Stacje pogodowe ranking 2021

Najlepiej ocenianie stacje pogodowe zebrane w jednym rankingu ułatwią Ci wybór. Szybko kupisz stację meteo dokonującą wielu dokładnych pomiarów. Zestawienie jest niezależne, aktualizowane i z subiektywnymi opiniami. Zapraszam!

Ranking najlepszych stacji pogodowych

1. Netatmo Weather Station + Modul

Polecana stacja pogodowa Netatmo Weather Station + Modul


Kliknij i kup Netatmo Weather Station + Modul

EURO
OleOle


Dlaczego warto kupić Netatmo Weather Station + Modul?


Netatmo Weather Station + Modul to profesjonalna stacja pogodowa dokonująca wielu dokładnych pomiarów. Składa się z 3 elegancko wyglądających czujników. Jej budowa i skład zestawu różnią się od innych stacji meteo. W poniższej opinii poznasz więcej ważnych cech tego produktu.

Wysoka dokładność pomiarów

Netatmo mierzy temperaturę w szerokim zakresie, dodatkowo zapewniając niewielki margines błędu. To zaledwie 0,3°C. Co ważne, ten próg jest ściśle przestrzegany. Wiele tańszych stacji również oferuje taką dokładność, ale niestety tylko na papierze.

W tym przypadku masz pewność, że funkcja termometru działa bez zarzutu.

Podobnie jak higrometr, czyli pomiar wilgotności powietrza. Dużą zaletę stanowi pełny zakres, a więc od 0 do 100%. Margines błędu to zaledwie 3%. Dokładnie wiesz, czy wilgotność w Twoim domostwie mieści się w normie. Dzięki temu szybciej zareagujesz na niekorzystne zmiany.

Dodatkowe pomiary

Jak przystało na domową stację pogodową wysokiej jakości, gwarantuje ona dodatkowe pomiary. Nie zabrakło oczywiście monitorowania ciśnienia atmosferycznego. Wielu osobom przyda się z kolei analiza jakości powietrza.

Na czym polega? Ta inteligentna stacja pogody mierzy stężenie CO2. Mówi ono sporo o zanieczyszczeniach, które wdychasz, będąc w domu. W aplikacji mobilnej widzisz aktualny stan powietrza (trzy poziomy: bardzo dobre, średnie oraz ostrzeżenie).

Dokładnie wiesz, kiedy przewietrzyć pokój, salon czy sypialnię, aby polepszyć swoje samopoczucie.

Oprócz tego stacja monitoruje poziom hałasu i rzecz jasna pełni funkcję Twojej osobistej pogodynki. Nie zaskoczy Cię ulewa, burza czy zbyt niska temperatura. Bez problemu zaplanujesz wycieczkę i aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu.

Nietypowy skład zestawu

Netatmo Weather Station + Modul to stacja pogodowa z 3 czujnikami (zewnętrzny i 2 wewnętrzne). Ma także aplikację mobilną oraz obsługuje Wi-Fi, więc działa bezprzewodowo (zasilanie bateryjne).

Co ciekawe, nie ma tu głównej bazy z wyświetlaczem. Czy to minus? Dla mnie nie. Dlaczego? Ponieważ producent zapewnia bardzo rozbudowane funkcje w aplikacji. To ona pełni rolę centrum dowodzenia i monitoringu warunków panujących w domu i poza nim.

Bogactwa funkcji nie dałoby się zmieścić na małym ekranie bazy stacji. Wygodniej obsługiwać ją z poziomu smartfona, a najlepiej tabletu.

Dostajesz powiadomienia w czasie rzeczywistym (np. o zbyt niskiej jakości powietrza w domu), przeglądasz historię zmian, jak i sprawdzasz, jaka będzie pogoda w najbliższych dniach. A to tylko proste przykłady. Możliwości jest dużo więcej.

W obsłudze pomaga czytelny interfejs graficzny. Opiera się głównie na przejrzystych wykresach i prostych powiadomieniach. Szybko nauczysz się nawigacji po dostępnych opcjach.

Biorąc pod uwagę aż 3 niezwykle dokładne czujniki, nowoczesną aplikację mobilną i szeroki zakres wielu różnych pomiarów, Netatmo Weather Station + Modul to aktualnie najlepsza stacja pogody.

2. Sencor SWS 9700

Nowoczesna stacja pogody Sencor SWS 9700


Kliknij i kup Sencor SWS 9700

MediaExpert
EURO
OleOle


Dlaczego warto kupić Sencor SWS 9700?


Jaką stację pogodową wybrać? Jak najprecyzyjniejszą i z licznymi pomiarami. To założenie dobrze spełnia Sencor SWS 9700. Producent dumnie nazywa ją profesjonalnym urządzeniem pomiarowym. Co w niej wyjątkowego? Dlaczego znalazła się w moim rankingu? Czytaj dalej, aby się tego dowiedzieć.

Czujnik 5w1

Sencor SWS 9700 ma tylko jeden czujnik… ale za to jaki! Pełni aż 5 funkcji: mierzy kierunek i prędkość wiatru, temperaturę, wilgotność oraz opady atmosferyczne.

Przez funkcję wiatromierza najlepiej umieścić go na dachu domu. Producent przygotował czujnik na tę okoliczność. Jest trwały, nie za duży i ze sporym zasięgiem (nawet do 150 m na otwartej przestrzeni).

Dodając do tego funkcje stacji, cały zestaw dostarcza Ci wielu lokalnych danych pogodowych. Dzięki nim zaplanujesz aktywność na najbliższe dni. Przykładowo unikniesz dłuższej wycieczki bądź wypadu na działkę, gdy ryzyko burzy bądź ulewy będzie wysokie.

Przeanalizujesz także zmiany ciśnienia i ich wpływ na Twoje samopoczucie. To szczególnie ważne dla meteopatów. Jeżeli chodzi o funkcję termometru, ten zewnętrzny zapewnia zakres od -40°C do 80°C. Bardzo szeroka skala na tle konkurentów. A że dokładność wszystkich pomiarów nie zawodzi, masz przed sobą świetny sprzęt.

Duży i czytelny wyświetlacz

Zacznijmy od tego, że samą stację dowolnie ulokujesz. Możesz ją postawić na stole, biurku lub zawiesić na ścianie. Dostęp do danych zawsze będzie wygodny.

Druga sprawa, że wyświetlacz ma 5,8-cala. Jest więc duży, a do tego kolorowy i podświetlany (w 3 poziomach). Układ informacji zaprojektowano w rozsądny sposób, a przyciski funkcyjne pod ekranem ułatwiają obsługę. Dzięki tym cechom to dobra stacja pogodowa dla seniora… i każdego, kto oczekuje czytelnego wyświetlacza bez zagadek.

Nie ma tu może pięknych ikonek 3D, ale prostsze oznaczenia często są praktyczniejsze. Do tego analiza opadów oraz zmian ciśnienia ukazuje się w formie wykresów kolumnowych. Nie trzeba instrukcji, aby od razu zrozumieć, czego dotyczą poszczególne dane.

3. Hama Black Line 186417

Dobra stacja pogody Hama Black Line 186417


Kliknij i kup Hama Black Line 186417

MediaExpert
EURO
OleOle


Dlaczego warto kupić Hama Black Line 186417?


Hama Black Line 186417 to kolejna polecana stacja meteorologiczna do domu. W atrakcyjnej cenie zapewnia wiele dokładnych pomiarów oraz duży ekran. Nie namęczysz się z obsługą tego urządzenia, jednocześnie wiedząc, jaką pogodę zobaczysz w najbliższych dniach. Przejdźmy do dokładnej opinii o tym sprzęcie!

Szerokie możliwości w dobrej cenie

Czujnik zewnętrzny, oczywiście bezprzewodowy, ma własny ekran, na którym zobaczysz temperaturę i wilgotność. Będąc przed domem, nie musisz do niego wchodzić, aby odczytać podstawowe pomiary. Zakres temperatury zewnątrz to -20°C – 60°C, a wilgotności 20 – 95%. Spokojnie Ci to wystarczy.

Odczyt zmian pogodowych ułatwia wskaźnik barometryczny. Analizuje ciśnienie, pokazując też jego trend (rosnące, stałe lub opadające). Ikona prognozy pogody obsługuje 7 czytelnych oznaczeń (np. słonecznie, deszczowo, śnieg). Nie zabrakło informacji o aktualnej fazie księżyca.

Ciekawym pomiarem jest temperatura punktu rosy. Pokazuje stosunek pomiędzy temperaturą a wodą w powietrzu. Co Ci to daje? Możliwość przewidzenia burzy, a właściwie oberwania chmury. Szybsze i skuteczniejsze niż prognoza pogody w telewizji lub internecie.

Jeżeli Twój nastrój pójdzie w dół, a winowajcą mogą być niekorzystne zmiany atmosferyczne, to dzięki tej stacji szybko się o tym dowiesz. Producent chwali się wysoką dokładnością pomiarów. Wiele pozytywnych opinii potwierdza to. W tej cenie łatwo naciąć się na mało precyzyjną stację, ale ten model Cię nie zawiedzie!

Duży ekran z przyciskami sensorowymi

Kolejnym atutem Hama Black Line 186417 jest przejrzysty ekran. Odpowiednio duży, z dobrą widocznością wartości i oznaczeń. Nawet senior z nieco słabszym wzrokiem nie natrudzi się, aby prędko odczytać informacje i pomiary.

Musisz jednak wiedzieć, że ciągłe podświetlanie ekranu jest możliwe przy zasilaniu sieciowym (stacja działa też na baterie). Na szczęście sprzęt wygląda elegancko, wręcz minimalistycznie; stawiając go gdzieś na widoku, z pewnością nie oszpeci wystroju.

Po bokach ujrzysz z kolei przyciski sensorowe. Stylowo wtapiają się w stację, będąc prostymi w obsłudze. Szybko dostosujesz np. stopień podświetlenia ekranu.

Przydatne alarmy

Ta stacja meteo na każdym kroku chce Ci ułatwić życie.

Moją uwagę zwróciły 4 przydatne alarmy:

 • Najprostszym z nich jest podwójny budzik. Ustawisz 2 różne godziny pobudki. Dobra opcja dla par.
 • Zima i opady śniegu nie rozpieszczają… szczególnie gdy trzymasz auto na dworze. Dlaczego o tym wspominam? Bo sprzęt oferuje alarm mrozowy. Aktywuje wcześniejszą pobudkę, aby każdy zdążył odśnieżyć swój samochód.
 • Na przeciwległym biegunie stoi wskaźnik gorąca. Zestawia odczuwalną temperaturę z wilgotnością powietrza. Gdy nadchodzi skwar, stacja Cię o tym ostrzeże.
 • Co do wilgotności… czasem jest winowajcą pleśni. Hama również i z tym walczy! Wskazuje zagrożenie pleśnią w 4 poziomach (np. zwiększone zagrożenie). Dzięki temu szybciej zareagujesz, nie pozwalając na rozwój tego ustrojstwa w swoim domostwie.

Patrząc na tak wiele atutów, nie miałem wyboru: musiałem umieścić ten sprzęt w moim rankingu stacji pogodowych. Teraz już dokładnie wiesz, z jakich powodów.

4. Technisat IMETEO X1

Wielofunkcyjna stacja pogodowa Technisat IMETEO X1


Kliknij i kup Technisat IMETEO X1

MediaExpert
MediaMarkt
Electro


Dlaczego warto kupić Technisat IMETEO X1?


Wielofunkcyjna stacja pogodowa Technisat IMETEO X1 nie kosztuje dużo, choć sporo oferuje. Pozwoli Ci śledzić warunki atmosferyczne, dokonując dokładnych pomiarów. Szybko się dowiesz, czy najbliższe dni są dobrym okresem na wypad na działkę czy dłuższą wycieczkę. A to dopiero początek listy funkcji tego sprzętu. Poznaj ich więcej.

Bezprzewodowy czujnik z ekranem

Technisat IMETEO X1 ma w zestawie bardzo dokładny czujnik. Jego precyzja osiąga +/- 1°C. Taki wynik cechuje najlepiej oceniane stacje pogodowe. Masz pewność, że sprzęt nie będzie przekłamywał. Zakres temperatury zewnętrznej to od -20°C do 60°C.

Jeżeli masz duży ogród, w którym często przebywasz, łatwo sprawdzisz temperaturę oraz wilgotność. Te dane zobaczysz na niewielkim ekranie czujnika. To jego kolejny atut.

Ważne pomiary uzupełnia ciśnieniomierz atmosferyczny służący do badania trendu zmian ciśnienia. Ważna funkcja dla meteopatów. Jest także pokazywanie aktualnej fazy księżyca i rzecz jasna datownik oraz zegar.

Kolorowy wyświetlacz

Badanie zewnętrznej aury ułatwia duży, podświetlany i kolorowy ekran stacji. Bez problemu odczytasz cykl pogodowy, wiedząc, jak się ubrać przed dłuższą wycieczką.

Do dyspozycji masz także kilka dodatkowych narzędzi. Do tych prostszych należy chociażby budzik. O krok dalej idą alarm oblodzeniowy oraz alarm temperaturowy. Przygotują Cię na nadejście mrozu bądź upału.

Ta nowoczesna stacja pogody stanowi dobry wybór dla osób z mniejszym budżetem, które szukają precyzyjnego sprzętu z porządnym ekranem.

5. GoGEN ME 1296

Dobra i tania stacja pogody GoGEN ME 1296


Kliknij i kup GoGEN ME 1296

MediaExpert
Electro


Dlaczego warto kupić GoGEN ME 1296?


Dobra i tania stacja pogodowa do domu GoGEN ME 1296 zdobyła już wiele pozytywnych opinii. Ma czytelny i kolorowy wyświetlacz LCD, który ułatwi Ci odczyt danych. Nie sprawia problemów z obsługą i daje pewne możliwości co do zasilania. Poznaj ją bliżej, czytając moją recenzję!

Precyzyjne pomiary w niskiej cenie

W zestawie wraz z centralką, że tak ją nazwę, otrzymujesz czujnik zewnętrzny. Oba urządzenia zapewnią Ci dużą skalę pomiarów z odpowiednią czułością.

Jeżeli chodzi o temperaturę: od 0°C do 50°C wewnątrz i od -40°C do 70°C zewnątrz. Szczególnie ten drugi zakres imponuje. Potwierdza to wysoką jakość elektroniki pomiarowej. Wilgotność powietrza to z kolei 20 – 99%.

Dzięki temu zyskasz pełną kontrolę nad warunkami panującymi w mieszkaniu lub domu. Wstawisz stację np. do pokoju dziecka, aby zapewnić swojemu maluchowi jak najlepsze warunki do dorastania. Przy okazji sprawdzisz, jaką pogodę przyniosą kolejne dni.

Oprócz podstawowych funkcji stacja pokazuje fazy księżyca (one również mogą wpływać na nasze samopoczucie), ciśnienie atmosferyczne, aktualną datę i godzinę (dzięki sygnałowi radiowemu DCF 77). Jest to także model z budzikiem, a więc kolejne urządzenie zamknięte w tym niewielkim sprzęcie.

Zasilanie sieciowe lub bateryjne

Jak już wiesz, do stacji dołączony jest jeden czujnik zewnętrzny. Masz jednak możliwość dokupienia 2 kolejnych. Czujnik działa bezprzewodowo. Jego zasięg (w stosunku do stacji) wynosi do 30 m.

O ile czujnik ma zasilanie bateryjne (2 AA), tak stacja daje Ci wybór. Podłączysz ją do gniazdka lub użyjesz 3 baterii AA.

Jak wybrać
stację pogodową?

Najlepsze stacje pogodowe muszą być przede wszystkim precyzyjne i funkcjonalne.

Wybór tego sprzętu jest w wielu kwestiach sprawą indywidualną. Zależy od tego, jakich pomiarów oraz funkcji oczekujesz.

W tej części ułatwię Ci ustalenie tego, na co zwrócić uwagę, kupując dobrą stację pogody.

Podstawowe cechy stacji pogodowych

Jakie są cechy najlepszych stacji pogodowych? Infografika

 • Zakres temperatury wewnątrz i zewnątrz – ta pierwsza wartość zazwyczaj wynosi od 0°C do 50°C, co w zupełności wystarcza. Druga powinna rozpoczynać się od dość solidnych mrozów. Dobrym wynikiem jest rozpiętość od -40°C do 70°C. Wyklucz z kolei modele, których czujniki nie mierzą temperatury poniżej -10°C. To za mały zakres jak na nasze warunki zimowe i strefę klimatyczną.
 • Zakres wilgotności powietrza – ma mniejsze znaczenie niż powyższy parametr, ale warto rzucić na niego okiem. Wiele modeli dokonuje pomiarów od 20% do 95% wilgotności. Znajdą się jednak dokładne stacje pogodowe oferujące pełny zakres.
 • Błąd pomiaru – każdy szuka bezbłędnej stacji pogodowej, ale pewien margines zawsze jest. Ważne, aby był jak najmniejszy. Przykładowo: 0,3°C dla temperatury oraz 3% dla wilgotności powietrza. Wtedy masz do czynienia z bardzo precyzyjnym narzędziem pomiarowym. Mój test stacji pogodowych uwzględnia dokładny sprzęt.
 • Liczba czujników – nie tak łatwo znaleźć stację pogody z 3 czujnikami. Te tańsze mają zazwyczaj jedną sztukę. Kilka czujników pomiarowych pozwoli Ci monitorować warunki w różnych pomieszczeniach (w przypadku wewnętrznych sensorów), jak i wokół domu (w przypadku zewnętrznych czujników). Zazwyczaj pozostaje jednak możliwość dokupienia ich do stacji.
 • Łączność i zasilanie – prym wiodą bezprzewodowe stacje pogodowe. To duża swoboda, bo czujnik nie ma kabla (działa na baterie i wykorzystuje sygnał radiowy). Sprawdź wtedy zasięg działania (nie powinien schodzić poniżej 30 metrów; niektóre czujniki oferują nawet 150 metrów zasięgu). A co ze stacją? Najlepiej, aby dawała Ci wybór: albo zasilanie sieciowe, albo bateryjne. Wtedy umieścisz ją gdziekolwiek chcesz.
 • Wyświetlaczodpowiednio duży, podświetlany (z regulacją jasności) i najlepiej kolorowy. Wtedy odczyt danych będzie dla Ciebie komfortowy. Ekran ma duże znaczenie, gdy szukasz stacji pogodowej dla seniora. Dużą rolę odgrywa też rozmieszczenie danych pomiarowych, a także rodzaj piktogramów/ikonek. Niektóre profesjonalne stacje pogody mają wyłącznie czujniki. Wszystkie informacje znajdują się w aplikacji mobilnej. Nie jest to złe rozwiązanie, choć głównie dla osób bardziej obytych z technologią.
 • Sposób montażu – praktyczne stacje pogody dadzą Ci wybór: podpórka, aby postawić sprzęt na stole, blacie czy biurku, oraz możliwość montażu na ścianie.

Pomiary stacji pogodowych

Jakich pomiarów dokonują polecane stacje pogody? Infografika

 • Termometrmierzy temperaturę w domu, jak i poza nim (za sprawą czujników zewnętrznych). W drugim przypadku czujnik nie może być narażony na nasłonecznienie. Powinien też znajdować się 2 metry nad ziemią. Wtedy pomiary będą najdokładniejsze. Miły dodatek stanowi zawsze podawanie temperatury odczuwalnej. Stacja zestawia wtedy temperaturę z wilgotnością i wiatrem.
 • Higrometrmierzy wilgotność powietrza (również zewnątrz, za sprawą czujnika). Bada więc mikroklimat, w którym żyjesz. Ważne narzędzie dla osób z dolegliwościami układu oddechowego (zbyt suche powietrze podrażnia błony śluzowe, a zbyt wilgotne utrudnia oddychanie).
 • Barometranalizuje ciśnienie atmosferyczne (podawane w hektopaskalach) oraz jego trend i przewidywane zmiany (zależnie od stacji meteo). To istotne dla meteopatów, czyli osób wrażliwych na zmiany pogody.
 • Deszczomierzmierzy ilość opadów atmosferycznych. Niektóre stacje uwzględniają sam deszcz, inne również śnieg. Przydatne narzędzie dla ogrodników bądź rolników.
 • Wiatromierz (anemometr)mierzy prędkość i kierunek wiatru. W tym przypadku czujnik najlepiej zamontować wysoko, np. na dachu. Nie może być czymś zasłonięty. Narzędzie raczej dla entuzjastów pogodowych analiz.
 • Pomiar jakości powietrza (stężenia CO2) – najczęściej idzie w parze z inteligentnymi powiadomieniami. Gdy stężenie CO2 jest zbyt wysokie, stacja puszcza sygnał, aby przewietrzyć pokój bądź sypialnię. Dzięki temu narzędziu szybko dowiesz się, czy potrzebujesz oczyszczacza powietrza.
 • Pomiar poziomu hałasu – mniej użyteczna funkcja od poprzednich, bo czasem trudno wpłynąć na poziom hałasu, który nas otacza. Ma więc rolę czysto informacyjną.
 • Promieniowanie UV – promienie słoneczne są potrzebne każdemu człowiekowi, ale podczas letnich upałów dają w kość. Chodzi szczególnie o osoby o jaśniejszej karnacji, najmłodszych, jak i seniorów. Stacja z miernikiem promieniowania UV pokazuje kilka poziomów zagrożenia, np. małe, średnie, wysokie. Nie zapomnisz wtedy o nakryciu głowy bądź zabezpieczeniu skóry kremem.
 • Fazy księżyca – wiele osób twierdzi, że fazy księżyca wpływają na samopoczucie. Dla mnie jest to mniej istotne narzędzie, choć niektórzy go wymagają.

Dodatkowe funkcje stacji pogodowych

Dodatkowe funkcje najlepszych stacji pogody - Infografika

 • Prognoza pogody – czyli funkcja pogodynki. Poinformuje Cię o nadchodzącym zachmurzeniu, deszczu, nawałnicy, sztormie, śniegu czy uciążliwym upale. Lepiej zaplanujesz aktywność na najbliższe dni, np. wycieczkę, pobyt na działce, żeglugę itp. Ta funkcja ściąga dane z internetu (stacja pogody z Wi-Fi) albo odbiera sygnał HGB. Drugi sposób jest lepszy, lecz dotyczy tylko kilku większych miast w Polsce.
 • Pamięć pomiarów – czyli zapis danych historycznych. Coś dla osób lubiących analizę warunków atmosferycznych, ale też dla ogrodników czy rolników.
 • Datownik/kalendarz – obecny praktycznie w każdej stacji meteo.
 • Zegar – jak wyżej. Do tego powinien sam zmieniać czas z letniego na zimowy i odwrotnie. Pozytywne opinie zbiera także funkcja pokazywanie godzin wschodów i zachodów słońca.
 • Budziknajlepiej z podwójnym alarmem. Wtedy Twoja druga połówka wstająca o innej godzinie skorzysta z dodatkowego alarmu. Przyda się też funkcja drzemki. Dzięki tej funkcji zastąpisz nawet dobry radiobudzik.
 • Radio – stacja pogodowa z radiem? Możliwe, choć nie tak często spotykane.
 • Projektor – stacja pogody z projektorem rzuca dane np. na ścianę. Dla mnie to raczej bajer, choć niektóre osoby poszukują tej funkcji.
 • Alarmyrozszerzają zastosowanie i przydatność sprzętu. Ostrzegają np. przed: oblodzeniem (szronem), mrozem czy nadchodzącym skwarem (wskaźnik gorąca). Funkcjonalne modele wskazują nawet zagrożenie pleśnią w danym pomieszczeniu.

Po takiej dawce wiedzy wiesz, jaka stacja pogody do domu będzie dla Ciebie najlepsza! Nie musisz pytać o to na forum czy czytać innych poradników oraz zestawień.

Jeżeli pragniesz podzielić się opinią lub masz dodatkowe pytanie, skorzystaj z sekcji komentarzy.

Podoba Ci się na PROrankingach? Jeżeli tak, to:

[Głosów: 4   Average: 5/5]

Dodaj komentarz

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments