W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Oczyszczacz Powietrza Ranking 2023 | Opinie

Czyste powietrze w domu lub mieszkaniu znacząco poprawia samopoczucie, a długofalowo także zdrowie. Jeżeli jednak pełno w nim smogu, wirusów, bakterii, roztoczy, kurzu i alergenów, musisz coś z tym zrobić. Najłatwiejszym rozwiązaniem jest dobry oczyszczacz powietrza. Wszystkie topowe modele uwzględnia mój niezależny ranking.

Najlepszy oczyszczacz powietrza - ranking, opinie, porównanie

Domowy oczyszczacz powietrza przydaje się w szczególności alergikom, ale i każdemu, kto chce usunąć z powietrza roztocza, cząsteczki kurzu, alergeny i inne zanieczyszczenia.

Sęk w tym, aby nabyć urządzenie, które jak najlepiej filtruje powietrze, jest tanie w utrzymaniu, funkcjonalne oraz proste w obsłudze. Właśnie takie produkty pokaże Ci mój aktualizowany ranking.

Dzięki temu szybko postawisz na dobry sprzęt do oczyszczania powietrza!

Ranking oczyszczaczy powietrza 2023 – TOP 15

Godny polecenia oczyszczacz powietrza do domu zamieszkiwanego przez alergika i każdego, kto chce oddychać czystym powietrzem. Skutecznie usuwa nie tylko smog, wirusy, bakterie, roztocza oraz kurz. Likwiduje najmniejsze i najgroźniejsze cząsteczki (nawet 100 razy mniejsze, niż usuwają standardowe filtry HEPA). Trudno spotkać wydajniejszy sprzęt.

Philips AC3858/51 pozwoli Ci oddychać czystym powietrzem, zapomnisz o kaszlu i innych nieprzyjemnych dolegliwościach. W mojej opinii to najlepszy oczyszczacz powietrza. Wpływa na to zarówno efektywność działania, jak i łatwa obsługa. Urządzenie oferuje dotykowy panel kontrolny oraz kilka trybów pracy do wyboru. Na ekranie sprawdzisz stan filtrów i dowiesz się, czy wymagają wymiany.

Nie musisz się martwić, że oczyszczacz negatywnie wpłynie na wystrój pomieszczenia. Uniwersalny design sprawia, że z łatwością dopasujesz go do swojego salonu czy każdego innego pokoju. Atutem jest też jego efektywność energetyczna, ponieważ w trybie nocnym za 8 h pracy zapłacisz tylko 2 grosze. To energooszczędny top oczyszczacz.

Inteligentny sprzęt, który cechuje prosty, ale estetyczny design. To oczyszczacz powietrza z jonizatorem, który zatrzymuje 99,7% zanieczyszczeń. Dodatkowo neutralizuje jony dodatnie i zapewnia korzystny mikroklimat w domu. Urządzenie ułatwi Ci pozbycie się nawet nieprzyjemnych zapachów, więc jest bardzo praktyczne. Oferuje timer do 12 godzin, w razie potrzeby go zaprogramujesz.

To dobry oczyszczacz powietrza do pokoju o większym metrażu, do 48 m2. Do wyboru masz 3 prędkości pracy, więc działanie dopasujesz do swoich potrzeb. Sprzęt wyróżnia się kilkustopniowym systemem filtracji powietrza w domu. Wymiana wkładów wyłapujących zanieczyszczenia czy jonizatora nie sprawi Ci żadnych trudności. Cała obsługa to w mojej ocenie banał.

Do wyróżnienia w rankingu przekonało mnie coś jeszcze: niskie koszty eksploatacji. W modelu Sharp znajdziesz 3 filtry: wstępny, z aktywnym węglem oraz HEPA13. Pierwszy jedynie czyścisz, nie podlega on wymianie. Pozostałe wykazują żywotność do 10 lat. Oszczędzisz sporo kasy. Sprytny wskaźnik pokaże Ci z kolei, kiedy wypada wyczyścić filtry.

Nowocześnie wyglądający oczyszczacz powietrza z filtrem NanoProtect HEPA. Skutecznie wyłapuje najdrobniejsze zanieczyszczenia (nawet 800 razy mniejsze od smogu). Wydajnością przebija wiele pochłaniaczy o 1000 zł droższych (lub jeszcze kosztowniejszych!). Współczynnik CADR osiąga aż 520 m3/h. Przekłada się na zasięg do 62 m2.

Sprzęt gwarantuje 3-stopniowy system filtracji zatrzymujący smog, wirusy i bakterie, alergeny, w tym roztocza. Oznacza skuteczną filtrację powietrza w domu, a więc bezpieczeństwo Twoje oraz Twoich bliskich. Philips AC3055/51 ponadto neutralizuje nieprzyjemne zapachy. Powietrze w Twoim domu jest czyste i świeże. O to chodzi w topowych modelach!

Do wyboru masz kilka trybów pracy: automatyczny, turbo, nocny i nocny antyalergiczny. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby włączyć urządzenie na noc, nikomu nie będzie przeszkadzać. To cichy i dobry oczyszczacz powietrza do salonu, sypialni czy pokoju dziecka. Bez trudu ustawisz go za sprawą czytelnego wyświetlacza. Sprawdzisz na nim też stężenie zanieczyszczeń.

Sprzęt, którego nie mógł nie uwzględnić ranking oczyszczaczy powietrza. 5-stopniowy system filtracji bardzo skutecznie wyłapuje różne zanieczyszczenia, w tym zarodniki pleśni, roztocza, wirusy i bakterie. Urządzenie wyposażono dodatkowo w jonizator i lampę UV-C LED, co zwiększa skuteczność jego pracy. To profesjonalny oczyszczacz powietrza z atestem PZH i systemem inteligentnych czujników.

Urządzenie oferuje 3 tryby pracy. Panel sterowania jest intuicyjny, dlatego obsługa nie wyda Ci się kłopotliwa. Ten oczyszczacz powietrza do mieszkania ustawisz również za pomocą swojego smartfona. Pozwalają na to wbudowany moduł Wi-Fi i specjalna aplikacja. Jakby tego było mało, sprzęt bardzo cicho pracuje i daje Ci do dyspozycji blokadę rodzicielską.

Niezawodny oczyszczacz powietrza z funkcją chłodzenia. Skutecznie usuwa smog, wirusy, bakterie, kurz, sierść zwierząt i szkodliwe gazy. Ze względu na nowoczesny design szybko dopasujesz sprzęt do wystroju pomieszczenia. Niezależnie od tego, gdzie go postawisz, nikomu nie będzie przeszkadzać. Urządzenie nie zajmuje dużo miejsca i nie jest hałaśliwe.

Sprzęt zachwyca pod względem funkcji. To dobry oczyszczacz powietrza z trybem nocnym, a nawet oscylacją. Obraca się, rozpraszając czyste powietrze na większym metrażu. Filtr katalityczny usuwa bardzo szkodliwy formaldehyd. W dodatku nie wymaga wymiany (sam się regeneruje). Do dyspozycji dostajesz przejrzystą, dobrze opiniowaną aplikację mobilną.

Electrolux Pure A9 PA91-605GY

Automatyczny oczyszczacz powietrza dla alergików i nie tylko. Samodzielnie bada poziom zanieczyszczenia (nawet na zewnątrz), dostosowując swoją wydajność. Prędko likwiduje 99,97% cząstek o wielkości 0,3 µm, obejmując swoim działaniem również te 0,1 µm. Tak w praktyce: eliminuje jakieś 99,9% domowych bakterii. Masz ten problem z głowy, oddychasz czystym powietrzem.

Zwróć uwagę na budowę sprzętu. Górna część to nie bajer. Swoją konstrukcją wywołuje płynny ruch spiralny. Realnie przyspiesza proces filtracji powietrza. Również dzięki temu Electrolux Pure A9 PA91-605GY sprawdza się jako wydajny pochłaniacz dymu papierosowego. Usuwa szkodliwe tlenki siarki czy azotu, chroniąc wszystkich domowników.

Xiaomi Mi Air Purifier Pro H

Urządzenie z białą obudową, które dobrze pasuje do nowoczesnych, jak i klasycznych wnętrz. Filtr HEPA H13 usuwa do 99,7%, takich jak alergeny, kurz, wirusy i bakterie. To oczyszczacz powietrza również na dym papierosowy, formaldehydy czy smog. Obsługujesz go za pomocą intuicyjnego wyświetlacza OLED lub aplikacji na smartfonie. Do wyboru masz 3 tryby pracy.

Jak pokazał test oczyszczaczy powietrza, urządzenie nie generuje dużego hałasu. Nie musisz się martwić, że będzie przeszkadzać Tobie lub pozostałym domownikom, także w nocy. Sprawdza się w pomieszczeniach o większym metrażu, nawet do 77 m2. Cecha najlepszych oczyszczaczy powietrza. Na plus elegancki wygląd i łatwa wymiana filtra.

TCL KJ866F

Dobrze oceniany oczyszczacz powietrza, który musiał trafić do rankingu. Dlaczego? Ponieważ zalicza się do ścisłej czołówki, jeżeli chodzi o wydajność. Usunie z powietrza, którym oddychasz, 99,97% zanieczyszczeń. Wyróżnia się przy tym ogromnym zasięgiem działania, nawet do 100 m2! Dobra opcja nie tylko do domu, ale i do przestrzeni biurowej czy usługowej.

Na cyfrowym wyświetlaczu od razu zauważysz przydatne dane. Chodzi nie tylko o jakość powietrza, ale i o aktualną temperaturę oraz wilgotność. Na pokładzie wszystkie najważniejsze filtry: HEPA13, węglowy i wstępny. Pochłaniacz radzi sobie zarówno z małymi cząsteczkami, jak i futrem zwierzaków czy włosami. Eliminuje szkodliwe opary, np. dym papierosowy.

Samsung AX60R5080WD

Oczyszczacz powietrza przeciw alergenom i kurzowi. Wyłapie niemal wszystkie zanieczyszczenia w Twoim domu. Skuteczność działania zawdzięcza 3-stopniowemu systemowi filtracji, w skład którego wchodzą wkład wstępny, dezodoryzujący i HEPA. Urządzenie nie zajmuje dużo miejsca w pokoju i nie hałasuje zbyt mocno. Konserwacja nie sprawi Ci problemu, czyszczenie i wymiana filtrów są bardzo proste.

Sprzętem sterujesz za pomocą panelu na obudowie lub smartfona, zależnie od swoich potrzeb. Dzięki blokadzie rodzicielskiej masz pewność, że dzieci nie zmienią samodzielnie ustawień. Do dyspozycji dostajesz również praktyczny timer. To odpowiedni oczyszczacz powietrza dla palaczy, gdyż neutralizuje nieprzyjemny zapach dymu papierosowego.

Coway Storm AP1516D

Pokojowy oczyszczacz powietrza dobrej jakości, który zbiera same pozytywne opinie. Nie ma się co dziwić. Nie kosztuje jeszcze fortuny, a sprawnie usuwa szkodliwe drobnoustroje z metrażu do 70 m2. Jego laserowy czujnik bez trudu wykrywa pyły PM2.5, chroniąc Twoje zdrowie. Do dyspozycji masz wiele trybów cyrkulacji, jak i ten nocny.

Coway Storm AP1516D nie wybrzydza co do miejsca pracy. Wypuszcza powietrze górnym wlotem, przednim lub z obu. To przy tym mało awaryjny oczyszczacz powietrza przeciw wirusom. Częstą wymianą filtrów także się nie przejmujesz. Wstępny wymaga jedynie okresowej konserwacji (co kilka tygodni), a HEPA klasy H12 wytrzymuje do roku działania.

Sharp KC-D40EUW

Bardzo dobry oczyszczacz powietrza przeciw kurzowi i innym zanieczyszczeniom podrażniającym drogi oddechowe. Skutecznie wychwytuje wirusy, bakterie, różne alergeny i pył zawieszony. Sprzęt wyposażono w intuicyjny panel sterowania z wyświetlaczem, szybko ustawisz właściwy tryb pracy (masz ich 7 do wyboru). Są w nim 4 filtry, w tym jeden pochłaniający brzydkie zapachy.

To oczyszczacz powietrza z funkcją nawilżania i jonizacją. Na wyświetlaczu na bieżąco sprawdzasz poziom wilgotności i czystości powietrza, wszystko masz pod kontrolą. W razie potrzeby włączysz blokadę rodzicielską lub zaprogramujesz sprzęt, aby wyłączył się o określonej godzinie. Nowoczesna technologia Plasmacluster gwarantuje korzystny mikroklimat.

Xiaomi Smart Air Purifier 4

Mały oczyszczacz powietrza do 1000 zł. Oczyści Twój dom z kurzu, sierści zwierząt, pyłków, wirusów czy pleśni. Urządzenie oferuje kilka trybów pracy, w tym automatyczny i nocny. Sterujesz nim na różne sposoby, poprzez dotykowy wyświetlacz OLED, aplikację na smartfonie lub asystenta głosowego. Sprzęt wyposażono w czujniki jakości powietrza, temperatury i wilgotności.

Oczyszczacz nadaje się do wnętrz o powierzchni do 48 m2. Jego działanie opiera się na 3-stopniowym systemie filtracji. W jego skład wchodzą wkład z węglem aktywnym, PET i HEPA. Urządzenie ładnie się prezentuje, dzięki białej obudowie łatwo dopasujesz je do pomieszczenia, niezależnie od wystroju. Co istotne, ma kompaktowe wymiary.

Sharp FP-J40EUW

Sprzęt, który cechuje bardzo cicha praca, dlatego dobrze sprawdzi się w sypialni Twojej lub dziecka. Samodzielnie ustawiasz odpowiedni tryb pracy, dostępny jest m.in. auto i nocny. Ten elektryczny oczyszczacz powietrza wyłapuje zarówno kurz, jak i wirusy, bakterie, pyłki, a nawet zarodniki pleśni. Wytwarza jony ujemne i eliminuje nieprzyjemne zapachy.

To oczyszczacz powietrza dla alergików i osób wrażliwych. Cechuje go energooszczędność, solidność i łatwa obsługa. Urządzenie oferuje 4-stopniowy system filtracji. Producent wyposażył sprzęt w przydatne udogodnienia, jak np.: timer, wskaźnik wymiany filtra, blokada rodzicielska czy funkcja Autorestart. Urządzenie ładnie się prezentuje i nie zajmuje dużo miejsca w pokoju.

Viomi Smart Air Purifier Pro

Ranking oczyszczaczy powietrza musiał uwzględnić ten sprzęt. Sprawdzi się w małych, jak i większych pomieszczeniach, do 60 m2. 4-stopniowa filtracja skutecznie neutralizuje bakterie, wirusy, roztocza, pleśń i inne alergeny; dobrze radzi sobie też z pyłem zawieszonym. Urządzenie przystosowano do użytku nie tylko w dzień, ale i w nocy, nie generuje dużego hałasu.

Łatwa obsługa to jedna z największych zalet oczyszczacza. Dotykowy panel i czytelny wyświetlacz sprawiają, że bez problemu dostosujesz intensywność filtracji powietrza do własnych potrzeb. Wiedz, że sprzęt oferuje lampę UV, która zwabia, a później neutralizuje uciążliwe insekty, takie jak komary. To użyteczny sprzęt pozwalający na zdalne sterowanie aplikacją.

SilverCrest SLR 30 A1

Tani oczyszczacz powietrza z systemem 3-stopniowej filtracji i generatorem jonów ujemnych. Nie tylko wyłapuje zanieczyszczenia, ale też poprawia mikroklimat w domu. Za pomocą kolorowego wskaźnika LED sprzęt pokazuje Ci jakość powietrza. Wyposażono go także we wskaźnik wymiany filtra, dlatego wszystko masz pod kontrolą. Nie zastanawiasz się, kiedy trzeba założyć nowy wkład, to bardzo wygodne.

Urządzenie oferuje 4 tryby pracy i timer do 8 godzin. To dobry oczyszczacz powietrza z Lidla nie tylko dla alergików, ale i wszystkich innych osób, którym przeszkadza kurz czy inne zanieczyszczenia. Jest niewielki i elegancki, stanie się dodatkową ozdobą wnętrza. Do obsługi sprzętu służy panel dotykowy, więc na pewno sobie poradzisz.

Najlepsze oczyszczacze powietrza – Ranking 2023

Oczyszczacz Philips AC3858/51

Oczyszczacz powietrza Philips AC3858/51

Philips AC3858/51 to najlepszy oczyszczacz powietrza ze wszystkich, jakie obecnie znajdziesz w sklepach. Zapewnia skuteczną eliminację różnych zanieczyszczeń, nie tylko kurzu, ale też wirusów, bakterii czy pyłu zawieszonego. Jedną z zalet sprzętu jest łatwa obsługa. W dodatku ten topowy oczyszczacz do domu jest cichy.


Kliknij i kup Philips AC3858/51

Philips
EURO
OleOle
MediaMarkt


Gwarancja czystego powietrza w domu

Po to kupujesz dobry oczyszczacz powietrza, aby rzeczywiście likwidował wszelkie ustrojstwa, prawda? Pragniesz ochronić siebie oraz swoją rodzinę. Wybierając Philips AC3858/51, zyskujesz niezawodnego pomocnika w tym zadaniu.

To jeden z najwydajniejszych oczyszczaczy powietrza do domu, jaki kiedykolwiek powstał. Współczynnik CADR osiąga zwrotne 610 m3/h. Odbija się na efektywnym zasięgu działania do 73 m2! Sprzęt pokonuje 99,97% zanieczyszczeń mniejszych od najmniejszego wirusa. Radzi sobie z mikroskopijnymi drobnoustrojami.

Philips AC3858/51 to odpowiedni oczyszczacz powietrza na alergię i podobne problemy. W łatwy sposób polepszysz swoje samopoczucie. Zapomnisz o suchości w gardle, łzawieniu oczu czy ciągłym kichaniu. Wreszcie weźmiesz głęboki wdech, nie bojąc się, co będzie po nim.

Swoje dokłada potrójny system filtracji. W pierwszej fazie Philips sprawdza się jako pochłaniacz kurzu i sierści zwierząt. W drugiej likwiduje już najmniejsze drobiny. Wychwytuje pyłki roślin, alergeny, bakterie, wirusy, zarodniki pleśni i grzybów, smog oraz cząsteczki nawet 800 razy mniejsze od niego!

Ostatniej fazie pomaga fakt, że to profesjonalny oczyszczacz powietrza z filtrem węglowym. Neutralizuje szkodliwe gazy i nieprzyjemne zapachy. Wychwytuje nawet lotne związki organiczne, a więc działa bardzo efektywnie.

Sporo zalet, prawda? Prędko usuniesz widoczne zanieczyszczenia (kurz, sierść), te wyczuwalne (brzydki zapach) oraz oczywiście niezauważalne (alergeny, wirusy, bakterie itp.). To wszystko przy szybkim działaniu jednego, zgrabnego sprzętu pokojowego.

Dowolnie zmieniaj tryb

Philips AC3858/51 zaoferuje Ci różne tryby pracy. Swobodnie dopasowujesz ten właściwy, w zależności od potrzeb i sytuacji. Bardzo to cenię w tym wysokiej jakości oczyszczaczu powietrza przeciw wirusom. Kilka kliknięć i dostosujesz sprzęt pod konkretne zadania.

Do wyboru masz: tryb automatyczny (nie nie regulujesz, urządzenie samo dobiera prędkość do warunków), turbo (ultra wydajny) i nocny. Ten ostatni wyłącza wszystkie światła i obniża poziom generowanego hałasu. Śpisz spokojnie, a urządzenie non stop oczyszcza powietrze ze szkodliwych drobnoustrojów i gazów.

Co więcej, nocny styl działania ma dodatkowy tryb. Pracuje na nim o 40% wydajniej, sprawiając ulgę alergikom. Gdy wykryje kurz, zwiększa prędkość oczyszczania, nadal nie przeszkadzając w odpoczynku.

