Płyta Indukcyjna Ranking 2021

Mój ranking płyt indukcyjnych jest subiektywny, niezależny i regularnie aktualizowany. Stworzyłem go na bazie własnej wiedzy, doświadczeń oraz testów płyt indukcyjnych. Nie musisz pytać na forum czy czytać innych artykułów, aby poznać najlepsze indukcje.

Płyta indukcyjna - ranking, opinie

1. Electrolux EIV644 Slim-Fit

płyta indukcyjna Electrolux EIV644 Slim-Fit


Kliknij i kup Electrolux EIV644 Slim-Fit

MediaExpert
EURO
OleOle
MediaMarkt


Electrolux EIV644 Slim-Fit to świetna płyta indukcyjna z łączonymi polami i 4 sliderami.

Jak widzisz po zdjęciu, układ cewek/induktorów jest symetryczny. W łatwy sposób stworzysz 2 duże, prostokątne strefy do indukcyjnego pichcenia, co nie zdarza się często na rynku tych urządzeń. Szczególnie w tej cenie.

W efekcie postawisz obok siebie 2 podłużne naczynia pokaźnych rozmiarów (np. płytę grillową i brytfannę). Funkcja MultBridge zadba o równomierne gotowanie bądź smażenie potraw umieszczonych w nich. Szybko przygotujesz sporo jedzenia na domową ucztę.

I to wszystko przy wysokiej kulturze pracy! Ten sprzęt, jak na swoją kategorię, pracuje wyjątkowo cicho poprzez udoskonalony system chłodzenia. Nie będzie wkurzał domowników czy gości. Duży plus pod użytek w otwartej kuchni.

Co więcej, strefy indukcyjne dostosowują wydajność do rozmiarów naczyń kuchennych (które są automatycznie wykrywane). Rondle, patelnie, garnki różnych rozmiarów – płyta precyzyjnie przekazuje im energię. Nie marnuje prądu i zapewnia równomierną dystrybucję ciepła, a o to w takich płytach chodzi, prawda?

fot. Electrolux

Do tej konstrukcji przekonuje mnie też sterowanie, które wprost uwielbiam. I Ty też je polubisz. Skąd ta pewność? Dzięki 4 suwakom. Każdy odpowiada jednej z 4 stref. To wyróżnik najlepszych płyt indukcyjnych. Szybkie przesunięcie palcem po sliderze i dostosujesz moc grzania. Nie tracisz czasu na klikanie. Od razu masz manipulatory obsługujące każde pole grzejne.

Cały panel – z racji symetrycznej budowy tej płyty – umieszczono w centralnej części. A w jego centralnej części znajdziesz z kolei pojedynczy timer, który i tak obsługuje każdą strefę. W okamgnieniu ustawisz czas gotowania na danym polu.

Bogactwo sterowania na tym się nie kończy. Istotną rolę odgrywa ikonka “P”, pod którą kryje się PowerBoost, czyli szybkie podgrzewanie. Kilka chwil i woda na ryż, kaszę czy makaron osiągnie temperaturę wrzenia. Kolejna oszczędność czasu. Nie zabrakło przy tym zabezpieczeń (kontrola pozostałego ciepła, blokada przed dziećmi).

Płyta prezentuje się nowocześnie, ma ozdobny szlif z przodu, a do tego gwarantuje jedynie 4,4 cm wysokości wycięcia (duży atut płyt Slim-Fit od Electroluxa lub AEG). Producent obiecuje opcję montażu nawet na blacie 12 mm.

Podsumowując, EIV644 to genialna płyta indukcyjna. Wydajność, pola i strefy grzewcze, topowe sterowanie, funkcjonalność – wszystko się tu zgadza. Gorąco polecam Ci ten model, szczególnie gdy często gotujesz w większych naczyniach kuchennych.

2. Bosch PerfectFry PXE651FC1E

płyta indukcyjna Bosch PerfectFry PXE651FC1E


Kliknij i kup Bosch PerfectFry PXE651FC1E

MediaExpert
Neonet
Electro


Nie jestem zwolennikiem wydawania grubej kasy na sprzęt grzewczy. Wyższa cena nie oznacza bowiem lepszej niezawodności, to wciąż dość losowe. Z drugiej strony, chciałem pokazać Ci płytę, na której nieźle pokombinujesz z ustawieniem naczyń.

To założenie spełnia Bosch PerfectFry PXE651FC1E. Dlaczego? Wystarczy, że spojrzysz na strefę po lewej (FlexInduction). Składa się z aż 4 induktorów! Zmieścisz na niej nawet 3 garnki, które bez problemu zostaną wykryte przez sprzęt. Nie będzie też problemu z długą nakładką grillową (Bosch zresztą takie sprzedaje).

Wymiary tej strefy po połączeniu robią wrażenie: 40 x 24 cm. Pasuje do masywniejszych patelni oraz podłużnych naczyń. Z płyty skorzystasz też w sposób standardowy, czyli wykorzystując 4 pola. W każdej kombinacji masz do dyspozycji szybkie grzanie (booster). Prędko zagotuje wodę z Twoim daniem lub przekąską, więc nie czekasz zbyt długo, aby wrzucić coś na ząb.

Jest także sensor smażenia z 4 poziomami temperatury i automatycznymi programami. Smażone danie, np. stek, stanie się odpowiednio przyrumienione. Z takim udogodnieniem nie ma szans na błąd podczas pichcenia. Nie stracisz czasu, sił i nerwów.

fot. Bosch

Plus za sterowanie. Opiera się na odpowiednio czułym sliderze i łatwym wyborze stref grzejnych. Na skali jest 9 stopni mocy, choć działają także połówki. Łącznie uzyskujesz aż 17 poziomów intensywności grzania.

Powierzchnia płyty jest łatwa w czyszczeniu, nie zbiera nadmiernie rys. Nie zabrakło najważniejszych zabezpieczeń, a stylistykę urozmaica ozdobny szlif z przodu i po bokach.

To droga indukcja, nie ukrywam, ale jeżeli czujesz, że wykorzystasz innowacyjną strefę grzewczą FlexInduction, to masz przed sobą swojego faworyta. Na koniec dodam, że Bosch ma wśród swoich droższych płyt podobne modele, np. bez szlifu, ale do wtopienia w blat z granitu bądź kamienia.

3. Electrolux EIV634/CIV634 Slim-Fit

płyta indukcyjna Electrolux EIV634 Slim-Fit


Kliknij i kup Electrolux EIV634/CIV634 Slim-Fit

MediaExpert
EURO
OleOle

MediaMarkt


Jedna z najpopularniejszych płyt indukcyjnych (między modelami EIV a CIV nie ma różnic; inna nazwa wynika z wersji przeznaczonych dla danych sklepów). Ale nie przez popularność trafiła do mojego rankingu. W stosunku do swojej ceny (szczególnie że kiedyś była znacznie droższa) oferuje masę przydatnych rozwiązań.

Nie zabrakło łączenia pól grzejnych, choć nie po obu stronach, a po lewej. Większości to wystarczy, a przy okazji daje pewną unikalną cechę…

Chodzi o rozmiar strefy uzyskanej z połączenia 2 kwadratowych pól. Jest ogromna! Bez problemu umieścisz na niej stalową patelnię typu teppan, aby w prawilny sposób przygotowywać przysmaki orientalnej kuchni. Tak samo będzie z wielką brytfanną, płytą grillową czy wieloma innymi naczyniami o większej powierzchni. To efekt tego, że programator znalazł się po drugiej stronie.

Bez łączenia pól dostajesz 4 pola grzejne o sporej powierzchni. Dopasowują swój potencjał grzewczy do średnicy garnków, rondli czy patelni. Naczynia kuchenne są jednocześnie automatycznie wykrywane. Niczym się nie przejmujesz, ta płyta indukcyjna równomiernie smaży i gotuje.

fot. Electrolux

Pozytywną opinię potęguje ocena sterowania. 4 slidery dla każdego pola, kilkanaście poziomów mocy, timer/minutnik (obsługuje każde pole z osobna), szybkie grzanie (PowerBoost), zabezpieczenia (informacja o stopniu nagrzania płyty, blokada przed dziećmi), sterowanie okapem (Hob2Hood; okap też musi mieć tę funkcję, a więc z pewnością pochodzić od Electrolux/AEG) – to wszystko i jeszcze więcej znajdziesz na panelu.

