W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Płyta Indukcyjna Ranking 2024

Łukasz Proszek
Aktualizacja:  1 marca 2024
Komentarze:  61

Mój ranking płyt indukcyjnych jest subiektywny, niezależny i regularnie aktualizowany. Stworzyłem go na bazie własnej wiedzy, doświadczeń oraz testów płyt indukcyjnych. Nie musisz pytać na forum czy czytać innych artykułów, aby poznać najlepsze indukcje!

Płyta indukcyjna - ranking, opinie

Najlepsza płyta indukcyjna, czyli właściwie jaka? W mojej ocenie pasująca zarówno do mieszkania w bloku (230 V), jak i na siłę (400 V). Do tego funkcjonalna (np. z sensorem smażenia czy łączeniem pól), mało awaryjna, odporna do zarysowania i łatwa w obsłudze.

To jedne z podstaw, które mocno wziąłem sobie do serca, tworząc dla Ciebie aktualizowane zestawienie indukcji.

W efekcie szybko wybierzesz płytę, która ułatwi Ci smażenie, gotowanie i inne techniki kulinarne. Do znakomicie zaprezentuje się w Twojej kuchni! Przeczytaj opinie, aby bez zagadek poznać polecany sprzęt.

Ranking płyt indukcyjnych 2024 - TOP 9

Mało awaryjna płyta indukcyjna 60 cm z 4 polami. Oferuje łączenie ich… i to podwójne! Jeżeli zechcesz, stworzysz 2 wielkie strefy do gotowania w podłużnych naczyniach czy smażenia na patelniach grillowych. Za każde pole odpowiada osoby suwak, co sprawia, że szybko wyregulujesz moc (skorzystasz również z Boostera). Ta top indukcja nie kosztuje przy tym fortuny.

Ta matowa płyta indukcyjna do zabudowy cicho i energooszczędnie pracuje. Dostosujesz ją do 230 V, jak i pod siłę, czyli 400 V. Nadaje się do wielkiego domu bądź małego mieszkania. Nie sprawia problemów z dopasowaniem do blatu. Jest w końcu Slim-Fit, a więc z wycięciem 4,4 cm (pasuje do blatów 12 mm!). W mojej opinii to najlepsza indukcja na rynku, bo najbardziej opłacalna.

Ocena produktu: 9.8/10

Wysokiej jakości płyta indukcyjna do kuchni z sensorem smażenia. Za sprawą tego czujnika (oraz automatycznych programów) zawsze idealnie wysmażysz mięsne potrawy, głównie steki. A gdy zależy Ci na szybkim zagotowaniu wody, uruchomisz szybkie grzanie, czyli funkcję Booster. To intuicyjna indukcja z dotykowym suwakiem, wszystko łatwo wyregulujesz.

Co jeszcze tłumaczy wysoką cenę urządzenia? Strefa FlexInduction (ta po lewej). Ustawisz na niej nawet 3 garnki, uzyskując równomiernie pichcone dania. W każdej chwili połączysz 4 induktory, aby dały Ci pokaźną strefę do gotowania (40 x 24 cm). W dodatku to wręcz niezawodna płyta indukcyjna pod zabudowę. Rzadko się psuje, co potwierdzają pozytywne opinie.

Ocena produktu: 9.75/10

EIV634 i CIV634 to takie same indukcje (przeznaczone dla innych sklepów, stąd różnica w nazwach). Najważniejsze, że są jednymi z najlepszych. Nie kosztują góry kasy, a łączone pola grzewcze po lewej dają strefę, która nie może być już praktycznie większa. Nadaje się nawet do długich płyt do grillowania typu teppan. Wyróżnia je przy tym wydajność. Prędko przygotujesz danie.

Te polecane płyty indukcyjne na siłę lub 230 V są ciche, nie irytują hałasem. Pasują do dowolnej instalacji elektrycznej, jak i do przeróżnych blatów. Z ekstra funkcji nie brakuje sterowania okapem (Hob2Hood), timera czy wskaźnika ciepła resztkowego (wiesz, kiedy powierzchnia płyty wystygła). Ranking płyt indukcyjnych musiał uwzględnić ten świetny sprzęt!

Ocena produktu: 9.69/10

Biała płyta indukcyjna z łączeniem pól, 4 suwakami i Boosterem. Electrolux EIV63440BW o łącznej mocy 7,35 kW ma matowe wykończenie. Co z tego wynika? Praktycznie w ogóle nie widać na niej odcisków palców czy drobniejszych zabrudzeń. Nie zbiera też nadmiernie zarysowań, jest trwała. Polecam to urządzenie również dlatego, że mowa o cichej płycie indukcyjnej.

I energooszczędnej! Dlaczego? Konkretne pole nie grzeje na całej swojej powierzchni: płyta wykrywa dno położonego naczynia, kierując energię jedynie w zajęte miejsce. Ta dobrze oceniana indukcja jest bezramkowa i oferuje ozdobny szlif pod panelem sterowania. Da Ci dużą swobodę montażową (zarówno odnośnie blatu, jak i instalacji elektrycznej, pasując pod 230 V oraz 400 V).

Ocena produktu: 9.52/10

Solidna płyta indukcyjna z regulacją mocy przyłączeniowej. Perfekcyjnie sprawdza się nie tylko w dużym domu, ale i małym mieszkaniu w bloku. Szybko i równomiernie obrabia potrawy, a do tego… sprawdza ich temperaturę! Jak? Za pomocą termosondy. To spory wyróżnik. Dokładnie wiesz, na jakim etapie smażenia lub gotowania jesteś. Nic nie przypalisz ani nie przegotujesz.

Haier HAIPSJ64MC to również 4-palnikowa płyta indukcyjna bez ramki ani szlifu. Wielu osobom pasuje taki układ, a nie jest wcale dużo modeli tego typu. Dyskretnie wpasujesz tę płytę grzewczą nowej generacji w wystrój kuchenny, ciesząc się z ekspresowego, cichego pichcenia w wielu naczyniach o różnych wymiarach. Zdecydowanie jedna z najlepszych indukcji na rynku.

Ocena produktu: 9.47/10

Nowoczesna płyta indukcyjna, która wykrywa garnki oraz patelnie. W efekcie oszczędza prąd. Co ciekawe, ma łączenie pól grzewczych z obu stron. Stworzona strefa po lewej lub prawej oferuje 21 x 38,5 cm. Sporo miejsca na gotowanie w większych naczyniach, prawda? A z opcjami regulacji pomoże Ci dotykowy suwak na jasno opisanym, ale nie za dużym panelu.

Ta dobra i energooszczędna indukcja wyróżnia się czymś jeszcze. To 3 automatyczne programy. Utrzymują temperaturę, a mianowicie: 42°C (topienie masła czy czekolady), 70°C (gotowanie np. zup) oraz 94°C (idealne do makaronu lub ryżu). Duże ułatwienie w przypadku wielu produktów spożywczych. A że płyta nadaje się do bloku lub instalacji trójfazowej, tym bardziej jest godna polecenia.

Ocena produktu: 9.35/10

Polecana płyta indukcyjna z okrągłymi polami. Jedno z nich oferuje przy tym opcję poszerzenia zasięgu działania, dając Ci aż 28 cm na ułożenie jakiegoś naczynia. Sprzęt nie ma żadnych problemów z szybkim oraz równomiernym gotowaniem bądź smażeniem. Pięknie się prezentuje, a wykończenie na wysoki połysk wcale nie rysuje się bardziej niż matowe płyty.

Opinie użytkowników, jak i testy wskazują, że to wręcz niezawodna płyta indukcyjna do 2000 zł. Siemens słynie z trwałego AGD, a ten sprzęt to potwierdza. Do tego rozpoznaje garnki i przywraca ustawienia w przypadku awarii prądu. Funkcja blokady ułatwi Ci czyszczenie powierzchni. Przy okazji ochroni sprzęt przed przypadkowym włączeniem (np. przez dzieciaki).

Ocena produktu: 9.27/10

Tania i dobra płyta indukcyjna. Bosch PIE631FB1E to prawdziwa legenda w tej kategorii. W mojej ocenie najlepsza indukcja do 1500 zł. Dlaczego? Oferuje 4 szerokie pola, suwak do sterowania ich pracą, 9 poziomów mocy (również z połówkami) czy wykrywanie naczyń kuchennych. Łatwo obsłużysz urządzenie, prędko pichcąc idealnie przygotowane potrawy dla rodziny bądź gości.

Wiele osób docenia regulację mocy przyłączeniowej. Kupując płytę do mieszkania w bloku, ograniczysz jej potencjał energetyczny. Nie narazisz się na przeciążenie sieci i wybicie korków, co jest jakże wkurzającą sytuacją, prawda? Do tego liczne testy i porównania wskazują, że to wydajna indukcja, która się nie rysuje – a przynajmniej nie w takim stopniu co wiele innych.

Ocena produktu: 9.15/10

Biała płyta indukcyjna z 4 okrągłymi polami. Banalna w czyszczeniu oraz obsłudze. Nie ma może suwaka (sliderów), ale za to wygodne manipulatory ze strzałkami dla każdego pola. Za pomocą funkcji szybkiego grzania prędko zagotujesz wodę. Moje porównanie płyt indukcyjnych wykazało, że to jeden z najlepszych-najtańszych sprzętów w bieli i bez ramki.

Użytkowanie umili Ci regulowany zegar (maksymalnie na 60 minut), bo to elegancka indukcja z timerem. Dokładnie odmierzysz czas obróbki termicznej, aby nic nie spalić. Nie musisz być doświadczonym kucharzem, aby mieć nad wszystkim kontrolę. Do tego zapiszesz swoje ulubione ustawienia. Ranking płyt indukcyjnych wygląda zdecydowanie ciekawiej z tym modelem!

Ocena produktu: 9.09/10

Najlepsze płyty indukcyjne - Ranking 2024

Płyta indukcyjna Electrolux EIV644 Slim-Fit

Płyta indukcyjna 60 cm Electrolux EIV644 Slim-Fit


Sprawdź ceny Electrolux EIV644 Slim-Fit

MediaExpert
EURO
MediaMarkt


Electrolux EIV644 Slim-Fit to świetna płyta indukcyjna z łączonymi polami i 4 sliderami. Zapewni Ci wiele przydatnych funkcji. Ponadto równomiernie pichci potrawy w większych naczyniach i nie sprawia problemów ze sterowanie. W mojej ocenie to najlepsza płyta indukcyjna 60 cm.

Jak widzisz po zdjęciu, układ cewek/induktorów jest symetryczny. W łatwy sposób stworzysz 2 duże, prostokątne strefy do gotowania, co nie zdarza się często na rynku tych urządzeń. Szczególnie w tej cenie.

W efekcie postawisz obok siebie 2 podłużne naczynia pokaźnych rozmiarów (np. płytę grillową i brytfannę). Funkcja MultBridge zadba o równomierne gotowanie bądź smażenie potraw umieszczonych w nich. Szybko przygotujesz sporo jedzenia na domową ucztę.

I to wszystko przy wysokiej kulturze pracy! Ten sprzęt, jak na swoją kategorię, pracuje wyjątkowo cicho poprzez udoskonalony system chłodzenia. Nie będzie wkurzał domowników czy gości. Duży plus pod użytek w otwartej kuchni.

Co więcej, strefy indukcyjne dostosowują wydajność do rozmiarów naczyń kuchennych (które są automatycznie wykrywane). Rondle, patelnie, garnki różnych rozmiarów – płyta precyzyjnie przekazuje im energię. Nie zmarnuje prądu i zapewni równomierną dystrybucję ciepła, a o to w takich urządzeniach chodzi, prawda?

Płyta indukcyjna 60 cm Electrolux EIV644 Slim-Fit podczas pieczenia i smażenia potrawfot. Electrolux

Do tej konstrukcji przekonuje mnie też sterowanie, które wprost uwielbiam. I Ty też je polubisz. Skąd ta pewność? Dzięki 4 suwakom. Każdy odpowiada jednej z 4 stref. To wyróżnik najlepszych płyt indukcyjnych. Szybkie przesunięcie palcem po sliderze i dostosujesz moc grzania. Nie stracisz czasu na klikanie. Od razu masz manipulatory obsługujące każde pole grzejne.

Cały panel – z racji symetrycznej budowy tej płyty – umieszczono w centralnej części. A w jego centralnej części znajdziesz z kolei pojedynczy timer, który i tak obsługuje każdą strefę. W okamgnieniu ustawisz czas gotowania na danym polu. Nie musisz cały czas stać nad tą topową płytą indukcyjną.

Bogactwo sterowania na tym się nie kończy. Istotną rolę odgrywa ikonka „P”, pod którą kryje się PowerBoost, czyli szybkie podgrzewanie. Kilka chwil i woda na ryż, kaszę czy makaron osiągnie temperaturę wrzenia. Kolejna oszczędność czasu. Nie zabrakło przy tym zabezpieczeń (kontrola pozostałego ciepła, blokada przed dziećmi).

Płyta prezentuje się nowocześnie, ma ozdobny szlif z przodu, a do tego gwarantuje jedynie 4,4 cm wysokości wycięcia (duży atut płyt Slim-Fit od Electrolux lub AEG). Producent obiecuje opcję montażu nawet na blacie 12 mm.

Podsumowując, EIV644 to genialna płyta indukcyjna wykrywająca garnki. Wydajność, pola i strefy grzewcze, topowe sterowanie, funkcjonalność – wszystko się tu zgadza. Gorąco polecam Ci ten model, szczególnie gdy często gotujesz w większych naczyniach kuchennych.

Płyta indukcyjna Bosch PerfectFry PXE651FC1E

Płyta indukcyjna 60 cm Bosch PerfectFry PXE651FC1E


Sprawdź ceny Bosch PerfectFry PXE651FC1E

MediaExpert
EURO
MediaMarkt


Nie jestem zwolennikiem wydawania grubej kasy na sprzęt grzewczy. Wyższa cena nie oznacza bowiem lepszej niezawodności, to wciąż dość losowe. Z drugiej strony, chciałem pokazać Ci dobrej jakości płytę indukcyjną, na której nieźle pokombinujesz z ustawieniem naczyń.

To założenie spełnia Bosch PerfectFry PXE651FC1E. Dlaczego? Wystarczy, że spojrzysz na strefę po lewej (FlexInduction). Składa się z aż 4 induktorów! Zmieścisz na niej nawet 3 garnki, które bez problemu zostaną wykryte przez sprzęt. Nie będzie też problemu z długą nakładką grillową (Bosch zresztą takie sprzedaje).

Wymiary tej strefy po połączeniu robią wrażenie: 40 x 24 cm. Pasuje do masywniejszych patelni oraz podłużnych naczyń. Z płyty skorzystasz też w standardowy sposób, czyli wykorzystując 4 pola. W każdej kombinacji masz do dyspozycji szybkie grzanie (booster). Prędko zagotuje wodę z Twoim daniem lub przekąską, więc nie czekasz zbyt długo, aby wrzucić coś na ząb.

Jest także sensor smażenia z 4 poziomami temperatury i automatycznymi programami. Smażone danie, np. stek, stanie się odpowiednio przyrumienione. Z takim udogodnieniem nie ma szans na błąd podczas pichcenia. Nie stracisz czasu, sił i nerwów.

Płyta indukcyjna 60 cm Bosch PerfectFry PXE651FC1E wpuszczona w blat w kuchennej zabudowiefot. Bosch

Plus za sterowanie. Opiera się na odpowiednio czułym sliderze i łatwym wyborze stref grzejnych. Na skali jest 9 stopni mocy, choć działają także połówki. Łącznie uzyskasz aż 17 poziomów intensywności grzania. Bez trudu dopasujesz wydajność do obrabianej żywności.

Powierzchnia płyty jest łatwa w czyszczeniu, nie zbiera nadmiernie rys. Nie zabrakło najważniejszych zabezpieczeń, a stylistykę urozmaica ozdobny szlif z przodu i po bokach.

To droga indukcja do zabudowy, nie ukrywam, ale jeżeli czujesz, że wykorzystasz innowacyjną strefę grzewczą FlexInduction, to masz przed sobą swojego faworyta. Na koniec dodam, że Bosch ma wśród swoich droższych płyt podobne modele, np. bez szlifu, ale do wtopienia w blat z granitu bądź kamienia.

Płyta indukcyjna Electrolux EIV634/CIV634 Slim-Fit

Płyta indukcyjna 60 cm Electrolux EIV634


Sprawdź ceny Electrolux EIV634/CIV634 Slim-Fit

MediaExpert
EURO

MediaMarkt


Jedna z najpopularniejszych płyt indukcyjnych (między modelami EIV a CIV nie ma różnic; inna nazwa wynika z wersji przeznaczonych dla danych sklepów). Ale nie przez popularność trafiła do mojego rankingu. W stosunku do swojej ceny oferuje masę przydatnych rozwiązań.

Nie zabrakło łączenia pól grzejnych, choć nie po obu stronach, a po lewej. Większości to wystarczy, a przy okazji daje pewną unikalną cechę… Chodzi o rozmiar strefy uzyskanej z połączenia 2 kwadratowych pól. Jest ogromna!

Bez problemu umieścisz na niej stalową patelnię typu teppan, aby w prawilny sposób przygotowywać przysmaki orientalnej kuchni. Tak samo będzie z wielką brytfanną, płytą grillową czy wieloma innymi naczyniami o większej powierzchni. To efekt tego, że programator znalazł się po drugiej stronie.

Bez łączenia pól dostajesz 4 pola grzejne o sporej powierzchni. Dopasowują swój potencjał grzewczy do średnicy garnków, rondli czy patelni. Naczynia kuchenne są jednocześnie automatycznie wykrywane. Niczym się nie przejmujesz, ta polecana płyta indukcyjna równomiernie smaży i gotuje.

Płyta indukcyjna 60 cm Electrolux EIV634 - slider służący do sterowaniafot. Electrolux

Pozytywną opinię potęguje ocena sterowania. 4 slidery dla każdego pola, kilkanaście poziomów mocy, timer/minutnik (obsługuje każde pole z osobna), szybkie grzanie (PowerBoost), zabezpieczenia (informacja o stopniu nagrzania płyty, blokada przed dziećmi), sterowanie okapem (Hob2Hood; okap też musi mieć tę funkcję, a więc z pewnością pochodzić od Electrolux/AEG) – to wszystko i jeszcze więcej znajdziesz na panelu.

Mimo to nie musisz godzinami uczyć się obsługi tej płyty. Szybki wgląd w instrukcję, kilka cykli gotowania i to raczej tyle w kwestii nauki sterowania. Producent maksymalnie ułatwia to użytkownikowi, co stanowi duży plus.

EIV634 jest bardzo dobrą płytą indukcyjną, która spełnia wygórowane oczekiwania wobec sprzętu do gotowania. Pamiętaj przy okazji, że jej wykonanie bardziej wpada w mat, jest mniej szkliste/połyskliwe od produktów innych producentów. Ma to swoich zwolenników.

Płyta indukcyjna Electrolux EIV63440BW

Płyta indukcyjna 60 cm Electrolux EIV63440BW


Sprawdź ceny Electrolux EIV63440BW

MediaExpert
EURO
MediaMarkt


Electrolux EIV63440BW to prawie że biały odpowiednik modelu EIV634 (brakuje tu tylko funkcji sterowania okapem). Ma więc podobne plusy: wydajne podgrzewanie, wielką strefę indukcyjną z 2 połączonych pól, przyjazny panel sterowania z 4 suwakami, łatwy montaż, niewielką wysokość wycięcia czy ozdobny szlif.

Na tym opinia o tym sprzęcie jednak się nie kończy. Skupmy się na głównej różnicy w porównaniu do EIV634, a więc kolorystyce.

Wiedz bowiem, że białe płyty indukcyjne Electrolux są… białe! Chodzi o to, że wiele modeli innych producentów nie oferuje idealnej bieli. Ba, całkiem im do tego daleko!

Płyta indukcyjna Electrolux EIV63440BW - smażenie potrawfot. Electrolux

Znam konstrukcje, których biel jest, że tak powiem, brudna. Za bardzo wpada w szarość. Drugim przypadkiem są błękitne zafarby. Jeżeli otoczysz taką płytę bielszymi meblami i sprzętem AGD, to zauważysz różnicę. Ucierpi na tym estetyka kuchennej zabudowy i całej aranżacji.

Tutaj nie boisz się takich sytuacji. Electrolux EIV63440BW, zgodnie ze zdjęciem, to bielutka płyta indukcyjna. Nie zrobi Ci psikusa.

Bez problemu dopasujesz ją do reszty wyposażenia swojej kuchni. Do tego nie widać tak na niej śladów palców czy mniejszych zabrudzeń. Będzie ładnie, wydajnie, funkcjonalnie i wygodnie. Czegóż chcieć więcej?

Płyta indukcyjna Haier HAIPSJ64MC

Płyta indukcyjna 60 cm Haier HAIPSJ64MC


Sprawdź ceny Haier HAIPSJ64MC

MediaExpert
EURO
MediaMarkt


Bardzo nowoczesna płyta indukcyjna 60 cm do zabudowy. Zagwarantuje Ci swobodę: działa zarówno w mieszkaniu w bloku, jak i w większym domostwie.

Podłączysz ją pod 230 V lub 400 V, czyli siłę. W pierwszym przypadku spodoba Ci się to, że to funkcjonalna indukcja z regulacją mocy przyłączeniowej. Dostosujesz ten parametr do możliwości swojej instalacji. Nie obawiasz się później, że nagle wywali Ci korki.

A to dopiero początek korzyści z zakupu sprzętu!

Haier HAIPSJ64MC bardzo szybko gotuje lub smaży, to czarna płyta indukcyjna z boosterem. Na panelu dotykowym znajdziesz aż 4 slidery dla każdego pola indukcyjnego z 9 poziomami mocy. Bez problemu dostosujesz intensywność pichcenia do danej potrawy.

Najlepsze płyty indukcyjne oferują jednak wszystkie te korzyści, więc pewnie zapytasz: dlaczego wybrać akurat model Haier? Jest coś, co wyróżnia ten sprzęt. To bowiem indukcja z… termosondą! Udogodnienie znane głównie z piekarników wchodzi właśnie na rynek płyt grzewczych.

Płyta indukcyjna 60 cm Haier HAIPSJ64MC podczas gotowaniafot. Haier

Co Ci to daje? Pełną kontrolę nad pichceniem np. mięsa, ryby, sosu, zupy i czegokolwiek innego. W zestawie z płytą znajdziesz cienki termometr (wraz z akcesorium przedłużającym), którym w dowolnym momencie sprawdzisz dokładną temperaturę dania. Pomyśl, ile razy taka funkcja może Ci się przydać. W mojej opinii jest szalenie przydatna.

Booster i termosonda to nie wszystko, co ułatwi Ci kulinarne wyczyny. Funkcja pauzy zatrzyma pracę sprzętu, ale nie skasuje ustawień mocy. Timer pomoże Ci z kolei pod względem kontroli czasu potrzebnego do przyrządzenia żywności.

Spójrz także na tę płytę. Bardzo minimalistyczna, pasuje właściwie do każdej kuchni. Do tego bez szlifu (prosta krawędź) i bezramkowa. Wtopisz ją w kuchenny blat. Oceniając zastosowane szkło, stwierdzę także, że to trwała płyta indukcyjna odporna na zarysowania. Musiała trafić do rankingu!

Płyta indukcyjna Amica PID6544PHTSF 2.0

Płyta indukcyjna 60 cm Amica PID6544PHTSF 2.0


Sprawdź ceny Amica PID6544PHTSF 2.0

MediaExpert
EURO
MediaMarkt


Trudno w tej cenie spotkać funkcjonalniejszą płytę indukcyjną z 4 polami niż Amica PID6544PHTSF 2.0. A dodatkowe udogodnienia, które oferuje, to i tak nie wszystko. Na pierwszy plan wychodzą: powierzchnia grzewcza oraz sterowanie.

Duże wrażenie robią pola indukcyjne. Wyjściowo są to 4 strefy kształtem zbliżone do kwadratów (21 x 19 cm). Dzięki funkcji Bridge połączysz je w 2 dużo większe obszary grzejne (21 x 38,5 cm każdy). Na płycie umieścisz większe brytfanny czy inne naczynia żaroodporne, które wymagają sporej przestrzeni.

Niezależne od układu stref na każdej możesz załączyć szybkie grzanie. Producent obiecuje zagotowanie 0,4 l wody w 60 sekund. Oszczędzisz sporo czasu, użytkując tę nowoczesną kuchnię indukcyjną.

Przechodząc do sterowania tymi dobrodziejstwami, skorzystasz ze slidera. Działa płynnie i obsługuje każde pole indukcyjne. Dużo zresztą nie musisz ustawiać, sprzęt sam wykrywa postawione na nim garnki (funkcja Hob&Go). Timer z opcją minutnika zadba z kolei o precyzyjny czas gotowania, smażenia czy podgrzewania, a funkcja pauzy zatrzyma w każdej chwili pichcenie.

Płyta indukcyjna 60 cm Amica PID6544PHTSF 2.0 - programator i sterowaniefot. Amica

To jeszcze nie wszystko! Amica zaszalała i przygotowała na panelu 3 programy automatyczne. Polegają na dobrnięciu do danej temperatury i utrzymywaniu jej. 42°C nadają się do topienia masła czy czekolady; 70°C do gotowania zup czy sosów; ostatni pułap 94°C idealnie sprawdzi się podczas gotowania makaronu czy produktów sypkich, głównie ryżu.

Ceramiczna powierzchnia płyty otoczona jest z każdej strony szlifem (ramka nie wystaje nad płytę). Montaż to pełna uniwersalność: urządzenie pasuje do blatu 12 mm, gdy znajduje się pod nim szuflada, jak i do blatu 28 mm, gdy pod płytą ma być piekarnik.

PowerChoice dostosowuje natomiast płytę do danej instalacji elektrycznej (sprzęt nadaje się do jedno-, jak i trójfazowej instalacji). Dodając do tego pełną gamę zabezpieczeń (wskaźnik rozgrzania danego pola, blokada przed dziećmi), opcję sterowania okapem oraz łatwe czyszczenie, masz przed sobą prawdziwy hit z rynku płyt indukcyjnych!

Płyta indukcyjna Siemens EH675FFC1E

Płyta indukcyjna 60 cm Siemens EH675FFC1E


Sprawdź ceny Siemens EH675FFC1E

EURO


Ta dobra płyta indukcyjna Siemens ze sliderem wyróżnia się ciekawym rozplanowaniem induktorów, a więc i pól grzejnych. Są okrągłe i ergonomicznie rozstawione. Uwagę zwraca pole w lewej, górnej części.

Teoretycznie nie ma tu łączenia pól, ale właśnie wspomniana przed chwilą strefa daje Ci pewną swobodę. Jest powiększana z 18 do aż 28 cm. Zmieścisz na niej nieco większy garnek czy patelnię, co imponuje przy 60 cm całkowitej szerokości. Pozostałe strefy grzejne oferują: 14,5, 18 i 21 cm.

Cewki automatycznie rozpoznają naczynia i dbają o równomierną obróbkę pożywienia. Ujrzysz więc dopieczone lub dosmażone potrawy. Płyta sama się wyłącza w przypadku wykipienia czegoś.

Podoba mi się sterowanie. Panel nie zajmuje dużo miejsca i opiera się na wygodnym sliderze. Jest wspólny dla wszystkich stref, ale wybór konkretnego pola znajduje się tuż nad nim. Ustawienie intensywności grzania jest proste oraz szybkie, przypadnie Ci do gustu.

Płyta indukcyjna 60 cm Siemens EH675FFC1E zabudowana w blacie kuchennymfot. Siemens

Nie zabrakło przy tym świetnie działającego boostera, co wyróżnia modele z rankingu płyt indukcyjnych. Momentalnie zagotowuje wodę i rozgrzewa naczynia, przyspieszając Twoje kulinarne wyczyny. Wskaźnik zalegania ciepła uchroni Cię przed oparzeniem się, a blokada przed dziećmi sprawi, że nie uruchomią płyty.

Sprzęt prezentuje się do tego obłędnie. Wykończenie to wysoki połysk, na którym wcale nie widać tak bardzo rysek czy plam. Nie zabrakło ozdobnego szlifu pod programatorem. Są także niewielkie stalowe listwy po bokach. Płyta idealnie współgra z pozostałym sprzętem grzejnym marek Siemens i Bosch. Minimalna grubość blatu wynosi 16 mm.

Jak przystało na porządną indukcję, daje Ci ona swobodę w doborze mocy względem przyłącza prądu w Twoim domostwie. Przy niższej mocy przyłączeniowej i ryzyku przeciążenia obwodu ograniczysz jej potencjał. Z drugiej strony, nadaje się do montażu pod „siłę”.

A że niezawodność indukcji Siemens jest wręcz sławna, nie miałem wątpliwości co do wyróżnienia tego sprzętu w mojej klasyfikacji.

Płyta indukcyjna Bosch PIE631FB1E

Płyta indukcyjna 60 cm Bosch PIE631FB1E


Sprawdź ceny Bosch PIE631FB1E

MediaExpert
EURO

MediaMarkt


Bosch PIE631FB1E, czyli porządna i rozsądnie wyceniona płyta indukcyjna na 230 V lub siłę. Od lat zbiera wiele pozytywnych opinii użytkowników i wciąż świetnie się sprzedaje, choć musisz wiedzieć o kilku rzeczach przed podjęciem ostatecznej decyzji. Pomoże Ci w tym moja recenzja.

Powierzchnia grzewcza składa się z 4 pól. Te po lewej są identyczne, mają po 18 cm średnicy. Największe pole oferuje z kolei 21 cm, a najmniejsze 14,5 cm. Daje to niezłą elastyczność w dopasowaniu naczyń, a więc i gotowaniu. Niestety, nie ma opcji łączenia pól, więc potrawy w brytfannach czeka zapewne pieczenie w piekarniku.

Jest za to coś innego – fenomenalne, banalne w obsłudze sterowanie. Skala slidera kończy się na 9 poziomie, ale dostępne są także połówki. Stopni mocy jest więc aż 17. Suwak w mojej ocenie odpowiednio czuły; regulacja intensywności grzania to czysta przyjemność, a nie męczący obowiązek.

Płyta indukcyjna 60 cm Bosch PIE631FB1E - panel sterowania z bliskafot. Bosch

Nad suwakiem znajdziesz szybki wybór danego pola oraz kilka sensorów odpowiadających za dodatkowe funkcje i zabezpieczenia (booster, timer, blokada pulpitu podczas czyszczenia, zabezpieczenie przed dziećmi). Nie musisz długo studiować instrukcji, aby perfekcyjnie nauczyć się obsługi tej płyty.

Indukcja Bosch wykrywa także naczynia kuchenne czy automatycznie wyłącza się, gdy coś Ci wykipi. Mogłaby za to pracować troszkę ciszej, choć nie ma tragedii. Szlif znalazł się z przodu i wyklucza możliwość licowania z blatem. Zastosowane szkło nie ma natomiast większej tendencji do zbierania rys, to wytrzymała płyta.

Ważna informacja – sprzęt świetnie dostosowuje się do różnych instalacji elektrycznych. Podłączysz go zarówno pod 1 fazę, jak i pod „siłę”. Co więcej, dzięki funkcji Power Management możesz ograniczyć moc, również w odniesieniu do danego pola. W efekcie to płyta indukcyjna z regulacją mocy przyłączeniowej.

Płyta indukcyjna Electrolux LIR60430BW Slim-Fit

Płyta indukcyjna 60 cm Electrolux LIR60430BW Slim-Fit


Sprawdź ceny Electrolux LIR60430BW Slim-Fit

MediaExpert
EURO
MediaMarkt


Electrolux LIR60430BW Slim-Fit, czyli indukcja w czystej bieli, a więc nie z odcieniem nachalnie wpadającym w szarość czy błękit. Jej wykończenie bardziej niż w szklany połysk wpada w mat. Utrzymywanie powierzchni w czystości jest proste i możliwe nawet podczas gotowania na którymś polu (dzięki blokadzie ustawień). Stylistykę urozmaica ozdobny szlif z przodu.

Producent postawił tu na 4 pola indukcyjne zaznaczone okręgami. Wartości ich średnic prezentują się standardowo dla tego typu rozwiązań: 14,5, 21 i 2 x 18 cm. Siłą rzeczy nie ma możliwości łączenia stref indukcyjnych.

Sprzęt zapewni Ci bardzo szybkie podgrzewanie, szczególnie z wykorzystaniem funkcji booster (tutaj nazwanej PowerBoost). Nie czekasz długo na zagotowanie wody z Twoją potrawą lub dodatkiem do niej.

Płyta indukcyjna Electrolux LIR60430BW Slim-Fit - proces gotowania w rondlufot. Electrolux

Sterowanie mniej nowoczesne niż w jeszcze droższych płytach Electrolux. Opiera się na sensorach plus/minus, a właściwie strzałkach, choć zasada działania jest taka sama. Na szczęście znajdziesz tu 4 takie manipulatory dla każdego pola. Zawsze to mniej klikania.

Uważam, że ten model powinien być troszkę tańszy, choć wiadomo – biel zawsze zwiększa cenę. Jeżeli jednak szukasz białej indukcji, nie potrzebujesz łączenia stref, a bardziej pasują Ci pola zaznaczone okręgami, to LIR60430BW od Electroluxa spełni Twoje oczekiwania, okazując się udaną inwestycją. Godna polecenia biała płyta indukcyjna wpuszczana w blat!

Ile wydać na dobrą płytę indukcyjną?

Celuj przede wszystkim w zakres cenowy od 1400 do 2500 zł. Znajdziesz w nim masę porządnych indukcji, co potwierdza moje porównanie.

Rzadko opłaca się wydawać więcej niż 2500 zł. A kiedy warto? Gdy podoba Ci się rozwiązanie ze swobodnym układaniem obok siebie garnków oraz rondelków na strefie z poziomymi paskami i wieloma induktorami. Często chodzi zatem o bezstrefowe indukcje nowej generacji.

Drugim przypadkiem jest dopłata do białej wersji jakiejś polecanej płyty indukcyjnej, choć i do 2300 zł znajdziesz ciekawe płyty grzejne w tym kolorze.

Nie widzę natomiast sensu w wydawaniu kwoty powyżej np. 3500 zł. Czy tak droga płyta indukcyjna 60 cm sprawi, że Twoja zupa, schab, gulasz, placek czy pieczeń będą smaczniejsze? Nie. Zazwyczaj tak wysoka cena to efekt wysokiej marży bądź niekoniecznie potrzebnych bajerów (jakiegoś podświetlenia palników, przekombinowanych wyświetlaczy, nietypowego sterowania itp.).

Druga sprawa to bezawaryjność. Bardzo bym chciał zrobić wielki ranking niezawodności płyt indukcyjnych, ale nie jest to niestety łatwe.

Indukcje to jedne z najbardziej awaryjnych płyt grzewczych. Kilkuletnia i częsta eksploatacja potrafi wykończyć wiele modeli (nie polecam ich do małej, a tym bardziej większej gastronomii).

Nie chodzi nawet o ich szklane powierzchnie, a o masę upchanej pod nimi elektroniki. Bardzo wysoka cena nie sprawia, że żywotność indukcji wypada lepiej. Dlatego też nie ma co płacić za ten sprzęt fortuny.

Rozsądniej zrobisz, inwestując pieniądze w przedłużoną gwarancję.

Wracając do polecanego zakresu cenowego (1400 – 2500 zł) – czym różni się tańsza indukcja od droższej?

Wraz ze wzrostem ceny łatwiej o cichą i jeszcze wydajniej pracującą płytę z masą przydatnych funkcji, łączeniem pól grzewczych oraz sterowaniem opartym na sliderach. Jeżeli nie uznajesz kompromisów i chcesz mieć w indukcji wszystko, co najlepsze, to szykuj ponad 1500 zł. Poniżej tej kwoty zwykle trzeba iść na jakieś ustępstwa.

Ale i tak najważniejsze jest dostosowanie tego urządzenia do własnych potrzeb. Nie każdy stawia wielkie prostokątne naczynia żaroodporne, żeliwne patelnie grillowe czy brytfanny. Nie każdy gotuje jednocześnie masę rzeczy, żeby mieć 4 slidery.

Niemniej test płyt indukcyjnych pokazuje, że te w okolicach 1800 – 2500 zł są na ogół najlepsze (o ile kupisz coś z mojego zestawienia, bo łatwo też źle wybrać).

Najlepsi producenci indukcji

Sugerowanie się marką płyty indukcyjnej ma sens, choć nie jest łatwo wskazać najlepszego producenta indukcji. Każda porównywarka płyt indukcyjnych pokaże Ci przecież mnóstwo firm, w tym wiele renomowanych na rynku AGD.

Ta część to bardziej przegląd głównych producentów, lecz kolejność przedstawiania ich nie jest do końca przypadkowa.

Płyty indukcyjne Electrolux/AEG

Electrolux ma masę świetnych płyt, lecz nie jest też tak, że można go brać w ciemno. W ofercie tego producenta znajdują się bowiem bardzo kosztowne modele, które wcale nie są lepsze od kilku tańszych.

Niemniej indukcje Electrolux wyróżniają się świetną wydajnością, wygodnym i przejrzystym sterowaniem, ciekawymi rozwiązaniami dotyczącymi pól grzewczych i ich łączenia, masą funkcji oraz wysoką jakością wykonania. Do tego wyglądają minimalistycznie, ozdobią designerską kuchnię. Nawet opinie kucharzy często je zachwalają.

A AEG, czyli firma z tej samej grupy? No cóż, w przypadku płyt indukcyjnych o szerokości 60 cm nie jest dominatorem (mimo że oferuje kilka droższych konstrukcji). Lepiej wypada w szerszych indukcjach. Wiele rozwiązań jest zresztą bliźniaczych do Electroluxów.

Płyty indukcyjne Bosch

Bosch ma bardzo szeroką ofertę, choć w wielu segmentach cenowych przegrywa z konkurentami pod względem opłacalności. Mimo to da się znaleźć zarówno atrakcyjną cenowo, jak i drogą oraz luksusową indukcję tego producenta, która przebija inne modele.

Bosch przekonuje mnie praktycznymi funkcjami i przyjaznym sterowaniem. Na takiej płycie łatwo uzyskasz idealnie wysmażone mięso, ugotowane warzywa czy cokolwiek innego.

W wyższych cenach Bosch oferuje znakomite pola łączone, które obsługują kilka swobodnie ustawianych naczyń.

Płyty indukcyjne Siemens

Marka z tej samej grupy co Bosch, choć ich indukcje się różnią. Siemens wciąż wypuszcza wiele modeli z okrągło zaznaczonymi strefami grzewczymi. Inaczej prezentuje się także sterowanie.

Sprytne posunięcie, gdyż wiele osób wciąż preferuje okrągłe granice pól. Oferta Siemensa idealnie uzupełnia tę Boscha.

A że jakość wykonania, efektywność działania i funkcjonalność stoją tu zazwyczaj na wysokim poziomie, nie miałem wątpliwości, aby wyróżnić tego producenta. Niektórzy uważają ich modele za najmniej awaryjne płyty indukcyjne.

Płyty indukcyjne Haier

Nie jest ich dużo, ale te, które znajdziesz, są jednymi z najlepszych w swoich cenach (jak i w ogóle w całej kategorii). Haier nie zawodzi pod względem jakości wykonania, szybkości oraz łatwości pichcenia.

Do tego nie boi się wprowadzać pewnych nowinek, np. termosondy do monitorowania temperatury posiłków.

Sprzęt kuchenny do zabudowy tego producenta oceniam jako mało awaryjny, czasem wręcz niezawodny. Dlatego też polecam indukcje Haier.

Płyty indukcyjne Amica

Kilkuosobowe rodziny często stawiają na płyty indukcyjne Amica. Dlaczego? Ponieważ indukcje tej firmy zwykle odznaczają się świetnym stosunkiem ceny do jakości.

Ale nie wszystkie z nich wytrzymują wiele lat, więc również tutaj nie można kupować całkowicie w ciemno. Amice zdarzają się gorsze, jak i lepsze konstrukcje. Jest ich jednak tyle, że znajdą się prawdziwe perełki.

Taki sprzęt nie nadszarpnie domowego budżetu tak bardzo jak wielu konkurentów, a zapewni podobne udogodnienia oraz skuteczność pracy. Kupując tanią i dobrą płytę indukcyjną, zapewne znajdziesz coś marki Amica.

Płyty indukcyjne BEKO

Jak to zwykle bywa, sprzęt BEKO celuje w podobny segment cenowy co Amica. To głównie atrakcyjne cenowo, komfortowo obsługiwane i łatwe w utrzymaniu czystości indukcje.

Nie brakuje w ofercie tego producenta łączenia pól czy najważniejszych funkcji ułatwiających gotowanie. Nie trzeba być szefem kuchni i znać setek przepisów kulinarnych, aby bezproblemowo gotować na płycie marki BEKO.

Płyty indukcyjne Whirlpool

Cenię tego producenta za serie urządzeń w niestandardowych kolorach, ale o przystępnej cenie. To na tym rynku rzadkie połączenie.

Reszta cech wcale nie wypada zresztą źle. Płyty indukcyjne Whirlpool zapewniają zwykle rozsądny układ pól z opcją łączenia oraz łatwą pielęgnację szklanej powierzchni, na której nie widać tak bardzo plam i innych nieczystości.

Samo pichcenie odbywa się szybko i równomiernie. Nie ujrzysz na przygotowanym jedzeniu oznak surowości (a przynajmniej nie z winy płyty).

Płyty indukcyjne Samsung

Póki co żadna lokata z rankingu płyt indukcyjnych nie należy do indukcji firmy Samsung. Zazwyczaj da się w ich cenach dostać coś nieco bardziej opłacalnego.

Nie oznacza to jednak, że to zły sprzęt zasługujący na jakąś ostrą krytykę. Jeżeli kompletujesz urządzenia dużego AGD właśnie tej marki, to nie obawiaj się zakupu płyty indukcyjnej.

Pamiętaj jedynie, aby nie wydawać zbyt dużo, bo droższe indukcje Samsung często oferują bajery podnoszące cenę (jakieś magnetyczne pokrętła, podświetlenie naczyń itp.).

Pozostali producenci

Póki co tak prezentuje się moja subiektywna klasyfikacja najlepszych producentów płyt indukcyjnych. Ale na rynku jest ich o wiele więcej. Porządne indukcje znajdziesz np. w ofertach: Gorenje, TEKA, Franke, Kernau czy Sharp. Do zestawienia żadna się jeszcze nie załapała, ale kto wie, co przyniosą w przyszłości aktualizacje tego materiału.

Podsumowanie

Teraz już wiesz, które płyty indukcyjne są najlepsze!

Po zakupie ucieszy Cię liczba udogodnień, szybkość działania, łatwa konserwacja bez ostrych detergentów, szorowania czy skrobania zabrudzeń z różnych zakamarków i wiele innych korzyści.

W efekcie przygotujesz mnóstwo apetycznych, chrupiących, przyrumienionych potraw i przekąsek. Tylko pamiętaj, aby jak najczęściej były też zdrowe, pełnowartościowe i lekkostrawne. Dobra płyta indukcyjna ułatwi Ci perfekcyjne pichcenie każdego rodzaju żywności.

W razie dodatkowych pytań lub sugestii zapraszam do sekcji komentarzy. Pamiętaj przy okazji o odpowiednich naczyniach, czyli ferromagnetycznych garnkach na indukcję. Mają specjalne dno dostosowane do takich sprzętów. To samo dotyczy naczyń, które zaprezentuje Ci ranking patelni na płytę indukcyjną.

Szukasz jednak większej indukcji? Jeśli tak, to zobacz szerokie płyty indukcyjne 80 cm, które często mają aż 5 pól. To zwykle większy wydatek, więcej przeznaczonego miejsca, ale i większa swoboda podczas gotowania. Alternatywę stanowią też najlepsze płyty indukcyjne o szerokości 70 cm. Tak samo jak indukcje z okapem, czyli pełnoprawny sprzęt 2w1.

Na przeciwległym biegunie stoją małe indukcje dwupalnikowe. Idealne dla singli i mniejszych kuchni.

Duże znaczenie ma dla Ciebie kolorystyka urządzenia? Osobno stworzyłem ranking białych płyt indukcyjnych. Ich główny plus jest taki, że nie pokazują tak bardzo odcisków palców czy mikrorysek.

Rozważasz także bardziej klasyczne płyty grzewcze? Wtedy z pomocą przyjdzie Ci ranking płyt gazowych do zabudowy. To zupełnie inny sprzęt, choć też ma swoje zalety, np. prostotę gotowania, niskie ceny i praktycznie bezawaryjność.

A swego rodzaju efektownym połączeniem obu rodzajów jest gaz pod szkłem (płyta gazowa bez płomieni). Wygląda jak indukcja, ale do gotowania wykorzystuje głównie gaz. Jeszcze dalej idzie płyta gazowo-indukcyjna, która zapewni Ci 2 odrębne strefy, wykorzystując różne sposoby działania.

Jeżeli właśnie kompletujesz cały sprzęt do kuchni, zobacz od razu ranking piekarników do zabudowy. Takie urządzenie stworzy świetny duet z nowoczesną indukcją. Osobno wyróżniłem najlepsze piekarniki parowe. Wiodą prym pod względem zdrowej obróbki żywności.

Oceń publikację
[Głosy: 15 Średnia: 4.8]

Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

Subscribe
Powiadom o
61 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Ola
2 dni temu

Szukam płyty o polu średnicy 23-24 cm na okrągłe garnki . Najchętniej Elektrolux lub Bosch. Niestety większość „60” ma pola 21 cm albo łączone na podłużne garnki. Te z flexi są bardzo drogie. Może są jakieś inne niezawodne modele o większych cewkach w przystępnej cenie.

Michal
3 miesięcy temu

Czesc, a co powiesz o plytach ktore maja sondy jako dodatkowe urzadzenie. Np Electrolux EIS6648. Jest daleke poza przedzialem cenowym sugerowanym przez Ciebie.
Szukam czegos, co pomoze mi zapanowac na „kipieniem” gotowanych potraw.

Marek
3 miesięcy temu

Dzień dobry
planuję instalację płyty w mieszkaniu po instalację 230v Zastanawiam się nad tą płytą Electrolux EIV634/CIV634 Slim-Fit Czy można ją bez problemu podłączyć do takiej instalacji?

Małgorzata
4 miesięcy temu

Dzień dobry 🙂 rozważamy z mężem dwa modele płyt indukcyjnych tylko, że w rozmiarze 80 cm. Nigdzie nie mogę znaleźć informacji na ten temat.

1) Płyta indukcyjna BOSCH PVW851FB5E
2) Płyta indukcyjna ELECTROLUX EIV835 SLIM-FIT

zależy nam tylko na 5 polach grzewczych i jak najmniejszej awaryjności. Co by Pan polecił? Uprzejmie proszę o odpowiedź.

Michalina
4 miesięcy temu

Electrolux EIV8457 Slim-Fit wyglada obiecująco. Witam moja jedyną opcją jest podłączenie płyty na 230. Napisał pan ze wtedy nie wykorzysta się wszystkich palników jednocześnie. W takim razie ile jednocześnie można używać. Obecnie jestem na etapie wymiany kuchni i zastanawiam się kupić płytę gazowa czy indukcję . Zobaczyłam pana ranking i wyglada na same konkrety.
Wcześniej myślałam o Whirlpool SmartCook SMP 778 C/NE/IXL Induction Hob 8 Zone 75cm – Black.
Czy jak dużo gotuje, przynajmniej 4 garnki na raz to będzie to problematyczne dla mnie przy podłączeniu na 230. Czy naczynia rozgrzewają sie równomiernie, czy mogę spodziewać sie ze kotlet będzie do połowy przypieczony a od połowy blady. Będę wdzięczna za odpowiedz.

Michalina
4 miesięcy temu

Nie brzmi to optymistycznie 🙈 kurczę a myślałam ze się uwolnię od szorowania ruszt i kurków kuchenek gazowych. Muszę to przemyśleć.

Michalina
4 miesięcy temu

Dziękuje za odpowiedź, ten electrolux to właśnie nr 1 z pana polecanych. Szkoda tylko ze w uk niedostępny 😩 bo bardzo mi się spodobał.

Jolanta
4 miesięcy temu

Witam,chciałabym kupić płytę gorenje IS 646 BLG prosze powiedzieć czy warto i czy ta płyta jest cicha czy z tych glośnych

Michał
4 miesięcy temu

A czy jest jakaś godna polecenia płyta, która ma 65cm? 58-59cm to jest trochę za mało i jak się używa wszsytkie pola (Garnki i patelnie) to robi się ciasno. Ewentualnie 70cm też bym zmieścił, ale generlanie nie ma dużo modeli w tych wymiarach. Co byś polecił właśnie w tych wymiarach 65-70 cm?

Monika
11 miesięcy temu

Hej 🙂 czy wspomniana w artykule płyta Haier posiada szlif ? W podstawowej wersji opisu widnieje informacja, że nie, a w rozszerzonej już tak.. zastanawiam się, czy można zlicować ją na równi z blatem i nigdzie, nawet u producenta nie potrafię uzyskać takiej informacji..

Katarzyna
1 rok temu

a jak Pan ocenia HAIER HAISJ64MC? Nie mam tylko pewności, czy daje opcję podłączenia i do 230 V, i pod siłę. Bo każdy sklep podaje inną informację.

Kedar
1 rok temu

witam serdecznie, płyta Amica PI6544PHTS4UN 2.0 STUDIO. Płyta ful opcja, ale praktycznie brak opinii w necie. Podobno Amica jest głośna?. Jestem ciekawy jak ta właśnie płyta wypadnie na tle rekomendowanych przez Pana płyt indukcyjnych do zastosowania w bloku pod instalację 230V. z góry dziękuję za odpowiedź

Iwona
1 rok temu

Jaka jest głośność płyt indukcyjnych w tym Siemens EH675FFC1E. Moja obecna płyta Siemens EX675LXC1E jest głośna (buczenie i wiatrak) dodatkowo tak reklamowane pola prostokątne są nieskuteczne – czujniki są w 4 miejscach (i tyko po ustawieniu garnka na czujniku ta strefa grzeje) a cewka jest zwnięta nie na okrągło ale podłużnie. Efektem są nierówno usmażone potrawy, Nawet w garnku z wodą widać, że w jednym miejscu gotuje się bardziej. Tak wiec ta bardzo droga płyta (w 2017 r kosztowała ponad ok 4 tys zł. Cewki (ułożone paskami nie spiralnie) pod płytą widziałam jak przyszedł serwisant w sprawie reklamacji – od razu bez pytania coś wymienił, ale to nic nie pomogło na głośność płyty ani przypalone kotlety. Dodatkowo bardzo szeroki pasek sterowania pozostawił mniej miejsca na garnki. Na tej płycie nie ma możliwości ustawienia 4 garnków na raz. Dodatkowo płyta uszczerbiła się na narożniku. Stalowa listwa z boku nie pomogła. Wygląda… Czytaj więcej »

Maria
1 rok temu

Mam problem jakiej firmy wybrać wyposażenie kuchni lodówkę wybrałam Nosch 70 szeroka i nie wiem czy płyta i piekarnik firmy Frankę jest dobra nikt jej nie zna

Renata
1 rok temu

Dzień dobry, czy dostępna jest płyta Electrolux EIV644 Slim-Fit szersza niż 60 cm? Jeśli nie, to jaką (tak do 70 cm)Pan poleca? Renata

Dorota
1 rok temu

Witam serdecznie,

Jaka jest różnica między whirlpool wfs4160bf, a Electrolux EIV634, a Amica PID6544PHTSF 2.0?
Która będzie najlepsza Pana zdaniem?

Michał
2 lat temu

Cześć
Jaka powinna być moc przyłączeniowa dla sieci jednofazowej aby płyta pracowała w optymalnych „warunkach”, ponieważ od sprzedawców mam sprzeczne informacje. Jedni twierdzą ,że 3000W i lekko powyżej jest optymalnie, inni twierdzą ,że im więcej (od 7000 KW ) tym lepiej bo ta moc będzie się dzielić na 4 pola. Mam zabezpieczenie 16 A, ale też możliwość zmiany na 20 A

Joanna
2 lat temu

Witam, mamy dużą rodzinę i dużą wyspę i szukamy z mężem płyty o tym szerszym wymiarze np. 80×50. idąc za tym rankingiem nasza uwaga skupiła się na modelu Płyta indukcyjna ELECTROLUX EIV835 SLIM-FIT, co Pan o tym myśli? może są jakieś inne szeroki warte uwagi ale tak żeby za bardzo nie przepłacać? pozdrawiam serdecznie

Michał
2 lat temu

Dzień dobry, o płytach indukcyjnych nasłuchałem się od sprzedawców tyle co klient chce usłyszeć.
Rzadko są to szczegóły istotne. A ja mam pytanie czym oprócz wytrzymałości różni się płyta indukcyjna ceramiczna od szklanej. Czy technologią grzania ? (spirale grzejne) czy jak słyszałem w szklanych grzanie odbywa się na trochę innej zasadzie ? Czy w płytach indukcyjnych z zaznaczonym polem grzewczym ( okręg ) pole to grzeje w całości mimo postawienia na nim garnka o mniejszej średnicy niż zaznaczone pole ? Słyszałem też o płytach gdzie pole grzania wyznacza postawiony na nim garnek (jego średnica )a co za tym idzie optymalizuje się wydaną energię do pracy płyty. i nie mówię tu o rozszerzonym polu grzewczym.

Michał
2 lat temu

Dziękuję za merytoryczną odpowiedź. Proszę doradzić jaka płyta wchodzi w rachubę w budżecie do ok. 1500 z funkcją czasowe wyłączenie, rozpoznawalność wielkości naczyń i szkło ceramiczne, podłączenie do jednej fazy 230V. Znalazłem Amicę PIT6543PHTSU 2.0 która ma to wszystko ale zniechęcają mnie złe opinie o jej awaryjności pół grzewczych AE (cokolwiek to znaczy poniżej link z opiniami) > Natomiast uczciwie muszę zaznaczyć ,że jest też mnóstwo pozytywnych opinii o tej płycie i tak do końca nie jestem pewny czy te opinie zarówno dobre jak i złe nie są wystawiane według „zapotrzebowania”. Daleki jestem od oceniania tego czego nie znam, dlatego proszę mi doradzić coś w przedziale cenowym ok. 1500 + – 100-200 zł.
Pozdrawiam
Michał
https://www.euro.com.pl/plyty-do-zabudowy/amica-pie6543phtsu-2-0.bhtml#opinie

Sylwia
11 miesięcy temu
Reply to  Michał

Przede wszystkim indukcja nigdy się tak bardzo nie nagrzewa , więc i to co wykipi nie przywiera od razu

Ewa
2 lat temu

a co Pan myśli o płytach marki MPM?

Ewa
2 lat temu

a dlaczego? co jest nie tak?

Rafałek
2 lat temu

Mamy teraz w domu electrolux i ta funkcja powerboost jest rzeczywiście mega. Absolutnie wygodna rzecz, zwłaszcza przy ciągłym naszym pośpiechu – do wyjścia, przy gościach itd.

Filip
2 lat temu

Dzień dobry, jaki okap kominowy poleca pan do płyty indukcyjnej Electrolux EIV835?
Pozdrawiam.

Elżbieta
2 lat temu

Witam. Szukam wyposażenia kuchni. Podobają mi się białe sprzęty, ale nie wszystko jest. Chciałam płytę Elektrolux z Hob2Hood ale nie ma białej do okapu z tej samej firmy. Piekarnik Dual Cook Flex też nie będzie biały.

Filip
2 lat temu

Dzień dobry, panie Łukaszu kompletuje urządzenia do mojej nowej kuchni. Pana rankingi mi już dużo pomogły, ale mam jeszcze kłopot z płytą indukcyjną. Co pan sądzi o płycie Electrolux EIV835? Ma ona jedno pole więcej, a my mamy dość sporo blatu. W pana rankingu znalazło się kilka płyt marki Electrolux, np. EIV644 lub EIV634. Czy płyta EIV835 różni się czymś od wspomnianych dwóch czy tylko większą powierzchnią płyty? Płyta EIV835 ma szerokość 78 cm i 5 pól grzewczych (z czego jedno największe jest łączone) i posiada system Hob2Hood (bezprzewodowe połącznie z okapem), którego wspomniane wyżej 2 modele nie mają.

Filip
2 lat temu

Dziękuję za odpowiedź. A czy to prawda, że większa płyta to większy okap? Tzn. że okap nie może być mniejszy od płyty?

Filip
2 lat temu

A co pan sądzi o okapie Electrolux LFV419K? Czy będzie odpowiedni dla płyty Electrolux EIV835?

Iwona
3 lat temu

Witam!Którą płytę intuicyjną Pan poleci?AmicaPI7553PHTSU2.0,czyElektroluxEIV835Slim fit.

Teresa
3 lat temu

Dzień dobry . Czy mogę prosić o opinie płyty Whirlpool SMP 9010 C/IXL? Teraz mam Whirlpool ACM 795 / BA i bardzo przeszkadza mi fakt iż nie mogę używać na niej małych patelni, kawiarek…

Kamil
3 lat temu

Dzień dobry. Poproszę o opinię na temat płyty Whirlpool WF S4160 BF. Z góry dziękuje.

Marcin
3 lat temu

Witam eiv 634, 644 a może eiv744?
Mamy dużo blatu a ta ostatnia wygląda fajnie ale jak pęknie za 3-8 lat może być problem ze znalezieniem wymiaru?

barbara
3 lat temu

a co pan sądzi o płytach marki smeg? – nie znalazłam najmniejszej wzmianki o tym producencie