W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Najlepszy toster Ranking 2024 | Jaki wybrać?

Łukasz Proszek
Aktualizacja:  1 marca 2024
Komentarze:  0

Najlepsze tostery to mocne i trwałe urządzenia. Nie sprawią Ci trudności z czyszczeniem, a przy okazji zagwarantują dodatkowe funkcje (np. opiekanie bułek na ruszcie czy rozmrażanie pieczywa). Musisz jedynie dobrze wybrać. Pomoże Ci w tym mój niezależny i aktualizowany ranking tosterów. Poznając opinie o topowych modelach, prędko dokonasz trafnego wyboru, codziennie ciesząc się chrupiącymi tostami!

Toster - ranking, opinie, jaką wybrać?

Ranking tosterów 2024 - TOP 7

Tefal TT640810

Pierwsze miejsce w rankingu tosterów zajmuje Tefal TT640810. Nie kosztuje fortuny, a bardzo szybko się nagrzewa (moc 850 W). Dopasujesz chrupkość tostów do swoich preferencji – masz do wyboru 7 poziomów opiekania. Co istotne, na obudowie znajdziesz 2 programowalne przyciski dla ulubionych ustawień. Ciekawie wypada też ładnie wtopiony wyświetlacz odliczający czas do końca pracy.

Zwróć uwagę, że ten najlepszy toster ma regulowane szczeliny. Nie stanie się tak, że kromki chleba okażą się dla niego za grube. Bez trudu obsłuży dowolne pieczywo. Szczególnie że wysoko je unosi, więc wygodnie wyjmiesz również mniejsze kromki. Automatyczne centrowanie zadba z kolei o to, aby tost wyszedł równomiernie opieczony. Nie zabrakło przy tym wyjmowanej tacki na okruchy.

Tefal TT640810 zawstydza wiele droższych tosterów. Pracuje szybko, równomiernie, a do tego pięknie się prezentuje, wyróżniając się wyświetlaczem. To również łatwy do czyszczenia toster z funkcją rozmrażania. Czegóż chcieć więcej? Mnie oczarował!

Ocena produktu: 10/10

Caso Germany Novea T4

Caso Germany Novea T4, czyli profesjonalny toster na 4 kromki. Tak, nie pomyliłem się. Mimo 2 szczelin spokojnie przygotuje dla Ciebie 4 smakowite tosty na śniadanie. Zasługa szerokich szczelin. No i samych gabarytów urządzenia, gdyż to duży toster. Zauważ, że nie ma tu dźwigni. Co to oznacza? To nowoczesne urządzenie do grzanek samo opuszcza i podnosi tosty!

Kolejne zalety? Proszę bardzo. Timer na wyświetlaczu pokaże Ci czas do końca opiekania. Skorzystasz z aż 9 poziomów przyrumienienia. Oprócz tego rozmrozisz pieczywo, utrzymasz jego temperaturę lub podgrzejesz (na dołączonym ruszcie). Czyszczenie ułatwi Ci szuflada na okruchy, a podziw wzbudzi prestiżowa obudowa ze szczotkowanej stali nierdzewnej. W dodatku to mocny toster (1600 W).

Mam wrażenie, że Caso Germany Novea T4 to takie Ferrari wśród najlepszych tosterów. Bardzo zautomatyzowany, szybki i funkcjonalny model. Wybierz go, gdy interesuje Cię jak najtrwalsze i unowocześnione urządzenie na 4 tosty.

Ocena produktu: 9.72/10

Bosch TAT7203

Polecany toster dwuszczelinowy. Bardzo prosty w obsłudze i do czyszczenia. Bosch TAT7203 służy także do opiekania bułek, ponieważ ma w zestawie ruszt do nich. Dzięki wysokiej mocy (1050 W) szybko się nagrzewa. Chrupiące tosty same wyskakują z komór, by finalnie wylądować na Twoim talerzu. W każdej chwili możesz zatrzymać pracę sprzętu, a do wyboru masz 7 poziomów opiekania.

Wybierając ten dobry toster z rankingu, zyskasz pewność, że tosty będą zawsze równomiernie opieczone. Dlaczego? Ponieważ to stylowa grzankownica z funkcją centrowania. Pieczywo spoczywa w niej w idealnej pozycji. Nie będzie z jednej strony chłodne, a z drugiej spalone. Z tak solidnym sprzętem nie przejmujesz się takimi sytuacjami. Czekasz jedynie na pyszne tosty.

Jaki toster na 2 kromki wybrać? Bosch TAT7203 zawsze stanowi dobrą odpowiedź na to pytanie. Jeżeli pasuje Ci jego design, nie zastanawiaj się dłużej. To porządne urządzenie do grzanek, które zagwarantuje Ci złocistobrązowe, chrupiące tosty.

Ocena produktu: 9.64/10

Philips HD2640/10

Toster na 2 kromki o unikalnej stylistyce. Philips HD2640/10 nie tylko ciekawie się prezentuje. Przede wszystkim prędko robi chrupiące tosty o wybranym stopniu przyrumienienia (8 poziomów). Po zakończeniu obróbki cieplnej grzanki same wyskakują. To ekonomiczny i ekologiczny sprzęt. Wykonano go z bezpiecznego i odpowiednio trwałego bioplastiku.

To także dobrej jakości toster łatwy w czyszczeniu, bo z wyjmowaną tacką na okruchy. Nie musisz skrupulatnie zbierać ich z kuchennego blatu. Na plus odpowiednio wysoka moc (830 W) i atrakcyjna cena. Znalazłem też pewien wyróżnik. Otóż masz przed sobą toster z… pokrywką. Nałożysz ją, aby w czasie bezczynności do środka nie przedostał się kurz. Proste, ale pomysłowe i przydatne, prawda?

Philips HD2640/10 sprawdzi się w minimalistycznej kuchni. Najważniejsze jednak, że mówimy o szybko działającym tosterze, który nie przypala pieczywa, a równomiernie je obrabia. Nadaje się też do opiekania bułek i rogalików.

Ocena produktu: 9.58/10

De’Longhi Icona Vintage CTOV 2103.BG

De’Longhi Icona Vintage CTOV 2103.BG to toster w stylu vintage. Wyróżnia się w rankingu tosterów swoją urokliwą stylistyką. Pozostaje przy tym praktyczny i nie brakuje mu mocy (900 W). Bardzo łatwo umieścisz i wyjmiesz z niego tosty. Tacka na okruchy pomoże Ci wysprzątać resztki, aby na Twojej głowie było jedynie schrupanie śniadania, a nie czyszczenie okolic urządzenia.

Sprzęt szybko i stabilnie pracuje. Nie wykazuje tendencji do przegrzewania się. Co więcej, to retro toster 3w1. Nie tylko opieka (i to na 6 poziomach mocy), ale też rozmraża i podgrzewa pieczywo, gdy tego zapragniesz. De’Longhi nie wybrzydza co do kształtu i wielkości kromek. Wszystkie wychodzą z niego równomiernie opieczone. W razie potrzeby wykorzystasz ten niezawodny toster także do bułek.

Nie będę ukrywał: ten toster wygrywa u wielu osób przez swój unikalny, elegancki wygląd. Rozważ go, gdy wpadł Ci w oko. Wiedz przy tym, że główne parametry i cechy wypadają równie dobrze. Miałem wiele powodów, by wyróżnić go tu.

Ocena produktu: 9.48/10

SilverCrest STH 900 A1

Mały toster do kanapek i bułek (oferuje do nich nakładaną nasadkę). SilverCrest STH 900 A1 z Lidla prędko się nagrzewa, ma odpowiednie zabezpieczenia i wyciąganą szufladkę na okruchy. Przygotujesz w nim 2 tosty, które same wyskoczą ze szczelin urządzenia. To świetnie wykonany, stylowy toster bez nitów na metalowej obudowie. Zaoferuje Ci pokrętło z 6 stopniami przyrumienienia.

Jeżeli często zdarza Ci się zapomnieć wyjąć pieczywo z zamrażarki, to nic straconego. Z tym dobrym tosterem nie umrzesz z głodu. SilverCrest STH 900 A1 zapewnia praktyczną funkcję rozmrażania, która działa wyjątkowo wydajnie. Nie zabrakło również opcji wyśrodkowania kromek chleba. Staną się równomiernie opieczone i chrupiące, a to przecież najistotniejsze, prawda?

Jak widzisz, tani toster z Lidla nadal może być trwały, funkcjonalny i łatwy do czyszczenia. W mojej opinii to jednocześnie eleganckie, ciekawie prezentujące się urządzenie do grzanek. Masz podobne zdanie? Zamów zatem ten polecany toster!

Ocena produktu: 9.34/10

Eldom TO265C

Nie dziwię się, że bardzo dużo osób kupuje, a później pozytywnie ocenia Eldom TO265C. Może nie pochodzi od super znanej marki, lecz co z tego? To dobry i tani toster, który w kilka minut przygotuje Ci 2 smaczne grzanki. Do tego o wybranym przez Ciebie poziomie chrupkości. Dostaniesz bowiem 7-stopniową regulację mocy. Bez trudu dopasujesz poziom opiekania do swojego gustu.

Mechanizm obróbki kromek sam dopasowuje się do ich grubości. W efekcie ujrzysz równomiernie opieczone pieczywo. Obudowa urządzenia nie nagrzewa się, zwiększając bezpieczeństwo. Nie stracisz czasu na czyszczenie, gdyż okruchy trafią do specjalnej szuflady. Funkcje rozmrażania i podgrzewania obecne. Ponadto to ładny toster dwuszczelinowy, przynajmniej w mojej opinii.

Masz mało kasy na nowy toster? Jednocześnie pragniesz jak najlepiej wybrać? Sprawa jest wtedy prosta: wybierz właśnie Eldom TO265C. Jedyny mankament to brak dźwigni do łatwego wyciągania mniejszych kromek. Poza tym to świetny sprzęt.

Ocena produktu: 9.28/10

Jaki toster wybrać?

Ranking tosterów bez wątpienia pomoże Ci wybrać solidny model. Ważne, aby ten wybór był rozsądny. Tak naprawdę kilka istotnych parametrów i cech musisz dopasować pod siebie.

Pomoże Ci w tym wiedza, którą zawarłem poniżej. Dokładnie opisałem, na co zwrócić uwagę, kupując dobry toster.

Moc

Wbrew pozorom nie ma aż tak ogromnego znaczenia. Mocy powinno być po prostu tyle, aby toster nie okazał się zbyt ślamazarny w działaniu. No i żeby odpowiednio opiekał kromki. Wtedy szybko ujrzysz dobrze przyrumienione grzanki.

W mojej ocenie wystarczy do tego już 800 W. Rzecz jasna nie zaszkodzi nabyć jeszcze mocniejszy sprzęt. Tym bardziej gdy ma to być poczwórny toster, czyli na 4 kromki. Takie urządzenia powinny osiągać lub przekraczać nawet 1600 W.

Pojemność i wymiary

To taka typowa cecha dobierana indywidualnie. Najpowszechniejsze są dwuszczelinowe tostery na 2 kromki. Znajdziesz ich najwięcej. W przypadku robienia bogatszych śniadań dla większej ilości osób postaw na urządzenie na 4 tosty.

Pamiętaj jednak, że pojemniejsze modele są siłą rzeczy większe. Musisz wtedy przeznaczyć więcej miejsca w blacie na kolejny sprzęt kuchenny. Jak widzisz, coś za coś.

Zwróć także uwagę, że znajdą się tostery z szerokimi szczelinami. Mogą mieć 2 komory, ale i tak zmieszczą w nich 4 kromki. Nadal pozostają jednak dość dużej. Przemyśl zatem, jaka pojemność najbardziej Ci odpowiada.

Regulacja stopnia opiekania

Obowiązkowa cecha w każdym dobrym tosterze. Pozwoli Ci dobrać poziom przyrumienienia i chrupkości pieczywa. Na początku wymaga pewnych eksperymentów, lecz po kilku testach ustalisz, który stopień najbardziej trafia w Twój gust.

Regulacja opiera się zwykle na pokrętle, a nieco rzadziej na przyciskach. Osobiście uważam, że 6 – 7 poziomów to wystarczająco dużo, o ile producent rozsądnie je zróżnicował. W moim rankingu spotkasz tostery z szeroką regulacją opiekania.

Automatyczne centrowanie tostów

Kolejny must have. Bez tego obróbka nie przebiegnie równomiernie. Wkładając kromkę do szczeliny, sprzęt musi ją tak ustawić, aby precyzyjnie opiec – bez przypaleń i bez zimnych stref. Niektóre modele dają dodatkowo opcję regulacji swoich szczelin.

Mechanizm wkładania i wyjmowania grzanek

Nowoczesne tostery potrafią samodzielnie wsunąć i wysunąć pieczywo ze swoich komór. Automatyczne wyskakiwanie grzanek po obróbce to w zasadzie standard. Ważne, aby ten proces nie był zbyt głośny i nie wyrzucał grzanek w kosmos.

Oprócz tego doceniam ręczną dźwignię do podnoszenia. Dlaczego? Ponieważ komfortowo oraz bezpiecznie (bo bez ryzyka oparzenia się) wyjmiesz ze szczeliny mniejsze kromki.

Jakość wykonania

Im więcej stali nierdzewnej kosztem tworzyw sztucznych, tym lepiej. To w gruncie rzeczy prosta sprawa, ponieważ stal jest dużo trwalsza. Wszystkie elementy ruchome powinny stabilnie i niezawodnie działać. Ponadto przydają się antypoślizgowe elementy na spodzie.

Mój test tosterów podrzucił mi jeszcze inne ważne cechy związane z jakością wykonania. Korzystnie, gdy obudowa nie nagrzewa się podczas robienia grzanek. Wtedy przypadkowe dotknięcie jej nie sprawi Ci bólu. Najlepszy toster w ogóle nie powinien bardziej się przegrzewać. Inaczej może ulec awarii.

Wygląd

Tostery często pozostają na blacie, bo są codziennie używane. Fajnie zatem, gdy sprzęt po prostu Ci się podoba i pasuje do aranżacji, prawda? Dlatego też producenci oferują przeróżne kolory swoich urządzeń. Spotkasz się także ze stylistyką retro.

Osobiście uważam, że nie ma co się nadmiernie napalać na design, ale wiadomo, jak to z tym bywa. Niby znajdą się ważniejsze cechy oraz parametry, lecz wiele osób kupuje oczami. Nie ma w tym nic złego. Również dlatego zawarłem różne stylistyki w moim zestawieniu.

Wielofunkcyjność

Tostery to niepozorne urządzenia o prostym zadaniu nadrzędnym. Mimo to potrafią być wielozadaniowe. Mój ranking tosterów pokazuje przecież modele z funkcją rozmrażania, podgrzewania czy utrzymywania ciepła.

W dodatku natkniesz się na produkty nie tylko do grzanek, ale i do opiekania bułek oraz rogalików. Muszą wtedy zaoferować Ci nakładany ruszt.

Tacka na okruchy

Czasem nazywana też szufladą, w końcu tak właśnie działa. Wysuniesz ją, aby bez straty czasu i nerwów usunąć okruszki. Jak najbardziej użyteczny, wręcz obowiązkowy element budowy tostera.

Ile kosztuje toster?

Ceny tosterów są wbrew pozorom zróżnicowane. Porządny model kupisz zarówno za ok. 100 zł, jak i za ponad 300 – 400 zł. Wraz ze wzrostem ceny często w górę idzie jakość wykonania, a przede wszystkim dodatkowe udogodnienia. Mowa np. o automatycznym opuszczaniu grzanek czy nawet wyświetlaczu LCD z timerem.

Jakiej marki toster?

Najlepsi producenci tosterów to: Tefal, Caso Germany, Bosch, Philips i De’Longhi. Produkują eleganckie, sprawnie działające urządzenia. Dysponując nieco niższym budżetem, spójrz też na oferty SilverCrest z Lidla oraz Eldom. To dobre i tanie tostery.

Podsumowanie

Teraz już wiesz, jaki toster jest najlepszy i dlaczego. Nie musisz zaglądać na inne blogi bądź pytać o to na forum.

Jak się okazało, nie trzeba wydawać fortuny, aby nabyć bardzo mocny toster z wieloma funkcjami. Topowe urządzenia z mojego rankingu w kilka minut zrobią Ci równomiernie opieczone tosty. I to jeszcze o stopniu chrupkości, który ustalisz!

Pamiętaj, że służę także pomocą w sekcji komentarzy. To również miejsce na Twoją opinię o zakupionym tosterze.

Szukasz bardziej wielofunkcyjnego rodzaju opiekacza do kanapek? Bardzo ciekawą propozycję stanowią najlepsze opiekacze 3w1 z wymiennymi płytkami. Robią nie tylko tosty, ale i gofry, panini czy grillowane dania oraz przekąski.

Oceń publikację
[Głosy: 4 Średnia: 5]

Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments