W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Płyta gazowa bez płomieni Opinie, Ranking 2023

Łukasz Proszek
Aktualizacja:  1 listopada 2023
Komentarze:  0

Gaz pod szkłem to łatwiejsze czyszczenie i niezwykła spójność z resztą aranżacji kuchennej. Nie ma jednak zbyt dużo profesjonalnych płyt gazowych bez płomieni. Aby postawić na dobry sprzęt, wspomóż się moim niezależnym rankingiem z opiniami.

Płyta gazowa bez płomieni opinie

Jak połączyć tradycyjny sposób gotowania z nowoczesną stylistyką i sterowaniem? Ukryć gaz pod szkłem! Tak, rynek płyt gazowych bez płomieni wciąż żyje, choć to niszowy sprzęt.

Przypadł Ci do gustu i szukasz odpowiedniego modelu?

Poniżej znajdziesz aktualizowany ranking bezpłomieniowych płyt na gaz z opiniami. Opisałem także sposób działania, zalety i wady tego typu płyt. Wszystkiego się dowiesz, nie musząc o nic pytać na forum!

Ranking płyt gazowych bez płomieni 2023 – TOP 6

Najlepsza płyta gazowa bez płomieni z funkcją Booster, timerem czy pauzą. Grzeje jeszcze szybciej, zachowując w jedzeniu więcej wartości odżywczych. Wykonana z najwyższej jakości szkła ceramicznego, stanowi zakup na długie lata. Trudno ją jakkolwiek uszkodzić. Panel sterowania pozostaje zawsze chłodny, nie oparzysz się nim przypadkowo.

To najcichsza bezpłomieniowa płyta na gaz. Nie usłyszysz charakterystycznego cykania. Producent zastąpił klasyczne iskrowniki. Zamiast nich zastosował nowocześniejsze żarniki. Gaz pod szkłem Solgaz daje też regulację temperatury gotowania (zakres 50 – 250 stopni Celsjusza). Bez problemu zrealizujesz każdy przepis kulinarny na tej profesjonalnej płycie!

Ocena produktu: 9.83/10

Dynaxo Dynacook X5, czyli duża płyta gazowa bez płomieni na 5 palników z rankingu. Da Ci ogromną przestrzeń na gotowanie w kilku pokaźniejszych naczyniach jednocześnie. W ogóle nie martwisz się brakiem miejsca, nawet gdy garnki mają większe uchwyty. Stawiasz je na polach, uruchamiasz dany poziom mocy i prędko gotujesz smaczne danie dla rodziny lub gości.

Ten topowy gaz na szkle z 5 polami dba o Ciebie i o środowisko. Gwarantuje niskie koszty eksploatacji oraz szereg zabezpieczeń. Wysoki stopień sprawności procesu spalania chroni również meble oraz naczynia. Tych pierwszych nie pokrywa osadem, a drugich nie przypala. Zauważ, że oprócz wysokiej jakości czarnego szkła ta płyta oferuje wstawki ze stali nierdzewnej.

Ocena produktu: 9.73/10

Wygodna w użytkowaniu płyta typu gaz pod szkłem Solgaz ma cztery palniki aktywne oraz jedno pole pasywne (nazywane również darmowym palnikiem). Tę kuchenkę z zakrytymi palnikami zaprojektowano, aby pomieściła kilka większych naczyń jednocześnie. Płyta jest niższa niż inne podobne modele, dlatego wpasuje się w każdy blat oraz kuchnię.

Z tą płytą zaoszczędzisz nawet do 50% gazu w porównaniu do tradycyjnych modeli. Umożliwia to cykliczna praca katalitycznych palników. Dzięki gładkiej powierzchni bez problemu utrzymasz sprzęt w czystości. To godna polecenia bezpłomieniowa płyta gazowa ze sliderem. Przyspiesza i ułatwia obsługę. Ekspresowo wybierasz poziom grzania i bezpiecznie pichcisz pyszne danie!

Ocena produktu: 9.68/10

Dynaxo DynaCook X3 to polecana płyta gazowa bez płomieni przede wszystkim dlatego, że umożliwia precyzyjne dostosowanie mocy płomienia. Przygotujesz dowolną potrawę jak z najlepszej restauracji. Do wyboru masz aż 18 poziomów gotowania. Proste, sensorowe sterowanie ułatwia obsługę. To także gaz pod szkłem ceramicznym prosty w czyszczeniu.

Ta gazowa płyta z zakrytymi palnikami ma kilka dodatkowych funkcji. Wskaźnik ciepła resztkowego sprawia, że dokładnie wiesz, kiedy bezpiecznie dotknąć powierzchni. Opcja szybkiego zagotowania skraca czas obróbki termicznej, a kontrola rodzicielska chroni sprzęt oraz ciekawe świata dzieci. W efekcie bezpłomieniowa płyta na gaz jest wydajna i bezpieczna.

Ocena produktu: 9.57/10

Gotowanie dużych ilości jedzenia z płytą gazową bez płomienia Solgaz to nie problem. Do swojej dyspozycji dostajesz cztery aktywne palniki ukryte pod powierzchnią ceramiczną. Kiedy tylko potrzebujesz, skorzystasz też z dodatkowej strefy, która nagrzewa się bez zużywania gazu. Ta płyta gazowa pod szkłem ma timer oraz powiadamia o błędach podczas pracy.

Zauważ, że to zarówno ekonomiczna, jak i ekologiczna kuchenka gazowa bez otwartego ognia. Spala gaz katalitycznie, pracując cyklicznie. A tak jaśniej? Po prostu wydziela mniej tlenku węgla. Nie osmoli Twoich mebli, a za to zaoszczędzi gaz (zużywa go do 50% mniej w porównaniu do klasycznych gazówek). Nic dziwnego, że cieszy się tyloma dobrymi opiniami!

Ocena produktu: 9.48/10

Mała, ale wydajna płyta gazowa bez płomienia Dynaxo na 2 pola grzewcze. Sprawdzi się szczególnie w niewielkich kuchniach (wymiary sprzętu wynoszą 54,5 x 45 cm). Ma dwa palniki różnej wielkości. Efektywnie spala gaz, zapobiegając utrzymywaniu się oparów w pomieszczeniu. Płyta jest elegancka i wpasuje się w każdy blat. Nie sprawia trudności w czyszczeniu.

Sensorowe sterowanie ułatwia obsługę obu pól grzejnych. O stopniu ich nagrzania informują odpowiednie symbole na cyfrowym wyświetlaczu. Pola mają aż 18 poziomów grzania. Bez problemu dopasujesz intensywność grzania tej bezpłomieniowej płyty gazowej do zabudowy. Dodatkowe funkcje usprawniają codzienne gotowanie, co z pewnością docenisz.

Ocena produktu: 9.32/10

Najlepsze płyty gazowe bez płomieni – Ranking 2023

Płyta Solgaz Innova Comfort IC 4+1 G20

Płyta gazowa bez płomieni Solgaz Innova Comfort IC 4+1 G20

Nie miałem wątpliwości, po raz kolejny aktualizując ranking: Solgaz Innova Comfort IC 4+1 G20 to najlepsza płyta gazowa bez płomieni nowej generacji. Pracuje ciszej, wydajniej, oferując jeszcze więcej zabezpieczeń i funkcji (np. timer, minutnik, Booster, pauza, regulacja temperatury). Więcej szczegółów w recenzji.


Sprawdź ceny Solgaz Innova Comfort IC 4+1 G20

MediaExpert
Electro


Najnowocześniejszy gaz pod szkłem do zabudowy

Solgaz Innova Comfort IC 4+1 G20 rzeczywiście wprowadza sporo innowacji na rynek polecanych płyt gazowych bez płomieni. Pod względem funkcjonalności dościga (a nawet przebija!) wiele w pełni elektrycznych płyt grzewczych.

Solgaz zdecydował się zamienić iskrowniki na żarniki. Efekt? Brak irytującego cykania. To bardzo cicha kuchenka gazowa z zakrytymi palnikami. Plus w kuchniach otwartych na salon. Zachwyca kulturą pracy, nie będzie Cię rozpraszać.

Da Ci za to kontrolę nad temperaturą!

Wyregulujesz ją w zakresie 50 – 250 stopni Celsjusza. Mało która płyta grzewcza to oferuje. Precyzyjnie zrealizujesz dowolny przepis kulinarny. To gaz pod szkłem zarówno dla amatorów, jak i profesjonalnych kucharzy. Masz pełną kontrolę nad obróbką. Dzięki temu nie przypalisz potrawy, jak i nie zauważysz na niej oznak surowości.

Gaz pod szkłem z Boosterem oznacza z kolei szybsze pichcenie. Chcesz zaprogramować czas gotowania bądź smażenia? Umożliwią Ci to timer oraz minutnik. A może czasem zdarza Ci się odejść od kuchenki? Wtedy skorzystasz z funkcji Stop&Go. To po prostu pauza z opcją zapamiętywania ostatnich ustawień.

Nawet analizując indukcje, trudno mi sobie przypomnieć nagromadzenie tylu udogodnień. Solgaz Innova Comfort IC 4+1 G20 to top płyta gazowa z ukrytymi palnikami!

Udoskonalona konstrukcja

Wiesz już, że lider rankingu zachwyca funkcjami. Sęk w tym, że producent w swojej nowej generacji płyt bez płomieni nie zapomniał o konstrukcji urządzenia. Ta również przeszła zmiany na plus.

Wspominałem Ci już o żarnikach zamiast iskrowników, lecz to nie koniec. Lepiej prezentują się kratki wentylacyjne. Dyskretne, minimalistyczne, a skuteczne. Na tyle, że obniżają temperaturę całej obudowy. W dodatku ten gaz pod szkłem nie osmoli Ci naczyń czy mebli w kuchni.

Rzecz jasna to również efekt palników schowanych pod ceramiką, lecz cyrkulacja powietrza wypada rewelacyjnie. Redukuje generowane opary. Skutecznie wspomaga pracę okapu (a i bez niego będzie dobrze!).

Zachwyca jakość użytego szkła. Jeszcze wytrzymalsze, mniej podatne na zbieranie mikrorysek bądź przypaleń. Nie musisz bardzo subtelnie kłaść naczyń na powierzchni. Ułatwia to także szybkie czyszczenie gazowej płyty bez rusztu i wystających palników.

Bezpieczny gaz bez płomieni

Gaz pod szkłem sam w sobie jest bezpieczny. W końcu to gazowa płyta do zabudowy bez otwartego ognia. To ogólna zaleta w tej kategorii. Poznaj jednak specjalne zabezpieczenia, których jest tu pewnie tyle co funkcji (czyli dużo!).

Ochronę zapewni Ci podwójne zabezpieczenie przed wyciekiem gazu. Nie ma praktycznie szans na to, aby gaz ulatniał się z płyty. Nie boisz się o wybuch pożaru.

Wykazuje ono także ochronę przed przegrzaniem. I to również w przypadku wygotowania wody. Wtedy ta inteligentna płyta bezpłomieniowa wyłączy dany palnik.

Nie zabrakło blokady rodzicielskiej, a także chłodnego panelu sterowania. Co do temperatury powierzchni: wskaźnik ciepła resztkowego pokazuje, czy płyta już ostygła, czy jeszcze jest zbyt gorąca, aby jej dotknąć.

Na koniec dodam, że w ogóle sposób pracy tej zakrytej kuchenki bez płomienia dba o Twoje bezpieczeństwo. Dokładnie spala gaz, wytwarzając mało spalin. Nie narażasz się na wdychanie czegoś, co może Ci bardziej zaszkodzić.

Kupując tak dobry gaz pod szkłem, nie zabraknie Ci ani funkcji, ani wytrzymałości na lata, ani ochrony przed przykrymi zdarzeniami w kuchni!

Płyta Dynaxo Dynacook X5 G20

Płyta gazowa bez płomieni Dynaxo Dynacook X5 G20

Szeroka na 83 cm płyta gazowa bez płomieni z aż 5 polami grzewczymi. Już ta cecha wyróżnia ją w porównaniu do wielu innych modeli. Najlepsze, że to dopiero początek zalet. Poznaj wszystkie z nich, czytając subiektywną i niezależną opinię.


Sprawdź ceny Dynaxo Dynacook X5 G20

MediaExpert
EURO
OleOle


Trwała i duża płyta bezpłomienna 5 palników

Masz więcej miejsca w swojej kuchni na sprzęt do gotowania? Dobrze się składa. Dynaxo Dynacook X5 G20 oferuje bowiem 5 stref różnej wielkości. Na tych większych bez trudu zmieścisz wielki gar czy szeroką patelnię grillową.

Nie bawisz się tutaj w tetrisa. Od razu kładziesz naczynie, nie tracąc czasu na kombinowanie. W efekcie prędzej przygotujesz kilkuposiłkowy obiad dla całej rodziny (albo ucztę dla gości).

To szeroka płyta ceramiczna z ukrytymi palnikami. Do tego dobrze wykonana. Nie obawiasz się uszkodzeń zastosowanego szkła. Prosto je też wyczyścisz. Producent dołączył w zestawie specjalny skrobak. Nie głowisz się, co dokupić, aby bezpiecznie oczyścić płytę z resztek jedzenia czy drobnych przypaleń (choć nie powinno ich tu być).

Opinie użytkowników są bardzo pozytywne o najlepszych bezpłomieniowych kuchenkach Dynaxo. Ludzie doceniają je za ogólną niezawodność. Uważam, że to model na długie lata.

A jeżeli coś mu się jednak przydarzy, to z pomocą przyjdzie serwis. Działa niezwykle sprawnie i przyjaźnie dla klientów. Również za to tak chętnie polecam gaz pod szkłem od Dynaxo. To pewniak na tym rynku. Test płyt gazowych bez płomieni jasno wykazuje, że szukając modelu na 5 pól, trudno trafić lepiej z zakupem.

Ekologiczna i ekonomiczna płyta gazowa bez płomieni

Dynaxo Dynacook X5 G20 wyróżnia się znakomitą wydajnością, a to ważna cecha w rankingu płyt gazowych bez płomieni. Polega na wysokim stopniu sprawności procesu spalania gazu. Nie wydasz dużo na utrzymanie tego sprzętu w swoim domostwie (nawet gdy spędzasz sporo czasu w kuchni).

Pola grzejne i podgrzewcze pracują cyklicznie. Temperatura spalania także nie zawodzi, więc ten polecany gaz pod szkłem to top pod względem oszczędności pichcenia. Zużycie energii elektrycznej śladowe, tym także się nie przejmujesz.

Ekonomiczna praca nie obniża samej efektywności obróbki jedzenia. Każde z pól ma swoją strefę sterowania na panelu i aż 18 poziomów mocy! Spore zróżnicowanie. Kilka dni gotowania i bez problemu wyczujesz, który stopień będzie najlepszy dla danej żywności.

Ogólną obsługę ułatwi Ci przy okazji świetlna i akustyczna sygnalizacja pracy pól. Urządzenie nie jest przy tym upierdliwe w trakcie montażu. Każdy specjalista z tego zakresu prędko sobie poradzi.

Porównanie płyt gazowych bez płomieni potwierdza wysoką klasę tego urządzenia. Nie dostrzegam w nim słabych stron, choć ta kuchenka bez otwartego ognia swoje kosztuje. Pamiętaj jednak, że to również efekt większego rozmiaru i 5 pól.

Płyta Solgaz Optimex 4+1 G20

Płyta gazowa bez płomieni Solgaz Optimex 4+1

Dobrym rozwiązaniem dla pasjonatów gotowania jest czteropalnikowa płyta gazowa bez płomieni Solgaz Optimex 4+1 G20. Bezpieczna w użytkowaniu, ma duże pola odpowiednie do większych naczyń oraz zapewnia oszczędność czasu i pieniędzy podczas gotowania. Sprawdź, jakie jeszcze zalety ma ta płyta bezpłomienna. Opisałem je w poniższej opinii.


Sprawdź ceny Solgaz Optimex 4+1 G20

MediaExpert
Electro


Funkcjonalne palniki pod szkłem

W mojej opinii ten model to dobra płyta gazowa bez płomieni dlatego, że pracuje cyklicznie. Oznacza to, że pobiera gaz tylko do nagrzania pól, a gdy są one dostatecznie ciepłe, wyłącza przepływ. W efekcie oszczędzasz nawet 50 procent gazu, a co za tym idzie, płacisz mniejsze rachunki.

Na powierzchni płyty znajdują się cztery aktywne palniki. Rozsądnie je rozmieszczono. Za jednym razem spokojnie przygotujesz kilkudaniowy obiad dla całej rodziny. Nie stracisz na to czasu. Nie kombinujesz też z precyzyjnym układaniem większych naczyń. Wszystkie spokojnie zmieścisz.

Katalityczne pola grzewcze zamieniają otrzymane ciepło na promieniowanie podczerwone. Co z tego wynika? Szybko i równomiernie podgrzewają naczynie z potrawą. Nie czekasz długo na finisz gotowania, duszenia czy smażenia. Jeszcze prędzej serwujesz gościom czy rodzinie wyborne danie.

Oprócz aktywnych palników znajdziesz pole pasywne. To w praktyce darmowy palnik – konkretniej obszar na płycie, który nagrzewa się od pozostałych pól. W efekcie wykorzystasz to miejsce na przykład do utrzymania ciepła potrawy, bez spalania dodatkowych ilości gazu.

A co się stanie, gdy rozlejesz ciecz na powierzchni płyty (lub wykipi Ci np. mleko)? Ta sprytna kuchenka gazowa pod szkłem automatycznie się wyłączy. Nie brakuje w niej także mnóstwa systemów bezpieczeństwa (w tym wskaźnika ciepła powierzchni płyty).

Wygodne i bezpieczne użytkowanie

Płytę gazową bez rusztu bez problemu utrzymasz w czystości ze względu na całkowicie płaską powierzchnię. Co więcej, zastosowany materiał wykonania wykazuje odporność na zarysowania.

Oczywiście dobrze, gdy subtelnie przecierasz szkło (bez szorowania czymś ostrzejszym), ale nie musisz też chuchać na ten sprzęt. Wytrzyma użycie specjalnego skrobaka do ceramicznych powierzchni.

Dodatkowe kratki wentylacyjne zamontowane w sprzęcie skutecznie odprowadzają opary. Co ciekawe, możesz je swobodnie wyjąć, aby umyć w zmywarce. Zapewnisz sobie jeszcze bardziej sterylne warunki do przygotowywania dań i przekąsek.

Lepsza wentylacja w połączeniu z katalitycznym spalaniem daje pewność, że do kuchni trafia mniej dwutlenku węgla, a Twoja rodzina jest bezpieczna. Nie uświadczysz przy okazji osadu na kuchennych meblach. A przynajmniej nie przez tą nowoczesną płytę gazową bez pokręteł.

Ciekawe rozwiązanie stanowi również zasilacz rezerwowy. Jak pewnie wiesz, gazowe płyty bez płomieni wymagają do pracy prądu. Muszą jakoś odpalać zakryte palniki. W tym przypadku płyta może pracować aż do 2 dni w przypadku braku dostępu do energii elektrycznej. Ten sprzęt nigdy nie zostawi Cię bez obiadu!

Płyta Dynaxo DynaCook X3 GCH6.02.SD

Płyta gazowa bez płomieni Dynaxo DynaCook X3 GCH6.02.SD

Nie bez powodu opinie o płycie typu gaz bez płomieni Dynaxo DynaCook X3 GCH6.02.SD są pozytywne. To odpowiedni sprzęt do każdej kuchni. Zwraca uwagę nowoczesnym designem, ale i w kwestiach technicznych ma wiele do zaoferowania. Duża moc, łatwa regulacja i odpowiednie zabezpieczenia to tylko niektóre cechy tego modelu. Czym jeszcze wyróżnia się spośród innych?


Sprawdź ceny Dynaxo DynaCook X3 GCH6.02.SD

MediaExpert
EURO
OleOle


Duża moc z dużą regulacją

Ta bardzo dobra płyta bez płomieni z rankingu ma trzy palniki w różnych rozmiarach. Każdy z nich tak skonstruowano, że minimalizuje straty ciepła. Każdym polem grzejnym sterujesz też osobno, za pomocą wygodnych przycisków sensorowych. Cyfrowy wyświetlacz pokazuje aktualną moc, więc wszystko masz pod kontrolą.

Wszystkie pola grzeją z dowolną mocą. Wystarczy, że wybierzesz jeden z 18 poziomów. Na najwyższych ustawieniach zagotujesz potrawę znacznie szybciej niż na innych płytach. Dzięki temu nie tracisz czasu w kuchni.

A ma to jeszcze inne korzyści!

Pamiętaj, że im krótsza obróbka żywności, tym dla niej lepiej. Zakryta płyta gazowa zatrzymuje wtedy w jedzeniu więcej wartości odżywczych. Przydatne zwłaszcza wtedy, gdy gotujesz coś w wodzie. Przygotowany posiłek dostarczy Twojemu organizmowi dużo więcej witamin.

Co więcej, maksymalne ustawienie intensywności grzania niesie za sobą specyficzny styl pracy. Kuchenka grzeje wtedy bez przerwy przez 30 minut. Następnie działa pulsacyjnie. Łączy to ekonomię z wysoką wydajnością. Jednocześnie oszczędzasz i szybciej gotujesz.

Praktyczna i niezawodna płyta gazowa bez płomieni

Ta elegancka, czarna płyta gazowa bez płomieni wysokiej jakości jest przede wszystkim funkcjonalna. Oprócz opcji szybkiego zagotowania ma możliwość automatycznego podgrzewania. Nie musisz posługiwać się sprzętem małego AGD, ten gaz pod szkłem zastąpi Ci go.

Funkcja kontroli rodzicielskiej blokuje z kolei płytę, więc Twoje dziecko bezpiecznie przebywa w kuchni. Ty także nie poparzysz się nagrzaną powierzchnią urządzenia. Wskaźnik ciepła resztkowego sygnalizuje (za pomocą “H”) zbyt wysoką temperaturę ceramicznej powierzchni kuchenki.

Obsługa tej dobrze ocenianej płyty bezpłomieniowej jest bardzo łatwa. Każde pole grzewcze ma własny manipulator +/- do ustawienia mocy. Sygnał dźwiękowy informuje o stopniu nagrzania.

Nie zabrakło także niezbędnych zabezpieczeń. One także wyróżniają najlepsze płyty typu gaz pod szkłem. Sygnalizacja ulatniania się gazu i problemu z przepływem zapewnia bezpiecznie użytkowanie sprzętu.

Płyta Solgaz GPC 4+1 G20

Płyta gazowa bez płomieni Solgaz GPC 4+1 G20

Dobra płyta gazowa bez płomieni Solgaz GPC 4+1 G20 to właściwy wybór dla osób mieszkających samotnie i dla całych rodzin. Jest odpowiednia do dużych i małych garnków dzięki specjalnie zaprojektowanym polom. Oprócz tego łatwa w użytkowaniu i utrzymaniu w czystości, a to nie wszystkie jej zalety. Przekonaj się, dlaczego warto w nią zainwestować!


Sprawdź ceny Solgaz GPC 4+1 G20

MediaExpert
Neonet
MediaMarkt


Gaz pod szkłem oszczędzający pieniądze i czas

Ta dobrej jakości płaska płyta bez rusztu zapewnia cztery aktywne palniki, ale w praktyce ma ich pięć. Strefa nazywana polem pasywnym to miejsce, które nagrzewa się wraz z innymi polami. Podgrzejesz tam potrawę lub utrzymasz jej ciepło bez dodatkowych kosztów.

To swego rodzaju alternatywa dla mikrofali. Z tą różnicą, że darmowa!

Producent sugeruje podgrzewanie zup na polu pasywnym, a co dopiero prostszych rzeczy. Podtrzymywanie ciepłoty jedzenia to także kusząca opcja. Nie przejmujesz się, że ktoś spóźnia się na obiad. Stawiasz naczynie na dodatkowym polu grzewczym i ciepłe jedzenie czeka na spóźnialskiego.

Zużycie gazu przez tę płytę bezpłomienną Solgaz jest mniejsze nawet o 50 procent w porównaniu do innych modeli. Odpowiada za to grzanie cykliczne, które odcina gaz, jeśli nie jest potrzebny do podgrzewania. Oszczędzasz pieniądze, używając tego typu płyty gazowej bez płomieni.

Funkcjonalna kuchenka gazowa pod szkłem

Jedną z największych zalet tej kuchennej płyty na gaz bez płomieni jest bezpieczeństwo, jakie zapewnia. Informuje ona o każdym błędzie, na przykład o wycieku gazu czy rozlanym płynie na powierzchni pól.

Specjalne sondy na bieżąco kontrolują proces spalania gazu. Panel sterowania sygnalizuje natomiast, gdy coś jest nie tak. Bardzo ważna cecha w każdej płycie na gaz. Nie zastanawiasz się, czy Twoja rodzina ma zapewnione bezpieczeństwo. To urządzenie nad tym czuwa.

Dodatkowe udogodnienie stanowi timer. Gaz pod szkłem z programatorem czasowym to komfort, gdy zwykle masz mało czasu w ciągu dnia. Bez problemu zaplanujesz rozpoczęcie pichcenia na tej eleganckiej płycie ceramicznej z zakrytymi palnikami.

Nie stracisz także czasu na usuwanie zabrudzeń z powierzchni urządzenia, nawet gdy coś Ci wykipi. Plamy szybko schodzą, a trudno przy tym zarysować sprzęt. W praktyce to wytrzymała płyta gazowa bez płomieni.

Co również ważne, nie wymaga użycia specjalnych naczyń. Nie przeznaczasz pieniędzy na nowy zestaw garnków i patelni. To jak gotowanie na tradycyjnej płycie, ale w znacznie ulepszonej, bo nowocześniejszej wersji.

Płyta Dynaxo DynaCook X2 Premium GCH5

Płyta gazowa bez płomieni Dynaxo DynaCook X2 Premium GCH5

Gotowanie to przyjemność, jeśli ma się odpowiedni sprzęt. Płyta typu gaz pod szkłem Dynaxo DynaCook X2 Premium GCH5 jest nieduża, ale za to imponuje swoją mocą. Dobrze sprawdzi się do gotowania na co dzień. Elegancko wygląda, wygodnie ją obsłużysz i dopasujesz ustawienia pól do każdego rodzaju potraw. Przeczytaj poniżej o innych możliwościach tego modelu.


Sprawdź ceny Dynaxo DynaCook X2 Premium GCH5

MediaExpert
EURO
OleOle


Kompaktowa bezpłomienna płyta gazowa bez palników

Masz niewielką kuchnię w kawalerce? A może aneks kuchenny, który także nie oferuje ogromu miejsca? W takich przypadkach Dynaxo DynaCook X2 Premium GCH5 okaże się trafnym wyborem! To mała płyta typu gaz pod szkłem. Dobrze urozmaica ranking płyt gazowych bez płomieni.

Wielu osobom w zupełności wystarczają 2 palniki, zwłaszcza że one już takie małe nie są. Spokojnie umieścisz na nich szerszą patelnię czy garnek. Ich różne rozmiary ułatwiają gotowanie dowolnych dań. Oba oferują osobne przyciski do sterowania mocą oraz cyfrowe wyświetlacze.

Podczas gotowania wybierasz spośród 18 poziomów mocy palników. O ich stopniu nagrzania informują Cię symbole na wyświetlaczu. Dodatkowa sygnalizacja wskazuje na takie problemy, jak np. utrudniony przepływ gazu lub wyciek z instalacji.

Zawsze wiesz, gdy coś jest nie tak, ale… raczej nie będzie takiej potrzeby. Opinie użytkowników potwierdzają, że Dynaxo DynaCook X2 Premium GCH5 to wręcz bezawaryjna płyta gazowa bez płomieni. Wielu osobom służy już długie lata. Opinie o serwisie także bardzo pozytywne, co zachęca do zakupu.

Użyteczna kuchnia gazowa bez płomieni

Ranking płyt gazowych bez płomieni uwzględnia ten model przede wszystkim dlatego, że to mały sprzęt, który w niczym nie ustępuje innym produktom. Ma funkcję podgrzewania oraz szybkiego zagotowania.

Dodatkowo oferuje opcję kontroli rodzicielskiej dla większego bezpieczeństwa. Czy jest jeszcze coś, czego oczekujesz od swojej płyty gazowej? Ten model ma wszystko, co potrzebne! W dodatku sensorowe sterowanie kuchenką to banał. Szybko się nauczysz obsługi, nie musząc co chwilę zerkać do instrukcji.

Sprzęt wyczyścisz bez żadnych trudności… i bez ryzyka poparzenia się. Dlaczego? Ponieważ to gaz pod szkłem ze wskaźnikiem ciepła resztkowego. Gdy sygnalizuje “H”, powierzchnia jest jeszcze zbyt gorąca, aby jej dotknąć. Nie sprawdzasz tego własnoręcznie.

