W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Odkurzacz Pionowy Ranking 2023 | Opinie, Testy

Łukasz Proszek
Aktualizacja:  1 grudnia 2023
Komentarze:  227

Mój ranking odkurzaczy pionowych jest subiektywny, niezależny, aktualizowany i oparty na testach. Nie musisz czytać innych blogów czy pytać na forum – tutaj szybko znajdziesz pomoc w zakupie dobrego odkurzacza pionowego bez kabla!

Najlepszy odkurzacz pionowy - ranking, opinie, testy, jaki wybrać?

Jakie są najlepsze odkurzacze pionowe z mojej klasyfikacji? Najmocniejsze, wygodne w użytkowaniu, a niektóre z funkcją mycia podłóg.

Do tego zadbałem o zróżnicowanie cenowe. W rankingu znajdziesz też tanie, a dobre odkurzacze pionowe. Przeczytaj moje opinie, odwiedź testy i kup raz, a dobrze!

Ranking odkurzaczy pionowych 2023 – TOP 15

Dyson V15 to lider wydajności, a więc i mojego rankingu. Najmocniejszy odkurzacz pionowy na rynku. Znakomicie sprawdza się do sierści, nawet gdy głęboko tkwi w dywanie. Bardzo szybko wysprzątasz nim pokaźny metraż, nie tracąc czasu i sił. To najlepszy odkurzacz pionowy, bo już na trybie Eco ma szaloną wydajność! Potwierdzają to opinie, jak i mój test.

V15 zaoferuje Ci mnóstwo technologicznych nowinek. Zlicza cząsteczki zebranych pyłków, kurzu czy roztoczy. Znakomicie podświetla posadzkę laserem, a elektroszczotka do dywanów sama się czyści. Unikalna cecha eliminująca męczący obowiązek. To wszystko przyspiesza i ułatwia odkurzanie. Dodając do tego wymienny akumulator czy długi czas pracy, ten sprzęt to hit!

Ocena produktu: 9.81/10

Jaki odkurzacz pionowy zmyje dawno zaschnięte plamy i wciągnie rozlany płyn? Z pewnością Philips AquaTrio 9000. Aż nie chciałem go oddawać po wykonanym teście! Perfekcyjnie poradził sobie z przywartym do tarasu brudem. Zmył passatę pomidorową, rozlany sok czy plamy po ketchupie. To wszystko bez straty czasu i sił. Efekt aktywnego mopowania.

To aktualnie zdecydowanie najlepszy odkurzacz pionowy z funkcją mycia. Sęk w tym, że ma też wydajną elektroszczotkę do dywanów. Ekspresowo zgarniesz sierść, kurz, okruchy i inne śmieci. Prędko je zauważysz za sprawą diod LED na głowicy. Urządzenie wygląda na masywne, lecz w praktyce to zwrotny odkurzacz pionowy wysokiej jakości. Kosztuje swoje, ale warto!

Ocena produktu: 9.74/10

Bardzo dobry odkurzacz pionowy z funkcją mycia podłóg. Nasadka Aqua Plus radzi sobie z zaschniętymi plamami nawet bez dodatku detergentu. Dokładnie ściera zabrudzenia i reguluje wydajność wciągania śmieci (sprzęt jednocześnie myje i odkurza). Głowicę poprowadzisz w dowolnym kierunku. Moje testy wykazały, że to proste oraz efektywne.

Ten wydajny odkurzacz stojący zapewni Ci 28 minut pracy na trybie Turbo (i aż 80 minut na Eco!). W okamgnieniu wciąga kłęby sierści czy włosy, również te głęboko tkwiące w dywanie. Jak na tak dobry sprzęt nie jest wcale zbyt ciężki czy za głośny. Do tego z łatwością wjeżdża pod różne meble. Zdecydowanie bezkompromisowy model dla wymagających. Idealny na duży metraż z dywanami.

Ocena produktu: 9.61/10

Domowy odkurzacz pionowy z dużą mocą ssania. Generuje aż 230 watów powietrznych i już na Eco+ wszystko wciąga. W pojemniku na śmieci mieści 0,9 l zabrudzeń i pracuje do 80 minut. Sprawdza się w domostwach, po których biegają zwierzaki. Ekspresowo zbiera sierść, nawet gdy spoczywa na grubszych dywanach. Sprzątanie paneli, parkietu czy gresu to dla niego małe piwo.

To bogato wyposażony odkurzacz stojący z wymienną baterią oraz mopem. Oferuje zintegrowane szczotki z włosiem oraz osobne końcówki (np. szczelinową, do kanap czy małą elektroszczotkę). Co więcej, zapewnia łamaną rurę. Jeszcze mniej schylania się podczas odkurzania! Dzięki podświetleniu LED nic nie umknie Twojej uwadze. Ranking odkurzaczy pionowych z chęcią go przyjął.

Ocena produktu: 9.56/10

Szalenie wydajny, polecany odkurzacz stojący, który warto wybrać. Pod względem wydajności Dyson V11 to wciąż ścisła czołówka. W wygodny sposób perfekcyjnie odkurzysz mocno zaśmiecone podłogi i dywany. I wcale nie potrzebujesz do tego trybu Boost. Niższe poziomy siły ssącej spokojnie Ci wystarczą do rutynowego sprzątania swojego domostwa.

Odkurzacz jest zwinny, łatwo się nim manewruje i wjeżdża pod różne obiekty. Do tego ma bardzo pojemny zbiornik na zabrudzenia (prawie 0,8 l). Opróżniasz go w higieniczny sposób, nie narażając się na kontakt z kurzem i zebranymi nieczystościami. Szukasz skutecznego odkurzacza pionowego do sierści? V11 sprawdzi się dzięki swojej elektroszczotce.

Ocena produktu: 9.4/10

Żywotny odkurzacz pionowy z 2 akumulatorami. Najbardziej wypasiona wersja w swojej serii. Gwarantuje nie tylko 2 ogniwa, ale i masę użytecznych końcówek oraz wolnostojącą stację dokującą. Znacząco ułatwia przechowywanie, ładując obie baterie jednocześnie. Ciekawą cechę stanowi teleskopowa rura. Dopasujesz ją do wzrostu w celu wygodniejszego odkurzania.

To przy tym efektywny odkurzacz pionowy z elektroszczotką… a właściwie 2 elektroszczotkami: do podłóg twardych i dywanów/sierści. Inwerterowy silnik cyfrowy napędza je do ekstremalnych prędkości. Rewelacyjnie zgarniają wszelkie paprochy z dowolnych powierzchni. Wielocyklonowa filtracja dba z kolei o eliminację bakterii. Czegóż chcieć więcej?

Ocena produktu: 9.39/10

Każda porównywarka odkurzaczy pionowych pokazuje multum pozytywnych opinii użytkowników o V10. I nie bez powodu! To wciąż jeden z najmocniejszych modeli na tym rynku. Szybko wciąga gęste kłęby sierści oraz włosów. Świetnie sprawdza się u posiadaczy zwierząt, które zrzucają kudły na wykładziny. Oczyszczanie ich idzie ekspresowo.

Duży zbiornik tego dobrego odkurzacza pionowego nie wymaga zbyt częstego opróżniania w trakcie odkurzania. Nie stracisz na to czasu, a wysypując śmieci do kosza bądź worka, zachowasz higienę (pokrywę otworzysz niewielką dźwignią). Dzięki 2 szczotkom centralnym dopasujesz sprzęt do sprzątanej powierzchni. To uniwersalny odkurzacz stojący bez worka i kabla.

Ocena produktu: 9.26/10

Dobry odkurzacz pionowy do płytek, podłóg twardych czy dywanów. W mojej ocenie stanowi alternatywę dla Dyson… zwłaszcza że naśladuje kilka rozwiązań tego producenta. Zlicza stężenie cząsteczek w 4 rozmiarach. Czujnik kurzu przydaje się mu także w trybie Auto. Korzystając z niego, sprzęt sam dobierze moc ssania do rodzaju powierzchni oraz stopnia zaśmiecenia.

Sama skuteczność wciągania zabrudzeń zadowala. To wydajny sprzęt, radzi sobie z sierścią kotów czy psów. Zginana rura ogranicza konieczność schylania się. Nie zabrakło wymiennego akumulatora oraz diod LED rozświetlających podłoże. Czas pracy z zamontowaną nasadką podłogową dobija do 60 minut. Wszystkie ważne informacje pokaże Ci ekran LCD. Docenisz proste sterowanie.

Ocena produktu: 9.18/10

Lekki odkurzacz pionowy z czujnikiem dywanów. Roborock H7 automatycznie zwiększa wydajność po wjechaniu na dywan. Przyspiesza to odkurzanie, w które nie włożysz dużo sił. Zwłaszcza że ten polecany odkurzacz stojący do wykładzin i podłóg osiąga maksymalnie 160 AW (czyli watów powietrznych). W tej cenie to bardzo wysoka moc ssąca.

Ciekawą funkcją na tle najlepszych odkurzaczy pionowych jest timer. Pokazuje dokładny czas do rozładowania akumulatora. Zyskasz większą kontrolę nad cyklem odkurzania. Mocną zaletę stanowi także atrakcyjna cena w porównaniu do ogólnych możliwości. Odkurzanie przebiega komfortowo i skutecznie, a o to chodzi w topowych modelach pionowych.

Ocena produktu: 9.08/10

Ekstremalnie lekki odkurzacz pionowy! Delikatne ruchy nadgarstka wystarczą, aby skręcał, gdzie chcesz. Nie męczy nawet po kilkudziesięciu minutach odkurzania. Do tego w moich testach dobrze wypadł pod kątem wydajności. Wciągał masę sierści z dywanu, a jeszcze lepiej sprawdza się na podłogach twardych. Zginana rura pomaga odkurzać bez schylania się.

Dobra propozycja do średniej wielkości mieszkań. Rotując poziomami mocy ssącej, nie zawiedzie Cię pod względem stosunku wydajności do czasu odkurzania. Zwłaszcza że wraz z podanym rabatem to jeden z najlepszych-najtańszych odkurzaczy pionowych z mopem, które teraz spotkasz. Dostępny także w wersji z 2 akumulatorami oraz stojakiem.

Ocena produktu: 8.93/10

Dreame T30, czyli prawdziwa legenda w tej kategorii. Szalenie popularny odkurzacz stojący. Zaskakuje wydajnością, świetnie radzi sobie z kłębami sierści. Sprawnie odkurzysz nim grubsze dywany. Nie jest to może najlżejszy czy najdłużej pracujący odkurzacz pionowy, lecz ogólnie i tak dobrze się sprawdza. Do średniej wielkości mieszkania wystarczy.

Zasłużył sobie na obecność w rankingu także trybem automatycznym. Sam wykrywa zanieczyszczenia na posadzce, mogąc dostosować wydajność, a więc i czas pracy. Nie głowisz się wtedy nad tym, czy coś zmienić. Zawsze masz pewność optymalnych osiągów, przyspieszając odkurzanie. Spodobają Ci się też dodatkowe końcówki. To odkurzacz pionowy do auta, jak i do kanapy.

Ocena produktu: 8.76/10

Atrakcyjny cenowo, a bardzo mocny odkurzacz pionowy o lekkiej konstrukcji. Jest uniwersalny, prędko odkurzysz nim panele, parkiet, kafelki, płytki, ale i dywany różnego typu. Wysoka siła ssąca stawia go w gronie najlepszych odkurzaczy pionowych. Obrotowa szczotka momentalnie zbiera okruszki jedzenia, kurz, sierść czy inne nieczystości.

Bardzo duży plus za generowaną głośność. To jeden z najcichszych odkurzaczy pionowych. Dzięki temu możesz go używać o różnych porach dnia. Zastosowanie zwiększa bogaty zestaw końcówek odkurzających. Przydają się np. do zgarniania kurzu z mebli, różnych ozdób czy sprzątania wnętrza samochodu. Patrząc na cenę, ten sprzęt musiał się tu znaleźć!

Ocena produktu: 8.68/10

Nowoczesny odkurzacz pionowy z funkcją mycia podłóg. Co ciekawe, RoboJet Speed Up mopuje nie płaską nasadką, a 2 obracającymi się dyskami. Potrafi wyszorować trudniejsze plamy, a jednocześnie nadal odkurza. Znacząco usprawnia kompleksowe sprzątanie domostwa. Obie głowice podłogowe mają podświetlenie LED, zatem ekspresowo dostrzeżesz nieczystości.

Ten tani odkurzacz stojący całkiem cicho pracuje. Na trybie automatycznym raczej nie przekracza 70 dB. Jego moc ssania wynosi maksymalnie 20000 Pa. W tej cenie dobry wynik. Sprzęt nadaje się na wykładziny, a nie tylko podłogi twarde typu panale. Nie narazi Cię na wdychanie alergenów, ponieważ skrywa filtr HEPA. W dodatku jest lekki, zwrotny i świetnie wyposażony. Za tę kwotę hicior!

Ocena produktu: 8.36/10

Długo odkurzający i pojemny odkurzacz pionowy w atrakcyjnej cenie. Dreame T20 zapewnia wysokie ciśnienie robocze (do 25000 Pa) oraz tryb automatyczny. Efekt? Wydajne odkurzanie! To nie tylko sprzęt na podłogi twarde, ale i na bardziej wymagające wykładziny, a nawet do odkurzania sierści. W swojej cenie przekonuje wielofunkcyjnością.

Dużą zaletę stanowi jego waga. To jeden z najlżejszych odkurzaczy pionowych z rankingu. Nie poświęcisz dużo sił, aby szybciutko wysprzątać nim swoje cztery kąty. Zauważ przy okazji, że głowica odkurzająca jest subtelnie zabudowa i kompaktowa. Co z tego wynika? Urządzenie skutecznie odkurza w narożnikach, a także przy ścianach. Nie jest to wcale taka oczywistość w tej kategorii.

Ocena produktu: 8.11/10

Najlepszy-najtańszy odkurzacz pionowy? Pozytywne opinie o nim często to potwierdzają, a ta ode mnie również taka jest. Dreame V11 oferuje elektroszczotkę z własnym napędem, co wspomaga i tak wysoką siłę ssącą. Ekspresowo zgarniesz śmieci z podłóg i wykładzin. Pomoże Ci w tym aż 25000 Pa ciśnienia na maksymalnym trybie. W tej cenie szalony wynik.

Większe okruszki, włosy, najdrobniejszy kurz – wszystko szybko wciągniesz, choć czasem wymaga to mocniejszego trybu pracy. Niemniej V11 od Dreame sprawdzi się do mieszkania w bloku. Dobry odkurzacz pionowy w dobrej cenie, który Ci polecam. Do tego niewiele waży, świetnie leżąc w dłoni. W mojej opinii nada się nawet jako prosty odkurzacz pionowy dla seniora.

Ocena produktu: 8.05/10

Najlepsze odkurzacze pionowe – Ranking 2023

Odkurzacz pionowy Dyson V15 Detect Absolute

Odkurzacz pionowy Dyson V15 Detect Absolute


Sprawdź ceny Dyson V15 Detect Absolute

MediaExpert

EURO
MediaMarkt


V15 zaskoczył mnie jak żaden inny odkurzacz pionowy. Wyobraź sobie, że już na trybie Eco momentalnie odkurzyłem dywan z masą głęboko tkwiącej w nim sierści. Wydajność zachwyca (w trybie Boost osiąga 240 AW!), a wspomaga ją znakomite wykonanie elektroszczotki… a w zasadzie 2 elektroszczotek.

Ta do dywanów ma gruby wałek z włosiem. Zbiera z dywanów absolutnie wszystko i to w znakomitym tempie. Za jej sprawą V15 stanowi top odkurzacz pionowy do sierści. Momentalnie uporał się z kudłami kota perskiego.

Dyson V15 Detect Absolute Extra i obok kot perski

Dyson V15 Detect Absolute Extra zebrana sierść po teście odkurzania

Co więcej, nie musisz oczyszczać tej szczotki z włosów czy sierści, bo… sama się czyści! Ma specjalny mechanizm zapobiegający plątaniu się w nią różnych paprochów, w tym kłębów sierści. Ogromne ułatwienie, które oszczędza czas i nerwy.

Dyson V15 Detect Absolute Extra podczas odkurzania dywanu

Pojemnik na zabrudzenia gwarantuje 0,76 l, czyli sporo, ale przy takiej skuteczności często go opróżniałem w moich testach. Na szczęście to bezdotykowe wysypywanie śmieci (służy do tego suwak otwierający pokrywę).

Elektroszczotka do podłóg twardych znakomicie odkurza przy ścianach. Jest kompaktowa i z pewną nowinką. Chodzi o zielony laser. Co Ci to daje? Fenomenalną widoczność drobin kurzu i śmieci. Jeszcze szybciej je usuniesz, bo doskonale zauważysz, gdzie są.

Dyson V15 Detect Absolute Extra laser podświetlający posadzkę 2

Głowica do podłóg twardych zapewnia wysoką płynność dynamicznego odkurzania. Sprawdza się na wszelakich powierzchniach, w tym gresie szkliwionym, glazurze czy płytkach. Dzięki wysokiej mocy prędko zbiera najmniejsze drobiny tkwiące w fugach.

Dyson V15 Detect Absolute Extra podczas odkurzania w narożniku

Do wyboru masz 3 tryby siły ssącej, a ten środkowy to Auto. V15 inteligentnie zmienia na nim siłę ssącą: zwiększa ją, gdy wykryje trudniejszy obszar (np. dywan) lub większe skupisko brudu. Reaguje momentalnie, nie uświadczyłem opóźnień tego trybu.

Cyfrowy wyświetlacz pokazuje nie tylko tryb pracy czy dokładny czas do rozładowania, ale i pomiar zgarnianych cząsteczek. Kolejna nowinka. Przy okazji daje dowód na to, ile ustrojstw usuwa ten najmocniejszy odkurzacz pionowy z regulacją mocy.

Dyson V15 Detect Absolute Extra wyświetlacz cyfrowy podczas pracy

Akumulator wytrzymuje według specyfikacji do 60 minut odkurzania. W moich testach bywało nawet lepiej. W dodatku jest wymienny, co zawsze doceniam w rankingu odkurzaczy pionowych. Kolejne plusy to: skuteczna filtracja powietrza, nie za głośna praca, wygodne manewrowanie czy bogate wyposażenie.

Dyson V15 to najlepszy odkurzacz pionowy, który teraz kupisz. W mojej opinii stanowi profesjonalny sprzęt. Zadziwia mocą ssącą, ma mnóstwo dodatkowych funkcji i mechanizmów. Sam czyści szczotkę czy ustala siłę ssania. Już na Eco radzi sobie z trudnymi zadaniami. Totalnie mnie oczarował, choć kosztuje swoje.

Chcesz się upewnić, czy warto go kupić? Zobacz zatem obszerny test odkurzacza pionowego Dyson V15. Uwieczniłem w nim (również na zdjęciach i filmikach) możliwości tego sprzętu. Tak dokładna opinia najlepiej pokaże Ci zalety sprzętu, a jest ich masa!

Odkurzacz pionowy Philips AquaTrio 9000 3w1 XW9383/01

Odkurzacz pionowy Philips AquaTrio 9000 3w1 XW9383/01


Sprawdź ceny Philips AquaTrio 9000 3w1 XW9383/01

MediaExpert
EURO
MediaMarkt


Test Philips AquaTrio 9000 3w1 XW9383/01 pokazał mi, że najlepsze odkurzacze pionowe właśnie weszły na nowy poziom. Nie znam lepszego urządzenia do mopowania, poważnie. Usunąłem nim masę zaschniętego brudu. Dotyczyło to nawet chropowatych płytek czy mycia tarasu po okresie zimowym! Wszelkie plamy prędko znikały.

Philips AquaTrio 9000 3w1 XW9383/01 zmywa ketchup z płytek

Jak producent to osiągnął? Stosując aktywne mycie. To już nie przecieranie na mokro. 2 szczotki PowerBrush pokryte mikrofibrą wykonują 4500 obrotów na minutę. Zetrzesz nimi praktycznie wszystkie nieczystości, nie tracąc na to nerwów.

Mało tego, AquaTrio nie rozmazuje brudu. Na bieżąco nawilża szczotki czystą wodą. Tę brudną kieruje do osobnego zbiornika, który łatwo opróżnisz. Na tym także polega najnowocześniejszy sposób mopowania tego wielofunkcyjnego odkurzacza pionowego.

Philips AquaTrio 9000 3w1 XW9383/01 oba zbiorniki na wodę

Zachwyciło mnie samoczyszczenie szczotek w stojącej stacji. Nie babrzesz się z tym. Nie masz kontaktu z brudem, po prostu włączasz przycisk, a szczotki same usuwają z siebie resztki zabrudzeń (a i tak będzie ich niewiele). Cały proces trwa zaledwie 4 minuty. Pozostały czas widzisz na wyświetlaczu.

Philips AquaTrio 9000 3w1 XW9383/01 uruchomione samoczyszczenie

Stacja stanowi jednocześnie topowy sposób przechowywania odkurzacza. Mimo to AquaTrio to jednocześnie pionowy odkurzacz 3w1 z uchwytem ściennym. Masz wybór co do tego, gdzie i jak postawisz urządzenie oraz jego akcesoria.

Philips AquaTrio 9000 3w1 XW9383/01 stacja dokująca 2w1

A co z odkurzaniem dywanów? Również wybornie, co sam sprawdziłem. AquaTrio zawiera w zestawie elektroszczotkę do pracy na sucho. Rozświetla podłoże diodami LED, wiernie wciągając wszelkie paprochy. Wyróżnia się zwrotnością i nie musisz jej podnosić, aby zassać wyższą kupkę śmieci.

Philips AquaTrio 9000 3w1 XW9383/01 podczas testu odkurzania dywanu 5

Normalny tryb do 45 minut pracy spokojnie mi do wszystkiego wystarczył. To długo pracujący odkurzacz pionowy o wysokiej sile ssania. Głowica ma niski profil, więc wjedziesz nią pod wiele mebli. Nawija się jednak na nią sporo włosów, co stanowi jeden z nielicznych mankamentów tego modelu.

Na plus zaliczyłem nowoczesny panel sterowania. Przyciski regulacji pod kciukiem, jasne powiadomienia, stan naładowania w procentach, czyli duży komfort użytkowania. Philips wreszcie zdecydował się wymienny akumulator. Tym razem samodzielnie możesz zastąpić go drugim ogniwem, dłużej myjąc i odkurzając.

Philips AquaTrio 9000 3w1 XW9383/01 odłączony akumulator

W ogóle całe wykonanie robi wrażenie. Od razu czuć, że to niezwodny odkurzacz pionowy klasy premium, a nie jakaś zabawka czy gadżet. Idealne spasowanie, dobra bateria, unowocześniona budowa – to musi się podobać!

Dostajesz do dyspozycji także tryb ręczny. Szkoda jednak, że nie niesie za sobą większej liczby akcesoriów. Owszem, szczelinówka i mała elektroszczotka stanowią przydatne dodatki. Niemniej zabrakło mi szczotki 2w1 z włosiem czy węża przedłużającego. Na upartego AquaTrio nada się jednak jako porządny odkurzacz pionowy do samochodu.

Philips AquaTrio 9000 3w1 XW9383/01 test odkurzania małą elektroszczotką

Finalnie to sprzęt jedyny w swoim rodzaju. Oczarował mnie skutecznością funkcji mycia. Jednocześnie sprawdził się jako mocny odkurzacz do domu. Mimo że kosztuje sporo, uważam, że nie zastąpi go w pełni żaden bezprzewodowy duet odkurzacz + mop. Nawet z tymi przewodowymi będzie ciężko.

Odkurzacz pionowy Philips Philips 8000 Aqua Plus XC8349/01

Odkurzacz pionowy Philips 8000 Aqua Plus XC8349/01


Sprawdź ceny Philips 8000 Aqua Plus XC8349/01

EURO
MediaMarkt


Polecany odkurzacz pionowy z wydajnym systemem filtrowania oraz wyjmowanym pojemnikiem. Znakomicie wypada w najważniejszych cechach. Jest mocny, wygodny w obsłudze, nie za głośny, nie za ciężki, dobrze wyposażony i jeszcze z funkcją mycia posadzki.

A ta ostatnia zaleta wypada wyjątkowo dobrze. Nasadka Aqua Plus obejmuje spory obszar, precyzyjnie ściera plamy (również te zaschnięte) i reguluje strumień siły ssącej (bo ma ssawki odkurzające, wykonasz 2 zadania jednocześnie).

Philips XC8349/01 podczas testu mopowania tarasu 3

Łatwy sposób na mycie podłóg bez wydawania pieniędzy na osobny sprzęt do tego. Testowałem to rozwiązanie na kilku powierzchniach: ten wielozadaniowy odkurzacz pionowy na sucho i mokro świetnie się sprawdził.

Tak samo podczas rutynowego odkurzania zróżnicowanych powierzchni. Jego elektroszczotkę wręcz stworzono pod trudne zadania, czyli efektywne zbieranie kłębów sierści z dywanów.

Philips XC8349/01 i zaciekawiony kot

Odkurzanie przebiega wyjątkowo szybko, zwłaszcza na Turbo, które wystarcza na aż 28 minut pracy. To także ogromna zaleta i w zasadzie unikalna cecha.

Wiele profesjonalnych odkurzaczy pionowych zapewnia niezwykłe osiągi na najwyższym trybie, ale wystarcza on np. na 10 minut (lub jeszcze mniej). Tutaj sprawa ma się dużo korzystniej. Zdążysz oczyścić większy i gęściej umeblowany metraż, nie musząc tak często rotować siłą ssącą.

Philips XC8349/01 podczas testu odkurzania dywanu

Wielofunkcyjność potęgują końcówki z zestawu, np. mini elektroszczotka, szczotka 2w1 z wysuwanym włosiem czy elastyczny wąż do czyszczenia samochodu. Trudno znaleźć coś, czego nie da się odkurzyć tym hybrydowym sprzętem 3w1 z funkcją mopa i odkurzacza ręcznego.

Jeśli nie wiesz, jaki odkurzacz pionowy ma szerokie zastosowanie, to Philips stanowi dobrą odpowiedź.

Z łatwością oczyściłem regał, książki spoczywające na nim, obicie wielu mebli, fotele samochodowe czy przeróżne bibeloty (nawet klocki LEGO, które uwielbiają łapać kurz).

Philips XC8349/01 odkurzanie klocków LEGO szczotką 2w1

Jeżeli zainteresowało Cię to urządzenie, zobacz test Philips 8000 Aqua Plus XC8349/01. Sprawdziłem go w bardzo wielu zadaniach, a wszystko udokumentowałem zdjęciami i filmikami. Stanowią najlepsze dowody na to, że warto go uwzględnić w czołówce zestawienia.

Odkurzacz pionowy Tefal X-Force Flex 15.60 Aqua TY99G1

Odkurzacz pionowy Tefal X-Force Flex 15.60 Aqua TY99G1


Sprawdź ceny Tefal X-Force Flex 15.60 Aqua TY99G1

MediaExpert
EURO
OleOle
MediaMarkt


Jeden z najmocniejszych modeli na rynku, a do tego łamany odkurzacz pionowy ze stacją ładującą. Tefal X-Force Flex 15.60 Aqua TY99G1 zadziwia siłą ssącą (aż do 230 AW), która radzi sobie z głęboko osadzą w dywanach sierścią. To najlepsza rekomendacja dla potencjału odkurzania za pomocą tego sprzętu.

Tefal X-Force Flex 15.60 TY99F1 podczas testu odkurzania sierści

Zlikwidujesz nie tylko dobrze widoczne nieczystości, np. okruchy czy kłęby sierści, ale i mikrocząsteczki. To cyklonowy odkurzacz pionowy nowej generacji. Oddziela kurz i roztocza od wypuszczanego powietrza. Dobrze je filtruje, nadając się dla alergików czy posiadaczy zwierząt.

Tefal wyróżnia się aż 5 trybami sprzątania (w tym automatycznym, sam dopasowuje moc do powierzchni). Rzadka cecha. Zwykle modele tego typu oferują 2 lub 3 poziomy. Na tym najniższym sprzątasz nawet do 80 minut!

Co w zasadzie najważniejsze, już 32-minutowy tryb Eco+ wystarcza, aby zbierać nim wdeptaną w wykładziny sierść. Pracuje i długo, i skutecznie, co najbardziej mi zaimponowało podczas testu tego dobrze ssącego odkurzacza pionowego.

Tefal X-Force Flex 15.60 TY99F1 podczas testu odkurzania dywanu 3

Tefal X-Force Flex 15.60 Aqua TY99G1 nie należy do najlżejszych modeli, lecz szczyci się pewnym rozwiązaniem, które niweluje wpływ wagi sprzętu. Chodzi o prześwit elektroszczotki. Co z tego wynika? Nie stracisz sił na częste podnoszenie odkurzacza, aby zgarnąć większe skupiska śmieci. Sprzątniesz je bez odrywania głowicy od posadzki.

Ponadto mówimy o praktycznym odkurzaczu bezprzewodowym z wymienną baterią. Możesz dwukrotnie wydłużyć i tak długi czas pracy.

Nieczystości trafiają do pojemnego i odłączanego zbiornika 0,9 l. Sporo jak na ten rodzaj sprzętu. Nie musisz kilka razy opróżniać urządzenia, gdy sprzątasz pokaźny metraż (lub mocno zaśmiecony obszar). W dodatku pojemnik nadaje się do mycia (tak samo jak filtr).

Jeszcze większe udogodnienie stanowi łamana rura Flex. Dzięki niej sprzęt w zasadzie się ugina w zależności od wysokości, na której go trzymasz. Efekt jest bardzo prosty: wygodne odkurzanie bez nadmiernego schylania się. Nie stracisz tylu sił, nadal głęboko sprzątając pod meblami.

Obawiasz się braku miejsca na przechowywanie sprzętu i jego końcówek? W tym wypadku nie musisz. Producent dorzucił do zestawu znakomitą stację stojącą.

Tefal X-Force Flex 15.60 TY99F1 umieszczony w stojącej stacji dokującej

Tefal X-Force Flex 15.60 Aqua TY99G1 to nie tylko dobry odkurzacz pionowy do dywanów, paneli czy parkietu. Ma funkcję typowo ręczną (i wiele dodatkowych końcówek w zestawie, np. mini elektroszczotkę). Wyczyścisz tapicerkę mebli oraz sporo wolnostojących obiektów.

Mało tego, mniejsza elektroszczotka również zapewnia własny napęd oraz diody LED.

Tefal X-Force Flex 15.60 TY99F1 test odkurzania mini elektroszczotką

Moje porównanie odkurzaczy pionowych jasno pokazuje, że ten sprzęt zasłużył na obecność w klasyfikacji. Wielozadaniowy, mocny i z kilkoma unikalnymi cechami. Do tego w wersji G1, którą tu wyróżniłem, nie brakuje dobrze wykonanej nasadki mopującej.

Odkurzacz pionowy Dyson V11 Absolute

Odkurzacz pionowy Dyson V11


Sprawdź ceny Dyson V11 Absolute

MediaExpert

EURO
MediaMarkt


Dyson V11 Absolute Extra nie jest już najnowszym odkurzaczem pionowym tej marki, ale co z tego, skoro wciąż stanowi jeden z najmocniejszych na rynku? Opinie użytkowników potwierdzają, że sprawdza się na wykładzinach i podłogach twardych. Ekspresowo usuniesz nim nieczystości.

Sprzęt automatycznie dostosowuje się do odkurzanej powierzchni. Tam, gdzie jest to wskazane, podkręca moc (np. na dywanach), a w innym miejscu (np. mniej zaśmieconym) oszczędza energię. Nie stracisz czasu na własnoręczną regulację, sprzęt w inteligentny sposób zrobi to za Ciebie.

Cyfrowy silnik zapewnia 125 000 obr./min., co stanowi topową wydajność. Nie straszne mu dłuższe dywany z masą sierści. Odkurzanie ich pójdzie Ci sprawnie i szybko, nawet jak Twój zwierzak zostawia na wykładzinach górę kudłów. To porządny odkurzacz stojący dla posiadaczy zwierząt, również długowłosych.

Nylonowe włosie elektroszczotki (o nazwie High Torque) penetruje dywany, wydobywając głęboko osadzone zabrudzenia. Antystatyczne włókna węglowe przyciągają je, by momentalnie wciągnąć wprost do pojemnika. Efektywność zdumiewa, a taka elektroszczotka nadaje się na każdą powierzchnię.

Zastosowanie zwiększają: szczotka z wysuwanym włosiem (wielofunkcyjna), końcówka szczelinowa, podłużna mini końcówka z włosiem, mini elektroszczotka (czyli też ma swój napęd jak te główne, co jest plusem), a także szczotka do uporczywego brudu, która swoim włosiem głęboko penetruje różne powierzchnie.

V11 na papierze nie jest może niesamowicie lekki, ale łatwo się nim manewruje i wjeżdża w różne zakamarki. Dodając do tego prosty do opróżniania pojemnik na śmieci o pojemności wynoszącej aż 0,76 l i nowoczesny wyświetlacz, masz przed sobą rewelacyjny odkurzacz pionowy do domu.

Niektórzy narzekają (choć głównie przed zakupem), że trzeba trzymać przycisk, aby sprzęt wciągał nieczystości. Dla mnie nie jest to wada. Przycisk chodzi lekko, a taki zabieg oszczędza energię. Odkurzasz wyłącznie, gdy tego chcesz. W praktyce łatwo się do tego przyzwyczaić.

Odkurzacz pionowy Samsung Jet 90 Complete Extra VS20R9076T7

Odkurzacz pionowy Samsung Jet 90 Complete Extra VS20R9076T7


Sprawdź ceny Samsung Jet 90 Complete Extra VS20R9076T7

EURO
OleOle
Samsung
MediaMarkt


Multicyklonowy odkurzacz pionowy z dużą siłą ssania. W zestawie znajdziesz 2 elektroszczotki: do twardych powierzchni oraz wykładzin/dywanów. Ta druga ma uniwersalną specyfikę. Równie dobrze odkurza parkiet, kafelki czy terakotę.

Zasługa silnika inwerterowego oraz przemyślanej konstrukcji. Dla tego sprzętu nie ma większych ograniczeń. Prędko usuwa sierść z dywanów, jak i większe oraz twardsze śmieci. Wszystko momentalnie znika pod jego zwrotną głowicą. Lekkie ruchy nadgarstka i skręca, gdzie chcesz.

To zresztą wyjątkowo wygodny w obsłudze odkurzacz pionowy bez kabla. Oferuje coś, co rzadko spotykam w tej kategorii. Chodzi o teleskopową rurę z 4 ustawieniami długości. Nieważne, czy masz wzrost koszykarza, czy alpinisty – w okamgnieniu dopasujesz sprzęt do swojej sylwetki, tracąc mniej sił na sprzątanie domu.

Postanowiłem, że wyróżnię w rankingu najlepiej wyposażoną wersję z tej serii. Dlatego też w zestawie znajdziesz 2 akumulatory oraz stojącą stację dokującą. Wydłużysz czas sprzątania nawet do 120 minut! Ładowanie trwa 3,5 godziny, a wspomniana stacja ma funkcję podwójnego ładowania 2 ogniw.

Co więcej, to bardzo żywotny odkurzacz pionowy do mieszkania lub domu. Producent obiecuje, że akumulator zachowa 70% wydajności po aż 5 latach użytkowania (zakładając 100 pełnych cykli rocznie). Ważna cecha, bo każda bateria kiedyś zakończy swój żywot. Tutaj nie stanie się to tuż po gwarancji, a wiele, wiele lat później.

Jeszcze mało zalet? No to wiedz, że mówimy o praktycznym odkurzaczu pionowym z filtrem HEPA. W połączeniu z 27 cyklonami Samsung nie daje szans bakteriom. Oddziela drobne cząsteczki kurzu od oddawanego do pokoju czy salonu powietrza. Docenisz to, gdy cierpisz na alergię.

Na koniec opinii pochwalę jeszcze kilka cech konstrukcyjnych. Panel sterowania z wyświetlaczem znajduje się pod kciukiem. Łatwo zmienisz siłę ssącą. W tak samo prosty sposób opróżnisz pojemnik 0,8 l. Możesz go całkowicie odłączyć, a nawet umyć razem z filtrem. Bardzo udany model, który gorąco polecam!

Odkurzacz pionowy Dyson V10 Absolute

Odkurzacz pionowy Dyson V10 Absolute


Sprawdź ceny Dyson V10 Absolute

MediaExpert

EURO
OleOle
MediaMarkt


Dysona V10 naładujesz 3,5 godziny, aby sprzątać do: 60 minut na podstawowym trybie, 23 minut dla bardziej wymagających dywanów i 8 minut na absolutnie najwyższych ustawieniach. Załączenie trybu Max nie będzie Ci jednak potrzebne, przynajmniej tak przewiduję.

Dlaczego? Cyfrowy silnik Dyson V10 to prawdziwa bestia. Ma przeprojektowany (względem starszych wersji) wirnik, zapewniający optymalny przepływ powietrza. Jego wał jest trzy razy twardszy od stali, a prędkość pracy dochodzi do 125 000 obr./min.

Efekt? Precyzja i szybkość odkurzania dorównuje markowym odkurzaczom przewodowym, co nie jest takie łatwe w tej kategorii. W zasadzie ten cykloniczny odkurzacz pionowy z dużą mocą przebija wiele klasycznych urządzeń.

Unikalna konstrukcja, 14 cyklonów czy hermetyczna uszczelka – między innymi te elementy odpowiadają za zatrzymywanie 99,97% kurzu o wielkości zaledwie 0,3 mikrona. Dyson chwali się, że w przypadku jego urządzenia powietrze jest jeszcze czystsze niż przed rozpoczęciem odkurzania.

Jeżeli masz zwierzaki, które zrzucają sporo sierści, to odpada kolejny problem. Siła ssąca tego modelu bez problemu usuwa sierść, a także większe zabrudzenia z dywanów.

Opróżnianie zbiornika jest proste i dużo korzystniejsze niż w wielu konkurencyjnych modelach. Musisz odmontować rurę przedłużającą (robi się to jednym kliknięciem) i pociągnąć za odpowiednią dźwignię bezpośrednio nad koszem. Zachowasz przy tej czynności pełną higienę.

A co ze szczotkami i końcówkami? Na bogato. Jedną z podstaw jest elektroszczotka Direct Drive do wszystkich rodzajów podłóg. Odznacza się optymalną wielkością i nylonowym włosiem. Świetnie radzi sobie również na grubszych dywanach.

Kolejną elektroszczotką jest Soft Roller do podłóg twardych. W zestawie dostajesz też mini elektroszczotkę, którą odkurzysz niewielkie obszary, np. legowisko psa, tapicerkę czy schody. Końcówki szczelinowa i combi idealnie nadadzą się do trudno dostępnych miejsc. Zestaw uzupełnia malutka, miękka szczotka do zbierania kurzu, np. z klawiatury.

V10 Absolute pracuje także jako typowy odkurzacz ręczny. Chwytem pistoletowym łatwo odświeżysz wnętrze swojego auta czy różne meble oraz inne obiekty. Jeszcze mniejszy wysiłek podczas sprzątania.

Podsumowując, Dyson V10 Absolute to bardzo mocny odkurzacz pionowy, z którym uzyskanie pełnej czystości podłóg będzie przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem. Nawet z najprostszą końcówką i na podstawowym trybie działa bardzo sprawnie, co już jest pewnym fenomenem. Zasłużone miejsce w rankingu odkurzaczy pionowych.

Odkurzacz pionowy Jimmy H10 Pro

Odkurzacz pionowy Jimmy H10 Pro


Sprawdź ceny Jimmy H10 Pro

MediaExpert
Electro


Zastanawiasz się, co wybrać zamiast Dyson, aby wydać nieco mniej, ale wciąż nabyć jeden z najlepszych odkurzaczy pionowych? Odpowiedź stanowi Jimmy H10 Pro. Niektóre rozwiązania wziął żywcem z modeli Dyson. Druga sprawa, że dołożył przy tym patenty znane też z urządzeń innych marek.

Zacznijmy jednak od mocy ssania, bo wypada tu wybornie. Podłogi twarde, zakurzone dywaniki, wykładzina pokryta sierścią – dla tego odkurzacza pionowego do 2000 zł nie są to trudniejsze wyzwania. Momentalnie wciąga zabrudzenia z różnych powierzchni. Na jego miękkim, lecz skutecznym wałku nie zostaje za dużo kudłów.

Z głowicą podłogową pracuje 60 minut w trybie Eco, 22 minuty w bardzo mocnym Turbo i do 12 minut w potężnym Max. W praktyce spokojnie wystarczy Ci do średniej wielkości mieszkania. Ponadto znajdziesz tu tryb automatyczny. Działa niemal tak samo dobrze jak we wspomnianych już modelach Dyson.

Gdy poczciwy Jimmy stwierdzi swoimi czujnikami, że ma do czynienia z grubszym dywanem, sam podbije siłę ssania. To samo zrobi, jeżeli natrafi na większe skupisko brudu. Nie musisz nic regulować. W dodatku na ekranie LCD zobaczysz pozostały czas odkurzania oraz zebrane cząsteczki kurzu rozbite na 4 rozmiary (tak samo jak w Dyson).

Nie wiedząc, jaki odkurzacz pionowy ułatwia odkurzanie, też się nie zawiedziesz. Diody LED umieszczone na głowicy wyraźnie pokażą Ci kurz zalegający w ciemniejszych zakamarkach. Uwielbiam to rozwiązanie, a tutaj odznacza się sporym zasięgiem. Lubię także łamaną rurę, której tu nie zabrakło. Nie nadwyrężysz nadmiernie pleców.

Kolejny plus za wymienny akumulator. Swobodnie odłączysz go od jednostki centralnej (wygodniejsze ładowanie). Gdy za wiele lat zakończy swój żywot, łatwo go wymienisz. Nie stracisz odkurzacza przez brak możliwości demontażu ogniwa. Ta cecha zawsze zbiera pozytywne opinie użytkowników.

Ten dobry odkurzacz pionowy wykazuje wielozadaniowość. Nie ma może mopa w zestawie, ale za to znajdziesz elastyczny wąż przedłużający, szczotkę 2w1 do mebli, szczelinówkę i mniejszą elektroszczotkę do materacy czy tapicerki. Zacny zestaw, mam rację? Zbierzesz kurz z wielu miejsc i rzeczy.

Dodam, że czas pracy w trybie typowo ręcznym wypada jeszcze lepiej niż z główną elektroszczotką: 90, 29 lub 17 minut, zależnie od trybu. Zbiornik na śmieciuchy mieści 0,6 l, a całkowita waga sprzętu nie przeraża. Trudno mi się tu doszukać jakiejś wady, poważnie. Świetna alternatywa dla Dyson.

Odkurzacz pionowy Roborock H7

Odkurzacz pionowy Roborock H7


Sprawdź ceny Roborock H7

MediaExpert
EURO
OleOle


Roborock H7 ma ogromy potencjał dotyczący siły ssącej. 160 AW (AirWatt, czyli waty powietrzne) sprawnie zasysają zabrudzenia. Odkurzanie podłóg twardych idzie perfekcyjnie. Druga sprawa, że zastosowana szczotka nie penetruje grubszych dywanów z taką skutecznością jak kilku droższych konkurentów, choć… ma pewien wspomagacz.

Sprzęt wykrywa dywany (i to bardzo szybko). Po co? Aby automatycznie podkręcić na nich moc. Elektroszczotka napędzana silnikiem 50 W wchodzi wtedy na wyższe obroty. Podnosi to skuteczność oczyszczania wykładzin. Nie stracisz dużo sił na sprzątanie swojego domostwa.

Przekonuje też czas pracy, który wynosi nawet do… 90 minut! Oczywiście dotyczy tryby ekonomicznego, ale to i tak niezłe osiągnięcie.

Niepodważalnym atutem jest niewielka waga jednostki centralnej (zaledwie 1,4 kg). I to przy dobrym wykonaniu (solidne plastiki) oraz spasowaniu. Śmiem twierdzić, że wiele dzieciaków za bardzo by się nie zmęczyło, odkurzając domostwo Roborockiem H7, a co dopiero dorosła osoba.

Na plus znakomita filtracja (5-stopniowa). Oczyszcza powietrze z pyłków, pleśni czy cząstek i bakterii o wielkości do 0,3 mikrona. To dobry odkurzacz pionowy dla alergików. Podoba mi się także stosunkowo cicha praca. Nawet na maksymalnych obrotach głośność nie irytuje tak bardzo jak w wielu innych modelach.

Co z wyposażeniem? Szczelinówka, szczotka z włosiem do kurzu, mini-szczotka do czyszczenia kanap, materacy czy foteli, a także Flex Tube, czyli dość krótki, ale elastyczny przedłużacz dla którejś z końcówek. W trybie ręcznym odkurzanie samochodu (foteli, dywaników, bagażnika, trudno dostępnych zakamarków) idzie gładko.

Zaskoczył mnie wyświetlacz OLED, który ma timer – pokazuje czas do wyładowania akumulatora. Przydatna funkcja, bo dokładnie wiesz, przez jaki jeszcze czas możesz odkurzać swoje domostwo (lub inne miejsce).

Pojemnik na zabrudzenia ma 0,5 l. Kolejna cecha, która wypada lepiej od poprzedniej generacji (model H6 oferował 0,4 l pojemności). Na pierwszy rzut oka Roborock H7 bardzo przypomina swojego starszego brata, ale w wielu ważnych aspektach wypada zdecydowanie lepiej. To jeden z najopłacalniejszych odkurzaczy pionowych do 1500 zł.

Odkurzacz pionowy PURON PU30

Odkurzacz pionowy PURON PU30


Sprawdź ceny PURON PU30

wdomu24
(zapłać o 130 zł mniej, wpisując kod rabatowy PRPU30)
wdomu24 (wersja z 2 akumulatorami)
(zapłać o 130 zł mniej, wpisując kod rabatowy PRPU30B)
wdomu24 (wersja z 2 akumulatorami i stojakiem)
(zapłać o 130 zł mniej, wpisując kod rabatowy PRPU30B)


PURON PU30 to lekki i zadowalająco wydajny odkurzacz pionowy z funkcją mopowania. Samą skutecznością wciągania zabrudzeń nie odstaje na trybie średnim od wyraźnie droższych modeli.

A odkurza na nim przez 22 minuty. Tryb Eco to już maksymalnie 48 minut. Jest też MAX, który wyładowuje ogniwo w 10 minut, ale… tak naprawdę rzadko trzeba go używać. Druga sprawa, że PU30 występuje też w wersji z drugim akumulatorem.

PURON PU30 2 akumulatory z zestawu

Dzięki obecności dodatkowej szczotki z włosiem sprzęt radzi sobie z szybkim wciąganiem sierści z dywanów. Potwierdził to dokładny test PURON PU30.

Oprócz niej ma miękki wałek do podłóg twardych, również tych połyskliwych. W obu przypadkach odkurzanie nim to po prostu bajka. To jeden z najwygodniejszych, bo najlżejszych odkurzaczy pionowych.

PURON PU30 podczas testu odkurzania między meblami

Licząc z rurą i głowicą, a więc wszystkim, czego potrzebujesz, ten model waży zaledwie 2,2 kg! Działa niezwykle płynnie, a to nie koniec zalet. Oferuje w zestawie osobny moduł do podłączenia, który zgina rurę.

PURON PU30 rura odkurzacza pionowego

Znacząco niweluje konieczność pochylania się podczas sprzątania. Działa to intuicyjnie, po prostu reaguje na wysokość względem podłoża. Im niżej trzymasz sprzęt, tym bardziej rura się zgina. Nie ujmuje to nic ze zwrotności głowicy, fantastyczna sprawa.

Jeżeli obawiasz się zakupu zbyt ciężkiego odkurzacza stojącego, gwarantuję: z tym modelem Ci to nie grozi! Nie stracisz zbyt dużo sił czy czasu, używając go. W mojej ocenie to prosty w obsłudze odkurzacz pionowy dla seniora.

PURON PU30 ogólna wysokość

Zaskoczył mnie także fakt, że szczotka z włosiem jest bardzo duża jak na swój rodzaj. Efekt? Mało co się na nią nawija, więc nie stracisz czasu na długie i mało higieniczne oczyszczanie szczotki (a w zestawie i tak jest do tego czyścik). Jedyny wyjątek stanowi bardzo dużo warstwa sierści.

Co z mopowaniem? Nie wypada tak dobrze jak w modelach premium z całkiem osobną głowicą. PURON PU30 korzysta bowiem z doczepianej nasadki. Jest dość mała, ale mimo to co nieco potrafi zetrzeć. Testowałem ją na tarasie i z niektórymi plamami sobie poradziła.

PURON PU30 podczas testu mopowania tarasu 2

Jak przystało na polecany model z rankingu, oferuje funkcję odkurzacza ręcznego. Prosty sposób na usunięcie kurzu z mebli, również tych tapicerowanych. Wyposażenie w ogóle zachwyca, zawiera wiele użytecznych końcówek oraz akcesoriów (nawet koncentrat do mycia podłóg).

PURON PU30 całe wyposażenie

PU30 w świetny sposób reprezentuje średni segment cenowy odkurzaczy pionowych. Jeden z najbardziej opłacalnych modeli z turboszczotką, a samej marki nie musisz się bać. Jej serwis działa sprawnie i oferuje szeroką dostępność części. Swoją drogą, to polska firma, a jak wszyscy wiemy: Polak potrafi!

Odkurzacz pionowy Dreame T30

Odkurzacz pionowy Dreame T30


Sprawdź ceny Dreame T30

MediaExpert
EURO
OleOle


Nowoczesny odkurzacz pionowy o dużej mocy ssania. Spokojnie przekracza 20000 Pa ciśnienia. Wydajność wlicza się zatem do długiej listy atutów. Elektroszczotka wciąga głęboko osadzoną w dywanach sierść zwierząt. Sam nie spodziewałem się, że ten godny polecenia odkurzacz pionowy będzie tak wydajny.

Jego cyfrowy silnik SPACE 5.0 Smart wykonuje nawet 150 tysięcy obrotów na minutę. Nie przeznaczysz zbyt dużo sił, odkurzając swoje domostwo. Zapomnij o ciągłych poprawkach, problemach przy ścianach czy na grubszych dywanach. Dreame T30 na luzie podoła trudniejszym warunkom!

Na pokład trafił tryb automatyczny. Sprzęt sam wykrywa ilość zabrudzeń, szacując, jakiej mocy potrzebuje, aby prędko je zebrać. Wtedy właśnie sam ją sobie ustawia, wyręczając Cię od zbyt częstych regulacji. Nie mam też obiekcji do budowy szczotki. Kształt V i pasma włosia skutkują precyzyjnym odkurzaniem.

To ogólnie nie za ciężki, poręczny odkurzacz pionowy ze zbiornikiem na śmieci o pojemności 0,6 l. Na wyposażeniu znajdziesz dobrze wykonane końcówki dodatkowe. Doczyścisz wąskie przestrzenie, niewielkie zakamarki bądź wnętrze swojego auta. Tak, to w mojej ocenie wielofunkcyjne urządzenie (choć bez żadnego mopa).

Osobiście nie dziwię się popularności Dreame T30. Łączy w sobie nie za dużą cenę, a wysoką wydajność, dobre wykonanie i znakomite wyposażenie. Co ciekawe, czas pracy po naładowaniu może sięgać nawet 90 minut! Tryb standardowy, a więc i tak mocny, dobija z kolei do 35 minut, a to też rewelacyjny wynik.

Odkurzacz pionowy Dreame V12

Odkurzacz pionowy Dreame V12


Sprawdź ceny Dreame V12

EURO

OleOle
Empik


Dreame V12 to wydajny odkurzacz pionowy z funkcją odkurzacza ręcznego. Ten godny polecenia sprzęt wygodnie się obsługuje. Wystarczą Ci lekkie ruchy nadgarstka, aby głowica płynnie skręciła, gdzie zechcesz. Pomaga waga sprzętu, gdyż jednostka centralna waży zaledwie 1,7 kg.

Szczotka w kształcie litery V nie rysuje wrażliwych podłóg, np. dębowych, a za to sprawnie zbiera wszelkie paprochy. Sprawdza się zarówno na dywanach, jak i panelach czy parkiecie. Do tego wcale nie nawija się na nią zbyt dużo włosów czy sierści. Nie namęczysz się ze zbyt długim oczyszczaniem tego elementu.

Nie zirytuje Cię także hałas. Owszem, nie jest to rzecz jasna bezgłośny odkurzacz pionowy, ale i tak bardzo cichy w porównaniu do innych. Producent dobrze stłumił hałas silnika, który… praktycznie nie może się przegrzać! Chłodzi go wciągane powietrze.

Wydajny układ generuje maksymalnie aż 185 AW. Taka siła ssania poradzi sobie praktycznie z każdym zadaniem, w tym z gęstymi kłębami sierści. Czas pracy dobija do maksymalnie 90 minut. To ogólnie energooszczędny odkurzacz pionowy, bo w pewnym stopniu automatycznie reguluje moc (sam zwiększa ją na trudniejszych powierzchniach, np. dywanach).

Ten nowoczesny i funkcjonalny odkurzacz stojący oferuje wyświetlacz OLED, a nawet zginaną rurę. Dzięki niej nie musisz się tak często schylać podczas odkurzania pod szafą, łóżkiem czy komodą.

Pozytywną opinię dopełniają: mnóstwo przydatnych końcówek w zestawie, płaska szczotka z diodami LED oraz wydajny system filtracji, czyli coś dla posiadaczy zwierzaków, osób cierpiących na alergię czy świeżo upieczonych rodziców. W tej cenie zakup Dreame V12 stanowi dobrą decyzję!

Odkurzacz pionowy RoboJet Speed Up

Odkurzacz pionowy RoboJet Speed Up


Sprawdź ceny RoboJet Speed Up

MediaExpert
Empik

Electro


Nie chcesz wydawać zbyt dużo na solidny odkurzacz pionowy z podświetleniem? Mimo to oczekujesz wysokiej siły ssania oraz wielofunkcyjności? Obstawiam, że spodoba Ci się elegancki RoboJet Speed Up.

Przede wszystkim nie brakuje mu mocy. Ma wydajny silnik generujący nawet 20000 Pa. W połączeniu z dobrze zaprojektowaną szczotką sprawdza się na różnych wykładzinach. Na upartego wysprzątasz nim sierść z dywanów, wcale nie musząc dużo razy jeździć głowicą po tym samym obszarze.

Ten dobry odkurzacz pionowy za ok. 1000 zł zaoferuje Ci wydajny system separacji cyklonów. To tym większy skarb dla alergików, gdyż uzupełnia go filtr HEPA. Korzystne połączenie w tak atrakcyjnej cenie. Nie obawiasz się wdychania roztoczy i innych ustrojstw. System filtracji nie wypuści ich z powrotem do pomieszczenia.

Cieszy przy tym fakt, że to lekki sprzęt o nie za dużej głośności pracy. Ba, mogę go ocenić jako cichy odkurzacz pionowy. Potrafi skutecznie pracować poniżej 70 dB hałasu. Ma zresztą kilka trybów, w tym nawet ten automatyczny.

RoboJet Speed Up trafił do rankingu również ze względu na wyróżniający się system mopowania. Składa się z 2 obracających się dysków. Szorują i polerują posadzkę na mokro, usuwając z niej przywarty brud. Lepsze rozwiązanie od jakiejś niewielkiej, płaskiej nasadki. Od razu umyjesz swoje podłogi, nie tracąc na to zbyt wielu sił.

Producent nie zapomniał o podświetleniu LED. Dotyczy to też głowicy mopującej. Niezależnie od warunków oświetleniowych prędko dojrzysz nieczystości. W zestawie drzemią mniejsze, lecz użyteczne końcówki. Oczyścisz nimi fotele w samochodzie, żaluzje, kanapę bądź inne meble. Jak tu nie lubić tak taniego, a uniwersalnego urządzenia bez kabla?

Odkurzacz pionowy Dreame T20

Odkurzacz pionowy Dreame T20


Sprawdź ceny Dreame T20

MediaExpert
Vobis
Empik
Komputronik


Dreame T20, a więc jeden z najlepszych odkurzaczy pionowych chińskiego producenta. Przekonuje do zakupu połączeniem wysokiej siły ssącej z niewielką wagą. Wszystko dokładnie odkurzysz, a przy tym się nie zmęczysz. A przynajmniej nie tak bardzo jak za sprawą cięższego modelu.

Producent jasno podaje maksymalne osiągi odkurzacza, czyli 25000 Pa siły ssącej. Sprzęt nadaje się do odkurzania sierści z dywanów. Oczywiście na niższych trybach nie jest już tak wydajny, lecz i tak podoła rutynowemu sprzątaniu mocno zaśmieconego obszaru.

Pytając, jaki odkurzacz pionowy będzie najlepszy, pamiętaj o systemie filtracji. Tutaj składa się z aż 5 etapów (w tym z 12 cyklonów, które oddzielają zanieczyszczenia od wypuszczanego powietrza). Finalnie urządzenie usuwa do 99,9% roztoczy. Pooddychasz powietrzem wolnym od alergenów czy pyłków.

Dreame T20 pracuje maksymalnie przez 70 minut, a ładuje się ok. 4 godziny. Ma bogate wyposażenie, czym zwiększa swoje zastosowanie. Posłuży Ci jako wytrzymały odkurzacz pionowy do mebli, samochodu, jak i do usunięcia kurzu z różnych bibelotów. Nie ograniczy Cię ani kabel, ani brak praktycznych końcówek.

Dobrze oceniany odkurzacz pionowy Dreame jest hitem w swojej cenie. Znakomicie odkurza różne powierzchnie, a nie kosztuje fortuny. Bez wątpienia zasłużył na miejsce w moim rankingu odkurzaczy pionowych.

Odkurzacz pionowy Dreame V11

Odkurzacz pionowy Dreame V11


Sprawdź ceny Dreame V11

MediaExpert
EURO
OleOle


Dreame V11 to odpowiednio mocny odkurzacz pionowy z łatwo wymienialnym akumulatorem 25,2 V. Upraszcza to ładowanie, a przede wszystkim daje Ci opcję dokupienia drugiej baterii – aby móc odkurzać 2 razy dłużej. Zwiększa przy okazji ogólną żywotność sprzętu.

Ten dobrej jakości odkurzacz stojący do podłóg drewnianych i wykładzin zapewnia 25000 Pa siły ssącej na maksymalnym trybie. Bardzo dobry rezultat jak na tak lekki (1,6 kg) odkurzacz pionowy do domu. Szczególnie że nie zabrakło elektroszczotki z własnym napędem.

Efekt? Z podłóg twardych momentalnie zgarniesz okruszki, kłęby kurzu czy sierść zwierzaka. Nie stracisz zbyt dużo czasu na odkurzanie, a wręcz zyskasz go w porównaniu z modelem workowym.

A jak z dywanami? Dreame V11 mieści miękki wałek w swojej głowicy odkurzającej. Z jednej strony znakomicie spisuje się na panelach czy parkiecie, z drugiej nie penetruje tak dobrze dywanów jak szczotki z włosiem.

Oczywiście nie twierdzę, że w ogóle nie podoła. Bynajmniej! Bardzo dobrze wyczyści krótsze dywany na trybie normalnym. Te grubsze i pełne sierści również w końcu precyzyjnie odkurzy, ale do tego zadania sugeruję najwyższy poziom.

Jeżeli masz same podłogi twarde, to V11 okaże się dla Ciebie skarbem. Wystarczy Ci wtedy tryb ekonomiczny (aż do 90 minut odkurzania – w grę wchodzi więc nawet powyżej 100 m2 do wysprzątania na jednym cyklu pracy!).

Cena tego urządzenia jest na tyle atrakcyjna, że zdecydowanie polecam jego zakup. To aktualnie perełka wśród kompaktowych odkurzaczy pionowych do 1000 zł.

Jak testuję odkurzacze pionowe?

Mój ranking oparłem głównie na wiedzy zdobytej z własnych testów.

W tej części przekażę Ci ją, objaśniając, jak sprawdzam odkurzacze pionowe.


Na moim portalu znajdziesz też najdokładniejszy poradnik zakupowy o tym, jak wybrać odkurzacz pionowy i na co zwrócić uwagę. Omówiłem w nim bardziej szczegółowo wszystkie poniższe wskazówki. Jeżeli chcesz uzyskać ekspercką wiedzę, poznając unikalne i wartościowe informacje, zajrzyj do podlinkowanego artykułu.


Zacznijmy od podstaw, które odgrywają największą rolę:

 • Skuteczność odkurzania – testuję odkurzacze pionowe nie tylko na parkiecie czy panelach, ale i na zaśmieconych dywanach oraz dywanie pokrytym masą sierści. Sprawdzam w praktyce wydajność odkurzania. Analizuję takie jednostki jak Paskale (siła ssąca/ciśnienie) oraz waty powietrzne (moc ssąca). Oceniam szczotkę: te z włosiem są na ogół lepsze do dywanów, ale miękkie wałki zapewniają większą wygodę w przypadku podłóg twardych. Doceniam przy okazji obecność elektroszczotki (porusza się szybciej, więc odkurza lepiej, ponieważ ma własny napęd).
 • Czas odkurzania – im dłużej, tym lepiej? Nie zawsze! Producenci lubią zawyżać czas odkurzania na najniższym trybie. Sprawdzam, jak wypada siła ssąca w stosunku do czasu pracy na danym poziomie mocy. To kluczowa kwestia. Nic Ci po długo, ale słabo odkurzającym sprzęcie, prawda? Ja wyróżniam modele, które skutecznie łączą obie te cechy.
 • Wygoda odkurzania – czyli waga odkurzacza, wielkość kółek na głowicy, przegub i jego zwrotność, sposób regulacji siły ssącej oraz wjeżdżanie pod różne meble. Ten sprzęt musi być komfortowy w użytkowaniu i na szczęście na ogół jest – również w przypadku przekształcenia w odkurzacz ręczny, ponieważ wszystkie najlepsze modele z klasyfikacji to oferują.
 • Akumulator – bardzo doceniam, gdy można go samodzielnie wymienić. To zawsze duży plus. Tak samo jak żywotność przekraczająca 400 – 500 godzin pracy.

Co z resztą ważnych cech czołowych odkurzaczy pionowych?

Spójrz:

 • Wyposażenie – oprócz głównej głowicy sprzątającej podstawą jest szczelinówka (do pajęczyn czy ciasnych zakamarków), szczotka tapicerska (w lepszych odkurzaczach jest elektroszczotką; ja używam jej do tapicerki meblowej oraz przy odkurzaniu auta), mini szczotka z wysuwanym (najczęściej) włosiem (uniwersalny dodatek do odkurzania wielu rzeczy). Czasem znajdą się wymyślne dodatki, np. mini wąż, regulowany wysięgnik lub łącznik kątowy. Dokładnie sprawdzam jakość i przydatność każdej końcówki do odkurzania.
 • Głośność pracy – odkurzacze pionowe nie są zbyt ciche. Owszem, technologia cyklonowa i silniki cyfrowe ładnie tłumią hałas (jest bardziej jednolity, a nie terkoczący), ale dalej bywa głośno. Im mniej generowanych decybeli, tym większego plusa przyznaję. Sprawdzam głośność pracy na każdym dostępnym trybie. Największą uwagę zwracam na średni oraz najwyższy poziom.
 • Pojemnik na śmiecijak najpojemniejszy, higienicznie i łatwo opróżniany oraz bez tendencji do zapychania się. Niektóre zbiorniki są długie i wąskie – grubsze kłęby potrafią zablokować ruch wirowy powietrza wywoływany cyklonami, co nie jest korzystne. To taka cecha, która wydaje się być łatwa w ocenie przed zakupem, lecz dopiero praktyczne testy odkurzacza pionowego wyjawiają o niej wszystko.
 • System filtracji – cyklonowe odkurzacze pionowe same w sobie dobrze filtrują wypuszczane powietrze. Oddzielają je bowiem od zanieczyszczeń. Mimo to filtry (np. gąbkowe) powinny sprawnie zatrzymywać brud i być gotowe na mycie pod wodą (czyli zmywalne). Posłużą wtedy dłużej.
 • Czas ładowania – nie tak ważny jak czas pracy, ale zawsze lepiej, gdy urządzenie ładuje się do 3 godzin, a nie przez 5 godzin. Właśnie tę pierwszą wartość bardziej doceniałem, przyznając dodatkowe plusy.
 • Diody LED – umieszczone na głowicy odkurzającej. Kiedyś myślałem, że to zwykły bajer… dopóki nie przetestowałem odkurzacza pionowego z tym rozwiązaniem. Podświetlenie LED nawet w słoneczny dzień pozwala dostrzec więcej spoczywającego na podłodze kurzu, okruszków i innych drobin brudu. Jeszcze lepiej wypada laserowe podświetlanie, choć dopiero raczkuje na tym rynku.
 • Funkcja mycia podłóg – coraz więcej osób interesuje się pionowymi odkurzaczami myjącymi. Zwykle wykonują oba zadania jednocześnie. Najlepiej oceniam aktywne mycie. Wciąga rozlane płyny, kieruje cały brud do osobnego zbiornika i ściera plamy obracającymi się szczotkami. Lepsze od nasadek przecierających. Te drugie wystarczą Ci jednak do rutynowego przemywania posadzki.
 • Wyświetlacz – w odkurzaczach stojących pojawiają się już nawet ekrany OLED! W każdym razie wyświetlacz musi być czytelny i praktyczny. Informować o wybranym trybie pracy, pokazywać stan naładowania (najlepiej procentowy) lub oferować kolejne przydatne rzeczy. Chociażby stoper odmierzający czas do końca odkurzania na jednym cyklu ładowania.

Co jeszcze miało znaczenie?

 • Stosunek ceny do możliwości – w budżecie między 700 a 2000 zł jest masa nieopłacalnych odkurzaczy pionowych. Ja wybrałem te jak najbardziej godne zakupu. Przy okazji zadbałem, aby klasyfikacja każdego usatysfakcjonowała pod względem cen – nie sztuka uwzględnić tylko najdroższe urządzenia za ponad 2000 – 3000 zł, prawda? W rankingu znajdziesz również atrakcyjne cenowo odkurzacze stojące do 1000 – 1500 zł.

A co ma małe znaczenie (lub w ogóle) przy ustalaniu składu i miejsc w rankingu oraz w moich testach odkurzaczy pionowych?

 • Popularność – w telewizji leci sporo reklam odkurzaczy pionowych, ale część z nich nie jest wcale opłacalna i taka znakomita. Popularność, wyniki sprzedażowe – w ogóle na to nie patrzyłem. Kierowałem się własną wiedzą, testami i rozsądnie ułożonymi priorytetami, które dla Ciebie omówiłem. Bezwartościowe zestawienia na bazie popularności zostawiam sklepom oraz porównywarkom cenowym, bo sam wolę tworzyć rzetelne i dopracowane materiały.
 • Design i kolorystyka – jedynie biały kolor mnie irytuje, ponieważ bardziej widać na nim zabrudzenia. Jest to jednak szczegół, gdyż design i kolorystyka nie są tu ważne. To w końcu wciąż odkurzacz, a nie ozdoba, prawda? Byleby był trwały, mocny i rozsądnie zaprojektowany.

Odkurzacz pionowy – Ceny – Ile wydać?

To ważne pytanie, bo łatwo tu przepłacić. Wyższa cena nie zawsze oznacza niezawodność czy większą wydajność.

Najważniejsze jednak, aby dobrać odkurzacz pionowy nie tylko pod swój budżet, ale i pod metraż oraz warunki.

Jeżeli masz średniej wielkości mieszkanie (powiedzmy, że do 60 – 70 m2), to najpewniej wystarczy Ci model do 1500 zł (choć na te za ok. 2000 zł też możesz spojrzeć). To także zależne od obecności dywanów, a przede wszystkim sierści na nich.

Mając jednak pokaźny metraż i trudne warunki (duże dywany, sierść zwierzaków), dozbieraj do jak najlepszego odkurzacza pionowego z mojego rankingu.

A mały metraż lub średni, ale z samymi podłogami twardymi? Wtedy prześledź polecane odkurzacze stojące do 1000 – 1300 zł. Pojawiły się takie w mojej klasyfikacji. Spokojnie wystarczą.

Pamiętaj przy tym, że cenę zazwyczaj nieco podnosi obecność funkcji mopowania. Zastanów się, czy ją wykorzystasz.

Jakiej firmy odkurzacz pionowy?

Analiza najlepszych producentów odkurzaczy pionowych ma jak najbardziej sens. Poszczególne marki albo już cieszą się dużą renomą, albo dopiero zaczynają walkę na tym rynku.

Bezapelacyjnie najmocniejsze odkurzacz pionowe produkuje teraz Dyson. Sprzęty tej marki pokonują rywali właściwie na każdym trybie siły ssącej. Mają do tego wiele czołowych technologii, które ułatwiają szybkie i skuteczne odkurzanie. To najlepiej ocenianie odkurzacz stojące bez kabla.

Długi czas pracy w stosunku do wysokiej wydajności to domena topowych odkurzaczy pionowych Philips. Lubię ich sprzęt i zawsze czekam na kolejne premiery, aby szybko przeprowadzić test. Do tego Philips tworzy także odkurzacze pionowe z funkcją mycia podłóg.

Jego konkurentem jest Tefal, który także wziął się za modele z mopem. I wychodzi to tej marce wyjątkowo dobrze.

Mistrzami stosunku ceny do jakości są z kolei takie firmy jak Roborock, Xiaomi, Dreame czy Viomi. To zresztą dość mocno powiązani ze sobą producenci.

A coś z naszych rodzimych firm? Na wyróżnienie zasługuje PURON, choć póki co oferuje jeden odkurzacz stojący (ale w dwóch wersjach). Niemniej dobrze wypadł w moim teście.

Oprócz powyższych uważnie śledzę oferty firm: Samsung, Electrolux, Bosch czy Miele. Regularnie sprawdzam, co nowego wypuścili i czy ich urządzenia zasługują na wyróżnienie w rankingu.

Podsumowanie i pytania czytelników

Teraz już wiesz, kto dominuje na rynku odkurzaczy pionowych. Gorąco polecam Ci inwestycję w ten sprzęt. Sam już dawno temu przerzuciłem się z modelu tradycyjnego na pionowy i wiem jedno: nie wrócę już do odkurzacza z kablem!

Wreszcie nie muszę ciągle szarpać za sobą masywnego sprzętu czy przepinać przewodu z gniazdka do gniazdka. Uzyskałem pełną swobodę odkurzania, wcale nie rezygnując z wysokiej mocy ssącej (a wręcz przeciwnie, zwiększając ją!).

To także domena najlepszych odkurzaczy bezprzewodowych, które zresztą zawierają modele pionowe (ale nie tylko je). Na portalu znajdziesz również dobre małe odkurzacze ręczne. Ich specyfika sprawia, że jednocześnie spora część stanowi polecane odkurzacze samochodowe.

Twój budżet pozwala Ci na zakup jedynie tańszego modelu? Szerzej omówiłem je w tym materiale: ranking odkurzaczy pionowych do 1000 zł. Sam się nie spodziewałem, że znajdę tyle opłacalnych i skutecznych urządzeń w tej kwocie.

Podoba Ci się pionowa konstrukcja, ale wolisz coś bez akumulatora, a z kablem? Taki rodzaj także znajdziesz. Chodzi o odkurzacz pionowy przewodowy. Cały czas trzyma tę samą wydajność, nie niosąc ograniczenia czasowego.

Jak się okazało, wiele top modeli stojących zapewnia jakiś system mopujący, przez co mowa o dobrym odkurzaczu myjącym. Szukasz wyłącznie takiego sprzętu? Spójrz na odkurzacze pionowe z funkcją mycia, a także odkurzacze bezprzewodowe z mopem. Wykonasz wtedy 2 zadania jednocześnie.

Jeżeli masz dodatkowe pytania lub chcesz się podzielić własną opinią o odkurzaczu pionowym, skorzystaj z sekcji komentarzy.

Oceń publikację
[Głosy: 15 Średnia: 4.5]

Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

Subscribe
Powiadom o
227 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Alicja
11 dni temu

Dobry wieczór. Panie Łukaszu prosze o podpowiedż. Dom o metrazu do 200 m. Panele, parkiet i glazura. Dwa małe dywany. Żadnych zwierząt. Znajoma zachwala Daysona V15Detect Total Clean. Ja znalazlam tańszego Daysona V15 Detect Fluffy. Z tąd moje pytanie. Czy to dobry kierunek i czym się róznią od siebie te dwa modele. A może cos innego. Dziękuję za odpowiedź

Rafał
11 dni temu

Witam.
Co Pan poleca z opcji dreame R20 – wydaje się dobrym odkurzaczem, brak w rankingu to zła ocena, czy faktycznie nie było okazji go testować? , bosch unlimited 7, Dyson v12 lub V15.
Wiadomo, że nie patrząc na cenę to dyson, ale czy jest sens dokładać prawie drugie tyle? Dreame r20 lekki, ale boję się serwisu, reklamacji w razie potrzeby. Bosch lepsza firma i tani drugi akumulator w razie potrzeby.
Pozdrawiam
Rafał

Rafał
4 dni temu

Za dwa komentarze przepraszam, Pierwszy zniknął, więc uznałem, że coś nie tak:) Jeżeli chodzi o odkurzacz, to stanęło na dyson v12. Dla mnie Puron to ten sam przypadek co dreame. Mało znana firma, niewiadoma z serwisem. Dyson wciąga wszystko na trybie eco bez problemów:)

Pozdrawiam

Rafał
12 dni temu

Witam. Byłem tu miesiąc temu, jestem dzisiaj i chciałbym już w końcu zakończy temat odkurzacza. Pomocy;) Dziwi mnie brak w zestawieniu Dreame R20 – tak kiepski, czy brak okazji do testu? Jest on u mnie jedną z opcji, ale frima, dystrybucja niewiadoma w przypadku reklamacji czy serwisu. To odstrasza. Druga opcja Bosch unlimited 7 – też brak w rankingu. Cenowo podobnie do Dreame, ale już konkretna firma. Opcja ostatnia, sięgamy do kieszeni i za + 1300 zł wlatuje Dyson V15 detect Fluffy. 2x lepszy na pewno nie będzie, a prawie dwa razy droższy. W bosch super sprawa z wymiennym akumulatorem – tani i pasuje do innych sprzętów bosch. Dreame bardzo lekki, a Dyson to Dyson. W mieszkaniu 60m2 tylko podłogi twarde, bez zwierząt.

Kamil
17 dni temu

Panie Łukaszu:)

Całe nowe mieszkanie wyposażone w sprzęty z Pańskich zestawień (do dzisiaj, to już 3 lata, pralka, piekarnik, płyta indukcyjna i zmywarka, wszystko śmiga jak powinno, dziękuję za rankingi, które Pan tworzy, mega pomocne: ), teraz pora na jakiś odkurzacz pionowy.
Posiadam jeszcze jeżdżącego Xiaomi Vaccum Mop Essential, jednak ostatnio posiadam sporego czworonożnego długowłosego kota, którego sierść jest wszędzie, dosłownie i w przenośni;) Mam sofę, która wygląda tragicznie i chyba na jej codziennym szybkim czyszczeniu z sierści najbardziej zależy. Przy okazji na szybko sprzątnąć zakamarki w mieszkaniu 44 m2. Jaki model najbardziej by Pan polecił, coś z bardziej budżetowych w okolicach 1000 zł może coś z marki Dreame ?? (na chwile obecną jest sporo promocji na nie z okazji Black Weeks na stronach internetowych, gdzie wszystkie są w podobnej cenie i różnią się detalami)

Kamil
17 dni temu

A czy ten model T30 nie ma tego samego problemu z przerywającymi się czasem kablami przy elektroszczotce?? Gdzieś wyczytałem o tym problemie w T20 a wydaję się podobny konstrukcyjnie?? Coś Ci wiadomo w tym temacie??

Sylwia
26 dni temu

Proszę o polecenie środka, który nadaje się do odkurzaczy pionowych z funkcją mopowania. W którymś materiale mówił Pan o nim ale nie mogę go odszukać….

Krzysztof
1 miesiąc temu

Czemu w rankingu nie ma dysona v12? Jest słaby czy nie było okazji go sprawdzić ?

Magdalena
1 miesiąc temu

Dzień dobry:)
Co Pan myśli o odkurzaczu pionowym BOSCH BBH3ALL28?

Magdalena
1 miesiąc temu

Trafiła mi się możliwość kupna bardzo mało używanego za 400 zł, stąd moje pytanie 🙂
Myśli Pan, że za taką cenę jest sens go brać? Odkurzacz na początek do nowego miejsca zamieszkania dopóki człowiek się trochę nie dorobi 🙂

Magdalena
1 miesiąc temu

A może za taką kwotę lepiej nowy Hoover H-FREE 100? Bardzo dobre opinie ma.

Marcin
1 miesiąc temu

Cześć. Na wstępie muszę przyznać że Twoje rankingi są chyba najlepsze w sieci, zawsze przed kupnem jakiejś rzeczy wchodzę na prorankingi i sprawdzam dany przedmiot. Tym razem przyszedł czas na zmianę wysłużonego philipsa pro duo stąd wielka prośba o polecenie fajnego odkurzacza pionowego. Budżet do 2k. Mieszkanie do 50m2 bez żadnych dywanów, wszędzie panele, nawijające się kudły brunetki i czworonożny dzikus(kot:D). Na czym mi zależy głównie..moc ssania(żeby to nie była miotła jak obecnie pro duo), podświetlenie mile widziane, stojąca platforma bez wiercenia i fajnie jakby nie był bardzo głośny. I raczej w tym budżecie chciałbym elektroszczotke chyba że uważasz że nie jest to must have skoro nie ma dywanów (poza dywanikiem w łazience). Nie upieram się nad żadnym producentem choć Jiimmy H10pro wpadł mi w oko. Ciekawe jak z niezawodnością tego chińczyka. Nie wiem…. zdam się na Twoje sugestie. Będę wdzięczny. Dzięki!

Adrian
2 miesięcy temu

witam, prosze polecic odkurzacz pionowy do 1200zl. Odkurzacz ma odkurzac, bez mopowania i tysiaca nieprzydatnych koncowek. Zalezy mi na mocy i czasie odkurzania. metraz to okolo 100m. Czy jest sens dokladac kolejne 500zl czy odczuje roznice w uzytkowaniu? ewentualnie rozwaze propozycje ale raczej wolalbym nie przekraczac 1200. dziekuje

Patryk
2 miesięcy temu

Dzień dobry. Chciałbym poznać Pana opinie o odkurzaczu Bosch Unlimited Serie 8 ProPower BCS8225POW. Czy miał Pan z nim jakąkolwiek styczność, czy nada się do mieszkania 60m2 w którym znajduje się kot i jak wygląda z mocą tego odkurzacza, gdyż nigdzie nie można znaleźć informacji na ten temat.

Pozdrawiam

Jarek
2 miesięcy temu

Witam Panie Łukaszu,

Zastanawiam się na kupnem odkurzacza, budżet do 2000 zł, po wstępnej weryfikacji rożnych propozycji pod uwagę biorę obecnie dwa modele w bardzo zbliżonej cenie. Jeden z nich to model Jimmy H10 Pro znajdujący się w Pana rankingu aktualnie na miejscu 8 oraz nad modelem Dreame R20, o którym Pan w ogóle nie pisze, a o którym można poczytać wiele pozytywne opinie w internecie. Jestem ciekawy, który model w Pana opinii będzie lepszym wyborem i dlaczego?

Eryk
3 miesięcy temu

Witam, Panie Łukaszu zbliżam się do zakupu odkurzacza pionowego, metraż 55 metrów, kot, dużo włosów kota, żwirku. Co by Pan polecił z mopowaniem, dosyć dobrą pracą i długą oraz ergonomią pracy (nie za ciężki i dobrą regulacją wysokości bo moja dziewczyna i ja jesteśmy wysocy). Budżet to max 2500 zł.

Eryk
3 miesięcy temu

Witam, powoli się rozglądam za odkurzaczem pionowym, metraż 55 metrów, + dywan z długim i gęstym włosem + kot. Model jaki wpadł mi w oko to Tefal X-Force Flex 15.60 TY99F1
Budżet tak max do 2500 zł
Jeżeli móglby Pan coś doradzić co wybrać z funkcją mopowania?
Powierzchnia to 50/50 płytki i panele

Grzegorz
4 miesięcy temu

Zaszła potrzeba zakupu tego typu sprzętu. Waga do 3,3 z ciężarem silnika przy podłodze. Większa moc bo mamy kilka dywaników. Cena do ~1500. Bez mycia. Dobrze by było z ręcznym odkurzaczem.No i lipa. Trudno coś znaleźć. Jakaś podpowiedź? Pytanie: dlaczego w zestawieniu nie ma żadnego Bosch, czy Elektrolux, mimo, że w “głównych sieciach” są dobrze oceniane przez “doradców”.

Grzegorz
4 miesięcy temu

Pytanie: dlaczego w zestawieniu nie ma żadnego Bosch, czy Elektrolux, mimo, że w “głównych sieciach” są dobrze oceniane przez “doradców”. prorankingi.pl 🙂
Na razie wybrałem Elektrolux Pure Q9 PQ91-ALRGY Aqua nie potrzebuję a robrock ma silnik i pojemnik u góry, co znacznie obciąża rękę (duży moment na długim ramieniu).

Mariusz
6 miesięcy temu

Panie Łukaszu, mieszkanie 70m2 bez zwierząt. Myślałem nad Samsung Jet 90, Electrolux Pure Q9 lub Jimmy H9 Pro. Nie musi mieć funkcji mycia a budżet max 2k . Co Pan by wybrał lub może wybrać coś zupełnie innego? Pozdrawiam

Agnieszka
9 miesięcy temu

Witam zastanawiam sie nad zakupem tego modelu tefal 11.60 a tefal 14.60 ty9990 i nie wiem który wybrać. Cena ta sama moc większa tego 2 a pozatym nie wiem czym się różnią. Bardzo proszę o doradzeniem ktory wybrać bo mam już pustkę w głowie. Pozdrawiam

Lucyna
10 miesięcy temu

Witaj, bardzo ciekawy przegląd. Szukam aktualnie odkurzacza z funkcją mycia do codziennego szybkiego sprzątania. Powierzchnię mam sporą, ale nie mam dywanów. Wypatrzyłam w Twoim zestawieniu Xiaomi G10, którego wcześniej nie brałam pod uwagę. Uważasz, że to dobry wybór czy rekomendowałbyś inny model? Jak z awaryjnością tej marki?

Beata
11 miesięcy temu

Witam, poszukuję odkurzacza pionowego do domu o pow. 140m2, w którym są małe Dzieci i pies Malamut, który zostawia sporo sierści i piachu na podłodze lub dywanach. Zależy mi na dużej mocy ssania, długiej pracy silnika i nie za miliony – budżet do 1300 zł. Dziękuję za chęć pomocy 🙂

Beata
11 miesięcy temu

Łukaszu planuję odkurzać na raty, na początku dół potem góra. Najważniejsze żeby odkurzacz zbierał mi dużą ilość sierści i piachu po 40kg psie na terakocie 🙂 Obecnie w sklepach polecają Dyson V8, V10, Dreame T20 lub Tefal. Może warto zastanowić się nad innym sprzętem z dużą mocą ssania, długim czasem pracy i wymienną baterią. Dziękuję za odp 🙂

Jacek
11 miesięcy temu

Witam. Szukam odkurzacza pionowego jako uzupełnienie bissella. Ma służyć głównie do pajęczyn, skosów na poddaszu, szczelin i wjazdów pod meble. Myślałem o viomi a9, bo lekki i fajnie, że ma wymienną baterię-tylko dostępność z chin😕. Jakaś alternatywa do 1000zl? Pozdrawiam.

Jacek
11 miesięcy temu

Dzięki za odpowiedź. Dokładnie chodziło mi o dostępność części zamiennych, głównie o baterię i szczotkę. Z polskiej dystrybucji ciężko coś znaleźć zostaje tylko ali. Nie będzie to główny odkurzacz, jedynie sporadyczne prace, tak jak pisałem wyżej. Chyba zaryzykuję zakup mimo wszystko.

Elwira
1 rok temu

Dzień dobry,zastanawiam się nad zakupem Dreame v12 bądź Dreame T30 i jestem w kropce. Wszystkie internety przeczytane. Wiele osób, które mają te modele pisze, że czas działania jest za krótki ponieważ aby odkurzyć dywan, trzeba włączyć na turbo. Nie jestem w stanie się do tego odnieść ponieważ nikt nie pisze jaki mają metraż. W mieszkaniu panele i płytki, dodatkowo dwa dywany z krótkim włosiem. Dwójka małych dzieci, które z reguły bawią się na nich. Zwierzaków nie ma. A może poleci Pan coś innego. Budżet do 1500 zł. Dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

Kuba
1 rok temu

Cześć Łukasz, dzięki za regularną aktualizację testów, jak zwykle kawał dobrej roboty. Mimo, że (również inspirując się prorankingami.pl) pionowy odkurzacz kupiłem ledwie rok temu, nieoczekiwanie stanąłem ponownie przed dylematem. Otóż w moim Roborocku H6 ni stąd, ni zowąd padła bateria. Reklamacji nie uznano, ponieważ bateria objęta jest 6 a nie 24msc gwarancją. Zamienników brak, a oryginał w dystrybucji w PL kosztuje, bagatela, 700zł! Można próbować na Ali, ale i tak wyszłoby prawie 600zł przy czasie oczekiwania około 3 miesięcy… Sam nie wiem czy płakać i płacić, czy nie kupić nowego odkurzacza do 1000zł (np. Xiaomi G10 lub Dreame V11). Nie chcę dopłacać więcej, nie chcę też kupować gorszego sprzętu niż mam obecnie. Szkoda mi trochę wyrzucać dobry i prawie nowy odkurzacz (zwłaszcza, że dokupiłem do niego drugą szczotkę oraz przystawkę do mopowania) tylko ze względu na aku, ale polityka cenowa Roborocka odnośnie części jest skandaliczna. Może warto spróbować z rękojmią…?… Czytaj więcej »

Marlena
1 rok temu

Dzień dobry, czy mogę zapytać o model Dyson V12 Detect Slim Absolute? Czy warto? Dyson V15 ze względu na cenę odpada.
A intensywnie poszukuję odkurzacza pionowego do domku ok 120m, schody, mało dywanów, podłoga drewniana, dwa maltańczyki, więc jest po kim odkurzać 🙂

Anna
1 rok temu

Dzień dobry, mam chore na astme i liczne alergie dziecko, czy warto zainwestować w Odkurzacz ELECTROLUX Power Hygienic 800 EP81HB25WU (Myjący) z lampa uv? Czy korzystniej będzie kupić tefal?

Sandra
1 rok temu

Cześć. Chcę kupić odkurzacz pionowy. Zastanawiam się nad Philips 8000 Aqua Plus XC8349/01, Electrolux Power Hygienic 800, Tefal X-Force Flex 15.60 Animal TY99F1. Zależy mi na odkurzaniu i mopowaniu. Który polecasz najbardziej?

ela
1 rok temu

Hej, dzieki za ranking, pytanie czy miałeś styczność z dreame t30? Nie wiem czy nie ma go w rankingu bo wg Ciebie nie jest wart uwagi czy może bo nie miałes okazji testować, pozdrawiam 🙂

Sandra
1 rok temu

Bardzo dziękuję za ranking, jest świetny jednak nie rozwiał moich wątpliwości, więc pisze:) rozważam dwa modele:

1). https://www.komputronik.pl/product/728968/roborock-h7.html

2). https://www.komputronik.pl/product/725870/philips-xc7041-01.html

Mogę prosić o rzut profesjonalnym okiem? 🙂
Pozdrawiam serdecznie

Ania
1 rok temu

Zastanawiam się nad wyborem odkurzacza między dreame t30 a samsung jet 75 complete. Mam nieduże mieszkanie ok.50 m2, ale największym problemem są włosy i sierść psa na dywanie. Który model by Pan polecił, bo cenowo są podobne.

Ania
1 rok temu

ok 2500 więc oba się w nim mieszczą, są bardzo podobne, który byś polecił?

Grg
1 rok temu

Czy model Philips XC8049/01 różni się czymś poza opcją mopowania od XC8149/01? Szukam odkurzacz do powierzchni 83 m2. Podłogi mam z naturalnego drewna dębowego, zależy mi aby odkurzacz ich nie uszkodził. XC8049/01 można dostać teraz w promocji za około 1800 zł. Czy jest coś lepszego w tej cenie obecnie?

Grg
1 rok temu

A czy 8049 będzie lżejszy z uwagi na brak funkcji mopowania?

Grg
1 rok temu

Bardzo dziękuję za odpowiedzi. Czy w takim razie do xc8049 można dokupić samą nasadkę mopującą gdybym kiedyś jednak zdecydował, że potrzebuję mopa (są dostępne w internecie)?

Kejt
1 rok temu

Zasłużona wygrana Dysona V15:) Teraz nie ma lepszego odkurzacza tego typu

Marcin
1 rok temu

Witam, fajnie sporządzony ranking/artykuł to po pierwsze. Prześledziłem całość i komentarze również, jednak prosiłbym Cie o poradę jaki odkurzacz wybrać.
1. Electrolux Pure Q9 PQ92
2. Dreame V12
3. Puron PU20.

Mirela
1 rok temu

Witam, bardzo ciekawy ranking, aczkolwiek proszę o pomoc.60 m, kot długowłosy ,dwa małe chodniki+mały szagii, reszta to panele i kafelki, zastanawiam się nad philips lub tefalem, ważna żywotność baterii i moc produktu, tefal kusi dostępnością części na 10 lat, mop nie jest koniecznością ,dyson10 też był ciekawy niestety niedostępny, bardzo proszę o pomoc, pozdrawiam

Ryszard
1 rok temu

Obecnie chcę kupić w grudniu odkurzacz pionowy wersji 3w1 premium ze stałym filtrem
hepa Sądzę , że lepiej kupć b.dobry odkurzacz bez pracy na mokro. Lepiej dokupić mopa parowego do 250 ,00 zl.
Zastanawiam się nad marką Dyson ( np V 10 ) czy Samsung .Mysle że wskazany jest dodatkowy
wymienny akumulator. Mam dom jednorodzinny w którym przeważaja parkiety .
Są jeszcze 2 dywany i płytki gryzowe w biurze i w garazu.
Prosze o poradę.
Ryszard

Adrian
2 lat temu

Cześć! Świetny i szczegółowy ranking. Jestem jednak laikiem w temacie odkurzaczy pionowych. Planuję kupno pierwszego. Co mógłbyś polecić do mieszkania 55 m2, głównie parkiet drewniany i płytki, jeden średniej wielkości dywan i dwa małe. Dwie osoby, brak dzieci i zwierząt. Nie interesuje mnie funkcja mopowania, odkurzanie tylko na sucho. Zależy mi na tym, żeby był lekki, miał funkcję zmiany w sprzęt ręczny. No i dobry akumulator też jest ważny. Budżet do 1000 zł.

Kamil
2 lat temu

Panie Łukaszu, mam małą zagwozdkę. Wszędzie szukałam w sieci informacji na temat modelu dyson v11 motorhead. Niestety jest tego dosłownie garstka. Posiada Pan wiedzę jaka jest zasadnicza różnica pomiędzy modelami v10 absolute a v11motorhead?
Dodatkowo proszę o informację jak wypada na tle powyższych dysonow tańszy model xiaomi g10? Mam panele, dzieci i psa 🙂

Barbara
2 lat temu

Panie Łukaszu, jaki odkurzacz wybrać do dużego mieszkania (ok 90m2), dla starszych osób, którym ciężko się schylać przy sprzątaniu, waga urządzenia też ma znaczenie. Podłogi mieszane – panele, dywany, meble tapicerowane. Dużo kociej sierści, którą trzeba sprzątać niemal codziennie. Budżet do ok. 2000 zł (max 2500 zł). Będę wdzięczna za 2-3 modele, ze wskazaniem 1, który poleca Pan w szczególności. Pozdrawiam

Marcin
2 lat temu

Witam, poraz kolejny potrzebuje pomocy przy wyborze i ponownie trafilem na prorankingi 😉 tym razem potrzebuje odkurzacza jak najbardziej kompaktowego a najlepiej pionowego ktory poradzi sobie z tym co produkuje przez okragly rok mops 😁 pomimo ceny nie bede ukrywal ze mysle o dysonie v11 v philipsie speedpro czyli czolowce rankingu. Przyznam ze nie doczytalem ale fajnie jakby mozna je wykorzystac takze w samochodzie gdzie siersci i piachu po psie jest mnostwo 😱 tak szczerze gdyby mial Pan wybierac dla siebie. Warto polozyc taka kase na ktorys z tych odkurzaczy ? Czy moze spokojnie cos innego ? Lada moment bede mial niemowlaka na pokladzie a ilosc kurzu brudu siersci jest porazajaca i trzeba odkurzac killa razy w tygodniu. Tak wiec fajnie gdyby odkurzacz byl nie tylko bardzo skuteczny ale i poprostu prosty i przyjemny w uzytkowaniu. A najlepiej jeszcze niezawodny 😉 z gory dziekuje i pozdrawiam

Marcin
2 lat temu
Reply to  Marcin

PS. W philipsie jaj rozumiem nie ma wymiennych baterii ? Czy nie lepsza opcja bylby tefal v dyson w tym wzgledzie ?

Marcin
2 lat temu

Kurcze przyznam ze ciezki wybor 🤔 dyson bardzo mocny, ladny ale potwornie drogi i ma jakies tam mankamenty jak podobno gorsze prowadzenie czy guzik ktory trzeba caly czas trzymac i podobno wcale nie zbiera brudu lepiej niz tansze odkurzacze. Swoja droga szkoda ze nie robiles testu akurat tego odkurzacza. Z koleii philips nie ma wymiennego aku, watpliwa przydatnosc mopowania na ktorej zreszta mi nie zalezy ale sporo tanszy. Chyba trzeba bedzie sie przejechac do sklepu obejrzec je na zywo bo tak na sucho to naprawde trudno wybrac. Nie mniej jednak dzieki wielkie za pomoc. Mam nadzieje ze uda sie cos wybrac jak jeszcze poczytam pooogladam 😉 pozdrawiam

Marcin
2 lat temu
Reply to  Marcin

PS. Widzialem na stronie dysona v11 w wersji animal ktora ma jedna uniwersalna szczotke zamiast dwoch. Ta wersja jest sporo tansza. Orientujesz sie jak ta szczotka ma sie do tych dwoch ? Czy ma ona sens czy lepiej wybrac jednak dwie szczotki ?

Marcin
2 lat temu

Dzieki za podpowiedz i pomoc. Pozdrawiam

Julia
2 lat temu

Dzień dobry, ja już dla siebie skorzystałam z Pana rankingu teraz poszukuje czegoś dla mamy. Mieszkanie 63 metry parkiet, płytki plus dwa dywany jeden dłuższe włosy drugi krótkie. Budżet do 1000 zł i tu moje pytanie który z tych trzech poleci Pan ? PURON PU20 mozna go juz znaleść do 1000 zł aktualnie na promocji, Xiaomi Dreame XR czy Viomi A9? Z góry dziękuje za pomoc

Mateusz
2 lat temu

Witam. Jestem mega zadowolony z Pańskiej pracy. Mam dylemat między dwoma flagowymi modelami odkurzacza. Mianowicie Philips Aqua 8000 XC8149/01 vs Tefal X-Force Flex 11.60 Aqua. Co według Pana byloby lepsze, mieszkanie 80m panele, średnio-gruby dywan i schody, zależy mi na funkcji mycia. Dziękuję z góry za pomoc i pozdrawiam.

Mateusz
2 lat temu

Super, będę śledził Twoją stronę. Jestem ciekaw jak wypadnie Tefal. Z niecierpliwością czekam na Twoją ocenę i ogólne zestawienie w stosunku do konkurencji, głównie chodzi mi tu o Philipsa.

Mateusz
2 lat temu

Kolejny świetny test, tym razem dotyczący Tefal. A teraz okiem fachowca, który odkurzacz jest lepszy, Philips czy Tefal? 90% powierzchni roboczych to panele winylowe, zależy mi na odkurzaniu z jednoczesnym myciem podłóg. Dziękuję za pomoc i pozdrawiam. Kawał naprawdę świetnej roboty wykonujesz.

Krystyna
2 lat temu

Cześć potrzebuję odkurzacza dobrego z funkcją mycia lekkiego proszę o pomoc

Jakub
2 lat temu

Cześć, byłem niemal zdecydowany na Roborocka H6, ale po aktualizacji moją uwagę przykuł Dreame XR Premium – warto dopłacać 600zł do Roborocka? Mieszkanie 90m2, podłogi głównie twarde (drewno), brak zwierzaków

Jakub
2 lat temu

Dzięki za opinię, ale pozwól że jeszcze podrążę temat:) Dłuższa żywotność H6 jest potwierdzona jakimiś twardymi danymi czy raczej są to obiegowe opinie? Poza tym aspektem, w jakich obszarach widoczna jest jeszcze faktyczna przewaga H6?

Joanna
2 lat temu

Łukaszu, już parę razy skorzystałam z twoich rankingów i z powodzeniem używam teraz polecane przez Ciebie sprzęty.
Tym razem potrzebuję pomocy przy wyborze odkurzacza pionowego. Odkurzacz jest mi potrzebny do domu, gdzie w zdecydowanej większości mam panele, plus parę pomieszczeń z płytkami. Posiadam już Moneual mbot 950, ale muszę też mieć coś do posprzątania na szybko i oczywiście schody do ogarnięcia. Co możesz mi polecić?

Joanna
2 lat temu

Dziękuję za odpowiedź. Widzę jeszcze, że jest teraz promocja na odkurzacz PuronPU 20 i można go kupić poniżej 1000 zł. Przy dzieciach i psie lepiej sprawdzi się Dreame Xr czy właśnie Puron PU20?

Piotr
2 lat temu

Dzień Dobry Czym różni się modelPhilips SpeedPro Max Aqua XC8149/01 od Philips SpeedPro Max Aqua XC8147/01? I czy warto dopłacać do testowanego przez Pana urządzenia? Ps bardo fajny i przydatny ranking 🙂 dzięki za ewentualną informację

Last edited 2 lat temu by Piotr
Paweł
2 lat temu

Dzień dobry,
zastanawiam się nad kupnem Neebo Puppy T10, który widniał na wysokiej pozycji w rankingu do 1000, natomiast obecnie już nie jest uwzględniony w tabelkach. Interesuje mnie dlaczego już go nie ma w rankingu. Czy odkurzacz Neebo Puppy T10 wypada gorzej na tle obecnie znajdujących się w zestawieniu odkurzaczy pionowych?

Andrzej Wilczak
1 rok temu

Dzień dobry,

dziękuję bardzo za ten ranking, sporo przydatnej wiedzy można tu znaleźć. 🙂

Troszkę odkopię temat, bo szukam właśnie budżetowego odkurzacza, a NEEBO Puppy T10 Home można dostać już za 500zł. Czy biorąc pod uwagę taką cenę nadal poleca Pan produkty konkurencji? Na pierwszy rzut oka w takiej cenie nie widzę niczego lepszego, ale wolę dopytać eksperta. 🙂

Andrzej Wilczak
1 rok temu

Tak naprawdę to interesuje mnie głównie odkurzacz ręczny, którym będę mógł odkurzyć meble, półki, materac, itp. Mam model Black&Decker PV1820L-QW, który ma niezłą moc i szczotkę, która nie rysuje mebli, ale na jednym ładowaniu mogę sprzątać tylko ok. 10 minut, a to trochę za krótko.

Podłogi sprząta mi Roborock S5, więc pionowy odkurzacz przyda mi się co najwyżej do poprawienia po nim. Nie mam dywanów ani zwierząt, więc z reguły nie ma zbyt wiele do poprawiania.

Jednak z jakiegoś powodu wybór wśród odkurzaczy pionowych jest znacznie większy niż wśród ręcznych i mają one lepsze parametry. Takie 17,5 kPa ciągu które oferuje ten Neebo to wśród odkurzaczy ręcznych wartość kosmiczna. Jeśli faktycznie wytrzymuje w tym trybie 15 minut, to jest to dla mnie wystarczająco dużo.

Jakub
2 lat temu

Cześć, jak zwykle super materiał i na bieżąco aktualizowany!
Pytanie z nieco innej beczki – interesujące mnie odkurzacze (np. Roborock h6, tefal) mają możliwość ładowania na wieszaku-stacji dokującej. Sam wieszak musi być oczywiście na stałe zasilany, ale jak to wygląda w praktyce? Wieszak posiada przewód z wtyczką do gniazdka? Jak długie są takie przewody? Pytam ponieważ aranzuję właśnie garderobę w której planuje przechowywać odkurzacz i chcę odpowiednio rozplanować gniazda elektryczne a nie widzę tego typu informacji na stronach sklepów.

Joanna
2 lat temu

A sadzi Pan o odkurzaczu Viomi A9?

Joanna
2 lat temu

A czy on ma na wyposazeniu koncowke dedykowana twardym podlogom? Gdzies czytalam opinie, ze pomimo opisu, nie ma tego w pudelku…
Czy wymienne akumulatory maja tylko Dyson’y? Jaki odkurzacz moglby Pan polecic, pomijajac kwestie budzetu? Tylko te z wyzszych pozycji tabelki?

Joanna
2 lat temu

O tych dwoch myslalam, teraz musze dokonac wyboru… 🙂 Dziekuje i zycze powodzenia w tworzeniu dalszych tresci. Pozdrawiam!

Jolanta
2 lat temu

Zastanawiam się nad zakupem odkurzacza pionowego. Czy Dyson V8 Absolute wystarczy do odkurzenia 250m2. Są jeszcze schody. Czy upierać się przy najnowszych Dysonach. Muszę jednak dodać, że priorytetem jest ich waga.

Renata
2 lat temu

Dzień dobry,bardzo proszę o pomoc w wyborze odkurzacza pionowego.Zastanawiam się miedzy dwoma modelami.
Philips FC6726/1 oraz Electrolux ergoraoido EER7 allergy.
Mieszkanie 60m podłogi panele ,plytki oraz jeden dywan.
Zależy mi również, żeby dobrze zbierał sierść psa.

Ludmiła
2 lat temu

witam poszukuje odkurzacza pionowego mieszkanie w bloku około 60 m . W całym mieszkaniu są panele .Zastawnawiam się na trzema modelami i nie wiem , kótry wybrać : Xiaomi Dreame V11 , Purpon PU 20 , Puppyoo T10 Home .A może jeszcze jakiś inny pan poleca .

Ludmiła
2 lat temu

dziękuję

Kaska
2 lat temu

Witam,
właśnie zastanawiam się nad kupnem odkurzacza. Mam dom piętrowy ok. 100m2. Głównie podłogi (jeden mały dywan). Zależy mi na tym żeby był lekki i z dobrymi filtrami. Budżet do 1500zł. Myślałam o Roborocku, ale on domyślnie w zestawie ma szczotkę do dywanów. Tą do podłóg trzeba dokupić za ponad 300zł.
Teraz na rtveuroagd jest promocja na dyson v8 absolute new i parquet slim, czym one się różnią?
Pozdrawiam

tomek
1 rok temu

dyson V8 jest gorszy do ok 1500 ?

Ewa
2 lat temu

Poszukuje odkurzacza do mieszkania w bloku 80 metrów parkiet plus pare dywanów i małe dziecko. Zastanawiam sie nad dysonem v10 lub V8 lub philips xc8049. Której najlepszy ?

Agnieszka
2 lat temu

Witam, poszukuję odkurzacza do 1500zł. Mieszkanie 70m, na podłogach płytki i panele. Ważne, żeby był dobry dla alergika. I można było wyczyścić też auto. Myślałam o ELECTROLUX EER7ALLRGY lub ELECTROLUX PQ91-ALRGY Pure Q9, ale po opiniach już sama nie wiem 🙁

Last edited 2 lat temu by Agnieszka
Agnieszka
2 lat temu

Dziękuję! Czy któryś z nich posiada filtry antyalergiczne? I czy wszystkie można przerobić na wersję do samochodu?

Magda
2 lat temu

Dzień dobry. Proszę o informację dot. odkurzacza TEFAL X-Force 8.60 TY9690. Polecano mi go w sklepie, a tutaj w rankingu widzę model Tefal Air Force 360 Flex Aqua TY9490. Czy istnieją jakieś istotne różnice między tymi odkurzaczami?

Magda
2 lat temu

Dziękuję za odpowiedź 🙂

Paulina
2 lat temu

Świetny ranking. Mam pytanie czy Miele Triflex HX1 Pro był brany pod uwagę w rankingu czy nie? Jeśli nie to czy można go uwzględnić? Ewentualnie do czego porównać? Myślałam o kupnie Dyson v11 pro, ale miele też ma dwa akumulatory. Pozdrawiam

Paulina
2 lat temu

Jeszcze jedno pytanie. W dysonie trzeba trzymać przycisk, czy jest to uciążliwe i jak jest w philipsie?

Marzena
2 lat temu

Witam
Prosze o radę, przymierzam się do zakupu odkurzacza z mopem zastanawiam się nad Philips Aqua fc6729/01 lub tefal air force 360 ty9490, oba maja podobne opinie cena tez podobna mieszkanie 60 m, bez dywanów 2 dzieci bez zwierząt.

Yyar
2 lat temu

Philipsa mam przewodowego, z tym cyclonem 8, ale tam na tym elemencie wokół którego wiruje brud ciągle placze się sierść. To nie daje rezultatu.

Yyar
2 lat temu

V11 Animal czymś się różni od pozostałych? Ten czy inny?

Monika
2 lat temu

Witam potrzebuje Pana pomocy mieszkanie 60 głównie panele jeśli dywan to sznurkowy budżet ok 1000zl myślałam o xioami ale tyle dobrych opinii o puron a potem patrzę w tabelkę i zaraz za niewiele więcej dyson v8 co robić dwójka dzieci bez zwierząt

Monika
2 lat temu

Dziękuję za odpowiedź a xioami na moje warunki słabo lepiej dołożyć do Pu20?

Monika
2 lat temu

Myśl łam też o xioami czy lepiej dołożyć i kupić Pu20 a nie masz może kodu do media expert bo nie ukrywam że wzięłabym na raty a w dom24 nie na rat

Monika
2 lat temu

Ok dziękuję ale czy xoami zaprzątać sobie głowę czy nie warto?

Ania
2 lat temu

U mnie w domu od kilku dni urzęduje wspomniany przez Was Puron PU20 – mój wymarzony pomocnik <3 Bardzo długo się zastanawiałam nad tym zakupem, od dawna marzył mi się odkurzacz pionowy, jednak budżet nie pozwalał mi na Dysona czy Samsunga. Puron dorównuje im w zupełności a jeśli chodzi o moje warunki czyli meiszkanie w bloku, w wiekszosci panele sprawdza sie cudownie. Ogromny plus za super obsluge!

Julia
2 lat temu

Witam, zastanawiam się nad kupnem Dyson V8 Absolute lub Dyson V8 + jaka jest różnica miedzy tymi modelami ? Czy według Pana wystarczy taki model do mieszkania w bloku ?

Aneta
2 lat temu

Kontynuuję z testuTefal Air Force 360 Flex Aqua TY9490 bo nie wiem dlaczego tam nie mogę dodać komentarza.
Niestety miałam wcześniej złe doświadczenie z Electrolux Ergorapido który wyrzucał piasek i wszelkie okruchy tyłem na płytkach i panelach. W tej chwili planuję zakup tego Tefala i stąd moje pytanie. Chciałabym mieć pewność że ten tego nie robi bo mąż mnie zamorduje jak kupię kolejny bubel 😉

Aneta
2 lat temu

Dziękuję. Pana testy są bardzo pomocne. Myślę, że podzielę się jeszcze opinią po zakupie. 🙂

Monika
3 lat temu

dzień dobry szczerze Dziękuję panu za tyle cennych porad Obejrzałam właśnie ranking i testowanie Tefala, byłam również w sklepie aby zobaczyć go na żywo jest troche ciężki, to prawda, ale wrażenie zrobił dobre, moze Pan podpowie czy on bedzie lepszy? Czy ktorys Dyson? Choc funkcja mopowania jest kusząca i chyba bym ją chciala, w domu sporo paneli, parkiet, 3 dywany, pies, kot i 3 chłopaków-synow, powierzchnia do ogarnięcia 120m2 około, mętlik mam w glowie , proszę coś doradzić.

Olaf
3 lat temu

Dzień dobry,
Chciałbym prosić o pomoc przy wyborze odkurzacza pionowego. Mieszkanie 65m2, raczej podłogi twarde panele winylowe + płytki, jeden dywan pod stolikiem kawowym + pies z krótką sierścią.
Odnośnie budżetu to preferowałbym coś ze średniej półki cenowej do 1500zł.
Zastanawiam się nad Puppy T10 Home, Dibea F20 MAX lub PURON PU20, Roborock H6 albo może coś jeszcze innego? Bardzo proszę o radę co będzie najlepszym wyborem dla mnie. Pozdrawiam

Monika
3 lat temu

Dzień dobry. Tworzy Pan najlepsze rankingi w internecie. Fachowe, merytoryczne i niezwykle pomocne. Stoję przed wyborem odkurzacza pionowego i po dokładnej analizie, biorąc pod uwagę Pana opinie i moje potrzeby zdecydowałam się na Dibea F20 Max. Na stronie jednak pojawił się nowy model Puron PU20 o bardzo podobnych parametrach. I przyznam szczerze, że moje zdecydowanie przestało być już jednokierunkowe. Proszę więc o pomoc. Co Pan sądzi? Który wybrać? Serdecznie pozdrawiam 🙂

Monika
3 lat temu

Super 🙂 będę więc czekać cierpliwie na Pana recenzję. Dziękuję i wszystkiego dobrego 🙂

Monika
2 lat temu

Wielkie dziękuję za super test 🙂Czytałam go zaraz po dodaniu i jestem już pewna, że postawię na Purona. Mimo, że mój dom nie jest aż tak wymagający, ponieważ nie mam dywanów (głównie podłogi drewniane i trochę płytek), to jednak przekonała mnie wspomniana w teście łatwość manewrowania – mam bardzo dużo kwiatów na podłodze i myślę, że okrążanie doniczek stanie się przyjemniejsze 😉 Mam nadzieję, że kod rabatowy będzie ważny jeszcze po świętach, bo pewnie wtedy go zamówię. Teraz oddaje się szałowi kompletowania prezentów 🙂

Monika
2 lat temu

Odzywam się po ponad 3 miesiącach użytkowania Purona, ponieważ chciałam serdecznie podziękować. To był super wybór! Idealny dla potrzeb moich i mojego domu. Na plus zdecydowanie solidna konstrukcja odkurzacza, bardzo dobre jakościowo wykonanie. Odpowiednia ilość końcówek sprzątających, w tym podświetlana końcówka do podłóg, która pokaże każdy okruch i kurz. Tradycyjny odkurzacz na kablu stał się u mnie całkowicie nieużywany. Naładowana bateria przy codziennym używaniu Purona na najmniejszej mocy wystarcza na 4-5 dni. Równie szybko można ją naładować. W moim przypadku (podłogi drewniane + płytki, bez dywanów) wystarczające jest właśnie odkurzanie na najmniejszej mocy. Bardzo rzadko przełączam na większą moc – głównie odkurzając materace, kanapy lub wnętrze samochodu. Na początku odkurzacz może wydawać się ciężki, ale to kwestia przyzwyczajenia. Już po tygodniu korzystania nie zamieniłabym Purona na nic innego. Ogromny plus za higieniczny system. Każdą część, która zbiera śmieci można bez problemu umyć pod wodą, wytrzeć do sucha i znów używać,… Czytaj więcej »

Monika
3 lat temu

Dzień dobry, szukając odkurzacza marki dyson napotkałam się na serie Animal, czy sa one warte uwagi cenowo troche tańsze interesuje mnie dyson v11 animal bądź dyson v10 animal. Czy testował Pan je

Andżelika
3 lat temu

Dziękuję za odpowiedź.

Agnieszka
3 lat temu

Pozdrawiam Panie Łukaszu! Świetne rankingi i zestawienia 🤩! Poszukuje odkurzacza do mieszkania w bloku metraż 76 metrów, brak zwierząt, małe dziecko. Większość to parkiet płytki plus niewielkie dywany. Zastanawiam się czy zainwestować w odkurzacz z funkcja mopa czy może zamiast tej funkcji dołożyć i kupić lepszy odkurzacz ?

Agnieszka
3 lat temu

A co mysli Pan o modelu samego odkurzacza marki Philips SpeedPro Max 8000 XC8045/01 ? Lepiej kupić tefal z funkcja mopa czy sam taki odkurzacz ?

Marzena
3 lat temu

Dzień dobry, Przy takim wyborze marek i modeli sprzętów AGD, Pana szczegółowe recenzje i rankingi są wręcz nieocenione. Znam je nie od dziś, niezmiennie do nich wracam i cały czas jestem pod tak samo dużym ich wrażeniem. Dzięki Panu wybrałam suszarkę do prania. Namówiłam już jedną, a w zasadzie dwie osoby na tego typu sprzęt. Teraz idziemy dalej… Patrząc na listę domowych obowiązków przyszła kolei na odkurzanie, za którym nie wiem czemu, ale nie przepadam. Zakładam, że przyczyną są dwa piętra i 120 m.kw. Przeczytałam komentarze z pytaniami od Czytelników i Pana odpowiedzi. W kilku przypadkach miałam wrażenie, że to o mnie, niestety w dalszym ciągu mam mętlik w głowie. Na ten moment na stanie mam tradycyjny odkurzacz przewodowy (wysłużony 1800W) i parownicę Karcher, która pomaga mi w bardzo wielu czynnościach, w tym również w myciu podłóg. Mam dylemat… Czy skupić się typowo na odkurzaczu pionowym (Dyson, kwestia modelu do… Czytaj więcej »

Marzena
3 lat temu

Dziękuję za szybką odpowiedź. Po dłuższym namyśle faktycznie bardziej skłaniam się ku tej opcji. Nie zawsze więcej znaczy lepiej 🙂 Chociaż pokusa zawsze jest 😉

Alekdandra
3 lat temu

Dzień dobry, stworzył Pan świetny ranking same konkretne informacje. Ale osobiście mam już mętlik w głowie co wybrać. Zastanawiałam się nad Dreame V9 lub V9 pro, ale doszukałam się faktu, że te modele wymagają ciągłego trzymania włącznika podczas odkurzania – co moim zdaniem jest bardzo dużym minusem. A że różnica w cenie tych modeli nie jest ogromna w porównaniu z Dreame V10 pro, w którym już podobno nie trzeba trzymać włącznika, zdecydowałam się ciut podnieść budżet. Mieszkanie ma ponad 85 m2, kudłaty pies na pokładzie a niedługo również dziecko. Oraz budżet dość ograniczony maksymalnie 200€ – 250€
Może będzie Pan w stanie coś doradzić, oczywiście nie zamykam się na jedną markę. Pozdrawiam 🙂

Aleksandra
3 lat temu

Póki co głównie podłogi twarde, kilka małych chodniczków, mamy zamiar kupić minimum dwa dywany, ale raczej nie będą długowłose. No i ten budżet to raczej do 200€

Kamila
3 lat temu

Bardzo przydatny ranking, wszystko pięknie opisane z wyszczególnionymi wadami i zaletami i to w dodatku rzetelnie. Muszę sobie zapisać Pana stronę w zakładkach 🙂 Do moich podłóg chyba najlepiej sprawdzi się BEKO VRT82821BV. Mam małe mieszkanie, dwa kotki, których czarna sierść jest widoczna na jasnych panelach i sprzątam relatywnie często. Mimo wszystko w pełni mi wystarczy, a dodatkowo jest w dobrej cenie, przeceniony w ME na black friday.

Monika
3 lat temu

Powierzchnia około 120 metrów, leniący się pies, podłoga z miękkiego drewna, podatna na zarysowania plus małe dzieci., 3 małe dywany, 1 większy. Który?
Roborock H6, Dibea F20max czy jeszcze inny model, tak do 1500 zł najlepiej?
Fajnie gdyby jeszcze miał dobrą opcję zamiany na odkurzacz do auta i dawał radę, tam też zawsze problem z sierścią psa 🙁
Już sama nie wiem…

Michał
3 lat temu

Witam, mam wielopoziomowy dom, ok. 200m i kłaczącego psa. Leży przede mną w kartonie Dyson v10 absolute, ale teraz zastanawiam się czy nie trzeba było wziąć Philips’a (nr. 2 w rankingu)?

Co prawda raczej nie mamy dużo czasu i dom raczej będzie i tak odkurzany na raty, ale jednak 8 minut a 28 minut na najwyższym trybie brzmi jak kolosalna różnica.

Kusi bateria, elastyczna końcówka do auta której nie mam z zestawie z dysonem (planuję dokupić jeśli zostanę przy tym modelu), chyba 3 lata gwarancji a nie 2 jak Dyson.
Philipsa odrzuciłem początkowo z racji na mop o którym czytałem średnie opinie.

Proszę o opinię i pomoc z moją decyzją, jest sens odsyłać v10 i wziąć XC8149/01?

Michał
3 lat temu

Dzięki za błyskawiczną odpowiedź!
A jeszcze od drugiej strony: czy v10 ma jakieś plusy nad Philipsem? W oczy rzuca się czas ładowania i trochę większy pojemnik ale tak z bardziej praktycznego punktu widzenia?

Marta
3 lat temu

Dzien dobry, dziękuję za ranking trochę rozjaśnił mi w głowie. Mimo to mam pytanie dyson v10 vel v11 czy warto dopłacać do drozszego modelu? Mam w domu głównie parkiet, płytki i kilka małych dywanikow. Zadnych zwierząt za to córkę z długimi włosami. Ok 150m2 do odkurzenia plus okazjonalnie samochód. Myślałam tez o philipsie ale planuję kupić parownice (a moze ma Pan ranking parownic?)więc nie do końca potrzebuję mopowania. I najważniejsze pytanie czy odkurzacze te wciągną troszkę wiekszy śmieć jak np płatki śniadaniowe itp. Czy odkurzacz ten wystarczy jako jedyny odkurzacz w domu czy jest dodatkiem do odkurzacza klasycznego? Dziękuję

Marta
3 lat temu

Dziękuję, tak zrobię.

Justyna
3 lat temu

Dzień dobry,a co Pan sądzi na temat odkurzacza pionowego Boscha seria 8

Karol
3 lat temu

Witam,

Gratuluję solidnie przygotowanego artykułu. Jednocześnie proszę o opinię, który z modeli: Dyson V11, Philips SpeedPro Max Aqua XC8149/01, Roborock H6, Pana zdaniem, charakteryzuje się największą efektywnością odkurzania w trybie turbo. O ile producenci modeli Dyson i Roborock wykazują parametry w teorii porównywalne (odnoszą się do mocy ssania wyrażonej w airwattach), o tyle jedynym parametrem na jaki zwrócono uwagę w modelu Philips jest przepływ powietrza wyrażony w l/min. Czy posiada Pan może więcej szczegółowych danych, pozwalających porównać te trzy modele właśnie pod kątem siły ssącej, czy mocy ssania?

Pozdrawiam i życzę kolejnych, udanych artykułów.

Kamila
3 lat temu

Hej ,
Warto wybrac jakis z tych modeli Fc6726/01 , Ty9256 , eer85ssm ?

Pozdrawiam serdecznie,
Kamila 🙂