W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Waga z pomiarem tkanki tłuszczowej ranking 2024

author avatar
Łukasz Proszek
Aktualizacja:  2 lipca 2024
Komentarze:  0

Dobra analityczna waga z pomiarem tkanki tłuszczowej szybko przeanalizuje skład Twojego ciała. Dowiesz się, co trzeba poprawić i czy Twoje BMI mieści się w normie. Sprawdź więc, jakie wagi diagnostyczne są na topie. Wyróżniłem je w aktualizowanym, niezależnym rankingu inteligentnych wag łazienkowych, który znajdziesz tuż poniżej.

Najlepsza waga z pomiarem tkanki tłuszczowej ranking

Ranking wag z pomiarem tkanki tłuszczowej 2024 - TOP 5

Xiaomi Mi Body Composition Scale 2

Xiaomi Mi Body Composition Scale 2

Xiaomi Mi Body Composition Scale 2 to najlepsza waga z pomiarem tkanki tłuszczowej. Dokonasz na niej precyzyjnego pomiaru, ponieważ dokładność wynosi do 50 g. Jakby tego było mało, nowoczesny czujnik określi aż 13 informacji o Tobie. Poza masą ciała, mięśni i ilości tkanki tłuszczowej będą to m.in. ocena zdrowia, współczynnik BMI oraz typ sylwetki. Szybko przeprowadzisz kompleksową analizę!

Ta biała waga analityczna do pomiaru tłuszczu, wody i mięśni wyróżnia się minimalistycznym designem. Wykonano ją z wytrzymałego szkła. Skorzystasz z modułu Bluetooth, więc sparujesz urządzenie ze smartfonem. Dużo wygodniej odczytasz dane w czytelnej i darmowej aplikacji mobilnej. Zasilanie bateryjne wystarcza na ok. rok bez konieczności wymiany 4 baterii. Na tej wadze zważysz też różne produkty.

Xiaomi Mi Body Composition Scale 2 to mistrz opłacalności. Producent zawarł nawet test balansu ciała czy pamięć danych dla 16 osób. A że precyzja się zgadza, lider rankingu mógł być tylko jeden. Z taką wagą dobrze przeanalizujesz swoje postępy i zmotywujesz do działania!

Ocena produktu: 9.86/10

Huawei Scale 3

Huawei Scale 3

Dobra waga z pomiarem tkanki tłuszczowej i innymi wskaźnikami. Z Huawei Scale 3 zbadasz swoje BMI, zawartość wody czy tkankę mięśniową. Zyskasz też dostęp do bardziej zaawansowanych analiz, np. dotyczących przemiany materii bądź zawartości minerałów w kościach. Pomiary są błyskawiczne i, co najważniejsze, wiarygodne. Sprzęt nie kosztuje przy tym zbyt dużo, dając Ci również dostęp do aplikacji.

To właśnie w apce natkniesz się na czytelne wykresy itp. Dowiesz się wszystkiego o swojej sylwetce, co może Cię dodatkowo pobudzić do działania. Taka waga to skarb, gdy zaczynasz ćwiczyć i zdrowiej się odżywiać. Prędko przekonasz się, czy jesteś na dobrej drodze do osiągania wyznaczonych celów. Ponadto zachwyci Cię wykonanie tego modelu. Składa się głównie z hartowanego szkła o podwyższonej trwałości.

Tak naprawdę… nie lubię takich wag jak Huawei Scale 3. Dlaczego? Ponieważ bezpardonowo wskazują słabości sylwetki. A tak na poważnie – właśnie o to chodzi. Dokładne pomiary, czytelne i przydatne analizy składu ciała, odpowiednia wytrzymałość oraz kompaktowość. Docenisz to!

Ocena produktu: 9.71/10

Tefal Goodvibes Life BM9600

Tefal Goodvibes Life BM9600

Tefal Goodvibes Life BM9600, czyli inteligentna waga analityczna z przejrzystą aplikacją na telefon. Dokonując pomiaru, dostaniesz dane dotyczące 10 wskaźników. To nie tylko waga lub informacje związane z tkanką tłuszczową, kostną oraz mięśniową. W okamgnieniu poznasz współczynnik BMI, a nawet wiek metaboliczny. W łatwy sposób określisz swój stan, wiedząc, nad czym należy popracować.

Dokładność wyborna. Podawana waga nie powinna odbiegać od rzeczywistości o więcej niż 100 g. To jednocześnie profesjonalna waga z pomiarem tkanki tłuszczowej dla otyłych. Radzi sobie z maksymalnym obciążeniem na poziomie 160 kg. Wracając do apki, zobaczysz w niej wykresy przedstawiające Twoje wyniki. Gdy tego zechcesz, ustawisz np. oczekiwaną wagę, zawsze wiedząc, ile Ci do niej brakuje.

Liczysz na wiarygodne, bo powtarzalne pomiary? Interesuje Cię porządna waga analityczna podająca wiek biologiczny? W takim razie poważnie rozważ nabycie Tefal Goodvibes Life BM9600. Istnieje duża szansa, że to urządzenie nakieruje Cię na dobrą drogę do utraty zbędnych kilogramów.

Ocena produktu: 9.63/10

Zeegma Gewit 17W1

Zeegma Gewit 17W1

Zeegma Gewit 17W1, a więc nowocześnie prezentująca się waga z pomiarem tkanki tłuszczowej, BMI i innych ważnych parametrów. Łącznie sprawdza ich aż 17, gdy sparujesz ją ze swoim telefonem (co trwa chwilę i nie sprawi Ci trudności). Dostęp do wszystkich danych uzyskasz za sprawą przeznaczonej do tego aplikacji (darmowej). Łatwiej będzie Ci prowadzić zdrowy tryb życia, analizując, co trzeba.

Materiał wykonania to szkło hartowane o grubości 6 mm. Gwarantuje wytrzymałość i łatwe czyszczenie. Maksymalne obciążenie wynosi aż 200 kg. Nie tak często spotykany rezultat. Dokładność do 100 g sprawia, że nie zastanawiasz się, czy wynikowi pomiaru można zaufać. To sprzęt z antypoślizgowymi nóżkami, co dodatkowo potęguje dokładność. Pamięć pomiarów obejmuje do 8 użytkowników.

Uwielbiam markę Zeegma za wiele super opłacalnych sprzętów. Ta waga z pomiarem tkanki tłuszczowej z rankingu należy do tego grona. Jeżeli marzy Ci się skuteczny model z ogromem danych oraz przyjazną aplikacją, kupuj śmiało. W tej cenie to absolutny hit, do tego solidnie wykonany.

Ocena produktu: 9.59/10

SilverCrest Personal Care SPWD 180

SilverCrest Personal Care SPWD 180

Tania waga elektroniczna z Lidla z pomiarem tkanki tłuszczowej. W SilverCrest Personal Care SPWD 180 znajdziesz opcję zapisu pomiarów dla 12 osób. Co ciekawe, wyłączysz wagę poprzez nadepnięcie, więc nie schylasz się (zresztą waga sama się wyłącza po chwili bezczynności). Sprzęt stworzono z grubego szkła. Nie martw się o jego przypadkowe zniszczenie. Mimo niskiej ceny ten model stanowi zakup na lata.

Spodobają Ci się wskaźniki, a mianowicie przeciążenia i konieczności wymiany baterii. Dokładnie wiesz, co należy zrobić, aby sprzęt prawidłowo pracował. Sprawdzisz nie tylko wagę bądź tkankę tłuszczową. Obliczysz również zapotrzebowanie kaloryczne. Ułatwi Ci to komponowanie zdrowego menu. Ponadto zobaczysz zawartość wody w organizmie, masę mięśni i kości.

Jak widzisz, najlepsze wagi z pomiarem tkanki tłuszczowej mogą być tanie. Rzecz jasna jest tu jeden haczyk. Chodzi o brak aplikacji mobilnej. Na szczęście producent zrekompensował to historią pomiarów oraz dużym wyświetlaczem. Bez wytężania wzroku odczytasz z niego wszystkie dane.

Ocena produktu: 9.49/10

Jak wybrać wagę z pomiarem tkanki tłuszczowej?

Obstawiam, że moje niezależne zestawienie utwierdziło Cię w przekonaniu co do słuszności zakupu wagi z pomiarem tkanki tłuszczowej. Z takim sprzętem lepiej o siebie zadbasz, a przecież zdrowie jest bezcenne, prawda?

W tej części podpowiem Ci, jak znaleźć idealny sprzęt. Na bazie własnych doświadczeń i analiz omówiłem tu najistotniejsze parametry oraz cechy. Gdy je poznasz, dokładnie ustalisz, czego potrzebujesz w nowej wadze. W efekcie dokonasz rozsądnej decyzji.

Dokładność pomiaru

Określa margines błędu pomiarowego. Najkorzystniej, gdy mieści się do 100, a nawet 50 g. To gwarancja dużej dokładności i powtarzalności. Jednocześnie pamiętaj, że najwięcej w tej kwestii i tak zależy… od Ciebie. Wiele wag ma skrajne opinie co do precyzji, a te negatywne często wynikają z niewiedzy użytkowników.

Podstawa to równe i twarde podłoże dla wagi, a nie np. miękki dywan. Do tego najrozsądniej zrobisz, ważąc się bez skarpetek. Rzecz jasna musisz ustawić stopy w odpowiednim miejscu. Wszystkiego dowiesz się z instrukcji, z którą warto się zawsze zaznajomić.

Dodam jeszcze, że gdy regularnie się ważysz, rób to o tej samej porze dnia. Sugeruję moment po wstaniu z łóżka, gdyż wtedy najmniej czynników może zawyżyć Twoją wagę (to chociażby spożywane posiłki).

Maksymalne obciążenie

Przede wszystkim dopasuj ten parametr do wagi osób, które będą korzystać ze sprzętu. Przekroczenie maksymalnego obciążenia grozi awarią. Nie wspominając o mniejszej precyzji pomiaru. Wiele dobrych modeli radzi sobie z obciążeniem na poziomie 120, ponad 150 czy nawet 200 kg.

Sposób zasilania

Ranking wag z pomiarem tkanki tłuszczowej pokazuje, że nie ma tu praktycznie zróżnicowania. Najczęściej spotkasz w tych urządzeniach zasilanie bateryjne. Nie przejmujesz się wtedy ładowaniem. Interesuje Cię jedynie wymiana baterii, a jeden zestaw może Ci starczyć na rok lub dłużej. Wygodne rozwiązanie, prawda?

Rodzaje pomiarów

Ciężar użytkownika i poziom tkanki tłuszczowej to podstawy w tej klasyfikacji. Wiedz, że inteligentne wagi zaoferują Ci zwykle o wiele więcej różnych pomiarów. Sporo z nich z pewnością Ci się przyda. Dlaczego? Ponieważ lepiej poznasz swój organizm i łatwiej przeanalizujesz swoje postępy.

Na co więc możesz liczyć?

 • Pomiar masy mięśniowej.
 • Pomiar masy kości (a czasem nawet zawartości minerałów w kościach).
 • Pomiar poziomu wody w organizmie.
 • Ocena wieku metabolicznego (biologicznego).
 • Określenie współczynnika BMI.
 • Określenie zapotrzebowania kalorycznego.
 • Ocena zdrowia i typu sylwetki.
 • Informacje dotyczące przemiany materii.

W mojej opinii każda z powyższych informacji potęguje wiedzę o samym sobie. To cenne źródło danych, które niejednokrotnie zmotywuje Cię do działania.

Aplikacja mobilna

Czy to istotna korzyść w wadze analitycznej z pomiarem tkanki tłuszczowej? Tak! Bez niej zostaje Ci notes, aby spisywać wszystkie pomiary. A że czasem jest ich 10 lub jeszcze więcej, może to być kłopotliwe. Korzystając z apki, wszystko w niej odnajdziesz. Mało tego, zachwycą Cię różne wykresy, które lepiej zobrazują postępy.

Aplikacja wiąże się z łącznością bezprzewodową. Waga musi wtedy korzystać z Wi-Fi oraz Bluetooth. Istotną rolę odgrywa w niej interfejs graficzny. Ma Ci ułatwić nawigowanie po informacjach oraz korzystanie z dodatkowych funkcji. Oprogramowanie powinno również płynnie działać, nie notując opóźnień.

Jeżeli jednak odpuszczasz apkę – bo np. chcesz wydać mniej – zwróć uwagę na ekran. Najlepiej gdy mieści wszystkie wyniki pomiarów. Inaczej będzie po nich przeskakiwał, co utrudnia spisywanie wartości. Przerabiałem taki przypadek i było to kłopotliwe.

Dodatkowe udogodnienia

Niby prosty sprzęt o prostym zastosowaniu, lecz czasem da się w nim znaleźć coś ekstra.

O czym mowa? Zobacz:

 • Szybkie włączanie wagi – polega na rozpoczęciu pomiaru, gdy staniesz na platformie urządzenia. Nie musisz nic klikać.
 • Alarm przeciążenia – waga da Ci znać, jeżeli przekroczysz jej maksymalne obciążenie. Uchronisz ją przed awarią.
 • Profile użytkowników – ma znaczenie, gdy z wagi będzie korzystać kilka osób. Każda stworzy własny profil, więc pomiary nie wymieszają się.
 • Automatyczne wyłączanie – chwila bezczynności, a urządzenie samo się wyłączy, oszczędzając baterie. To już w zasadzie obowiązkowa cecha.
 • Historia pomiarów – siłą rzeczy pojawia się w parze z aplikacją. Jeżeli interesujący Cię model nie oferuje apki, upewnij się, czy zawiera chociaż historię pomiarów.
 • Antypoślizgowe nóżki – niepozorny, lecz ważny dodatek. Każdy ruch wagi podczas pomiaru może zaburzyć podawane wartości. Antypoślizgowe elementy zawarte od spodu zniwelują ten problem.
 • Test balansu ciała – rzadziej spotykana opcja od poprzednich. Polega na staniu na jednej nodze na wadze. Trochę bajer, choć producenci tworzący modele z tą funkcją twierdzą, że zmniejsza ryzyko kontuzji i poprawia koordynację.

Ile kosztuje waga z pomiarem tkanki tłuszczowej?

Większość bardzo dobrych wag z pomiarem tkanki tłuszczowej nie kosztuje dużo, bo 40 – 180 zł. Najtańsze są te, w których brakuje łączności z telefonem, a więc i aplikacji mobilnej. Gdy wymagasz oprogramowania pokazującego różne wykresy, zapewne wydasz 80 – 180 zł.

Jakiej firmy waga z pomiarem tkanki tłuszczowej?

Najlepsi producenci analitycznych wag z pomiarem tkanki tłuszczowej to Xiaomi, Huawei, Tefal, Zeegma oraz SilverCrest z Lidla. Tworzą dokładne wagi o powtarzalnych wynikach. Niektóre z nich dokonują nawet kilkunastu różnych pomiarów. Zyskasz pełną kontrolę nad swoimi postępami.

Pamiętaj, że regularnie aktualizuję ranking. Wtedy też sprawdzam nowości od takich marek jak np.: Garmin, Withings, Tech-Med, Sencor, Omron, Yunmai, ETA czy Beurer. Póki co lepiej oceniam jednak produkty wcześniej wyróżnionych firm.

Podsumowanie

Nikt nie da Ci gwarancji, że zakup najlepszej wagi z pomiarem tkanki tłuszczowej zmniejszy ją w Twoim ciele. Zyskasz jednak pewność, że dobra waga analityczna poda Ci najdokładniejsze dane.

Istnieje spora szansa, że śledząc zmiany składu swojego ciała, zmienisz plan treningowy bądź dietę. A to już będą konkretne kroki do zadbania o siebie i swoją sylwetkę, prawda?

Pamiętaj, że mój ranking jest niezależny, subiektywny i aktualizowany. W razie dodatkowych pytań lub własnej opinii o wadze do pomiaru tkanki tłuszczowej zapraszam do sekcji komentarzy.

Siłą rzeczy tego typu sprzęty to często w ogóle najlepsze wagi łazienkowe. Jak się okazało, nie wszystkie mają wyższe ceny od wielu standardowych modeli.

Jesteś już po zakupie wagi, a pomiary okazały się nieco… dołujące? Znam to uczucie. Dlatego osobiście sprawiłem sobie trenażer, a nawet kilka sprzętów do domowych treningów. W spalaniu kalorii bardzo pomagają urządzenia, które zaprezentuje Ci ranking bieżni. Nie da się podważyć efektywności regularnego biegania.

Bardzo lubię też najlepsze orbitreki do domu. Łączę je z treningiem siłowym. Jeszcze inne opcje stanowią dobry rower stacjonarny bądź polecany wioślarz magnetyczny. Ten drugi oznacza niezły wycisk!

Podczas treningu warto nosić inteligentny zegarek. Ranking smartwatchy pokaże Ci topowe propozycje, które sprawdzają się jako inteligentny asystent aktywności fizycznej. Tańszą i prostszą alternatywę stanowi najlepszy smartband, czyli opaska fitness.

Oceń publikację
[Głosy: 1 Średnia: 5]

Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments