W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Szczotka elektryczna do podłogi Ranking 2023

Łukasz Proszek
Aktualizacja:  1 października 2023
Komentarze:  0

Elektryczna szczotka do zamiatania podłogi to tani i prosty gadżet. Mimo to niejednokrotnie ułatwi Ci sprzątanie domu. Zobacz mój ranking, aby wybrać jak najlepszy model!

Szczotka elektryczna do podłogi - ranking, opinie, jaką wybrać?

Nagłe rozsypanie czegoś nie musi wymagać wyciągania masywnego sprzętu. Czasem wystarczy lekka, akumulatorowa szczotka do zamiatania. Swego rodzaju elektryczna miotła.

Kierując się moim niezależnym rankingiem, szybko poznasz najlepsze szczotki elektryczne do podłogi. Ułatwi Ci to trafny wybór.

Ranking szczotek elektrycznych do podłogi 2023 – TOP 7

SilverCrest SABD 3.7 LI D4

Szczotka elektryczna SilverCrest nadaje się do usuwania brudu z każdej powierzchni, w tym z dywanów o krótkim włosiu. Ma akumulator litowo-jonowy, który na pełnym naładowaniu pozwoli Ci odkurzyć do 70 m2. Głowica szczotki obraca się podczas pracy, dlatego skutecznie zbiera zabrudzenia.

Popularna szczotka z Lidla jest lekka, ruchomy przegub bez przeszkód dociera w trudno dostępne miejsca. Wygodne przechowywanie w pozycji pionowej zapewnia uchwyt z zatrzaskiem. Pojemnik łatwo utrzymasz w czystości.

Ocena produktu: 9.92/10

Karcher KB 5 Premium Home 1.258-021.0

Szczotka elektryczna Karcher to idealnie rozwiązanie skuteczniejsze od miotły i wygodniejsze od odkurzacza. Nadaje się do twardych podłóg i dywanów. Głowicę szczotki zaprojektowano tak, żeby docierała do krawędzi i pod meble. Opróżnianie zbiornika nie wymaga od Ciebie kontaktu z zabrudzeniami.

Po pełnym naładowaniu bateria litowo-jonowa działa bez przerwy przez 30 minut. Wygodny włącznik na uchwycie nie zmusza Cię do schylania się podczas sprzątania. Szczotka nie zajmuje dużo miejsca i jest wyjątkowo lekka.

Ocena produktu: 9.69/10

Karcher KB 5 1.258-000.0

Wygodna i uniwersalna szczotka elektryczna do odkurzania różnych powierzchni to coś, dzięki czemu zyskasz więcej wolnego czasu. Sprzątanie będzie dużo krótsze niż zwykle, a Ty będziesz odpoczywać w czystym domu. Szczotka do podłogi ma litowo-jonową baterię, która umożliwia nieustanną pracę przez 30 minut.

Zbiornik w głowicy szczotki opróżnisz w kilka minut i to bez kontaktu z brudem. Uznałem, że ranking szczotek elektrycznych do podłogi powinien zawierać też ten model, bo jest lekki i wygodny w użyciu.

Ocena produktu: 9.62/10

Vileda Quick & Clean

Sprzątanie stanie się dużo łatwiejsze i przede wszystkim przyjemniejsze ze szczotką elektryczną Vileda. Nadaje się do wszystkich powierzchni, również do dywanów z krótkim włosiem. Zbiera nie tylko kurz, ale też większe zabrudzenia, a nawet sierść. Jeśli masz w domu zwierzę, to odpowiednia szczotka dla Ciebie.

Po pełnym naładowaniu baterii litowo-jonowej odkurzysz aż 250 m2. Rolki na głowicy prosto odepniesz i wyczyścisz pod bieżącą wodą. Bezprzewodowa szczotka elektryczna ma elastyczny drążek.

Ocena produktu: 9.56/10

Camry CR 7019

Przeglądając ten ranking szczotek elektrycznych do podłogi, zwróć uwagę na model Camry, bo ma ciekawą budowę. Trójkątna głowica, do tego obrotowa, ułatwi Ci dotarcie w każde miejsce, nawet głęboko pod meblami. Na spodzie są aż cztery szczotki, przed którymi nie ukryje się żadna drobina kurzu.

Szczotka pracuje wyjątkowo cicho, więc nie przeszkodzisz pozostałym domownikom, sprzątając wokół nich. Akumulator po pełnym naładowaniu umożliwia pracę przez 40 minut. Sama szczotka jest łatwa w przechowywaniu.

Ocena produktu: 9.41/10

Verk Group 15281

Szczotka elektryczna z trójkątną głowicą Verk Group to rozwiązanie do małych i dużych mieszkań. W pełni naładowany akumulator umożliwia nieprzerwaną pracę aż do 60 minut. Głowica jest ruchoma, co w połączeniu z płaską konstrukcją ułatwi Ci dotarcie w każde miejsce. Z tą szczotką masz pewność, że Twój dom jest czysty.

Szczotka elektryczna typu kaśka ma pojemny zbiornik na zabrudzenia, który opróżnisz w kilka chwil. Obrotowe szczotki skutecznie zbierają zanieczyszczenia z różnych powierzchni.

Ocena produktu: 9.33/10

Verk Group 15209

Szybkie, codzienne odkurzanie bywa uciążliwe, ale nie jeśli używasz elektrycznej szczotki Verk Group. Na pełnym naładowaniu działa przez 20 minut, co wystarczy do wyczyszczenia nawet całego mieszkania. Płaska głowica dociera we wszystkie miejsca, również pod meblami.

W głowicy znajdują się skuteczne szczotki, które radzą sobie z różnymi powierzchniami. Zbierają zabrudzenia, sierść i włosy. Łatwo je wyczyścisz, podobnie jak zbiornik, którego opróżnienie zajmuje tylko kilka chwil.

Ocena produktu: 9.25/10

Jak działa szczotka elektryczna? Co robi?

Szczotka elektryczna do podłóg to przydatny sprzęt, którego funkcjonalność często zadziwia. Pewnie wydaje Ci się, że coś, co nie jest ani miotłą, ani odkurzaczem, nie okaże się przydatne, zwłaszcza jeśli masz już obie te rzeczy. Zaskoczę Cię jednak – szczotka elektryczna do zamiatania i odkurzania to bardzo praktyczne rozwiązanie.

Wiesz już, że jest to coś, co łączy w sobie cechy klasycznej miotły i wydajność odkurzacza. Jak dokładnie działa taka szczotka elektryczna do podłogi?

Co wyróżnia elektryczną szczotkę?

Tego typu sprzęt to w zasadzie elektryczna miotła. Ma długi kij, dzięki czemu nie schylasz się podczas sprzątania. Różnica jest taka, że głowica składa się z dynamicznie pracujących szczotek, które skutecznie usuwają brud z podłogi i przenoszą go do zbiornika.

Zbiornik to jedna z największych zalet elektrycznej szczotki do podłogi. Przede wszystkim dlatego, że kurz i zanieczyszczenia nie są wzniecane i nie przenoszą się po całym pomieszczeniu, jak to się często dzieje podczas tradycyjnego zamiatania.

Szczotka elektryczna dodatkowo pozwala dotrzeć w trudno dostępne miejsca, z których klasyczną miotłą nie da się usunąć kurzu i brudu. Sprzęt umożliwia to dzięki płaskiej i przede wszystkim ruchomej głowicy.

Dlaczego warto zainwestować w elektryczną szczotkę do podłogi?

Elektryczna szczotka do podłogi ma wiele zalet. Przede wszystkim jest bezprzewodowa, co daje jej przewagę nad większością odkurzaczy. Jednocześnie skutecznie usuwa różnego rodzaju zabrudzenia – lepiej niż miotła.

W przypadku elektrycznego sprzętu brud zbiera się w zbiorniku, co dla Ciebie oznacza dwie rzeczy. Kurz nie roznieca się po całym pomieszczeniu, a Ty nie chodzisz po pokoju z szufelką, zbierając śmieci.

Szczotka elektryczna jest odpowiednia dla alergików właśnie dlatego, że pochłania kurz, a nie roznosi go po całym pomieszczeniu.

Zaletą szczotki elektrycznej jest również szybkość sprzątania. Z nią pozbędziesz się nawet sporych zanieczyszczeń w kilka minut i to bez wysiłku. To dobry sprzęt szczególnie do domów, w których są dzieci lub zwierzęta.

Szczotki elektryczne ładują się krótko i są łatwe w przechowywaniu. Nie ważą tyle, co odkurzacz, więc możesz schować je jak klasyczną miotłę.

Jaką szczotkę elektryczną do podłogi wybrać?

Ranking szczotek elektrycznych do podłogi z pewnością będzie przydatny podczas wyboru odpowiedniego sprzętu. Przygotowałem też kilka wskazówek, które ten zakup jeszcze ułatwią. Poniżej dowiesz się, na co zwrócić uwagę, wybierając szczotkę elektryczną do sprzątania.

Rodzaj podłoża

Szczotki elektryczne w większości przypadków sprawdzają się do każdego podłoża (wyjątek stanowią najczęściej dywany z długim włosiem). Upewnij się jednak, czy wybrany przez Ciebie model nadaje się do podłogi, którą masz w domu.

W przypadku niemal każdej szczotki masz możliwość sprzątania podłóg drewnianych i wyłożonych płytkami. Niektóre modele mogą nie nadawać się jedynie do dywanów czy kamiennych podłoży. Takie sprzęty to jednak rzadkość.

Długość pracy

Zaletą szczotek elektrycznych jest to, że są bezprzewodowe. Umożliwia to wbudowana bateria. Każdy model ma ściśle określoną długość pracy po pełnym naładowaniu.

Dobierz długość działania szczotki do swoich potrzeb i wielkości mieszkania. Jeśli potrzebujesz takiego sprzętu tylko do szybkiego usunięcia na bieżąco mniejszych okruchów, wystarczy model o długości pracy do 20 minut.

Jeżeli jednak lubisz codziennie dokładnie zamieść cały dom, szczotka elektryczna o długości pracy wynoszącej minimum 40 minut to optymalny wybór.

Niektórzy producenci podają nie czas pracy, a powierzchnię, jaką można odkurzyć po naładowaniu akumulatora.

Głowica

Najważniejszą częścią szczotki elektrycznej jest głowica. W większości modeli jest płaska, co znacznie ułatwia dotarcie pod niskie meble i zgarnięcie kłębów kurzu, okruszków jedzenia i innych nieczystości.

Głowice różnią się jednak kształtem.

  • Prostokątne szczotki elektryczne do podłogi sprawdzają się do szybkiego sprzątnięcia zabrudzeń. Mają dużą powierzchnię, dlatego zbierają więcej śmieci za jednym razem.
  • Ciekawą opcją są także głowice trójkątne. Ich kształt umożliwia sprzątanie wokół nóg mebli czy w innych, trudno dostępnych miejscach. Są więc świetnym rozwiązaniem dla osób, które muszą mieć pewność, że czysty jest każdy zakamarek domu.

Możliwość przechowywania

Szczotki elektryczne są lekkie i nie zajmują dużo miejsca, co jest ich kolejną zaletą. Łatwo więc przechowasz je w kącie pokoju czy nawet w szafie.

Aby jednak przechowywanie było jeszcze łatwiejsze, sprawdź, jakie udogodnienia ma dany model. Przydatny jest zatrzask, który utrzymuje szczotkę w pozycji pionowej.

Jeśli masz mało miejsca, bardziej spodoba Ci się pewnie model ze składaną rączką.

Zwróć też uwagę, jaki jest sposób ładowania i czy szczotka nie musi być przechowywana w pobliżu źródła zasilania akumulatora.

Podsumowanie

Teraz doskonale wiesz, czego oczekiwać po elektrycznej szczotce do podłogi i które modele są aktualnie godne uwagi.

Ten prosty, niedrogi gadżet nie zajmuje dużo miejsca, nie wymaga większego wkładu sił, a skutecznie pomaga w domowych obowiązkach.

Myślisz także nad większą inwestycją w akumulatorowy sprzęt? Zobacz przy okazji najlepsze odkurzacze pionowe. Mają dużo szersze możliwości niż szczotki, choć idą za tym także ceny.

Wracając do prostszych rozwiązań, lecz dotyczących mycia posadzki, poznaj ranking mopów ze spryskiwaczem. Co ciekawe, niektóre modele są 2w1, oferując także zamiatarkę.

Oceń publikację
[Głosy: 1 Średnia: 5]

Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments