W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Najlepsza maszynka do włosów Ranking 2024

Łukasz Proszek
Aktualizacja:  9 marca 2024
Komentarze:  2

Najlepsza maszynka do strzyżenia pozwoli Ci na szybkie i nawet samodzielne pozbycie się włosów z głowy (lub skrócenie ich). Aby szybko wybrać taki sprzęt, wspomóż się moim niezależnym, aktualizowanym rankingiem maszynek do włosów. To w większości profesjonalne strzyżarki fryzjerskie, które wcale nie kosztują fortuny. Świetnie się sprawdzą w domowym użytku lub dla barbera. Zobacz, jaka maszynka do włosów jest godna Twojej uwagi!

Najlepsza maszynka do włosów - ranking, opinie, jaką kupić?

Ranking maszynek do włosów 2024 - TOP 7

Philips HC5650/15

Philips HC5650/15 to najlepsza maszynka do samodzielnego strzyżenia włosów. Zwycięzca rankingu zagwarantuje Ci szybką, skuteczną i nie za głośną pracę. Nadaje się na gęstsze włosy, które po ścięciu nie utkną na głowicy ani grzebieniach dystansowych. Do wyboru masz 28 długości cięcia w zakresie 0,5 – 28 mm (regulacja co 1 mm). Stworzysz na swojej głowie zróżnicowane fryzury, jak i przytniesz brodę.

Co ważne, nie przejmujesz się smarowaniem ostrzy ze stali szlachetnej. Same o siebie dbają (system samoostrzenia). To profesjonalna maszynka do długiego i częstego strzyżenia. Działa bezprzewodowo, pracując do 90 minut po zaledwie godzinie ładowania. Znakomity wynik! Po strzyżeniu opłuczesz ją pod bieżącą wodą. Ponownie nie stracisz czasu, a w zestawie znajdziesz etui.

Jaka maszynka nie szarpie i nie rwie włosów, a precyzyjnie je ścina? Właśnie Philips HC5650/15. Ponadto znakomicie leży w dłoni, nie wyślizgując się z niej. Jeżeli nie chcesz już tracić kasy na fryzjera, zamów tę domową maszynkę do włosów. Szczególnie gdy masz gęste włosy.

Ocena produktu: 9.89/10

Braun HC5310

Braun HC5310, czyli akumulatorowa maszynka do strzyżenia. W zestawie znajdziesz jedną nasadkę, lecz spokojnie wystarczy na różne efekty. Regulacja długości zawiera się bowiem w zakresie 3 – 24 mm. Funkcja Memory SafetyLock zadba o zapamiętanie i zablokowanie ostatnich ustawień. Nie dojdzie do sytuacji, w której przypadkowo zmniejszysz długość cięcia w trakcie strzyżenia. Czas pracy osiąga 50 minut.

Manewrowanie tą polecaną maszynką do domu lub salonu oznacza precyzyjne strzyżenie. Nie musisz mieć specjalnych umiejętności, aby samodzielnie uzyskać modną fryzurę. Dobrze wyprofilowany uchwyt powleczono gumą, co gwarantuje pewny chwyt. Mimo przystępnej ceny to sprzęt na długie lata eksploatacji. Dlaczego tak uważam? Ponieważ producent zastosował nietępiące się ostrza ze stali.

Rozglądając się za świetnie wykonaną, markową, ale nie za drogą maszynką, rozważ nabycie Braun HC5310. Nowocześnie wygląda i jeszcze lepiej działa. Wykazuje większą precyzję oraz trwałość od poprzednich generacji, które i tak uzyskiwały wiele pozytywnych opinii.

Ocena produktu: 9.7/10

Moser Primat 1230

Fryzjerska maszynka do włosów dla barbera. Moser Primat 1230 pracuje przewodowo (kabel 3 m) i w sposób ciągły. Bez ryzyka przegrzania zetniesz włosy z wielu głów. Nadaje się do grubych, gęstych włosów, skutecznie je strzygąc. Co ważne, nie generuje drgań, które mogłyby przeszkodzić Ci w dokładnej stylizacji fryzury. Głośność nie przekracza 60 dB, więc nie zdenerwuje Ciebie i Twoich klientów.

Ta niemiecka maszynka do strzyżenia z rankingu oferuje diamentowo szlifowane ostrza ze stali nierdzewnej. Nie ma praktycznie szans, aby się stępiły. Silnik cewkowy z polaryzowanym napędem oznacza niezawodność. Nie obawiasz się żadnych awarii bądź usterek. Zestaw obejmuje 2 nasadki (4 i 9,5 mm). Obie w połączeniu z ostrzami klasy premium nie wyrywają włosów, a gładko je skracają.

Najlepsze maszynki dla fryzjerów to często te od marki Moser. Szukając barberskiej strzyżarki, nie można oczekiwać dużo więcej. Rzecz jasna Moser Primat 1230 sprawdzi się też w domu. Szczególnie do strzyżenia dzieci, gdyż nie jest głośna i nie ciągnie ani nie rwie włosów.

Ocena produktu: 9.64/10

Philips HC5612/15

Tania i dobra maszynka do włosów i brody. Philips HC5612/15 zaoferuje Ci samoostrzące się ostrza ze stali szlachetnej. Nie stracisz sił na konserwację, jak i pieniędzy na wymianę. Ta polecana maszynka do samodzielnego użytku ma podwójne ostrze, co przyspiesza strzyżenie. Długość ustawisz wygodnym przyciskiem w formie kółka (0,5 – 28 mm i 3 nasadki na wyposażeniu).

To wodoodporna maszynka, zatem umyjesz ją po modelowaniu fryzury. Podczas pracy docenisz system Trim-n-Flow. Zapobiega osadzaniu się włosków na poszczególnych elementach. Przydatne podczas ścinania gęstych włosów, które mogłyby zatkać system tnący, zmniejszają płynność pracy. W tym wypadku nie ma o tym mowy! Ponadto akumulator gwarantuje 75 minut nieprzerwanej pracy.

Philips HC5612/15 to jedna z najpopularniejszych domowych maszynek do włosów. Zupełnie się temu nie dziwię. Gładko sunie po głowie, ekspresowo i precyzyjnie skracając gęste włosy. Nie psuje się, ma znakomite ostrza i nie waży zbyt dużo. Osobiście nie widzę w niej słabych stron.

Ocena produktu: 9.57/10

Remington HC450

Dobrze wyposażona i skuteczna maszynka do włosów. Remington HC450 oferuje samoostrzące się ostrza wykonane ze stali nierdzewnej. Nawet po długim czasie użytkowania nie szarpią i nie niszczą włosów. Mimo że to niedroga strzyżarka do 200 zł, stanowi pewny zakup na lata. Oferuje zakres długości od 3 do 25 mm. Zwróć uwagę na aż 8 nasadek grzebieniowych czy nożyczki.

Bardzo wypasiony zestaw! Dla Ciebie oznacza to tyle, że stworzysz na swojej głowie dowolną fryzurę. To jak najbardziej dobra maszynka do włosów z funkcją cieniowania. Regulacja cięcia mieści się w szerokim zakresie 3 – 25 mm. Kolejny plus leci za zasilanie akumulatorowo-sieciowe. W trybie bezprzewodowym zapewni Ci 30 minut. Pod kablem w ogóle nie przejmujesz się czasem pracy.

Ta domowa maszynka do samodzielnego strzyżenia włosów da Ci ogrom możliwości. Zamów ją, gdy oczekujesz maszynki z dużą regulacją oraz wieloma nasadkami i innymi akcesoriami fryzjerskimi (a nie masz na to większego budżetu). Wtedy Remington HC450 to strzał w dziesiątkę.

Ocena produktu: 9.44/10

Adler AD 2827

Bardzo tania maszynka do włosów, która Cię nie rozczaruje. Adler AD 2827 zawiera 4 nasadki (3, 6, 9 i 12 mm). Duży wyróżnik stanowi czas pracy. Wyobraź sobie, że ta bezprzewodowa maszynka do strzyżenia działa po naładowaniu do 5 godzin! Trudno o sytuację, w której nagle wyładuje się podczas skracania włosów. W dodatku wyposażenie obejmuje nowoczesną stację do ładowania.

Konstrukcja grzebieni i ostrzy umożliwi Ci łatwe ścinanie włosów przy uszach. Adler AD 2827 to akumulatorowo-sieciowa maszynka, więc może także pracować klasycznie, czyli przewodowo. Co ciekawe, nie zakładając żadnej nasadki, uzyskasz regulację 0,8 – 2 mm. Nie tak często spotykana cecha, aby goły trymer oferował jakikolwiek wybór długości cięcia. Tutaj to znajdziesz.

Ranking maszynek do włosów musiał uwzględnić Adler AD 2827. Jasne, nie pochodzi od super znanej marki, lecz co z tego? Płynnie i nie za głośno pracuje. Korzysta z pojemnego akumulatora, mogąc działać też sieciowo. Da Ci zadowalający zakres regulacji, więc wyczarujesz różne fryzury.

Ocena produktu: 9.32/10

Eldom MG10N

Polecane maszynki do włosów nie muszą dużo kosztować. Eldom MG10N dobitnie to pokazuje, kosztując poniżej 100 zł. Mimo to działa w parze z 4 nasadkami, dając 5-stopniową regulację cięcia. Masz do wyboru kilkadziesiąt różnych kombinacji. Ogolisz się nie tylko na jeża. W prosty sposób samodzielnie skrócisz swoje włosy. To bezprzewodowa maszynka, lecz potrafi pracować także na kablu.

Jak to bywa w bardzo niskich cenach, zastosowano tu ceramiczne ostrza. W mojej (i nie tylko) opinii powinny długo wytrzymać. To nie jakaś jednorazówka, a bardziej produkt na długie lata. Ostrza nie wykazują tendencji do szarpania włosów. Sprzęt bezproblemowo skraca również gęstsze czupryny, gdyż nie brakuje mu mocy. Wręcz przeciwnie: ta dobra strzyżarka domowa tnie jak szalona!

Jaka tania maszynka do włosów, której nie brakuje precyzji i szybkości pracy? Przy takich oczekiwaniach proponuję Ci Eldom MG10N. Jej akumulator długo trzyma, a poręczna obudowa zagwarantuje Ci komfort. W okamgnieniu i samodzielnie poprawisz swój fryz.

Ocena produktu: 9.25/10

Jaką maszynkę do włosów wybrać?

Wybór strzyżarki to wcale nie taka łatwa sprawa i pierwszy z brzegu sprzęt często zrobi więcej szkody niż pożytku. Dlatego stworzyłem ten krótki poradnik, w którym podpowiem Ci, jaką maszynkę do włosów kupić.

Rzuć okiem na najistotniejsze cechy i parametry strzyżarek. W efekcie podejmiesz rozsądną i świadomą decyzję!

Zasilanie

Ten aspekt wpływa na komfort użytkowania, ale także na zastosowanie.

Poznaj rodzaje zasilania i moją opinię o nich:

  • Akumulatorowe maszynki do włosów – czyli bezprzewodowe. Najliczniejsza grupa. Nie ogranicza Cię kabel zasilający, lecz robi to czas pracy. Niemniej takie urządzenia prawie zawsze działają 30 minut lub nawet kilka razy dłużej – zależnie do modelu. Dobry wybór w przypadku chęci samodzielnego strzyżenia się.
  • Przewodowe maszynki do włosów – to często profesjonalne strzyżarki dla fryzjerów. Nie przejmujesz się ładowaniem, ale musisz zwrócić uwagę na długość przewodu. Silniki takich urządzeń są nastawione na długą, wręcz ciągłą pracę, nie przegrzewając się.
  • Akumulatorowo-sieciowe maszynki do włosów – mogą pracować zarówno bez kabla, jak i z nim. Idealne rozwiązanie? Ma swoje plusy, lecz również pewien minus. Taki sposób zasilania zazwyczaj wyklucza wodoodporność.

Osobiście najczęściej kupuję bezprzewodowe strzyżarki. Najbardziej mobilne i dające największą swobodę manewrowania. Ranking maszynek do włosów nie może ich omijać. Jeżeli jednak mowa o użytkowaniu w salonie fryzjerskim, warto spojrzeć na przewodowe maszynki.

Ostrza

Najistotniejszy element budowy. To w końcu system tnący wykonuje nadrzędne zadanie każdej maszynki. Dużą rolę odgrywa materiał wykonania. Producenci najczęściej stosują stal nierdzewną. Nie ulega korozji i gładko ścina gęste włosy. Podobnie zresztą jak rzadziej spotykany tytan.

Zauważ, że liczy się również sposób wytwarzania noży tnących. Natkniesz się chociażby na diamentowo szlifowane ostrza. Oprócz tego postaw plus, gdy noże same się ostrzą. Stają się wtedy wręcz nie do zajechania. Ryzyko stępienia się znacząco spada, a Ty nie stracisz czasu na konserwację tego elementu.

Szukając bardzo taniej maszynki, zapewne spotkasz się z ceramicznymi ostrzami. Tak naprawdę nie stanowią dużo gorszego wyboru w tej kategorii. Również gładko tną i trudno je stępić. W porównaniu do aluminiowych noży. Lepiej omijaj maszynki z nimi, bo nie przetrwają dłuższej eksploatacji.

Regulacja długości cięcia

Większość najlepszych maszynek do włosów ma szeroki zakres strzyżenia. Przykładowo zaczyna się od 0,5 lub 1 mm, a kończy na grubo powyżej 20 mm. Obstawiam, że Ci to wystarczy. Zdarzają się nawet urządzenia z regulowanym trymerem. Wtedy bez nałożonej nasadki masz już pewną regulację do dyspozycji.

Kluczowe, aby dobrać ten parametr pod preferowaną fryzurę. Zapytaj swojego fryzjera, na ile milimetrów Cię strzyże. Jeżeli cieniujesz włosy w niektórych miejscach, także dowiedz się, na jaką długość. Następnie pod to dobierz regulację w swojej nowej strzyżarce. Niektóre nasadki dadzą Ci też możliwość skracania brody.

Przy okazji zwróć uwagę na sposób regulacji. Zwykle opiera się na dodatkowych nasadkach grzebieniowych oraz suwaku bądź przyciskach z poszczególnymi wartościami. Sprawdź również, co ile można zmieniać długość cięcia. Korzystna wartość to 1 mm różnicy pomiędzy poszczególnymi poziomami ścinania włosów.

Głośność

Maszynki do włosów nie należą do najcichszych sprzętów, a pracują również przy uszach. Trudno tu o jakąś specjalną izolację obudowy. W dodatku skuteczna maszynka musi porządnie napędzać swoje ostrza. Przypisz zatem plus modelom, które nie przekraczają 60 dB.

Na rynku pojawiają się także urządzenia z np. 2 biegami. W praktyce to prosta regulacja prędkości pracy. Co za tym idzie, ustawiając niższy bieg, zmniejszysz hałas. Druga sprawa, że zwykle wiąże się to z dużo mniejszą skutecznością. Może nie wystarczyć na gęste i grube włosy.

Dodatkowe udogodnienia

Niektóre funkcje, dodatki czy elementy budowy znacząco ułatwiają użytkowanie strzyżarki. Zwłaszcza gdy ma to być dobra maszynka do samodzielnego strzyżenia się. Dlatego też tworząc ranking maszynek do włosów, zwracałem uwagę na dodatkowe udogodnienia.

Poznaj je:

  • Zapamiętywanie ustawień – nie musisz już za każdym razem zmieniać długości cięcia.
  • Blokada ustawień – wyobraź sobie, że lekko podcinasz włosy, a regulacja nagle zmienia się na golenie praktycznie na zero. Słabo, prawda? Przy obecności blokady regulacji nie dojdzie do tego.
  • Wodoodporna obudowa – bez obaw umyjesz maszynkę pod bieżącą wodą. Czyszczenie jej po skracaniu włosów zabierze Ci mniej czasu. Do tego zagwarantujesz sobie higienę podczas kolejnego strzyżenia, gdyż ścięte włoski nie zostaną na ostrzach.
  • Odprowadzanie włosów poza nasadkę – z jednej strony robi większy bałagan wokół miejsca strzyżenia. Z drugiej gwarantuje lepszą wydajność. Zapobiega bowiem zatykaniu systemu tnącego. Taka maszynka nie powinna rwać gęstych włosów. Jak dla mnie zaleta.
  • Gumowany uchwyt – lub jakkolwiek antypoślizgowy. Ważny element podczas samodzielnego obcinania sobie włosów. Zapewni Ci pewniejszy chwyt, zwiększając precyzję i bezpieczeństwo użytkowania.
  • Wskaźnik naładowania – dotyczy maszynek pracujących bezprzewodowo. Zyskasz kontrolę nad pozostałym czasem pracy.
  • Redukcja drgań – wyróżnia zwykle profesjonalne maszynki barberskie. Im mniej przenoszonych na dłoń drgań, tym bardziej komfortowa i dokładniejsza praca ze strzyżarką.
  • Nasadki do cieniowania – ułatwią Ci efektowne cieniowanie włosów, zwłaszcza po bokach głowy.
  • Akcesoria fryzjerskie – niektórzy producenci są tak hojni, że do zestawu dorzucają np. nożyczki do włosów bądź fartuch.
  • Etui – pozwoli Ci na wygodne przechowywanie maszynki oraz jej nasadek.

Ile kosztuje maszynka do strzyżenia włosów?

Ceny najlepszych maszynek do włosów mieszczą się w zakresie 80 – 350 zł. Zazwyczaj do 200 – 250 zł można nabyć mocną, bardzo precyzyjną strzyżarkę. Najdroższe są zwykle te przewodowe i przeznaczone głównie do salonów fryzjerskich. Ich ceny mogą nawet przekraczać 400 zł, choć i do 350 zł znajdziesz profesjonalny model.

Jakiej firmy maszynka do strzyżenia włosów?

Najlepszy producent maszynek do włosów to Philips. Ma bardzo szeroką ofertę pełną niedrogich, a dokładnych, wytrzymałych i szeroko regulowanych urządzeń do skracania włosów. Oprócz niego warto zwrócić uwagę na marki Braun, Remington, Adler i Eldom. Jeżeli chodzi o przewodowe modele dla fryzjerów, spójrz na Moser.

Jak widzisz, polecane strzyżarki pochodzą od wielu różnych firm. A to i tak wierzchołek góry lodowej. Pamiętaj, że regularnie aktualizuję mój ranking maszynek do strzyżenia. Wtedy sprawdzam też oferty m.in. Wahl, BaByliss, Rowenta czy Xiaomi. Póki co wyżej oceniam jednak produkty wcześniej opisanych producentów.

Podsumowanie

Teraz już doskonale wiesz, jakie elektryczne maszynki do strzyżenia włosów są najlepsze. Nie musisz o nie pytać na forum lub czytać innych blogów.

Od dłuższego czasu sam korzystam z takiego sprzętu i oszczędzam na fryzjerze (który zaczął wołać za swoje usługi coraz większe kwoty…). Strzygę się najczęściej sam i wcale nie przeznaczam na to zbyt wiele czasu. Tobie również to polecam. Zaoszczędzoną kasę wydasz na coś ciekawszego niż wizyta u fryzjera.

Masz dodatkowe pytanie? A może pragniesz podzielić się opinią o jakiejś strzyżarce? Jeśli tak, skorzystaj z sekcji komentarzy.

Na moim portalu znajdziesz także sprzęt, z którym zadbasz o swój zarost. Lubisz mieć gładką facjatę? Zobacz zatem najlepsze elektryczne maszynki do golenia. Bardzo szybko golą na zero, nie powodując podrażnień skóry.

Wolisz eksperymentować z zarostem? Wtedy sprawdź ranking trymerów męskich. Niektóre modele są wielofunkcyjne i nie służą wyłącznie do podcinania brody. Pracują chociażby niczym dobry trymer do nosa i uszu.

Oceń publikację
[Głosy: 10 Średnia: 4.3]

Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Bożena
1 rok temu

Super ranking dzięki serdeczne 👍👍👍👍