W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Tani odkurzacz bezworkowy do 500 zł Ranking 2024

author avatar
Łukasz Proszek
Aktualizacja:  4 czerwca 2024
Komentarze:  0

Dobry i tani odkurzacz bezworkowy? Da się zrobić! Nie musisz wydawać fortuny, aby cieszyć się wysoką siłą ssącą, porządnym wykonaniem czy użytecznymi akcesoriami. Udowodni Ci to mój niezależny ranking tanich odkurzaczy bezworkowych do 500 zł.

Tani odkurzacz bezworkowy do 500 zł Ranking

Ranking tanich odkurzaczy bezworkowych do 500 zł - TOP 7

Amica Akman VM 4011

Bardzo mocny odkurzacz bezworkowy do 500 zł, który wygrywa ranking. Główna przewaga nad innymi modelami? Przede wszystkim świetne wyposażenie. To model z turboszczotką. Prędko wyłuskasz tą końcówką głęboko tkwiące w dywanie śmieci, w tym włosy oraz sierść. W efekcie to dobry i tani odkurzacz bezworkowy dla posiadaczy zwierząt.

W mojej opinii znakomicie wypada regulacja mocy ssania. Raz, że w ogóle jest, a dwa, że zmienisz ją bez schylania się do korpusu. Nie nadwyrężysz pleców, ponieważ prosty panel sterowania znalazł się także na rączce. Poza tym to całkiem pojemny (1,5 l), a lekki (4,5 kg) i mały odkurzacz bezworkowy do 500 zł… a nawet 400 zł, czym jeszcze bardziej mnie zaskoczył.

Ocena produktu: 9.94/10
Zelmer ZVC021P Krzyś

Przystępny cenowo odkurzacz bezworkowy do 500 zł dla alergików. Osiąga 800 W mocy i mieści 2 l zabrudzeń, a to rzadko spotykany rezultat w tej kategorii. Producent wyposażył sprzęt w filtr HEPA. Zatrzymuje wszelkie ustrojstwa, których z pewnością nie chcesz wdychać. Ponadto mówimy o cyklonowym odkurzaczu. Ta technologia sama w sobie świetnie oddziela bakterie i kurz od wypuszczanego powietrza.

Zelmer ZVC021P Krzyś odznacza się elastycznym wężem Flexi. I to naprawdę elastycznym, gdyż wytrzymuje skręcanie. Urządzenie waży swoje, bo dokładnie 6,9 kg, lecz w niczym to nie przeszkadza. Zwrotność gwarantują duże koła. Pokryto je gumą, więc nie porysują Twoich podłóg. To polecany odkurzacz bezworkowy do 500 zł do paneli oraz parkietu. Dywany też wysprząta.

Ocena produktu: 9.76/10
SilverCrest SBZBK 850 A1

Niepozorny, ale bardzo wydajny odkurzacz z dużą siłą ssania. Zwróć uwagę na ekstremalnie niską cenę w porównaniu do osiągów. 850 W mocy, jedynie 3,6 kg wagi, szeroki zasięg działania i jeszcze do tego filtr HEPA. Grubo, mam rację? Ale cóż się dziwić, skoro mówimy o tanim odkurzaczu bez worka z Lidla? SilverCrest umie w tanie, a dobre sprzęty.

Znalazłem tu jednak pewien kompromis. Chodzi o pojemnik na brud, który osiąga tylko 0,6 l. Taka już cena za niewielką konstrukcję. Z drugiej strony nie brakuje pomocnych akcesoriów. Oprócz głównej nasadki podłogowej skorzystasz z 3 dodatków: szczelinówki, ssawki tapicerskiej oraz dyszy z niewielkim włosiem. Fajny komplet, który pomoże Ci dokładnie oczyścić domostwo z kurzu.

Ocena produktu: 9.63/10
RoboJet Handy

Wyjątkowo tani, a dobry odkurzacz bezworkowy do 500 zł wysokiej jakości. Odrobinę cichszy od większości (75 dB), z dużym zbiornikiem (2,2 l) i wystarczającą mocą (700 W), aby momentalnie usuwać śmieci. Sprawdza się i na dywanach, i na wszelakich podłogach twardych. W prosty sposób wyjmiesz jego pojemnik, zmienisz moc bądź zamontujesz inną końcówkę.

Na wyposażenie trafiły dodatkowe ssawki. Posłużą Ci np. do wyczyszczenia tapicerki czy zgarnięcia kurzu z mebli. RoboJet Handy waży dokładnie 5,5 kg. Rozsądny ciężar przy tak pojemnym zbiorniku na śmieci. Koła są duże i pokryte gumą, więc nie ma mowy o rysowaniu parkietu lub paneli. Ranking odkurzaczy bezworkowych do 500 zł musiał zatem przyjąć ten model.

Ocena produktu: 9.54/10
Zeegma Zonder Base Jet

Pragniesz wydać jak najmniej, ale cieszyć się odkurzaczem bezworkowym do 500 zł o dużej mocy? Zeegma Zonder Base Jet jest zatem dla Ciebie! Kosztuje mniej niż 300 zł, a korzysta z aż 899 W mocy. W rzeczywistości generuje ciśnienie na poziomie 20000 Pa. To osiągi godne kilka razy droższych sprzętów. Tak mocny ciąg powietrza wciągnie perukę sąsiada z dołu.

A tak na poważnie to po prostu świetny odkurzacz bez worka do dywanów. Zażegnasz chociażby problem kłębów sierści spoczywających na wykładzinach. Ekspresowo je wciągniesz bez wielu poprawek. Zadziwił mnie również system filtracji. Składa się z 2 filtrów HEPA H13. Nawet jeden egzemplarz tej klasy jest rzadko spotykany do 500 zł, a co dopiero para.

Ocena produktu: 9.43/10
Karcher VC 3 1.198-125.0

W gruncie rzeczy prosty odkurzacz bezworkowy do 500 zł o nieco zabawkowym wyglądzie. Szczególnie że to niewielki odkurzacz. Na szczęście porządnie wykonany – nie grzeje się nadmiernie, nie tak łatwo go przypadkowo przewrócić i nie zbiera maniakalnie rys bądź większych uszkodzeń. Ciąg powietrza przyzwoity. Finalnie Karcher podoła również na dywanach.

Wyjściowo to całkiem cichy odkurzacz bezworkowy do 500 zł. Jasne, nadal przekracza 70 dB, lecz w tej kategorii to norma. Poniżej jej wypada za to pojemnik na brud. Mieści 0,9 l, czyli niezbyt dużo. W mojej opinii Karcher VC 3 1.198-125.0 to bardziej odkurzacz do mniejszego mieszkania. W większym domu będzie już wymagał częstego opróżniania zbiornika.

Ocena produktu: 9.36/10
Bosch BGS05X240

Malutki, ale wytrzymały odkurzacz bezworkowy do 500 zł. Bosch BGS05X240 pobiera 700 W mocy, dobrze wciągając większe śmieci, włosy, jak i drobne zabrudzenia. To przede wszystkim skuteczny odkurzacz do podłóg drewnianych, lecz sprawdza się także na mniej wymagających wykładzinach. Antyalergiczny filtr czuwa nad czystością wypuszczanego powietrza.

Co ciekawe, mówimy o tanim odkurzaczu bezworkowym z długim kablem. Liczy 6 m długości, podczas gdy większość konkurencyjnych modeli oferuje 5-metrowe przewody. Realny zasięg działania od gniazdka osiąga 9 m, co da Ci komfort w większych pomieszczeniach. Na luzie wszędzie dotrzesz. Oprócz tego skorzystasz z teleskopowej rury, regulacji mocy i dodatkowych końcówek.

Ocena produktu: 9.19/10

Najlepsze tanie odkurzacze bezworkowe do 500 zł - Ranking 2024

Tani odkurzacz bezworkowy do 500 zł Amica Akman VM 4011

Tani odkurzacz bezworkowy do 500 zł Amica Akman VM 4011

Miałem masę powodów, aby uznać Amica Akman VM 4011 za najlepszy odkurzacz bezworkowy do 500 zł. Ten niepozorny sprzęt zaskakuje bogatym wyposażeniem oraz wysoką siłą ssącą. Wciąga wszystko, co nie powinno spoczywać na dywanie czy podłogach twardych.Odkurzacz bezworkowy do 500 zł do sierści

Dlaczego uważam, że ten sprzęt nada się do wciągania sierści? Pierwszy powód stanowi wysoka realna siła ssąca. Amica Akman VM 4011 pobiera 800 W, co stanowi świetny wynik w tej cenie. Najważniejsze, że zamienia pobieraną energię na silny strumień powietrza.

Bez wielu przejazdów po tym samym miejscu usuniesz uporczywe nieczystości. Szybko uporasz się z grubszym dywanem oraz kłębami czworonoga, nie tracąc czasu. To jednak nie wszystko, gdyż mówimy o tanim odkurzaczu bezworkowym z turboszczotką. W tej dodatkowej końcówce drzemie obrotowy wałek.

Różnica względem zwykłej ssawki jest kolosalna. Sprawia, że Amica Akman VM 4011 to wydajny odkurzacz bez worka do psiej sierści. Może ona leżeć na dywanie, to bez znaczenia, bo i tak ekspresowo ją zbierzesz. Zyskasz przy tym pewność, że również te drobniejsze śmieci znikną z runa wykładziny.

W Twoim domostwie masz i gołe panele lub płytki, i dywany? Żaden problem, turboszczotka przejawia szerokie zastosowanie. Zresztą oprócz niej znajdziesz inne uniwersalne akcesoria. Niektóre z nich posłużą Ci do odkurzania tapicerki, mebli, kratek wentylacyjnych, różnych szczelin, a nawet wnętrza samochodu.

Nie masz tu żadnych ograniczeń!

Ergonomiczna i kompaktowa konstrukcja

Przyznaj, że Amica Akman VM 4011 świetnie się prezentuje jak na niedrogi odkurzacz bezworkowy do domu. Co ważne, za nowoczesnym wyglądem idzie także praktyczność. Sprzęt nie zabierze Ci za dużo miejsca podczas przechowywania. W dodatku waży 4,5 kg, a to niewiele. Nie namęczysz się, ciągnąć za sobą to urządzenie.

Przewód zasilający osiąga 5 m. Standard w tej cenie, nie ma się do czego przyczepić. Względem całkiem kompaktowej budowy dobrze wypada pojemność zbiornika na śmieci. 1,5 l oznacza rzadsze opróżnianie, gdy odkurzasz pokaźny metraż. Nie musisz co chwilę latać do kosza, by wysypać zabrudzenia z pojemnika.

Za sprawą teleskopowej rury dostosujesz sprzęt do swojego wzrostu. Uzyskasz lepszy komfort podczas sprzątania chaty. A to nie wszystko! Producent zastosował pewien dodatek, który wręcz kocham. Chodzi o regulację mocy nie tylko na korpusie, ale i rączce. Cały czas masz do niej łatwy dostęp, mogąc rotować siłą ssania (a tym samym generowanym hałasem).

Jak widzisz, ten topowy odkurzacz bezworkowy do 500 zł z dużą mocą nie ma słabych stron, a za to całą armię zalet. W praktyce pokonuje wiele wyraźnie droższych urządzeń. Za tę kwotę stanowi rewelacyjny przewodowy sprzęt do odkurzania.

Tani odkurzacz bezworkowy do 500 zł Zelmer ZVC021P Krzyś

Tani odkurzacz bezworkowy do 500 zł Zelmer ZVC021P Krzyś

Tani, a nowoczesny odkurzacz bezworkowy do 500 zł. Nie hałasuje ekstremalnie, a i tak wiernie wciąga paprochy oraz sierść. Wyróżnia go pojemny zbiornik 2 l oraz innowacyjny wąż odporny na skręcanie. Spodobały mi się również duże, bezpieczne dla posadzki koła. Poznaj więcej atutów, czytając poniższą opinię.Skuteczny odkurzacz bezworkowy do 500 zł

Nie wiesz, jaki tani odkurzacz bezworkowy oferuje wysoką siłę ssania? Zelmer ZVC021P Krzyś doskonale spełnia ten warunek! Pobiera 800 W, w praktyce przyspieszając sprzątanie. Nie straszne mu większe śmieci oraz sierść domowego zwierzaka. Wszystkie nieczystości trafiają do dużego zbiornika 2 l.

Pełna higiena opiera się tu nie tylko na likwidowaniu zabrudzeń. Nie martwisz się przy tym o stan powietrza po odkurzaniu. W tym niezawodnym odkurzaczu bezworkowym do 500 zł drzemie filtr HEPA12. Nie takie oczywiste w omawianym segmencie cenowym. Dla Ciebie oznacza to tyle, że nie nawdychasz się roztoczy itp.

Multicyklonowy odkurzacz z wydajnym systemem filtrowania to skarb dla osób cierpiących na alergię. Tak samo dla posiadaczy zwierząt. Szczególnie że temu urządzeniu nie brakuje mocy ssania.

Z akcesoriami również na bogato. Dostaniesz w zestawie uniwersalną głowicę i parkietową szczotkę. Nawet szczelinówka się wyróżnia. Należy do rodzaju 2w1, ponieważ wysuniesz z niej włosie. Prędzej zbierzesz pajęczyny i brud zalegający w ciasnych zakamarkach. Nie zabrakło przy tym niewielkiej ssawki tapicerskiej. Nieźle, prawda?

Praktyczny, a więc komfortowy

Patrząc na wagę sprzętu, to bardziej Krzychu niż Krzyś. 6,9 kg, czyli całkiem sporo (choć znam modele ważące nawet 8 kg). Podczas użytkowania nie odczujesz jednak tego negatywnie. Koła są duże i gumowane. Płynnie przemieszczają korpus, nie rysując delikatnych, a kosztownych podłóg, np. dębowych.

Mówimy też o domowym odkurzaczu bezworkowym do 500 zł z regulacją mocy. Dużo większą nowinkę stanowi wąż Flexi. Nazwa ma swoje uzasadnienie. Wąż jest tak elastyczny, że wytrzymuje znaczne skręcenie, w zasadzie zrobienie z niego swego rodzaju… kokardki. Mocno mnie to zadziwiło.

A teleskopowa rura? Na pokładzie. Zwijacz przewodu zasilającego? Oczywiście obecny. Producent tak dobrze przemyślał budowę, że zastosował nawet uchwyt zbiornika na śmieci. Doceniam to, zwłaszcza że pojemnik ma przecież 2 l, czyli dużo na tle konkurentów. Z łatwością wysypiesz zebrane śmieci do kosza, niwelując ryzyko wzbicia kurzu w powietrze.

Nie dziwi mnie ogrom pozytywnych opinii dla tego urządzenia. Mówimy o efektywnym i funkcjonalnym odkurzaczu bez worka do 500 zł. Ścisła czołówka w tej cenie.

Tani odkurzacz bezworkowy do 500 zł SilverCrest SBZBK 850 A1

Tani odkurzacz bezworkowy do 500 zł SilverCrest SBZBK 850 A1

Ranking odkurzaczy bezworkowych do 500 zł bez modelu SilverCrest? To by nie miało sensu! Ten taniutki sprzęt osiąga wysoką moc, jednocześnie zachwycając systemem filtracji oraz wyposażeniem. Prześledźmy wspólnie charakterystykę tego niedrogiego urządzenia do odkurzania.Atrakcyjny cenowo, a mocny

Polecane tanie odkurzacze bez worka muszą być mocne. Tylko wtedy poradzą sobie z dywanami i spoczywającą na nich sierścią. SilverCrest SBZBK 850 A1 należy do ekipy tanich i dobrych sprzętów, które skutecznie wciągają brud. Korzysta z aż 850 W mocy!

Cecha wyróżniająca, lecz najistotniejsze, że silnik wykorzystuje tę wartość. Zamienia ją bowiem na imponujący ciąg powietrza.

Coś Ci się rozsypało? Pies naniósł brud? A może po prostu minęło sporo czasu od ostatniego odkurzania? W każdym z tych przypadków odkurzacz z Lidla świetnie sobie poradzi. Ułatwi Ci wykonywanie domowych obowiązków, nie marnując czasu (a tym samym energii… tej elektrycznej, jak i Twojej).

Szczerze mówiąc, nie wiem, jak producent zmieścił taki potencjał w niewielkiej konstrukcji. To przecież kompaktowy odkurzacz bezworkowy do 500 zł. Ideał do mniejszego mieszkania w bloku. Łatwo go gdzieś schowasz, a całość waży tylko 3,6 kg. Bardzo rzadko widuję jeszcze lżejsze modele.

Kompleksowe odkurzanie

Ten odkurzacz z dużą mocą ssania da Ci szerokie zastosowanie. Odkurzanie wykładzin i podłóg twardych to podstawy, które rozpoczynają wielozadaniowość. Uzupełniają ją dodatkowe końcówki. SilverCrest nie kombinował z kilkoma nasadkami podłogowymi. Zawarł za to te mniejsze.

Ssawką do tapicerki zbierzesz kurz bądź okruchy z kanapy, a to tylko prosty przykład. Szczelinówka? Wiadomo, głównie wąskie zakamarki, szczeliny, pajęczyny itp. Znalazło się też coś z włosiem, a konkretniej bardziej okrągła końcówka. Co nią odkurzysz? No cóż… co tylko zechcesz, chociażby regał, klawiaturę lub różne bibeloty.

Wszystkie dodatki przechowasz na uchwycie, więc trudno je zgubić. A że rura jest teleskopowego typu, wygodnie wysprzątasz swoje lokum, nie tracąc wielu sił. O to chodzi w najlepszych odkurzaczach bezworkowych do 500 zł.

Tani odkurzacz bezworkowy do 500 zł RoboJet Handy

Tani odkurzacz bezworkowy do 500 zł RoboJet Handy

Kolejny opłacalny odkurzacz bezworkowy do 500 zł o dużej mocy ssania. Precyzyjnie oczyścisz nim dywany z sierści oraz prędko zbierzesz okruchy z twardej powierzchni. Dodatkowe akcesoria przydadzą Ci się z kolei do usuwania kurzu z mebli i innych obiektów.Niewielki wydatek, duże zastosowanie

Czy bardzo tani odkurzacz bezworkowy może być dobry? RoboJet Handy to kolejny dowód, że tak, jak najbardziej! Osiąga 700 W, pozostając całkiem energooszczędnym odkurzaczem. W pełni wykorzystuje energię elektryczną, gdyż wciąga jak szalony różnego rodzaju śmieci, w tym włosy i sierść.

Rączka na wężu idealnie leży w dłoni, a dodatkowo zapewni Ci łatwą regulację mocy. Miejsca na śmieci jest pod dostatkiem. 2,2 l to trudna do przebicia wartość. Najważniejsze, że wcale nie skutkuje jakąś ekstremalną wagę (bo 5,5 kg). Wciąż mówimy o niedużym odkurzaczu bezworkowym dobrej jakości.

Wiesz już, że w szybkim tempie wysprzątasz swoje dywany i podłogi. To samo dotyczy jednak tapicerki, mebli oraz zakamarków domostwa. Producent nie oszczędzał na dodatkowym wyposażeniu. Szczelinówka, szczotka z włosiem oraz ta do tapicerki uzupełniają cały zestaw.

Cykloniczny odkurzacz bezworkowy do 500 zł

Technologia cyklonowa to coś, co zachęca do zakupu dobrego odkurzacza bezworkowego do 500 zł z rankingu. Stopień zapełnienia zbiornika nie ma tu znaczenia. Nawet będąc blisko wskaźnika typu max, wydajność nie spadnie. Ważna zaleta w porównaniu do tradycyjnych urządzeń z workiem.

Cyklony sprzyjają również usuwaniu alergenów. Tworzą wirowy ruch powietrza. Oddzielają zanieczyszczenia od tego, co wydmuchują. Nie obawiasz się cząsteczek kurzu, bo nie zostaną z powrotem wypuszczone do Twojego salonu, pokoju czy sypialni.

Test odkurzaczy bezworkowych do 500 zł jasno pokazuje, że RoboJet Handy to świetny przykład nowoczesnego modelu cyklonowego. Docenisz go, gdy zmagasz się z alergią. Tak samo gdy zależy Ci na wysokiej i stałej wydajności wciągania zabrudzeń.

Tani odkurzacz bezworkowy do 500 zł Zeegma Zonder Base Jet

Tani odkurzacz bezworkowy do 500 zł Zeegma Zonder Base Jet

Popularny odkurzacz bezworkowy do 500 zł. Nie dziwi mnie to, że tak dobrze się sprzedaje. Bardzo mocny, z wydajnym system filtracji, nie za ciężki, nie za duży i jeszcze świetnie wyposażony – tak można go krótko opisać. Poznaj jednak więcej zalet w poniższej opinii.Ogromna siła ssania

Szybki rzut oka na specyfikację Zeegma Zonder Base Jet zdradzi Ci, że pobiera aż 899 W mocy. Co za tym idzie, realna siła ssąca nie może zawodzić. I nie zawodzi, bo wręcz zachwyca! Zeegma osiąga ciśnienie robocze na poziomie 20000 Pa. Wartość, która zamienia ten kompaktowy sprzęt w kombajn do sprzątania.

Bez trudu wygarniesz z dywanu gęstą sierść, jak i głęboko tkwiące drobiny. Odkurzanie parkietu, gresu czy płytek to małe piwo dla tak wydajnego urządzenia. Do dyspozycji masz zarówno uniwersalną ssawkę, jak i turboszczotkę. Jeszcze bardziej przyspieszy wciąganie np. włosów bądź wspomnianej już sierści.

5-metrowy kabel nie ograniczy za bardzo zasięgu działania. Czasu odkurzania bez wysypywania śmieci nie zdegraduje z kolei 2-litrowy zbiornik. Sprzęt waży przy tym 4,93 kg, czyli nie za dużo. Jak tu nie polubić takiego urządzenia? Zwłaszcza że producent dorzucił do zestawu mniejsze końcówki (również takie z włosiem).

Przyjazny dla alergików

Dobry odkurzacz bezworkowy do 500 zł z filtrem HEPA? A co powiesz na 2 takie filtry?! Tak, Zeegma Zonder Base Jet wyróżnia się tym rozwiązaniem. Przetacza więcej powietrza niż inne urządzenia. Najistotniejsze, że jest ono pozbawione alergenów.

Jasne, proces opróżniania zbiornika zawsze może wzbić nieco kurzu w powietrze. Dotyczy to jednak każdego innego modelu bez worka, a ze zbiornikiem. Sam proces odkurzania skutkuje perfekcyjnym filtrowaniem tego, co wypuszcza Zeegma.

Nie ma się tu do czego przyczepić, a to przecież wydajny odkurzacz bezworkowy do 300 zł (a czasem nawet 250 zł, zależnie od aktualnych cen w sklepach). Absolutna perełka z mojego zestawienia!

Tani odkurzacz bezworkowy do 500 zł Karcher VC 3 1.198-125.0

Tani odkurzacz bezworkowy do 500 zł Karcher VC 3 1.198-125.0

Już sama barwa tego sprzętu mocno sugeruje, od jakiego producenta pochodzi. Odkurzacz bezworkowy Karcher przekonał mnie kompaktowością, filtrem HEPA, a przede wszystkim zadowalającą mocą ssącą. Szybciej odkurzysz nim swoje lokum, nie tracąc na to zbyt wielu sił. Poznaj szczegóły, które zawarłem w recenzji!Mały, ale mocny odkurzacz bez worka

700 W mocy nie robi furory, przynajmniej na papierze. Ot, taki standardowy wynik dla bardzo taniego modelu. Realne możliwości wybijają się jednak ponad standard dla tego segmentu cenowego. Karcher VC 3 1.198-125.0 radzi sobie z wykładzinami o różnej grubości runa. Bez kłopotu zbierzesz nim sierść.

Nie głowisz się przy tym, gdzie postawić sprzęt po odkurzaniu. To mały egzemplarz, w dodatku ciekawy wizualnie. Wygląda na dużo droższy, przynajmniej w mojej ocenie. Waży 4,4 kg, zapewniając 5-metrowy przewód. Bez rekordów, ale i bez rozczarowania w tych 2 ważnych parametrach.

Pamiętaj jednak o pojemności zbiornika na śmieci. 0,9 l to stosunkowo niewiele, szczególnie gdy zamierzasz odkurzać piętrowy dom. W mniejszym mieszkaniu nie zrobi Ci to już dużej różnicy.

Wysoka kultura pracy i solidne wykonanie

Obcując z Karcher VC 3 1.198-125.0, można mieć na początku mieszane uczucia. Konstrukcja wypada… plastikowo? Tak, to chyba odpowiedni epitet. Nie spotkasz tu kosmicznych materiałów wykonania, ale co z tego? Całość dobrze spasowano, wszystko trzyma się kupy.

Zastosowany silnik to solidna jednostka. Dlaczego tak uważam? Raz, że zamienia te 700 W mocy na silny ciąg powietrza; dwa, że nie nagrzewa się niebezpiecznie po dłuższym odkurzaniu. To niuans, cecha, o której rzadko ktoś myśli przed zakupem, lecz w praktyce istotna. Chyba zależy Ci na trwałym i bezawaryjnym odkurzaczu, prawda?

Listę zalet kompletuje odrobinę cichsza praca niż wielu innych modeli. Nadal daleko do poziomu, który uznałbym za bezgłośny, lecz odkurzacze cyklonowe takie już są. Najważniejsze, aby były skuteczne i nie męczyły użytkownika awariami. W tym wypadku tak właśnie jest, za co wyróżnienie w rankingu.

Tani odkurzacz bezworkowy do 500 zł Bosch BGS05X240

Tani odkurzacz bezworkowy do 500 zł Bosch BGS05X240

Dobrze oceniany odkurzacz z 6-metrowym przewodem, 700 W mocy i ultra kompaktową konstrukcją. Dobry do mieszkań, choć szeroki zasięg działania stanowi plus w większych domach. Porównanie odkurzaczy bez worka do 500 zł poskutkowało dla niego miejscem w klasyfikacji. Dowiedz się, z jakich jeszcze powodów tu trafił.Nieduży odkurzacz z długim przewodem

To rzadkość, aby odkurzacz w tej cenie miał kabel dłuższy niż 5 m. Tym bardziej unikalna cecha, że mówimy o ultra kompaktowym sprzęcie. Mimo to Bosch da Ci spory zasięg działania (dokładnie 9 m). Oszczędzisz czas i swoje plecy, nie musząc tak często przepinać urządzenia z gniazdka do gniazdka.

Jak to często bywa z najlepszymi odkurzaczami bezworkowymi do 500 zł, zaparkujesz urządzenie pionowo lub poziomo. Prościej przechowasz je chociażby w szafie czy jakimś zakamarku. Nie potrzebujesz ogromu miejsca na ten model, co doceniają osoby żyjące w mieszkaniach.

Wracając do kabla, rzecz jasna nie zabrakło zwijacza. Prędko schowasz przewód po odkurzaniu, nie musząc np. kręcić korbką (tak, tego typu mechanizmy nadal czasem się zdarzają).

Mocny i przemyślany silnik

Atrakcyjna cena nie wyklucza zastosowania wydajnego silnika. Bosch to kolejny dobry przykład na to. Ten niedrogi odkurzacz bez worka korzysta z układu o nazwie HiSpin Motor. Wyróżnia go aerodynamiczna konstrukcja z łopatkami. Dla Ciebie oznacza to tyle, że nic nie blokuje niepotrzebnie przepływu powietrza.

Moc mocą, lecz tego typu cechy mają w praktyce ogromne znaczenie. Wiele razy miałem do czynienia ze słabo zaprojektowanymi odkurzaczami. Ciągnęły sporo prądu, ale nie zamieniały go na mocny ciąg powietrza. Tutaj jest odwrotnie: 700 W mocy nie skutkuje nadmierną prądożernością, a kompaktowy Bosch i tak nadaje się na dywany.

Przy okazji spodobał mi się filtr PureAir. Blokuje drobnoustroje, nie wydmuchując ich na zewnątrz. Do tego ta część jest zmywalna, czym oszczędza kasę. Któż z nas nie lubi oszczędności na eksploatacji domowego sprzętu, hm?

Podsumowanie

Po poznaniu powyższego materiału wiesz już, jaki odkurzacz bezworkowy do 500 zł jest teraz najlepszy. Twój budżet wcale mocno Cię nie ogranicza. Nadal możesz liczyć na wysoką siłę ssącą oraz szereg innych atutów. Zresztą nie bez powodu ogólny ranking odkurzaczy bezworkowych gości wiele modeli do 5 stów.

W razie dodatkowych pytań lub chęci podzielenia się własną opinią skorzystaj z sekcji komentarzy.

Jeżeli rozważasz jeszcze przewodowe urządzenia, ale z workiem zamiast pojemnika, zobacz ranking odkurzaczy. Gdy nastawiasz się z kolei na jak najmniejszy wydatek, poznaj najtańsze odkurzacze do 200 zł, które warto kupić.

Oceń publikację
[Głosy: 1 Średnia: 5]

Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments