W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Dobra waga łazienkowa Ranking 2024

Łukasz Proszek
Aktualizacja:  24 kwietnia 2024
Komentarze:  0

Dokładna waga łazienkowa nie tylko precyzyjnie Cię zważy. Jeśli kupisz inteligentny sprzęt analityczny, dowiesz się mnóstwa rzeczy o swoim organizmie. Co ciekawe, wcale nie musisz wydawać na to fortuny. Nie wierzysz? Zobacz mój aktualizowany i niezależny ranking. Prędko i trafnie kupisz nową wagę!

Najlepsza waga łazienkowa - ranking, opinie, jaką kupić?

Waga łazienkowa, czyli pozornie prosty sprzęt o jednym zadaniu… Ale czy na pewno? Najnowocześniejsze wagi analityczne dokonują czasem i 10 pomiarów, np. tkanki tłuszczowej, mięśniowej, masy kości czy wskaźnika BMI.

Ten inteligentny sprzęt dostarczy Ci sporo informacji o Twoim ciele. Wystarczy, że dobrze wybierzesz.

Dokonasz tego, kierując się poniższym rankingiem z opiniami. Zobaczysz w nim profesjonalne wagi łazienkowe, nawet z Bluetooth, Wi-Fi i rozbudowanymi aplikacjami mobilnymi!

Ranking wag łazienkowych 2024 - TOP 10

Xiaomi Mi Body Composition Scale 2

Profesjonalna waga łazienkowa z funkcją Bluetooth. Pomaga w kontrolowaniu masy ciała, a wszystkie wyniki automatycznie zapisze w specjalnej aplikacji w smartfonie. Urządzenie wyposażono w czytelny wyświetlacz LED oraz szeroką matę na stopy gwarantującą lepszą powierzchnię styku. Waga oferuje SENSOR G, który dokonuje pomiaru z dokładnością do 50 g.

To najlepsza waga łazienkowa na rynku. Cechuje ją duża dokładność oraz możliwość wykonywania 13 dodatkowych pomiarów. Dzięki nim sprawdzisz poziom wody w swoim organizmie, masę mięśniową czy też ilość tkanki tłuszczowej. Wagę wykorzystasz także do odczytu poziomu zawartości białka tkanki mięśniowej. Otrzymane dane bez problemu przeniesiesz do swojej aplikacji.

Ocena produktu: 9.81/10
Garmin Index S2 Biały (010-02294-13)

Godna polecenia waga łazienkowa z pomiarem BMI. Sprawdzi się zarówno dla sportowców, jak i innych osób chcących kontrolować parametry swojego ciała. Urządzenie oferuje wbudowany kolorowy wyświetlacz oraz odporną na zarysowania platformę wykonaną z wysokiej jakości szkła. Ta biała waga działa na baterie AAA, a jej dokładność pomiaru wynosi 100 g. Z kolei maksymalne obciążenie to 180 kg.

Ranking wag łazienkowych uwzględnił ten model ze względu na precyzję wykonania oraz wygodę użytkowania. Uzyskane wartości bardzo łatwo nie tylko zapiszesz w pamięci urządzenia, ale również przeniesiesz do swojego telefonu za pomocą specjalnej aplikacji. Umożliwia to wbudowane Wi-Fi. To wygodne rozwiązanie, kiedy wszystkie wyniki chcesz mieć zawsze pod ręką.

Ocena produktu: 9.71/10
Huawei Scale 3

Wytrzymała waga łazienkowa z dokładnymi pomiarami. Przydatna podczas kontrolowania masy ciała oraz dbania o sylwetkę. Urządzenie oferuje wbudowane Wi-Fi, dlatego połączysz je ze specjalną aplikacją producenta. Dzięki niej uzyskasz dostęp do analiz, wskazówek oraz raportów dotyczących Twojego stanu zdrowia. Wszystkie dane odczytasz na telefonie, niezależnie od miejsca, w jakim się znajdujesz.

Ta dobra waga łazienkowa oprócz tradycyjnego pomiaru masy ciała, nadaje się także do sprawdzenia ilości płynów w organizmie oraz szybkości tętna. Z jej wykorzystaniem odczytasz również informacje dotyczące przemiany materii i wskaźnika masy tłuszczowej. Dokładność pomiaru tego urządzenia wynosi 100 g, a maksymalne obciążenie 150 kg.

Ocena produktu: 9.64/10

Omron BF511

Omron BF511

Elektroniczna waga łazienkowa z automatycznym wyłączaniem. Za jej pomocą sprawdzisz ilość tłuszczu, wskaźnik BMI oraz metabolizm spoczynkowy. Sprzęt nadaje się do wykorzystania w placówkach medycznych oraz klubach sportowych, co świadczy o jego dokładności oraz profesjonalnym wykonaniu. Urządzenie w swojej pamięci zapamiętuje dane dla 4 użytkowników.

Test wag łazienkowych pokazuje, że to dobrze oceniany model. Wykorzystasz go do sprawdzania parametrów dotyczących własnego ciała oraz zdolności fizycznej. W odróżnieniu od innych urządzeń na rynku Omron BF511 oferuje wbudowane czujniki na ręce, pomocne w przypadku określenia niektórych wartości. Sprzęt dodatkowo charakteryzuje się prostą obsługą i dokładnością pomiaru do 100 g.

Ocena produktu: 9.54/10

Omron Viva

Omron Viva

Dokładna waga łazienkowa z aplikacją. Przyda Ci się do monitorowania parametrów oraz masy ciała. Bez dodatkowych urządzeń dokonasz pomiaru ciśnienia krwi i obliczysz ilość kalorii potrzebnych do utrzymania prawidłowej diety. Sprzęt działa za pomocą specjalnej aplikacji instalowanej na telefonie. Wszystko to daje Ci możliwość prowadzenia zapisków z danymi na temat masy ciała oraz pracy serca.

To dobrej jakości urządzenie zapewnia o wiele bardziej precyzyjne pomiary niż tradycyjne wagi łazienkowe. Duża w tym zasługa specjalnych funkcji i ustawień zastosowanych przez producenta. Dla większego bezpieczeństwa model przeszedł liczne testy kliniczne potwierdzające skuteczność jego działania. Z wagą kontrolujesz masę ciała z dokładnością do 100 g.

Ocena produktu: 9.41/10

Beurer BF 720

Beurer BF 720

Czarna waga łazienkowa z dużym wyświetlaczem. Po połączeniu z telefonem odczytasz wszystkie zapisane w jej pamięci parametry. Urządzenie dodatkowo wyposażono w szybką łączność Bluetooth 4.0 idealną dla nowoczesnych smartfonów z systemem Android oraz iOS. Łatwo uzyskasz informacje dotyczące tkanki tłuszczowej, ilości wody w organizmie, masy kostnej i mięśniowej.

To dobra waga łazienkowa, która zapamiętuje do 30 pomiarów. Oprócz tego odznacza się specjalną funkcją zarezerwowaną wyłącznie do profesjonalnych urządzeń. To automatyczne rozpoznawanie i to aż 8 użytkowników. Obsługa urządzenia nie sprawi Ci problemów. Wejdź na platformę, a wagę uruchomią specjalne elektrody wyprodukowane ze stali.

Ocena produktu: 9.34/10

SilverCrest waga diagnostyczna

SilverCrest waga diagnostyczna

Przystępna cenowo waga diagnostyczna z Lidla. Z dużą dokładnością pokazuje ciężar ciała, masę mięśniową, ilość wody w organizmie oraz tkanki tłuszczowej. Dzięki niej dowiesz się także wszystkiego na temat zapotrzebowania kalorycznego. Urządzenie do swojego działania wykorzystuje funkcję Bluetooth potrzebną do przesyłania wyników w celu wykonania analizy graficznej.

Urządzenie oferuje specjalną funkcję Step On pozwalającą na automatyczne uruchomienie bezpośrednio po wejściu na platformę. Nie musisz więc włączać go przy użyciu przeznaczonych do tego przycisków. Podobna sytuacja dotyczy wyłączania. Sprzęt zrobi to zaraz po pokazaniu wszystkich wyników i zejściu ze szklanej tafli. Oprócz tego model charakteryzuje 5 stopni aktywności.

Ocena produktu: 9.23/10

YUNMAI S M1805

YUNMAI S M1805

Waga elektroniczna z dokładnością do 100 g i dużą ilością dodatkowych funkcji. Niewątpliwą zaletą urządzenia jest możliwość łączności ze smartfonami i kontrolowanie wszystkich wyników niezależnie od miejsca, w jakim przebywasz. Za pomocą tego modelu sprawdzisz nie tylko masę swojego ciała. Uzyskasz też informacje na temat tkanki tłuszczowej i ilości płynu w organizmie.

Kiedy wahasz się, jaką wagę łazienkową wybrać, rozważ zakup tego modelu. Dzięki niemu dowiesz się kilku ciekawych faktów dotyczących własnego ciała, a co najważniejsze, wszystko sprawdzisz wygodnie w telefonie komórkowym. Sprzęt uzyska dla Ciebie również dane na temat wskaźników BMR oraz BMI, istotnych dla przemiany materii i poprawnej wagi ciała.

Ocena produktu: 9.15/10

Xiaomi Mi Smart Scale 2

Xiaomi Mi Smart Scale 2

Bezawaryjna waga do 150 kg z niewidocznym ekranem. Cechuje się profesjonalnym wykonaniem, do którego wykorzystano trwałe i wytrzymałe materiały oraz nowoczesne rozwiązania. Grubość platformy wynosi zaledwie 14,75 mm, dlatego wygodnie przechowujesz sprzętu. Do produkcji urządzenia wykorzystano wysokiej jakości stal gwarantującą bezawaryjność oraz ochronę przed korozją.

Solidne materiały to także duża wytrzymałość wagi i jej długie użytkowanie. Dla jeszcze większego bezpieczeństwa platformę pokryto specjalnym materiałem antypoślizgowym. Sprytnym rozwiązaniem, jakim zastosował producent, jest niewidoczny ekran uruchamiający się dopiero przy pomiarze. Waga oferuje także opcję Bluetooth. Bez problemu połączysz ją z telefonem.

Ocena produktu: 9.03/10

SilverCrest szklana waga łazienkowa

SilverCrest szklana waga łazienkowa

Tania, szklana waga łazienkowa, którą kupisz w sklepach Lidl. Wyposażona w 4 specjalne czujniki umożliwia pomiar masy z dokładnością do 100 g. Wynik odczytasz za pomocą czytelnego wyświetlacza LCD. Maksymalne obciążenie tego modelu wynosi 180 kg. Waga dodatkowo zapewnia wskaźnik przeciążenia oraz zużycia baterii, co gwarantuje ciągłość pracy.

Tę tanią, a jednocześnie dobrą wagę wykonano z wysokiej jakości szkła hartowanego o grubości 6 mm. To komfortowe rozwiązanie pod względem przechowywania, ponieważ nie potrzebujesz dużej ilości wolnego miejsca na urządzenie. Antypoślizgowe nóżki zwiększają Twoje bezpieczeństwo w trakcie pomiaru oraz decydują o stabilności sprzętu, niezależnie od rodzaju podłoża.

Ocena produktu: 8.98/10

Najlepsze wagi łazienkowe - Ranking 2024

Waga łazienkowa Xiaomi Mi Body Composition Scale 2

waga łazienkowa Xiaomi Mi Body Composition Scale 2

Xiaomi Mi Body Composition Scale 2 to wysokiej jakości waga łazienkowa z Wi-Fi. Dokonasz na niej nie tylko pomiaru ciała, ale również zważysz produkty spożywcze, takie jak owoce lub warzywa o masie równej bądź większej niż 100 g. Jakie inne zalety ma to urządzenie? O tym w poniższej opinii!


Sprawdź ceny Xiaomi Mi Body Composition Scale 2

MediaExpert

EURO
MediaMarkt


Inteligentna waga łazienkowa

Xiaomi Mi Body Composition Scale 2 różni się od innych dostępnych modeli. Oprócz tradycyjnego pomiaru tkanki tłuszczowej określa również inne wartości dotyczących Twojego ciała.

To ważna kwestia, kiedy zależy Ci na dokładniejszym sprawdzeniu swojego stanu zdrowia. Za pomocą urządzenia szybko uzyskasz informacje na temat ilości wody w organizmie, masy mięśniowej oraz ciężaru kości.

To nie wszystko, co oferuje ta najlepsza waga łazienkowa na rynku. Z powodzeniem wykorzystasz ją, jeśli chcesz się dowiedzieć czegoś więcej np. na temat poziomu zawartości białka tkanki mięśniowej. W efekcie masz pod ręką szereg danych, mogąc łatwo śledzić swoje postępy.

Wygodne i precyzyjne ważenie

Urządzenie dokonuje pomiaru z dokładnością do 50 g. To bardzo ważne w przypadku profesjonalnych diet lub kontrolowania masy ciała ze względów medycznych.

Ale to nie wszystko, co wpływa na komfort użytkowania tego modelu. Uzyskane wyniki za pomocą funkcji Bluetooth i Wi-Fi łatwo przeniesiesz do aplikacji w swoim telefonie. Zyskasz dzięki temu pełną kontrolę nad parametrami dotyczącymi własnej sylwetki.

Xiaomi Mi Body Composition Scale 2 przyda się również do warzyw, owoców i innych produktów spożywczych. Za pomocą urządzenia łatwo sprawdzisz ich wagę, jeśli masa poszczególnych składników wynosi więcej niż 100 g.

Zapamiętywanie danych dla każdego

Ta inteligentna, dobra waga łazienkowa z pomiarem tkanki tłuszczowej będzie idealnym wyborem w przypadku większej liczby domowników. Bez problemu zapamięta wszystkie dane nawet dla 16 osób!

Wystarczy, że stworzysz osobne profile, aby już po chwili móc kontrolować poszczególne wartości dotyczące własnego ciała. Wszystkie dane szybko odczytasz w telefonie za pomocą specjalnej aplikacji.

Dodatkowo urządzenie wyposażono w tryb gościa, dzięki któremu nie ma konieczności zapamiętywania wszystkich parametrów.

Finalnie żaden domownik nie będzie narzekał, że za każdym razem musi ustawiać swoje parametry od nowa. Waga oferująca profile sprawia, że nie zmarnujesz na to czasu.

Waga łazienkowa Garmin Index S2

waga łazienkowa Garmin Index S2 Biały (010-02294-13)

Garmin Index S2 Biały (010-02294-13) to precyzyjna waga łazienkowa do pomiaru ciężaru ciała czy tkanki tłuszczowej. Wykorzystasz ją też do uzyskania informacji na temat tkanki kostnej i mięśniowej. Wygodną obsługę urządzenia zwiększa możliwość korzystania z aplikacji. Poznaj pozostałe atuty tego modelu.


Sprawdź ceny Garmin Index S2 Biały (010-02294-13)

MediaExpert

EURO
MediaMarkt


Doskonałe możliwości

Wahasz się, jaka waga łazienkowa spełni Twoje oczekiwania? Zwróć uwagę na Garmin Index S2 Biały (010-02294-13). Urządzenie gwarantuje Ci wyjątkowe możliwości.

Jego maksymalne obciążenie wynosi aż 180 kg. To zdecydowanie zadowalający wynik, zwłaszcza gdy porównasz sprzęt do tradycyjnych modeli dostępnych na rynku. Świadczy i o wysokiej precyzji, i o trwałości.

Ta godna polecenia waga łazienkowa zapisuje dane dotyczące nawet 16 osób. Rozważ zakup, szczególnie w przypadku dużej liczby domowników lub niewielkiego miejsca pracy, jak np. klub fitness.

Z kolei dokładność pomiaru wynosząca 100 g świadczy o tym, że sprzęt nadaje się również do użytkowania przez osoby uprawiające sport bardziej profesjonalnie.

Parametry ważenia

Ta elektroniczna waga łazienkowa odznacza się znakomitymi parametrami. Dzięki niej poszczególne wartości dotyczące swojego ciała odczytasz nie tylko w kilogramach, ale też w funtach. Bez większego wysiłku sprawdzisz otrzymane różnice, dlatego tego modelu nie mógł pominąć ranking wag łazienkowych.

Urządzenie gwarantuje uzyskanie precyzyjnego pomiaru dotyczącego stosunku ciężaru ciała do wzrostu. Umożliwi Ci też kontrolowanie poziomu tkanki tłuszczowej w organizmie.

Bardzo łatwo uzyskasz informację na temat masy mięśni szkieletowych, a za pomocą specjalnej aplikacji sprawdzisz ciężar kości. Oprócz tego waga umożliwia kontrolowanie płynów. Przyda Ci się to w sytuacji konieczności monitorowania nawodnienia organizmu.

Dostajesz cały pakiet pomiarów. Przyda się to nie tylko sportowcom, ale każdemu, kto wziął się za siebie i chce wiedzieć, czy robi postępy.

Smart waga łazienkowa z Wi-Fi

Z uwagi na wbudowane Wi-Fi łatwo przeniesiesz wszystkie wyniki pomiarów do swojego smartfona. Pobierz zalecaną przez producenta aplikację, aby szybko zsynchronizować statystyki z kontem.

Dzięki temu w dowolnej chwili przejrzysz pomiary masy ciała, potrzebne wykresy, a także pozostałe informacje dotyczące dobrego samopoczucia.

Wbudowany moduł Wi-Fi umożliwia dodatkowo wybór poszczególnych statystyk. W razie potrzeby wyświetlisz je na ekranie podczas kolejnego użycia wagi. Obsługa tych funkcji jest intuicyjna, nie sprawi Ci problemów.

Waga łazienkowa Huawei Scale 3

waga łazienkowa Huawei Scale 3

Szklana waga łazienkowa Huawei Scale 3 pomoże Ci uzyskać kontrolę nad ciężarem własnego ciała. Dodatkowo wykorzystasz ją do sprawdzania tętna oraz wskaźnika BMI. To wciąż nie wszystko, co oferuje urządzenie. Sprawdź szczegóły w poniższej recenzji.


Sprawdź ceny Huawei Scale 3

MediaExpert

EURO
MediaMarkt


Bezpieczne użytkowanie

Wiedz, że jedynie najlepsze wagi łazienkowe zapewniają dokładne pomiary, ale również bezpieczne użytkowanie. Taki też jest model Huawei Scale 3 gwarantujący trwałość i wytrzymałość.

Do jego produkcji użyto wysokiej jakości szkła hartowanego dającego możliwość długiej eksploatacji. Oprócz tego materiał cechuje odporność na zarysowania i inne urazy mechaniczne.

Huawei Scale 3 to waga z atestem potwierdzającym jej solidne wykonanie oraz dużą wytrzymałość. Używaj jej tak często, jak potrzebujesz, bez żadnych ograniczeń.

Antypoślizgowe stopki

Producent oprócz wysokiej jakości wykonania zadbał również o detale urządzenia. Należą do nich między innymi gumowe nóżki znajdujące się w podstawie sprzętu.

Elementy te wzmocniono warstwą antypoślizgową zapewniającą duże bezpieczeństwo w trakcie ważenia. Dzięki nim unikasz ryzyka upadku, co jest szczególnie ważne w przypadku dzieci oraz osób starszych.

Gumowe stopki to także większa stabilność wagi podczas jej umieszczenia na podłożu. Urządzenie spokojnie postawisz na płytkach lub innej śliskiej powierzchni i to bez obaw o upadek czy zniszczenie swojego sprzętu.

Potęguje to przy okazji precyzję pomiaru. Waga nie porusza się podczas ważenia, ten czynnik zewnętrzny nie degraduje dokładności.

Funkcjonalna i nowoczesna waga łazienkowa

Wi-Fi, w jakie wyposażono wagę, umożliwia Ci odczyt wszystkich wyników w telefonie komórkowym. Poszczególne dane oraz raporty znajdziesz po zestawieniu poszczególnych parametrów. To przydatne rozwiązanie, dlatego ranking wag łazienkowych nie mógł pominąć Huawei Scale 3.

Oprócz standardowego sprawdzenia masy ciała urządzenie wykorzystasz także do odczytu innych wartości. Pomoże Ci w kontrolowaniu ilości płynów w organizmie, dzięki czemu unikniesz odwodnienia oraz związanych z tym chorób.

Za pomocą wagi dodatkowo sprawdzisz tętno, masę mięśni szkieletowych oraz zawartość białka w organizmie. Szukając diagnostycznej wagi łazienkowej, musisz wziąć pod uwagę ten sprzęt!

Jaką wagę łazienkową kupić?

Nigdy nie decyduj się na zakup tego rodzaju urządzenia w pośpiechu i bez dobrego przygotowania. Odwiedź ranking wag łazienkowych, a dowiesz się, na które modele warto zwrócić uwagę.

Moje niezależne i aktualizowane zestawienie to nie wszystko. Przygotowałem dla Ciebie coś jeszcze.

W jednym miejscu zebrałem potrzebne informacje mające kluczowe znaczenie w przypadku wagi łazienkowej. Zapoznaj się z nimi, a wybór konkretnego sprzętu nie sprawi Ci żadnej trudności.

Rodzaj wagi łazienkowej

Decydując się na zakup takiego urządzenia, pamiętaj, że do dyspozycji masz dwie opcje. Jedna z nich to wagi mechaniczne działające za pomocą mechanizmu analogowego.

Ich głównymi wyznacznikami są niewielka tarcza oraz wskazówka, przypominające zegar z podziałką. Elementy te wykorzystujesz do odczytania wyniku, który często zależy od ułożenia wagi oraz podłoża.

Zastanawiając się, jaka waga łazienkowa dokona bardziej precyzyjnego pomiaru, rozważ zakup modelu elektronicznego. Działa za pomocą cyfrowego układu wskazującego, który jest znacznie dokładniejszy niż urządzenia mechaniczne.

Wynik bezpośrednio po zważeniu zobaczysz na wyświetlaczu, a co najważniejsze, nie musisz pamiętać o ustawieniu wagi na równym podłożu (choć zawsze lepiej, gdy jest jak najrówniejsze). Pomiar jest na tyle miarodajny, że miejsce ustawienia sprzętu nie odgrywa aż tak znaczącej roli.

Często wagi elektroniczne wyposażone są w dodatkowe funkcje i ustawienia sprawdzające się dobrze podczas stałej kontroli swojego stanu zdrowia.

Zakres

Dobra waga łazienkowa charakteryzuje się szerokim zakresem pomiaru. Docenisz go w różnych sytuacjach, chociażby podczas ważenia ciężkich walizek.

Producenci oferują modele o maksymalnym obciążeniu wynoszącym zarówno 150, jak i 180 czy nawet 200 kilogramów. To istotna kwestia, ale zależna w głównej mierze od indywidualnych potrzeb i wymagań.

Niemniej zwróć na nią uwagę, kiedy sprzęt ma dokonywać pomiarów cięższych przedmiotów lub osób ważących znacznie więcej niż 100 kg.

Wyższa nośność to czasem także znak, że waga jest solidna. Skoro prawidłowo pracuje pod obciążeniem 150 czy 180 kg, to musi być przecież wytrzymała, prawda?

Dokładność pomiaru

To bardzo ważny aspekt, jaki musisz wziąć pod uwagę, decydując się na zakup wagi łazienkowej. Dzięki temu unikniesz błędnych wyników, co często bywa problemem podczas wprowadzania zmian do diety.

Pamiętaj, że urządzenia mechaniczne nie będą tak dokładne, dlatego otrzymany wynik może się różnić nawet o pół kilograma od rzeczywistego.

Większą precyzję zapewniają modele elektroniczne z mojej klasyfikacji. Ich dokładność wynosi od 0,1 do niekiedy nawet 0,05 kg. To najwyższa precyzja! Nie zmarnujesz czasu na powtarzanie pomiarów, bo już ten pierwszy wskaże Ci dokładne wartości.

Dodatkowe funkcje

Często polecane wagi łazienkowe to te wyposażone w dodatkowe funkcje. Takie inteligentne urządzenia nierzadko informują o poziomie nawodnienia, ilości tkanki tłuszczowej w organizmie czy też masy mięśniowej.

Wiele sprzętów podaje także informacje dotyczące tkanki kostnej oraz jej gęstości. Pamiętaj, że nie zawsze dostępne urządzenia oferują takie funkcje. Rozważ je, jeśli jesteś np. sportowcem i zależy Ci na kontrolowaniu masy tkanki mięśniowej lub tłuszczowej.

Takie informacje będą także pomocne w przypadku chęci zrzucenia zbędnych kilogramów (lub nabrania ich, gdy ktoś ma z tym problem).

Wagi idealne dla osób starszych to te wyposażone w funkcję pomiaru gęstości tkanki kostnej. Sprawdzanie wyniku oraz jego dokładna analiza nierzadko chroni przed groźnymi chorobami, takimi jak np. osteoporoza.

Wiedz, że niektóre urządzenia podają dodatkowo dane na temat BMR oraz BMI, czyli wskaźników przemiany materii i masy ciała. Osobiście preferuję właśnie analityczne wagi łazienkowe z szeregiem pomiarów. Niejednokrotnie bardzo mi się przydawały.

Wykonanie

Do produkcji wag łazienkowych wykorzystuje się różne materiały i tworzywa. To one decydują o wytrzymałości, a także designie urządzenia.

Najczęściej producenci używają szkła hartowanego. Z niego wykonuje się platformę wagi, która jest bardzo łatwa do utrzymania w czystości. I choć szklane modele ładnie się prezentują, to nie zawsze są odporne na zarysowania oraz stłuczenia.

Inny wykorzystywany do produkcji materiałem to plastik. Znajdziesz go najczęściej w przypadku tańszych modeli. Tworzywo nie jest wytrzymałe, dlatego spodziewaj się, że sprzęt szybko ulegnie uszkodzeniu.

Dobra waga łazienkowa to ta wykonana z solidnych materiałów, np. stali szlachetnej. Takie sprzęty charakteryzuje nie tylko trwałość i wytrzymałość, ale także odporność na wszelkie uszkodzenia.

Urządzenia stalowe sprawdzą się w przypadku tęższych osób. Będą także dobrym rozwiązaniem, jeśli zależy Ci na ważeniu np. walizek przed podróżą.

Konfiguracja wagi – czy warto wziąć ją pod uwagę?

Jeśli cenisz nowinki technologiczne i związane z tym ciekawe rozwiązania, to tak, kwestia ta powinna być dla Ciebie ważna.

Automatyczna kalibracja urządzenia czy zapamiętywanie wyników kilku użytkowników to tylko niektóre z opcji oferowanych przez producentów.

Obecnie wiele modeli zapewnia także możliwość łączenia się ze smartfonami. Wszystko dzięki wbudowanej sieci Wi-Fi oraz funkcji Bluetooth. Gwarantuje Ci to pełną kontrolę i dostęp do danych, niezależnie od miejsca, w jakim się znajdujesz.

Automatyczne wyłączanie

Wagi elektroniczne działają na zasadzie baterii. Dlatego decydując się na taki sprzęt, zwróć uwagę, czy wyposażono go w opcję automatycznego wyłączania.

To wygodne rozwiązanie gwarantujące jednocześnie oszczędność baterii. Znika również konieczność wyłączenia urządzenia w sposób manualny. Nie stracisz ani czasu, ani kasy na częstsze kupowanie ogniw.

Producenci nierzadko oferują również jeszcze jedno rozwiązanie. To wskaźnik zużycia baterii. Kiedy pojawi się taka potrzeba, urządzenie automatycznie poinformuje Cię o konieczności wymiany. Ty w ten sposób zapewnisz ciągłość pracy swojego sprzętu.

Waga łazienkowa - Ceny

Porównanie wag łazienkowych pokazuje, że dostępne w sklepach urządzenia znajdziesz w różnych cenach. O wysokości kwoty decyduje przede wszystkim wykonanie oraz zastosowane funkcje (np. to, czy dana waga jest także diagnostyczna).

Pamiętaj mimo wszystko, że podstawowe wersje wcale nie muszą być drogie. Wiele urządzeń kupisz już za nieco ponad 30 zł. Bez trudu dostaniesz je nawet w niektórych popularnych marketach.

W tym miejscu chyba kończą się zalety takich sprzętów. Sporo do życzenia postawia przede wszystkim jakość ich wykonania. Tanie urządzenia nie oferują dodatkowych funkcji, często przydatnych w różnych sytuacjach.

Dlatego jeśli zależy Ci na nich i na wytrzymałości wagi, to zdecyduj się na model o wartości ok. 100 zł. W tym budżecie otrzymasz sprzęt wykonany z solidnych materiałów i z większym obciążeniem maksymalnym.

Droższe wagi łazienkowe potrafią dokonać dodatkowych pomiarów, jak np. gęstość tkanki kostnej czy ilość masy mięśniowej. Nierzadko poinformują Cię o ilości wody zgromadzonej w Twoim organizmie. Oprócz tego urządzenie bez problemu połączysz ze swoim smartfonem. Umożliwia to wbudowane Wi-Fi oraz funkcja Bluetooth.

Producenci oferują ponadto nieco droższe wagi łazienkowe. Koszt ich zakupu zaczyna się od 200 zł.

Co cechuje takie urządzenia?

Przede wszystkim wytrzymałość i odporność na urazy, ale także większe obciążenie. Profesjonalne modele docenisz również za większą dokładność dokonywania pomiarów.

Przed zakupem zwróć uwagę na ranking wag łazienkowych. Przyda Ci się, gdy zechcesz znaleźć dla siebie najlepsze urządzenie, dopasowane do możliwości finansowych. Przedstawiłem wyłącznie opłacalne propozycje zakupowe.

Podsumowanie

Teraz już doskonale wiesz, które wagi łazienkowe, również te analityczne, są najlepsze. Nie musisz pytać o taki sprzęt na forum bądź czytać innych blogów.

Dokładna waga da Ci pełną kontrolę nad precyzyjnymi pomiarami masy ciała. A jeżeli jest to jednocześnie analityczna waga z pomiarem tkanki tłuszczowej i nie tylko, dostarczy Ci multum wiedzy odnośnie składu ciała.

Szkoda jedynie, że nowoczesne i inteligentne wagi łazienkowe nie sprawiają, że wyświetlane przez nie wartości spadają, prawda? Do tego trzeba już jednak ćwiczeń i zdrowej diety.

W każdym razie zakup dobrej wagi czasem stanowi właśnie ten pierwszy krok. Teraz przynajmniej wiesz, w co zainwestować i czego oczekiwać.

Masz do mnie dodatkowe pytanie? Pragniesz podzielić się własną opinią o wadze łazienkowej? Zajrzyj zatem do sekcji komentarzy!

Jak się okazało, niektóre modele łazienkowe ważą produkty spożywcze. Nie zawsze jest to jednak higieniczne, dlatego do kuchni sugeruję jednak zakup elektronicznej wagi kuchennej.

Oceń publikację
[Głosy: 8 Średnia: 3.9]

Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments