Ranking elektronicznych wag kuchennych 2019

Ranking i poradnik o elektronicznych wagach kuchennych

Jeżeli zastanawiacie się, jaką wagę kuchenną kupić, to mam dla Was przydatny materiał. Jest nim ranking i poradnik zakupowy dotyczący elektronicznych wag kuchennych. Pozwalają one na najprecyzyjniejsze ważenie składników, ale są jednocześnie dość tanie. Zawsze jednak warto dokonać rozsądnego wyboru, w czym Wam pomogę.

Wagi kuchenne wyglądają na maksymalnie uproszczony sprzęt, prawda? Co tu może być bardziej skomplikowanego? Umieszczamy na niej produkt, a po chwili otrzymujemy jego wagę, proste.

Nawet tak drobne urządzenie pomocnicze do kuchni potrafi jednak oferować całkiem szeroką funkcjonalność, szczególnie w wersji elektronicznej. Postanowiłem więc stworzyć dla Was zestawienie najlepszych elektronicznych wag do kuchni. Obstawiam, że niektóre konstrukcje Was zaskoczą, gdyż mocno odbiegają od klasycznego wizerunku wagi cyfrowej.

Dodam też, że po części z opisami poszczególnych produktów zawarłem obszerny poradnik zakupowy, który wskaże kluczowe parametry i cechy tych produktów. Zakup stanie się łatwiejszy, więc dobrze zainwestujecie swoje pieniądze.

Najlepsze elektroniczne wagi kuchenne

ZdjęcieModelCenyDokładnośćMaks. obciążenieFunkcje analityczne
Waga kuchenna beurer ds61Beurer DS61Ceneo
Sferis
1 g5 kgTAK
Waga kuchenna soehnle food control easy 66130SOEHNLE Food Control Easy 66130Ceneo1 g5 kgTAK
Waga kuchenna joseph joseph tri scale 40072Joseph Joseph Tri Scale 40072Ceneo0,5 g5 kgNIE
Waga kuchenna joseph joseph tri scale 40071Joseph Joseph Tri Scale 40071Ceneo0,5 g5 kgNIE
Waga kuchenna beurer ks 59Beurer KS 59Ceneo
Sferis
MediaExpert
1 g20 kgNIE

Jaka waga kuchenna do 100 zł?

ZdjęcieModelCenyDokładnośćMaks. obciążenieFunkcje analityczne
Waga kuchenna sencor sks 6000Sencor SKS 6000Ceneo
MediaMarkt
eMAG
1 g5 kgTAK
Waga kuchenna beurer ks 36Beurer KS 36Ceneo
Sferis
0,1 g - 0,5 g2 kgNIE
Waga kuchenna adler ad3133Adler AD3133Ceneo
eMAG
1 g5 kgTAK
Waga kuchenna beurer ks 25Beurer KS 25Ceneo
MediaMarkt
MediaExpert
1 g3 kgNIE
Waga kuchenna sencor sks 5400Sencor SKS 5400Ceneo
MediaMarkt
Zadowolenie
1 g5 kgNIE
Waga kuchenna adler ad3134Adler AD3134Ceneo
Sferis
MediaExpert
1 g5 kgNIE
Waga kuchenna sencor sks 4030bkSencor SKS 4030BKCeneo1 g5 kgNIE
Waga kuchenna eldom ek3052Eldom EK3052Ceneo
eMAG
Neonet
1 g (do 2 kg)/2 g (po 2 kg)5 kgNIE

Czy warto kupić elektroniczną wagę kuchenną?

Waga kuchenna – mechaniczna czy elektroniczna? Czy w ogóle warto nabyć takie urządzenie? Jeśli nie jesteście jeszcze pewni co do rodzaju wagi kuchennej lub sensu tego zakupu, to poniżej znajdziecie kilka wskazówek:

 • Przewagą wag elektronicznych jest przede wszystkim dokładność pomiaru. Nawet stosunkowo tanie modele gwarantują dokładność na poziomie 1 g, czyli kilkadziesiąt razy lepszą niż w przypadku tradycyjnych wag. Sprzyja to głównie ważeniu drobnych składników. Mechaniczne wagi spożywcze nie mogą się w tym aspekcie zbliżyć do ich odpowiedników na baterie. Wszelkie produkty sypkie (np. mąka, cukier), bakalie czy produkty płynne będą dokładnie porcjowane w naszych potrawach. Każdy przepis kulinarny zrealizujemy więc w 100 procentach.
 • Pomyślcie zresztą chociażby o mniejszych deserach, sufletach itp. Mała różnica w jakimś składniku często stanowi granicę między udanym a zawalonym wypiekiem. Po co ryzykować?
 • Wysoka precyzja pomiarów przyda się osobom dbającym o linie, które są na różnych dietach. Nie przesadzimy bowiem z żadnym składnikiem. Mało tego, funkcja analizowania wartości odżywczych czy liczenia kalorii dodatkowo wspomoże odchudzanie. Dokładnie wiemy, co jemy – w jakich ilościach i proporcjach. Pełna kontrola nad organizmem.
 • Taka dokładność pomiarów czy rozbudowana funkcjonalność przyda się także diabetykom. To właśnie im w szczególności polecam najlepsze wagi elektroniczne do kuchni.
 • Dobra i tania elektroniczna waga kuchenna będzie więc obiecującym wstępem do pieczenia czy gotowania idealnie skomponowanych potraw. Ceny tego typu sprzętu z pewnością nie powalają z nóg, gdyż już za 50-80 zł kupimy solidny produkt. Wagi powyżej 100 zł praktycznie zawsze oferują wiele funkcji specjalnych, które zresztą zostaną omówione w części z klasyfikacją polecanych wag elektronicznych do kuchni.
 • Mimo dość prostej charakterystyki – wagi tego typu potrafią mocno się od siebie różnić pod względem konstrukcji. W moim materiale starałem się pokazać Wam kilka typów urządzeń, nie pomijając przy tym aspektu ich jakości.
 • Zamierzacie użyć w potrawie ulubionych owoców, warzyw czy produktów spożywczych, które więcej ważą? Żaden problem. Zdecydowana większość modeli radzi sobie z maksymalnym obciążeniem wynoszącym 5 kg. Znajdą się nawet wagi-siłacze, które zważą składniki/produkty o łącznej wadze 20 kg!
 • Nawet dziecko powinno sobie poradzić z obsługą tego sprzętu, choć zawsze warto wiedzieć, jak prawidłowo korzystać z elektronicznej wagi kuchennej, żeby jej nie zepsuć i nie wpłynąć negatywnie na pomiary.
 • Ważenie składników potrafi wciągać, od razu uprzedzam. Co mam na myśli? Zapewne nie wszyscy Wasi domownicy będą podzielali taki sposób dbania o zbilansowaną dietę. Przed każdym posiłkiem trzeba bowiem latać do wagi i dokładnie wszystko wyliczać, żeby z czymś nie przesadzić. Nie wstydźcie się jednak tego! Zmierzając do konkretnej korzyści, po pewnym czasie sami będziecie w stanie oszacować dokładną wagę produktu.
 • Dokładny sprzęt do ważenia daje nam nawet odpowiedź na pytanie, jak zmienia się waga potrawy pod wpływem utraty wilgoci w skutek gotowania czy innej techniki kulinarnej. Być może niektórych z Was to intryguje.
 • Szeroki wybór, dość niskie ceny i odmienne konstrukcje oraz stylistyki sprawią, że nie będzie raczej problemem wybranie precyzyjnej – a przy tym dobrze wykonanej oraz ładnej – wagi kuchennej na baterie.

Co z minusami?

 • Moim zdaniem, jest tylko jeden minus, ale dość drobny. Jak to bywa ze sprzętem elektronicznym, musi być on jakoś zasilany. Wagi kuchenne nie potrzebują raczej wielkiej dawki energii, ale czasem ich baterie kończą swój żywot. Niska cena jak za szeroką funkcjonalność i znakomitą precyzję pomiarów.
 • Wspomnieć można oczywiście o niezawodności i bezawaryjnej pracy. Układy elektroniczne zawsze zwiększają ryzyko usterki, której sami zapewne nie naprawimy. Starałem się jednak na tyle dobrze wyselekcjonować dla Was czołowe produkty, żeby takich sytuacji nie było w przypadku ich zakupu.

Werdykt? Pojedynek waga kuchenna mechaniczna kontra waga kuchenna elektroniczna wygrywa zdecydowanie sprzęt z zasilaniem bateryjnym. Nawet gdy rzadko zamierzacie używać tego urządzenia, to i tak polecam wybranie elektronicznej wersji. Ceny są bardzo przystępne, a precyzja pomiarów nikogo nie rozczaruje.

Zakup z pewnością ma sens, a w przypadku kulinarnych maniaków stanie się obowiązkowym orężem w walce o potrawy dopracowane w każdym calu.

przygotowywanie dania z wielu składników

Polecane elektroniczne wagi kuchenne do 200 zł

Część rankingową rozbiłem na dwie osobne klasyfikacje. Pierwsza z nich dotyczy elektronicznych wag kuchennych za ok. 130-160 zł, a druga tych do 100 zł. Pierwsza grupa dedykowana jest głównie diabetykom, osobom na diecie, a także wszystkim tym, którym zależy na jak największej funkcjonalności. Nie oznacza to jednak, że tańsze modele są do niczego pod tym względem. W obu zestawieniach pojawiło się też kilka dość specyficznych wag kuchennych. Przejdźmy zatem do konkretów!

Beurer DS61 – Opinia, recenzja

Waga kuchenna beurer ds61

Jeżeli zastanawiacie się, jaka elektroniczna waga kuchenna będzie najlepsza dla diabetyka lub osoby na zdrowej diecie, to zwróćcie szczególną na model Beurer DS61. Oferuje bowiem wyliczanie wartości energetycznych i odżywczych z 950 różnych produktów.

Dokładność pomiaru to oczywiście 1 g. Tyle samo wynosi zresztą skala podziałki. Wagę obsługujemy za pomocą przycisków czujnikowych, a w oczy rzuca się czytelny wyświetlacz.

Co na nim odczytamy? Dzięki szerokiej funkcjonalności jest tu do dyspozycji przelicznik kcal, KJ, cholesterolu, białka, węglowodanów, tłuszczu, a nawet jednostek chlebowych, a to wszystko z możliwością przełączania jednostek (g, lb:oz). Zapewni to maksymalną kontrolę nad utrzymywaniem naszej diety. Wymagające przepisy kulinarne nie będą już problemem, przynajmniej na etapie porcjowania składników.

Jak sami widzicie, ta elektroniczna waga kuchenna jest płaska. Czy to skreśla możliwość pomiaru produktów sypkich? Nic z tych rzeczy. Wsypiemy je do miski, talerza, czy położymy na powierzchni urządzenia – bezpośrednio w ich oryginalnym opakowaniu. Pomiar odliczy jego wagę, gdyż jest tu funkcja doważania, a konkretniej tara. W łatwy sposób uzyskamy więc wynik wagi netto (bez opakowania czy naczynia).

Na tej nowoczesnej wadze elektronicznej do zastosowań kuchennych umieścimy produkty spożywcze nieprzekraczające 5 kg. Jeżeli przekroczymy tę wartość, to uruchomi się wskaźnik przeciążenia. Jest też automatyczne wyłączanie. Wymiary wagi wynoszą 16,5 x 23 x 2,4 cm i trzeba przyznać, że jest ona wyjątkowo elegancka.

Trudno właściwie doszukać się jakichkolwiek wad, choć cena jak na wagę dietetyczną jest całkiem spora.

Zalety +

 • Wysoka dokładność pomiarów
 • Funkcje analizujące wartości odżywcze, dzięki którym waga jest odpowiednia dla sportowców, diabetyków czy osób na diecie
 • Elegancka powierzchnia ze szkła
 • Funkcja doważania (tara)
 • Maksymalne obciążenie wynoszące 5 kg

Wady

 • Brak większych minusów

SOEHNLE Food Control Easy 66130 – Opinia, recenzja

Waga kuchenna soehnle food control easy 66130

Zestawienie polecanych wag kuchennych na baterie z wyższej półki oferuje wiele precyzyjnych modeli godnych polecenia. Jednym z nich jest analityczna waga cyfrowa SOEHNLE Food Control Easy 66130, której sama nazwa sugeruje maksymalną kontrolę nad spożywanym jedzeniem.

Rzeczywiście tak powinno być. Dokładność, maksymalne obciążenie, kolorystyka, tarowanie – wszystko się tu zgadza i nie odbiega w porównaniu do konkurencyjnych modeli.

Funkcjonalność nie zawodzi, gdyż uzyskamy cenne informacje o najważniejszych wartościach energetycznych i odżywczych. Zintegrowana pamięć z ponad 900 produktami spożywczymi potrafi sumować wszystkie wartości.

Co z cieczami? Dostajemy możliwość ich pomiaru w mililitrach, co stanowi kolejne udogodnienie i rozszerza zastosowanie urządzenia.

Podstawą wszelkich wyliczeń są kalorie, węglowodany, białko, tłuszcz, choć nie zabrakło cholesterolu, błonnika, a także wapnia. Jeżeli chcecie być „fit”, a cyfrowa waga analityczna ma w tym pomóc, to macie przed sobą pomocny sprzęt kuchenny do wyboru.

SOEHNLE Food Control Easy 66130 idealnie wkomponuje się w nowoczesny wystrój kuchni, gdyż jest to biała waga wykonana z tworzyw sztucznych oraz szkła hartowanego.

Zalety +

 • Wysoka dokładność pomiarów
 • Funkcje analizujące wartości odżywcze, dzięki którym waga jest odpowiednia dla sportowców, diabetyków czy osób na diecie
 • Elegancka powierzchnia ze szkła
 • Funkcja doważania (tara)
 • Maksymalne obciążenie wynoszące 5 kg

Wady

 • Brak większych minusów

Joseph Joseph Tri Scale 40072/40071 – Opinia, recenzja

Waga kuchenna joseph joseph tri scale 40072

Joseph Joseph Tri Scale dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych, które mają oznaczenia 40072/40071. Lepiej wybrać zieloną, gdyż prezentuje się ciekawiej, a do tego wersja w bieli ma czasem problemy z dostępnością i skaczącą w górę ceną.

Już na pierwszy rzut oka ten sprzęt znacząco różni się od pozostałych propozycji. Nic dziwnego, skoro jest to składana waga elektroniczna do pomiaru składników naszych potraw. Gdy jest ona złożona, to schowamy ją gdziekolwiek, np. do kuchennej szafki. Po rozłożeniu musimy jednak nasze składniki do czegoś wsypać, gdyż powierzchnia dokonująca pomiarów jest zbyt mała, aby je pomieścić.

Sama precyzja obliczania wagi produktów spożywczych imponuje, gdyż wynosi 0,5 g. Skorzystamy też z innych jednostek – do wyboru są uncje, mililitry czy funty. Maksymalne obciążenie nie zawodzi i osiąga pułap 5 kg. Nie ma natomiast bardziej zaawansowanych funkcji analitycznych.

Dostajemy w zamian “add & weight”, czyli możliwość dodawania i ważenie składników w jednym czasie, co czasem się przydaje podczas kuchennych prac.

Można powiedzieć, że jest to oryginalna, a po złożeniu również kieszonkowa, waga kuchenna dla osób, które nie chcą trzymać tego sprzętu ciągle na blacie kuchennym, ale w szafkach też nie mają za bardzo miejsca.

Zalety +

 • Wyjątkowo wysoka dokładność pomiarów
 • Funkcja doważania (tara)
 • Maksymalne obciążenie wynoszące 5 kg
 • Składana konstrukcja, dzięki której wagę możemy schować do kuchennej szuflady

Wady

 • Wysoka cena jak na brak funkcji analitycznych

Beurer KS 59 – Opinia, recenzja

Waga kuchenna beurer ks 59

Takie minimalistyczne wagi kuchenne wyglądają na sprzęt dość delikatny, prawda? Nie przeszkadza to jednak, aby ważyć również cięższe produkty spożywcze, zresztą nie tylko spożywcze. Beurer KS 59 potrafi bowiem dokonywać pomiaru pod znacznym obciążeniem – wynoszącym aż 20 kg!

Dzięki temu na wadze (powierzchnia ważenia ma wymiary 22 x 30 cm) położymy naprawdę ciężkie artykuły spożywcze. Mało tego, producent poleca na tym sprzęcie ważyć… nawet paczki czy różne inne rzeczy. Całkiem niezła wielofunkcyjność.

Dokładność pomiaru wynosi 1 g, zresztą w tej klasie nie mogło być inaczej. Sterowanie jest proste, a wyświetlacz czytelny. Jest także tara, przełączanie jednostek (g/kg, oz/lb:oz), łatwa w czyszczeniu powierzchnia wykonana ze szkła czy funkcja pamięci, która pokazuje nam ostatni wynik pomiaru.

Zalety +

 • Wysoka dokładność pomiarów
 • Elegancka powierzchnia ze szkła
 • Funkcja doważania (tara)
 • Maksymalne obciążenie wynoszące aż 20 kg

Wady

 • Wysoka cena jak na brak funkcji analitycznych

Pięć świetnych wag kuchennych, i to tak zróżnicowanych. W tym przedziale cenowym znajdziemy bowiem dobrą wagę kuchenną na baterie dla diabetyków, osób dbających o sylwetkę, mających mało miejsca w swojej kuchni, a także pragnących obliczać wagę cięższych produktów spożywczych. Czegóż chcieć więcej? Może jedynie ciut niższej ceny. Przeczytajcie zatem drugie zestawienie, bo być może nie musicie wcale przekraczać kwoty 100 zł na zakup nowej wagi elektronicznej do kuchni.

Polecane elektroniczne wagi kuchenne do 100 zł

Ta klasyfikacja wag kuchennych z zasilaniem bateryjnym wcale nie powinna Was rozczarować. Wybór jest zresztą bardzo szeroki. Tym bardziej warto poznać wyselekcjonowane przeze mnie produkty. Stówa to nie fortuna, ale na portalu PROrankingi nie ma znaczenia cena urządzenia. Zawsze dostajecie najlepsze analizy i starannie ułożone rankingi.

Sencor SKS 6000 – Opinia, recenzja

Waga kuchenna sencor sks 6000

Sencor SKS 6000 to prawdziwa perełka wśród dobrych i tanich wag kuchennych. Mimo swojej ceny (ok. 80 zł) ma bardzo rozbudowaną funkcjonalność, dokładność pomiaru na poziomie 1 g czy maksymalne obciążenie wynoszące 5 kg. Dochodzi do tego niski profil, elegancka powierzchnia ze szkła hartowanego czy intuicyjne sterowanie.

Przechodząc do konkretów związanych z możliwościami analitycznymi, jest znakomicie. Urządzenie precyzyjnie informuje nas o zawartości białka, węglowodanów, cholesterolu, tłuszczu, kalorii czy sodu oraz błonnika. Trzymanie każdej diety stanie się łatwiejsze.

Kody produktów uwzględniają aż 999 pozycji, a pamięć nie ulega kasacji po wyłączeniu urządzenia. Jest oczywiście funkcja tarowania czy dokonywanie pomiaru w mililitrach.

Przy dietetycznych wagach kuchennych zwracałem już uwagę na ich przydatność dla osób odchudzających się, uprawiających sport/fitness czy mających problem z cukrem. To jednak nie wszystko, bo waga tego typu pomoże ludziom z chorobami serca czy nerek, ze zbyt wysokim ciśnieniem, a także w przypadku podwyższonego poziomu cholesterolu.

Zawartość poszczególnych składników można często zablokować na wadze – tak właśnie jest w przypadku modelu Sencor SKS 6000. Jeżeli przekroczymy granicę, to urządzenia nas o tym poinformuje. Działa jak swego rodzaju strażnik, żebyśmy zawsze trzymali się ustalonych norm żywieniowych.

Patrząc na wyraźnie droższe wagi analityczne i na tego Sencora, zapytacie pewnie, czy warto dopłacać? Wydawać by się mogło, że nie. Wspomnę jednak, że za wyższą ceną idą często lepsze wyświetlacze. Zawsze pozostaje też sama niezawodność zastosowanej elektroniki. Moim zdaniem, Sencor nieco odbiega pod tym względem w porównaniu do wag za ponad 100 zł.

W swojej cenie jest jednak znakomitą propozycją, którą gorąco Wam polecam. Nie będziecie rozczarowani, a wręcz przeciwnie – zachwyceni funkcjonalnością i precyzją.

Zalety +

 • Wysoka dokładność pomiarów
 • Znakomity stosunek ceny do jakości
 • Funkcje analizujące wartości odżywcze, dzięki którym waga jest odpowiednia dla sportowców, diabetyków czy osób na diecie
 • Elegancka powierzchnia ze szkła
 • Funkcja doważania (tara)
 • Maksymalne obciążenie wynoszące 5 kg

Wady

 • Brak większych minusów

Beurer KS 36 – Opinia, recenzja

Waga kuchenna beurer ks 36

Uwielbiam tworzyć rankingi pozornie prostego sprzętu, którego rynek okazuje się potem być dużo bardziej rozbudowany niż nam się wydaje. Tak właśnie jest z omawianą kategorią, a potwierdza to Beurer KS 36.

Jest to bowiem miniaturowa waga elektroniczna do kuchni, która ma pewne zadanie specjalne. Służy bowiem do dokładnego ważenia proszków, przypraw, barwników czy małych ilości produktów sypkich. Pomiary są tu więc jeszcze precyzyjniejsze. Warto je rozpisać w czytelnej formie:

 • Waga składników od 0 do 0.5 kg – 0.1 g
 • Waga składników od 0.5 do 1 kg – 0.2 g
 • Waga składników od 1 do 2 kg – 0.5 g

Do dyspozycji jest też tara, odważnik do kalibracji, wskaźnik przeciążenia czy 4 baterie 1,5 V AAA w zestawie. Wyświetlacz podświetlany jest wyłącznie podczas pomiaru. Głównymi jednostkami są gramy lub uncje.

Biorąc pod uwagę specyfikę tego sprzętu, nie można było spodziewać się bardziej rozbudowanych funkcji analitycznych, które wyliczałby nam wartości odżywcze. Szkoda, że zabrakło natomiast jakiejkolwiek pamięci pomiarów.

Jeżeli sami eksperymentujecie z porcjowaniem składników potraw, i chcecie jakoś zachować wymyślone przez siebie proporcje najdrobniejszych składników, to zostaje długopis i zeszyt lub notatnik.

Zalety +

 • Jest to najlepsza elektroniczna waga kuchenna do ważenia barwników, proszków czy przypraw
 • Małe gabaryty
 • Funkcja doważania (tara)

Wady

 • Brak większych minusów

Adler AD3133 – Opinia, recenzja

Waga kuchenna adler ad3133

Bilansowanie posiłków dzięki taniej wadze kuchennej na baterie? Żaden problem. Adler AD3133 to zdecydowanie jedna z najtańszych polecanych wag elektronicznych, która umożliwi nam przygotowywanie dań o ściśle określonych proporcjach.

Za pomocą tego modelu sprawdzimy dokładnie (1 g) zawartość kalorii, sodu, węglowodanów, błonnika, protein, tłuszczu i cholesterolu. Lista kodów produktów jest bardzo długa, ale trzeba jednak zauważyć, że została zoptymalizowana pod rynek amerykański i wielu z tych pozycji w naszych sklepach spożywczych nie dostaniemy.

Tarowanie oczywiście obecne, ale szkoda, że w zestawie nie ma żadnej miski, choć trudno w tej cenie wymagać wszystkiego. Sama szala do ważenia jest dość solidna, gdyż została wykonana z grubego na 5 mm szkła hartowanego.

Sam wyświetlacz i panel sterowania szału nie robią. Przypomina mi to z wyglądu małą kasę fiskalną. Zdecydowanie preferuję płaskie i szklane wagi z analizatorem. Mimo tego trzeba jednak docenić stosunek ceny do jakości, bo same pomiary są bardzo dokładne, a funkcji jest wiele.

Zalety +

 • Wysoka dokładność pomiarów
 • Znakomity stosunek ceny do jakości
 • Funkcje analizujące wartości odżywcze, dzięki którym waga jest odpowiednia dla sportowców, diabetyków czy osób na diecie
 • Funkcja doważania (tara)
 • Maksymalne obciążenie wynoszące 5 kg

Wady

 • Nie wygląda tak elegancko jak szklane i płaskie wagi elektroniczne do kuchni

Beurer KS 25 – Opinia, recenzja

Waga kuchenna beurer ks 25

Ranking elektronicznych wag kuchennych znów wzbogaca się o model inny niż wszystkie poprzednie. Pierwszy raz mamy bowiem do czynienia z wagą do kuchni z dołączoną miską. Jest ona szklana, umyjemy ją w zmywarce, jej pojemność osiąga 1,2 l, a średnica 14,2 cm. Mowa o Baurer KS 25.

Nie jesteśmy ograniczeni wyłącznie do tej konkretnej miski. Na wadze swobodnie ustawimy talerz czy inne kuchenne naczynia, a także sam produkt spożywczy. Funkcja tarowania zadba w każdym przypadku o precyzyjne pomiary z dokładnością 1 g. Trzeba jednak pamiętać o maksymalnym obciążeniu, które wynosi 3 kg.

Obsługa urządzenia jest wręcz banalna, a dostępne jednostki to kg, g, lb:oz. Wyświetlacz podświetlany jest na niebiesko, a sama waga prezentuje się całkiem nowocześnie.

Dobra propozycja dla miłośników wag kuchennych, które łączą w sobie elektroniczne ważenie z klasycznymi rozwiązaniami w postaci dołączonej miski. Trzeba jednak zwrócić uwagę, że w cenie tego modelu dostaniemy bardziej zaawansowane wagi, które dokonują dogłębnej analizy składu produktów spożywczych.

Dodatkowa miska czy większa funkcjonalność? Dla mnie wybór jest prosty, bo misek w domu mam pod dostatkiem.

Zalety +

 • Wysoka dokładność pomiarów
 • Funkcja doważania (tara)
 • Misa w zestawie

Wady

 • Maksymalne obciążenie wynoszące 3 kg

Sencor SKS 5400 – Opinia, recenzja

Waga kuchenna sencor sks 5400

Po raz kolejny poznacie wagę, która sporo wnosi do całego materiału. Sencor SKS 5400 odznacza się materiałem wykonania. Jest to stalowa waga kuchenna na baterie. Wykorzystanie przez producenta stali nierdzewnej znacząco wpływa na trwałość urządzenia, a także unikalny design, który jest bardzo stylowy i jak najbardziej pasuje do nowoczesnych kuchni.

Porównując to rozwiązanie do szklanych wag kuchennych, nie powinniśmy mieć problemów z zostawianiem odcisków palców na powierzchni ważącej składniki. Weźcie to też pod uwagę przy dobieraniu materiału, z którego wykonano dany model.

Do pracy urządzenia nie można się za bardzo przyczepić. Nie ma tu co prawda najnowocześniejszych funkcji, ale dokładność wciąż wynosi ok. 1 g. Maksymalne obciążenie osiąga 5 kg. Obsługa jest bardzo prosta, przyciski są dwa, a wyświetlacz jest wystarczająco czytelny i oferuje niebieskie podświetlenie. Nie zabrakło tarowania pojemnika.

Jeżeli koniecznie zależy Wam na elektronicznej wadze kuchennej ze stali nierdzewnej, to śmiało kupujcie ten model.

Zalety +

 • Wysoka dokładność pomiarów
 • Funkcja doważania (tara)
 • Maksymalne obciążenie wynoszące 5 kg
 • Wysoka trwałość dzięki użyciu stali nierdzewnej

Wady

 • Brak większych minusów

Adler AD3134 – Opinia, recenzja

Waga kuchenna adler ad3134

Drugi w tym rankingu Adler. Numerek może wskazywać, że jest to jakaś nowsza wersja modelu AD 3133. Nic z tych rzeczy, bo obie wagi mocno się od siebie różnią. Opisywany teraz sprzęt, czyli Adler AD3134, to dość prosta waga elektroniczna do kuchni, która w zestawie ma misę. Główną cechą jest tu materiał wykonania, a konkretniej stal nierdzewna.

Dokładność (1 g) i maksymalne możliwe obciążenie (5 kg) trzymają poziom. Tarowanie również obecne. Jednostkami pomiarowymi są kilogramy, funty czy uncje.

Zamiast funkcji analitycznych dostajemy 100-minutowy timer czy możliwość mierzenia temperatury otoczenia. Wychodzi więc na to, że ta waga kuchenna pełni też rolę domowego termometru. Dla mnie mało znaczący bajer, ale być może komuś z Was taka funkcja przypadnie do gustu.

Zalety +

 • Wysoka dokładność pomiarów
 • Niska cena
 • Funkcja doważania (tara)
 • Misa w zestawie
 • Maksymalne obciążenie wynoszące 5 kg

Wady

 • Brak większych minusów

Sencor SKS 4030BK – Opinia, recenzja

Waga kuchenna sencor sks 4030bk

Sencor SKS 4030BK na pierwszy rzut oka przypomina po prostu stalowy garnek. 1-litrowa misa jest tu zdejmowania, a całość została wykonana ze stali nierdzewnej. Podstawowe parametry są jak najbardziej okej na ten budżet i wciąż skorzystamy z funkcji tarowania.

Dość unikalna budowa sugeruje, że będzie to całkiem niezła elektroniczna waga kuchenna do produktów płynnych, np. mleka. W jednostkach pomiarowych znajdują się więc mililitry, a oprócz nich gramy czy uncje. Całkiem uniwersalne urządzonko, choć wyraźnie nastawione na ciecz.

Zalety +

 • Wysoka dokładność pomiarów
 • Niska cena
 • Funkcja doważania (tara)
 • Misa we zestawie
 • Maksymalne obciążenie wynoszące 5 kg
 • Wysoka trwałość dzięki użyciu stali nierdzewnej

Wady

 • Brak większych minusów

Eldom EK3052 – Opinia, recenzja

Waga kuchenna eldom ek3052

Ostatnią moją propozycją jest Eldom EK3052, czyli bardzo tania i prosta elektroniczna waga do ważenia żywności z dołączoną w zestawie miską. Obecna jest tara, minutnik czy termometr, więc z funkcjonalnością nie jest źle.

Dokładność pomiarów tej wagi kuchennej wynosi 1 g, ale w przypadku ważenia produktów do 2 kg. Po przekroczeniu tej wartości precyzja osiąga już pułap 2 g. Czasem jednak musimy pamiętać o tym, że im cięższy produkt ważymy na wadze kuchennej, tym dokładność pomiaru może być gorsza.

Na widok wagi Eldom EK3052 szczęki raczej nam nie opadną. Wygląda dość nudnawo. Producent zastosował materiał stosunkowo niskiej jakości, który jest dość delikatny i może nie być wystarczająco trwały. Tak najprościej i dość brutalnie to ujmując, zalatuje chińszczyzną. Trzeba jednak wciąż pamiętać o bardzo niskiej cenie tego modelu.

Zalety +

 • Wysoka dokładność pomiarów (dla produktów do 2 kg)
 • Niska cena
 • Funkcja doważania (tara)
 • Misa w zestawie
 • Maksymalne obciążenie wynoszące 5 kg

Wady

 • Niska jakość wykonania
 • Mało atrakcyjny design

Ranking najlepszych elektronicznych wag kuchennych już za nami. Mam nadzieję, że dzięki mojemu materiałowi dobrze poznaliście rynek tych urządzeń i wybraliście coś dla siebie. Przy okazji sporo dowiedzieliście się o charakterystyce wag do kuchni. Jeżeli chcecie jeszcze więcej, to nie zamykajcie tej strony, gdyż poniżej znajdziecie dokładne omówienie wszelkich zagadnień w formie poradnika zakupowego. Gorąco zapraszam Was także do tej części.

Jak wybrać wagę kuchenną? Na co zwrócić uwagę?

Przekonaliście się już, że rynek elektronicznych wag kuchennych nie jest wcale taki wąski czy prymitywny. Niejednokrotnie są to urządzenia o całkiem szerokiej funkcjonalności. Warto więc poznać najważniejsze parametry, które decydują o tym, który model najlepiej kupić.

Jak dokładna powinna być elektroniczna waga kuchenna?

Moje oba zestawienia nie pozostawiają złudzeń co do dokładności wykonywanych pomiarów naszych produktów spożywczych przez wagi do kuchni na baterie. 1 g i ani grama więcej, chciałoby się powiedzieć.

Wartość tego parametru jest przez producentów podawana zawsze przy braniu pod uwagę optymalnych warunków pracy dla swojej wagi kuchennej, czyli w przypadku produktów nie za ciężkich. Rolę odgrywa też zapewne podłoże. Powinno być płaskie, równe i twarde.

Niektóre elektroniczne wagi wykazują niestety zależność ciężaru składników naszej potrawy do dokładności pomiaru. Trzeba liczyć się z faktem, że precyzja ważenia może nieco spaść w przypadku cięższych owoców, warzyw lub innych artykułów spożywczych. Im więcej waży rzecz umieszczana na powierzchni urządzenia, tym precyzja pomiaru będzie gorsza, choć nie we wszystkim modelach jest to regułą. Ryzyko pojawia się głównie w przypadku tanich wag cyfrowych do kuchni.

Nie ma jednak co panikować. Prawda jest taka, że elektroniczne wagi miażdżą pod tym względem wersje mechaniczne. Starałem się też proponować Wam same pewniaki z tego rynku, które w każdych warunkach powinny odznaczać się najwyższą precyzją.

mały deser ważony na kuchennej wadze

Jaki rodzaj elektronicznej wagi kuchennej wybrać? Z czego powinna być wykonana?

No, dobra. Skoro ceny są stosunkowo niskie, główne parametry podobne, to czym tak właściwie najczęściej kierujmy się przy wyborze tego drobnego sprzętu kuchennego? Ważnym czynnikiem zakupowym jest rodzaj konstrukcji. Prześledźmy więc wspólnie wszelkie typy elektronicznych wag kuchennych, bo nie wszystkie pojawiły się w zestawieniach. Zawarłem też kilka niszowych grup w tej kategorii drobnego AGD do kuchni, które Was zaskoczą:

 • Bardzo popularne i świetnie wyglądające są płaskie wagi ze szkła hartowanego. Dzięki funkcji doważania nie będzie problemu z odjęciem wagi miski czy pojemnika, który położymy na powierzchni z czujnikami ważącymi poszczególne składniki. Najczęściej tego typu modele należą do wag analitycznych czy tych z dość wysokiej półki. Są jednak pewne minusy. Przypadkowy upadek zapewne zakończy żywot tego urządzenia. Łatwo też czasem o zarysowania czy mało estetycznie wyglądające odciski palców. Wymiary nie należą do najmniejszych. Mimo tego bardzo lubię ten rodzaj elektronicznych wag do kuchni.
 • Płaskie wagi nie muszą być wykonane wyłącznie ze szkła. W grę wchodzą tworzywa sztuczne, ale przede wszystkim stal nierdzewna, która również wielu osobom się spodoba. Stal jest do tego trwała, odporna na korozję i nie zbiera naszych odcisków.
 • Często interesują nas wagi kuchenne z dołączoną misą, którą swobodnie zdejmujemy. Zwykle spoczywa ona na szali z hartowanego szkła lub bezpośrednio na powierzchni z czujnikami do ważenia. Spore zróżnicowanie dotyczy tu materiału wykonania. Podstawa może być zarówno stalowa, jak i z tworzywa sztucznego. Sama misa potrafi być dodatkowo szklana. Unikałbym tandetnych zestawów wykonanych wyłącznie z tworzywa sztucznego niskiej jakości. Warto zauważyć, że również w przypadku tej konstrukcji są modele z szeroką funkcjonalnością do obliczania wartości odżywczych, choć nie ma ich wiele.
 • Nie zawsze wagi powyższego typu mają dołączoną misę. Często zastępuje ją sama szala, która odznacza się nieco większą średnicą. Przypomina wtedy już właściwie talerz.
 • Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest dwustronna pokrywka. Ułożona w domyślnej pozycji stanowi płaską powierzchnię do ważenia. Jeżeli ją odwrócimy, to uzyskamy coś na wzór miski na produkty sypkie. Sprytne, ale rzadko spotykane.
 • Elektroniczna waga spożywcza może też swoją budową przypominać stalowy garnek. Takie konstrukcje bardzo dobrze sprawdzają się przy ważeniu produktów płynnych. Wyświetlacz i elementy do sterowania znajdują się zwykle na niewielkiej rączce/uchwycie. Zwykle przeliczają bez problemu mililitry na gramy. Przy okazji dowiedz się, ile waży woda, mleko, miód i olej, bo taka sama objętość nie oznacza wcale tej samej wagi.
 • Jakieś innowacje? Jeżeli czytaliście pierwszy z rankingów wag cyfrowych, to pewnie pamiętacie o elektronicznej wadze składanej z trzema nóżkami. Dzięki temu mieści się ona w każdej szufladzie.
 • Składane konstrukcje opierają się też na wbudowanej silikonowej misce, którą po prostu wysuwamy w górę. Nie jest to jednak zbyt komfortowe. Sam silikon nie jest optymalnym materiałem wykonania, a czyszczenie struktury zintegrowanego naczynia nie jest tak proste jak przy jednolitych powierzchniach.
 • Połączenie dzbanka z wagą kuchenną? To również jest możliwe. Cała konstrukcja bardziej przypomina np. dzbanek filtrujący wodę, ale oferuje możliwość ważenia produktów spożywczych. Sprawdza się najlepiej w przypadku cieczy, gdyż zastosowany dzióbek pozwala na łatwiejsze wlanie jej gdzie indziej. Urządzenia tego typu często określa się po prostu elektronicznymi miarkami kuchennymi.
 • Są też dość specyficzne konstrukcje, które służą do ważenia bardzo małych ilości produktów spożywczych, czyli np. szczypty przypraw czy proszku do pieczenia. Często przybierają formę miniaturowych wag płaskich. Oprócz nich ciekawie prezentują się malutkie wagi kuchenne na baterie, które mogą przypominać łyżkę. W produktach tego typu mamy zwykle do czynienia z jeszcze większą precyzją pomiarów. Całkiem niedoceniany i rzadko kupowany rodzaj elektronicznej wagi kuchennej, który często się przydaje – szczególnie przy realizowaniu wymagających przepisów kulinarnych.
 • Wśród bardzo tanich produktów odnajdziemy też wymyślne konstrukcje. Spotkałem się z wagą o okrągłym kształcie, która miała na środku zegar ze wskazówkami. Raczej mało praktyczne. Dziwnie prezentowało się też urządzenia z dwoma uchwytami, dzięki któremu mogliśmy je gdzieś zawiesić. Średni pomysł na kuchenną ozdobę.
 • Istnieją oczywiście profesjonalne wagi kuchenne, których ceny przekraczają nawet kilka tysięcy złotych. Wpływ na to ma Certyfikat Bezpieczeństwa Żywności czy wzmocniona i wodoodporna konstrukcja, która umożliwia pracę w trudnych warunkach. Takie urządzenia zapewniają też wręcz aptekarską precyzję. Zastosowanie znajdują w lokalach i punktach gastronomicznych lub handlowych. Moje zestawienia oparłem jednak wyłącznie na cyfrowych wagach kuchennych do użytku domowego.
 • Nic Was do tej pory nie zaskoczyło, jeżeli chodzi o rodzaje tego sprzętu? Co powiecie na elektroniczną wagę do zabudowy? Również taki typ można wyszczególnić, choć jest on bardzo niszowy. Wagę zabudowuje się wtedy w… szufladzie kuchennej. Określenie „do zabudowy” jest jednak trochę umowne, gdyż cała instalacja polega na nałożeniu urządzenia na boki szuflady (dostosowuje się do różnych szerokości). W każdej chwili przeniesiemy wagę gdziekolwiek zechcemy, np. na kuchenny blat.
 • Patrząc na bardzo wysoką półkę cenową, wspomnieć muszę o wagach kuchennych dla niewidomych, które po wszelkich pomiarach oznajmiają ich wynik powiadomieniami głosowymi.

Jak z tej grupy dopasować wagę pod swoje wymagania?

Trochę tego jest do wyboru. Warto więc przemyśleć pewne rzeczy i odpowiedź na kilka pytań:

 • Co zwykle ważymy? Czy są to drobniutkie składniki, czy większe produkty spożywcze?
 • Czy mamy w domu odpowiednie naczynia, które pomogą przy ważeniu, czy jesteśmy zmuszeni zakupić wagę z miską?
 • Ile miejsca mamy na blacie kuchennym czy w szafce na nową wagę?
 • Jaki materiał wykonania najbardziej nam odpowiada?
 • Jak często będziemy ważyć także płyny?

Różne są preferencje. Niektórym podobają się płaskie konstrukcje, a innym wyłącznie te z miską. Płaska vs z miską w zestawie, stalowa vs szklana – wydaje mi się, że to są dwa główne dylematy zakupowe w tej kwestii.

W rankingu polecanych modeli zaserwowałem Wam tyle zróżnicowanych opcji, że z pewnością znajdziecie coś dla siebie 😉

Dodam, że w moich obu klasyfikacjach odpuściłem modele przemysłowe, profesjonalne czy o bardzo specyficznym przeznaczeniu lub charakterystyce.

Amatorzy i profesjonaliści w gotowaniu, osoby dbające o linie, sportowcy/kulturyści, diabetycy, ludzie zmuszeni do szczegółowego doboru wartości odżywczych – właśnie pod taką grupę osób selekcjonowałem polecane produkty.

czarna elektroniczna waga kuchenna

Czy design wagi kuchennej powinien mieć większe znaczenie?

Na koniec tego akapitu jeszcze kilka słów o stylistyce i designie. Elektroniczna waga do kuchni powinna być przede wszystkim praktyczna, trwała, łatwa w obsłudze i ewentualnie bardziej funkcjonalna, jeżeli nam na tym zależy.

Wszelkie motywy graficzne umieszczane na płaskich modelach nie mają dla mnie żadnego znaczenia. Przeważają wśród nich motywy, rysunki czy nadruki apetycznych potraw, naczyń kuchennych lub kolorowych kwiatów. Czasem pojawia się też w tej kategorii styl retro. Jest to jednak częściej obecne w przypadku najtańszych wag, które kurzą się na marketowych półkach i za wszelką cenę chcą zwrócić naszą uwagę. W moich rankingach postawiłem jednak na dużo ważniejsze cechy, ignorując tanie zagrywki marketingowe.

Maksymalne obciążenie elektronicznych wag kuchennych

Pewnym standardem wydaje się być maksymalne obciążenie na poziomie 5 kg. Budżetowe wagi elektroniczne do kuchni potrafią nieco zejść z tej wartości, np. do 3 kg.

Przytrafiają się też skrajne przypadki:

 • Jednym z nich są miniaturowe produkty do ważenia skromnych ilości przypraw czy podobnych dodatków. Mogą zwykle udźwignąć do 2 kg obciążenia.
 • Na przeciwległym biegunie znajdują się dość „przypakowane” modele, które radzą sobie nawet z 20 kg ładunkiem na powierzchni ważącej. Jedna taka waga znalazła się zresztą w pierwszym zestawieniu. Jej producent sugeruje w opisie produktu, że zważymy dzięki temu inne rzeczy, jak np. paczki do wysłania. Ciekawe zastosowanie.

W każdym przypadku przyda się wskaźnik przekroczenia obciążenia. Czasem może się bowiem zdarzyć, że nieco przesadzimy z całkowitym ciężarem produktów spożywczych umieszczonych na powierzchni wagi. Skutkuje to przede wszystkim błędnym pomiarem lub uszkodzeniem sprzętu.

Najważniejsze funkcje elektronicznych wag do kuchni

Przechodzimy do kolejnej istotnej kwestii, czyli funkcjonalności. Jeżeli zależy Wam na skrupulatnym realizowaniu przepisów kulinarnych, to powinniście przeczytać ten akapit.

 • Funkcja tarowania (doważania)absolutnie obowiązkowa funkcja w nowoczesnych wagach do kuchni. Najprościej to ujmując, tara potrafi oddzielić wagowo naczynie kuchenne czy pojemnik od konkretnego produktu spożywczego. Produkty sypkie wsypiemy więc do miski czy głębokiego talerza, nie bojąc się przy tym, że nasza waga zwariuje przy ważeniu całości. Nic z tych rzeczy. Na wyświetlaczu zawsze ukaże się wartość netto, uwzględniająca jedynie dany artykuł spożywczy czy składnik potrawy, którą chcemy przygotować. Niektórzy nazywają ją funkcją zerowania, gdyż niejako zeruje masę po umieszczeniu na niej miski bądź naczynia.
 • Pomiar objętości płynów – dobry sprzęt z segmentu drobnego AGD do kuchni powinien dać nam możliwość precyzyjnego pomiaru objętości płynów. Najczęściej będzie to zapewne woda lub mleko. Ta funkcja musi iść oczywiście w parze z odpowiednią jednostką, czyli zazwyczaj mililitrami.
 • Automatyczne włączenie/wyłączenie – jedno z podstawowych udogodnień. Jeżeli położymy coś na powierzchni z czujnikami do ważenia, to waga powinna z automatu się uruchomić. Jeżeli przez określony czas urządzenie nic nie waży, to samo powinno się wyłączyć. Dzieje się tak zwykle po 30-120 sekundach bezczynności. Można więc powiedzieć, że w jakimś stopniu ta funkcja wpływa na energooszczędność elektronicznej wagi kuchennej, choć zużycie energii jest w przypadku tej kategorii drobnego AGD malutkie.
 • Różne jednostki wagowe z przelicznikiem – czasem się zdarza, że w pogoni za idealnym daniem lub dietetycznym koktajlem korzystamy z zagranicznych przepisów kulinarnych. Trzeba się wtedy liczyć z innymi jednostkami masy. Zawsze warto więc kupić wagę na tyle funkcjonalną, aby oferowała ich przelicznik na „nasze” jednostki. W krajach anglosaskich najczęściej stosuje się uncje (oz) czy funty (lb). Czasem możemy też chcieć przeliczyć gramy na mililitry. Zaoszczędzimy więc trochę czasu w porównaniu do samodzielnego przeliczania ich wartości.
 • Pomiar wartości odżywczych – zdecydowanie jedna z najciekawszych funkcjonalności, która wyróżnia przede wszystkim najlepsze wagi kuchenne dedykowane sportowcom czy diabetykom. Pomiary wyliczą nam z konkretnych produktów np. kalorie, tłuszcz, cholesterol, białka, węglowodany, proteiny, błonnik czy sód. Niektóre z tych składników będą niezbędne w naszej diecie czy zdrowym odżywaniu się, a inne wręcz przeciwnie – zaszkodzą nam w nadmiernych ilościach. Choroby czy schorzenia wymagające w leczeniu przestrzegania diety to nie żarty. Warto dokładnie wtedy wiedzieć, co i w jakiej ilości spożywamy. Osoby z cukrzycą powinny natomiast wybrać wagę kuchenną z jednostkami chlebowymi. Dostarczy to wiedzy o wzroście poziomu glukozy we krwi po zjedzeniu konkretnego dania.
 • Add & weight – czyli “dodaj i waż”. Ciekawa opcja, która bywa nieoceniona, np. podczas odmierzania produktów sypkich. Pomiar nie kończy się bowiem na jednym składniku. Do miski po kolei powrzucamy kolejne produkty, a pomiar będzie dokonywany na bieżąco.
 • Pamięć – dzięki pamięci zapiszemy swoje produkty z odpowiednimi wartościami, skorzystamy z gotowych list, czy przypomnimy sobie wynik ostatnich pomiarów.
 • Wskaźnik zużycia baterii – wyobraźcie to sobie sami: skrupulatnie przygotowujecie porcję składników na danie, które chodziło za Wami od dawna. Robicie to już dłuższy czas, wszystko idzie dobrze, aż tu nagle… elektroniczna waga kuchenna odmawia posłuszeństwa, gdyż jej baterie się zużyły. Toż to nawet najkulturalniejsze osoby mogłyby powiedzieć kilka razy słowo na „k”. Często baterie są tym magicznym przedmiotem, którego zawsze brakuje w domostwie. I jak tu wybrać się po nie do sklepu, jak coś się nam gotuje, czy jesteśmy cali w mące? Wskaźnik zużycia baterii daje podgląd na ich aktualny stan i takie sytuacje nikogo wtedy nie zaskoczą.
 • Mierzenie temperatury – raczej mało znaczący dodatek, choć kto wie, jak będzie akurat w Waszym przypadku. Niektóre wagi mierzą bowiem temperaturę otoczenia. Działają po prostu jak domowy termometr.
 • Timer z alarmem – jeżeli piekarnik czy inny sprzęt do gotowania lub pieczenia jest dość przestarzały i brakuje w nim timera, to wyręczy go właśnie waga z tą funkcją. Warto jednak dowiedzieć się, jaki jest maksymalny czas możliwy do ustawienia. Często jest to bowiem np. 90 minut. W parze z timerem musi iść alarm dźwiękowy, który powiadomi nas, że ustawiony wcześniej czas dobiegł końca.

Jeżeli chodzi o moje zdanie na temat funkcjonalności, to obowiązkowo tarowanie, przelicznik jednostek, pomiar płynów, a także analiza wartości odżywczych. Mając taką paletę nowoczesnych funkcji, reszta tych mniej istotnych również zwykle jest dostępna i mamy do czynienia z produktem wysokiej klasy, który warto kupić.

Pokrojone warzywa na dietetyczny posiłek

Wyświetlacz ciekłokrystaliczny w elektronicznej wadze kuchennej

Wagi cyfrowe, przy swojej często rozbudowanej funkcjonalności, powinny pozostawać sprzętem łatwym w obsłudze. W odczytywaniu wszelkich informacji pomoże wyświetlacz, najczęściej ciekłokrystaliczny, czyli po prostu LCD. Powinien być odpowiednio czytelny.

Analityczne wagi cyfrowe mają często widoczny podział na wyświetlaczu, gdzie każda komórka odpowiada za inną sekcję dotyczącą konkretnych pomiarów jedzenia.

Przy słabszym oświetleniu nieoceniony stanie się wyświetlacz z podświetleniem. Producenci czasem stosują np. niebieskie podświetlenie.

Obok tego elementu często znajdują się też przyciski do sterowania elektronicznego – fizyczne lub czujnikowe.

Co z wodoodpornością elektronicznych wag?

Zapewne zdarza Wam się ważyć dość wilgotne składniki – chociażby pokrojone owoce czy warzywa. Przykładów takich sytuacji znajdzie się sporo. Jak więc wygląda sprawa z wodoodpornością?

Powiedziałbym, że słabo. Bardzo ciężko znaleźć taką wagę, a jak już, to jej cena mocno wzrasta. Pewnie w przyszłości się to zmieni, a w rankingu takie urządzenia zaczną się pojawiać wraz z moimi aktualizacjami.

Odporność na wilgoć jest świetną cechą. Niektóre urządzenia nie tylko wytrzymają zachlapania, ale także przetrwają mycie pod bieżącą wodą, pełne zanurzenie, a nawet przygodę w zmywarce.

Ceny dobrych elektronicznych wag kuchennych – ile wydać?

Jak kupić wagę kuchenną, żeby nie przepłacić? Patrząc na rankingowe tabelki czy opisy produktów, do 200 zł mamy ogromny wybór świetnych produktów z wieloma funkcjami.

Nawet za ok. 60-80 zł zakupimy precyzyjną wagę z obliczaniem wartości odżywczych. Jeżeli zależy nam przy tym na jeszcze bardziej estetycznym wyglądzie, wyższej niezawodności i jak najlepszym wyświetlaczu, to musimy odłożyć na ten zakup ok. 150-170 zł.

Jedno jest więc pewne – dobra i tania waga kuchenna nie powinna być ciężka w odnalezieniu, szczególnie z rankingiem, który Wam zaserwowałem. Znalazło się w nim długie menu zróżnicowanych propozycji zakupowych, które wzbogacą Waszą kuchnie i pomogą w kulinarnych zadaniach.

To już właściwie koniec części poradnikowej. Wiecie w zasadzie wszystko. Zostało jeszcze krótkie wyszczególnienie topowych producentów, a także jeszcze krótsze podsumowanie.

Najlepsi producenci elektronicznych wag kuchennych

Kierujecie się też często renomą danej marki i chcecie wiedzieć, którzy producenci wag tego typu cieszą się największym uznaniem? Mam kilka opinii na ten temat.

Wyróżnić trzeba przede wszystkim markę Beurer, gdyż produkuje modele funkcjonalne, precyzyjne i dobrze wykonane. Ma szeroką, a co ważne, fajnie zróżnicowaną ofertę. Cyfrowe wagi analityczne, miniaturowe do przypraw, stalowe – do wyboru, do koloru. Jest też ten specyficzny model do ważenia cięższych rzeczy.

Nowoczesne i eleganckie wagi kuchenne produkuje również SOEHNLE, choć w części rankingowej uwzględniłem jeden model tej marki. Joseph Joseph wyróżniają się z kolei składaną konstrukcją.

Jeżeli chodzi o tańsze propozycje, to całkiem szeroką i ciekawą ofertę ma Sencor czy Adler. Testy ich precyzji wciąż powinny dobrze wypadać.

Elektroniczne wagi kuchenne – Podsumowanie

Ranking najlepszych elektronicznych wag kuchennych wraz z poradnikiem powinien odpowiedzieć Wam na pytanie, który model warto kupić. Jeżeli macie jakieś dodatkowe pytania czy sugestie, to zapraszam do sekcji komentarzy.

Być może mieliście styczność z innym urządzeniem, którego nie uwzględniłem w klasyfikacji. W komentarzu możecie napisać o nim swoją opinię lub skróconą recenzję.

Życzę Wam samych udanych potraw według ulubionych przepisów kulinarnych, a przede wszystkim zdrowia i motywacji w dbaniu o swój organizm.

Zostań jeszcze na PROrankingach! Stworzyłem dla Ciebie też inne rankingi sprzętu do kuchni:

Podoba Ci się na PROrankingach? Jeżeli tak, to:

[Głosów:3    Średnia:5/5]

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o