W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Oczyszczacz Powietrza Ranking 2024 | Opinie

author avatar
Łukasz Proszek
Aktualizacja:  29 kwietnia 2024
Komentarze:  14

Ranking oczyszczaczy powietrza pokaże Ci najwydajniejsze urządzenia do mieszkania lub domu. Każdy z polecanych uzdatniaczy zapewni Ci czyste powietrze. W efekcie poprawisz samopoczucie, a długofalowo także zdrowie. Zlikwidujesz smog, wirusy, bakterie, roztocza, kurz i alergeny. Najlepsze oczyszczacze często oferuję też dodatkowe funkcje. Poznaj topowe modele, a prędko wybierzesz coś dla siebie!

Najlepszy oczyszczacz powietrza - ranking, opinie, porównanie

Ranking oczyszczaczy powietrza 2024 - TOP 7

Philips AC3858/51

Philips AC3858/51 to najlepszy oczyszczacz powietrza do domu, który zajmuje pierwsze miejsce w rankingu. Skarb dla alergika i każdego, kto chce oddychać czystym powietrzem. Skutecznie usuwa smog, wirusy, bakterie, roztocza oraz kurz. Likwiduje też najmniejsze i najgroźniejsze cząsteczki (nawet 100 razy mniejsze, niż usuwają standardowe filtry HEPA). Trudno spotkać wydajniejszy sprzęt.

Philips AC3858/51 pozwoli Ci oddychać czystym powietrzem, zapomnisz o kaszlu i innych nieprzyjemnych dolegliwościach. Na trybie Turbo osiąga CADR na poziomie 610 m3/h. Prędko oczyszcza powietrze nawet na większym metrażu. Nadaje się do salonu z otwartą kuchnią. W trybie Auto sam dobiera wydajność do warunków. Nic nie musisz wtedy ustawiać. Jest także tryb nocny.

Jeżeli masz naprawdę uporczywą alergię i słaby stan powietrza w domu, wybierz Philips AC3858/51. To super wydajny uzdatniacz powietrza. W dodatku jego filtr NanoProtect HEPA wymienisz dopiero po 3 latach! Top oczyszczacz powietrza tani w eksploatacji.

Ocena produktu: 9.9/10
Sharp UA-HG60E-L

Sharp UA-HG60E-L, czyli wydajny oczyszczacz z nawilżaczem powietrza. Pełnoprawny sprzęt 2w1. Co ważne, obie te funkcje działają jednocześnie w trybie automatycznym. Wyobraź to sobie: włączasz tylko odpowiedni tryb, a po chwili cieszysz się świeżym, nawilżonym powietrzem. Zredukujesz w ten sposób ryzyko alergii i jakiegokolwiek innego dyskomfortu.

Ponadto to oczyszczacz powietrza z jonizatorem. Zatrzymuje 99,7% zanieczyszczeń, w tym grzyby, zarodniki pleśni, kurz czy smog. Zapewni korzystny mikroklimat w Twoim domu, uzyskując balans między jonami dodatnimi i ujemnymi. Ułatwi Ci pozbycie się nawet nieprzyjemnych zapachów. Wielozadaniowy model! Sprawdzi się na większym metrażu do 50 m2.

Sprawa jest prosta: gdy marzy Ci się profesjonalny oczyszczacz z funkcją nawilżania, Sharp FP-J60EUW jest dla Ciebie. Rzadko który model wykazuje taką wielofunkcyjność. Wystarczy Ci wtedy jeden sprzęt, aby uzyskać perfekcyjną jakość oraz wilgotność powietrza.

Ocena produktu: 9.75/10
Dyson TP09

Niezawodny oczyszczacz powietrza z funkcją chłodzenia. W upalne dni lata Dyson TP09 zapewni Ci dodatkowy komfort i ulgę. Przyda Ci się przez cały rok. Skutecznie usuwa smog, wirusy, bakterie, kurz, sierść zwierząt i szkodliwe gazy. Zwróć uwagę, że nie zajmuje dużo miejsca, a prezentuje się bardzo minimalistycznie. Wzbogaci wizualnie Twój salon, pokój bądź sypialnię.

Dyson zachwyca pod względem funkcji. To dobry oczyszczacz powietrza z trybem nocnym, a nawet oscylacją. Obraca się, rozpraszając czyste powietrze na większym metrażu. Filtr katalityczny usuwa bardzo szkodliwy formaldehyd. W dodatku nie wymaga wymiany (sam się regeneruje). Do dyspozycji dostaniesz przejrzystą, dobrze ocenianą aplikację mobilną.

Rozglądając się za oczyszczaczem z funkcją chłodzenia, wybór staje się prosty. Tym bardziej jeśli oczekujesz najwyższej wydajności uzdatniania powietrza, którym oddychasz. Skuteczna walka z formaldehydem dodatkowo przekonuje do Dyson TP09.

Ocena produktu: 9.6/10
Electrolux Pure A9 PA91-605GY

Automatyczny oczyszczacz powietrza dla alergików i nie tylko. Samodzielnie bada poziom zanieczyszczenia (nawet na zewnątrz), dostosowując swoją wydajność. Prędko likwiduje 99,97% cząstek o wielkości 0,3 µm, obejmując swoim działaniem również te 0,1 µm. Tak w praktyce: eliminuje jakieś 99,9% domowych bakterii. Masz ten problem z głowy, wreszcie pooddychasz czystym powietrzem.

Zwróć uwagę na budowę sprzętu. Górna część to nie bajer. Swoją konstrukcją wywołuje płynny ruch spiralny. Realnie przyspiesza proces filtracji powietrza. Również dzięki temu Electrolux Pure A9 PA91-605GY sprawdza się jako wydajny pochłaniacz dymu papierosowego. Usuwa szkodliwe tlenki siarki czy azotu, chroniąc wszystkich domowników.

Cichy i skuteczny oczyszczacz powietrza do dużych pomieszczeń? Proszę bardzo, zamów Electrolux Pure A9 PA91-605GY. Niezwykle unowocześniony model, który stanowi teraz doskonały i opłacalny wybór. Polecam Ci go z ręką na sercu.

Ocena produktu: 9.5/10
Samsung AX60R5080WD

Samsung AX60R5080WD, czyli oczyszczacz powietrza przeciw alergenom i kurzowi. Wyłapie niemal wszystkie zanieczyszczenia w Twoim domu. Wliczają się w to cząstki PM1.0. Skuteczność działania zawdzięcza 3-stopniowemu systemowi filtracji (wkład wstępny, dezodoryzujący i HEPA). Samsung AX60R5080WD nie zajmuje dużo miejsca w pokoju i nie hałasuje zbyt mocno.

Wiedz, że ten pochłaniacz smogu likwiduje też sierść zwierzaków i kurz. Obsługuje tryb automatyczny oraz nocny (z poziomem hałasu tylko 21 dB). Zaoferuje Ci czytelny wyświetlacz, timer (ustalisz moment wyłączenia sprzętu) oraz aplikację mobilną. W przenoszeniu go pomogą Ci sprytnie schowane kółka. Jak na moje oko polecany oczyszczacz Samsung elegancko się prezentuje.

Samsung AX60R5080WD to bez wątpienia odpowiednio wydajny model w rozsądnej cenie. Sprawdzi się na większym metrażu (producent sugeruje do 60 m2). Ranking oczyszczaczy powietrza musiał Ci go zaprezentować. Dobra alternatywa dla jeszcze droższych sprzętów.

Ocena produktu: 9.46/10
Sharp KC-D40EUW

Bardzo dobry oczyszczacz powietrza przeciw kurzowi i innym zanieczyszczeniom podrażniającym drogi oddechowe. Sharp KC-D40EUW skutecznie wychwytuje wirusy, bakterie, różne alergeny i pył zawieszony. Sprzęt wyposażono w intuicyjny panel sterowania z wyświetlaczem. Szybko ustawisz właściwy tryb pracy (masz ich 7 do wyboru). Są w nim 4 filtry, w tym jeden pochłaniający brzydkie zapachy.

To solidny oczyszczacz powietrza z funkcją nawilżania i jonizacją. Na wyświetlaczu na bieżąco sprawdzisz poziom wilgotności i czystości powietrza, wszystko masz pod kontrolą. W razie potrzeby włączysz blokadę rodzicielską lub zaprogramujesz sprzęt, aby wyłączył się o określonej godzinie. Nowoczesna technologia Plasmacluster gwarantuje korzystny mikroklimat.

Sharp KC-D40EUW stanowi super wybór jako oczyszczacz z nawilżaczem do pomieszczeń do 26 m2. Jeżeli szukasz modelu o takich możliwościach, nie zastanawiaj się dłużej. Zapewnisz sobie czyste, nawilżone powietrze. Przydatne w sezonie grzewczym.

Ocena produktu: 9.37/10
Xiaomi Smart Air Purifier 4 Pro

Mały oczyszczacz powietrza do 1000 zł. Xiaomi Smart Air Purifier 4 Pro oczyści Twój dom z kurzu, pyłków, wirusów czy roztoczy. Zaoferuje Ci kilka trybów pracy, w tym automatyczny i nocny. Obsłużysz go na różne sposoby – poprzez dotykowe przyciski obok wyświetlacza OLED, aplikację na smartfonie lub asystenta głosowego. Nadaje się do wnętrz o powierzchni do 60 m2.

Ten polecany pochłaniacz wykrywa i wyłapuje cząstki PM2.5. Wiele osób używa go jako oczyszczacza powietrza do kuchni, a nie tylko do sypialni. Nie dziwię się temu, gdyż ekspresowo eliminuje opary powstałe po gotowaniu. Przydaje się posiadaczom zwierząt, redukując ilość sierści w domu (i neutralizując przykre zapachy). Trudno oczekiwać czegoś więcej w tej cenie.

Interesuje Cię najlepszy-najtańszy oczyszczacz powietrza? Zamów właśnie Xiaomi Smart Air Purifier 4 Pro. W tej kwocie zaoferuje Ci wybitne parametry. Przekładają się na skuteczne i szybkie oczyszczanie powietrza z ustrojstw, których nie chcesz wdychać.

Ocena produktu: 9.21/10

Najlepsze oczyszczacze powietrza - Ranking 2024

Oczyszczacz powietrza Philips AC3858/51

Oczyszczacz powietrza Philips AC3858/51

Philips AC3858/51 to najlepszy oczyszczacz powietrza ze wszystkich, jakie obecnie znajdziesz w sklepach. Zapewni Ci skuteczną eliminację różnych zanieczyszczeń, nie tylko kurzu, ale też wirusów, bakterii czy pyłu zawieszonego. W dodatku ten topowy oczyszczacz do domu jest cichy (tylko 34 dB).Gwarancja czystego powietrza w domu

Po to kupujesz dobry oczyszczacz powietrza, aby rzeczywiście zlikwidował wszelkie ustrojstwa, prawda? Pragniesz ochronić siebie oraz swoją rodzinę. Wybierając Philips AC3858/51, zyskasz niezawodnego pomocnika w tym zadaniu.

To jeden z najwydajniejszych oczyszczaczy powietrza do domu, jaki kiedykolwiek powstał. Współczynnik CADR osiąga zawrotne 610 m3/h. Odbija się na efektywnym zasięgu działania do 73 m2! Sprzęt pokonuje 99,97% zanieczyszczeń mniejszych od najmniejszego wirusa. Radzi sobie z mikroskopijnymi drobnoustrojami.

Philips AC3858/51 to odpowiedni oczyszczacz powietrza na alergię i podobne problemy. W łatwy sposób polepszysz swoje samopoczucie. Zapomnisz o suchości w gardle, łzawieniu oczu czy ciągłym kichaniu. Wreszcie weźmiesz głęboki wdech, nie bojąc się, co będzie po nim.

Swoje dokłada potrójny system filtracji. W pierwszej fazie Philips sprawdza się jako pochłaniacz kurzu i sierści zwierząt. W drugiej likwiduje już najmniejsze drobiny. Wychwytuje pyłki roślin, alergeny, bakterie, wirusy, zarodniki pleśni i grzybów, smog oraz cząsteczki nawet 800 razy mniejsze od niego!

Ostatniej fazie pomaga fakt, że to profesjonalny oczyszczacz powietrza z filtrem węglowym. Neutralizuje szkodliwe gazy i nieprzyjemne zapachy. Wychwytuje nawet lotne związki organiczne. Rzecz jasna czasem wypada przewietrzyć filtr tego typu. Zwłaszcza gdy wcześniej złapie coś nieprzyjemnego.

W każdym razie prędko usuniesz widoczne zanieczyszczenia (kurz, sierść), te wyczuwalne (brzydki zapach) oraz niezauważalne (alergeny, wirusy, bakterie itp.). To wszystko przy szybkim działaniu jednego, zgrabnego sprzętu pokojowego.

Mnogość trybów pracy

Philips AC3858/51 zaoferuje Ci różne tryby pracy. Swobodnie dopasujesz ten właściwy, w zależności od potrzeb i sytuacji. Bardzo to cenię w tym wysokiej jakości oczyszczaczu powietrza przeciw wirusom. Kilka kliknięć i dostosujesz sprzęt pod konkretne zadania.

Do wyboru masz: tryb automatyczny (wtedy nic nie regulujesz, urządzenie samo dobiera prędkość do warunków), turbo (ultra wydajny) i nocny. Ten ostatni wyłącza wszystkie światła i obniża poziom generowanego hałasu. Śpisz spokojnie, a urządzenie non stop oczyszcza powietrze ze szkodliwych drobnoustrojów i gazów.

Co więcej, nocny styl działania ma dodatkowy tryb. Pracuje na nim o 40% wydajniej, sprawiając ulgę alergikom. Gdy wykryje kurz, zwiększa prędkość oczyszczania, nadal nie przeszkadzając w odpoczynku.

No właśnie, to bardzo cichy oczyszczacz powietrza do pokoju dziecka lub sypialni. Nie powinien przekraczać 34 dB, a w trybie nocnym generuje jedynie 18 dB. Praktycznie bezgłośna praca!

Bezproblemowa obsługa

Nawet jeśli to Twój pierwszy oczyszczacz powietrza, na pewno szybko opanujesz jego obsługę. Wszystko ustawisz przy użyciu dużego wyświetlacza dotykowego. Zmienisz tam tryb, oświetlenie, a nawet sprawdzisz stan filtra. Pamiętając o trybie automatycznym, w zasadzie nic nie musisz regulować.

Ten przenośny oczyszczacz powietrza pokaże Ci na bieżąco jakość powietrza. Na wyświetlaczu zauważysz czytelny wskaźnik cząsteczek smogu, szkodliwych gazów i alergenów. Zawsze doskonale wiesz, czy powietrze w sypialni bądź pokoju dziecka wymaga oczyszczenia.

Jeśli zechcesz, do obsługi sprzętu wykorzystasz swój smartfon. To nowoczesny oczyszczacz powietrza z aplikacją mobilną. Po co Ci ona? Pokaże Ci chociażby stopień zanieczyszczenia powietrza i to nie tylko w domu, ale i w Twojej okolicy. Poinformuje także o aktualnym poziomie pylenia.

Philips AC3858/51 to rewelacyjny oczyszczacz powietrza dla astmatyka, alergika i każdego, kto nie chce wdychać zanieczyszczeń we własnym domu. Jego wydajność zdumiewa, podobnie jak nowoczesne funkcje, cicha praca oraz łatwa obsługa. Spełnia wszystkie najważniejsze założenia. Zasłużył na pozycję lidera w rankingu.

Tania eksploatacja

Na rynku znajdziesz wiele wydajnych oczyszczaczy. Nie wszystkie są jednak tanie w eksploatacji. A na pewno nie tak bardzo jak Philips AC3858/51. Wyobraź sobie, że jego najważniejszy filtr osiąga żywotność 3 lat. NanoProtect HEPA, bo tak się zwie, szczyci się zatem doskonałą trwałością.

W efekcie przez 3 lata od pierwszego użycia nie przejmujesz się dodatkowymi kosztami. Mało tego, producent często prowadzi akcje promocyjne. Wystarczy, że zarejestrujesz kupiony egzemplarz, a dostaniesz zapasowy filtr. Da Ci to aż 6 lat bez wymiany.

Dodam, że wraz z biegiem czasu wydajność filtra nie spada. Po np. 2 latach powinien równie dobrze usuwać dym papierosowy, alergeny, smog itp. Działa wręcz liniowo, co wyróżnia najlepsze oczyszczacze powietrza.

Oczyszczacz powietrza Sharp UA-HG60E-L

Oczyszczacz powietrza Sharp UA-HG60E-L

Trudno będzie Ci znaleźć bardziej wielofunkcyjny oczyszczacz powietrza, poważnie. Dosyć, że Sharp UA-HG60E-L usunie z powietrza wszelkie ustrojstwa, to jeszcze je nawilży. Korzysta przy tym z jonizatora, więc pełna paleta przydatnych mechanizmów pracy.Funkcja nawilżania

Mało jest na rynku oczyszczaczy 2w1 z funkcją nawilżania, jednak zalicza się do nich Sharp UA-HG60E-L. Mieści w sobie zbiornik na 3 l wody. Po napełnieniu go nie tylko poprawisz jakość powietrza, ale i uzyskasz pożądaną wilgotność. To ma szalenie dużo sensu. Zbyt suche powietrze stanowi przecież lepszy nośnik dla bakterii.

Rzecz jasna nawilżanie jak najbardziej może działać wraz z oczyszczaniem (również w trybie Auto). Nie stracisz czasu na 2 osobne cykle pracy. Wydajność tego sposobu pracy wynosi 200 – 630 ml/h. Wystarczająco dużo, aby np. w zimie prędko podnieść wilgotność powyżej 40%.

Zauważyłem jednak kilka niuansów. Urządzenie mogłoby automatycznie wyłączać nawilżanie w przypadku braku wody, a nie robi tego. Po drugie załączenie nawilżania zmniejsza obsługiwany metraż. Niemniej zasięg i tak pozostaje wtedy na wysokim poziomie, bo do 38 m2. Wystarczy na duży salon, nie wspominając o sypialni.

Wysoka skuteczność

Najlepsze oczyszczacze powietrza muszą szybko usuwać przeróżne drobiny. Sharp UA-HG60E-L to robi. Szczególnie że to oczyszczacz z jonizatorem. Jeszcze lepiej usunie z Twojego otoczenia pyłki, bakterie, alergeny itp. Wraz z filtracją HEPA likwiduje z powietrza 99,97% cząsteczek (w rozmiarze 0,3 mikrona).

Co tu dużo mówić, z wydajnością dużo lepiej być nie może. To jednak nie wszystko. To urządzenie do oczyszczania powietrza redukuje również nieprzyjemne zapachy. Walczy nawet z nadmiarem kurzu, więc zobaczysz go mniej na swoich meblach. Jasne, odkurzacza pewnie nie zastąpi, ale mu pomoże.

Zakres wydajności wynosi 72 – 408 m³/h w zależności od wybranego trybu. Bo tych masz kilka do wyboru. Ciekawie wypada Ion Shower. Przez godzinę generuje silny strumień jonów. W tym czasie pozbędziesz się nawet uporczywego zaduchu. Ucieszy Cię świeże i oczyszczone powietrze. Poprawisz swoje samopoczucie.

Jeszcze mniej typowy okazuje się Plasmacluster Spot. Otóż wtedy Sharp robi jako… odświeżacz do ubrań bądź butów! Tak, nie pomyliłem się. Urządzenie usunie z nich brzydki zapach. Mnogość trybów i rozwiązań zachwyca. A to jeszcze nie koniec, więc czytaj dalej.

Inteligentny oczyszczacz powietrza

Przed chwilą trochę odpłynęliśmy w wir wymyślnych trybów dostępnych w Sharp UA-HG60E-L. Wróćmy teraz do oczyszczania i nawilżania. Mój podziw wzbudził tryb automatyczny. Korzysta z pełnej palety czujników: kurzu (PM2.5), zapachów, wilgotności, a nawet temperatury, światła i ruchu.

Ogólnie trudno o bardziej zautomatyzowany tryb w tej kategorii. Sharp bada wszystko, co może, aby ustalić optymalne parametry pracy. Nie poświęcisz ani chwili na rozmyślania, co i jak ustawić. Zdasz się na ten nowoczesny i funkcjonalny oczyszczacz powietrza z rankingu.

Zawsze zyskasz pewność, że sprzęt tak steruje pracą wentylatora, aby zagwarantować Ci szybkie i najlepsze efekty. Nawet na wyższych ustawieniach pozostaje cichy. Nie powinien przekraczać 53 dB. Na trybach dostosowanych do nocnego użytku osiąga tylko 24 dB. Praktycznie go nie usłyszysz.

Przy tych wszystkich udogodnieniach to energooszczędny oczyszczacz powietrza do domu. Nie nadszarpnie domowego budżetu. Jego filtry też tego nie zrobią, gdyż na długo Ci wystarczą. Design cieszący oko, gabaryty nie za duże, więc finalnie nie widzę tu większych minusów… a za to całą armię zalet!

Oczyszczacz powietrza Dyson TP09

Oczyszczacz powietrza Dyson TP09

Innowacyjny oczyszczacz powietrza 2w1. Wielofunkcyjność objawia poprzez dodatkową funkcję chłodzenia. Przyda Ci się przez cały rok, skutecznie usuwając wszelkie zanieczyszczenia z powietrza. Wyróżnia się przy okazji ciekawą konstrukcją, pasując do minimalistycznych pomieszczeń.Dokładne oczyszczanie powietrza

Dyson TP09 wyróżnia się w rankingu nie tylko stylistyką czy kilkoma bajeranckimi funkcjami. To przede wszystkim szalenie wydajny sprzęt ze znakomitymi filtrami. W każdej sekundzie swojej pracy bada stan powietrza w Twoim domu. Wychwytuje ultradrobne cząstki, w tym szkodliwe gazy.

Sprzęt usuwa zarówno kurz i alergeny, jak również sierść zwierząt, bakterie, wirusy czy smog. Dodatkowo pochłania brzydkie zapachy, bo wyposażono go we wkład węglowy. Powietrze w Twoim domu stanie się czyste, a do tego świeże. Nie przejmujesz się alergiami.

Dyson wygląda na delikatne urządzenie, lecz w praktyce wykazuje zadziwiającą szczelność. Ten praktycznie bezawaryjny oczyszczacz powietrza nie wypuszcza nieczystości z powrotem. Odznacza się przy tym świetnym zasięgiem pracy. Wyłapie alergeny ze wszystkich zakamarków pomieszczenia, w którym go postawisz.

To dobry oczyszczacz powietrza nie tylko dla alergików. Nadaje się dla wszystkich osób chcących wyeliminować groźne zanieczyszczenia. Będzie czuwał nad Tobą oraz resztą domowników. Raport skuteczności jego pracy odczytasz z nowoczesnego wyświetlacza LCD.

Formaldehyd to już nie problem

Wiedz, że my, ludzie, mamy sporo niewidzialnych wrogów w swoich domostwach. Do jednych z groźniejszych należy formaldehyd. Jeżeli często go wdychasz, narażasz się na astmę oskrzelową. Niekorzystnie wpływa też na spojówki, wywołując częste łzawienie czy pieczenie oczu. Brzmi znajomo? No właśnie.

Najgorsze, że trudno się przed nim ochronić, a często gości w mieszkaniach (to składnik smogu, występuje też po prostu w meblach…). Rozwiązanie stanowi skuteczny oczyszczacz powietrza. Najlepiej taki, który wykrywa formaldehyd.

Tak, Dyson TP09 zalicza się do tego grona! Dysponuje półprzewodnikowym czujnikiem wyłapującym szkodliwe drobiny wspomnianej substancji. Mało tego, usuwa je specjalnym filtrem katalitycznym, który nie wymaga wymiany. Perfekcyjne rozwiązanie chroniące Ciebie oraz Twoją rodzinę.

Funkcja chłodzenia

Dyson TP09 to wielofunkcyjny oczyszczacz powietrza z funkcją chłodzenia. Sprawi Ci ulgę w najgorętsze dni lata. I nie jest to jedynie bajer. Mocny strumień powietrza rzeczywiście niweluje negatywny wpływ upałów. Przydaje się zwłaszcza w mieszkaniach w bloku.

Co ważne, załączenie chłodzenia nie wyklucza skutecznego oczyszczania. Działa z nim w parze i nie zmniejsza wydajności. Z drugiej strony, w każdej chwili możesz wyłączyć zimny nawiew. Pełna swoboda!

Oczyszczacz powietrza Electrolux Pure A9 PA91-605GY

Oczyszczacz powietrza Electrolux Pure A9 PA91-605GY

Electrolux Pure A9 PA91-605GY należy do elitarnego grona oczyszczaczy, w przypadku których trudno się do czegoś przyczepić. Osiąga znakomite wyniki wydajności pracy. Nie brakuje mu automatyki działania. Wykonano go również perfekcyjnie. Pytając, jaki oczyszczacz powietrza wybrać, koniecznie poznaj model Electrolux!Zaawansowana automatyka działania

Aby oczyszczacz powietrza miał sens na trybie Auto, musi przede wszystkim dokładnie badać jakość powietrza. Electrolux Pure A9 PA91-605GY analizuje nawet stan na zewnętrz, a co dopiero w Twoim domu. Zapalisz w jego otoczeniu papierosa? Sprzęt momentalnie przełączy się na wyższe obroty.

Tak samo gdy wykryje za wysokie stężenie smogu. Albo większe skupisko unoszących się w powietrzu bakterii. I w ten właśnie sposób lokalizuje i usuwa masę niekorzystnych dla Ciebie drobin. Ty przy tym nie musisz nic regulować, aczkolwiek masz rzecz jasna taką możliwość.

W Electrolux Pure A9 PA91-605GY nie zabrakło czujnika światła. Ten element wyróżnia wyłącznie najlepsze oczyszczacze powietrza. Gdy sensor uzna, że ktoś właśnie zgasił światło, przełączy się na wręcz bezgłośny tryb nocny. To dobry oczyszczacz powietrza do sypialni bądź pokoju dziecka.

Wydajny, a cichy oczyszczacz powietrza

Oceniając osiągi Electrolux Pure A9 PA91-605GY… można się nieco zdziwić. I to bardzo pozytywnie! Współczynnik CADR, który najwięcej mówi o wydajności, dobija do aż 615 m3/h. Metrażu dotyczy kilka norm – na jednej producent podaje szalone 129 m2, a na drugiej 52 m2. Trzymałbym się tej mniejszej wartości, ale helloł: to nadal sporo!

W mojej opinii mówimy o oczyszczaczu nie tylko do domu, ale i np. do jakiejś przestrzeni biurowej. Zwłaszcza że ten efektywny pochłaniacz smogu i bakterii nie hałasuje nadmiernie. Na najprzydatniejszym trybie Auto prawie że go nie słychać. Zakres poziomu głośności wynosi 16 – 32 dB (zależnie od ustawień).

Kolejna cecha wyróżniająca to sposób dystrybucji świeżego, czystego powietrza. Budowa tego urządzenia ma sens. Wspomaga bowiem płynny ruch spiralny. Dla Ciebie oznacza to tyle, że pozbędziesz się szkodliwych drobin z każdego kąta pomieszczenia. Uzdatniacz działa równomiernie, precyzyjnie pokrywając dany obszar.

System filtracji wychwytuje 99% bakterii i substancji drażniących. Cały czas masz kontrolę nad stanem filtrów. Za sprawą aplikacji mobilnej możesz nawet zdalnie sterować pracą sprzętu. Nie jest to najmniejszy oczyszczacz. Jego cena także znaczna, ale uwierz: warto! Trudno znaleźć tak skuteczny, a mało hałaśliwy model.

Oczyszczacz powietrza Samsung AX60R5080WD

Oczyszczacz powietrza Samsung AX60R5080WD

Nowoczesny oczyszczacz powietrza z Wi-Fi. Wyposażony w liczne czujniki zagwarantuje Ci wysoką ochronę przed smogiem czy alergenami. W pewnym stopniu usuwa też kurz oraz sierść zwierzaków. Nadaje się do każdego pomieszczenia w domu. Zwłaszcza że radzi sobie na metrażu do 60 m2.Opłacalny oczyszczacz powietrza z rankingu

Jak już pewnie wiesz, dobre oczyszczacze powietrza kosztują swoje. Dlatego sporo osób szuka jakiejś alternatywy – złotego środka między wydajnością a rozsądną ceną. Samsung AX60R5080WD spełnia te potrzeby. Jego zasięg pracy obejmie nawet 60 m2 przy CADR wynoszącym 467 m3/h.

Duży wentylator ułatwia rozprowadzanie czystego powietrza. System filtracji neutralizuje szkodliwe cząsteczki, ale i brzydkie zapachy, kurz bądź sierść. Nie wspominając o pyłkach wywołujących alergiczny kaszel, katar lub inny dyskomfort. Od razu poczujesz się lepiej, mogąc bez przeszkód głębiej oddychać.

Laserowy czujnik wykrywa ekstremalnie małe cząstki PM1.0. Na najwyższych ustawieniach Samsung AX60R5080WD nie powinien przekraczać 50 dB. Na trybie nocnym osiąga tylko 21 dB. Kolejne dobre wyniki w przystępnej cenie. Nie wkurzy Cię irytujący hałas. Nie zabrakło również trybu automatycznego.

Przemyślana konstrukcja

Pod względem wyglądu zewnętrznego Samsung AX60R5080WD bardzo mi się podoba. Stylowy, zgrabny, nie za duży. Do tego z ukrytymi kółkami. Jeżeli zamierzasz często zmieniać lokalizację sprzętu, docenisz to rozwiązanie.

W górnej części natkniesz się na wprost przepiękny wyświetlacz. Istotne, że pozostaje praktyczny. Szybko pokaże Ci aktualny stan powietrza, w tym poziom zanieczyszczenia gazowego oraz stężenia drobnego pyłu. Tego typu informacje podrzuci Ci także aplikacja mobilna SmartThings.

Czyszczenie oraz wymiana filtrów to małe piwo. Obstawiam, że nie zmienisz przy tym lokacji tego dobrego oczyszczacza. Wszystko kryje się za przednim panelem, który z łatwością zdejmiesz, a później założysz. Z funkcji nie brakuje timera, alarmu dotyczącego wymiany filtra oraz blokady rodzicielskiej.

Oczyszczacz powietrza Sharp KC-D40EUW

Oczyszczacz powietrza Sharp KC-D40EUW

Smukły oczyszczacz powietrza o szerokim zastosowaniu. Zagwarantuje Ci funkcje: oczyszczania, jonizacji oraz nawilżania. Walczy z bakteriami, alergenami, ale i osiadającym na meblach kurzem. W zimniejszych porach roku uchroni Cię też przed zbyt suchym powietrzem.Wielofunkcyjność przede wszystkim!

Sharp KC-D40EUW oczaruje Cię swoimi możliwościami. To nie tylko oczyszczacz z jonizatorem, ale też nawilżacz powietrza. W sezonie grzewczym pozbędziesz się problemu ze zbyt suchym powietrzem. Prędko przywrócisz jego poziom powyżej 40%. Zapomnisz o łzawiących oczach bądź irytującej suchości w gardle czy nosie.

Co ciekawe i co wyróżnia najlepsze oczyszczacze Sharp, urządzenie redukuje elektryczność statyczną. Co to oznacza? Mniej osiadającego na meblach kurzu. Idzie za tym jeszcze mniejsza podatność na alergie (oraz łatwiejsze sprzątanie). Nawiew równomiernie rozsyła oczyszczone powietrze. Nie wieje wyłącznie w jednym kierunku.

Dodam, że to jak najbardziej oczyszczacz powietrza na dym papierosowy. Pewnie, lepiej w ogóle nie palić, a zwłaszcza nie w domu. Jeżeli jednak nie dasz rady inaczej, Sharp prędko oczyści powietrze z zaduchu po paleniu. Kolejna ważna korzyść z nabycia go, mam rację?

Efektywne działanie

Sharp KC-D40EUW bazuje na 4 filtrach. Usunie z powietrza wokół Ciebie 99,97% niebezpiecznych cząsteczek. Najlepiej radzi sobie na metrażu do 25 – 26 m2. Wtedy do maksymalnie 50 minut uzyskasz najlepszy mikroklimat. A jeżeli nie chcesz głowić się na tym, jaki tryb wybrać, ustaw ten automatyczny.

Trybów w ogóle masz tu sporo do wyboru. Nocny gwarantuje cichą pracę, a Pollen nastawiono na eliminację pyłków z alergenami. Funkcja jonizacji jeszcze lepiej likwiduje bakterie oraz wirusy. Zarodniki pleśni czy nieprzyjemne zapachy to także już nie Twoje zmartwienie, posiadając ten sprzęt.

Producent deklaruje nawet 10 lat żywotności filtrów. Polecam Ci jednak raz na jakiś czas sprawdzać ich stan. Zwłaszcza przy naprawdę niskim poziomie jakości powietrza w domu. Niemniej masz przed sobą ogólnie tani w utrzymaniu oczyszczacz na roztocza, kurz, smog itp.

Oczyszczacz powietrza Xiaomi Smart Air Purifier 4 Pro

Oczyszczacz powietrza Xiaomi Smart Air Purifier 4 Pro

Kto powiedział, że najwydajniejsze oczyszczacze powietrza zawsze muszą być drogie? Z pewnością nie Xiaomi. Oferta tej znanej marki obejmuje również modele poniżej 1000 zł. Udowadnia to Xiaomi Smart Air Purifier 4 Pro redukujący nawet ilość kurzu w domu, a co dopiero bakterie czy alergeny.Ekonomiczny i tani oczyszczacz powietrza

Xiaomi to potrafi w tanie, a dobre sprzęty domowe, prawda? Potwierdza to rewelacyjny Xiaomi Smart Air Purifier 4 Pro. To wydajny oczyszczacz powietrza dla palaczy, alergików, astmatyków czy posiadaczy zwierząt. Radzi sobie na metrażu dochodzącym do 60 m2, korzystając z jonizacji. CADR osiąga tu świetne 500 m3/h.

Dla Ciebie oznacza to po prostu szybkie efekty. Usuniesz pyłki wywołujące alergię. Tak samo inne cząsteczki PM2.5, których nie widać, ale które szkodzą zdrowiu bądź samopoczuciu. Bez obaw użyjesz tego modelu w pokoju swojej pociechy. Na upartego zastąpi Ci okap w kuchni, pozbywając się oparów po smażeniu.

Wlot powietrza dookoła oferuje równomierne zasysanie słabej jakości powietrza. Odświeżenie sypialni trwa dosłownie minuty. W większym salonie wystarczy ok. 10 minut, aby odczuć zmianę na plus. Pokaże Ci to zresztą czytelny wyświetlacz. Masz wszystko pod kontrolą i wiesz, jak czystym powietrzem oddychasz.

Łatwa obsługa

Filtr łatwo wymienisz, choć po zakupie nie nastąpi to zbyt szybko. Xiaomi deklaruje żywotność na poziomie 6 – 12 miesięcy, w zależności od stanu oczyszczanego powietrza. Co istotne, masz tu tylko jeden filtr wielofunkcyjny. Do jego zadań należy także eliminacja przykrych zapachów.

Tryb automatyczny uwolni Cię od zagadek, co i jak ustawić. A tryb nocny? Obecny, choć nie aż tak cichy jak w droższych modelach (osiąga 33,7 dB, ale pamiętajmy o cenie tego sprzętu). Jeżeli wolisz manualne ustawienia, zrobisz to dotykowymi przyciskami, aplikacją, a nawet swoim głosem.

Układ na nowoczesnym ekranie przypadnie Ci do gustu. Trudno się tu w czymś pogubić. W efekcie nie musisz długo wertować instrukcji obsługi. Oprócz danych liczbowych zauważysz prosty wskaźnik. Jego kolor od razu powie Ci, jaki jest aktualny stan powietrza. Łatwizna!

Oczyszczacz powietrza - Ceny

Ceny oczyszczaczy powietrza zaczynają się od kilkuset złotych, a kończą nawet na ponad 4000 zł. Największą popularnością cieszą się wysokiej jakości modele od 1500 zł do 3000 zł. Bez trudu znajdziesz wśród nich wydajne oczyszczacze na większe powierzchnie.

Zazwyczaj wraz ze wzrostem ceny spada generowany hałas, a poprawie ulega ogólna skuteczność. Zyskuje na tym również wykonanie. Ponadto w wyższym segmencie cenowym łatwiej o wielofunkcyjny model, np. z funkcją nawilżania lub chłodzenia.

Jakiej firmy oczyszczacz powietrza?

Najlepsi producenci oczyszczaczy powietrza to: Philips, Sharp, Dyson, Electrolux i Samsung. Produkują skuteczne i nie za głośne pochłaniacze alergenów, które potrafią przy okazji redukować ilość kurzu, a nawet sierść zwierząt. Mają solidne systemy filtracji. Rzadko ulegają awariom, oferując też wiele trybów pracy oraz funkcji.

Dysponując niższym budżetem, spójrz z kolei na dobre i tanie oczyszczacze powietrza Xiaomi. Ten producent także ma tu sporo do powiedzenia. Nie są to może tak ultra ciche oraz luksusowo wykonane urządzenia, ale dają radę.

Podsumowanie

Polecane oczyszczacze powietrza z rankingu bardzo szybko usuwają szkodliwe alergeny, ale też nieprzyjemne zapachy, np. dym papierosowy. Teraz nie musisz pytać o taki sprzęt na forum bądź czytać innych blogów, bo wiesz, na który oczyszczacz postawić.

Taki sprzęt przyda Ci się przez cały rok, szczególnie gdy cierpisz na alergię lub po prostu żyjesz w większym mieście. W lecie sporo pyłków, w zimie smog, a problemem praktycznie w każdym domostwie jest zbierający się kurz.

Po co to wdychać? Dobry oczyszczacz powietrza dla alergików usunie wszelkie zanieczyszczenia. Uchroni przed nimi Ciebie i Twoich najbliższych.

Niektóre urządzenia z tej kategorii wpływają także na kontrolę wilgotności. Na moim portalu znajdziesz jednak osobne maszyny do tego zadania.

Nadmiar wilgoci redukują najlepsze osuszacze powietrza. Nie pozwolą na rozwój pleśni czy pojawienie się grzyba w mieszkaniu lub domu.

Powietrze jest zbyt suche, przez co odczuwasz dyskomfort? Wtedy zobacz ranking nawilżaczy powietrza. Szybko zwiększają poziom wilgotności i oferują przydatne funkcje dodatkowe. Ranking nawilżaczy powietrza dla dzieci pokaże Ci z kolei modele, które oprócz wydajności zaskakują cichą pracą i nie za dużymi gabarytami.

Oceń publikację
[Głosy: 5 Średnia: 4.4]

Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

Subscribe
Powiadom o
14 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
krzysztof
3 miesięcy temu

a co sądzi pan o oczyszczaczach klarta?

Mirek
5 miesięcy temu

Co sądzi Pan o Philipsie model AC3737/10?

Mirek
5 miesięcy temu

Czy mógłbyś mi doradzić co wybrać: Philips AC3737/10 czy Philips AC3854/10 i do tego dokupić osobno nawilżacz powietrza? Stoję przed dylematem czy jedno urządzenie 2w1 czy dwa osobne urządzenia tj. oczyszczacz i nawilżacz? Z góry bardzo dziękuję za poradę.

Filip
8 miesięcy temu

Cześć,
A co powiesz o oczyszczaczu Philips AC6608/10?

Filip
1 rok temu

Hej. Czy wiesz może jaka jest różnica między modelem AC3858/51 a AC3854/51 marki Philips?

Filip
1 rok temu

Cześć. Przymierzam się do zakupu oczyszczacza powietrza. W domu mam dość suche powietrze. Co byś mi polecił: oczyszczacz z funkcją nawilżania czy osobno oczyszczacz, a osobno nawilżacz?

Filip
1 rok temu

O, dzięki za linka. Na pewno przeczytam. A czy testowałeś może oczyszczacze SHARP UA-HG60E-L lub SHARP KC-G60EUW? Mają dużo pozytywnych opinii, ale wolę dopytać eksperta. 🙂

Filip
1 rok temu

Cześć, a co sądzisz o oczyszczaczu SHARP UA-HG60E-L lub SHARP KC-G60EUW?