Maszynka do włosów Ranking 2022 | Opinie

Dobra maszynka do strzyżenia pozwoli Ci na szybkie i nawet samodzielne pozbycie się włosów z głowy (lub skrócenie ich). Aby szybko wybrać taki sprzęt, wspomóż się moim niezależnym rankingiem z opiniami. Nic więcej nie potrzebujesz do udanego zakupu!

Najlepsza maszynka do włosów - ranking, opinie, jaką kupić?

Potraktuj moje aktualizowane zestawienie jako ranking maszynek do samodzielnego strzyżenia włosów. Są tak wydajne, proste i wygodne w obsłudze, że bez problemu dasz radę.

Co więcej, to w większości profesjonalne strzyżarki fryzjerskie, które wcale nie kosztują fortuny i świetnie się sprawdzą w domowym użytku.

Zobacz, jaka maszynka do włosów jest godna Twojej uwagi i kasy!

Ranking maszynek do włosów 2022 – TOP 10

Miejsce 1

Philips HC9450/15

Precyzyjne strzyżenie jest bardzo proste z maszynką Philips. Ma ponad 400 ustawień długości z dokładnością do 0,1 mm. W zestawie są trzy nakładki. Użyjesz ich do przystrzyżenia włosów na długości od 1 do 42 mm. Nie zakładając żadnej z nich, masz do wyboru ostrze 0,5 mm.

To najlepsza maszynka do włosów z tytanowymi ostrzami, która sprawdzi się dla każdego. Wykonasz nią dowolną fryzurę, nawet estetyczne cieniowanie pasm. Maszynka ma funkcję samoostrzenia, dlatego zawsze jest gotowa do użycia. Ustawienia długości wybierasz na wygodnym ekranie dotykowym. Parametry zmienisz szybkim ruchem lub stopniowo podczas strzyżenia.

Maszynka ma akumulator, który po pełnym naładowaniu pracuje przez 120 minut. Sprzętu użyjesz też, gdy jest podpięty do gniazdka, dlatego strzyżesz się w każdym momencie. Ta profesjonalna maszynka do włosów zapamiętuje do trzech ustawień długości.

Miejsce 2

BaByliss E990E

Maszynka do samodzielnego strzyżenia włosów BaByliss pozwoli Ci osiągnąć efekt jak z zakładu fryzjerskiego. Ma ostrza ze stali japońskiej, które tną precyzyjnie oraz radzą sobie nawet z grubymi kosmykami. Maszynka ma ponad 40 ustawień długości w zakresie od 0,6 do 28 mm.

Jedną z największych zalet tej maszynki jest jej litowo-jonowy akumulator. Po pełnym naładowaniu pracuje on aż 160 minut. To daje Ci pełną swobodę podczas użytkowania sprzętu. Strzyżesz się, gdzie chcesz i kiedy chcesz. Maszynka zapewnia też opcję szybkiego ładowania, co przydaje się w nagłych sytuacjach. Po 30 minutach poziom naładowania wystarcza na 15 minut bezprzewodowej pracy.

Zdejmowane nasadki łatwo wyczyścisz, więc korzystanie z maszynki wypada higienicznie. Obsługa jest prosta i intuicyjna, bo ostrze regulujesz pokrętłem. Dodatkowy wyświetlacz informuje Cię o pozostałym czasie pracy.

Miejsce 3

BaByliss E986E

Do częstego strzyżenia i odświeżania fryzury przyda się strzyżarka BaByliss. Zapewnia efekt jak u profesjonalisty, a przy tym jest łatwa w obsłudze, lekka i wytrzymała. Ma karbonowo-tytanowe ostrza, które tną nawet grube pasma włosów. Przez długi czas zachowują ostrość, więc maszynka posłuży Ci przez wiele lat.

Ten model to dobra maszynka do włosów, bo pozwala na wykonanie nawet bardzo czasochłonnych fryzur. Po pełnym naładowaniu działa bezprzewodowo przez 160 minut. Z kolei po 30 minutach umożliwia 15-minutową pracę bez kabla. Stworzysz na swojej głowie, co tylko Ci się zamarzy. Do wyboru masz 45 ustawień długości w zakresie od 0,6 do 28 mm.

W zestawie znajdziesz dodatkowe nakładki, które wygodnie zdejmiesz i umyjesz pod bieżącą wodą. Ustawienia maszynki zmienisz pokrętłem nawet w czasie pracy. Ta maszynka do regularnej stylizacji włosów ma komfortowy, dobrze leżący w dłoni uchwyt.

Miejsce 4

Philips HC7460/15

Dowolność strzyżenia zapewni Ci maszynka Philips, bo zyskujesz 60 różnych ustawień długości do wyboru. Możliwy zakres to od 0,5 do 42 mm. W zestawie są wymienne nakładki z grzebieniami, dlatego łatwo zmieniasz długość strzyżenia, bez problemu cieniując i przycinając włosy.

Ostrza ze stali szlachetnej mają funkcję samoostrzenia, więc są zawsze gotowe do użycia i nie stępią się. Po pełnym naładowaniu sprzęt działa przez 120 minut, więc bez przeszkód wykonasz dokładne strzyżenie. Ustawienie odpowiedniej długości nie jest problematyczne. Do obsługi służy interfejs z wygodnym przyciskiem. To nowoczesna, godna polecenia maszynka.

Ciekawą opcją jest funkcja Turbo. Przyspiesza pracę ostrzy, dzięki czemu radzą sobie nawet z gęstymi włosami. Ostrza są dwustronne, co skraca proces cięcia i cieniowania włosów. Praca z tą maszynką to oszczędność czasu, bo ostatnie używane ustawienia są zapisane w jej pamięci.

Miejsce 5

Braun HC5090

Prosta w obsłudze i wygodna maszynka do włosów do użytku domowego Braun to odpowiedni wybór. Ma nietępiące się ostrza stalowe, które wykorzystasz nawet do przycięcia brody. Praca z maszynką zapewnia precyzyjne strzyżenie i efekt jak z profesjonalnego salonu. Nie musisz mieć specjalnych umiejętności, aby uzyskać modną fryzurę.

W zestawie znajdziesz dwie nasadki. Dzięki nim ta dobra maszynka do włosów ma szeroki zakres ustawień długości – od 3 do 35 mm. System SafetyLock umożliwia zapisanie parametrów, więc łatwo do nich wrócisz przy następnym strzyżeniu. Po pełnym naładowaniu bateria działa przez 50 minut. To w zupełności wystarczy do stworzenia idealnej fryzury.

Model Braun to wodoodporna maszynka do włosów, dlatego łatwo umyjesz ją pod bieżącą wodą. Higiena takich sprzętów to podstawa. Z tym modelem dbałość o nią to nie problem. Gumowy uchwyt sprawia, że maszynka zawsze pewnie leży w dłoni, ułatwiając Ci skracanie długości włosów.

Miejsce 6

Philips HC5650/15

Wielofunkcyjna maszynka do włosów Philips sprawdzi się do przycinania włosów i zarostu. Ma samoostrzące się ostrza ze stali szlachetnej, które nawet przez kilka lat tną jak nowe. Ta maszynka to inwestycja na długo. Ma w zestawie kilka nasadek, które umożliwiają dobór ustawień długości do własnych preferencji.

Z tą maszynką przytniesz fryzurę na wybraną długość w zakresie od 0,5 do 28 mm. Wystarczy, że wybierzesz odpowiednią nakładkę. Tym, co wyróżnia ten model spośród innych strzyżarek, jest system Trim-n-Flow. Zapobiega on pozostawaniu ściętych włosków na elementach maszynki. Dlatego ranking maszynek do włosów uwzględnia również ten model.

Sprzęt ma podwójne ostrza, które skracają czas potrzebny na uzyskanie wymarzonej fryzury. Do grubszych kosmyków przyda się opcja Turbo. Po naładowaniu swobodnie pracujesz nawet przez 90 minut. Zaletą tego modelu jest też wodoodporność.

Miejsce 7

Braun HC5010

Akumulatorowo-sieciowa maszynka do włosów Braun to sprzęt, który Cię nie zawiedzie. Po naładowaniu pracuje bezprzewodowo przez 40 minut. Po tym czasie dalej jest gotowa do użytku, ale już po podłączeniu do sieci. Sprzęt ma automatyczną regulację napięcia, dlatego wykorzystasz go w każdym miejscu na świecie.

Tworząc ranking maszynek do strzyżenia, szukałem modeli wygodnych w użyciu i precyzyjnych w strzyżeniu. Taki właśnie jest ten model. Ma kilka stopni długości, które ustawiasz w zakresie od 3 do 24 mm. Najczęściej używane parametry zapiszesz za pomocą systemu Memory SafetyLock. To znacznie usprawnia strzyżenie i pielęgnację włosów.

Maszynka jest wodoodporna, więc bez większych trudności opłuczesz ją i utrzymasz w czystości. Sprzęt ma dodatkowo gumowy uchwyt, który nie ślizga się w dłoni. To wygodna maszynka do częstego użytku, która zastąpi Ci wizyty u fryzjera.

Miejsce 8

Remington HC450

Nowoczesna, elegancka, a przede wszystkim precyzyjna i skuteczna maszynka do włosów Remington to sprzęt wysokiej jakości. Ma samoostrzące się ostrza wykonane ze stali nierdzewnej. Są wytrzymałe i nawet po długim czasie użytkowania nie szarpią i nie niszczą włosów.

Strzyżarka oferuje zakres długości od 3 do 25 mm. Kilka różnych nakładek ułatwi Ci wykonanie dowolnej fryzury. Dodatkowa głowica stożkowa odpowiada za regulację ustawień z dużą precyzją. Naładowanie baterii umożliwia pracę przez 30 minut bez przerwy, co wystarczy Ci do przycięcia, a nawet wycieniowania włosów.

Strzyżarkę podłączysz też do sieci i użyjesz jej, nawet kiedy bateria jest rozładowana. Czytelny wskaźnik ładowania poinformuje Cię, kiedy sprzęt jest gotowy do bezprzewodowej pracy. Strzyżarka jest dobrze oceniana przez użytkowników, bo pozwala na stylizację włosów i zarostu.

Miejsce 9

Philips HC5612/15

Ranking maszynek do włosów zestawia produkty topowe, niezawodne i polecane przez użytkowników. Do wszystkich tych kategorii pasuje model Philips. Zapewnia samoostrzące się ostrza ze stali szlachetnej. W efekcie nie tracisz czasu i pieniędzy na ich ostrzenie lub wymianę.

Maszynka ma podwójne ostrze, co przyspiesza strzyżenie. Długość ustawiasz wygodnym przyciskiem w formie kółka. Do wyboru jest prawie 30 wartości – od 0,5 do 28 mm. Podczas pracy działa system Trim-n-Flow, który zapobiega osadzaniu się włosków na poszczególnych elementach. Maszynkę umyjesz też pod bieżącą wodą, ponieważ jest wodoodporna.

Ta maszynka zapewni Ci szybkie strzyżenie i wygodne użytkowanie. Komfortowa obudowa dobrze układa się w dłoni. Bateria zapewnia 75 minut nieprzerwanej pracy. Dodatkowo są wymienne nakładki, w tym jedna do zarostu. Ten sprzęt jest niezbędny w każdej łazience.

Miejsce 10

Wahl 9649-016

Wygodne strzyżenie zapewnia maszynka Wahl z ostrzami ze stali nierdzewnej i dobrze oznaczonymi nakładkami. W zestawie dostajesz aż 8 nasadek w różnych kolorach. Na obudowie maszynki znajduje się opis długości poszczególnych nakładek ze wskazaniem ich odcieni. Szybko i łatwo dobierzesz więc tę odpowiednią.

Model Wahl nadaje się nawet do grubych, gęstych włosów i skutecznie strzyże oraz cieniuje. Precyzyjne cięcie umożliwiają samoostrzące się ostrza. Potwierdził to niejeden test maszynek do strzyżenia. Ta strzyżarka to sprzęt akumulatorowo-sieciowy. Użyjesz jej więc w każdym miejscu, nawet gdy bateria nie jest naładowana. Maszynka bezprzewodowo działa przez 60 minut.

Uniwersalne napięcie maszynki pozwala Ci korzystać z niej w dowolnym kraju. To oznacza idealną fryzurę na każdym wyjeździe. Do wyboru jest wiele ustawień długości, od 1 do 25 mm. Wymiana nakładek zajmuje tylko kilkanaście sekund.

Jaka maszynka do włosów? Poradnik zakupowy

Wybór strzyżarki to wcale nie taka łatwa sprawa i pierwszy z brzegu sprzęt często robi więcej szkody niż pożytku. Dlatego stworzyłem ten krótki poradnik, w którym podpowiem Ci, jaką maszynkę do włosów kupić.

Rzuć okiem na najistotniejsze cechy i parametry strzyżarek.

Ustawienia długości strzyżenia

Jedną z najważniejszych kwestii jest odpowiedni dobór ustawień długości strzyżenia. Maszynka jest Ci potrzebna do przycinania, szczególnie krótkich włosów. W takiej sytuacji każdy milimetr ma znaczenie. Dlatego przed zakupem dobrze dobierz te parametry.

Większość maszynek do włosów ma szeroki zakres strzyżenia. Do zmiany długości służą nakładki o różnym rozstawie ząbków. Często sprzęt umożliwia też przycinanie bez nakładek. W ten sposób ostrzyżesz włosy bardzo krótko (nawet na długość 0,5 mm).

Jeśli chcesz cieniować włosy, wybieraj takie sprzęty, które umożliwiają ustawienie długości z dokładnością nawet do 0,1 mm. Dzięki temu uzyskasz dokładnie taką fryzurę, o jakiej marzysz.

Parametr długości strzyżenia dobieraj więc do swoich preferencji. Do klasycznego cięcia nie potrzebujesz tak szerokiego zakresu jak do stylizowania, przycinania i cieniowania. Jeśli chcesz uzyskać efekt jak z dobrego zakładu fryzjerskiego, wybieraj modele z jak najszerszym zakresem ustawień.

Zasilanie

O tym, jaka maszynka do włosów sprawdzi się najlepiej, decyduje też jej sposób zasilania. Modele sieciowe wymagają podpięcia do gniazdka, co ogranicza możliwość użytkowania ich w dowolnych miejscach. Akumulatorowe sprzęty z kolei mają ograniczony czas pracy.

Kiedy dużo podróżujesz lub nie chcesz, żeby coś Cię ograniczało podczas pracy, wybierz maszynkę bezprzewodową. Im bardziej skomplikowane fryzury tworzysz, tym dłuższy powinien być jej czas działania.

Do zwykłego strzyżenia wystarczą modele z czasem pracy od 30 minut. Do cieniowania i dokładnego cięcia lepiej wybieraj maszynki, które działają nawet do 160 minut.

Zasilanie sieciowe sprawdza się, kiedy maszynki używasz głównie w domu (a stanowisko strzyżenia masz stosunkowo blisko gniazdka elektrycznego). Umożliwia długą pracę bez obaw o rozładowanie sprzętu.

Nowoczesne maszynki to coraz częściej modele akumulatorowo-sieciowe. Użyjesz ich zarówno jako sprzętów bezprzewodowych, jak i kiedy są podpięte do sieci. To daje większe możliwości.

Ostrza

Ostrza, a szczególnie materiał, z którego je wykonano, to kolejna istotna kwestia. To przecież one są najważniejszym elementem każdej maszynki.

Najpopularniejsze są ostrza ze stali nierdzewnej. Zwykle są także samoostrzące, co zapewnia Ci wiele lat wygodnej pracy. Tępe ostrza szarpią i łamią włosy, a dodatkowo tną nieprecyzyjnie i wydłużają całe strzyżenie.

Dobrym wyborem są też ostrza z innych trwałych materiałów, takich jak tytan czy karbon. Aluminiowe noże szybko się tępią i rzadko wystarczają na długo.

Dodatkowe funkcje i akcesoria

Podczas wyboru maszynki do włosów pomoże Ci też dokładne sprawdzenie dodatkowych funkcji w każdym modelu. Dzięki temu strzyżarka będzie idealnie dopasowana do Twoich potrzeb.

Przede wszystkim wygodna jest wodoodporna obudowa. Pozwala zachować strzyżarkę w czystości, bo umyjesz ją pod bieżącą wodą.

Higiena maszynki do włosów to bardzo istotna kwestia. Jeśli sprzętu nie da się myć, to powinien mieć przynajmniej zabezpieczenia przed osiadaniem ściętych włosów na poszczególnych elementach.

Przydatna jest funkcja zapamiętywania ustawień. Znacznie przyspiesza strzyżenie i nie wymaga od Ciebie każdorazowego szukania (i zapamiętywania) ulubionych parametrów.

Dodatkowe akcesoria ułatwiają tworzenie dowolnych fryzur czy przycinanie nie tylko włosów, ale też zarostu. Wygodne etui umożliwia przechowywanie wszystkich elementów w jednym miejscu.

Maszynka do włosów – Ceny

Jeśli wydaje Ci się, że nawet najlepsze maszynki do włosów to proste sprzęty, które kupisz za kilkadziesiąt złotych, to pewnie się zdziwisz. Ceny strzyżarek są mocno zróżnicowane i nierzadko przekraczają 200, a nawet 300 zł.

Ile więc wydać na zakup solidnej maszynki do strzyżenia?

Podstawowy model, czyli taki, który oferuje kilkadziesiąt ustawień długości i krótki czas pracy po naładowaniu, kupisz za 100 – 160 zł. Takie maszynki dobrze sprawdzają się do sporadycznego, a przede wszystkim prostego strzyżenia.

Strzyżarki z półki cenowej powyżej 100 zł mają ostrza lepsze niż najtańsze produkty. Wyższa cena to lepszy materiał: stal, tytan czy karbon zamiast aluminium.

Jeśli potrzebujesz sprzętu do tworzenia modnych fryzur czy cieniowania, lepszym wyborem będzie jednak droższy sprzęt. Maszynki powyżej 200 zł mają nie tylko duży wybór ustawień długości, ale także niewielką różnicę między nimi (nawet do 0,1 mm). W efekcie łatwo uzyskasz wymarzoną fryzurę.

Droższe maszynki zapewniają również dłuższy czas pracy w trybie bezprzewodowym, nawet do 160 minut.

Powyższy ranking maszynek do włosów zawiera różne modele, także te z wyższej półki. Strzyżarki kosztują czasem nawet więcej niż 300 zł. Zwykle gwarantują wtedy dodatkowe funkcje, są wodoodporne czy z wyświetlaczem zamiast przycisków do obsługi.

Jakiej firmy maszynka do strzyżenia?

Podczas zakupu sprzętu duże znaczenie mają opinie innych użytkowników, ale także renoma samej marki. Nieznani producenci są częściej pomijani, nawet jeśli mają ciekawe produkty w swojej ofercie.

W tej części skupię się nie na tym, jakie są polecane maszynki do strzyżenia, a raczej na samych producentach. Wskażę, którym warto zaufać i jakie firmy cieszą się popularnością.

Dwie często wybierane firmy, o których słyszał praktycznie każdy, to Philips i Braun. Marki te kojarzone są nie tylko ze strzyżarkami, ale z całą gamą sprzętów fryzjerskich. Nie dziwi więc, że użytkownicy chętnie sięgają po ich maszynki, bo mają do tych przedsiębiorstw zaufanie.

Obie marki z pewnością zasłużyły na swoje dobre opinie, ale nie są jedynymi godnymi polecenia producentami maszynek do włosów.

Jeśli szukasz strzyżarki, zwróć też uwagę na produkty BaByliss czy Wahl. Zachęcam też do zainteresowania się marką Remington, która specjalizuje się w akcesoriach i sprzętach do pielęgnacji włosów. W kwestiach maszynek z pewnością zna się na rzeczy, na co wskazuje nawet ranking maszynek do strzyżenia.

Dobre marki produkujące strzyżarki to także Panasonic, Blaupunkt, Sencor czy Adler. To firmy, które pewnie znasz z innych działów małego AGD, dlatego wiesz, że możesz im zaufać.

Podsumowanie

Teraz już doskonale wiesz, które elektryczne maszynki do strzyżenia włosów są najlepsze. Nie musisz o nie pytać na forum lub czytać innych blogów.

Od dłuższego czasu sam korzystam z takiego sprzętu i oszczędzam na fryzjerze (który zaczął wołać za swoje usługi coraz większe kwoty…). Strzygę się najczęściej sam i wcale nie przeznaczam na to zbyt wiele czasu. Tobie również to polecam. Zaoszczędzoną kasę wydasz na coś lepszego niż wizyta u fryzjera.

Masz dodatkowe pytanie? A może pragniesz podzielić się opinią o jakiejś strzyżarce? Jeśli tak, skorzystaj z sekcji komentarzy.

Na moim portalu znajdziesz także sprzęt, z którym zadbasz o swój zarost. Lubisz mieć gładką facjatę? Zobacz zatem elektryczne maszynki do golenia (foliowe i rotacyjne). Bardzo szybko golą na zero, nie powodując podrażnień skóry.

Wolisz eksperymentować z zarostem? Wtedy przyda Ci się precyzyjny trymer męski. Niektóre modele są wielofunkcyjne i nie służą wyłącznie do podcinania brody.

Oceń publikację
[Głosy: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments