Soundbar – Ranking, Opinie 2020

jaki soundbar - ranking, opinie, porównania

Ranking soundbarów to skuteczna odpowiedź na pytanie, czym zastąpić beznadziejne głośniki telewizora. W jednym miejscu znajdziesz obszerne klasyfikacje z moją subiektywną opinią o najlepszych soundbarach. Zobacz więc sam, jaki soundbar kupić.

Ranking soundbarów pokaże Ci sprzęt, który opłaca się kupić. Wśród belek audio sporo jest urządzeń, za które łatwo przepłacić. Z moim zestawieniem nie grozi Ci to.

Postęp technologiczny sprawił, że audio w wielu urządzeniach elektronicznych poszło do przodu. Nie dotyczy to jednak telewizorów. Nawet kosztowne i nowoczesne telewizory potrafią mocno rozczarować w kwestii generowanego dźwięku.

Jak z tym walczyć? Istnieje sporo opcjonalnych urządzeń i alternatyw. Bardzo popularne stały się niepozorne belki dźwiękowe, zwane soundbarami.

Telewizja naziemna czy kablowa, Netflix, HBO GO, YouTube, Spotify, filmy na DVD/Blu-ray, radia internetowe – masz do wyboru masę źródeł do oglądania cyfrowych treści, które odpalisz zarówno na PC, jak i Smart TV. Kinomani mają co robić. Obraz to podstawa, ale na drugim miejscu trzeba postawić właśnie dźwięk. Postanowiłem gruntownie przebadać rynek soundbarów i przedstawić Ci moje zdanie na temat zakupu tego urządzenia.

Od razu napiszę, że nie zamierzam nikogo bajerować marketingową papką, jak ma to miejsce w większości poradników, które wałęsają się po internecie. Nie mam w tym interesu, gdyż PROrankingi to portal niezależny i nastawiony na jak najlepszą pomoc w zakupie. Nie traćmy więc czasu i przejdźmy do konkretów.

Co tu znajdziesz?

 • Tabelki z najlepszymi soundbarami podzielone według segmentów cenowych (plus zestawienie modeli z Dolby Atmos).
 • Część opisową, w której przekażę Ci moją opinię o polecanych soundbarach.
 • Opinię o najlepszych producentach soundbarów.

Materiał regularnie aktualizuję, więc warto zaglądać do niego zawsze przed zakupem listwy audio.

Zobacz też inne zestawienia sprzętu audio:

Najlepsze soundbary

ZdjęcieModelCenySystem dźwiękuOsobny subwooferSzerokość listwy
soundbar polk audio magnifi max sr1. Polk Audio Magnifi Max SrMediaExpert
EURO

MediaMarkt

5.1TAK109,3 cm
soundbar Yamaha MusicCast BAR 4002. Yamaha MusicCast BAR 400MediaExpert
EURO

MediaMarkt

2.1TAK98 cm
soundbar JBL Bar 5.1 Surround3. JBL Bar 5.1 SurroundMediaExpert
EURO
MediaMarkt

5.1TAK101,8 cm
soundbar denon heos home cinema hs24. Denon HEOS Home Cinema HS2Ceneo2.1TAK101,8 cm
soundbar Jamo SB405. Jamo SB40EURO
Ceneo
2.1TAK101,6 cm

Jaki soundbar Dolby Atmos?

ZdjęcieModelCenySystem dźwiękuOsobny subwooferSzerokość listwy
soundbar Samsung HW-N9501. Samsung HW-Q90RMediaExpert
EURO

MediaMarkt

7.1.4TAK122,6 cm
soundbar Sony HT-ST50002. Sony HT-ST5000MediaExpert
EURO

MediaMarkt

7.1.2TAK118 cm
soundbar Sharp HT-SBW8003. Sharp HT-SBW800MediaExpert
EURO

Electro

5.1.2TAK120 cm
soundbar LG SK10Y4. LG SK10YNeonet
5.1.2TAK144,8 cm

Jaki soundbar do 2000 zł?

ZdjęcieModelCenySystem dźwiękuOsobny subwooferSzerokość listwy
soundbar Sony HT-G7001. Sony HT-G700MediaExpert
EURO

MediaMarkt
3.1TAK98 cm
soundbar Yamaha MusicCast Bar 402. Yamaha MusicCast Bar 40EURO
Neonet
Ceneo
2.0NIE98 cm
soundbar Edifier S70DB3. Edifier S70DBMediaExpert
MediaMarkt

Electro
4.1TAK113 cm

Jaki soundbar do 1500 zł?

ZdjęcieModelCenySystem dźwiękuOsobny subwooferSzerokość listwy
soundbar yamaha yas-2071. Yamaha YAS-207MediaExpert
EURO
Ceneo
2.1TAK93 cm
soundbar Yamaha ATS-20702. Yamaha ATS-2070EURO
MediaMarkt
Neonet

2.1TAK93 cm
soundbar Samsung HW-Q60R3. Samsung HW-Q60RMediaExpert
MediaMarkt

X-kom
5.1TAK110 cm
soundbar Yamaha MusicCast YAS-3064. Yamaha MusicCast YAS-306MediaExpert
EURO

Neonet
7.1NIE95 cm
soundbar polk audio magniFi mini 2.15. Polk Audio MagniFi Mini 2.1MediaMarkt
EURO
X-kom

2.1TAK34 cm
soundbar JBL Bar 2.1 Deep Bass6. JBL Bar 2.1 Deep BassMediaExpert
EURO

MediaMarkt

2.1TAK96,5 cm
soundbar jbl bar 2.17. JBL Bar 2.1MediaMarkt
Neonet
Ceneo
2.1TAK96,5 cm

Jaki soundbar do 1000 zł?

ZdjęcieModelCenySystem dźwiękuOsobny subwooferSzerokość listwy
soundbar Polk Audio Signa S21. Polk Audio Signa S2X-kom
Ceneo
2.1TAK90 cm
soundbar Samsung HW-T5502. Samsung HW-T550MediaExpert
EURO

MediaMarkt
2.1TAK86 cm
soundbar creative sb x katana3. Creative Sound BlasterX Katana GamingEURO
X-kom

Ceneo
2.1TAK60 cm
soundbar Samsung HW-R5504. Samsung HW-R550MediaMarkt
Neonet
X-kom
2.1TAK90,4 cm
soundbar Yamaha YAS-1075. Yamaha YAS-107MediaExpert
EURO
MediaMarkt

2.1NIE89 cm

Jaki soundbar do 500 zł?

ZdjęcieModelCenySystem dźwiękuOsobny subwooferSzerokość listwy
soundbar Philips HTL1520B1. Philips HTL1520BMediaExpert
Neonet

Electro
2.1TAK96 cm
soundbar Creative Stage 2.12. Creative Stage 2.1X-kom
Ceneo
2.1TAK55 cm
soundbar Sharp HT-SBW1103. Sharp HT-SBW110EURO
MediaMarkt

Ceneo
2.1TAK80 cm
soundbar sony ht-sf1504. Sony HT-SF150MediaExpert
EURO

MediaMarkt

2.0NIE90 cm

Polecane soundbary do 3000 zł

Budżet na tym poziomie pozwoli Ci zakupić naprawdę świetny soundbar. Nie ukrywam, że ta konkretna klasyfikacja dedykowana jest głównie osobom z bardzo drogimi telewizorami, z pewnością w okolicach 5000-10000 zł. Mowa więc o telewizorach OLED czy QLED, które obrazem zachwycają, ale dźwiękiem już nie zawsze. Zobaczmy więc, jaki soundbar warto do nich dokupić.

Polk Audio Magnifi Max Sr – Opinia, recenzja

soundbar polk audio magnifi max sr

Jeżeli chodzi o rynek soundbarów, to te od firmy Polk Audio bardzo cenię przede wszystkim za dobry stosunek ceny do jakości, choć głównie w modelach nieco tańszych od teraz opisywanego. Polk Audio Magnifi Max Sr należy akurat do stosunkowo wysokiej półki cenowej, ale i wiele za swoją cenę oferuje.

Amerykański producent sprzętu audio oferuje smukły i elegancki soundbar, który obsługuje efekt 5.1. Muszę przyznać, że to 5.1 nie jest wyłącznie na papierze. Tylne kolumny surround w połączeniu z aktywnym subwooferem (działającym bezprzewodowo) zapewniają odsłuch na wysokim poziomie, który da radę przy wielu różnych treściach cyfrowych.

Jednostką centralną jest natomiast dość szeroki soundbar, który skrywa w sobie siedem głośników. Kanał centralny pracuje samodzielnie, dostając przy tym sygnał z własnego wzmacniacza. Poszczególne kanały idealnie ze sobą współgrają, zapewniając znakomite wokale. Filmowe ścieżki dźwiękowe przejdą w Twoim salonie na zupełnie inny poziom.

Małe kolumny, które dostajesz w zestawie, potrzebują zasilania z gniazdka, ale to właśnie one odpowiadają za efekt przestrzenności dźwięku. Z umiejscowieniem raczej problemów nie będzie, są wyjątkowo kompaktowe. Pomaga też technologia SDA Surround (wielowymiarowość dźwięku) czy Voice Adjust (głośność wokali). Zastosowanie zwiększają oczywiście dekodery DTS i Dolby Digital.

To wszystko odbija się na tym, że Polk Audio z powodzeniem zastąpi pełnoprawne kino domowe. Okej, małe głośniki mają swoje ograniczenia, ale to już jednak dodatkowy element do rozstawienia. Wzbogaca przestrzenne brzmienie i doznania audio, a okablowania i gratów w salonie jednak mniej. Cały zestaw jest kompaktowy i elegancki.

Złącza? Bogaty zestaw: 3 wejścia HDMI Ultra HD 4K (HDCP2.2), optyczne, słuchawkowe czy Ethernet. Jest też jedno wyjście HDMI (ARC). Wspomniane HDCP2.2 radzi sobie z formatem 4K/60p (4:4:4).

Dodam, że jeżeli w danym momencie możliwości subwoofera nie są Ci za bardzo potrzebne i chcesz się skupić np. na dialogach w oglądanym filmie, to spodoba Ci się funkcja Night Effect EQ. W efektywny sposób wyostrza wszelkie dialogi kosztem głośności subwoofera. Bezprzewodowe przesyłanie muzyki odbywa się natomiast przez Bluetooth czy Google Chromecast.

Podsumowując, z całą pewnością znakomity soundbar dla wymagających. Dobra alternatywa dla klasycznego kina domowego, która podoła nawet w salonach większych niż 25-30 m2.

Zalety +

 • Znakomita jakość dźwięku
 • Wzmocniona przestrzenność dźwięku dzięki dwóm niewielkim głośnikom surround
 • Bardzo szerokie zastosowanie – nie tylko filmy akcji, ale też koncerty, wydarzenia sportowe itp.
 • Bardzo dobry subwoofer w zestawie
 • Wysoka jakość wykonania
 • Elegancki design
 • Wszystkie najważniejsze złącza

Wady

 • Brak większych minusów w tej cenie

Yamaha MusicCast BAR 400 – Opinia, recenzja

soundbar Yamaha MusicCast BAR 400

Czy soundbar 2.1 w tej cenie jest godny rozważenia? Jak najbardziej, bo ta cała liczba kanałów to często tylko cyferki, przynajmniej w tej kategorii sprzętu audio. Porównanie soundbarów wiele razy wskazuje, że nie to wpływa najbardziej na dobry dźwięk. Ale wróćmy do naszego kolejnego bohatera rankingu soundbarów. Jest nim Yamaha MusicCast BAR 400, która skrywa w sobie sporo atutów.

To może zaczniemy sobie od przestrzenności? Tak, mimo że to 2.1, to całe przetwarzanie psychoakustyczne, aby wciągać Cię w głębię dźwięku, działa bardzo sprawnie.

Yamaha w pełni wykorzystuje możliwości strumieniowania dźwięku przestrzennego DTS Virtual: X. Lista reszty dekoderów imponuje: Dolby Digital, Dolby Pro Logic II, DTS, DTS-HD, DTS-HD Master Audio.

Całość skutkuje tym, że oglądanie filmów wzbogacone będzie o iluzję dotyczącą otaczania użytkownika dźwiękiem z różnych stron. Zawsze jakiś krok w stronę immersyjności, czyli wchodzenia w świat cyfrowych treści, które się ogląda i słucha w domowym (nie)zaciszu.

Nie są to prawdziwe kinowe emocje, ale jak na soundbar z wyższej ligi przystało – szczęka czasem Ci opadnie, pomijając audiofilów i wymagających melomanów.

Sam dźwięk stereo zasługuje na pochwałę. Czysty, odpowiednio energiczny, uniwersalny co do oglądanych i słuchanych treści (film, muzyka, sport, gry, koncerty), a do tego z solidnym wsparciem tonów niskich, ponieważ subwoofer zdecydowanie daje radę.

Yamaha MusicCast BAR 400 radzi sobie z dźwiękiem wysokiej rozdzielczości – do 24 bitów/192 kHz. Nie zabrakło wsparcia dla szerokiej palety formatów. Nie tylko MP3 oraz WAV, ale też AAC, AIFF, WMA, Apple Lossless i FLAC. A radia internetowe? Sprzęt wspiera serwisy, które je oferują. To plus dla wielu osób, które szukają dobrego soundbara z radiem.

Dzięki kompatybilności z systemem MusicCast, którym producent chwali się na lewo i prawo, rozbudujesz zestaw o głośniki surround. Problem w tym, że zarówno opisywana teraz listwa, jak i sporo kompatybilnych z nią urządzeń, nie są tanim interesem.

Z drugiej strony osobne głośniki pod lepszą przestrzenność prezentują wysoką ligę. Miażdżą małe kolumienki, które dodawane są w zestawach u konkurencyjnych soundbarów. Cóż jednak z tego, skoro całkowita kwota takiego muzycznego setupu osiąga zawrotną wartość? Tylko dla osób z solidnym budżetem i niecierpiących nadmiernego okablowania.

Ale wracając do samej listwy, jak na swoją cenę jest całkiem opłacalna. I tak oferuje już wyjściowo przyzwoitą jak na soundbar przestrzenność, o czym już wspominałem.

Coś jeszcze warto odnotować? Pewnie! Bluetooth w wersji 4.2, Wi-Fi, AirPlay, Spotify Connect dla darmowych kont, współpraca z Asystentem Google, HDMI z ARC i CEC, a także funkcję, która poprawia wyrazistość ludzkiego głosu, więc coś przydatnego i w filmach, i w treściach informacyjnych.

Co do designu, bardzo elegancki, na mnie zrobił dobre wrażenie. Lubię też, gdy subwoofer nie jest szeroki niczym drzwi od stodoły, a tutaj wygląda smukło i stylowo. Cały zestaw jest ze sobą spójny i wzbogaci wizualnie niejeden minimalistyczny salon czy pokój.

Podsumowując, Yamaha MusicCast BAR 400 to bardzo funkcjonalny soundbar wysokiej klasy. Zadowala jakością dźwięku oraz basem. Test soundbarów pokazuje jego wyższość na kilkoma konstrukcjami w podobnej cenie (o tych tańszych nie wspominając). Oferuje przy tym sporo bajerów. Bez wątpienia produkt godny polecenia!

Zalety +

 • Znakomita jakość dźwięku
 • Dobra przestrzenność dźwięku
 • Bardzo szerokie zastosowanie – nie tylko filmy akcji, ale też koncerty, wydarzenia sportowe itp.
 • Bardzo dobry subwoofer w zestawie
 • Wysoka jakość wykonania
 • Elegancki design
 • Wszystkie najważniejsze złącza

Wady

 • Brak większych minusów w tej cenie

JBL Bar 5.1 Surround – Opinie, recenzja

soundbar JBL Bar 5.1 Surround

JBL Bar 5.1 Surround totalnie się różni od modelu bez dopisku Surround, który należy do starszej generacji. Producent poszedł w minimalizm – uprościł zestaw, skrócił listwę, odjął tylne głośniki, które trzeba było ładować. Niby wygodniej, może nawet ładniej, ale… czy wciąż tak efektownie? Czy ta listwa audio równie dobrze sprawdza się przy oglądaniu filmów? W poniższej opinii to rozstrzygnę!

Za głęboki bas odpowiadają zarówno wbudowane technologie, jak i 10-calowy subwoofer o sporym potencjale. Wystrzały, wybuchy, pościgi – tego typu filmowe odgłosy i dźwięki robią wrażenie, sprawiając, że dostaniesz namiastkę prawdziwego kina.

Głębia basów jest potężna i właśnie dzięki niej masa ludzi szuka wyłącznie soundbarów JBL, które z tego słyną.

JBL Bar 5.1 Surround, jak sama nazwa wskazuje, dekoduje ścieżki dźwiękowe 5.1. Z drugiej strony… producent zabrał z zestawu tylne głośniki, które potęgowały przestrzenność. Co wrzucił zamiast nich? Technologię JBL MultiBeam.

Jak to wyszło, jeżeli chodzi o dźwięk przestrzenny? Niestety, gorzej niż w przypadku zastępowanego modelu (o ironio) bez dopisku Surround. Mimo tego wrażenie otaczania dźwiękiem wiele osób wciąż usatysfakcjonuje. Dla mnie to jednak troszkę za mało, szczególnie w przypadku prestiżowego soundbara.

Na szczęście skład, jak i układ zastosowanych w listwie głośników dają równowagę między niskimi a wysokimi tonami. Dialogi są wyraźne i czyste, nie ma żadnych irytujących defektów na różnych pasmach.

Ku mojemu zdziwieniu – muzycznie jest dobrze. Soundbary JBL bywają efekciarskie, stawiają na bas i wiele sztuczek, lecz często w przypadku muzyki (najlepiej bez nadmiernych basów) wypadają już gorzej. Tu tak nie jest. Zrównoważone, dokładne brzmienie, w którym nie gubią się detale. Duży plus, widać, że zmiana wersji na nowszą odjęła może przestrzenność, ale wzmocniła stereo.

Oczywiście zalecam Ci po zakupie pobawienie się ustawieniami dźwięku, szczególnie basu (szkoda, że są 3 ustawienia tonów niskich, jedyny zgrzyt odnośnie opcji regulacji). Najważniejsze jednak, że JBL Bar 5.1 Surround ma ogromny potencjał – i filmowo, i muzycznie. Dzięki temu nie tęskniłem aż tak za brakiem głośników satelitarnych, które były w poprzedniej generacji.

Wypada mi także wspomnieć o łączności bezprzewodowej, złączach czy opcjach streamowania muzyki, lecz… wszystko tu w zasadzie jest. To przecież nowoczesny sprzęt. Wbudowane Wi-Fi, Bluetooth, Chromecast, Air Play 2, zwrotny kanał audio – te cechy się zgadzają, a i design listwy niczego nie psuje. Udany model i to nie tylko dla miłośników mocnego basu.

Zalety +

 • Znakomita jakość dźwięku
 • Szerokie zastosowanie, ponieważ sprzęt sprawdza się w przypadku słuchania muzyki
 • Mocny subwoofer w zestawie, który generuje potężny bas
 • Wysoka jakość wykonania
 • Elegancki design
 • Wszystkie najważniejsze złącza

Wady

 • Autorska technologia JBL nie daje wybornej przestrzenności, od razu czuć brak tylnych głośników z poprzedniej generacji (choć trzeba je było ładować i gdzieś dodatkowo ustawić)

Denon HEOS Home Cinema HS2 – Opinia, recenzja

soundbar denon heos home cinema hs2

W wielu zestawieniach najlepszego sprzętu audio pojawia się marka Denon – również w przypadku soundbarów. Denon HEOS Home Cinema HS2 to nieco ulepszona wersja swojego starszego brata. Producent zadbał o dodanie funkcji i pełnej kompatybilności ze standardem 4K UHD. Zastosowanie czy uniwersalność poprawiają również Bluetooth i AirPlay.

Cechą wyróżniającą ten model, przynajmniej odnosząc się do samej funkcjonalności, jest sterowanie głosowe oparte o asystenta Amazon Alexa.

Cóż jednak z tego, skoro nasz rodzimy język nie jest obsługiwany? Jeżeli jednak lubisz takie nowoczesne rozwiązania Smart i posługujesz się dobrze angielskim, to być może będzie to istotny plus. Z drugiej strony same komendy głosowe wydawane temu urządzeniu nie powinny być przecież bardzo skomplikowane.

W smukłej i eleganckiej listwie dźwiękowej spoczywają 2-calowe oraz 5-calowe przetworniki. Wokal brzmi bardzo dobrze i nie ma także problemów z odpowiednią dynamiką generowanego brzmienia, co zresztą wyróżnia soundbary wysokiej klasy. Jest też para przetworników wysokotonowych, których średnica wynosi 20 mm. Odpowiedzialne są za górny zakres częstotliwości.

Tryby DSP dają możliwość dostosowania specyfiki dźwięku do gatunku muzycznego czy filmowego, choć znajdą się osoby, które nie przepadają za dedykowanymi trybami, woląc ustawienia domyślne (lub całkowicie własne).

Jest za to wzmacniacz dialogów z trybem nocnym, obsługa Dolby Digital, Dolby Digital Plus oraz DTS, radzenie sobie z formatami FLAC, ALAC, AIFF oraz DSD czy wszystkie najważniejsze złącza.

Denon HEOS Home Cinema HS2 nie stara się nawet powalczyć w kwestii przestrzenności dźwięku z modelami, które mają swoje autorskie rozwiązania. Oferuje jednak dobrą jakość dźwięku, a przede wszystkim szeroką funkcjonalność. Wrażenie robi też jego design.

Zalety +

 • Bardzo dobra jakość dźwięku
 • Bardzo szerokie zastosowanie – nie tylko filmy akcji, ale też koncerty, wydarzenia sportowe itp.
 • Solidnie grający subwoofer w zestawie
 • Wysoka jakość wykonania
 • Elegancki design
 • Wszystkie najważniejsze złącza
 • Sterowanie głosowe Amazon Alexa (język angielski)

Wady

 • Cena powinna być jednak ciut niższa, biorąc pod uwagę możliwości konkurencji z tego segmentu cenowego co do dźwięku przestrzennego

Jamo SB40 – Opinie, recenzja

soundbar Jamo SB40

Nie kosztuje jeszcze fortuny, ale wieloma cechami zaczepia o najlepiej oceniane soundbary. Jamo SB40, bo o nim mowa, idealnie współgra z telewizorami 4K, konsolami, odtwarzaczami Blu-ray, dekoderami, smartfonami i czymkolwiek chcesz. Próbuje swoich sił i muzycznie, i jeżeli chodzi o dźwięk przestrzenny. Do tego oryginalnie wygląda.

Jamo SB40 jest banalny w konfiguracji, jak i przy współpracy z różnymi źródłami dźwięku. Dzięki dekoderowi Dolby Audio czyta wszystkie treści Dolby.

Skład jego głośników zapewnia dobrą równowagę między basem i bogatym brzmieniem a klarownością kwestii mówionych. Nie zabrakło wirtualnego dźwięku przestrzennego, choć nie robi akurat furory. Głębia basu poprawna w stosunku do ceny, choć przegrywa z droższymi propozycjami.

Za tę kwotę jest to jak najbardziej opłacalny sprzęt. Do tego wykończony stylowym materiałem, dzięki któremu wszędzie rozpoznałbym ten model. Wiem, że niejedna porównywarka soundbarów promuje inne modele, ale na Jamo SB40 jak najbardziej warto zwrócić uwagę.

Zalety +

 • Bardzo dobra jakość dźwięku
 • Solidnie grający subwoofer w zestawie
 • Wysoka jakość wykonania
 • Elegancki design z materiałowym wykończeniem
 • Wszystkie najważniejsze złącza

Wady

 • W tej cenie brak większych minusów

Pierwszy ranking najlepszych soundbarów jest już na mecie. Jak widzisz, urządzenia tego typu poszły bardzo do przodu i nie są jedynie ciut lepszym rozwiązaniem niż wbudowane głośniki telewizora.

Większość polecanych przeze mnie belek dźwiękowych ma bardzo szerokie możliwości i zastosowanie. Filmy akcji, sport, koncerty, ulubiona muzyka czy chociażby gry. Tak, soundbar dla gracza to nie do końca wyłącznie hasło reklamowe. Skoro podoła wybuchom, strzelaninom, pościgom i innym dynamicznym scenom w filmach, to podobnie będzie w przypadku grania na konsoli PlayStation lub Xbox.

To zestawienie prezentuje też nieco ciekawsze rozwiązania dla uzyskania lepszej przestrzenności. Niektóre patenty mocno zbliżają się do kin domowych, które często mają przecież mocne kolumny, wzmacniacz czy amplituner.

Jeżeli masz kosztowny i wielki telewizor OLED lub QLED, to na soundbar też nie żałuj i kup coś za 2000-3000 zł. W tej grupie są bowiem najlepiej oceniane soundbary.

To jednak nie koniec, bo zawsze warto poznać propozycje z innych segmentów cenowych. Może dzięki temu zaoszczędzisz, wciąż nabywając dobry sprzęt audio?

Polecane soundbary Dolby Atmos

Soundbary Dolby Atmos wzbudzają duże zainteresowanie. Sporo tu jednak zależy od konkretnego urządzenia.

Całe rozwiązanie opiera się na dodatkowych głośnikach w listwie, które skierowane są do góry. Odbijają więc dźwięk od sufitu, aby wzbogacać trójwymiarową scenę dźwiękową. Efekt jest taki, że jeszcze bardziej wciągniesz się w oglądanie i słuchanie cyfrowych treści. Niektórzy twierdzą, że czują się jak w środku akcji.

Pamiętaj jednak, że to wciąż iluzja przestrzenności, kolejna sztuczka, zresztą całkiem prosta. Ale skoro zainteresowanie tym tematem jest, to postanowiłem ułatwić wybór soundbara z Dolby Atmos.

Przy okazji – ta technologia nie jest raczej domeną tanich belek audio. Pojawia się głównie w wysokich segmentach cenowych, co nieco zaburza opłacalność zakupu. Z drugiej strony urządzenia muszą być dopracowane i bardzo nowoczesne, aby nie zmarnować potencjału Dolby Atmos. I właśnie takie dla Ciebie znalazłem.

Samsung HW-Q90R – Opinia, recenzja

soundbar Samsung HW-Q90R

Kto jak kto, ale Samsung to umie kombinować. Dowodem jest soundbar Dolby Atmos Samsung HW-Q90R, którego możliwości w zakresie przestrzennego brzmienia zadziwiają. Wszystko za sprawą bardzo ciekawego zestawu, który nie składa się wyłącznie z samej listwy i głośnika niskotonowego. A belka też ma pewien bajer.

Przechodząc do konkretów, konfiguracja to 7.1.4. Co ciekawe, nie wszystkie głośniki górne, a więc te od Dolby Atmos, spoczywają w listwie. W zestawie znajdują się bowiem dwa dodatkowe głośniki tylne, i to całkiem spore, pracujące bezprzewodowo. Generują dźwięk wokół siebie, ale też kierują go do góry.

Pole akustyczne jest szerokie, gdyż listwa po bokach – dosłownie, bo na ściankach bocznych – wyposażona została w dwa głośniki. Dźwięk rozchodzi się w trzech wymiarach i (w zależności od ustawienia i metrażu) perfekcyjnie otacza słuchacza, przenosząc w samo centrum akcji.

Tak rozbudowana konfiguracja z Dolby Atmos, a także DTS: X daje zdumiewające efekty. Samsung współpracował przy tym modelu z firmą Harman Kardon, więc miał wsparcie uznanej firmy.

Szerokie możliwości dotyczą też upscalingu, który potrafi podnieść rozdzielczość dźwięku aż do 32 bitów. Jest wsparcie dla Blu-ray 4K czy HDR10+. Bezprzewodowy streaming muzyki to oczywiście nie problem. Obsługa jednym pilotem listwy i telewizora tak samo.

Efekty przestrzenności fenomenalne, ale jak z samą jakością dźwięku? Bardzo dobrze, bo poszczególne tony idealnie ze sobą współgrają. Mocny subwoofer dostaje wyłącznie te dźwięki i efekty, które powinien. Nie ma mowy o przesadzonym basie. Wokale brzmią równie poprawnie.

To wszystko wpływa na uniwersalność sprzętu – Smart TV, Xbox, PlayStation, urządzenia mobilne – podłączysz wiele urządzeń i będziesz zawsze zadowolony.

Belka jest dość masywna, zajmuje sporo miejsca na stoliku RTV, ale porządnie ją wykonano. Nie olśniewa designem czy jakimś zaawansowanym wyświetlaczem, ale nie o to w niej chodzi. Samsung, musząc umieścić na wielu różnych ściankach głośniki kierowane w różnych kierunkach, zrezygnował z designerskich popisów.

Mnie to i tak wystarcza/ Cały zestaw gra znakomicie i nie zawodzi. A Dolby Atmos pokazuje pazur, szczególnie przy tylnych głośnikach. Prawie jak w sali kinowej.

Zalety +

 • Fenomenalna jakość dźwięku
 • Dolby Atmos w połączeniu z dodatkowymi głośnikami tylnymi zabierze Cię w sam środek akcji
 • Bardzo szerokie zastosowanie odnośnie źródeł dźwięku czy rodzajów słuchanych treści
 • Świetny subwoofer w zestawie
 • Wysoka jakość wykonania
 • Stylowy design i masywna konstrukcja, która pasuje szczególnie do olbrzymich telewizorów
 • Wszystkie najważniejsze złącza

Wady

 • Wysoka cena, choć możliwości są jednak bardzo szerokie, a przestrzenność nie opiera się na samej iluzji i listwie, bo w zestawie znajdują się bezprzewodowe głośniki surround

Sony HT-ST5000 – Opinia, recenzja

soundbar Sony HT-ST5000

Kosztowny, a wyglądający zupełnie niepozornie. Mimo tego skrywa w sobie olbrzymią moc i masę technologii. Sony HT-ST5000 jest na rynku kilka lat, ale wciąż pod pewnymi względami konkurencja nie może go dogonić. Trójwymiarowa scena dźwiękowa wgniata niektórych użytkowników w fotel. No, za taką kasę wypada, prawda? Przejdźmy więc do szczegółów tej bestii wśród soundbarów z Dolby Atmos.

Cała konfiguracja odpowiada oznaczeniu 7.1.2, czyli 7.1 + dwa dodatkowe głośniki górne, które odpowiadają za efekt Dolby Atmos. I to jak! Otaczanie słuchacza dźwiękiem z góry wciąga w sam środek akcji wyświetlanej na ekranie telewizora lub monitora.

Dwa dodatkowe głośniki to nie wszystko. Sony połączyło je z potencjałem technologii S-Force PRO Front Surround i Wave Front, aby stworzyć w salonie czy pokoju jak najbardziej realistyczne, trójwymiarowe pole akustyczne.

Producent mówi, że jest naturalne. No cóż, naturalne to by było, ale przy osobnych kolumnach, choć nie będę się czepiał – efekty i tak robią ogromne wrażenie. Jak ktoś nie miał wcześniej styczności z tak zaawansowanymi listwami audio z Dolby Atmos, to będzie zbierał szczękę z podłogi.

Sony podciąga zastosowanie HT-ST5000 pod element rozbudowanego kina domowego. Teoretycznie da się połączyć belkę i subwoofer z innymi urządzenia. Zestaw wejść i wyjść robi wrażenie: 3 wejścia HDMI zgodne z HDCP 2.2, 1 wyjście HDMI ARC, optyczne SPDIF, analogowe AUX, no i USB.

O przestrzenności wspominałem, ale jak właściwie to brzmi, tak w mojej ocenie? Czysto, energicznie, bez żadnych zniekształceń czy nienaturalnych udziwnień. Maksymalną klarowność wyciąga wzmacniacz cyfrowy S-Master HX. Tryb ClearAudio+, bez Twojej ingerencji, dostosowuje brzmienie do wyświetlanych materiałów (np. filmu, gry, muzyki, sportu).

Nie zabrakło bezprzewodowego strumieniowania muzyki. Jest NFC, Wi-Fi, Bluetooth, a także kodek LDAC, podbijający wrażenia płynące ze słuchania różnych gatunków muzycznych. Chromecast zapewnia dostęp do radia internetowego czy podcastów prosto ze smartfona.

Jest drogo, ale jeżeli nie chce się komuś bawić z kompletowanie sprzętu Hi-Fi, użeraniem się z okablowaniem i rozmieszczaniem urządzeń, to ma alternatywę. Dzięki Dolby Atmos wrażenia osiągają wysoki poziom, bardzo zbliżając się do kinowych, również w większych pomieszczeniach.

Zalety +

 • Fenomenalna jakość dźwięku
 • Dolby Atmos w połączeniu z technologiami Sony wgniata w fotel
 • Bardzo szerokie zastosowanie odnośnie źródeł dźwięku czy rodzajów słuchanych treści
 • Świetny subwoofer w zestawie
 • Wysoka jakość wykonania
 • Dość uniwersalny, ale elegancki design bez odpustowych dodatków
 • Wszystkie najważniejsze złącza

Wady

 • Przestrzenność wypada bardzo dobrze, ale w tej cenie chciałoby się jednak dodatkowych głośników surround, które jeszcze bardziej mogłyby wzmocnić efekt

 Sharp HT-SBW800 – Opinia, recenzja

soundbar Sharp HT-SBW800

Sharp pokazał, że porządny soundbar Dolby Atmos nie musi kosztować fortuny. Owszem, nie jest to wciąż drobna kwota, lecz listwy z głośnikami sufitowymi zawsze kosztują swoje. Najważniejsze, że Sharp HT-SBW800, bo o nim mowa, świetnie wypada w tej kategorii, o czym zaraz się przekonasz.

Za efekty przestrzenne odpowiada układ 5.1.2. Taka konfiguracja wypełni Twój salon lub pokój, zapewniając całkiem nowe doznania słuchowe. Szczególnie że scena dźwiękowa jest szeroka, a bas odpowiednio mocny i dynamiczny. Razem z efektami 3D tworzy to idealną mieszankę pod oglądanie filmów akcji czy wydarzeń sportowych.

Sprzęt jest przy tym bardzo muzykalny. Wokale (a tym bardziej dialogi) brzmią czysto. Praca poszczególnych głośników listwy to świetna separacja. Uchwycisz dzięki niej wiele detali, które wzbogacają scenę dźwiękową. Podczas słuchania muzyki nie zawodzi także subwoofer. Działa szybko, precyzyjnie i dynamicznie, co świetnie słychać w przypadku perkusji.

Soundbar dobrze się zgrywa z wieloma formatami oraz nośnikami, choć szkoda, że zabrakło DTS: X. Jeżeli często odpalasz swój odtwarzacz Blu-ray, to przypisz temu mały minus. Ogólnie biorąc, funkcjonalność daje radę. Jest wsparcie dla 4K, HDR czy Bluetooth 4.2. Mimo wielu dostępnych opcji nie będziesz się męczył z konfiguracją czy obsługą. Oba te procesy są intuicyjne.

Sharp HT-SBW800 prezentuje się fenomenalnie. Elegancji dodaje mu metalowy grill, jak i pięknie wykonane głośniki boczne. Głośnik niskotonowy znakomicie się z tym zgrywa. Jak przystało na dobry soundbar Dolby Atmos, belka jest długa (120 cm). Urządzenie pasuje do większych odbiorników.

Mimo atrakcyjnej ceny obietnice odnośnie dźwięku przestrzennego zostały w pełni spełnione. Za tym sprzętem przemawia uniwersalność i wysoka jakość wykonania. Osobiście widziałbym jeszcze w zestawie dodatkowe głośniki tylne surround, ale wiadomo, że cena byłaby wtedy wyższa. I tak jest świetnie, Sharp HT-SBW800 bardzo miło mnie zaskoczył. Coś dla osób pragnących korzystać z uroków Dolby Atmos, ale nie za miliony monet.

Zalety +

 • Świetna jakość dźwięku
 • Dolby Atmos daje zadowalające efekty
 • Bardzo szerokie zastosowanie odnośnie źródeł dźwięku czy rodzajów słuchanych treści
 • Solidny subwoofer w zestawie
 • Wysoka jakość wykonania
 • Elegancki design
 • Wszystkie najważniejsze złącza
 • Cena, która wcale nie zwala z nóg jak na dobry soundbar Dolby Atmos

Wady

 • Szkoda, że nie ma tylnych głośników surround, ale w tej cenie i tak nie wypada tego wypominać

LG SK10Y – Opinia, recenzja

soundbar LG SK10Y

Tani soundbar Dolby Atmos? Czy to możliwe? No cóż, taki tani to on i tak nie jest, choć na tle konkurencji jego cena nie wypada tragicznie. Mowa o listwie LG SK10Y. Ale czy w tej cenie taki sprzęt ma sens? Okazuje się, że tak. Gdyby było inaczej, nie ośmieliłbym się umieścić go w moim materiale.

LG nie kombinowało, nie tworzyło skomplikowanych sztuczek, tylko umieściło dwa głośniki na ściankach bocznych i dwa na górze, przez co pole dźwiękowe mocno nawiązuje do prawdziwej przestrzenności, zapewniając masę rozrywki.

To wcale nie jest takie oczywiste rozwiązanie. Znam wyraźnie droższe soundbary Dolby Atmos, które korzystają z innych pomysłów inżynierów, ale w efekcie nie zaskakują przestrzennością. Tu jest w tym bardzo przyzwoicie.

Zabrakło tylnych głośników na wyposażeniu, ale producent twierdzi, że można takowe dokupić (np. SPK8-S) i skonfigurować z resztą zestawu. Co ciekawe, wyregulujesz poziom głośników, żeby dopasować odbijanie dźwięku od sufitu do specyfiki pomieszczenia. Chwila kombinacji i każdy uzyska zadowalający efekt.

LG, mimo że bardziej słynie z mocno komercyjnych soundbarów, zdołało zastosować technologie poprawiające dźwięk w muzyce. Oglądanie i słuchanie koncertów należy do przyjemności, a nie traumatycznych przeżyć audio.

Dodam, że soundbar zapewnia wysokie częstotliwości próbkowania i dużą głębię bitową. Producent ośmielił się nawet stwierdzić, że spełni wymagania audiofilów! Zupełnie się z tym nie zgodzę, choć sporo zależy od owych wymagań. Mniej wybrednym melomanom rzeczywiście może wystarczyć.

Sama listwa wygląda dość standardowo, a jej szerokość idealnie pasuje do 65-calowych telewizorów. Z innymi przekątnymi też nie będzie zresztą źle. Bez problemu stworzysz spójny i estetyczny zestaw audio/wideo. W połączeniu z większością telewizorów czołowych firm możliwa będzie też obsługa jednym pilotem – tym od Smart TV.

Podsumowując, raczej budżetowy soundbar z Dolby Atmos. Mimo niższej ceny wciąż daje radę, zapewniając świetne doznania audio. Dla osób z ograniczonym budżetem jak znalazł.

Zalety +

 • Bardzo dobra jakość dźwięku
 • Dolby Atmos daje zadowalające efekty
 • Bardzo szerokie zastosowanie odnośnie źródeł dźwięku czy rodzajów słuchanych treści
 • Solidny subwoofer w zestawie
 • Wysoka jakość wykonania
 • Elegancki design
 • Wszystkie najważniejsze złącza

Wady

 • Dolby Atmos nie da tu takich efektów jak w kilkukrotnie droższych modelach, a dokupienie dodatkowych głośników surround będzie kosztować

Teraz już doskonale wiesz, jaki soundbar Dolby Atmos spełni Twoje wymagania. Lista nie jest jakoś szczególnie długa, ale moim zdaniem wystarczająca. Prawda jest taka, że nie ma na naszym rynku całej sterty soundbarów z tym udogodnieniem. Z czasem się to pewnie zmieni, a wtedy zaktualizuję ranking o nowe propozycje zakupowe.

Polecane soundbary do 2000 zł

Jeżeli rozważasz to, jaki soundbar do 2000 zł jest najlepszy, to zapewne Twoje wymagania są dość wysokie. Oczekujesz świetnie grającej belki audio z jak najefektywniejszymi rozwiązaniami co do przestrzenności. Interesują Cię też wyłącznie eleganckie urządzenia audio.

Mimo że soundbarów między 1500 a 2000 zł nie jest jakoś wiele, zdołałem wyselekcjonować udane konstrukcje. Nie ma co zwlekać, zapraszam do moich opinii na temat soundbarów z tej półki cenowej.

Sony HT-G700 – Opinia, recenzja

soundbar Sony HT-G700

Sony praktycznie każdego roku wprowadza do swojej oferty nowe soundbary. Czasem wychodzą lepiej, czasem gorzej, ale model Sony HT-G700 jak najbardziej zasługuje na liczne pochwały. To fantastyczny sprzęt audio dla kinomanów i nie tylko. Zaraz wyjaśnię Ci, dlaczego tak jest.

Sony HT-G700 oferuje wybitny kanał centralny. Zaskakuje on wydajnością. Efekt? Dialogi i wokale są czyściutkie. Duży wyczyn, gdyż ogólny profil dźwiękowy jest dynamiczny; można by rzec, że dudniący (mocny bas). A mimo tego producentowi udało się wycisnąć maksimum z tego, jak soundbar przetwarza kwestie mówione oraz śpiewane.

Jest to więc znakomity sprzęt do oglądania programów informacyjnych, ale i filmów z licznymi dialogami. W muzyce też sprawdza się epicko jak na belkę audio. Co więcej, Sony dodatkowo daje tryb głosowy, który optymalizuje słyszalność mowy. Zrozumiesz każde słowo, nawet gdy akcent aktora jest specyficzny, a w tle sporo się dzieje. Bogactwo tonów wzmacnia także inny tryb, a mianowicie ten do słuchania muzyki.

Producent chwali się w opisie technologią Dolby Atmos, ale dla jasności – to NIE JEST rasowy soundbar Dolby Atmos. Owszem, obsługuje dźwięk w tej technologii, dekoduje go, ale na końcu i tak miksuje do stereo. Systemem jest w końcu 3.1, a więc bez dodatkowych głośników górnych. To jedynie prosta symulacja, a nie prawdziwe Dolby Atmos, dobrze więc o tym pamiętać.

W ogóle przestrzenność nie jest akurat najmocniejszą stroną HT-G700. Daje dość przyzwoity efekt, ale bliżej mu w tym do niższej niż wyższej półki cenowej. Nie wspominając o brakach w porównaniu do rozbudowanego kina domowego. Niby dźwięk ma Cię otaczać, ale wszelkie szczegóły brzmią jak typowe stereo, a nie jakieś wyszukane, panoramiczne 3D.

Na końcu o designie. Sony HT-G700 to elegancki, pięknie prezentujący się soundbar. Na froncie ma dużą kratkę, użyte tworzywa są wysokiej jakości. Również subwoofer z czarnymi, błyszczącymi wstawkami i metalową maskownicą wygląda jak sprzęt premium.

Podsumowując, Sony HT-G700 to niezwykle udana konstrukcja. Świetna listwa audio do filmów i muzyki. W tej cenie scena dźwiękowa, dynamika, bas, a przede wszystkim kanał centralny wypadają bardzo dobrze. Do tego sprzęt obsługuje masę formatów i technologii, choć miksuje je ostatecznie do stereo. Przestrzenność szału z kolei nie robi, ale i do 2000 zł zazwyczaj tak jest z soundbarami.

Zalety +

 • Świetna jakość dźwięku stereo, a do tego wybitnie pracujący kanał centralny – gwarancja czyściutkich kwestii mówionych i śpiewanych (wsparta też dedykowanymi trybami)
 • Solidny subwoofer o sporych możliwościach
 • Bardzo szerokie zastosowanie – nie tylko filmy akcji czy seriale, ale też koncerty, wydarzenia sportowe, programy informacyjne itp.
 • Wysoka jakość wykonania
 • Szeroka funkcjonalność
 • Elegancki design
 • Wszystkie najważniejsze złącza

Wady

 • Brak większych minusów, choć szkoda, że przestrzenność dźwięku nie poszła bardziej do przodu

Yamaha MusicCast Bar 40 – Opinia, recenzja

soundbar Yamaha MusicCast Bar 40

Yamaha MusicCast Bar 40 to sama listwa dźwiękowa bez subwoofera… ale za to jaka! Żal było nie umieścić jej tutaj, więc wskoczyła wraz z jedną z aktualizacji. Mowa o dobrze grającej belce z wieloma przydatnymi funkcjami. Jej wszystkie najważniejsze cechy poznasz w dalszej części opinii.

Zakup listwy Yamaha MusicCast Bar 40 to znakomita okazja, aby zacząć kompletować urządzenia z rodziny MusicCast. Bo znajdziesz w niej zarówno dobry subwoofer, jak i bezprzewodowe głośniki tylne (kompatybilne z belką dzięki funkcji MusicCast Surround). A taki zestaw sprawi, że poczujesz się jak w kinie.

Ale skupmy się na listwie. Tworzona przez nią scena dźwiękowa jest bogata w detale. Od razu widać (a raczej słuchać), że to sprzęt przystosowany do obsługi formatów wysokiej jakości, np. FLAC/WAV/AIFF 192 kHz/24 bity, a także Apple Lossless 96 kHz/24 bity.

Soundbar znakomicie radzi sobie z filmami czy wydarzeniami sportowymi, ale nie zawodzi także podczas słuchania muzyki. Wyciąga muzykalność, ogarnia separację stereo, dzięki czemu nawet koncerty brzmią efektownie i naturalnie, usłyszysz każdy instrument muzyczny.

Nie jest to sprzęt zachwycający centralnym głośnikiem. On go w zasadzie nie ma, ale to w niczym nie przeszkadza. Clear Voice dba o optymalizacją narracji i dialogów. Nie ma tu mowy, żeby kwestie mówione ulegały zniekształceniom. Wokale podczas słuchania muzyki również nie zawodzą.

W tym wszystkim brakuje oczywiście niskich tonów, bo nie ma subwoofera, nawet zintegrowanego, ale tak jak wcześniej wspominałem: zakup tego produktu może być początkiem przygody z linią MusicCast.

Co z przestrzennością? Ujdzie, choć głównie w małym pomieszczeniu i przy niskich wymaganiach. Producent wspomina o przestrzennym dźwięku 3D dzięki obsłudze DTS Virtual: X. W praktyce brakuje tu głębi, tego poczucia, że dźwięk otacza Twoje stanowisko odsłuchu. Sytuację poprawia nieco opcja „3D Surround”, ale optymalnym rozwiązaniem jest po prostu dokupienie z czasem tylnych głośników.

Polecana listwa audio Yamaha MusicCast Bar 40 odznacza się funkcjonalnością. Od razu zapewnia dostęp do serwisów muzycznych: Tidal, Spotify, Deezer, Qobuz, jak i darmowej wersji Spotify.

Idąc z duchem czasu, dostajesz możliwość sterowania… głosem! Soundbar wykazuje kompatybilność z Asystentem Google. A rozsyłanie muzyki między urządzeniami odbywa się za pomocą modułów łączności bezprzewodowej: Wi-Fi, AirPlay 2, Bluetooth. Jest tego pełno i będziesz miał się czym bawić.

Soundbar jest doskonale przystosowany do współpracy z nowoczesnymi telewizorami Ultra HD. Obsługuje kanał zwrotny audio (ARC), CEC i synchronizację ruchu ust. Sprzyja więc sterowaniu za pomocą pilota od telewizora. Nie brakuje mu też najważniejszych złączy i kluczowych dekoderów dźwięku.

Owszem, to sama belka, więc pozbawiona niskich tonów na lepszym poziomie, ale w kwestii dźwięku stereo sporo potrafi. Po jej zakupie od razu przejdziesz na wyższy poziom, jeżeli chodzi o doznania audio, a z czasem dokupisz subwoofer, gwarantując sobie mocny bas. Dobry plan, prawda?

Zalety +

 • Świetna jakość dźwięku stereo
 • Wysoka jakość wykonania
 • Bardzo szeroka funkcjonalność
 • Elegancki design
 • Wszystkie najważniejsze złącza

Wady

 • W zestawie nie ma subwoofera, co niektórych może odstraszyć, ale zawsze z czasem można go dokupić, zwiększając możliwości zestawu

Edifier S70DB – Opinia, recenzja

soundbar Edifier S70DB

Nietuzinkowy soundbar! To pierwsze, co przyszło mi na myśl po zapoznaniu się z listwą Edifier S70DB. Rzadko spotykamy przecież soundbary z drewnianym wykończeniem. I nie jest to wyłącznie designerski popis. Drewno to świetny materiał na głośniki czy kolumny, który wzbogaca dźwięk. Producent pomyślał więc, że warto zastosować to również w prostej belce audio.

Sęk w tym, że to wcale nie jest taka prosta belka. Na samym środku ma okrągły wyświetlacz, który wyświetla informacje o użytym do podłączenia złączu, np. „optical”. Pod nim mamy znów pokrętło do głośności, bardzo elegancko wykończone.

Nawet pilot się wyróżnia! Jest bardzo mały i… okrągły. Mimo niewielkiej średnicy zawiera wszystkie najczęściej używane opcje. Czy jednak nie będzie przez to łatwiej go zgubić? Lepiej zostawiać go jednak na widoku.

Przechodząc do dźwięku, to sprzęt stworzony pod oglądanie telewizji. Idealne balansuje wyrazistość dialogów z energią drzemiącą w scenach akcji. Brzmienie jest tutaj niezwykle uniwersalne. Jeżeli ktoś wcześniej korzystał wyłącznie z wbudowanych głośników TV, nie mając do czynienia z lepszym sprzętem audio, to powinien być zachwycony.

Bas również daje radę. Powiedziałbym, że momentami czasem za bardzo, ale to kwestia gustu. Tony niskie są bowiem wyjątkowo silne i dynamiczne. To zasługa ośmiocalowego subwoofera (210 mm), który dysponuje solidną dawką mocy.

Znalazło się kilka trybów pracy, choć w mojej ocenie nie zmieniają zbyt dużo. Tryb do muzyki wzmacnia doznania audio, wydobywając z każdego utworu jeszcze więcej energii. Tryb filmowy stara się jeszcze bardziej uprzyjemnić filmowe seanse. Opcja do wiadomości, jak się pewnie domyślasz, poprawia słyszalność dialogów. Standardowy zestaw, ale niektórzy z niego codziennie korzystają i są zadowoleni.

Cena nie jest zbyt niska, ale Edifier S70DB daje radę! Generuje przyzwoity dźwięk stereo, głównie skierowany pod oglądanie telewizji, ale z samego słuchania muzyki też wiele osób jest zadowolonych.

Niby firma z Chin, a najbardziej zaskakuje jakość wykonania. Głośniki ukryte za listwą wykonano z dużą starannością, a drewno na obudowie mocno zaskakuje – i przede wszystkim dobrze pełni swoją rolę. Ciekawe urozmaicenie rankingu soundbarów, prawda?

Zalety +

 • Bardzo dobra jakość dźwięku
 • Przyzwoita przestrzenność
 • Solidny subwoofer o sporych możliwościach
 • Wysoka jakość wykonania
 • Oryginalny design z drewnianym wykończeniem i okrągłym wyświetlaczem na froncie
 • Wszystkie najważniejsze złącza

Wady

 • Brak większych minusów w tej cenie

Najlepsze soundbary do 2000 zł pokazały pazur! Mimo że ten segment cenowy jest dość wąski, stworzyłem zróżnicowane zestawienie. Pewne jest to, że ten sprzęt stanowi już całkiem wysoką ligę.

Sam jestem ciekaw, jak ten rynek się zmieni, bo ceny spadają, a jednocześnie pojawiają się kolejne godne polecenia listwy audio. Oczywiście na takie zmiany zawsze jestem gotowy, bo ranking regularnie aktualizuję. Dzięki temu Ty też będziesz na czasie.

Polecane soundbary do 1500 zł

Soundbary za 1000-1500 zł również gwarantują często świetny dźwięk stereo czy rozszerzoną funkcjonalność. Wyglądają stylowo i ozdobią każdy salon. Nadal nieźle sprawdzą się w parze z nowoczesnymi telewizorami. Trzeba jedynie wybrać odpowiedni produkt.

Sprawdźmy więc wspólnie, które z nich najlepiej dokupić do TV, aby raz na zawsze pożegnać się z marnym dźwiękiem wypluwanym przez wbudowane „pierdziawki” naszego okna na świat cyfrowych treści.

Yamaha YAS-207 / ATS-2070 – Opinia, recenzja

soundbar yamaha yas-207

Tak, YAS-207 i ATS-2070 to dokładnie ten sam model. Drugie oznaczenie powstało dla amerykańskiej sieci sklepów Costco. W Polsce obie wersje są dostępne. Sam model to prawdziwa legenda wśród soundbarów, które sporo już potrafią, ale jeszcze nie kosztują fortuny. Nie od byle kogo zresztą, bo od prawdziwego giganta z rynku sprzętu audio – japońskiej Yamahy. Nie wiem, w którym miejscu byłyby teraz soundbary i inne urządzenia odtwarzające dźwięk, gdyby nie wspomniana firma. Przejdźmy jednak do samej listwy, a nie słodźmy już producentowi, bo wciąż masz przed sobą pytanie, jaki soundbar wybrać.

Yamaha YAS-207 przeszła już pozytywnie wiele testów soundbarów i nie ma się temu co dziwić. W listwie umieszczono sześć głośników w pozycji horyzontalnej. Generują uniwersalny dźwięk dobrej jakości. Zgniata on sporo modeli w podobnej cenie (a często nawet i ciut wyższej), potrafiących wydobywać z siebie jedynie plastikowy dźwięk pozbawiony wszelkiej dynamiki.

Uniwersalność? Znakomita. Filmy akcji z pościgami i wybuchami to prawdziwy żywioł dla tego zestawu. Koncerty muzyczne też dadzą radę, podobnie jak oglądanie wydarzeń sportowych. Są oczywiście do dyspozycji tryby dźwięku i funkcje poprawiające dialogi. Odtwarzanie samej muzyki? Wystarczająco dobre jak na soundbar.

System DTS Virtual:X stara się natomiast dawać namiastkę rasowego dźwięku przestrzennego, i to z całkiem niezłym skutkiem. Konstrukcja i podzespoły tej listwy wyciągają maksa ze wspomnianej technologii.

Nawet w stosunkowo dużym pomieszczeniu dźwięk sprawnie się po nim rozchodzi i odbija od ścian (o ile nie ma zbyt wielu prześwitów), sprawiając, że wrażenia z oglądania wszelkich treści są dużo lepsze niż w przypadku słabych głośników telewizora.

Odpowiednią dynamiką wyróżnia się też 100-watowy subwoofer. Bas jest szybki, głęboki i pozbawiony nienaturalnie brzmiących udziwnień.

Design całego zestawu elegancki i z pewnością nie przesadzony. Nie odbiega od większości soundbarów. Ważne, że wszystko wykonano z dobrych jakościowo materiałów. Dodając do tego najważniejsze złącza (HDMI obsługuje najnowsze telewizory czy odtwarzacze 4K), łączność bezprzewodową czy dedykowaną aplikację, w tej cenie to prawdziwy hit.

Wielu moich znajomych kupiło już ten model i są bardzo zadowoleni. Trudno się temu dziwić, gdyż jest to zdecydowanie jeden z najlepszych soundbarów do 1500 zł. Gorąco Ci go polecam.

Zalety +

 • Znakomita jakość dźwięku
 • Całkiem fajna przestrzenność dźwięku dzięki systemowi DTS Virtual:X, który w tym przypadku pokazuje pazur
 • Bardzo szerokie zastosowanie – nie tylko filmy akcji, ale też koncerty, wydarzenia sportowe itp.
 • Świetny subwoofer w zestawie
 • Wysoka jakość wykonania
 • Elegancki design
 • Wszystkie najważniejsze złącza
 • Korzystny stosunek ceny do jakości

Wady

 • W tej cenie zdecydowanie brak większych minusów

Samsung HW-Q60R – Opinia, recenzja

soundbar Samsung HW-Q60R

Mój materiał wraz z aktualizacjami często zyskiwał kolejne Samsungi. Bo prawda jest taka, że ten producent mocno walczy na rynku belek audio. I czasem ma w tym pomoc! O co chodzi? Nad modelem Samsung HW-Q60R, który teraz weźmiemy pod lupę, pracował nie tylko koreański gigant, ale także Harman Kardon. Efekt tej współpracy jest bardzo dobry.

Jeżeli rynek telewizorów QLED nie jest Ci obcy, to zapewne zauważyłeś pewne powiązanie. Q60R to nie tylko oznaczenie opiniowanego teraz soundbara, ale także nazwa serii QLED-ów wypuszczonej na 2019 rok. Oczywiście nie oznacza to, że Samsung HW-Q60R nadaje się wyłącznie do tych telewizorów. Będzie dobrze współpracował z każdym Smart TV.

Samsung i Harman Kardon zwrócili tu szczególną uwagę na przestrzenność, ale mnie bardziej interesował sam dźwięk stereo. I w tej cenie jest odpowiednio czysty, dynamiczny i uniwersalny. Zdeklasuje wbudowane głośniki TV i zapewni Ci dużo lepsze doznania podczas oglądania filmu, serialu czy meczu.

Efekty specjalnie nie brzmią za bardzo sztucznie, nie dochodzi do dudnienia czy innych defektów związanych z audio. Mało tego, Samsung HW-Q60R wyjątkowo dba o kwestie mówione. Swoje robi tu centralny kanał dźwiękowy, ale nie tylko. Funkcja adaptacji dźwięku na bieżąco analizuje i poprawia brzmienie, wpływając też na dialogi, które zawsze brzmią wyraźnie.

Przechodząc do przestrzenności, nie zabrakło pewnych sztuczek. Technologia Samsung Acoustic Beam korzysta ze specjalnie rozmieszczonych, dodatkowych otworów. W jakim celu? Aby kierować dźwięk ku górze. Nie jest to może Dolby Atmos, ale wzmacnia dźwięk panoramiczny. No i jest perfekcyjnie zsynchronizowane z tym, co dzieje się na ekranie. Nie ma żadnych opóźnień przy przetwarzaniu i rozsyłaniu po salonie dźwięku.

Nie zawodzi subwoofer, aczkolwiek ogólnie biorąc, nie jest jakiś rewelacyjny. Adekwatny do segmentu cenowego, a bas zawsze możesz podkręcić. W mojej ocenie ustawiony na maksa po pewnym czasie trochę męczy, ale każdy znajdzie dla siebie złoty środek.

Oczywiście siłą Samsunga jest funkcjonalność i kompatybilność. Q60R obsługuje źródła HDR10+. Z telewizorem od Samsunga potrafi się połączyć zupełnie bez kabli. Oferuje Wi-Fi oraz Bluetooth. Cały proces parowania urządzeń jest łatwy i szybki. Sterowanie jednym pilotem (tym od TV) też jest wtedy możliwe. Do tego wszystkiego dochodzi współpraca z urządzeniami mobilnymi, aby wygodnie przesyłać muzykę z telefonu do listwy (aplikacja Samsung Audio Remote).

Samsung HW-Q60R to mainstreamowa, ale jednak bardzo porządna propozycja na nowy soundbar do 1500 zł. Dźwięk nie zawodzi, a funkcjonalność zachwyca, szczególnie gdy masz w swoim salonie QLED-a.

Zalety +

 • Bardzo dobra jakość dźwięku
 • Zadowalające możliwości dźwięku przestrzennego z ciekawymi technologiami
 • Solidny subwoofer w zestawie
 • Wysoka jakość wykonania
 • Elegancki design
 • Wszystkie najważniejsze złącza
 • Dobry stosunek ceny do jakości
 • Idealny wybór do tańszych telewizorów QLED

Wady

 • Brak większych minusów

Yamaha MusicCast YAS-306 – Opinia, recenzja

soundbar Yamaha MusicCast YAS-306

Każda porównywarka soundbarów zawiera również same listwy bez subwoofera w zestawie. Ale jeżeli taka samotna listwa na papierze obsługuje 7.1-kanałowy dźwięk, to robi się ciekawie, prawda? O co chodzi? Czy Yamaha MusicCast YAS-306 to jakiś fenomen? Wyjaśnię Ci to w mojej subiektywnej opinii o tym sprzęcie!

Tak, dokładnie – Yamaha MusicCast YAS-306 (mimo że nie ma nawet osobnego subwoofera w zestawie) jest nazywana 7.1-kanałowym soundbarem. To zasługa układu AirSurroundX. Ale pamiętaj o jednym: to wciąż imitacja przestrzenności, jedynie możliwość dekodowania ścieżek dźwiękowych 7.1. Tak naprawdę nie ma się czym podniecać.

Ale ten model i tak w mojej ocenie zasłużył na obecność w rankingu. MusicCast, Bluetooth, AirPlay, Wi-Fi, DLNA – YAS-306 może być dla Ciebie dopiero początkiem kompletowania potężnego systemu wielopomieszczeniowego! Współpraca z innymi urządzeniami jest bardzo szeroka.

A jak z dźwiękiem? YAS-306 deklasuje właściwie każdy telewizor. Krok w stronę kinowych emocji. Efekty specjalne brzmią spektakularnie; o dziwo, wbudowany subwoofer robi sporo dobrego. I dzięki niemu nie ma tu mowy o drażniącym basie. Z drugiej strony są pewne funkcje i tryby, aby jeszcze bardziej uwydatnić niskie tony. Dobry potencjał jak na samą listwę!

Jeżeli chodzi o średnie tony, powinno być lepiej. Pewne detale umykają, co zauważy większość melomanów. Dialogi podbija (a w zasadzie oczyszcza) funkcja Clear Voice. Głos aktorów czy telewizyjnych prezenterów rzeczywiście brzmi z nią lepiej. Przestrzenność nie powala, jest typową imitacją, choć w symetrycznym pomieszczeniu da radę przekonać wielu użytkowników.

Ogólnie biorąc, do filmów jak najbardziej. Do muzyki nieco gorzej, choć to kwestia gustu, ponieważ Yamaha zachowała równowagę między poszczególnymi tonami. Sęk w tym, że na niektórych pasmach brakuje szczegółów – i to tyle.

Z internetowych zdjęć tego modelu wiele osób wnioskuje, że soundbar jest mały. Wręcz przeciwnie! Listwa ma 95 cm. Idealnie pasuje do większych i bardziej prestiżowych telewizorów. Sprzęt wygląda do tego minimalistycznie.

Jeżeli nie masz miejsca na osobny subwoofer lub chcesz spróbować z listwą bardziej all-in-one, to YAS-306 z powodzeniem może być odpowiedzią na Twoje potrzeby.

Zalety +

 • Dobra jakość dźwięku
 • Przyzwoita przestrzenność
 • Minimalistyczny design
 • Wysoka jakość wykonania
 • Dobry stosunek ceny do jakości

Wady

 • Mimo braku osobnego subwoofera bas nie jest zły, choć jeżeli wyjątkowo Ci na nim zależy, to wybierz zestaw, który oferuje samodzielny głośnik niskotonowy (lub też dokup go w przyszłości do tej listwy)

Polk Audio MagniFi Mini 2.1 – Opinia, recenzja

soundbar polk audio magniFi mini 2.1

Kupując soundbar do 1500 zł, warto postawić na pewniaka. Problem w tym, że większość osób szukających tego sprzętu za pewniaka uznaje Samsunga, JBL czy LG. Dla mnie jest nim po raz kolejny Polk Audio, czyli amerykańska firma z wielkimi tradycjami, która powstała już w 1972 roku, a stworzyli ją prawdziwi pasjonaci.

Co z głównym aktorem tego akapitu? Jest nim Polk Audio Magnifi Mini 2.1. Człon „Mini” nie jest przypadkowy, bo mamy do czynienia z ultra kompaktową konstrukcją. Szczerze mówiąc, bardziej przypomina mi zwykły radiobudzik czy głośnik przenośny na Bluetooth. Mały więc jest, ale czy wariat?

Jak najbardziej! Ta niepozorna konstrukcja skrywa w sobie dość szerokie możliwości i sześć głośników. W zestawie jest też, już taki nie najmniejszy, subwoofer. Do TV podłączysz ten sprzęt za pomocą HDMI (ARC) lub chociażby złączem optycznym.

Łączność bezprzewodowa z smartfonem czy tabletem? Proszę bardzo, jest Wi-Fi i Bluetooth. Znalazło się także miejsce na wpięcie kabelka Ethernet. Radio internetowe, Spotify – możesz do woli strumieniować muzykę. Pod tym względem soundbar, bo tak wciąż trzeba go klasyfikować, nie odstaje znacząco od droższych modeli.

Ale co z dźwiękiem? Jak to w zasadzie gra? Głośniki średniotonowe umieszczono na samym środku (dwie sztuki), ale także po bokach (również dwie sztuki), aby tworzyć efekt surround (dźwięk dookolny).

Jest to dość powszechna sztuczka, żeby dźwięk odbijał się od ścian i sprawiał wrażenie przestrzenności. Całkiem sprawnie to działa jak na takie maleństwo, choć sporo zależy od Twojego salonu (musi być w miarę równy, aby uzyskać ten efekt). Całość uzupełniają dwa głośniki wysokotonowe, czyli tweetery. Subwoofer z Bass-Reflex działa bezprzewodowo w stosunku do jednostki centralnej.

Taka konfiguracja zapewnia brzmienie bardzo dobrej jakości i znakomicie sprawdzi się przy oglądaniu filmów czy graniu na konsoli… i nie tylko. Przecież taki soundbar spokojnie podłączysz do komputera. Zajmuje mało miejsca, jest całkiem zgrabny, no i przede wszystkim deklasuje sporo modeli dedykowanych PC, które wykonano w systemie 2.1. Soundbar jako głośnik komputerowy? To ma sens!

W tej cenie zdecydowanie nie ma się czego czepiać, bo dźwięk podczas scen akcji czy samych dialogów jest wyborny. Nawet i gęsia skórka podczas oglądania TV czasem się u Ciebie pojawi. Głównie za sprawą subwoofera, który nadspodziewanie dobrze dostarcza tłusty bas do uszu. Jest kompaktowo, ale jest też grubo! Znakomity sprzęt za przystępne pieniądze. No cóż, rozmiar nie zawsze ma znaczenie.

Zalety +

 • Dobra jakość dźwięku
 • Przyzwoita przestrzenność
 • Solidny subwoofer
 • Minimalistyczny design
 • Zaskakująco małe gabaryty
 • Wysoka jakość wykonania
 • Dobry stosunek ceny do jakości

Wady

 • Zasadniczo brak, ale znajdą się pewnie osoby, które poszukują bardziej okazałych konstrukcji, robiących lepsze wrażenie na znajomych pod względem swojego designu czy gabarytów (odradzam jednak takie podejście), a Polk Audio MagniFi Mini 2.1 wygląda… skromniutko

JBL Bar 2.1 (i wersja Deep Bass) – Opinia, recenzja

soundbar JBL Bar 2.1 Deep Bass

JBL Bar 2.1 Deep Bass i zwykły Bar 2.1 różnią się tylko 3 rzeczami. Pierwsza to design, choć oba zestawy wyglądają porządnie. Druga to regulacja basu. W nowszej wersji, czyli Deep Bass, są 3 poziomy do ustawienia (low, middle, high). Co ciekawe, podstawowa wersja daje płynną regulację. Być może uproszczone sterowanie basem jest w rzeczywistości bardziej zoptymalizowane (a na pewno przyjaźniejsze w obsłudze). Trzecią cechą jest obecność pilota. To już bardziej zdecydowany plus dla Deep Bass, który ma ten elementem w zestawie w porównaniu do Bar 2.1. A co oba urządzenia potrafią pod względem jakości audio? Moja opinia Ci to wyjaśni!

Sprzęt zapewnia wysoką moc jak na soundbar, która skutkuje donośnym, ale stosunkowo czystym dźwiękiem wspieranym przez kilka technologii.

Na pierwszy plan wychodzi jednak bas. Od razu widać, że to listwa dla osób, które lubią czuć kopa, oglądając film akcji. Subwoofer bezprzewodowy 6,5″ wytwarza głębokie niskie tony, które w tej cenie stanowią plus.

Nie jest to jednak zbyt dobry wybór pod częstsze słuchanie muzyki. Scena muzyczna wypada przeciętnie, choć pamiętaj, że nie mówimy o soundbarze premium. W każdym razie 4 głośniki typu racetrack + 2 x 1″ tweeter furory nie zrobią, gdy z soundbara zamierza korzystać zapalony meloman. Ale filmy akcji, jak i w ogóle oglądanie telewizji to już większy żywioł dla serii Bar 2.1.

Nie zawodzą możliwości komunikacji. Strumieniowanie muzyki, np. ze smartfona, jest proste i wygodne. W ogóle sterowanie i konfiguracja urządzenia nikomu nie przysporzą trudności.

Cieszy także jakość wykonania. Bar 2.1 to elegancka listwa dźwiękowa, w której wszystkie elementy zostały dobrze spasowane. W tym segmencie cenowym znajdą się jednak bardziej uniwersalne modele, jeżeli mówimy o brzmieniu.

Zalety +

 • Przyzwoita jakość dźwięku
 • Elegancki design
 • Wysoka jakość wykonania
 • Mocny subwoofer z głębokim basem

Wady

 • Przeciętny stosunek ceny do ogólnych możliwości dźwiękowych

Po tym zestawieniu wyraźnie widać, że odpowiedź na pytanie, jaki soundbar do 1500 zł wybrać, nie jest wcale taka prosta. Po rynku kręci się cała masa słabo opłacalnych modeli, ale na szczęście udało mi się wyciągnąć z tego segmentu cenowego kilka perełek.

1000-1500 zł to zdradliwa półka cenowa. Sporo osób twierdzi, że to od niej zaczynają się urządzenia, które rzeczywiście robią wielką różnicę w stosunku do wbudowanych głośników TV. Owszem, może tak być, ale jednocześnie natniemy się na przereklamowane buble. Z pomocą powyższego rankingu rozsądnie wydasz kasę, więc zawsze do niego zaglądaj przed zakupem listwy dźwiękowej, szczególnie że go aktualizuję.

Jeżeli jednak według Ciebie pominąłem coś istotnego w tym segmencie cenowym, to daj znać w sekcji komentarzy na samym dole. Opinie o soundbarach od internautów są dla mnie bardzo istotne. Pokazują czasem inną perspektywę przy wyborze sprzętu audio. Czas jednak przejść do kolejnych klasyfikacji polecanych soundbarów.

Polecane soundbary do 1000 zł

Tym razem serwuje Ci najlepsze soundbary do 1000 zł. Dokładny przedział to 500-1000 zł. W tej cenie cudów nie możesz oczekiwać, aczkolwiek znalazłem kilka całkiem przyzwoitych propozycji, które powinny wyraźnie pokonać głośniki Twoje telewizora LCD LED, choć i te tańsze OLEDY nie zawsze w tym aspekcie zachwycają.

Polk Audio Signa S2 – Opinia, recenzja

soundbar Polk Audio Signa S2

Niskoprofilowy soundbar Polk Audio Signa S2 z czterema przetwornikami – dwoma wysokotonowymi i dwoma średniotonowymi – bez wątpienia daje kopa! Sceny akcji robią wrażenie odwzorowaniem efektów specjalnych, a przy spokojniejszych scenach dialogi słychać wybornie. Ta konstrukcja względem poprzedniej generacji jeszcze bardziej poszła w przód z jakością dźwięku, ale też technologią bezprzewodowej komunikacji.

Są tu rozwiązania z nieco droższych urządzeń amerykańskiej firmy, czyli np. dekoder Dolby Digital (który dekoduje Dolby Digital 5.1), procesor DSP, kilka trybów pracy (muzyczny, filmowy i nocny), technologię Voice Adjust (wzmacnianie dialogów, które lepiej słyszysz), możliwość montażu na ścianie czy sprawnie działający (lepiej niż w poprzedniej generacji) moduł Bluetooth.

Wszystko to wpływa na wysoką funkcjonalność i bardzo przyzwoitą jakość dźwięku, szczególnie w tej cenie. Jest też aktywny subwoofer.

Signa S2 świetnie współpracuje z telewizorami 4K. Dosyć że pasuje do nich wizualnie, to ma kanał zwrotny audio HDMI (ARC). Perfekcyjnie czyta dźwięk z aplikacji smart TV, a do tego sterujesz głośnością soundbara za pomocą pilota od telewizora.

Aż boli mnie, gdy widzę popularność Samsungów czy produktów bardziej znanych marek, a następnie porównuje je z omawianą listwą dźwiękową. Wyraźnie przebija ona propozycje firm z lepszym marketingiem. Na szczęście w Internecie coraz to głośniej o Polk Audio, które zresztą w przeszłości zgarniało sporo nagród za swoje produkty.

Co do soundbara, to jest jak najbardziej wart swojej ceny. Co tu dużo mówić – tani i dobry, choć kilku rywali siedzi mu na ogonie, ale to dobrze, bo im większa rywalizacja o klienta, tym więcej dostajemy.

Zalety +

 • Dobra jakość dźwięku
 • Elegancki design
 • Wysoka jakość wykonania
 • Solidnie grający subwoofer

Wady

 • W tej cenie brak

Samsung HW-T550 – Opinia, recenzja

soundbar Samsung HW-T550

Samsung HW-T550 to kolejna generacja przystępnych cenowo soundbarów koreańskiego giganta. Jeszcze bardziej stawia na efektywny dźwięk. Celuje przede wszystkim w osoby lubiące oglądać filmy akcji, a także grać na konsoli. Jeżeli takie zastosowanie idealnie Ci odpowiada, a nie chcesz wydawać fortuny na nową listwę audio, to przeczytaj poniższą opinię.

Samsung HW-T550 to soundbar 2.1, który obsługuje DTS Virtual:X. Walczy zatem o jak najlepszą przestrzenność dźwięku. Producent cały czas rozwija inteligentne zarządzanie dźwiękiem. Sprzęt sam dostosowuje specyfikę brzmienia do konkretnych treści. Podbija klarowność dialogów podczas kwestii mówionych czy ryk kibiców po strzelonej bramce w meczu piłkarskim. A to tylko proste przykłady.

Oprócz tego znalazł się tryb do gier. To pewien trend, że wiele soundbarów ma coraz więcej udogodnień dla graczy. Tutaj polega to na oczyszczaniu dźwięku z zakłóceń i pozycjonowaniem wszelkich odgłosów – masz usłyszeć dokładny kierunek, z którego np. strzelał właśnie Twój wirtualny rywal.

Postęp dotknął 6,5-calowy subwoofer, który generuje mocny, wyrazisty bas. Docenisz go, oglądając zwariowane sceny z filmów akcji – lub grając w widowiskowe gry na konsoli.

Jeżeli masz także telewizor Samsunga, to najprawdopodobniej jego pilot posłuży Ci od obsługi soundbara. Dostaniesz dostęp do wszystkich funkcji i regulacji. To zawsze plus, bo – jak to bywa z pilotami – lubią się gubić podczas filmowych seansów, prawda?

Wracając jeszcze na koniec do przestrzenności, nic tak jej nie polepsza, jak głośniki surround. To w końcu osobne urządzenia, które ustawisz w celu pogłębienia efektów 3D. W zestawie ich co prawda nie ma, ale istnieje możliwość dokupienia i wzbogacenia nimi soundbara (Wireless Surround Kit – model SWA-8500S).

Zalety +

 • Dobra jakość dźwięku
 • Elegancki design
 • Wysoka jakość wykonania
 • Solidnie grający subwoofer
 • Bardzo szeroka funkcjonalność i możliwości współpracy z różnymi urządzeniami audio/wideo

Wady

 • W tej cenie brak większych minusów

Creative Sound BlasterX Katana Gaming – Opinia, recenzja

soundbar creative sb x katana

Pewne wzmianki o możliwości podłączenia soundbara do komputera już się pojawiały w moim materiale. Tutaj jednak wpada model, którego producent jasno twierdzi, że pełni on rolę… soundbara do gier. Wprowadzanie gamingu na ten rynek to iście szalony pomysł. Skoro jednak dobrze wyszło, to może w tym szaleństwie jest metoda?

Koło soundbara Creative Sound BlasterX Katana Gaming nie można przejść obojętnie. Nie ukrywam, że nieco sceptycznie byłem do niego nastawiony. Agresywna nazwa z gamingiem, podświetlenie. Takie marketingowe zabiegi kojarzą mi się z odpustem, ale ta konstrukcja broni się jednak jakością dźwięku.

Soundbary do 1000 zł nie obfitują przecież w multum urządzeń, które grają perfekcyjnie i czysto. Wszelkie tony też nie zawsze są zrównoważone. Niektóre częstotliwości tłumią pozostałe i za bardzo wybijają się na pierwszy plan. Tu jest jednak inaczej.

Propozycja od Creative gwarantuje układ DAC o 24-bitowej rozdzielczości i zaawansowany system głośników z pięcioma przetwornikami, które najprościej to ujmując… mają kopa. Żywiołem dla tego modelu są filmy akcji i gry, ale po to został wprowadzony na rynek.

Z dystansem podchodziłbym jednak do wszelkich efektów 3D, które pozornie mają pojawić się podczas grania. Wolałbym już dobrze wypozycjonowane słuchawki.

Ta nietuzinkowa listwa dźwiękowa została bardzo sprytnie zaprojektowana. Mieści się idealnie pod ekranem monitora, a do tego nie generuje jakichkolwiek wibracji, które mogłyby kogoś rozpraszać. Nie będzie Ci przeszkadzać podczas wirtualnej rozgrywki.

Samo podświetlenie obsługuje wiele milionów kolorów i jest programowalne. Bajer, ale jakże takie bajery działają na podświadomość, szczególnie graczy. Jedynie logo na subwooferze troszkę mi nie pasuje, ale to niuans.

Gamingowy sounbar – aż sam nie wierzę, co piszę, ale Katana daje radę i tnie na drobne kawałeczki sporo konkurencyjnych modeli z tego segmentu cenowego.

Nie brakuje jej funkcjonalności, kilku gamingowych bajerów, a przede wszystkim dynamicznego dźwięku, który dodatkowo zyskuje dzięki dobremu subwooferowi z zestawu. Stosunek ceny do jakości wydaje się znakomity, więc ostatecznie mocno polecam tę konstrukcję.

Zalety +

 • Dobra jakość dźwięku
 • Nietuzinkowa stylistyka
 • Konstrukcja, która sprzyja użytkowaniu w parze z PC
 • Programowalne podświetlenie, które jest pewną nowością na tym rynku
 • Wysoka jakość wykonania
 • Solidnie grający subwoofer

Wady

 • Nie można się w tej cenie do niczego przyczepić, nawet odpustowego designu z bajeranckim podświetleniem nie wypomnę, bo producent fajnie wszystko zrównoważył

Samsung HW-R550 – Opinia, recenzja

soundbar Samsung HW-R550

Samsung oferuje sporo soundbarów do 1000 zł, które przykuwają uwagę osób pragnących zastąpić czymś słabe głośniki telewizora. Do wielu konstrukcji koreańskiego giganta nie jestem jakoś mocniej przekonany, ale Samsung HW-R550 w tej cenie jest opłacalny. Dlaczego? Ponieważ gra bardzo przyzwoicie i dysponuje kilkoma ciekawymi technologiami oraz funkcjami, które omówię w dalszej części opinii.

Samsung HW-R550 to przede wszystkim sprzęt wszechstronny. Zadowoli graczy, ale też osoby oglądające często filmy akcji lub widowiska sportowe. Działa w oparciu o prosty system 2.1, ale oferuje Funkcję Rozszerzania dźwięku. Dzięki niej nieco efektywniej rozsyła dźwięk po salonie czy pokoju. Trudno nazwać to prawdziwą przestrzennością czy jej namiastką, ale w tej cenie potrafi czasem zrobić to różnicę na plus.

Producent tak mocno wierzy we wspomniane udogodnienie, jak i w Funkcję Precyzyjnie Skierowanego Dźwięku, że zapewnia o jego efektywności graczy. Mają oni dokładniej lokalizować wirtualnego przeciwnika, zupełnie jak by korzystali ze słuchawek. W praktyce wychodzi to tak sobie, bo to jedynie imitacja przestrzenności, aczkolwiek poszczególne dźwięki nie mieszają się ze sobą.

Samsung HW-R550 bardzo sprawnie współpracuje z innymi urządzeniami. Korzysta z Bluetooth, a jeżeli Twój telewizor obsługuje HDMI ARC, to wszystkim sterujesz za pomocą jednego pilota. BT w ogóle pozwoli na bezprzewodową współpracę między listwą a odbiornikiem (jeżeli również jest od Samsunga).

Streaming muzyki ze smartfona to też żaden problem, a aplikacja Samsung Audio Remote przekształca urządzenie mobilne w pilota, choć osobiście wolę do tego używać pilota od telewizora.

Ten polecany do 1000 zł soundbar korzysta z algorytmów analizujących źródło dźwięku, właściwie rodzaj oglądanej i słuchanej treści. W jakim celu? Aby dostosować do niej brzmienie. Znaczenie poszczególnych tonów jest przecież inne, gdy słuchasz cichego dialogu, meczu czy filmu akcji z wieloma efektami specjalnymi, prawda? Tutaj sprzęt za Ciebie zmienia specyfikę dźwięku, aby zawsze był jak najbardziej zoptymalizowany.

Podsumowując, Samsung HW-R550 to bardzo solidny soundbar o szerokiej funkcjonalności i przyzwoitym dźwięku stereo. Jego subwoofer także nie zawodzi. Oczywiście Samsung (jak to Samsung) bajeruje nas wieloma pięknymi dopiskami w opisie produktowym, ale część z wymienianych korzyści ma realny wpływ na ogólne wrażenia. W tej cenie jest zadowalająco.

Zalety +

 • Dobra jakość dźwięku
 • Elegancki design
 • Wysoka jakość wykonania
 • Solidnie grający subwoofer
 • Bardzo szeroka funkcjonalność i możliwości współpracy z różnymi urządzeniami audio/wideo

Wady

 • W tej cenie brak większych minusów

Yamaha YAS-107 – Opinia, recenzja

soundbar Yamaha YAS-107

Yamaha YAS-107 to elegancka belka audio, która od dłuższego czasu zyskuje pozytywne opinie od swoich użytkowników. A nie zapewnia w zestawie subwoofera, co dla niektórych będzie minusem. Moja recenzja tego sprzętu udowodni Ci jednak, że i tak warto się zainteresować tym soundbarem cenionej marki z Japonii.

Przed chwilą wspominałem o braku subwoofera, ale nie jest przecież tak, że Yamaha YAS-107 totalnie olewa niskie tony. Oznaczenie 2.1 ma pokrycie za sprawą zintegrowanego głośnika niskotonowego. Nie zapewni może tak głębokiego, mocnego basu, ale jest to pewne wyjście.

Największą siłą tego sprzętu jest oczywiście dźwięk. Nie potrzebuje zbyt wielu bajerów, aby grać czysto, dynamicznie i z odpowiednią równowagą tonalną. A to wszystko skutkuje uniwersalnością. Koncert, mecz, film, serial, muzyka różnego gatunku – temu przystępnemu cenowo soundbarowi nie straszne są żadne treści! I w razie potrzeby dostosujesz specyfikę dźwięku do swoich preferencji. Jest sporo możliwości regulacji.

Technologia Clear Voice poprawia wyrazistość dialogów, co będzie ważne dla kinomanów. Music Enhancer odtwarza brzmienia oryginalnej muzyki z cyfrowo skompresowanych formatów, czyli eliminuje straty powstające przez kodowanie. No i na dokładkę technologia Air Surround Xtreme. Pogłębia brzmienie, zwiększając całkowity zakres, a do tego uwydatnia detale dźwięku. W efekcie słyszysz realistyczny, naturalny dźwięk stereo. Nie ma mowy o dudnieniu czy innych niepożądanych cechach.

A przestrzenność dźwięku? Z jednej strony ta listwa ma swe naturalne ograniczenia, ale z drugiej zapewnia niezłą imitację wirtualnego brzmienia. Bo w swojej cenie korzysta z systemu DTS Virtual:X. Surround nawet daje radę, oczywiście na tle innych soundbarów, bo nie ma szans z rozstawionymi kolumnami.

Yamaha YAS-107 z chęcią dekoduje różne ścieżki: Dolby Digital, Dolby Pro Logic II, Dolby True HD, DTS, DTS-HD, DTS-HD Master Audio. Do tego równie chętnie współpracuje z różnymi urządzeniami. Nie tylko z samym telewizorem, a właściwie z każdym urządzeniem audio. Ogarnia HDMI ARC, więc przy odpowiednim TV sterujesz wszystkim za pomocą jednego pilota. A przesyłanie dźwięku, np. ze smartfona, odbywa się za pomocą modułu łączności bezprzewodowej Bluetooth 4.1.

Ta szeroka kompatybilność obejmuje osobne subwoowfery. Nic nie stoi więc na przeszkodzie, abyś teraz kupił ten soundbar, a w przyszłości osobny głośnik niskotonowy. Powiem Ci nawet, że byłby to bardzo dobry pomysł. W każdym razie nie skreślaj tej Yamahy za to, że nie ma w zestawie subwoofera, bo sam dźwięk stereo zachwyca wśród soundbarów do 1000 zł.

Zalety +

 • Bardzo dobra jakość dźwięku wsparta ciekawymi technologiami
 • Stylowy design
 • Wysoka jakość wykonania

Wady

 • W zestawie nie ma osobnego subwoofera, a jedynie głośnik niskotonowy zintegrowany w listwie; bardziej uznaję to za cechę neutralną, bo podłączysz do tej belki dowolny subwoofer, a sam dźwięk stereo rekompensuje tę konieczność

Polecane tanie soundbary do 500 zł

Długo zastanawiałem się nad tym zestawieniem. Nie chodziło tu wcale o selekcję produktów, ale o to… czy w ogóle tworzyć ranking soundbarów do 500 zł. Są to bowiem urządzenia o stosunkowo niskich możliwościach, które w porównaniu do wbudowanych głośników TV grają zwykle jedynie głośniej. Oczywiście subwoofer z zestawu zapewni lepszy bas. Wróć. Zapewni jakikolwiek bas, bo jakość tonów niskich w niektórych przypadkach potrafi tylko irytować.

W końcu zebrałem wszystkie myśli i postanowiłem jednak uwzględnić ten pułap cenowy. Dlaczego?

Być może są osoby, które z jakiegoś powodu nie mogą korzystać z głośników w swoim telewizorze. Może się zepsuły, może się psują i słabo działają, a może są nadzwyczaj beznadziejne. Głośniki multimedialne w tych cenach też jakoś nie zachwycają i nie będą tak estetyczne jak najtańsze soundbary. Produkty opisałem jednak w skróconej wersji, bo nie ma się co nad nimi rozwodzić.

Zobaczmy więc wspólnie, jakie najtańsze soundbary warto jeszcze kupić i co pokrótce oferują:

 • Philips HTL1520B – zadziwiająco tani jak na swoje możliwości. Do tego wygląda jak model kilka razy droższy. Głównie dlatego, że belka jest dość długa. I ma to swoje odbicie w jakości brzmienia. 2 przetworniki pełnozakresowe (52 mm / 2 cale) robią swoje, szczególnie przy filmach akcji. To nie jest sprzęt dla melomanów, ale przy oglądaniu telewizji pokonuje wbudowane głośniki nawet kosztownych telewizorów. Dźwięk nie brzmi tak sztucznie jak w przypadku wielu budżetowych soundbarów. Świetny stosunek ceny do jakości.
 • Creative Stage 2.1 – całkiem fajny, budżetowy soundbar dwukanałowy! Generuje niezły dźwięk i ma porządny subwoofer w zestawie, który zapewni Ci przyzwoite tony niskie, a w dodatku jest dość wąski. Łatwo go dopasujesz do mebli. Nie zabrakło HDMI ARC, AUX, Bluetooth czy wystarczającej mocy, aby zdecydowanie pokonać głośniki TV. Za tę kwotę dobry interes.
 • Sharp HT-SBW110 – maksymalnie uproszczony soundbar z subwooferem. Generuje przyzwoity jak na tę cenę dźwięk. Obsługuje oczywiście łączność przez Bluetooth, zresztą sterowanie nim jest banalne. Również pokona wbudowane głośniki wielu płaskich telewizorów.
 • Sony HT-SF150 – sama łata dźwiękową bez subwoofera. Design niesamowicie uproszczony, ale z pewnością nie jest szpetny. Generowany dźwięk przewyższy wbudowane głośniki wielu telewizorów. Nie zabrakło HDMI ze zwrotnym kanałem ARC. W tej cenie całkiem porządna propozycja zakupowa, więc dla osób z małym budżetem jest to pewne wyjście.

Porównanie najlepszych soundbarów z rankingu – Wnioski

Jeżeli chodzi o pewne wnioski wyciągnięte z analizy poszczególnych zestawień, to proszę bardzo:

 • Przestrzenność dźwięku jest taka trochę… mityczna. Jedynie w najwyższym pułapie cenowym są pewne rozwiązania, które dają całkiem fajne efekty. Wraz ze spadkiem cen przestrzenność zanika. Zostają wyłącznie puste hasła reklamowe. 5.1, 7.1 lub nawet wyżej – pamiętaj, że oznacza to jedynie możliwość dekodowania takich ścieżek audio, a nie realne zapewnienie wielokanałowej przestrzenności. Chyba że w zestawie są jakieś dodatkowe elementy (np. głośniki tylne).
 • Zastosowanie? Im drożej, tym soundbar lepiej sobie radzi z wielogatunkową muzyką. Słuchanie i oglądanie koncertów będzie przyjemniejsze. Podstawą zawsze są jednak filmy. Efekty muszą wpływać na odbiór treści. Straszaki horrorów będą Cię bardziej przerażać; płacz z melodramatów wywoła u Ciebie głęboki smutek i wzruszenie; komediowe gagi będą wyraźniejsze, a nie plastikowe; ryk kibiców po strzelonej bramce zrobi lepsze wrażenie. Przecież po to inwestuje się w soundbar, prawda? Problem w tym, że większość kupowanych przez ludzi modeli nie zrobi efektu wow. Trzeba swoje wydać, mając większe nadzieje wobec tego sprzętu albo… zasugerować się moim rankingiem, gdy budżet jest mniejszy.
 • Design czy jakość wykonania jest za to dobra od góry do dołu list wyróżnionych produktów. Czy można jednak coś w tym aspekcie spieprzyć? Są to dość proste z zewnątrz konstrukcje. W każdym razie, pasują do zdecydowanej większości telewizorów i potrafią skutecznie ozdobić salon.
 • Standardem jest Wi-Fi, Bluetooth oraz inne moduły łączności bezprzewodowej. Nie najgorzej jest też ze złączami, choć kompatybilność z 4K UHD to już pewien problem. Wymysł w postaci HDCP 2.2 (walka z piractwem) sporo soundbarów wyklucza w przypadku korzystania ze złącza HDMI. Zawsze pozostają jednak inne wejścia.
 • Subwoofery, o ile są w zestawie, potrafią dać fajnego kopa. Czasem są dość masywne i ciężkie, ale to jest pewna zależność, że im cięższy głośnik niskotonowy, tym więcej potrafi. Działają bezprzewodowo i są aktywne. Już chyba nie ma producentów, którzy wciskaliby pasywny subwoofer. Lepszym rozwiązaniem jest sprzedaż samej listwy, skoro niskotonowiec się nie kalkuluje.
 • Ile w końcu wydać na soundbar, żeby być zadowolonym? Sporo zależy od Twoich wymagań czy samego pomieszczenia. Polecam jednak start od 1000-1500 zł, jeżeli liczysz na przyzwoity sprzęt audio. I tak nie zapewni Ci raczej kinowych wrażeń, ale jakoś się do nich przybliży. Dobry i tani soundbar – sporadyczne przypadki, i to też nie dla każdej grupy odbiorców.
 • Modele z niższych półek cenowych czasem skrywają w sobie atrakcyjne propozycje, choć w większości nie przebijają aż tak znacząco wbudowanych „pierdziawek” budżetowych telewizorów 40-55 calowych. Trochę te TV wrzuciłem do jednego worka, ale trudno szukać w nich potężnego i jednocześnie krystalicznie czystego dźwięku, o basie nie wspominając.
 • Trzeba więc zdać sobie sprawę z tego, że zarówno smukłe telewizory, jak i listwy dźwiękowe mają już na poziomie samej konstrukcji mocne ograniczenia. Czy jesteśmy skazani na masę kabli i ołtarzyk złożony z kolumn wspomaganych wzmacniaczem i solidnym źródłem dźwięku? Jeżeli chcemy rasowego dźwięku przestrzennego, to tak. Soundbary robią się jednak coraz to sprytniejsze. Różnie odbijają dźwięk, pojawiają się też pewne patenty. Może w przyszłości wejdą na rynek jeszcze sprawniejsze pod tym względem produkty? Pewnie tak, bo inaczej speakerbary odejdą do lamusa, o ile pojawi się jakaś w miarę kompaktowa alternatywa.
 • Na końcu powiem tyle: ranking uważam za kompletny i bardzo uniwersalny. W każdym przedziale cenowym drzemią opłacalne modele i każdy powinien znaleźć coś dla siebie, nie musząc dalej szukać. Całość staram się regularnie aktualizować.

Zarchiwizowane produkty

Poniżej soundbary, które wyleciały z rankingu w kilku ostatnich aktualizacjach, które przeprowadziłem. Zostawiłem im pierwotne opisy.

Focal Dimension BAR + Sub CUB-3 + Bluetooth APTX – gorsza dostępność, dużo wyższa cena

Soundbar nie jest wcale synonimem taniego dodatku do telewizora. Owszem, są to nagłaśniające urządzenia, które stawiają na minimalizm, ale czasem sporo potrafią. Tak właśnie jest z zestawem Focal Dimension BAR + Sub CUB-3 + Bluetooth APTX.

Listwa dźwiękowa skrywa w sobie pięć dużych (4”), płytkich i specjalnie zaprojektowanych głośników, które mają wiernie odwzorowywać efekt 5.1 i zapewniać świetny dźwięk w pomieszczeniach z metrażem nawet do 50 m2. Kino we własnym domu za pomocą eleganckiego soundbara? To możliwe!

Focal zrobił coś niewiarygodnego, gdyż efekt otaczającego dźwięku można poczuć – nie musząc przy tym komponować zestawu złożonego z wielu kolumn głośnikowych.

Inżynierowie na tyle się postarali, że ten soundbar jest dobrą alternatywą dla bardziej rozbudowanych setupów prawdziwego melomana. Pochylona przednia ścianka zmieściła głośniki o dużo większych możliwościach od konkurencji, jednocześnie nie psując designu urządzenia. Ba, optycznie jest on nawet nieco smuklejszy.

Dźwięk jest znakomity. Nadaje się nie tylko do oglądania zwykłych filmów, ale też spokojnie da radę w przypadku słuchania koncertów. Odizolowany kanał centralny robi tu robotę i nie wywołuje jakichkolwiek zniekształceń. Pomagają cyfrowe dekodery czy świetnie zaprojektowane szerokopasmowe głośniki. Same dialogi brzmią fantastycznie. Zakres częstotliwości mieści się w przedziale 50 Hz – 25 kHz.

Jeżeli chodzi o wejścia, to do dyspozycji jest 2x HDMI (ARC i CEC), optyczne czy analogowe. A moc? 450 W (soundbar) i 150 W (aktywny subwoofer). Ten drugi element opiera się na przetworniku typu Polyflex – 8” (21cm). Waży aż 11 kg, ale tony niskie to miód dla ich miłośników.

W zestawie znajdziesz bezprzewodowy odbiornik Bluetooth. Daje możliwość strumieniowania muzyki w wysokiej jakości, zasięg do 10 m czy szeroką kompatybilność z urządzeniami mobilnymi. Sam proces parowania sprzętu jest szybki i łatwy.

Focal opracował unikalną konstrukcję, ale co tu się dziwić, jeżeli ten producent tworzy zwykle high-endowy sprzęt audio nawet za kilkaset tysięcy złotych. Dbając o swoją renomę, nie mógł wypuścić na rynek urządzenia niedopracowanego.

Oceniam ten model bardzo dobrze i z ręką na sercu twierdzę, że z powodzeniem może zastąpić niejedno kino domowe. Gra świetnie, a dodam, że nie jest to wyłącznie moja opinia. Tak samo twierdzi mój kolega, który troszkę pomógł mi z rankingiem soundbarów, a sprzętem audio zajmuje się zawodowo od ponad 10 lat.

JBL Bar 5.1 – gorsza dostępność, dużo wyższa cena

JBL każdym kolejnym soundbarem pokazuje, że nie odpuszcza nawet większym graczom z rynku soundbarów i potrafi rywalizować w wyższych segmentach cenowych. Dlaczego tak uważam? Gdyż zdecydowało się na śmiały ruch w postaci bezprzewodowych głośników przestrzennych. Właśnie to jest wyróżniającą cechą modelu JBL Bar 5.1.

Ogromnym zaskoczeniem jest fakt, że… odepniesz je z listwy. Chcesz się bawić prawdziwym efektem surround i ulokować dodatkowe głośniki w salonie? Żaden problem. Nie potrzebujesz tego? Też żaden problem, bo masz wybór, a to rzadkość przy tym rozwiązaniu.

Zamiast wirtualnej przestrzenności opartej wyłącznie na odbijaniu dźwięku od ścian, otrzymujesz przestrzenność fizyczną, że tak to ujmę. Masz w końcu dwa dodatkowe elementy do rozstawienia. Małe, ale jednak skuteczne.

W połączeniu z wysokiej jakości dźwiękiem, który wydobywa się z listwy, JBL Bar 5.1 wypada świetnie przy oglądaniu filmów. Dialogi, efekty specjalne – wszystko się tu zgadza, brzmi efektownie i niektórym z powodzeniem zastąpi masywne kino domowe 5.1. A co z tonami niskimi? 10-calowy (250 mm) subwoofer dopełnia cały zestaw potężnym basem.

Wracając jeszcze do głośników, dwie uwagi. Po pierwsze są bezprzewodowe. Nie przybędzie Ci okablowania, choć samodzielnie mogą działać do 10 godzin. Potem potrzebują zastrzyku energii elektrycznej.

Po drugie nie są jednak jakieś piękne. Przypominają mi bardzo uproszczone głośniki przenośne.

JBL Bar 5.1 ma 3 wejścia wideo HDMI dla urządzeń 4K. Cała gama technologii – Dolby Digital, Dolby Pro Logic II i DTS – daje dobre efekty. Masa osób zachwyca się tym nie tylko przy filmach, ale także przy widowiskowych grach.

A jakieś minusy? No cóż, cena jest wysoka, więc można coś powybrzydzać, prawda? Ogólnie biorąc, znam w tym segmencie modele, które ogarną jeszcze większe pomieszczenia. JBL dla mnie to tak maksymalnie 25-30 m2.

Kolejna sprawa, że nie zachwycają mnie możliwości związane z muzyką, a szczególnie odsłuchem koncertów czy kawałków mocno opartych na wokalu. JBL jest genialny do filmów akcji oraz równie dynamicznych gier, ale w muzyce znam tańsze konstrukcje, które zagrają lepiej.

Mimo tego JBL Bar 5.1 zasłużył sobie na miejsce w rankingu najlepszych soundbarów.

Najlepsi producenci soundbarów

Ogólnie biorąc, staram się podchodzić do każdego sprzętu indywidualnie, choć czasem nawiązuję do renomy czy osiągnięć producentów. W przypadku sprzętu audio ma to wyjątkowy sens.

Jeżeli chodzi o soundbary, to sprawa jest dla mnie klarowna. Zdecydowanie polecam ufać producentom, którzy mają doświadczenie ze sprzętem dla najbardziej wymagających użytkowników. Nie chodzi tu jedynie o melomanów, ale także o audiofilów. Prosta i zazwyczaj skuteczna rada.

Skoro taki Focal produkuje urządzenia audio za 300 tysięcy złotych, to czy nie zrobi dobrego soundbara za 3000-4000 zł? Zrobi, bo musi. Nie ma innej opcji. Pytanie, po co tak się przerzucać? Odpowiedź jest oczywista – dla kasy. Rynek się zmienia, soundbary są popularnym sprzętem, o który pyta mnie coraz więcej znajomych. Firmy znane z high-endowych urządzeń muzycznych chcą zjeść swój kawałek tortu, jeżeli chodzi o listwy dźwiękowe.

Wśród najlepiej ocenianych producentów soundbarów wyróżnię Polk Audio. To firma, która nie bajeruje, a stawia na dobrą jakość dźwięku i wykonania. Nie można zapomnieć o marce Yamaha, czyli prawdziwej legendzie. Ciekawe rozwiązania sieciowe serwuje z kolei Denon, a wspomniane marki stara się gonić chociażby Bose.

Z czasem przekonałem się też do soundbarów JBL. Opinie o nich są w większości bardzo dobre, ja też niektóre urządzenia tej marki doceniłem, choć robią już większy krok w kierunku mocno komercyjnego zastosowania. Efekty w filmach akcji i grach się zgadzają, ale z muzyką bywa już gorzej w porównaniu do wielu konkurencyjnych soundbarów. Mimo wszystko ich oferta jest bardzo ciekawa i dość zróżnicowana. Da się z niej wyłowić dobre soundbary.

Całą resztę producentów z tych najpopularniejszych segmentów cenowych wrzuciłbym do jednego worka. To typowy mainstream, choć… i w nim znajdą się kuszące propozycje. Samsung, LG, Sony czy Panasonic mają przecież udane listwy audio.

W przypadku urządzeń grających nigdy nie bój się nieznanych dotąd firm, szczególnie za większą kasę. Nie można od razu zakładać, że ma się do czynienia z tandetą (chyba że w najniższych segmentach cenowych). Często jest wręcz przeciwnie. Mowa chociażby o producentach, którzy do tej pory nie rzucali się na tani sprzęt dla mniej wymagających użytkowników, a zajmowali się głównie high-endowymi rozwiązaniami.

Poradniki o soundbarach
i inne rankingi

Ranking soundbarów to nie wszystko, bo przygotowałem cały cykl poradników o tym sprzęcie. Niektóre artykuły przydadzą się już teraz, przed zakupem, a inne po zakupie. Nie zabrakło też pewnych ciekawostek. Spójrz na listę i kliknij na temat, który Cię zainteresował.

Przed zakupem soundbara:

Po zakupie soundbara:

Ciekawostki o soundbarach:

Zobacz też inne rankingi:

Podoba Ci się na PROrankingach? Jeżeli tak, to:

[Głosów: 6   Average: 5/5]

Dodaj komentarz

Subscribe
Powiadom o
guest
196 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Bartosz Jozwiak
Bartosz Jozwiak
8 dni temu

Witam
Ostatnio zauważyłem ze JBL. 9.1 można już za 3800zl kupić , czy jest jakiś godny następca Focal Dimennsion ? Sony St 5000 tez cena spada w dół , ale nie wiem jak się sprawuje ten sprzęt . Generalnie z soundbarow Premium typu Bose 700, SONOS ARC jak się złoży kpl. Sprzęt wyjdzie ponad 10 tys. To już naprawdę gruba przesada i tez uważam ze nie warto tyle wydać .

Sławek
Sławek
13 dni temu

Cześć Łukasz,
zastanawiam się na soundbarem do ok 1500 zł. Waham się pomiędzy YAS 207 i YAS 209. Pisałeś, że polecasz wziąć YAS 207 bo są prawie takie same i szkoda dopłacać. Jednakże, żona jako jedyne wymaganie ma, aby mogła sobie słuchać spotify. Czy aplikacja którą oferuje YAS 209 jest warta dopłacenia, bo rozumiem, że mogłaby sobie słuchać na YAS 207 łącząc się poprzez bluetooth z telefonem. Czy może wybrać coś jeszcze innego co oferuje Spotify Connect w urządzeniach MusicCast ? Ogólnie nie jestem audiofeelem ani nic takiego, potrzebuje po tylko sprzęt do podłączenia do projektora, aby polepszyć dźwiek w czasie oglądania filmu, meczu. Z góry dzięki za pomoc

uti
uti
12 dni temu

Czesc, dzieki za ten ranking. Bardzo pomaga w wyborze. Jednak waham sie miedzy Yamaha YAS-207 i Samsung HW-Q60R. Mam max 1500zl. Ogladam netflix, player i slucham muzyki na yt (Trance). Nie zalezy mi na 3d tylko stereo, dosyc mocnym basie, czystym dzwieku i dialogach. Tylko te dwa modele sa w grze czy jeszcze polecasz cos innego w ramach aktualizacji rankingu? Z gory dzieki za pomoc i pozdrawiam serdecznie 🙂

uti
uti
12 dni temu

Bardzo dziekuje za odpowiedz. Ostatnie pytanie przed udaniem sie do skepu. YAS-207 za 1299zl lub JBL 2.1 Deep Bass za 1199zl. Pytam tylko i wylacznie w kierunku muzyki. Ktory zagra lepiej, z czystym dzwiekiem i mocnym basem? 😀

Zbigniew
Zbigniew
18 dni temu

Witam.
Yamaha YSP2700 , czy warta jest prawie 4000 zł bo noszę się z zakupem od roku a nie miałem okazji posłuchać tego sprzętu na żywo, a może jest coś tańszego o podobnych parametrach.
Pozdrawiam.

Last edited 18 dni temu by Zbigniew
Robert
Robert
25 dni temu

Cześć,

Szukam soundbara z możliwością słuchania również radia internetowego ale bez konieczności włączania tv oraz bez konieczności używania za każdym razem aplikacji w telefonie.
Szczęściem byłoby , aby po wybraniu stacji i przypisaniu ich do pilota już tylko pilotem operować.

Czy oprócz yamahy bar 400 coś w podobnej cenie o takiej funkcjonalności możesz zaproponować?

Pozdrawiam
Robert

Maciej
Maciej
28 dni temu

Hej. Czy jest szansa na przetestowanie soundbara TCL TS9030 “RAY-DANZ”? Przyznam, że cena kusi (zwłaszcza, jak na belkę z Dolby Atmos).
Pozdrawiam.

Maciej
Maciej
27 dni temu

Dzięki za odpowiedź. A z podanych powyżej najlepszych do 1500 zł wybrać Yamaha ATS-2070 czy Samsung Q60R?

Michał
Michał
1 miesiąc temu

Cześć. Świetna strona.
Czy mógłbyś:
1.coś napisać o soundbarach LG, ponieważ chcę dokupić soundbar do Tv LG starszy model chyba lw570
2.a także coś o radiu FM w soundbarach, jakie modele je posiadają LG lub inne marki,
budżet 1000-1500

Mariusz
Mariusz
1 miesiąc temu

Witam,
Nie jestem audiofilem ale w moim nowym mieszkaniu lepiej słychać TV z innego pomieszczenia, niż kiedy przed nim siedzę, dlatego myślę o zakupie soundbara..
Salon gdzie go podłáczę jest nieforemny, połáczony z holem jadalnia itp.
Nie mam zbyt wiele miejsca oraz mozliwosci podłáczenia rozstawionych głośników więc szukam czegoś nie dużego. Znalazłem ofertę Harman/Kardon ENCHANT 1300 za 3.000 zł
Pozwolę sobie zapytać wprost. Czy warto zakupić to urzádzenie lub które z wymienionych przez Ciebie było by porównywalne lub od lepsze?
Z góry dziękuję za odpowiedź.

PanZet
PanZet
1 miesiąc temu

Cześć, Super test, gratuluję, fajnie że jest aktualizowany. Ja mam podobne dylematy jak koledzy, niemniej nie znalazłem odpowiedzi 1:1 adekwatnej do mojej sytuacji. Dlatego poproszę o poradę. Aktualnie mam zakupiony 5 lat temu, w sumie eksperymentalnie, soundbar JBL SB350. Taki marketowy budżetowiec. Ale nie powiem, eksperyment się powiódł. Żaden tv (najpierw plazma, potem LCD) nie miały startu z dźwiękiem, to pewnie oczywiste. Wówczas jeszcze też dysponowałem mniejszymi budżetami i w sumie byłem dość mocno obojętny na technologiczną otoczkę. Z zalet tego soundbara mogę wymienić ogólną “moc” – potrafił wygenerować co prawda niespecjalnej jakości dźwięk (szczególnie teraz to słyszę, kiedy już się trochę “wyrobiłem” w temacie audio), ale szklanki na stoliku potrafił poruszyć. Wad ma jednak mnóstwo: od podstawowej czyli bardzo nieszczegółowego, płaskiego dźwięku, przez ciche stuki w subie na niskim poziomie natężenia, aż po fatalne sterowanie pilotem bez żadnego wizualnego potwierdzenia i skokową ograniczoną skalę głośności (to ostatnie masakra…poziom 0… Czytaj więcej »

Marcin
Marcin
1 miesiąc temu

Witam.
Mam okazję zakupić w cenie 1549 – 30% = 1084zł Samsung Harman Kardon HW-Q60R.
W zestawieniu do 1500zł jest na 2 miejscu wiec chyba warto wziąć go pod uwagę.
Będzie współgrał z tv Samsung QLED QE55Q70RAT (cena bardzo promocyjna) więc nie powinno być problemu.

Co powiesz na taki zestaw i sam soundbar do tego tv?
Jest z niższej serii niż tv ale to chyba nie stanowi problemu?

Last edited 1 miesiąc temu by Marcin
Marcin
Marcin
1 miesiąc temu

Ok.
Dziś/jutro jadę i zobaczę co tam mają dla mnie do zaproponowania jeszcze 😉
Rozważałem wyższy model soundbara Samsung Harman Kardon HW-Q70R ale wychodzi około 1500zł. A chcę kupić na raz cały zestaw więc robi się kwota ponad 4,5tyś, a tak prawie mieszczę się w założonym budżecie… 4tyś.

Andrzej
Andrzej
1 miesiąc temu

Witam Polk audio sigma 2 vs yamaha yas 207 który model lepiej wybrać?? Polk audio jest o połowę tańszy, czy warto dopłacić i kupić yamahe?? (filmy,muzyka). budzet 2k

Bart
Bart
2 miesięcy temu

Cześć. Byłem mocno nastawiony na YAS 207, praktycznie nic innego nie wchodziło w grę, lecz w ostatnim momencie kupiłem jbl 2.1 deep bass. No i nie jestem teraz w pełni przekonany czy postąpiłem słusznie. Ten bass robi wrażenie, szczególnie w filmach gdzie jest sporo akcji. Zmienianie natężenia basu pilotem ani trochę mi nie przeszkadza, uważam to nawet za fajne rozwiązanie. Jeśli chodzi o muzykę to uczucia trochę mieszane, lecz mimo wszystko chyba na plus. Słuchanie heavy metalu jest totalnie beznamiętne, z kolei takie “in the air tonight” to miazga. Wiadomo – niskie tony robią robotę.
Reasumując – nie jestem do końca przekonany czy dźwięk jest wystarczająco czysty i dobry jakościowo jeśli chodzi o wszechstronne zastosowanie. Czy ta yamaha różniłaby się sporo jakością dźwięku stereo? Dodam na koniec, że efekt przestrzenny mnie nie interesuje zupełnie, pokój w którym znajduje się soundbar jest totalnie asymetryczny i zagracony.

Konrad
Konrad
2 miesięcy temu

Cześć Łukasz, zastanawiam się nad kupnem Yamahy Yas-207, cena to obecnie 1400 zł, ale znalazłem również ofertę Samsunga Q70R, za 1700 zł i nie bardzo wiem czy warto dopłacić 300 zł do tego Samsunga, czy jednak nie odczuję dużej różnicy i lepiej kupić Yamahę.

Michał
Michał
3 miesięcy temu

Cześć! Mam TV OLED LG B7 podpięty pod komputer PC. Zastanawiam się nad soundbarem z Dolby Atmos, np. Samsung HW-Q90R. Czy mogę po prostu przesyłać dźwięk bezpośrednio do soundbara, a z soundbara obraz w trybie passthrough, bez straty na jakości? Zależy mi na gęstych formatach: DTS-HD, Dolby TrueHD, Dolby Atmos. Czy mój TV musi mieć eARC?

Krystian
Krystian
3 miesięcy temu

Cześć szukam soundbar do filmów i muzyki do pokoju mniej więcej 23 metry. Czy yamaha bar 400 bez dodatkowych satelitek będzie dobrym wyborem? Jak nie to co innego? Budżet to 2500zł

Marcin
Marcin
3 miesięcy temu

Witam, szukam soundbar głównie do filmów oraz muzyki, pokój 21m2. Rozważam Yamaha yas-209, dobry wybór czy może polecasz coś innego w zbliżonej kwocie?

Bartek
Bartek
4 miesięcy temu

Witam, ostatnio zakupiłem soundbar TAPB603/10. Nie jestem do końca zadowolony. Kupiłem go na promocji za 1500 zł. Jak on się ma w porównaniu do np. ATS-2070? Jest to soundbar bardzo popularny i nie wiem czy nie znalazł się w tym rankingu dlatego, że jest nie opłacalny czy po prostu pan nie miał z nim doczynienia. Mnie bardzo zależy na dobrych efektach ale także na wyraźnych dialogach oraz słuchalnej muzyki. Mam jeszcze zwrot więc mogę go wymienić na Yamahę.

Bartek
Bartek
4 miesięcy temu

Ok dzięki 🙂 Jeszcze chciałem się zapytać jak wypadają głośniki aktywne w porównaniu z np. tą yamahą? Jedni mówią że głośniki aktywne w tej cenie zmiatają wszystkie soundbary. Tak jak już wcześniej pisałem zależy mi na dialogach ale także na efektach w filmie oraz muzyce i nie wiem czy głośniki stworzone do muzyki poradzą sobie z filmami. Jedna osoba poleciła mi głośniki Edifier s350db. Miejsca jeszcze troche mam więc gdzieś bym je upchnął.

Maciek
Maciek
5 miesięcy temu

Hej, jakim kablem połączę Focal dimension z cub3? Zwykły ARC?

Jacek
Jacek
5 miesięcy temu

Cześć. Wraca jeszcze z jednym pytaniem. Zawęziłem swój wybór do dwóch zestawów oceniany tutaj Polk Audio Magnifi Max Sr oraz droższy JBL BAR 9.1. Wiem, ze ten drugi przekracza 4 tys. zł i za tę cenę miałbym amplituner z zestawem kina domowego, ale niestety mam za małe meble robione na zamówienie (sic! :)), drewniane przyklejane listwy i nie mam gdzie ustawić amplitunera i pociągnąć kabli, aby były niewidoczne. Dlatego też zastanawiam się nad tym JBL-em. Odsłuchiwałeś go może? Czuć różnicę między nim a Polkiem, jest lepszy jak sugeruje cena? Plus dla niego na pewno taki, że tylne głośniki są w 100% bezprzewodowe 🙂

Jacek
Jacek
5 miesięcy temu

Dzięki! 🙂

Marcin
Marcin
5 miesięcy temu

Co będzie lepiej odtwarzało muzykę – Yamaha YAS-209 czy Polk Magnifi Max?

Marcin
Marcin
5 miesięcy temu

Dzięki, z cenowej na pewno 😉 jakieś 500 zł w porównaniu do Polka bez głośników SR. Twój ranking to kawał dobrej roboty 👋👋👋 tylko nie jestem pewny na 100% jak go czytać – tzn. czy np. każdy soundbar, który opisujesz w kategorii do 3.000 zł jest lepszy od tych w niższych kategoriach cenowych. Pewnie co do zasady tak, ale może któryś z tych tańszych soundbarów oceniasz wyżej niż model, który opisujesz w wyższej kategorii cenowej.

Jacek
Jacek
5 miesięcy temu

Cześć. Kilka dni szukam już soundbaru dla siebie i oprócz Twoich wskazówek co niektórzy polecali mi jeszcze takie modele: Yamaha YSP 2700 i Cambridge Audio TVB 2 V2. Miałeś z którymś do czynienia? Warto je rozważać? Podobno ta Yamaha jako jedyna z soundbarów w tej cenie daje namiastkę muzycznego 3D – tak przynajmniej słyszałem od gościa, który montuje sprzęty audio.

Jacek
Jacek
5 miesięcy temu

O Yamahę YSP 2700 pytałem, bo w Anglii można ją kupić za 450 funtów, więc cena robić się całkiem fajna. Nie zaznaczyłem tego w poście wcześniej. Czy biorąc pod uwagę taką cenę wbiłaby się gdzieś w ranking?

Bartosz
Bartosz
5 miesięcy temu

Witam
Czy testował ktoś już JBL 9.1 lub Denon DHT -S716 lub Harman Enchant 1300 i jeszcze nowy Harman Citiation bar , czytam o nich i ciężko powiedzieć który jest lepszy . Proponuje zwiększyć pułap rankingu np. Do 5tys.

Bartosz
Bartosz
5 miesięcy temu

No tak ale w dobie minimalizacji każdy odchodzi od wielkich zestawów stereo lub KD , a technika idzie do przodu więc trzeba myśleć czym zastąpić te wielkie kolumny czymś zgrabnym i również funkcyjnym , ostatnio widziałem za 3000 zestaw bar denona 716 ciekawy sprzęt

Marcin
Marcin
6 miesięcy temu

Cześć chciałem zapytać co sądzisz o Samsung Harman Kardon HW-Q70R cenowo jak jbl bar 3.1 a funkcji dużo wiecej

Marcin
Marcin
6 miesięcy temu

Powiem inaczej oglądam dużo filmów i dużo słucham muzyki szukam najlepszego wyboru do ok 2,5tyś pokój mam 25m2 przestrzenności z tego co widzę i tak raczej nie uzyskam bo w pokoju mam dwa przejścia jedno bez drzwi a z tyłu głośników nie bardzo mam gdzie dać ,telewizor pod który chce podpiąć soundbar to samsung qled q67 65cali

Marcin
Marcin
6 miesięcy temu

Też teraz nad nim myślałem głośniki z tyłu sa bezprzewodowe zawsze da sie gdzieś położyć a według Ciebie lepszy ten polk czy jbl 3.1 do muzyki bo wiadomo filmów tak głośno sie nie słucha jak muzyke

Marcin
Marcin
6 miesięcy temu

Ok wielkie dzieki za pomoc 5 leci !

Mac
Mac
5 miesięcy temu

Czołem. Cóż muszę przyznać, że u mnie Polk pozamiatał. Całkowicie zgadzam się z jakością tego soundbara – jakość wykonania i oczywiście jakość dźwięku – pokój ok 35 m – świetna.
Moim zdaniem czad.

Marcin
Marcin
5 miesięcy temu

Hej, kupiłem Polka Magnifi Max SR. Czystość dźwięku ok, ale subwoofer jest słaby. Nie słychać żadnych trzasków itp., ale pomimo dużych gabarytów nie czuję w ogóle mocy basu. Poza tym jest słabo zintegrowany z listwą, dźwięk jest niespójny. Nie wiem, może to taki egzemplarz, ale szału nie ma. Dużo lepiej gra Polk Magnifi Mini, kupiłem w promo za 966 zł, ten polecam, jest super, b.dobry subwoofer, używam głównie do muzyki ze Spotify. Będę wdzięczny za Wasze komentarze co do subwoofera w Magnifi Max SR, czy macie podobne odczucia.

Wojtek
Wojtek
6 miesięcy temu

To co zatem wybrać? Napaliłem się na tego Focala, a nie ma go chyba już na polskim rynku. Jest w jednym sklepie, ale za 6800:/
Pokój ok 20 m2. Zestaw będzie używany do filmów, muzyki i gier. Miałem kino domowe onkio i kolumny jamo, ale nie mam już miejsca na kolumny. Budżet to ok 3000 zł.

Darek
Darek
6 miesięcy temu

Witam, posiadam wysłużone kino domowe Samsung HT-C5550 czy taki soundbar dajmy do 1500zł będzie grał lepiej w miarę podobnie czy gorzej? Zanim odwiedziłem tą stronę zastanawiałem sie nad LG SJ4R ale widzę że chyba są lepsze.

Darek
Darek
6 miesięcy temu

Przeglądając wpadł mi w oko soundbar LG SK6F (na plus radio i wejscie USB) pytanie czy jakościowo mocno odbiega od YAS-207? LG SK6F też posiada DTS Virtual:X cokolwiek to oznacza. No i posiadam TV LG ale nie wiem czy to ma jakiekolwiek znaczenie.

adam
adam
5 miesięcy temu
Reply to  Darek

Zdecydowanie również polecam YAS-207. Jak za taką cenę dźwięk jest świetny.

Jacek
Jacek
6 miesięcy temu

Hej a co powiesz o Yamaha-YAS209? Czy w tej cenie 1599zł to najlepszy wybór??? lepszy niż Samsung Harman Kardon HW-Q60R???

Jacek
Jacek
6 miesięcy temu

Jednak zdecydowalem się na JBL Bar 3.1 🙂

Cezary
Cezary
6 miesięcy temu

Osobiście polecam YAS209 bo posiadam, krótko go przed świetami zakupiłem na top hifi wprawdzie ale chętnie napisze coś więcej jak trochę poużytkuje, postaram się opublikować jak najbardziej szczegółowo się da żeby rzeczywiście pomocne to było

Radek
Radek
6 miesięcy temu

Witam, zastanawiam się nad soundbarem to Samsunga (zapewne coś z QLED) tak wiec zastanawiam się Samsungiem Harman Q60R i Yamaha 207. Osobiście nie wiem colepiej wybrać z jednej strony Samsung 5.1 z drugiej Yamaha 2.1 chociaz wiadomo liczby te mocno mylne i bez osobnych kolumienek prawdziwej “przestrzenności” ciężko szukać. Ogólnie limit mam około 1500 zł

Radek
Radek
6 miesięcy temu

Jeszcze jedno czy jest jakaś widoczna różnica między modelem 207 a ATS 2070 ? Bo widze obydwa w tej samej cenie bez widocznych różnic

Maciek
Maciek
5 miesięcy temu
Reply to  Radek

Cześć. Kupiłem Focal dimension i cub3. Czy żeby je sparować potrzebuje Jeszcze aptx?

Dominik
Dominik
6 miesięcy temu

Witam
Zastanawiam się pomiędzy LG SL8Y a Yamaha MusicCast BAR 400. Na listwę mam maksymalnie 120cm więc z automatu SL10Y odpada. Z racji na obecną sytuację odsłuch w sklepie odpada więc zakup będzie w ciemno. Podejżewam, że czegokolwiek bym nie kupił będę co najmniej zadowolony:) Poszukuję listwy głównie pod konsolę oraz muzykę, filmy sporadycznie. Szafka RTV jest wciśnięta między meble dlatego soundbary z bocznymi głośnikami też sobie odpuszczam. Listwa ma przede wszystkim ładnie grać a na dużej głośności aż tak mi nie zależy. Basen ścian też nie zamierzam burzyć. Pokój około 20m2. Budżet powiedzmy do 3 z ewentualnym hakiem.
Jak by mógł Pan coś doradzić będę wdzięczny.

Dominik
Dominik
6 miesięcy temu

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Nie spodziewałem się aż tak szybkiej. Raczej postawię na Yamahę. Chociaż moim niezachwianym faworytem od paru tygodni po zakupie tv było LG. Słowa uznania za ranking oraz niezmiernie przydatne artykuły o listwach.

Krzysztof
Krzysztof
7 miesięcy temu

Witam. Jakieś zdanie na temat samsungów? Wersja N czy Q?

Robert
Robert
7 miesięcy temu

Witam, bardzo fajny artykuł który pozwolił spojrzeć mi na te sprzęty pod innym kątem. I oczywiście pytanie mam ( jak pewnie większość 🙂 ) Mam dylemat pomiędzy: Focal Dimension BAR a JBL Bar 5.1 i JBL Bar 5.1 Surround ( ten nowszy ) oraz
Soundbar SONY HT-ZF9 ( teraz jest promocja i za 1 zł choć i tak nie skorzystam z nich ponieważ nie mam jak ich teraz zamontować żeby efekt był taki jak powinien ) musiał bym jakieś listwy w ścianie zrobić, choć są bezprzewodowe to jednak wymagają zasilania. Gdyby nie ten fakt pewnie wybrał bym tą opcję. Możesz coś doradzić? Z góry dziękuję

Robert
Robert
7 miesięcy temu

Nie odświeżyło mi strony i nie widziałem Twojej odpowiedzi. Szkoda tego Focala, nie brałem do pod uwagę dopóki nie przeczytałem Twojego artykułu. A może coś innego w tym przedziale cenowym, napiszę “tak jak dla siebie” 🙂

Robert
Robert
7 miesięcy temu

Ok dzięki za pomoc, ufając twojemu doświadczeniu wybrał bym Polk gdyby nie dodatkowe tylne głośniki których nie mam gdzie postawić, dla tego też zrezygnowałem z SONY HT-ZF9 ale teraz przekonałeś mnie do firmy Polk. Chyba że pomyślę i znajdę jakimś cudem na nie miejsce bo tak postawić byle gdzie to też chyba nie ma sensu ?

Robert
Robert
7 miesięcy temu

Właśnie tylko z tego względu JBL 5.1 będzie najlepszy choć nie do końca wymarzony ponieważ obawiam się tego mocnego basu który może zagłuszać wyższe tony.

Choć jak już tak piszemy.. 🙂 , z tego względu że nie będe wykorzystywał atutu jakim jest odpinanie bocznych głośników . Sprzedawca w sklepie zaproponował mi soundbar Soundbar JBL Bar 5.1 Surround ten nowszy bez odpinanych głośników za to zapewniający bardziej “przestrzenny” dźwięk, nie wiem czy miałeś okazję go testować? Od razu przepraszam jeśli dubluję temat który był już może poruszany.

Robert
Robert
7 miesięcy temu

No właśnie w tym sęk że wersja surround jest teraz tańsza od modelu 5.1 z odpinanymi głośnikami choć ten też nie należy do najtańszych. Co do tylnych głośników jak najbardziej się zgadzam 🙂

Robert
Robert
7 miesięcy temu
Reply to  Robert

Co się stało że ten Focal jest już niedostępny w tak dobrej cenie, teraz to jakiś kosmos. :/ Tyle się naczytałem że nie chcę już innego, tym bardziej że zależy mi na dość dobrym jak na soundbar dźwięku muzyki, ehh ….

Robert
Robert
7 miesięcy temu
Reply to  Robert

Przychodzi mi do głowy pomysł żeby zaryzykować z Polkiem tylko 3.1 choć cena 5.1 jest niewiele wyższa ale i tak nie skorzystam z tylnych głośników. Ale może warto dla samej muzyki., sam nie wiem. Martwią mnie tylko te dziwne trzaski o których mowa wcześniej i czytałem w innych źródłach.

Robert
Robert
7 miesięcy temu
Reply to  Robert

Teraz patrzę że ten Focal za 3 tyś jest niedostępny przerasta mój budżet który właśnie tyle wynosi, więc odpada. W takim razie w grę wchodzą pozostałe trzy, ewentualnie jednym słowem jakaś inna propozycja ?

Kamil
Kamil
8 miesięcy temu

Witam. Myślałem nad czymś w okolicach 1500zł czyli Yamaha YAS 207, JBL 3.1, ewentualnie Polk Mini ale skoro tyle jest opinii o jakichś trzaskach i tym że Polk nic sobie z tego nie robi to tego akurat pewnie sobie odpuszczę. Czytam czytam i nie mam pojęcia, który lepszy. Po głowie zaczął już mi chodzić nawet JBL 5.1. Ale zaintrygował mnie natomiast ten Focal. Podany jest w segmencie do 3tyś ale z tego co widzę zestaw z subwooferem to kosztuje obecnie 4,5-5tyś dlatego mam pytanie. Czy te 3 tyś jest za samą belkę (rozumiem, że bez subwoofera to raczej nie ma sensu taka opcja) czy może trafiają się jakieś promocje i za te 3tyś można ustrzelić cały zestaw? Do Focala akurat mam zaufanie bo kupiłem sobie do auta zestaw i samochody zmieniam a audio ciągle przed sprzedażą przerzucam.

Kamil
Kamil
8 miesięcy temu

Dzięki za szybką odpowiedź. Focala odpuszczę w takim razie bo w tej cenie to lepiej już się skupić na Yamaha YSP-2700 pewnie. Chociaż kusi zaczekać i zapolować na te 3k za całość. Z tych tańszych podoba mi się Yamaha YAS. Nowość YAS-209 różni się od poprzednika z tego co się orientuję wyłącznie dodatkiem WiFi. Jest to warte dopłaty na ten moment 250zł? Spotify itp jeszcze nie mam, poza tym po bt może też by jakoś dało się to puszczać. Po prostu się nie znam a z doświadczenia wiem, że jak się kupuje kombajny to i tak się zazwyczaj korzysta z podstawowych funkcji. Na koniec czy mógłbyś porównać znaną Ci Yamahę Yas 207 z Polkiem Signa S1? Wiem, że schodzę coraz niżej tylko problem u mnie jest taki, że mam mały, otwarty salonik, pokój dziecka 5m dalej i rzadko kiedy wykorzystam potencjał (dlatego skreślam JBL który najbardziej cieszy michę jak gra… Czytaj więcej »

Krzysztof
Krzysztof
8 miesięcy temu

Witam zastanawiam się nad YAS-207(1350pln) lub Polk Audio MagniFi Mini (900pln) i pytanie mam następujące czy warto dopłacić 450pln? Dodam, że mój salon ma około 30m2, a sprzęt potrzebny będzie mi do oglądania tv netfilx, yt, i okazjonalnego słuchania muzyki. Z góry dzięki za pomoc.

Kamil
Kamil
8 miesięcy temu

Pospacerowałem po sklepach i ciekawe wnioski mi się nasunęły. Udało mi się znaleźć Yamahę YSP 2700. Jeżeli ten soundbar opiera się tylko na wrażeniu przestrzenności to powinien być prezentowany tylko i wyłącznie w jakichś salkach odsłuchowych. Dźwięk czysty nie da się ukryć ale ogóle wrażenie z odsłuchu na hali MM było po prostu żałosne. Wielu sprzedawców jak pytałem o Yamahę (domyślnie YAS207) kręciło nosem ale jak usłyszałem YSP to wybiłem sobie jednak z głowy Yamahę. Niesamowicie spodobał się Polk Magnifi Max. Grał zdecydowanie najładniej ze wszystkich belek jakie odsłuchałem. Niestety cena w okolicach 2200 za zwykłą wersję i ok 2600 za wersję SR czyli z dodatkowymi głośnikami może i byłaby do przełknięcia gdyby nie powszechne komentarze o trzaskach w głośnikach i fakcie, że Polk niewiele co z tym robi. Niby wprowadza jakieś aktualizacje ale ludzie dalej narzekają. Strasznie szkoda bo jakby nie ta wada to pewnie cieszyłbym się Polkiem. Jak… Czytaj więcej »

Andrzej
Andrzej
9 miesięcy temu

Witam! Z tego co czytam warto zainwestować w soundbar z tylnymi głośnikami. Jak w takim razie oceniasz Sony Ht-rt4? Warto inwestować, czy lepiej np postawić na głośniki Logitech z906? Pozdrawiam!

Andrzej
Andrzej
9 miesięcy temu

Wczoraj miałem okazję odsłuchać Yamaha Yas-207 w media expert i zrobił na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Widzę, że poleca Pan ten model i póki co jestem najbliżej tego zakupu. Mam salon nieco ponad 20m2 i szukam czegoś co sprawdzi się nie tylko przy filmach i grach, ale również do słuchania muzyki. Wspomniałem o głośnikach z logitech, bo wczoraj przypadkiem na nie natrafiłem i czytałem dużo bardzo pozytywnych recenzji. Właśnie tego dotyczy mój problem – nie wiem, czy lepsze będa głośniki, czy soundbar, bo od biedy kabelki gdzieś po listach poprowadze. W pierwszej kolejności zależy mi na przyzwoitej jakości dźwięku, ale budżet to max 1500,bo za więcej to mnie żona udusi 🙂

Andrzej
Andrzej
9 miesięcy temu

Dziękuję za poradę 🙂 Pozwolę sobie zadać ostatnie pytanie – czy różni się czymś od modelu ATS-2070? Wyszukiwarka głupieje kiedy wpisuję tę drugą nazwę i podpowiada yas-207 🙂

Katarzyna
Katarzyna
9 miesięcy temu

Cześć! Czy mogę prosić o opinię na temat soundbara Sony HT-RT3? Rozważałam w tym przedziale cenowym również Polk Audio Signa S2, ale tutaj są 2 kanały, a w tańszym Sony 5. Gdzie tkwi haczyk? Budżet jakim dysponuję to ok.1tys.pln. PS. ma być to prezent niespodzianka dla męża, również laika elektronicznego 😉

Krom
Krom
9 miesięcy temu
Reply to  Katarzyna

W tym przedziale cenowym, (+200zl) może możnaby rozważyć Polk Magnifi Mini . Przejrzyj testy i recenzje na YouTube.

Katarzyna
Katarzyna
9 miesięcy temu
Reply to  Katarzyna

Bardzo dziękuję za odpowiedzi! PA Mini ma dość specyficzny design imho, ale poczytam jeszcze, dzięki!

Marcin
Marcin
9 miesięcy temu

Witam, Stoje przed dylematem czy Polk Audio Magnifi Max SR czy JBL 5.1 ? Prosze o pomoc

Marcin
Marcin
9 miesięcy temu

No wlasnie oba sa drogie i oba sa dobre. Choc tu zawierzam Tobie bo ich nie slyszalem. Slyszalem tylko jbl 2.1 🙂 Przyznaje ze pare lat na karku juz mam i bardziej do mnie przemawia Polk. Wg mnie jest ladniejszy, ma bardziej przemyslane glosniki SR, no i nie tylko bas sie liczy, wazna jest tez muzyka 😉 pozatym wifi, nfc. Jako calosc wydaje sie lepsza propozycja. Bije sie tylko z myslami bo ciagle ktos pisze o tych trzaskach przy cichym sluchaniu i to utrudnia mi wybor. Choc ktos gdzies pisal w jednym z komentarzy ze wrzesniowa aktualizacja wszystko naprawila ale nie wiem jak to jest naprawde. Tak czy inaczej dzieki wielkie za dobry ranking, poradnik i pomoc. Pomogl choc tydzien temu nie wiedzialem ze bede kupowal soundbar 😉

Marcin
Marcin
9 miesięcy temu

I tak tez zrobie 🙂 jeszcze raz dzieki za pomoc 🙂

Marcin
Marcin
9 miesięcy temu

Sory ze tak mecze ale chcialem spytac czy zetknales sie z nowa wersja JBL 5.1 surround bez dodatkowych glosnikow ? Dzis mi cos takiego polecono. A ja sobie wlasnie uswiadomilem ze tylne glosniki mialbym doslownie 15-20 cm od glowy wiec raczej jedynym efektem moglby byc bol glowy. Dlatego chyba jednak musze wybrac cos bez tylnych glosnikow. No i pytanie czy ten JBL 5.1 Surround to byl by dobry wybor ? Z gory dzieki za pomoc

Marcin
Marcin
9 miesięcy temu

Ok dzieki za odpowiedz. Musze chyba troche pojezdzic i sprobowac je zobaczyc i posluchac. Zobaczymy co z tego wyjdzie ale dam znac jak wybiore 😉

Krom
Krom
9 miesięcy temu
Reply to  Marcin

Słuchałem obu w Mexpert JBL ma bardzo mocny bas, Polk wyraźnie słabszy. Ale muzyka z Polka o niebo lepsza niż w JBLu, w JBLu taka przytłumiona. Ja po odsłuchu jestem zdecydowany na Polka, ale martwią mnie te opinie odnośnie trzasków subwoofera

Marcin
Marcin
9 miesięcy temu
Reply to  Krom

No ja wlasnie nie slyszalem zadnego, jedynie jbl 2.1 ktory gral ok i rzeczywiscie mial bardzo mocny bas. Podobno 3.1 i 5.1 graja duzo lepiej. Ja dlatego rozwazam Polka bo zalezy mi zeby mozna bylo tam posluchac tez muzyki a nie tylko samego basu. Bo o ile w jbl jak rozumiem bas jest bardzo mocny to w Polku poprostu delikatniejszy przyjemniejszy ? A nie ze go nie ma ? A co do tych trzaskow to jak wyzej wspomnialem, jakis gosc pisal na stronie MM ze zaktualizowal swojego Polka we wrzesniu i wszystko jest ok bo wakacyjna aktualizacja nic nie dala. Ja wierze ze to prawda bo jestem mocno nastawiony na tego Polka. I obym sie nie pomylil bo to jednak 2,6 tys zl 😉

Krom
Krom
9 miesięcy temu
Reply to  Marcin

Też jestem nastawiony na Polka, i też wierze że aktualizacja pomoże. Chociaż na forum polka są różne opinie, jedni piszą że pomaga inni że pomaga ale obcina basy. Inni że nic się nie zmieniło.
Co do porównania dźwięku JBL Polka, ten drugi ma bardzo czysty dźwięk wyraźny (prawdopodobnie odpowiedzialny za to jest ten głośnik do średnich tonów) , a JBL nie wiem ja miałem takie wrażenie że to gra tak jakbym wstawił głośnik do wiadra czy coś , ale bas naprawdę mocny ,
Prześpię się z tym i zadecyduję, jutro najwyżej pojadę zamówić Polka, po weekendzie będzie już u mnie to zdam relację. Pomieszczenie 36metrów , może Polk to ogarnie.

Marcin
Marcin
9 miesięcy temu
Reply to  Krom

To napisz wrazenia jak kupisz i potestujesz. Ja przymierzam sie do zakupu dopiero pod koniec stycznia wiec mam jeszcze czas na przemyslenia.

Krom
Krom
9 miesięcy temu
Reply to  Marcin

Opiszę opiszę.
A brałeś pod uwagę jeszcze Sony HT-ZF9 ? Cena niewiele większa i w zasadzie wszędzie go wciskają.

Marcin
Marcin
9 miesięcy temu
Reply to  Krom

Gdybym mial juz te 3 tys polozyc to bralbym polecanego Focala 😉 dzis odrzucilem jbl bo kompletnie do mnie nie przemawia design jak go zobaczylem na zywo. Bede chyba jednak ryzykowal Polk. Ale to za jakies 2 tyg dopiero wiec moze Ty zdazysz kupic i przetestowac 😉

Krom
Krom
9 miesięcy temu
Reply to  Marcin

Zamówiłem PolkA dam znać jak go przetestuje

Marcin
Marcin
9 miesięcy temu
Reply to  Krom

A ja dzis po rozmowie w sklepie rozwazam nowa wersje JBL 5.1 Surround bez tylnych glosnikow. Podobno lepsza niz ta stara z odlaczanymi glosnikami. Ma lepsze glosniki srednioniskotonowe i ogolnie jest mocniejsza. Musze podjechac do jakiegos duzego Media zeby posluchac ale teraz na to sie nastawiam, szczegolnie ze uswiadomilem sobie ze nie bardzo mam miejsce na tylne glosniki w domu wiec i efektu nie bede mial a tylko bede sie meczyl.

Krom
Krom
9 miesięcy temu
Reply to  Marcin

na stronie JBL nie widzę informacji o nowym JBLu 5.1 bez tylnych głośników. Są modele 2.1 3.1 oraz Cinema i te faktycznie nie mają dołączonych głośników .
Edit:
Faktycznie jest nowa wersja, na polskiej stronie nie ma, ale jest na oficjalnej US 5.1 Surround, może warto spróbować, cena tylko 500$

Marcin
Marcin
9 miesięcy temu
Reply to  Krom

W MM maja ale cena jest jakos 2,7 albo 2,8 tys zl 😉 widac cena w polsce a usa to zupelnie inna bajka. Ale biore go powaznie pod uwage bo podobno tez ladniejszy niz ten stary. Po weekendzie bede jechal zobaczyc na zywo i posluchac.

Krom
Krom
9 miesięcy temu
Reply to  Marcin

Ja kupiłem go dzisiaj w Mexpert, sprawdziłem na stronie, mieli jedną sztukę więc pojechałem posłuchać ale nie była na ekspozycji więc zabrałem do domu, mam teraz 14 dni na zwrot… + zamówiony Polk . w Mexpert JBL jest za 2499 Do rzeczy: faktycznie o wiele ładniejszy od poprzedniego modelu z doczepianymi głośnikami. Po drugie belka ma chyba 7 głośników, 5 od frontu i po 1 na bok. Subwoofer wizualnie niczym się nie różni od starszego modelu. Pilot ma tylko kilka przycisków , głośność, wejście (hdmi, bluetooth) oraz regulacja basu (3 poziomy Low Mid oraz High) , mute. Wystarczy podłączyć do zasilania i włączyć, soundbar od razu paruje się z subwooferem. Najważniejsze, dźwięk: ja nie jestem do końca przekonany, chociaż żonie się bardzo podoba. Subwoofer ma moc, przy pierwszym uruchomieniu jak rozkręciliśmy prawie na maxa, to nad głowami zadrżały nam oprawki od lamp w suficie podwieszanym … chyba dopiero teraz się… Czytaj więcej »

Marcin
Marcin
9 miesięcy temu
Reply to  Krom

Czy wg Ciebie ten nowy JBl gra lepiej od starego ? 🤔 jaka jest cena w ME ? Bo jakby nie szukac praktycznie tylko ten stary wyskakuje.

Krom
Krom
9 miesięcy temu
Reply to  Marcin

cena w Mexpert 2489, kod produktu 557654 , na Alle też już się pojawiło , Niektóre sklepy mają już go wystawionego ale ze starym zdjęciem od JBL 5.1 Czy gra lepiej, nie potrafię powiedzieć. Polka i starego 5.1 słuchałem na sklepie, u mnie w pomieszczeniu też pewnie by było inaczej. I tak jak napisał wyżej Łukasz, symetria pomieszczenia ma znaczenia . Ja z lewej strony od telewizora mam ścianę, z prawej schody na piętro . Dodatkowo po tych kilku już godzinach stwierdzam że kompresja pliku robi swoje, np jak włączyłem ten sam utwór z MP3 i ten sam z Tidal to słychać różnicę w jakości dźwięku. Jedne do czego muszę się przyzwyczaić to ten wielki subwoofer , na zdjęciu z opakowania bardzo ładnie go zeskalowali, wygląda na malutki w porównaniu do szafki RTV, a w rzeczywistości to kawał klocka 🙂 Polecam fanom wszystkich Vanów: Van Buuren, Van Helden Van Helsing… Czytaj więcej »

Marcin
Marcin
9 miesięcy temu
Reply to  Krom

I jak tam zostal JBL czy jednak Polk ? Jak po kilku dniach testow JBL ?

Krom
Krom
9 miesięcy temu
Reply to  Marcin

JBL, tylko JBL ma moc żeby jako tako ogarnąć pomieszczenie, choć zrobiłem test i przeniosłem do pokoju cztery ściany 15m2 i jest zupełnie inaczej. Zatem pokój ma znaczenie, moim zdaniem soundbar max do 30m i to najlepiej bez dodatkowych otwartych przestrzeni.
Dodatkowo polecam powiesić na ścianie. Przez pierwsze dni jak był na niskiej szafce to miałem pewien niedosyt, takie wrażenie jakby jakieś dźwięki mnie omijały, a jak jest wyżej to gra zupełnie inaczej. Wszystko też zależy od utworów, np z hansem zimmerem chyba sobie do końca nie radzi , a cała pozostała papka muzyczna jest dobrze 🙂 subwoofer nadrabia .
Ja polecam, raczej się nie zawiedziesz.

Marcin
Marcin
9 miesięcy temu
Reply to  Krom

Dzieki, ja dzis jade odebrac swojego JBLa 😉 Zobaczymy jak bedzie. Ja mam niecale 20 m i mysle ze da rade.

Krom
Krom
9 miesięcy temu
Reply to  Marcin

Napisz później , jak wrażenia.
Do słuchania samej muzyki wyłącz tryb “smart” – smart to domyślny tryb surround , moim zdaniem jak się go wyłączy to wokal jest lepszy. Przytrzymujesz przycisk “Mute” na pilocie i przyciskiem głośności + – włączasz wyłączasz tryb Smart. Po włączeniu soundbara Smart zawsze jest ustawiony na ON , więc to nie jest ustawienie na stałe. I nie odpalaj muzyki z MP3 , jak masz np spotify na telefonie to to będzie lepsze.
Chromecast nie działa domyślnie, trzeba przynajmniej raz uruchomić aplikację Google Home na telefonie i nadać JBLowi nazwę w chromecast, później już można Google Home odinstalować, a chromecast będzie działał.
Można też przez Bluetooth, szkoda tylko ze JBL pamięta 1 urządzenie (1 telefon).
Przy pierwszym podłączeniu JBLa do sieci , pobierał firmware chyba 2 albo 3 razy (na wyświetlaczu pojawiał się napis LOAD)

Marcin
Marcin
8 miesięcy temu
Reply to  Krom

Dzieki za porady. Narazie nie mam czasu porzadnie go ogarnac i przetestowac. Napewno prezentuje sie swietnie. Subwoofer jest ogromny 😉 ale jak na serio gra to jeszcze nie wiem. Nie obczailem zadnych ustawien bo pilot bardzo okrojony, nie znalazlem tez zadnej apki zeby cos poustawiac wiec jeszcze troche mnie czeka zabawy. Ale mam nadzieje ze jak odpale filmy czy muzyke bedzie gral tak jak powinien, czyli jak soundbar za 2,5 tys 😉

madian
madian
9 miesięcy temu

Polk Audio Signa Solo – w kategorii do 500zł – dobry wybór? Jak na tle polecanych z tej kategorii? (jeśli można porównywać taki sprzęt;)

madian
madian
9 miesięcy temu

TV również budżetowy – “marketowy” Samsung 50 cali, (ale w parowaniu do Sharpa rodziców to himalaje dźwięku…) Soundbar raczej ma służyć wizualnie niż “audiofilsko”, jednak gdyby poprawił własnościowi dźwiękowe bym się nie pogniewał. Ale zastanawiam się (zaznaczam jako totalny laik) jak to jest z mocą takich głośniczków… Powyższe mają wg informacji 30W, jednak u konkurencji w podobnej półce cenowej i gabarytowej znaleźć można i 120W (Soundbar SONY HT-SF150)… Taka różnica w mocy??? Jest to jakaś wskazówka przy wyborze – oba można dostać teraz za 399zł.

madian
madian
9 miesięcy temu
Reply to  madian

ps. a moc głośników w moim TV to 20W…

Mateusz
Mateusz
9 miesięcy temu

Cześć, szukam soundbara do muzyki, filmów i audiobooków (w takiej kolejności używania). Filmy tylko przez PS4 (Netflix). Ważne dla mnie jest bezprzewodowe łączenie z telefonami (Android i iOs) i komputerami (Mac). Nie mam jakiegoś szczególnego ograniczenia budżetu, może to być sprzęt i za 1000 i za 4000 PLN, nie mam też jakiegoś szczególnego fanatyzmu co do marki, przede wszystkim zależy mi na stosunku jakości do potrzeb i do ceny. Focal czy coś innego?

Mateusz
Mateusz
9 miesięcy temu

Martwi mnie trochę dostępność Focali w PL, a co za tym idzie serwisu i gwarancji – na allegro ma je tylko 1 sprzedawca, Ceneo także niewiele pokazuje. Czy rzeczywiście między Focalem a Polkiem jest na tyle duża różnica, że warto i dopłacić i zaryzykować z małą dostępnością?

Krom
Krom
9 miesięcy temu
Reply to  Mateusz

Zanim zdecydujesz się na Focala , przejdź się do sklepu i zbadaj go fizycznie. Ja na szczęście miałem możliwość bo jeden sklep w Poznaniu ma go na ekspozycji. Odpuściłem jak zobaczyłem jaki ten soundbar jest ogromny , prawdopodobnie dlatego tak dobrze gra bo głośniki ma odpowiednio większe. Kwestia gustu , ja oprócz tego żeby dobrze grało chciałbym żeby też jakoś wyglądało , taki wielki topór pod telewizorem trochę nie bardzo jak dla mnie.
Do tego jest to już trochę przestarzała konstrukcja , występuje w 2 wersjach jeżeli chodzi o subwoofery

Mateusz
Mateusz
9 miesięcy temu
Reply to  Krom

Dziękuję za bardzo ważną uwagę!

Krom
Krom
9 miesięcy temu

Może faktycznie niefortunnie dobrałem słowo 🙂 chodziło mi o to że jest już trochę stary, ale oczywiście jeżeli gra dobrze to wiek nie ma nic do rzeczy . Po prostu moje pierwsze wrażenie jak spojrzałem na focala było takie, że wygląda to tak jakby ktoś położył kolumnę głośnikową w poziomie. Tak jak pisałem to tylko kwestia gustu . Dodatkowo aktualnie można już chyba dostać focala z tą nowszą wersją subwoofera (CUB), ta starsza -chyba nazywa się AIR, dawała możliwość pewnych regulacji tonów.

Tomek
Tomek
10 miesięcy temu

Spoko recenzja, a coś na temat Polk audio signas2 możesz powiedzieć? Kosztują około tysiąca.

Tomek
Tomek
10 miesięcy temu

Dzięki za odpowiedź, przeszukaujac soundbary trafił mi się chyba nowy sony ht sd35 z podobno ponad 300W mocy w polskich sklepach za około 9000zl. Coś może o nim wiesz czy to za świeża sprawa?

Tomek
Tomek
10 miesięcy temu

Dodam info że aktualnie na niemieckim amazonie kosztują 154 euro (około 660zł na przelewy 24) już z polskim vat.

Anton
Anton
10 miesięcy temu

Czy w Polk Magnifi Max nadal występuje problem z “trzaskami” z subwoofera, przy ustawionej minimalnej głośności ? Czy może zostało to już naprawione ?
Gdzieś czytałem że to kwestia włączania i wyłączania subwoofera ( gdy nie jest on potrzebny) , więc łatwo to naprawić jakimś firmwarem ustawiając subwoofer zawsze włączony. Mogę prosić o opinie użytkowników którzy już mają Magnifi Max ?

Dawid
Dawid
11 miesięcy temu

Fajny artykuł . Śledzę od roku temat soundbarów.
Coś pod tv ! Ważna jest dla jakość dzwięk !
Muzyka – spotify Filmy – netflix . Przesłuchałem już sprzętów od 400zł do 10 tyś i powiem że
polk audio , bosse , sonos nie mają sobie równych.
Inne też są ok ale te się wyróżniają jakością bardzo. Polk Audio Magnifi Mini naprawdę tani bo
Teraz już można za 999 zł kupić . No A dwa pozostałe to już ok 5 tyś za belkę plus subwoofer

Dawid
Dawid
1 rok temu

Cześć, dzięki za ranking, dużo nakreślił i przynajmniej wiem na co patrzeć. Niemniej jednak i tak mam duży problem z wyborem. Byłem w MM i tam sprzedawca polecił mi soundbar sony ZF9 za 3000zł z Dolby Atmos, czyli w cenie JBL 5.1 bez atmosa. Stad moje pytanie w co według Was warto bardziej zainwestować? Co będzie dawało lepsze wrażenia kinowe JBL czy Sony?

Michał
Michał
1 rok temu

Cześć,
chciałbym prosić o poradę; zastanawiam się pomiędzy Yamahą YAS-207 a JBL Bar 3.1 głównie do filmów i muzyki, co radzicie? Może coś innego tak do 1800-2000max

Bartosz
Bartosz
1 rok temu

Witam
Mam pytanie odnośnie Harman Kardon Citiation bar soundbar vs Focal dimension ‚ co lepiej wypadnie w dużym salonie

Ela
Ela
5 miesięcy temu
Reply to  Michał

ja polecam soundbary od yamahy mają świetną jakoś dźwięku sama mam jeden.

Viren
Viren
1 rok temu

WItam, wiem że stary temat ale mam dylemat pomiędzy lg SK10Y a Polk magnifi max sr. Mógłbym prosić o jakies porady i wskazowki?

Viren
Viren
1 rok temu

Tylko własnie boje się tych trzasków z subwoofera i tylnich glośników bo wszedzie o tym pełno…:/ LG dużo gorzej gra?

Viren
Viren
1 rok temu

Focal też ciekawy, a co do Polka to faktycznie są aż takie problemy?

Hubert
Hubert
1 rok temu

A co do jakości to LG dużo gorzej gra?

Marcin
Marcin
1 rok temu

Witam. A którego byś bardziej polecał: Focal czy JBL?

Pablito
Pablito
1 rok temu

Witam. Mam straszny dylemat i zastnawiam sie nad kupnem LG SKY 10 a Focal Dimension BAR + Sub CUB-3 + Bluetooth APTX.
Duża różnica w jakości jest miedzy nimi? Warto dopłacić te 1000 zł do Focala? Pomieszczenie mam nie duże, ale po przeczytaniu tego rankingu nie moge jakoś patrzyć na te modele z dolnej półki 😛
A i jeszcze, tak z ciekawości, lepszy LG SKY 10 czy JBL Bar 5.1 bo są w identycznej cenie.
Pozdrawiam 🙂

piotr131313
piotr131313
1 rok temu
Reply to  Pablito

Polecam LG SL10yg .

Messi
Messi
1 rok temu

Obszerna recenzja, ale widzę, że pominąłeś markę Philips. Może zrobisz recenzję, któregoś z modeli? Ja mam model Philips HTL2163B. Z ciekawszych funkcji jakie posiada to Virtual Surround Sound, z tego co wiem żaden z powyżej opisanych modeli tego nie ma. Jak powiedział mi sprzedawca w sklepie jest to autorska technologia Philipsa.

Wiktor
Wiktor
1 rok temu

Mega zestawienie. Uzupełniłbym je o model Philipsa HTL1510B/12 – według mnie gra świetnie, zwłaszcza w swojej półce cenowej. Mimo wszystko warto poznać inne zdanie 😉

Qmys
Qmys
1 rok temu

Nie chcę się Boże broń czepiać, ale brak w segmencie “okolice 3 tys.” soundbara Bose 700, który w większości zestawień niezależnych plasuje się na 1-2 miejscu – jest dość zaskakujący…

Rufi
Rufi
1 rok temu

Ale dlaczego w kazdych rankingach tak malo sie pisze o firmie bose? I dlaczego na rzadnym z powyzszych zestawien nie ma nic o nich napisanego? Co jest tego powodem?

Krzych
Krzych
1 rok temu

Cena podstawowej jednostki Soundbara Bose 500 oscyluje w granicy 2000 zł. Szkoda, że nie ma żadnych informacji na temat sprzętu tej firmy. Szczególnie, że sprzęt można rozbudować i daje wiele możliwości.

Kris
Kris
4 miesięcy temu
Reply to  Krzych

Witaj.
Czy od czasu ogłoszenia rankingu wskazałbyś już który wybrać soundbar JBL BAR 5.1 starszy model (odpinane satelitki) czy nowszy bez odpinanych? Zastanawiam się w tym przedziale jeszcze nad Yamaha musiccast bar 400 (słuchanie muzyki, oglądanie tv i filmów). Co byś doradził?