Ranking elektronicznych wag kuchennych 2020

Ranking elektronicznych wagach kuchennych i analitycznych

Jeżeli zastanawiacie się, jaką wagę kuchenną kupić, to mam dla Was przydatny materiał. Jest nim ranking elektronicznych wag kuchennych. Pozwalają one na najprecyzyjniejsze ważenie składników, ale są jednocześnie dość tanie. Dowiedzmy się wspólnie, które wagi cyfrowe są polecane.

Wagi kuchenne wyglądają na maksymalnie uproszczony sprzęt, prawda? Co tu może być bardziej skomplikowanego? Umieszczamy na niej produkt, a po chwili otrzymujemy jego wagę, proste.

Nawet tak drobne urządzenie pomocnicze do kuchni potrafi jednak oferować całkiem szeroką funkcjonalność, szczególnie w wersji elektronicznej. Postanowiłem więc stworzyć dla Was ranking najlepszych elektronicznych wag do kuchni. Obstawiam, że niektóre konstrukcje Was zaskoczą, gdyż mocno odbiegają od klasycznego wizerunku wagi cyfrowej.

Najlepsze elektroniczne wagi kuchenne

ZdjęcieModelCenyDokładnośćMaks. obciążenieFunkcje analityczne
Waga kuchenna beurer ds61Beurer DS61Ceneo
1 g5 kgTAK
Waga kuchenna soehnle food control easy 66130SOEHNLE Food Control Easy 66130Ceneo1 g5 kgTAK
Waga kuchenna joseph joseph tri scale 40072Joseph Joseph Tri Scale 40072EURO
Ceneo
0,5 g5 kgNIE
Waga kuchenna joseph joseph tri scale 40071Joseph Joseph Tri Scale 40071EURO
Ceneo
0,5 g5 kgNIE
Waga kuchenna beurer ks 59Beurer KS 59Ceneo
1 g20 kgNIE
waga kuchenna Beurer KS 52Beurer KS 52MediaExpert
Ceneo
1 g5 kgNIE

Jaka waga kuchenna do 100 zł?

ZdjęcieModelCenyDokładnośćMaks. obciążenieFunkcje analityczne
Waga kuchenna sencor sks 6000Sencor SKS 6000MediaMarkt
MediaExpert
Neonet
1 g5 kgTAK
waga kuchenna Zelmer ZKS18000Zelmer ZKS18000EURO
Ceneo
1 g5 kgTAK
Waga kuchenna beurer ks 36Beurer KS 36Ceneo
0,1 g - 0,5 g2 kgNIE
Waga kuchenna beurer ks 25Beurer KS 25Ceneo
1 g3 kgNIE
Waga kuchenna sencor sks 5400Sencor SKS 5400MediaMarkt
Ceneo

1 g5 kgNIE
Waga kuchenna adler ad3134Adler AD3134MediaExpert
Electro
Ceneo
1 g5 kgNIE
Waga kuchenna sencor sks 4030bkSencor SKS 4030BKMediaExpert
Neonet
Ceneo
1 g5 kgNIE
Waga kuchenna eldom ek3052Eldom EK3052MediaExpert
Neonet
Ceneo
1 g (do 2 kg)/2 g (po 2 kg)5 kgNIE

Polecane elektroniczne wagi kuchenne do 200 zł

Część rankingową rozbiłem na dwie osobne klasyfikacje. Pierwsza grupa dedykowana jest głównie diabetykom, osobom na diecie, a także wszystkim tym, którym zależy na jak największej funkcjonalności. Nie oznacza to jednak, że tańsze modele są do niczego pod tym względem. W obu zestawieniach pojawiło się też kilka dość specyficznych wag kuchennych. Przejdźmy zatem do konkretów!

Beurer DS61 – Opinia, recenzja

Waga kuchenna beurer ds61

Jeżeli zastanawiacie się, jaka elektroniczna waga kuchenna będzie najlepsza dla diabetyka lub osoby na zdrowej diecie, to zwróćcie szczególną na model Beurer DS61. Oferuje bowiem wyliczanie wartości energetycznych i odżywczych z 950 różnych produktów.

Dokładność pomiaru to oczywiście 1 g. Tyle samo wynosi zresztą skala podziałki. Wagę obsługujemy za pomocą przycisków czujnikowych, a w oczy rzuca się czytelny wyświetlacz.

Co na nim odczytamy? Dzięki szerokiej funkcjonalności jest tu do dyspozycji przelicznik kcal, KJ, cholesterolu, białka, węglowodanów, tłuszczu, a nawet jednostek chlebowych, a to wszystko z możliwością przełączania jednostek (g, lb:oz). Zapewni to maksymalną kontrolę nad utrzymywaniem naszej diety. Wymagające przepisy kulinarne nie będą już problemem, przynajmniej na etapie porcjowania składników.

Jak sami widzicie, ta elektroniczna waga kuchenna jest płaska. Czy to skreśla możliwość pomiaru produktów sypkich? Nic z tych rzeczy. Wsypiemy je do miski, talerza, czy położymy na powierzchni urządzenia – bezpośrednio w ich oryginalnym opakowaniu. Pomiar odliczy jego wagę, gdyż jest tu funkcja doważania, a konkretniej tara. W łatwy sposób uzyskamy więc wynik wagi netto (bez opakowania czy naczynia).

Na tej nowoczesnej wadze elektronicznej do zastosowań kuchennych umieścimy produkty spożywcze nieprzekraczające 5 kg. Jeżeli przekroczymy tę wartość, to uruchomi się wskaźnik przeciążenia. Jest też automatyczne wyłączanie. Wymiary wagi wynoszą 16,5 x 23 x 2,4 cm i trzeba przyznać, że jest ona wyjątkowo elegancka.

Trudno właściwie doszukać się jakichkolwiek wad, choć cena jak na wagę dietetyczną jest całkiem spora.

Zalety +

 • Wysoka dokładność pomiarów
 • Funkcje analizujące wartości odżywcze, dzięki którym waga jest odpowiednia dla sportowców, diabetyków czy osób na diecie
 • Elegancka powierzchnia ze szkła
 • Funkcja doważania (tara)
 • Maksymalne obciążenie wynoszące 5 kg

Wady

 • Brak większych minusów

SOEHNLE Food Control Easy 66130 – Opinia, recenzja

Waga kuchenna soehnle food control easy 66130

Zestawienie polecanych wag kuchennych na baterie z wyższej półki oferuje wiele precyzyjnych modeli godnych polecenia. Jednym z nich jest analityczna waga cyfrowa SOEHNLE Food Control Easy 66130, której sama nazwa sugeruje maksymalną kontrolę nad spożywanym jedzeniem.

Rzeczywiście tak powinno być. Dokładność, maksymalne obciążenie, kolorystyka, tarowanie – wszystko się tu zgadza i nie odbiega w porównaniu do konkurencyjnych modeli.

Funkcjonalność nie zawodzi, gdyż uzyskamy cenne informacje o najważniejszych wartościach energetycznych i odżywczych. Zintegrowana pamięć z ponad 900 produktami spożywczymi potrafi sumować wszystkie wartości.

Co z cieczami? Dostajemy możliwość ich pomiaru w mililitrach, co stanowi kolejne udogodnienie i rozszerza zastosowanie urządzenia.

Podstawą wszelkich wyliczeń są kalorie, węglowodany, białko, tłuszcz, choć nie zabrakło cholesterolu, błonnika, a także wapnia. Jeżeli chcecie być „fit”, a cyfrowa waga analityczna ma w tym pomóc, to macie przed sobą pomocny sprzęt kuchenny do wyboru.

SOEHNLE Food Control Easy 66130 idealnie wkomponuje się w nowoczesny wystrój kuchni, gdyż jest to biała waga wykonana z tworzyw sztucznych oraz szkła hartowanego.

Zalety +

 • Wysoka dokładność pomiarów
 • Funkcje analizujące wartości odżywcze, dzięki którym waga jest odpowiednia dla sportowców, diabetyków czy osób na diecie
 • Elegancka powierzchnia ze szkła
 • Funkcja doważania (tara)
 • Maksymalne obciążenie wynoszące 5 kg

Wady

 • Brak większych minusów

Joseph Joseph Tri Scale 40072/40071 – Opinia, recenzja

Waga kuchenna joseph joseph tri scale 40072

Joseph Joseph Tri Scale dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych, które mają oznaczenia 40072/40071. Lepiej wybrać zieloną, gdyż prezentuje się ciekawiej, a do tego wersja w bieli ma czasem problemy z dostępnością i skaczącą w górę ceną.

Już na pierwszy rzut oka ten sprzęt znacząco różni się od pozostałych propozycji. Nic dziwnego, skoro jest to składana waga elektroniczna do pomiaru składników naszych potraw. Gdy jest ona złożona, to schowamy ją gdziekolwiek, np. do kuchennej szafki. Po rozłożeniu musimy jednak nasze składniki do czegoś wsypać, gdyż powierzchnia dokonująca pomiarów jest zbyt mała, aby je pomieścić.

Sama precyzja obliczania wagi produktów spożywczych imponuje, gdyż wynosi 0,5 g. Skorzystamy też z innych jednostek – do wyboru są uncje, mililitry czy funty. Maksymalne obciążenie nie zawodzi i osiąga pułap 5 kg. Nie ma natomiast bardziej zaawansowanych funkcji analitycznych.

Dostajemy w zamian “add & weight”, czyli możliwość dodawania i ważenie składników w jednym czasie, co czasem się przydaje podczas kuchennych prac.

Można powiedzieć, że jest to oryginalna, a po złożeniu również kieszonkowa, waga kuchenna dla osób, które nie chcą trzymać tego sprzętu ciągle na blacie kuchennym, ale w szafkach też nie mają za bardzo miejsca.

Zalety +

 • Wyjątkowo wysoka dokładność pomiarów
 • Funkcja doważania (tara)
 • Maksymalne obciążenie wynoszące 5 kg
 • Składana konstrukcja, dzięki której wagę możemy schować do kuchennej szuflady

Wady

 • Wysoka cena jak na brak funkcji analitycznych

Beurer KS 59 – Opinia, recenzja

Waga kuchenna beurer ks 59

Takie minimalistyczne wagi kuchenne wyglądają na sprzęt dość delikatny, prawda? Nie przeszkadza to jednak, aby ważyć również cięższe produkty spożywcze, zresztą nie tylko spożywcze. Beurer KS 59 potrafi bowiem dokonywać pomiaru pod znacznym obciążeniem – wynoszącym aż 20 kg!

Dzięki temu na wadze (powierzchnia ważenia ma wymiary 22 x 30 cm) położymy naprawdę ciężkie artykuły spożywcze. Mało tego, producent poleca na tym sprzęcie ważyć… nawet paczki czy różne inne rzeczy. Całkiem niezła wielofunkcyjność.

Dokładność pomiaru wynosi 1 g, zresztą w tej klasie nie mogło być inaczej. Sterowanie jest proste, a wyświetlacz czytelny. Jest także tara, przełączanie jednostek (g/kg, oz/lb:oz), łatwa w czyszczeniu powierzchnia wykonana ze szkła czy funkcja pamięci, która pokazuje nam ostatni wynik pomiaru.

Zalety +

 • Wysoka dokładność pomiarów
 • Elegancka powierzchnia ze szkła
 • Funkcja doważania (tara)
 • Maksymalne obciążenie wynoszące aż 20 kg

Wady

 • Wysoka cena jak na brak funkcji analitycznych

Beurer KS 52 – Opinia, recenzja

waga kuchenna Beurer KS 52

Kuchenna waga ścienna? Czemu nie! Dzięki Beurer KS 52 możesz zaoszczędzić miejsce w kuchni, sprawiając sobie praktyczny sprzęt do ważenia produktów spożywczych. W dalszej części opinii przedstawię Ci bliżej ten oryginalnie zaprojektowany model.

Jak już wspomniałem, Beurer KS 52 to ścienna waga kuchenna. Oznacza to tyle, że ma rozsuwaną, właściwie składaną powierzchnię do ważenia, a całość zamontujesz na swojej ścianie (w bardzo prosty sposób). W ciasnych kuchniach to plus, bo zaoszczędzisz miejsce na blacie kuchennym czy innym miejscu tego pomieszczenia.

A pomiary? Czy Beurer KS 52 to dokładna waga kuchenna? Jak najbardziej! 1 g dokładności zapewni Ci komponowanie idealnych potraw, a maksymalne obciążenie dochodzi do 5 kg. Powierzchnia do ważenia jest szklana, łatwa w czyszczeniu, choć szkoda, że w zestawie nie ma dołączonej miski.

A korzystając ze swojej, odliczysz jej wagę za pomocą tarowania. Pod wyświetlaczem (swoją drogą niezwykle czytelnym) są także przyciski od zmiany jednostek i ustawienia minutnika.

Beurer KS 52 nie ma może rozbudowanych funkcji analitycznych, ale jest praktyczną, ładną i trwałą wagą do zawieszenia na ścianie. Jeżeli szukasz właśnie takiego modelu, to nie zastanawiaj się dłużej i zamów ten sprzęt.

Zalety +

 • Wysoka dokładność pomiarów
 • Elegancka powierzchnia ze szkła
 • Funkcja doważania (tara)
 • Składana konstrukcja, a do tego możliwość montażu na ścianie

Wady

 • Wysoka cena jak na brak funkcji analitycznych
 • W przypadku takiego rodzaju wagi aż prosi się, aby w zestawie była dołączona misa na produkty sypkie

Kilka świetnych, dokładnych wag kuchennych, i to tak zróżnicowanych. W tym przedziale cenowym znajdziemy bowiem dobrą wagę kuchenną na baterie dla diabetyków, osób dbających o sylwetkę, mających mało miejsca w swojej kuchni, a także pragnących obliczać wagę cięższych produktów spożywczych. Czegóż chcieć więcej? Może jedynie ciut niższej ceny. Przeczytajcie zatem drugie zestawienie, bo być może nie musicie wcale przekraczać kwoty 100 zł na zakup nowej wagi elektronicznej do kuchni.

Polecane elektroniczne wagi kuchenne do 100 zł

Ta klasyfikacja wag kuchennych z zasilaniem bateryjnym wcale nie powinna Was rozczarować. Wybór jest zresztą bardzo szeroki. Tym bardziej warto poznać wyselekcjonowane przeze mnie produkty. Stówa to nie fortuna, ale na portalu PROrankingi nie ma znaczenia cena urządzenia. Zawsze dostajecie najlepsze analizy i starannie ułożone rankingi.

Sencor SKS 6000 – Opinia, recenzja

Waga kuchenna sencor sks 6000

Sencor SKS 6000 to prawdziwa perełka wśród dobrych i tanich wag kuchennych. Mimo niskiej ceny ma bardzo rozbudowaną funkcjonalność, dokładność pomiaru na poziomie 1 g czy maksymalne obciążenie wynoszące 5 kg. Dochodzi do tego niski profil, elegancka powierzchnia ze szkła hartowanego czy intuicyjne sterowanie.

Przechodząc do konkretów związanych z możliwościami analitycznymi, jest znakomicie. Urządzenie precyzyjnie informuje nas o zawartości białka, węglowodanów, cholesterolu, tłuszczu, kalorii czy sodu oraz błonnika. Trzymanie każdej diety stanie się łatwiejsze.

Kody produktów uwzględniają aż 999 pozycji, a pamięć nie ulega kasacji po wyłączeniu urządzenia. Jest oczywiście funkcja tarowania czy dokonywanie pomiaru w mililitrach.

Przy dietetycznych wagach kuchennych zwracałem już uwagę na ich przydatność dla osób odchudzających się, uprawiających sport/fitness czy mających problem z cukrem. To jednak nie wszystko, bo waga tego typu pomoże ludziom z chorobami serca czy nerek, ze zbyt wysokim ciśnieniem, a także w przypadku podwyższonego poziomu cholesterolu.

Zawartość poszczególnych składników można często zablokować na wadze – tak właśnie jest w przypadku modelu Sencor SKS 6000. Jeżeli przekroczymy granicę, to urządzenia nas o tym poinformuje. Działa jak swego rodzaju strażnik, żebyśmy zawsze trzymali się ustalonych norm żywieniowych.

Patrząc na wyraźnie droższe wagi analityczne i na tego Sencora, zapytacie pewnie, czy warto dopłacać? Wydawać by się mogło, że nie. Wspomnę jednak, że za wyższą ceną idą często lepsze wyświetlacze. Zawsze pozostaje też sama niezawodność zastosowanej elektroniki. Moim zdaniem, Sencor nieco odbiega pod tym względem w porównaniu do wag za ponad 100 zł.

W swojej cenie jest jednak znakomitą propozycją, którą gorąco Wam polecam. Nie będziecie rozczarowani, a wręcz przeciwnie – zachwyceni funkcjonalnością i precyzją.

Zalety +

 • Wysoka dokładność pomiarów
 • Znakomity stosunek ceny do jakości
 • Funkcje analizujące wartości odżywcze, dzięki którym waga jest odpowiednia dla sportowców, diabetyków czy osób na diecie
 • Elegancka powierzchnia ze szkła
 • Funkcja doważania (tara)
 • Maksymalne obciążenie wynoszące 5 kg

Wady

 • Brak większych minusów

Zelmer ZKS18000 – Opinia, recenzja

waga kuchenna Zelmer ZKS18000

Zelmer ZKS18000 to niepozorna, ale szalenie dokładna i funkcjonalna waga dietetyczna. Opanowanie jej ustawień troszkę zapewne zajmie osobom zaczynającym przygodę z takimi wagami, ale warto. Szczególnie gdy chcesz jak najdokładniej monitorować skład odżywczy swoich potraw.

Co tak skrzętnie analizuje Zelmer ZKS18000? Kalorie, proteiny, tłuszcz, sól, węglowodany, cholesterol oraz błonnik. I to w oparciu o 999 kodów spożywczych.

Oczywiście przy tak rozszerzonej funkcji analitycznej wypada zapoznać się z instrukcją. Pod wyświetlaczem widać spory panel, który ułatwia swego rodzaju kodowanie wagi.

Chwila nauki, niewielka inwestycja (bo mowa o atrakcyjnej cenowo wadze) i uzyskasz pełną kontrolę nad tym, co wchłaniasz każdego dnia. Dokładność pomiarów nie zawodzi, wynosząc 1 g. Maksymalne obciążenie standardowe, czyli 5 kg. A jeżeli zdarzy Ci się kiedyś nieświadomie je przekroczyć, to odpowiedni wskaźnik poinformuję Cię o tym.

Waga jest banalna w czyszczeniu, odpowiednio trwała i bardzo praktyczna. W zestawie nie ma miski, ale jest za to wszechobecne w tej kategorii tarowanie, nie mogło być inaczej.

Zelmer pokazał, że dobra waga analityczna nie musi kosztować fortuny. I między innymi za to trafił do mojej klasyfikacji.

Zalety +

 • Wysoka dokładność pomiarów
 • Bardzo dobry stosunek ceny do jakości
 • Funkcje analizujące wartości odżywcze, dzięki którym waga jest odpowiednia dla sportowców, diabetyków czy osób na diecie
 • Funkcja doważania (tara)
 • Maksymalne obciążenie wynoszące 5 kg

Wady

 • Brak większych minusów

Beurer KS 36 – Opinia, recenzja

Waga kuchenna beurer ks 36

Uwielbiam tworzyć rankingi pozornie prostego sprzętu, którego rynek okazuje się potem być dużo bardziej rozbudowany niż nam się wydaje. Tak właśnie jest z omawianą kategorią, a potwierdza to Beurer KS 36.

Jest to bowiem miniaturowa waga elektroniczna do kuchni, która ma pewne zadanie specjalne. Służy bowiem do dokładnego ważenia proszków, przypraw, barwników czy małych ilości produktów sypkich. Pomiary są tu więc jeszcze precyzyjniejsze. Warto je rozpisać w czytelnej formie:

 • Waga składników od 0 do 0.5 kg – 0.1 g
 • Waga składników od 0.5 do 1 kg – 0.2 g
 • Waga składników od 1 do 2 kg – 0.5 g

Do dyspozycji jest też tara, odważnik do kalibracji, wskaźnik przeciążenia czy 4 baterie 1,5 V AAA w zestawie. Wyświetlacz podświetlany jest wyłącznie podczas pomiaru. Głównymi jednostkami są gramy lub uncje.

Biorąc pod uwagę specyfikę tego sprzętu, nie można było spodziewać się bardziej rozbudowanych funkcji analitycznych, które wyliczałby nam wartości odżywcze. Szkoda, że zabrakło natomiast jakiejkolwiek pamięci pomiarów.

Jeżeli sami eksperymentujecie z porcjowaniem składników potraw, i chcecie jakoś zachować wymyślone przez siebie proporcje najdrobniejszych składników, to zostaje długopis i zeszyt lub notatnik.

Zalety +

 • Jest to najlepsza elektroniczna waga kuchenna do ważenia barwników, proszków czy przypraw
 • Małe gabaryty
 • Funkcja doważania (tara)

Wady

 • Brak większych minusów

Beurer KS 25 – Opinia, recenzja

Waga kuchenna beurer ks 25

Ranking elektronicznych wag kuchennych znów wzbogaca się o model inny niż wszystkie poprzednie. Pierwszy raz mamy bowiem do czynienia z wagą do kuchni z dołączoną miską. Jest ona szklana, umyjemy ją w zmywarce, jej pojemność osiąga 1,2 l, a średnica 14,2 cm. Mowa o Baurer KS 25.

Nie jesteśmy ograniczeni wyłącznie do tej konkretnej miski. Na wadze swobodnie ustawimy talerz czy inne kuchenne naczynia, a także sam produkt spożywczy. Funkcja tarowania zadba w każdym przypadku o precyzyjne pomiary z dokładnością 1 g. Trzeba jednak pamiętać o maksymalnym obciążeniu, które wynosi 3 kg.

Obsługa urządzenia jest wręcz banalna, a dostępne jednostki to kg, g, lb:oz. Wyświetlacz podświetlany jest na niebiesko, a sama waga prezentuje się całkiem nowocześnie.

Dobra propozycja dla miłośników wag kuchennych, które łączą w sobie elektroniczne ważenie z klasycznymi rozwiązaniami w postaci dołączonej miski. Trzeba jednak zwrócić uwagę, że w cenie tego modelu dostaniemy bardziej zaawansowane wagi, które dokonują dogłębnej analizy składu produktów spożywczych.

Dodatkowa miska czy większa funkcjonalność? Dla mnie wybór jest prosty, bo misek w domu mam pod dostatkiem.

Zalety +

 • Wysoka dokładność pomiarów
 • Funkcja doważania (tara)
 • Misa w zestawie

Wady

 • Maksymalne obciążenie wynoszące 3 kg

Sencor SKS 5400 – Opinia, recenzja

Waga kuchenna sencor sks 5400

Po raz kolejny poznacie wagę, która sporo wnosi do całego materiału. Sencor SKS 5400 odznacza się materiałem wykonania. Jest to stalowa waga kuchenna na baterie. Wykorzystanie przez producenta stali nierdzewnej znacząco wpływa na trwałość urządzenia, a także unikalny design, który jest bardzo stylowy i jak najbardziej pasuje do nowoczesnych kuchni.

Porównując to rozwiązanie do szklanych wag kuchennych, nie powinniśmy mieć problemów z zostawianiem odcisków palców na powierzchni ważącej składniki. Weźcie to też pod uwagę przy dobieraniu materiału, z którego wykonano dany model.

Do pracy urządzenia nie można się za bardzo przyczepić. Nie ma tu co prawda najnowocześniejszych funkcji, ale dokładność wciąż wynosi ok. 1 g. Maksymalne obciążenie osiąga 5 kg. Obsługa jest bardzo prosta, przyciski są dwa, a wyświetlacz jest wystarczająco czytelny i oferuje niebieskie podświetlenie. Nie zabrakło tarowania pojemnika.

Jeżeli koniecznie zależy Wam na elektronicznej wadze kuchennej ze stali nierdzewnej, to śmiało kupujcie ten model.

Zalety +

 • Wysoka dokładność pomiarów
 • Funkcja doważania (tara)
 • Maksymalne obciążenie wynoszące 5 kg
 • Wysoka trwałość dzięki użyciu stali nierdzewnej

Wady

 • Brak większych minusów

Adler AD3134 – Opinia, recenzja

Waga kuchenna adler ad3134

Opisywany teraz sprzęt, czyli Adler AD3134, to dość prosta waga elektroniczna do kuchni, która w zestawie ma pojemną misę. Główną cechą jest tu materiał wykonania, a konkretniej stal nierdzewna. To gwarancja trwałości sprzętu, a opinie o tej wadze potwierdzają, że o dokładność także nie trzeba się bać.

Dokładność (1 g) i maksymalne możliwe obciążenie (5 kg) trzymają poziom. Tarowanie również obecne. Jednostkami pomiarowymi są kilogramy, funty czy uncje.

Zamiast funkcji analitycznych dostajemy 100-minutowy timer oraz możliwość mierzenia temperatury otoczenia. Wychodzi więc na to, że ta waga kuchenna pełni też rolę domowego termometru. Dla mnie mało znaczący bajer, ale być może komuś z Was taka funkcja przypadnie do gustu.

Najważniejsze, że sprzęt nie oszukuje na pomiarach, z pewnością się nie rozleci i jeszcze nie zajmie zbyt dużo miejsca na kuchennym blacie.

Zalety +

 • Wysoka dokładność pomiarów
 • Niska cena
 • Funkcja doważania (tara)
 • Misa w zestawie
 • Maksymalne obciążenie wynoszące 5 kg

Wady

 • Brak większych minusów

Sencor SKS 4030BK – Opinia, recenzja

Waga kuchenna sencor sks 4030bk

Sencor SKS 4030BK na pierwszy rzut oka przypomina po prostu stalowy garnek. 1-litrowa misa jest tu zdejmowania, a całość została wykonana ze stali nierdzewnej. Podstawowe parametry są jak najbardziej okej na ten budżet i wciąż skorzystamy z funkcji tarowania.

Dość unikalna budowa sugeruje, że będzie to całkiem niezła elektroniczna waga kuchenna do produktów płynnych, np. mleka. W jednostkach pomiarowych znajdują się więc mililitry, a oprócz nich gramy czy uncje. Całkiem uniwersalne urządzonko, choć wyraźnie nastawione na ciecz.

Zalety +

 • Wysoka dokładność pomiarów
 • Niska cena
 • Funkcja doważania (tara)
 • Misa we zestawie
 • Maksymalne obciążenie wynoszące 5 kg
 • Wysoka trwałość dzięki użyciu stali nierdzewnej

Wady

 • Brak większych minusów

Eldom EK3052 – Opinia, recenzja

Waga kuchenna eldom ek3052

Dla mniej wymagających ciekawą propozycją zakupową jest Eldom EK3052, czyli bardzo tania i prosta elektroniczna waga do ważenia żywności z dołączoną w zestawie miską. Obecna jest tara, minutnik czy termometr, więc z funkcjonalnością nie jest źle.

Dokładność pomiarów tej wagi kuchennej wynosi 1 g, ale w przypadku ważenia produktów do 2 kg. Po przekroczeniu tej wartości precyzja osiąga już pułap 2 g. Czasem jednak musimy pamiętać o tym, że im cięższy produkt ważymy na wadze kuchennej, tym dokładność pomiaru może być gorsza.

Na widok wagi Eldom EK3052 szczęki raczej nam nie opadną. Wygląda dość nudnawo. Producent zastosował materiał stosunkowo niskiej jakości, który jest dość delikatny i może nie być wystarczająco trwały. Tak najprościej i dość brutalnie to ujmując, zalatuje chińszczyzną. Trzeba jednak wciąż pamiętać o bardzo niskiej cenie tego modelu.

Zalety +

 • Wysoka dokładność pomiarów (dla produktów do 2 kg)
 • Niska cena
 • Funkcja doważania (tara)
 • Misa w zestawie
 • Maksymalne obciążenie wynoszące 5 kg

Wady

 • Niska jakość wykonania
 • Mało atrakcyjny design

Najlepsi producenci elektronicznych wag kuchennych

Kierujecie się też często renomą danej marki i chcecie wiedzieć, którzy producenci wag tego typu cieszą się największym uznaniem? Mam kilka opinii na ten temat.

Wyróżnić trzeba przede wszystkim markę Beurer, gdyż produkuje modele funkcjonalne, precyzyjne i dobrze wykonane. Ma szeroką, a co ważne, fajnie zróżnicowaną ofertę. Cyfrowe wagi analityczne, miniaturowe do przypraw, stalowe – do wyboru, do koloru. Jest też ten specyficzny model do ważenia cięższych rzeczy.

Nowoczesne i eleganckie wagi kuchenne produkuje również SOEHNLE, choć w rankingu cyfrowych wag kuchennych uwzględniłem jeden model tej marki. Joseph Joseph wyróżniają się z kolei składaną konstrukcją.

Jeżeli chodzi o tańsze propozycje, to całkiem szeroką i ciekawą ofertę ma Sencor czy Adler. Testy ich precyzji wciąż powinny dobrze wypadać.

Poradniki o wagach kuchennych
Dowiedz się więcej!

Ranking elektronicznych wag kuchennych to nie koniec, bo przygotowałem dla Ciebie kilka przydatnych poradników. Rzuć na nie okiem i przeczytaj ten, który wydał Ci się interesujący.

Przed zakupem elektronicznej wagi kuchennej:

Po zakupie elektronicznej wagi kuchennej:

Ciekawostka:

Zostań jeszcze na PROrankingach! Stworzyłem dla Ciebie też inne rankingi sprzętu do kuchni:

Podoba Ci się na PROrankingach? Jeżeli tak, to:

[Głosów: 3   Average: 5/5]

Dodaj komentarz

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Celine
Gość
Celine

Ja mam płaską elektroniczną wagę Profi Cook za 60 zł i to był najlepszy wybór. Zajmuje mało miejsca a przy tym robi to co ma robić czyli waży