W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Jak zresetować tablet? [Lenovo, Samsung, Huawei]

author avatar
Łukasz Proszek
Komentarze:  0

Musisz zresetować tablet, ale nie wiesz, jak się do tego zabrać? Spokojnie, nie jest to wcale trudne zadanie. Wystarczy, że poznasz kilka sposobów, które dotyczą np. tabletów Lenovo, Samsung oraz Huawei. Wszystkie z nich opisałem poniżej.

Jak zresetować tablet? [Lenovo, Samsung, Huawei]

Spis treści:

  Jak wygląda resetowanie tabletu?

  Gdy Twój tablet się zawiesił i nie reaguje na żadną komendę, nie unikniesz resetu. Przy odrobinie szczęścia zrobisz to w dosłownie kilka sekund. Na tylnej części obudowy znajdź napis „reset”. Do znajdującej się przy nim dziurki włóż igłę lub podobny przedmiot (często akcesorium z zestawu).

  Pamiętaj, aby przytrzymać igłę w środku kilka sekund. Rób to do momentu, aż sprzęt się wyłączy. Jednocześnie zwróć uwagę na ostrość przedmiotu, którym resetujesz tablet. Nie powinien być bardzo ostry, bo przez przypadek uszkodzisz urządzenie.

  Ranking tabletów – zwycięzca

  Samsung Galaxy Tab S9 Ultra 14,6″ 12/512 GB 5G

  Jak zresetować tablet bez opcji „reset”?

  Nie panikuj, jeśli Twój tablet nie oferuje tej sprytnej funkcji. Do dyspozycji masz też inne wyjście. Wciśnij i przytrzymaj przez kilka sekund przycisk Power. Po chwili urządzenie powinno się wyłączyć.

  To nic nie dało?

  W takim razie wypróbuj kombinację przycisków Power i Vol – lub Vol +. Gdy je przytrzymasz, tablet powinien uruchomić się ponownie.

  W przypadku wątpliwości zajrzyj do instrukcji obsługi. Być może producent przewidział takie sytuacje i przedstawił sposób postępowania, gdy dojdzie do czegoś takiego.

  Jak zresetować tablet Samsung?

  Znasz już ogólne sposoby na reset tabletów. Pamiętaj, że czasami wygląda to nieco inaczej, dużo zależy od marki urządzenia. W modelach Samsung musisz wcisnąć jednocześnie przycisk Power i zwiększający poziom głośności dźwięku (czyli Vol +). Przytrzymuj je do momentu, gdy sprzęt ponownie się uruchomi.

  Kiedy na ekranie zobaczysz logo Samsung, puść przycisk Power, ale w dalszym ciągu trzymaj ten zwiększający głośność. W tym momencie wyświetli Ci się menu z dostępnymi opcjami. Z tego poziomu masz możliwość np. przywrócenia ustawień fabrycznych.

  Modele tej marki często stanowią najlepsze tablety dla dzieci, więc tym bardziej warto wiedzieć, ja się je resetuje. Młody użytkownik nie jest zbyt cierpliwi, od razu oczekując, że rodzic naprawi sprzęt.

  Jak zresetować tablet Lenovo?

  Sprzęty tego producenta często są wyposażone w osobną funkcję „reset”. To oznacza, że musisz jedynie włożyć do dziurki na obudowie ostry przedmiot i przez chwilę go przytrzymać. Powinno to pomóc w rozwiązaniu problemu.

  Jeśli Twój tablet Lenovo nie oferuje takiej opcji, skorzystaj z resetowania przy użyciu przycisku Power. Przytrzymuj go tak długo, aż urządzenie się wyłączy.

  Przeczytaj też:

  Jak wygląda resetowanie tabletu Huawei?

  W tabletach Huawei resetowanie wygląda podobnie jak w urządzeniach innych, opisanych wyżej marek.

  Najpierw przyjrzyj się obudowie i sprawdź, czy jest na niej funkcja „reset”. Jeśli nie, skorzystaj z przycisku On/Off.

  Jak zresetować tablet do ustawień fabrycznych?

  Zwróć uwagę, że czasami resetowanie tabletu oznacza przywracanie ustawień fabrycznych, a nie odblokowanie go, kiedy się zaciął.

  W tym przypadku najprostszą metodą jest przejście do menu ustawień. Znajdź opcję Zarządzanie ogólne, a później Resetowanie. Wybierz kolejno Ustawienia fabryczne oraz Resetuj. To ogólny sposób sprawdzający się w sprzętach wyposażonych w system Android.

  Niemniej zdarza się, że urządzenie nie reaguje na te komendy. W tej sytuacji wciśnij jednocześnie przycisk Power i Vol – lub Vol + (sprawdź, która opcja działa w Twoim tablecie). Po chwili puść guzik Power, ale dalej trzymaj ten odpowiadający za zmianę poziomu głośności. Gdy zobaczysz na ekranie menu, wybierz opcję Ustawienia fabryczne i zatwierdź przyciskiem Power.

  Masz tablet z oprogramowaniem iOS (czyli od Apple)?

  Wejdź w Ustawienia, a następnie kartę Ogólne i kliknij opcję Wyzeruj. Pamiętaj, że wymaga to podania kodu albo hasła do konta Apple ID. Na koniec wybierz Wymaż zawartość i ustawienia.

  Planujesz zakupy sprzętu do domu? Sprawdź promocje w zaufanych sklepach!

  Jak zresetować tablet przez komputer?

  Tak, to możliwe, oczywiście jeśli przez reset rozumiesz powrót do ustawień fabrycznych. Masz taką możliwość zwłaszcza w urządzeniach z systemem iOS. Podłącz tablet do komputera z macOS. Jeśli wyposażono go w przycisk „początek”, wciśnij go i przytrzymaj razem z tym bocznym. Po chwili zobaczysz ekran awaryjny.

  Wybierz opcję odtworzenia sprzętu, za pomocą której wymażesz zawartość. Jeśli wszystko przebiegnie poprawnie, uruchom i skonfiguruj tablet ponownie. Taka możliwość przyda Ci się, gdy sprzęt się zablokuje i na nic nie będzie reagować.

  Co z modelami bez przycisku „początek”?

  Po podłączeniu tabletu do komputera wciśnij i szybko puść inny guzik: zwiększania głośności. Następnie zrób to samo z tym odpowiadającym za zmniejszanie głośności. Potem wciśnij i przytrzymaj przycisk boczny, poczekaj do momentu, aż rozpocznie się ponowne uruchamianie systemu. Puść go dopiero w chwili, gdy tablet przejdzie w tryb awaryjny.

  Oceń publikację
  [Głosy: 1 Średnia: 5]

  Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

  Subscribe
  Powiadom o
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments