Osuszacz Powietrza Ranking 2021 | Opinie

Domowy osuszacz powietrza szybko zlikwiduje problem zwiększonej wilgotności. Będzie Ci się lepiej oddychać, a na ścianach nie pojawi się grzyb. W zakupie pomoże Ci w tym mój niezależny, subiektywny ranking osuszaczy powietrza z opiniami.

Osuszacz powietrza - ranking, opinie

1. Meaco 20L Platinum

Osuszacz powietrza Meaco 20L Platinum


Kliknij i kup Meaco 20L Platinum

MediaExpert


Czym wyróżnia się najlepszy osuszacz powietrza? Na pewno taki sprzęt wydajnie pracuje, cicho działa i ma duży zbiornik na wodę. Wszystkie te zalety znajdziesz w modelu Meaco 20L Platinum. Cena urządzenia nie jest wygórowana, co również zwiększa jego popularność.

Ten domowy osuszacz powietrza zabezpiecza przed rozwojem pleśni, bakterii i grzybów, które pojawiają się w miejscach o dużej wilgotności. Wydajność modelu wynosi 20 l na dzień przy 30 st. C. i 80% wilgotności. Zbiornik na wodę liczy 6 l, więc rzadziej go opróżniasz.

Jeśli chcesz, skorzystasz dodatkowo z filtra HEPA, który przyczyni się jeszcze bardziej do poprawy jakości powietrza w Twoim domu.

Osuszacz powietrza działa w temperaturze od 5 st. C. do 35 st. C, a głośność pracy to 44 dB. W porównaniu z innymi popularnymi modelami jest on cichy. Moc wynosi 255 W.

Osuszacz powietrza Meaco 20L Platinum ma higrostat i 3 poziomy osuszania, od 30% do 80%. W dostosowaniu urządzenia idealnie do potrzeb pomoże Ci wygodny panel sterujący i timer.

Ciekawym dodatkiem jest dołączona do zestawu specjalna końcówka. W połączeniu z trybem kierującym powietrze we wskazane miejsce wykorzystasz ją do suszenia prania.

Masz dzieci? Ten osuszacz powietrza również jest dla Ciebie. Sprzęt ma specjalną blokadę gwarantującą Twoim pociechom maksymalne bezpieczeństwo.

Urządzenie jest polecane do pomieszczeń o powierzchni do 30 m2. Sprawdzi się ono w dużym pokoju lub małym mieszkaniu Wygodny uchwyt umożliwi Ci łatwe przenoszenie sprzętu. Skorzystasz z niego wszędzie tam, gdzie będzie taka potrzeba.

2. Stadler Form Albert

Osuszacz powietrza Stadler Form Albert


Kliknij i kup Stadler Form Albert

EURO
OleOle


Mierzysz się często ze słabym samopoczuciem, a jednocześnie masz wrażenie, że w Twoim domu panuje zbyt duża wilgotność? Postaw na osuszacz powietrza z higrometrem Stadler Form Albert. To efektywnie działający sprzęt, z którym uporasz się m.in. z nieprzyjemnym zapachem wilgoci i parującymi oknami.

Wydajność osuszacza powietrza wynosi 20 l na dzień, co jest dobrym wynikiem. Moc urządzenia to 320 W, a pojemność zbiornika na wodę wynosi 4,6 l. Użytkując ten model, masz zagwarantowaną cichą pracę. Poziom głośności to tylko 44 dB.

Stadler Form Albert to m.in. osuszacz powietrza do piwnicy, ale nie tylko. Sprzęt oferuje funkcję odszraniania. Aktywuje się, kiedy temperatura w pomieszczeniu spada poniżej 16 st. C.

Funkcjonalność to coś, co wyróżnia to urządzenie. Osuszacz powietrza ma dyfuzor, który odpowiada za równomierne rozprowadzanie powietrza. Higrostat umożliwia Ci ustawienie odpowiedniego dla Ciebie poziomu wilgotności.

Poziom mocy regulujesz w trzech poziomach. Do wyboru masz też dwa tryby pracy: Swing i Nocny. Drugi dobrze sprawdza się, kiedy kładziesz się do łóżka. Natężenie światła emitowanego przez sprzęt się zmniejsza, podobnie jak ilość obrotów. Urządzenie nie odwraca Twojej uwagi.

Dzięki 24-godzinnemu timerowi ustawiasz, kiedy osuszacz powietrza ma się włączyć lub wyłączyć i to z dokładnością co do minuty. Panel sterowania jest czytelny, więc obsługa urządzenia nie stanowi problemu. W razie potrzeby łatwo przenosisz osuszacz powietrza, ma on kółka u podstawy.

3. Meaco 25 Low

Osuszacz powietrza Meaco 25 Low


Kliknij i kup Meaco 25 Low

MediaExpert


Meaco 25 Low to dobry osuszacz powietrza, który Ci polecam. Urządzenie wyróżnia wysoka wydajność, stosunkowo cicha praca i spory zbiornik na wodę. Być może szukasz takich funkcji jak: suszenie prania, higrostat czy jonizator? W tym sprzęcie je znajdziesz!

Osuszacz powietrza do domu pochłania do 25 l wody na dobę, więc już pierwszego dnia odczujesz różnicę. Mimo sporej wydajność urządzenie nie pobiera dużo prądu (270 watów na start).

Sprzęt ma energooszczędną sprężarkę zapewniającą wysoki przepływ powietrza. Pojemność zbiornika na wodę wynosi 5 l.

Obawiasz się, że początkowo osuszacz powietrza z jonizacją będzie trudny w obsłudze? Zapewniam, że sobie z tym poradzisz. Masz do wyboru m.in. tryb automatyczny, który dostosowuje prędkość pracy wentylatora do wilgotności panującej w danym pomieszczeniu.

Dodatkowo sprzęt pracuje w trybie cichym, przydatnym wieczorem i w nocy. Po nagłym i chwilowym odcięcia od źródła zasilania osuszacz automatycznie się włącza.

To urządzenie wykorzystasz do suszenia prania. Ma ono specjalny tryb pracy, który jest do tego dostosowany. Pranie schnie szybko, a co najważniejsze, w Twoim domu przez cały czas przyjemnie pachnie.

Meaco 25 Low cieszy się popularnością wśród rodziców małych dzieci, a wszystko dzięki specjalnemu zabezpieczeniu. Blokada sprzętu gwarantuje jego bezpieczne użytkowanie, nawet w domu, w którym mieszkają ciekawskie pociechy.

4. BLAUPUNKT ADH501

Osuszacz powietrza BLAUPUNKT ADH501


Kliknij i kup BLAUPUNKT ADH501

MediaExpert


Tworząc ranking osuszaczy powietrza, wiedziałem, że umieszczę w nim model BLAUPUNKT ADH501. Decyzja ta była dla mnie oczywista, bo sprzęt jest tani i wydajny. To jego główne, choć oczywiście nie wszystkie zalety.

Osuszacz powietrza do domu sprawdza się w pomieszczeniach o powierzchni od 15 m2 do 45 m2. Nadaje się też do mieszkań, domków letniskowych, piwnic czy remontowanych wnętrz. Ze sprzętu skorzystasz wszędzie tam, gdzie poziom wilgoci jest zbyt wysoki, a wentylacja nie działa dostatecznie efektywnie.

Wydajność urządzenia to 16 l na dzień. Poziom głośności nie jest przy tym wysoki, bo wynosi 48 dB. Osuszacz powietrza działa, a Ty spokojnie odpoczywasz i nie denerwujesz się nadmiernym hałasem. Moc modelu wynosi 260 W.

Pojemność zbiornika to 3,5 l. Co ciekawe, istnieje możliwość podłączenia sprzętu do przewodu odprowadzającego wodę do kanalizacji. Jeśli nie chcesz, nie korzystasz ze zbiornika.

Osuszacz powietrza do mieszkania ma dotykowy panel sterowania. Wyświetlacz LED jest czytelny, więc regulowanie urządzenia nie zajmie Ci dużo czasu. Przykładowo łatwo sprawdzasz poziom wilgotności i w razie potrzeby zmieniasz ustawienia.

5. Meaco 12L Platinum

Osuszacz powietrza Meaco 12L Platinum


Kliknij i kup Meaco 12L Platinum

MediaExpert
Electro


Interesuje Cię mały, dobry osuszacz powietrza? Meaco 12L Platinum to coś dla Ciebie. Zajmuje niewiele miejsca, a efekty jego pracy są zauważalne. Sprzęt skutecznie zmniejsza poziom wilgoci w pomieszczeniu. Nie czujesz nieprzyjemnego zapachu, a na ścianach nie pojawiają się ciemne plamy.

Pokojowy osuszacz powietrza pozbywa się do 12 l wody w ciągu dnia. Jego moc to 165 W, a poziom głośności wynosi jedynie 44 dB. Zbiornik liczy 2,5 l i łatwo go opróżnisz.

Sprzęt ma higrostat oferujący 3 poziomy osuszania: od 30% do 80%. Osuszacz powietrza do pokoju sprawnie pracuje w temperaturze od 5 st. C. do 35 st. C., więc wykorzystasz go w różnych miejscach.

Łatwa obsługa urządzenia w połączeniu z funkcjonalnością to coś, co zachęca do jego zakupu. Panel sterujący jest intuicyjny. Jeśli chcesz, wybierzesz, o której sprzęt ma się uruchomić lub wyłączyć, a wszystko to dzięki 24-godzinnemu timerowi (ustawianemu co 1 h).

Ten sprzęt pozwoli Ci nie tylko uporać się z wysokim poziomem wilgotności, ale też ułatwi suszenie ubrań. W zestawie znajduje się specjalna końcówka. Dodatkowo urządzenie ma odpowiedni do tego tryb pracy.

Elektryczny osuszacz powietrza oferuje blokadę przed dziećmi, co zapewnia maksymalne bezpieczeństwo użytkowania. Łatwo go przeniesiesz, bo urządzenie ma wygodny, solidnie wykonany uchwyt.

Jeśli chcesz, w osuszaczu powietrza zastosujesz dodatkowo filtr HEPA, który znacznie poprawi jakość powietrza w pomieszczeniu.

6. Stadler Form Theo

Osuszacz powietrza Stadler Form Theo


Kliknij i kup Stadler Form Theo

MediaExpert
EURO
OleOle


Wyjątkowo cicho pracujący osuszacz powietrza Stadler Form Theo nadaje się do pomieszczeń o powierzchni do 40 m2. Sprawdzi się w dużym salonie w domu, jak i w małym mieszkaniu. Sprzęt poza tym, że wydajnie pracuje, ma estetyczny design i jest łatwy w przenoszeniu.

Wydajność osuszacza powietrza wynosi 10 l na dzień. Moc to 280 W, a poziom głośności 42 dB. Ten model to jeden z najcichszych na rynku. Wybierając go, masz pewność, że nie zakłóci Twojego odpoczynku.

Pojemność zbiornika na wodę wynosi 2,1 l. Nie jest on duży, ale w zestawie jest wąż do odprowadzania wody. Ustawiając sprzęt w odpowiednim miejscu, korzystasz z niego bez ograniczeń, nawet jeśli znajdujesz się poza domem.

W razie zapełnienia zbiornika osuszacz powietrza automatycznie się wyłącza. Komfort pracy zapewnia też programator czasowy, który ustawisz od 1 h do 7 h.

Łatwo regulujesz też wilgotność, jaką chcesz uzyskać spośród 3 dostępnych ustawień: 40%, 50% i 60%. Bez problemu kontrolujesz ten parametr i masz pewność, że jest on utrzymywany na odpowiednim poziomie.

Osuszaczem powietrza sterujesz mechanicznie. Każdy przycisk jest dobrze opisany i płynnie działa, więc ryzyko pomyłki jest nikłe. Sprzęt jest wygodny w przenoszeniu. Ma solidny uchwyt i waży niewiele, podniesiesz go jedną ręką.

7. Meaco DD8L Zambezi

Osuszacz powietrza Meaco DD8L Zambezi


Kliknij i kup Meaco DD8L Zambezi

MediaExpert


Polecam osuszacz powietrza z filtrem Meaco DD8L Zambezi, którego wydajność wynosi 8 l na dzień, a pojemnik na wodę liczy 3 l. W zależności od trybu pracy sprzęt pobiera od 300 do 660 W. Głośność stoi na akceptowalnym poziomie 50 dB.

Adsorpcyjny osuszacz powietrza ma jonizator sterylizujący powietrze. Badania potwierdzają, że dzięki niemu sprzęt skutecznie usuwa nieprzyjemny zapach. W Twoim domu nie rozwijają się bakterie ani pleśń. Jest też mniej kurzu i roztoczy, dlatego Meaco DD8L to dobry osuszacz powietrza dla alergików.

Korzystając z timera, ustawisz, kiedy urządzenie ma się włączyć lub wyłączyć. Dostosowujesz je tym samym do potrzeb i trybu życia.

Wyświetlacz LCD jest czytelny i oferuje dostęp do dodatkowych funkcji. Z jego poziomu szybko ustawisz sprzęt oraz sprawdzisz aktualną wilgotność oraz temperaturę w pomieszczeniu. Jeśli pierwszy parametr okaże się za wysoki, prędko wyregulujesz docelową wilgotność.

Osuszacz powietrza ma specjalny tryb do suszenia prania, który przyda Ci się szczególnie zimą, choć nie tylko.

Do zakupu modelu Meaco DD8L Zambezi zachęcają nie tylko dobre parametry i przydatne funkcje, ale też atrakcyjny design i niewielkie wymiary. Sprzęt ustawisz w dowolnym miejscu. Przeniesiesz go łatwo, bo ma on wygodną rączkę i jest lekki.

Podsumowanie

Z tak dobrymi osuszaczami powietrza, jakie przedstawiłem Ci w moim rankingu, problem za wysokiej wilgotności od razu zniknie.

Elektryczny pochłaniacz powietrza to najlepsze wyjście, a teraz nie musisz pytać o taki sprzęt na forum bądź czytać masy artykułów.

Pamiętaj, że służę także pomocą w sekcji komentarzy. To również miejsce na przekazanie własnej opinii o danym osuszaczu powietrza.


Podoba Ci się na PROrankingach? Jeżeli tak, to:

Oceń publikację
[Głosy: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments