W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Szczotka elektryczna do podłogi Ranking 2024

author avatar
Łukasz Proszek
Aktualizacja:  3 lipca 2024
Komentarze:  0

Elektryczna szczotka do zamiatania podłogi to tani i prosty gadżet. Mimo to niejednokrotnie ułatwi Ci sprzątanie domu. Nagłe rozsypanie czegoś nie musi wymagać wyciągania masywnego sprzętu. Czasem wystarczy lekka, akumulatorowa szczotka do zamiatania. Swego rodzaju elektryczna miotła. Kierując się moim niezależnym rankingiem, szybko poznasz najlepsze szczotki elektryczne do podłogi. Ułatwi Ci to trafny wybór!

Szczotka elektryczna do podłogi - ranking, opinie, jaką wybrać?

Ranking szczotek elektrycznych do podłogi 2024 - TOP 5

Karcher EB 30/1 1.545-126.0

Karcher EB 30/1 1.545-126.0

Ranking szczotek elektrycznych do podłogi wygrywa Karcher EB 30/1 1.545-126.0. To profesjonalna zamiatarka akumulatorowa. Mieści 1 l brudu, a to wyróżniający się tu wynik. Nie musisz co chwilę jej opróżniać. Sprzęt waży poniżej 3 kg, oferując teleskopową rurę. Efekt? Dopasujesz urządzenie do swojego wzrostu. Wygodniej odkurzysz podłogi i dywany.

Karcher EB 30/1 1.545-126.0 jak najbardziej nadaje się na wykładziny. Obrotowa szczotka dobrze penetruje ich runo, zbierając śmieci czy okruszki. Łatwo ją wyjmiesz, aby po sprzątaniu oczyścić z nitek bądź włosów. Akumulator także da się zdemontować. Gwarantuje długi czas pracy: 41 minut na dywanach i 51 minut na podłogach twardych. Wygodny w obsłudze, skuteczny model.

Poszukując naprawdę mocnej elektrycznej miotły, musisz zwrócić uwagę na ten produkt. Tym bardziej gdy szukasz pomocnika nie do domu, a np. do lokalu usługowego (np. restauracji, kina, sklepu bądź biura).

Ocena produktu: 9.99/10

Black&Decker PSA215B-QW

Black&Decker PSA215B-QW

Lekka, ale skuteczna szczotka elektryczna na akumulator. Black&Decker PSA215B-QW wytrzymuje nawet do 60 minut ciągłej pracy. Coś nie tylko na zebranie dopiero co rozsypanych produktów. Ten sprzęt efektywnie wspomoże główny odkurzacz. Na mniejszym metrażu bez dywanów być może w ogóle Ci wystarczy jako podstawowy oręż na kurz i śmieci.

Zwróć uwagę na nietypową głowicę. Jest ruchoma, bardzo elastyczna i mieści aż 3 obrotowe szczotki z włosiem: centralną i 2 mniejsze (po bokach). Wciąga nieczystości praktycznie z każdej strony. W efekcie nie stracisz zbyt wiele czasu i sił na sprzątanie. Ponadto wjedziesz głowicą pod niższe meble i zgarniesz zabrudzenia z ciasnych zakamarków.

Jeżeli zależy Ci na długim czasie pracy i przyzwoitej wydajności, Black&Decker PSA215B-QW jest dla Ciebie. Szczególnie jeśli dodatkowo podoba Ci się pomysł z 3 szczotkami.

Ocena produktu: 9.75/10

Karcher KB 5 Premium Home 1.258-021.0

Karcher KB 5 Premium Home 1.258-021.0

Szczotka elektryczna Karcher, czyli rozwiązanie skuteczniejsze od miotły i nie tak męczące jak posługiwanie się odkurzaczem. Nadaje się do twardych podłóg i dywanów. Głowicę szczotki zaprojektowano tak, żeby docierała do krawędzi i pod meble. Opróżnianie zbiornika nie wymaga od Ciebie kontaktu z zabrudzeniami. Przeprowadzisz je w higieniczny sposób.

Po pełnym naładowaniu bateria litowo-jonowa działa bez przerwy przez ponad 30 minut (lub 24 minuty na wykładzinach). Wygodny włącznik na uchwycie nie zmusi Cię do schylania się podczas sprzątania. Szczotka nie zajmuje dużo miejsca i jest wyjątkowo lekka (1,2 kg). Zauważ, że szerokość głowicy osiąga 21 cm. Za jednym przejazdem sporo zbierzesz.

Świetna, przystępna cenowo alternatywa dla odkurzacza – tak mogę najkrócej opisać ten model. Gdy wpisuje się w Twój budżet, stanowi dobry wybór, który osobiście Ci polecam.

Ocena produktu: 9.66/10

Karcher KB 5 1.258-000.0

Karcher KB 5 1.258-000.0

Wygodna i uniwersalna szczotka elektryczna do odkurzania różnych powierzchni. Waży tylko 1,2 kg. Za jej sprawą zyskasz więcej wolnego czasu. Sprzątanie będzie dużo krótsze niż zwykle, a Ty odpoczniesz w czystym domu. Ta dobra szczotka do podłogi z rankingu ma litowo-jonową baterię. Umożliwia nieustanną pracę do 30 minut.

Zbiornik w głowicy szczotki opróżnisz w kilka minut i to bez kontaktu z brudem. Użytkowanie sprzętu to banał. Ergonomiczna rączka i duża elastyczność głowicy pozwolą Ci dotrzeć w każdy kąt. Zachwyci Cię też skuteczność odkurzania przy krawędziach, np. ścianach bądź linii meblowej. Takie urządzenie niejednokrotnie przyda się do odkurzania kuchni bądź pokoju.

Karcher KB 5 1.258-000.0 to jeden z najpewniejszych wyborów. Porządna szczotka elektryczna do dywanów, a nie jedynie parkietu, gresu bądź paneli. To wszystko w przystępnej cenie.

Ocena produktu: 9.52/10

Verk Group 15209

Verk Group 15209

Szybkie, codzienne odkurzanie bywa uciążliwe, ale nie jeśli używasz elektrycznej szczotki Verk Group. Na pełnym naładowaniu działa przez 20 minut, co wystarczy do wyczyszczenia mniejszego mieszkania. Płaska głowica dociera we wszystkie miejsca, również pod meblami. Znajdują się w niej skuteczne szczotki, radzą sobie z różnymi powierzchniami.

Co więcej, szczotki otaczają całą głowicę. Nieważne, w jakim kierunku poruszasz nią – zbierze wszystko wokół. Zaliczają się do tego i malutkie cząsteczki kurzu, i większe okruchy. Imponujące możliwości w tak niskiej cenie. Świetny sposób na łatwe pozamiatanie za pomocą lekkiego urządzenia na akumulator.

Sprawa jest prosta: rozglądając się za jak najtańszym odkurzaczem typu Kaśka, Verk Group 15209 przekona Cię. Przyda się w codziennych obowiązkach, nie rujnując budżetu.

Ocena produktu: 9.46/10

Jak działa szczotka elektryczna? Co robi?

Szczotka elektryczna do podłóg to przydatny sprzęt, którego funkcjonalność często zadziwia. Pewnie wydaje Ci się, że coś, co nie jest ani miotłą, ani odkurzaczem, nie okaże się przydatne, zwłaszcza jeśli masz już obie te rzeczy. Zaskoczę Cię jednak – szczotka elektryczna do zamiatania i odkurzania to bardzo praktyczne rozwiązanie.

Wiesz już, że jest to coś, co łączy w sobie cechy klasycznej miotły i wydajność odkurzacza. Jak dokładnie działa taka szczotka elektryczna do podłogi?

Co wyróżnia elektryczną szczotkę?

Tego typu sprzęt to w zasadzie elektryczna miotła. Ma długi kij, dzięki czemu nie schylasz się podczas sprzątania. Różnica jest taka, że głowica składa się z dynamicznie pracujących szczotek, które skutecznie usuwają brud z podłogi i przenoszą go do zbiornika.

Zbiornik to jedna z największych zalet elektrycznej szczotki do podłogi. Przede wszystkim dlatego, że kurz i zanieczyszczenia nie są wzniecane i nie przenoszą się po całym pomieszczeniu, jak to się często dzieje podczas tradycyjnego zamiatania.

Szczotka elektryczna dodatkowo pozwala dotrzeć w trudno dostępne miejsca, z których klasyczną miotłą nie da się usunąć kurzu i brudu. Sprzęt umożliwia to dzięki płaskiej i przede wszystkim ruchomej głowicy. No i generowanej sile ssącej.

Dlaczego warto zainwestować w elektryczną szczotkę do podłogi?

Elektryczna szczotka do podłogi ma wiele zalet. Przede wszystkim jest bezprzewodowa, co daje jej przewagę nad większością odkurzaczy. Jednocześnie skutecznie usuwa różnego rodzaju zabrudzenia – lepiej niż miotła.

W wypadku elektrycznego sprzętu brud zbiera się w zbiorniku, co dla Ciebie oznacza 2 rzeczy. Kurz nie roznieca się po całym pomieszczeniu, a Ty nie chodzisz po pokoju z szufelką, zbierając śmieci. Szczotka elektryczna jest odpowiednia dla alergików właśnie dlatego, że pochłania kurz, a nie roznosi go,

Zaletą szczotki elektrycznej jest również szybkość sprzątania. Pozbędziesz się nawet sporych zanieczyszczeń w kilka minut i to bez wysiłku. To dobry sprzęt szczególnie do domów, w których są dzieci lub zwierzęta.

Szczotki elektryczne ładują się krótko i są łatwe w przechowywaniu. Nie ważą tyle, co odkurzacz, więc możesz schować je jak klasyczną miotłę.

Jaką szczotkę elektryczną do podłogi wybrać?

Ranking szczotek elektrycznych do podłogi z pewnością będzie przydatny podczas wyboru odpowiedniego sprzętu. Przygotowałem też kilka wskazówek, które ten zakup jeszcze bardziej ułatwią. Poniżej dowiesz się, na co zwrócić uwagę, wybierając szczotkę elektryczną do sprzątania.

Rodzaj podłoża

Szczotki elektryczne w większości przypadków sprawdzają się do każdego podłoża (wyjątek stanowią najczęściej dywany z długim włosiem). Upewnij się jednak, czy wybrany przez Ciebie model nadaje się do podłogi, którą masz w domu.

W przypadku niemal każdej szczotki masz możliwość sprzątania podłóg drewnianych i wyłożonych płytkami. Niektóre modele mogą nie nadawać się jedynie do dywanów czy kamiennych podłoży. Takie sprzęty to jednak rzadkość.

Siła ssąca

Elektryczne szczotki do zamiatania w zasadzie pracują jak odkurzacze. Mają zbiorniki na brud, do których kierują wciągane nieczystości. Generują zatem siłę ssącą. Im wyższa, tym oczywiście lepiej.

Jest tu jednak pewien problem. Producenci rzadko podają jakieś sensowne parametry opisujące moc ssania szczotki.

Jedyną poszlakę stanowi napięcie akumulatora. Dobrze gdy osiąga chociaż 3,2 V, a jeszcze lepiej jeśli przekracza 7 V. Niemniej i tak nie mówi to wszystkiego, stąd warto poznać mój ranking z opiniami.

Pamiętaj, że na realną wydajność odkurzania wpływa głowica. Konkretniej to, co zawiera. Najbardziej przekonują obrotowe szczotki z włosiem. Przydatne na wykładzinach. Czasem takie szczotki otaczają całą nasadkę, a to korzystny zabieg.

Długość pracy

Zaletą szczotek elektrycznych jest to, że są bezprzewodowe. Umożliwia to wbudowany, często jeszcze wymienny akumulator. Każdy model ma ściśle określoną długość pracy po pełnym naładowaniu.

Dobierz długość działania szczotki do swoich potrzeb i wielkości mieszkania. Jeśli potrzebujesz takiego sprzętu tylko do szybkiego usunięcia na bieżąco mniejszych okruchów, wystarczy model o długości pracy do 20 minut.

Jeżeli jednak lubisz codziennie dokładnie zamieść cały dom, szczotka elektryczna o długości pracy wynoszącej minimum 40 minut to optymalny wybór.

Dodam, że niektórzy producenci podają nie czas pracy, a powierzchnię, jaką można odkurzyć po naładowaniu akumulatora. To jednak mniej precyzyjne informacje (i często przesadzone ze strony producentów).

Pozostając jeszcze przy akumulatorze, super, gdy da się go wymienić. Jeśli padnie, nie stracisz całego urządzenia. A dokupując zapasowe ogniwo, dwukrotnie wydłużysz czas odkurzania.

Głowica

Najważniejszą częścią szczotki elektrycznej jest głowica. W większości modeli jest płaska, co znacznie ułatwia dotarcie pod niskie meble i zgarnięcie kłębów kurzu, okruszków jedzenia i innych nieczystości.

Głowice różnią się jednak kształtem.

  • Prostokątne szczotki elektryczne do podłogi sprawdzają się do szybkiego sprzątnięcia zabrudzeń. Mają dużą powierzchnię, dlatego zbierają więcej śmieci za jednym razem. Stanowią najbardziej uniwersalny wybór w zamiatarkach akumulatorowych.
  • Ciekawą opcją są także głowice trójkątne. Ich kształt umożliwia efektywne sprzątanie wokół nóg mebli czy w innych, trudno dostępnych miejscach.

Pojemność zbiornika na kurz

Elektryczne zamiatarki muszą pozostawać smukłe i lekkie. Ich pojemniki znajdują się zwykle od razu w głowicy. Łącząc te cechy, trudno się dziwić, że pojemność zbiorników rzadko przekracza 500 ml. Najczęściej oscyluje wokół 350 – 370 ml.

Jedynie bardziej profesjonalne (ale i droższe) szczotki akumulatorowe mogą mieścić 1 l brudu. Nadają się zatem do dłuższego odkurzania bardziej zaśmieconych powierzchni.

Możliwość przechowywania

Najlepsze szczotki elektryczne do podłogi są lekkie i nie zajmują dużo miejsca. Łatwo więc przechowasz taki sprzęt w kącie pokoju czy nawet w szafie.

Aby jednak przechowywanie było jeszcze łatwiejsze, sprawdź, jakie udogodnienia ma dany model. Przydatny jest zatrzask, który utrzymuje szczotkę w pozycji pionowej. Jeśli masz mało miejsca, bardziej spodoba Ci się pewnie model ze składaną rączką.

Zwróć też uwagę, jaki jest sposób ładowania i czy szczotka nie musi być przechowywana w pobliżu źródła zasilania akumulatora.

Szczotka elektryczna do podłogi - Ceny

Szczotki elektryczne do zamiatania kosztują od 50 do nawet ponad 700 zł. Wbrew pozorom istnieje tu spore zróżnicowanie cenowe. Zazwyczaj im więcej wydasz, tym lepszy stosunek wydajności do czasu pracy dostaniesz. Wraz ze wzrostem ceny w górę idzie również niezawodność takich sprzętów.

Jakiej firmy elektryczna szczotka do podłóg?

Najlepszy producent elektrycznych mioteł? W mojej opinii to zdecydowanie Karcher. Znana marka, która i tutaj zaznacza swoją obecność. Produkuje trwałe, skuteczne, a wciąż lekkie zamiatarki akumulatorowe. Niektóre z nich sprawdzają się też w lokalach usługowych.

Oprócz opisanej przed chwilą marki warto zwrócić uwagę na szczotki od Black&Decker. Często długo pracują i nie brakuje im przyzwoitej mocy ssącej. W najniższym segmencie cenowym spójrz na ofertę Verk Group. Dobre do okazjonalnego użytku w domu.

Pamiętaj, że aktualizuję moje zestawienie. To istotne, bo czasem interesujące szczotki elektryczne do podłogi pojawiają się w Lidlu, pochodząc od SilverCrest. Również Vileda raz na jakiś czas wypuści coś na rynek.

Podsumowanie

Teraz doskonale wiesz, czego oczekiwać po elektrycznej szczotce do podłogi i które modele są aktualnie godne uwagi.

Ten prosty, niedrogi gadżet nie zajmuje dużo miejsca, nie wymaga większego wkładu sił, a skutecznie pomaga w domowych obowiązkach.

Myślisz także nad większą inwestycją w akumulatorowy sprzęt? Zobacz przy okazji najlepsze odkurzacze pionowe. Mają dużo szersze możliwości niż szczotki, choć idą za tym także ceny. Niemniej da się znaleźć dobry odkurzacz pionowy do 1000 zł.

Wracając do prostszych rozwiązań, lecz dotyczących mycia posadzki, poznaj ranking mopów ze spryskiwaczem. Co ciekawe, niektóre modele są 2w1, oferując także zamiatarkę.

Oceń publikację
[Głosy: 1 Średnia: 5]

Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments