W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Osuszacz Powietrza Ranking 2024 | Jaki najlepszy?

Łukasz Proszek
Aktualizacja:  24 kwietnia 2024
Komentarze:  2

Najlepszy osuszacz powietrza szybko zlikwiduje problem zwiększonej wilgotności. Będzie Ci się lepiej oddychać, a na ścianach nie pojawi się pleśń ani grzyb. W nabyciu porządnego sprzętu pomoże Ci mój aktualizowany, niezależny ranking osuszaczy powietrza z opiniami. Wyróżniłem najwydajniejsze i zarazem najcichsze pochłaniacze wilgoci. Wiele z nich sprosta dużym pomieszczeniom. Przeczytaj poniższe opinie i wybierz coś dla siebie!

Osuszacz powietrza - ranking, opinie

Ranking osuszaczy powietrza 2024 - TOP 5

Meaco Arete One 25L

Ranking osuszaczy powietrza wygrywa Meaco Arete One 25L. To najwydajniejszy pochłaniacz wilgoci do dużych powierzchni. W ciągu 24 h potrafi usunąć nawet do 25 l wody. Uchroni Cię przed dyskomfortem oraz nie pozwoli na rozwój pleśni. Sprawdza się jako profesjonalny osuszacz powietrza do piwnicy czy garażu. Ponadto pracuje cicho (do 42 dB) i energooszczędnie (rzadko pobiera więcej niż 300 W).

Jakby tego było mało, skorzystasz z funkcji oczyszczania (filtr HEPA H13). Od razu pozbędziesz się pyłków, bakterii i innych alergenów. Masz przed sobą hybrydowy osuszacz powietrza 2w1 do domu. Kolejne udogodnienia stanowią tryb cichy, automatyczny oraz dostosowany do suszenia prania. Jako że wloty powietrza umieszczono po bokach, wygodnie ustawisz ten sprzęt tuż przy ścianie.

Jaki najlepszy osuszacz powietrza na większy metraż lub do mocno zawilgoconego pomieszczenia? Proponuję Ci właśnie Meaco Arete One 25L. To lider pod względem skuteczności usuwania wilgoci. Do tego świetnie go wykonano oraz wzbogacono przydatnymi funkcjami.

Ocena produktu: 9.89/10
Sharp UD-P20E-W

Sharp UD-P20E-W, czyli kondensacyjny osuszacz powietrza z higrometrem. Stale kontroluje wilgotność, usuwając nawet do 20 l dziennie. Producent sugeruje użytek w pomieszczeniach do 46 m2 i nie przekłamuje z tymi możliwościami. Imponujące, gdyż nie mówimy wcale o super kosztownym sprzęcie. Oprócz tego urządzenie zaoferuje Ci skuteczną funkcję osuszania prania (tryb pralni).

Wysuszysz odzież w zamkniętym pomieszczeniu, nie bojąc się o rozwój pleśni. Efektywnie ochronisz ściany przed pojawianiem się na nich grzyba. Ten elektryczny osuszacz powietrza do niskich temperatur gwarantuje tryb odszraniania. Bez obaw umieścisz go np. w piwnicy. Sharp UD-P20E-W łączy wydajność z energooszczędnością. Nie narazi Cię na znaczący wzrost opłat za energię (250 W mocy).

Tak dobry pochłaniacz wilgoci stanowi inwestycję na lata. Cechuje się niezawodnością, radząc sobie w trudniejszych warunkach. Jednocześnie łatwo go obsłużysz (zawiera wyświetlacz LED) i rozsądnie ulokujesz. Następnie prędko zobaczysz, jak wydajnie usuwa wilgoć!

Ocena produktu: 9.74/10
Meaco Arete One 12L

Meaco Arete One 12L to najcichszy osuszacz powietrza, jaki znam. Osiąga jedynie 35 dB. Najważniejsze, że nie zabiera to nic z jego wydajności. Dziennie pozbywa się z powietrza do 12 l wody. Sprawdza się jako wydajny osuszacz powietrza do łazienki, jak i większego pomieszczenia (do 50 m2). Zahamuje rozwój pleśni, nie wymuszając na Tobie uporczywie częstego opróżniania (2,5 l pojemności).

Producent nie odpuścił funkcji oczyszczania. I bardzo dobrze! Ten porządny pochłaniacz wilgoci z filtrem HEPA nada się do domu, w którym przebywają alergicy. Nie narazi nikogo na kontakt z drobnoustrojami, które mogą spowodować katar, kaszel itp. Meaco Arete One 12L wykonano z dbałością o każdy szczegół. To elegancka, kompaktowa maszyna o wysokiej trwałości. Nie wpłynie negatywnie na wystrój.

Interesuje Cię mały osuszacz powietrza o dużych możliwościach? Do tego musi być ekstremalnie cichy i oszczędny? Przy takich oczekiwaniach od razu zamów Meaco Arete One 12L. Wybawi Cię od kosztownego usuwania pleśni, bo ta nie ma prawa się przy nim pojawić.

Ocena produktu: 9.61/10
Whirlpool DE20W5252

Whirlpool DE20W5252 usuwa do 20 l wody na dzień, za co między innymi trafił do rankingu. Producent sugeruje najsprawniejsze działanie tego sprzętu na metrażu 20 – 30 m2. Urządzenie odznacza się bardzo pojemnym zbiornikiem na wodę. 6,5 l stanowi rzadko spotykany wynik. Dla Ciebie oznacza to tyle, że nie musisz tak często opróżniać tego elementu. Istotne podczas osuszania chociażby łazienki czy piwnicy.

To niezawodny osuszacz powietrza z filtrami wstępnym oraz węglowym. Zatrzymuje sporo zanieczyszczeń zebranych z powietrza. Ten nowoczesny sprzęt zapewni Ci przy okazji program do pralni. Skutecznie przyspieszy schnięcie tekstyliów. Dodając do tryb nocny oraz przejrzysty panel sterowania, masz przed sobą bardzo opłacalny produkt. Do tego elegancki, zatem nie musisz się go wstydzić przed gośćmi.

Whirlpool DE20W5252 to świetna alternatywa dla najdroższych osuszaczy powietrza. Nie kosztuje góry pieniędzy, a mimo to nadal wydajnie działa nie tylko w małym pokoju, lecz i na nieco większym metrażu. Zbiera też wiele pozytywów za dyskretną pracę (40 dB).

Ocena produktu: 9.54/10
Maltec DH-12200

Maltec DH-12200, a więc tani i dobry osuszacz powietrza do 500 zł. Zaoferuje Ci maksymalną wydajność 12 l wody na dobę, najlepiej działając na przestrzeni do 32 m2. Uświadczysz tu tryb automatyczny, mogąc ustawić konkretną wartość wilgotności, której oczekujesz. Co ciekawe, to osuszacz Wi-Fi z aplikacją, co rzadko się zdarza. Sterujesz tym urządzeniem zdalnie, ze swojego smartfona.

Maltec DH-12200 zawiera trwały filtr wielokrotnego użytku. Nie narazi Cię na wyższe koszty eksploatacyjne, a to ważne w najlepszych osuszaczach powietrza. Do tego ten element zbiera włosy czy sierść, ułatwiając późniejsze odkurzanie. W zestawie znajdziesz rurkę do stałego odprowadzania wody. Bez niej masz do dyspozycji 2-litrowy zbiornik ze wskaźnikiem zapełnienia.

Trudno nie docenić tak opłacalnego modelu. Szczególnie że zachwyci Cię również cichą pracą (38 dB). Wybierz Maltec DH-12200, gdy nie masz ogromnego budżetu, lecz nadal wysokie wymagania. To również coś dla osób preferujących zdalną kontrolę z telefonu.

Ocena produktu: 9.46/10

Najlepsze osuszacze powietrza - Ranking 2024

Osuszacz powietrza Meaco Arete One 25L

Osuszacz powietrza Meaco Dry Arete One 25L

Top osuszacz kondensacyjny z oczyszczaczem powietrza. Meaco Arete One 25L szybko poradzi sobie z nadmierną wilgocią, a także szkodliwymi drobnoustrojami. Przestaniesz przejmować się ryzykiem pleśni bądź grzyba. Ochronisz przed tym dane pomieszczenie i poprawisz swoje samopoczucie.Skuteczny osuszacz powietrza

Ten domowy osuszacz powietrza zabezpiecza przed rozwojem pleśni, bakterii i grzybów, które pojawiają się w miejscach o dużej wilgotności. Wydajność Meaco Arete One 25L wynosi 25 l na dzień przy 30 stopniach Celsjusza i 80 procentach wilgotności. Trudno znaleźć w tej kategorii skuteczniejszy produkt.

Tam, gdzie go postawisz, momentalnie zacznie usuwać nadmiar wilgoci. Producent sugeruje użytek nawet w pomieszczeniach na 70 – 90 m2! Ten pochłaniacz wilgoci bezawaryjnie zadziała w temperaturze od 3°C do 35°C, a jego głośność pracy nie przekracza 42 dB. Mówimy zatem o cichym osuszaczu powietrza.

To wszystko skutkuje szerokim zastosowaniem. Sypialnia, pokój, pralnia, a może piwnica lub spiżarnia? Meaco Arete One 25L wszędzie się sprawdzi! Zbiornik na wodę liczy 4,8 l pojemności, więc rzadziej go opróżniasz. Urządzenie pracuje energooszczędnie, raczej nie przekraczając poboru 300 W. Nie stracisz kasy na rachunki.

Zwróć uwagę na higrostat. Ten najlepszy osuszacz powietrza sam reguluje poziom wilgotności. Wystarczy, że ustawisz pożądaną wartość, a będzie się jej trzymał. Nie musisz co chwilę tego sprawdzać. Interesuje Cię wyłącznie opróżnianie zbiornika (choć i to można załatwić, np. wężem lub opcjonalną pompą).

Udogodnienia godne lidera!

W Meaco Arete One 25L skorzystasz z filtra HEPA. Przyczyni się jeszcze bardziej do poprawy jakości powietrza w Twoim domu. Zbiera do 99,75% zanieczyszczeń. Nabędziesz więc hybrydowy osuszacz powietrza z funkcją oczyszczania. Znacząco poprawisz komfort oddychania, chroniąc siebie i swoją rodzinę.

Jak przystało na tak prestiżowe urządzenie do usuwania wilgoci, nie zabrakło funkcji suszenia prania. Prędzej wyschnie, oszczędzając Twój czas. Tryb nocny wyłączy natomiast wszelkie świecące kontrolki i dźwięki. Dodatkowo obniży i tak niski poziom głośności. Pełnoprawny osuszacz powietrza do pokoju dziecka, prawda?

Co ważne, nie za duża konstrukcja urządzenia niesie za sobą niewielkie wymagania. Postawisz sprzęt tuż przy ścianie, ponieważ ma boczne wloty powietrza. To plus w gęściej umeblowanych pomieszczeniach lub też tych mniejszych. Sprawia także, że to polecany osuszacz powietrza do łazienki czy kuchni.

Osuszacz powietrza Sharp UD-P20E-W

Osuszacz powietrza Sharp UD-P20E-W

Sharp UD-P20E-W to dobry osuszacz powietrza z oscylacją, który Ci polecam. Urządzenie wyróżnia wysoka wydajność, stosunkowo cicha praca, tryb automatyczny i spory zbiornik na wodę. Być może szukasz takich funkcji jak suszenie prania czy higrostat? W tym sprzęcie też je znajdziesz! Szczegóły w poniższej opinii.Wydajność przede wszystkim

W przystępnej cenie za tak skuteczny osuszacz powietrza dostaniesz wydajność na poziomie 20 l na dzień. Prędko uporasz się z nadmiernym zawilgoceniem, wykorzystując sprzęt na metrażu do 46 m2. Zastosowany czynnik chłodniczy R290 sprawia, że to w pełni bezpieczne urządzenie. W dodatku przyjazne dla środowiska.

Zachwyci Cię tryb automatyczny, z którego słyną sprzęty Sharp. Przykładowo pochłaniacz sam się uruchomi, gdy wilgotność przekroczy 40 bądź 50%. Nie podchodzisz wtedy do niego, nie tracisz czasu na zbędne czynności i samodzielną kontrolę stanu powietrza. Zapomnij o mokrych ścianach czy oknach. Już tego nie zobaczysz.

Taki styl pracy przy okazji zaoszczędzi prąd. Sprawia, że to energooszczędny osuszacz powietrza do mieszkania w bloku i nie tylko. Zresztą maksymalny pobór to jedynie 250 W. Kolejną zaletę stanowi opcja podłączenia węża, aby nie musieć ręcznie pozbywać się zebranej wody (pojemnik mieści 3,8 l).

Funkcja Swing i inne atuty

Sharp UD-P20E-W wyposażono w specjalne żaluzje. Poruszają się w górę i w dół, współgrając z mechanizmem Swing. Chodzi o równomierne rozprowadzanie powietrza, bo w kilku kierunkach. Zdecydowanie potęguje szybkość pracy. Do tego przyda Ci się w domowej pralni, gdyż to osuszacz z funkcją suszenia prania.

Odwilżacz zmniejsza wtedy poziom wilgotności względnej do 20 procent, aby zapewnić warunki sprzyjające schnięciu odzienia. Tymi dobrodziejstwami sterujesz za pomocą nowoczesnego panelu sterowania z wyświetlaczem LED. Ujrzysz na nim również poziom wilgotności, mając pełną kontrolę.

Sharp UD-P20E-W przeżyje pobyt w chłodniejszych pomieszczeniach (od 5°C) za sprawą automatycznego odszraniania. Jeżeli zgromadzi maksymalną ilość wody, zastopuje pracę, sygnalizując konieczność opróżnienia. Nie zabrakło również timera, blokady rodzicielskiej bądź kółek transportowych.

Jak widzisz, ranking osuszaczy powietrza musiał przyjąć ten sprzęt nowej generacji. Rozwiąże problem zawilgocenia lub słabej cyrkulacji. Rewelacyjnie osusza powietrze, ściany czy pranie. Nie zabierze zbyt dużo miejsca i nie sprawi Ci problemów z obsługą. Nie wkurzy Cię także hałasem, gdyż ma cichy kompresor.

Osuszacz powietrza Meaco Arete One 12L

Osuszacz powietrza Meaco Arete 12L

Meaco Arete One 12L zaskoczy Cię tym, ile wody potrafi zebrać. Ten niepozorny, minimalistyczny pochłaniacz wilgoci do pokoju czy łazienki ma świetny stosunek ceny do jakości. Zaoferuje Ci nie tylko wydajność, lecz i intuicyjne sterowanie wodoodpornymi przyciskami. Poznaj go bliżej za sprawą subiektywnej recenzji!Mały, lecz efektywny

Jak sama nazwa wskazuje, Meaco Arete One 12L zbiera do 12 l wody na dzień. Co istotne, robi to szybko, spełniając obietnice ze specyfikacji. Nie musi męczyć się przez 24 godziny, aby zlikwidować kilka litrów z mocno zawilgoconego powietrza. Nada się do mniejszej piwnicy. Tak samo jako osuszacz powietrza do pralni.

Zauważ, jak cichy to sprzęt. Pracuje wręcz bezgłośnie, gdyż generowany (nie)hałas to tylko 35 dB. Nie powinien obudzić śpiącego dziecka, co nie stanowi normy w tej kategorii. Pobór energii elektrycznej niski, zatem nie wydasz dużo na utrzymanie tego sprzętu w swoim domostwie. Super połączenie, mam rację?

Najlepsze osuszacze powietrza Meaco odznaczają się wysoką jakością wykonania. Ten model to potwierdza. Wykorzystano w nim trwałe tworzywa wysokiej klasy przy mistrzowskim spasowaniu. Nic nie trzeszczy, nic się nie wygina ani nie odkształca. Sprzęt jednocześnie cieszy oko minimalistycznym designem i kompaktowością.

Dodatkowe korzyści, które docenisz

Meaco Arete One 12L obsługuje filtr HEPA H13. Tak, to dobry osuszacz powietrza z oczyszczaczem. Usunie z Twojego otoczenia drażniące pyłki i inne ustrojstwa, których nie chcesz wdychać wraz ze swoją rodziną. Przesuwny filtr gwarantuje przy okazji łatwość konserwacji. Nie zmarnujesz sił czy nerwów.

Wspominałem Ci już, że to w mojej opinii odpowiedni sprzęt do pralni. Świadczy o tym również obecność funkcji suszenia ciuchów. W okresie zimowym spokojnie rozwiesisz je na klasycznej suszarce czy sznurkach w łazience. Nie boisz się przy tym o gwałtowny wzrost wilgotności. Meaco uchroni Cię przed tym.

Docenisz praktyczne rozwiązania konstrukcyjne. Kółka transportowe sprytnie ukryto. Potęgują nienachalny wygląd zewnętrzny urządzenia. Wloty powietrza trafiły na boki, a nie tył. Co za tym idzie, ustawisz sprzęt przy ścianie. Panel sterowania bez zbędnych bajerów i z trwałymi przyciskami. Szybko nauczysz się obsługi.

Osuszacz powietrza Whirlpool DE20W5252

Osuszacz powietrza Whirlpool DE20W5252

Whirlpool DE20W5252 to dobrze wykonany osuszacz powietrza do domu o zadowalającej wydajności usuwania wilgoci (20 l/dzień). Producent zdecydowanie nie zawyża możliwości sprzętu. Od razu sugeruje użycie go na metrażu sięgającym do 30 m2. Przeczytaj szczegółowe informacje o tym produkcie!Przydatny program automatyczny

Prędko uznałem, że ranking osuszaczy powietrza powinien przyjąć Whirlpool DE20W5252. Zagwarantuje Ci precyzyjny program automatyczny. Bez manualnych regulacji sprzęt będzie pracował tak, aby poziom wilgotności nie przekroczył wskazanej przez Ciebie granicy. Oprócz tego oferuje np. tryb nocny.

Technologia 6. Zmysł niesie też za sobą inną korzyść. Ten polecany pochłaniacz wilgoci nie marnuje prądu na zbyt intensywną pracę, gdy warunki nie są aż tak złe. Wiedz, że wydajność stoi na poziomie 20 l na dzień, a to jeden z topowych wyników. Sprzęt sprawdza się w pokojach, łazience czy garażu bądź piwnicy.

Jeszcze większy wyróżnik to zadziwiające 6,5 l pojemności zbiornika na zebraną ciecz. Eliminuje potrzebę upierdliwie częstego opróżniania. Jednocześnie wcale nie zwiększa jakoś gwałtownie gabarytów. To nadal elegancki osuszacz pokojowy, którego nie trzeba skrzętnie ukrywać przed wzrokiem gości.

Cichy i funkcjonalny

Zależy Ci na wyjątkowo cichej pracy odwilżacza powietrza? Tutaj zyskasz tę korzyść. Masz przed sobą atrakcyjną propozycję, gdyż mówimy o jednym z najcichszych osuszaczy domowych. Generowany hałas, choć trudno go tak nazwać, nie powinien przekraczać 40 dB. Nie zaburzy Twojego spokoju.

Tryb suszenia prania przyspieszy tę czynność, co stanowi kolejny atut w tym dobrym pochłaniaczu z filtrem węglowym. Wszystkim sterujesz za pomocą panelu z wyświetlaczem LED. Nie stracisz czasu na przeszukiwanie instrukcji, jak ustawić konkretne rzeczy. Obstawiam, że bardzo szybko się tego nauczysz.

Osuszacz powietrza Maltec DH-12200

Osuszacz powietrza Maltec DH-12200

Unowocześniony, a tani osuszacz powietrza z aplikacją mobilną. Da Ci opcję zdalnego sterowania przez Wi-Fi, czego brakuje w wielu dużo droższych modelach. Maltec DH-12200 – mimo niskiej ceny – wciąż przekonuje wydajnością, zbierając do 12 l wody dziennie przy zaledwie 38 dB hałasu, a w zasadzie jego braku.Epicki stosunek ceny do jakości!

Każdy wiarygodny test osuszaczy powietrza powinien docenić możliwości Maltec DH-12200. To przecież tani pochłaniacz wilgoci do 500 zł, który gromadzi maksymalnie 12 l wody przez dobę. Ciecz trafia do 2-litrowego pojemnika, choć może też być odprowadzana w sposób ciągły (rurka znajduje się od razu w zestawie).

To przy tym cichy sprzęt, ponieważ tak trzeba ocenić tylko 38 dB. Kolejny plus? Proszę bardzo: filtr zatrzymujący włosy i sierść. Odkurzanie pójdzie Ci szybciej. Co ważne, filtr nie wymaga częstej wymiany, gdyż bez obaw go wyczyścisz (nawet ciepłą wodą). Tryb osuszania non stop przyda się z kolei w pralni (i pewnie nie tylko).

Jakby tego było mało, to nieduży pochłaniacz wilgoci o minimalistycznym wyglądzie. Obsłużysz go w prosty sposób, a na froncie pojawiła się inteligentna dioda. Co w niej takiego sprytnego? Sygnalizacja stanu wilgotności za pomocą kolorowego podświetlenia. Szybki rzut oka i wiesz, czy powietrze jest w porządku.

Apka i automatyka działania

Maltec DH-12200 wyposażono w moduł Wi-Fi, aby sparować go z aplikacją Smart Life. Odszukasz ją zarówno na smartfonie z Androidem, jak i z iOS. Następnie ucieszy Cię opcja zdalnej kontroli parametrów działania sprzętu. Zrobisz to z innego pomieszczenia, nie tracąc czasu na podchodzenie do pochłaniacza.

To tym ważniejsze, że zapewni Ci dokładny tryb automatyczny. Ustawisz pożądaną wilgotność w zakresie 30 – 80% (ze zmianą co 5%). Wygodny mechanizm, do tego zwiększający energooszczędność. Ten polecany osuszacz nie będzie działał wtedy, kiedy wcale nie musi. Sam uruchomi się dopiero, jeśli sytuacja tego wymaga.

Ile kosztuje osuszacz powietrza?

Najlepsze osuszacze powietrza kosztują zwykle 450 – 2000 zł. Za ceną idzie najczęściej ogólna wydajność. Droższe pochłaniacze lepiej radzą sobie na większym metrażu, bo szybciej osuszają powietrze. W efekcie nadają się na większe, otwarte przestrzenie. Mogą też być bardziej funkcjonalne.

Jakiej marki osuszacz powietrza?

Najlepszy producent osuszaczy to Meaco. Tworzy bardzo skuteczne, rewelacyjnie wykonane urządzenia na różny metraż. Z tą firmą mocno konkurują marki Sharp oraz Whirlpool, które również słyną z dobrych pochłaniaczy wilgoci. W niższym segmencie cenowym zwróć uwagę na produkty Maltec.

Ta kategoria obejmuje wielu producentów. Dlatego też aktualizując mój ranking osuszaczy powietrza, sprawdzam nowości m.in. od: Stadler Form, Warmtec, Columbiavac, Adler, Ecoair, Blaupunkt, SilverCrest z Lidla, Yoer czy Eberg. Niemniej póki co wyżej oceniam produkty wcześniej wymienionych firm.

Podsumowanie

Z tak dobrymi osuszaczami powietrza, jakie przedstawiłem Ci w moim rankingu, problem za wysokiej wilgotności od razu zniknie. Elektryczny pochłaniacz powietrza to najlepsze wyjście, a teraz nie musisz pytać o taki sprzęt na forum bądź czytać masy artykułów.

Pamiętaj, że służę także pomocą w sekcji komentarzy. To również odpowiednie miejsce na przekazanie własnej opinii o danym osuszaczu powietrza.

W którymś z pomieszczeń masz odwrotny problem, a więc za suche powietrze? Wtedy zobacz ranking domowych nawilżaczy powietrza. Działają przeciwnie do osuszaczy, zwiększając wilgotność. Przy okazji warto wiedzieć, jaki nawilżacz powietrza dla dzieci wybrać.

Funkcję nawilżania mają nawet niektóre najlepsze oczyszczacze powietrza. Ich nadrzędnym zadaniem jest jednak usuwanie alergenów, kurzu, pyłków, smogu itp. Zostawią w Twoim pokoju czy sypialni czyste powietrze. Stanowią jednocześnie odpowiedź na pytanie, jaki oczyszczacz powietrza dla alergika.

Oceń publikację
[Głosy: 7 Średnia: 4.6]

Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Karolina
2 lat temu

Witam serdecznie. Szukam bardzo cichego osuszacza powietrza, ktory bedzie glownie wlaczony w nocy, niestety Meaco 20L nie zdal testu, byl dla mnie za glosny i musialam go oddac. Czy sa jakies osuszacze z bardzo niskim db? Nr 4 ma db 40, wiec o 4 mniej od Meaco ale nie wiem czy to jest duza roznica.