Najlepszy depilator IPL Ranking 2022 | Opinie

Bezbolesna i skuteczna depilacja? To możliwe! Przekonaj się o tym na własnej skórze, wybierając najlepszy depilator IPL. Prędko kupisz porządny model, zaglądając do mojego niezależnego i aktualizowanego rankingu z opiniami.

Najlepszy depilator IPL - ranking, opinie, jaki wybrać?

Depilator IPL, nazywany także świetlnym, to najlepszy sposób na szybkie i praktycznie bezbolesne pozbycie się owłosienia z nóg, pach oraz okolic bikini.

W poniższym zestawieniu zobaczysz najskuteczniejsze i w pełni bezpieczne depilatory IPL.

Kupując taki sprzęt, depilacja nie będzie wiązała się z dyskomfortem. Do tego zapewni Ci długotrwały efekt, przez co nie stracisz czasu na golenie nóg. Zobacz więc ranking i wybierz coś dla siebie!

Ranking depilatorów IPL 2022 – TOP 10

Miejsce 1

Philips Lumea BRI958/00

Bezkonkurencyjny depilator IPL, który wykorzystasz do depilacji całego ciała. Skutecznie usuniesz włoski z nóg, ramion, pach, a nawet okolic intymnych czy twarzy. W zestawie znajdziesz 4 inteligentne nasadki, ułatwią Ci przeprowadzenie zabiegu. To najlepszy depilator IPL, na co wpływa nie tylko efektywność działania, ale i bezpieczeństwo. Sprzęt oferuje technologię SenseIQ.

Czujnik SmartSkin sprawdza odcień skóry. Na tej podstawie samo urządzenie dobiera moc błysków. Ten profesjonalny depilator świetlny wyposażono w bardzo trwałą lampę. Nie przejmujesz się regularną wymianą żarówki. Sieciowo-akumulatorowe zasilanie gwarantuje komfortową depilację. Z łatwością zrobisz to np. na kanapie, a kabel nie ograniczy Ci swobody ruchów.

Miejsce 2

Philips Lumea BRI955/00

Godny polecenia, mały depilator IPL z czujnikiem analizującym odcień skóry. Nie martwisz się, że błyski światła będą za mocne i spowodują poparzenia. Z tym sprzętem bezpiecznie usuniesz owłosienie z całego ciała, również bardziej wrażliwych części. Producent dołączył do zestawu praktyczne etui oraz 3 inteligentne nasadki, w tym jedną do twarzy. To depilator IPL z wbudowanym filtrem UV.

Urządzenie zapewnia skuteczną i szybką depilację. Usuwanie włosków nie zajmie Ci zbyt dużo czasu, maksymalnie kilkanaście minut. Za pomocą dobrze wyprofilowanych nakładek z łatwością zachowasz precyzję. Blokada przed przypadkowym wyzwoleniem błysku zapewnia Ci bezpieczeństwo. Wiedz, że to polecany depilator IPL nawet do wrażliwej skóry.

Miejsce 3

Braun Silk-Expert Pro 5 PL5223

Praktyczny sprzęt do depilacji w domu, który musiał zaprezentować mój ranking depilatorów świetlnych. Z uwagi na sieciowe zasilanie nie martwisz się o rozładowanie akumulatora w najmniej oczekiwanym momencie. Dzięki urządzeniu usuniesz włoski z łydek, ramion, a także pach czy okolic bikini. Wykorzystasz je również do depilacji twarzy. W zestawie znajdziesz akcesoria, m.in. maszynkę do golenia.

Ten poręczny, domowy depilator IPL oferuje 10 poziomów intensywności światła. Bez trudu dopasujesz sposób jego działania do swojej karnacji. Tym samym uzyskasz efekty jak z profesjonalnego salonu. Sprzęt wyposażono w lampę, której trwałość producent określa na ponad 20 lat. Generuje do 125 błysków na minutę, co skraca czas depilacji.

Miejsce 4

Beautifly B-Shine PRO

Zasilany sieciowo, efektywny depilator IPL do ciała i twarzy. Do dyspozycji masz dwie lampy, jedną do depilacji podstawowej, a drugą z mniejszym okienkiem, bardziej precyzyjną. Komplet obejmuje też etui, więc wygodnie przechowujesz zarówno urządzenie, jak i dołączone do niego akcesoria. Obsługa sprzętu nie sprawi Ci kłopotu dzięki czytelnemu wyświetlaczowi LCD.

Sprzęt wykorzystasz nie tylko do depilacji. Przyda Ci się również do fotoodmładzania i leczenia trądziku. W zestawie znajdziesz dwie dodatkowe lampy umożliwiające takie zastosowanie. Jakby tego było mało, ten uniwersalny depilator IPL cechuje bardzo trwała lampa. Jej żywotność to 500 000 impulsów, więc nie przejmujesz się takimi sprawami jak wymiana żarówek.

Miejsce 5

Braun Silk-Expert Pro 5 PL5115

Popularne urządzenie, co potwierdza test depilatorów IPL. Wpływa na to jego poręczność oraz efektywność działania. To depilator świetlny przeznaczony dla mężczyzn. Ułatwia usuwanie włosków z klatki piersiowej, ramion czy pleców. W zestawie otrzymujesz dwie wymienne nasadki. Jedną wykorzystasz do depilacji większych partii ciała, a drugą np. do pach. 10 trybów intensywności ułatwia dopasowanie natężenia światła do karnacji.

To bezpieczny dla skóry depilator IPL, który emituje nawet 125 błysków na minutę. Depilacja nie zajmie Ci dużo czasu, nawet jeśli postanowisz usunąć włosy z łydek czy pleców. Do wyboru masz trzy różne tryby pracy, normalny, delikatny oraz bardzo delikatny. Sprzęt i akcesoria wygodnie przechowujesz w dołączonym etui.

Miejsce 6

Philips Lumea Advanced SC1998/00

Solidny depilator IPL dbający o skórę i Twoje bezpieczeństwo. Wbudowany czujnik odcienia skóry sprawdza karnację, także podczas depilacji i w razie potrzeby automatycznie zatrzymuje emisję błysków. Sprzęt przyda Ci się do usuwania owłosienia z twarzy, pach, okolic bikini i większych partii ciała. Zrobisz to wygodnie za pomocą 3 wymiennych nasadek. To poręczne urządzenie, które pewnie utrzymasz w dłoni.

Zauważ, że to depilator IPL z filtrem UV. Oferuje też przydatne zabezpieczenie przed przypadkowym wyzwoleniem błysków. Bezpiecznie przeprowadzisz depilację w domowym zaciszu, bez ryzyka poparzenia skóry. Po zainstalowaniu specjalnej aplikacji na smartfony zyskasz dodatkowe wskazówki, np. jak skutecznie usuwać włoski.

Miejsce 7

Beurer IPL 8500 Velvet Skin Pro

Dobry depilator IPL do miejsc intymnych, rąk, pach, nóg, pleców czy klatki piersiowej. Nadaje się również do depilacji twarzy. Nie musisz martwić się o swoje bezpieczeństwo podczas zabiegu. Producent wyposażył urządzenie w dwufunkcyjny czujnik rodzaju skóry i kontaktu z ciałem. Nie wyzwolisz przypadkowo błysków i nie poparzysz się. Komplet obejmuje etui do wygodnego przechowywania sprzętu.

Według wielu to estetycznie wykonany, a jednocześnie wydajny depilator świetlny. Usuwanie owłosienia nie zajmie Ci dużo czasu, nawet w przypadku większych partii ciała. Wszystko za sprawą trybu AutoFlash przyspieszającego zabieg. Sprzęt oferuje 6 poziomów mocy i wbudowany filtr UV. Trwałość lampy to 300 000 błysków.

Miejsce 8

Philips Lumea Advanced BRI921/00

Poręczne urządzenie z sieciowo-akumulatorowym zasilaniem. Pomoże Ci w trwałym usunięciu włosków z całego ciała, nawet pach i okolic bikini. Za pomocą precyzyjnej nasadki bezpiecznie wydepilujesz też podbródek czy górną wargę. Zauważ, że to depilator IPL z trymerem. Wykorzystasz go do szybkiego podcięcia np. brwi. Bezpieczeństwo zabiegu zapewni Ci filtr UV i czujnik odcienia skóry.

Zainstaluj bezpłatną aplikację producenta na smartfonie, a uzyskasz przydatne wskazówki dotyczące depilacji. Bez problemu ułożysz też plan depilacji uwzględniający każdą część ciała, aby trwałe pozbyć się włosków. To odporny na uszkodzenia depilator IPL, którego używasz tak często, jak potrzebujesz. Wygodnie przechowujesz go w dołączonym pokrowcu.

Miejsce 9

Braun Silk-Expert Pro 3 PL3012

Bez tego sprzętu ranking depilatorów IPL nie byłby kompletny. Do wyboru masz dwa tryby pracy: płynny i miejscowy. Pierwszy wykorzystasz podczas depilacji łydek czy ramion, a dzięki drugiemu zachowasz precyzję w okolicy pach i bikini. Urządzenie stale sprawdza koloryt skóry, aby emitowane błyski świetlne nie były za mocne. Nie martwisz się o poparzenia.

To niezawodny i delikatny dla skóry depilator IPL. Wbudowany filtr UV podnosi Twoje bezpieczeństwo w czasie zabiegu. Swobodnie zaplanujesz harmonogram depilacji przy użyciu specjalnej aplikacji na smartfony. Pobierzesz ją i zainstalujesz za darmo. Nie musisz pamiętać o ładowaniu akumulatora, bo to urządzenie zasilane sieciowo. Trwałość lampy wynosi 300 000 błysków.

Miejsce 10

Beurer IPL 5500 Pure Skin Pro

Tani, ale wytrzymały depilator IPL z zasilaniem sieciowym. Po zainstalowaniu aplikacji producenta śledzisz indywidualny plan depilacji i cieszysz się gładką skórą przez długi czas. Sprzęt wygodnie chwycisz w dłoń, nie będzie się z niej wyślizgiwać. Do dyspozycji masz 3-stopniową regulację mocy, którą dostosowujesz w zależności od partii ciała. Podobnie jak najlepsze depilatory IPL, urządzenie oferuje filtr UV.

Zwróć uwagę także na czujnik kontaktu. Nie wyzwolisz przypadkowo błysków, kiedy głowica nie będzie przyłożona do skóry. Sprzęt docenisz za tryb Auto Flash, dzięki któremu nie musisz ciągle wciskać przycisku podczas depilacji większych obszarów ciała. Ten wielozadaniowy i skuteczny depilator IPL zapewnia profesjonalne zabiegi w domu.

Depilator IPL Philips Lumea BRI958/00

Depilator laserowy Philips Lumea BRI958/00

Philips Lumea BRI958/00 to najlepszy depilator IPL, za pomocą którego szybko i precyzyjnie wydepilujesz łydki, ramiona, pachy, a nawet twarz. Zabiegi wykonasz bezpiecznie w domowym zaciszu, wpływa na to czujnik odcienia skóry i wbudowany filtr UV. Sprawdź, dlaczego urządzenie cieszy się popularnością.


Kliknij i kup Philips Lumea BRI958/00

Philips
MediaExpert

EURO
OleOle
Neonet


Wygodna depilacja w domu

W zestawie razem ze sprzętem otrzymujesz cztery wymienne nasadki. Zauważysz, że różnią się rozmiarem okienka, a tym samym służą do depilacji innych partii ciała.

Z łatwością zachowasz precyzję w czasie usuwania włosów z okolic intymnych, pach czy górnej wargi. To profesjonalny depilator IPL, który już po kilku zabiegach zapewnia bardzo dobre rezultaty.

Za sprawą urządzenia zapomnisz o niechcianym owłosieniu. Cieszysz się gładką skórą, a jednocześnie nie przejmujesz podrażnieniami czy wrastającymi włoskami.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Nie bój się, że nie poradzisz sobie z obsługą sprzętu. To najlepszy depilator IPL także z uwagi na wysoki poziom bezpieczeństwa użytkowania. Oferuje m.in. blokadę przed przypadkowym wyzwalaniem błysków.

Czujnik SmartSkin rozpoznaje odcień Twojej skóry i ustawia dostatecznie wysoką moc światła. Nie martwisz się, że błyski będą zbyt intensywne i poparzysz ciało.

Sprzętu bezpiecznie używasz nawet podczas depilacji twarzy. Przystosowaną do tego nasadkę wyposażono w podwójny, ciemnoczerwony filtr.

Szybkość i precyzja

Ten dobrze oceniany depilator IPL sprawia, że pozbywanie się włosków nie trwa zbyt długo. Na depilację pach poświęcasz średnio 2 minuty, a łydek 8,5 minuty.

Zabiegi trwają krótko, ponieważ do dyspozycji masz dobrze dopasowane nasadki. Ściśle przylegają do skóry i mają na tyle duże okienko, że po prostu przesuwasz głowicę po skórze.

Zauważ, że nasadka do depilacji pach jest wklęsła. Masz pewność, że impulsy świetlne dotrą do cebulek włosowych.

Depilator IPL Philips Lumea BRI955/00

Depilator laserowy Philips Lumea BRI955/00

Wysokiej jakości depilator IPL Philips Lumea BRI955/00 zapewni Ci efekt gładkiej skóry nawet na kilka miesięcy. Producent dołączył do niego wymienne nasadki, dlatego bez trudu wydepilujesz nie tylko większe partie ciała, ale i pachy czy okolice bikini. To łatwy w obsłudze sprzęt, a szczegóły znajdziesz poniżej.


Kliknij i kup Philips Lumea BRI955/00

Philips
MediaExpert

EURO
OleOle
Neonet
MediaMarkt


Depilator świetlny z przydatną aplikacją

Jeśli zainstalujesz na swoim smartfonie aplikację Philips Lumea IPL, zyskasz praktyczne wskazówki dotyczące depilacji. Dowiesz się, jak prawidłowo korzystać z urządzenia. Nie tracisz czasu na szukanie i czytanie poradników na ten temat.

Ustalisz też cały harmonogram zabiegów dla poszczególnych części ciała. Wykonując depilację regularnie, uzyskasz oczekiwane rezultaty.

Ten dobry depilator IPL w połączeniu z aplikacją producenta sprawi, że szybko docenisz metodę usuwania włosków za pomocą impulsów świetlnych.

Komfortowa depilacja w domu

Dzięki urządzeniu uzyskasz profesjonalne efekty bez potrzeby odwiedzania salonu kosmetycznego. Wygodnie chwycisz depilator świetlny i zachowasz precyzję, niezależnie od depilowanej partii ciała.

W komplecie znajdziesz wymienne nasadki, za pomocą których w kilka minut wykonasz zabieg nawet na ramionach czy łydkach. Depilator oferuje zasilanie sieciowo-akumulatorowe, więc nie martwisz się, że ograniczy Cię krótki kabel.

Po depilacji schowasz sprzęt do praktycznego etui. Wymiana nasadek nie sprawi Ci kłopotu.

Łatwe przygotowanie do pracy

Nie spędzisz dużo czasu na przygotowaniu urządzenia do działania. Czujnik SmartSkin sprawdzi Twoją karnację i wskaże właściwy poziom intensywności błysków.

Sprzęt musiał zostać uwzględniony przez ranking depilatorów IPL. Philips Lumea BRI955/00 powstał we współpracy z dermatologami.

Depilacja ciała i twarzy

Sprzęt wykorzystasz do depilacji różnych części ciała, zależnie od własnych potrzeb. Bezpiecznie usuniesz włoski z łydek, ramion, pleców czy klatki piersiowej.

Równie skutecznie wydepilujesz bardziej wrażliwe okolice, w tym bikini i pachy. Otrzymujesz też małą nasadkę z podwójnym filtrem UV do twarzy.

Depilator IPL Braun Silk-Expert Pro 5 PL5223

Depilator laserowy Braun Silk-Expert Pro 5 PL5223

Braun Silk-Expert Pro 5 PL5223 to urządzenie z sieciowym zasilaniem, które wykorzystasz do depilacji pach, twarzy, łydek czy innych większych obszarów ciała. Zabiegi nie potrwają za długo ze względu na dużą ilość wytwarzanych błysków. Dowiedz się więcej z mojej opinii.


Kliknij i kup Braun Silk-Expert Pro 5 PL5223

MediaExpert
Vobis
Max Elektro

Komputronik
Electro


Przydatne akcesoria

W komplecie znajdziesz nie tylko sam depilator IPL. Producent dołączył do niego kilka akcesoriów, które na pewno Ci się przydadzą.

Te najważniejsze to trzy wymienne nasadki. Największa służy do usuwania włosków z dużych partii ciała. Mniejsze wykorzystasz do pach i okolic bikini.

Otrzymujesz też maszynkę do golenia i elegancko wyglądające etui. Schowasz do niego sprzęt i wszystkie dodatki.

Efekty jak z profesjonalnego salonu

Już po kilku zabiegach wykonanych w regularnych odstępach czasu zauważysz mniejszą liczbę włosków. To wysokiej jakości depilator IPL gwarantujący profesjonalne efekty.

Do wyboru masz 3 tryby pracy, czyli zwykły, delikatny i bardzo delikatny. Bez trudu dostosujesz ten właściwy do depilowanej części ciała.

Podczas usuwania włosków nie odczujesz dużego dyskomfortu. Nie bój się też poparzeń skóry. Zauważ, że depilacja nie zajmie Ci dużo czasu. Braun Silk-Expert Pro 5 PL5223 emituje do 125 błysków na minutę.

Technologia SensoAdapt

Zwróć uwagę na ten sprzęt, zwłaszcza jeśli wahasz się, jaki depilator IPL będzie najbezpieczniejszy w użyciu. Oferuje nowoczesną technologię SensoAdapt.

Urządzenie na bieżąco sprawdza i odczytuje koloryt Twojej skóry. Na tej podstawie dostosowuje moc błysków, tak aby depilacja była skuteczna i jednocześnie całkowicie bezpieczna.

Wbudowany czujnik zapewnia dodatkowo ochronę przed promieniowaniem UV. O nic nie musisz się więc martwić.

Jaki depilator IPL wybrać?

Zastanawiasz się, jak zyskać pewność, że wybierasz trwałe i skutecznie działające urządzenie? Zrób porównanie depilatorów IPL, które są dostępne na rynku.

Weź pod uwagę najważniejsze parametry takich sprzętów i przekonaj się, który jest najlepiej dostosowany do Twoich potrzeb. Jeżeli nie wiesz, co dokładnie uwzględnić, nie martw się.

Wszystkie potrzebne na ten temat informacje znajdziesz poniżej.

Zasilanie

Ma wpływ na wygodę użytkowania. Do wyboru masz zarówno sprzęty do depilacji w domu z zasilaniem sieciowym, jak i akumulatorowym oraz sieciowo-akumulatorowym.

Te należące do pierwszej grupy działają niezawodnie przez cały czas, potrzebują wyłącznie podłączenia do prądu. Nie martwisz się, że akumulator niespodziewanie rozładuje się przed końcem depilacji.

Z drugiej strony, jeśli kabel będzie za krótki, nie przeprowadzisz zabiegu wygodnie na kanapie, łóżku czy fotelu, gdy w pobliżu nie ma gniazdka. Skorzystanie z przedłużacza też nie zawsze okazuje się wygodne.

Akumulatorowy depilator IPL według niektórych zapewnia większy komfort użycia. Wynika to z tego, że depilację przeprowadzisz w dowolnym miejscu, odległość od gniazdka nie ma żadnego znaczenia.

Co prawda zabiegi nie zajmują dużo czasu, ale przed włączeniem urządzenia musisz się upewnić, że akumulator jest naładowany. Inaczej nie uda Ci się naświetlić całego obszaru i nie dokończysz depilacji.

Z tego względu coraz większą popularnością cieszą się sprzęty sieciowo-akumulatorowe. Łączą w sobie zalety obu depilatorów. Gdy akumulator się rozładuje, podłączasz urządzenie do prądu i kontynuujesz zabieg.

Moc

Powinna być regulowana. Dzięki temu łatwo dopasujesz intensywność błysków do części ciała, z której chcesz pozbyć się włosków.

Pamiętaj, że za duża moc przyczynia się do odczuwania dyskomfortu, a nawet poparzenia skóry. Za mała nie zapewni Ci oczekiwanych rezultatów.

Jeśli obawiasz się, że samodzielne ustawienie mocy będzie za trudne, wybierz urządzenie ze specjalnym czujnikiem odcienia skóry. Każdy ranking depilatorów IPL prezentuje przynajmniej jeden taki sprzęt. Ja zwracałam na to baczną uwagę, wyróżniają topowe modele.

Sensor sprawdza Twoją karnację i na tej podstawie automatycznie dobiera optymalną moc. Bardzo często czujnik działa przez cały czas, a nie tylko przed pierwszym wyzwoleniem błysku. Masz pewność, że impulsy nie są za słabe ani zbyt intensywne.

Przeznaczenie

Standardowo depilator IPL z powodzeniem wykorzystasz do usuwania niechcianych włosków z większych obszarów ciała. To np. plecy, klatka piersiowa, łydki czy ramiona.

Szybkie przeprowadzenie zabiegu umożliwia końcówka z dostatecznie dużym okienkiem świetlnym. Przeważnie jego powierzchnia wynosi 4 – 5 centymetrów kwadratowych.

Wiedz, że ta nasadka nie nadaje się za dobrze do depilacji mniejszych i bardziej wrażliwych stref. Zwykle producenci dołączają do zestawu kilka wymiennych końcówek, aby umożliwić Ci bezpieczne zabiegi na całym ciele.

Nasadka do okolic bikini jest wyposażona w mniejsze okienko, o powierzchni ok. 3 centymetrów kwadratowych. Równie mała jest ta przeznaczona do depilacji pach. Szybko ją rozpoznasz po bardziej wklęsłej końcówce.

Zwykle w komplecie otrzymujesz też specjalną końcówkę do twarzy, z okienkiem o powierzchni ok. 2 centymetrów kwadratowych. Oferuje podwójny filtr UV. Ponadto jest wyprofilowana tak, aby ułatwiać naświetlanie górnej wargi, podbródka i żuchwy.

Bezpieczeństwo

Nie musisz się martwić, że domowa depilacja impulsami świetlnymi okaże się groźna. Najlepszy depilator IPL rozpoznasz po wbudowanym filtrze UV. To niezbędny element, który zapewni Ci wysoki poziom bezpieczeństwa.

Urządzenia w większości oferują też inne zabezpieczenie. Nie wyzwolisz błysku, jeśli nie przyłożysz głowicy do skóry. Masz pewność, że nie wyemitujesz przypadkowo impulsów w stronę swojej lub czyjejś twarzy.

Żywotność lampy

Bardzo istotna kwestia, która podpowiada Ci, jak trwałe jest urządzenie. Przeważnie żywotność lampy mieści się w zakresie od 200 000 do 500 000 błysków.

Ponieważ depilacji IPL nie wykonujesz codziennie, taki sprzęt niezawodnie działa przez minimum kilkanaście lat. Niektórzy producenci zapewniają, że żywotność ich urządzeń to nawet 20 – 22 lat!

Sprawdzony depilator IPL nie wymaga regularnej wymiany żarówki ani podobnych czynności.

Akcesoria

Poza wymiennymi nasadkami zazwyczaj w zestawie ze sprzętem otrzymujesz też inne akcesoria. Niemal podstawą jest praktyczne etui do bezpiecznego przechowywania depilatora. Jeśli to model akumulatorowy, producent dołącza też ładowarkę.

Inne dodatki, które znajdziesz w komplecie, to np. zwykła maszynka do golenia. Na pewno Ci się przyda, bo przed zabiegiem musisz skrócić włoski w taki sposób, aby cebulki zostały w skórze. Tylko wtedy depilacja IPL przyniesie oczekiwane rezultaty.

Do niektórych urządzeń dołączone są nieco mniej typowe dodatki. Na rynku znajdziesz depilatory IPL, które za sprawą dodatkowych lamp wykorzystasz do leczenia trądziku, odmładzania skóry i likwidacji zmarszczek czy też do peelingu.

Zwykle takie sprzęty są droższe. Niemniej, jeśli nie masz czasu lub ochoty regularnie odwiedzać salonu kosmetycznego, szybko docenisz tak rozbudowany zestaw.

Poręczność

Podczas usuwania włosków depilator IPL musisz płynnie przesuwać po skórze, wyzwalając błyski. Dlatego upewnij się, że jest poręczny i nie wyślizguje się z dłoni.

Przeważnie sprzęty oferują specjalnie wyprofilowaną rączkę, która gwarantuje pewny chwyt. Zwróć też uwagę, czy depilator nie jest za ciężki. Lekkość to ważny aspekt, zwłaszcza podczas depilowania łydek, pleców i innych większych partii ciała.

Udogodnienia

Jednym z najpopularniejszych udogodnień jest aplikacja na smartfony. Instalujesz ją i zyskujesz dostęp do wskazówek, jak prawidłowo używać depilatora IPL. Nie masz wątpliwości, jak przeprowadzić zabieg, żeby skutecznie pozbyć się włosków.

W aplikacji zwykle znajdziesz też kalendarz ułatwiający ustalenie harmonogramu depilacji. Systematyczność w tym przypadku jest ważna, bez niej nie uzyskasz efektu idealnie gładkiej skóry.

Niektóre depilatory IPL dodatkowo wyposażono w specjalny tryb auto. Wystarczy, że go włączysz, a błyski będą wyzwalać się automatycznie. Nie musisz ciągle wciskać przycisku, co w przypadku depilacji większego obszaru ciała zwiększa komfort.

Czy depilacja IPL jest skuteczna i bezpieczna?

Jeżeli wciąż się wahasz, czy kupić depilator IPL, już nie musisz. Sprzęty przystosowane do użytku w domu gwarantują wysoki poziom bezpieczeństwa.

Ich moc tak dostosowano, aby użytkownicy nie zrobili sobie krzywdy. Nic nie stoi Ci na przeszkodzie, aby usunąć włoski z określonych części ciała właśnie za pomocą depilatora IPL.

Nie ryzykujesz poparzeniami skóry czy podrażnieniami, zwłaszcza gdy zdecydujesz się na urządzenie z czujnikiem karnacji. Sprzęty do użytku w domu w porównaniu do tych profesjonalnych oferują mniejszą moc, ale wciąż zapewniają skuteczność.

Musisz jednocześnie zdawać sobie sprawę z tego, że nie pozbędziesz się owłosienia po jednym zabiegu. Trzeba powtórzyć depilację minimum kilka razy, w określonych odstępach czasu (przeważnie kilkutygodniowych).

To konieczne, gdyż w czasie zabiegu włosy są w różnych fazach wzrostu. Emitowane błyski nie zadziałają na wszystkie naraz, tylko na te będące w anagenie (wtedy aktywnie rosną). Taką samą informację otrzymasz w profesjonalnym salonie, więc rodzaj sprzętu nie ma tu znaczenia.

Już wiesz, że dobry depilator IPL umożliwia regulację mocy i dostosowanie jej do odcienia skóry. Za słabe impulsy co prawda nie usuną włosów, ale doprowadzą do ich osłabienia. Stają się cieńsze, a do tego wyraźnie delikatniejsze i jaśniejsze.

Niemniej ich późniejsze skuteczne wydepilowanie metodą IPL stanie się trudniejsze. Tego typu depilatory nie oddziałują na włoski w kolorze bardzo jasnego blondu, siwym, białym lub rudym. Aby się ich pozbyć, konieczne byłoby zastosowanie bardzo mocnych impulsów, co doprowadziłoby też do poparzeń skóry.

Z tego powodu w instrukcji z pewnością natkniesz się na informację, że depilator IPL daje możliwość skutecznego usunięcia przede wszystkim ciemnego owłosienia. Najlepiej sprawdza się w przypadku włosków w naturalnych odcieniach ciemnego blondu, brązu i czerni.

Pamiętaj też, że są pewne przeciwwskazania do depilacji IPL. To głównie:

  • Świeżo opalona skóra.
  • Ciąża lub okres karmienia piersią.
  • Miejscowa infekcja skórna.
  • Przyjmowanie leków i ziół fotouczulających.

Depilator IPL – Ceny

Takie sprzęty są tańsze w porównaniu do ceny zabiegów wykonanych w profesjonalnym salonie. Nic dziwnego, że ich popularność wciąż wzrasta.

Jednocześnie musisz pamiętać, że polecane depilatory IPL do domowego użytku nie są urządzeniami, za które zapłacisz kilkadziesiąt złotych. Minimum to ok. 500 – 700 zł.

W tym budżecie dostaniesz urządzenie z nieco mniej żywotną lampą, średnio maksimum to 300 000 błysków. Nie licz też na rozbudowany komplet akcesoriów. Prawdopodobnie nie znajdziesz w nim osobnych nasadek do pach, twarzy i okolic bikini.

Najtańsze sprzęty są za to dobrze przystosowane do usuwania włosków z nóg, ramion, pleców czy klatki piersiowej. W większości oferują zasilanie sieciowe.

Chcesz depilator IPL z akumulatorem i nasadkami? Przygotuj się na większy wydatek, rzędu 1000 – 1800 zł. To dość sporo, ale otrzymujesz sprzęt renomowanej marki dobrze przystosowany do depilacji nawet wrażliwych części ciała.

Ze względu na zasilanie akumulatorowe lub akumulatorowo-sieciowe nie ogranicza Cię przewód. W dodatku w tym budżecie bez trudu znajdziesz model z czujnikiem odcienia skóry i trwalszą lampą.

Są producenci proponujący jeszcze droższe depilatory IPL, w cenie przekraczającej 2000 zł. Cechuje je niezawodność działania oraz dobre dostosowane do jasnej, jak i ciemnej karnacji. Zyskujesz też zestaw precyzyjnych, inteligentnych nasadek dopasowujących się do kształtu ciała.

Oczywiście nie musisz inwestować w tak drogi sprzęt, jeśli wahasz się, czy ta metoda depilacji jest dla Ciebie. Jak udowadnia ranking depilatorów IPL, w mniejszym budżecie także znajdziesz bezpieczne i komfortowe w użyciu urządzenie.

Jakiej firmy depilator IPL?

W sklepach spotkasz sprzęty różniące się zarówno ceną, jak i marką. Mimo że producent nie jest najważniejszą kwestią, na jaką musisz zwrócić uwagę, staraj się całkowicie go nie ignorować.

Unikaj urządzeń niesprawdzonych marek, o których mało kto słyszał. Mimo że kupisz je za niewielkie pieniądze, raczej nie masz co liczyć na skuteczne działanie.

W przypadku depilatorów IPL jednym z najbardziej popularnych producentów jest Philips ze swoją serią Lumea. W jego ofercie znajdziesz trwałe urządzenia gwarantujące maksymalny poziom bezpieczeństwa. Są chętnie kupowane także z uwagi na kilka wymiennych nasadek do depilacji i możliwość przeprowadzenia zabiegu bez potrzeby podłączania sprzętu do prądu.

Również profesjonalne urządzenia Braun są często wymieniane w odpowiedzi na pytanie, jaki depilator IPL pozwoli na łatwe pozbycie się niechcianych włosków. Cechuje je komfort użytkowania i lampa o bardzo długiej żywotności. Nie bez znaczenia jest wysoka jakość wykonania.

Za profesjonalne sprzęty wiele osób uznaje też te marki Beautifly. Choć na rynku pojawiła się niedawno, szybko zyskała duże grono zwolenników, a raczej zwolenniczek. To producent oferujący kobiece sprzęty ułatwiające dbanie o urodę, nie tylko depilatory IPL, ale też np. peelingi kawitacyjne.

Dobrze oceniane są depilatory IPL Beurer. Nie wydasz na nie majątku, ale bezpiecznie wykonasz zabiegi w domowym zaciszu. Inne marki, na które warto zwrócić uwagę, to Remington, BaByliss i Rio. Test depilatorów IPL potwierdza, że tym urządzeniom możesz zaufać, choć tracą do Philipsa czy Brauna.

Podsumowanie

Po takiej lekturze doskonale wiesz, jaki depilator IPL będzie dla Ciebie najlepszy. Nie musisz pytać o taki sprzęt na forum lub czytać innych blogów.

Jak widzisz, tego typu urządzenia, podobnie jak depilatory laserowe, stanowią znakomitą alternatywę dla manualnego golenia nóg i innych miejsc na ciele. Nie przejmujesz się bolesnym wyrywaniem włosków i nie tracisz czasu na częste usuwanie owłosienia.

Chyba warto za to zapłacić, prawda?

Jeżeli masz własną opinię o depilatorze IPL lub chcesz zadać dodatkowe pytanie, skorzystaj z sekcji komentarzy. Z chęcią pomogę!

Oceń publikację
[Głosy: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments