W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Najlepsza suszarka Slim Ranking 2024

author avatar
Łukasz Proszek
Aktualizacja:  11 maja 2024
Komentarze:  17

Masz niewielką łazienkę lub mieszkanie, a marzy Ci się suszarka bębnowa? Znam na to pewne rozwiązanie: dobra suszarka do prania slim. Te płytkie sprzęty do suszenia ubrań są coraz to lepsze i nie wymagają ogromu miejsca. Sprawdź mój aktualizowany, niezależny ranking małych suszarek automatycznych, aby wiedzieć, co wybrać!

Suszarka do prania slim ranking - mała suszarka bębnowa do ubrań

Ranking suszarek slim 2024 - TOP 4

Hoover NDP4 H7A2TCBEX-S

Hoover NDP4 H7A2TCBEX-S to najlepsza suszarka do ubrań slim z silnikiem inwerterowym oraz pompą ciepła. Efektownie wygląda i skutecznie suszy wilgotne pranie. Razem z dostępem do bezpłatnej aplikacji hOn da Ci ponad 50 programów do wyboru! W efekcie nie zniszczysz delikatniejszych tkanin, zawsze dosuszając, co trzeba. Bezpieczeństwo materiałów zwiększa zresztą czujnik wilgotności.

Nie martwisz się, że dana rzecz zmieni swój rozmiar bądź utraci fason. Urządzenie ma tylko 47,7 cm głębokości i to licząc z wystającymi elementami. Bardzo płytka suszarka, którą umieścisz w ciaśniejszym pomieszczeniu. Nie rezygnujesz przy tym z porządnego załadunku. Ten osiąga 7 kg. Za jednym razem wysuszysz górę ubrań. I to przy wysokiej energooszczędności za sprawą klasy A++.

Hoover NDP4 H7A2TCBEX-S lideruje w rankingu, gdyż łączy w sobie wiele zalet. Świetnie się prezentuje, zapewnia multum programów, funkcji i regulacji, a nie pobiera zbyt dużo prądu. W dodatku nie hałasuje nadmiernie, a to ważne np. w małym mieszkaniu w bloku.

Ocena produktu: 9.91/10
Beko DF7424RTDCX

Najcichsza i najbardziej energooszczędna suszarka slim, jaką teraz znajdziesz. Beko DF7424RTDCX szczyci się klasą energetyczną A+++, przez co nie zmarnujesz przez nią prądu. Podczas suszenia generuje tylko 64 dB, nadając się do mniejszego lokum. Trwały bęben poradzi sobie z 7 kg załadunkiem. Urządzenie zachowuje kompaktowość – ma 45,9 cm głębokości po blacie i 53,7 cm całkowitej.

Przekonuje również wysoka funkcjonalność. To dobra suszarka slim, która nie niszczy ubrań. Łączy kondesację z układem klimatyzacji. Dla Ciebie oznacza to tyle, że kolorowe ciuchy zachowają swoją barwę, a te delikatniejsze nie utracą swojej jakości. Sprzęt nadaje się przy tym do suszenia wełny, puchu czy jeansów. Specjalne łopatki bębna zabezpieczą każdą tkaninę przed zmechaceniami.

Rozważasz suszarkę slim, lecz nieco obawiasz się, że może ciągnąć za dużo prądu lub pogarszać stan ubrań? Nabywając Beko DF7424RTDCX, takie myśli nie będą Cię prześladować! Wyjątkowo skuteczna, a delikatna dla części garderoby suszarka o zmniejszonej głębokości.

Ocena produktu: 9.73/10
Amica AD3S72LEB

Używając tej polecanej suszarki slim z rankingu, Twoje ubrania staną się suche, nie tracąc miękkości. Amica AD3S72LEB nie przesusza odzieży, ponieważ korzysta z czujników temperatury i wilgotności. Zyskasz pewność, że ustawiona temperatura odpowiada rzeczywistości. Niejednokrotnie cykl potrwa krócej, oszczędzając nie tylko Twój czas i jakość ciuchów, ale też energię elektryczną.

Sprzęt mieści 7 kg przy głębokości ok. 46 cm. Płytka suszarka do małej łazienki? Jak najbardziej! Szybciej znajdziesz dla niej odpowiednie miejsce w swoim domostwie. Suszenie wiąże się z głośnością 65 dB, a to kolejny korzystny rezultat. Nie ponarzekasz na zbyt duży hałas. Masz jakiegoś zwierzaka zrzucającego sporo sierści? Ucieszy Cię zatem system filtrów, które skutecznie wyłapują kudły z ubrań.

Amica AD3S72LEB zadowala nie tylko kompaktowością, ale przede wszystkim wydajnym suszeniem odzieży (z 3-stopniową regulacją). Dopełnia to przydatnymi funkcjami oraz technologiami. W efekcie musiała trafić do zestawienia topowych suszarek slim do prania.

Ocena produktu: 9.6/10
Candy RapidO RO4 H7A2TEX-S

Kompaktowa suszarka slim z wieloma szybkimi programami (od 30 do 90 minut). Dysponuje automatyką wagową. Jeszcze bardziej skraca czas suszenia, pozwalając Ci usunąć wilgoć nawet z 1 kg prania. Masz w tym pełną swobodę, tak samo jak z regulacją temperatury. Sprzęt jest ładowny na 7 kg, mając dokładnie 48,6 cm całkowitej głębokości. Działa w energooszczędnej klasie A++.

To mała suszarka bębnowa z aplikacją mobilną. Ściągniesz z niej dodatkowe programy, jak również zdalnie wyregulujesz pracę urządzenia. Apka podrzuci Ci także porady dotyczące suszenia, aby zminimalizować ryzyko naruszenia jakości włókien. Wyżej umieszczony otwór wsadowy ułatwi Ci z kolei wkładanie i wyjmowanie ubrań z bębna. Zbiornik na wodę znajduje się od razu w drzwiach (łatwiejsze opróżnianie).

Marzy Ci się kompaktowa, nie za droga i skuteczna oraz praktyczna suszarka typu slim? Zamów więc Candy RapidO RO4 H7A2TEX-S, które cieszy się wieloma pozytywnymi opiniami (w tym moją). To wbrew pozorom unowocześniony model. Ważne, że bardzo efektywny.

Ocena produktu: 9.51/10

Najlepsze suszarki slim - Ranking 2024

Suszarka slim Hoover NDP4 H7A2TCBEX-S

Suszarka slim Hoover NDP4 H7A2TCBEX-SPraktyczna i nowoczesna suszarka slim

Hoover NDP4 H7A2TCBEX-S wysuszy do 7 kg ubrań, co stanowi standard dla płytkich suszarek bębnowych. Co ciekawe, różnica między głębokością liczoną po blacie a tą całkowitą jest nieznaczna. Pierwsza osiąga 46,5 cm, a druga – czyli ta istotniejsza – tylko 47,7 cm. W efekcie łatwo ustawisz ten sprzęt w łazience.

Kolejny wyróżnik stanowi silnik inwerterowy. Nie tak łatwo o niego w mniejszym modelu. Wraz z pompą ciepła ten polecany sprzęt perfekcyjnie i bez Twojego wysiłku usunie wilgoć z odzienia. Nie martwisz się przy tym o zbyt duży pobór energii elektrycznej (klasa A++) czy głośną pracę (do 67 dB).

Następny plus leci za zbiornik wody w drzwiach, który ułatwia obsługę (razem z nim to suszarka slim bez odpływu). W prosty sposób wylejesz zebraną ciecz. Zauważ, że dostaniesz do dyspozycji aplikację mobilną hOn. Zaprogramujesz w niej start urządzenia lub dostaniesz powiadomienie o końcu suszenia.

Ciekawie wypada opcja skanowania metek i robienia zdjęć ubraniom. Aplikacja podpowie Ci najlepsze ustawienia odnośnie cyklu suszenia. Bardzo praktyczne są kolejne programy do ściągnięcia. Ich liczba zdumiewa, bo osiąga aż 40 dodatkowych cykli! Zawsze dokładnie dostosujesz pracę suszarki do rodzaju materiału/ubrań.

Regulacja poziomu suszenia oraz dodatkowe opcje

Lubisz rotować mocą suszenia, gdyż masz zróżnicowane części garderoby? Do gustu przypadnie Ci zatem szeroka regulacja intensywności usuwania wilgoci. Natkniesz się na 4 poziomy. Przykładowo albo całkowicie wysuszysz odzienie do szafy, albo zostawisz w nim nieco wilgoci dla łatwiejszego prasowania.

Za pomocą szybkiego odświeżania parą wodną usuniesz z tkanin nieprzyjemne zapachy. Skutecznie odkazisz osobistą odzież, jak i dziecięce ubranka. Do Hoover NDP4 H7A2TCBEX-S włożysz nawet wełnę. Nie zmechaci się i nie ulegnie odkształceniu. Wszystko wspomaga automatyka działania regulująca temperaturę.

Ponadto ta najlepsza suszarka slim nie wybrzydza co do uniwersalnych łączników. W prosty sposób umieścisz ją na pralce, gdy zamierzasz stworzyć wieżę pralniczą. Sprzęt będzie jednak stał na podłodze? W takim wypadku docenisz wyżej umieszczony otwór wsadowy. Komfortowo załadujesz, a później opróżnisz bęben.

Suszarka slim Beko DF7424RTDCX

Suszarka slim Beko DF7424RTDCXTopowe parametry

Jestem typem faceta, który przekazuje praktyczną wiedzę o sprzęcie. Niemniej muszę też oceniać urządzenia przez pryzmat ich osiągów. Wspominam o tym dlatego, że Beko DF7424RTDCX imponuje swoją specyfikacją techniczną. Działa w najwyższej klasie energetycznej dla suszarek, czyli A+++.

Możliwe, że nie wydasz więcej niż 150 zł za rok regularnego korzystania z tego modelu. Ładowność wynosi 7 kg, choć sama głębokość nie jest super slim. Zwiększają ją wystające elementy. Sam blat ma 45,9 cm, lecz całkowita głębokość osiąga 53,7 cm. Nie tak mało, lecz i tak wyraźnie mniej od standardu, czyli 60 cm lub więcej.

Nie przepadasz za hałasującym sprzętem domowym? A kto go lubi?! Beko DF7424RTDCX nie będzie Ci działać na nerwy, generując do 64 dB. Producent przyłożył się do izolacji obudowy. Do tego dołożył świetny silnik inwerterowy, a więc bez szczotek. Polepsza zarówno kulturę pracy, jak i energooszczędność.

Co ważne, już z samej specyfikacji można nieco wywnioskować odnośnie skuteczności suszenia. Tę cechę określa przecież odpowiednia klasa. Tutaj sięga granic możliwości, bo to najwyższe A. W praktyce ten sprzęt z rankingu suszarek slim rzeczywiście szybko i dogłębnie pozbywa się wilgoci z materiałów różnego typu.

Suszarka slim, która dba o odzież

Nic Ci po skutecznym usuwaniu wilgoci z ubrań, jeśli suszarka obniży jakość odzieży, naruszając włókna tkanin. Tutaj nie ma o tym mowy. Technologia EcoGentle oraz specjalny program GentleCare chronią ubrania przed przebarwieniami. Twoje ulubione odzienie utrzyma swój żywy kolor.

Jak producent to osiągnął? Oprócz typowego suszenia kondensacyjnego swoje dokłada układ… klimatyzacji. Potęguje delikatne traktowanie dzianiny. Jakby tego było mało, bęben zapewnia falowy ruch. Subtelnie traktuje suszone pranie, jednocześnie zwiększając skuteczność usuwania wilgoci. Idealne połączenie, prawda?

Ponadto uzyskasz dostęp do wielu programów. Lista obejmuje nawet wełnę, jeansy czy puchowe rzeczy. A regulacja poziomu wysuszenia? Także obecna, zatem masz pełną kontrolę nad danym cyklem. Dostosujesz go do odporności materiałów na temperaturę, niczego nie niszcząc.

Suszarka slim Amica AD3S72LEB

Suszarka slim Amica AD3S72LEBOpłacalna suszarka do małej łazienki

Amica AD3S72LEB to suszarka slim z pompą ciepła, co już samo w sobie potęguje efekty suszenia i zmniejsza zużycie energii. Z tą drugą cechą wiąże się także klasa A++. Załadunek typowy dla płytszych modeli, czyli 7 kg. Wszystko zamknięte w trwałej, nie za głębokiej (46 cm) konstrukcji.

Kluczowe, że Twoje części garderoby nie będą tu narażone na uszczerbek. Sprzęt korzysta z palety nowoczesnych sensorów. Na bieżąco monitoruje temperaturę oraz wilgotność. Co istotne, kończy cykl nie tylko po upływie domyślnego czasu. Uznając, że ciuchy są już suche, nie naraża ich na przesuszenie.

Mimo braku inwertera urządzenie trzyma niższy poziom głośności, mianowicie 65 dB. Poza tym nie kosztuje wiele jak na tę kategorię. Zachęcające do zakupu, gdyż skuteczność suszenia oraz najważniejsze parametry prezentują się wręcz wybornie. Szybko uzyskasz niezniszczoną odzież bez nadmiaru wilgoci.

Ekstra udogodnienia!

Już na pierwszy rzut oka Amica AD3S72LEB wygląda na nowoczesny sprzęt. Przy bliższym poznaniu tylko to potwierdza. Za pomocą systemu filtrów efektywnie ściąga z ubrań włosy i zwierzęcą sierść. To swego rodzaju funkcja pupil. Z materiałów prędko znikną wszelkie kudły, co zaoszczędzi Twój czas.

Nie ma tu może parowych funkcji, ale za to niejako opcja wietrzenia. Trwa tylko 22 minuty, usuwając przykry zapach z ciuchów. Pojawia się wewnętrzne oświetlenie bębna, które wcale nie stanowi standardu. Nie umknie Ci już np. skarpetka. Wskaźniki poinformują Cię z kolei chociażby o konieczności wyczyszczenia filtra.

Lista programów również powinna Cię ucieszyć. Obejmuje m.in.: ubranka dziecięce, koszule, jeansy, ubrania sportowe czy te delikatne. Zależy Ci na czasie? Wtedy uruchomisz szybki cykl, który trwa tylko 34 minuty. Obsługę ułatwi Ci sensorowe sterowanie z wyświetlaczem. Wypada bardzo nowocześnie i intuicyjnie!

Suszarka slim Candy RapidO RO4 H7A2TEX-S

Suszarka slim Candy RapidO RO4 H7A2TEX-SWysoki komfort obsługi

Candy RapidO RO4 H7A2TEX-S pomieści 7 kg prania. Zwróć uwagę, że wyższe drzwiczki niwelują konieczność nadmiernego schylania się, aby załadować lub wyładować bęben. Nie odbiera to czytelności panelowi sterowania. Pozostaje łatwy w obsłudze. Prędko nauczysz się, co i jak ustawić, aby osiągnąć pożądany rezultat.

W drzwiach znajduje się od razu zbiornik, w którym zbiera się woda po suszeniu. Łatwo go opróżnisz, a samą wodę wykorzystasz np. do podlania roślin. Nie musisz podłączać tej dobrej suszarki slim do odpływu. Głębokość dobija do 46,5 cm po blacie i 48,6 cm, licząc wystające elementy. To mała suszarka automatyczna.

Jeżeli chodzi o nowocześniejsze rozwiązania, nie brakuje Wi-Fi oraz aplikacji mobilnej. Da Ci zdalne sterowanie (nawet głosowo!), porady odnośnie suszenia czy nowe programy. W pamięci urządzenia zapiszesz z kolei ulubione parametry cyklu. Mniej klikania następnym razem, gdy zwykle suszysz te same rzeczy w podobnej ilości.

Szybkie i bezpieczne suszenie

Czujnik wilgoci w połączeniu z naprzemiennym ruchem bębna redukuje zagniecenia. Spędzisz mniej czasu przy desce do prasowania, co od razu docenisz. W Candy RapidO RO4 H7A2TEX-S wysuszysz także wełnę (certyfikat od Woolmark). Ciągła regulacja temperatury zażegna ryzyko skurczenia się wełnianych rzeczy.

Najlepsze suszarki slim oferują zwykle sporo różnych cykli. Nie wszystkie jednak idą nieco dalej co do szybkich programów. Candy akurat z nich słynie. Wyróżniony model zawiera opcje od 30 do 90 minut. Świetna sprawa, jeżeli często suszysz kilka ciuchów, ale nie chcesz, by trwało to wieki i zjadało za dużo prądu.

Ta wytrzymała suszarka slim z rankingu ma funkcję KG Detector. To swego rodzaju automatyka wagowa. Pozwoli Ci uruchomić cykl suszenia już dla 1 kg prania! Oszczędza przy tym energię (a klasa to i tak korzystne A++), gdyż kończy suszenie, gdy czujniki wykryją wybrany wcześniej poziom suchości.

Ile kosztuje suszarka slim?

Ceny dobrych suszarek slim nie są bardzo zróżnicowane, mieszcząc się zazwyczaj w przedziale 1900 – 2400 zł. Na kwotę wpływa w dużej mierze obecność silnika inwerterowego. Dochodząc do wyższej granicy cenowej, łatwiej także o funkcję pary.

Jakiej marki suszarka slim?

Niewielu producentów działa w kategorii płytkich suszarek slim, a najlepsi z nich to Hoover, Beko, Amica oraz Candy. Tworzą kompaktowe, a skuteczne i najczęściej energooszczędne urządzenia.

Podsumowanie i pytania czytelników

Suszarek slim nie ma bardzo dużo. Najważniejsze, że znajdą się wśród nich skuteczne sprzęty. Takie, które nie zabiorą Ci za dużo przestrzeni, a zagwarantują precyzyjne suszenie ubrań. Po mojej klasyfikacji nie musisz już pytać o takie urządzenie na forum lub czytać innych blogów.

Rozważasz jednak pełnogabarytowy model, na który masz miejsce? W taki wypadku odwiedź ogólny ranking suszarek do prania bez limitu odnośnie głębokości. Alternatywę stanowią też małe pralko-suszarki slim.

Wolisz osobny automat do prania? Zobacz ranking pralek lub poznaj najlepsze pralki slim do małej łazienki. Jeżeli zależy Ci z kolei na mniejszej szerokości, skieruj swoją uwagę na dobre pralki ładowane od góry.

W razie dodatkowych pytań służę pomocą w sekcji komentarzy poniżej. To również dobre miejsce na własną opinię o kompaktowej suszarce bębnowej.

Oceń publikację
[Głosy: 7 Średnia: 5]

Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

Subscribe
Powiadom o
17 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Szymon
1 miesiąc temu

Hej Łukaszu!

Może znajdę tutaj pomoc w sprawie doboru suszarki slim. Mam specyficzną sytuację, gdzie wymiar od ściany do krawędzi drzwi to 45 cm. Szukam więc możliwie jak najmniej głębokiej suszarki. Wymiary podane przy tych suszarkach niestety nie uwzględniają dodatkowych elementów z tyłu jak i z przodu suszarki. Ma Pan może informację czy jest coś chociaż zbliżone do tych 45 cm? Cena i model nie grają większej roli.

Kamil
5 miesięcy temu

Cześć Łukasz:)

Ostatnio zakupiłem odkurzacz bezprzewodowy, który polecałeś ( póki co jestem mega zadowolony:), teraz czas na suszarkę. Chcę umieścić ją w zamykanej szafie i mam bardzo ograniczone miejsce i liczy się każdy milimetr:) Podpowiedź czy ta Beko EDF7434GXA jest godna uwagi?? Z elementami wystającymi ma 52,9 cm. Jakoś nie jestem przekonany co do marki Hoover czy Candy. Czy ta Beko jest okej?? Czy lepiej powiększyć o kilka milimetrów ścianę i wziąć coś z rankingu??:) Czy zaryzykować z jakaś Candy??

Kamil
5 miesięcy temu

No właśnie nie wiem czy wzbudza, dlatego poradzam się eksperta co na ten temat powie i co on by zrobił na moim miejscu??😉

Dam
9 miesięcy temu

Dzien dobry, z szarych slim to są jedynie dostępne dwie Beko i jedna Candy czy Hoover tez występuje w szarości? lub czy są jeszcze jakies dostepne?

Paweł
1 rok temu

Jak się ma top rankingu suszarek slim do rankingu suszarek nie-slim? Zastanawiam się czy kupić slim i mieć więcej miejsca, czy jednak postawić na pełnowymiarową suszarkę. Wielkość wsadu nie jest tak istotna z uwagi na małe ilości prania/suszenia. Bardziej istotna dla mnie jest ochrona ubrań przez skurczeniem i łatwość obsługi (samoczyszczące się filtry).

Agnieszka
2 lat temu

A czy gdziekolwiek dostępna jest suszarka candy cso4 h6a2de-s?
W rankingach jest jako najmniejsza ale nie wiem czy jest wycofana

Ludmiła
2 lat temu

A co pan myśli o suszarce Candy R04H7A2TCERX-S bo się zastanawiam między tą a CS04H7A2DE-S tylko nigdzie mnie mogę znaleźć ile wynosi całkowita głębokość łącznie z drzwiczkami i wystającym tyłem . Niestety wnęka szafy ma tylko 50 cm głębokości więc i wybór ograniczony. Dziękuję i pozdrawiam.

Ludmiła
2 lat temu

o tą mi chodziło https://www.euro.com.pl/suszarki/candy-ro4-h7a2tcerx-s.bhtml . A lider niestety ma głębokość 53,7 cm

Grzegorz
11 miesięcy temu

Lider czyli która suszarka ma 45,9? Nie mogę znaleźć.