No właśnie, to bardzo cichy oczyszczacz powietrza do pokoju dziecka lub sypialni. Nie powinien przekraczać 34 dB, a w trybie nocnym generuje jedynie 18 dB. Praktycznie bezgłośna praca!

Bezproblemowa obsługa

Nawet jeśli to Twój pierwszy oczyszczacz powietrza, na pewno szybko opanujesz jego obsługę. Wszystko ustawiasz przy użyciu dużego wyświetlacza dotykowego. Zmieniasz tam tryb, sterujesz oświetleniem, a nawet sprawdzasz stan filtra. Pamiętając o trybie automatycznym, w zasadzie nic nie musisz regulować.

Ten przenośny oczyszczacz powietrza pokazuje Ci na bieżąco jakość powietrza. Na wyświetlaczu widzisz wskaźnik cząsteczek smogu, szkodliwych gazów i alergenów.

Zawsze doskonale wiesz, czy powietrze w sypialni bądź pokoju dziecka wymaga oczyszczenia. Nie marnujesz niepotrzebnie energii, gdy nie unosi się za dużo cząsteczek pyłów zawieszonych.

Jeśli chcesz, do obsługi sprzętu wykorzystasz swój smartfon. To nowoczesny oczyszczacz powietrza z aplikacją mobilną. Po co Ci ona? Pokaże Ci chociażby stopień zanieczyszczenia powietrza i to nie tylko w domu, ale i w Twojej okolicy! Informuje także o aktualnym poziomie pylenia.

Philips AC3858/51 to rewelacyjny oczyszczacz powietrza dla astmatyka, alergika i każdego, kto nie chce wdychać zanieczyszczeń we własnym domu. Jego wydajność zdumiewa, podobnie jak nowoczesne funkcje, cicha praca oraz łatwa obsługa. Spełnia wszystkie najważniejsze założenia. Zdecydowanie zasłużył na pozycję lidera w rankingu.

Oczyszczacz Sharp FP-J60EUW

Oczyszczacz powietrza Sharp FP-J60EUW

Tani w utrzymaniu domowy oczyszczacz powietrza Sharp FP-J60EUW polecam do pomieszczeń o powierzchni do 48 m2. Ze względu na 7 trybów pracy sposób jego działania precyzyjnie dostosujesz do swoich potrzeb. Za pomocą tego sprzętu pozbędziesz się alergenów, pyłków, wirusów i bakterii. Więcej zalet urządzenia poznasz, czytając poniższą opinię.


Kliknij i kup Sharp FP-J60EUW

EURO
Empik


Oczyszczacz powietrza z jonizatorem

Sharp FP-J60EUW to nie tylko oczyszczacz, ale też skuteczny jonizator powietrza. Producent wyposażył go w technologię Plasmacluster, w efekcie czego wytwarza jony. Sprzęt neutralizuje krążące w powietrzu szkodliwe substancje i tworzy w domu przyjazny mikroklimat. Prędko odczujesz zmianę na plus.

Urządzenie wyposażono w 3 filtry, czyli wstępny, węglowy i HEPA. Takie połączenie gwarantuje eliminację nawet bardzo drobnych cząsteczek. Masz pewność, że pyłki nie trafią do Twoich płuc.

Druga sprawa, że ten oczyszczacz powietrza z filtrem HEPA zatrzymuje też większe nieczystości. Chodzi o kurz, sierść, a nawet włosy czy okruchy! Dosyć, że pooddychasz dużo świeższym powietrzem, to jeszcze odkurzanie domostwa pójdzie Ci łatwiej (i nie będzie upierdliwie częste, skoro sporo zbiera już sam oczyszczacz).

Mało tego, nieprzyjemne zapachy także masz z głowy, a raczej z nosa. Radzi sobie z nimi filtr z aktywnym węglem. Eliminuje m.in. formaldehyd. Cóż to za ustrojstwo? Trujący gaz, w pewnych aspektach podobny do smogu. Jeżeli regularnie go wdychasz, to narażasz się na astmę oskrzelową. Sharp sobie z nim radzi.

Niezawodna praca o każdej porze

Z oczyszczacza korzystasz, jak chcesz i kiedy chcesz. Włącz program automatyczny lub wybrany manualny i ciesz się czystym powietrzem przez całą dobę. Sharp FP-J60EUW oferuje nawet tryb nocny bezszelestny. Obniża maksymalnie głośność pracy, ale nie wpływa negatywnie na skuteczność oczyszczania.

Generuje na nim zaledwie 15 dB, więc trudno będzie Ci cokolwiek wtedy usłyszeć. Urządzenie sprawdzi się zatem w Twojej sypialni. Jeśli pojawi się taka konieczność, nic nie stoi na przeszkodzie, aby umieścić go w pokoju malucha.

Dźwięki wydawane przez oczyszczacz nie zakłócą snu domowników. To zdecydowanie jeden z najcichszych oczyszczaczy powietrza do domu. Nawet na maksymalnych obrotach nie irytuje hałasem.

Praktyczność w każdym calu

Ten oczyszczacz powietrza z jonizacją wyróżnia się estetycznym designem. Z uwagi na białą obudowę szybko dopasujesz go do mebli i innych elementów wyposażenia wnętrza. Sprzęt nie stworzy z nimi mocnego kontrastu.

Na bieżąco monitorujesz jakość powietrza w domu, ale i stan filtrów. Dobrze wiesz, kiedy trzeba je wymienić, nad niczym się nie zastanawiasz.

A skoro o filtrach mowa: stanowią ogromny plus! Dlaczego? Ponieważ nie narażają Cię na wysokie koszty. W zasadzie filtry jedynie czyścisz, nie wydajesz pieniędzy na nowe. Wstępnego nie musisz w ogóle wymieniać, a węglowy oraz HEPA działają do 10 lat.

Jak pokazuje test oczyszczaczy powietrza, Sharp FP-J60EUW uznaje się za praktyczny także za sprawą blokady rodzicielskiej. Włącz ją, aby mieć pewność, że dzieci same nie zmienią ustawień. Znaczenie w kwestii użyteczności ma też timer. Zaprogramujesz nim czas pracy sprzętu.

Do pełni szczęścia zabrakło mi jedynie kółek transportowych. Jeżeli jednak nie zamierzasz zbyt często przenosić sprzętu, to nie zrobi Ci to różnicy. Zresztą ten japoński oczyszczacz powietrza nie waży nie wiadomo ile. Ciężar osiąga 10 kg, więc obstawiam, że poradzisz sobie ze zmianą umiejscowienia sprzętu, gdy zajdzie taka potrzeba.

Oczyszczacz Philips AC3055/51

Oczyszczacz powietrza Philips AC3055/51

Oczyszczacz powietrza na roztocza i pyłki Philips AC3055/51 to sprzęt, który bez trudu obsłużysz. Zrobisz to za pomocą czytelnego, dotykowego wyświetlacza lub swojego smartfona, po zainstalowaniu aplikacji. Urządzenie docenisz zarówno za efektywną pracę, jak i komfort użytkowania. Przeczytaj recenzję, a szybko się dowiesz, co jeszcze zyskasz po zakupie.


Kliknij i kup Philips AC3055/51

Philips
MediaExpert
Electro


Skuteczny oczyszczacz do małych i dużych pomieszczeń

Ranking oczyszczaczy powietrza nie mógł pominąć Philips AC3055/51. To sprzęt odpowiedni do małych, ale też większych pomieszczeń, o powierzchni do 62 m2. Zasługa znakomitego współczynnika CADR, czyli ogólnej wydajności. Dobija do 520 m3/h.

W zależności od potrzeb ustawisz tryb automatyczny, turbo lub nocny. Samodzielnie zdecydujesz, jak szybko oczyszczacz usuwa krążące w powietrzu zanieczyszczenia. Albo zdajesz się na jego zautomatyzowane działanie. Wtedy niczym się nie przejmujesz. Zawsze masz gwarancję najwydajniejszego usuwania zanieczyszczeń.

Urządzenie sprawdzi się niemal w każdym pomieszczeniu w domu. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby co pewien czas przestawić pochłaniacz, np. z salonu do sypialni lub korytarza.

Pamiętając o imponującym zasięgu działania, Philips nadaje się nie tylko do domu lub mieszkania. Niektóre firmy kupują go do przestrzeni biurowej. Dobra rekomendacja odnośnie wydajności, prawda?

Innowacyjna technologia Philips Dual Scan

Cechą wyróżniającą oczyszczacz jest specjalna technologia producenta Philips, czyli Dual Scan. Sprzęt wyposażono w dwa precyzyjne sensory, które wykrywają i neutralizują zanieczyszczenia. To daje Ci pewność, że oddychasz czystym powietrzem.

Zauważ, że czujniki wykonują pomiar nawet 1000 razy w ciągu jednej sekundy! Są na tyle precyzyjne, że wyłapują cząsteczki kilkaset razy mniejsze od smogu (konkretnie aż 800 razy mniejsze).

Niezmiernie ważna cecha. Po to inwestujesz w inteligentny oczyszczasz, aby w praktyce sam wszystko ustawiał, reagując na zmianę klimatu wokół. Aby to robić, musi mieć porządne czujniki. Philips AC3055/51 spełnia to założenie.

Wewnątrz urządzenia znajdziesz zintegrowany filtr 3w1 (wstępny, HEPA i węglowy). Philips AC3055/51 usuwa kurz, roztocza, wirusy, bakterie, alergeny, sierść zwierząt, zarodniki pleśni, a nawet lotne związki organiczne. Szybko zapomnisz o uciążliwych objawach alergii.

Udogodnienia, których potrzebujesz

Producent nie zapomniał o funkcjach poprawiających komfort użytkowania. Ten oczyszczacz powietrza z trybem nocnym oferuje Ci m.in. wskaźnik zużycia filtra. Dobrze wiesz, kiedy należy go wymienić, aby sprzęt wciąż działał wydajnie.

Urządzenie do oczyszczania powietrza w domu wyposażono w oświetlenie. Potęguje fajny efekt wizualny. W razie potrzeby łatwo je wyłączysz, jeśli zacznie Ci przeszkadzać. Wystarczy kilka kliknięć na wyświetlaczu. Automatycznie znika przy trybie nocnym, aby nikomu nie przeszkadzać w regeneracji.

Do tego dochodzi też funkcja automatycznego wyłączania i wskaźnik jakości powietrza. Na bieżąco kontrolujesz stan tego, czym oddychasz. Dzięki tej wiedzy jeszcze lepiej dostosujesz wydajność sprzętu do panujących wokół warunków.

Oczyszczacz Vestfrost VP-A1S70WH

Oczyszczacz powietrza Vestfrost VP-A1S70WH

Vestfrost VP-A1S70WH to polecany oczyszczacz powietrza z filtrem wstępnym, HEPA i węglowym. Dobrze radzi sobie z eliminowaniem cząsteczek kurzu, bakterii, alergenów, wirusów i smogu. Ciekawa propozycja do domu, jak również do biura czy szkoły. Więcej szczegółów znajdziesz poniżej.


Kliknij i kup Vestfrost VP-A1S70WH

MediaExpert
Electro


Efektywny oczyszczacz z jonizatorem

Sprzęt oczyści powietrze w Twoim domu, a przy okazji wyeliminuje groźne drobnoustroje osiadające na meblach i innych przedmiotach. To możliwe za sprawą jonizatora plazmowego. Słyną z niego właśnie modele Vestfrost/Sharp, zbierając wiele pozytywnych opinii użytkowników.

Vestfrost VP-A1S70WH daje gwarancję, że Twój dom jest czysty, a tym samym bezpieczny. Szybko zauważysz, że objawy alergii staną się łagodniejsze lub nawet całkowicie ustąpią. Wszystko dzięki temu, że nic nie będzie podrażniać Twoich dróg oddechowych.

To na tyle wydajny pochłaniacz, że efektywnie działa w pomieszczeniach o powierzchni do 80 m2. Zatrzymuje nie tylko szkodliwe pyły, których nie widzisz, ale i sierść, czy włosy.

Zachwyca przy tym szybkością filtracji. Jeżeli ustawisz go w pokoju o metrażu ok. 15 m2, to już w mniej niż 4 minut powietrze będzie całkowicie czyste! Nie czekasz długo na efekty jego pracy, co zachęca do zakupu.

Niespotykane rozwiązania

Ten wydajny oczyszczacz powietrza przeciw grzybom czy alergenom przypadnie do gustu zwłaszcza miłośnikom nowinek technologicznych. Wykorzystuje rzadko spotykane rozwiązania.

Przykład stanowią czujniki światła, kurzu i lotnych związków organicznych. W trybie automatycznym pobierają dane z otoczenia i na tej podstawie sterują efektywnością oczyszczania powietrza. W efekcie nad niczym się nie głowisz. Uruchamiasz sprzęt i patrzysz, jak sam steruje prędkością wentylatora.

Urządzenie obsłużysz wygodnie za pomocą smartfona, to nowoczesny oczyszczacz powietrza Wi-Fi. Vestfrost VP-A1S70WH stanowi słuszny wybór, jeśli zastanawiasz się, jaki oczyszczacz powietrza wybrać.

W pełni komfortowe użytkowanie

Sprzęt nie jest duży, dlatego nie będzie przeszkadzać Tobie ani innym domownikom. Nie musisz wyłączać go na noc, wystarczy, że uaktywnisz tryb sleep, czyli nocny. Generuje wtedy 17 dB. To praktycznie bezgłośna praca.

Jeśli masz małe dzieci, na pewno docenisz blokadę rodzicielską. Włącz ją, a wtedy maluchy nie zmienią ustawień i nie zepsują przypadkowo urządzenia.

Vestfrost VP-A1S70WH oferuje ponadto timer, a nawet wskaźnik wymiany filtra i jakości powietrza. Ogólnie biorąc, pod względem funkcjonalności zalicza się do ścisłej czołówki wśród najlepszych oczyszczaczy powietrza do sypialni czy pokoju dziecka.

Oczyszczacz Dyson TP09

Oczyszczacz powietrza Dyson TP09

Innowacyjny oczyszczacz powietrza 2w1. Wielofunkcyjność objawia poprzez dodatkową funkcję chłodzenia. Przyda Ci się przez cały rok, skutecznie usuwając wszelkie zanieczyszczenia z powietrza. Wyróżnia się przy okazji ciekawą konstrukcją, pasując do minimalistycznych pomieszczeń.


Kliknij i kup Dyson TP09

MediaExpert
EURO
MediaMarkt


Wysoka skuteczność pracy

Dyson TP09 wyróżnia się w rankingu nie tylko stylistyką czy kilkoma bajeranckimi funkcjami. To przede wszystkim szalenie wydajny sprzęt ze znakomitymi filtrami. W każdej sekundzie swojej pracy bada stan powietrza w Twoim domu. Wychwytuje ultradrobne cząstki, w tym szkodliwe gazy.

Sprzęt usuwa zarówno kurz i alergeny, jak również sierść zwierząt, bakterie, wirusy czy smog. Dodatkowo pochłania brzydkie zapachy, bo wyposażono go we wkład węglowy. Powietrze w Twoim domu jest czyste, a do tego świeże. Nie przejmujesz się alergiami.

Dyson wygląda na delikatne urządzenie, lecz w praktyce wykazuje zadziwiającą szczelność. Ten praktycznie bezawaryjny oczyszczacz powietrza nie wypuszcza nieczystości z powrotem. Odznacza się przy tym świetnym zasięgiem pracy. Wyłapuje alergeny z wszystkim zakamarków pomieszczenia, w którym go postawisz.

To dobry oczyszczacz powietrza nie tylko dla alergików. Nadaje się dla wszystkich osób chcących wyeliminować groźne zanieczyszczenia.

Formaldehyd to już nie problem

Wiedz, że my, ludzie, mamy sporo niewidzialnych wrogów w swoich domostwach. Do jednych z groźniejszych należy formaldehyd. Jeżeli często go wdychasz, narażasz się na astmę oskrzelową. Niekorzystnie wpływa też na spojówki, wywołując częste łzawienie czy pieczenie oczu.

Najgorsze, że trudno się przed nim ochronić, a często gości w mieszkaniach (to składnik smogu, a występuje też po prostu w meblach…). Rozwiązanie stanowi skuteczny oczyszczacz powietrza. Najlepiej taki, który wykrywa formaldehyd.

Tak, Dyson TP09 zalicza się do tego grona! Dysponuje półprzewodnikowym czujnikiem wyłapującym szkodliwe drobiny wspomnianej substancji. Mało tego, usuwa je specjalnym filtrem katalitycznym, który nie wymaga wymiany. Perfekcyjne rozwiązanie chroniące Ciebie oraz Twoją rodzinę.

Funkcja chłodzenia

Dyson TP09 to wielofunkcyjny oczyszczacz powietrza z funkcją chłodzenia. Sprawi Ci ulgę w najgorętsze dni lata. I nie jest to jedynie bajer. Mocny strumień powietrza rzeczywiście niweluje negatywny wpływ upałów. Przydaje się zwłaszcza w mieszkaniach w bloku.

Co ważne, załączenie chłodzenia nie wyklucza skutecznego oczyszczania. Działa z nim w parze i nie zmniejsza wydajności. Z drugiej strony, w każdej chwili możesz wyłączyć zimny nawiew. Pełna swoboda!

Jaki oczyszczacz powietrza wybrać?

Żeby znaleźć właściwy sprzęt dostosowany do własnych potrzeb, warto zrobić porównanie oczyszczaczy powietrza. Do tego potrzebujesz wiedzy na temat parametrów i innych ważnych kwestii.

Nie masz pewności, co wziąć pod uwagę podczas poszukiwań idealnego pochłaniacza kurzu czy alergenów? Bez obaw! W tej części znajdziesz wszystkie niezbędne wskazówki.

Wydajność oczyszczania powietrza

To m.in. po tym parametrze szybko rozpoznasz najlepsze oczyszczacze powietrza. Wyraża się go w metrach sześciennych na godzinę (to inaczej wskaźnik CADR). Przyjmuje się, że wydajność powinna być minimum 3 razy wyższa od objętości pomieszczenia, w którym stanie sprzęt.

Jak to obliczyć?

Przypuśćmy, że szukasz sprzętu do pomieszczenia o powierzchni 25 metrów kwadratowych i wysokości 3 m. Jego objętość to 75 metrów sześciennych (25 x 3). Wynika z tego, że minimalna wydajność oczyszczacza powinna wynosić 225 metrów sześciennych na godzinę.

Oczywiście obliczenia dotyczą jednego pomieszczenia. Jeśli planujesz co pewien czas przenieść urządzenie do innych pokoi, dobierz wydajność tak, aby wszędzie działało wystarczająco skutecznie.

Gdy masz problemy z określeniem optymalnej wydajności, sprawdź opis sprzętu przygotowany przez producenta. Dowiesz się, do jak dużych pomieszczeń pasuje dane urządzenie.

Sposób filtracji

Wpływa na efektywność pracy oczyszczacza. Najlepiej oceniam modele z przynajmniej 3-stopniową filtracją. Taki sposób działania daje Ci pewność, że sprzęt pochłania nie tylko duże, ale i bardzo małe cząsteczki zanieczyszczeń.

Udział w pierwszym etapie filtracji bierze wkład wstępny. Zatrzymuje największe cząstki, czyli sierść zwierząt, włosy, kurz itp. Drugi w kolejności jest filtr HEPA, który odpowiada za zatrzymywanie bakterii, wirusów, zarodników pleśni i grzybów, roztoczy, smogu oraz pyłków roślin.

Trzeci etap to przeważnie działanie wkładu węglowego. Neutralizuje lotne związki organiczne i nieprzyjemne zapachy.

Wiedz, że niektórzy producenci oferują oczyszczacze z bardziej rozbudowanym procesem filtracji, np. 5-stopniowym. Najważniejsze jest to, aby sprzęt działał skutecznie i wychwytywał cząsteczki, które utrudniają swobodne oddychanie. To istotne zwłaszcza w przypadku alergików.

Dobrze, gdy dany oczyszczacz powietrza radzi sobie z cząstkami mniejszymi niż 0,3 µm. Niektóre z topowych modeli mają nawet osobny filtr zwalczający szkodliwy formaldehyd.

Trwałość filtrów

Już wiesz, że w oczyszczaczu znajdziesz kilka różnych filtrów. Musisz pamiętać, że nie są wieczne. Wkłady należy regularnie czyścić, inaczej wydajność sprzętu się zmniejszy.

Filtr wstępny zwykle myje się pod bieżącą wodą, nie jest wymienny. HEPA czy węglowy przeważnie wystarczy odkurzyć, ok. 1 – 2 razy w miesiącu, a po upływie określonego czasu wymienić.

Producenci oczyszczaczy powietrza podają, jak trwałe są filtry. Najczęściej to 3 – 5 lat, czasami nieco mniej. Na szczęście nie musisz zapisywać w kalendarzu, kiedy kupić nowe wkłady. Większość oczyszczaczy oferuje praktyczny wskaźnik wymiany filtra.

Tryby pracy

Zazwyczaj masz ich kilka do wyboru. Podstawą jest tryb automatyczny, którego intensywność oczyszczania zmienia się w zależności od aktualnej jakości powietrza w domu. Kontrolują to wbudowane czujniki.

Przydatne rozwiązanie, ponieważ w ogóle się nie zastanawiasz, jak ustawić prędkość oczyszczania. To pochłaniacz robi to za Ciebie, na podstawie wykonywanych pomiarów jakości powietrza.

Urządzenia znanych marek zapewniają również tryb turbo, czyli bardzo intensywne oczyszczanie, a także nocny. Przydaje się, kiedy chcesz, żeby oczyszczacz pracował podczas Twojego snu. Po włączeniu programu nocnego hałas generowany przez sprzęt obniża się do najniższej wartości, a światła na obudowie gasną.

Zdarza się, że trybów pracy jest więcej, dochodzi np. delikatny czy specjalny program dla alergików. Jeżeli wahasz się, jaki oczyszczacz powietrza wybrać, weź pod uwagę tryby, na jakich najbardziej Ci zależy.

Obsługa

Bardzo ważne jest to, żeby sterowanie urządzeniem nie sprawiało Ci żadnych trudności. Ryzyko, że sobie z tym nie poradzisz, jest niewielkie, bo niemal każdy oczyszczacz oferuje dotykowy ekran. To na nim swobodnie zmieniasz tryb pracy, włączasz i wyłączasz oświetlenie, a nawet sprawdzasz stan powietrza.

Nowoczesne sprzęty z modułem Wi-Fi dają też możliwość obsługi przy użyciu smartfona. Musisz tylko zainstalować wskazaną przez producenta aplikację i podłączyć do niej swój oczyszczacz.

Wówczas swobodnie zmieniasz ustawienia, nawet jeśli nie ma Cię w domu. Masz pełną kontrolę nad urządzeniem i jego pracą.

Poziom generowanego hałasu

Ze względu na to, że oczyszczacz będzie pracować minimum kilka godzin dziennie, nie może być zbyt hałaśliwy. Inaczej szybko zacznie przeszkadzać nie tylko Tobie, ale i pozostałym domownikom.

Co oznacza zbyt hałaśliwy? Według mnie oczyszczacz powietrza nie powinien pracować głośniej niż 50 – 60 dB. Pamiętaj przy tym, że po ustawieniu trybu turbo sprzęt nie będzie cichy, bo musi intensywniej filtrować powietrze.

W trybie nocnym hałas generowany przez urządzenie przeważnie obniża się do ok. 14 – 20 dB. Śpisz spokojnie, a oczyszczacz efektywnie pracuje. Dobra opcja do pokoju dziecka.

Wymiary i waga

Wybierz taki sprzęt, który w żaden sposób nie będzie Ci przeszkadzać. Nie może zajmować dużo miejsca i utrudniać swobodnego przechadzania się po pokoju.

Zwróć też uwagę na to, jak ciężki jest oczyszczacz powietrza, jeśli planujesz przenosić go z miejsca na miejsce. Ta kwestia jest mniej istotna, jeżeli wybierasz urządzenie do jednego, ściśle określonego pomieszczenia w domu.

Dostępne na rynku oczyszczacze są na tyle zróżnicowane pod względem wymiarów i wagi, że na pewno znajdziesz dla siebie dobry model. Niektóre oferują też kółka transportowe.

Dodatkowe funkcje

Jedną z najbardziej przydatnych funkcji dodatkowych jest jonizacja. Oczyszczacz generuje jony ujemne, które neutralizują te dodatnie, a przy okazji przenoszone przez nie zanieczyszczenia. Dzięki temu kurz, bakterie i inne cząsteczki nie osiadają na meblach, firankach i podobnych przedmiotach.

Jonizacja tworzy w domu przyjazny mikroklimat, pozytywnie wpływa na samopoczucie i minimalizuje objawy alergii.

Godne polecenia są też oczyszczacze powietrza z funkcją nawilżania. Taki sprzęt docenisz zwłaszcza zimą, gdy przez wiele godzin dziennie musisz korzystać z ogrzewania. Zapomnisz o nadmiernie przesuszonym powietrzu i związanych z tym problemach. Mowa tu m.in. o suchej skórze, kaszlu, drapaniu w gardle i trudnościach z oddychaniem.

Oczyszczacz powietrza może być wyposażony również w:

  • Lampę UV-C.
  • Timer.
  • Blokadę rodzicielską.
  • Wskaźnik zanieczyszczenia powietrza.
  • Funkcję ozonowania.
  • Funkcję chłodzenia.

Oczywiście nie wszystkie innowacje są potrzebne każdemu. Zastanów się, jakich opcji potrzebujesz, a które są według Ciebie zbędne lub mało istotne.

Design

Celowo umieszczam tę kwestię na końcu. Nie jest najważniejsza, ale jednocześnie warto ją uwzględnić.

Oczyszczacz powietrza prawdopodobnie ustawisz na widoku, więc nie warto wybierać pierwszego z brzegu modelu, który prezentuje się mało atrakcyjnie.

Sprzęty, które spotkasz w sklepach, zwykle są białe lub czarne, a ich design minimalistyczny. Dzięki temu dobrze prezentują się w różnych wnętrzach, zarówno tych nowoczesnych, jak i klasycznych.

Nikt nie zabrania Ci kupna oczyszczacza, który zwyczajnie Ci się podoba. Pamiętaj jednocześnie, że wygląd to nie wszystko, bo nie od niego zależy skuteczność filtracji powietrza.

Oczyszczacz powietrza – Ceny

Jak dowodzi test oczyszczaczy powietrza, tego typu sprzęty stają się coraz bardziej popularne. Wynika to m.in. z tego, że zaczęliśmy zwracać większą uwagę na to, czym oddychamy.

Zastanów się, dlaczego jeszcze nie masz własnego urządzenia. Czy ma na to wpływ strach przed nadwyrężeniem domowego budżetu?

Jeśli tak, koniecznie sprawdź poniższe informacje. Wiedz, że oczyszczacze powietrza są dostępne w kilku przedziałach cenowych, więc na pewno znajdziesz dla siebie dobry model.

Najtańsze sprzęty to te w cenie 250 – 600 zł. Są niewielkie, ale oczywiście wychwytują zanieczyszczenia krążące w powietrzu, w tym cząsteczki smogu, wirusy czy bakterie. W większości są ponadto estetyczne, oferują timer i kilka trybów pracy.

W czym więc tkwi haczyk? Tanie oczyszczacze są przeznaczone do mniejszych pomieszczeń. Rzadko pozwalają na obsługę smartfonem czy sprawdzanie na bieżąco jakości powietrza. Jeśli bardzo zależy Ci na takich funkcjach, musisz zainwestować w droższy sprzęt.

Droższy, czyli kosztujący ok. 600 – 1500 zł. W tym budżecie znajdziesz już modele najbardziej renomowanych marek wyposażone w praktyczne udogodnienia. Urządzenia te nie generują dużego hałasu, wyglądają nowocześnie i są energooszczędne. Wiele z nich nie tylko oczyszcza, ale też nawilża powietrze lub wzbogaca je o jony ujemne.

Mój ranking oczyszczaczy powietrza uwzględnia też sprzęty, za które zapłacisz 2000 zł lub znacznie więcej. Można powiedzieć, że to modele klasy premium. Neutralizują niemal 100 procent alergenów, usuwają brzydkie zapachy, są też wyposażone w jonizator i moduł Wi-Fi.

Oferują wiele funkcji, których być może nawet się nie spodziewasz. To np. kilka wskaźników jakości powietrza, które swobodnie przełączasz, więcej niż standardowe 3 tryby pracy i blokada rodzicielska. Ze względu na dużą wydajność to dobre oczyszczacze do większych wnętrz, nawet o powierzchni przekraczającej 60 – 70 m2.

Aby nie przepłacić, przemyśl dokładnie, czego oczekujesz od sprzętu. Być może dojdziesz do wniosku, że droższy model jest kuszący, ale nie do końca odpowiedni, bo z niektórych funkcji i tak nie skorzystasz.

Najlepsze marki oczyszczaczy powietrza

Przygotowałem dla Ciebie także spis najbardziej znanych producentów oczyszczaczy powietrza. Jest ich kilku, a jeden z popularniejszych to Philips.

Marka wprowadziła na rynek bardzo nowoczesne sprzęty z praktycznymi funkcjami jak jonizacja i sterowanie smartfonem. Wyróżniającą je cechą jest też zastosowanie filtra NanoProtect HEPA. Nie bez znaczenia jest wysoka wydajność, nawet ponad 600 metrów sześciennych na godzinę.

Równie często polecane oczyszczacze powietrza to te marki Sharp. W jej ofercie znajdziesz zarówno droższe, jak i tańsze modele. Są solidne, estetyczne, a przy tym skuteczne. Dobrze nadają się dla alergików ze względu na neutralizowanie pyłków, sierści zwierząt i kurzu. Firmą powiązaną z Sharp jest Vestfrost. Siłą rzeczy przejawia podobne atuty.

Inni godni uwagi producenci to Samsung i Xiaomi. Zapewne kojarzysz ich za sprawą smartfonów i innych urządzeń używanych na co dzień. Oczyszczacze powietrza są łatwe w obsłudze i często dostępne w atrakcyjnych cenach.

W tym miejscu należy też wspomnieć o marce Viomi, która współpracuje z Xiaomi. Proponuje funkcjonalne sprzęty z kilkustopniową filtracją, niektóre są wyposażone nawet w lampę UV.

Bardzo dobrze pod względem wydajności wypadają oczyszczacze Electrolux, TCL oraz Coway. Najczęściej nadają się na większy metraż, radząc sobie z drobnymi cząsteczkami.

Innowacyjnie wypada w tym gronie Dyson. To zwykle urządzenia 2w1 z funkcją pracy jako wentylator. Wyglądają minimalistycznie i mają profesjonalne filtry, np. przeciwko formaldehydowi.

To oczywiście nie koniec. Warto sprawdzić też oczyszczacze powietrza marek: LIFAair, Silvercrest, Stadler Form, Panasonic czy Amica. Są solidne i cieszą się dużym zainteresowaniem kupujących.

Podsumowanie

Polecane oczyszczacze powietrza z rankingu bardzo szybko usuwają szkodliwe alergeny, ale też nieprzyjemne zapachy, np. dym papierosowy. Teraz nie musisz pytać o taki sprzęt na forum bądź czytać innych blogów, bo wiesz, na który oczyszczacz postawić.

Taki sprzęt przydaje się przez cały rok, szczególnie gdy cierpisz na alergię lub po prostu żyjesz w większym mieście. W lecie sporo pyłków, w zimie smog, a problemem praktycznie w każdym domostwie jest zbierający się kurz.

Po co to wdychać? Porządny oczyszczacz elektryczny usunie wszelkie zanieczyszczenia. Uchroni przed nimi Ciebie i Twoich najbliższych.

Jak się okazało, niektóre urządzenia wpływają także na kontrolę wilgotności. Na moim portalu znajdziesz jednak osobne urządzenia do tego zadania.

Nadmiar wilgoci redukują profesjonalne osuszacze powietrza. Nie pozwolą na rozwój pleśni czy pojawienie się grzyba w mieszkaniu lub domu.

Powietrze jest zbyt suche, przez co odczuwasz dyskomfort? Wtedy zobacz wydajne nawilżacze powietrza. Szybko zwiększają poziom wilgotności i oferują przydatne funkcje dodatkowe.

Oceń publikację
[Głosy: 2 Średnia: 4.5]

Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Filip
3 miesięcy temu

Hej. Czy wiesz może jaka jest różnica między modelem AC3858/51 a AC3854/51 marki Philips?

Filip
4 miesięcy temu

Cześć. Przymierzam się do zakupu oczyszczacza powietrza. W domu mam dość suche powietrze. Co byś mi polecił: oczyszczacz z funkcją nawilżania czy osobno oczyszczacz, a osobno nawilżacz?

Filip
4 miesięcy temu

O, dzięki za linka. Na pewno przeczytam. A czy testowałeś może oczyszczacze SHARP UA-HG60E-L lub SHARP KC-G60EUW? Mają dużo pozytywnych opinii, ale wolę dopytać eksperta. 🙂

Filip
4 miesięcy temu

Cześć, a co sądzisz o oczyszczaczu SHARP UA-HG60E-L lub SHARP KC-G60EUW?