Odkurzacz Pionowy Ranking 2021 | Opinie, Testy

Mój ranking odkurzaczy pionowych jest subiektywny, niezależny, aktualizowany i oparty na testach. Nie musisz czytać innych artykułów czy pytać na forum; tutaj szybko znajdziesz pomoc w zakupie dobrego odkurzacza pionowego!

Najlepszy odkurzacz pionowy - ranking, opinie, testy, jaki wybrać?

1. Dyson V11

Odkurzacz pionowy Dyson V11 Absolute Extra Pro


Kliknij i kup Dyson Cyclone V11 Absolute Extra Pro

MediaExpert
EURO
MediaMarkt

Kliknij i kup Dyson Cyclone V11 Absolute Extra

MediaExpert
EURO
Neonet
MediaMarkt


Seria Dyson V11 gromadzi najmocniejsze odkurzacze pionowe, które możesz teraz kupić. Ich siła ssąca bije rekordy w tej kategorii.

Dyson Cyclone V11 Absolute Extra oraz V11 Absolute Extra Pro różnią się obecnością dodatkowego akumulatora (ma go model z dopiskiem Pro), który daje łącznie z pierwszą sztuką do 120 minut odkurzania. Techniczne aspekty są już identyczne w obu odkurzaczach.

V11 dostosowuje się do odkurzanej powierzchni. Tam, gdzie jest to wskazane, podkręca moc (np. na dywanach), a w innym miejscu (np. mniej zaśmieconym) będzie oszczędzał energię. Nie tracisz czasu na własnoręczną regulację.

Cyfrowy silnik zapewnia 125 000 obr./min., co stanowi topową wydajność. Nie straszne mu dłuższe dywany z masą sierści. Odkurzanie ich pójdzie Ci sprawnie i szybko, nawet jak Twój zwierzak zostawia na wykładzinach górę kudłów.

Nylonowe włosie elektroszczotki (o nazwie High Torque) penetruje dywany, wydobywając głęboko osadzone zabrudzenia, a antystatyczne włókna węglowe przyciągają je, by momentalnie wciągnąć wprost do pojemnika. Efektywność zdumiewa, a taka elektroszczotka nadaje się na każdą powierzchnię.

A i tak masz wybór! Nie zabrakło drugiej elektroszczotki Soft Roller. Przyda Ci się, jeżeli odkurzasz wartościowe i bardziej wrażliwe powierzchnie, np. podłogę dębową. Mimo niepozornego wyglądu (to miękki wałek) precyzyjnie odkurza twarde powierzchnie.

Zastosowanie zwiększają: szczotka z wysuwanym włosiem (wielofunkcyjna), końcówka szczelinowa, podłużna mini końcówka z włosiem, mini elektroszczotka (czyli też ma swój napęd jak te główne, co jest plusem), a także szczotka do uporczywego brudu, która swoim włosiem głęboko penetruje różne powierzchnie.

V11 na papierze nie jest może niesamowicie lekki, ale łatwo się nim manewruje i wjeżdża w różne zakamarki. Dodając do tego prosty do opróżniania pojemnik na śmieci o pojemności wynoszącej aż 0,76 l i nowoczesny wyświetlacz, masz przed sobą najlepszy odkurzacz pionowy.

Niektórzy narzekają (choć głównie przed zakupem, a nie mając ten sprzęt), że trzeba trzymać przycisk, aby sprzęt wciągał nieczystości. Dla mnie nie jest to wada. Przycisk chodzi lekko, a taki zabieg oszczędza energię. Odkurzasz wyłącznie, gdy tego chcesz. W praktyce łatwo się do tego przyzwyczaić.

2. Philips XC8149/01

Odkurzacz pionowy Philips XC8149/01


Kliknij i kup Philips SpeedPro Max Aqua XC8149/01

EURO
MediaMarkt


Philips SpeedPro Max Aqua XC8149/01 stanowi unikalną propozycję na rynku odkurzaczy pionowych. Dlaczego? Ponieważ oferuje bardzo długi czas pracy (i na ECO, i na Turbo), a także możliwość jednoczesnego odkurzania i mycia podłogi. Tak, mówimy o myjącym odkurzaczu pionowym. Jest jednym z najlepszych ze swojej kategorii.

Philips SpeedPro Max Aqua XC8149/01 zadziwia siłą ssącą, która radzi sobie na trybie Turbo z głęboko osadzą w dywanach sierścią. To najlepsza rekomendacja dla potencjału odkurzania za pomocą tego sprzętu.

Dodając do tego 28 minut pracy na najwyższych obrotach, odkurzanie pójdzie Ci szybciutko, a o tradycyjnym modelu na kablu szybko zapomnisz.

Co do mycia podłóg, wielu osobom ta funkcja przypadnie do gustu. To łatwy sposób na odświeżenie posadzki i jednoczesne odkurzanie.

Philips SpeedPro Max Aqua XC8149/01 zadziwił mnie również bardzo bogatym wyposażeniem, mocnymi diodami LED, które podświetlają najmniejsze drobiny na podłodze, wysoką jakością wykonania oraz nowoczesnym wyświetlaczem.

Nie będę się zresztą rozpisywał. Tak się składa, że na moim portalu znajdziesz obszerny test Philipsa SpeedPro Max Aqua XC8149/01. Zajrzyj do niego, jeżeli zainteresował Cię ten model.

3. Dyson V10

odkurzacz pionowy dyson cyclone v10 absolute


Kliknij i kup Dyson Cyclone V10

MediaExpert
EURO
Neonet
MediaMarkt


Dysona Cyclone V10 ładujesz 3,5 godziny, a sprzątać możesz do: 60 minut na podstawowym trybie, 23 minut dla bardziej wymagających dywanów i 8 minut na absolutnie najwyższych ustawieniach.

Załączenie trybu Max nie będzie Ci jednak potrzebne. Dlaczego? Cyfrowy silnik Dyson V10 to prawdziwa bestia. Ma przeprojektowany (względem starszych wersji) wirnik, zapewniający optymalny przepływ powietrza. Jego wał jest trzy razy twardszy od stali, a prędkość pracy dochodzi do 125 000 obr./min.

Precyzja i szybkość odkurzania dorównuje markowym odkurzaczom przewodowym, co nie jest łatwe w tej kategorii.

Unikalna konstrukcja, 14 cyklonów czy hermetyczna uszczelka – między innymi te elementy odpowiadają za zatrzymywanie 99,97% kurzu o wielkości zaledwie 0,3 mikrona. Dyson chwali się, że w przypadku jego urządzenia powietrze jest jeszcze czystsze niż przed rozpoczęciem odkurzania.

Jeżeli masz zwierzaki, które zrzucają sporo sierści, to odpada kolejny problem. Siła ssąca tego modelu bez problemu usuwa sierść, a także większe zabrudzenia z dywanów.

Opróżnianie zbiornika jest proste i dużo korzystniejsze niż w wielu konkurencyjnych modelach. Musisz odmontować rurę przedłużającą (robi się to jednym kliknięciem) i pociągnąć za odpowiednią dźwignię bezpośrednio nad koszem. Zachowasz przy tej czynności pełną higienę.

A co ze szczotkami i końcówkami? Na bogato. Jedną z podstaw jest elektroszczotka Direct Drive do wszystkich rodzajów podłóg. Odznacza się optymalną wielkością i nylonowym włosiem. Świetnie radzi sobie również na grubszych dywanach.

Kolejną elektroszczotką jest Soft Roller wyłącznie do podłóg twardych. W zestawie dostajesz też mini elektroszczotkę, którą odkurzysz niewielkie obszary, np. legowisko psa, tapicerkę czy schody. Końcówki szczelinowa i combi idealnie nadadzą się do trudno dostępnych miejsc. Zestaw uzupełnia malutka i miękka szczotka do subtelnego zbierania kurzu, np. z klawiatury.

V10 Absolute pracuje także jako typowy odkurzacz ręczny. Chwytem pistoletowym łatwo odświeżysz wnętrze swojego auta czy różne meble oraz inne obiekty. Jeszcze mniejszy wysiłek podczas sprzątania.

Podsumowując, Dyson V10 Absolute to bardzo mocny odkurzacz pionowy, z którym uzyskanie pełnej czystości podłóg będzie przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem. Nawet z najprostszą końcówką i na podstawowym trybie działa bardzo sprawnie, co już jest pewnym fenomenem.

4. Roborock H6

odkurzacz pionowy Xiaomi Roborock H6


Kliknij i kup Roborock H6

MediaExpert
Neonet
MediaMarkt

Electro


Roborock H6 ma ogromy potencjał dotyczący siły ssącej. 140 AW (AirWat) sprawnie zasysają zabrudzenia. Odkurzanie podłóg twardych idzie perfekcyjnie. Druga sprawa, że zastosowana szczotka nie penetruje grubszych dywanów z taką skutecznością jak kilku konkurentów, choć… ma pewien wspomagacz.

Sprzęt wykrywa dywany (i to bardzo szybko). Po co? Aby automatycznie podkręcić na nich moc. Elektroszczotka napędzana silnikiem 50 W wchodzi wtedy na wyższe obroty. Podnosi to skuteczność oczyszczania wykładzin. Nie stracisz dużo sił na sprzątanie swojego domostwa.

Przekonuje też czas pracy, który wynosi nawet do… 90 minut! Oczywiście dotyczy tryby ekonomicznego, ale to i tak niezłe osiągnięcie.

Niepodważalnym atutem jest niewielka waga jednostki centralnej. I to przy dobrym wykonaniu (solidne plastiki) oraz spasowaniu. Śmiem twierdzić, że wiele dzieciaków za bardzo by się nie zmęczyło, odkurzając domostwo Roborockiem H6, a co dopiero dorosła osoba.

Na plus znakomita filtracja (5-stopniowa). Oczyszcza powietrze z pyłków, pleśni czy cząstek i bakterii o wielkości do 0,3 mikrona. Podoba mi się także stosunkowo cicha praca. Nawet na maksymalnych obrotach głośność nie irytuje tak bardzo jak w wielu innych modelach.

Co z wyposażeniem? Szczelinówka, szczotka z włosiem do kurzu, mini-szczotka do czyszczenia kanap, materacy czy foteli, a także Flex Tube, czyli dość krótki, ale elastyczny przedłużacz dla którejś z końcówek. W trybie ręcznym odkurzanie samochodu (foteli, bagażnika, trudno dostępnych miejsc) idzie gładko. Zaskoczył mnie wyświetlacz OLED, który ma timer – pokazuje czas do wyładowania akumulatora. Przydatna funkcja.

Na końcu minus. Pojemnik na zabrudzenia ma 0,4 l. Mógłby być większy. Prawda jest jednak taka, że Roborock H6 ma jedynie drobne mankamenty, nad którymi przeważają spore zalety. To dobrze odkurzający, solidnie wykonany i funkcjonalny sprzęt, który jak najbardziej Ci polecam.

5. Tefal TY9890

Polecany odkurzacz pionowy Tefal X-Force Flex 11.60 Aqua TY9890


Kliknij i kup Tefal X-Force Flex 11.60 Aqua TY9890

EURO
OleOle
MediaMarkt


Tefal X-Force Flex 11.60 Aqua TY9890 to wielofunkcyjny odkurzacz pionowy z funkcją mycia. Co więcej, mopowanie ma tu sens. Ściereczka z mikrofiby zapewnia dużą powierzchnię roboczą, a sprzętem poruszasz w dowolnym kierunku. Mycie płytek na tarasie czy w kuchni szło mi bardzo szybko.

Wydajność odkurzania dosięga poziomu jeszcze droższych modeli. Podłogi twarde, zakurzone dywaniki, wykładzina pokryta sierścią – dla tego odkurzacza nie były to żadne wyzwania. Momentalnie wciągał zabrudzenia z różnych powierzchni.

Pozytywnie oceniam wiele rozwiązań konstrukcyjnych: zginana rura Flex (mniej kucania lub schylania się), mocne diody LED, wymienny akumulator, parkowanie w pionie (samostojąca konstrukcja), przydatne wyposażenie oraz świetny system filtracji.

Na minus waga całkowita (3 kg), choć sama głowica sprzątająca wyróżnia się zwrotnością, a uchwyt jest poręczny.

Niemniej to znakomita opcja zakupowa, gdy pragniesz nabyć sprzęt z funkcją mycia. Jeszcze więcej dowiesz się, czytając i oglądając mój obszerny test odkurzacza pionowego Tefal X-Force Flex 11.60 Aqua TY9890.

6. Tefal TY9490

Odkurzacz pionowy i myjący Tefal Air Force 360 Flex Aqua TY9490


Kliknij i kup Tefal Air Force 360 Flex Aqua TY9490

MediaExpert
EURO
OleOle


Tefal Air Force 360 Flex Aqua TY9490 to ciekawy odkurzacz pionowy 3w1, który ma kilka wyróżniających się cech. Miałem przyjemność go testować, co ostatecznie udowodniło mi, że w pełni zasłużył na obecność w mojej klasyfikacji. Za chwilę opowiem Ci, z jakich powodów go tu umieściłem.

Tefal Air Force 360 Flex Aqua TY9490 oferuje tryb mycia podłogi, w którym deklasuje inne odkurzacze hybrydowe tego typu. Duża ściereczka otoczona jest 2 ssawkami, dzięki czemu nie rozmazuje brudu na posadzce.

Na duży plus wydajność odkurzania. Znakomicie działa elektroszczotka, która radzi sobie nawet z sierścią głęboko osadzoną w dywanach.

Elastyczna rura Flex pozwoli Ci odkurzać pod meblami bez nadmiernego schylania czy kucania. Wyposażenie prezentuje się wyśmienicie, zawiera np. świetnie zaprojektowaną szczelinówkę, turboszczotkę do tapicerki, niewielkie szczotki Easy Brush czy łącznik kątowy do odkurzania wierzchu mebli bądź wysoko położonych półek.

TY9490 ma szereg ważnych zalet, ale i kilka minusów. W podstawowym trybie (z elektroszczotką) odkurza do 30 minut (choć wydajność jest bardzo wysoka, o czym należy pamiętać). Sprzęt mógłby być troszkę lżejszy, pojemniejszy i cichszy. Jeżeli jednak zależy Ci na dobrym odkurzaczu pionowym, który odkurza i myje, a nie kosztuje przy tym fortuny, to jest to sprzęt dla Ciebie.

Jeszcze więcej dowiesz się o tym urządzeniu, czytając i oglądając test Tefal Air Force 360 Flex Aqua TY9490.

7. Dyson V8

Odkurzacz pionowy dyson v8 absolute


Kliknij i kup Dyson V8 Absolute

MediaExpert
EURO

OleOle


Dyson V8 Absolute to wydajny i wygodny w obsłudze odkurzacz pionowy. Jego elektroszczotka Soft Roller precyzyjnie zbiera wszelkie śmieci. Pochlebne opinie ta końcówka zbiera od posiadaczy zwierząt domowych, gdyż sierść nie owija się wokół niej. Zgarnianie kudełków pozostawionych przez czworonożnych przyjaciół jest proste i szybkie.

Głowica odkurzająca Direct Drive odkurzy z kolei wszystkie rodzaje podłóg. Jest ruchoma i bez problemu wjeżdża pod meble, łóżka, sofy czy inne miejsca, które zwykle trudno dokładnie odkurzyć.

Co do ogólnej wydajności, większość osób w ogóle nie zauważy różnicy w porównaniu do tradycyjnego sprzętu. Nie trzeba tu jeździć w kółko po tym samym obszarze, żeby prędko wciągnąć okruszki jedzenia, kłębki sierści czy inne zabrudzenia oraz paprochy.

Testy odkurzania z ziarnami, piaskiem czy cukrem (również na dywanach) nie pozostawiają wątpliwości, że precyzja sprzątania będzie dla większości optymalna.

Dokładając do tego opcję niemal poziomego wjeżdżania pod meble, wyczyścisz każdy zakamarek swojego domostwa, co z odkurzaczem tradycyjnym nie jest możliwe – przynajmniej nie w takim stopniu.

8. PURON PU20

polecany odkurzacz pionowy PURON PU20


Kliknij i kup PURON PU20

wdomu24
(zapłać mniej, wpisując kod rabatowy PRPU20)
MediaExpert
Neonet


PURON PU20 to lekki i wydajny odkurzacz pionowy. Samą skutecznością wciągania zabrudzeń nie odstaje na trybie średnim od nieco droższych modeli. Druga sprawa, że pracuje na średnich obrotach przez 20 minut. Mogło być lepiej, ale jeżeli masz same podłogi twarde, to spokojnie wystarczy Ci tryb minimalny, a więc odkurzanie przez 45 minut!

Dzięki obecności dodatkowej szczotki z włosiem sprzęt radzi sobie z szybkim wciąganiem sierści z dywanów. Jest bardzo uniwersalny, choć tak trudne zadania wymagają rotowania trybem średnim i maksymalnym.

Z racji wagi na poziomie 2,5 kg manewrowanie odkurzaczem jest wygodne. Sprzątanie dywanu szło mi z nim niezwykle sprawnie, nie wspominając o parkiecie.

Jeżeli obawiasz się zakupu zbyt ciężkiego odkurzacza stojącego, to gwarantuję: z tym modelem Ci to nie grozi! Nie stracisz zbyt dużo sił czy czasu, używając go.

Zaskoczył mnie także fakt, że szczotka z włosiem jest bardzo duża jak na swój rodzaj. Efekt? Mało co się na nią nawija, więc nie stracisz czasu na długie i mało higieniczne oczyszczanie szczotki (a w zestawie i tak jest do tego czyścik z ostrzem).

Podsumowując, dobry sprzęt za rozsądne pieniądze. Idealny do większego metrażu i podłóg twardych (nawet powyżej 70 m2), choć z sierścią na dywanach także sobie radzi (lecz kosztem nieco krótszego czasu pracy).

Jeżeli chcesz poczytać o nim więcej i obejrzeć filmiki udowadniające wydajność czy komfort użytkowania, to zajrzyj do testu PURON PU20.

9. Xiaomi Dreame XR Premium

dobry odkurzacz do 1000 zł Xiaomi Dreame XR


Kliknij i kup Xiaomi Dreame XR Premium

MediaExpert
Electro


Xiaomi Dreame XR Premium to jeden z najlepszych odkurzaczy pionowych chińskiego giganta. Przekonuje do zakupu połączeniem wysokiej siły ssącej z niewielką waga. Wszystko dokładnie odkurzysz, a przy tym się nie zmęczysz.

To, co mnie zaskoczyło, to 2 główne elektroszczotki (mają własny napęd, przez co jeszcze lepiej odkurzają). Jedna ma miękki wałek do podłóg twardych, a druga szczotkę z pasmami włosia, aby dobrze odkurzać dywan.

Nie tracisz czasu na demontaż samej szczotki – wystarczy, że wymienisz całą głowicę sprzątającą, co trwa krócej. Rzadko spotykane rozwiązanie, a jakże praktyczne.

Producent jasno podaje maksymalne osiągi odkurzacza: 140 AW mocy ssącej i 22000 Pa siły ssącej. W tej cenie to świetne parametry, sprzęt nadaje się do odkurzania sierści z dywanów. Oczywiście na niższych trybach nie jest już tak wydajny, lecz i tak podoła rutynowemu sprzątaniu mocno zaśmieconego obszaru.

Dreame XR pracuje maksymalnie przez godzinę, ładuje się 3,5 godziny, ma bogate wyposażenie (szczotkę do tapicerki, 2 ssawki z wysuwany włosiem, elastycznego węża, uchwyt do montażu na ścianie) i do tego waży zaledwie 1,5 kg.

Odkurzanie stanie się dużo wygodniejsze z tak leciutkim sprzętem. Wiedz jednak, że odkurzacz wymaga trzymania przycisku, aby wciągał zabrudzenia. Cecha znana np. z modeli Dyson.

Głośność pracy na najwyższym trybie osiąga 84 dB, a więc jest głośno. Na niższych trybach wypada zdecydowanie korzystniej.

Odkurzacz pionowy Xiaomi jest w swojej cenie hitem. Znakomicie odkurza różne powierzchnie, a nie kosztuje fortuny. Bez wątpienia zasłużyć na miejsce w moim rankingu odkurzaczy pionowych.

10. Viomi A9

dobry odkurzacz do 1000 zł Viomi A9


Kliknij i kup Viomi A9

MediaExpert
EURO
OleOle


Viomi A9 to odpowiednio mocny odkurzacz pionowy z łatwo wymienialnym akumulatorem 25,2 V. Ułatwia to ładowanie, a przede wszystkim daje opcję dokupienia drugiej baterii – aby móc odkurzać 2 razy dłużej.

Sprzęt zapewnia 120 watów powietrznych (AW) oraz 23000 Pa siły ssącej na maksymalnym trybie. Bardzo dobry rezultat jak na tak lekki (1,5 kg) odkurzacz pionowy. Szczególnie że nie zabrakło elektroszczotki z własnym napędem.

Efekt? Z podłóg twardych momentalnie zgarniesz okruszki, kłęby kurzu czy sierść zwierzaka. Nie stracisz na odkurzanie zbyt dużo czasu, a wręcz go zyskasz w porównaniu z modelem workowym.

A jak z dywanami? Viomi A9 ma miękki wałek w swojej głowicy odkurzającej. Z jednej strony znakomicie spisuje się na panelach czy parkiecie; z drugiej nie penetruje tak dobrze dywanów jak szczotki z włosiem.

Oczywiście nie twierdzę, że w ogóle nie podoła. Bynajmniej! Krótsze dywany bardzo dobrze wyczyści na trybie średnim (33 minuty pracy). Te grubsze i pełne sierści również w końcu precyzyjnie odkurzy, ale do tego zadania sugeruję najwyższy poziom (10 minut pracy).

Jeżeli masz same podłogi twarde, to A9 okaże się dla Ciebie skarbem. Wystarczy Ci wtedy tryb ekonomiczny (aż 60 minut odkurzania – w grę wchodzi więc nawet powyżej 100 m2 do ogarnięcia za jednym razem).

Viomi przejawia sporo cech odkurzaczy Xiaomi z serii Dreame. Chodzi o ultra lekką konstrukcję, wygodną obsługę, podobne osiągi, świetny system filtracji, ale też dość głośną pracę (ponad 80 dB na najwyższym trybie). Nie zabrakło natomiast diod LED rozświetlających podłoże. Szybciej zauważysz nieczystości do odkurzenia.

Cena tego urządzenia jest na tyle atrakcyjna, że zdecydowanie polecam jego zakup. To aktualnie prawdziwa perełka wśród odkurzaczy pionowych do 1000 zł… a właściwie do 700 zł, bo tak spadła już jego cena. Dobra okazja zakupowa.

11. Electrolux EER7ALLRGY

odkurzacz pionowy electrolux ergorapido eer7allrgy


Kliknij i kup Ergorapido EER7ALLRGY

MediaExpert
OleOle

MediaMarkt


Ergorapido EER7ALLRGY to kolejna propozycja dla osób, które nie chcą przy odkurzaniu nadwyrężać swoich pleców. Zauważ, że jego konstrukcja bardziej różni się od poprzednich. Nie ma tu wąskiej rury. Na całej długości odkurzacz został bardziej zabudowany, co odbija się na jego całkowitej wadze – niestety na minus. Samo manewrowanie jest jednak w miarę komfortowe.

Jak ten sprzęt odkurza? Gorzej niż odkurzacz klasyczny z wysokiej półki. Mimo to na twarde powierzchnie się nada, precyzyjnie zgarniając kurz, zarazki, resztki jedzenia i inne zabrudzenia.

Do wyboru dostajesz 2 prędkości pracy. Uwzględniając najkorzystniejsze warunki (twarda podłoga, najniższa moc ssąca i wyłączenie funkcji czyszczenia szczotki z włosów i innych kłębków), poodkurzasz przez maksymalnie 45 minut. Na drugim poziomie już przez 16 minut. Cykl ładowania od zera do pełna trwa maksymalnie 4 godziny.

Standardowa ssawka ma podświetlenie, ale to nie wszystko. Dołączona w zestawie turboszczotka BedPro oferuje światło UV, które dokładnie demaskuje wszelki kurz na czyszczonych powierzchniach. Szkoda tylko, że jest to turboszczotka, więc działa w oparciu o ciąg powietrza, który jest mniej skuteczny niż energia elektryczna (napęd) w elektroszczotkach.

Żeby troszkę ocieplić Twój stosunek do tego modelu, wspomnę o hybrydowej budowie (możliwość szybkiej zmiany w sprzęt ręczny), solidnym systemie filtracji powietrza czy samostojącej konstrukcji, dzięki której postawisz odkurzacz gdziekolwiek i np. otworzysz drzwi innemu domownikowi lub odbierzesz telefon.

Ogólnie biorąc, nie przepadam za odkurzaczami pionowymi z silnikiem na dole. Są zazwyczaj mniej wydajne i cięższe. Mimo to omawiany Electrolux to wciąż dobry sprzęt w rozsądnej cenie.

Jak testuję odkurzacze pionowe?

Mój ranking jest mocno oparty na wiedzy zdobytej z licznych testów. W tej części przekażę Ci ją, objaśniając, jak sprawdzam odkurzacze pionowe.


Na moim portalu znajdziesz też najdokładniejszy poradnik zakupowy o tym, jak wybrać odkurzacz pionowy. Omówiłem w nim bardziej szczegółowo wszystkie poniższe wskazówki. Jeżeli chcesz uzyskać ekspercką wiedzę, poznając unikalne i wartościowe informacje, zajrzyj do podlinkowanego artykułu.


Zacznijmy od podstaw, które odgrywają największą rolę:

 • Skuteczność odkurzania – testuję odkurzacze pionowe nie tylko na parkiecie czy panelach, ale i na zaśmieconych dywanach oraz dywanie pokrytym masą kociej sierści. Sprawdzam w praktyce wydajność odkurzania. Analizuję takie jednostki jak Paskale (siła ssąca/ciśnienie) oraz waty powietrzne (moc ssąca). Oceniam szczotkę: te z włosiem są na ogół lepsze do dywanów, ale miękkie wałki zapewniają większą wygodę w przypadku podłóg twardych. Doceniam przy okazji obecność elektroszczotki (porusza się szybciej, więc odkurza lepiej, ponieważ ma własny napęd).
 • Czas odkurzania – im dłużej, tym lepiej? Nie zawsze! Producenci lubią zawyżać czas odkurzania na najniższym trybie. Sprawdzam, jak wypada siła ssąca w stosunku do czasu pracy na danym poziomie mocy. To kluczowa kwestia. Nic Ci po długo, ale słabo odkurzającym sprzęcie, prawda? Ja wyróżniam modele, które skutecznie łączą obie te cechy.
 • Wygoda odkurzania – czyli całkowita waga odkurzacza, wielkość kółek na głowicy, jej zwrotność, sposób regulacji siły ssącej oraz wjeżdżanie pod różne meble. Ten sprzęt musi być komfortowy w użytkowaniu i na szczęście na ogół jest – również w przypadku przekształcenia w odkurzacz ręczny, ponieważ wszystkie najlepsze modele z klasyfikacji to oferują.
 • Akumulator – bardzo doceniam, gdy można go samodzielnie wymienić. To zawsze duży plus. Tak samo jak żywotność przekraczająca 400 – 500 godzin pracy.

Co z resztą ważnych cech?

Spójrz:

 • Wyposażenie – oprócz głównej głowicy sprzątającej podstawą jest szczelinówka (do pajęczyn czy ciasnych zakamarków), szczotka tapicerska (w lepszych odkurzaczach jest elektroszczotką; ja używam jej do tapicerki meblowej oraz przy odkurzaniu auta), mini szczotka z wysuwanym (najczęściej) włosiem (fajny i uniwersalny dodatek do odkurzania wielu rzeczy). Czasem znajdą się i bardziej wymyślne dodatki, np. mini wąż, regulowany wysięgnik lub łącznik kątowy. Dokładnie sprawdzam jakość i przydatność każdej końcówki do odkurzania.
 • Głośność pracy – odkurzacze pionowe wcale nie są takie ciche, jak to próbują nam wmówić producenci w swoich reklamach. Owszem, technologia cyklonowa i silniki cyfrowe ładnie tłumią hałas (jest bardziej jednolity, a nie terkoczący), ale dalej bywa dość głośno. Im mniej generowanych decybeli, tym większego plusa przyznaję. Sprawdzam głośność pracy na każdym dostępnym trybie. Największą uwagę zwracam na średni oraz najwyższy poziom.
 • Pojemnik na śmiecijak najpojemniejszy, higienicznie i łatwo opróżniany oraz bez tendencji do zapychania się. Niektóre zbiorniki są długie i wąskie – grubsze kłęby potrafią zablokować ruch wirowy wywoływany cyklonami, co nie jest korzystne. To taka cecha, która wydaje się być łatwa w ocenie przed zakupem, lecz dopiero praktyczne testy wyjawiają o niej wszystko.
 • System filtracji – cyklonowe odkurzacze pionowe same w sobie dobrze filtrują wypuszczane powietrze. Oddzielają je bowiem od zanieczyszczeń. Mimo tego filtry (np. gąbkowe) powinny sprawnie zatrzymywać brud i być gotowe na mycie pod wodą. Posłużą wtedy dłużej.
 • Czas ładowania – nie tak ważny jak czas pracy, ale zawsze lepiej, gdy urządzenie ładuje się do 3 godzin, a nie przez 5 godzin. Właśnie tę pierwszą wartość bardziej doceniałem, przyznając dodatkowe plusy.
 • Diody LED – umieszczone na głowicy odkurzającej. Kiedyś myślałem, że to zwykły bajer… dopóki nie przetestowałem odkurzacza pionowego z tym rozwiązaniem. Podświetlenie LED nawet w słoneczny dzień pozwala dostrzec więcej spoczywającego na podłodze kurzu, okruszków i innych drobin brudu.
 • Funkcja mycia podłóg – coraz więcej osób interesuje się pionowymi odkurzaczami myjącymi. Robią oba zadania jednocześnie. Nie jest to tak efektywne jak zwykły mop, ale daje radę przy subtelnym odświeżaniu posadzki.
 • Wyświetlacz – w odkurzaczach stojących pojawiają się już nawet ekrany OLED! W każdym razie wyświetlacz musi być czytelny i praktyczny. Informować o wybranym trybie pracy, pokazywać stan naładowania (najlepiej procentowy) lub oferować kolejne przydatne rzeczy. Chociażby stoper odmierzający czas do końca odkurzania na jednym cyklu ładowania.

Powyższe priorytety pozwoliły mi wyłonić czołowe propozycje zakupowe. Ale to nie koniec, bo nie sztuka jest przepłacić.

Co jeszcze miało znaczenie?

 • Stosunek ceny do możliwości – w budżecie między 700 a 2000 zł jest masa nieopłacalnych odkurzaczy pionowych. Ja wybrałem te jak najbardziej godne zakupu i dające Ci pewność, że kasa została rozsądnie wydana. Przy okazji zadbałem, aby klasyfikacja każdego usatysfakcjonowała pod względem cen – nie sztuka uwzględnić tylko najdroższe urządzenia za ponad 2000 zł, prawda? W rankingu znajdziesz również atrakcyjne cenowo odkurzacze stojące do 1000 zł.

A co ma małe znaczenie (lub w ogóle) przy ustalaniu składu i miejsc w rankingu oraz w moich testach odkurzaczy pionowych?

 • Popularność – w telewizji leci sporo reklam odkurzaczy pionowych, ale większość z nich nie jest wcale opłacalna i taka znakomita. Popularność, wyniki sprzedażowe – w ogóle na to nie patrzyłem. Kierowałem się własną wiedzą, testami i rozsądnie ułożonymi priorytetami, które dla Ciebie omówiłem. Bezwartościowe zestawienia na bazie popularności zostawiam sklepom oraz porównywarkom cenowym, bo sam wolę tworzyć rzetelne i dopracowane materiały.
 • Design i kolorystyka – jedynie biały kolor mnie irytuje, ponieważ bardziej widać na nim zabrudzenia. Jest to jednak szczegół, gdyż design i kolorystyka nie są tu ważne. To w końcu wciąż odkurzacz, a nie ozdoba, prawda? Byleby był trwały i rozsądnie zaprojektowany.

Podsumowanie i pytania czytelników

Teraz już wiesz, kto dominuje na rynku odkurzaczy pionowych. Gorąco polecam Ci inwestycję w ten sprzęt. Sam już dawno temu przerzuciłem się z modelu tradycyjnego na pionowy i wiem jedno: nie wrócę już do odkurzacza z kablem.

Jeżeli masz dodatkowe pytania lub chcesz podzielić się własną opinią, skorzystaj z sekcji komentarzy.

Na koniec mam dla Ciebie inne zestawienia podobnego sprzętu. Zawarłem także moje Social Media, czyli profil i grupę na Facebooku. Dołącz tam, aby uzyskać dodatkową pomoc przy wyborze Twojego wymarzonego sprzętu!


Zobacz inne rankingi sprzętu do odkurzania/czyszczenia:


Podoba Ci się na PROrankingach? Jeżeli tak, to:

Oceń publikację
[Głosy: 7 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Subscribe
Powiadom o
guest
288 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Barbara
6 godzin temu

Panie Łukaszu, jaki odkurzacz wybrać do dużego mieszkania (ok 90m2), dla starszych osób, którym ciężko się schylać przy sprzątaniu, waga urządzenia też ma znaczenie. Podłogi mieszane – panele, dywany, meble tapicerowane. Dużo kociej sierści, którą trzeba sprzątać niemal codziennie. Budżet do ok. 2000 zł (max 2500 zł). Będę wdzięczna za 2-3 modele, ze wskazaniem 1, który poleca Pan w szczególności. Pozdrawiam

Marcin
26 dni temu

Witam, poraz kolejny potrzebuje pomocy przy wyborze i ponownie trafilem na prorankingi 😉 tym razem potrzebuje odkurzacza jak najbardziej kompaktowego a najlepiej pionowego ktory poradzi sobie z tym co produkuje przez okragly rok mops 😁 pomimo ceny nie bede ukrywal ze mysle o dysonie v11 v philipsie speedpro czyli czolowce rankingu. Przyznam ze nie doczytalem ale fajnie jakby mozna je wykorzystac takze w samochodzie gdzie siersci i piachu po psie jest mnostwo 😱 tak szczerze gdyby mial Pan wybierac dla siebie. Warto polozyc taka kase na ktorys z tych odkurzaczy ? Czy moze spokojnie cos innego ? Lada moment bede mial niemowlaka na pokladzie a ilosc kurzu brudu siersci jest porazajaca i trzeba odkurzac killa razy w tygodniu. Tak wiec fajnie gdyby odkurzacz byl nie tylko bardzo skuteczny ale i poprostu prosty i przyjemny w uzytkowaniu. A najlepiej jeszcze niezawodny 😉 z gory dziekuje i pozdrawiam

Marcin
26 dni temu
Reply to  Marcin

PS. W philipsie jaj rozumiem nie ma wymiennych baterii ? Czy nie lepsza opcja bylby tefal v dyson w tym wzgledzie ?

Marcin
25 dni temu

Kurcze przyznam ze ciezki wybor 🤔 dyson bardzo mocny, ladny ale potwornie drogi i ma jakies tam mankamenty jak podobno gorsze prowadzenie czy guzik ktory trzeba caly czas trzymac i podobno wcale nie zbiera brudu lepiej niz tansze odkurzacze. Swoja droga szkoda ze nie robiles testu akurat tego odkurzacza. Z koleii philips nie ma wymiennego aku, watpliwa przydatnosc mopowania na ktorej zreszta mi nie zalezy ale sporo tanszy. Chyba trzeba bedzie sie przejechac do sklepu obejrzec je na zywo bo tak na sucho to naprawde trudno wybrac. Nie mniej jednak dzieki wielkie za pomoc. Mam nadzieje ze uda sie cos wybrac jak jeszcze poczytam pooogladam 😉 pozdrawiam

Marcin
25 dni temu
Reply to  Marcin

PS. Widzialem na stronie dysona v11 w wersji animal ktora ma jedna uniwersalna szczotke zamiast dwoch. Ta wersja jest sporo tansza. Orientujesz sie jak ta szczotka ma sie do tych dwoch ? Czy ma ona sens czy lepiej wybrac jednak dwie szczotki ?

Marcin
25 dni temu

Dzieki za podpowiedz i pomoc. Pozdrawiam

Julia
2 miesięcy temu

Dzień dobry, ja już dla siebie skorzystałam z Pana rankingu teraz poszukuje czegoś dla mamy. Mieszkanie 63 metry parkiet, płytki plus dwa dywany jeden dłuższe włosy drugi krótkie. Budżet do 1000 zł i tu moje pytanie który z tych trzech poleci Pan ? PURON PU20 mozna go juz znaleść do 1000 zł aktualnie na promocji, Xiaomi Dreame XR czy Viomi A9? Z góry dziękuje za pomoc

Mateusz
2 miesięcy temu

Witam. Jestem mega zadowolony z Pańskiej pracy. Mam dylemat między dwoma flagowymi modelami odkurzacza. Mianowicie Philips Aqua 8000 XC8149/01 vs Tefal X-Force Flex 11.60 Aqua. Co według Pana byloby lepsze, mieszkanie 80m panele, średnio-gruby dywan i schody, zależy mi na funkcji mycia. Dziękuję z góry za pomoc i pozdrawiam.

Mateusz
2 miesięcy temu

Super, będę śledził Twoją stronę. Jestem ciekaw jak wypadnie Tefal. Z niecierpliwością czekam na Twoją ocenę i ogólne zestawienie w stosunku do konkurencji, głównie chodzi mi tu o Philipsa.

Mateusz
1 miesiąc temu

Kolejny świetny test, tym razem dotyczący Tefal. A teraz okiem fachowca, który odkurzacz jest lepszy, Philips czy Tefal? 90% powierzchni roboczych to panele winylowe, zależy mi na odkurzaniu z jednoczesnym myciem podłóg. Dziękuję za pomoc i pozdrawiam. Kawał naprawdę świetnej roboty wykonujesz.

Krystyna
2 miesięcy temu

Cześć potrzebuję odkurzacza dobrego z funkcją mycia lekkiego proszę o pomoc

Jakub
3 miesięcy temu

Cześć, byłem niemal zdecydowany na Roborocka H6, ale po aktualizacji moją uwagę przykuł Dreame XR Premium – warto dopłacać 600zł do Roborocka? Mieszkanie 90m2, podłogi głównie twarde (drewno), brak zwierzaków

Jakub
3 miesięcy temu

Dzięki za opinię, ale pozwól że jeszcze podrążę temat:) Dłuższa żywotność H6 jest potwierdzona jakimiś twardymi danymi czy raczej są to obiegowe opinie? Poza tym aspektem, w jakich obszarach widoczna jest jeszcze faktyczna przewaga H6?

Joanna
3 miesięcy temu

Łukaszu, już parę razy skorzystałam z twoich rankingów i z powodzeniem używam teraz polecane przez Ciebie sprzęty.
Tym razem potrzebuję pomocy przy wyborze odkurzacza pionowego. Odkurzacz jest mi potrzebny do domu, gdzie w zdecydowanej większości mam panele, plus parę pomieszczeń z płytkami. Posiadam już Moneual mbot 950, ale muszę też mieć coś do posprzątania na szybko i oczywiście schody do ogarnięcia. Co możesz mi polecić?

Joanna
3 miesięcy temu

Dziękuję za odpowiedź. Widzę jeszcze, że jest teraz promocja na odkurzacz PuronPU 20 i można go kupić poniżej 1000 zł. Przy dzieciach i psie lepiej sprawdzi się Dreame Xr czy właśnie Puron PU20?

Piotr
4 miesięcy temu

Dzień Dobry Czym różni się modelPhilips SpeedPro Max Aqua XC8149/01 od Philips SpeedPro Max Aqua XC8147/01? I czy warto dopłacać do testowanego przez Pana urządzenia? Ps bardo fajny i przydatny ranking 🙂 dzięki za ewentualną informację

Last edited 4 miesięcy temu by Piotr
Paweł
4 miesięcy temu

Dzień dobry,
zastanawiam się nad kupnem Neebo Puppy T10, który widniał na wysokiej pozycji w rankingu do 1000, natomiast obecnie już nie jest uwzględniony w tabelkach. Interesuje mnie dlaczego już go nie ma w rankingu. Czy odkurzacz Neebo Puppy T10 wypada gorzej na tle obecnie znajdujących się w zestawieniu odkurzaczy pionowych?

Bartek
4 miesięcy temu

Hej, bardzo przejrzysty ranking z mnóstwem przydatnych informacji, dzięki wielkie za wykonaną dla nas pracę 🙂 Drobna sugestia – może by tak w tabelkach pod modelami umieścić więcej danych? Np. podświetlenie LED – tak/nie; soft roller – tak/nie, wymienny akumulator – tak/nie. Wtedy łatwo odrzucić niektóre modele, jeśli zależy komuś na konkretnej funkcjonalności. Mam jeszcze pytanie dotyczące samego ładowania, ponieważ nigdzie nie znalazłem tej informacji. Czy w każdym odkurzaczu trzeba samemu podłączać kabel po zakończonym sprzątaniu, czy może istnieją odkurzacze ze stale podłączoną stacją dokującą gdzie tylko odkładamy urządzenie i się samo ładuje? Dzięki z góry i pozdrawiam.

Lilla
4 miesięcy temu

Witam
70 m2 gabinetu lekarskiego, same pow. twarde, często piach z butów.
Co Pan poleca ? Proszę o pomoc

Jan
4 miesięcy temu

Witam który odkurzacz lepszy Viomi A9 DREAME V10 Plus

Jakub
4 miesięcy temu

Cześć, jak zwykle super materiał i na bieżąco aktualizowany!
Pytanie z nieco innej beczki – interesujące mnie odkurzacze (np. Roborock h6, tefal) mają możliwość ładowania na wieszaku-stacji dokującej. Sam wieszak musi być oczywiście na stałe zasilany, ale jak to wygląda w praktyce? Wieszak posiada przewód z wtyczką do gniazdka? Jak długie są takie przewody? Pytam ponieważ aranzuję właśnie garderobę w której planuje przechowywać odkurzacz i chcę odpowiednio rozplanować gniazda elektryczne a nie widzę tego typu informacji na stronach sklepów.

Moniak
4 miesięcy temu

Dzień dobry potrzebuje odkurzacza dla mamy mieszkanie w bloku Ok. 65 metrow, parkiet plus dywany oraz płytki. Kwota tak do 1000 zł co pan poleca ?

Joanna
4 miesięcy temu

A sadzi Pan o odkurzaczu Viomi A9?

Joanna
4 miesięcy temu

A co Pan mysli o odkurzaczu Viomi A9 tylko do podlog twardych?

Joanna
4 miesięcy temu

A czy on ma na wyposazeniu koncowke dedykowana twardym podlogom? Gdzies czytalam opinie, ze pomimo opisu, nie ma tego w pudelku…
Czy wymienne akumulatory maja tylko Dyson’y? Jaki odkurzacz moglby Pan polecic, pomijajac kwestie budzetu? Tylko te z wyzszych pozycji tabelki?

Joanna
4 miesięcy temu

O tych dwoch myslalam, teraz musze dokonac wyboru… 🙂 Dziekuje i zycze powodzenia w tworzeniu dalszych tresci. Pozdrawiam!

Jolanta
4 miesięcy temu

Zastanawiam się nad zakupem odkurzacza pionowego. Czy Dyson V8 Absolute wystarczy do odkurzenia 250m2. Są jeszcze schody. Czy upierać się przy najnowszych Dysonach. Muszę jednak dodać, że priorytetem jest ich waga.

Renata
4 miesięcy temu

Dzień dobry,bardzo proszę o pomoc w wyborze odkurzacza pionowego.Zastanawiam się miedzy dwoma modelami.
Philips FC6726/1 oraz Electrolux ergoraoido EER7 allergy.
Mieszkanie 60m podłogi panele ,plytki oraz jeden dywan.
Zależy mi również, żeby dobrze zbierał sierść psa.

Anna
4 miesięcy temu

Dzień dobry, bardzo proszę o pomoc… Chcę kupić odkurzacz pionowy z funkcją mycia do 1500zł. Moje mieszkanie ma 50m2 a na podłodze tylko panele i płytki.

Ludmiła
5 miesięcy temu

witam poszukuje odkurzacza pionowego mieszkanie w bloku około 60 m . W całym mieszkaniu są panele .Zastawnawiam się na trzema modelami i nie wiem , kótry wybrać : Xiaomi Dreame V11 , Purpon PU 20 , Puppyoo T10 Home .A może jeszcze jakiś inny pan poleca .

Ludmiła
4 miesięcy temu

dziękuję

Kaska
5 miesięcy temu

Witam,
właśnie zastanawiam się nad kupnem odkurzacza. Mam dom piętrowy ok. 100m2. Głównie podłogi (jeden mały dywan). Zależy mi na tym żeby był lekki i z dobrymi filtrami. Budżet do 1500zł. Myślałam o Roborocku, ale on domyślnie w zestawie ma szczotkę do dywanów. Tą do podłóg trzeba dokupić za ponad 300zł.
Teraz na rtveuroagd jest promocja na dyson v8 absolute new i parquet slim, czym one się różnią?
Pozdrawiam

Ewa
5 miesięcy temu

Poszukuje odkurzacza do mieszkania w bloku 80 metrów parkiet plus pare dywanów i małe dziecko. Zastanawiam sie nad dysonem v10 lub V8 lub philips xc8049. Której najlepszy ?

Katarzyna
5 miesięcy temu

Witam. Zastanawiam się nad zakupem odkurzacza, raczej tańszego ale sensownego. Myślę na tą chwilę nad modelem xiaomi Mi Handheld vacuum cleaner (aktualna cena 699,-). W sklepach są też takie odkurzacze ale z końcówką 1c – cięższy, dłuższy czas pracy. Który z nich jest według Pana lepszy, czy lepiej dopłacić – jeśli tak do którego . Dwa poziomy po 50 m, ale płaskie powierzchnie bez dywanów . Dzięki za pomoc.

Agnieszka
5 miesięcy temu

Witam, poszukuję odkurzacza do 1500zł. Mieszkanie 70m, na podłogach płytki i panele. Ważne, żeby był dobry dla alergika. I można było wyczyścić też auto. Myślałam o ELECTROLUX EER7ALLRGY lub ELECTROLUX PQ91-ALRGY Pure Q9, ale po opiniach już sama nie wiem 🙁

Last edited 5 miesięcy temu by Agnieszka
Agnieszka
5 miesięcy temu

Dziękuję! Czy któryś z nich posiada filtry antyalergiczne? I czy wszystkie można przerobić na wersję do samochodu?

Magda
5 miesięcy temu

Dzień dobry. Proszę o informację dot. odkurzacza TEFAL X-Force 8.60 TY9690. Polecano mi go w sklepie, a tutaj w rankingu widzę model Tefal Air Force 360 Flex Aqua TY9490. Czy istnieją jakieś istotne różnice między tymi odkurzaczami?

Magda
5 miesięcy temu

Dziękuję za odpowiedź 🙂

Paulina
5 miesięcy temu

Świetny ranking. Mam pytanie czy Miele Triflex HX1 Pro był brany pod uwagę w rankingu czy nie? Jeśli nie to czy można go uwzględnić? Ewentualnie do czego porównać? Myślałam o kupnie Dyson v11 pro, ale miele też ma dwa akumulatory. Pozdrawiam

Paulina
5 miesięcy temu

Jeszcze jedno pytanie. W dysonie trzeba trzymać przycisk, czy jest to uciążliwe i jak jest w philipsie?

Marzena
5 miesięcy temu

Witam
Prosze o radę, przymierzam się do zakupu odkurzacza z mopem zastanawiam się nad Philips Aqua fc6729/01 lub tefal air force 360 ty9490, oba maja podobne opinie cena tez podobna mieszkanie 60 m, bez dywanów 2 dzieci bez zwierząt.

Jacek
5 miesięcy temu

Jakie ciśnienie osiąga Dyson V11?

Yyar
5 miesięcy temu

Super, dziękuję.
Dodatkowo:
1.Czy Dyson Animal, czy któryś inny i czym to się w ogóle różni?
2. Czy Dyson czy Philips? Który sobie lepiej poradzi z sierścią?
3. Czy może jednak jakiś konkret przewodowy?
Pomóżcie, bo ja do głowy od tej sierści dostanę.

Yyar
5 miesięcy temu

Philipsa mam przewodowego, z tym cyclonem 8, ale tam na tym elemencie wokół którego wiruje brud ciągle placze się sierść. To nie daje rezultatu.

Yyar
5 miesięcy temu

V11 Animal czymś się różni od pozostałych? Ten czy inny?

Monika
5 miesięcy temu

Witam potrzebuje Pana pomocy mieszkanie 60 głównie panele jeśli dywan to sznurkowy budżet ok 1000zl myślałam o xioami ale tyle dobrych opinii o puron a potem patrzę w tabelkę i zaraz za niewiele więcej dyson v8 co robić dwójka dzieci bez zwierząt

Monika
5 miesięcy temu

Dziękuję za odpowiedź a xioami na moje warunki słabo lepiej dołożyć do Pu20?

Monika
5 miesięcy temu

Myśl łam też o xioami czy lepiej dołożyć i kupić Pu20 a nie masz może kodu do media expert bo nie ukrywam że wzięłabym na raty a w dom24 nie na rat

Monika
5 miesięcy temu

Ok dziękuję ale czy xoami zaprzątać sobie głowę czy nie warto?

Andrzej
5 miesięcy temu

Witam, rozważam zakup odkurzacza pionowego do mieszkania bez dywanów. Chciałbym przeznaczyć 1000zl. Zastanawiam się pomiędzy Bosch Athlet ProPower BCH65POWER, który obecnie jest w promocji poniżej 1000zl, a Electrolux Ergorapido EER7ALLRGY. Który będzie lepszym wyborem w tej kwocie.

Ania
5 miesięcy temu

U mnie w domu od kilku dni urzęduje wspomniany przez Was Puron PU20 – mój wymarzony pomocnik <3 Bardzo długo się zastanawiałam nad tym zakupem, od dawna marzył mi się odkurzacz pionowy, jednak budżet nie pozwalał mi na Dysona czy Samsunga. Puron dorównuje im w zupełności a jeśli chodzi o moje warunki czyli meiszkanie w bloku, w wiekszosci panele sprawdza sie cudownie. Ogromny plus za super obsluge!

Julia
6 miesięcy temu

Witam, zastanawiam się nad kupnem Dyson V8 Absolute lub Dyson V8 + jaka jest różnica miedzy tymi modelami ? Czy według Pana wystarczy taki model do mieszkania w bloku ?

Aneta
6 miesięcy temu

Kontynuuję z testuTefal Air Force 360 Flex Aqua TY9490 bo nie wiem dlaczego tam nie mogę dodać komentarza.
Niestety miałam wcześniej złe doświadczenie z Electrolux Ergorapido który wyrzucał piasek i wszelkie okruchy tyłem na płytkach i panelach. W tej chwili planuję zakup tego Tefala i stąd moje pytanie. Chciałabym mieć pewność że ten tego nie robi bo mąż mnie zamorduje jak kupię kolejny bubel 😉

Aneta
6 miesięcy temu

Dziękuję. Pana testy są bardzo pomocne. Myślę, że podzielę się jeszcze opinią po zakupie. 🙂

Janusz
6 miesięcy temu

Co wybrać Dibea F20 max czy Dreame T20

Monika
6 miesięcy temu

dzień dobry szczerze Dziękuję panu za tyle cennych porad Obejrzałam właśnie ranking i testowanie Tefala, byłam również w sklepie aby zobaczyć go na żywo jest troche ciężki, to prawda, ale wrażenie zrobił dobre, moze Pan podpowie czy on bedzie lepszy? Czy ktorys Dyson? Choc funkcja mopowania jest kusząca i chyba bym ją chciala, w domu sporo paneli, parkiet, 3 dywany, pies, kot i 3 chłopaków-synow, powierzchnia do ogarnięcia 120m2 około, mętlik mam w glowie , proszę coś doradzić.

Anna
6 miesięcy temu

Czy ten model jest godny uwagi :Electrolux Pure Q9 PQ91-ANIMA , czy lepiej wziąć Electrolux Ergorapido EER7ALLRGY- polecany przez Pana ???
Mieszkanie 50 m, płytki i panele bez większych dywanów i 2 zwierzątka na stanie

Anna
6 miesięcy temu

Dziękuję za odpowiedź .
Niestety jestem ograniczona do zakupu w jednym sklepie tj EURO (karta podarunkowa do zrealizowania), a tam Twojego lidera brak 🙁

Olaf
6 miesięcy temu

Dzień dobry,
Chciałbym prosić o pomoc przy wyborze odkurzacza pionowego. Mieszkanie 65m2, raczej podłogi twarde panele winylowe + płytki, jeden dywan pod stolikiem kawowym + pies z krótką sierścią.
Odnośnie budżetu to preferowałbym coś ze średniej półki cenowej do 1500zł.
Zastanawiam się nad Puppy T10 Home, Dibea F20 MAX lub PURON PU20, Roborock H6 albo może coś jeszcze innego? Bardzo proszę o radę co będzie najlepszym wyborem dla mnie. Pozdrawiam

Monika
6 miesięcy temu

Dzień dobry. Tworzy Pan najlepsze rankingi w internecie. Fachowe, merytoryczne i niezwykle pomocne. Stoję przed wyborem odkurzacza pionowego i po dokładnej analizie, biorąc pod uwagę Pana opinie i moje potrzeby zdecydowałam się na Dibea F20 Max. Na stronie jednak pojawił się nowy model Puron PU20 o bardzo podobnych parametrach. I przyznam szczerze, że moje zdecydowanie przestało być już jednokierunkowe. Proszę więc o pomoc. Co Pan sądzi? Który wybrać? Serdecznie pozdrawiam 🙂

Monika
6 miesięcy temu

Super 🙂 będę więc czekać cierpliwie na Pana recenzję. Dziękuję i wszystkiego dobrego 🙂

Monika
5 miesięcy temu

Wielkie dziękuję za super test 🙂Czytałam go zaraz po dodaniu i jestem już pewna, że postawię na Purona. Mimo, że mój dom nie jest aż tak wymagający, ponieważ nie mam dywanów (głównie podłogi drewniane i trochę płytek), to jednak przekonała mnie wspomniana w teście łatwość manewrowania – mam bardzo dużo kwiatów na podłodze i myślę, że okrążanie doniczek stanie się przyjemniejsze 😉 Mam nadzieję, że kod rabatowy będzie ważny jeszcze po świętach, bo pewnie wtedy go zamówię. Teraz oddaje się szałowi kompletowania prezentów 🙂

Monika
1 miesiąc temu

Odzywam się po ponad 3 miesiącach użytkowania Purona, ponieważ chciałam serdecznie podziękować. To był super wybór! Idealny dla potrzeb moich i mojego domu. Na plus zdecydowanie solidna konstrukcja odkurzacza, bardzo dobre jakościowo wykonanie. Odpowiednia ilość końcówek sprzątających, w tym podświetlana końcówka do podłóg, która pokaże każdy okruch i kurz. Tradycyjny odkurzacz na kablu stał się u mnie całkowicie nieużywany. Naładowana bateria przy codziennym używaniu Purona na najmniejszej mocy wystarcza na 4-5 dni. Równie szybko można ją naładować. W moim przypadku (podłogi drewniane + płytki, bez dywanów) wystarczające jest właśnie odkurzanie na najmniejszej mocy. Bardzo rzadko przełączam na większą moc – głównie odkurzając materace, kanapy lub wnętrze samochodu. Na początku odkurzacz może wydawać się ciężki, ale to kwestia przyzwyczajenia. Już po tygodniu korzystania nie zamieniłabym Purona na nic innego. Ogromny plus za higieniczny system. Każdą część, która zbiera śmieci można bez problemu umyć pod wodą, wytrzeć do sucha i znów używać,… Czytaj więcej »

Piotr
6 miesięcy temu

Super opis.
Dzięki niemu jestem na kupnie puppyoo
I tu mam do Pana pytanie.w recenzji jest t10 home a az o 300 zł tańszy jest t10mix
W porównywarce oprócz wagi i w.dodatkowym wyposażeniu ja nie widzę różnicy, wizualnie na zdjęciu widać inna szczotkę i tyle
Czy mix będzie wg Pana dobrym wyborem tak jak home?
Dzięki za odpowiedź

Monika
6 miesięcy temu

Dzień dobry, szukając odkurzacza marki dyson napotkałam się na serie Animal, czy sa one warte uwagi cenowo troche tańsze interesuje mnie dyson v11 animal bądź dyson v10 animal. Czy testował Pan je

Łukasz
6 miesięcy temu

Super ranking ! Przeglądając odkurzacze natrafiłem na taka nowość, Odkurzacz Xiaomi Dreame V11 25kPa co może Pan o nim powiedzieć warto ? Poszukuje odkurzacza do mieszkania w bloku 75 metrów przy małym dziecku

Magdalena
6 miesięcy temu

Witam.Poszukuję odkurzacza pionowego do 1000 zł. Dom 150 m , głównie twarde podłogi. Nie mam zupełnie pojęcia który byłby dobry. Chodzi mi żeby miał dobrą moc i żeby bateria w miarę długo trzymała. Także żeby służył do odkurzania samochodu, kanapy i w szafach. Oczywiście żeby był dobry. Bardzo proszę o pomoc.Pozdrawiam

Łukasz
6 miesięcy temu

Witam, potrzebuję odkurzacza do 1000zł. Mieszkanie 55m2, głównie panele i płytki, małe dywaniki z niskim włosiem. Najgorzej jest z łózkiem z bo ma materiał co dużo smieci zbiera i trochę mi schodzi z odkurzaniem, który model mi pan doradzi? dziękuję

Andżelika
6 miesięcy temu

Witam, poszukuję odkurzacza głównie do twardych podłóg, powierzchnia domu 150 m. Zastanawiam się pomiędzy Dreame V10 (849 zł), a Neebo Puppy T10 home (885 zł). Który z tych dwóch odkurzaczy będzie lepszy? Póki co bardziej podoba mi się Neebo Puppy ze względu na oświetlenie Led.
Co pan sądzi?
Pozdrawiam

Andżelika
6 miesięcy temu

Dziękuję za odpowiedź.

Agnieszka
6 miesięcy temu

Pozdrawiam Panie Łukaszu! Świetne rankingi i zestawienia 🤩! Poszukuje odkurzacza do mieszkania w bloku metraż 76 metrów, brak zwierząt, małe dziecko. Większość to parkiet płytki plus niewielkie dywany. Zastanawiam się czy zainwestować w odkurzacz z funkcja mopa czy może zamiast tej funkcji dołożyć i kupić lepszy odkurzacz ?

Agnieszka
6 miesięcy temu

A co mysli Pan o modelu samego odkurzacza marki Philips SpeedPro Max 8000 XC8045/01 ? Lepiej kupić tefal z funkcja mopa czy sam taki odkurzacz ?

Beata
6 miesięcy temu

Witam, a miał Pan może do czynienia z odkurzaczami Sencor 0740 i 0741?
W m0im przypadku jest 100 m podłóg twardych, mały pies i 1 dywanik. Szukam czegoś niedrogiego z funkcją mycia lub lekki odkurzacz poniżej tysiąca na taki metraż.

Marzena
7 miesięcy temu

Dzień dobry, Przy takim wyborze marek i modeli sprzętów AGD, Pana szczegółowe recenzje i rankingi są wręcz nieocenione. Znam je nie od dziś, niezmiennie do nich wracam i cały czas jestem pod tak samo dużym ich wrażeniem. Dzięki Panu wybrałam suszarkę do prania. Namówiłam już jedną, a w zasadzie dwie osoby na tego typu sprzęt. Teraz idziemy dalej… Patrząc na listę domowych obowiązków przyszła kolei na odkurzanie, za którym nie wiem czemu, ale nie przepadam. Zakładam, że przyczyną są dwa piętra i 120 m.kw. Przeczytałam komentarze z pytaniami od Czytelników i Pana odpowiedzi. W kilku przypadkach miałam wrażenie, że to o mnie, niestety w dalszym ciągu mam mętlik w głowie. Na ten moment na stanie mam tradycyjny odkurzacz przewodowy (wysłużony 1800W) i parownicę Karcher, która pomaga mi w bardzo wielu czynnościach, w tym również w myciu podłóg. Mam dylemat… Czy skupić się typowo na odkurzaczu pionowym (Dyson, kwestia modelu do… Czytaj więcej »

Marzena
7 miesięcy temu

Dziękuję za szybką odpowiedź. Po dłuższym namyśle faktycznie bardziej skłaniam się ku tej opcji. Nie zawsze więcej znaczy lepiej 🙂 Chociaż pokusa zawsze jest 😉

Sylwia
7 miesięcy temu

Dzień dobry,
poszukuję odkurzacza pionowe do sprzątania domu 300 m2. Ale mam też tradycyjny odkurzacz. Chodzi mi bardziej o szybkie odkurzenie kuchni, płytek w przedpokoju, sprzątnąć okruszki z chrupek i ciastek po dziecku z dywanu. Czy może Pan coś polecić? Wypatrzyłam JIMMY JV85 Pro bo wydaje mi się, że ma dobre parametry tzn, silnie ciągnie, długo pracuje i krótko się ładuje. Ale też podoba mi się Xiaomi Dreame V11. Będę wdzięczna za info. Budżet to 1500 zł.

Sylwia
7 miesięcy temu

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Teraz będę śledzić czy na Black Friday będzie jakaś promocja na niego. 🙂

Marta
7 miesięcy temu

Dobry wieczór, szukam pilnie odkurzacza cyklonowego. Ten odkurzacz Neebo PUPPYOO T10 Home i Xiaomi są cyklonowe tak?. Po jakim czasie akumulator siada? nie mam zwierząt w domu mieszkanie ma 58m2. Proszę doradzić czy mam kupić tego Puooyoo czy jakiś xiaomi. Z góry dziękuję

Sylwia
7 miesięcy temu

Dzień dobry, a co Pan powie o JIMMY JV85 Pro?

Dariusz
7 miesięcy temu

Panie Łukaszu, widzę że z rankingu wypadł Dibea V008, jakiś konkretny powód?

Paulina
7 miesięcy temu

Dziękuję. Mam to z głowy. Uff:)) Pozdrawiam

Karolina
7 miesięcy temu

Dobry wieczór Panie Łukaszu! Świetny ranking, aczkolwiek nadal mam dylemat. Chciałabym kupić odkurzacz pionowy do 1300 zł i tu mam pytanie, czy warto kupić odkurzacz Philips SpeedPro Aqua FC6729/01 z funkcją mopowania? Jest on tańszy od SpeedPro Max Aqua XC8149/01 , ale brak zestawu samochodowego. Czy jest możliwość dokupienia samego takiego zestawu? Proszę o pomoc, czy warto kupić tą tańszą wersję, a może inna marka? Pozdrawiam

Karolina
7 miesięcy temu

Dziękuję za pomoc i konkretną odpowiedź. Pozdrawiam 🙂

Alekdandra
7 miesięcy temu

Dzień dobry, stworzył Pan świetny ranking same konkretne informacje. Ale osobiście mam już mętlik w głowie co wybrać. Zastanawiałam się nad Dreame V9 lub V9 pro, ale doszukałam się faktu, że te modele wymagają ciągłego trzymania włącznika podczas odkurzania – co moim zdaniem jest bardzo dużym minusem. A że różnica w cenie tych modeli nie jest ogromna w porównaniu z Dreame V10 pro, w którym już podobno nie trzeba trzymać włącznika, zdecydowałam się ciut podnieść budżet. Mieszkanie ma ponad 85 m2, kudłaty pies na pokładzie a niedługo również dziecko. Oraz budżet dość ograniczony maksymalnie 200€ – 250€
Może będzie Pan w stanie coś doradzić, oczywiście nie zamykam się na jedną markę. Pozdrawiam 🙂

Aleksandra
7 miesięcy temu

Póki co głównie podłogi twarde, kilka małych chodniczków, mamy zamiar kupić minimum dwa dywany, ale raczej nie będą długowłose. No i ten budżet to raczej do 200€

Kamila
7 miesięcy temu

Bardzo przydatny ranking, wszystko pięknie opisane z wyszczególnionymi wadami i zaletami i to w dodatku rzetelnie. Muszę sobie zapisać Pana stronę w zakładkach 🙂 Do moich podłóg chyba najlepiej sprawdzi się BEKO VRT82821BV. Mam małe mieszkanie, dwa kotki, których czarna sierść jest widoczna na jasnych panelach i sprzątam relatywnie często. Mimo wszystko w pełni mi wystarczy, a dodatkowo jest w dobrej cenie, przeceniony w ME na black friday.

Sandra
7 miesięcy temu

Dzień dobry,

bardzo dziękuję za ranking – rzetelnie, szczegółowo przygotowany. Dzięki Pana rankingowi kupiłam odkurzacz Dibea F20 Max i muszę przyznać, że efekty przerosły moje oczekiwania. Włosy i kocia sierść (przy dwóch kotach, nawet przy długo nieodkurzanym mieszkaniu) nie zaplątują się w turboszczotki (ani w tę główną, ani w tę do tapicerki), ale trafiają do pojemnika na kurz, a na tym mi najbardziej zależało.

Pozdrawiam

Klaudia
7 miesięcy temu

Witam! Zastanawiam się nad zakupem odkurzacza do mieszkania 70m2, parkiet plus płytki, zastanawiam się nad modelami Tefal Air Force 360 Flex Aqua TY9490 oraz Roborock H6, jednak przeczytałam, że ten drugi nie ma w zestawie szczotki do podłóg twardych. Czy szczotkę trzeba zakupić osobno czy ta dołączona do zestawu też “da radę”?

Tomasz
7 miesięcy temu

Witam , Panie Łukaszu widzę w Panu ratunek na mój nowy zakup a mianowicie mieszkanie 60 m2 przewaga podłóg twardych i co mam kupić 1.Xiaomi Mi Handheld Vacuum Cleaner czy 2.BEKO VRT82821DV ?

Last edited 7 miesięcy temu by Tomasz
Tomasz
7 miesięcy temu

a ta cena to ? 🙂

Dariusz
7 miesięcy temu

Bardzo ciekawy i kompetentny artykuł dziękuję. Proszę o poradę.
Mam 60m kw. tylko panele, brak psa i dzieci, w kuchni się chlapie na podłogę, mieszkanie z tych kurzących się. Siedzę i czytam a proces decyzyjny bardzo ciężki. Proszę podpowiedzieć: czy lepiej odkurzacz pionowy z mopem czy mop osobno? Powoli skłaniam się do mopa osobno i modeli odkurzaczy:
xiaomi dreame xr 950zł
xiaomi dreame v11 1300zł
Dibea V008 PRO 800zł
Dibea F20 MAX 1099zł
dysan v8 parqet 1440zł
BEKO VRT82821BV 799zł
xiaomi dreame v10 900zł

Co by pan wybrał?

Dariusz
7 miesięcy temu

i jak ten tefal się sprawdza?

Monika
8 miesięcy temu

Powierzchnia około 120 metrów, leniący się pies, podłoga z miękkiego drewna, podatna na zarysowania plus małe dzieci., 3 małe dywany, 1 większy. Który?
Roborock H6, Dibea F20max czy jeszcze inny model, tak do 1500 zł najlepiej?
Fajnie gdyby jeszcze miał dobrą opcję zamiany na odkurzacz do auta i dawał radę, tam też zawsze problem z sierścią psa 🙁
Już sama nie wiem…

Marcin
8 miesięcy temu

Witam. Szukam odkurzacza pionowego, który będzie służył jako odkurzacz pomocniczy (do gruntownego sprzątania posiadam Rainbow i codzienne rozkładanie jest męczoce). Mój wybór padł na Ilife h70 , aktualnie w cenie 388zł na Aliexpress. Czy testował Pan może ten model i może coś o nim powiedzieć? Z drugiej jednak strony żona chce aby był on samostojący a z tego typu odkurzaczy nie mam faworyta. Czy jest w ogóle jakaś różnica czy silnik jest przy rękojeści czy na dole psy szczotce?? Proszę o pomoc… dziękuję.

Marcin
8 miesięcy temu

Dziękuję za odpowiedź. W takim razie zrezygnuje z kupna Ilife h70. Chyba ma Pan rację że za te pieniądze wytrzymałość odkurzacza może być krótka. Nie mniej jednak dalej będę szukał czegoś w dolnym przedziale cenowym (już się wykosztowałem na Rainbow🙃) lecz dalej nie mam pojęcia który. Dom 180m², przewaga paneli i płytek, dywany są ale nie duże i z krótkim włosiem, dwóch synów i labrador. Tak jak wspomniałem wcześniej odkurzacz nie będzie służył jako główny odkurzacz. Zastanawiam się jeszcze nad XIAOMI Mi Handheld Vacuum Cleaner 1C lecz zniechęca mnie krótki czas na maksymalnej prędkości i nie ma szczotki z podświetleniem LED (a moim zdaniem jest to przydatne). Podsumowując chciał bym odkurzacz z parametrami np: PHILIPS SpeedPro Max 8000 XC8045/01 ale w cenie XIAOMI Mi Handheld Vacuum Cleaner 1C. Bardzo proszę o nakierowanie.
Ps:świetny ranking 👍.

Iwona
8 miesięcy temu

widze ,ze ma Pan tutaj swoje uluione marki , ale czy wzial Pan pod uwage w swoim rankingu mozliwosc ew. serwisu danego odkurzacza? pozniejszej wymiany akumulatora?
po 3, 4 latach wysiadzie akumulator i odkurzacz bedzie do wyrzucenia. wiem ze np.Bosch czy elektrolux ,philips wymieni akumulator a taki Dibea czy inny chinski? watpie.

Maciej
8 miesięcy temu

Też poproszę o poradę. Szukam odkurzacza w cenie około tysiąca złotych. Mieszkanie 50m2, głównie panele i płytki, jeden niewielki dywan z bardzo krótkim włosiem. Lepszy będzie dibea F20 max czy Philips FC6812/01 lub FC6822/01?

Maciej
8 miesięcy temu

Dziękuję za odpowiedź. Jeszcze jedno pytanie- czy filtra HEPA w tym odkurzaczu się nie wymienia? Bo nie znalazłem w internecie takiego filtra do kupienia.

Ania
8 miesięcy temu

Witam.
Bardzo proszę o radę. Otóż posiadam aktualnie irobota roombe z której jestem mega zadowolona (roomba 980). Dom piętrowy, płytki, panele i 2 dywany (dywany ogarnia roomba). Odkurzacz zwykły się zepsuł i myślę o pionowym akumulatorowym. Na oku mam xiaomi dreame v10, bosh ultimate 6 i Phillips speed pro max 8000 Xc8045/01 – pod warunkiem że uda mi się go kupić za 1300/1400 zł. Generalnie planuje wydać 1000-1300.
Panie Łukaszu proszę o pomoc bo mam czarną dziurę:)

Daria
9 miesięcy temu

Zastanawiam się nad odkurzaczami Samsung Jet 75, nie wiem jaka jest różnica w tych Jet 90 co Pan o nich może powiedzieć? Myślałam wcześniej o Dysonie v10, ,widzę że Philips Pan również chwali. Zastanawia mnie jaką żywotność mają baterie w takich odkurzaczach i jaki jest ich koszt w razie konieczności wymiany, Który z producentów ma dłuższą gwarancję sprzętu. Odkurzacza zamierzam używać na powierzchni 60m2, kafle, panele, i nieduże dywaniki w przyszłości, może czasami samochód i kurze na półkach .

Daria
9 miesięcy temu

Zastanawiam się nad odkurzaczami Samsung Jet, co Pan o niech może powiedzieć?

Ewelina
9 miesięcy temu

Dodam że w całym mieszkaniu są panele jedyne miejsce i w sumie na którym mi zależy to jest dywan psa na którym dużo leży co prawda jest to metr na metr ale odkurzam go codziennie

Ewelina
9 miesięcy temu

Witam szukam odkurzacza pionowego który wymiecie mi sierść psa z dywanu 🙂 do tej pory miałam odkurzacz Rowenta air force 360 . Nie wiem dokładnie czym się sugerować przy zakupie ale patrząc na vaty natknelam się na Odkurzacz NILFISK Easy 128390009 Biały ma trochę więcej niż ten który.mialam do tej pory i cenowo fajny a z rowwnty byłam zadowolona.

Łuki
9 miesięcy temu

ja się muszę przyznać że mi się spodobał taki jeden pionowy w media expercie i chyba jeszcze o niego dopytam

Darek
9 miesięcy temu

Cześć, czy testowaliście ROIDMI Z1, albo S2?. Chciałbym wiedzieć wiedzieć jak go pozycjonować? Mam do odkurzania powierzchnię ok 100m2, Na podłogach nie mam dywanów. Mam psa. Często odkurzam w autach. Jaki odkurzacz wybrać?. Zależy mi na podświetleniu LED, oraz na końcówkach które sprawdzą się w autach.
Z góry dziękuję za podpowiedź

Darek
9 miesięcy temu

Dziękuję za polecenie, przeczytałem i faktycznie sprzęt godny uwagi jednak jeżeli miałbym wydać więcej (załóżmy max do 2tys zł) który byłby lepszy/wydajniejszy?. Ponawiam również pytanie dotyczące ROIDMI S2? (https://www.roidmi.pl/s2) co sądzisz o napędzie szczotki które są zastosowane w tych odkurzaczach?

Darek
9 miesięcy temu

Bardzo dziękuję, jednak mnie przekonałeś kupię DIBEA F20 Max. Jak go sprawdzę nie omieszkam wydać swojej opinii. Teraz przechodzę do rankingu wyciskarek. Pozdrawiam

Darek
9 miesięcy temu

Niestety już jest niedostępny ale za to otrzymałem wiadomość ze sklepu wdomu24.pl, że wchodzi na rynek ulepszony następca pod marką PURON. Poczekam, myślę, że Ty również będziesz ciekawy czy następca będzie godny uwagi.
pozdrawiam
Darek

Tomasz
9 miesięcy temu

Brakuje mi w tym zestawieniu odkurzacza Thomas Quickstick Tempo, którego osobiście mam i używam z powodzeniem. Najlepiej nadaje się do małych powierzchni, jest wygodny i praktyczny. Waży ok 10 kg i ma moc 15 W więc wystarczająco. Jeśli chodzi o cenę to jest na prawdę korzystna

Gosia
9 miesięcy temu

Hej mam 60 metrowe mieszkanie. Wszędzie są panele. Zastanawiam się jaki odkurzacz pionowy będzie najlepszy. myśleliśmy o Dyson V10 ale nie wiem czy warto tyle wydawać pieniedzy. Dodam, że mamy małe dziecko i psa.

Michał
9 miesięcy temu

Witam, mam wielopoziomowy dom, ok. 200m i kłaczącego psa. Leży przede mną w kartonie Dyson v10 absolute, ale teraz zastanawiam się czy nie trzeba było wziąć Philips’a (nr. 2 w rankingu)?

Co prawda raczej nie mamy dużo czasu i dom raczej będzie i tak odkurzany na raty, ale jednak 8 minut a 28 minut na najwyższym trybie brzmi jak kolosalna różnica.

Kusi bateria, elastyczna końcówka do auta której nie mam z zestawie z dysonem (planuję dokupić jeśli zostanę przy tym modelu), chyba 3 lata gwarancji a nie 2 jak Dyson.
Philipsa odrzuciłem początkowo z racji na mop o którym czytałem średnie opinie.

Proszę o opinię i pomoc z moją decyzją, jest sens odsyłać v10 i wziąć XC8149/01?

Michał
9 miesięcy temu

Dzięki za błyskawiczną odpowiedź!
A jeszcze od drugiej strony: czy v10 ma jakieś plusy nad Philipsem? W oczy rzuca się czas ładowania i trochę większy pojemnik ale tak z bardziej praktycznego punktu widzenia?

Marta
10 miesięcy temu

Dzien dobry, dziękuję za ranking trochę rozjaśnił mi w głowie. Mimo to mam pytanie dyson v10 vel v11 czy warto dopłacać do drozszego modelu? Mam w domu głównie parkiet, płytki i kilka małych dywanikow. Zadnych zwierząt za to córkę z długimi włosami. Ok 150m2 do odkurzenia plus okazjonalnie samochód. Myślałam tez o philipsie ale planuję kupić parownice (a moze ma Pan ranking parownic?)więc nie do końca potrzebuję mopowania. I najważniejsze pytanie czy odkurzacze te wciągną troszkę wiekszy śmieć jak np płatki śniadaniowe itp. Czy odkurzacz ten wystarczy jako jedyny odkurzacz w domu czy jest dodatkiem do odkurzacza klasycznego? Dziękuję

Marta
9 miesięcy temu

Dziękuję, tak zrobię.

Piotrs
10 miesięcy temu

CZemu nie ma tak popularnego Xiaomi Dreame V9? Nie zmieścił się w 10 ?

Justyna
10 miesięcy temu

Dzień dobry,a co Pan sądzi na temat odkurzacza pionowego Boscha seria 8

Karol
10 miesięcy temu

Witam,

Gratuluję solidnie przygotowanego artykułu. Jednocześnie proszę o opinię, który z modeli: Dyson V11, Philips SpeedPro Max Aqua XC8149/01, Roborock H6, Pana zdaniem, charakteryzuje się największą efektywnością odkurzania w trybie turbo. O ile producenci modeli Dyson i Roborock wykazują parametry w teorii porównywalne (odnoszą się do mocy ssania wyrażonej w airwattach), o tyle jedynym parametrem na jaki zwrócono uwagę w modelu Philips jest przepływ powietrza wyrażony w l/min. Czy posiada Pan może więcej szczegółowych danych, pozwalających porównać te trzy modele właśnie pod kątem siły ssącej, czy mocy ssania?

Pozdrawiam i życzę kolejnych, udanych artykułów.

Kamila
10 miesięcy temu

Hej ,
Warto wybrac jakis z tych modeli Fc6726/01 , Ty9256 , eer85ssm ?

Pozdrawiam serdecznie,
Kamila 🙂

Daniel
10 miesięcy temu

a co Pan sądzi o modelu BEKO VRT82821DV ?
Chciałbym kupić odkurzacz pionowy maksymalnie do 700 zł .

Daniel
10 miesięcy temu

panel/ płytka – około 80 m2 ( na raz odkurzane 40m2) . Czy w tej cenie warto na coś jeszcze zwrócić uwagę ?
Znalazłem również ofertę na model VRT94929VI ( 1090zł ) , ale nie wiem czy warto aż tyle wydać .

Chętnie przeczytam jakąś propozycję .
Zakładany budżet to 700 zł , ale byłbym w stanie dopłacić te 3-4 stówki jeżeli dużo wyższy model i wydajność szło by dobrać

Daniel
10 miesięcy temu

W takim razie mam ost.pytanko model VRT94929VI za 1090, czy Dibea F20 Max 949 zl ?

Trochę poczytałem i wole kupic cos mocniejszego.

Karol
10 miesięcy temu

Witam, chciałbym zasięgnąć opinii odnośnie takich modeli jak Blaupunkt VCH601, Dibea D18 i Dibea E19 Pro, Z góry dziękuję.

Karol
10 miesięcy temu

Odkurzacza będę używał głównie na panelach podłogowych (mały metraż), ale chcę się upewnić, że nie będę musiał jeździć po jednym miejscu 10 razy, żeby odkurzacz wciągnął brud. Zauważyłem, że ten model Dibea D18 ma 120W, a E19 Pro 250W, co teoretycznie wskazywałoby na to, iż ten drugi jest mocniejszy pod względem ssania, czy tak też jest w rzeczywistości?

A gdzie takiego kodu mogę użyć? trochę jestem nieobeznany w zniżkach, promocjach itp. 😉

Ela
10 miesięcy temu
Reply to  Karol

Jestem właśnie bardzo zainteresowana kupnem Dibea V008, czy w tej chwili są jakieś kody rabacikowe😊

Ela
10 miesięcy temu

Dzięki, w takim razie będę zaglądać. Pozdrawiam 🙂

Ali
10 miesięcy temu

Witam.
Fajna strona, pomocne wskazówki. Proszę o rzetelne informacje. Mam na oku 3 odkurzacze pionowe: tefal air force flex 360 ty9471 (doczytalam że jest ciężki), Philips Speed pro fc 6725/01, 6728/01 (funkcja mopowania nie jest dla mnie priorytetem); Hoover hf522npw011 oraz znalazlam coś takiego jak Puppyoo T10Mix- ze względu na cenę oraz możliwość wjechania pod meble.
Nie bardzo orientuje się w tym temacie. Metraż 60m, na chwilę obecną żadnych dywanów nie mam ale nie wykluczam w najblizszym czasie nie pojawią się.
Jeśliby Pan miał wybrać odkurzacz to który? Jeśli żaden z nich to jaki model? Pozdrawiam

Ali
10 miesięcy temu

Dziękuję za informację. Poczytam o Dibea. Z niecierpliwością czekam na test odkurzacza Hoover. Pomoże mi to w podjeciu decyzji czy zbierać na dysona;)
Pozdrawiam

Kinga
11 miesięcy temu

Witam, ranking świetny. Bardzo dobrze się go czyta i jest mega pomocny w wyborze. Mimo to mam dylemat i pytanie :). Gdyby miał Pan zdecydowac się na któryś z tych odkurzaczy, który by Pam wybrał? Ja waham sie pomiędzy dyson v11 absolute, dyson v10 i Philips speed pro max aqua i nie mogę wybrać 🙂 do odkurzania mam 2 poziomy, każdy ok 90m2. Jeden poziom podlogi twarde, a drugi wykładziny. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.

Emilia
11 miesięcy temu

Dzień dobry
Dziękuję za przydatną recenzję. Skłaniam się ku Philipsowi bez funkcji mycia, ale chciałam jeszcze podpytać o Pana opinię na temat Tefal Air Force 360 Flex Ultimate. Z góry dziękuję i pozdrawiam!

Emilia
11 miesięcy temu

Dziękuję. Faktycznie, byłam w sklepie i jest zdecydowanie za ciężki; do takiego stopnia, że bardzo utrudniałoby to użytkowanie. Zostanę zatem przy polecanym Philipsie. 🙂

Marek
11 miesięcy temu

Co pan sądzi o odkurzaczu pionowym SHARK HV390EUTQ DuoClean turbo. ???

Asia
1 rok temu

Witam. Dziękuję za ten artykuł, bardzo mi pomógł gdyż jestem na drodze do podjęcia decyzji w sprawie kupna takiego odkurzacza. Fajnie się czyta Pana artykuły, z tego też powodu poczytam sobie o mopach parowych, mimo że nie planuje zakupu… Ale kto wie, jest Pan bardzo przekonujący, mop też się może przydać :). Dołączam do grupy na fb i obserwuję profil. Pozdrawiam, Asia.

Karolina
1 rok temu

dzień dobry,
Serdecznie prosze o opinię na temat odkurzacza Philips 3w1 PowerPro Aqua FC6408/01

Karolina
1 rok temu

Niestety budżet tyllko do 1000zl Dziekuje pięknie za informację:)

Karolina
1 rok temu

Super! Dziekuje za pomoc:)

Zuza
1 rok temu

Dzień dobry. Porównanie jest świetne i bardzo pomogło! Natomiast byłam dzisiaj w sklepie Xiaomi i oprócz wersji handheld, była też wersja handheld 1c, niewiele droższa i się zawahałam. Mogłabym poprosić o radę czy ta nowa wersja prezentuje się lepiej od poprzedniczki? Jestem kompletnie zielona w specyfikacjach 🙂

Zuza
1 rok temu

Dziękuję bardzo za szybką odpowiedź! 🙂

Rysiek
1 rok temu

Cześć. A jak się ma odkurzacz Miele z wymiennymi bateriami. Cena podobna do dysona v11

Magda
1 rok temu

Dzień dobry, świetne porównanie, ale laik i tak ma dylenaty:D Mogę prosić o radę pomiędzy dysonem V008 parquet a dibea V008 lub nawet F20max… Który wybrać, w większości domu kafle i panele. Będę wdzięczna za specjalistyczne wskazówki😉

Magda
1 rok temu

Jedyne 50 m😉 przepraszam za błędy w komentarzu

Magda
1 rok temu

Witam, damy radę porównać te 3 modele?

Magda
1 rok temu

Dzięki za informację, mam jeszcze ostatnią prośbę-jak się ma moc ssania dyson tj. 115 air wattów do mocy ssania dibea 25 000 Pa. Da się to jakoś przeliczyć i porównać? Dziękuję za poświęcony czas

Magda
1 rok temu

Dzień dobry Panie Łukaszu, nie zauważyłam w Pana rankingu odkurzacza pionowego ale z tradycyjnym kablem. Czy mógłby Pan polecić coś naprawdę wartego zakupu. Szukam modelu bezworkowego, którego pojemnik będzie się łatwo opróżniał. Obecnie mam tradycyjnego tefala (kompletne dno, opróżnianie pojemnika to dramat, po którym dodatkowo trzeba sprzątać. Tumany kurzu, które unoszą się w trakcie tego procederu to dodatkowa atrakcja ). Kupiłam go, ponieważ obiecywał jedną z lepszych mocy ssących i cena była przystępna. Szukam czegoś co zastąpi ten koszmarek. Od modeli z rankingu np Dysona czy Philipsa odstrasza mnie konieczność 5 godzinnego ładowania dla niecałej godziny jednorazowego sprzątania. Poza tym takie urządzenie zapewne się rozładowuje nawet jak nie jest używane. W praktyce wygląda to tak, że jak jest potrzebne na już to akurat padło. Tak zachowuje się mój i -robot roomba. Dlatego chętnie zamienię wspomniany koszmarek na coś małego, efektywnego i odpowiedniego dla alergika. Nie mam dywanów ani zwierząt wyłącznie… Czytaj więcej »

Karolina
1 rok temu

W którym z tych modeli można wymienić akumulator gdy się zużyje? Jakie są koszty wymiany i samego akumulatora?

Justyna
1 rok temu

Witam
Mam obecnie Tefal Air Force 360 Flex Ultimate TY9571 na 30 dni na teście. Zastanawiam się czy go zostawić czy kupić Dyson v8(parquet lub absolute).Odkurzacz Tefal podoba mi się, ale jest sporo cięższy niż Dyson v8. Nie wiem jak wygląda porownanie innych ważnych parametrów, gdyż nie wszystko jest podane. Czy mogę prosić o pomoc w tym wyborze. Z gory dziękuję

Justyna
1 rok temu

Dziękuję za odpowiedź. Czy dyson v8 parquet wystarczy jeśli w mieszkaniu mam jedynie dwa malutkie dywaniki łazienkowe? Rozumiem, że te dwa odkurzacze (parquet i absolute) różnią się tylko jedną dodatkową szczotką w bogatszej wersji?

Luke
1 rok temu

Witam. Co sądzisz a odkurzaczach aku bosch

luk
1 rok temu

A najnowszy electrolux q9 lub z mpm mod33 ,mod34 czy mod35??

luk
1 rok temu

a coś więcęj nie miałem styczności czy słabo wypadają?

anna
8 miesięcy temu

Witam a co znaczy mniej praktyczne?

Piotr
1 rok temu

Cześć. Co myślisz i czy miałeś stycznosc z odkurzaczami Jimmy? Cena podobna do Xioami, ale podobno lepiej wypadają na ich tle.

Wiesława
1 rok temu

A jak sprawdza się łucznik op 2018 lub 2019 ? Mogę prosić o opinię na temat tych odkurzaczy? Mam 38 m więc małe mieszkanie, a koleżanka chwali sobie łucznik. Nie mam siersci ale mam jeden dywan.

Jacek
1 rok temu

Czekam na Black Friday

Mirek
1 rok temu

co do tego, że ludzie myślą że te odkurzacze są bezgłośne to się zgadzam. tak samo z robotami, panuje przekonanie że są ciche. mam robota roomba i jest on cichszy od starych odkurzaczy jakie miałem kiedyś, ale jednak odkurza czyli hałasuje. Nie jest to jakieś uciążliwe, ale jest