Mimo tego nie musisz godzinami uczyć się obsługi tej płyty. Szybki wgląd w instrukcję, kilka cykli gotowania i to raczej tyle w kwestii nauki sterowania. Producent maksymalnie ułatwia to użytkownikowi, co stanowi duży plus.

EIV634 jest bardzo dobrą płytą indukcyjną, która spełnia wygórowane oczekiwania wobec sprzętu do gotowania.

4. Electrolux EIV63440BW

płyta indukcyjna Electrolux EIV63440BW


Kliknij i kup Electrolux EIV63440BW

MediaExpert
EURO
OleOle


Electrolux EIV63440BW to biały odpowiednik modelu EIV634. Ma więc takie same plusy: wydajne podgrzewanie, wielką strefę indukcyjną z 2 połączonych pól, przyjazny panel sterowania z 4 suwakami, łatwy montaż, niewielką wysokość wycięcia czy ozdobny szlif.

Na tym opinia o tym sprzęcie się jednak nie kończy. Skupmy się na jedynej różnicy w porównaniu do EIV634, a więc kolorystyce.

Wiedz bowiem, że białe płyty indukcyjne Electrolux są… białe! Chodzi o to, że wiele modeli innych producentów nie oferuje idealnej bieli. Ba, całkiem im do tego daleko!

Znam konstrukcje, których biel jest, że tak powiem, brudna. Za bardzo wpada w szarość. Drugim przypadkiem są błękitne zafarby. Jeżeli otoczysz taką płytę bielszymi meblami i sprzętem AGD, to zauważysz różnicę. Ucierpi na tym estetyka kuchennej zabudowy i całej aranżacji.

Tutaj nie boisz się takich sytuacji. Electrolux EIV63440BW, zgodnie ze zdjęciem, to bielutka płyta indukcyjna. Nie zrobi Ci psikusa.

Bez problemu dopasujesz ją do reszty wyposażenia swojej kuchni. Do tego nie widać tak na niej śladów palców czy mniejszych zabrudzeń. Będzie ładnie, wydajnie, funkcjonalnie i wygodnie. Czegóż chcieć więcej?

5. Amica PID6544PHTSF 2.0

płyta indukcyjna Amica PID6544PHTSF 2.0


Kliknij i kup Amica PID6544PHTSF 2.0

MediaExpert
EURO
OleOle


Trudno w tej cenie spotkać funkcjonalniejszą płytę indukcyjną niż Amica PID6544PHTSF 2.0. A dodatkowe udogodnienia, które oferuje, to i tak nie wszystko. Na pierwszy plan wychodzą: powierzchnia grzewcza oraz sterowanie.

Duże wrażenie robią pola indukcyjne. Wyjściowo są to 4 strefy kształtem zbliżone do kwadratów (21 x 19 cm). Dzięki funkcji Bridge połączysz je w 2 dużo większe obszary grzejne (21 x 38,5 cm każdy). Na płycie umieścisz większe brytfanny czy inne naczynia żaroodporne, które wymagają sporej przestrzeni.

Niezależne od układu stref, na każdej możesz załączyć szybkie grzanie. Producent obiecuje zagotowanie 0,4 l wody w 60 sekund. Oszczędzisz sporo czasu, użytkując tę płytę.

Przechodząc do sterowania tymi dobrodziejstwami, skorzystasz ze slidera. Działa płynnie i obsługuje każde pole indukcyjne. Dużo zresztą nie musisz ustawiać, sprzęt sam wykrywa postawione na nim garnki (funkcja Hob&Go). Timer z opcją minutnika zadba z kolei o precyzyjny czas gotowania, smażenia czy podgrzewania, a funkcja pauzy zatrzyma w każdej chwili pichcenie.

fot. Amica

To jeszcze nie wszystko! Amica zaszalała i przygotowała na panelu 3 programy automatyczne. Polegają na dobrnięciu do danej temperatury i utrzymywaniu jej. 42°C nadają się do topienia masła czy czekolady; 70°C do gotowania zup czy sosów; ostatni pułap 94°C idealnie sprawdzi się podczas gotowania makaronu czy produktów sypkich, głównie ryżu.

Ceramiczna powierzchnia płyty otoczona jest z każdej strony szlifem (ramka nie wystaje nad płytę). Montaż to pełna uniwersalność: urządzenie pasuje do blatu 12 mm, gdy znajduje się pod nim szuflada, jak i do blatu 28 mm, gdy pod płytą ma być piekarnik. PowerChoice dostosowuje natomiast płytę do danej instalacji elektrycznej (sprzęt nadaje się do jedno-, jak i trójfazowej instalacji).

Dodając do tego pełną gamę zabezpieczeń (wskaźnik rozgrzania danego pola, blokada przed dziećmi), opcję sterowania okapem oraz łatwe czyszczenie, masz przed sobą prawdziwy hit z rynku płyt indukcyjnych!

6. Siemens EH675FFC1E

płyta indukcyjna Siemens EH675FFC1E


Kliknij i kup Siemens EH675FFC1E

EURO
OleOle


Ta dobra płyta indukcyjna Siemens wyróżnia się ciekawym rozplanowaniem induktorów, a więc i pól grzejnych. Są okrągłe i ergonomicznie rozstawione. Uwagę zwraca pole w lewej, górnej części.

Teoretycznie nie ma tu łączenia pól, ale właśnie wspomniana przed chwilą strefa daje Ci pewną swobodę. Jest powiększana z 18 do aż 28 cm. Zmieścisz na niej nieco większy garnek czy patelnię. Pozostałe strefy grzejne oferują: 14,5, 18 i 21 cm.

Cewki automatycznie rozpoznają naczynia i dbają o równomierne pichcenie. Ujrzysz więc dopieczone lub dosmażone potrawy. Płyta sama się wyłącza w przypadku wykipienia czegoś.

Podoba mi się sterowanie. Panel nie zajmuje dużo miejsca i opiera się na wygodnym sliderze. Jest wspólny dla wszystkich stref, ale wybór konkretnego pola znajduje się tuż nad nim. Ustawienie intensywności grzania jest proste oraz szybkie, przypadnie Ci do gustu.

fot. Siemens

Nie zabrakło przy tym świetnie działającego boostera. Momentalnie zagotowuje wodę i rozgrzewa naczynia, przyspieszając Twoje kulinarne wyczyny. Wskaźnik zalegania ciepła uchroni Cię przed oparzeniem się, a blokada przed dziećmi sprawi, że nie uruchomią płyty.

Sprzęt prezentuje się do tego obłędnie. Wykończenie to wysoki połysk, na którym wcale nie widać tak bardzo rysek czy plam. Nie zabrakło ozdobnego szlifu pod programatorem. Są także niewielkie stalowe listwy po bokach. Płyta idealnie współgra z pozostałym sprzętem grzejnym marek Siemens i Bosch. Minimalna grubość blatu wynosi 16 mm.

Jak przystało na porządną indukcję, daje Ci ona swobodę w doborze mocy względem przyłącza prądu w Twoim domostwie. Przy niższej mocy przyłączeniowej i ryzyku przeciążenia obwodu ograniczysz jej potencjał. Z drugiej strony, nadaje się do montażu pod “siłę”.

A że niezawodność indukcji Siemens jest wręcz sławna, nie miałem wątpliwości co do wyróżnienia tego sprzętu w mojej klasyfikacji.

7. Bosch PIE631FB1E

płyta indukcyjna Bosch PIE631FB1E


Kliknij i kup Bosch PIE631FB1E

MediaExpert
EURO

OleOle
MediaMarkt


Bosch PIE631FB1E, czyli porządna i rozsądnie wyceniona płyta indukcyjna. Od lat zbiera wiele pozytywnych opinii i wciąż świetnie się sprzedaje, choć musisz wiedzieć o kilku rzeczach przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Powierzchnia grzewcza składa się z 4 pól. Te po lewej są identyczne, mają po 18 cm średnicy. Największe pole oferuje z kolei 21 cm, a najmniejsze 14,5 cm. Daje to niezłą elastyczność w dopasowaniu naczyń, a więc i gotowaniu. Niestety, nie ma opcji łączenia pól, więc potrawy w brytfannach czeka zapewne pieczenie w piekarniku.

Jest za to coś innego – fenomenalne, banalne w obsłudze sterowanie. Skala slidera kończy się na 9 poziomie, ale dostępne są także połówki. Stopni mocy jest więc aż 17. Suwak jest odpowiednio czuły; regulacja intensywności grzania to czysta przyjemność, a nie męczący obowiązek.

fot. Bosch

Nad suwakiem znajdziesz szybki wybór danego pola oraz kilka sensorów odpowiadających za dodatkowe funkcje i zabezpieczenia (booster, timer, blokada pulpitu podczas czyszczenia, zabezpieczenie przed dziećmi). Nie musisz długo studiować instrukcji, aby perfekcyjnie nauczyć się obsługi tej płyty.

Indukcja Bosch wykrywa także naczynia kuchenne czy automatycznie wyłącza się, gdy coś Ci wykipi. Mogłaby za to pracować troszkę ciszej, choć nie ma tragedii. Szlif znalazł się z przodu i wyklucza możliwość licowania z blatem. Zastosowane szkło nie ma natomiast większej tendencji do zbierania rys.

Ważna informacja – płyta świetnie się dostosowuje do różnych instalacji elektrycznych. Podłączysz ją zarówno pod 1 fazę, jak i pod “siłę”. Co więcej, dzięki funkcji Power Management możesz ograniczyć jej moc, również w odniesieniu do danego pola.

8. Electrolux LIR60430BW Slim-Fit

płyta indukcyjna Electrolux LIR60430BW Slim-Fit


Kliknij i kup Electrolux LIR60430BW Slim-Fit

MediaExpert
EURO
OleOle
Neonet


Electrolux LIR60430BW Slim-Fit, czyli indukcja w czystej bieli, a więc nie z odcieniem wpadającym w szarość czy błękit. Jej wykończenie bardziej niż w szklany połysk wpada w mat. Utrzymywanie powierzchni w czystości jest proste i możliwe nawet podczas gotowania na którymś polu (dzięki blokadzie ustawień). Stylistykę urozmaica ozdobny szlif z przodu.

Producent postawił tu na 4 pola indukcyjne zaznaczone okręgami. Wartości ich średnic prezentują się standardowo dla tego typu rozwiązań: 14,5, 21 i 2 x 18 cm. Siłą rzeczy nie ma możliwości łączenia stref indukcyjnych.

Sprzęt zapewnia bardzo szybkie podgrzewanie, szczególnie z wykorzystaniem funkcji booster (tutaj nazwanej PowerBoost). Nie czekasz długo na zagotowanie wody z Twoją potrawą lub dodatkiem do niej.

Sterowanie mniej nowoczesne niż w jeszcze droższych płytach Electrolux. Opiera się na sensorach plus/minus, a właściwie strzałkach, choć zasada działania jest taka sama. Na szczęście są 4 takie manipulatory dla każdego pola.

Uważam, że ten model powinien być troszkę tańszy, choć wiadomo – biel zawsze zwiększa cenę. Jeżeli jednak szukasz białej indukcji, nie potrzebujesz łączenia stref, a bardziej pasują Ci pola zaznaczone okręgami, to LIR60430BW od Electroluxa spełni Twoje oczekiwania, okazując się udaną inwestycją.

Ile wydać na dobrą płytę indukcyjną?

Celuj przede wszystkim w zakres cenowy od 1200 do 2000 zł. Znajdziesz w nim masę porządnych indukcji.

Rzadko opłaca się wydawać więcej niż 2000 zł. A kiedy warto? Gdy podoba Ci się rozwiązanie ze swobodnym układaniem obok siebie garnków oraz rondelków na strefie z poziomymi paskami i wieloma induktorami.

Drugim przypadkiem jest dopłata do białej wersji jakiejś polecanej indukcji, choć i do 2000 zł znajdziesz ciekawe płyty grzejne w tym kolorze.

Nie widzę natomiast sensu w wydawaniu kwoty powyżej 3000 zł. Czy tak droga płyta indukcyjna sprawi, że Twoja zupa, schab, gulasz, placek czy pieczeń będą smaczniejsze? Nie. Zazwyczaj tak wysoka cena to efekt wysokiej marży bądź niekoniecznie potrzebnych bajerów (jakiegoś podświetlenia palników, przekombinowanych wyświetlaczy, nietypowego sterowania itp.).

Druga sprawa to bezawaryjność. Bardzo bym chciał zrobić wielki ranking niezawodności płyt indukcyjnych, ale nie jest to niestety łatwe.

Indukcje to jedne z najbardziej awaryjnych płyt grzewczych. Kilkuletnia i częsta eksploatacja potrafi wykończyć wiele modeli (nie polecam ich do małej, a tym bardziej większej gastronomii).

Nie chodzi nawet o ich szklane powierzchnie, a o masę upchanej pod nimi elektroniki. Bardzo wysoka cena nie sprawia, że żywotność indukcji wypada lepiej. Dlatego też nie ma co płacić za ten sprzęt fortuny.

Rozsądniej zrobisz, inwestując pieniądze w przedłużoną gwarancję.

Wracając do polecanego zakresu cenowego (1200 – 2000 zł) – czym różni się tańsza indukcja od droższej?

Wraz ze wzrostem ceny łatwiej cicho i jeszcze wydajniej pracującej płyty z masą przydatnych funkcji, łączeniem pól oraz sterowaniem opartym na sliderach. Jeżeli nie uznajesz kompromisów i chcesz mieć w indukcji wszystko, co najlepsze, to szykuj ponad 1500 zł. Poniżej tej kwoty zwykle trzeba iść na jakieś ustępstwa.

Ale i tak najważniejsze jest dostosowanie tego urządzenia do własnych potrzeb. Nie każdy stawia wielkie prostokątne naczynia żaroodporne, żeliwne patelnie grillowe czy brytfanny. Nie każdy gotuje jednocześnie masę rzeczy, żeby mieć 4 slidery.

Najlepsi producenci indukcji

Sugerowanie się marką płyty indukcyjnej ma sens, choć nie jest łatwo wskazać najlepszego producenta indukcji.

Ta część to bardziej przegląd, lecz choć kolejność przedstawiania ich nie jest do końca przypadkowa.

Płyty indukcyjne Electrolux/AEG

Electrolux ma masę świetnych płyt, lecz nie jest też tak, że można go brać w ciemno. W ofercie tego producenta są bowiem bardzo kosztowne modele, które wcale nie są lepsze od kilku tańszych.

Niemniej indukcje Electrolux wyróżniają się świetną wydajnością, wygodnym i przejrzystym sterowaniem, ciekawymi rozwiązaniami dotyczącymi pól grzewczych i ich łączenia, masą funkcji oraz wysoką jakością wykonania. Do tego wyglądają minimalistycznie, ozdobią nawet designerską kuchnię.

A AEG, czyli firma z tej samej grupy? No cóż, w przypadku płyt indukcyjnych o szerokości 60 cm nie jest dominatorem (mimo że oferuje kilka droższych konstrukcji). Lepiej wypada w szerszych indukcjach. Wiele rozwiązań jest zresztą bliźniaczych do Electroluxów.

Płyty indukcyjne Bosch

Bosch ma bardzo szeroką ofertę, choć w wielu segmentach cenowych przegrywa z konkurentami pod względem opłacalności. Mimo tego da się znaleźć zarówno atrakcyjną cenowo, jak i drogą oraz luksusową indukcję tego producenta, która przebija inne modele.

Bosch przekonuje mnie praktycznymi funkcjami i przyjaznym sterowaniem. Na takiej płycie łatwo uzyskasz idealnie wysmażone mięso czy cokolwiek innego.

W wyższych cenach Bosch oferuje znakomite pola łączone, które obsługują kilka swobodnie ustawianych naczyń.

Płyty indukcyjne Siemens

Marka z tej samej grupy co Bosch, choć ich indukcje się różnią. Siemens wciąż wypuszcza wiele modeli z okrągło zaznaczonymi strefami grzewczymi. Inaczej prezentuje się także sterowanie.

Sprytne posunięcie, gdyż wiele osób wciąż preferuje okrągłe granice pól. Oferta Siemensa idealnie uzupełnia tę Boscha.

A że jakość wykonania, efektywność działania i funkcjonalność stoją tu zazwyczaj na wysokim poziomie, nie miałem wątpliwości, aby wyróżnić tego producenta. Niektórzy uważają ich modele za najmniej awaryjne płyty indukcyjne.

Płyty indukcyjne Amica

Kilkuosobowe rodziny często stawiają na płyty indukcyjne Amica. Dlaczego? Ponieważ indukcje tej firmy zwykle odznaczają się świetnym stosunkiem ceny do jakości.

Ale nie wszystkie z nich wytrzymują wiele lat, więc również tutaj nie można kupować całkowicie w ciemno modelu tego producenta. Zdarzają mu się gorsze, jak i lepsze konstrukcje. Jest ich jednak tyle, że znajdą się prawdziwe perełki.

Taki sprzęt nie nadszarpnie domowego budżetu tak bardzo jak wielu konkurentów, a zapewni podobne udogodnienia oraz skuteczność pracy.

Płyty indukcyjne BEKO

Jak to zwykle bywa, sprzęt BEKO celuje w podobny segment cenowy co Amica. To głównie atrakcyjne cenowo, komfortowo obsługiwane i łatwe w utrzymaniu czystości indukcje.

Nie brakuje w ofercie tego producenta łączenia pól czy najważniejszych funkcji ułatwiających gotowanie. Nie trzeba być szefem kuchni i znać setek przepisów kulinarnych, aby bezproblemowo gotować na płycie marki BEKO.

Płyty indukcyjne Whirlpool

Cenię tego producenta za serie urządzeń w niestandardowych kolorach, ale o przystępnej cenie. To na tym rynku rzadkie połączenie.

Reszta cech wcale nie wypada zresztą źle. Płyty indukcyjne Whirlpool zapewniają zwykle rozsądny układ pól z opcją łączenia oraz łatwą pielęgnację szklanej powierzchni, na której nie widać tak bardzo plam i innych nieczystości.

Samo pichcenie odbywa się szybko i równomiernie. Nie ujrzysz na przygotowanym jedzeniu oznak surowości (a przynajmniej nie z winy płyty).

Płyty indukcyjne Samsung

Póki co żadna lokata z rankingu płyt indukcyjnych nie należy do indukcji firmy Samsung. Zazwyczaj da się w ich cenach dostać coś nieco bardziej opłacalnego.

Nie oznacza to jednak, że to zły sprzęt zasługujący na jakąś ostrą krytykę. Jeżeli kompletujesz urządzenia dużego AGD właśnie tej marki, to nie obawiaj się zakupu płyty indukcyjnej.

Pamiętaj jedynie, aby nie wydawać zbyt dużo, bo droższe Samsungi często oferują bajery podnoszące cenę (jakieś magnetyczne pokrętła, podświetlenie naczyń itp.).

Pozostali producenci

Póki co tak prezentuje się moja subiektywna klasyfikacja producentów płyt indukcyjnych. Ale na rynku jest ich o wiele więcej. Porządne indukcje znajdziesz np. w ofertach: Gorenje, TEKA, Franke, Kernau czy Sharp. Do zestawienia żadna się jeszcze nie załapała, ale kto wie, co przyniosą w przyszłości aktualizacje tego materiału.

Podsumowanie

Teraz już wiesz, które płyty indukcyjne są najlepsze!

Po zakupie ucieszy Cię liczba udogodnień, szybkość działania, łatwa konserwacja bez ostrych detergentów, szorowania czy skrobania zabrudzeń z różnych zakamarków i wiele innych korzyści.

W efekcie przygotujesz mnóstwo apetycznych, chrupiących, przyrumienionych potraw i przekąsek. Tylko pamiętaj, aby jak najczęściej były też zdrowe, pełnowartościowe i lekkostrawne. Dobra płyta indukcyjna ułatwi Ci perfekcyjne pichcenie każdego rodzaju żywności.

W razie dodatkowych pytań lub sugestii zapraszam do sekcji komentarzy.

Szukasz jednak większej indukcji? Jeśli tak, to zobacz szerokie płyty indukcyjne 80 cm, które często mają aż 5 pól. To zwykle większy wydatek, więcej przeznaczonego miejsca, ale i większa swoboda podczas gotowania.

Rozważasz także bardziej klasyczne płyty grzewcze? Wtedy z pomocą przyjdzie Ci ranking płyt gazowych do zabudowy. To zupełnie inny sprzęt, choć też ma swoje zalety, np. prostotę gotowania, niskie ceny i praktycznie bezawaryjność.

Oceń publikację
[Głosy: 10 Średnia: 4.9]

Dodaj komentarz

Subscribe
Powiadom o
guest
19 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Rafałek
2 miesięcy temu

Mamy teraz w domu electrolux i ta funkcja powerboost jest rzeczywiście mega. Absolutnie wygodna rzecz, zwłaszcza przy ciągłym naszym pośpiechu – do wyjścia, przy gościach itd.

Filip
2 miesięcy temu

Dzień dobry, jaki okap kominowy poleca pan do płyty indukcyjnej Electrolux EIV835?
Pozdrawiam.

Elżbieta
3 miesięcy temu

Witam. Szukam wyposażenia kuchni. Podobają mi się białe sprzęty, ale nie wszystko jest. Chciałam płytę Elektrolux z Hob2Hood ale nie ma białej do okapu z tej samej firmy. Piekarnik Dual Cook Flex też nie będzie biały.

Filip
4 miesięcy temu

Dzień dobry, panie Łukaszu kompletuje urządzenia do mojej nowej kuchni. Pana rankingi mi już dużo pomogły, ale mam jeszcze kłopot z płytą indukcyjną. Co pan sądzi o płycie Electrolux EIV835? Ma ona jedno pole więcej, a my mamy dość sporo blatu. W pana rankingu znalazło się kilka płyt marki Electrolux, np. EIV644 lub EIV634. Czy płyta EIV835 różni się czymś od wspomnianych dwóch czy tylko większą powierzchnią płyty? Płyta EIV835 ma szerokość 78 cm i 5 pól grzewczych (z czego jedno największe jest łączone) i posiada system Hob2Hood (bezprzewodowe połącznie z okapem), którego wspomniane wyżej 2 modele nie mają.

Filip
4 miesięcy temu

Dziękuję za odpowiedź. A czy to prawda, że większa płyta to większy okap? Tzn. że okap nie może być mniejszy od płyty?

Filip
3 miesięcy temu

A co pan sądzi o okapie Electrolux LFV419K? Czy będzie odpowiedni dla płyty Electrolux EIV835?

Iwona
5 miesięcy temu

Witam!Którą płytę intuicyjną Pan poleci?AmicaPI7553PHTSU2.0,czyElektroluxEIV835Slim fit.

Teresa
6 miesięcy temu

Dzień dobry . Czy mogę prosić o opinie płyty Whirlpool SMP 9010 C/IXL? Teraz mam Whirlpool ACM 795 / BA i bardzo przeszkadza mi fakt iż nie mogę używać na niej małych patelni, kawiarek…

Kamil
6 miesięcy temu

Dzień dobry. Poproszę o opinię na temat płyty Whirlpool WF S4160 BF. Z góry dziękuje.

Marcin
7 miesięcy temu

Witam eiv 634, 644 a może eiv744?
Mamy dużo blatu a ta ostatnia wygląda fajnie ale jak pęknie za 3-8 lat może być problem ze znalezieniem wymiaru?

barbara
7 miesięcy temu

a co pan sądzi o płytach marki smeg? – nie znalazłam najmniejszej wzmianki o tym producencie