Golarka elektryczna Ranking 2021 | Opinie, Test

Ranking elektrycznych maszynek do golenia pokaże Ci sprzęt, którym szybko uzyskasz gładką twarz bez podrażnień. Poprawisz swój wygląd i nie stracisz zbyt dużo czasu na precyzyjne golenie. Zestawienie jest aktualizowane i oparte na własnych testach.

Maszynka do golenia elektryczna - ranking, opinie, jaką wybrać?

Nie lubię się golić. Nigdy nie lubiłem. Zajmuje mi to cenny czas, który mógłbym przeznaczyć na coś innego.

Sytuacji nie poprawia fakt, że mam twardy zarost i nie golę się codziennie. Dlatego też przez długie lata zmieniałem golarki elektryczne, aby trafić w końcu na taką, która szybko ogoli moją facjatę i nie wywoła podrażnień.

Zdobytą wiedzę oraz doświadczenia postanowiłem przekuć w unikalny ranking golarek męskich. Gdybym sam trafił kiedyś na tego typu materiał, pewnie zaoszczędziłbym sporo kasy, kupując raz, a dobrze.

Ty masz tę okazję, więc zobacz, jakie maszynki do golenia są najlepsze!

Ranking golarek foliowych 2021 – TOP 5

Miejsce 1

Braun Series 9 MBS9

Golarka męska z foliami, która delikatnie obchodzi się ze skórą, a jednocześnie najszybciej usuwa nawet najtwardszy zarost. To najlepsza maszynka elektryczna tego typu. Korzysta z wibracji dźwiękowych i 5 elementów systemu tnącego. Perfekcyjnie dopasowuje się do twarzy i działa także na mokro.

Jest przy tym ergonomiczna, świetnie leży w dłoni i nie waży zbyt dużo. Skutecznie łączy wszystkie najważniejsze zalety z tej kategorii. Jeżeli cenisz swój czas i nie lubisz się zbyt długo golić, to wybierz ją. To przy okazji niezawodny sprzęt z długą gwarancją i wytrzymałym mechanizmem golącym. Nie obawiasz się nieoczekiwanych awarii, co dodatkowo zachęca do zakupu.

Miejsce 2

Panasonic MultiFlex 5D ES-LV9Q-S803

Dobra golarka foliowa zarówno do wrażliwej skóry, jak i bujnego zarostu. W obu przypadkach momentalnie pozostawia gładką twarz bez podrażnień. Dzięki czujnikowi zwiększa obroty pracy, gdy golisz nią bardziej zarośnięty obszar facjaty. Mechanizm tnący ma aż 5 elementów, co zwiększa nie tylko wydajność, ale i dopasowanie do rysów twarzy.

Z tak skuteczną maszynką elektryczną nie musisz często się golić. To sprzęt do twardych włosków, których jest sporo. Do tego działa w oparciu na silniku liniowym. Zapewnia cały czas taką samą, wysoką prędkość pracy (niezależnie od poziomu naładowania). Również za to cenię najlepsze golarki męskie Panasonic.

Miejsce 3

Braun Series 7 MBS7

Polecana golarka foliowa z czujnikiem zarostu. Sama wie, kiedy trafia na bujniejszy, twardszy zarost. Co wtedy robi? Podkręca moc, abyś nie spędził zbyt dużo czasu na goleniu. A przebiega ono komfortowo i bezboleśnie. Maszynka nie ma tendencji do ciągnięcia zarostu, nawet tego nieco dłuższego.

Folie są elastyczne, nie musisz mocno przykładać się do kierunku golenia. Bez problemu dopasują się do rysów Twojej twarzy. Finalnie nie zmarnujesz cennego czasu; nie będziesz musiał ciągle jeździć po tym samym obszarze twarzy, aby pozbyć się włosków. Ponadto sprzęt jest lekki i przystosowany do pracy na mokro. Zasłużył na wysoką lokatę w rankingu golarek elektrycznych.

Miejsce 4

Braun Series 5 MBS5

Bezprzewodowa golarka foliowa do golenia na sucho i mokro. Jest bardzo lekka, poręczna, a jednocześnie wydajna. Szybkie zgolenie twardego zarostu nie stanowi dla niej problemu. Głowice są tak zaprojektowane, że nie wyrywają włosków, a precyzyjnie przycinają je przy samej skórze.

Wieloczęściowy system tnący jest nie tylko dokładny, ale i trwały. Nie boisz się, że po roku czy dwóch skuteczność spadnie. To dobra golarka foliowa na długie lata, co zresztą cechuje najlepsze elektryczne maszynki Braun.

Miejsce 5

Remington F3000 Series F3 Style

Bardzo tania golarka foliowa. Dobry wybór, gdy często się golisz i masz raczej miększy niż twardszy zarost. Wtedy Ci wystarczy, szczególnie że ma 2 ruchome folie. Nie wywołują większych podrażnień, dobrze dopasowując się do konturów twarzy.

To foliowa maszynka do golenia na sucho, ale daje możliwość umycia głowicy golącej po wyzerowaniu zarostu. Zawsze jakaś oszczędność czasu, jeżeli chodzi o konserwację urządzenia.

Ranking golarek rotacyjnych – TOP 4

Miejsce 1

Philips S9000 Prestige SP9862/14

Najlepsza, bo najwydajniejsza golarka foliowa. Jej ostrza są wręcz niezniszczalne, a każdej minuty wykonują 150 000 ruchów! To świetna maszynka elektryczna do bujnego, bardzo twardego zarostu. Nawet w takim przypadku nie musisz golić się codziennie, aby szybko i bez skaleczeń zerować włoski.

Golarka korzysta z inteligentnych czujników. Co dają? Automatyczną regulację prędkości. Gdy głowica trafia na bujniejszą szczecinę, zwiększa moc. Nie musisz nic ustawiać, a i tak zawsze masz pewność, że sprzęt pracuje w najlepszy możliwy sposób. Sprawia to także, że to energooszczędna golarka. Użyjesz jej rzecz jasna na mokro, jest wodoodporna.

Miejsce 2

Philips S7783/55

Jedna z najwydajniejszych golarek obrotowych Philips. Nie wywołuje efektu tarcia, przyjemnie ślizga się po skórze, momentalnie usuwając zarost. Zwłaszcza że kanały Hair-Guide na pierścieniach głowic od razu unoszą krnąbrne włoski. Spędzisz mniej czasu na goleniu, nie obawiając się podrażnień.

Ta polecana golarka elektryczna jest świetnie wyposażona. Ma tzw. saszetkę do golenia, swego rodzaju bazę sterylizującą. W minutę czyści i smaruje maszynkę, więc nie przejmujesz się konserwacją ostrzy. Wysuwanym trymerem podetniesz z kolei baczki, a w czasie podróży włożysz golarkę do eleganckiego etui.

Miejsce 3

Philips Series 5000 S5530/06

Ta polecana golarka przeszła u mnie wieloletni test. Byłem z niej bardzo zadowolony, bo nadaje się do twardego, 3-dniowego zarostu (przynajmniej w moim przypadku tak było). Szczególnie że oferuje podkręcone obroty na bardzo wydajnym trybie Turbo.

Elektryczna maszynka goli na sucho i mokro, co dawało mi zawsze wybór. Krótko się ładuje, a goli przez maksymalnie 60 minut. Jej niezawodność mnie zachwyciła. Przez wiele lat nie zmieniłem ostrzy na nowe, a nadal dobrze pracowały, prędko zerując mój zarost. Zasłużone miejsce w rankingu golarek elektrycznych.

Miejsce 4

Xiaomi Mi Electric Shaver S500 (NUN4131GL)

Tania i dobra golarka męska. Umożliwia golenie się na sucho lub mokro. Jej głowicie szybko i precyzyjnie dopasowują się do twarzy. Ścinają włoski tuż przy skórze, lecz nie narażają Cię na większe podrażnienia; to komfortowa w użytkowaniu maszynka elektryczna.

Co więcej, mowa o golarce z wyświetlaczem pokazującym stan naładowania. I nie są to jakieś kreski czy kropki, a wartości liczbowe. Dzięki temu dokładnie wiesz, kiedy podładować sprzęt. Porównanie elektrycznych maszynek męskich jasno pokazuje, że Xiaomi to w tej cenie hit!

Najlepsze golarki foliowe – Opinie

Elektryczne golarki foliowe skutecznie minimalizują podrażnienia. Z drugiej strony, sporo opinii głosi, że trzeba się nimi często golić, bo nie ścinają tak dobrze zarostu jak maszynki rotacyjne.

No cóż, najlepsze golarki foliowe często temu przeczą, oferując najwyższą wydajność. Przynajmniej te, które dla Ciebie wybrałem. Przeczytaj recenzje, aby kupić dobry sprzęt do golenia facjaty!

Golarka foliowa Braun Series 9 MBS9

Golarka foliowa Braun Series 9 MBS9


Kliknij i kup Braun Series 9 MBS9

MediaExpert
EURO

OleOle
Neonet


Najlepsza elektryczna golarka foliowa. Zdecydowanie najwydajniejsza z tego rankingu. Za jej pomocą prędko zetniesz nawet najtwardsze włoski rosnące na Twojej twarzy. Nie obawiasz się podrażnień, bo folie perfekcyjnie przylegają do skóry, dostosowując ułożenie do rysów twarzy.

Maszynka świetnie ślizga się podczas golenia, a potęgują to wibracje dźwiękowe. To innowacyjna technologia, która gwarantuje nie tylko dokładne, ale i delikatne ścinanie zarostu.

Nieważne, czy usuwasz ledwo widoczny meszek, czy zerujesz bujny zarost – przebiegnie to bezboleśnie i gładko (dosłownie).

Nie musisz w kółko poprawiać danego obszaru, już po pierwszym przejechaniu foliami pozbędziesz się praktycznie wszystkiego. To ważna korzyść dla takich facetów jak ja, bowiem nie cierpię pojedynczych włosków, które za nic nie chcą zniknąć. Test golarek foliowych udowodnił, że Braun Series 9 MBS9 nie stwarza takich sytuacji.

Jak przystało na najlepszą maszynkę bezprzewodową, oferuje golenie na mokro. Pełna wodoodporność daje Ci także możliwość użycia żelu lub pianki, choć i na sucho efekty są bardzo szybkie i bez skaleczeń.

Co tu więcej dodawać – jeśli pytasz, jaka golarka foliowa jest najlepsza, to masz już odpowiedź! Bezkompromisowy wybór dla najbardziej wymagających facetów.

Golarka foliowa Panasonic MultiFlex 5D ES-LV9Q-S803

Golarka foliowa Panasonic MultiFlex 5D ES-LV9Q-S803


Kliknij i kup Panasonic MultiFlex 5D ES-LV9Q-S803

MediaExpert
Komputronik


Nowoczesna, jedna z najlepszych golarek męskich na rynku. Działa szybko, skutecznie i bezboleśnie (a także bezuczuleniowo).

Bez problemu zgolisz nią gęstszy zarost, rosnący przez kilka dobrych dni. Nie musisz golić się codziennie czy co 2 dni. Usuwanie włosków z szyi bądź podbródka jest szybkie i komfortowe. Folie świetnie dopasowują się do twarzy, dokładnie goląc trudniejsze obszary (np. okolice szczęki). Szybko uzyskasz gładką twarz.

Ta polecana golarka męska swój sukces zawdzięcza głównie mechanizmowi tnącemu. To aż 5 elementów, w tym ostrze grzebieniowe i folie różnego rodzaju. Japońscy inżynierowie świetnie to opracowali: włoski są podnoszone, chwytane i ścinanie tuż przy skórze. Nie powtarzasz ruchów, nie męczysz się z goleniem,

Jednocześnie nie ma praktycznie szans na podrażnienia, które byłyby wyraźnie widoczne. Dotyczy to nawet wrażliwej skóry. Po wyzerowaniu zarostu Twoja twarz zawsze będzie w dobrej formie (chyba że ostro popiłeś dzień wcześniej).

Nie zabrakło silnika liniowego. Co Ci to daje? Stałą moc tnącą (niezależnie od poziomu naładowania). Sprzęt sprawnie ciacha włoski nie tylko tuż po ładowaniu, ale i przy końcu cyklu pracy.

Co więcej, czujnik golenia reguluje moc: im bujniejsza broda, tym maszynka intensywniej pracuje. Przy krótkim zaroście redukuje moc, aby nie robić nawet najmniejszych zadrapań na skórze. Przydatna funkcja.

Maszynka zapewni Ci również wysuwany trymer i stację automatycznego czyszczenia. Masz pewność, że na foliach nie zostaną włoski. Ten dodatek wydłuża żywotność i tak bardzo trwałych ostrzy łukowych. To zakup na długie lata, nie stracisz kasy na częste wymiany mechanizmu tnącego (lub całej golarki).

Jedyne, co wypomnę, to 45 minut pracy. Standardem jest raczej 50 lub 60 minut, ale pamiętaj o nadzwyczajnej wydajności i 5 elementach tnących. Jakoś to trzeba napędzić, więc nie uznaję 3 kwadransów golenia za duży minus.

Podsumowując, warto wydać wyższą kwotę na ten sprzęt. To prawdziwa bestia wśród sprzętu usuwającego zarost! 

Golarka foliowa Braun Series 7 MBS7

Golarka foliowa Braun Series 7 MBS7


Kliknij i kup Braun Series 7 MBS7

MediaExpert
EURO

OleOle
Neonet


Seria 7 golarek foliowych Braun jest już legendarna. Zawiera jedne z najlepszych maszynek elektrycznych. Są niezawodne i szybko golą twardsze włoski.

Głowica maszynki Braun Series 7 MBS7 porusza się w zakresie 360 stopni, przechwytując niesforne włoski. Silniczek zapewnia bardzo szybkie obroty pracy, dzięki czemu ostrza w dobrym tempie zerują twardy zarost.

Owszem, goląc np. bujnie zarośniętą szyję, przejedziesz po niej głowicą kilka razy, lecz i tak dostrzegam różnicę w porównaniu do poprzednich generacji i wielu innych golarek.

Nie zmarnujesz czasu na zbyt długie golenie, a przy okazji nie sprawisz sobie podrażnień. Urządzenie jest łagodne dla skóry. Ścina włoski tuż przy niej, ale nie zostawia na skórze mocno zaczerwienionych obszarów. Pomaga czujnik golenia, dostosowując częstotliwość cięcia do bujności zarostu.

Golarka jest do tego lekka, świetnie leży w dłoni i ma trymer do baczków czy modelowania wąsów. Użyjesz jej rzecz jasna także na mokro, nie bojąc się o jakieś awarie, co wyróżnia większość modeli z rankingu golarek.

Zresztą… to niesamowicie wytrzymały sprzęt. Po rejestracji produktu na stronie producenta uzyskasz 5 lat gwarancji. Potwierdza to wysoką jakość sprzętu.

Golarka foliowa Braun Series 5 MBS5

Golarka foliowa Braun Series 5 MBS5


Kliknij i kup Braun Series 5 MBS5

Neonet
MediaMarkt


Elektryczna maszynka do golenia Braun Series 5 MBS5 nie pozostawia na skórze widocznych zacięć. Jej system golący świetnie dopasowuje się do rysów każdej twarzy, dzięki czemu sprawnie ogolisz policzki czy okolice szyi. Ostrza są elastyczne i bez większych komplikacji golą na gładko.

Skórę (jak i maszynkę) w każdej chwili nawilżysz, gdyż urządzenie jest wodoodporne. Jak przystało na polecaną golarkę foliową Braun, nawet przy nieco dłuższym zaroście nie ciągnie włosków, a płynnie je wyłapuje i wycina. Unikniesz dyskomfortu i bólu podczas golenia co kilka dni.

Korpus jest ergonomiczny, ma elementy antypoślizgowe, co skutkuje pewnym chwytem. Do tego sprzęt niewiele waży, więc żaden samiec alfa nie zmęczy się goleniem. Szczególnie że będzie ono krótkie, pamiętając o wysokiej skuteczności ścinania szczecinki z twarzy.

Ta akumulatorowa golarka pracuje maksymalnie przez 50 minut (po 60 minutach ładowania). Oferuje przy tym 5-minutowe ładowanie, które wystarczy na jedną sesję golenia. Dobra opcja dla zabieganych facetów, którzy często zapominają naładować swój sprzęt do golenia.

Golarka foliowa Remington F3000 Series F3 Style

Golarka foliowa Remington F3000 Series F3 Style


Kliknij i kup Remington F3000 Series F3 Style

Neonet
MediaMarkt
Komputronik


Remington F3000 Series F3 Style to kompaktowa, lekka i tania golarka z dwoma niezależnie pracującymi foliami. Dobrze pielęgnuje twarz, dopasowując się do konturów (folie są ruchome). Nie zrobi na Twojej skórze skaleczeń.

Jak na tak niską cenę jej wydajność zadowala. Goląc się codziennie (a przy miękkim, mało wymagającym zaroście co 2 dni), spokojnie Ci wystarczy. Dlatego też uznałem, że warto o niej wspomnieć w rankingu elektrycznych maszynek męskich.

Opiniowana maszynka foliowa goli wyłącznie na sucho. Owszem, umyjesz ją pod wodą, ma teoretycznie wodoodporną obudowę, lecz przed użyciem musi wyschnąć. Golenie pod prysznicem odpada. Przynajmniej łatwo utrzymasz czystość sprzętu.

240 minut pod kablem wystarcza na 40 minut ciachania zarostu. Nie jest to rzecz jasna rekord, lecz to zrozumiałem przez ekstremalnie niską cenę. Najważniejsze, że wydajność wcale nie zawodzić, stąd wyróżnienie dla tego sprzętu na bazie porównania golarek męskich.

Najlepsze golarki rotacyjne – Opinie

Wydajne maszynki obrotowe to coś dla facetów, którzy nie golą się codziennie i mają twardy zarost. Dlatego właśnie sam zazwyczaj wybierałem ten rodzaj golarek (szczególnie jak miałem mniej kasy na maszynkę elektryczną).

Teraz przedstawię Ci moje subiektywne recenzje polecanych golarek rotacyjnych.

Golarka rotacyjna Philips S9000 Prestige SP9862/14

Golarka rotacyjna Philips S9000 Prestige SP9862/14


Kliknij i kup Philips S9000 Prestige SP9862/14

MediaExpert
EURO
OleOle
Philips


Philips S9000 Prestige SP9862/14 to precyzyjna, funkcjonalna golarka do twardego i bujnego zarostu. Ma fenomenalny system ostrzy. Dosyć, że wykonują 150 000 ruchów na minutę, to są jeszcze pokryte nanocząsteczkami.

Efekt? Szybko ogolisz twarz, nie musząc ciągle naciągać skóry czy długo jeździć głowicą po tym samym obszarze. Opinie głoszą, że sprzęt radzi sobie z 7-dniowym zarostem. Dużo zależy od twardości włosków, ale golenie się co 3 – 4 dni nie będzie problemem. Maszynka nie szarpie zarostu, a więc nie boisz się o dyskomfort i podrażnienia skóry.

Komfort użytkowania zachwyca. Głowica jeszcze lepiej dopasowuje się do konturów twarzy w porównaniu do wcześniejszych generacji. Oferuje także gładszy poślizg (metaliczne pigmenty na pierścieniach; tarcie jest minimalne). Nacisk na skórę nie musi być duży. Golenie się tym sprzętem to przyjemność, a nie obowiązek.

Ścinanie zarostu o różnej długości usprawnia inteligentny czujnik. Przykładowo: gdy szczecina na Twojej twarzy jest gęstsza, to golarka podkręca moc cięcia. Jeżeli jest to ledwie widoczny meszek, to nie przesadza i oszczędza energię.

A energii starcza na 60 minut golenia. Ładowanie trwa do 180 minut, choć nie zabrakło funkcji szybkiego ładowania (18 minut) na jedno golenie.

Jak przystało na cholernie wysoką cenę, z wyposażeniem na bogato. Ładowarka indukcyjna (w formie niewielkiej maty, na której kładziesz maszynkę), szczoteczka do twarzy, a nawet trymer do stylizacji zarostu czy podcinania baczków.

To najlepsza golarka rotacyjna, jaką znam. Kosztuje bardzo dużo, lecz stanowi bezkompromisowy wybór. Zapewni Ci najszybsze golenie bez podrażnień. Do tego ostrza formalnie trzeba wymienić po 2 latach, lecz z moich obserwacji wynika, że trudno je stępić i wytrzymują jeszcze dłużej.

Golarka rotacyjna Philips S7783/55

Golarka rotacyjna Philips S7783/55


Kliknij i kup Philips S7783/55

Philips
EURO
OleOle


Philips S7783/55, czyli golarka pierścieniowa z rankingu, dzięki której zaoszczędzisz czas na goleniu, prędko uzyskując gładką buźkę bez czerwonych obszarów na skórze.

Przeprojektowane ostrza SteelPrecision dobrze unoszą i momentalnie ścinają włoski tuż przy skórze. Czujnik zarostu poprawia sposób działania tej elektrycznej maszynki. Częstotliwość cięcia wzrasta w stosunku do gęstości zarostu. Przydatne, gdy golisz się co kilka dni (lub masz po prostu twardy zarost).

Mikrokoraliki na wielokierunkowych głowicach usprawniają poślizg po skórze. Nieważne, czy golisz się na sucho, mokro bądź z użyciem pianki do golenia – manewrowanie maszynką jest komfortowe. Nasadka gładko sunie po twarzy, nie zostawiając na niej zadrapań. Zapomnij o bolesnym wyrywaniu włosków.

Czas pracy po 60 minutach ładowania wynosi także 60 minut. Jest dodatkowo funkcja szybkiego ładowania – po 5 minutach na kablu maszynka da Ci możliwość ogolenia się. Przydatne, bo każdemu facetowi, również mnie, czasem zdarza się zapomnieć naładować golarkę.

W zestawie otrzymujesz trymer do podcinania baczków, solidne etui podróżne oraz… saszetkę do golenia. Cóż to za twór? Swego rodzaju niewielka baza, do której wkładasz maszynkę elektryczną. Po 1 minucie jest perfekcyjnie wyczyszczona i nasmarowana.

Finalnie nie tracisz czasu na mycie ostrzy, robi to za Ciebie wspomniana saszetka. Przy okazji wydłuża żywotność i tak trwałych ostrzy, więc same plusy.

Philips, jak przystało na jedną z najlepszych marek golarek bezprzewodowych, dorzucił coś jeszcze: aplikację mobilną Philips GroomTribe. Dzięki niej udoskonalisz swoją technikę golenia, jeszcze szybciej i bezpieczniej dla skóry twarzy ścinając zarost.

Golarka rotacyjna Philips Series 5000 S5530/06

Golarka rotacyjna Philips Series 5000 S5530/06


Kliknij i kup Philips Series 5000 S5530/06

Sferis
Empik


Philips Series 5000 S5530/06, czyli wodoodporna golarka elektryczna, która świetnie ślizga się po skórze, usuwając twardy zarost. Wiem o niej wszystko, bo miałem ją długi czas.

Sprzęt oferuje dobrą skuteczność ścinania włosków. Goliłem się nią średnio co 3 dni. Wąsy czy zarost z policzków bądź brody ścina momentalnie. Trochę więcej czasu zajmuje jej ogolenie szyi oraz okolic żuchwy. Nie zostawiała na mojej skórze większych podrażnień.

Ta polecana maszynka elektryczna do golenia pracuje maksymalnie 50 minut. Druga sprawa, że zawsze od razu włączałem tryb Turbo+. Z wieloma Philipsami tak już jest, że lepiej traktować ten formalnie dodatkowy tryb jako podstawowy. Chyba że golisz się codziennie lub masz miękki zarost.

Głowica świetnie przylega do twarzy, radzi sobie z niesfornymi włoskami rosnącymi w różnych kierunkach. Urządzenie jest świetnie wykonane, nie waży zbyt dużo i wygodnie leży w dłoni. Oczyszczanie ostrza i głowicy po goleniu także na plus – nie stracisz na to dużo czasu.

Ostrza mają niesamowitą trwałość, do czego zresztą przyzwyczaiły mnie golarki tego producenta. Urządzenie nie traci swojej skuteczności, przez wiele lat będzie u Ciebie bezawaryjnie pracować, szybko zerując zarost.

Golarka rotacyjna Xiaomi Mi Electric Shaver S500 (NUN4131GL)

Golarka rotacyjna Xiaomi Mi Electric Shaver S500 (NUN4131GL)


Kliknij i kup Xiaomi Mi Electric Shaver S500 (NUN4131GL)

Vobis
Neonet

Empik


Xiaomi Mi Electric Shaver S500 to mała, lekka i tania golarka elektryczna do zerowania zarostu o różnej twardości. Mimo bardzo atrakcyjnej ceny użyjesz jej na mokro, a więc nawet pod prysznicem.

Mechanizm tnący jest standardowy. To 3 głowice, które dopasują się do rysów Twojej twarzy. Wydajność ścinania włosków zadowala, choć sugeruję golić się co 2 dni i na mocniejszej prędkości (są 2 do ustawienia). Wtedy unikniesz bardziej wyczuwalnego ciągnięcia zarostu przy ruchach obrotowych.

Co ciekawe, głowica ma z wierzchu pokaźną siatkę z masą szczelin. Co z tego wynika? Skuteczniejsze przechwytywanie krnąbrnych włosków. Od razu trafią pod ostrze – bez nadmiernego dociskania głowicy do skóry twarzy.

Miłym zaskoczeniem jest także wyświetlacz pokazujący procentowy stan naładowania akumulatora. Wiele kosztowniejszych modeli ma prostsze wskaźniki.

To świetna maszynka do częstszego golenia się, choć z kilkudniowym zarostem na upartego również sobie poradzi. W tej cenie nie znajdziesz lepszej golarki męskiej. Ba, Xiaomi Mi Electric Shaver S500 przebija sporo droższych konstrukcji, które nie załapały się do mojego rankingu golarek elektrycznych.

Jak testuję elektryczne maszynki do golenia?

My, faceci, lubimy brać dużo rzeczy na chłopski rozum. Z testowaniem i ocenianiem golarek też tak jest.

I bardzo dobrze!

Elektryczna maszynka do golenia musi być skuteczna i praktyczna. Trzymałem się tego, tworząc moje zestawienie.

Poniżej opisałem to, w jaki sposób wybrałem dla Ciebie najlepsze golarki elektryczne.

Skuteczność golenia i brak podrażnień

Dobra golarka to wydajna golarka, która nie zostawia na skórze zacięć. Jako że mam twardy zarost, bez problemu dostrzegałem różnicę w klasie między danymi urządzeniami.

Oto korzyści, które daje skuteczna maszynka do golenia (wszystko w oparciu na goleniu bujniejszego, kilkudniowego zarostu):

Korzyści z zakupu dobrej i wydajnej golarki męskiej - Infografika

 • Nie powtarzasz ruchów – a przynajmniej nie za często. Chodzi o to, aby maksymalnie kilkoma pociągnięciami głowicy golącej po skórze pozbyć się włosków z danego obszaru twarzy. Im mniej jeżdżenia po tym samym miejscu buźki, tym mniej czasu tracisz. No i zmniejsza się przy okazji ryzyko podrażnień. Same plusy.
 • Nie czujesz szarpania zarostu – i bólu, który temu towarzyszy. Szarpanie włosków oznacza, że maszynka źle je przechwytuje, brakuje jej wydajności bądź ma źle zaprojektowane ostrza (ewentualnie jej użytkownik jest głupi – ma już brodę niczym młody Gandalf i chce ją wyzerować golarką). Mniejsza tendencja do ciągnięcia zarostu pozwoli Ci golić się rzadziej – bez ryzyka dyskomfortu.
 • Nie naciągasz zbyt często skóry – największe problemy są zwykle z podbródkiem, żuchwą i szyją. Krnąbrne włoski rosnące w różnych kierunkach nie są tak chętne do bycia wyciętymi. Porządna maszynka do golenia znacznie je skróci już za pierwszym przejazdem. Nie będziesz zmuszony do częstego naciągania skóry, aby dokładnie wyzerować zarost. Zapobiega to jednocześnie wyraźniejszym zadrapaniom.
 • Dobrze ogolisz się na mokro – ścinając nawilżony zarost, poziom trudności często idzie w górę. Mokre włoski stają się cięższe i przylepiają się do skóry twarzy. Skuteczna golarka elektryczna musi je sprawnie podnosić, przechwytywać i likwidować tuż przy skórze. Tak samo, gdy użyjesz żelu bądź pianki do golenia.
 • Uzyskasz gładki poślizg po skórze twarzy – szybkie golenie na gładko jest także efektem mechanizmu tnącego, który bez problemu dopasuje się do rysów Twojej twarzy (dokładnie przylega do skóry). Wpływa to na wszystkie powyższe korzyści. Elementy zewnętrzne systemu golącego nie powinny też stawiać zbyt dużego oporu podczas golenia.

No dobrze – wymienione właśnie sytuacje bardzo łatwo ocenić, ale po zakupie i użyciu golarki. Wtedy każdy staje się mądrzejszy.

Jak jednak wyczuć skuteczność maszynki przed zakupem?

Są pewne przesłanki, które z czasem lepiej zacząłem rozumieć. Pozwoliło mi to kupować produkty spełniające moje oczekiwania.

Zobacz porady zakupowe:

Cechy dobrej i wydajnej golarki męskiej - Infografika

 • Materiał ostrzy – prym wiedzie stal nierdzewna (może być powlekana tytanem). Dodatkowo warto sprawdzić informację o tym, co ile lat trzeba wymienić głowicę golącą. Czasem jest to rok, innym razem 2 lata. Im dłuższa żywotność, tym większa pewność, że ostrza są solidne, a więc odporne na korodowanie czy tępienie się (same się ostrzą).
 • Ruchoma głowica – w golarkach rotacyjnych standardem są 3 wielokierunkowe pierścienie z nożykami. Elementy tnące golarek foliowych również powinny być ruchome (w jak największym zakresie). Wtedy dobrze dopasują się do konturów twarzy, starannie i równomiernie goląc podbródek, policzki, okolice nosa czy szyję.
 • Czujnik gęstości zarostu – podkręca intensywność golenia, gdy ostrza trafiają na bujniejszy (lub twardszy) zarost. Golenie na zero idzie szybciej. Nowoczesne golarki męskie coraz częściej to oferują.
 • Silnik liniowy – stosuje go np. Panasonic. Maszynka do golenia z silnikiem liniowym utrzymuje taką samą wydajność. Stan naładowania akumulatora nie ma znaczenia. Doceniam tego typu cechy w rankingu golarek elektrycznych.
 • Obroty silnika – im wyższe, tym lepiej, bo ostrza wykonają więcej ruchów tnących. Szybsze działanie minimalizuje ryzyko szarpania zarostu i oszczędza Twój czas. Niektóre maszynki rotacyjne osiągają aż 150000 ruchów na minutę! Wysoka wydajność generuje mikrowibracje (drgania soniczne), które pomagają w przechwytywaniu włosków (nie musisz mocno dociskać głowicy do skóry).
 • Liczba i kształt otworów na włoski – golarki foliowe są tu do siebie zbliżone: mają wiele dziurek na foliach wychwytujących włoski. Golarki głowicowe to większe zróżnicowanie: dobrze gdy sprzęt ma zarówno wąskie otwory w kształcie litery S, jak i dziurki o różnej średnicy. Za jednym pociągnięciem zgoli więcej zarostu.
 • Rolki lub powłoki minimalizujące tarcie – rolki występują w maszynkach foliowych, a powłoki otaczają pierścienie głowic obrotowych. Te drugie mogą być wykonane z metalicznych pigmentów lub mikrogranulek. Efektem jest gładki poślizg po skórze, więc łatwiejsze, a zarazem staranne golenie.
 • Dodatkowe tryby golenia – w kwestii wydajności najważniejszy jest tryb typu Turbo. Skraca czas pracy po naładowaniu, ale zwiększa skuteczność cięcia o kilkadziesiąt procent. Szybciej pozbędziesz się z nim kilkudniowego zarostu. Znam również maszynki z trybem ochrony twarzy. Działają odwrotnie do Turbo: redukują obroty, aby delikatnie usuwać włoski. Mając wrażliwą skórę, taki tryb będzie przydatny.

Wszystkie te cechy dokładnie analizowałem, ustalając to, jaka golarka elektryczna jest najlepsza.

Nie zdziwił mnie fakt, że wraz ze wzrostem ceny golarki stają się coraz to lepsze.

Mam więc dla Ciebie kilka ogólnych wniosków:

 • Jeżeli masz twardy zarost i golisz się co 3 dni (lub jeszcze rzadziej), to celuj w jak najwyższą lokatę z mojego rankingu. Wydanie nawet powyżej 1000 zł ma sens, ponieważ wtedy uzyskasz największą wydajność, a więc komfort golenia.
 • Z drugiej strony, jeżeli golisz się praktycznie codziennie i masz stosunkowo miękki zarost, to spójrz na najtańsze golarki z klasyfikacji.
 • Alternatywę stanowią modele pomiędzy najdroższymi liderami a tanimi alternatywami. Zwykle kosztuję od 300 do 700 zł i jest ich sporo w każdej porównywarce golarek elektrycznych. Większość z nich wystarczała mi do golenia się co 3 dni, ale nie ukrywam: z modelami premium oszczędzałem więcej czasu, szybciej goląc się na gładko. No i nie bałem się o podrażnienia oraz ciągnięcie włosków.

Pozostałe cechy elektrycznych maszynek go golenia

Testując golarki, analizowałem także inne cechy. Nie są tak ważne jak wydajność, ale i tak warto je poznać.

Najważniejsze udogodnienia elektrycznych golarek męskich - Infografika

 • Zasilanie – tu akurat nie masz większego wyboru. Każda szanująca się maszynka do golenia powinna być bezprzewodowa, a więc zasilana akumulatorowo. Zyskasz swobodę, mogąc nawet tańczyć po całej chacie i golić się jednocześnie (choć nie polecam takich prób).
 • Golenie na mokro – wiąże się z zasilaniem. Jak? Wodoodporność, ze względów bezpieczeństwa, wyklucza możliwość golenia podczas ładowania maszynki. Dlatego każda lepsza golarka jest akumulatorowa, a nie akumulatorowo-sieciowa. W każdym razie, golenie się na mokro, np. pod prysznicem, jest przydatną sprawą.
 • Czas pracy po naładowaniu – nieco dłużej, bo do 60 minut, pracują zazwyczaj golarki rotacyjne. Modele foliowe to już częściej zakres od 40 do 50 minut.
 • Czas ładowania – zwykle 60 minut, ale z 2 wyjątkami: bardzo tanich oraz najwydajniejszych golarek. W obu tych grupach można czasem zauważyć kilkugodzinne ładowanie. Dlaczego? Budżetowe modele mają słabsze akumulatory, a wydajne golarki, aby pracować odpowiednio długo, muszą mieć pojemniejsze baterie, które dłużej się ładują.
 • Funkcja szybkiego ładowania – przykładowo: 5 minut pod kablem wystarcza na pojedyncze ogolenie się.
 • Wskaźnik stanu naładowania – osobiście wystarcza mi 3-stopniowy wskaźnik naładowania, choć procentowy stan naładowania na wyświetlaczu daje lepszą kontrolę nad pozostałym czasem golenia.
 • Waga – golarki obrotowe są cięższe, mogą ważyć nawet 500 g. Foliowe rzadko przekraczają 200 g. Mniejsza waga oznacza łatwiejsze manewrowanie, choć używanie golarki i tak nie jest zbyt męczące, prawda?
 • Ergonomiczny i antypoślizgowy korpus – maszynka do golenia jest wtedy poręczna i nie wyślizgnie Ci się z dłoni.
 • Dodatkowe wyposażenie – przede wszystkim etui podróżne, pędzelek do czyszczenia nasadki golącej oraz trymer do skracania baczków. Ten ostatni element może być rozbudowany i służyć do podcinania oraz modelowania brody. Nie tylko ogolisz się na zero, ale i utrzymasz meszek bądź kilkudniowy zarost.

Moje porównanie golarek męskich uwzględniało powyższe cechy. Oprócz nich maszynka do golenia powinna być bezawaryjna, wręcz niezawodna, ale to już najlepiej wykazują wieloletnie testy.

Niektórych urządzeń z zestawienia używałem dłuższy czas, więc wiem, co polecam i co posłuży Ci wiele lat, nie psując się od razu po upływie gwarancji.

Jakiej firmy maszynkę do golenia kupić?

Najlepsi producenci golarek elektrycznych do golenia zarostu - Infografika

Przegląd i porównywarka golarek elektrycznych pokazują, że na tym rynku liczy się głównie kilku producentów. Oferują najwyższą wydajność oraz jakość swoich maszynek do golenia.

O kim mowa?

Na rynku golarek obrotowych rządzi Philips. Od lat rozszerza tę kategorię o kolejne serie trwałych i precyzyjnych golarek do twardego oraz gęstego zarostu. Tanie z pewnością nie są, ale nikt nie może ich dogonić pod względem wydajności.

Większa rywalizacja o klienta panuje wśród maszynek foliowych. Osobiście bardzo cenię modele Panasonic. To bezuczuleniowe maszynki do golenia z foliami tnącymi, które nie zostawiają zacięć i podrażnień. Wydajności również im nie brakuje. Oferują silniki liniowe, więc nie uświadczysz spadków mocy.

Dobre golarki foliowe do wrażliwej skóry produkuje także Braun. Mocno się ceni, ale w jego ofercie bez problemu znajdziesz najwyższej jakości sprzęt do higieny i pielęgnacji. Flagowe modele najczęściej biją tu rekordy odnośnie wydajności.

A bardziej budżetowe urządzenia do golenia się? Wyróżnię chociażby marki Remington oraz Xiaomi, choć w kwestii polecenia czegoś od nich mowa bardziej o jednostkowych przypadkach. Ale i tak chwała im za to, że dali mi możliwość uwzględnienia tańszych opcji zakupowych, które nadają się do sprawnego usuwania zarostu.

Podsumowanie

Zapomnij o brzytwie, jednorazówce czy żyletce. Najlepsze elektryczne maszynki do golenia najlepiej zadbają o zarośniętą twarz. W okamgnieniu uzyskasz estetyczny wygląd bez zacięć i innych skaleczeń.

W końcu nie każdy facet pragnie stylizować brodę i wąsy. Duża część, w tym obecnie ja, woli golić się na gładko, najlepiej przeznaczając na to jak najmniej czasu. I nie przejmując się zbyt częstym ładowaniem golarki czy powstawaniem podrażnień po goleniu.

Wyróżnione przeze mnie modele spełniają wszystkie te założenia, więc wybierz coś dla siebie, a nie pytaj w nieskończoność na jakimś forum czy grupie, gdzie i tak nie uzyskasz profesjonalnej pomocy.

Jeżeli masz dodatkowe pytania lub własną opinię o jakiejś golarce elektrycznej, to zapraszam do sekcji komentarzy.

A jeśli jednak rozważasz zostawienie sobie zarostu, to pomyśl o sprzęcie do modelowania. Jest nim trymer do brody. Potrzebujesz także czegoś do strzyżenia? Przejrzyj ranking maszynek do samodzielnego strzyżenia włosów.

Oceń publikację
[Głosy: 3 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Maciek
8 miesięcy temu

Dzięki – tego właśnie szukałem. Czyli Panasonic S803 – to mój wybór. Dlaczego twierdzisz, że 45 minut pracy to mało? Czy ktoś goli się dłużej niż 15 minut? Chodzi o to, aby nie ładować po każdym goleniu, tak?