Odkurzacz do 200 zł – Ranking 2020

odkurzacz do 200 zł - ranking, opinie, jaki wybrać

Niedrogie odkurzacze workowe do 200 zł wciąż mają się dobrze. Oferują zwykle wysoką moc i wielu osobom w zupełności wystarczają. Postanowiłem sprawdzić, które z nich są teraz najlepsze. Efektem tego jest ranking, opinie i uzasadnienie moich wyborów.

Nie trzeba wydawać fortuny, aby kupić dobry odkurzacz workowy. Te do 200 zł dają radę pod względem mocy, trwałości i innych ważnych cech… o ile dobrze się wybierze.

I tutaj z pomocą przychodzi mój ranking niedrogich odkurzaczy do 200 zł. Na podstawie własnych doświadczeń, analizy rynku i przeprowadzonych testów wyselekcjonowałem kilka perełek. Nie wydasz dużo, a zyskasz porządny odkurzacz.

Najlepsze odkurzacze workowe do 200 zł

ZdjęcieModelCenyMocHałasPoj. workaKabelWaga
odkurzacz workowy AMICA Surazo VM10581. AMICA Surazo VM1058MediaExpert
Electro
Neonet
900 W79 dB2 l5 m4,9 kg
tani odkurzacz workowy AMICA Ora VM10342. AMICA Ora VM1034 lub VM1033MediaMarkt
Neonet
900 W78 dB1,5 l5 m4,8 kg
odkurzacz workowy Zilan ZLN84713. Zilan ZLN8471MediaExpert
Ceneo
1200 W79 dB2 l5 m4 kg
tani odkurzacz workowy Hyundai VC0074. Hyundai VC007MediaExpert
EURO

Neonet
750 W77 dB2 l5 m4,5 kg
tani odkurzacz workowy Sencor SVC 45RD-EUE35. Sencor SVC 45RD-EUE3MediaExpert
Ceneo
850 W79 dB1,5 l5 m3,6 kg

Odkurzacze do 200 zł – Opinie

A teraz wyjaśnienie moich wyborów w formie zwięzłych i subiektywnych opinii. Zobacz, co oferują najlepsze odkurzacze do 200 zł.

1. AMICA Surazo VM1058

odkurzacz workowy AMICA Surazo VM1058

W tej cenie odkurzacz kompletny. Dużo więcej nie można oczekiwać… a i dużo więcej wcale nie trzeba!

Dobrze skonstruowana ssawka w połączeniu z 900 W mocy wciąga kłęby kurzu, sierści, okruszki, większe śmieci i niewidoczne drobiny, które mają jak najszybciej zniknąć z podłogi czy wykładziny. Siłę ssącą wyregulujesz za pomocą suwaka.

Zastosowane kołka są miękkie, poruszają się cicho i nie rysują delikatniejszych podłóg. Teleskopowa rura wykonana z metalu, dzięki regulacji, będzie wygodna dla osób o odmiennym wzroście.

Wszystkie zanieczyszczenia trafiają do 2-litrowego worka. Wiąże się z nim także sygnalizacja: braku włożonego worka lub nadmiernego zapełnienia aktualnie używanego. Całość dopełnia filtr EPA 12, który oczyszcza wydmuchiwane z odkurzacza powietrze.

Wydajny, funkcjonalny, solidnie wykonany – taki właśnie jest ten odkurzacz workowy do 200 zł!

Kup testowany produkt w sklepie - ikonka, grafika

2. AMICA Ora VM1034 lub VM1033

tani odkurzacz workowy AMICA Ora VM1034

Mocne (900 W) i niedrogie odkurzacze, które różnią się kolorystyką, a także tym, że model z wyższym numerem ma miękkie kółka.

Oba sprawnie wciągają nieczystości z posadzki. Radzą sobie ze zwierzęcą sierścią i grubszymi dywanami.  Takiego sprzętu użyjesz w różnych warunków, ciesząc się wysoką skutecznością odkurzania.

Nie zabrakło metalowej rury teleskopowej z regulacją wysokości, dobrego wyposażenia, wysuwanej szczotki z głównej ssawki odkurzającej czy zwijanego kabla o długości 5 metrów.

Ogólnie biorąc, porządne i nie za drogie odkurzacze, dzięki którym szybko pozbędziesz się kurzu, okruszków czy sierści.

Kup testowany produkt w sklepie - ikonka, grafika

3. Zilan ZLN8471

odkurzacz workowy Zilan ZLN8471

Prawdziwa bestia pod względem mocy! Zdecydowanie najmocniejszy odkurzacz z całej stawki, co wiele osób od razu zachęci do zakupu. I wcale nie jest znacząco głośniejszy od reszty rankingu.

W zestawie ma materiałowy worek (pojemność 2 l), który można prać (a obsługuje też w zasadzie każdy worek o tej samej pojemności). Jest do tego lekki, wygodny w użytkowaniu i dobrze wyposażony.

Jeżeli nie przeszkadza Ci brak teleskopowej i metalowej rury (są dwie plastikowe w zestawie), to zamów go.

Przy okazji zobacz test odkurzacza Zilan ZLN8471, bo tak się złożyło, że miałem przyjemność sprawdzać jego możliwości, a wnioski opisałem w obszernej recenzji.

Kup testowany produkt w sklepie - ikonka, grafika

prorankingi polecają - odznaczenie

4. Hyundai VC007

tani odkurzacz workowy Hyundai VC007

Nie jest tak mocny jak wcześniejsze odkurzacze do 200 zł, choć producent obiecuje wysoką wydajność dzięki silnikowi Eco.

Zaletę z pewnością stanowi elektroniczna regulacja mocy na korpusie w formie pokrętła. Jest także filtr HEPA 13, metalowa rura teleskopowa i końcówka poduszkowa, którą odkurzysz również materace i kanapy.

Tani i funkcjonalny odkurzacz, aczkolwiek szkoda, że nie o takiej sile ssącej co poprzednicy. Stąd też niższe miejsce w klasyfikacji.

Kup testowany produkt w sklepie - ikonka, grafika

5. Sencor SVC 45RD-EUE3

tani odkurzacz workowy Sencor SVC 45RD-EUE3

Zestawienie niedrogich odkurzaczy workowych kończy najtańszy z nich. Nie ma metalowej rury z płynną regulacją, a dwie plastikowe.

Mało funkcjonalny, bardzo budżetowo wykonany, ale mimo wszystko broni się dobrym stosunkiem mocy do niskiej ceny. Dlatego też zdecydowałem się na zawarcie go w rankingu.

Kup testowany produkt w sklepie - ikonka, grafika

Jak widzisz, niedrogie odkurzacze workowe często mają podobne funkcje do dużo droższych, a w dodatku nie zawodzą pod względem mocy. A czyż nie to jest w tej kategorii najważniejsze? Myślę, że najlepiej na to odpowie kolejna część tego materiału, czyli moje kryteria wyboru. Jest to jednocześnie poradnik zakupowy.

Jak wybrałem
odkurzacze do 200 zł?

Kierowałem się gruntowną analizą rynku i odpowiednią interpretacją parametrów. We wszystkim pomogło mi to, że miałem do czynienia z wieloma odkurzaczami workowymi do 200 zł. Z tymi dużo droższymi zresztą też, dzięki czemu zyskałem dodatkowo dobry punkt odniesienia.

W każdym razie poniżej rozpiska głównych priorytetów przy ocenianiu niedrogich odkurzaczy:

 • Moc – a w zasadzie to, jak się przekłada na praktyczną efektywność odkurzania (czyli siłę zasysania powietrza z zabrudzeniami). Każdemu zależy, aby zakupiony odkurzacz radził sobie w trudnych warunkach (długowłose dywany, masa śmieci na podłodze, kłęby kurzu, sierść zwierząt itp.). Wiedz jednak, że niektórzy producenci troszkę przekłamują z podawaną mocą. Wyniki na papierze różnią się od tych w rzeczywistości. Udało mi się jednak przedstawić wiele bardzo mocnych modeli. Najlepszym dowodem na to jest odkurzacz Zilan. Odpowiednio wydajny silnik to absolutna podstawa, więc priorytet przy tym aspekcie był zdecydowanie najwyższy.
 • System filtracji – szczególnie ważny dla alergików, a także rodziców z małymi dziećmi. Jeżeli w odkurzaczu spoczywa dobry filtr (np. typu HEPA), to wydmuchiwane powietrze będzie wolne od pyłków, roztoczy, kurzu, alergenów czy innych bakterii. Doceniałem więc filtry lepszej klasy.
 • Elektroniczna regulacja mocy – w cenie do 200 zł jest bardzo miłym dodatkiem. Szybko i precyzyjnie dostosujesz moc do odkurzanej powierzchni. Regulacja tego typu znajduje się na korpusie sprzętu (zazwyczaj pod postacią pokrętła, a rzadziej suwaka). Nie uznaję tego rozwiązania za koniecznie w odkurzaczach do 200 zł, ale stawiałem przy nim plusik.
 • Metalowa i teleskopowa rura – oprócz tego, że jest trwalsza od plastiku, daje także możliwość zmiany wysokości w locie. Inaczej regulacja wysokości spoczywa na tym, że albo zamontujesz jedną plastikową rurę, albo dwie. Przyjemny akcent w tak niskim segmencie cenowym, choć sporo osób się bez tego obejdzie.
 • Wyposażenie – zazwyczaj wygląda całkiem podobnie, co udowadnia przegląd odkurzaczy do 200 zł. Oprócz głównej głowicy odkurzającej podstawą jest szczelinówka. Niejednokrotnie bywa hybrydowa, czyli z wysuwanym włosiem. Co jeszcze? Głównie wąska ssawka, np. do tapicerki mebli (mnie często się przydaje do odkurzania samochodu). Wracając do podstawowej końcówki, w wielu odkurzaczach na przycisk wysuwa się z niej miękkie włosie. Lepiej penetruje dywany, zbierając z nich najmniejsze okruszki. W tym punkcie właściwie nikt za bardzo się nie wybija wśród modeli do 200 zł. Bardziej chodziło więc o to, aby nie brakowało żadnego z wymienionych elementów – inaczej dopisywałem mały minus.
 • Koszt i dostępność worków – ważna cecha, o której wiele osób zapomina. Mowa przecież o odkurzaczach workowych, więc siłą rzeczy owe worki trzeba czasem wymieniać… choć nie zawsze! Znów odniosę się do Zilana, ponieważ ma materiałowy worek wielokrotnego użytku, możliwy do wyprania (w 40°C). A nawet jeżeli pranie go w pralce nie bardzo Ci pasuje, to wchodzą do niego uniwersalne worki 2-litrowe. I o to właśnie chodzi – żeby nie musieć zamawiać worka z drugiego końca świata, a dostać go w najbliższym sklepie, oczywiście tanio.
 • Długość przewodu zasilającego – standardem jest 5 metrów, więc wynik poniżej tej wartości działał na niekorzyść. Zasięg pracy jest istotny. Zresztą nie tylko kabel na to wpływa, a również wąż i rura metalowa/plastikowa. Must have stanowił za to system zwijania kabla, ponieważ nawet najtańsze odkurzacze powinny go oferować.
 • Cechy konstrukcyjne – mowa przede wszystkim o łatwym i wygodnym dostępie do worka czy filtrów. Zwracałem też uwagę na uchwyty służące przenoszeniu odkurzacza. Powinny być rozsądnie rozmieszczone i poręczne. Całość dopełniały dobrze zaprojektowane kółka (najlepiej miękkie lub czymś powlekane) oraz możliwość postawienia odkurzacza (pozycja pionowa, a nie tylko pozioma). Jeżeli to wszystko się zgadzało, to opinia o konstrukcji musiała być pozytywna, wpływając na miejsce w rankingu odkurzaczy do 200 zł.
 • Stosunek ceny do możliwości – czyli wszystkie powyższe cechy zestawione z kwotą, którą woła producent danego sprzętu. Szukając dobrego odkurzacza do 200 zł, każdy chce przy okazji zaoszczędzić, więc zadbałem o to, aby propozycje zakupowe były po prostu jak najbardziej opłacalne. Udało się! Zresztą… nie było to takie trudne, gdyż modele z workami są ogólnie najtańsze w stosunku do mocy, którą oferują.

A co miało dla mnie mniejsze znaczenie przy analizie? Przede wszystkim waga, wymiary, a co za tym idzie, pojemność worka. Bynajmniej nie dlatego, że jest to nieistotne. Bardziej chodzi o indywidualne wymagania. Jedna osoba woli masywniejszy, ale stabilniejszy odkurzacz, a inna jak najmniejszy i najlżejszy. Różnie bywa, więc ominąłem ten aspekt przy układaniu dokładnych kryteriów wyboru.

W przypadku każdego urządzenia do odkurzania duże znaczenie ma generowany hałas. Popatrz teraz na tabelkę na początku – wszystkie modele są dość hałaśliwe, ale to konsekwencja ich mocy. Jeśli zależy Ci na jak najcichszym odkurzaniu, to wybierz model z regulacją mocy. Ceną za to będzie jednak niższa efektywność wciągania zabrudzeń z posadzki.

Zwróć przy okazji uwagę, że kolejność miejsc w rankingu jest trochę umowna. Kierowałem się w głównej mierze mocą i skutecznością odkurzania, co jest oczywiste, lecz reszta cech bardziej zależy od Twoich preferencji. Niektórym nie przeszkadza brak regulacji czy metalowej rury, a inni koniecznie tego wymagają.

Skład rankingu jest jednak taki, że każdy znajdzie dla siebie najlepszy odkurzacz do 200 zł. Moje rekomendacje i porady już znasz, więc bez problemu zamówisz coś z listy.

Poradniki, które mogą Cię zainteresować:

Zobacz też inne rankingi:

Podoba Ci się na PROrankingach? Jeżeli tak, to:

 • Zalajkuj profil FB PROrankingów, gdyż znajdziesz na nim najświeższe informacje o aktualizacjach oraz planach na nowe materiały.
 • Dołącz do grupy Porady RTV/AGD na Facebooku, bo w tym miejscu szybko uzyskasz pomoc odnośnie wyboru sprzętu, a także będziesz na bieżąco z najlepszymi promocjami w elektromarketach.

[Głosów: 5   Average: 5/5]

Dodaj komentarz

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments