Stacje pogodowe Ranking 2023 | Opinie
Najlepiej ocenianie stacje pogodowe zebrane w jednym rankingu ułatwią Ci wybór. Szybko kupisz stację meteo dokonującą wielu dokładnych pomiarów. Zestawienie jest niezależne, aktualizowane i z subiektywnymi opiniami. Zapraszam!
Dobra stacja pogodowa do domu lub mieszkania powinna być precyzyjna i oferować wiele pomiarów: termometr, higrometr, barometr, ale też wiatromierz czy deszczomierz, gdy tego wymagasz.
Najlepiej oceniane modele zapewnią Ci nawet pomiar jakości powietrza, poziomu hałasu czy promieniowania UV.
Jak znaleźć dla siebie najlepszy sprzęt wśród mnóstwa dostępnych? Zobacz mój niezależny ranking z opiniami!
Najlepiej oceniane stacje pogodowe 2023 – Ranking TOP 7
Netatmo Weather Station NWS01 to najnowocześniejsza stacja pogody z aplikacją mobilną. Jest wręcz nieomylna, jeżeli chodzi o pomiary temperatury, wilgotności i ciśnienia. Co więcej, bada też jakość powietrza (stężenie CO2). Dzięki temu wiesz, kiedy wypada przewietrzyć pomieszczenie, aby polepszyć swoje samopoczucie.
To najlepsza stacja pogodowa Wi-Fi z czujnikami. Interfejs i funkcje w aplikacji zachwycają, to w praktyce dużo wygodniejsze niż korzystanie jedynie z wyświetlacza. Szczególnie że dostajesz tu też czujnik zewnętrzny, a więc i więcej zbieranych danych. Obserwując analizy na smartfonie czy tablecie, wszystko łatwo posegregujesz i odczytasz.
Najlepsze stacje pogodowe muszą być wielofunkcyjne, a produkt Sencor taki właśnie jest. Zapewni Ci czujnik 5w1. Temperatura, wilgotność czy zmiany ciśnienia to nie wszystko, co potrafi mierzyć. Mowa bowiem o stacji pogodowej z wiatromierzem. Analizuje prędkość i kierunek wiatru. Baza wyróżnia się natomiast czytelnością oraz swobodą ulokowania.
To bezprzewodowa stacja pogody na ścianę lub na biurko – jak wolisz. Sam wyświetlacz jest duży, aż 5,8-calowy. Zobaczysz pod nim fizyczne przyciski, np. do regulacji intensywności podświetlenia. Z obsługą powinny sobie poradzić nawet starsze osoby, prędko uzyskując pożądane informacje. Bez wątpienia godna polecenia stacja pogodowa.
Jedna z najdokładniejszych stacji pogodowych, w dodatku tania. Ma niewielki margines błędu, a oprócz temperatury precyzyjnie mierzy wilgotność, ciśnienie, a także pokazuje fazy księżyca. Świetny sprzęt dla osób, które są wrażliwe na nagłe zmiany pogodowe. Nie zabrakło pokazywania czasu oraz aktualnej daty.
Producent przyłożył się nawet do bezprzewodowego czujnika. Oprócz tego, że jest precyzyjny, ma niewielki ekran. Od razu dostarcza niezbędne dane. Za obecnością w rankingu stacji meteo przemawiają także przydatne alarmy: oblodzeniowy oraz wysokiej temperatury. Zawsze wiesz, co w najbliższym czasie przyniesie pogoda.
GoGEN ME 1296
Bardzo czuła stacja pogody z szerokim zakresem pomiaru temperatury oraz wilgotności powietrza. Stanowi dobry wybór dla meteopatów, ponieważ nie zabrakło dokładnego monitorowania ciśnienia atmosferycznego. Pozytywne opinie pochodzą także od seniorów, którzy zachwalają czytelny, kolorowy wyświetlacz łatwy w obsłudze.
A skoro o ekranie mowa: precyzyjnie wyregulujesz jego jasność, aby zawsze prędko odczytać pomiary. Na plus swoboda odnośnie zasilania, a więc i umiejscowienia stacji meteo. Działa ona przewodowo, ale i w oparciu na 3 bateriach AA. Zdecydujesz się więc na korzystniejszą dla siebie opcję. To stacja pogody na baterie albo z zasilaczem.
Meteo SP79
Niedroga stacja pogodowa z projektorem. Wyświetla w ten sposób czas i mierzoną temperaturę. Producent dołożył w zestawie bezprzewodowy czujnik zewnętrzny o zasięgu do 60 metrów. W razie potrzeby możesz dokupić 2 kolejne, gdyż ta tania stacja meteo obsługuje jednocześnie do 3 czujników, tworząc rozbudowany zestaw.
Do umieszczenia sprzętu w rankingu stacji pogodowych przekonała mnie też wysoka precyzja pomiarów, szczególnie w tak niskiej cenie. Urządzenie jest do tego kompaktowe, lecz dobrze wykonane i odpowiednio czytelne. Dobrej jakości stacja pogodowa z pomiarem wilgotności. Szukając czegoś w przystępnej cenie, zwróć na nią uwagę.
HAMA Color Edge 136294
Polecana stacja pogody z termometrem, higrometrem i barometrem. W zestawie znajdziesz czujnik zewnętrzny, który zwiększa precyzyjność zbieranych danych. Skorzystasz także z podwójnego budzika, jak i sprawdzisz fazy księżyca oraz prognozę pogody. Zegar tego urządzenia pomiarowego automatycznie się synchronizuje.
Ta tania i dobrze oceniana stacja pogodowa nie zajmuje dużo miejsca, nadaje się na mniejszy metraż. Łatwo ulokujesz ją w swoim domu lub mieszkaniu. Mimo to nie zabrakło odpowiednio dużych, czytelnie opisanych przycisków pod kolorowym wyświetlaczem. Szybko opanujesz obsługę urządzenia. Bardzo funkcjonalny sprzęt w atrakcyjnej cenie.
Camry CR 1166
Najlepsza-najtańsza stacja pogodowa do użytku wewnętrznego. Nadaje się do mieszkania, domu bądź biura. Dokładnie mierzy temperaturę oraz wilgotność powietrza. Ma zegar, budzik i datownik, co sprawia, że z powodzeniem zastąpi kilka prostszych urządzeń. Na plusy duży, kolorowy wyświetlacz. Bez problemu odczytasz pomiary.
Nie zabrakło funkcji przewidywania pogody, dzięki czemu trafniej zaplanujesz aktywność na świeżym powietrzu. Pozytywną opinię zamyka wybór zasilania: to tania stacja pogody zarówno bezprzewodowa, jak i na baterie. Ty decydujesz o tym, skąd czerpie energię i gdzie ma się znajdować. Pełna swoboda!
Najlepsze stacje pogody – Ranking 2023
Stacja pogodowa Netatmo Weather Station NWS01

Netatmo Weather Station NWS01, czyli profesjonalna stacja pogodowa dokonująca wielu dokładnych pomiarów. Składa się z kilku czujników: modułu wewnętrznego i zewnętrznego. Jej budowa i skład zestawu różnią się od innych stacji meteo. W poniższej opinii poznasz więcej ważnych cech tego produktu.
Kliknij i kup Netatmo Weather Station NWS01
⇓
MediaExpert
Vobis
Empik
Electro
X-kom
Wysoka dokładność pomiarów
Netatmo mierzy temperaturę w szerokim zakresie, dodatkowo zapewniając niewielki margines błędu. To zaledwie 0,3°C. Co ważne, ten próg jest ściśle przestrzegany. Wiele tańszych stacji również oferuje taką dokładność, ale niestety tylko na papierze.
W tym przypadku masz pewność, że funkcja termometru działa bez zarzutu.
Podobnie jak higrometr, czyli pomiar wilgotności powietrza. Dużą zaletę stanowi pełny zakres, a więc od 0 do 100%. Margines błędu to zaledwie 3%. Dokładnie wiesz, czy wilgotność w Twoim domostwie mieści się w normie. Dzięki temu szybciej zareagujesz na niekorzystne zmiany.
Co ważne, ta dokładna stacja meteorologiczna do domu zadowala częstotliwością pomiarów. Dokonuje ich co 5 minut. Dzięki temu masz pewność, że widzisz aktualne dane.
Dodatkowe pomiary, również jakości powietrza
Jak przystało na domową stację pogodową wysokiej jakości, gwarantuje dodatkowe pomiary. Nie zabrakło oczywiście monitorowania ciśnienia atmosferycznego. Wielu osobom podoba się z kolei to, że Netatmo Weather Station NWS01 to stacja pogody z pomiarem jakości powietrza.
Na czym polega ta funkcja?
Ta inteligentna stacja pogody mierzy stężenie CO2. Mówi ono sporo o zanieczyszczeniach, które wdychasz, będąc w domu. W aplikacji mobilnej widzisz aktualny stan powietrza (trzy poziomy: bardzo dobre, średnie oraz ostrzeżenie).
Dokładnie wiesz, kiedy przewietrzyć pokój, salon czy sypialnię, aby polepszyć swoje samopoczucie (i zadbać o resztę domowników).
Oprócz tego stacja monitoruje poziom hałasu i rzecz jasna pełni funkcję Twojej osobistej pogodynki. Nie zaskoczy Cię ulewa, burza czy zbyt niska temperatura. Bez problemu zaplanujesz wycieczkę i aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu.
Stacja pogody Wi-Fi z aplikacją
Netatmo Weather Station NWS01 to stacja pogodowa z czujnikami. Składa się z wewnętrznego i zewnętrznego modułu. Ma także aplikację mobilną oraz obsługuje Wi-Fi, więc działa bezprzewodowo (zasilanie bateryjne).
Co ciekawe, nie ma tu głównej bazy z wyświetlaczem. Czy to minus? Dla mnie nie. Dlaczego? Ponieważ producent zapewnia bardzo rozbudowane funkcje w aplikacji. To ona pełni rolę centrum dowodzenia i monitoringu warunków panujących w domu i poza nim.
Bogactwa funkcji oraz zbieranych danych nie dałoby się zmieścić na małym ekranie bazy stacji. Wygodniej obsługiwać ją z poziomu smartfona, a najlepiej tabletu.
Dostajesz powiadomienia w czasie rzeczywistym (np. o zbyt niskiej jakości powietrza w domu), przeglądasz historię zmian, jak i sprawdzasz, jaka będzie pogoda w najbliższych dniach. A to tylko proste przykłady. Możliwości jest dużo więcej.
W obsłudze pomaga czytelny interfejs graficzny. Opiera się głównie na przejrzystych wykresach i prostych powiadomieniach. Szybko nauczysz się nawigacji po dostępnych opcjach.
Biorąc pod uwagę niezwykle dokładne czujniki, nowoczesną aplikację mobilną i szeroki zakres wielu różnych pomiarów, Netatmo Weather Station NWS01 to aktualnie najlepsza stacja pogody. Wybierz ją, gdy zależy Ci na wielu precyzyjnych pomiarach oraz nowoczesnych rozwiązaniach.
Stacja pogodowa Sencor SWS 9700

Jaką stację pogodową wybrać? Jak najprecyzyjniejszą i z licznymi pomiarami. To założenie dobrze spełnia Sencor SWS 9700. Producent dumnie nazywa ją profesjonalnym urządzeniem pomiarowym. Co w niej wyjątkowego? Dlaczego znalazła się w moim rankingu? Czytaj dalej, aby się tego dowiedzieć!
Kliknij i kup Sencor SWS 9700
⇓
MediaExpert
EURO
OleOle
Stacja meteo z czujnikiem 5w1
Sencor SWS 9700 ma tylko jeden czujnik… ale za to jaki! Pełni aż 5 funkcji: mierzy kierunek i prędkość wiatru, temperaturę, wilgotność oraz opady atmosferyczne.
Przez funkcję wiatromierza najlepiej umieścić go na dachu domu. Producent przygotował czujnik na tę okoliczność. Jest trwały, nie za duży i ze sporym zasięgiem (nawet do 150 m na otwartej przestrzeni).
Dodając do tego funkcje stacji, cały zestaw dostarcza Ci wielu lokalnych danych pogodowych. Dzięki nim zaplanujesz aktywność na najbliższe dni. Przykładowo unikniesz dłuższej wycieczki bądź wypadu na działkę, gdy ryzyko burzy bądź ulewy będzie wysokie.
Przeanalizujesz także zmiany ciśnienia i ich wpływ na Twoje samopoczucie. To szczególnie ważne dla meteopatów. Jeżeli chodzi o funkcję termometru, ten zewnętrzny zapewnia zakres od -40°C do 80°C. Bardzo szeroka skala na tle konkurentów. A że dokładność wszystkich pomiarów nie zawodzi, masz przed sobą świetny sprzęt.
Duży i czytelny wyświetlacz
Zacznijmy od tego, że samą stację dowolnie ulokujesz. Możesz ją postawić na stole, biurku lub zawiesić na ścianie (tak, to ścienna stacja pogodowa). Dostęp do danych zawsze będzie wygodny.
Druga sprawa, że wyświetlacz ma 5,8-cala. Jest więc duży, a do tego kolorowy i podświetlany (w 3 poziomach). Układ informacji zaprojektowano w rozsądny sposób. Przyciski funkcyjne pod ekranem ułatwiają obsługę. Dzięki tym cechom to dobra stacja pogodowa dla seniora… i każdego, kto oczekuje czytelnego wyświetlacza bez zagadek.
Nie ma tu może pięknych ikonek 3D, ale prostsze oznaczenia często są praktyczniejsze. Do tego analiza opadów oraz zmian ciśnienia ukazuje się w formie wykresów kolumnowych. Nie trzeba instrukcji, aby od razu zrozumieć, czego dotyczą poszczególne dane z tej dokładnej stacji pogodowej.
Stacja pogodowa Technisat IMETEO X1

Wielofunkcyjna stacja pogodowa Technisat IMETEO X1 nie kosztuje dużo, choć sporo oferuje. Pozwoli Ci śledzić warunki atmosferyczne, dokonując dokładnych pomiarów. Szybko się dowiesz, czy najbliższe dni są dobrym okresem na wypad na działkę czy dłuższą wycieczkę. A to dopiero początek listy funkcji tego sprzętu. Poznaj ich więcej!
Kliknij i kup Technisat IMETEO X1
⇓
MediaExpert
Electro
Bezprzewodowy czujnik z ekranem
Technisat IMETEO X1 ma w zestawie bardzo dokładny czujnik. Jego precyzja osiąga +/- 1°C. Taki wynik cechuje najlepiej oceniane stacje pogodowe. Masz pewność, że sprzęt nie będzie przekłamywał. Zakres temperatury zewnętrznej to od -20°C do 60°C.
Jeżeli masz duży ogród, w którym często przebywasz, łatwo sprawdzisz temperaturę oraz wilgotność. Te dane zobaczysz na niewielkim ekranie czujnika. To jego kolejny atut.
Ważne pomiary uzupełnia ciśnieniomierz atmosferyczny służący do badania trendu zmian ciśnienia. Ważna funkcja dla meteopatów. Jest także pokazywanie aktualnej fazy księżyca i rzecz jasna datownik oraz zegar.
Stacja pogodowa z kolorowym wyświetlaczem
Badanie zewnętrznej aury ułatwia duży, podświetlany i kolorowy ekran tej niezawodnej stacji pogodowej. Bez problemu odczytasz cykl pogodowy, wiedząc, jak się ubrać przed dłuższą wycieczką.
Do dyspozycji masz także kilka dodatkowych narzędzi. Do tych prostszych należy chociażby budzik. O krok dalej idą alarm oblodzeniowy oraz alarm temperaturowy. Przygotują Cię na nadejście mrozu bądź upału.
Ta nowoczesna stacja pogody stanowi dobry wybór dla osób z mniejszym budżetem, które szukają precyzyjnego sprzętu z porządnym ekranem.
Jaką stację pogody wybrać?
Najlepsze stacje pogodowe muszą być przede wszystkim precyzyjne i funkcjonalne.
Wybór tego sprzętu jest w wielu kwestiach sprawą indywidualną. Zależy od tego, jakich pomiarów oraz funkcji oczekujesz.
W tej części ułatwię Ci ustalenie tego, na co zwrócić uwagę, kupując dobrą stację pogody.
Podstawowe cechy stacji pogodowych

- Zakres temperatury wewnątrz i zewnątrz – ta pierwsza wartość zazwyczaj wynosi od 0°C do 50°C, co w zupełności wystarcza. Druga powinna rozpoczynać się od dość solidnych mrozów. Dobrym wynikiem jest rozpiętość od -40°C do 70°C. Wyklucz z kolei modele, których czujniki nie mierzą temperatury poniżej -10°C. To za mały zakres jak na nasze warunki zimowe i strefę klimatyczną.
- Zakres wilgotności powietrza – ma mniejsze znaczenie niż powyższy parametr, ale warto rzucić na niego okiem. Wiele modeli dokonuje pomiarów od 20% do 95% wilgotności. Znajdą się jednak dokładne stacje pogodowe oferujące pełny zakres.
- Błąd pomiaru – każdy szuka bezbłędnej stacji pogodowej, ale pewien margines zawsze jest. Ważne, aby był jak najmniejszy. Przykładowo: 0,3°C dla temperatury oraz 3% dla wilgotności powietrza. Wtedy masz do czynienia z bardzo precyzyjnym narzędziem pomiarowym. Mój test stacji pogodowych uwzględnia dokładny sprzęt.
- Liczba czujników – nie tak łatwo znaleźć stację pogody z 3 czujnikami. Te tańsze mają zazwyczaj jedną sztukę. Kilka czujników pomiarowych pozwoli Ci monitorować warunki w różnych pomieszczeniach (w przypadku wewnętrznych sensorów), jak i wokół domu (w przypadku zewnętrznych czujników). Zazwyczaj pozostaje jednak możliwość dokupienia ich do stacji.
- Łączność i zasilanie – prym wiodą bezprzewodowe stacje pogodowe. To duża swoboda, bo czujnik nie ma kabla (działa na baterie i wykorzystuje sygnał radiowy). Sprawdź wtedy zasięg działania (nie powinien schodzić poniżej 30 metrów; niektóre czujniki oferują nawet 150 metrów zasięgu). A co ze stacją? Najlepiej, aby dawała Ci wybór: albo zasilanie sieciowe, albo bateryjne. Wtedy umieścisz ją gdziekolwiek chcesz.
- Wyświetlacz – odpowiednio duży, podświetlany (z regulacją jasności) i najlepiej kolorowy. Wtedy odczyt danych będzie dla Ciebie komfortowy. Ekran ma duże znaczenie, gdy szukasz stacji pogodowej dla seniora. Dużą rolę odgrywa też rozmieszczenie danych pomiarowych, a także rodzaj piktogramów/ikonek. Niektóre profesjonalne stacje pogody mają wyłącznie czujniki. Wszystkie informacje znajdują się w aplikacji mobilnej. Nie jest to złe rozwiązanie, choć głównie dla osób bardziej obytych z technologią.
- Sposób montażu – praktyczne stacje pogody dadzą Ci wybór: podpórka, aby postawić sprzęt na stole, blacie czy biurku, oraz możliwość montażu na ścianie.
Pomiary stacji pogodowych

- Termometr – mierzy temperaturę w domu, jak i poza nim (za sprawą czujników zewnętrznych). Poza domem czujnik nie może być narażony na nasłonecznienie. Powinien też znajdować się 2 metry nad ziemią. Wtedy pomiary będą najdokładniejsze. Miły dodatek stanowi zawsze podawanie temperatury odczuwalnej. Stacja zestawia wtedy temperaturę z wilgotnością i wiatrem.
- Higrometr – mierzy wilgotność powietrza (również zewnątrz, za sprawą czujnika). Bada więc mikroklimat, w którym żyjesz. Ważne narzędzie dla osób z dolegliwościami układu oddechowego (zbyt suche powietrze podrażnia błony śluzowe, a zbyt wilgotne utrudnia oddychanie).
- Barometr – analizuje ciśnienie atmosferyczne (podawane w hektopaskalach) oraz jego trend i przewidywane zmiany (zależnie od stacji meteo). To istotne dla meteopatów, czyli osób wrażliwych na zmiany pogody.
- Deszczomierz – mierzy ilość opadów atmosferycznych. Niektóre stacje uwzględniają sam deszcz, inne również śnieg. Przydatne narzędzie dla ogrodników bądź rolników.
- Wiatromierz (anemometr) – mierzy prędkość i kierunek wiatru. W tym przypadku czujnik najlepiej zamontować wysoko, np. na dachu. Nie może być czymś zasłonięty. Narzędzie raczej dla entuzjastów pogodowych analiz.
- Pomiar jakości powietrza (stężenia CO2) – najczęściej idzie w parze z inteligentnymi powiadomieniami. Gdy stężenie CO2 jest zbyt wysokie, stacja puszcza sygnał, aby przewietrzyć pokój bądź sypialnię. Dzięki temu narzędziu szybko dowiesz się, czy potrzebujesz oczyszczacza powietrza.
- Pomiar poziomu hałasu – mniej użyteczna funkcja od poprzednich, bo czasem trudno wpłynąć na poziom hałasu, który nas otacza. Ma więc rolę czysto informacyjną.
- Promieniowanie UV – promienie słoneczne są potrzebne każdemu człowiekowi, ale podczas letnich upałów dają w kość. Chodzi szczególnie o osoby o jaśniejszej karnacji, najmłodszych, jak i seniorów. Stacja z miernikiem promieniowania UV pokazuje kilka poziomów zagrożenia, np. małe, średnie, wysokie. Nie zapomnisz wtedy o nakryciu głowy bądź zabezpieczeniu skóry kremem.
- Fazy księżyca – wiele osób twierdzi, że fazy księżyca wpływają na samopoczucie. Dla mnie jest to mniej istotne narzędzie, choć niektórzy go wymagają.
Dodatkowe funkcje stacji pogodowych

- Prognoza pogody – czyli funkcja pogodynki. Poinformuje Cię o nadchodzącym zachmurzeniu, deszczu, nawałnicy, sztormie, śniegu czy uciążliwym upale. Lepiej zaplanujesz aktywność na najbliższe dni, np. wycieczkę, pobyt na działce, żeglugę itp. Ta funkcja ściąga dane z internetu (stacja pogody z Wi-Fi) albo odbiera sygnał HGB. Drugi sposób jest lepszy, lecz dotyczy tylko kilku większych miast w Polsce.
- Pamięć pomiarów – czyli zapis danych historycznych. Coś dla osób lubiących analizę warunków atmosferycznych, ale też dla ogrodników czy rolników.
- Datownik/kalendarz – obecny praktycznie w każdej stacji meteo.
- Zegar – jak wyżej. Do tego powinien sam zmieniać czas z letniego na zimowy i odwrotnie (funkcja synchronizacji). Pozytywne opinie zbiera także funkcja pokazywanie godzin wschodów i zachodów słońca.
- Budzik – najlepiej z podwójnym alarmem. Wtedy Twoja druga połówka wstająca o innej godzinie skorzysta z dodatkowego alarmu. Przyda się też funkcja drzemki.
- Radio – stacja pogodowa z radiem? Możliwe, choć nie tak często spotykane.
- Projektor – stacja pogody z projektorem rzuca dane np. na ścianę. Dla mnie to raczej bajer, choć niektóre osoby poszukują tej funkcji.
- Alarmy – rozszerzają zastosowanie i przydatność sprzętu. Ostrzegają np. przed: oblodzeniem (szronem), mrozem czy nadchodzącym skwarem (wskaźnik gorąca). Funkcjonalne modele wskazują nawet zagrożenie pleśnią w danym pomieszczeniu.
Podsumowanie
Po takiej dawce wiedzy wiesz, jaka stacja pogody do domu będzie dla Ciebie najlepsza! Nie musisz pytać o to na forum czy czytać innych poradników oraz zestawień.
Jeżeli pragniesz podzielić się opinią lub masz dodatkowe pytanie, skorzystaj z sekcji komentarzy.
Łukasz Proszek
Redaktor naczelny PROrankingów. Od ponad 10 lat zawodowo zajmuję się testami sprzętów, tworząc przy okazji rankingi oraz poradniki (nie tylko zakupowe). Jestem pasjonatem urządzeń elektronicznych, a zwłaszcza RTV, AGD, mobile czy gadżetów dla kierowców. Interesuję się także sportem, gamingiem oraz muzyką, co także ma powiązanie z różnymi urządzeniami. Prowadzę portal, który teraz przeglądasz, jak i współpracuję z kilkoma innymi redakcjami o podobnej tematyce. Jeżeli masz do mnie jakieś pytanie, z chęcią pomogę w sekcji komentarzy.
Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.