W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Najlepsza waga kuchenna Ranking 2023

Łukasz Proszek
Aktualizacja:  1 października 2023
Komentarze:  8

Jeżeli zastanawiasz się, jaką wagę kuchenną kupić, to mam dla Ciebie przydatny materiał. To niezależny ranking elektronicznych wag kuchennych. Szybko znajdziesz niezawodny sprzęt do ważenia produktów spożywczych.

Najlepsza waga kuchenna - ranking, opinie, jaką wybrać?

W moim rankingu nie zabrakło dietetycznych wag z licznikiem kalorii, ale wszystkie wyróżnione modele łączy jedno: są bardzo dokładne! Dlatego też je polecam.

Jeżeli chcesz szybko wybrać porządny sprzęt do ważenia żywności, przeczytaj poniższe recenzje i porady.

Ranking wag kuchennych 2023 – TOP 10

Wysokiej jakości dietetyczna waga kuchenna z pomiarem wartości odżywczych i licznikiem kalorii. Mieści dane dla 950 produktów. Idealny sprzęt dla sportowców, cukrzyków i każdego, komu zależy na uzyskaniu dokładnych danych o ważonej żywności. Ta najlepsza waga kuchenna dokonuje bardzo dokładnych pomiarów i jest łatwa w obsłudze.

Powierzchnię ważącą żywność pokryto wytrzymałym szkłem hartowanym. Łatwo je wyczyścisz, nie bojąc się o uszkodzenia. Dzięki funkcji tarowania bez trudu wyzerujesz ciężar opakowania, miski bądź innego naczynia. Sprzęt radzi sobie także z precyzyjnym pomiarem płynów (np. mleka), obsługuje bowiem wiele jednostek, w tym mililitry.

Ocena produktu: 9.97/10

Bardzo dokładna waga cyfrowa do kuchni. Wyróżnia się swoją konstrukcją. Oferuje bambusową deskę do krojenia oraz płytką misę ze stali nierdzewnej. W każdej chwili zdejmiesz misę, aby użyć innego naczynia kuchennego. Precyzja 1 g zapewni Ci wiarygodne pomiary. To domena polecanych wag kuchennych z rankingu.

Tuż pod obszarem na ważone produkty zobaczysz wyświetlacz. Łatwo odczytasz z niego wynik lub uruchomisz funkcję tary, aby odjąć wagę opakowania lub naczynia. Mimo zwiększonych wymiarów przez deskę bambusową sprzęt nie zajmuje wcale dużo miejsca na blacie bądź w szafce. Ciekawy sprzęt 2w1, którego nie mógł pominąć ranking.

Ocena produktu: 9.78/10

Szklana waga kuchenna do produktów spożywczych, a nawet paczek. Jej nośność osiąga bowiem rekordowe 20 kg, co stanowi rzadko spotykaną cechę. Poszerza tym samym zastosowanie i potwierdza wysoką jakość wykonania. Zważysz potężne artykuły spożywcze i wiele innych rzeczy. To wszystko przy dużej dokładności pomiarów.

Płaska, szklana powierzchnia nie sprawia żadnych problemów z czyszczeniem. Do tego ta dobra waga kuchenna oferuje czytelny wyświetlacz, przelicznik jednostek oraz tarę. Nic jej nie brakuje na tle innych modeli z rankingu wag kuchennych. Kup ją, jeżeli wyjątkowo zależy Ci na zwiększonym obciążeniu maksymalnym.

Ocena produktu: 9.66/10

SilverCrest SNAW 1000 D2

Inteligentna elektroniczna waga kuchenna z funkcjami analitycznymi. Dzięki temu w pełni skontrolujesz swoją dietę. Zaprogramujesz nawet 800 różnych produktów spożywczych. Ta domowa waga kuchenna z funkcją tarowania pomoże Ci obliczyć zawartość tłuszczu, białka oraz węglowodanów. Ma czytelny wyświetlacz, pomagający w obsłudze.

To również waga kuchenna z przyciskami i to wieloma. Żywność kładziesz na zdejmowanej i szklanej powierzchni ważącej. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby użyć miski, gdyż jest tu tara. Ta analityczna waga kuchenna z Lidla dokonuje obliczeń również w przypadku cieczy. Na plus bardzo niska cena jak na takie możliwości.

Ocena produktu: 9.54/10

Zelmer ZKS1451

Precyzyjna waga kuchenna z misą o dokładności 1 g. Dołączone naczynie oferuje 1 l pojemności. Bez trudu zmieścisz w nim produkty spożywcze w większym rozmiarze lub w większej ilości. Zważysz też produkty sypkie czy płyny. Usprawnia to dobrze działająca funkcja tarowania. Wyniki odczytasz na podświetlanym wyświetlaczu LCD.

Ta kuchenna waga z miską ma zasilanie bateryjne oraz alarm przekroczenia obciążenia (które dobija do standardowych 5 kg). To w gruncie rzeczy prosty i niezawodny sprzęt, do tego za niewygórowaną kwotę. Bez wątpienia godna polecenia waga kuchenna dobrej jakości. Nie mogło zabraknąć takiego modelu w moim zestawieniu.

Ocena produktu: 9.48/10

Beurer KS 52

Ścienna waga kuchenna. Montujesz ją na ścianie i w razie chęci zważenia czegoś po prostu rozkładasz jednym ruchem. Oczywiście możesz ją także używać w tradycyjny sposób, kładąc na blacie, a na jej powierzchni np. szklaną lub stalową misę z jedzeniem. Jej panel z wyświetlaczem jest bardzo czytelny, ułatwia odczyt pomiarów.

Ta polecana waga z tarowaniem ma margines błędu wynoszący zaledwie 1 g. Ułatwi Ci realizację wielu przepisów kulinarnych. Poradzi sobie też z ważeniem płynów, np. wody czy mleka wlanego do miski. Obsługuje wiele jednostek, ma funkcję czasu oraz minutnik. Gwarantuje przy okazji kilka zabezpieczeń: automatyczne wyłączanie oraz wskaźnik przeciążenia.

Ocena produktu: 9.39/10

Beurer KS 36

Beurer KS 36 to zdecydowanie najlepsza waga kuchenna do przypraw, a także proszków, barwników i innych bardzo drobnych produktów sypkich. Jej dokładność maksymalnie osiąga rewelacyjne 0,1 g. Do dyspozycji jest funkcja tary, odważnik do kalibracji, wskaźnik przeciążenia czy 4 baterie 1,5 V AAA w zestawie.

Ta mała, wręcz miniaturowa waga cyfrowa zajmuje niewiele miejsca. Ma specyficzne zadanie, jakim jest precyzyjnie ważenie małych ilości składników, więc nie potrzebuje dużego rozmiaru. Szukając tego typu urządzenia, nie znajdziesz aktualnie lepszej opcji zakupowej. Nie jest to może najtańsza waga kuchenna, ale za to bardzo unikalna.

Ocena produktu: 9.22/10

Sencor SKS 5400

Dobrze wykonana, stalowa waga kuchenna. Nie ma może funkcji analitycznych czy licznika kalorii, ale jest za to trwała, niezawodna i bardzo dokładna (1 g). Odczytywanie pomiarów ułatwia czytelny wyświetlacz z niebieskim podświetleniem. Do obsługi służą 2 przyciski, a za zasilanie odpowiadają baterie typu CR 2032.

Ta waga żywnościowa radzi sobie z maksymalnym obciążeniem na poziomie 5 kg. Sygnalizuje m.in. niskie napięcie baterii bądź przekroczenie maksymalnego obciążenia. Jak na swoją dokładność oraz wykonanie nie kosztuje dużo. Jedna z najbardziej opłacalnych propozycji z rankingu wag kuchennych do domu.

Ocena produktu: 9.18/10

Terraillon T1040

Praktyczna waga cyfrowa pokryta szkłem w czarnym kolorze. Za niewygórowaną cenę nabędziesz precyzyjny sprzęt z dokładnością 1 g. Nie ma w zestawie miski czy innego naczynia, ale dzięki funkcji tarowania urządzenie poradzi sobie z ważeniem czegoś płynnego lub sypkiego. Praktyczny wyświetlacz prędko wskaże Ci prawidłową wagę produktów.

Ta tania waga kuchenna ma od razu baterie w zestawie, nie tracisz na to pieniędzy. Sprzęt korzysta z przelicznika waga/objętość, a także automatycznego wyłączania podczas dłuższej bezczynności. Smukła konstrukcja ułatwia przechowywanie wagi w kuchennej szafce. Budżetowy, ale jak najbardziej godny polecenia produkt.

Ocena produktu: 9.01/10

SilverCrest cyfrowa waga kuchenna

Tania i prosta waga kuchenna SilverCrest z Lidla. Dostępna w kilku kolorach i motywach graficznych. Coś dla osób, które chcą po prostu nabyć mało skomplikowaną, ale też mało awaryjną wagę do żywności. Ten sprzęt to zapewnia, nie kosztując wiele, a wcale nie odbiegając od reszty pod względem głównych parametrów.

Dokładność 1 g oraz maksymalne obciążenie do 5 kg to standard w tej kategorii. Nie zabrakło funkcji tarowania oraz wskaźnika przeciążenia. Duży wyświetlacz LCD zapewnia dobrą czytelność wyników. W zestawie od razu znajdziesz baterie, więc nic nie dokupujesz do urządzenia. Porównanie wag kuchennych wskazało, że warto wyróżnić ten model.

Ocena produktu: 8.9/10

Najlepsze wagi kuchenne – Ranking 2023

Waga kuchenna SOEHNLE Food Control Easy 66130

Elektroniczna waga kuchenna do żywności SOEHNLE Food Control Easy 66130

SOEHNLE Food Control Easy 66130, czyli najlepsza waga kuchenna dla diabetyków. Dzięki niej uzyskasz pełną kontrolę nad wartością energetyczną i odżywczą spożywanych produktów. Jest do tego bardzo precyzyjna i łatwa w obsłudze. Zainteresowała Cię? Przeczytaj zatem poniższą opinię!


Sprawdź ceny SOEHNLE Food Control Easy 66130

Empik


Dietetyczna waga kuchenna z licznikiem kalorii i wartości odżywczych

SOEHNLE Food Control Easy 66130 to cyfrowa waga kuchenna z analizą składu produktów spożywczych. Podstawą wszelkich wyliczeń są kalorie, węglowodany, białko, tłuszcz, choć nie zabrakło również cholesterolu, błonnika i wapnia. Sporo danych, prawda?

Jeżeli chcesz być „fit”, a cyfrowa waga analityczna ma Ci w tym pomóc, to masz przed sobą idealny sprzęt kuchenny. Stanowi także obowiązkowe urządzenie dla diabetyków. Pełna kontrola dietetyczna!

W pamięci wagi odnajdziesz informacje o aż 950 różnych artykułach spożywczych. Obsługę tego ułatwią Ci kody numeryczne oraz dobrze opisane informacje pokazujące się na wyświetlaczu.

Najwyższa precyzja pomiarów

Miano najlepszej elektronicznej wagi kuchennej to także zasługa dokładności. Sprzęt oblicza masę produktów z precyzją do 1 g. Nie zawodzi także w przypadku ważenia czegoś cięższego. Nośność osiąga 5 kg. Zyskujesz pewność co do wiarygodności pomiarów.

Dzięki funkcji tarowania w prosty sposób odejmiesz od wyniku ciężar opakowania bądź naczynia z jedzeniem. Ważysz żywność w dowolnej misce.

Co z cieczami? Dostajesz możliwość ich pomiaru w mililitrach, co stanowi kolejne udogodnienie i rozszerza zastosowanie urządzenia.

Efektowne i solidne wykonanie

SOEHNLE Food Control Easy 66130 świetnie wkomponuje się w nowoczesny wystrój kuchni, gdyż jest to biała waga kuchenna wykonana z tworzyw sztucznych oraz szkła hartowanego.

Jednocześnie gwarantuje to wytrzymałość, nie boisz się o uszkodzenie powierzchni ważącej. Bardzo trudno ją chociażby zarysować, nie wspominając o większych uszkodzeniach.

Jak widzisz, ta płaska waga kuchenna licząca kalorie zasłużyła sobie na pierwsze miejsce w rankingu.

Waga kuchenna Sencor SKS 6700BK

Waga kuchenna Sencor SKS 6700BK

Sencor SKS 6700BK to unikalna waga kuchenna z deską bambusową. Świetny sprzęt kuchenny 2w1, któremu nie brakuje dokładności i przydatnych udogodnień. Przeczytaj moją subiektywną recenzję, aby bliżej poznać tę polecaną wagę do produktów spożywczych.


Sprawdź ceny Sencor SKS 6700BK

MediaExpert
EURO
OleOle


Krojenie i ważenie!

Oryginalność tej dobrej wagi kuchennej na baterie spoczywa głównie na desce bambusowej. Ekologiczny, wytrzymały dodatek, dzięki któremu jeszcze szybciej przygotujesz potrawę.

Pokroisz i od razu zważysz jedzenie, nie musząc wyciągać kilku przyborów kuchennych. Deska wytrzyma wiele lat bez większych uszczerbków. Równie wytrzymała jest powierzchnia do dokonywania pomiarów wagi żywności.

Zdejmowana misa

Na pierwszy rzut oka tego nie widać, ale ta spożywcza waga kuchenna do ważenia jedzenia ma stalową misę.

Jest dość płaska, ale ważne, że w każdej chwili możesz ją zdjąć, aby położyć dowolne naczynie z żywnością. Daje Ci to swobodę użytkowania.

Misa z zestawu całkiem sporo pomieści. Nie jest zbyt głęboka, lecz odpowiednio długa i szeroka. Położysz na niej owoce, warzywa, masę na ciasto i co tylko chcesz.

Domowa waga kuchenna o sporej dokładności

Każdy model z mojego rankingu elektronicznych wag do kuchni jest bardzo dokładny. Dotyczy to także tego urządzenia.

Margines błędu to zaledwie 1 g. Trudno więc źle zrealizować dany przepis kulinarny przez błąd pomiarowy, który jest tak nieznaczny.

Maksymalne obciążenie wynosi 5 kg i mowa oczywiście o wadze kuchennej z tarowaniem. Funkcja zerowania wylicza wagę netto, a więc bez opakowania czy naczynia. To bardzo proste w obsłudze.

Waga kuchenna Beurer KS 59

Elektroniczna waga kuchenna do żywności Beurer KS 59

Takie minimalistyczne wagi kuchenne wyglądają na sprzęt dość delikatny, prawda? Nie przeszkadza to jednak, aby ważyć również cięższe produkty spożywcze, zresztą nie tylko spożywcze. Beurer KS 59 dokonuje pomiaru pod znacznym obciążeniem – wynoszącym aż 20 kg!


Sprawdź ceny Beurer KS 59

EURO
OleOle


Ważenie nie tylko jedzenia

Najlepsze wagi kuchenne radzą sobie zazwyczaj z obciążeniem 3 – 5 kg. Beurer KS 59 zawstydza je pod tym względem, bo bez ryzyka awarii czy większego błędu pomiarowego oferuje nośność 20 kg.

Spytasz zapewne, co to daje podczas kuchennych prac. Rzadko waży się przecież tak ciężkie artykuły spożywcze. Racja. Sęk w tym, że ma to dużo szersze zastosowanie.

Producent tej polecanej wagi kuchennej sugeruje ważenie chociażby paczek do wysłania. Często ich waga wpływa na koszt wysyłki.

To tylko jeden z przykładów i w mojej ocenie zawsze dobrze mieć wagę radzącą sobie z jak największym obciążeniem. To bardzo dobrze świadczy o jej czujnikach i jakości wykonania.

Precyzja i funkcjonalność

Dokładność pomiaru wynosi 1 g, zresztą w tej klasie nie mogło być inaczej. Sterowanie jest proste, a wyświetlacz czytelny.

Jest także tara, przełączanie jednostek (g/kg, oz/lb:oz), łatwa w czyszczeniu powierzchnia wykonana ze szkła czy funkcja pamięci, która pokazuje ostatni wynik pomiaru.

Dzięki tak dokładnej wadze zawsze uzyskasz precyzyjną wagę składników na sos, ciasto czy inne wypieki oraz dodatki do potraw. O to chodzi w najlepszych wagach kuchennych z rankingu.

Jaką wagę kuchenną wybrać?

Podczas tworzenia rankingu najlepszych wag kuchennych towarzyszyło mi sporo kryteriów wyboru.

W tej części ująłem z kolei najważniejsze kwestie. Bezpośrednio wpłynęły na wyłonienie polecanych wag do kuchni. Rzuć na nie okiem, ponieważ szybko pomogą Ci wybrać optymalny sprzęt.

Ranking wag kuchennych - Jakie cechy mają najlepsze wagi kuchenne? Infografika

  • Dokładność pomiaru – kluczowa cecha każdej wagi. Elektroniczne modele są bardzo dokładne. Standardem jest dokładność do 1 g. Niektóre precyzyjne wagi oferują nawet 0,5 g, za co dostawały ode mnie plusa. Czasem można się też natknąć na mini wagi kuchenne (np. do ważenia proszków, przypraw itp.) – ich dokładność osiąga w najlepszym przypadku 0,1 g! Patrząc na ten parametr, wybrałem dla Ciebie najprecyzyjniejsze wagi do kuchni.
  • Trwałość i bezawaryjność – poruszę jeszcze temat rodzaju tego sprzętu, ale niezależnie od kształtu, rozmiaru czy materiału wykonania waga musi być trwała. Dotyczy to zarówno powierzchni zewnętrznej, misy bądź szali, jak i drzemiącej w wadze elektroniki. Czasem tylko dłuższe testy wag kuchennych pokazują ich niezawodność (lub też jej brak), lecz uznaję moje wybory za pewne w tym aspekcie.
  • Funkcja tarowania – nazywana także funkcją zerowania lub doważania. Tara to obowiązkowa cecha dobrej wagi kuchennej. Dzięki niej odliczysz wagę naczynia czy pojemnika, w którym spoczywa ważony produkt, uzyskując wartość netto. To niezwykle istotne podczas ważenia produktów sypkich (np. mąki, cukru, kaszy, ryżu itp.).

Wagi kuchenne bywają tak zróżnicowane, że niektóre cechy musisz dobrać pod swoje wymagania.

Poznaj je:

  • Rodzaj – odnosi się do rozmiaru, wykonania i dołączonych akcesoriów. Skupiłem się na tym, aby moja klasyfikacja przedstawiała jak najwięcej różnych urządzeń. A jakie mogą być? Stalowe, całe szklane, ze szklaną szalą, z misą, jak również bardziej niestandardowe – np. składane, miniaturowe lub dostosowane głównie do pomiaru objętości płynów (np. wody czy mleka). Z pewnością wybierzesz coś dla siebie z mojego zestawienia. Bez problemu dopasujesz wagę do ważonych produktów, uzyskując wygodne czyszczenie powierzchni urządzenia, jak i wymaganą wytrzymałość.
  • Funkcje analityczne – to też kolejny rodzaj wag kuchennych, ale godny osobnego punktu. Chodzi o pomiar wartości odżywczych. Przydaje się sportowcom, osobom na diecie czy diabetykom. Tak funkcjonalna waga wyliczy m.in.: kalorie, proteiny, tłuszcz, cholesterol, białka, węglowodany, błonnik, jednostki chlebowe, sól czy sód. W cyfrowej wadze analityczne ważne jest przy okazji sterowanie – powinno być intuicyjne, nawet przy wybieraniu spośród ponad 900 różnych produktów, z których pragniesz wyliczyć wartości odżywcze.
  • Kolorystyka – często ściśle związana z materiałem wykonania. Stalowe wagi kuchenne mają przecież najczęściej… stalowy kolor. Te szklane mogą już być zarówno białe, kremowe, jak i czarne. Ogólnie biorąc, nie radzę się sugerować w pierwszej kolejności kolorem wagi. Chodzi przecież o praktyczny sprzęt kuchenny, a nie ozdobę pomieszczenia. Z drugiej strony rozumiem osoby, które zwracają uwagę na stylistykę wagi. Postaw to jednak na końcu istotnych cech.

Patrząc na powyższe cechy, byłem w stanie stworzyć wartościowy ranking wag do kuchni.

Ale to nie koniec, gdyż są jeszcze inne dość istotne rzeczy, które wziąłem pod uwagę:

  • Maksymalne obciążenieprzeważnie osiąga 5 kg. Wartość określa maksymalną wagę ważonego produktu lub produktów. Przekraczając ją, precyzja pomiaru pójdzie w dół lub czujniki sprzętu zostaną uszkodzone. Na szczęście dobre wagi domowe do kuchni często sygnalizują przekroczenie maksymalnego obciążenia. Nie zrobisz wtedy tego przez przypadek.
  • Przeliczanie jednostek wagowych – nawet ze wskazaniem na te zagraniczne, czyli uncje (oz) oraz funty (lb).
  • Informacja o stanie baterii – swego rodzaju wskaźnik zużycia baterii. Dzięki niemu wiesz, kiedy trzeba będzie je wymienić. Przydatne i praktyczne w dobrych wagach kuchennych. Dawałem za tę cechę dodatkowego plusa.
  • Wyświetlacz – preferuję wyświetlacze typu LCD. Ważne, aby ekran wagi był czytelny – szczególnie gdy ma z niej korzystać starsza osoba. Ta cecha ma jeszcze większe znaczenie w wagach analitycznych i dietetycznych. Dodatkowy plus przypisywałem za dobre podświetlenie.

Wszystkie powyższe kryteria wyboru zestawiałem także z ceną. Dążyłem do tego, aby zaproponować Ci najlepsze wagi kuchenne, ale bez przesadzonych cen.

Elektroniczna waga kuchenna – Ceny

Każda porównywarka wag kuchennych pokaże Ci mnóstwo modeli. Jeżeli chodzi o ich ceny, nie są wcale jakoś bardziej zróżnicowane.

Nawet dobrą wagę dietetyczną z przelicznikiem kalorii kupisz zazwyczaj do 150 – 200 zł. Wiele najlepszych modeli znajduje się w segmencie 100 – 150 zł. W mojej ocenie raczej nie ma co wydawać więcej. Dokładność wszędzie jest podobna, czyli na poziomie 1 g.

Jedynie mini wagi kuchenne do przypraw oferują jeszcze mniejszy margines błędu (dokładność 0,1 g). Co ciekawe, to właśnie one – oprócz inteligentnych wag analitycznych na jedzenie –  potrafią najwięcej kosztować.

Znajdą się oczywiście wymyślne wagi kuchenne nawet za 500 zł, ale nie przebijają innych pod względem precyzji i praktyczności. Chodzi głównie o designerski kształt. Mój ranking je omija, bo waga do ważenia żywności nie stanowi raczej ozdoby, a proste urządzenie do prostego zadania.

Uważaj też na najtańsze wagi kuchenne do 100 czy 50 zł. Do tej kwoty nie jest już tak łatwo o precyzyjny model o dobrym wykonaniu. Nie kupuj nigdy sprzętu no name, w przypadku którego nie da się ustalić producenta lub nie ma on nawet swojej strony internetowej. Takie wynalazki czasem spoczywają na półkach w sklepach.

Podsumowanie

Teraz już wiesz, które wagi kuchenne są najdokładniejsze i godne zakupu. Nie musisz o to pytać na forum czy czytać innych materiałów bądź blogów.

Wybierając któryś z polecanych sprzętów, perfekcyjnie zrealizujesz bardziej wymagające przepisy kulinarne. Pomiary zawsze będą dokładne, dzięki czemu wyjdzie Ci pyszne danie o idealnej konsystencji.

A polecane wagi analityczne wspomogą Twoją dietę, zapewniając wiele przydanych informacji.

W razie dodatkowych pytań lub opinii zapraszam do sekcji komentarzy.

Jeżeli oprócz produktów spożywczych czasem ważysz także siebie, to sprawdź, jakie wagi łazienkowe są najlepsze. Również na ich rynku pojawiają się inteligentne modele analityczne.

Oceń publikację
[Głosy: 9 Średnia: 4.6]

Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

Subscribe
Powiadom o
8 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Denis
1 rok temu

Czy zna ktoś który model wagi nie ma automatycznego wyłączania? Ktoś, kto to wymyślił, powinien smażyć się w piekle!

Vika
2 lat temu

Dzień dobry.
Czy może ktoś polecić wagi który nie wyłącza sie za szybko, gdy nie jest używany ?

Artur
3 lat temu

A zna ktoś może model Kenwood Waga elektroniczna AT850B? Korzystał ktoś? Jak on się sprawuje? Jest dokładny?

Karol
3 lat temu

Kupiłem ostatnio wagę Beurer KS 59 (zrobiwszy wcześniej nieduży prywatny research, a potem trafiwszy na ten artykuł) i mam wrażenie że to nie jest dobra waga do użytku domowego. Przede wszystkim jest OGROMNA. Owszem w tekście są podane wymiary, ale one aż tak nie działają na wyobraźnię. Niestety nie ma ona żadnej stopki, więc jej przechowywanie nie należy do najprostszych (a o stałym miejscu na blacie raczej nie może być mowy, jest serio za duża). Kolejna z wad pod kątem stricte kuchennym to fakt że po każdym pomiarze waga piszczy i nie da się tego wyłączyć – jak ustawicie miskę i będziecie do niej wsypywać mąkę to przygotujcie się na pisk po każdej wsypanej porcji. Kolejna rzecz to konstrukcja wagi. Przyciski on/off i tara są umieszczone w strefie, w której waga jeszcze “łapie” produkty, co na pewno ma sens przy ważeniu paczek, natomiast powoduje że jak naciskacie przycisk “tara” to… Czytaj więcej »

Karol
3 lat temu

Pisząc ten komentarz myślałem że gabaryty są jej największym problemem, ale jak zacząłem potem patrzeć na gabaryty pozostałych wag wymienionych w teście (bo szykuję się jednak do jej wymiany), to okazało się że większość z tych sensownych jest równie duża albo nawet większa. Więc do wszystkich czytających mój komentarz – weźcie sobie bardziej do serca pozostałe wady. Bo gabaryty to jedno, ale to pikanie albo opóźnienie w tarowaniu mnie doprowadza do szału 😉

Celine
3 lat temu

Ja mam płaską elektroniczną wagę Profi Cook za 60 zł i to był najlepszy wybór. Zajmuje mało miejsca a przy tym robi to co ma robić czyli waży

Jan
3 lat temu
Reply to  Celine

Wag Profi Cook jest kilka modeli, bardziej pomocne byłoby wskazanie modelu. Tanie wagi nigdy nie są zbyt dobre, są gorzej wykonane i szybciej się psują. Nie mają również wielu funkcji. Przerobiłem kilka modeli poniżej 100 PLN i zawsze kończyło się na awarii.