W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Kamera sportowa – Czy warto kupić?

author avatar
Łukasz Proszek
Komentarze:  0

Czy warto kupić kamerę sportową? To ważne pytanie, bo niestety wiele modeli, zwłaszcza tych topowych, kosztuje kupę kasy. Musisz więc wcześniej poznać wszystkie zalety i wady sportowych kamerek. Wymieniłem je w poniższym artykule. Zajrzyj do niego, a dokonasz rozsądnej decyzji.

Czy warto kupić kamerę sportową - zalety i wady

Spis treści:

  Jakie zalety ma kamera sportowa?

  Najlepsze kamery sportowe to ciekawa alternatywa dla smartfonów. Mają sporo opcji i rozwiązań do zaoferowania.

  Myśląc o kamerze sportowej, pewnie masz przed oczami konkretną markę. To ona spopularyzowała ten typ sprzętu. Mówię oczywiście o GoPro, ale kamery sportowe to znacznie więcej niż ta firma.

  Po pierwszym boomie coraz więcej osób nęci kamera sportowa. Czy warto inwestować w ten sprzęt? Ma on całkiem sporo zalet. Przede wszystkim jest dostosowany do nagrywania w trudnych warunkach. Smartfony, nawet najlepsze, nie zawsze zapewniają tak dobrą stabilizację obrazu.

  Nowoczesne kamery sportowe zapewniają wysoką jakość stabilizacji cyfrowej w każdych warunkach. Technologia znacznie posunęła się do przodu w ostatnich latach. Nieważne czy jeździsz wyczynowo rowerem, motorem czy deskorolką. Otrzymasz czysty, wyraźny i stabilny obraz.

  Kamera sportowa eliminuje drgania pochodzące z ruchu ciała, ale też np. silnika motocykla. Takiego urządzenia nie musisz w ogóle trzymać, a przymocować na kasku czy bezpośrednio na swoim pojeździe. Rodzi to ciekawsze kadry w filmach niż nagrania tylko z ręki.

  Większość sprzętów do nagrywania w ekstremalnych warunkach jest też wodoodporna i szczelna. Nie interesują Cię więc dodatkowe zabezpieczenia przed kurzem czy etui na smartfona. Po prostu zakładasz kamerę lub bierzesz ją do ręki i nagrywasz.

  Zaletą kamery sportowej jest też jej rozmiar i waga. Tego typu sprzęt jest lżejszy i mniejszy niż standardowe urządzenia do nagrywania – w tym smartfony. Taką kamerę przymocujesz wszędzie. Utrzyma się na kasku, sprzęcie sportowym czy ubraniu.

  Sprzęt zaoferuje Ci różne tryby,. Wiele modeli oprócz plików wideo tworzy też zdjęcia czy nagrywa w slow motion.

  Ranking kamer sportowych – zwycięzca

  GoPro Hero 12 Black

  Wady kamery sportowej

  Największym i w zasadzie jedynym minusem kamer sportowych jest ich koszt. Nie są to tanie sprzęty, szczególnie w porównaniu z innymi akcesoriami do nagrywania.

  Zależnie od modelu niektóre z nich wymagają zakupu pojemnej karty pamięci, jak i dodatkowych akcesoriów montażowych.

  Zobacz specjalne promocje z limitem czasowym!

  Kamera sportowa – tak czy nie? Ostateczny werdykt

  Jeżeli uprawiasz sport i chcesz tworzyć filmy ze swoich wyczynów, kamera sportowa zdecydowanie jest dla Ciebie. Niewiele innych sprzętów da Ci taką jakość i stabilność obrazu.

  Uważam, że to dobry zakup dla każdego miłośnika sportu. Nawet najnowocześniejsze smartfony nie są tak praktyczne, lekkie i dostosowane do ekstremalnych warunków.

  Oceń publikację
  [Głosy: 1 Średnia: 5]

  Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

  Subscribe
  Powiadom o
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments