Osuszacz Powietrza Ranking 2021 | Opinie

Domowy osuszacz powietrza szybko zlikwiduje problem zwiększonej wilgotności. Będzie Ci się lepiej oddychać, a na ścianach nie pojawi się grzyb. W nabyciu porządnego sprzętu pomoże Ci mój niezależny, subiektywny ranking osuszaczy powietrza z opiniami.

Osuszacz powietrza - ranking, opinie

W zestawieniu wyróżniłem jedynie najwydajniejsze osuszacze powietrza do domów lub mieszkań. Przy okazji są energooszczędne oraz ciche.

Dzięki takiemu urządzeniu od razu zauważysz różnicę na plus w swoim samopoczuciu. Jednocześnie ochronisz pomieszczenia przed rozwojem pleśni i grzybów.

Zobacz aktualizowany ranking, przeczytaj niezależne opinie i postaw na dobry pochłaniacz wilgoci!

Ranking osuszaczy powietrza 2021 – TOP 7

Miejsce 1

Meaco 20L Platinum

Domowy osuszacz powietrza z higrostatem i filtrem HEPA. Wyróżnia go bardzo wysoka wydajność osuszania powietrza (20 l/dzień). Prędko pozbywa się nadmiaru wilgoci, aby uchronić Cię przed jakimkolwiek dyskomfortem. Dokładając do tego cichą pracę, uważam, że to najlepszy osuszacz powietrza.

Co więcej, bardzo rzadko opróżniasz jego zbiornik. Efekt aż 6 litrów pojemności, co rzadko się spotyka na tym rynku. Za pomocą timera zaprogramujesz czas pracy urządzenia, a we wszystkim pomaga dobrze opisany panel sterowania. Test osuszaczy powietrza jasno wskazuje, że to topowy pochłaniacz wilgoci!

Miejsce 2

Stadler Form Albert

Nie mogło go zabraknąć w moim rankingu. Ten dobry osuszacz powietrza momentalnie i równomiernie pochłania wilgoć. To efekt zarówno wysokiej wydajności dziennej, jak i dyfuzora. Za pomocą higrostatu precyzyjnie ustawisz wartość oczekiwanej wilgotności. Finalnie dużo lepiej się poczujesz i ochronisz ściany przed pleśnią.

To polecany osuszacz nie tylko do pokoju czy sypialni, ale i gorzej izolowanych pomieszczeń, np. piwnicy. Dysponuje funkcją odszraniania, dbając o to, aby wydajność nie spadła przy nieco niższej temperaturze powietrza. Użyjesz go wszędzie, szczególnie że sprawdza się na metrażu dochodzącym do aż 70 m2.

Miejsce 3

Meaco 25 Low

Profesjonalny osuszacz powietrza Meaco. Wyróżnia się bardzo wysoką wydajnością 25 l na dzień. Oprócz tego oferuje skuteczną funkcję osuszania prania (tryb pralni). Z jednej strony suszysz odzież w zamkniętym pomieszczeniu, a z drugiej nie boisz się o rozwój kondensacji czy pleśni.

W trybie automatycznym ten godny polecenia pochłaniacz wilgoci łączy wydajność z energooszczędnością. Nie narazi Cię na znaczący wzrost opłat za energię. To inwestycja na lata, bo sprzęt cechuje się również niezawodnością. Musiał znaleźć się w rankingu osuszaczy powietrza.

Miejsce 4

Haus & Luft HL-OS-10

Najlepszy-najtańszy osuszacz powietrza? W mojej opinii tak! Nie kosztuje fortuny, a gwarantuje szybkie pochłanianie wilgoci. Do tego bardzo cicho pracuje, nadaje się więc np. do pokoju dziecka. Ma zarówno higrostat, jak i higrometr, to bardzo funkcjonalne urządzenie do domów i mieszkań.

Porządny filtr węglowy wyłapuje przy okazji bakterie. W bardzo łatwy sposób ustawisz pożądany poziom wilgotności. Osuszacz będzie się wiernie tego trzymał, przy okazji oszczędzając prąd, bo to ekonomicznie działający sprzęt.

Miejsce 5

Meaco 12L Platinum

Mały osuszacz powietrza z funkcją suszenia ubrań. Zyskujesz 2 sprzęty w jednym, a oba tryby pracy świetnie się sprawdzają. Pochłaniacz usuwa z powietrza do 12 l wody dziennie. Co ciekawe, nie potrzebuje do tego dużo energii: jedynie 165 W. To jeden z najbardziej energooszczędnych osuszaczy domowych.

Zwłaszcza że pochłaniacze Meaco inteligentnie sterują swoją pracą. Nie działają cały czas; prędko osiągają korzystny poziom wilgotności i przełączają się na tryb wentylacji lub uśpienia. Gdy wody w powietrzu znów jest zbyt dużo, powtarzają cykl. Proste, skuteczne i ekonomiczne, co doceniłem w rankingu.

Miejsce 6

Stadler Form Theo

Elegancki i kompaktowy osuszacz powietrza do domu. Mimo atrakcyjnej ceny nadaje się na metraż do 40 m2. Osuszy powietrze z większego pomieszczenia lub całego mieszkania. W dodatku cicho pracuje, nie będzie Cię denerwował głośnością.

Wodę zbiera do 2,1-litrowego zbiornika. Teoretycznie mała pojemność, ale masz możliwość użycia węża do automatycznego odprowadzania wody (znajdziesz go w zestawie). Wbudowany higrostat od razu daje Ci opcję regulacji wilgotności: 40%, 50% lub 60%.

Miejsce 7

Meaco DD8L Zambezi

Dobry osuszacz powietrza do mniejszych mieszkań. Usuwa do 8 l wody na dzień. Nie są to rekordowe osiągi, ale sprzęt nadrabia je funkcjami. To polecany osuszacz powietrza z jonizatorem. Zapobiega powstawaniu pleśni i grzyba, a jednocześnie usuwa z powietrza roztocza i kurz. Idealny sprzęt dla alergików.

Za pomocą panelu i wyświetlacza LCD uruchomisz także funkcję suszenia ciuchów. Unikniesz tym samym drastycznego wzrostu wilgotności. Ten adsorpcyjny osuszacz zajmuje przy tym mało miejsca. Nic sobie nie robi ani z poziomu wilgotności, ani z temperatury – prawidłowo osusza w każdych warunkach!

Najlepsze osuszacze powietrza – Opinie

Osuszacz powietrza Meaco 20L Platinum

Osuszacz powietrza Meaco 20L Platinum


Kliknij i kup Meaco 20L Platinum

MediaExpert
Ceneo


Czym wyróżnia się najlepszy osuszacz powietrza? Na pewno taki sprzęt wydajnie pracuje, cicho działa i ma duży zbiornik na wodę. Wszystkie te zalety znajdziesz w modelu Meaco 20L Platinum. Cena urządzenia nie jest wygórowana (jak na możliwości), co również zwiększa jego popularność.

Ten domowy osuszacz powietrza zabezpiecza przed rozwojem pleśni, bakterii i grzybów, które pojawiają się w miejscach o dużej wilgotności. Wydajność modelu wynosi 20 l na dzień przy 30 st. C. i 80% wilgotności. Zbiornik na wodę liczy 6 l, więc rzadziej go opróżniasz.

Jeśli chcesz, skorzystasz dodatkowo z filtra HEPA, który przyczyni się jeszcze bardziej do poprawy jakości powietrza w Twoim domu.

Osuszacz powietrza działa w temperaturze od 5 st. C. do 35 st. C, a głośność pracy to 44 dB. W porównaniu z innymi popularnymi modelami jest on cichy. Moc wynosi 255 W.

Osuszacz powietrza Meaco 20L Platinum ma higrostat i 3 poziomy osuszania, od 30% do 80%. W dostosowaniu urządzenia idealnie do potrzeb pomoże Ci wygodny panel sterujący i timer.

Ciekawym dodatkiem jest dołączona do zestawu specjalna końcówka. W połączeniu z trybem kierującym powietrze we wskazane miejsce wykorzystasz ją do suszenia prania.

Masz dzieci? Ten osuszacz powietrza również jest dla Ciebie. Sprzęt ma specjalną blokadę gwarantującą Twoim pociechom maksymalne bezpieczeństwo.

Urządzenie jest polecane do pomieszczeń o powierzchni do 30 m2. Sprawdzi się ono w dużym pokoju lub małym mieszkaniu Wygodny uchwyt umożliwi Ci łatwe przenoszenie sprzętu. Skorzystasz z niego wszędzie tam, gdzie będzie taka potrzeba.

Osuszacz powietrza Stadler Form Albert

Osuszacz powietrza Stadler Form Albert


Kliknij i kup Stadler Form Albert

EURO
OleOle
MediaMarkt


Mierzysz się często ze słabym samopoczuciem, a jednocześnie masz wrażenie, że w Twoim domu panuje zbyt duża wilgotność? Postaw na osuszacz powietrza z higrometrem Stadler Form Albert. To efektywnie działający sprzęt, z którym uporasz się m.in. z nieprzyjemnym zapachem wilgoci i parującymi oknami.

Wydajność wynosi 20 l na dzień, co jest świetnym wynikiem w rankingu osuszaczy powietrza. Moc urządzenia to 320 W, a pojemność zbiornika na wodę wynosi 4,6 l. Użytkując ten model, masz zagwarantowaną cichą pracę. Poziom głośności to tylko 44 dB.

Stadler Form Albert to m.in. osuszacz powietrza do piwnicy, ale nie tylko. Sprzęt oferuje funkcję odszraniania. Aktywuje się, kiedy temperatura w pomieszczeniu spada poniżej 16 st. C.

Funkcjonalność to coś, co wyróżnia to urządzenie. Osuszacz powietrza ma dyfuzor, który odpowiada za równomierne rozprowadzanie powietrza. Higrostat umożliwia Ci ustawienie odpowiedniego dla Ciebie poziomu wilgotności.

Poziom mocy regulujesz w trzech poziomach. Do dyspozycji masz też dwa tryby pracy: Swing i Nocny. Drugi dobrze sprawdza się, kiedy kładziesz się do łóżka. Natężenie światła emitowanego przez sprzęt się zmniejsza, podobnie jak ilość obrotów. Urządzenie nie odwraca Twojej uwagi.

Dzięki 24-godzinnemu timerowi ustawiasz, kiedy osuszacz powietrza ma się włączyć lub wyłączyć i to z dokładnością co do minuty. Panel sterowania jest czytelny, więc obsługa urządzenia nie stanowi problemu. W razie potrzeby łatwo przenosisz osuszacz powietrza, ma on kółka u podstawy.

Osuszacz powietrza Meaco 25 Low

Osuszacz powietrza Meaco 25 Low


Kliknij i kup Meaco 25 Low

MediaExpert
Electro


Meaco 25 Low to dobry osuszacz powietrza, który Ci polecam. Urządzenie wyróżnia wysoka wydajność, stosunkowo cicha praca i spory zbiornik na wodę. Być może szukasz takich funkcji jak: suszenie prania, higrostat czy jonizator? W tym sprzęcie je znajdziesz!

Osuszacz powietrza do domu pochłania do 25 l wody na dobę, więc już pierwszego dnia odczujesz różnicę. Mimo sporej wydajność urządzenie nie pobiera dużo prądu (270 watów na start).

Sprzęt ma energooszczędną sprężarkę zapewniającą wysoki przepływ powietrza. Pojemność zbiornika na wodę wynosi 5 l.

Obawiasz się, że początkowo osuszacz powietrza z jonizacją będzie trudny w obsłudze? Zapewniam, że sobie z tym poradzisz. Masz do wyboru m.in. tryb automatyczny, który dostosowuje prędkość pracy wentylatora do wilgotności panującej w danym pomieszczeniu.

Dodatkowo sprzęt pracuje w trybie cichym, przydatnym wieczorem i w nocy. Po nagłym i chwilowym odcięcia od źródła zasilania osuszacz automatycznie się włącza.

To urządzenie wykorzystasz do suszenia prania. Ma ono specjalny tryb pracy, który jest do tego dostosowany. Pranie schnie szybko, a co najważniejsze, w Twoim domu przez cały czas przyjemnie pachnie.

Meaco 25 Low cieszy się popularnością wśród rodziców małych dzieci, a wszystko dzięki specjalnemu zabezpieczeniu. Blokada sprzętu gwarantuje jego bezpieczne użytkowanie, nawet w domu, w którym mieszkają ciekawskie pociechy.

Osuszacz powietrza Haus & Luft HL-OS-10

Osuszacz powietrza Haus & Luft HL-OS-10


Kliknij i kup Haus & Luft HL-OS-10

MediaExpert
Neonet
MediaMarkt


Tani, ale dobrej jakości osuszacz powietrza do domu. Zadowala przede wszystkim wydajnością na poziomie 10 l na dzień. Bardzo szybko doprowadza wilgotność do zakresu 30 – 65 procent, dzięki czemu Twoje samopoczucie poszybuje w górę.

Ten uniwersalny sprzęt sprawdza się w mieszkaniach, domach czy piwnicach. Skutecznie niweluje wpływ słabej wentylacji, pochłaniając nadmiar wilgoci.

Ranking osuszaczy powietrza przyjął go też ze względu na cichą pracę. 40 dB to poziom głośności, który nie powinien Cię irytować.

Dzięki timerowi zaprogramujesz czas pracy sprzętu, a za pomocą funkcji Smart ustalisz preferowany poziom wilgotności. Wtedy ten osuszacz powietrza do mieszkania będzie stale go utrzymywał, nie marnując prądu.

Woda trafia do 2,5-litrowego pojemnika. Gdy zbiornik jest zapełniony, sprzęt informuje o tym swoim wskaźnikiem. Nie zastanawiasz się, kiedy opróżnić to miejsce, nie musisz ciągle tego sprawdzać.

Sprzęt zbiera znakomite opinie wśród kupujących i nie ma się temu co dziwić. To jeden z najbardziej opłacalny pochłaniaczy wilgoci!

Osuszacz powietrza Meaco 12L Platinum

Osuszacz powietrza Meaco 12L Platinum


Kliknij i kup Meaco 12L Platinum

MediaExpert
Electro


Interesuje Cię mały, dobry osuszacz powietrza? Meaco 12L Platinum to coś dla Ciebie. Zajmuje niewiele miejsca, a efekty jego pracy są zauważalne. Sprzęt skutecznie zmniejsza poziom wilgoci w pomieszczeniu. Nie czujesz nieprzyjemnego zapachu, a na ścianach nie pojawiają się ciemne plamy.

Pokojowy osuszacz powietrza pozbywa się do 12 l wody w ciągu dnia. Jego moc to 165 W, a poziom głośności wynosi jedynie 44 dB. Zbiornik liczy 2,5 l i łatwo go opróżnisz.

Sprzęt ma higrostat oferujący 3 poziomy osuszania: od 30% do 80%. Osuszacz powietrza do pokoju sprawnie pracuje w temperaturze od 5 st. C. do 35 st. C., więc wykorzystasz go w różnych miejscach.

Łatwa obsługa urządzenia w połączeniu z funkcjonalnością to coś, co zachęca do jego zakupu. Panel sterujący jest intuicyjny. Jeśli chcesz, wybierzesz, o której sprzęt ma się uruchomić lub wyłączyć, a wszystko to dzięki 24-godzinnemu timerowi (ustawianemu co 1 h).

Ten sprzęt pozwoli Ci nie tylko uporać się z wysokim poziomem wilgotności, ale też ułatwi suszenie ubrań. W zestawie znajduje się specjalna końcówka. Dodatkowo urządzenie ma odpowiedni do tego tryb pracy.

Elektryczny osuszacz powietrza oferuje blokadę przed dziećmi, co zapewnia maksymalne bezpieczeństwo użytkowania. Łatwo go przeniesiesz, bo urządzenie ma wygodny, solidnie wykonany uchwyt.

Jeśli chcesz, w osuszaczu powietrza zastosujesz dodatkowo filtr HEPA, który znacznie poprawi jakość powietrza w pomieszczeniu.

Osuszacz powietrza Stadler Form Theo

Osuszacz powietrza Stadler Form Theo


Kliknij i kup Stadler Form Theo

MediaExpert
EURO
OleOle


Wyjątkowo cicho pracujący osuszacz powietrza Stadler Form Theo nadaje się do pomieszczeń o powierzchni do 40 m2. Sprawdzi się w dużym salonie w domu, jak i w małym mieszkaniu. Sprzęt poza tym, że wydajnie pracuje, ma estetyczny design i jest łatwy w przenoszeniu.

Wydajność osuszacza powietrza wynosi 10 l na dzień. Moc to 280 W, a poziom głośności osiąga 42 dB. Ten model to jeden z najcichszych na rynku. Wybierając go, masz pewność, że nie zakłóci Twojego odpoczynku.

Pojemność zbiornika na wodę wynosi 2,1 l. Nie jest on duży, ale w zestawie jest wąż do odprowadzania wody. Ustawiając sprzęt w odpowiednim miejscu, korzystasz z niego bez ograniczeń, nawet jeśli znajdujesz się poza domem.

W razie zapełnienia zbiornika osuszacz powietrza automatycznie się wyłącza. Komfort pracy zapewnia też programator czasowy, który ustawisz od 1 h do 7 h.

Łatwo regulujesz wilgotność, jaką chcesz uzyskać spośród 3 dostępnych ustawień: 40%, 50% i 60%. Bez problemu kontrolujesz ten parametr i masz pewność, że jest on utrzymywany na odpowiednim poziomie.

Osuszaczem powietrza sterujesz mechanicznie. Każdy przycisk jest dobrze opisany i płynnie działa, więc ryzyko pomyłki jest nikłe. Sprzęt jest wygodny w przenoszeniu. Ma solidny uchwyt i waży niewiele, podniesiesz go jedną ręką.

Osuszacz powietrza Meaco DD8L Zambezi

Osuszacz powietrza Meaco DD8L Zambezi


Kliknij i kup Meaco DD8L Zambezi

MediaExpert
Electro


Polecam osuszacz powietrza z filtrem Meaco DD8L Zambezi, którego wydajność wynosi 8 l na dzień, a pojemnik na wodę liczy 3 l. W zależności od trybu pracy sprzęt pobiera od 300 do 660 W. Głośność stoi na akceptowalnym poziomie 50 dB.

Adsorpcyjny osuszacz powietrza ma jonizator sterylizujący powietrze. Badania potwierdzają, że dzięki niemu sprzęt skutecznie usuwa nieprzyjemny zapach. W Twoim domu nie rozwijają się bakterie ani pleśń. Jest też mniej kurzu i roztoczy, dlatego Meaco DD8L to dobry osuszacz powietrza dla alergików.

Korzystając z timera, ustawisz, kiedy urządzenie ma się włączyć lub wyłączyć. Dostosowujesz je tym samym do potrzeb i trybu życia.

Wyświetlacz LCD jest czytelny i oferuje dostęp do dodatkowych funkcji. Z jego poziomu szybko ustawisz sprzęt oraz sprawdzisz aktualną wilgotność oraz temperaturę w pomieszczeniu. Jeśli pierwszy parametr okaże się za wysoki, prędko wyregulujesz docelową wilgotność.

Osuszacz powietrza ma specjalny tryb do suszenia prania, który przyda Ci się szczególnie zimą, choć nie tylko.

Do zakupu modelu Meaco DD8L Zambezi zachęcają nie tylko dobre parametry i przydatne funkcje, ale też atrakcyjny design i niewielkie wymiary. Sprzęt ustawisz w dowolnym miejscu. Przeniesiesz go łatwo, bo ma on wygodną rączkę i jest lekki.

Osuszacz powietrza – Ceny

Osuszacze powietrza zawsze swoje kosztują, przynajmniej te godne polecenia. Tak zresztą jest z właściwie każdym elektrycznym urządzeniem kontrolującym stan powietrza w domu.

Ile więc wydać na wydajny, cichy i funkcjonalny osuszacz powietrza?

Jak pokazuje mój ranking, najlepiej przeznaczyć 1500 – 2000 zł. W tej cenie nabędziesz topowy sprzęt na większy metraż. Być może wystarczy do osuszenia całego lokum, bez potrzeby kupowania kilku sprzętów.

Do tego zachwyci Cię łatwość kontroli wilgotności oraz funkcje dodatkowe, np. suszenie odzieży, jonizacja, timer, specjalne tryby pracy i wiele innych.

Chcesz wydać jak najmniej, ale zainwestować w solidne urządzenie? Pole manewru nie będzie tak szerokie, ale da się zrobić.

W oparciu na moim zestawieniu widać, że dasz radę znaleźć dobrej jakości osuszacz powietrza do 1000, a nawet 700 – 800 zł. To zazwyczaj kompaktowe, ale odpowiednio wydajne i solidnie wykonane urządzenia (przynajmniej te, które wyróżniam w klasyfikacji).

Dużo więc zależy od Twojego domostwa i oczekiwań. W rankingach zawsze jednak dbam o zróżnicowanie cenowe, aby każdy znalazł coś dla siebie. W tym przypadku także tak jest!

Najlepsze marki osuszaczy powietrza

Kto produkuje najlepsze osuszacze powietrza na rynku?

W mojej opinii Meaco. Ma bardzo szeroką ofertę niezwykle wydajnych, niezawodnych i funkcjonalnych osuszaczy powietrza. Owszem, nie są to zazwyczaj tanie pochłaniacze, ale za tak wysoką jakość warto dopłacić. Urządzenia tej marki nie mają w zasadzie słabych stron.

Nie oznacza to jednak, że na tym rynku istnieje wyłącznie Meaco.

Bardzo cenię elektryczne osuszacze domowe Stadler Form. Ta ceniona na całym świecie marka słynie z urządzeń domowych dbających o jakość powietrza. Nie brakuje im ani wydajności, ani przydatnych funkcji. W dodatku ten producent zawsze stawia przy okazji na minimalistyczny wygląd swojego sprzętu.

Kto jeszcze?

Kilka marek, które bardziej celują w mniejsze i tańsze osuszacze do mieszkań. Przy każdej aktualizacji rankingu spoglądam na oferty firm Haus & Luft oraz Blaupunkt. To Ci producenci często mocno ze sobą rywalizują wśród przystępnych cenowo urządzeń.

Podsumowanie

Z tak dobrymi osuszaczami powietrza, jakie przedstawiłem Ci w moim rankingu, problem za wysokiej wilgotności od razu zniknie.

Elektryczny pochłaniacz powietrza to najlepsze wyjście, a teraz nie musisz pytać o taki sprzęt na forum bądź czytać masy artykułów.

Pamiętaj, że służę także pomocą w sekcji komentarzy. To również miejsce na przekazanie własnej opinii o danym osuszaczu powietrza.

W którymś z pomieszczeń masz odwrotny problem, a więc za suche powietrze? Wtedy zobacz także domowe nawilżacze powietrza. Działają przeciwnie do osuszaczy, zwiększając wilgotność.

Funkcję nawilżania mają nawet niektóre najlepsze oczyszczacze powietrza. Ich nadrzędnym zadaniem jest jednak usuwanie alergenów, kurzu, pyłków, smogu itp. Zostawią w Twoim pokoju czy sypialni czyste powietrze.

Oceń publikację
[Głosy: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Karolina
20 dni temu

Witam serdecznie. Szukam bardzo cichego osuszacza powietrza, ktory bedzie glownie wlaczony w nocy, niestety Meaco 20L nie zdal testu, byl dla mnie za glosny i musialam go oddac. Czy sa jakies osuszacze z bardzo niskim db? Nr 4 ma db 40, wiec o 4 mniej od Meaco ale nie wiem czy to jest duza roznica.