Ta gazowa płyta z ukrytymi palnikami dobrze pasuje do blatów o różnej grubości. Płyta bezpłomienna jest elegancka i odpowiednia do nietypowych pomieszczeń, jak np. kuchnia na działce czy nawet na jachcie. Bardzo uniwersalny sprzęt, który musiałem wyróżnić w klasyfikacji!

Gaz pod szkłem Solgaz czy Dynaxo?

Patrząc na porównanie płyt bezpłomieniowych, wyraźnie widać, że rządzi tu tylko 2 producentów (i to z Polski): Solgaz oraz Dynaxo.

Która marka jest lepsza?

Trudno to jednoznacznie ocenić, ale mam pewne wnioski.

W mojej opinii Solgaz produkuje nowocześniejsze płyty bez płomieni. Najnowsza seria Innova zapewnia regulację temperatury, Booster, jeszcze więcej zabezpieczeń czy brak odgłosu cykania. Dynaxo cieszy się z kolei świetnymi opiniami o niezawodności, jak i pracy swojego serwisu.

Sterowanie wypada jednak zwykle lepiej w płytach Solgaz. Często opiera się na sliderze, którym szybciej ustawisz poziom mocy niż manipulatorem +/- z Dynaxo.

Zwróć uwagę na stylistykę. Kuchenki z ukrytym ogniem Dynaxo mają elementy ze stali nierdzewnej w górnej części. Solgaz zapewnia bardziej jednolity design. Kwestia gustu, które rozwiązanie bardziej Ci się podoba.

Ostatecznie obie marki mają w swojej ofercie świetnie płyty gazowe do zabudowy bez płomieni. Złota rada jest taka, aby dobrać pod siebie wymiary, liczbę pól, obecne funkcje, zabezpieczenia, sposób sterowania i stylistykę urządzenia. Wtedy dokonasz rozsądnej decyzji zakupowej.

Jak działa płyta gazowa bez płomieni?

Połączenie najlepszych cech płyty gazowej i indukcyjnej wydaje się pomysłem idealnym. Bez wątpienia firma Solgaz, która wprowadziła takie rozwiązanie na polski rynek, była tego samego zdania. Płyty gazowe bez płomieni to innowacyjne produkty, które nie bez powodu zyskują coraz większe grono zwolenników.

A jak działają?

Tego typu płyty mają gazowe palniki przykryte szklaną lub ceramiczną płytą. W rezultacie spalają gaz jak tradycyjne modele, ale wyglądają jak nowoczesne płyty indukcyjne. Są więc dobrym wyborem dla miłośników klasycznego gotowania i współczesnych rozwiązań.

Płyty typu gaz pod szkłem mogą być podłączone do różnych rodzajów gazu. Najczęściej spalają go katalitycznie w wysokiej temperaturze 800 stopni Celsjusza. Co to oznacza? Płomień żarzy się pod szkłem w formie mgiełki. Z pól grzejnych nie wydobywają się niebezpieczne opary, a na meblach nie zobaczysz osadu.

Palniki są gazowe, ale sterujesz nimi za pomocą elektronicznych wyświetlaczy i dotykowych przycisków (lub suwaków). Z tego powodu takie płyty muszą być podłączone zarówno do zaworu z gazem, jak i do gniazdka elektrycznego. Niektóre mają jednak awaryjne zasilacze. Pozwalają np. na 2 dni pracy bez dostępu do energii elektrycznej.

Większość modeli pracuje cyklicznie. Oznacza to, że spalają gaz tylko wtedy, kiedy palniki są nagrzewane. W rezultacie zmniejsza to jego zużycie nawet o 50 procent w porównaniu do tradycyjnych płyt.

Rzecz jasna gaz pod szkłem oznacza całkowicie płaską powierzchnię płyty. Nie uświadczysz tu klasycznych pokręteł. Kratki wentylacyjne także nie powinny jakkolwiek wystawać. Niektórzy producenci (konkretniej Dynaxy) stosują oprócz szkła ceramicznego elementy ze stali.

Stworzyłem powyższy ranking płyt gazowych bez płomieni, ponieważ są to sprzęty coraz popularniejsze. Mają wiele zalet, ale oczywiście także kilka wad, o czym przeczytasz w kolejnej części tego materiału.

Przede wszystkim jednak ułatwiają codzienne gotowanie, a przy tym nie wyglądają w kuchni przestarzale i niemodnie. Oferują przy okazji szereg zabezpieczeń.

Płyta gazowa bez płomieni – Zalety i wady

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem płyty gazowej bez płomieni, zestawiłem dla Ciebie ich wady i zalety. Pomoże Ci to podjąć właściwą decyzję, bo liczy się przede wszystkim Twój komfort podczas pracy w kuchni.

Zalety płyt gazowych bez płomieni

Innowacyjne sprzęty, jak właśnie płyta typu gaz pod szkłem, szybko zyskują popularność. Nie byłyby tak chętnie wybierane, gdyby nie miały tylu zalet.

Poznaj je:

 • Są łatwe do utrzymania w czystości – płaską powierzchnię płyty wyczyścisz każdą ściereczką, a resztki jedzenia nie zbierają się w zakamarkach.
 • Są oszczędne – wspominałem już, że takie płyty zużywają do 50 procent mniej gazu niż tradycyjne modele gazowe. To spora korzyść, zwłaszcza gdy często pichcisz coś dobrego. No i pracują na gazie, czyli ogólnie tanim źródle.
 • Mają dodatkowe miejsce do gotowania – palniki nagrzewają przestrzeń wokół siebie, dlatego producenci często decydują się na dodanie tak zwanego pola pasywnego lub darmowego palnika. To przestrzeń na płycie, która jest wystarczająco ciepła do podgrzania lub utrzymania temperatury potrawy. Jednocześnie nie zużywa dodatkowych ilości gazu.
 • Nie wymagają specjalnych garnków – na płycie gazowej, w odróżnieniu od indukcyjnej, możesz gotować w swoich starych naczyniach.
 • Produkują mniej osadu – katalityczne spalanie gazu sprawia, że do kuchni emitowanych jest mniej osadów i oparów.
 • Nadają się do większości blatów – ich grubość dostosujesz do swojego blatu, dzięki czemu wyglądają jak nowoczesne płyty indukcyjne.
 • Są bezpieczne – dobra płyta gazowa bez płomieni jest także bezpieczna. Stosowane są różne środki ochrony. Zwykle producenci decydują się na sygnały o wycieku gazu, odcięcie jego przepływu lub kontrolę rodzicielską. Już samo ograniczenie dostępu do otwartego ognia jest formą zabezpieczenia.
 • Oferują nowoczesne funkcje – zwłaszcza te najlepsze płyty gazowe bez otwartego ognia. Chodzi np. o Booster, timer/minutnik, opcję pauzy, wskaźnik ciepła resztkowego, cyfrowe wyświetlacze ze sliderami, a nawet precyzyjną regulację temperatury gotowania.
 • Są zróżnicowane pod względem liczby pól – ilu ukrytych palników oczekujesz? 2, 3, 4, a może 5? W każdym z przypadków znajdziesz taki model.

Wady płyt gazowych bez płomieni

Jak każdy sprzęt, tak i płyty typu gaz pod szkłem mają swoje wady.

Wśród nich najważniejsze to:

 • Długo się nagrzewają – palniki rozgrzewają się wolniej, co nieznacznie zwiększa czas potrzebny na przygotowanie danej potrawy.
 • Są drogie – choć koszty eksploatacji są niższe niż tradycyjnych płyt, wersje gazowe bez płomieni są droższe niż inne popularne modele.
 • Wymagają podłączenia do dwóch form zasilania – płyty trzeba połączyć nie tylko z przewodem gazowym, ale również wpiąć je do gniazdka elektrycznego (ze względu na automatyczne odpalanie gazu oraz elektroniczne sterowanie). To czasem utrudnia ich ulokowanie na kuchennym blacie.
 • Są mało zróżnicowane pod względem kolorystyki – marzy Ci się biała płyta gazowa bez płomieni? Niestety, ale aktualnie takowej nie znajdziesz. Tego typu kuchenki są najczęściej czarne, nie dają w tym dużego wyboru.

Jak widzisz, płyty gazowe bez płomieni mają wady, ale zdecydowanie więcej zalet. Jeśli więc zastanawiasz się nad kupnem takiego sprzętu, mój ranking gazu pod szkłem okaże się dla Ciebie pomocny.

Podsumowanie

Dobra płyta gazowa bez płomieni nie jest tanim interesem. Z drugiej strony, tylko gaz pod szkłem zapewni Ci tradycyjne gotowanie, najnowocześniejsze sterowanie i estetyczny design. Spędzisz także mniej czasu na czyszczeniu płaskiej powierzchni płyty.

Jeżeli masz dodatkowe pytania, zajrzyj do sekcji komentarzy. To także odpowiednie miejsce na wyrażenie własnej opinii o gazie pod szkłem.

Pamiętaj, że na portalu znajdziesz sporo innych zestawień płyt grzewczych.

Najbardziej tradycyjne rozwiązanie to klasyczna płyta gazowa do zabudowy. Tanie i niezawodne – tak można je najkrócej opisać.

Nieco bardziej wyszukane stylistycznie są szklane płyty gazowe. Różnią się od modeli z tego zestawienia tym, że nie mają ukrytych palników oraz ognia.

Szukasz jak najszerszego urządzenia do pichcenia? Wtedy skieruj swoją uwagę na płyty gazowe 5 palnikowe. Zapewniają ogrom miejsca na garnki i inne naczynia z potrawami.

Wolisz jednak zostać przy całkowicie płaskiej płycie? Zobacz zatem najlepsze płyty indukcyjne. Bardzo przypominają gaz pod szkłem, ale tylko na pierwszy rzut oka. Zupełnie inaczej pracują i nie wymagają podłączenia do gazu.

Oceń publikację
[Głosy: 60 Średnia: 3.9]

Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments