W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Ranking Soundbarów 2023 | Opinie, Testy

Łukasz Proszek
Aktualizacja:  3 listopada 2023
Komentarze:  427

Który soundbar jest najlepszy? Szybko się tego dowiesz, czytając mój niezależny, subiektywny i aktualizowany ranking soundbarów z opiniami. Zebrałem polecane modele z różnych segmentów cenowych, aby każdy znalazł dla siebie idealną belkę audio!

Najlepszy soundbar - ranking, opinie, testy
  • Na podstawie niezależnych testów wyłoniłem dla Ciebie najlepsze soundbary. Jakie są? Najmocniejsze, z krystalicznie czystym dźwiękiem i najczęściej z subwooferem.

To nie tylko polecane soundbary do telewizora, ale i do muzyki czy gier. Niektóre dobrze działają w parze z komputerem.

Jeżeli pragniesz kupić raz, a dobrze, poznając topowe soundbary wszystkich typów i w różnych cenach, spójrz poniżej.

Ranking soundbarów 2023 – TOP 16

Najlepszy soundbar premium do słuchania muzyki. Tym bardziej sprawdza się podczas oglądania filmów i seriali. Samsung HW-Q990C to najbardziej wszechstronny model, jaki znam. Tworzy znakomity efekt 3D, wciągnie Cię w wir akcji. Nadaje się do słuchania muzyki, nawet gdy jesteś melomanem z wysokimi wymaganiami odnośnie brzmienia.

Niskie tony zachwycają mocą oraz dynamiką, a jakość stereo jest krystalicznie czysta. Usłyszysz każdy detal, mogąc bez problemu zlokalizować kierunek, z którego dobiega. Nie ma mowy o spłyceniu i nakładaniu się dźwięków. Duża w tym zasługa imponującego układu 11.1.4. To topowy soundbar Dolby Atmos z tylnymi głośnikami. Świetne połączenie!

Ten profesjonalny soundbar do telewizora odczytuje nawet bardzo wyszukane, niszowe formaty audio. Dostosowuje przy tym akustykę do specyfiki Twojego salonu lub pokoju. Koryguje asymetrię, dzięki czemu perfekcyjnie odbija dźwięk od ścian i sufitu. Funkcje poprawy dźwięku to w ogóle bajka! Sporo ustawisz pod własny gust, co kompletuje pozytywną opinię.

Ocena produktu: 9.98/10

Genialny soundbar Dolby Atmos z mocnym basem. Ta trwała, a elegancka listwa głośnikowa do telewizora sprawdza się również podczas słuchania każdego gatunku muzycznego: od hip-hopu, przez rock, kończąc na jazzie, bluesie czy muzyce klasycznej. Dźwięk jest czysty, pozbawiony szumów czy tanich sztuczek. W efekcie to dobrze grający soundbar z Dolby Atmos.

Wspomniana technologia potęguje przestrzenność, a tym samym wrażenia słuchowe. Co istotne, to soundbar z odczepianymi głośnikami tylnymi. Rozstawisz je, aby jeszcze lepiej poczuć efekt otaczania się dźwiękiem. Układ 11.1.4 sprawi, że Twój słuch wychwyci dokładną lokalizację obiektu, z którego wydobywa się dźwięk, czy grającego instrumentu.

Dzięki bezprzewodowym modułom (Wi-Fi, Bluetooth, AirPlay, Chromecast) szybko sparujesz sprzęt z innym urządzeniem. Nie ma przy tym problemów z wysokiej jakości formatami plików audio. Pod względem funkcjonalności JBL BAR 1300 Pro także stanowi ścisłą czołówkę na rynku soundbarów nowej generacji. Trudno znaleźć jakikolwiek minus tej belki audio.

Ocena produktu: 9.73/10

Wysokiej klasy soundbar 7.1 z aż 16 głośnikami ukrytymi w eleganckiej listwie. Świetny soundbar z czystym dźwiękiem do mieszanego zastosowania, m.in. filmów akcji, gier, ale też muzyki przeróżnego rodzaju, (także tej instrumentalnej, gdzie popis daje orkiestra). Największe plusy tego modelu to bogata scena dźwiękowa, zbalansowane tony, dynamiczny i mocny bas.

Yamaha YSP-2700 to soundbar Wi-Fi z radiem internetowym. Odtworzysz na nim dźwięk z wielu źródeł, np. smartfona czy serwisu streamingowego. Nie musisz przy tym precyzyjnie dobierać sprzętu do układu pomieszczenia. Automatycznie kalibruje rozsyłanie dźwięku, analizując odległość od ścian. Luksusowy sprzęt dla wymagających melomanów!

To listwa dźwiękowa bez Dolby Atmos, a więc głośników sufitowych. Mimo to gwarantuje niezłą przestrzenność brzmienia. Zwłaszcza że obsługuje Yamaha MusicCast. Polega na bezprzewodowym połączeniu kilku urządzeń w jeden system nagłośnieniowy. Co ważne, dotyczy nie tylko sprzętów audio Yamaha. Jedyny wymóg to łączność Bluetooth.

Ocena produktu: 9.64/10

Sprzęt, który celująco zdał test soundbarów. Zapewni Ci krystalicznie czyste wokale, szerokie, dobrze zbalansowane pasmo przenoszenia oraz energiczny bas. To bardzo mocny, donośny soundbar do kina domowego. Sprawdza się jako urządzenie do nagłośnienia domówki. Podłączysz go nie tylko do telewizora, ale i do komputera. Da Ci wiele opcji, również bezprzewodowych.

Jak przystało na kosztowny model, to pełnoprawny soundbar Dolby Atmos. Zapewni Ci świetne audiowizualne efekty 3D, czyli przestrzenność dźwięku. Usłyszysz każdy głębszy dźwięk, jakbyś stał obok jego źródła. To udana symulacja kina we własnym domu. A wszystko za sprawą minimalistycznej, wyjątkowo smukłej belki pod telewizor.

Ocena produktu: 9.59/10

Bardzo dobry soundbar z rankingu. Nadaje się do filmów, sportu, gier, ale też muzyki. W ustawieniach znajdziesz sporo specjalnych trybów pod konkretny rodzaj cyfrowej rozrywki. To głośny soundbar z mięsistym basem. Co ważne, zachowuje naturalność brzmienia. Nawet na maksymalnej głośności dźwięk nie ulega nadmiernej kompresji. Swoje dokłada konfiguracja 3.1.2.

Ta solidna listwa dźwiękowa z dużą mocą idealnie współgra z telewizorami LG. Nie musisz wtedy korzystać z 2 pilotów. Świetny wybór w parze z OLED-em. Uzyskasz wyborny obraz oraz dźwięk. Z innym odbiornikiem też będzie dobrze. Brzmienie nic nie straci, jeżeli korzystasz z telewizora spoza oferty LG. Ten model stanowi nawet dobrej jakości soundbar do komputera.

Ocena produktu: 9.48/10

Muzykalny soundbar Bluetooth, który gra czysto i donośnie. Dzięki eARC nie sprawia żadnych trudności z połączeniem z telewizorem. Gwarantuje tym samym przepustowość pozwalającą na korzystanie z uroków Dolby Atmos. Układ 3.1.2 obejmuje głośniki górne. Oglądanie filmów z wieloma efektami specjalnymi zrobi na Tobie wrażenie.

Tak samo słuchanie muzyki z różnych gatunków. Dobry balans, wyraźnie słyszalne, czyste wokale, dudniący bas, klarowność subtelniejszych detali brzmienia – w tej cenie nie można się do niczego przyczepić! Wiele opinii wprost mówi, że do 2000 zł trudno o lepiej grający soundbar niż Denon DHT-S517. Z pewnością stanowi w tej grupie ścisłą czołówkę.

Ocena produktu: 9.3/10

Ten model w teście soundbarów zachwycił mnie kanałem centralnym. Efekt? Znakomita jakość kwestii mówionych i śpiewanych. Wyraźne, bezstratne na jakości wokale oraz dialogi. Jednocześnie to listwa głośnikowa pod telewizor z solidnym subwooferem. Usłyszysz mocny, dynamiczny bas bez nienaturalnych sztuczek podbijających jego energiczność.

Soundbar dekoduje wiele ścieżek audio, w tym Dolby Atmos. Nie ma jednak głośników górnych, dlatego zaliczam go do zwykłego typu. Niemniej poprawnie miksuje ambitniejsze formaty, sprawdza się do mieszanego zastosowania. Sama listwa jest długa na 98 cm i elegancko się prezentuje, również zamontowana na ścianie pod telewizorem.

Ocena produktu: 9.26/10

Jak na urządzenie z Dolby Atmos, to całkiem tani soundbar. Konfiguracja 5.1.2 wypełni Twój salon bądź pokój naturalnie brzmiącym, czystym dźwiękiem. To dobry soundbar do muzyki, filmów czy podcastów bądź audiobooków. Kwestie mówione są bardzo wyraźne. A bas? Odpowiednio dudniący za sprawą mocnego, bezprzewodowego subwoofera.

Ta nowoczesna listwa audio dokładnie zgrywa się z treściami 4K HDR. Pasuje do najnowocześniejszych telewizorów, zdecydowanie pokonując ich głośniki. Pokazało to moje porównanie soundbarów. Sprzęt wyróżnia się także znakomitą jakością wykonania. Świetnie prezentuje się zarówno na ścianie, jak i na stoliku RTV lub przed telewizorem.

Ocena produktu: 9.12/10

Soundbar 5.1 z 10-calowym subwooferem odpowiadającym za potężny bas. Każda eksplozja z filmu zrobi na Tobie duże wrażenie za sprawą tego zestawu audio. O ile pod względem przestrzenności nie jest to topowy model, tak dobrze sprawdza się podczas słuchania muzyki. Brzmienie jest bogate w detale i niezmiernie czyste. Klarowność Cię zadowoli.

Ten soundbar z HDMI ma zwrotny kanał audio, więc do sterowania głośnością nadal wystarczy Ci jedynie pilot telewizora. Z modułów bezprzewodowych skorzystasz z Bluetooth, Wi-Fi czy AirPlay 2. Połączysz listwę praktycznie z dowolnym sprzętem, aby wygodnie strumieniować ulubione kawałki. Pod względem funkcjonalności to top w swojej cenie.

Ocena produktu: 9.07/10

Jak na swoje możliwości Xiaomi 3.1ch to tani soundbar z HDMI obsługującym telewizory i odtwarzacze 4K. Opłacalny wybór nie tylko pod filmy, ale również mecze piłkarskie, gry czy słuchanie muzyki z różnych gatunków. Neutralny, zbalansowany dźwięk tej listwy z rankingu zbiera sporo pozytywnych opinii. Dzięki DTS Virtual:X nie zawodzi także przestrzenność.

Bawiąc się ustawieniami tego sprzętu, spotkasz kilka specjalnych trybów: filmy, gry, muzyka, wiadomości. Jeszcze lepiej dopasowują specyfikę brzmienia do oglądanych i słuchanych treści. Nie chce Ci się przełączać trybów? Żaden problem! Funkcja dźwięku SI inteligentnie zarządza tonami, aby zrobić to za Ciebie. Gwarancja dobrze dostosowanego dźwięku.

Ocena produktu: 8.98/10

Godny polecenia soundbar, który dostarcza dobrej jakości dźwięk telewizyjny. Nie jest jakimś pionierem na rynku, lecz gra odpowiednio mocno i całkiem czysto. Tryb do muzyki wykazuje zrównoważony tonalnie przekaz. Nic nie wybija się bardziej, niż powinno. Usłyszysz czyste dialogi czy śpiew, a także dynamiczne tony niskie, czyli bas.

Stereo szerokie, ale trudno mówić o wybitnej przestrzenności. Z pewnością lepiej zlokalizujesz źródło dźwięku, np. dany odgłos czy instrument, niż w płasko grających głośnikach TV. Nie jest tak, że nabędziesz tylko coś głośniejszego. Realnie spotęgujesz doznania słuchowe, przechodząc na ten zgrabny soundbar z bezprzewodowym subwooferem.

Ocena produktu: 8.83/10

Jeden z najtańszych soundbarów na rynku, które w mojej opinii mają sens. W niskiej cenie zapewni Ci przyjemne, naturalne brzmienie. Może nie tak bogate akustycznie jak w modelach premium, ale zadowalające. Oceniam go jako wystarczający soundbar do salonu lub pokoju 25 m2. Wypełni takie pomieszczenie brzmieniem bez nadmiernego spłaszczenia.

Ten niedrogi soundbar do telewizora dekoduje różne technologie kompresji dźwięku, np. Dolby Digital oraz DTS. Sprawdza się zatem w parze z odtwarzaczem Blu-ray. Listwa stara się symulować przestrzenność, choć siłą rzeczy nie ma z tym szału. Najważniejsze, że brzmieniu nie brakuje szczegółowości i czystości. W tej cenie super sprzęt audio!

Ocena produktu: 8.67/10

Bardzo mały soundbar do telewizora lub komputera. Długi (a raczej krótki) zaledwie na 34 cm! Obsługuje łączność bezprzewodową (Bluetooth, Wi-Fi), a także łączy się z internetowym radiem. W zestawie znajdziesz bezprzewodowy, zadziwiająco mocny subwoofer z Bass-Reflex. Niewielkie gabaryty wcale nie odbierają tu dynamiki czy mocy.

Co ważne, nie rozczaruje Cię dźwięk dookolny. Znajdując korzystne miejsce na ten soundbar slim, otoczysz się dźwiękiem dobrej jakości. Bo ta mała listwa audio zapewnia bogatą scenę dźwiękową z licznymi szczegółami. Filmy, seriale, muzyka, gry – masz wiele opcji na wykorzystanie sprzętu, ciesząc się dobrym brzmieniem. Świetny soundbar do 1000 zł.

Ocena produktu: 8.31/10

Głęboki bas z nazwy tego soundbara nie jest przechwałką. Rzeczywiście gra mocno i dynamicznie. Nie jest to może najlepszy soundbar do muzyki, ale jeżeli szukasz niedrogiego sprzętu głównie do filmów, to JBL Bar 2.1 Deep Bass świetnie się sprawdzi. A przy okazji nie zajmie wiele miejsca, ciesząc oko minimalistycznym designem.

Finalnie każdy seans filmowy zrobi na Tobie spore wrażenie pod względem mocy dźwięku. Strzelaniny, wybuchy, pościgi – to żywioł dla tej dobrej listwy audio pod telewizor. Nie jest też tak, że przesadzono z basem. A jeśli stwierdzisz inaczej, to wyregulujesz go w 3 poziomach: low, middle, high. Zyskasz pełną kontrolę nad niskimi tonami.

Ocena produktu: 8.22/10

Nie za drogi soundbar Dolby Atmos z rankingu. Jego konfiguracja to 3.1.2. Zapewni Ci klarowne dialogi i wokale dzięki technologii VoiceAdjust. W ogólnym rozrachunku to dobry soundbar i do filmów, i do muzyki. Zbiera pozytywne recenzje także od konsolowych graczy, gdyż bas daje radę. W zestawie znajdziesz mocny subwoofer bezprzewodowy.

Wracając do dialogów, podoba mi się praca trybu nocnego. Jednym kliknięciem obniżysz bas, wzmacniając średnie tony, a więc głównie kwestie mówione. Tryby EQ obejmują także muzykę czy gry, choć sporo rzeczy wyregulujesz samodzielnie. Ten soundbar nie stawia przed Tobą większych ograniczeń i nie kosztuje przy tym fortuny.

Ocena produktu: 8.06/10

Niewielki soundbar kreowany na sprzęt dla graczy. Z łatwością znajdziesz dla niego miejsca, aby podłączyć nie tylko do telewizora i konsoli, ale i do komputera. Ta listwa wyraźnie stawia na dynamiczny dźwięk potęgujący efekty specjalne z treści multimedialnych. W cenie do 1000 zł bas wypada bardzo korzystnie, nie brakuje mu dynamiki.

Stereo gra czysta i naturalnie, choć bez tak szerokiej sceny dźwiękowej jak z segmentu premium. Co ciekawe, to soundbar do grania z podświetleniem. Wyregulujesz jego barwę i efekt. Mimo to urządzenie pozostaje praktyczne i opłacalne. Szukając kompaktowej, poprawnie grającej belki audio w dobrej cenie, zwróć uwagę na Katanę. To ostry zawodnik!

Ocena produktu: 7.93/10

Najlepsze soundbary – Ranking 2023

Soundbar Samsung HW-Q990C

Soundbar Samsung HW-Q990C


Sprawdź ceny Samsung HW-Q990C

MediaExpert
MediaMarkt
Samsung


W mojej ocenie Samsung HW-Q990C to najlepszy soundbar na rynku. Idealny do mieszanego zastosowania: świetny do słuchania przeróżnej muzyki (również instrumentalnej czy wręcz koncertowej), oglądania filmów oraz grania na konsoli. Potrafi być cholernie głośny i na całym zakresie utrzymuje czysty dźwięk bez zniekształceń.

Urządzenie imponuje konfiguracją, to 11.1.4. Rzadko spotykany układ. Główne kanały, a jest ich aż 11, rozprowadzają brzmienie po całym pomieszczeniu. W mojej ocenie listwa sprawdza się jako soundbar do wielkiego salonu, nawet 40 m2.

Co ważne, to polecany soundbar z głośnikami tylnymi (satelitarnymi, są bezprzewodowe względem listwy), które symulują efekt kina domowego. Rewelacyjnie im to wychodzi! Rozstawisz je za swoim stanowiskiem odsłuchu, aby przenieść się w głąb filmowej czy muzycznej akcji.

W efekcie dźwięk (zwłaszcza Dolby Atmos) dosłownie Cię otacza, będąc nawet nad Twoją głową. Słuchając koncertu z masą instrumentów w tle, bez trudu ustalisz ich lokalizację. Zachwycisz się doznaniami dźwiękowymi, słuchając wokalu. Podczas seansów filmowych poczujesz się z kolei jak w środku akcji. O to chodzi w najlepszych soundbarach premium!

Nie irytujesz się spłyceniem brzmienia czy brakiem przestrzenności. Oglądając np. scenę pościgu samochodowego, dźwięk będzie zasuwał razem z samochodami. Nie odczujesz tego tak, jak by cały czas wydobywał się z tego samego miejsca, np. z centralnej części belki.

Subwoofer gra mocno i dynamicznie. Wypada jeszcze lepiej niż w poprzednim flagowcu. Razem z listwą utrzymuje wierną reprodukcję dźwięku niezależnie od poziomu głośności. Imponująca cecha. Śmiało mogę nazwać ten sprzęt muzycznym soundbarem z głębokim basem. Gdy ma mięsiście dudnić, miej pewność, że właśnie tak będzie!

Co ważne, modelowi Samsung nie straszna asymetria pomieszczenia. To swego rodzaju soundbar z mikrofonem (w subwooferze). Nie wykorzystuje go jednak do odbierania Twojego głosu. Bada za to akustykę pomieszczenia: to, jak rozchodzi się po nim generowany dźwięk.

Jeżeli asymetria zaburza przestrzenność, soundbar automatycznie to koryguje. Nie przejmujesz się precyzyjnym ustawianiem sprzętu względem wszystkich ścian. Tak nowoczesny soundbar do dużego salonu czy pokoju wszędzie sobie poradzi! A oprócz tej funkcji masz jeszcze zwykły korektor. Dostosujesz brzmienie do gustu.

Ta ekskluzywna listwa głośnikowa obsługuje praktycznie każdy format audio, nawet te oparte na zaawansowanej przestrzenności. Wykorzystuje pełen potencjał źródła dźwięku, co bardzo doceniłem w moim teście soundbarów Dolby Atmos.

Plus leci także dla gamingowego zastosowania. Znalazł się specjalny tryb automatycznej synchronizacji, gdy włączasz konsolę. Swoje robi sama jakość oraz przestrzenność dźwięku. Trudno narzekać na wrażenia słuchowe. To jak najbardziej wysokiej jakości soundbar dla graczy.

Mało atutów? W mojej ocenie Samsung HW-Q990C emanuje prestiżem poprzez wysoką jakość wykonania. Listwę otacza metalowa maskownica, a subwoofer wykonano w większości z drewna, co potęguje jego basowe możliwości.

Co więcej, to funkcjonalny soundbar z Wi-Fi, Bluetooth czy AirPlay. Doskonale działa nie tylko z telewizorami różnych marek, ale i z urządzeniami mobilnymi. Prędko przesyła muzykę z kompatybilnych nośników.

Jak widzisz, ta top listwa dźwiękowa wiedzie prym we wszystkich najważniejszych cechach. Kosztuje swoje, ale spełnia wygórowane wymagania, gwarantując czysty, szalenie przestrzenny dźwięk z mocnym basem. Jak dla mnie najlepszy zamiennik kina domowego czy zestawów stereo, nawet tych bardziej profesjonalnych.

Soundbar JBL Bar 1300 Pro

Soundbar JBL Bar 1300 Pro


Sprawdź ceny JBL Bar 1300 Pro

MediaExpert
Neonet


JBL Bar 1300 Pro to porządny soundbar Dolby Atmos z rankingu, ponieważ wyciska z tej technologii maksimum potencjału. Każda eksplozja czy wystrzał z filmu wypełni Twój salon. System dźwięku w rozbudowanej konfiguracji 11.1.4 wciągnie Cię w sam środek akcji!

Co więcej, dostosujesz efekt przestrzenności, jak i sceny dźwiękowej do specyfiki pomieszczenia (funkcja korekcji pomieszczenia). Ustawienie soundbara nie musi być wzorcowe, abyś wykorzystał jego możliwości. To ważny plus, gdy szukasz listwy audio do niesymetrycznego układu salonu lub pokoju.

JBL Bar 1300 Pro ma zrównoważony profil dźwiękowy. Co to dla Ciebie oznacza? Wierną reprodukcję dźwięku. Nie ma mowy o zniekształceniach czy artefaktach, czystość dźwięku zachwyca. Naturalność brzmienia sprawia, że to dobry do muzyki soundbar o dużej mocy. Podoła słuchaniu koncertów, w tym całej armii jednocześnie grających instrumentów.

Niskie tony nie zagłuszają reszty (a idealnie z nią współgrają; bas jest mocny, lecz nie za bardzo dudniący, gdy ścieżka dźwiękowa tego nie wymaga). Kanał centralny zapewni Ci świetnie słyszalne kwestie mówione, a scena dźwiękowa jest bogata, pełna detali.

Finalnie nie idziesz na żadne kompromisy w przypadku JBL Bar 1300 Pro. Sprzęt sprawdzi się w muzyce, oczywiście filmach oraz grach, ale też spokojnych audiobookach, podcastach i treściach informacyjnych. Wszechstronność często wyróżnia czołowe belki audio, a JBL Bar 1300 Pro bez wątpienia do nich należy!

Do tego w zestawie znajdziesz odłączane od belki głośniki tylne. Działają bezprzewodowo (do 10 godzin odtwarzania, chociaż w praktyce bywa nawet lepiej!). Dzięki nim oraz głośnikom od Dolby Atmos bez problemu zlokalizujesz dźwiękowe szczegóły podczas odsłuchu. Dobrze grający soundbar z odczepianymi głośnikami to coś, czego poszukuje wiele osób.

Co ciekawe i co bardzo mi się spodobała, odłączane satelity mogą pracować samodzielnie. Tak, w praktyce działają niczym bezprzewodowe głośniki Bluetooth. Zwiększa to zastosowanie całego zestawu.

JBL Bar 1300 Pro jest do tego znakomicie wykonany, ma kluczowe złącza, radzi sobie z obsługą mnóstwa formatów audio i zapewnia funkcje łączności bezprzewodowej. Oprócz Wi-Fi oraz Bluetooth skorzystasz z wbudowanego Chromecasta, a także Apple AirPlay. Czy można wymagać czegoś więcej?

Nie dostrzegam słabych stron tego sprzętu. Coś dla pasjonatów Dolby Atmos i w ogóle jak najlepszego dźwięku zamkniętego w eleganckiej listwie głośnikowej.

Soundbar Yamaha YSP-2700

Soundbar Yamaha YSP-2700 srebrny


Sprawdź ceny Yamaha YSP-2700

MediaExpert


Jeden z najlepszych soundbarów 7.1, jakie znam. Zapewni Ci czysty i zbalansowany dźwięk oraz mocny bas potęgujący filmowe eksplozje. Sprzęt oferuje przy tym porządną przestrzenność, wzmacniając świetne wrażenia z odsłuchu. Moja opinia zdradzi Ci o nim jeszcze więcej.

Co ciekawe, konfiguracja 7.1 wykorzystuje nie 7, a aż 16 przetworników o średnicy 2,8 cm. Trudno się więc dziwić, że test tego dużego soundbara do filmów i muzyki to zachwyty nad dynamiką efektów dźwiękowych. Bogata scena muzyczna sprawia przy okazji, że to odpowiednia listwa do słuchania muzyki.

Jej jakość jest bezstratna, pozbawiona zniekształceń. Dobrze usłyszysz zarówno wokale, jak i instrumenty. W tym wszystkim nie brakuje energii, zwłaszcza za sprawą mocnego subwoofera wysokiej jakości. Głośnik niskotonowy bardzo przypadł mi do gustu. To zresztą łączy najlepsze soundbary Yamaha.

Ten dobrze oceniany sprzęt jest już jakiś czas na rynku, ale nie brakuje mu bezprzewodowych modułów łączności. To soundbar z radiem internetowym, Wi-Fi, Bluetooth, DLNA czy AirPlay. Skorzystasz z wielu źródeł, również serwisów streamingowych z ulubioną muzyką (np. Spotify czy Tidal).

Yamaha YSP-2700 to mocny soundbar, który wykazuje szeroką kompatybilność. Bezproblemowo współpracuje z telewizorami różnych marek. Co więcej, oferuje technologię Yamaha MusicCast. Potrafi się bezprzewodowo połączyć i zsynchronizować puszczane treści z innymi sprzętami. I to nie tylko od Yamaha!

Bardzo mocny plus leci za swego rodzaju autokalibrację. O co chodzi? Ta nowoczesna listwa głośnikowa z subwooferem automatycznie dostosowuje rozprowadzanie dźwięku do kształtu Twojego salonu czy pokoju.

Oczywiście warto wycentrować ją względem telewizora (oraz ścian, właściwie przede wszystkim ścian), ale ogólnie biorąc, asymetria pomieszczenia nie degraduje jakości. Masz w tym sporą swobodę.

Szukając uniwersalnego soundbara do różnych zastosowań i niekoniecznie symetrycznego salonu, postaw na ten sprzęt. Przekonuje i brzmieniem, i funkcjami.

Soundbar Samsung HW-Q800C

Soundbar Samsung HW-Q800C


Sprawdź ceny Samsung HW-Q800C

MediaExpert
MediaMarkt
Samsung
Neonet


Samsung HW-Q800C to jeden z najbardziej uniwersalnych soundbarów – nie tylko Dolby Atmos, ale w ogóle. Generuje neutralne, dynamiczne brzmienie. Rozkręci domową imprezę, zastąpi kino domowe, posłuży do słuchania muzyki, programów informacyjnych czy audiobooków. Zasłużenie trafił do rankingu soundbarów.

Dźwięk stereo na całym paśmie głośności nie wykazuje praktycznie żadnych odchyłów. Poszczególne tony są zbalansowane, dzięki czemu z każdej treści wychwycisz masę akustycznych szczegółów. W porównaniu do poprzedniej generacji producent jeszcze lepiej dopracował dźwięk. Ten nie ulega większej kompresji przy wyższej głośności.

Kanał centralny nie musi korzystać z żadnych sztuczek, aby zapewnić Ci perfekcyjną wyrazistość filmowych dialogów. Kwestie mówione również brzmią więc świetnie. Nie wytężasz słuchu, aby wychwycić, co szeptał aktor. Reszta dźwięków nie zakłóci odsłuchiwanej mowy.

Całą scenę dźwiękową wspomaga do tego mocny bas. Znakomicie sprawdza się przy filmach akcji. To najwyższa liga, jeżeli chodzi o niskie tony w soundbarach. Wiele osób poczuje się jak w prawdziwym kinie, użytkując ten sprzęt.

2 głośniki sufitowe sugerują także wyborną przestrzenność. I rzeczywiście efekty 3D da się bez trudu wyczuć. Mimo to nieco szkoda, że zabrakło tylnych głośników. Nie stanowi to dla mnie ogromnej wady, zwłaszcza że to nie jest flagowy model kosztujący fortunę.

Samsung HW-Q800C zachwyca funkcjonalnością. Oferuje Wi-Fi, Bluetooth, obsługuje wszystkie najważniejsze formaty audio i daje kilka opcji poprawy i tak już świetnego dźwięku (np. za pomocą 7-pasmowego korektora graficznego).

Zwróć uwagę, że to smukły głośnik pod telewizor. Efektownie wygląda zamontowany na ścianie (a ma w zestawie do tego szablon, wsporniki i śrubki). Nie wiedząc, jaki soundbar z dźwiękiem przestrzennym kupić, Samsung HW-Q800C stanowi dobrą opcję. Mocno basowy soundbar o czystym dźwięku i wielu technologiach.

Soundbar LG SP8YA

Soundbar LG SP8YA


Sprawdź ceny LG SP8YA

MediaExpert
EURO
OleOle


LG SP8YA to smukły i elegancki soundbar Dolby Atmos z dobrym basem (układ 3.1.2). Poszczególne kanały idealnie ze sobą współgrają, zapewniając znakomite wokale. Filmowe ścieżki dźwiękowe przejdą w Twoim salonie na zupełnie inny poziom, a słuchanie muzyki również Cię zadowoli.

To, co mnie w nim urzekło, to neutralność i wręcz wybitny kanał centralny. Pragniesz usłyszeć naturalny dźwięk bez udziwnień? Nie chcesz dosłuchiwać się tego, co właśnie powiedział aktor w filmie? LG SP8YA rewelacyjnie sprosta tym zadaniom.

Uniwersalność dotyczy też geometrii Twojego pomieszczenia. LG SP8YA dostosowuje emisję brzmienia do układu ścian i mebli. Wzmacnia tym samym przestrzenność oraz ogólne wrażenia. W ustawieniach znajdziesz korektor tonów, więc w razie potrzeby wyregulujesz co trzeba, aby sprzęt spełnił Twoje oczekiwania.

A dynamiki z pewnością mu nie brakuje! To głośna listwa dźwiękowa z subwooferem generującym głęboki bas. Zwłaszcza po kalibracji względem pomieszczenia bas staje się jeszcze bardziej mięsisty i satysfakcjonujący. Perełka dla fanów filmów akcji czy mocno dudniącej muzyki.

Co z przestrzennością? Całkiem nieźle, choć bez bicia jakichś rekordów. Ogólnie biorąc, usłyszysz zdecydowanie szerszą scenę dźwiękową niż sama szerokość belki. Jedynie cichsze odgłosy, np. kroki, nie wywołują wyraźniejszego poczucia lokalizacji, skąd dobiegają. Głośne elementy sceny bez trudu już zlokalizujesz słuchowo.

To przy tym dobrze wykonany speakerbar z HDMI, USB oraz wieloma modułami bezprzewodowej łączności. Sprawdza się nie tylko w parze z telewizorem. Dobrze nadaje się do gamingu, nawet jeżeli chodzi o komputer! Nie generuje opóźnień i nadal zachwyca głębią brzmienia oraz mocnym basem.

Soundbar Denon DHT-S517

Soundbar Denon DHT-S517


Sprawdź ceny Denon DHT-S517

MediaExpert
MediaMarkt
Electro


Denon DHT-S517 to szalenie ciekawy soudbar dla melomana. Z jednej strony bezpardonowy pod względem funkcji dodatkowych, bo nie ma ich wiele. Z drugiej… grający lepiej od wielu dużo droższych belek audio! Tym bardziej warto go bliżej poznać, więc przejdźmy do konkretów.

To przede wszystkim jeden z najgłośniejszych soundbarów z subwooferem. Miażdży wiele konkurencyjnych sprzętów głębią basu. Owszem, to kwestia indywidualna, czy nie okaże się dla Ciebie za mocny, ale potencjał to on ma.

Przekonuje przetwarzanie psychoakustyczne. O co chodzi? O obecność górnych głośników ukrytych za maskownicą z tworzywa. Wciągną Cię w głębię dźwięku za sprawą przetwarzania technologii Dolby Atmos. Trafisz w sam środek akcji, wiedząc, skąd dochodzą poszczególne odgłosy. To przydatne również w parze z konsolą i ulubionymi grami.

Całość skutkuje tym, że wzbogaca oglądanie filmów o iluzję dotyczącą otaczania użytkownika dźwiękiem z różnych stron. Zawsze jakiś krok w stronę immersyjności, czyli wchodzenia w świat cyfrowych treści, które się ogląda i słucha w domowym (nie)zaciszu.

Dźwięk stereo zasługuje na pochwałę. Czysty, odpowiednio energiczny, uniwersalny co do oglądanych i słuchanych treści (film, muzyka, sport, gry, koncerty). Denon poprawia wyrazistość ludzkiego głosu, więc coś przydatnego i w filmach, i w treściach informacyjnych.

Co do designu, bardzo elegancki, opiera się głównie na tkaninowym wykończeniu. Lubię też, gdy subwoofer nie jest szeroki niczym drzwi od stodoły, a ten model wygląda smukło i stylowo. Cały zestaw jest ze sobą spójny i wzbogaci wizualnie niejeden minimalistyczny salon czy pokój.

A co z tą ograniczoną funkcjonalnością? No cóż, Denon DHT-S517 to soundbar z Bluetooth oraz eARC… i to właściwie tyle. Poprawnie działa z różnymi telewizorami, lecz nie ma Wi-Fi, AirPlay, Chromecast czy opcji typu multiroom. Tego typu technologie nie są Ci potrzebne? Wtedy nawet się nie zastanawiaj i zamów ten sprzęt! Okaże się udaną inwestycją.

Soundbar Sony HT-G700

Soundbar do telewizora Sony HT-G700


Sprawdź ceny Sony HT-G700

MediaExpert
EURO
MediaMarkt


Sony praktycznie każdego roku wprowadza do swojej oferty nowe soundbary. Czasem wychodzą lepiej, czasem gorzej, ale Sony HT-G700 jak najbardziej zasługuje na pozytywną opinię i udział w rankingu. To fantastyczny sprzęt audio dla kinomanów lubiących dobre brzmienie. Zaraz wyjaśnię Ci, dlaczego tak jest.

Sony HT-G700 oferuje wybitny kanał centralny. Zaskakuje wydajnością. Efekt? Dialogi i wokale są czyściutkie. Duży wyczyn, gdyż ogólny profil dźwiękowy jest dynamiczny; można by rzec, że dudniący (mocny bas). Mimo to producentowi udało się wycisnąć maksimum z tego, jak soundbar przetwarza kwestie mówione oraz śpiewane.

Znakomity sprzęt do oglądania programów informacyjnych, ale i filmów z licznymi dialogami. W muzyce też sprawdza się epicko jak na stylową belkę audio.

Co więcej, Sony dodatkowo daje tryb głosowy, który polepsza słyszalność mowy. Zrozumiesz każde słowo, nawet gdy akcent aktora jest specyficzny, a w tle sporo się dzieje. Bogactwo tonów wzmacnia także inny tryb, a mianowicie ten do słuchania muzyki.

Producent chwali się w opisie technologią Dolby Atmos, ale dla jasności – to NIE JEST rasowy soundbar Dolby Atmos. Owszem, obsługuje dźwięk w tej technologii, dekoduje go, ale na końcu i tak miksuje do stereo.

Systemem jest w końcu 3.1, a więc bez dodatkowych głośników górnych. To jedynie prosta symulacja, a nie prawdziwe Dolby Atmos, dobrze więc o tym pamiętać. Niemniej przestrzenność wcale nie daje ciała. Wychwycisz wiele niuansów, ustalając słuchem kierunek, z którego przybyły.

Na końcu o designie. Sony HT-G700 to elegancki, pięknie prezentujący się soundbar. Na froncie ma dużą kratkę, użyte tworzywa są wysokiej jakości. Również subwoofer z czarnymi, błyszczącymi wstawkami i metalową maskownicą wygląda jak sprzęt premium.

Podsumowując, Sony HT-G700 to niezwykle udana konstrukcja. Świetna listwa audio do filmów i muzyki. W tej cenie scena dźwiękowa, dynamika, bas, a przede wszystkim kanał centralny wypadają bardzo dobrze. Do tego sprzęt obsługuje masę formatów i technologii, choć miksuje je ostatecznie do stereo.

Soundbar Sharp HT-SBW800

Soundbar Dolby Atmos Sharp HT-SBW800


Sprawdź ceny Sharp HT-SBW800

MediaExpert
MediaMarkt
Neonet


Sharp pokazał, że porządny soundbar Dolby Atmos z subwooferem nie musi kosztować fortuny. Owszem, nie jest to wciąż drobna kwota, lecz listwy z głośnikami sufitowymi bywają kilka razy droższe. Najważniejsze, że Sharp HT-SBW800 świetnie wypada w tej kategorii, o czym zaraz się przekonasz za sprawą mojej recenzji.

Za efekty przestrzenne odpowiada układ 5.1.2. Ta konfiguracja wypełni Twój salon lub pokój, zapewniając nowe doznania słuchowe. Szczególnie że scena dźwiękowa jest szeroka, a bas odpowiednio mocny i dynamiczny. Razem z efektami 3D tworzy to idealną mieszankę pod oglądanie filmów akcji czy wydarzeń sportowych. W grach także się sprawdza.

Sprzęt jest przy tym bardzo muzykalny. Wokale (a tym bardziej dialogi) brzmią czysto. Praca poszczególnych głośników listwy to świetna separacja. Uchwycisz dzięki niej wiele detali, które wzbogacają scenę dźwiękową. Cecha tylko nielicznych modeli z grona najlepszych soundbarów na rynku.

Podczas słuchania muzyki nie zawodzi także subwoofer. Działa szybko, precyzyjnie i dynamicznie, co świetnie słychać w przypadku perkusji. W ogólnym rozrachunku to mocny soundbar z subwoofer.

Listwa dobrze się zgrywa z wieloma formatami oraz nośnikami, choć szkoda, że zabrakło DTS: X. Jeżeli często odpalasz swój odtwarzacz Blu-ray, to przypisz temu mały minus.

Ogólnie biorąc, funkcjonalność daje radę. Jest wsparcie dla 4K, HDR czy Bluetooth 4.2. Mimo wielu dostępnych opcji nie będziesz się męczył z konfiguracją czy obsługą. Oba te procesy są intuicyjne.

Sharp HT-SBW800 prezentuje się fenomenalnie. Elegancji dodaje mu metalowy grill, jak i pięknie wykonane głośniki boczne. Głośnik niskotonowy znakomicie zgrywa się z zestawem. Jak przystało na dobry soundbar Dolby Atmos, belka jest długa (120 cm). Urządzenie pasuje do większych odbiorników.

Mimo atrakcyjnej ceny obietnice odnośnie dźwięku przestrzennego zostały spełnione. Za tym sprzętem przemawia uniwersalność i wysoka jakość wykonania. Osobiście widziałbym jeszcze w zestawie dodatkowe głośniki tylne surround, ale wiadomo, że cena byłaby wtedy wyższa.

I tak jest świetnie, Sharp HT-SBW800 bardzo miło mnie zaskoczył. Coś dla osób pragnących korzystać z uroków Dolby Atmos, ale nie za miliony monet.

Soundbar JBL Bar 500 Pro

Soundbar JBL Bar 500 Pro


Sprawdź ceny JBL Bar 500 Pro

MediaExpert
EURO
OleOle
MediaMarkt
Neonet


JBL Bar 500 Pro to kolejna generacja soundbarów tego popularnego producenta. W mojej opinii model lepszy od i tak bardzo dobrych JBL Bar 5.1 oraz Bar 5.1 z dopiskiem Surround. W górę poszła przede wszystkim dynamika stereo. Niektóre z nowinek poprawiły przy tym przestrzenność dźwięku.

Za głęboki bas odpowiadają zarówno wbudowane technologie, jak i 10-calowy subwoofer o sporym potencjale. Wystrzały, wybuchy, pościgi – tego typu filmowe odgłosy i dźwięki robią wrażenie, sprawiając, że dostaniesz namiastkę prawdziwego kina. Głębia basów jest potężna! Właśnie dzięki niej masa ludzi szuka wyłącznie soundbarów JBL, które z tego słyną.

JBL Bar 500 Pro nie oferuje ani odczepianych głośników tylnych, ani głośników sufitowych w listwie. Mimo to dekoduje Dolby Atmos, lecz miksuje je na stereo. Sytuację poprawia Smart Mode. Skutecznie poszerza scenę dźwiękową, wciągając Cię w słuchane i oglądane treści.

Owszem, to technologiczna sztuczka. Zabieg nieco na siłę, by poprawić efekty 3D, ale… co z tego? W tej cenie nie ma dużo rasowych modeli Dolby Atmos. JBL i tak się postarało. Słuchając mocno instrumentalnej muzyki, ustalisz kierunek poszczególnych brzmień.

Pamiętaj, że Smart Mode jest domyślnie włączony, ale da się go wyłączyć. Kwestia gustu, która z opcji bardziej przypadnie Ci do gustu. Zdania są podzielone. Jedni doceniają poszerzenie trójwymiarowości dźwięku, a innych nieco irytuje ten zabieg.

Wracając do oceny jakości stereo, skład, jak i układ zastosowanych w listwie głośników dają równowagę między niskimi a wysokimi tonami. Dialogi są wyraźne i czyste. Nie uświadczysz żadnych irytujących defektów na różnych pasmach. Muzycznie jest dobrze. Zrównoważone, dokładne brzmienie, w którym detale się nie gubią.

Oczywiście zalecam Ci pobawienie się ustawieniami dźwięku, szczególnie basu. Najważniejsze jednak, że JBL Bar 500 Pro ma ogromny potencjał – i filmowo, i muzycznie. W efekcie nie tęskniłem aż tak za brakiem głośników satelitarnych.

Wypada mi także wspomnieć o łączności bezprzewodowej, złączach czy opcjach streamowania muzyki, lecz… wszystko tu jest. To przecież nowoczesny sprzęt. Wbudowane Wi-Fi, Bluetooth, Chromecast, AirPlay 2, zwrotny kanał audio – te cechy się zgadzają, a i design listwy niczego nie psuje. Udany model i to nie tylko dla miłośników mocnego basu.

Soundbar Xiaomi 3.1ch

Soundbar Xiaomi 3.1ch


Sprawdź ceny Xiaomi 3.1ch

MediaExpert
EURO
Empik

OleOle


Xiaomi 3.1ch to dobrze oceniany soundbar do 1500 zł. Przekonuje solidną jakością dźwięku, nowoczesnymi funkcjami oraz porządnym wykonaniem. Stanowi ciekawy kąsek dla osób, które pragną nabyć funkcjonalną listwę audio, lecz nie za kosmiczną cenę.

To, co od razu rzuca się w oczy, a raczej uszy, to cholernie mocny bas. Nawet za mocno dudniący. Nie wiem, jak podchodzisz do niskich tonów, ale osobiście doradzam zmniejszenie basu w ustawieniach. Chwila zabawy z tym parametrem i da się uzyskać fajny balans.

Pod względem jakości stereo najlepiej sprawdza się tryb do filmów. Trzyma w ryzach naturalność brzmienia. Bas nadal może się za bardzo wybijać, ale ogólnie jest dobrze jak za tę cenę. Jeżeli nie masz audiofilskich aspiracji, wystarczy Ci to do Netflixa, meczów czy okazjonalnie muzyki.

Całkiem dobrze sprawdza się tryb do gier. Rzeczywiście uprzyjemnia wirtualną rozgrywkę, więc Xiaomi 3.1ch to w pewnym stopniu dobry soundbar gamingowy. Twój zmysł słuchu powinien przy tym wychwycić nieco zadowalającej przestrzenności. Pomoże Ci w szybszej lokalizacji oponentów.

Xiaomi 3.1ch zachwyca swoją kompatybilnością. I ma to wielowymiarowe znaczenie. To soundbar z HDMI (jedno obsługuje ARC), USB czy złączem optycznym. Szybko podłączysz go do telewizora czy komputera. Nie stracisz na to czasu i nerwów, to banalna sprawa.

Bluetooth 5.0 gwarantuje z kolei stabilny sygnał podczas bezprzewodowej współpracy (np. gdy zechcesz strumieniować muzykę z telefonu). Mało tego, to nowoczesny soundbar z NFC. Przyłóż do niego smartfon, a automatycznie odczyta zapisaną na nim muzykę. Niezły powiew nowoczesności, prawda?

Wrażenie zrobiło na mnie wykonanie tego niedrogiego modelu. Metalowa maskownica z przodu, dyskretny wyświetlacz OLED z powiadomieniami, minimalistyczne przyciski na górnej części – Xiaomi wygląda na droższy sprzęt. Najważniejsze jednak, że przyzwoicie gra, za co znalazło się dla niego miejsce w rankingu.

Soundbar TCL TS9030

Soundbar TCL TS9030


Sprawdź ceny TCL TS9030

MediaExpert
Neonet
X-kom


Porównywarka soundbarów jasno mówi: TCL TS9030 to coraz częściej wybierany soundbar. Osobiście nieco zdziwił mnie fakt, że tak szybko przekonał do siebie wiele osób, zdobywając dziesiątki pozytywnych opinii. Z drugiej strony, są ku temu mocne podstawy, które musisz poznać przed ewentualnym zakupem.

Przede wszystkim sprzęt robi dobre wrażenie podczas oglądania filmów czy seriali. Nie uświadczysz już płasko brzmiących efektów specjalnych. Będą mocno dudnić za sprawą świetnie wykonanego subwoofera. W dodatku to ogólnie mocny, a więc donośny soundbar do większego salonu lub pokoju.

Muzycznie nieźle, bo z balansem. Nie wychwycisz irytujących zniekształceń czy przesadzania z poszczególnymi tonami. Scena dźwiękowa ma pewną wertykalność, usłyszysz detale i ich kierunek. To nie jest najwierniejsza reprodukcja czy topowa przestrzenność w tej kategorii, ale patrząc na cenę do 1500 zł, sprawdza się.

Cieszą bardzo czyste dialogi bądź też monologi, ogólnie ludzka mowa. TCL TS9030 deklasuje właściwie każdy telewizor, a konkretniej jego pierdziawkowate głośniki. Krok w stronę kinowych emocji, a przynajmniej większej klarowności dźwięku przy głębokim basie.

Producent nie ominął ważnych funkcjonalności. HDMI z obsługą 4K, HDR i Dolby Vision dobrze się zgrywa z nowoczesnymi telewizorami. Oferuje też ARC i CEC, pozwalając na sterowanie listwą za pomocą pilota TV. Jest Bluetooth, Wi-Fi, a nawet AirPlay. W prosty sposób i bez kabli prześlesz dźwięk do urządzenia.

TCL chwali się jeszcze Dolby Atmos, ale to zagrywka marketingowa. Ten soundbar 3.1 nie ma głośników górnych. Miksuje DA na stereo, co nie dziwi w tej cenie. Wielu bardziej renomowanych producentów stosuje ten sprzedażowy trik, więc osobiście nie mam pretensji do TCL. Finalnie wyprodukowało przystępny cenowo, a dobry soundbar do filmów i nie tylko.

Soundbar Denon DHT-S316

Soundbar Denon DHT-S316


Sprawdź ceny Denon DHT-S316

MediaExpert
EURO

OleOle
MediaMarkt


Nie mam większych wątpliwości, Denon DHT-S316 to jeden z najlepszych-najtańszych soundbarów do 1000 zł. Łatwy w obsłudze, świetnie wykonany, a przede wszystkim dobrze grający, zwłaszcza w tak niskiej cenie.

Celująco spełnia swoje główne zadanie, a więc współpracę z telewizorem. Generuje klarowne dialogi, podbijając ich wyrazistość, gdy sytuacja tego wymaga. Wysokie i średnie tony jak najbardziej dają radę, przebijając wbudowane głośniki odbiornika.

W dodatku to całkiem basowy soundbar z subwooferem. Nie przesadza z niskimi tonami, a z drugiej strony gwarantuje przyjemne dudnienie. Efekty specjalne z filmów staną się jeszcze bardziej spektakularne, a to wszystko za sprawą taniej listwy audio, która zajmuje mało miejsca.

Przestrzenność stara się symulować technologia Denon Virtual Surround. To jednak niskoprofilowy soundbar 2.1. Nie ma za bardzo fizycznej możliwości na znaczne poszerzenie sceny dźwiękowej. Niemniej niektóre odgłosy da się zlokalizować, nie ma z tym tragedii.

Patrząc na tę elegancką belkę audio, wiele osób pomyśli, że kosztowała grube tysiące. I nie świadczy o tym jedynie logo znanego producenta. To minimalistyczny soundbar, który ozdobi Twoje pomieszczenie.

A skoro o lokum mowa, w mojej opinii Denon DHT-S316 najlepiej sprawdza się w salonach i pokojach do 25 m2. Wtedy okazuje się rozsądnym wyborem i to nie tylko dla osób z niskimi wymaganiami.

Soundbar Polk Audio MagniFi Mini 2.1

Soundbar do telewizora Polk Audio MagniFi Mini 2.1


Sprawdź ceny Polk Audio Magnifi Mini 2.1

EURO
OleOle
MediaMarkt


Dobrym soundbarem z rankingu do 1000 zł jest Polk Audio Magnifi Mini 2.1. Człon „Mini” nie jest przypadkowy. To ultra kompaktowa konstrukcja. Bardziej przypomina mi zwykły radiobudzik czy głośnik przenośny na Bluetooth.

Mały więc jest, ale czy wariat?

Jak najbardziej!

Ta niepozorna konstrukcja skrywa w sobie 6 głośników. W zestawie jest też, już taki nie najmniejszy, subwoofer. Do TV podłączysz ten sprzęt za pomocą HDMI (ARC) lub chociażby złączem optycznym.

Łączność bezprzewodowa ze smartfonem czy tabletem? Proszę bardzo: obecne Wi-Fi i Bluetooth. Znalazło się także miejsce na wpięcie kabelka Ethernet. Radio internetowe, Spotify – możesz do woli strumieniować muzykę. Pod tym względem soundbar, bo tak wciąż trzeba go klasyfikować, nie odstaje znacząco od droższych modeli.

Co z dźwiękiem? Jak to gra? Głośniki średniotonowe umieszczono na samym środku (2 sztuki), ale także po bokach (również 2 sztuki), aby tworzyć efekt surround (dźwięk dookolny). Jest to powszechna sztuczka, żeby dźwięk odbijał się od ścian i sprawiał wrażenie przestrzenności.

Sprawnie to działa jak na mini soundbar, choć sporo zależy od Twojego salonu (musi być w miarę równy, aby uzyskać ten efekt). Całość uzupełniają 2 głośniki wysokotonowe, czyli tweetery. Subwoofer z Bass-Reflex działa bezprzewodowo w stosunku do jednostki centralnej.

Taka konfiguracja zapewnia brzmienie dobrej jakości i sprawdzi się przy oglądaniu filmów czy graniu na konsoli… i nie tylko. Przecież tak niewielki soundbar spokojnie podłączysz do komputera. Zajmuje mało miejsca i deklasuje sporo modeli dedykowanych PC, które wykonano w systemie 2.1.

Soundbar jako głośnik komputerowy? To ma sens!

W tej cenie nie ma się czego czepiać, bo dźwięk podczas scen akcji czy samych dialogów jest wyborny. Znakomity sprzęt za przystępne pieniądze. No cóż, rozmiar nie zawsze ma znaczenie.

Soundbar JBL Bar 2.1 Deep Bass MK2

Soundbar do telewizora JBL Bar 2.1 Deep Bass MK2


Sprawdź ceny JBL Bar 2.1 Deep Bass MK2

MediaExpert
EURO
OleOle
MediaMarkt
Neonet


JBL Bar 2.1 Deep Bass MK2 zaoferuje Ci uproszczoną regulację basu. Masz 3 poziomy do ustawienia: low, middle, high. Różnice są widoczne, a na wyższych pułapach niskie toną robią się mięsiste, bardzo dynamiczne i głębokie. W dodatku do zestawu trafił w końcu pilot zdalnego sterowania.

Sprzęt zapewnia wysoką moc jak na soundbar, która skutkuje donośnym, ale stosunkowo czystym dźwiękiem wspieranym przez kilka technologii. Na pierwszy plan wychodzi jednak bas. Od razu widać, że to listwa dla osób, które lubią czuć kopa, oglądając filmy akcji.

Nie jest to jednak znakomite urządzenie pod częstsze słuchanie muzyki. Scena muzyczna wypada przeciętnie, choć pamiętaj, że nie mówimy o soundbarze premium. 4 głośniki typu racetrack + 2 x 1″ tweeter furory nie zrobią, gdy z soundbara zamierza korzystać zapalony meloman. Ale filmy akcji, jak i w ogóle oglądanie telewizji to już żywioł dla Bar 2.1 Deep Bas MK2.

Nie zawodzą możliwości komunikacji. Strumieniowanie muzyki, np. ze smartfona, jest proste i wygodne. Sterowanie i konfiguracja urządzenia nikomu nie przysporzą trudności. Cieszy także jakość wykonania. Bar 2.1 to elegancka listwa dźwiękowa, w której wszystkie elementy zostały dobrze spasowane.

Jeśli rozglądasz się za niedrogim soundbarem z mocnym, głębokim basem, to ta listwa przypadnie Ci do gustu.

Soundbar Polk Audio Signa S4

Soundbar Polk Audio Signa S4


Sprawdź ceny Polk Audio Signa S4

MediaExpert
EURO
Vobis


Polk Audio Signa S4, czyli kolejny dobry soundbar z rankingu. Jak najbardziej wart swojej ceny, a nawet pokonujący wiele droższych belek audio. Jego główną zaletę stanowi już sama obecność Dolby Atmos. W belce umieszczono 2 głośniki górne. Konfiguracja 3.1.2 zapewni Ci i solidny dźwięk stereo, i lepszą przestrzenność.

Jasne, sporo brakuje do modeli Dolby Atmos z segmentu premium. Dźwięk nie otacza aż tak bardzo słuchacza. Scena dźwiękowa ma swoje ograniczenia. Sięga powyżej poziomu telewizora, ale nie dociera nad Twoją głowę (jak w kilka razy droższych soundbarach z DA). Niemniej i tak poczujesz większą immersję niż z wielu listew audio bez technologii DA.

Signa S4 wyróżnia się dominacją prowadzących instrumentów oraz wokalu. Świetny sprzęt do słuchania muzyki, a nie tylko oglądania filmów. Bas mięsisty, nie przytłacza. Niestety, w mojej ocenie bardzo niskie basy powinny nieco bardziej dudnić. Nie ma tego spektakularnego efektu boom, który wywołałby opad szczęki. Druga sprawa, że nie każdy tego wymaga.

Spodobały mi się za to specjalne tryby dźwięku. Nocny zmniejsza bas, a zwiększa wyrazistość dialogów (które i bez tego są wyjątkowo klarowne). Mowę, jak i wokal dodatkowo może poprawić funkcja VoiceAdjust. Dobierzesz profil głośności kwestii mówionych/śpiewanych do własnych preferencji.

Signa S4 świetnie współpracuje z telewizorami 4K. Dosyć że pasuje do nich wizualnie (najlepiej do tych na 65 cali lub większych), to ma jeszcze kanał zwrotny audio HDMI (ARC). Perfekcyjnie czyta dźwięk z aplikacji smart TV, a do tego zmienisz głośność soundbara za pomocą pilota od telewizora.

Soundbar Creative Sound BlasterX Katana Gaming

Soundbar do telewizora Creative Sound BlasterX Katana Gaming


Sprawdź ceny Creative Sound BlasterX Katana Gaming

EURO
OleOle
Komputronik
X-kom


Producent jasno twierdzi, że Creative Sound BlasterX Katana Gaming pełni rolę… soundbara do gier. Wprowadzanie gamingu na ten rynek to iście szalony pomysł. Skoro jednak dobrze wyszło, to może w tym szaleństwie jest metoda?

Koło soundbara Creative Sound BlasterX Katana Gaming nie można przejść obojętnie. Nie ukrywam, że nieco sceptycznie byłem do niego nastawiony. Agresywna nazwa z gamingiem, podświetlenie. Takie marketingowe zabiegi kojarzą mi się z odpustem, ale ta konstrukcja broni się jakością dźwięku.

Soundbary do 1000 zł nie obfitują przecież w multum urządzeń, które grają perfekcyjnie i czysto. Wszelkie tony też nie zawsze są zrównoważone. Niektóre częstotliwości tłumią pozostałe i za bardzo wybijają się na pierwszy plan. Tu jest jednak inaczej.

Propozycja od Creative gwarantuje układ DAC o 24-bitowej rozdzielczości i zaawansowany system głośników z 5 przetwornikami, które najprościej to ujmując… mają kopa. Żywiołem dla tego modelu są filmy akcji i gry, ale po to wprowadzono go na rynek.

Z dystansem podchodziłbym jednak do wszelkich efektów 3D, które pozornie mają pojawić się podczas grania. Wolałbym już dobrze wypozycjonowane słuchawki.

Ta nietuzinkowa listwa dźwiękowa została bardzo sprytnie zaprojektowana. Mieści się idealnie pod ekranem monitora, a do tego nie generuje jakichkolwiek wibracji, które mogłyby kogoś rozpraszać. Nie będzie Ci przeszkadzać podczas wirtualnej rozgrywki.

Podświetlenie obsługuje wiele milionów kolorów i jest programowalne. Bajer, ale jakże takie bajery działają na podświadomość, szczególnie graczy. Jedynie logo na subwooferze troszkę mi nie pasuje, ale to niuans.

Ogólny stosunek ceny do jakości wydaje się świetny, więc polecam tę konstrukcję. Unikalna propozycja zakupowa, bo to przecież podświetlany i mały soundbar do telewizora lub komputera.

Soundbar – Ceny

Ustalenie budżetu na nowy soundbar to ważna sprawa. Chodzi o to, aby nie przepłacić, ale zagwarantować sobie satysfakcję z zakupu.

Nie jest to jednak łatwe. Każda porównywarka soundbarów pokaże Ci mnóstwo modeli. Jeden potrafi kosztować 200 zł, a drugi ponad 10000 zł.

Ile więc wydać na dobry soundbar?

Mam tu dla Ciebie pewne porady.

Zacznijmy od modeli Dolby Atmos:

  • Ogólnie biorąc, nie stawiam tu jakiejś restrykcyjnej granicy górnej odnośnie ceny. Najlepsze soundbary Dolby Atmos gwarantują w końcu rewelacyjną przestrzenność. Wydatek rzędu 5000 – 6000 zł może mieć duży sens, bo w pewnym stopniu zastąpi Ci rozbudowane kino domowe.
  • A tańsze modele z Dolby Atmos? No cóż, nie jest o nie łatwo. Zakres cenowy godnych uwagi modeli rozpoczyna się zwykle od 1500 – 2000 zł. Nie mają tylu kanałów, funkcji i możliwości audio, ale to i tak sprzęt bardzo wysokiej jakości.

Jeżeli nastawiasz się na zakup soundbara Dolby Atmos, to dokładnie sprawdź, czy rzeczywiście ma głośniki górne. Wiele modeli dekoduje ścieżki DA, ale nie ma do nich głośników sufitowych, tzn. odbijających dźwięk od sufitu.

Sprawdź wtedy konfigurację kanałów. Przykładowo: 5.1.2 czy 7.1.2 to dowód na to, że soundbar ma w listwie fizyczne głośniki do DA (świadczy o tym trzecia wartość, w tym wypadku 2).

Co z cenami pozostałych soundbarów?

  • W mojej ocenie mało który model powyżej 4000 zł zasługuje na zakup. Znajdą się perełki, pokazuje to moje zestawienie, ale raczej nie ma co przekraczać 4000 – 4500 zł, gdy sprzęt nie ma DA . Dlaczego? Bo w tej cenie skompletujesz zestaw Hi-Fi o większych możliwościach (choć wymaga to wiedzy i miejsca w salonie).
  • Za nieco ponad 3000 lub 3500 zł soundbar musi być bardzo mocny, czysto grający i funkcjonalny. Obowiązkowo powinien korygować rozsyłanie dźwięku, badając układ pomieszczenia. Wtedy dobrze zagra w każdych warunkach.
  • Sporo znakomitych modeli znajdziesz za 2000 – 3000 zł. Również mogą oferować kalibrację dźwięku względem odległości od ścian. Radzą sobie z asymetrią, a w dodatku niektóre z nich zapewniają głośniki tylne (odczepiane od listwy lub większe, wolnostojące). Wzmacnia to przestrzenność.
  • Szukasz połączenia nie za wysokiej ceny z dobrą jakością? Chcesz kupić soundbar do filmów, ale też słuchania muzyki? Już do 1500 zł znajdziesz ciekawe urządzenia. To korzystny segment cenowy, choć wspomóż się moim zestawieniem, bo równie dobrze można źle wybrać.
  • A soundbary do 1000 zł? Nadal przebijają jakością wbudowane głośniki telewizora. Nie tylko grają głośniej i z lepszym basem, ale też czyściej. Podbijają słyszalność dialogów. Rzecz jasna, o ile postawisz na sprawdzony sprzęt.
  • Jeżeli chodzi o najniższy segment cenowy, w mojej ocenie nie ma co schodzić poniżej 700 – 800 zł. Kiedyś uwzględniałem w rankingu modele do 500 zł, ale w końcu stwierdziłem, że to jednak ma mały sens. Tak tania listwa zazwyczaj zagra po prostu głośniej i tyle.

Jak widzisz, rozstrzał cenowy jest spory. Dlatego tak ważne, aby poznać najlepsze opcje zakupowe z różnych cen.

Teraz już rozumiesz, dlaczego moje zestawienie zawiera tyle belek audio. TOP 5, 7 czy 10 nie ma szans na uwzględnienie wszystkiego, co jest warte uwagi. Do tego wypada wyróżnić topowe modele Dolby Atmos. Jeżeli dana klasyfikacja tego nie robi, to nie ma sensu w przypadku soundbarów.

Najlepsi producenci soundbarów

Najlepsze marki soundbarów to w mojej ocenie Samsung, JBL, Denon. Bardzo dobre modele znajdziesz także w ofertach LG, Sony, Yamaha, Sharp czy Polk Audio.

Wchodząc w ten temat nieco głębiej, liderem wydaje się być Samsung. Widzę wyraźny progres ich soundbarów na przestrzeni ostatnich lat. Kiedyś mnie tak nie zachwycały, ale teraz… grają po prostu najlepiej na całym paśmie przenoszenia. Nie wykazują zniekształceń czy nienaturalności. W dodatku oferują mocny bas oraz mnóstwo nowoczesnych funkcji.

Co ważne, rządzą już nie tylko wśród najdroższych flagowców. Równie dobrze kupisz świetny model tej marki za ok. 2500 zł (a i tych typowo budżetowych, a całkiem niezłych również kilka się znajdzie).

Poważnym konkurentem dla koreańskiego giganta są marki JBL oraz Denon. Zbierają świetne opinie użytkowników. Co ciekawe, Denon, czyli dla wielu osób marka premium, wcale nie wycenia agresywnie swoich urządzeń. Wręcz przeciwnie, stanowią jedne z najopłacalniejszych na rynku!

Mieszane uczucia mam wobec Sony. Raz wypuści genialną serię soundbarów, aby za rok zastąpić je czymś droższym, a gorszym. Nie potrafi utrzymać jeszcze równego poziomu tak jak wcześniej wymieniona trójka. Podobna sytuacja czasem ma miejsce z LG. Niemniej obie te firmy zawierają aktualnie w swoich ofertach świetne opcje zakupowe. Trzeba je tylko wyłowić.

Zauważyłem, że legendarna Yamaha niestety nieco rzadziej wzbogaca swoją gamę soundbarów. Podejrzewam, że może prędzej czy później ograniczyć swój udział w sprzęcie audio do rynku azjatyckiego.

Inne godne polecenia marki to m.in.: Sharp, Polk Audio, Xiaomi, TCL oraz Creative. Przy każdej aktualizacji przyglądam się również ofertom: Bose, Focal, Teufel, Philips, Panasonic, Sonos, Klipsch czy Edifier.

Jak widzisz, wielu tu producentów, co także wpływa na obszerność rankingu.

Podsumowanie i pytania od czytelników

Teraz już wiesz, w który sprzęt grający do telewizora zainwestować pieniądze. Nie musisz już pytać o najlepszy soundbar na forum bądź czytać innych blogów.

Osobiście uważam, że soundbary to pożyteczne i opłacalne urządzenia audio. Niewielkie, a z coraz to szerszymi możliwościami. Za sprawą bezprzewodowych subwooferów dostarczają także mocny i głęboki bas.

Oczywiście wymagający audiofil może je skrytykować za ograniczone możliwości, zwłaszcza w przestrzenności, ale ja także mam swoje wymagania, a wyróżnione urządzenia pozytywnie oceniam.

Dodam jeszcze, że ranking wsparłem wiedzą z wielu profesjonalnych testów, np. pochodzących z eksperckich portali rtings oraz whathifi.

Jeżeli masz dodatkowe pytania lub chcesz wyrazić swoją opinię o kupionym soundbarze, to zapraszam do sekcji komentarzy.

Oczekujesz zestawień z konkretnych przedziałów cenowych? Również takie dla Ciebie przygotowałem! Dowiedz się chociażby, jaki soundbar do 2000 zł wybrać. Niektóre modele zresztą się powielają. Tak samo nawet w przypadku materiału, który pokazuje najlepsze tanie soundbary do 1000 zł.

Pamiętaj, że na moim portalu znajdziesz zestawienia sprzętu audio innego rodzaju. Jeżeli stawiasz na jak najmniejsze sprzęty o wysokiej mobilności, zobacz dobrze grające głośniki Bluetooth. Nie jest to może konkurencja dla soundbara, ale pewne uzupełnienie domowego zestawu urządzeń do generowania dźwięku.

Preferujesz porządny dźwięk stereo w klasycznej odsłonie? Zobacz zatem najlepsze miniwieże z rankingu. Tak jak listwy audio nie potrzebują ogromu miejsca i dobrze się prezentują.

A może szukasz jeszcze wysokiej klasy odbiornika? Lepsze soundbary świetnie zgrywają się z większymi modelami, jak np. najlepsze telewizory 75 cali. Niemniej nawet dobry telewizor 55 cali ma sens w parze z belką audio. Tym bardziej sprzęty, które przedstawia ranking telewizorów 65-calowych.

Taki zakup jest bardzo zasadny, gdy nabędziesz jakiś TV, który zaprezentuje Ci ranking telewizorów OLED. Jasne, topowe modele z tej kategorii całkiem nieźle grają, ale jednak brakuje im basu. Soundbar rozwiąże ten problem.

Oceń publikację
[Głosy: 21 Średnia: 4.7]

Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

Subscribe
Powiadom o
427 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Krzysztof
1 miesiąc temu

Mam pytanie czy modele sony HT-A 5000 i 7000 byłby testowane? Dziwi mnie ze takiego sprzętu w ogóle nie ma w rankingu ?

Krzysztof
1 miesiąc temu

Jasne ale pomijaac element ceny jak te 2 modele mają się w rankingach i jak wypadają w zestawienie z samsungiem 990c ?

Krzysztof
1 miesiąc temu

Ok bo byłem w kilku sklepach i strasznie cisnęli na tego sony, kiedy go włączyli w sklepie i puszczali ten sam materiał to jedyne co zauważyłem to głębszy/mocniejszy bas przy tym samym poziomie głośności, ale nie weryfikowałem żadnych ustawień ani jednego ani drugiego soundbara stąd moje pytanie. Kupiłem Samsung HW-Q990C, dzisiaj ma przyjść to będę mógł się wypowiedzieć jak się zachowuje w warunkach domowych. Dzięki za odpowiedz.

Mateusz
4 miesięcy temu

Witam. Samsung q990b jest w dalszym ciągu nr. 1 po wyjściu JBL bar 1300 ?
Zastanawiam się nad tymi modelami i nie wiem który wybrać. Może ktoś doradzi ? 🙂

Mariusz
8 miesięcy temu

witam. Proszę o pomoc. poczytałem rank i bardzo dziękuję. Jest chyba najbardziej przydatny z jakich czytałem. Mam problem dość nietypowy i proszę Cie o pomoc.
Remontowałem dom i wkułem kable do głośników tylnych. Jednak zrezygnowałem z kina domowego i chciałem kupić sounbara i wykorzystać tylne głośniki.
Niestety głośniki tylne mogę podwiesić 5 cm od sufitu.

Teraz pytanie czy jest sens kupować zestaw z tylnymi głośnikami skoro będą tak wysoko?
Czy te tylne samsunga z nr 1 zagrają (za mało przestrzeni do odbicia)
Może coś innego zaproponujesz?

Słucham muzyki i DA też potrzebne.
Mam budżet do 4 tys.

Mariusz
8 miesięcy temu

Rozumiem jednak nie mam wyjścia. Skieruje w dół i tyle mogę zrobić.
Jaki zestaw polecasz do 4 tys.?

Tedi
9 miesięcy temu

Witam
Posiadam TV 65″ Neo QLED 4K QN91B (2022) I mam problem jaki soundbar wybrać.
Oczywiście myślę tutaj o tej samej marce co tv a mimo wszystko wybór jest niełatwy.
Samsung HW-Q600B czy Samsung HW-Q930B czy może Samsung HW-Q990B
Zależy mi na jak najlepszym efektem przestrzennym ale chciałbym też uzyskać dobry efekt muzyczny z głębokim basem.
Może coś podpowiesz??

Maciej
10 miesięcy temu

Witam. Zastanawiam się nad zakupem soundbara i proszę o pomoc czy jest sens zakupu takiego modelu:
1. Bose 600/900
2. Sonos Arc/
3. Sony HT-A3000/5000

Robert
1 rok temu

Cześć, na wstępie dziękuję za ranking który stworzyłeś i recenzje. Są dla mnie laika bardzo pomocne. Chciałbym jeszcze zapytać odnośnie Samsung HW-S800B. W opisie soundbara jest informacja, ze wspiera Dolby Atmos bezprzewodowo. A połączenie przewodem jest tyko ARC. Ja mam TV Samsunga z 2021, który nie obsługuje bezprzewodowo Dolby Atmos. Zatem jak podłączę za pomocą HDMI mikro (ARC) to wówczas będzie Dolby Atmos ale “stratny”? Głośniki skierowane ku górze będą działać? A jeśli będą działać i dźwięk Dolby Atmos będzie “stratny” to czy dla laika będzie duża różnica?

Robert
1 rok temu

Cześć, czy testowałeś w soundbarach Samsunga funkcję Q-Symphony? Czy funkcja Q-Symphony działa jednocześnie z Dolby Atmos? Czy też funkcje się wykluczają i działać może jednocześnie tylko jedna z dwóch funkcji? Mam TV Samsunga i zastanawiam się na Denonem S517 lub Soundbarem Samsunga z funkcją Q-Symphony do 1 500 zł. Jaka jest Twoja opinia w tym temacie?

Damian
1 rok temu

Cześć, mógłbyś wyrazić opinie o SHARP HT-SBW800 5.1.2 Soundbar

Mariusz
1 rok temu

Hej, a czy możesz porównać Soundbar Denon DHT-S517 z DENON HOME SOUND BAR 550

Mariusz
1 rok temu

Jeśli mógłbyś polecić jakiś model w podobnej półce cenowej, jak Bar 550, to na który mógłbyś zwrócić szczególną uwagę? Bar zainteresował mnie ze względu na aplikację HEOS, bo mam akurat w posiadaniu Denon CEOL N10 (https://www.denon.com/pl-pl/shop/networkmusicsystem/ceoln10) i jestem z tego systemu zadowolony.

Mariusz
1 rok temu
Reply to  Mariusz

Hej, możesz odpisać na powyższe zapytanie?

Mariusz
1 rok temu

Za wiele nie pomogłeś, więc mimo wszystko zadam pytanie: co lepiej kupić Soundbar JBL Bar 5.1 Surround, albo Denon DHT-S316?

Mariusz
1 rok temu

Skoro uważasz się za eksperta, to powinieneś umieć odpowiedzieć na moje proste pytanie

Filip
1 rok temu

Cześć. Czy słuchałeś może jak gra Sony HT-A7000? Pytam, bo mam możliwość zakupu tego soundbara z subwooferem SA-SW5 za połowę ceny sklepowej. Pozdr!

Robert
1 rok temu

Dzień dobry,
Proszę o opinię, który z poniższych soundbarów byłby najlepszym wyborem.
Szukam soundbarów z Dolby Atmos.
Planuję wydać ok. 2500 PLN.
1. JBL Bar 5.1 Surround; 5.1
2. SHARP HT-SBW800; 5.1.2
3. PHILIPS TAB8905/10; 3.1.2
Proszę o krótką opinię na temat soundbara Philips TAB8905/10 z uwagi na to, że mam telewizor Philips 65PUS9206/12. Powiedzmy mając produkty tej samej marki, czy ma to sens pod kątem większej kompatybilności między nimi ???

Jerzy
1 rok temu

Witam mam pytanie KLIPSCH 1200 DUŻO DROŻSZY CZY JBL 9,1 CZY WARTO ZAPŁACIĆ WIĘCEJ ZA KLIPSCHA RÓŻNICA SPORA

Tomasz
1 rok temu

polecono mi Soundbar Samsung HW-Q800A (w promocyjnej cenie 1649 zł), poza tym myślałem nad Yamaha Yas 209 i Sony HT G700, który z nich by Pan polecił gdy rozmawiamy o soundbarze około 1500 zł?

Tomasz
1 rok temu

w okolicach kwoty 1500 zł polecono mi soundbar Samsung HW-Q800A, jednocześnie myślałem o Yamaha Yas 209 i Sony HT G-700, który z nich by Pan polecił?

Tomasz
1 rok temu

Panie Łukaszu zastanawiam się nad wyborem soundbara i obecnie rozważam Yamaha YAS-209 oraz PHILIPS TAB8805. Z samych danych technicznych wychodzi na Philipsa ale z kolei Yamaha to firma specjalizująca się w produkcji sprzętów muzycznych. Który z tych sprzętów by Pan rekomendował ewentualnie może jakiś inny w podobnej cenie +/- 1500 zł.

błażej
1 rok temu

Witam jaki soundbar do 1300zł Pan poleca w obecnych ofertach ?

Wojciech
1 rok temu

Panie Łukaszu, bardzo proszę o doradzenie mi w sprawie soundbara. Posiadam telewizor LG OLED 55B8 I chciałbym kupić soundbar do salonu (30m2 z aneksem kuchennym -8m2). Skuszony promocją zakupilem model Philips 8805/10, niestety bardzo się zawiodłem jakością dźwięku, a najlepszym dowodem rozczarowania były dzieci pytające po co ta belka skoro telewizor gra tak samo dobrze. Rzeczywiście poza dudniacym bas ciężko było znaleźć jakieś plusy. Soundbar oddalem po dwóch dniach do sklepu. Głównie potrzebuje soundbar do zastosowań dla całej rodziny, syn gra na PS5, oglądamy filmy/seriale na Netflix itp, programy info oraz zwykle TV, czasem muzyka że spotify. Telewizor obsługuje technologię ATMOS. Nie mam możliwości powieszenia tylnych glosnikow wiec takie soundbary odpadaja. Mój budżet to 3500 zł. Co mógłby Pan polecić? Nie zależy nam na dudniacym basie ponieważ szanujemy swoich sąsiadów. Chcielibyśmy dźwięk lepszy od tego w Philips TAB8805/10, gdyż był strasznie pudełkowy. Czy kiedykolwiek testowal Pan soundbar Teufel Conebar Lux?… Czytaj więcej »

Wojciech
1 rok temu

Dziękuję za odpowiedź. Niestety 4000 zł to dla mnie za dużo
Zaczęło się od 1499 zł na Philips 8805/10 i dluugo przekonywalem rodzinna księgową do czegoś drozszego także 3500 zł to maksymalny budżet jaki mogę przeznaczyć niestety.

Wojciech
1 rok temu

Panie Łukaszu, jeszcze jedno krótkie pytanie, w Pana rankingu nie ma ani jednego soundbara firmy LG. Czy brzmią one aż tak źle? Jest fajna promocja na soundbar LG SP9YA i można go mieć za 2699 zł. W zagranicznych testach wypada na równi z innymi topowymi soundbarami. Jest również SN10YG za 2600 zł w promocji. Żaden z nich nie prezentuje się dobrze? Normalna cena to około 4000 zł stąd moje pytanie.

Ana
1 rok temu

Cześć, dzięki za rzeczowe omówienie tematu, które mi wiele rozjaśniło i zawęziło obszar poszukiwania jednak ciagle mam problem z ostatecznym wyborem. Budżet do 2,6 tys, soundbar głównie do słuchania muzyki z serwisów, więc potrzebuję przyzwoitej mocy i jak najlepszej jakości dźwięku. Dodatkowo oczywiście ma przyzwoicie wspomagać dźwięk z TV. Rozważam: JBL 5.1 Surround, Yamaha MusicCast BAR 400 i ewentualnie SHARP HT-SBW800 (tu mam najmniej przekonania z tej trójki), a może jeszcze coś innego co powinnam wziąć pod uwagę? Ostatecznie muszę wybrać jeden i tu proszę o wsparcie 🙂

Anna
1 rok temu

Kupiłam JBL 5.1 i Yamaha BAR 400, żeby porównać i wybrać lepszy, bo nie mogłam się ostatecznie zdecydować. Dla mnie zdecydowanie wygrywa JBL 5.1. JBL ma większą moc. Gra zdecydowanie głośniej i lepiej. Po włączeniu Yamaha grała nieźle, ale bez zachwytu, a JBL od pierwszego dźwięku wow! W końcu mam swój sprzęt dziękuję za pomoc🙂

Adam
1 rok temu

Witam a co myślisz o harman/kardon enchant 1300

Marcin
1 rok temu

Cześć. Czytanie wszystkich opisów, rankingów, komentarzy miesza w głowie. Przyznam, że jednak Twoje opisy pachną większym realizmem, wiesz o czym mówisz. Potrzebuje soundbara do salonu 40m2. Telewizor jest w lewym rogu, prawa część otwarta. Główne zależy mi na efektach w filmie, czystych dialogach. Filmy nie zawsze będę oglądać głośno (dzieci) więc czystość dzwięku do podstawa. Kupując jednak taki sprzęt, pewnie też będę częściej puszczać muzykę, wciąż jednak filmy to będzie 95%. Wcześniej stawiałem na JBL Bar 5.1, ale po lekturze YAMAHA MusicCast BAR 400 wyszła na pole position, czy słusznie? Oba w podobnej cenie, a jak pisałeś nie warto płacić > 3000zł.

Dawid
1 rok temu

Cześć, jestem zainteresowany kupnem Soundbara SAMSUNG HW-Q60T, widzę, że w rankingu wytypowałeś Soundbar Samsung HW-T550. Czy warto dołożyć te 300zł więcej i kupić tego Q60 ?
Pozdrawiam.

Adam
1 rok temu

Zainteresowały mnie soundbary firmy TCL. Początkowo brałem pod uwagę model TS8111. Mam wrażenie, że w stosunkowo niskiej cenie oferuje całkiem dużo funkcji. Chciałem też ograniczyć się do samej belki bez subwoofera. Głównie zależy mi na nieco lepszym dźwięku z telewizora oraz możliwości puszczenia muzyki w tle przez bluetooth z telefonu i do tego powinien się sprawdzić. Martwi mnie jednak często zgłaszany problem opóźnienia dźwięku względem obrazu w zasadzie związany z każdym możliwym cyfrowym wejściem. Wychodziły kolejne wersje firmware, ale wciąż nie wiem czy ostatnia załatwia sprawę i w zasadzie dyskwalifikujący problem został rozwiązany. Dodatkowo do rozważań doszedł model TS8132, który ma już subwoofer z czym mogę się pogodzić, chociaż chciałem jak najmniej pudełek, ale wiadomo, że ogólnie dźwiękowo to na plus. Ma on także głośniki “Atmos” skierowane do góry, które aż tak mnie nie interesują, bo nawet nie wiem czy aktualnie jestem w stanie zasilić go odpowiednim formatem dźwięku. Ma… Czytaj więcej »

Adam
1 rok temu

Tylko niestety te bardziej markowe też mają swoje bolączki i to równie poważne, więc ogólnie robi się trochę loteria. Np. zainteresował mnie PHILIPS TAPB603/10. Jednak czytam, że nie zapisuje on ustawień i po ponownym włączeniu trzeba wszystko ustawiać od nowa. Szukałem, ale nie widzę żadnego nowego firmware, więc zakładam, że problem cały czas występuje chociaż pewności nie mam.
Tak po kolei odpadają kolejne ciekawe opcje z mojej listy. Nawet wyższy przedział cenowy potrafi zaskoczyć takimi przypadłościami.
TLC przynajmniej próbowało coś zrobić, ale czy im się udało to nie wiem.
Problem synchronizacji audio/video wydaje się być niestety dosyć popularny a w praktyce potrafi być dyskwalifikujący.

Michał
1 rok temu

Witam, zastanawiam się pomiędzy Samsung HW-Q900A a Yamaha Bar 400. Telewizor posiadam Samsunga, a wieże HiFi Yamaha, co będzie lepsze do oglądania filmów z Netflix, Player oraz teledysków z YouTube ?

Michał
1 rok temu

A model Samsung HW-Q800A jak wypada do Yamahy Bar 400 ?

Marek
1 rok temu

Witam. Mam pytanie: czy subwoofer może leżeć na boku?

Klaudyna
1 rok temu

Witam serdecznie, Jestem bardzo wdzięczna za ten ranking, ciężko znaleźć w sieci rzetelne opinie na temat soundbarów. Niestety mój poprzedni soundbar Samsung HT E8200 przestał działać i jestem zmuszona do poszukiwania nowego modelu, który spełni moje oczekiwania. Szukam sprzętu z radiem FM, niestety ciężko znaleźć takie modele, a większość czasu przez soundbar jest słuchane radio np. RMF FM, ewentualnie w grę wchodzi radio internetowe. Często słucham muzyki i oglądam filmy. TV jest trochę leciwy – UE40ES7000 więc raczej nie odtworzy dźwięku Dolby Atmos, ale zapewne w niedalekiej przyszłości trzeba będzie zakupić nowy odbiornik więc szukam modelu bardziej przyszłościowego. Łączność WIFI lub Bluetooth się również przyda, USB też . Bardzo proszę o polecenie jakiegoś sprzętu, z góry dziękuję 🙂 Pozdrawiam

Aleks
1 rok temu

Dzień dobry,
dziękuję za ranking. Chciałabym się dopytać czy widzi Pan znaczącą różnicę między SHARP HT-SBW800 a SBW450. Czy różnica jest na tyle znacząca, że warto dopłacić do droższej wersji? Pozdrawiam serdecznie

Aleks
1 rok temu

Faktycznie, chodziło mi o model SHARP HT-SBW460

Adam
1 rok temu

Mnie też zainteresowały te modele. Natomiast czytałem, że nie zapisują one ustawień dźwięku i po zmianie źródła są one przywracane do fabrycznych. Natomiast subwoofer lubi gubić zasięg.

Józek
2 lat temu

Jeszcze jednoam pytanie panie Łukaszu jestem zdecydowany na zakup sprzętu Yamaha zastanawiam się własnie nad modelem Yas-207 a musiccast bar 400.Wiem ze ten drugi jest bardziej zaawansowany można go rozbudować, ale jeśli tego nie potrzebuje a głownie chodzi mi o brzmienie muzyka, film to jest jakaś różnica między tymi modelami. Jeszcze raz dziękuję za odpowiedź.

Józek
2 lat temu

Witam. Mam pytanie czy jest jakaś różnica między modelami Yamaha Yas-207 a Yas-209. Z góry dziękuję.

Paweł
2 lat temu

Hej, posiadam salon 16m2 i poszukuje czegoś do słuchania muzyki z spotify i YT. Jakieś filmy z netflixa też się znajdą. Myślałem nad LG SL8Y lub Yamahą MusicCast BAR 400. Wielkim znawcą nie jestem dlatego mam pytanie czy kupić któryś z nich czy może coś innego tańszego?

Paweł
2 lat temu

Chciałbym być w 100% zadowolony bo trochę muszę odkładać na ten sprzęt. Te wszystkie oznaczenia to może tylko marketing … No i nie mam możliwości przetestowania obu na raz

Paweł
2 lat temu

Czy jakiś inny np Yamaha za 1500 zł będzie tak samo grała z muzyką z YT jak na music cast ? Bo przecież nie ma tam DA?

Tomasz
2 lat temu

Witam. Na wstępie bardzo Ci dziękuję za ten artykuł, który zdecydowanie wzbogacił moją wiedzę o soundbarach. Podjąłem decyzję o zakupie zrecenzowanego tu przez Ciebie soundbaru Sharpa, który do dziś wydaje się budżetową wersją z systemem Dolby Atmos. I tu zaczyna się problem, bowiem mimo iż tv też działa w tej technologii to listwa gra tylko w systemie Dolby Digital. Oczywiście oba urządzenia zostały połączone kablem HDMI w gniazda HDMI eARC i takie źródło dźwięku HDMI ARC wybrałem na listwie. Sprawdzałem chyba wszystkie ustawienia w tv i nic nie pomogło. Mój tv to Sony KD-50X81J. Może masz jakiś pomysł co zrobić, żeby w końcu wydobyć z soundbara dźwięk Dolby Atmos ?? Zgodnie z podręcznikiem użytkownika kabel HDMI musi być w standardzie 2.0. Domyślam się, że skoro sprzęt (listwa) jest w technologii Dolby Atmos, to i kabel dali odpowiedni 🙂

Tomasz
2 lat temu

dziękuję za odpowiedź. Czyli jak dobrze rozumuję treść (audio lub wideo) musi być nadawana w technologii DA, żeby urządzenie dostosowane do tej technologii mogło wyemitować dźwięk w tej jakości. Podobnie jak odbiorniki tv w technologii 4K. Żeby móc wykorzystać i zobaczyć tę technologię materiał wideo musi być nadany właśnie w 4K. Dobrze rozumuję ? 🙂

Robert
2 lat temu

Cześć,

Stoję przed dylematem który soundbar wybrać. Proszę o podpowiedź który z tych trzech będzie najlepszy:
– PHILIPS B97/10;
– LG SN11R;
– JBL Bar 9.1.

Za pomoc z góry dziękuję.
Pozdrawiam,
Robert.

Robert
2 lat temu

Dzięki za zdecydowaną i szybką odpowiedź.

Filip
2 lat temu

Cześć,
czy mógłbyś wysłać mi na maila swoją recenzję soundbaru Sony HT-ST5000? Wiem, że ten model wyleciał już z twojego zestawienia, jednak bardzo lubię czytać twoje recki. 🙂

marian
2 lat temu

telewizor q950T i zastanawiam się nad soundbarem samsung 950A czy JBL 9,1

Dariusz
2 lat temu

Cześć.Co sądzisz, o samsungu q 70 t .Czy to dobry wybór. Ktoś mi kiedyś powiedział że nie gra głośno

Radosław
2 lat temu

Witam. Myślę nad zakupem samego soundbara do max 2000zł. Formą odsłuchu będzie głównie muzyka. Proszę o propozycję.

Dariusz
2 lat temu

Witam zastanawiam się nad zakupem SHARP HT-SBW800 ale czytając różne opinie natrafiłem na model PHILIPS TAPB603/10 który jest tańszy a również ma dobre opinie. Czy są to porównywalne sprzęty i można śmiało kupić Philipsa czy jednak sharp jest dużo lepszy i warto dopłacić?

Dariusz
2 lat temu

Trochę tak jest, mam już stare ale wciąż dobrze grające kino domowe i myślę o wymianie na soundbar ale boję się że nie spełni moich oczekiwań. Czy jest sens wymiany na sprzęt powiedzmy do 1.8 tys. (Sharp, Sony) ?

Mateusz
2 lat temu

Świetny artykuł! Coś takiego było mi potrzebne. Zdam się na Twoje doświadczenie i wybory. Mam jednak pewna wątpliwość i będę wdzięczny jak mi pomożesz ją rozwiązać.
Po artykule już miałem z miejsca kupować jbl 9.1. I nadal jestem zgrzany na niego. Zastanawiam się tylko czy jest sens dopłacać ok 1,5 tys. za DA? Bo drugim moim wyborem jest polk magnifi max śr. I czy to jest tak, że mimo wszystko warto bo różnica ogromną i powala na kolana czy jednak polk wystarczy? Wiem, że teraz nie ma wielu filmów itp z DA, ale za rok może się to zmieni, ale i tak mimo wszystko warto czy zostać przy polk? Będę wdzięczny. Dzięki!

Mateusz
2 lat temu

Czyli rozumie, że polk nie jest w żadnym razie złym wyborem, ale warto dołożyć do jbl i nie jest to tylko bajer?

Bartosz
2 lat temu

Witam, bardzo prosilbym o pomoc, zastanawiam sie nad 3 pozycjami. Chcialem podkreslic, ze cena nie gra roli, aczkolwiek jesli nie jest cos o klase wyzej jesli chodzi o jakosc to wolalbym cos tanszego.
1 Polk Audio Magnifi Max Sr
2. SONY HT-ST5000
3.JBL 9.1
Czy moze inne zetawienie do okolo 3000 tysiecy. Sprzet musi byc kompletny muzyka, filmy, audiobooki.
Z góry bardzo dziekuje za odpowiedź :=)

Bartosz
2 lat temu

Przepraszam, ale wystapil jakis blad i nie widzialem wczesniej swojego komentarza, dziekuje za odpowiedz.
Jescze tylko pytanko dlaczego sony ht-st5000 jest drozszy od jbl jesli wygrywa jbl 9.1, gdzies czytalem ze sony wygrywa

Błażej
2 lat temu

W głowie się już kręci od tych informacji, więc zapytam fachowca.
Takie mam typy:

1.Yamaha 206 1199pln
2.Samsung 60R lub 60T 1199pln
3.Sony G 700 1699pln
4. Coś droższego, ale wartego swojej ceny no. ten Sharp?

Miałem już kupić Yamahe, ale to ostatnie Sony namieszało.Salon 30m², budżet do 2000pln.Można poznać opinie?

Błażej
2 lat temu

Dziękuję za szybką odpowiedź! Korzystając z okazji jeszcze jedno pyranie:.
Warto dołożyć i zamiast ww sprzętów kupić głośniki aktywne Audio pro A36 lub A 26?
Słucham trochę muzyki i wydaje się to także dobrym rozwiązaniem.

Arek
2 lat temu

Witam serdecznie, proszę o opinię, zależy mi głównie na uzupełnieniu dźwięku z telewizora oraz filmy i seriale w jak najlepszej jakości dźwieku surround.
Czy sony g700, yamaha yas 209, Samsung HW-Q700A o którym nie ma za dużo opinii lub najdroższy z całej czwórki yamaha yas bar 400.

Arek
2 lat temu

Hej, myślę, że 2000, zł.

Irek
2 lat temu

Witam.Potrzebuję soundbar z możliwością podłączenia do niego odtwarzacza DVD i ewentualnie dodatkowo amplitunera . Mam pytanie czy któryś z wymienionych w artykule sprzętów posiada taką możliwość. Zależy mi również na tym aby głośnik basowy był bezprzewodowy.

Błażej
2 lat temu

W głowie się już kręci od tych informacji, więc zapytam fachowca.
Takie mam typy:

1.Yamaha 206 1199pln
2.Samsung 60R lub 60T 1199pln
3.Sony G 700 1699pln
4. Coś nowego w dobrej promocji Sony HT-S40R z dodatkowymi głośnikami. 1399pln

Miałem już kupić Yamahe, ale to ostatnie Sony namieszało.Salon 30m², budżet do 1700pln.Można poznać opinie?

Błażej
2 lat temu

Nie widziałem tej odpowiedzi wcześniej.. Przesłuchalem to Sony i dla mnie gorsze od yas 206.Co wiecej, odsluchiwalem też Że za 2400 i też szału nie było… Szukam Sharpa.

Dariusz
2 lat temu

Cześć
Dzięki za ten ranking i rozjaśnienie kilku rzeczy.
Kupiłem tv sony a80j.
Teraz przydałaby się dobra belka.
Obecnie posiadam samsung MS6500.
Czy poczuje różnice gdy kupię jbl 9.1?
Chciałbym kupić soundbar z dolby atmos.
Oglądam głównie netflix. Tu też mam pytanie czy zawsze dolby vision = dolby atmos?
Trochę sportu ( mistrzostwa Europy na tvp 4k również z dźwiękiem dolby atmos)
Tylko, że u mnie sofa stoi blisko ściany. Odległość od tv to 4m. Jest sens kupna z DA?
Możesz podać link do bloga gdzie opisujesz jak ustawić sprzęt?
Jbl nie ma hdmi 2,1 czy to może być problem w przyszłości?
Pozdrawiam

Dariusz
2 lat temu

Tak wiem, że to różne technologie. Na netflixie jest głównie informacja, że serial jest w technologii dolby vision. Pytanie czy dolby atmos też wtedy występuje?
Jak to sprawdzić?

Dariusz
2 lat temu

Ok, już widzę, że na netflixie jest znaczek dolby, i napis vision i atmos. Wtedy też na soundbarze wyswietla się napis dolby atmos dd+
Od dwóch dni testuje. Ogólne wrażenia na plus. Do filmów jest świetny.

Mam tylko jeden problem. Gdy na pilocie naciskam zmianę głośności satelitek, wyświetla się napis “not supported”
Satelitki odłączone od belki, skalibrowane. Najnowsza aktualizacja zainstalowana.
Gdzie może leżeć problem?

Damian
2 lat temu

Witaj mam pytanko potrzebuje soundbar 2.1 zastanawiam się między yas 2070 lub jbl 2.1 Deep bass co byś doradzil chodzi głównie o filmy I muzykę mam dylemat odsluchiwalem w sklepie jbl A yas 2070 nie mam gdzie odsłuchać I nie mam porównania. Proszę o poradę. Pozdrawiam

Przemek
2 lat temu

Cześć, świetny ranking, przeczytałem od deski do deski. Chciałbym kupić dobrej jakości soundbar. Salon około 24m2 Co głównie oglądam? Sport (piłka nożna, żużel, F1) filmy, ale nie przeważają tu produkcje z DA więc zastanawiam się czy jest sens inwestować w tą technologię i oczywiście trochę muzyki. Moim wyborem na teraz byłby Polk Magnifi Max SR. Czy do powyższych zastosowań fajnie sprawdzi się zestaw z satelitkami kosztem DA? Drugie pytanie: dużo osób narzeka na jakieś trzaski przy cichym odsłuchu i rzekomo aktualizacje softu tego nie rozwiązują? Możesz potwierdzić lub zaprzeczyć? Ostatnie pytanie mam wypoczynek dostawiony do ściany, TV centralnie na wprost i pytanie czy montaż satelitek też do ściany da efekt przestrzenności, czy jednak potrzebują one więcej miejsca jakby z tyłu, za słuchaczem?

Jeszcze jedno: czy Polk planuje wypuścić coś tym segmencie w bliskiej przyszłości, wiadomo coś na ten temat? Dziękuję z góry za odpowiedzi.

Michał
2 lat temu

Witam,
Zastanawiam się nad soundbarem Harman/Kardon Enchant 800 + SUB, jest wart uwagi?
Ewentualnie coś o podobnego.

Tomek
2 lat temu

Witam! Mam dylemat, chce kupić soundbara z trochę wyższej półki.
Będzie to mój pierwszy!
Z recenzji wybrałem 2. JBL 9.1 I SONY HT-ST5000. Który byś mi bardziej lub mniej polecił?

Kolas
2 lat temu

Witam mama dylemat Kruger & Matz odyssey 3.1 a sony ht-g700 co proponujesz powiem że zależy mi na filmach i czystych głosach w krugerze chyba tego niema przynajmniej nie znalazłem nic na ten temat co byś polecił

Dariusz
2 lat temu

Witam,
chciałbym poprosić o porade w sprawie wybory soundbara.
Niedawno zakupiłem tv LG65NANO913, który posiada ATMOSa, ale z wydatkiem na audo chciałbym sie zamknąć w 1500zł.
Na tapecie mam HW-Q60T Samsunga, ale obawiam sie wspołprace (na allegro sa w tej chwli po 1244 – co wydaje sie dobrą ceną) oraz SL6YF od LG.
Który z tych dwoch lepiej zagra z TV LG albo cos innego w budżecie.
Dzieki za odpowiedz 🙂

pzdr
Darek

Dariusz
2 lat temu

no to zakupiłem YAS-207 🙂

odsłuchamy, zobaczymy

dzieki jeszcze raz

lukasz.paa1@gmail.com
2 lat temu

Cześć mam pytanie który soundbar wybrać Yamaha musiccast bar 400 czy JBL Bar 5.1 surround Jakie są różnice między nimi. Używał będę do netflixa i muzyki

eojankoo@gmail.com
2 lat temu

eojankoo@gmail.com a co Pan powie że Yamaha ma 200W a JBL 550W jak to się ma do bassu tych urządzeń ?

Tomek
2 lat temu

No właśnie,dobre pytanie. Może administrator pokusi się o odpowiedź:)

Piotr
2 lat temu

Cześć
Takie pytanko planuje kupić tv xiaomi q1. I do tego jbl 9.1 czy będzie to dawało pełna jakość Dolby atmos

Jakub
2 lat temu

cześć,
jestem obecnie na etapie kupna soundbara i jak to przy zakupie czytałem wiele artykułów, wizyty w sklepach oraz znalazłem twój ranking który konkretnie opisuje poszczególne modele. I mam dylemat miedzy 3 modelami : Sony HT-G700, JBL Bar 5.1 Surround oraz LG SL8Y. Który byś polecił z tych modeli? Byłem zdecydowany na Sony ale sprzedawca w Mediaexpert polecał LG….

Jakub
2 lat temu

Dzięki za błyskawiczną odpowiedź! Mam jeszcze jedna kwestię :cenowo miedzy Sony a JBL to roznica 500 zl i czy ta różnica jest tak bardzo odczuwalna? poza tym JBL słynie z bassów – ok w filmach ale do słuchania muzy jak to “sie słyszy”? z kolei Sony z wyrazistości dialogów i myzyki …

Artur
2 lat temu

Hej
Jaki soundbar polecasz w kwiecie 1200-1400 z firmy LG lub Samsung ?

Maciej
2 lat temu

Witaj!
Świetne opisy, bazuję na nich przy wyborze i gdy już miałem jasność, stanąłem przed wyborem: Yamaha YAS 207 (mój wcześniejszy faworyt) czy Sony HT-G700 (po przeczytaniu komentarzy nowy faworyt). Różnica w cenie 500, ale to bym przeżył, bo sprzęt kupuję na dłużej, ważne, aby był dobry.

Będzie stał w salonie 24 m2 otwartym na jadalnię. Chciałbym oglądać filmy i TV na co dzień + posłuchać muzyki co jakiś czas (fajnie jakby był dobry dźwięk i dobry bas też lubię, choć musi grać z reszta a łupać jak opętany). Czuć różnicę w ich mocy? (lubię głośno), gdzie lepszy, głębszy bas?

Będę wdzięczny za odpowiedź!

Pozdrawiam

Maciej
2 lat temu

Dzięki za szybka odpowiedź! Ta Yamaha mnie kusi, a nie mam opcji posluchać żadnego z nich 🙁 a gdyby jeszcze pokusić o porownanie z Yamaha Bar 400. W cenie juz przepaść, a w muzyce i przestrzenosci?

Maciej
2 lat temu
Reply to  Maciej

Zakupiłem Sony i do muzyki jest ok (fajny bas, szybko sie łaczy z BT). To jedyny soundbar jaki slyszalem wiec nie mam duzego porównania, ale dzwiek z filmow (źródło TV) jest bez szału – bardzo basowy, dialogi słychać lepiej na głośnikach TV, nie ma efektu wow. Przy przełączaniu kanałów zanim połapie sie jaki to typ dźwięku, przez chwilę w ogole go nie ma (wkurzające). Wykonanie za to bije Yamahę. Obudowę łatwo wytrzeć z kurzu. Może komuś pomoże to wybrać ale najlepeij posłuchać, nawet w sklepie.

Fill
2 lat temu

Mogę spytać dlaczego Sony? Ja ostatnio właśnie testowałem sobie soundbary w salonie TH na odsłuchu i nic innego mi nie trafiło w gust, poza serią YAS

Robert
2 lat temu

Dzień dobry! Rozważam zakup Sountbara do zakupionego TV LG z serii Nano model 863 z funkcją Dolby Atmos. Zastanawiam się nad Sony HT-G700 za 1599 czy może Samsunga HW-Q70T również w cenie 1599 obecną promocja. Według opisu ten Q-70T na pięć głośników w listwie z czego dwa skierowane ku górze tworzące Dolby Atmos. Co by Pan doradził. Nie znalazłem recenzji do tego Samsunga?

Marcin
2 lat temu

Witam
Przed przeczytaniem twojego artykułu byłem nastawione na kupno JBL 9.1 o którym nic nie napisałeś a wydawał się dobrym wyborem. Możesz w skrócie (albo niekoniecznie w skrycie) jakoś porównać JBL z Samsungiem HW-Q90R. W którego lepiej zainwestować.

Pozdrawiam

Marcin
2 lat temu

To z niecierpliwością będę czekał na aktualizcje
P. S.
Samsung opisany przez Ciebie jest drożdży od JBL 9.1

Marcin
2 lat temu

Czyli wracając do pierwszego pytania Samsung jest lepszy od JBL?
Chciałbym kupić coś naprawdę dobrego z Dolby Atmos co pozwoli na bardzo dobre wrażenia przy oglądaniu filmów oraz słuchaniu muzyki. Zestaw kina domowego zajmuje zbyt dużo miejsca i nie wchodzi w grę wiec potrzebuje naprawdę dobrego soundbara.

Marcin
2 lat temu

Witaj
Dziękuje za ranking
Pomogłeś i upewniłem w wyborze
Pozdrawiam

Bartosz
2 lat temu

Dla mnie faworyt to właśnie Sony ST5000 , zwłaszcza że można już trafić go za 3799, jedyny dla mnie minus i nie potrafię tego zrozumieć dlaczego nie dodali możliwości dodania dodatkowych głośników surround , w niższym modelu są .Wszystkiego dobrego w Nowym Roku życzę

Krzysztof
2 lat temu

Cześć, bardzo fajne porównanie, mam prośbę o pomoc w dosyć dziwnej sytuacji kuoiłem polk audio magnigi max sr i nie ukrywam, ze dosyć fajn jest to zestaw tyle tylko, że niestety nie ma atmosa nie zdecydowałem się na atmos ale teraz chyba by mi zależało mogę go jeszcze oddać i zastanawiam się nad tym Sony z atmosrm lub samsung który ma również atmos.
Mam telewizor sony zf9 i zastanawiam się co wybrać i czy rzeczywiście będzie taka kolosalna różnica między polk a pozostałymi atmosami.

Z góry dziękuję za odpowiedź i życzę zdrowych i radosnych świąt Bożego Narodzenia.

Mariusz
2 lat temu

Witam, jak oceniacie Soundbar SAMSUNG HW-Q70T? Warty jest kwoty 2.000 zł?
Jak wypada w stawce pozostałych ocenionych?

Rafał
2 lat temu

Hej
Fajny tekst dający obraz rynku.
Mam pytanie. Yamaha YAS207 czy Polk Audio Mini.
Salon 20m, niestety belka będzie musiała być na wysokości 140cm. Dlaczego te dwa,? Bo “Glosnik” Polk gabarytowo pasuje mi idealnie, a yamhe będę musiał mocno pokombinować żeby wcisnąć.
Który z nich będzie lepszy pod względem dźwięku do filmów i muzyki? . Czy warto pokombinować żeby zmieścić YAS207? Czy wybrać tańszy o 300zł Polk Mini.
Pozdrawiam

Rafał
2 lat temu

Dzięki za szybką odpowiedź, postaram się wcisnąć yamhe, jak nic nie wymyślę to zostaje Polk.
Dzieki

Rafał
2 lat temu

No i stało się, przetestowałem w domu Polk i Yamahe.
W moim przypadku doszedłem do wniosku że zostaje ATS2070.
Jeszcze raz dzięki.

Arek
2 lat temu

Witam. Mam pytanie do Ciebie, ponieważ mam dylemat odnoście zakupu soundbaru. A więc tak chodzi o to, żeby posiadał Atmosa, a nie miałem do czynienia na żywo z żadnym z nich. Yamaha MusicCast YSP-2700, Samsung HW-Q900T, Sony HT-ST5000 którego byś polecił?Salon ok 40 m2, telewizor LG oled 55cx3. Z góry dziękuję za zainteresowanie.

Arek
2 lat temu

Rozumiem Cię, sprzęt który wybiorę posłużyć ma mi kilka lat więc wolałbym, żeby był z DA (technika cały czas idzie do przodu i myślę, że coraz więcej źródeł będzie właśnie w tym formacie) Koszt tych trzech, które wymieniłem nie jest niski więc stąd moje pytania do Ciebie. Miałeś fizycznie do czynienia z którymś z nich? Jak one się zachowują?

Tomasz
2 lat temu

Witam. Mam pytanie odnośnie YAMAHA YSP 2700 i 5600. Czy celowo pominąłeś je w zestawieniu bo to nie do końca sound bary czy jest to badziewie?

Tomasz
2 lat temu

Yamaha YSP 2700 kosztuje 2500, stąd moje zaskoczenie

Tomasz
2 lat temu

Próbowałem znaleźć opinie na temat ysp 2700 ale wszystkie były pod reklamę. Niedoczekalem się i kupiłem gdyż uważam to za nieźle cudeńko. Miałem nadzieję że ty testowałeś. Zakup zrobiony. Trudno.

Tomasz
2 lat temu

Mój błąd. Zajrzałem na polskie strony i faktycznie jest drogi. Mieszkam w Anglii i tutaj kosztuje £500. Po przeliczeniu około 2500 PLN. Trochę mnie zaskakuje moc wyjściowa. Ysp 2700 ma tylko 107 Watt, z czego subwoofer 75.(32 watt listwa???). Z twoich opisów listwy miały po 400 Watt więc nie wiem jak to się przełoży na rezultaty. Zależy mi na krystalicznie czystym dźwięku koncertów i muzyki. Filmy ok ale muzyka klasyczna najbardziej mnie interesuje.

Adam
2 lat temu

Witam Yamaha MusicCast Bar 400 vs Samsung HW-Q70T. poniżej widzę HW-Q70R ale ten T jest trochę lepszy. Ciekawy jestem opinii i uzasadnienia.

Piotr
2 lat temu

Witam, bardzo fajny artykuł. Po przeczytaniu tego kompendium wiedzy mam już tylko jeden dylemat: Polk Audio Magnifi Max SR czy Yamaha MusicCast Bar 400. Wiem , że oba będą dobrym wyborem ale, który w Twojej opinii lepszym?🙂

Piotr
2 lat temu

Pod każdym względem?… Czy są może pola, na których Yamaha przeważa?🙂

Piotr
2 lat temu

Mimo, że Polk ma tylne głośniki? Szukam czegoś co będzie dobrze grało muzyce, a jednocześnie zrobi oczekiwany efekt podczas oglądania filmów🙂

Piotr
2 lat temu

Dziękuję za pomoc aczkolwiek nadal nie wiem co wybrać 🙂

Tomek
3 lat temu

Cześć!
mam do wydania ok. 2000zł.
Potrzebuję soundbar do nowego TV Sony 65XH9005 do salonu 28m2.

Zastanawiam się nad modelami HT-G700 i HT-ZF9. Oglądam głównie filmy z Netflix, muzyka z youtube czasem. Może kiedyś będę chciał kupić konsolę.

Czy warto dopłacać do HT-ZF9 dla większej ilości HDMI i możliwości rozbudowy czy brać HT-G700?

Tomek
3 lat temu

Czyli ZF9 niewarty dopłaty?

Przemysław
3 lat temu

Hej,
Waham się pomiędzy 3 propozycjami różnych producentów soundbara do pokoju dziennego o powierzchni ok. 25 m2.
Budżet zakładany do przeznaczenia to max 2 tys zł

1. Yamaha YAS-209
2. Sony HT-G700
3. Samsung Harman Kardon HW-Q70R

Co byś wybrał na dzień dzisiejszy z wyżej wymienionych pozycji lub miał coś od siebie do zaproponowania 🙂

Dzięki za wszelką odpowiedź 🙂

Max
3 lat temu

Cześć,
Podobno proponowany przez Ciebie Polk Magnifi Max Sr ma jakieś problemy z dźwiękami podczas braku odtwarzania muzyki – czy jeśli to prawda nie powinno to zdyskredytować z rankingu ?
Czy testował Pan sprzęt: Citation multibeam 700 ?

Szukam czegoś co będzie dobrze grało w słuchanej muzyce a jednocześnie zrobi oczekiwany efekt podczas oglądania filmów … co Pan proponuje ?

Max
3 lat temu

Myślę o tym Polk Magnifi Max SR ale nie wiem jak wygląd prostota obsługi żeby włączyć radio (nie ma FM więc tylko internetowe)- czy jest możliwość aby np. z pilota włączyć jakąś wybraną stację radiową ?

Patryk
2 lat temu

Cześć, czytam na stronach anglojęzycznych i niestety, ale problem podobno wciąż jest. Problemem się okazują anteny wifi. Polk był moim pierwszym wyborem, ale teraz zastanawiam się nad jbl bar 5.1 albo multicast bar 400. Co wybrać?? Zastanawia mnie duża różnica mocy w urządzeniach (jbl całkowitej ma 550W a yamaha 200W), jak to się ma w praktyce?

Michał
3 lat temu

Yamaha MusicCast BAR 400 albo Sony HT-ZF9 bardzo podobna cena
odsłuch głównie muzyka , radio internetowe, tv i filmy
Chciałbym podłączyć do serwera qnqp którego mam w sieci – filmy i muzyka swoja

Michał
3 lat temu

Samsung HW-Q70R Czarny czy Yamaha MusicCast BAR 400 który wybrać ? kwota max do wydana 2400

uti
3 lat temu

Witaj Łukasz! mam pytanie lepiej oddac YAS-207 (dzisiaj ostatni dzien) i dolozyc kase do Sony? Bedzie jakas roznica warta dania tych 2 stowek wiecej? Chodzi mi o muzyke. Czystosc oraz bass. Pozdrawiam

Last edited 3 lat temu by uti
uti
3 lat temu

Sony HT-G700. Tylko i wylacznie muzyka. Czystosc, bass.

Last edited 3 lat temu by uti
Radosław
3 lat temu

Proszę o radę, który soundbar wybrać. Soundbar YAMAHA MusicCast BAR 400 czy może Soundbar LG SL8Y. Za tym drugim przemawiają Dolby Atmos i moc 440W. Nie ukrywam jednak, że zawsze byłem fanem Yamahy. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lord Uther
3 lat temu

Czesc Łukasz. Dzieki za ranking ale mam pytanie, krotka pilka. Ktory soundbar do 1000 zl zagra nalepiej muzyke? Czysto, z miesistym bassem i dosc mocno ? Slucham muzyki elektornicznej wiec musi miec belka kopyto 😀 Pozdrawiam !!!

Łukasz
3 lat temu

Czesc, zastanawiam sie miedzy 2 modelami. Yamaha YAS-207 oraz Sony HT-G700 oba dostepne teraz w obnizonych cenach. Mam 1500 zl do wydania. Liczy sie tylko i wylacznie muzyka. Gleboki bass, czystosc no i moc. Prosze o pomoc.

uti
3 lat temu

Łukasz, mam pytanie to lepiej oddac YAS-207 (jeszcze jutro moge) i dolozyc kase do Sony? Bedzie jakas roznica warta dania tuch 2 stowek wiecej?

Krzysztof
3 lat temu

I uzupelniajac moje pytanie – czy majac amplituner + kolumny stereo mozna osiągnąć efekt trybu dialogow, nocnego i innych poprzez regulowanie tonow wysokich i niskich? Pozdrawiam. Krzysztof