W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Waga z pomiarem tkanki tłuszczowej ranking 2024

Łukasz Proszek
Aktualizacja:  1 marca 2024
Komentarze:  0

Dobra analityczna waga z pomiarem tkanki tłuszczowej szybko przeanalizuje skład Twojego ciała. Dowiesz się, co wypada poprawić i czy Twoje BMI jest w normie. Sprawdź więc, jakie wagi diagnostyczne są na topie! Wyróżniłem je w subiektywnym rankingu.

Najlepsza waga z pomiarem tkanki tłuszczowej ranking

Bardzo dawno temu nabyłem swoją pierwszą wagę analityczną. Nigdy nie żałowałem tego zakupu. To niezawodne urządzenia, które w mgnieniu oka dokonują analizy składu ciała.

Najlepsza waga z pomiarem tkanki tłuszczowej może Cię zmotywować do działania. Po drugie, da Ci dostęp do szeregu danych, przez co lepiej prześledzisz swoje postępy… lub ich brak.

Wierzę jednak, że dasz radę! Ty z kolei uwierz, że poniżej znajdziesz najdokładniejszy w sieci ranking inteligentnych wag analitycznych.

Ranking wag z pomiarem tkanki tłuszczowej 2024 - TOP 10

Xiaomi Mi Body Composition Scale 2

Najlepsza waga z pomiarem tkanki tłuszczowej. Świetny wybór dla najbardziej wymagających użytkowników. Dokonasz precyzyjnego pomiaru, bo działa z dokładnością do 50 g. Jakby tego było mało, nowoczesny czujnik określi aż 13 informacji o Tobie. Poza masą ciała, mięśni i ilości tkanki tłuszczowej będą to m.in. ocena zdrowia, współczynnik BMI oraz typ sylwetki.

Ta biała waga analityczna nowej generacji wyróżnia się minimalistycznym designem. Wykonano ją ze szkła. Producent zastosował tu moduł Bluetooth, więc sparujesz urządzenie ze swoim telefonem i specjalną aplikacją do kontrolowania pomiarów. Co ciekawe, sprzęt wykorzystasz nawet do ważenia produktów spożywczych. Łatwo zadbasz o zbilansowaną dietę.

Wiedz, że ta precyzyjna waga na baterie do pomiaru tłuszczu, wody i mięśni oferuje pamięć pomiaru oraz użytkowników (swego rodzaju profile). Jeden zestaw ogniw wystarcza średnio na rok użytkowania. Nie przejmujesz się częstą wymianą. Duży wyświetlacz LED zapewni Ci łatwość odczytywania wyników. Maksymalne obciążenie w tym wypadku wynosi 150 kg.

Ocena produktu: 9.94/10

Garmin Index S2 Czarny (0100229412)

Efektownie wyglądający sprzęt dobry nawet dla większej grupy. Obsługuje do 16 osób, zapamiętując osobno ich wyniki. To czarna waga Wi-Fi z pomiarem tkanki tłuszczowej. Bezprzewodowo zsynchronizujesz najistotniejsze statystyki ze swoim kontem Garmin Connect. Wszystko będziesz mieć pod ręką. Limit wagi to 181,4 kg. Urządzenie potrzebuje baterii, a jeden zestaw bez zarzutu działa do 9 miesięcy.

To, co szybko tu docenisz, to bez wątpienia duży, kolorowy wyświetlacz. Wyróżnia profesjonalne wagi z analizą składu ciała. Bez problemu odczytasz swoją masę ciała i przeanalizujesz wykresy. Interfejs graficzny zachwyca (apki zresztą też to dotyczy). Finalnie ta inteligentna waga z pomiarem tkanki tłuszczowej sprawdzi się dla kulturystów, dietetyków czy trenerów.

Stanowi właściwy wybór także dla osób, które chcą lepiej zadbać o swoją sylwetkę. Dokonasz inteligentnych pomiarów tkanki tłuszczowej, mięśni szkieletowych oraz kości. Gdy poczujesz taką potrzebę, łatwo sprawdzisz procentową zawartość wody w organizmie. W komplecie dostajesz nóżki do umieszczenia na dywanie.

Ocena produktu: 9.77/10

Withings Body Cardio Black

Inteligentna waga z pomiarem tłuszczu, która zaskoczy Cię smukłą budową. Jej grubość to 1,8 cm. Nie martw się, że urządzenie okaże się nietrwałe. To solidna propozycja wyposażona w aluminiową podstawę. Unikalna konstrukcja sprawia, że pomiaru swobodnie dokonasz na panelach podłogowych, dywanie oraz innych powierzchniach, bez ograniczeń. Sprzęt gwarantuje nieskomplikowaną obsługę.

Ta dokładna waga z pomiarem tkanki tłuszczowej każdy wynik pomiaru wysyła do aplikacji Health Mate na Twoje konto. Wykorzysta do tego Bluetooth bądź Wi-Fi. Urządzenie działa z dokładnością do 100 g. Gdy nie będzie możliwości bezprzewodowej synchronizacji danych, przechowa w pamięci do 116 ostatnich wyników. Sporo danych do analizy, prawda?

Co więcej, znajdziesz tutaj innowacyjną technologię pomiaru tętna. Ponadto do dyspozycji masz pomiar poziomu wody w organizmie i masy kostnej. Wszystko odczytasz na graficznym wyświetlaczu w rozmiarze 2,4 cala. To wysokiej jakości waga diagnostyczna dla seniora, jak i młodego sportowca. Wykonano ją z hartowanego szkła i wykazuje odporność na uszkodzenia.

Ocena produktu: 9.67/10

Omron BF511

Dobra waga z pomiarem tkanki tłuszczowej z obciążeniem do 150 kg. Oferuje pamięć pomiarów i obsługuje maksymalnie 4 użytkowników. Mogą z niej bez przeszkód korzystać wszyscy domownicy, bez ryzyka utraty ważnych danych. Sprzęt mierzy nie tylko tkankę tłuszczową. Prędko sprawdzisz także masę mięśniową, a nawet metabolizm spoczynkowy.

To nowoczesna waga do pomiaru tkanki tłuszczowej dla sportowców i nie tylko. Oczywiście przystosowano ją do użytku profesjonalnego, ale z powodzeniem nada się też w domowym zaciszu. Zasilają ją baterie, które musisz wymieniać średnio co 12 miesięcy. Dokładność pomiaru wynosi tu do 100 g. Producent wyposażył urządzenie w 8 czujników pomiaru poprzez stopy i dłonie.

Zwróć uwagę, że to niezawodna waga z pomiarem tkanki tłuszczowej z atestem. Co to oznacza? Otóż zaklasyfikowano ją jako sprzęt medyczny. Zyskujesz pewność co do dokładności. Na dodatek zapewnia łatwą obsługę, do tego posłużą Ci dobrze opisane przyciski. Sprzęt nie zajmie dużo miejsca w łazience, jest lekki i poręczny. Wyróżnia się turkusową obudową.

Ocena produktu: 9.52/10

SilverCrest Personal Care SBF 77

Urządzenie do sprawdzania masy ciała, mięśniowej i kostnej, a także zawartości tłuszczu i wody w organizmie. W razie potrzeby zyskasz ponadto informację na temat zapotrzebowania kalorycznego. Z tą propozycją odchudzanie czy zwykłe dbanie o siebie stanie się łatwiejsze. Masz dwie wersje kolorystyczne do wyboru, białą oraz czarną. To porządna waga z pomiarem tkanki tłuszczowej z Lidla.

Działa na baterie, ale nie musisz się zastanawiać, kiedy je wymienić. Wskaźnik wymiany da Ci wskazówki w tym zakresie. Jedna z najbardziej praktycznych funkcji to Step on. Gdy staniesz na platformę, sprzęt od razu dokona pomiaru i pokaże wynik. Nie stracisz czasu. W komplecie dostajesz do pobrania bezpłatną aplikację HealthForYou.

Z uwagi na Bluetooth masz możliwość bezprzewodowego przesyłania danych na swój telefon. Ta dobrej jakości waga z pomiarem tkanki tłuszczowej oferuje 5 poziomów aktywności, co pozwala na szczegółową analizę ciała. Platforma, na której stajesz, została wykonana ze specjalnego, bezodpryskowego szkła. Pewny wybór na lata. Do tego w przystępnej cenie.

Ocena produktu: 9.48/10

Yunmai Pro M1806

Efektowny design i działanie za pomocą akumulatora to cechy wyróżniające ten sprzęt. Po naładowaniu zapewnia do 180 dni pracy. Przyznaj, że to dobry wynik. To funkcjonalna waga z analizą składu ciała. Pokaże Ci nie tylko ilość tkanki tłuszczowej. Momentalnie sprawdzisz też BMR (zapotrzebowanie kaloryczne), nawodnienie, masę kostną i mięśniową, zawartość białka oraz wiek organizmu.

Z urządzenia skorzysta cała rodzina, swobodnie kontrolując swoje postępy. Yunmai Pro M1806 zapamięta wyniki pomiarów każdego domownika. Co ciekawe, ta dobrze oceniana waga współpracuje z chipem BIA i analizą impedancji bioelektrycznej. Z łatwością sprawdzisz zawartość tkanki tłuszczowej, co będzie Cię motywować do dalszej pracy nad sobą.

Dokładność pomiaru tosiąga ok. 200 g, a maksymalne obciążenie wynosi 180 kg. Te cechy i parametry wskazują, że to solidna waga diagnostyczna bez baterii do wymiany. Wykonano ją z porządnego szkła, ale pozbawiono ją zwykłego metalowego pomiaru styków. Zamiast tego producent zastosował proces powlekania ITO. To trwała waga z Bluetooth i automatycznym wyłączaniem.

Ocena produktu: 9.39/10

ETA Vital Trainer 7780 90000

Analityczna waga z pomiarem tkanki tłuszczowej i nie tylko. Bez komplikacji i straty czasu sprawdzisz wiek metaboliczny, masę mięśni i kości, procentową zawartość wody oraz indeks BMI. Wszystko odczytasz na dużym ekranie LCD. Sprzęt działa precyzyjnie, wykorzystuje nowoczesną technologię ITO, która sprzyja dokładności. Materiał wykonania stanowi szkło hartowane o grubości 6 mm.

Wystarczy, że staniesz na urządzeniu, aby dokonać pomiaru, szybko i wygodnie. W tym wypadku potrzebujesz baterii, a o konieczności ich wymiany poinformuje Cię czytelny wskaźnik. Ranking wag z pomiarem tkanki tłuszczowej nie byłby kompletny bez tej propozycji. Maksymalne obciążenie to 180 kg, a dokładność wynosi do 100 g.

Sprzęt sparujesz ze swoim telefonem z systemem Android bądź iOS. W specjalnej aplikacji VITAL BODY przeanalizujesz swoje postępy i znajdziesz motywację do dalszej pracy nad sylwetką. Ta godna polecenia waga z pomiarem BMI zapewnia łatwość w utrzymaniu w czystości. Musisz tylko przetrzeć ją wilgotną ściereczką, aby usunąć zabrudzenia.

Ocena produktu: 9.24/10

Beurer BG 13

Sprzęt z wyświetlaczem w rozmiarze XL, który łatwo obsłużysz. Jeżeli potrzebujesz czegoś dla całej rodziny, nie zawiedziesz się. Ta bezawaryjna waga z pomiarem tkanki tłuszczowej zapamięta 10 użytkowników i ich pomiary. Jej maksymalne obciążenie wynosi 150 kg, a dokładność to 100 g. Platformę wykonano ze szkła, bez trudu utrzymasz ją w czystości.

Zasilanie bateryjne sprawia, że to komfortowe w użyciu urządzenie. Zwróć uwagę na kompaktowe wymiary. Przechowywanie tej wagi z pomiarem tkanki tłuszczowej, mięśniowej i kostnej w łazience nie sprawi Ci kłopotu. Z technologią Quick-Start nie musisz długo czekać na uruchomienie się wagi. Ponadto automatycznie się wyłącza, co zapobiega szybkiemu rozładowaniu baterii.

Ze sprzętem zmierzysz poziom tkanki tłuszczowej, jak i zawartość wody w organizmie, masę mięśniową bądź swoje BMI. Zyskasz wszystkie podstawowe informacje do kontrolowania swojej sylwetki. To dobry wybór dla wymagających osób szukających czegoś estetycznego. Szkło i srebrna kolorystyka oznacza elegancko wyglądający duet.

Ocena produktu: 9.16/10

Zeegma Gewit 17W1 Czarna

Zeegma Gewit 17W1, czyli czarna, nowocześnie prezentująca się waga z pomiarem tkanki tłuszczowej, BMI i innych ważnych parametrów. Łącznie sprawdza ich aż 17, gdy sparujesz ją ze swoim telefonem. Dostęp do wszystkich danych zyskasz za sprawą przeznaczonej do tego aplikacji, która jest darmowa. Dzięki temu łatwiej będzie Ci prowadzić zdrowy tryb życia.

Materiał wykonania to szkło hartowane o grubości 6 mm. Gwarantuje wytrzymałość i łatwe czyszczenie. Maksymalne obciążenie wynosi aż 200 kg. Nie tak często spotykany rezultat. Dokładność do 100 g sprawia, że nie musisz się zastanawiać, czy wynik pomiaru jest godny zaufania. To sprzęt z antypoślizgowymi nóżkami, . Stoi stabilnie na płytkach, panelach i innych powierzchniach.

Ta odporna na zarysowania waga z analizą procentu tkanki tłuszczowej przyda się nie tylko Tobie. Skorzysta z niej cała rodzina, bo oferuje pamięć pomiarów dla 8 użytkowników. Co ważne, nikt nie będzie miał problemu z odczytaniem wyniku, nawet osoby z problemami ze wzrokiem. Producent zadbał o dostatecznie duży wyświetlacz (3,5 cala, a więc kolejny wyróżnik).

Ocena produktu: 9.05/10

SilverCrest Personal Care SPWD 180

Tania waga elektroniczna z Lidla z pomiarem tkanki tłuszczowej dostępna w dwóch kolorach: białym i czarnym. Znajdziesz tu opcję zapisu pomiarów dla 12 osób oraz funkcję włączania poprzez nadepnięcie. Sprzęt wykonano z grubego szkła, nie martw się o jego przypadkowe zniszczenie. Masz tu wskaźnik przeciążania i konieczności wymiany baterii.

Wiedz, że sprawdzisz nie tylko ilość tkanki tłuszczowej. Obliczysz również zapotrzebowanie kaloryczne. Urządzenie wykorzystuje do tego 6 poziomów aktywności. Ponadto zobaczysz zawartość wody w organizmie, masę mięśni i kości. Pełen komplet danych, mam rację? Nie martw się, że konieczne będzie częste wymienianie baterii. Sprzęt automatycznie się wyłącza po chwili bezczynności.

Ta niewielka diagnostyczna waga z pomiarem tkanki tłuszczowej stabilnie stoi na każdym podłożu (choć sugeruję równe i twarde miejsce na nią). Wygodnie sprawdzisz swoją masę ciała i inne parametry, bez potrzeby ich zapamiętywania. Urządzenie zrobi to za Ciebie. Dbanie o sylwetkę i zdrowie będzie jeszcze łatwiejsze. Producent zastosował duży wyświetlacz, bez trudu odczytasz wyniki.

Ocena produktu: 8.93/10

Jak wybrać dobrą wagę analityczną z pomiarem tłuszczu?

Jestem pewny, że moje zestawienie utwierdziło Cię w przekonaniu co do słuszności zakupu wagi z pomiarem tkanki tłuszczowej. Z nią lepiej o siebie zadbasz, a przecież zdrowie jest bezcenne, prawda?

W tej części podpowiem Ci, jak znaleźć idealny sprzęt, nie tracąc przesadnie dużo czasu na sprawdzanie kwestii, które i tak nie są istotne. Uwzględniłem tu najistotniejsze cechy sprzętu.

Dokładność pomiaru

To naturalne, że marzy Ci się najlepsza waga z pomiarem tkanki tłuszczowej, zapewniająca godny zaufania wynik. Chcąc zyskać pewność, że właśnie taki sprzęt kupujesz, sprawdź jego dokładność. Większość producentów podaje ten parametr, dlatego możesz zrobić szybkie porównanie dostępnych urządzeń pod tym kątem.

Niekiedy rozbieżności są spore. Najlepiej zrobisz, jeśli zdecydujesz się na wagę z dokładnością do 100 g. Choć oczywiście jeśli masz możliwość i ochotę, nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać taką do 50, a nawet 10 g. Niemniej w mojej ocenie zakres do 100 g spokojnie Ci wystarczy.

Maksymalne obciążenie

Pod tym względem wagi analityczne znacząco się różnią. Czasami będzie to tylko 100 lub 120 kg, a niekiedy nawet 180 lub 200 kg.

Rozważ, kto będzie korzystał z nowego urządzenia. Jeśli wśród tego grona będzie osoba walcząca z nadmiarowymi kilogramami, lepszym wyborem stanie się sprzęt z większym obciążeniem.

Dlaczego to tak istotne? Przekraczanie granicy określonej przez producenta zwiększa ryzyko awarii wagi, a nawet jej zniszczenia. Zaburzy to przy okazji dokładność pomiarów.

Sposób zasilania

Zdecydowanie większość sprzętów, jakie znajdziesz w sklepach, to modele zasilane bateriami. Zwykle pasują do nich zwykłe ogniwa AA bądź AAA. Wygodna opcja, bo na jednym zestawie waga diagnostyczna działa nawet do roku.

Jeżeli jeszcze bardziej chcesz zwiększyć komfort użytkowania, zdecyduj się na urządzenie ze wskaźnikiem wymiany baterii. Wtedy nie zastanawiasz się, czy ogniwa nie są przypadkiem bliskie rozładowania.

Niemniej niektóre marki wprowadziły sprzęty zasilane akumulatorem. Co pewien czas ładujesz wagę zupełnie tak jak telefon. Dobra opcja dla tych, którzy nie lubią używać zwykłych baterii.

Funkcjonalność i liczba pomiarów

Jak sama nazwa już sugeruje, waga z pomiarem tkanki tłuszczowej sprawdza, jaka jest jej zawartość w Twoim organizmie. Niemniej zwykle na tym funkcjonalność się nie kończy, i dobrze. Jeżeli chcesz lepiej zadbać o siebie i sylwetkę, przydadzą się też inne cenne dane.

Im więcej parametrów do analizy, tym lepiej. Masz swoje ciało pod lepszą kontrolą i łatwiej monitorujesz swoje postępy.

Pozostałe funkcje, jakie oferuje tego typu waga, to:

  • Pomiar masy mięśniowej.
  • Ocena wieku metabolicznego.
  • Pomiar masy kości.
  • Określenie BMI.
  • Pomiar poziomu wody w organizmie.
  • Określenie zapotrzebowania kalorycznego.
  • Ocena zdrowia i typu sylwetki.

Wi-Fi i Bluetooth

Jeśli producent wyposaży analityczną wagę w te moduły, zyskujesz możliwość przeglądania wszystkich danych na swoim telefonie. Wystarczy że sparujesz ją ze swoim smartfonem, instalując wcześniej odpowiednią aplikację.

Jasne, Bluetooth i Wi-Fi nie są obowiązkowe, ale bardzo przydatne. Kiedy dokonasz pomiaru, dane trafią na Twój smartfon i wygodnie je przeglądasz czy analizujesz. To bardzo komfortowe.

Poza tym im więcej funkcji oferuje waga z pomiarem tkanki tłuszczowej, tym więcej danych do odczytu. Pokazanie ich wszystkich na ekranie zwykle nie jest możliwe. W takim wypadku synchronizacja z aplikacją eliminuje ten problem.

Wygoda użytkowania

Na to ma wpływ przede wszystkim wyświetlacz, najczęściej LCD. Bywa kolorowy lub czarno-biały, to zależy od modelu.

Gdy jeszcze raz przeanalizujesz ranking wag z pomiarem tkanki tłuszczowej, zobaczysz, że większość producentów dba o to, aby element ten był jak największy. Niekiedy przedstawia graficzne wykresy, a nie tylko liczby.

Komfort użytkowania to również szybkie włączanie wagi. Przeważnie musisz po prostu stanąć na platformie, aby waga się uaktywniła. Jeśli chodzi o wyłączanie, zwykle dzieje się to automatycznie po chwili bezczynności. Praktyczne i zapobiegające szybkiemu rozładowaniu baterii.

Dodatkowe kwestie to wskaźniki. Poza wspomnianym już wcześniej alarmem rozładowania baterii dobrym patentem jest alarm nadmiernego przeciążenia. Unikniesz nieświadomego (lub świadomego) narażenia sprzętu na awarię na skutek zbyt dużego ciężaru.

Wiedz, że znaczenie często ma ponadto pamięć wyników i użytkowników. Aplikacja to jedno, ale dobrze jest mieć też wgląd do pomiarów w inny sposób. Chyba nie chcesz wszystkiego zapisywać w zeszycie, prawda?

Dlatego sporo wag analitycznych oferuje zapamiętywanie wyników i to dla kilku lub kilkunastu użytkowników. Tym samym z urządzenia swobodnie korzysta więcej osób, bez ryzyka utraty ważnych danych.

Solidna konstrukcja

Porządna konstrukcja jest bardzo ważna. Jeśli kupisz mało solidną wagę diagnostyczną, szybko się zniszczy, a nie o to chodzi. Zwróć więc uwagę na to, z czego została wykonana. Zwykle będzie to szkło hartowane, mniej więcej o grubości 6 – 8 mm.

To materiał, który występuje w różnych kolorach. Co prawda najpopularniejsze warianty to biel i czerń, ale w ofercie niektórych producentów znajdziesz także inne odcienie. Może to być turkus lub zupełnie coś innego. Dlatego dopasowanie wagi diagnostycznej do wystroju wnętrza (najczęściej łazienki) nie sprawi Ci kłopotu.

Waga z pomiarem tkanki tłuszczowej - Ceny

Domyślam się, że masz już mniej więcej ustalony budżet na zakup urządzenia. Wahasz się, czy to wystarczy? Zaraz rozwiejesz swoje wątpliwości.

Zrobiłem porównanie wag z pomiarem tkanki tłuszczowej pod kątem cen. Na tej podstawie udało mi się wyróżnić trzy grupy: do 100 zł, za 100 – 500 zł i ponad 500 zł. Każda ma coś ciekawego do zaoferowania.

Zacznijmy od najtańszych wag analitycznych, które kosztują nie więcej niż 100 zł. Wbrew pozorom nie są mocno ograniczone pod względem funkcjonalności, a przynajmniej niektóre. Nawet w takiej cenie znajdziesz sprzęt, który poza pomiarem tkanki tłuszczowej sprawdza też inne parametry (nawet kilkanaście dodatkowych!).

Nie wszystkie urządzenia z tej grupy zapewniają współpracę z aplikacją. Jeśli już, bywa mocno ograniczona. Nie spodziewaj się też rozbudowanej pamięci czy wyjątkowego designu. To dobry wybór głównie dla osób mało wymagających i z niewielkim budżetem.

Droższe wagi z pomiarem tkanki tłuszczowej, a więc za 100 – 500 zł, są już bardziej zaawansowane. Dokładność pomiaru do 100 g to standard, podobnie jak sprawdzanie dodatkowych parametrów. Sprzęty są zasilane bateriami i porządnie wykonane. Niemniej nie zawsze zapewniają bardzo duże obciążenie maksymalne, więc uważaj.

Jeżeli potrzebujesz czegoś naprawdę solidnego, nie zawiedziesz się, kupując urządzenie za ponad 500 zł. To właśnie o nim usłyszysz, pytając, jaka waga z pomiarem tkanki tłuszczowej będzie dobra dla kogoś wymagającego (np. sportowca).

Bez problemu sprawdzisz masę mięśni, kości, BMI, wiek organizmu czy typ sylwetki. Spodziewaj się dużego, kolorowego wyświetlacza i wykresów. Modułów Bluetooth i Wi-Fi również nie zabraknie, a aplikacja na telefon pozytywnie zaskoczy Cię funkcjonalnością.

Bardzo często najdroższe wagi diagnostyczne wyróżniają się specjalną konstrukcją. Niezależnie od tego, na jakiej powierzchni ustawisz sprzęt, łatwo się zważysz. Może być to nawet puszysty dywan!

Dobrze się zastanów, ile chcesz przeznaczyć na zakup urządzenia. Jeśli nie należysz do grona sportowców i szukasz czegoś prostego, wybór wagi z najwyższej półki cenowej mija się z celem. Co innego, gdy potrzebujesz dostępu do przeróżnych parametrów dotyczących swojego ciała. Wtedy taka inwestycja to konieczność.

Jakiej firmy waga z pomiarem tkanki tłuszczowej?

Sporo marek ma w ofercie inteligentne wagi. Niestety nie wszystkie proponują solidne sprzęty, którym bez wahania możesz zaufać. Sprawdziłem to sam, aby zaoszczędzić Twój cenny czas.

Mój test wag z pomiarem tkanki tłuszczowej jasno pokazał, że za lidera w tej branży wiele osób uważa Xiaomi. To mało zaskakujące, gdy weźmiesz pod uwagę, że oferuje urządzenia nowoczesne, komfortowe w użyciu i trwałe. Zapewniają kompatybilność zarówno z Androidem, jak i systemem iOS. Do tego efektownie wyglądają i wykazują odporność na uszkodzenia.

Równie dobrze oceniam producentów Garmin oraz Withings. W przypadku ich wag analitycznych także dostrzeżesz nowoczesny design i solidną konstrukcję. Większość stanowią sprzęty z wyższej półki cenowej, więc spodziewaj się szeregu przydatnych funkcji i łatwej synchronizacji z telefonem. Wiedz, że wśród nich są i takie zasilane akumulatorem, nie tylko bateriami.

Kolejne godne uwagi marki to bez wątpienia Omron, Yunmai (należąca do Xiaomi) i ETA. Coś ciekawego dla osób szukających wagi analitycznej w środkowym przedziale cenowym. Nie zawiedziesz się jakością wykonania i zwykle też liczbą funkcji (choć niekiedy są bardziej ograniczone niż w przypadku wcześniej wymienionych producentów).

Gdy potrzebujesz czegoś jeszcze tańszego, postaw na Silvercrest z Lidla, Beurer lub Zeegma. To budżetowe marki, ale dbające o szczegóły. Oczywiście nie każdy model będzie oferował np. komunikację bezprzewodową, ale jeśli tego nie potrzebujesz, to żaden problem.

Jak widzisz, najlepsza waga z pomiarem tkanki tłuszczowej wcale nie musi kosztować przesadnie dużo. W każdym przedziale cenowym znajdziesz dobry sprzęt dopasowany do swoich wymagań!

Podsumowanie

Nikt nie da Ci gwarancji, że zakup najlepszej wagi z pomiarem tkanki tłuszczowej zmniejszy ją w Twoim ciele. Zyskasz jednak pewność, że dobra waga analityczna poda Ci najdokładniejsze dane.

Istnieje spora szansa, że śledząc zmiany składu swojego ciała, zmienisz plan treningowy bądź dietę. A to już będą konkretne kroki do zadbania o siebie i swoją sylwetkę.

Pamiętaj, że mój ranking jest niezależny, subiektywny i aktualizowany. W razie dodatkowych pytań lub własnej opinii o wadze do pomiaru tkanki tłuszczowej zapraszam do sekcji komentarzy.

Siłą rzeczy tego typu sprzęty to często w ogóle najlepsze wagi łazienkowe. Jak się okazało, nie wszystkie mają wyższe ceny od wielu standardowych modeli.

Jesteś już po zakupie wagi, a pomiary okazały się nieco… dołujące? Znam to uczucie. Dlatego osobiście sprawiłem sobie trenażer, a nawet kilka sprzętów do domowych treningów. W spalaniu kalorii bardzo pomagają urządzenia, które zaprezentuje Ci ranking bieżni. Nie da się podważyć efektywności regularnego biegania.

Bardzo lubię też najlepsze orbitreki do domu. Łączę je z treningiem siłowym. Jeszcze inną opcję stanowi dobry rower stacjonarny, a nawet wioślarz magnetyczny. Ten drugi oznacza niezły wycisk!

Podczas treningu warto nosić inteligentny zegarek. Ranking smartwatchy pokaże Ci topowe propozycje, które sprawdzają się jako inteligentny asystent aktywności fizycznej. Tańszą i prostszą alternatywę stanowi polecany smartband, czyli opaska fitness.

Oceń publikację
[Głosy: 1 Średnia: 5]

Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments