Najlepsza hulajnoga elektryczna Ranking 2024
Najlepsze hulajnogi elektryczne mają solidne akumulatory, przez co stanowią szybki środek transportu. Nie wymagają zbyt częstego ładowania i same z pewnością się nie rozpadną. Zagwarantują Ci za to wiele udogodnień zwiększających komfort oraz bezpieczeństwo jazdy. Przekonaj się, poznając aktualizowany, niezależny ranking hulajnóg elektrycznych! Jestem pewien, że prędko wybierzesz coś dla siebie.
Ranking hulajnóg elektrycznych 2024 - TOP 5
Najlepsza hulajnoga elektryczna, która wygrywa ranking, to Techlife X8S. Bez trudu nad nią zapanujesz. Wyposażono ją w duże, bo 10-calowe koła, 2 hamulce hydrauliczne oraz solidną amortyzację. Nada się nie tylko na równiutki asfalt, poradzisz sobie również w trudniejszych warunkach. Ta profesjonalna hulajnoga elektryczna do 120 kg obciążenia pomoże Ci bezpiecznie dotrzeć do celu.
Osiągi imponują. Techlife X8S korzysta z 2 silników o łącznej mocy 2000 W. To szybka hulajnoga do 60 km/h. Rzecz jasna warto trzymać się maksymalnej dopuszczalnej prędkości, lecz ta maszyna niesie za sobą ogromny potencjał. Ma kopa, momentalnie przyspieszając. Dużo sprawniej zareagujesz na konkretną sytuację. Kolejny topowy wynik to duży zasięg do 80 km. Coś na dłuższe trasy.
Techlife X8S to w mojej opinii takie Ferrari wśród dobrych hulajnóg elektrycznych. Wybierz ten sprzęt, gdy oczekujesz jak najszybszego modelu z jak największym zasięgiem. Dodam jeszcze, że nie zabrakło tu składanej i całkiem lekkiej konstrukcji (waga poniżej 30 kg).
Ocena produktu: 9.95/10
KuKirin G2 MAX, czyli terenowa hulajnoga elektryczna z regulowanym siedzeniem. Jej system amortyzacji sprężynowej pomoże Ci pokonywać większe wyboje. Opony przystosowane do trudniejszych warunków poradzą sobie w lekkim terenie bez nadmiaru błota czy piachu. To hulajnoga z dużym zasięgiem, bo aż do 80 km. Nie brakuje jej również wysokiej szybkości, maksymalnie do 55 km/h.
KuKirin G2 MAX wytrzymuje obciążenie do 120 kg. Mało tego, nawet przy użytkowniku ważącym ponad 100 kg nadal podoła większym wzniesieniom (maksymalnie 35 stopni). Na masywnym podeście zajmiesz wygodną dla siebie pozycję. To przy tym unowocześniony model. Spotkasz w nim komputer pokładowy z wyświetlaczem. Sprawdzisz lub wyregulujesz główne parametry jazdy.
Jaka hulajnoga elektryczna z amortyzacją gwarantuje komfort jazdy po kostce czy różnych bezdrożach? KuKirin G2 MAX należy do tego grona. W swojej cenie zachwyca mocą, zasięgiem, szybkością oraz wykonaniem. Polecam ją zwłaszcza bardziej doświadczonym użytkownikom.
Ocena produktu: 9.72/10
Lekka hulajnoga elektryczna do jazdy po mieście. Xiaomi Electric Scooter 4 Pro waży tylko 17 kg. Opiera się na 10-calowych, bezdętkowych kołach, które trudno jakkolwiek przebić. Amortyzacja dobrze tłumi nierówności terenu. Do wyboru masz tu 3 prędkości jazdy. Ten najwyższy dobija do 25 km/h. To raczej spokojniejsza hulajnoga elektryczna dla nastolatków i początkujących. Nie wymaga ogromnej wprawy.
Do tego przekonuje do siebie zasięgiem do 55 km. Jakby tego było mało, producent zastosował system odzyskiwania energii kinetycznej. Działa podobnie jak w samochodach hybrydowych. Realnie zwiększa zasięg, więc to rzeczywiście model na dłuższe przejażdżki. Stanowi bardzo tani w eksploatacji alternatywny środek transportu. Przednie koło wyposażono w E-ABS, co z kolei skraca drogę hamowania.
Xiaomi Electric Scooter 4 Pro to nie jest jakiś demon prędkości, ale tak właśnie miało być. Opłacalna opcja dla osób, które nie chcą za bardzo szaleć, a raczej bezpiecznie przemieszczać się po mieście. Duży podest i wygodna w obsłudze kierownica potęgują tu komfort jazdy.
Ocena produktu: 9.64/10
Vsett 8 to szybka hulajnoga elektryczna z kierunkowskazami. Odznacza się podwójną amortyzacją. W połączeniu z 8,5-calowymi kołami pomkniesz nie tylko przez gładką i równiutką nawierzchnię. Jeżdżenie po kostce nie będzie się wiązało z większym dyskomfortem. Prędkość osiąga nawet 40 km/h, a to przecież nie za ciężkie urządzenie. Waży 21 kg, oferując możliwość złożenia. Prosto przechowasz hulajnogę.
Vsett 8 nadaje się na dłuższe wojaże za sprawą 50 km zasięgu (bateria 15,6 Ah, 48 V). Trudno o nieoczekiwane rozładowanie. Stan akumulatora uzupełnisz 2 portami, co skraca czas trwania tego procesu. Swobodnie wyregulujesz kierownicę, aby przybrać wygodną dla siebie pozycję. To jak najbardziej model dla nieco wyższych osób. Do jazdy po zmroku proponuję jednak dokupić do niej lepsze oświetlenie.
Jaka hulajnoga elektryczna do 3000 zł ma sporą moc i solidny zasięg? W mojej opinii Vsett 8 z miękkim zawieszeniem. Zasłużył na miejsce w rankingu. Przyznaję temu urządzeniu dodatkowy plus za bardziej oryginalną stylistykę. Niby drugorzędna sprawa, lecz stanowi pewien wyróżnik.
Ocena produktu: 9.54/10
Dobrze wykonana hulajnoga elektryczna z zasięgiem do 45 km. Złożysz ją w kilka sekund, co ułatwi Ci jej przechowywanie i przewożenie. Korpus wykonano z aluminium lotniczego. Dlatego też Xiaomi Electric Scooter Pro 2 nie waży za dużo i wykazuje odporność na uszkodzenia. Do wyboru masz 3 tryby prędkości: pieszego, standard i sport. Dopasujesz styl jazdy do preferencji oraz ukształtowania terenu.
Jasny reflektor umożliwi Ci swobodne poruszanie się po zmroku. Za bezpieczeństwo odpowiada podwójny układ hamulcowy, a za komfort pneumatyczne opony w rozmiarze 8,5 cala. Odporne na przebicie i nadające się do jazdy po mniej równej drodze. Ta dobra hulajnoga elektryczna wysokiej jakości okaże się łatwa w obsłudze. Połączysz ją nawet z aplikacją, dostając zdalne ustawienia.
Co tu więcej dodawać? Xiaomi Electric Scooter Pro 2 to absolutny bestseller wśród tańszych hulajnóg elektrycznych do 2000 zł. Mimo atrakcyjnej ceny ma kopa i sprawnie porusza się po kostce brukowej. Mój test hulajnóg elektrycznych jasno wykazał, że warto polecić ten model.
Ocena produktu: 9.41/10
Najlepsze hulajnogi elektryczne - Ranking 2024
Hulajnoga elektryczna Techlife X8S
Techlife X8S to mocna hulajnoga elektryczna na miasto i nie tylko. Zwinnie ominiesz nią korki, korzystając ze znakomitej amortyzacji, ogromnego zasięgu czy momentalnego przyspieszenia (w dodatku regulowanego). Masz przed sobą top hulajnogę elektryczną dla wymagających!
Sprawdź ceny
⇓
Szybka i długa jazda
Wybierając najlepsze hulajnogi elektryczne, stosunkowo łatwo wstępnie wytropić liderów w tej kategorii. Wystarczy przecież spojrzeć na stosunek prędkości do zasięgu. To 2 kluczowe parametry, które wszystkich interesują. Tak się składa, że w Techlife X8S wypadają wprost… wybitnie!
Wyobraź sobie, że maksymalna możliwa do uzyskania prędkość dobija do aż 60 km/h. Oczywiście przekracza to tę dopuszczalną przez nasze prawo, ale świadczy o wielkim potencjale. Co więcej, za mocą (osiąga tu imponujące 2000 W z pary silników) idzie zadziwiające przyspieszenie.
Wbrew pozorom podnosi to bezpieczeństwo. Wiadomo, trzeba umieć zapanować nad taką bestią, ale gdy dojdziesz do wprawy, przyspieszenie może Cię nawet uratować. Uzyskasz szybszą reakcję ze strony tego jednośladu. Chcąc od razu zwiększyć prędkość, nie uświadczysz irytującego opóźnienia czy zamulania.
To przy okazji porządna hulajnoga elektryczna z dużym zasięgiem. Jakim konkretnie? Nawet do 80 km! Spory dystans, prawda? Jasne, to wynik do specyfikacji. W rzeczywistości zależy od kilku czynników (np. prędkości czy Twojej wagi). Niemniej z pewnością dojedziesz np. do pracy czy szkoły – a później z powrotem do domu.
Hulajnoga elektryczna na dużych kołach
Techlife X8S to hulajnoga 10 cali. Tyle wynosi wielkość jej solidnie wykonanych kół. Korzystny rezultat, który pozwoli Ci gładko przejeżdżać również po mniej równej nawierzchni. Zwłaszcza dodając do tego 2 amortyzatory. Skutkują miękkim zawieszeniem, poprawiając stabilność jazdy po wybojach.
Wspominałem Ci już o ekspresowym przyspieszaniu, lecz to samo dotyczy hamowania. Odpowiadają za to hamulce hydrauliczne. Zdarza Ci się jeździć po zmroku? Inne osoby dobrze Cię dostrzegą. Techlife X8S wyposażono w wyraźne oświetlenie LED, także w postaci bocznych pasków. Nie zabrakło światła hamowania.
Lider rankingu hulajnóg elektrycznych wyróżnia się nie za ciężką konstrukcją. Szczególnie pamiętając o dużych kołach i innych zaletach. Waży 29,6 kg. Ponadto złożysz urządzenie, aby je przenieść lub przechować. Wyświetlacz pokaże Ci z kolei istotne informacje (np. stan baterii) i zaoferuje regulacje kilku parametrów jazdy.
Hulajnoga elektryczna KuKirin G2 MAX
KuKirin G2 MAX to elektryczna hulajnoga z siedziskiem i terenowymi oponami. Ideał na nieco trudniejsze warunki, a nie wyłącznie asfaltowe ścieżki. Sprawdza się u wyższych i cięższych osób, wciąż utrzymując wyróżniające się osiągi, w tym prędkość oraz zasięg. Poznaj ją bliżej na sprawą poniższej opinii.
Sprawdź ceny
⇓
Terenowa hulajnoga elektryczna z amortyzacją
Specyfika KuKirin G2 MAX skutkuje wygodną jazdą nie tylko po mieście, ale i niektórych bezdrożach. Sprężynowa amortyzacja da Ci odpocząć od wstrząsów, gdy przejeżdżasz po kostce. Wyboje, mniejsze dziury czy wzniesienia terenu – to przestanie już być problemem. Płynnie przejedziesz po zróżnicowanej nawierzchni.
To szalenie szybki model, osiąga maksymalnie 55 km/h. Gdy ważysz powyżej 100 kg, spokojnie przekroczysz 30, 35, a być może nawet 40 km/h na stosunkowo płaskim terenie. Zasięg również wybija się w tej cenie. Producent deklaruje 80 km. Realne testy pokazują, że łatwo przebić 30 km, ważąc ponad stówę i prędko pomykając.
Maksymalne obciążenie wynosi tu 120 kg, a to kolejny korzystny wynik. Zwróć uwagę na obecność siedziska. To wciąż rzadko spotykany element budowy w urządzeniach tego typu. Gdy tego zechcesz, jeszcze bardziej odpoczniesz podczas jazdy. Ponadto to dobra hulajnoga elektryczna dla wysokich osób, jak i tych niższych.
Oświetlenie i wyświetlacz
Producent zastosował system oświetlenia LED. Po zmroku dokładnie pokaże Ci, co znajduje się przed Tobą. Unikniesz zderzenia z jakąś przeszkodą. Na pokład trafiły przy okazji 2 dodatkowe światła drogowe oraz 3 tylne światła ostrzegawcze. Pełen komplet, by móc bezpiecznie poruszać się po mieście i nie tylko.
Obstawiam, że do gustu przypadnie Ci wyświetlacz. Nie za mały, nie za duży i z dostępem do kluczowych danych oraz regulacji. W czasie rzeczywistym zobaczysz postępy dotyczące przemierzanej trasy. Ustalisz również potencjał urządzenia odnośnie prędkości.
Nie zabrakło dzwonka. Co istotne, jest tu wyjątkowo głośny. Każdy powinien go usłyszeć, nawet biegacz w słuchawkach, co znów zwiększa ogólne bezpieczeństwo. KuKirin G2 MAX to zdecydowanie jedna z najlepszych hulajnóg elektrycznych dla bardziej doświadczonych użytkowników.
Hulajnoga elektryczna Xiaomi Electric Scooter 4 Pro
Z polecaną hulajnogą elektryczną Xiaomi Electric Scooter 4 Pro wygodnie dojedziesz do pracy, na zakupy bądź umówione spotkanie. Osiągniesz na niej prędkość do 25 km/h, mogąc pokonać po pełnym naładowaniu nawet 55-kilometrową trasę. Szczegóły w recenzji poniżej.
Sprawdź ceny
⇓
Solidne wykonanie
Sztywna konstrukcja powstała z aluminium. Wykazuje odporność na uszkodzenia, a przy tym nie waży za dużo (17 kg). O solidności świadczy też spore maksymalne obciążenie na poziomie 120 kg. Obstawiam, że Xiaomi Electric Scooter 4 Pro spokojnie posłuży Ci kilka ładnych lat bez większych uszczerbków.
W podstawie znalazły się 10-calowe opony Xiaomi DuralGel. Wyróżniają się nie tylko bezdętkową strukturą, ale i wypełnieniem samouszczelniającym żelem. Wyboje nie będą Ci straszne, zapomnisz o nieprzyjemnych drganiach. Przeniesiesz komfort jazdy na zupełnie nowy poziom. Szeroki podest ułatwia zachowanie równowagi.
Poza tym krawędzie łagodnie wykończono, więc nie uderzysz się o nie boleśnie. Niby szczegół, lecz ważny podczas częstego użytkowania. Budowa zawiera podłużny wyświetlacz, ładnie wkomponowany w kierownicę. Łatwo sprawdzisz poziom naładowania baterii czy aktualną prędkość. To również hulajnoga z aplikacją mobilną.
Długa i spokojna jazda
Xiaomi Electric Scooter 4 Pro zachowuje sztywność w zakrętach. Do kontrolowania prędkości wykorzystasz ręczną przepustnicę. Pozwoli na łagodne przyspieszenie bez żadnych szarpnięć. Szybko opanujesz sprzęt, nawet gdy nie masz doświadczenia. To hulajnoga dla początkujących, więc fajnie urozmaica ranking.
Docenisz w niej też żywotny akumulator. Pozwoli Ci przejechać na jednym cyklu aż 55 km. Pomyśl, jak duży dystans pokonasz tym alternatywnym środkiem transportu. Jednocześnie nie stracisz czasu, stojąc w korkach. System odzyskiwania energii kinetycznej (KERS) wspomaga akumulator. Dodaje dawkę energii podczas hamowania.
Intuicyjność kontrolowania pojazdu ułatwią Ci tryby pracy. Działają w prosty sposób, trzymając się konkretnego zakresu prędkości. Ten ostatni dosięga poziomu do 25 km/h. Droga hamowania jest tu krótka, szczególnie z uwagi na obecność E-ABS w przednim kole. To ogólnie bardzo bezpieczna hulajnoga na miasto.
Hulajnoga elektryczna Vsett 8
Vsett 8 to nie tylko wyłącznie miejska hulajnoga akumulatorowa. Dziury, wyboje bądź kostka nie wytrącą Cię z równowagi. Producent postawił na podwójną amortyzację. Mimo przystępniejszej ceny to nadal profesjonalny model o wysokiej szybkości i świetnym zasięgu.
Sprawdź ceny
⇓
Uniwersalność w każdym calu
Polecane hulajnogi elektryczne powinny nieść za sobą szerokie zastosowanie i przydatne udogodnienia. Vsett 8 wpisuje się w to założenie. Z jednej strony rozpędza się do 40 km/h, zapewniając dynamiczne przyspieszenie. Z drugiej to składana hulajnoga elektryczna o wadze wynoszącej tylko 21 kg. Zmieści się w niejednym bagażniku.
Jej uniwersalność dotyczy również nawierzchni, po której ma się poruszać. Podwójny system amortyzacji nie wywołuje poczucia odbijania się od wybojów. Elegancko po nich przejedziesz. Bezszczotkowy silnik zapewnia wystarczającą moc, a 2 porty ładowania efektywnie skracają czas uzupełniania stanu akumulatora.
Zauważ, że nośność stoi na poziomie 120 kg. To porządna hulajnoga elektryczna dla nieco cięższych użytkowników. Szkoda jedynie, że nie ma jeszcze większych kół (np. 10-calowych zamiast 8,5-calowych). W takim wypadku lepiej nadawałaby się na utwardzone dróżki i bezdroża, lecz to raczej miejski model.
Hulajnoga na większy dystans
Bezapelacyjny atut Vsett 8 to zasięg do 50 km. Pamiętając o miękkim zawieszeniu, komfortowo przemierzysz dłuższe trasy bez zamartwiania się o stan baterii. Za pomocą kierunkowskazów dasz znać innym uczestnikom ruchu, gdzie zamierzasz skręcić.
Oświetlenie to 2 światła z przodu, 2 tyłu i dodatkowe na kierownicy. Mimo to sugeruję wymianę na jeszcze wydajniejsze, gdy zamierzasz częściej jeździć po zmroku. Zestaw możesz też uzupełnić np. uchwytem na telefon, torbą-bagażnikiem czy lusterkiem wstecznym. Masz tu wiele opcji na udoskonalenie hulajnogi.
Hulajnoga elektryczna Xiaomi Electric Scooter Pro 2
Xiaomi Electric Scooter Pro 2 to pojazd, który świetnie uzupełnia ranking hulajnóg elektrycznych. Cieszy się wieloma pozytywnymi recenzjami. Wpływa na to zarówno wytrzymała konstrukcja, jak i przyspieszenie czy zasięg do 45 km. Więcej szczegółów znajdziesz poniżej, w niezależnej opinii.
Sprawdź ceny
⇓
Łatwa do opanowania hulajnoga elektryczna
Nawet jeśli będzie to Twoja pierwsza hulajnoga elektryczna, bez problemu poradzisz sobie z obsługą. Przycisk włączający pojazd znalazł się w dolnej części wyświetlacza. Ma czerwony kolor i nie da się go nie dostrzec. Na zintegrowanym ekranie bez problemu prześledzisz aktualną prędkość i inne parametry.
Pod ręką masz dzwonek ułatwiający wymijanie i hamulce. Wiedz, że skorzystasz tu z 3 trybów jazdy: pieszego (0 – 5 km/h), standard (do 20 km/h) oraz sport (także do 20 km/h). Ich przełączanie nie sprawi Ci kłopotu. Musisz tylko dwukrotnie wcisnąć przycisk zasilania. Maksymalne obciążenie osiąga w tym modelu 100 kg.
Nie ponarzekasz na komfort użytkowania. Konstrukcję złożysz w kilka sekund i to nawet jedną ręką. Ta dobra i tania hulajnoga elektryczna dla dorosłych lub nastolatków ważny nieco ponad 14 kg. Niewiele jak na taki pojazd. Moc 300 W oraz solidne koła wystarczą, aby przebyć wzniesienia do 20 stopni.
Duży zasięg za dobrą cenę
Według zapewnień producenta maksymalny zasięg wynosi 45 km. Podejdź do tych danych z dystansem, gdyż ważną rolę odgrywa tu Twoja waga. Tak samo jak np. włączony tryb jazdy bądź specyfika nawierzchni. Mimo wszystko Xiaomi Electric Scooter Pro 2 wyróżnia się dobrym zasięgiem na tle podobnych cenowo sprzętów.
Przy wadze 90 kg prokonasz nawet 30 – 35 km i to przy jeździe z maksymalną prędkością (20 km/h). Szczupłym osobom czasami udaje się dobić do 40 km, a nawet nieco przekroczyć ten rezultat! Dodatkowa zaleta pojazdu to dynamiczne przyspieszenie. Nie czekasz długo, aby rozwinąć satysfakcjonującą prędkość.
Ile kosztuje hulajnoga elektryczna?
Ceny najlepszych hulajnóg elektrycznych mieszczą się zwykle w zakresie 1700 – 7000 zł. Najdroższe są te, które oferują największą prędkość maksymalną oraz zasięg po pełnym naładowaniu. W wyższych cenach łatwiej też o lepsze wykonanie, w tym solidniejszą amortyzację.
Jakiej firmy hulajnoga elektryczna?
Najlepsi producenci hulajnóg elektrycznych to Techlife, KuKurin, Xiaomi oraz Vsett. Zwłaszcza te 2 pierwsze marki słyną z wytrzymałych pojazdów na dłuższe dystanse i gorsze warunki co do nawierzchni. Pokonują wyboje, oferując miękkie, lecz stabilne zawieszenia. Xiaomi i Vsett to typowo miejskie hulajnogi o wysokiej opłacalności.
Pamiętaj, że regularnie aktualizuję mój niezależny ranking hulajnóg elektrycznych. Sprawdzam wtedy oferty takich marek jak np.: Hiley, Sharp, Motus, Frugal, Red Bull czy Blaupunkt. Póki co wyżej oceniam jednak hulajnogi akumulatorowe wcześniej wspomnianych producentów.
Podsumowanie
Teraz już wiesz, jaką hulajnogę elektryczną wybrać. Nie musisz o to pytać na forum lub grupach. Jak się okazało, rynek tych urządzeń dosłownie pędzi do przodu. Topowe hulajnogi nowej generacji zapewniają już imponujący zasięg oraz dodatki związane z budową.
Mało tego, wiele z nich to nie tylko miejskie hulajnogi, lecz i takie w bardziej wymagający teren. Z drugiej strony, w tym drugim wypadku dużo lepiej poradzi sobie najlepszy rower elektryczny. To już jednak zupełnie inny sprzęt, do tego szalenie kosztowny.
Jeżeli pragniesz podzielić się opinią o hulajnodze elektrycznej lub masz do mnie dodatkowe pytanie, sekcja komentarzy jest Twoja.
Łukasz Proszek
Właściciel i redaktor naczelny PROrankingów. Od ponad 10 lat zawodowo zajmuję się testami sprzętów, tworząc przy okazji rankingi oraz poradniki (nie tylko zakupowe). Jestem pasjonatem urządzeń elektronicznych, a zwłaszcza RTV, AGD, mobile czy gadżetów dla kierowców. Interesuję się także sportem, gamingiem oraz muzyką, co również ma powiązanie z różnymi urządzeniami. Jeżeli masz do mnie jakieś pytanie, z chęcią pomogę w sekcji komentarzy.
Co powiesz na temat kukirin G2 pro
Hej, też dobra hulajnoga.
Od 3 tygodni jezdzę Xiaomi 4 Ultra! Jest zarąbista!
Cześć, dzięki za opinię.
a co np. powiesz o Segway Ninebot MAX G2?
Hej, na papierze ok, ale w tej cenie też są dobre Techlife i pewnie na tę markę bym ostatecznie postawił.