W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Ranking płyt indukcyjnych 2024

Łukasz Proszek
Aktualizacja:  25 kwietnia 2024
Komentarze:  62

Mój ranking płyt indukcyjnych jest subiektywny, niezależny i regularnie aktualizowany. Stworzyłem go na bazie własnej wiedzy, doświadczeń oraz testów płyt indukcyjnych. Przeanalizowałem też setki rzetelnych opinii użytkowników. Nie musisz pytać na forum czy czytać innych artykułów, aby poznać najlepsze indukcje! Szybko wybierzesz płytę, która ułatwi Ci smażenie, gotowanie oraz inne techniki kulinarne. Będzie pasować pod 400 V (siłę) lub 230 V (jedną fazę).

Płyta indukcyjna - ranking, opinie

Ranking płyt indukcyjnych 2024 - TOP 7

Electrolux EIV634/CIV634 Slim-Fit

Najlepsza indukcja, która wygrywa ranking płyt indukcyjnych, to Electrolux EIV634/CIV634. Inne oznaczenia wynikają jedynie z dostępności w różnych sieciach sklepów. Technicznie to to samo urządzenie. Masz przed sobą nowoczesną indukcję z łączonymi polami po lewej stronie. Bez trudu ugotujesz coś w brytfannie lub zgrillujesz na dłuższej nakładce grillowej. Prędko przygotujesz każde danie.

Ta polecana płyta indukcyjna na siłę lub 230 V nie hałasuje nadmiernie. W ramach funkcji Hob2Hood bezprzewodowo połączy się z okapem, regulując jego intensywność pracy. Skupisz się wyłącznie na pichceniu. Realizację każdego przepisu kulinarnego ułatwią Ci timer oraz wykrywanie naczyń. Ta druga technologia oszczędza przy okazji energię. Ponadto mówimy o mało awaryjnej indukcji w dobrej cenie.

Uwierz, wybierając płytę indukcyjną, nie ma co kombinować. Warto postawić na sprawdzony model. Electrolux EIV634/CIV634 to najlepszy przykład takiego sprzętu. Niezawodna indukcja z niezbędnymi, jak i specjalnymi funkcjami. Elegancka i jeszcze pasująca nawet do blatów 12 mm.

Ocena produktu: 9.99/10
Bosch PXX675DC1E

Niesamowita indukcja! Bosch PXX675DC1E zapewni Ci czujnik smażenia z 5 poziomami temperatury. Nie przypalisz mięsa lub innej żywności. Zwróć uwagę na większą liczbę stref gotowania, a więc i induktorów. Użyjesz nie tylko podłużnych naczyń, ale i tych małych, np. kawiarki lub niewielkiego rondelka. Ta dobra indukcja 60 cm bez problemu wykrywa mniejsze średnice naczyń.

Jednocześnie zagwarantuje Ci funkcję booster. Zagotujesz wodę o jakieś 35% szybciej. Mało tego, pojawia się tu specjalna funkcja PanBoost. Przyspiesza gotowanie lub smażenie, nie szkodząc powłokom garnków bądź patelni. Dotykowy i podświetlany panel długi na 30 cm ułatwi Ci precyzyjny wybór mocy. Nie zabrakło blokady przed dziećmi, timera z sygnalizacją dźwiękową, a nawet podtrzymywania ciepła.

Interesuje Cię niezawodna i funkcjonalna płyta indukcyjna? Zdecyduj się więc na Bosch PXX675DC1E. Zwłaszcza gdy często smażysz mięsne potrawy. Tak naprawdę to indukcja, którą polecam absolutnie każdemu. Zadziwia liczbą praktycznych udogodnień, jak i wysokiej jakości wykonaniem.

Ocena produktu: 9.72/10
Electrolux EIV644 Slim-Fit

Kolejny legendarny sprzęt od tego cenionego producenta. Electrolux EIV644 Slim-Fit to czarna płyta indukcyjna 60 cm z podwójnym łączeniem pól. Gdy tego zechcesz, stworzysz 2 wielkie strefy do gotowania w podłużnych naczyniach czy smażenia na patelniach grillowych. Nic Cię tu nie ograniczy. Za każde pole odpowiada osoby suwak, zatem szybko wyregulujesz moc (skorzystasz również z boostera).

Ta matowa płyta indukcyjna do zabudowy pracuje cicho i energooszczędnie. Dostosujesz ją do 230 V, jak i pod siłę, czyli 400 V. Electrolux EIV644 Slim-Fit nadaje się do wielkiego domu bądź małego mieszkania w bloku. Nie sprawia problemów z dopasowaniem do blatu. Jest w końcu Slim-Fit, a więc z wycięciem 4,4 cm (pasuje do blatów 12 mm!). Przy tym wszystkim elegancko się prezentuje.

Jeżeli rozglądasz się za indukcją z łączeniem pól po obu stronach, nie zastanawiaj się dłużej i zamów Electrolux EIV644 Slim-Fit. Świetnie wykonany, szybko pracujący sprzęt do gotowania. Przyczepię się jedynie do tego, że nie oferuje Hoob2Hood, czyli współpracy z okapem. Poza tym ideał!

Ocena produktu: 9.64/10
Gorenje IS645BG

Gorenje IS645BG naszpikowano inteligentnymi funkcjami. To w praktyce automatyczne programy. Do czego Ci posłużą? Chociażby do łatwiejszego gotowania makaronu (płyta szybciej zagotuje wodę i utrzyma wrzenie), gotowania zupy bądź gulaszu na wolnym ogniu czy przygotowywania jajek (znajdziesz do nich osobny minutnik). Co za tym idzie, nie zmieniasz samodzielnie mocy. Sprzęt zrobi to za Ciebie.

Pakiet funkcji IQ obejmuje również smażenie (nie tylko mięsa, ale i np. naleśników), podtrzymywanie temperatury oraz rozmrażanie. Nie musisz za bardzo znać się na gotowaniu, aby uzyskać dobre efekty. Ponadto połączysz 2 pola w jedną strefę, jak i skorzystasz z timera (programator do 99 minut). Ranking płyt indukcyjnych nie mógł pominąć tego unikalnego modelu. Kuchenne zadania szybciej Ci pójdą!

Test indukcji jasno pokazuje, że Gorenje IS645BG niejako wprowadziło pewną rewolucję na tym rynku. To nie tylko proste urządzenie AGD do gotowania żywności w różnego rodzaju naczyniach. Nowoczesne funkcje tej płyty realnie wspomogą Cię w realizacji wyszukanych przepisów.

Ocena produktu: 9.52/10
Whirlpool WB B3960 BF

Cicho działająca płyta indukcyjna z licznymi udogodnieniami. Oprócz wydajnej pracy Whirlpool WB B3960 BF zaoferuje Ci automatyczne tryby do różnych zadań. Chcesz rozpuścić masło lub czekoladę? Utrzymać ciepło dania, bo ktoś spóźnia się na obiad? A może gotować na wolnym ogniu? Znajdziesz odpowiednie funkcje do tych zastosowań. Nie zastanawiasz się wtedy nad wyborem mocy.

Co ciekawe, to dobra płyta indukcyjna z regulacją mocy przyłączeniowej. Unikniesz przeciążenia obwodu, czyli – mówiąc kolokwialnie – wybicia korków. Whirlpool WB B3960 BF jak najbardziej sprawdza się jako indukcja 60 cm do mieszkania w bloku. Z drugiej strony, może z powodzeniem pracować także jako trójfazowa płyta. Połączysz jej pola, użyjesz mocnego boostera i prędzej przygotujesz posiłek.

Z racji zarządzania mocą Whirlpool WB B3960 BF polecam zwłaszcza osobom poszukującym jednofazowej indukcji na 230 V. Pamiętaj jednak, że to uniwersalny model. W razie potrzeby wykorzystasz jej pełną moc, znacząco skracając czas stania nad garnkami.

Ocena produktu: 9.41/10
Bosch PIE631FB1E

Niejedno porównanie płyt indukcyjnych pokazuje, że Bosch PIE631FB1E to najczęściej wybierany sprzęt z tej kategorii. Nie dziwię się temu. Masz przed sobą atrakcyjny cenowo i banalny w obsłudze model. Tworzenie smakowitych dań ułatwi Ci minutnik, timer z funkcją wyłączenia pola czy booster, który zaoszczędzi Twój czas. Na szerokich polach bez trudu umieścisz ulubione naczynia kuchenne.

Docenisz responsywny, dobrze opisany panel sterowania. Masz tu do wyboru 9 poziomów mocy, ale również z połówkami. Łącznie daje to aż 17-stopniową skalę. Ta stylowa płyta indukcyjna z ozdobnym szlifem bezproblemowo wykrywa naczynia. Oszczędza przez to prąd, wiedząc, gdzie przekazywać energię. Na wyświetlaczu poda Ci zresztą dokładne zużycie. Ranking najlepszych indukcji musiał ją ująć!

Tania i dobra płyta indukcyjna to Twój zakupowy cel? Ufasz doświadczonym producentom sprzętu AGD do zabudowy? W takim razie Bosch PIE631FB1E okaże się strzałem w dziesiątkę. To w gruncie rzeczy prosty model bez zbędnych bajerów. Istotne, że praktycznie niezawodny.

Ocena produktu: 9.32/10
Siemens EH675FFC1E

Siemens EH675FFC1E to solidna płyta indukcyjna z okrągłymi polami. Jedno z nich zaoferuje Ci opcję poszerzenia zasięgu działania, dając aż 28 cm na ułożenie większego naczynia. Sprzęt nie ma żadnych problemów z szybkim oraz równomiernym gotowaniem bądź smażeniem. Pięknie się prezentuje, a wykończenie na wysoki połysk wcale nie rysuje się w jakimś nadmiernym stopniu.

Opinie użytkowników, jak i testy wskazują, że to wręcz niezawodna płyta indukcyjna do 2000 zł. Rozpoznaje garnki i przywraca ustawienia w przypadku awarii prądu. Skorzystasz tu również z 4-stopniowego sensora smażenia. Przygotujesz takie steki, jakie uwielbiasz jeść. Funkcja blokady ułatwi Ci czyszczenie powierzchni oraz ochroni sprzęt przed przypadkowym włączeniem (np. przez dzieciaki).

Klasyka połączona z nowoczesnością – tak najkrócej mogę opisać Siemens EH675FFC1E. Zamów ten sprzęt, gdy zastanawiasz się, jaka płyta indukcyjna z okrągłymi polami dobrze się sprawdza. Tak samo, gdy używasz bardzo szerokich patelni. Tutaj znajdziesz na nie odpowiednie pole.

Ocena produktu: 9.19/10

Najlepsze płyty indukcyjne - Ranking 2024

Płyta indukcyjna Electrolux EIV634/CIV634 Slim-Fit

Płyta indukcyjna 60 cm Electrolux EIV634

Bezramkowa płyta indukcyjna 60 cm z ozdobnym szlifem. Wyróżnia ją bardzo długa strefa po lewej, która przy okazji umożliwia łączenie pól w jedno większe. Electrolux EIV634/CIV634 da Ci pełną swobodę co do montażu. To niezawodna indukcja 400 V lub 230 V. Do tego nie wybrzydza co do blatu.



Wygodne i szybkie gotowanie

Na początku ważna informacja: Electrolux EIV634 i CIV634 to w praktyce to samo urządzenie. Różne oznaczenia wynikają z przeznaczenia do innych sieci sklepów. W rzeczywistości nie dostrzeżesz tu żadnych technicznych czy wizualnych różnic. I bardzo dobrze, bo finalnie to najlepsza indukcja 60 cm!

Dlaczego tak uważam? Ponieważ docenisz układ pól oraz ich możliwości. Rzuć okiem na strefę po lewej. Przy 21 cm szerokości osiąga wręcz rekordową wysokość, mogąc pracować jako całość – po połączeniu pól, bo dostaniesz tu tę opcję. Efekt panelu sterowania po prawej, który nadal wygodnie obsłużysz.

Na lewej strefie ulokujesz więc stalową płytę typu teppan. W prawilny sposób przygotujesz przysmaki orientalnej kuchni. Tak samo będzie z masywną brytfanną czy innymi dłuższymi naczyniami o większej powierzchni. Nie obawiaj się 21 cm szerokości. W praktyce płyta prędko i równomiernie nagrzewa szersze garnki oraz patelnie.

Wiedz, że to energooszczędna płyta indukcyjna wysokiej jakości. Electrolux EIV634/CIV634 Slim-Fit automatycznie wykrywa naczynia. Przekazuje energię wyłącznie tam, gdzie się znajdują. W efekcie nie zmarnuje prądu i nie narazi Cię na wyrzucanie kasy w błoto. Istotna cecha, prawda?

Opłacalna i niezawodna płyta indukcyjna

Electrolux EIV634/CIV634 Slim-Fit to płyta indukcyjna do 2000 zł. Często bliżej jej nawet do 1500 zł niż 2000 zł. Tym bardziej zachwyca funkcjonalność. Podstawę stanowi booster, który momentalnie zagotuje wodę w garnku. Wskaźnik ciepła resztkowego da Ci z kolei znać, kiedy można już bezpiecznie dotknąć powierzchni.

Z rzadziej spotykanych technologii natkniesz się tu na Hob2Hood. Super sprawa, gdy rozglądasz się też za okapem. Jeżeli również zaoferuje Ci tę technologię, to indukcja zacznie zarządzać jego pracą. Okap będzie działał intensywniej wraz ze wzrostem mocy danego pola. Ty w tym czasie nie musisz nic manualnie regulować.

Nie mam obiekcji co do głośności pracy. Electrolux EIV634/CIV634 Slim-Fit to stosunkowo cicha płyta indukcyjna do zabudowy. Jedynie booster lub połączone pola dokładają nieco decybeli, lecz także nie przesadzają z tym. Urządzenie nadaje się do instalacji trójfazowej, jak i jednofazowej. Wszędzie się sprawdzi!

Sterowanie opiera się na dotykowych sliderach dla każdego pola. Masz do wyboru kilkanaście poziomów. Szybko znajdziesz odpowiedni dla danego rodzaju żywności. Panel rozsądnie opisano. Nie stracisz czasu na długie wertowanie instrukcji obsługi. Nie zabrakło też blokady sensorów. Przydaje się np. podczas czyszczenia.

No i jest jeszcze coś, w zasadzie to kluczowa sprawa. Otóż w mojej ocenie Electrolux produkuje najmniej awaryjne indukcje. EIV634/CIV634 to potwierdza. Sprawdzony model, dostępny na rynku od wielu lat. Cieszy się znakomitymi opiniami. Ponadto ma matową, a nie połyskliwą powierzchnię, którą nie tak łatwo zarysować.

Płyta indukcyjna Bosch PXX675DC1E

Płyta indukcyjna Bosch PXX675DC1E

Trudno będzie Ci znaleźć bardziej funkcjonalną indukcję od Bosch PXX675DC1E. Czujnik smażenia, ochrona powłoki naczyń czy podtrzymywanie ciepła to dopiero wstęp do długiej listy korzyści, które Ci zapewni. Ranking płyt indukcyjnych byłby do niczego bez tego nowoczesnego modelu. W poniższej opinii zawarłem szczegóły.



Pełna swoboda użytkowania

Na początku przyjrzymy się układowi pól w Bosch PXX675DC1E. Wygląda na rzadziej spotykany, prawda? Wszystko za sprawą bardziej szczegółowego podziału. Producent musiał zatem zastosować jeszcze więcej induktorów. Dla Ciebie oznacza to tyle, że wykorzystasz każde naczynie z ferromagnetycznym dnem.

To praktycznie bezstrefowa indukcja. Na jej powierzchni ustawisz zarówno wielki garnek, podłużne naczynie, jak i kawiarkę indukcyjną o malutkiej średnicy. Co ciekawe cewki wielu płyt indukcyjnych nie wykrywają niewielkich kawiarek (bo muszą być zapełnione np. w ponad 60%). Bosch PXX675DC1E doskonale sobie z tym radzi.

Kolejny wyróżnik stanowi 30-centymetrowy panel sterowania. Szalenie praktyczne. Używanie małych sliderów bywa nieprecyzyjne, bo trudniej wycelować w dany poziom mocy. W tym wypadku nietrafione kliknięcia to wyjątkowo rzadkie sytuacje. Również dlatego uważam, że to dobra indukcja dla starszych osób.

Oryginalny układ pól zaowocował przy okazji funkcją MoveMode. Polega na zmianie mocy względem miejsca, w którym stoi garnek. Jak to działa? Stawiasz garnek w przedniej części, która najszybciej gotuje wodę; następnie przesuwasz go w stronę tylnej, aby nieco mniejsza moc spokojnie gotowała lub dusiła potrawę. Pomysłowe.

Polecana indukcja o zadziwiających funkcjach

Już w poprzedniej części opinii pojawiły się ciekawe funkcje i rozwiązania. To jednak dopiero początek! Obstawiam, że wiele razy przyda Ci się sensor smażenia. W porównaniu do poprzednich generacji oferuje 5, a nie 4 poziomy temperatury. W efekcie nie przypalisz steku lub innego dania.

Rzecz jasna pojawił się i booster (wyjątkowo wydajny – szybsze gotowanie o 35%), czyli podstawa w najlepszych indukcjach. Bosch poszedł jednak dużo dalej. Skorzystasz z PanBoost. Czym się różni? Tym, że nadaje się do szybszego smażenia, a nie tylko gotowania wody. Wszystko dlatego, że nie szkodzi powłokom naczyń.

Nie wiesz, jaka energooszczędna płyta indukcyjna jest godna zakupu? Działanie Bosch PXX675DC1E samo w sobie zwiększa ekonomię. Płyta szybko i precyzyjnie nagrzewa dna garnków. Ponadto poda Ci dokładne zużycie prądu ostatniego gotowania. Widocznie ten sprzęt nie ma się czego wstydzić w kwestii poboru energii.

Z prostszych udogodnień docenisz timer. Po upływie ustawionego czasu uruchomi sygnał dźwiękowy. Jeszcze prościej ugotujesz jajka, ryż, makaron, ziemniaki itd. Blokada przed dziećmi dezaktywuje panel. Wskaźnik ciepła resztkowego poda Ci z kolei prostą sygnalizację, czy szkło płyty już ostygło.

Uf, trudno streścić wszystkie udogodnienia. Pod względem funkcji to wręcz top indukcja. Najważniejsze, że opisane technologie rzeczywiście się przydają. Poza tym mówimy o wytrzymałej płycie indukcyjnej, która nie rysuje się od subtelnego stawiania na niej naczyń. Produkt kompletny i dla wymagających.

Płyta indukcyjna Electrolux EIV644 Slim-Fit

Płyta indukcyjna 60 cm Electrolux EIV644 Slim-Fit

Electrolux EIV644 Slim-Fit to świetna płyta indukcyjna z łączonymi polami i 4 sliderami. Zapewni Ci wiele przydatnych funkcji. Ponadto równomiernie pichci potrawy w większych naczyniach i nie sprawia problemów ze sterowaniem. Poznaj ją bliżej za sprawą poniższej recenzji.



Podwójne łączenie pól

Jak widzisz po zdjęciu, układ cewek/induktorów jest symetryczny. W łatwy sposób stworzysz 2 duże, prostokątne strefy do gotowania, W efekcie postawisz obok siebie 2 podłużne naczynia pokaźnych rozmiarów (np. płytę grillową i brytfannę). Funkcja MultBridge zadba o równomierne gotowanie bądź smażenie potraw.

Szybko przygotujesz sporo jedzenia na domową ucztę. I to wszystko przy wysokiej kulturze pracy! Ten sprzęt, jak na swoją kategorię, pracuje wyjątkowo cicho poprzez udoskonalony system chłodzenia. Nie wkurzy Ciebie, innych domowników czy gości. Duży plus pod użytek w kuchni otwartej na salon.

Strefy indukcyjne dostosowują wydajność do rozmiarów naczyń kuchennych (które są automatycznie wykrywane). Rondle, patelnie, garnki różnych rozmiarów – płyta precyzyjnie przekaże im energię. Nie zmarnuje prądu i zapewni równomierną dystrybucję ciepła. O to w takich urządzeniach chodzi, prawda?

Do tej konstrukcji przekonuje mnie też sterowanie, które wprost uwielbiam. Ty też je polubisz dzięki 4 dotykowym suwakom. Każdy odpowiada jednej z 4 stref. To wyróżnik najlepszych płyt indukcyjnych. Szybkie przesunięcie palcem po sliderze i dostosujesz moc grzania. Nie stracisz czasu na klikanie.

Cały panel umieszczono w centralnej części (z racji symetrycznej budowy tej płyty). A w jego centralnej części znajdziesz z kolei pojedynczy timer, który i tak obsługuje każdą strefę. W okamgnieniu ustawisz czas gotowania na danym polu. Nie musisz cały czas stać nad garnkami.

Szybkie, a bezpieczne działanie

Istotną rolę odgrywa ikonka „P”, pod którą kryje się PowerBoost. Chodzi o szybkie podgrzewanie, a w zasadzie zagotowywanie. Kilka chwil i woda na ryż, kaszę czy makaron osiągnie temperaturę wrzenia. Kolejna oszczędność czasu. Nie zabrakło przy tym zabezpieczeń (kontrola pozostałego ciepła, blokada przed dziećmi).

Electrolux EIV644 Slim-Fit nowocześnie się prezentuje. Wyróżnia ją ozdobny szlif z przodu. Dodatkowo gwarantuje jedynie 4,4 cm wysokości wycięcia (duży atut płyt Slim-Fit od Electrolux lub AEG). Producent obiecuje opcję montażu nawet na blacie 12 mm.

Co tu więcej dodawać? To genialna płyta indukcyjna wykrywająca garnki. Wydajność, pola i strefy grzewcze, topowe sterowanie, funkcjonalność – wszystko się tu zgadza. Gorąco polecam Ci ten model, szczególnie gdy często gotujesz w większych naczyniach kuchennych.

Płyta indukcyjna Gorenje IS645BG

Płyta indukcyjna Gorenje IS645BG

Gorenje IS645BG to taka indukcja-kucharz. Wybija się spośród innych modeli zaprogramowanymi trybami pracy. Wie wtedy, jak automatycznie zmieniać moc, aby niczego nie przypalić. Gotując makaron bądź ryż, nie dopuści natomiast do wykipienia wody. Szukając unowocześnionej płyty, weź ją na celownik.



Indukcja, która kontroluje gotowanie

Wyobraź sobie, że chcąc zrobić jakieś danie, stawiasz naczynie z żywnością na płycie, włączasz daną funkcję i tyle. Następnie czekasz na finisz obróbki. Nie regulujesz mocy, a dodając to tego timer, nie pilnujesz czasu. To rzeczywiście możliwe, o ile nabędziesz Gorenje IS645BG.

Ta nowoczesna indukcja odznacza się inteligentnymi funkcja IQ. Obejmują 5 różnych trybów: powolne gotowanie, gotowanie żywności w większej ilości wody, smażenie, rozmrażanie i utrzymywanie ciepła. Gotując zupę, indukcja ekspresowo ją zagotuje, a następnie utrzyma wrzenie. Podczas smażenia steka nie przypali go.

Zastosowanie idzie zresztą dużo dalej niż te proste przykłady. Najistotniejsze, że nie musisz w zasadzie mieć wiedzy, jak coś upichcić. Wystarczy, że ta płyta nowej generacji dobierze najważniejsze parametry za Ciebie. A że ma programator czasowy, wraz z nim wyręczy Cię nawet od zakończenia procesu gotowania bądź smażenia.

Rzecz jasna sos bądź zupę wypada pomieszać. Smażąc chociażby naleśniki, też warto monitorować ich stan. Nie twierdzę, że to zupełnie bezobsługowe gotowanie, ale i tak ułatwi Ci sprawę. Docenisz brak konieczności rotowania mocą. Wiele opinii zachwala funkcje IQ. Ty również je docenisz, łatwiej osiągając kulinarne efekty.

Wydajna płyta wykrywająca naczynia

Gorenje IS645BG przekonuje samą szybkością działania. Nie naczekasz się długo na pyszną potrawę czy przekąskę. Dostrzeżesz dużą różnicę w porównaniu do tradycyjnej płyty na gaz. Gorenje swoją efektywność zawdzięcza m.in. precyzyjnemu wykrywaniu naczyń. Czas nagrzewania ich podstaw dodatkowo skróci booster.

Obie te cechy potęgują energooszczędność. Nie uświadczysz tu marnotrawstwa prądu. Pamiętaj, że im krótsza obróbka – i to nawet na najwyższej mocy – tym sprzęt korzystniej wypada pod względem ekonomii działania. Mało tego, zyska na tym skład odżywczy żywności, zwłaszcza w przypadku gotowania w wodzie.

Skonsumujesz bardziej wartościowy posiłek, nie tracąc wcześniej czasu na przygotowanie go. Po wszystkim w banalny sposób przetrzesz gładką powierzchnię ze szkła. Dlatego właśnie interesują Cię najlepsze płyty indukcyjne z rankingu, mam rację? Gorenje IS645BG przejawia najważniejsze zalety tego typu sprzętów.

Płyta indukcyjna Whirlpool WB B3960 BF

Płyta indukcyjna Whirlpool WB B3960 BF

Wyjątkowo opłacalna indukcja z łączonymi polami. Whirlpool WB B3960 BF nadaje się praktycznie na każdy blat i do każdego rodzaju lokum. Sprawnie pracuje zarówno na 230 V, jak i 400 V. Dodatkowo da Ci możliwość sterowania jej ogólnym limitem mocy. Brzmi ciekawie? Zapraszam zatem do poniższej opinii.



Pełna kontrola nad mocą

Najlepsze płyty indukcyjne niosą za sobą ogrom zalet. To funkcjonalne, estetyczne i szybkie w działaniu urządzenia. Potrzebują jednak do tego sporej mocy. Szczególnie gdy w tym samym czasie gotujesz w kilku naczyniach jednocześnie. Stanowi to pewien problem zwłaszcza w bloku. Łatwiej w nim o przeciążenie obwodu.

Whirlpool WB B3960 BF ma na to prosty sposób: regulację mocy przyłączeniowej (funkcja PowerManagement). Oprócz tej maksymalnej, czyli 7,2 kW, wybierzesz też 2, 4 lub 6 kW. Robiąc z tego modelu jednofazową płytę indukcyjną 230 V, nadal bez obaw wykorzystasz wszystkie pola. Nie dojdzie do wybicia korków.

Oczywiście musisz się liczyć z tym, że proces gotowania dłużej wtedy potrwa. Płyta rozdzieli moc na działające pola, obniżając ich wydajność. Niemniej lepsze to niż całkowita niemożność użycia 3 lub 4 stref jednocześnie, prawda? Rzecz jasna urządzenie może też pracować jako trójfazowa indukcja. Ty o tym zdecydujesz.

Automatyka działania

Mimo atrakcyjnej ceny Whirlpool WB B3960 BF wyróżnia się ciekawymi programami. Działają w oparciu na trzymaniu konkretnej temperatury lub jej zakresu. Producent ujął rozpuszczanie (np. mleka lub czekolady), gotowanie na wolnym ogniu, utrzymywanie ciepła i doprowadzanie do wrzenia.

Nie zastanawiasz się, jaką moc wybrać. Jeszcze sprawniej stworzysz słodki deser lub pożywną zupę. Podtrzymasz też temperaturę żywności, gdy ktoś spóźnia się na wyżerkę albo musisz coś zrobić przed zjedzeniem posiłku. Przestronne pola równomiernie nagrzeją dna garnków (i to nawet nieco szerszych niż one same).

Zwróć uwagę na prawą część tej polecanej płyty indukcyjnej. Umożliwi Ci stworzenie większej strefy. W efekcie równie prędko przygotujesz danie umieszczone w dłuższym naczyniu. Model z funkcją łączenia pól to zawsze bardziej przyszłościowy wybór. Niesie bowiem za sobą mniej ograniczeń.

Płyta indukcyjna Bosch PIE631FB1E

Płyta indukcyjna 60 cm Bosch PIE631FB1E

Bosch PIE631FB1E, czyli porządna i rozsądnie wyceniona płyta indukcyjna na 230 V lub siłę. Od wielu lat zbiera tysiące pozytywnych opinii użytkowników i wciąż świetnie się sprzedaje. Co stoi za tak spektakularnym sukcesem? Dowiesz się tego z mojej subiektywnej recenzji, więc scrolluj dalej.



Prosta w obsłudze płyta indukcyjna

Bosch PIE631FB1E od samego początku nie sprawia żadnych problemów, gdyż oznacza łatwy montaż. Dostosuje się do różnych instalacji elektrycznych. Tę indukcję podłączysz zarówno pod 1 fazę, jak i pod „siłę”. Za pomocą funkcji Power Management możesz ograniczyć moc, również w odniesieniu do danego pola.

Powierzchnia grzewcza składa się z 4 pól. Te po lewej są identyczne, mają po 18 cm średnicy. Największe pole oferuje z kolei 21 cm, a najmniejsze 14,5 cm. Da Ci to elastyczność w dopasowaniu naczyń. Niestety, nie ma opcji łączenia pól, więc potrawy w brytfannach czeka zapewne pieczenie w piekarniku.

Znajdziesz za to coś innego. Mam na myśli banalne w obsłudze sterowanie. Skala slidera kończy się na 9. poziomie, ale ustawisz także połówki. Stopni mocy jest więc aż 17. Suwak w mojej ocenie odpowiednio czuły. Regulacja intensywności grzania to czysta przyjemność, a nie męczący obowiązek.

Niezbędne funkcje

Mój ranking płyt indukcyjnych potrafi pokazywać modele z bardzo wymyślnymi udogodnieniami. Niemniej nie każdy ich wymaga. Wielu osobom zależy na prostej indukcji z najczęściej używanymi funkcjami. Idealnie wpisuje się w to właśnie Bosch PIE631FB1E.

Chcąc przyspieszyć gotowanie wody, skorzystasz z boostera. Dopowiem, że pomijając pracę na nim, to generalnie cicha indukcja 60 cm. Oczekujesz kontroli nad czasem gotowania? Proszę bardzo. Oprócz minutnika ustawisz timer z automatycznym wyłączaniem pola. Nie przegapisz tego momentu, bo nie musisz o nim pamiętać.

Co jeszcze? Na pewno funkcje związane z bezpieczeństwem, a mianowicie: wskaźnik zalegania ciepła, blokada panelu czy główny wyłącznik (dezaktywuje wszystkie pola). Pamiętaj przy tym o zarządzaniu mocą. A skoro jesteśmy przy energii, Bosch PIE631FB1E pokaże Ci aktualne zużycie prądu. Osobiście doceniam ten dodatek.

Płyta indukcyjna Siemens EH675FFC1E

Płyta indukcyjna 60 cm Siemens EH675FFC1E

Najlepsze płyty indukcyjne to dla wielu osób nadal te z okrągłymi oznaczeniami pól. Preferując taki układ, koniecznie weź pod uwagę Siemens EH675FFC1E. Zaskoczy Cię rozszerzaną strefę grzewczą oraz precyzyjnym sensorem smażenia. W dodatku wcale nie kosztuje kosmicznie dużo. Przejdźmy do konkretów!



Indukcja z rozszerzanym polem

Uwielbiam porządne płyty indukcyjne, które mają jakiś wyróżnik – ale taki, który rzeczywiście Ci się przyda. Siemens EH675FFC1E na bank spełnia ten warunek. Teoretycznie nie ma tu funkcji mostka, który łączy pola. Zamiast tego zauważysz rozszerzaną strefę (tę po lewej, na górze).

Wyjściowo zapewnia 18 cm średnicy, lecz po poszerzeniu wartość dobija już do aż 28 cm. Bez trudu zmieścisz wielką patelnię czy masywniejszy garnek. Zyskasz szybkie, równomierne gotowanie lub smażenie. Mało która indukcja potrafi zaoferować tak pojemne pole. Da Ci to dużą swobodę co do używanego naczynia.

Pozostałe strefy grzejne mają: 14,5, 18 i 21 cm średnicy. Rozsądne zróżnicowanie. Cewki automatycznie rozpoznają naczynia. Finalnie ujrzysz perfekcyjnie dopieczone lub dosmażone potrawy. Co istotne, płyta sama się wyłączy w przypadku wykipienia czegoś. Dodam, że nadaje się pod 230 V, jak i 400 V.

Łatwe smażenie i nie tylko

Siemens EH675FFC1E, jako nowoczesna indukcja do zabudowy, potrafi jeszcze więcej. Chodzi mi głównie o badanie temperatury patelni. Wiąże się z obecnością czujnika smażenia. Działa w 4 poziomach. W prosty sposób dostosujesz działanie tej płyty do oczekiwanego efektu. Ryzyko przypalenia mięsa znacząco spada.

Podoba mi się sterowanie. Panel nie zajmuje dużo miejsca i opiera się na wygodnym sliderze. Jest wspólny dla wszystkich stref, ale wybór konkretnego pola znajduje się tuż nad nim. Ustawienie intensywności grzania zapewne przypadnie Ci do gustu. Sprzęt epicko się przy tym prezentuje, nie zbierając nadmiaru rys.

Nie zabrakło efektywnie działającego boostera. Momentalnie zagotuje wodę, przyspieszając Twoje kulinarne wyczyny. Wskaźnik zalegania ciepła uchroni Cię natomiast przed oparzeniem się, a blokada przed dziećmi sprawi, że nie uruchomią płyty. Minimalna grubość blatu dla tej indukcji wynosi 16 mm.

Ile kosztuje płyta indukcyjna?

Ceny dobrych płyt indukcyjnych mieszczą się zwykle w zakresie 1500 – 3500 zł. Najdroższe są zazwyczaj bezstrefowe indukcje z wieloma nowoczesnymi funkcjami. Pomijając je, za solidny, mało awaryjny model zapłacisz 1500 – 2500 zł.

Jakiej firmy płyta indukcyjna?

Najlepsi producenci płyt indukcyjnych to Electrolux i Bosch. Mają szerokie oferty pełne nowoczesnych, wręcz niezawodnych indukcji z najważniejszymi, jak i rzadziej spotykanymi funkcjami. Oprócz nich warto zwrócić uwagę na firmy Gorenje, Whirlpool i Siemens.

Powyższa analiza to nie wszystko. Marka płyty indukcyjnej ma tu duże znaczenie. Dlatego też postanowiłem bardziej szczegółowo omówić zarówno wyróżnionych przed chwilą producentów, jak i innych liczących się w tej kategorii graczy.

Płyty indukcyjne Electrolux

To, co wyróżnia je już na pierwszy rzut oka, to matowe, a nie połyskliwe wykończenie. Poza tym to najczęściej mało awaryjne płyty indukcyjne. Electrolux nierzadko stosuje łączenie pól i to nawet podwójne, czyli po obu stronach. Użyjesz dowolnych naczyń, dopasowując układ pól.

Ta marka zasłynęła przy okazji z technologii Hob2Hood. Polega na bezprzewodowej współpracy płyty z okapem. Ten pierwszy sprzęt, w oparciu na swojej mocy, steruje pracą drugiego. Kolejny wyróżnik stanowi konstrukcja Slim-Fit. W efekcie płyty tego typu pasują nawet do blatów 12 mm.

Stawiając na indukcję Electrolux, trudno się rozczarować. To jedne z najbardziej sprawdzonych płyt na rynku. Osobiście bardzo je doceniam. Dodam jeszcze, że podobne urządzenia produkuje AEG, ponieważ to marka-brat dla Electroluxa (pochodzi z tej samej grupy).

Płyty indukcyjne Bosch

Moje porównanie płyt indukcyjnych wykazało, że modele Bosch są w ogólnych rozrachunku najczęściej kupowane. Zwłaszcza te ze średniego segmentu cenowego. Mało tego, zdobywają przytłaczającą ilość pozytywnych opinii.

Z jakich powodów? To z jednej strony proste w obsłudze sprzęty, a z drugiej z samymi praktycznymi funkcjami. Zaoferują Ci też szeroko regulowaną moc, dowolność instalacji (230 lub 400 V) oraz wiele zabezpieczeń. Ten producent świetnie urozmaica swoją ofertę.

Udowadniają to również wyjątkowo unowocześnione, wręcz bezstrefowe indukcje Bosch. Kosztowne, lecz z ogromem ciekawych, użytecznych technologii. Istotne, że obsługują naczynia o niewielkich średnicach (np. kawiarki), co wcale nie stanowi normy w tej kategorii.

Płyty indukcyjne Gorenje

Ten producent musi akurat cały walczyć o większą atencję. Nie jest bowiem aż tak rozpoznawalny jak poprzednia dwójka, ale nie o popularność tu przecież chodzi. Gorenje często stawia na funkcjonalne indukcje z podwójnym łączeniem pól.

Wyróżnia je pakiet inteligentnych funkcji IQ. Chodzi o zaprogramowane tryby do konkretnych zadań, np. gotowania na wolnym ogniu czy smażenia o zróżnicowanej intensywności. Dla Ciebie oznacza to brak przypaleń i mniej klikania, aby zmienić moc (bo taka indukcja sama to zrobi w odpowiednim momencie).

Płyty indukcyjne Whirlpool

Polecane płyty indukcyjne tej marki przejawiają wiele ważnych zalet. Tak jak Gorenje, one również korzystają z programów automatycznych (choć nie aż tak zaawansowanych). Zazwyczaj oferują łączenie pól, w niektórych modelach nawet podwójne.

Indukcje Whirlpool często są wybierane do bloków i ogólnie jako płyty jednofazowe. Dlaczego? Ponieważ słyną z dobrej regulacji mocy przyłączeniowej. Zmniejsza to ryzyko przeciążenia obwodu, nadal pozwalając korzystać z kilku pól w tym samym czasie.

Płyty indukcyjne Siemens

Aktualizując ranking płyt indukcyjnych, zawsze sprawdzam nowości tego producenta. To niemiecka marka z tej samej grupy co Bosch, choć ich indukcje się różnią. Siemens wciąż wypuszcza modele z okrągło zaznaczonymi strefami grzewczymi. Często nieco inaczej prezentuje się także sterowanie.

Jakość wykonania, efektywność działania i funkcjonalność stoją tu zazwyczaj na wysokim poziomie. Nie miałem wątpliwości, aby wyróżnić tego producenta. Niektórzy uważają ich modele za najmniej awaryjne płyty indukcyjne.

Płyty indukcyjne Haier

Nie powiem, to bardzo ciekawe płyty indukcyjne. Próbują się wybić rzadziej spotykanymi rozwiązaniami. Należy do nich chociażby termosonda do monitorowania temperatury żywności. Z drugiej strony, nie są to tak sprawdzone urządzenia jak te od poprzedników. Warto je jednak śledzić.

Płyty indukcyjne Amica

Amica ma szeroką ofertę indukcji różnego rodzaju. Problem tkwi w tym, że nie wszystkie tak długo wytrzymują jak te od konkurentów. Awaryjność jest tu nieco bardziej losowa. Z drugiej strony, płyty tego polskiego producenta odznaczają się zwykle nagromadzeniem wielu przydatnych funkcji.

Płyty indukcyjne Samsung

Nierzadko to bajeranckie indukcje z pokrętłem, imitacją płomieni i… innymi niekoniecznie niezbędnymi rozwiązaniami. Gdybym miał kupić płytę tej marki, wolałbym postawić na prostszy model. Uważam, że lepiej wychodzą temu koreańskiemu gigantowi.

Płyty indukcyjne BEKO

W średnim i wyższym segmencie cenowym raczej wyraźnie ulegają innym markom. Co innego w tym niższym. Beko potrafi zrobić tanią i dobrą płytę indukcyjną nawet do 1000 zł. Polecam zwrócić uwagę na ofertę tego producenta wtedy, gdy dysponujesz niewielkim budżetem.

Podsumowanie

Teraz już wiesz, jakie płyty indukcyjne są najlepsze. Po zakupie ucieszą Cię liczne udogodnienia oferowane przez nowoczesną indukcję 60 cm. Mam na myśli przede wszystkim funkcjonalność, szybkość działania czy łatwą konserwację bez ostrych detergentów, szorowania lub skrobania zabrudzeń.

W efekcie przygotujesz mnóstwo apetycznych, chrupiących, przyrumienionych potraw i przekąsek. Dobra płyta indukcyjna ułatwi Ci perfekcyjne pichcenie każdego rodzaju żywności!

W razie dodatkowych pytań lub sugestii zapraszam do sekcji komentarzy. Pamiętaj przy okazji o odpowiednich naczyniach, które prezentuje ranking dobrych garnków na indukcję. Mają specjalne dno dostosowane do takich sprzętów. To samo dotyczy naczyń, które zaprezentuje Ci ranking patelni na płytę indukcyjną.

Szukasz jednak większej indukcji? Jeśli tak, zobacz szerokie płyty indukcyjne 80 cm, które często mają aż 5 pól. To zwykle większy wydatek, więcej przeznaczonego miejsca, ale i większa swoboda podczas gotowania.

Alternatywę stanowią też najlepsze płyty indukcyjne o szerokości 70 cm. Tak samo jak indukcje z okapem, czyli pełnoprawny sprzęt 2w1. Na przeciwległym biegunie stoją małe indukcje dwupalnikowe. Idealne dla singli i do mniejszych kuchni.

Duże znaczenie ma dla Ciebie kolorystyka urządzenia? Osobno stworzyłem ranking białych płyt indukcyjnych. Ich główny plus jest taki, że nie pokazują tak bardzo odcisków palców czy mikrorysek.

Rozważasz także bardziej klasyczne płyty grzewcze? Wtedy z pomocą przyjdzie Ci ranking płyt gazowych do zabudowy. To zupełnie inny sprzęt, choć też ma swoje zalety, np. prostotę gotowania, niskie ceny i praktycznie bezawaryjność.

A swego rodzaju efektownym połączeniem obu rodzajów jest gaz pod szkłem (płyta gazowa bez płomieni). Wygląda jak indukcja, ale do gotowania wykorzystuje głównie gaz. Jeszcze dalej idzie płyta gazowo-indukcyjna, która zapewni Ci 2 odrębne strefy, wykorzystując różne sposoby działania.

Jeżeli właśnie kompletujesz cały sprzęt do kuchni, zobacz od razu ranking piekarników do zabudowy. Takie urządzenie stworzy świetny duet z nowoczesną indukcją. Osobno wyróżniłem najlepsze piekarniki parowe. Wiodą prym pod względem zdrowej obróbki żywności.

Oceń publikację
[Głosy: 15 Średnia: 4.8]

Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

Subscribe
Powiadom o
62 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Ola
1 miesiąc temu

Szukam płyty o polu średnicy 23-24 cm na okrągłe garnki . Najchętniej Elektrolux lub Bosch. Niestety większość „60” ma pola 21 cm albo łączone na podłużne garnki. Te z flexi są bardzo drogie. Może są jakieś inne niezawodne modele o większych cewkach w przystępnej cenie.

Michal
4 miesięcy temu

Czesc, a co powiesz o plytach ktore maja sondy jako dodatkowe urzadzenie. Np Electrolux EIS6648. Jest daleke poza przedzialem cenowym sugerowanym przez Ciebie.
Szukam czegos, co pomoze mi zapanowac na „kipieniem” gotowanych potraw.

Marek
5 miesięcy temu

Dzień dobry
planuję instalację płyty w mieszkaniu po instalację 230v Zastanawiam się nad tą płytą Electrolux EIV634/CIV634 Slim-Fit Czy można ją bez problemu podłączyć do takiej instalacji?

Małgorzata
5 miesięcy temu

Dzień dobry 🙂 rozważamy z mężem dwa modele płyt indukcyjnych tylko, że w rozmiarze 80 cm. Nigdzie nie mogę znaleźć informacji na ten temat.

1) Płyta indukcyjna BOSCH PVW851FB5E
2) Płyta indukcyjna ELECTROLUX EIV835 SLIM-FIT

zależy nam tylko na 5 polach grzewczych i jak najmniejszej awaryjności. Co by Pan polecił? Uprzejmie proszę o odpowiedź.

Michalina
5 miesięcy temu

Electrolux EIV8457 Slim-Fit wyglada obiecująco. Witam moja jedyną opcją jest podłączenie płyty na 230. Napisał pan ze wtedy nie wykorzysta się wszystkich palników jednocześnie. W takim razie ile jednocześnie można używać. Obecnie jestem na etapie wymiany kuchni i zastanawiam się kupić płytę gazowa czy indukcję . Zobaczyłam pana ranking i wyglada na same konkrety.
Wcześniej myślałam o Whirlpool SmartCook SMP 778 C/NE/IXL Induction Hob 8 Zone 75cm – Black.
Czy jak dużo gotuje, przynajmniej 4 garnki na raz to będzie to problematyczne dla mnie przy podłączeniu na 230. Czy naczynia rozgrzewają sie równomiernie, czy mogę spodziewać sie ze kotlet będzie do połowy przypieczony a od połowy blady. Będę wdzięczna za odpowiedz.

Michalina
5 miesięcy temu

Nie brzmi to optymistycznie 🙈 kurczę a myślałam ze się uwolnię od szorowania ruszt i kurków kuchenek gazowych. Muszę to przemyśleć.

Michalina
5 miesięcy temu

Dziękuje za odpowiedź, ten electrolux to właśnie nr 1 z pana polecanych. Szkoda tylko ze w uk niedostępny 😩 bo bardzo mi się spodobał.

Jolanta
6 miesięcy temu

Witam,chciałabym kupić płytę gorenje IS 646 BLG prosze powiedzieć czy warto i czy ta płyta jest cicha czy z tych glośnych

Michał
6 miesięcy temu

A czy jest jakaś godna polecenia płyta, która ma 65cm? 58-59cm to jest trochę za mało i jak się używa wszsytkie pola (Garnki i patelnie) to robi się ciasno. Ewentualnie 70cm też bym zmieścił, ale generlanie nie ma dużo modeli w tych wymiarach. Co byś polecił właśnie w tych wymiarach 65-70 cm?

Monika
1 rok temu

Hej 🙂 czy wspomniana w artykule płyta Haier posiada szlif ? W podstawowej wersji opisu widnieje informacja, że nie, a w rozszerzonej już tak.. zastanawiam się, czy można zlicować ją na równi z blatem i nigdzie, nawet u producenta nie potrafię uzyskać takiej informacji..

Katarzyna
1 rok temu

a jak Pan ocenia HAIER HAISJ64MC? Nie mam tylko pewności, czy daje opcję podłączenia i do 230 V, i pod siłę. Bo każdy sklep podaje inną informację.

Kedar
1 rok temu

witam serdecznie, płyta Amica PI6544PHTS4UN 2.0 STUDIO. Płyta ful opcja, ale praktycznie brak opinii w necie. Podobno Amica jest głośna?. Jestem ciekawy jak ta właśnie płyta wypadnie na tle rekomendowanych przez Pana płyt indukcyjnych do zastosowania w bloku pod instalację 230V. z góry dziękuję za odpowiedź

Iwona
1 rok temu

Jaka jest głośność płyt indukcyjnych w tym Siemens EH675FFC1E. Moja obecna płyta Siemens EX675LXC1E jest głośna (buczenie i wiatrak) dodatkowo tak reklamowane pola prostokątne są nieskuteczne – czujniki są w 4 miejscach (i tyko po ustawieniu garnka na czujniku ta strefa grzeje) a cewka jest zwnięta nie na okrągło ale podłużnie. Efektem są nierówno usmażone potrawy, Nawet w garnku z wodą widać, że w jednym miejscu gotuje się bardziej. Tak wiec ta bardzo droga płyta (w 2017 r kosztowała ponad ok 4 tys zł. Cewki (ułożone paskami nie spiralnie) pod płytą widziałam jak przyszedł serwisant w sprawie reklamacji – od razu bez pytania coś wymienił, ale to nic nie pomogło na głośność płyty ani przypalone kotlety. Dodatkowo bardzo szeroki pasek sterowania pozostawił mniej miejsca na garnki. Na tej płycie nie ma możliwości ustawienia 4 garnków na raz. Dodatkowo płyta uszczerbiła się na narożniku. Stalowa listwa z boku nie pomogła. Wygląda… Czytaj więcej »

Maria
1 rok temu

Mam problem jakiej firmy wybrać wyposażenie kuchni lodówkę wybrałam Nosch 70 szeroka i nie wiem czy płyta i piekarnik firmy Frankę jest dobra nikt jej nie zna

Renata
1 rok temu

Dzień dobry, czy dostępna jest płyta Electrolux EIV644 Slim-Fit szersza niż 60 cm? Jeśli nie, to jaką (tak do 70 cm)Pan poleca? Renata

Dorota
1 rok temu

Witam serdecznie,

Jaka jest różnica między whirlpool wfs4160bf, a Electrolux EIV634, a Amica PID6544PHTSF 2.0?
Która będzie najlepsza Pana zdaniem?

Michał
2 lat temu

Cześć
Jaka powinna być moc przyłączeniowa dla sieci jednofazowej aby płyta pracowała w optymalnych „warunkach”, ponieważ od sprzedawców mam sprzeczne informacje. Jedni twierdzą ,że 3000W i lekko powyżej jest optymalnie, inni twierdzą ,że im więcej (od 7000 KW ) tym lepiej bo ta moc będzie się dzielić na 4 pola. Mam zabezpieczenie 16 A, ale też możliwość zmiany na 20 A

Joanna
2 lat temu

Witam, mamy dużą rodzinę i dużą wyspę i szukamy z mężem płyty o tym szerszym wymiarze np. 80×50. idąc za tym rankingiem nasza uwaga skupiła się na modelu Płyta indukcyjna ELECTROLUX EIV835 SLIM-FIT, co Pan o tym myśli? może są jakieś inne szeroki warte uwagi ale tak żeby za bardzo nie przepłacać? pozdrawiam serdecznie

Michał
2 lat temu

Dzień dobry, o płytach indukcyjnych nasłuchałem się od sprzedawców tyle co klient chce usłyszeć.
Rzadko są to szczegóły istotne. A ja mam pytanie czym oprócz wytrzymałości różni się płyta indukcyjna ceramiczna od szklanej. Czy technologią grzania ? (spirale grzejne) czy jak słyszałem w szklanych grzanie odbywa się na trochę innej zasadzie ? Czy w płytach indukcyjnych z zaznaczonym polem grzewczym ( okręg ) pole to grzeje w całości mimo postawienia na nim garnka o mniejszej średnicy niż zaznaczone pole ? Słyszałem też o płytach gdzie pole grzania wyznacza postawiony na nim garnek (jego średnica )a co za tym idzie optymalizuje się wydaną energię do pracy płyty. i nie mówię tu o rozszerzonym polu grzewczym.

Michał
2 lat temu

Dziękuję za merytoryczną odpowiedź. Proszę doradzić jaka płyta wchodzi w rachubę w budżecie do ok. 1500 z funkcją czasowe wyłączenie, rozpoznawalność wielkości naczyń i szkło ceramiczne, podłączenie do jednej fazy 230V. Znalazłem Amicę PIT6543PHTSU 2.0 która ma to wszystko ale zniechęcają mnie złe opinie o jej awaryjności pół grzewczych AE (cokolwiek to znaczy poniżej link z opiniami) > Natomiast uczciwie muszę zaznaczyć ,że jest też mnóstwo pozytywnych opinii o tej płycie i tak do końca nie jestem pewny czy te opinie zarówno dobre jak i złe nie są wystawiane według „zapotrzebowania”. Daleki jestem od oceniania tego czego nie znam, dlatego proszę mi doradzić coś w przedziale cenowym ok. 1500 + – 100-200 zł.
Pozdrawiam
Michał
https://www.euro.com.pl/plyty-do-zabudowy/amica-pie6543phtsu-2-0.bhtml#opinie

Sylwia
1 rok temu
Reply to  Michał

Przede wszystkim indukcja nigdy się tak bardzo nie nagrzewa , więc i to co wykipi nie przywiera od razu

Ewa
2 lat temu

a co Pan myśli o płytach marki MPM?

Ewa
2 lat temu

a dlaczego? co jest nie tak?

Rafałek
2 lat temu

Mamy teraz w domu electrolux i ta funkcja powerboost jest rzeczywiście mega. Absolutnie wygodna rzecz, zwłaszcza przy ciągłym naszym pośpiechu – do wyjścia, przy gościach itd.

Filip
2 lat temu

Dzień dobry, jaki okap kominowy poleca pan do płyty indukcyjnej Electrolux EIV835?
Pozdrawiam.

Elżbieta
3 lat temu

Witam. Szukam wyposażenia kuchni. Podobają mi się białe sprzęty, ale nie wszystko jest. Chciałam płytę Elektrolux z Hob2Hood ale nie ma białej do okapu z tej samej firmy. Piekarnik Dual Cook Flex też nie będzie biały.

Filip
3 lat temu

Dzień dobry, panie Łukaszu kompletuje urządzenia do mojej nowej kuchni. Pana rankingi mi już dużo pomogły, ale mam jeszcze kłopot z płytą indukcyjną. Co pan sądzi o płycie Electrolux EIV835? Ma ona jedno pole więcej, a my mamy dość sporo blatu. W pana rankingu znalazło się kilka płyt marki Electrolux, np. EIV644 lub EIV634. Czy płyta EIV835 różni się czymś od wspomnianych dwóch czy tylko większą powierzchnią płyty? Płyta EIV835 ma szerokość 78 cm i 5 pól grzewczych (z czego jedno największe jest łączone) i posiada system Hob2Hood (bezprzewodowe połącznie z okapem), którego wspomniane wyżej 2 modele nie mają.

Filip
3 lat temu

Dziękuję za odpowiedź. A czy to prawda, że większa płyta to większy okap? Tzn. że okap nie może być mniejszy od płyty?

Filip
3 lat temu

A co pan sądzi o okapie Electrolux LFV419K? Czy będzie odpowiedni dla płyty Electrolux EIV835?

Iwona
3 lat temu

Witam!Którą płytę intuicyjną Pan poleci?AmicaPI7553PHTSU2.0,czyElektroluxEIV835Slim fit.

Teresa
3 lat temu

Dzień dobry . Czy mogę prosić o opinie płyty Whirlpool SMP 9010 C/IXL? Teraz mam Whirlpool ACM 795 / BA i bardzo przeszkadza mi fakt iż nie mogę używać na niej małych patelni, kawiarek…

Kamil
3 lat temu

Dzień dobry. Poproszę o opinię na temat płyty Whirlpool WF S4160 BF. Z góry dziękuje.

Marcin
3 lat temu

Witam eiv 634, 644 a może eiv744?
Mamy dużo blatu a ta ostatnia wygląda fajnie ale jak pęknie za 3-8 lat może być problem ze znalezieniem wymiaru?

barbara
3 lat temu

a co pan sądzi o płytach marki smeg? – nie znalazłam najmniejszej wzmianki o tym producencie