W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Ranking kamer internetowych 2023 | Jaka najlepsza?

Łukasz Proszek
Aktualizacja:  1 grudnia 2023
Komentarze:  0

Dobra kamera internetowa obsłuży wideokonferencje biznesowe, lekcje online, streaming bądź nagrywanie wideo na Youtube. Wystarczy jedynie dobrze wybrać. Pomoże Ci w tym mój niezależny i aktualizowany ranking kamer internetowych do komputera!

Kamera internetowa - Test, ranking, opinie, jaka najlepsza?

Poniższe zestawienie z opiniami oparłem zarówno na własnych testach kamerek internetowych, jak i tych niezależnych, dostępnych w sieci.

Największą uwagę zwracałem na: jakość obrazu, mikrofonu, oprogramowanie i funkcje dodatkowe.

W efekcie masz przed sobą aktualnie najlepsze kamery internetowe do komputera. Posłużą Ci w wielu sytuacjach, świetnie przekazując obraz oraz głos.

Ranking kamer internetowych 2023 – TOP 10

Logitech BRIO 4K Stream Edition

Godna polecenia kamera internetowa 4K UHD. Nadaje się dla graczy, streamingu 4K, ale też do nauki lub pracy. Oferuje ciekawe funkcje, takie jak zastępowanie tła. Wybierasz jeden z trzech dostępnych trybów, czyli usuwanie, zastępowanie lub rozmycie. Maksymalne pole widzenia to 90 stopni, ale w razie potrzeby dostosujesz je do swoich potrzeb. Ustawisz z łatwością węższy kąt, 65 lub 78 stopni.

Wiedz, że kamerę zoptymalizowano pod kątem transmisji strumieniowej. Masz pewność, że utrzyma prędkość przesuwu klatek niezależnie od oświetlenia. Zapewnia to płynny i ostry obraz 60 FPS, a przy tym naturalne barwy. Sprzęt łatwo przypniesz przy użyciu uniwersalnego klipsa. Nic dziwnego, że dla większości Logitech BRIO 4K to najlepsza kamera internetowa.

Męczy Cię ciągłe logowanie się do komputera? Szybko pozbędziesz się tego problemu. Urządzenie oferuje funkcję logowania przez rozpoznawanie twarzy w ramach Windows Hello. Kamerkę podpinasz poprzez USB. Ze względu na wbudowany mikrofon stereo nie musisz kupować go osobno.

Ocena produktu: 9.99/10

Elgato Facecam

Sprzęt gwarantujący rozdzielczość Full HD, HD i VGA. Jego pole widzenia wynosi 82 stopnie. To kamera internetowa USB, którą bez problemu podłączysz do komputera. W zestawie znajdziesz niezbędny w tym celu kabel. Dostajesz też inne akcesoria, czyli mocowanie i osłonę prywatyzującą. Zwróć uwagę na zastosowaną matrycę. To Sony STARVIS, w pełni zoptymalizowana do użytku w pomieszczeniach.

Urządzenie Cię nie zawiedzie, jeśli marzy Ci się wysokiej jakości kamera internetowa do komputera. We wbudowanej pamięci zapisujesz swoje ustawienia, co wpływa pozytywnie na komfort użytkowania. Wybierasz tryb automatyczny lub samodzielnie zmieniasz ekspozycję, czas otwarcia migawki i inne parametry.

Z uwagi na interfejs USB 3.0 nie przejmujesz się dużymi opóźnieniami w przesyłaniu obrazu. To często polecana kamera internetowa 60 FPS do transmisji online. Specjalny radiator zapewnia jej niczym niezakłóconą pracę w trybie 24/7. Zauważ, że urządzenie wykorzystuje bardzo szybki procesor i zapewnia naturalne kolory.

Ocena produktu: 9.7/10

Logitech StreamCam

Dobrej jakości kamera internetowa Full HD. Wyróżniają ją dwa wbudowane mikrofony skierowane do przodu, a także wszechstronne możliwości montażu. Sprzęt przypniesz zarówno do swojego monitora, jak i statywu. Producent dołączył do kompletu uchwyty, które Ci w tym pomogą. Z powodzeniem wykorzystasz urządzenie do streamowania. Bez problemu posłuży też dzieciom do lekcji online.

Kamerka gwarantuje kompatybilność nie tylko z komputerami z Windows 10. Bez zarzutu współpracuje również z urządzeniami z macOS 10.14 lub nowszą wersją. Co istotne, nie musisz się obawiać problemów z ostrością obrazu. Funkcja śledzenia twarzy skutecznie im zapobiega. Ustawi właściwą ostrość niezależnie od tego, w której części kadru się znajdziesz.

Za pomocą tego sprzętu nagrywasz w trybie poziomym lub pionowym, zależnie od potrzeb. Co Ci to daje? Swobodnie używasz kamery nawet do tworzenia relacji na Facebooka i do innych mediów społecznościowych. Urządzenie oferuje wbudowany mikrofon, a pole widzenia wynosi 78 stopni.

Ocena produktu: 9.63/10

Razer Kiyo Pro

Dobrej jakości sprzęt, bez którego ten ranking kamer internetowych nie byłby w pełni rzetelny. Oferuje automatyczne ustawianie ostrości, dlatego nie musisz się obawiać niewyraźnego obrazu. Robisz transmisje bez żadnych zakłóceń i problemów. To samo dotyczy dźwięku, wbudowany mikrofon wyposażono w funkcję redukcji szumów.

Niech nie zwiedzie Cię, że to mała kamera internetowa. Cechuje ją wytrzymałość. Producent wyposażył ją w solidne soczewki ze szkła Corning Gorilla Glass 3. Sprzęt zamontujesz tak, jak Ci wygodnie: na monitorze, biurku lub statywie. Po podłączeniu go do komputera nie musisz instalować sterowników. To model z technologią Plug&Play.

Jeśli często streamujesz, spodoba Ci się tryb HDR. Pozwoli Ci na rejestrowanie obrazu z żywszymi kolorami i jednoczesnym korygowaniem obszarów niedoświetlonych oraz prześwietlonych. To sprytna kamera z 3 dostępnymi polami widzenia. Zmieniasz je w oprogramowaniu Razer Synapse, więc z pewnością uchwycisz w kadrze wszystko, co trzeba.

Ocena produktu: 9.58/10

Logitech C922

Dobra kamera internetowa 1080p (Full HD) z wbudowanym mikrofonem stereo. Za jej pomocą nagrywasz więc obraz, jak i dźwięk. Sprawdzi się nawet w niedostatecznie oświetlonym pomieszczeniu. Sprzęt automatycznie dostosowuje parametry, więc niczym się nie przejmujesz. Wykorzystasz go do przesyłania strumieniowego i prowadzenia rozmów.

Twoją uwagę zwróci nowoczesna funkcja zastępowania tła. Decydujesz o wyglądzie kadru i swobodnie ustawiasz swój motyw wizualny. Pole widzenia wynosi 78 stopni. To niewielka, ale dobrze oceniana kamera internetowa dla youtubera. Wygodnie rozstawisz ją we właściwym miejscu przy użyciu podstawki (znajdziesz ją w zestawie).

Istotna zaleta sprzętu to oprogramowanie Logitech Capture. Wykorzystasz je nie tylko do nagrywania, ale i dostosowania ważnych ustawień. Dzięki niemu bez trudu stworzysz też pionowe wideo, odpowiednie do relacji publikowanych w social mediach. Urządzenie podpinasz do komputera za pomocą USB.

Ocena produktu: 9.41/10

Logitech C920

Urządzenie ze szklanym, 5-elementowym obiektywem Full HD. Funkcja automatycznego ustawiania ostrości daje Ci pewność, że obraz zawsze będzie wyraźny. Po obu stronach kamery są mikrofony, które wychwytują Twój głos, otrzymujesz więc efekt stereo. Sprzęt podłączasz do komputera poprzez kabel USB. Nie kupujesz go osobno, dołączono go do zestawu.

Jak pokazał test kamer internetowych, model marki Logitech cechuje praktyczność. Docenisz go za przydatność w różnych sytuacjach. To dobra kamera internetowa do lekcji online, ale też wideokonferencji czy streamowania. Kompaktowe wymiary to jej dodatkowa zaleta, zapewniająca bezproblemowy montaż.

Wciąż się wahasz, czy to właściwe urządzenie dla Ciebie? Wiedz, że nagrywa obraz z podkreśleniem każdego, nawet najmniejszego detalu. Jakość Full HD z kompresją H.264 wpływa na płynne i szybkie przesyłanie plików przy jednoczesnym zmniejszeniu obciążenia komputera. To niewielki, za to użyteczny sprzęt.

Ocena produktu: 9.33/10

Creative Live! Cam Sync 1080p V2

Kamera internetowa z mikrofonem i z dobrą jakością obrazu. Przypadnie Ci do gustu, jeśli zależy Ci nie tylko na praktyczności, ale i ochronie prywatności. W momencie, kiedy nie używasz sprzętu, zabezpieczysz obiektyw wbudowaną osłoną. Za sprawą takiego rozwiązania ochronisz też istotny element urządzenia przed kurzem.

Kamerkę internetową swobodnie obracasz o 360 stopni w poziomie, a w pionie pochylasz w zakresie 30 stopni. Łatwo znajdziesz właściwy kadr do nagrywania. Producent wyposażył sprzęt w uniwersalny zaczep. Bez wysiłku zamontujesz urządzenie na laptopie, monitorze lub statywie (w czym pomaga płytka montażowa).

Pole widzenia wynosi 77 stopni. Ta bezawaryjna kamera internetowa do wideokonferencji i do streamowania oferuje długi kabel USB. Po podłączeniu do komputera nie wymaga instalacji sterowników, działa od razu. Ponadto zapewnia zgodność z większością aplikacji do wideorozmów. Docenisz to zwłaszcza w przypadku pilnej rozmowy.

Ocena produktu: 9.27/10

Xiaomi IMI Auto Webcam Pro W90

Niedroga kamera internetowa do laptopa i komputera stacjonarnego. Wykorzystuje innowacyjny algorytm, aby przetwarzać rejestrowany obraz. Dowolnie go rozjaśniasz, wydobywasz szczegóły i kolory. Urządzenie oferuje wbudowany mikrofon oraz funkcję wideokonferencji. Przyda Ci się do komunikacji w pracy i poza nią, ze znajomymi.

Z uwagi na technologię Plug&Play nie instalujesz żadnych sterowników, aby sprzęt działał. Podpinasz go do portu USB i gotowe. Dlatego według wielu to godna uwagi kamera internetowa do użytku domowego, również dla dzieci mających lekcje online. Nie zajmuje dużo miejsca na biurku, a to dodatkowy plus.

Jakby tego było mało, urządzenie zapewnia dobrej jakości dźwięk. Nie martwisz się, że nie będzie Cię słychać. Twoi rozmówcy czy widzowie usłyszą wszystko, co chcesz im przekazać. To wytrzymała kamera internetowa, z pewnością długo Ci posłuży. Używaj jej tak często, jak tylko potrzebujesz.

Ocena produktu: 9.19/10

Logitech C270

Zastanawiasz się, jaka kamera internetowa zapewni Ci dobrą jakość obrazu nawet przy słabym świetle? W takim razie zwróć uwagę na sprzęt od Logitech. Wyposażono go w technologię RightLight, dzięki której automatycznie dostosowuje parametry. Masz pewność, że Twój rozmówca widzi Cię wyraźnie i to bez względu na natężenie światła.

Urządzenie zapewnia zgodność z najpopularniejszymi komunikatorami. To polecana kamera internetowa do Skype, Messengera, Windows Live Messenger itp. Dzieciom posłuży do nauki online. Sprzęt działa płynnie i nie zacina się, a mikrofon gwarantuje redukcję zbędnych szumów. Za pomocą klipsa szybko go przypniesz do monitora.

W komplecie otrzymujesz specjalne oprogramowanie Logitech Vid HD. Służy do wideorozmów i oferuje sporo przydatnych funkcji. Za sprawą technologii Fluid Crystal płynnie przesyłasz strumieniowo wideo, z ostrym obrazem i wyraźnie podkreślonymi kolorami. Urządzenie wykorzystasz też do robienia zdjęć.

Ocena produktu: 9.02/10

A4Tech PK-910H

Jeśli interesuje Cię stabilna i tania kamera internetowa, A4Tech PK-910H to dobry wybór. Sprzęt oferuje wbudowany mono mikrofon, dlatego wykorzystasz go swobodnie do komunikacji przez Internet. Uniwersalny klips ułatwi Ci przymocowanie urządzenia do monitora czy biurka. Bez problemu umieścisz je w miejscu, które Ci pasuje.

Nie musisz samodzielnie ustawiać ostrości, sprzęt robi to automatycznie. Jego dodatkowa zaleta to szybka instalacja. Wyjmujesz kamerę z pudełka, podłączasz do portu USB i gotowe! Nie tracisz cennego czasu na instalację sterowników, co mniej doświadczonym osobom sprawia kłopot. Co istotne, masz zagwarantowaną dobrą jakość obrazu nawet przy słabym świetle.

To na tyle mała kamera, że w razie konieczności zabierzesz ją ze sobą, np. w podróż. Złóż ją i schowaj do torby czy plecaka, aby wygodnie ją przewieźć. Nie martw się o jej przypadkowe zniszczenie. Producent zadbał o to, żeby sprzęt wykazywał odporność na uszkodzenia.

Ocena produktu: 8.94/10

Jaką kamerę internetową wybrać? Porady zakupowe

Żeby znaleźć najlepszy dla siebie sprzęt, zrób porównanie kamer internetowych. Przyjrzyj im się pod kątem najważniejszych parametrów i funkcjonalności.

W ten sposób przekonasz się, które z dostępnych na rynku urządzeń odpowiada Twoim potrzebom. Oczywiście chcąc to zrobić, musisz poznać najistotniejsze cechy tego typu kamer.

Dlatego przygotowałem zbiór potrzebnych informacji na ten temat.

Rozdzielczość

Prawdopodobnie najważniejsza sprawa. Dla wielu to rozdzielczość decyduje o tym, jaka kamera internetowa okaże się najlepsza.

Dlaczego?

To proste: od tego zależy jakość obrazu. Jeśli chcesz, aby inni widzieli Cię wyraźnie, wybierz sprzęt z rozdzielczością przynajmniej HD, czyli 1280 x 720 pikseli.

Niemniej to czasami nie wystarcza, zwłaszcza w przypadku streamowania obrazu na żywo. Gracze czy też bardziej wymagające osoby kupują kamery internetowe o wyższej rozdzielczości, Full HD lub 4K.

Ta pierwsza odpowiada standardowi 1920 x 1080 pikseli, a druga 4096 x 2160 pikseli. W obu przypadkach masz zapewnioną lepszą jakość obrazu. Będzie wyraźny i uwzględni więcej szczegółów.

Jeśli kupujesz sprzęt do streamingu, pamiętaj, że przy wyższej rozdzielczości potrzebujesz szybszego internetu do nadawania na żywo. Inaczej będziesz mieć problemy z transmisją.

Klatki na sekundę

Kolejna ważna sprawa, którą musisz sprawdzić. Liczba rejestrowanych klatek na sekundę decyduje o płynności nagrań.

Obecna norma to 30 FPS. Gwarantuje Ci to płynny i naturalnie wyglądający obraz. Jeśli dysponujesz sporym budżetem, zainwestuj w kamerę internetową 60 FPS.

Zauważysz, że nagrania są jeszcze lepszej jakości. Uważaj przy tym, aby się nie rozczarować chwytami marketingowymi.

Zdarza się, że kamera internetowa nagrywa w 60 FPS, ale tylko przy niższej rozdzielczości, np. HD. Przy Full HD liczba klatek zmniejsza się do 30. Warto to dokładnie sprawdzać.

Na tę kwestię powinny w szczególności zwrócić uwagę te osoby, które potrzebują sprzętu przystosowanego do transmisji online.

Pole widzenia

Pod tym względem dopasuj kamerę internetową do przeznaczenia.

Zamierzasz wykorzystywać ją tylko do prowadzenia rozmów wideo lub nagrywania siebie w wąskim kadrze? W takim razie nie zawiedziesz się, kupując model z polem widzenia do 60 lub 80 stopni.

Gdy chcesz rejestrować szerszy kadr, aby np. coś prezentować, wybierz sprzęt nagrywający w 90 stopniach.

Mikrofon

Analizując ranking kamer internetowych, przekonasz się, że są to głównie urządzenia z wbudowanym mikrofonem. Obecnie obraz coraz częściej idzie w parze z dźwiękiem, a większość osób nie chce inwestować w dwa osobne sprzęty.

Oczywiście nie musisz wybierać takiego urządzenia, jeśli masz mikrofon w laptopie. Niemniej bardziej zaawansowana kamera internetowa przydaje się w nieoczekiwanych sytuacjach. Nigdy nie wiesz, czy nie pojawi się konieczność podłączenia jej np. do stacjonarnego komputera, który nie oferuje mikrofonu.

Zwróć uwagę, że do wyboru masz dwie opcje: stereo lub mono. Pamiętaj też, że nie każda kamera oferuje mikrofon z funkcją redukcji szumów, a ta często się przydaje. Daje Ci pewność, że oglądające Cię osoby nie usłyszą zbędnych szmerów z otoczenia.

Komunikacja z komputerem

Obecnie najchętniej kupowane kamery internetowe to te na kabel USB. Z uwagi na to, że większość wykorzystuje technologię Plug&Play, ich przygotowanie do użytku nie sprawia problemu.

Wyjmujesz sprzęt z pudełka, podłączasz do właściwego portu i już, instalacja sterowników jest zbędna. Starsze urządzenia wykorzystują komunikację USB 2.0, ale łatwo znajdziesz też kamerę ze standardem USB 3.0.

Są marki produkujące internetowe kamery bezprzewodowe, czyli z Wi-Fi lub Bluetooth. Zastanawiasz się, czy to dobry wybór? Ich zaleta to brak plączącego się przy komputerze kabla.

Jednocześnie bezprzewodowe kamery internetowe działają wolniej i są bardziej zawodne. Z tego względu modele USB będą cieszyć się dużą popularnością jeszcze przez długi czas.

Funkcje

Producenci starają się wyróżnić na tle konkurencji, dlatego oferowane przez nich kamery coraz częściej zaskakują liczba dostępnych funkcji.

Jedna z ciekawszych to zastępowanie tła. Jeżeli nie chcesz pokazywać innym swojego pokoju, samodzielnie ustawiasz, co będzie widoczne w kadrze za Tobą. Czasami neutralizację tła robisz na kilka różnych sposobów: poprzez rozmycie, zastąpienie lub całkowite usunięcie.

Kolejna godna uwagi funkcja to automatyczne ustawianie ostrości. Nie męczysz się z samodzielną regulacją, co bywa bardzo irytujące. Skupiasz się jedynie na nagrywaniu czy transmisji na żywo, całą resztę robi za Ciebie urządzenie.

Niekiedy automatyczne ustawianie ostrości idzie w parze z innymi funkcjami poprawiającymi jakość obrazu. To np. HDR, czyli technologia dostosowująca jakość obrazu do oświetlenia.

Sprawdź, w co jeszcze producenci wyposażają kamery internetowe:

  • Funkcja aparatu fotograficznego.
  • Logowanie poprzez rozpoznawanie twarzy w Windows Hello.
  • Zmiana pola widzenia.
  • Zapisywanie własnych ustawień we wbudowanej pamięci.
  • Funkcja śledzenia twarzy.

Akcesoria

Najbardziej istotny dodatek do kamery to kabel, jeśli decydujesz się na sprzęt przewodowy. Bez niego nic nie zdziałasz, ale niemal na pewno otrzymasz go w komplecie.

Zwykle tego typu urządzenia są również wyposażone w praktyczną podstawkę bądź uniwersalny uchwyt do mocowania do różnych powierzchni. Czasami dostajesz oba elementy, to zależy od producenta.

Jak dowodzi test kamer internetowych, na popularności wciąż zyskują te sprzęty, które w zestawie oferują też specjalną osłonę prywatyzującą. To niewielki, ale użyteczny dodatek.

Zasłaniasz obiektyw w momencie, gdy nie używasz kamery. Tym samym zachowujesz pełną kontrolę nad prywatnością.

Czasami w zestawie znajdziesz też np. futerał podróżny, uchwyt do statywu lub oprogramowanie ułatwiające dostosowanie pracy urządzenia do swoich potrzeb.

Kamera internetowa – Ceny

Myślisz, że najlepsza kamera internetowa to taka z najwyższej półki cenowej?

Nie zawsze musi tak być.

Tu sporo zależy od Twoich wymagań. Zastanów się, czego oczekujesz od sprzętu i jakie funkcje są dla Ciebie najważniejsze. Wówczas łatwiej Ci będzie określić maksymalny budżet.

Dodatkową pomocą w tej kwestii będą moje podpowiedzi. Wiedz, że najtańsze kamery internetowe kosztują średnio 100 – 200 zł.

Przyznasz, że to niewygórowana kwota. Co za nią otrzymujesz? Kompaktowe urządzenie z rozdzielczością HD lub Full HD i 30 klatkami na sekundę.

Zauważ, że nawet tak tanie kamery internetowe w większości oferują wbudowany mikrofon. Niemniej najczęściej to model mono, nie stereo (choć pewnie trafisz na wyjątki). Jeśli zależy Ci na rozbudowanym komplecie akcesoriów, prawdopodobnie się rozczarujesz.

Urządzenia w tym przedziale cenowym nie oferują ich w ogóle lub mocno się ograniczają, przeważnie jedynie do kabla. Jednocześnie pamiętaj, że nawet w tak niskiej cenie znajdziesz sprzęty dobrze znanych producentów.

Kiedy zależy Ci na czymś lepszym, przygotuj się na wydatek rzędu 300 – 600 zł. Tu masz nieco większe pole do popisu, co pokazuje też ranking kamer internetowych. Rozdzielczość Full HD to praktycznie standard, 30 FPS też. Niektóre kamery oferują nawet 60 FPS.

Otrzymujesz ponadto wbudowany mikrofon stereo i dodatkowe akcesoria, jak podstawka oraz osłona prywatyzująca. Do tego dochodzą nowoczesne funkcje, np. zastępowanie tła, automatyczne dostosowanie parametrów obrazu czy swobodne obracanie w pionie i poziomie.

Zauważysz również, że sprzęty są solidne. Jeśli należysz do bardziej wymagających użytkowników, to mimo wszystko może nie wystarczyć.

Na szczęście nie musisz się o nic martwić. Twoje oczekiwania na pewno spełni kamera internetowa z najwyższej półki cenowej. Jej cena przekracza 600 zł, niekiedy wynosi nawet ponad 1000 zł.

Na pierwszy rzut oka to dużo, ale przekłada się to na nowoczesność i większą funkcjonalność. Bardzo dobrą jakość obrazu gwarantuje Ci 60 FPS i rozdzielczość nawet na poziomie 4K. Tego typu sprzęt sprawdzi się zwłaszcza do streamowania na żywo.

Niemal każdą kamerę z tej półki cenowej cechuje wbudowany mikrofon stereo i rozszerzony zestaw akcesoriów. W jego skład wchodzą kabel, osłona, podstawka, często też praktyczne uchwyty czy futerał podróżny.

Spodziewaj się dodatkowych udogodnień. Przykłady to logowanie poprzez rozpoznawanie twarzy w Windows Hello czy zmiana pola widzenia. Wyższy standard USB zapobiega dużym opóźnieniom w przesyłaniu obrazu.

Pamiętaj, dobra kamera internetowa to ta, która odpowiada Twoim preferencjom. Nie musisz w nią dużo inwestować, jeśli szukasz urządzenia jedynie do sporadycznych rozmów przez wideokomunikator.

Jakiej marki kamera internetowa?

Praktycznie każdy test kamer internetowych pokazuje, że najbardziej popularne są urządzenia produkowane przez renomowane marki.

Które należą do tej grupy?

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych producentów to Logitech. Oferuje wysokiej jakości sprzęty wyróżniające się funkcjonalnością. To m.in. ta marka proponuje kamery internetowe 4K i takie pozwalające np. na zmianę pola widzenia.

Polecane kamerki internetowe Logitech zbierają sporo pozytywnych opinii użytkowników… w tym ode mnie, gdyż korzystałem już z kilku i mnie nie zawiodły.

Jeśli marzy Ci się nowoczesne urządzenie do streamowania, w asortymencie Logitech na pewno coś znajdziesz. Jednocześnie pamiętaj, że te sprzęty wykorzystasz też z powodzeniem do zwykłych wideorozmów.

Inna godna uwagi marka to Elgato. Pytając o najlepsze kamery internetowe, sporo osób wskazuje właśnie na sprzęty od niej.

Co takiego je cechuje?

Głównie wysoka rozdzielczość, rozbudowany komplet akcesoriów oraz bardzo solidne wykonanie. Co prawda nie wszystkie modele oferują wbudowany mikrofon, więc zwracaj na to uwagę. Niemniej otrzymujesz jednocześnie takie udogodnienia, jak np. zapisywanie swoich ustawień czy chłodzenie gwarantujące niezawodną pracę bez przerwy.

Razer i Creative to kolejne propozycje godnych zaufania producentów kamerek do komputera. Bardzo prawdopodobne, że kojarzysz te marki. Zyskały popularność dzięki sprzętom i akcesoriom dla graczy. W ich ofercie znajdziesz różne kamery internetowe i to w rozsądnych cenach.

Zarówno urządzenia Razer, jak i Creative zapewniają dobrą jakość obrazu. Do tego dochodzi bezproblemowa obsługa, wynikająca m.in. z braku potrzeby instalacji sterowników. Nie zapomnij też o wbudowanym mikrofonie.

Jeśli potrzebujesz budżetowej kamery internetowej, zwróć uwagę na A4Tech. To marka z Tajwanu specjalizująca się w produkcji sprzętów multimedialnych i peryferyjnych do komputerów. Mimo niskiej ceny otrzymujesz wytrzymałe urządzenie z dobrą rozdzielczością.

Inne polecane kamery internetowe pochodzą głównie od Xiaomi. Użytkownicy chwalą też marki Trust czy Natec, choć głównie w niskim segmencie cenowym.

Podsumowanie

W wysokiej jakości kamerce internetowej PC największą rolę odgrywa rozdzielczość obrazu. Jak się okazało, topowe kamery oferują już nawet 4K. W niższym segmencie cenowym spokojnie dostaniesz z kolei Full HD, często przy 60 klatkach na sekundę.

Efekt? Płynny obraz świetnej jakości! Wystarczy, że wybierzesz coś z mojego rankingu, a po takiej lekturze nie musisz już pytać o polecaną kamerę internetową na forach czy grupach.

Jeżeli masz do mnie dodatkowe pytanie lub chcesz wyrazić własną opinię, skorzystaj z sekcji komentarzy.

Czołowe urządzenia zapewnią Ci wbudowany mikrofon, ale np. dla streamerów lub youtuberów czasem to za mało. Co wtedy? Wystarczy dobrać do kamerki dobry mikrofon do nagrywania. Z takim duetem stworzysz materiały w zachwycającej jakości audio i wideo!

Dodam jeszcze, że w tym zastosowaniu sprawdzają się nawet niektóre modele z rankingu kamer sportowych. Potrafią zastąpić model typowo internetowy, aczkolwiek lepsze modele sporo kosztują.

Oceń publikację
[Głosy: 1 Średnia: 5]

Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments