Miniwieża Ranking 2021

Miniwieża to wciąż bardzo popularny sprzęt audio! W moim niezależnym rankingu przedstawię Ci najlepsze miniwieże i subiektywne opinie o nich. Zebrałem wiele ciekawych modeli w różnych cenach, aby każdy znalazł coś dla siebie.

Najlepsza miniwieża - ranking, opinie, jaką wybrać?

1. Yamaha PianoCraft MCR-N670D

Miniwieża Yamaha PianoCraft MCR-N670D

Każdy audiofil słucha ulubionej muzyki na różnych nośnikach. Jeśli chcesz odtwarzać utwory z płyt, platform streamingowych czy dysku przenośnego, dobrym wyborem będzie miniwieża Yamaha PianoCraft MCR-N670D. Wydobywający się z jej głośników dźwięk jest wysokiej jakości i zachwyca głębią. Sprawdź, co jeszcze znajdziesz w tej miniwieży!


Kliknij i kup Yamaha PianoCraft MCR-N670D

EURO
MediaMarkt


Wiele możliwości

Według mnie model Yamaha to najlepsza miniwieża, ponieważ umożliwia odtwarzanie muzyki z różnych źródeł. Miłośnicy klasycznych rozwiązań dalej korzystają z płyt CD, inni podłączają pendrive’a, ale mogą też połączyć się ze swoim kontem na najpopularniejszych platformach muzycznych. Miniwieża obsługuje takie standardy jak MP3, AAC, ALAC, WMA czy WAV.

Moc znamionowa miniwieży to 140 W, dlatego sprawdzi się nawet dla miłośników mocniejszych brzmień. Sprzęt obsługuje różne zakresy radiowe, przede wszystkim najpopularniejsze FM, DAB oraz internetowe.

Miniwieża Yamaha łączy się z siecią Wi-Fi, a także Bluetooth. Jeśli chcesz, korzystasz także z połączenia AirPlay. W efekcie odtwarzasz ulubioną muzykę, niezależnie w jakim formacie i na jakim nośniku się ona znajduje.

Sprzęt dla wymagających

W obudowie miniwieży znajdziesz wiele różnych złączy, między innymi USB, ale także liniowe audio AUX, Ethernet, liniowe audio, wyjście słuchawkowe czy do aktywnego subwoofera. Wszystko to dla Twojej wygody.

Miniwieża ma wyłącznik czasowy, więc nie martw się, że jakiś utwór ukołysze Cię do snu, a muzyka będzie płynąć z głośników przez całą noc. Dla lepszej jakości dźwięków korzystasz z regulacji wysokich i niskich tonów. Wszystko to sprawia, że docenisz nawet tło warstwy muzycznej danego utworu.

2. Denon Ceol N11 DAB

Miniwieża Denon Ceol N11 DAB

Miniwieża Denon Ceol N11 DAB to sprzęt idealny do codziennego słuchania muzyki oraz na przyjęcia. Umożliwia strumieniowanie muzyki w wielu pomieszczeniach, zapewnia głęboki, klarowny i mocny dźwięk. Sprzęt pozwala także na odtwarzanie ulubionych dźwięków z różnych źródeł. Przeczytaj w poniższej opinii, jakie jeszcze zalety ma ta polecana miniwieża.


Kliknij i kup Denon Ceol N11 DAB

MediaExpert
Electro


Muzyka z różnych źródeł

Moc znamionowa miniwieży to 60 W, czyli wystarczająco do domowego użytku. Sprzęt umożliwia odtwarzanie muzyki z różnych nośników, od popularnego CD po streaming z platform internetowych.

Cieszysz się muzyką w najwyższej jakości, niezależnie w jakim standardzie została nagrana. Miniwieża Denon obsługuje MP3, ale także ALAC, AAC, DSD, FLAC, WMA czy WAV. Ponadto umożliwia połączenie z siecią Wi-Fi oraz Bluetooth.

Przez mocne głośniki miniwieży puścisz muzykę z radia nie tylko FM, ale również internetowego czy DAB+. Niezależnie od rodzaju nośnika czy źródła dźwięku masz pewność, że brzmienie utworów będzie czyste i mocne. Tobie pozostaje tylko zatopić się w muzyce.

Opcje audiofilskie

W miniwieży Denon znajdziesz różne złącza, dzięki czemu sprzęt jest jeszcze bardziej wszechstronny. Jest w nim wejście USB, Ethernet, a także złącze optyczne czy wyjście słuchawkowe i do aktywnego subwoofera.

Szereg przydatnych funkcji sprawia, że miniwieża Denon z radiem internetowym to niezastąpiony sprzęt każdego miłośnika muzyki. Regulujesz wysoki i niskie tony, korzystasz z korektora dźwięku czy opcji podbicia basu.

Jakby tego było mało, jest także opcja sterowania głosowego. Twoja ulubiona muzyka jest odtwarzana w najwyższej jakości specjalnie dla Ciebie.

3. Yamaha MusicCast MCR-N470D

Miniwieża Yamaha MusicCast MCR-N470D

Do odtwarzania muzyki najlepiej wykorzystywać nowoczesne sprzęty, takie jak miniwieża Yamaha MusicCast MCR-N470D. Da się na niej odsłuchać utwory z różnych źródeł, a każdy dźwięk jest klarowny, wyraźny i pełen głębokich tonów. Ta miniwieża to niezastąpiony sprzęt na przyjęcia, ale też na co dzień. Sprawdź dlaczego!


Kliknij i kup Yamaha MusicCast MCR-N470D

Ceneo


Sprzęt na każdą okazję

Moc znamionowa miniwieży to 40 W, ale dźwięk wydobywający się z głośników jest czysty i mocny. W tym sprzęcie odtwarzasz muzykę nie tylko z nieco już przestarzałych płyt CD, ale także z nośników flash USB czy bezpośrednio z platform streamingowych. Obsługiwane standardy to najpopularniejsze MP3 oraz AIFF, AAC, WAV, WMA i FLAC.

Ta dobra miniwieża Yamaha łączy się z siecią Wi-Fi, ma także możliwość połączenia z innymi urządzeniami przez Bluetooth. Uważam, że jest godna uwagi również dlatego, że oferuje łączność AirPlay oraz DLNA.

Jeśli nie masz pomysłu, czego posłuchać, wystarczy, że włączysz radio. W miniwieży Yamaha masz ich do wyboru kilka: analogowe, DAB, FM, internetowe oraz DAB+.

Jedna miniwieża dla całego domu

Dodatkowym ułatwieniem są liczne złącza, dzięki którym jeszcze bardziej poszerzają się możliwości użytkownika. Dostępne są wyjścia słuchawkowe, liniowe audio AUX, AV czy do aktywnego subwoofera. Miniwieża ma też złącza USB i Ethernet.

W miniwieży znajdziesz opcję multiroom, która oznacza, że sprzęt zarówno odbiera, jak i wysyła sygnał do różnych urządzeń zamontowanych w innych pomieszczeniach w domu. Wygodną funkcją, którą oferuje ta miniwieża audiofilska, jest możliwość regulacji niskich i wysokich tonów dla jeszcze większej głębi dźwięku.

4. Philips TAM8905

Miniwieża Philips TAM8905

Miniweża musi nie tylko dobrze grać, ale też wyglądać, w końcu stanowi część wyposażenia pomieszczenia. Taki jest też model Philips TAM8905. Ta miniwieża ma nowoczesny design. Oferuje przy tym dużo udogodnień, które sprawiają, że korzystanie z niej to przyjemność. Przede wszystkim jednak zapewnia czysty i mocny dźwięk.


Kliknij i kup Philips TAM8905

MediaExpert
EURO
OleOle


Donośny, czysty dźwięk

Jak na miniwieżę model Philips ma sporą moc znamionową. Wynosi 100 W, co zapewnia potężny, wyraźny dźwięk nawet na otwartej przestrzeni. W połączeniu z głośnikami kopułkowymi, które dostarczają wyraziste wysokie tony, oraz głośnikami niskotonowymi odpowiedzialnymi za mocny bas, całość daje niezły efekt.

Uznałem, że mój ranking miniwież powinien zawierać sprzęt Philips nie tylko ze względu na jakość dźwięku. Muzykę odtwarzasz nie tylko z płyt CD. Miniwieża pozwala też na strumieniowe przesyłanie utworów z platform internetowych oraz przez wejście audio i USB.

Funkcje sieciowe

Miniwieża Philips ma możliwość łączenia się przez Bluetooth oraz Wi-Fi, dlatego bez przeszkód odtworzysz na niej każdy plik dźwiękowy. Sprzęt obsługuje radio internetowe, FM i DAB+.

Z ciekawszych opcji wyróżnię cyfrową korekcję dźwięku, dzięki której usłyszysz każdy ton utworu, niezależnie od jego gatunku. Niezależnie, czy wolisz hip-hop, czy metal, na tej wieży docenisz ich brzmienie. Miniwieża ma nawet funkcję budzenia i zegar. Jest to sprzęt, który warto mieć w swoim domu.

5. Panasonic SC-AKX320E-K

Miniwieża Panasonic SC-AKX320E-K

Miniwieża Panasonic SC-AKX320E-K to sprzęt o zaskakującej mocy i designie. To z pewnością nietypowy model, którego nie mogło zabraknąć w moim zestawieniu. Przeczytaj w poniższej opinii, czym oprócz niezwykłego wyglądu zaskoczy Cię ta miniwieża.


Kliknij i kup Panasonic SC-AKX320E-K

EURO
OleOle
Neonet


Dźwięk jak na koncercie

Pierwsze, co przykuwa uwagę w tej miniwieży, to jej futurystyczny wygląd. Spodoba się więc miłośnikom nowoczesnych rozwiązań. Nie tylko to jest jednak zaskakujące. Miniwieża ma dużą moc znamionową, wynoszącą aż 450 W. Jak na mały sprzęt, to imponujący wynik. Zapewnia mocny, wyraźny, donośny dźwięk.

Miniwieża odtwarza płyty CD, ale łączy się też z innymi sprzętami przez Bluetooth. Obsługuje popularny format MP3 i oprócz złącza USB oferuje wejście liniowe audio AUX i wyjście słuchawkowe.

Dodatkowe funkcje

Sprzęt Panasonic to dobra miniwieża ze względu na dostępne funkcje. Przede wszystkim wykorzystuje technologię Preset Equalizer, która dopasowuje ustawienia do rodzaju muzyki. Ciekawa jest także opcja Bass Beat do wzmacniania bitu.

Miniwieża Panasonic to sprzęt dla Ciebie, jeśli lubisz organizować imprezy. Dzięki funkcji DJ Jukebox dowolnie miksujesz utwory, bawiąc się muzyką.

6. Sharp XL-B517D

Miniwieża Sharp XL-B517D

Miniwieża Sharp XL-B517D to ciekawa opcja dla tych, którzy lubią słuchać muzyki, ale bez większych szaleństw. To idealny sprzęt do codziennego użytku. Miniwieża zapewnia wysokiej jakości dźwięk, wyraźny i klarowny. Obsługa sprzętu jest łatwa i wygodna. W poniższej opinii znajdziesz jeszcze więcej zalet tego modelu.


Kliknij i kup Sharp XL-B517D

EURO
Neonet
MediaMarkt


Miniwieża klasy Hi-Fi

Miniwieża Sharp ma maksymalną moc wyjściową wynoszącą 40 W, co dobrze sprawdza się w warunkach domowych. Docenisz głębokie brzmienie ulubionych utworów dzięki filtrom korektora. Głośniki 2-kanałowe zapewniają wrażenia jak na koncercie na żywo. Z tą miniwieżą masz prywatny występ w zaciszu swojego domu.

Sprzęt ma możliwość połączenia z innymi urządzeniami przez Bluetooth. Ma także złącze USB, dlatego bez przeszkód odtworzysz muzykę z zewnętrznych nośników, nie tylko płyt CD.

Regulacja wysokich i niskich tonów, dodatkowe podbicie basu czy dostosowywanie ustawień do rodzaju muzyki to godne uwagi funkcje tej miniwieży. Dzięki niej słuchanie muzyki będzie czystą przyjemnością.

7. Sony CMT-SBT20

Miniwieża Sony CMT-SBT20

Nowoczesna i elegancka miniwieża Sony CMT-SBT20 to sprzęt audio dla każdego miłośnika muzyki. Dobra jakość dźwięku, możliwość łączenia przez Bluetooth i wzmocnienie basu to zalety, które sprawiają, że ten model nada się wszędzie. Wykorzystasz go i na co dzień, nawet do słuchania radia, jak i podczas przyjęć.


Kliknij i kup Sony CMT-SBT20

MediaExpert
EURO
OleOle
Neonet
MediaMarkt


Miniwieża dla każdego

Uznałem, że ranking miniwież powinien zawierać sprzęty dla wszystkich, dlatego umieściłem w nim model Sony. Jego nieduże rozmiary sprawiają, że sprawdza się wszędzie, nawet w kuchni. Umożliwia odtwarzanie płyt CD, ale też utworów nagranych na inne nośniki. Wystarczy, że połączysz miniwieżę przez Bluetooth lub wykorzystasz wejście USB.

W tej miniwieży zainteresował mnie szczególnie system Mega Bass. Wzmacnia on rytm każdego utworu, nadając mu niemal klubowe brzmienie. Taka miniwieża jest niezbędna na domowej imprezie.

Miniwieża Sony ma też do zaoferowania radio w wersji analogowej, FM, a nawet AM. Ten sprzęt sprawdzi się jako Twój towarzysz na co dzień podczas odpoczynku, przygotowywania posiłków czy pracy.

Jaką miniwieżę wybrać?

Miniwieże to sprzęty, które coraz rzadziej pojawiają się w domach, ale zupełnie niesłusznie. Wciąż są praktyczne i zapewniają dużo lepszą jakość muzyki niż słuchawki. Dlatego nawet najwięksi audiofile ciągle korzystają z wież, które w wersji mini są równie dobrym wyborem.

Przygotowałem więc ranking miniwież, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. W tej części wyjaśnię Ci, jak wybierałem sprzęty do zestawienia i na co zwracałem uwagę.

Poniższe kwestie z pewnością okażą się przydatne, gdy będziesz samodzielnie wybierać swoją miniwieżę. Oto istotne aspekty przy zakupie sprzętu.

Moc znamionowa

Pierwszą rzeczą, na jaką zwraca się uwagę przy zakupie jakiegokolwiek sprzętu, jest jego moc. Nawet jeśli nie ma ona dużego wpływu na działanie urządzenia. W przypadku miniwież parametr ten jest jednak istotny.

W swoim zestawieniu uwzględniłem takie modele, których moc znamionowa wynosi średnio od 40 do 150 W. Uwzględniłem też modele o niższym parametrze, jak i znacznie wyższym. Nie każdy przecież lubi wprawiać szyby w drgania swoją muzyką.

Przy tym parametrze trzeba być uważnym. Istotne jest, aby wskazana przez producenta wartość dotyczyła mocy znamionowej. Określana jest ona często skrótem RMS. Oznacz maksymalną głośność muzyki wydobywającej się ze sprzętu podczas dłuższej pracy.

Moc muzyczna, na papierze znacznie wyższa, odnosi się do wartości, jakie osiąga się w warunkach studyjnych przez krótki czas. Jest więc skokowa, nie mówi tak wiele przed zakupem jak RMS.

Odtwarzane standardy i nośniki

Ten aspekt wpływa na komfort użytkowania miniwieży. W każdym takim sprzęcie odtworzysz pliki audio zapisane na płycie CD. Obecnie jednak muzyka dostępna jest w różnych rozszerzeniach i to nie tylko na fizycznych nośnikach.

Tworząc swoje zestawienie szukałem więc takich miniwież, które oprócz płyt CD umożliwiają także odtwarzanie przez flash USB. Ważne było dla mnie, aby sprzęt łączył się z innymi urządzeniami w sposób bezprzewodowy. Punktowałem moduły Bluetooth i Wi-Fi.

Istotną kwestią są odtwarzane standardy plików. Najpopularniejszy jest MP3, ale jeśli dany sprzęt obsługiwał też inne formaty, trafił na wyższe miejsce w rankingu.

Złącza

Zastanawiając się, jaką miniwieżę kupić, zwróć uwagę na złącza. Dzięki nim odtwarzasz muzykę z różnych źródeł, wzmacniasz ją lub przesyłasz na inne urządzenia.

Niezbędne było dla mnie złącze USB i wybierałem tylko takie modele, które je oferują. Uważam jednak, że inne wejścia także są istotne, dlatego punktowałem modele ze złączem Ethernet, na subwoofer czy wejście optyczne.

Dodatkowe funkcje

Miniwieża służy do odtwarzania muzyki (lub innych plików audio), więc jej dodatkowe funkcje są raczej związane właśnie z dźwiękami.

W swoim zestawieniu doceniałem modele umożliwiające regulację wysokich i niskich tonów, podbicie basu czy dopasowywanie ustawień dźwięku do gatunku muzyki. Takie udogodnienia są bardzo istotne, jeśli jesteś prawdziwym audiofilem.

Miniwieże mają też czasem funkcję automatycznego wyłączania, co jest pomocne, gdy Twoja muzyka raczej Cię uśpi, niż ożywi. Niektóre sprzęty mają również opcję budzika.

Uważam, że ważna jest funkcja radia, z której korzysta czasem chyba każdy. W dzisiejszych czasach niezbędne wydaje się przynajmniej radio FM, a najlepiej także internetowe. Takie modele szczególnie doceniałem w swoim zestawieniu.

Podsumowanie

Teraz już wiesz, która miniwieża rozkręci Twoją domówkę lub po prostu zapewni relaks w wolnej chwili. Nie musisz pytać o to na forum bądź czytać innych blogów. Mój niezależny, aktualizowany ranking pokazał Ci sprzęt godny zakupu.

Masz dodatkowe pytania? Chcesz podzielić się własną opinią? Zapraszam do sekcji komentarzy!


Podoba Ci się na PROrankingach? Jeżeli tak, to:

Oceń publikację
[Głosy: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments