Dzięki gładkiej powierzchni bez problemu utrzymasz płytę w czystości.

Miejsce 2

Dynaxo DynaCook X3 GCH6.02.SD

Dynaxo to polecana płyta gazowa bez płomieni przede wszystkim dlatego, że umożliwia precyzyjne dostosowanie mocy płomienia. W efekcie przygotujesz dowolną potrawę jak z najlepszej restauracji. Do wyboru masz aż 18 poziomów gotowania. Proste, sensorowe sterowanie ułatwia obsługę.

Płyta ma kilka dodatkowych funkcji, na przykład opcję szybkiego zagotowania czy kontrolę rodzicielską. W efekcie jest wydajna i bezpieczna. Informuje o wycieku gazu lub problemach z jego przepływem.

Miejsce 3

Solgaz GPC 4+1 G20

Gotowanie dużych ilości jedzenia z płytą gazową bez płomienia Solgaz to nie problem. Do swojej dyspozycji masz cztery aktywne palniki. Kiedy tylko potrzebujesz, skorzystasz też z dodatkowej strefy, która nagrzewa się bez zużywania gazu. Płyta ma timer oraz powiadamia o błędach podczas pracy.

Utrzymanie w czystości płyty jest łatwe, wystarczy przetrzeć ją miękką ściereczką. Sprzęt ma kilka różnych zabezpieczeń. Jego zaletą jest mniejsze zużycie gazu, co przekłada się na większą oszczędność.

Miejsce 4

Dynaxo DynaCook X2 Premium GCH5

Mała, ale wydajna płyta gazowa bez płomienia Dynaxo sprawdzi się szczególnie w niewielkich kuchniach. Ma dwa palniki różnej wielkości. Efektywnie spala gaz, zapobiegając utrzymywaniu się oparów w pomieszczeniu. Płyta jest elegancka i wpasuje się w każdy blat.

Sensorowe sterowanie ułatwia obsługę obu pól grzejnych. O stopniu ich nagrzania informują odpowiednie symbole na cyfrowym wyświetlaczu. Pola mają aż 18 poziomów grzania. Dodatkowe funkcje usprawniają codzienne gotowanie.

Płyta Solgaz Optimex 4+1 G20

Płyta gazowa bez płomieni Solgaz Optimex 4+1

Dobrym rozwiązaniem dla pasjonatów gotowania jest płyta gazowa bez płomieni Solgaz Optimex 4+1 G20.Bezpieczna w użytkowaniu, ma duże pola odpowiednie do większych naczyń oraz zapewnia oszczędność czasu i pieniędzy podczas gotowania. Sprawdź, jakie jeszcze zalety ma ta płyta bezpłomienna.


Kliknij i kup Solgaz Optimex 4+1 G20

MediaExpert
Electro


Funkcjonalne palniki

Na powierzchni płyty znajdują się cztery aktywne palniki, których rozmieszczenie jest wygodne i ułatwia gotowanie. Spokojnie przygotujesz kilkudaniowy obiad dla całej rodziny. Oprócz aktywnych palników znajdziesz też pole pasywne.

Darmowy palnik, czyli właśnie pole pasywne, stanowi przydatną opcję. To obszar na płycie, który nagrzewa się od pozostałych pól. W efekcie wykorzystasz to miejsce na przykład do utrzymania ciepła potrawy, bez spalania dodatkowych ilości gazu.

Wygodne i bezpieczne użytkowanie

W mojej opinii ten model to dobra płyta gazowa bez płomieni dlatego, że pracuje cyklicznie. Oznacza to, że pobiera gaz tylko do nagrzania pól, a gdy są dostatecznie ciepłe, przepływ jest wyłączany. W efekcie oszczędzasz nawet 50 procent gazu, a co za tym idzie, płacisz mniejsze rachunki.

Płytę bez problemu utrzymasz w czystości ze względu na płaską powierzchnię. Dodatkowe kratki wentylacyjne zamontowane w sprzęcie skutecznie odprowadzają opary. W połączeniu z katalitycznym spalaniem masz pewność, że do kuchni trafia mniej dwutlenku węgla, a Twoja rodzina jest bezpieczna.

W płycie znajduje się też zasilacz rezerwowy, który umożliwia gotowanie nawet podczas przerw w dostawie prądu. Ten sprzęt nigdy nie zostawi Cię bez obiadu.

Płyta Dynaxo DynaCook X3 GCH6.02.SD

Płyta gazowa bez płomieni Dynaxo DynaCook X3 GCH6.02.SD

Nie bez powodu opinie o płycie Dynaxo DynaCook X3 GCH6.02.SD typu gaz bez płomieni są pozytywne. To odpowiedni sprzęt do każdej kuchni. Zwraca uwagę nowoczesnym designem, ale i w kwestiach technicznych ma wiele do zaoferowania. Duża moc, łatwa regulacja i odpowiednie zabezpieczenia to tylko niektóre cechy tego modelu. Czym jeszcze wyróżnia się spośród innych?


Kliknij i kup Dynaxo DynaCook X3 GCH6.02.SD

MediaExpert
EURO
OleOle


Duża moc

Płyta ma trzy palniki w różnych rozmiarach, a każdy z nich jest tak skonstruowany, że minimalizuje straty ciepła. Każde pole grzejne sterujesz osobno za pomocą wygodnych przycisków. Cyfrowy wyświetlacz pokazuje aktualną moc.

Wszystkie pola grzeją z dowolną mocą. Wystarczy, że wybierzesz jeden z 18 poziomów. Na najwyższych ustawieniach zagotujesz dowolną potrawę znacznie szybciej niż na innych płytach. Dzięki temu nie tracisz czasu w kuchni.

Praktyczność przede wszystkim

Ta elegancka, czarna płyta gazowa bez płomieni jest przede wszystkim funkcjonalna. Oprócz opcji szybkiego zagotowania, o której już wspominałem, ma możliwość automatycznego podgrzewania. Funkcja kontroli rodzicielskiej zablokowuje płytę, więc Twoje dziecko bezpiecznie przebywa w kuchni.

Obsługa płyty jest bardzo łatwa. Odpowiednie symbole wskazują, kiedy pola są gorące, a kiedy jedynie ciepłe. Sygnał dźwiękowy informuje o stopniu nagrzania, a dodatkowa sygnalizacja ulatniania się gazu i problemu z przepływem zapewnia bezpiecznie użytkowanie sprzętu.

Płyta Solgaz GPC 4+1 G20

Płyta gazowa bez płomieni Solgaz GPC 4+1 G20

Dobra płyta gazowa bez płomieni Solgaz GPC 4+1 G20 to właściwy wybór dla osób mieszkających samotnie i dla całych rodzin. Jest odpowiednia do dużych i małych garnków dzięki specjalnie zaprojektowanym polom. Oprócz tego jest łatwa w użytkowaniu i utrzymaniu w czystości, a to nie wszystkie jej zalety. Przekonaj się, dlaczego warto w nią zainwestować.


Kliknij i kup Solgaz GPC 4+1 G20

MediaExpert
Neonet
MediaMarkt


Oszczędność czasu i pieniędzy

Płyta ma cztery aktywne palniki, ale w praktyce ma ich pięć. Strefa nazywana polem pasywnym to miejsce, które nagrzewa się wraz z innymi polami. Pogrzejesz tam potrawę lub utrzymasz jej ciepło bez dodatkowych kosztów.

Zużycie gazu przez płytę bezpłomienną Solgaz jest mniejsze nawet o 50 procent w porównaniu do innych modeli. Odpowiada za to grzanie cykliczne, które odcina gaz, jeśli nie jest potrzebny do podgrzewania. Oszczędzasz pieniądze, używając tego typu płyty gazowej bez płomieni.

Funkcje, które ułatwiają gotowanie

Jedną z największych zalet płyty na gaz bez płomieni jest bezpieczeństwo, jakie zapewnia. Informuje ona o każdym błędzie, na przykład o wycieku gazu czy rozlanym płynie na powierzchni pól.

Dodatkowym udogodnienie stanowią timer oraz sygnały dźwiękowe. Płyta jest łatwa w czyszczeniu i obsłudze. Co również ważne, nie wymaga użycia specjalnych naczyń. To jak gotowanie na tradycyjnej płycie, ale w znacznie ulepszonej wersji.

Płyta Dynaxo DynaCook X2 Premium GCH5

Płyta gazowa bez płomieni Dynaxo DynaCook X2 Premium GCH5

Gotowanie to przyjemność, jeśli ma się odpowiedni sprzęt. Płyta typu gaz pod szkłem Dynaxo DynaCook X2 Premium GCH5 jest nieduża, ale za to imponuje swoją mocą. Dobrze sprawdzi się do gotowania na co dzień. Elegancko wygląda, wygodnie ją obsłużysz i dopasujesz ustawienia pól do każdego rodzaju potraw. Przeczytaj poniżej o innych możliwościach tego modelu.


Kliknij i kup Dynaxo DynaCook X2 Premium GCH5

MediaExpert
EURO
OleOle


Mniej palników, ta sama moc

Dwa palniki są w zupełności wystarczające, co potwierdza ta płyta. Ich różne rozmiary ułatwiają gotowanie dowolnych dań. Oba mają osobne przyciski do sterowania mocą oraz cyfrowe wyświetlacze.

Podczas gotowania wybierasz spośród 18 poziomów mocy palników. O ich stopniu nagrzania informują Cię symbole na wyświetlaczu. Dodatkowa sygnalizacja wskazuje na takie problemy, jak utrudniony przepływ gazu lub wyciek z instalacji.

Płyta do zadań specjalnych

Ranking płyt gazowych bez płomieni uwzględnia ten model przede wszystkim dlatego, że to mały sprzęt, który w niczym nie ustępuje innym produktom. Ma funkcję podgrzewania oraz szybkiego zagotowania.

Dodatkowo oferuje opcję kontroli rodzicielskiej dla większego bezpieczeństwa. Czy jest jeszcze coś, czego oczekujesz od swojej płyty gazowej? Ten model ma wszystko, co potrzebne.

Sprzęt wyczyścisz bez żadnych trudności. Dobrze pasuje do blatów o różnej grubości. Płyta bezpłomienna jest elegancka i odpowiednia do nietypowych pomieszczeń, jak np. kuchnia na działce czy nawet na jachcie.

Jak działa płyta gazowa bez płomieni?

Połączenie najlepszych cech płyty gazowej i indukcyjnej wydaje się pomysłem idealnym. Bez wątpienia firma Solgaz, która wprowadziła takie rozwiązanie na polski rynek, była tego samego zdania. Płyty gazowe bez płomieni to innowacyjne produkty, które nie bez powodu zyskują coraz większe grono zwolenników.

A jak działają?

Tego typu płyty mają gazowe palniki przykryte szklaną lub ceramiczną płytą. W rezultacie spalają gaz jak tradycyjne modele, ale wyglądają jak nowoczesne płyty indukcyjne. Są więc dobrym wyborem dla miłośników klasycznego gotowania i współczesnych rozwiązań.

Płyty typu gaz pod szkłem mogą być podłączone do różnych rodzajów gazu. Spalają go katalitycznie w wysokiej temperaturze 800 stopni Celsjusza. Co to oznacza? Płomień żarzy się pod szkłem w formie mgiełki. Z pól grzejnych nie wydobywają się niebezpieczne opary czy osad.

Palniki są gazowe, ale sterujesz nimi za pomocą elektrycznych wyświetlaczy i dotykowych przycisków. Z tego powodu takie płyty muszą być podłączone zarówno do zaworu z gazem, jak i do gniazdka elektrycznego.

Większość modeli pracuje cyklicznie. Oznacza to, że spalają gaz tylko wtedy, kiedy palniki są nagrzewane. W rezultacie zmniejsza to jego zużycie nawet o 50 procent w porównaniu do tradycyjnych płyt.

Stworzyłem powyższy ranking płyt gazowych bez płomieni, ponieważ są to sprzęty coraz popularniejsze. Mają wiele zalet, ale oczywiście także kilka wad, o czym przeczytasz w kolejnej części. Przede wszystkim jednak ułatwiają codzienne gotowanie, a przy tym nie wyglądają w kuchni przestarzale i niemodnie.

Płyta gazowa bez płomieni – Zalety i wady

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem płyty gazowej bez płomieni, zestawiłem dla Ciebie ich wady i zalety. Pomoże Ci to podjąć właściwą decyzję, bo liczy się przede wszystkim Twój komfort podczas pracy w kuchni.

Zalety płyt gazowych bez płomieni

Innowacyjne sprzęty, jak właśnie płyta typu gaz pod szkłem, szybko zyskują popularność. Nie byłyby tak chętnie wybierane, gdyby nie miały tylu zalet.

  • Są łatwe do utrzymania w czystości – płaską powierzchnię płyty wyczyścisz każdą ściereczką, a resztki jedzenia nie zbierają się w zakamarkach.
  • Są oszczędne – wspominałem już, że takie płyty zużywają do 50 procent mniej gazu niż tradycyjne modele gazowe. To spora korzyść, zwłaszcza gdy często pichcisz coś dobrego.
  • Mają dodatkowe miejsce do gotowania – palniki nagrzewają przestrzeń wokół siebie, dlatego producenci często decydują się na dodanie tak zwanego pola pasywnego lub darmowego palnika. To przestrzeń na płycie, które jest wystarczająco ciepła do podgrzania lub utrzymania temperatury potrawy. Jednocześnie nie zużywa dodatkowych ilości gazu.
  • Nie wymagają specjalnych garnków – na płycie gazowej, w odróżnieniu od indukcyjnej, możesz gotować w swoich starych naczyniach.
  • Produkują mniej osadu – katalityczne spalanie gazu sprawia, że do kuchni emitowanych jest mniej osadów i oparów.
  • Nadają się do większości blatów – ich grubość dostosujesz do swojego blatu, dzięki czemu wyglądają jak nowoczesne płyty indukcyjne.
  • Są bezpieczne – dobra płyta gazowa bez płomieni jest także bezpieczna. Stosowane są różne środki ochrony. Zwykle producenci decydują się na sygnały o wycieku gazu, odcięcie jego przepływu lub kontrolę rodzicielską. Już samo ograniczenie dostępu do otwartego ognia jest formą zabezpieczenia.

Wady płyt gazowych bez płomieni

Jak każdy sprzęt, tak i płyty typu gaz pod szkłem mają swoje wady.

Wśród nich najważniejsze to:

  • Długo się nagrzewają – palniki rozgrzewają się wolniej, co nieznacznie zwiększa czas potrzebny na przygotowanie danej potrawy.
  • Są drogie – choć koszty eksploatacji są niższe niż tradycyjnych płyt, wersje gazowe bez płomieni są droższe niż inne popularne modele.
  • Wymagają podłączenia do dwóch form zasilania – płyty trzeba połączyć nie tylko z przewodem gazowym, ale również wpiąć je do gniazdka elektrycznego. To czasem utrudnia ich ulokowanie na kuchennym blacie.

Jak widzisz, płyty gazowe bez płomieni mają wady, ale zdecydowanie więcej zalet. Jeśli więc zastanawiasz się nad kupnem takiego sprzętu, mój ranking okaże się dla Ciebie pomocny.

Podsumowanie

Dobra płyta gazowa bez płomieni nie jest tanim interesem. Z drugiej strony tylko gaz pod szkłem zapewni Ci tradycyjne gotowanie, najnowocześniejsze sterowanie i estetyczny design. Spędzisz także mniej czasu na czyszczeniu płaskiej powierzchni płyty.

Jeżeli masz dodatkowe pytania, zajrzyj do sekcji komentarzy. To także odpowiednie miejsce na wyrażenie własnej opinii o gazie pod szkłem.

Pamiętaj, że na portalu znajdziesz sporo innych zestawień płyt grzewczych.

Najbardziej tradycyjne rozwiązanie to klasyczna płyta gazowa do zabudowy. Tanie i niezawodne – tak można je najkrócej opisać.

Nieco bardziej wyszukane stylistycznie są szklane płyty gazowe. Różnią się od modeli z tego zestawienia tym, że nie mają ukrytych palników.

Szukasz jak najszerszego urządzenia do pichcenia? Wtedy skieruj swoją uwagę na płyty gazowe 5 palnikowe. Zapewniają ogrom miejsca na garnki i inne naczynia z potrawami.

Wolisz jednak zostać przy całkowicie płaskiej płycie? Zobacz zatem najlepsze płyty indukcyjne. Bardzo przypominają gaz pod szkłem, ale tylko na pierwszy rzut oka. Zupełnie inaczej pracują i nie wymagają podłączenia do gazu.

Oceń publikację
[Głosy: 27 Średnia: 4.1]

Dodaj komentarz

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments