W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Słuchawki bezprzewodowe nauszne Ranking 2024

Łukasz Proszek
Aktualizacja:  26 kwietnia 2024
Komentarze:  0

Najlepsze słuchawki bezprzewodowe nauszne – szukasz ich do muzyki, podcastów, audiobooków, a może rozmów na odległość? To nieważne! W moim rankingu spotkasz uniwersalne modele. Sprawdzają się w każdym zastosowaniu. Przekonaj się!

Najlepsze słuchawki bezprzewodowe nauszne ranking

Ranking słuchawek bezprzewodowych nausznych 2024 - TOP 8

Bose QuietComfort 45

Najwygodniejsze i najlepiej grające słuchawki nauszne bezprzewodowe. Zachwyciły mnie każdą istotną cechą. Bose QuietComfort 45 to zasłużony lider rankingu. Grają czysto, oferując neutralny profil dźwiękowy. Efekt? Nadają się do wszystkiego! Każdy rodzaj muzyki, filmy, gry, podcasty, audiobooki, rozmowy – nie ma dla nich trudnych zadań.

To topowe słuchawki z ANC, czyli aktywną redukcją szumów z otoczenia. W każdych warunkach perfekcyjnie usłyszysz ulubione kawałki bądź swojego rozmówcę (a on Ciebie za sprawą 4 wbudowanych mikrofonów!). Poruszasz się ruchliwymi ulicami i chcesz pozostać w kontakcie z otoczeniem? Żaden problem. Tryb Aware łączy brzmienie ze słuchawek ze słyszalnością otoczenia.

Trudno w tak krótkim fragmencie wymienić wszystkie zalety. Regulowany pałąk wzmocniono metalem. To solidny sprzęt audio na lata. Te najlepsze słuchawki nauszne bezprzewodowe nie uciskają głowy. Bez dyskomfortu spędzisz z nimi większość dnia. Zwłaszcza że pracują nawet do 22 godzin po naładowaniu, które trwa tylko 2,5 godziny (a 15 minut daje 3 godziny użytku).

Ocena produktu: 10/10
Sony WH-1000XM5

Donośne słuchawki bezprzewodowe nauszne z mocnym basem. W moim odczuciu najbardziej przypadną do gustu fanom rapu czy elektronicznej muzyki. Zapewnią Ci mięsisty, mocno dudniący bas. Nie degradują jednak za bardzo pozostałych tonów. Te dobrze grające słuchawki świetnie odtwarzają brzmienie wielu instrumentów.

Nawet gdy uznasz bas za zbyt dominujący, wyregulujesz go korektorem. Co ważne, stereo wyróżnia się tu kierunkowością. Co to dla Ciebie oznacza? Lepiej zlokalizujesz słuchowo różne obiekty audio, np. konkretny instrument, kroki aktora bądź przejeżdżający w filmie pojazd. Wzmacnia to poczucie immersyjności. Przejdziesz w świat, w którym jesteś tylko Ty i to, czego słuchasz.

Zwłaszcza że izolacja akustyczna robi furorę! Zdecydowanie jedne z najlepszych słuchawek z ANC. Sony WH-1000XM5 perfekcyjnie wygłuszają wysokie i średnie tony z otoczenia. Ciut gorzej z niskimi, lecz to i tak wysoka liga. Upierdliwy hałas wokół nie zrujnuje Ci przyjemności z korzystania z tych wygłuszających słuchawek zamkniętych.

Ocena produktu: 9.73/10
Audio-Technica ATH-M50xBT2

Dobrze oceniane słuchawki bezprzewodowe nauszne do muzyki. Wyróżniają się dużymi przetwornikami 45 mm. Najważniejsze, że generują krystalicznie czysty dźwięk o naturalnej specyfice. Mają nawet wbudowany wzmacniacz. W równie dużym stopniu zaimponował mi tryb LLM, czyli niskiego opóźnienia. Ustawisz go w aplikacji, aby komfortowo pograć w gry.

Apka oferuje rzecz jasna korektor brzmienia. Przyda Ci się na przykład wtedy, gdy uznasz, że wolisz nieco cięższy dźwięk z dynamicznie dudniącym basem. Najważniejsze, że urządzenie podoła tego typu wymaganiom. Miękka wyściółka na nausznikach przypadnie Ci do gustu. Tak samo jak trwały pałąk, który nie skrzypi (co czasem doskwiera niektórym modelom tej marki).

Co jeszcze? Ekstremalnie długi czas pracy! Producent deklaruje 50 godzin, co nie pokrywa się z prawdą, bo… w praktyce bywa jeszcze lepiej! Poważnie, te słuchawki grają nawet ok. 60 godzin bez ładowania. Funkcja szybkiego ładowania także obecna. Gwarantuje 3 godziny odsłuchu po zaledwie 10 minutach pod kabelkiem. Do ładowania służy złącze USB-C.

Ocena produktu: 9.68/10
Sennheiser HD450BT

Najlepsze słuchawki bezprzewodowe nauszne muszą świetnie grać i być trwałe. Sennheiser HD450BT spełnia oba te warunki. Wyważony i dokładny dźwięk przypadnie Ci do gustu. Instrumentom nie brakuje szczegółowości, a stabilny sygnał Bluetooth eliminuje zakłócenia. Do zakupu przekonuje też bardzo dobra redukcja szumów. Działa aktywnie, to funkcjonalne słuchawki z ANC.

Mój ranking słuchawek nausznych bez kabla lubi też długi czas pracy. Sennheiser HD450BT na papierze grają do 30 godzin. W praktyce (przy zadowalającej głośności) bliżej im do doby, co wciąż stanowi świetny wynik. Zauważ, że to wysokiej klasy, a dość lekkie słuchawki. Takie połączenie nie stanowi standardu. Brak nadmiernej masywności zwiększa sens użytku na mieście.

Ocena produktu: 9.53/10
Audio-Technica ATH-M20xBT

Bardzo dobre słuchawki nauszne bezprzewodowe do 500, a nawet 400 zł. Przekonują mnie głównie tym, czym zwykle wyróżniają się produkty tej marki: naturalnym brzmieniem. Producent nie podbił specjalnie basu, aby zamaskować jakieś niedoskonałości. Tych praktycznie nie ma. Audio-Technica ATH-M20xBT to dobrej jakości słuchawki oferujące czyściutki dźwięk.

Szczegółowe brzmienie bez szumów to nie wszystko. 60 godzin ciągłej pracy po naładowaniu musi przekonywać. Nie stracisz czasu i nerwów na zbyt częste podłączanie urządzenia do źródła energii. Zabierzesz je ze sobą w dłuższą podróż, w ogóle nie przejmując się stanem naładowania. Poza tym to komfortowe i stabilne słuchawki. Świetnie je wykonano, same się nie rozlecą.

Ocena produktu: 9.47/10
JBL Tune 510BT

Jakie tanie słuchawki bezprzewodowe nauszne z dobrym basem? Proponuję Ci JBL Tune 510BT. Basowe brzmienie pasuje wielu osobom, co potwierdza cała armia pozytywnych opinii. To w gruncie rzeczy proste i głośne słuchawki o wysokiej mobilności. Grają nawet do 38 – 40 godzin, w zależności od ustawionej głośności. Trudno za nie przepłacić.

Producent chwali się też izolacją akustyczną. Stoi na przeciętnym poziomie. Powiedziałbym, że adekwatnie do ceny. Wygłuszy nieco odgłosy pojazdów czy ludzi wokół Ciebie. Bluetooth w wersji 5.0 wyróżnia się natomiast stabilnym połączeniem. To niedrogie słuchawki nauszne bez kabla z dobrym zasięgiem. Do tego sprawiają wrażenie lekkości, przez co są wygodne.

Ocena produktu: 9.33/10
Sony WH-CH510

Atrakcyjne cenowo słuchawki nauszne z 35-godzinnym czasem pracy. W swojej cenie grają wystarczająco naturalnie. Z pewnością nie przytłoczą Cię basem. Sony zdecydowało się w tym modelu na spokojnie zrównoważenie tonów. Nie oznacza to jednak, że sprzęt nie nadaje się do rytmicznej muzyki tanecznej. Nadal sprawia sporą frajdę w żywiołowych gatunkach.

Konstrukcja do bólu prosta. Sony WH-CH510 to stosunkowo małe i lekkie słuchawki nauszne bez kabla. Stabilnie spoczywają na głowie, nie uciskając za bardzo uszu. Ranking słuchawek bezprzewodowych nausznych przyjął ten model także za łatwe sterowanie. Prędko przyzwyczaisz się, gdzie znajduje się konkretny przycisk. W tej kwocie dobry interes.

Ocena produktu: 9.22/10
Philips TAUH202BK

Najtańsze-najlepsze słuchawki bezprzewodowe nauszne? Dla wielu osób tak! Philips TAUH202BK kosztują poniżej 150 zł, generując ciepłe, dynamiczne brzmienie. Służą nie tylko do słuchania muzyki, podcastów itp. Oferują wbudowany mikrofon. Za ich pomocą porozmawiasz na odległość z drugą osobą. Co więcej, sprzęt wyciszy odgłosy z Twojego otoczenia.

Czas pracy raczej nie zachwyca. Osiąga maksymalnie 15 godzin, lecz pamiętaj o niskiej cenie. Budowa tych dobrych słuchawek wyróżnia się lekkością. Jest także składana na płasko. Ta cecha ułatwi Ci transport sprzętu w torbie czy plecaku. A gdy założysz słuchawki, nie odczujesz dyskomfortu po kilku godzinach odsłuchu. Philips TAUH202BK zapewnią Ci wysoką wygodę użytkowania.

Ocena produktu: 9.19/10

Najlepsze słuchawki bezprzewodowe nauszne - Ranking 2024

Słuchawki Bose QuietComfort 45

Słuchawki bezprzewodowe nauszne Bose QuietComfort 45

Bose QuietComfort 45, czyli top słuchawki nauszne bezprzewodowe z redukcją szumów. Owszem, drogie, ale uwierz: warte każdej złotówki! Nie mają bowiem słabych stron. Grają najlepiej, nadając się do każdego rodzaju źródła dźwięku. Perfekcyjnie je wykonano, posłużą Ci długie lata. Do tego mają żywotny akumulator oraz sporo ciekawych funkcji.



Muzyczne słuchawki o szerokim zastosowaniu

Każdy niezależny test słuchawek bezprzewodowych nausznych powie Ci to samo: Bose QuietComfort 45 grają najlepiej. Dlaczego? Głównie dlatego, że zapewniają neutralne brzmienie. Bas głęboki, lecz nie upierdliwie mocny. Reszta tonów także zrównoważona. To idealne słuchawki do muzyki klasycznej, hip-hopu, jak i brzmień z grupy techno czy hardbass.

Powiedzmy jednak, że coś nie będzie Ci pasować. Dajmy na to, że niskie tony okażą się za mało lub za bardzo słyszalne. Co wtedy? Wyregulujesz je za sprawą equalizera. Dopasujesz specyfikę brzmienia do swoich preferencji. Nie robiąc z tym nic, i tak uzyskasz klarowny dźwięk ze spójnym pasmem przenoszenia.

Wysoka jakość przetworników i układu audio to jedno. Druga sprawa, że to porządne słuchawki nauszne z Bluetooth 5.1. Nie martwisz się o jakieś zakłócenia, to w końcu lider rankingu. 9-metrowy zasięg działa stabilnie. I to z 2 urządzeniami jednocześnie! Dostajesz tu opcję przełączania pomiędzy nimi.

Wracając jeszcze do oceny dźwięku, finalnie niesie za sobą uniwersalne zastosowanie. Pomijając słuchanie muzyki, zachwyci Cię klarowność dialogów z filmu, efekty specjalne, czystość mowy z audiobooków, a nawet wrażenia z gier. W tej ostatniej opcji sugeruję jednak przewodowe połącznie (za pomocą kabla z zestawu).

4 mikrofony i aktywna redukcja hałasu

Bose QuietComfort 45 jako efektywne urządzenie do prowadzenia rozmów telefonicznych? Jak najbardziej! To bardzo dobre słuchawki nauszne do smartfona. Mają aż 4 wbudowane mikrofony. Znakomicie wyłapią Twoją mowę, oddzielając ją od szumów z otoczenia.

Redukcja hałasu dotyczy również warunków odsłuchu. Tryb Quiet to absolutna perełka. Usłyszysz wyłącznie to, co generują przetworniki tych wysokiej jakości słuchawek nausznych. Nic nie zakłóci Ci delektowania się głosem ulubionego artysty.

Wiem jednak, że używając słuchawek na mieście, warto mieć słuchowy kontakt z otoczeniem. Zwłaszcza gdy poruszasz się po ruchliwych okolicach. Bose o tym pomyślał. W łatwy sposób przełączysz się na tryb Aware. Jednocześnie posłuchasz muzyki, wyłapując także istotniejsze odgłosy z przestrzeni wokół Ciebie.

Najwyższa jakość wykonania

Wydaje Ci się, że w tej cenie nie mogło być inaczej? Że słuchawki za taką kasę muszą być doskonale wykonane? No cóż, sam kilka razy przejechałem się, wierząc, że kosztowne urządzenie samo się nie rozleci. To wcale nie taki pewnik. Na szczęście Bose QuietComfort 45 nie zawodzi w tej kwestii.

Producent wzmocnił pałąk metalowym elementem. Nauszniki bazują na trwałym, a zarazem miękkim oraz gładkim wykończeniu. W moim odczuciu to wytrzymałe słuchawki bezprzewodowe nauszne. Co ważne, nie uciskają za bardzo głowy (zresztą pałąk swobodnie wyregulujesz).

Powstaje z tego kusząca mieszanka. Dostajesz markowy, trwały produkt, który nie sprawi Ci dyskomfortu po wielu godzinach ciągłego użytkowania. Praca, relaks, chęć zabicia nudy – słuchawki Bose staną się Twoim wiernym kompanem w wielu sytuacjach! Trudno spotkać drugie tak wygodne słuchawki tego typu.

Słuchawki nauszne z długim czasem pracy

Co tu dużo mówić, 22 godziny pracy po naładowaniu zachwycają. Podany rezultat dotyczy połowy zakresu głośności z włączoną funkcją redukcji hałasu. Bose QuietComfort 45 muszą się przed tym ładować zaledwie 2,5 godziny. W efekcie przejdą z Tobą cały dzień, motywując ulubioną muzyką w najwyższej jakości.

A to nie wszystko! Mówimy o nowoczesnych słuchawkach nausznych z funkcją szybkiego ładowania. Zaledwie 15 minut daje 3 godziny ciągłego odtwarzania dźwięku. Super opcja, gdy zdarzy Ci się zapomnieć naładować do pełna słuchawek.

Mało tego, bezprzewodowe działanie nie stanowi tu jedynej opcji. To bezprzewodowy model z kablem w zestawie. Gdy akurat nie wymagasz pracy na odległość, podłączysz sprzęt bezpośrednio do innego urządzenia.

Pełna swoboda połączona z i tak żywotnym akumulatorem. Dopełnia pozytywną opinię o tych profesjonalnych słuchawkach, które zasłużenie wygrały ranking modeli bezprzewodowych nausznych.

Słuchawki Sony WH-1000XM5

Słuchawki bezprzewodowe nauszne Sony WH-1000XM5

Wyciszające słuchawki nauszne Bluetooth do rozmów i muzyki. Przekonują zarówno jakością dźwięku, basem, jak i aktywną redukcją hałasu. Należą do najwyższej ligi z tej kategorii, stąd ich obecność w klasyfikacji. Kosztują swoje, ale i sporo oferują. Przekonaj się o tym, czytając subiektywną opinię o tych ciekawych słuchawkach.



Słuchawki nauszne z głębokim basem

Bas ma dla Ciebie wyjątkowe znaczenie? Pragniesz wręcz samoistnie podskakiwać w rytm muzyki? Kup Sony WH-1000XM5, a nie pożałujesz! Trudno spotkać drugi profesjonalny model, który tak bardzo stawia na niskie tony jak Sony. Zadziwiają swoją dynamiką oraz głębią. Robi to ogromne wrażenie.

Jeżeli preferujesz taneczną muzykę pełną basu, spodoba Ci się ten efekt. A co jeśli nie? Nic straconego, to nadal fenomenalny sprzęt. Mimo dominacji niskich tonów nie zaniedbuje reszty. Wokale brzmią klarownie. Tak samo czysto dźwięczą przeróżne instrumenty. Pasmo przenoszenia daje radę, trudno mi się do czegoś przyczepić.

Poza tym mówimy o bezprzewodowych słuchawkach nausznych z regulacją basu. Za sprawą korektora bez trudu ustawisz taką specyfikę brzmienia, jaka najbardziej Ci pasuje. A że potencjał robi wrażenie, zupełnie odmienisz scenę audio takiego sprzętu. Znajdziesz swój sweet point radujący zmysł słuchu wysokiej klasy dźwiękiem.

Skuteczne i inteligentne ANC

Nie ma co ukrywać, bezprzewodowe słuchawki często przydają się aktywnie żyjącym osobom. I nie tylko, bo w zasadzie każdemu, kto pragnie niejako odciąć się od reszty świata. Sony jak mało kto rozumie tę filozofię. Od lat produkuje znakomicie wyciszone modele. Sony WH-1000XM5 kontynuuje tę tradycję.

Osobiście nie sądzę, aby ANC mogło działać jeszcze lepiej w przypadku niskich i wysokich tonów. Jeżeli ktoś się na Ciebie wydziera, a Ty masz tego dość, załóż słuchawki i puść muzę. Praktycznie nie usłyszysz osoby obok. To rzecz jasna prosty przykład, lecz dobrze obrazuje skuteczność aktywnej redukcji hałasu.

Co ciekawe i co wyróżnia ten sprzęt, izolacja akustyczna nie jest spójna. Co to oznacza? Działa inaczej, bo w zależności od warunków. Słuchawki analizują poziom oraz specyfikę głośności otoczenia. Na tej podstawie wygłuszają wszelkie odgłosy. Sprawdzą się w hałaśliwym biurze, na siłowni, w galerii czy kawiarni.

Ranking słuchawek bezprzewodowych nausznych nie mógł się bez nich obejść! Wiesz już, że przekonują swoim brzmieniem i wydajnością ANC. To jeszcze nie wszystko. Przejdźmy do kolejnych zalet.

Przyjemne użytkowanie

Sony WH-1000XM5 stabilnie spoczywają na głowie. To solidne słuchawki zamknięte, co zresztą wiąże się ze świetnym wyciszeniem. Mimo to nie generują poczucia zbyt dużego ucisku (choć to także zależne od kształtu głowy czy długości włosów). Efekt poprawiają miękkie nauszniki. Może i nieco papkowate w dotyku, ale finalnie bardzo wygodne.

Korzystanie z urządzenia zdecydowanie umila długi czas pracy. Producent deklaruje nawet 30 godzin. Testy wykazują bliżej 27 godzin bez konieczności ładowania. Rewelacyjny rezultat! To długo pracujące słuchawki nauszne z Bluetooth oraz ANC. Do tego sparujesz je z kilkoma różnymi źródłami dźwięku.

System 4 mikrofonów umożliwi Ci komfortowe prowadzenie rozmów telefonicznych. Zarówno Ty dobrze usłyszysz drugą osobę, jak i ona Ciebie. Nie przeszkodzi w tym np. wiatr czy uporczywy hałas wokół. A może lubisz Spotify? Funkcja szybkiego dostępu oznacza kilka dotknięć nausznika, by uruchomić playlistę z tego serwisu.

Sterowanie to w ogóle ważna kwestia w Sony WH-1000XM5. Oprócz przycisków wykorzystasz dotyk. Przykładowo dwukrotne stuknięcie odbiera lub kończy połączenie bądź wznawia odtwarzanie. Inne gesty stanowią przesuwanie, przytrzymywanie, a nawet zakrywanie nausznika dłonią (włącza wtedy tryb rozmowy). Prędko docenisz tyle prostych w nauce opcji.

Słuchawki Audio-Technica ATH-M50xBT2

Słuchawki bezprzewodowe nauszne Audio-Technica ATH-M50xBT2

Dobre słuchawki nauszne z długim czasem pracy. Zresztą to mało powiedziane. Osiągają nawet 60 godzin po cyklu ładowania. Do tego grają po prostu naturalnie, bez zniekształceń i odchyleń na paśmie przenoszenia. Nie wywołują przy tym nadmiernego ciepła, choć są nieco masywne. Poznaj je bliżej za sprawą poniższej recenzji.



Naturalność przede wszystkim

Jestem facetem, który bardzo prosto podchodzi do sprzętu RTV. Od obrazu wymagam naturalnych barw, a od dźwięku naturalnego brzmienia. Dlatego też doceniłem Audio-Technica ATH-M50xBT2. Profil dźwiękowy jest do bólu neutralny. Skutkuje wysoką klarownością dźwięku. Instrumenty i wokale brzmią doskonale!

Przetworniki o średnicy 45 mm robią swoje. Producent określa całokształt mianem studyjnej jakości i wcale nie przesadza. Studyjność oznacza bowiem głównie naturalność, którą właśnie tu słychać. Im więcej wokalu słuchasz, tym lepiej dla Ciebie. Tak samo ze wspomnianymi instrumentami. Zabrzmią imponująco wyraźnie.

Nieco gorzej, gdy należysz do zagorzałych fanów basu. Dlaczego? Niskie tony nie buczą nadspodziewanie mocno. Na szczęście w korektorze dźwięku (dostępny w darmowej aplikacji mobilnej do słuchawek) zwiększysz im priorytet. Mało tego, w oprogramowaniu znalazłem opcję Bass Boost. Bez straty czasu podbijesz niskie tony.

Pochwalę jeszcze coś, a mianowicie działanie Bluetooth. Ewentualne opóźnienia stają się niezauważalne. Nie uświadczysz przerywania dźwięku czy jakiegoś braku synchronizacji. Na pokładzie znalazł się nawet tryb do pracy z PC, a więc np. grania w gry. Nie nazwę tego sprzętu gamingowym, lecz wspomniana funkcja zmniejsza opóźnienie.

Długi czas pracy? Mało powiedziane!

Jeżeli sprawdzisz sobie opis produktowy tych słuchawek na jakiejś stronie, w oko wpadnie Ci 50 godzin pracy. Imponujące, czyż nie? Możesz jednak pomyśleć, że tkwi w tym jakieś przekłamanie. I masz rację, tkwi, lecz… w drugą stronę.

Porównanie bezprzewodowych słuchawek nausznych pokazuje, że ten model potrafi nieznacznie przekroczyć nawet 60 godzin pracy! Rewelacja to za mało, aby ocenić ten wynik. Jasne, zależy w dużym stopniu od poziomu głośności. Niemniej bardzo łatwo osiągnąć ciągłe 2 dni odtwarzania ulubionych playlist.

Producent wcale nie spoczął na laurach. Dosyć, że sam nie docenił swojego produktu w kwestii długości pracy, to zawarł szybkie ładowanie. Pomocna funkcja. Tutaj wyjątkowo wydajna. 10 minut ładowania da Ci 3 godziny pracy. A ile trwa pełne ładowanie? Wcale nie tak długo, gdyż 3,5 godziny.

Szkoda jedynie, że zabrakło jakiejś funkcji oszczędzania energii. Na przykład automatycznego wyłączenia po odłożeniu. To jednak mocne wybrzydzanie z mojej strony. Wystarczy przecież pamiętać o samodzielnym wyłączeniu sprzętu. Nie wiedząc, jakie słuchawki bezprzewodowe nauszne długo pracują, masz już odpowiedź.

Słuchawki bezprzewodowe nauszne na letnie dni

Mało oczywista cecha. Popatrz bowiem na zdjęcie Audio-Technica ATH-M50xBT2. Całkiem masywny sprzęt, prawda? Raczej nie do biegania czy na siłkę, ale już jak najbardziej na przechadzki w trakcie lata. Poważnie, mimo zamkniętej konstrukcji oraz gabarytów ten model nie grzeje nadmiernie w uszy.

Efekt rozsądnej konstrukcji. Czuć pewien luz, a nie ścisk, nosząc te solidne słuchawki nauszne bez kabla. Wyściółka na nausznikach sprawia wrażenie lekkiej oraz miękkiej. Po prostu oddycha, przepuszczając powietrze. Nie zatrzyma na Twoich uszach nadmiernego ciepła. Doceniłem tę cechę, układając ranking słuchawek bezprzewodowych nausznych.

Słuchawki Sennheiser HD450BT

Słuchawki bezprzewodowe nauszne Sennheiser HD450BT

Niezawodne słuchawki bezprzewodowe nauszne ze średniego segmentu. Połączysz je jednocześnie z 2 urządzeniami, np. telefonem oraz laptopem. Grają dynamicznie i czysto. Eliminują także szumy z otoczenia aktywą redukcją oraz zamkniętą konstrukcją. Bardzo stabilnie trzymają się na głowie.



I do muzyki, i do rozmów

Sennheiser HD450BT to bezprzewodowe słuchawki nauszne z mikrofonem. Ten zintegrowany układ przyda Ci się do prowadzenia rozmów. W tym modelu ma to sens, wypada właściwie podobnie do smartfona. Różnica taka, że nie musisz przykładać telefonu do ucha i nikt nie usłyszy, co mówi do Ciebie Twój rozmówca.

Co z jakością stereo? Bardzo dobrze. W tej cenie to jedne z najlepszych słuchawek nausznych bez kabla do słuchania muzyki. Nie są nadzwyczajnie głośne. Nie imponują ekstremalnie dudniącym basem. W zamian dostarczą Ci czysty dźwięk bogaty w detale. Druga sprawa, że do dyspozycji masz korektor. Wyregulujesz w nim specyfikę audio.

Izolacja akustyczna również daje radę. Nie wygłuszy absolutnie wszystkiego, lecz zdecydowaną większość biurowych lub ulicznych odgłosów. Aktywna redukcja znacząco wycisza basowy hałas. Chodzi m.in. o dźwięki silników samochodowych. Praktycznie zawsze uświadczysz pełny, wyrazisty i klarowny dźwięk generowany przez przetworniki.

Stabilne słuchawki nauszne z Bluetooth

Tak fartownie dobrałem nagłówek powyżej, że dotyczy właściwie 2 atutów Sennheiser HD450BT. Te nauszne słuchawki do telefonu lub innego sprzętu mają dobry zasięg działania. Pracują w oparciu na module łączności Bluetooth. Jego wersja to 5.0. Skutkuje stabilnym połączeniem. Nie boisz się nagłego zerwania sygnału.

Sennheiser HD450BT połączysz z parą innych urządzeń. Komfortowo przełączysz się pomiędzy nimi. Sterowanie to banał, prędko się przyzwyczaisz, gdzie znajduje się konkretny przycisk i do czego służy. Po kilku dniach użytkowania staje się to intuicyjne.

Co z kolejną zaletą dotyczącą stabilności? Dotyczy budowy słuchawek. Nie są mocno zabudowane, a świetnie trzymają się na głowie. Polecane słuchawki nauszne bezprzewodowe nie mogą spaść z byle powodu. Tutaj nawet mocniejsze potrząsanie nie zrzuci ich. Nie martwisz się o przypadkowe uszkodzenie tego sprzętu.

Słuchawki Audio-Technica ATH-M20xBT

Słuchawki bezprzewodowe nauszne Audio-Technica ATH-M20xBT

Audio-Technica ATH-M20xBT przejawiają główne zalety droższych modeli tego producenta. Chodzi o długi czas pracy oraz neutralny profil dźwiękowy. Te godne polecenia słuchawki bezprzewodowe nauszne świetnie grają. Sprawdzają się w różnych gatunkach muzycznych. Poznaj je bliżej!



Naturalne brzmienie

Słuchasz rocka, metalu, a może popu? W każdym z tym gatunków Audio-Technica ATH-M20xBT pokażą swój potencjał. Nie przesadzają z basem, producent rozsądnie zbalansował wszystkie tony. Efektem tego jest naturalny dźwięk bez udziwnień i sztucznych wspomagaczy.

Przetworniki elektroakustyczne 40 mm grają odpowiednio dynamicznie. Do tego zamknięta konstrukcja nie przepuszcza odgłosów z zewnątrz. Jesteś tylko Ty i treści, których słuchasz. Skutecznie odetniesz się od świata wokół, by móc się skupić na muzyce, audiobooku czy podcaście.

To także porządne słuchawki bezprzewodowe nauszne do telefonu i rozmów. Lewy nausznik skrywa przyciski sterujące oraz wbudowany mikrofon. Jakość połączeń stoi na wysokim poziomie. Parowanie wielopunktowe sprawi, że połączysz sprzęt np. ze smartfonem i tabletem lub też dwoma telefonami, jak Ci pasuje.

Mocarna żywotność baterii

Nie wiem, jak Ty, ale ja nie lubię ciągle ładować sprzętu, którym się otaczam. To trochę paradoks, gdyż z pełną premedytacją nabywam kolejne gadżety i urządzenia bezprzewodowe. Dlatego też tak bardzo cenię żywotne akumulatory. Te słuchawki bez kabla z rankingu oczarowały mnie w tym aspekcie.

Mogą grać bez przerwy nawet do 60 godzin! Trudno wymagać lepszego wyniku. Audio-Technica słynie z tej cechy, która stanowi jeden z największych wyróżników opiniowanego modelu. A w razie potrzeby dokonasz przewodowego połączenia ze źródłem muzyki. Służy do tego kabel 1,2 m, który trafił na wyposażenie.

Słuchawki JBL Tune 510BT

Słuchawki bezprzewodowe nauszne JBL Tune 510BT

Tanie, a dobre słuchawki nauszne bezprzewodowe z głębokim basem. Ta cecha musi Ci od razu w nich pasować, gdyż nie ma tu opcji korektora dźwięku. Niemniej brzmienie pozostaje wystarczająco naturalne, a na pewno dynamiczne. Ideał z niskiego segmentu cenowego, gdy słuchasz mocno rytmicznej muzy.



Basowa przyjemność

Nie dziwię się, że słuchawki JBL Tune 510BT tak świetnie się sprzedają. Ludzie otrzymują bowiem to, na co od razu liczą w przypadku tej marki: mocny, mięsisty bas. Dudni zadziwiająco żwawo jak na tak tani produkt. Co ważne, nie detronizuje za bardzo pozostałych tonów. Spokojniejsze kawałki z wokalem i instrumentami też nieźle brzmią.

Jasne, trudno mówić o studyjnej jakości. To nie ta cena, aby wymagać perfekcyjnej naturalności audio. W mojej opinii to nie są słuchawki dla doświadczonych melomanów (nie wspominając o audiofilach). To produkt skrojony pod młodsze osoby.

JBL Tune 510BT spodobają Ci się, jeżeli preferujesz pulsującą muzykę z wyraźnym taktowaniem. Na przykład elektro, rap, ale też wyraziste kawałki rockowe. Musisz przy tym po prostu lubić dominację basu. Wtedy te głośne słuchawki okażą się trafionym wyborem. Mimo to szkoda, że zabrakło korektora, aby móc nieco zmienić specyfikę audio.

Lekkość i wygoda

Interesują Cię komfortowe słuchawki nauszne bezprzewodowe? JBL Tune 510BT wpisuje się zatem w kolejne założenie. To dość lekki model, którego nie czuć nadmiernie na głowie. Również za sprawą braku większego ucisku. W dodatku wszystkie przyciski znalazły się na prawym nauszniku. Łatwo się do nich przyzwyczaisz.

Zauważ przy okazji wysoką przenośność tego modelu. Oba nauszniki bez trudu obrócisz, mogąc położyć JBL Tune 510BT na płasko. Schowanie gdzieś sprzętu nie zabierze za dużo miejsca. Jednocześnie szkoda, że w zestawie nie ma etui czy czegoś w tym stylu.

Słuchawki Sony WH-CH510

Słuchawki bezprzewodowe nauszne Sony WH-CH510

Jakie słuchawki bezprzewodowe nauszne grają równo i nie są zbyt ciężkie? Na pewno Sony WH-CH510, które nabędziesz w przystępnej cenie. To porządny i bardzo mobilny sprzęt audio. Do tego długo działający, ponieważ aż do 35 godzin po pełnym naładowaniu. Szczegóły w poniższej recenzji.



Zrównoważone brzmienie

Tanie słuchawki tego typu często mają to do siebie, że przytłaczają basem. To przecież najprostsza metoda, aby przekonać do zakupu sporą grupę osób. Sony poszło jednak w innym kierunku. Model WH-CH510 wyróżnia się zbalansowanym dźwiękiem. Niskie tony wcale nie dominują nad innymi, a dobrze je uzupełniają.

W efekcie usłyszysz klarowny wokal ulubionych artystów. Nie zabraknie Ci również instrumentalności. Jeżeli Twój gust muzyczny jest wyczulony na nadmierne dudnienie, te słuchawki przypadną Ci do gustu. Nie zawodzi w nich stabilny sygnał bezprzewodowy za pośrednictwem Bluetooth. Trudno o przypadkowe rozłączenie ze źródłem muzyki.

Dobrą specyfikę brzmienia uzupełnia długi czas pracy. Dobija do 35 godzin. Zależnie od częstości użytkowania, zapomnisz o ładowaniu na kilka dobrych dni. Ranking słuchawek bezprzewodowych nausznych musiał wyróżnić ten udany model. Poprawnie reprodukuje dźwięk, który pozostaje spójny pod względem tonów.

Niewielkie gabaryty

Nie będę Cię bajerował: to budżetowe słuchawki o budżetowym wykonaniu. Użyte tworzywa sztuczne nie są wybitne. Cała konstrukcja nie sprawia jednak wrażenia tandety. Wręcz przeciwnie, od razu czuć, że trudno tu o jakieś pęknięcie materiału. Rzecz jasna nie warto ich upuszczać, ale gdy przypadkiem tak się stanie, powinny wyjść bez szwanku.

Tym ważniejsze, że mówimy o lekkich i kompaktowych słuchawkach nausznych bez kabla. Nie straszna im umiarkowana ruchliwość użytkownika. Jasne, to nie jest sprzęt audio do biegania, lecz przy bardziej zdecydowanych ruchach głowy utrzyma się na niej.

Słuchawki Philips TAUH202BK

Słuchawki bezprzewodowe nauszne Philips TAUH202BK

Polecane słuchawki nauszne bezprzewodowe w bardzo niskiej cenie. Zaskakują czystością brzmienia, również w mocno rytmicznych kawałkach oraz tych skupionych na wokalu. Mimo niewielkiej wagi dobrze trzymają się na głowie. Poznaj bliżej Philips TAUH202BK!



Dobry dźwięk w śmiesznie niskiej cenie

Myślisz, że w tej kwocie słuchawki będą terkotały? A może będą pozbawione basu? W wielu przypadkach tak, lecz nie z Philips TAUH202BK. To czysto grające słuchawki nauszne bez kabla. Dają radę w parze z różnymi gatunkami muzycznymi. Do tego nie zrywają połączenia z telefonem czy innym sprzętem Bluetooth.

Przyzwoicie przetwarzają kwestie mówione. Z tego względu wielu osobom służą do oglądania Netflixa na osobności. To samo z audiobookami. Nie wyróżniają się może epicką izolacją akustyczną, lecz i tak nadają się na spacer. Podkręcając głośność, wejdziesz we własny świat z muzyką lub inną treścią w tle.

Wygodne i lekkie słuchawki bezprzewodowe nauszne

Krótka ocena jakości wykonania? Ujdzie. Wybacz trywialność, ale tak to właśnie wygląda. Nie tak łatwo zarysować czy w ogóle uszkodzić Philips TAUH202BK. Z drugiej strony, raczej nimi nie rzucaj. Nie są to masywne słuchawki wykonane z kosmicznych materiałów, a typowe budżetówki.

Istotne, że zapewniają komfort przy wielogodzinnym użytkowaniu. Nie uciskają, a dobrze trzymają się na głowie. Mało tego, znam osoby, które traktują je jako słuchawki bezprzewodowe nauszne na siłownię. Niezła rekomendacja, prawda? Również z tego względu najlepsze słuchawki bezprzewodowe nauszne poszerzyły się o ten model.

Podsumowanie

Teraz już wiesz, które słuchawki bezprzewodowe nauszne naprawdę są najlepsze. Przedstawiłem Ci mocną ekipę i, co ważne, zróżnicowaną cenowo oraz gabarytowo. Znacząco zwiększa to szanse na udany zakup.

Tego typu sprzęt gra już praktycznie tak samo dobrze jak modele z kablem. Zresztą topowe urządzenia i tak dają Ci w tym wybór, zawierają przewód w zestawie.

Masz dodatkowe pytanie? A może własną opinię? Jeżeli tak, skorzystaj z sekcji komentarzy.

Jak się okazało, top modele z tej klasyfikacji często dokładnie przykrywają uszy. Co za to idzie, najlepsze słuchawki wokółuszne często zawierają niektóre z urządzeń, które wyróżniłem tutaj. Pozostałe także gwarantują świetny dźwięk, choć już nie zawsze w bezprzewodowej wydaniu.

Na portalu znajdziesz także słuchawki o nieco odmiennej specyfice. Dużą popularnością cieszy się ranking słuchawek bezprzewodowych dousznych. To tzw. pchełki lub TWS-y. Nie grają aż tak wybornie, lecz są niesamowicie mobilne i dyskretne.

Szukasz czegoś głównie do rozmów, a niekoniecznie do muzyki? Wtedy powinna Cię zainteresować najlepsza słuchawka Bluetooth do telefonu. Coś dla wiecznie zabieganych ludzi biznesu.

Oceń publikację
[Głosy: 1 Średnia: 5]

Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments