W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Jak i gdzie włożyć tabletkę do zmywarki?

author avatar
Łukasz Proszek
Komentarze:  0

Aby tabletka do zmywarki dobrze spełniła swoje zadanie, musisz ją umieścić w konkretnym miejscu. Czasem różni się ono nieznacznie w zależności od marki sprzętu. Dowiedz się więc, gdzie umieścić tabletkę w zmywarce Bosch, Electrolux, Amica, Beko i innych producentów.

Jak i gdzie włożyć tabletkę do zmywarki?

Spis treści:

  Gdzie włożyć tabletkę do zmywarki?

  Najlepszy sposób to umieszczenie jej w przeznaczonej do tego komorze dozownika detergentu.

  Bez obaw, bez problemu znajdziesz to miejsce. Wystarczy, że otworzysz drzwi zmywarki i przyjrzysz się ich wewnętrznej stronie. Zwykle komorę zlokalizujesz w górnej bądź środkowej części. Sporo zależy tu od marki i budowy danego urządzenia.

  Pomocny okaże się symbol strumienia wody, czyli kilka rozchodzących się kresek.

  Aby włożyć tabletkę, musisz podnieść klapkę dozownika, choć w niektórych modelach jest domyślnie otwarta. Nie wymaga to użycia dużej siły. Zobaczysz wtedy wgłębienie, do którego idealnie zmieści się Twój detergent do zmywania. Wystarczy ją tam zamknąć i to tyle.

  Przykład miejsca na tabletkę w zmywarce

  Niektórzy radzą, aby tabletkę umieszczać na dnie zmywarki, a nie w komorze dozownika. Niemniej to nie do końca dobry pomysł. Jeżeli tak zrobisz, pojawi się ryzyko, że środek rozpuści się za wcześnie. Tym samym podczas głównego cyklu zmywania naczyń zabraknie detergentu. Chyba nie muszę tłumaczyć, że to przełoży się na skuteczność działania sprzętu, prawda?

  Dla pewności przed pierwszym użyciem tabletek zapoznaj się z informacjami na opakowaniu. Zyskasz wtedy pewność, że będziesz stosować środek prawidłowo. Nie musisz się jednocześnie martwić, że naczynia okażą się niedomyte.

  Jak wkładać tabletki do zmywarki Bosch?

  Zrobisz to dosłownie w kilka sekund. Standardowo musisz najpierw otworzyć drzwiczki. Następnie na ich wewnętrznej stronie namierz komorę dozownika detergentu.

  W przypadku urządzeń Bosch bardzo często zlokalizujesz ją mniej więcej na środku. Pojemnik na środek czyszczący znajdziesz po Twojej lewej. Aby się do niego dostać, musisz przesunąć klapkę zabezpieczającą tę część komory.

  Gdy umieścisz w środku tabletkę, zasuń klapkę. Potem zostaje Ci już tylko ewentualne dodanie nabłyszczacza i wybór właściwego programu zmywania.

  Dla pewności polecam obejrzeć krótki filmik przygotowany przez Bosch. Rozwieje wszelkie wątpliwości:

  Gdzie włożyć tabletkę do zmywarki Amica?

  Domyślasz się, że musisz dostać się do wnętrza urządzenia. Po otworzeniu drzwi przyjrzyj się ich wewnętrznej stronie.

  Komorę dozownika zobaczysz w lewym dolnym rogu. Dotyczy to większości modeli tego producenta. Chcąc otworzyć część, w której umieszcza się środek do zmywania, musisz wcisnąć specjalny zatrzask.

  Wtedy zwolni się blokada i klapka się podniesie. Włóż do środka tabletkę. Na koniec zatrzaśnij klapkę, dociskając ją.

  Dla pewności obejrzyj wideo przygotowane przez producenta:

  Jak wkładać tabletki do zmywarki Electrolux?

  Krok pierwszy, czyli otworzenie zmywarki, nie zmienia się. Przejdę więc od razu do konkretów.

  W sprzętach Electrolux komorę dozownika detergentu zauważysz w lewym górnym rogu. Chcąc ją otworzyć, naciśnij przycisk przy klapce z symbolem przedstawiającym strumień (kreski wychodzące z jednego punktu, rozchodzące się w różne strony). Wtedy zwolnisz blokadę i zyskasz dostęp do przegródki.

  Włóż do środka jedną tabletkę. Zamknij klapkę, dociskając ją, aż usłyszysz charakterystyczne kliknięcie. W niektórych zmywarkach element ten przesuwasz, nie otwierasz.

  Gdzie włożyć tabletkę do zmywarki Beko?

  W zmywarkach Beko komora dozownika bardzo często znajduje się na środku drzwi, po ich wewnętrznej stronie. Żeby ją otworzyć, musisz przesunąć klapkę. Zrobisz to jednym ruchem dłoni.

  Tabletkę umieść w większej przegrodzie. Ta mniejsza służy do wlewania nabłyszczacza. Zasuń klapkę z powrotem, żeby kapsułka nie wypadła na dno zmywarki po zamknięciu drzwi.
  Jeżeli potrzebujesz dodatkowej instrukcji, filmik od Beko Ci pomoże:

  Jak wkładać tabletki do zmywarki Siemens?

  Bardzo podobnie jak w urządzeniach innych marek. Główna różnica polega na umiejscowieniu komory dozownika detergentu.

  W zmywarkach Siemens zlokalizujesz ją w górnej części drzwi (oczywiście od ich wewnętrznej strony). Reszta procesu wygląda praktycznie tak samo.

  To oznacza, że najpierw otwierasz klapkę. Aby to zrobić, lekko pchnij uchwyt. Umieść wewnątrz przegrody tabletkę i zasuń klapkę. Gotowe!

  Planujesz zakupy sprzętu do domu? Sprawdź promocje w zaufanych sklepach!

  Ranking tabletek do zmywarki – zwycięzca

  Fairy Platinum All in One Lemon (100 sztuk)

  Jak włożyć tabletkę do zmywarki – praktyczne wskazówki

  Co prawda używanie tego typu środka nie stanowi dużego problemu, ale przygotowałem kilka porad, które na pewno Ci się przydadzą. Gwarantuję, że szybko je zapamiętasz. Dzięki nim używanie tabletek do zmywarki będzie jeszcze łatwiejsze.

  • Pamiętaj, aby takie detergenty chwytać suchą dłonią. Jeśli będzie wilgotna, powierzchnia tabletki rozpuści się na Twojej skórze. Niby nic takiego się nie stanie, ale nie należy to do bardzo przyjemnych rzeczy.
  • Zwróć uwagę na to, jak zapakowano preparat. Czasami musisz rozerwać opakowanie chroniące tabletkę. Niemniej niekiedy okaże się to zbędne.
  • Wiedz, że niektóre detergenty są zabezpieczone bardzo cienką folią, która rozpuszcza się w wodzie. Jak ją rozpoznać? Przede wszystkim po tym, że będzie delikatna, ściśle przylegająca i przezroczysta.
  • Jeśli masz tabletki, które wymagają wyjęcia z opakowania, będzie ono grubsze, nierzadko kolorowe.
  • Nie zapomnij o tym, aby resztę detergentu zabezpieczyć przed wilgocią. W tym celu szczelnie zamknij torebkę czy pudełko, w którym znajduje się środek do zmywania. Ustaw w zacienionym miejscu, najlepiej tak, aby ciekawe świata dzieci nie miały dostępu do tabletek.
  • Tabletki do zmywarki często mają intensywną woń. Po kontakcie z takim detergentem dokładnie umyj swoje dłonie.
  • Pamiętaj, że pierwsze uruchomienie nowej zmywarki wiąże się z jednym cyklem bez naczyń (tzw. pusty cykl). Nie oznacza to jednak, że detergentu też powinno zabraknąć. Wręcz przeciwnie, bo tabletki czyszczą także wnętrze zmywarki, a nie tylko same naczynia.
  Oceń publikację
  [Głosy: 1 Średnia: 5]

  Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

  Subscribe
  Powiadom o
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments