W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Suszarka Slim Ranking 2023 | Opinie

Łukasz Proszek
Aktualizacja:  1 grudnia 2023
Komentarze:  12

Masz niewielką łazienkę lub mieszkanie, a marzy Ci się suszarka bębnowa? Jest pewne rozwiązanie: suszarka do prania slim. Te płytkie sprzęty do suszenia ubrań są coraz to lepsze i nie wymagają ogromu miejsca. Sprawdź mój niezależny i aktualizowany ranking, aby wiedzieć, co kupić!

Suszarka do prania slim ranking - mała suszarka bębnowa do ubrań

Rynek najpłytszych suszarek slim zawiera niewiele modeli, ale znajdą się wśród nich bardzo nowoczesne sprzęty. Potwierdza to mój ranking z opiniami i recenzjami.

Polecane suszarki bębnowe slim są kondensacyjne i z pompą ciepła. Oprócz tego niektóre z nich oferują cichy i energooszczędny silnik inwerterowy.

Szukając suszarki slim do małej łazienki, nie znajdziesz aktualnie lepszej bazy wiedzy, by dobrze wydać swoją kasę!

Ranking suszarek Slim 2023 – TOP 5

Beko B5T67249MPB to aktualnie najlepsza suszarka slim 7 kg. Oferuje zarówno pompę ciepła, jak i silnik inwerterowy. W efekcie pracuje cicho (64 dB + specjalny program cichy), oszczędnie (klasa A+++), szybko i skutecznie (najwyższa klasa usuwania wilgoci z ubrań). Sprzęt wyróżnia się przy tym trwałością, stanowi inwestycję na lata.

Bogata lista programów ułatwi Ci suszenie wielu części garderoby. Ta dobra suszarka bębnowa slim ma opcje np. do jeansów, koszul, odzieży sportowej, a nawet puchowej! Specjalna konstrukcja bębna chroni odzienie przed zniszczeniem. Nowinkę stanowi układ klimatyzacji podczas suszenia. Niweluje występowanie przebarwień, dodatkowo chroniąc Twoje ulubione ciuchy.

Ocena produktu: 9.81/10

Płytka suszarka elektryczna slim dla większej rodziny? Brzmi jak oksymoron, ale jest to jednak możliwe. Udowadnia to suszarka Beko DS8524RTDCXST. Zapewnia duży bęben, ładowność na poziomie 8 kg, a przy tym osiąga 52,1 cm głębokości. Dzięki temu wiele osób umieszcza ją w ciaśniejszej łazience, nie rezygnując z suszenia góry ciuchów w jednym cyklu.

A to dopiero początek zalet! Pompa ciepła, silnik inwerterowy, najwyższa klasa energetyczna, najwyższa klasa suszenia, świetny czujnik wilgoci, cicha praca oraz multum programów specjalnych – masz przed sobą rewelacyjną suszarkę automatyczną slim 8 kg! Nie zabrakło nawet parowego odświeżania. Prędko eliminuje nieprzyjemne zapachy z delikatnych tkanin.

Ocena produktu: 9.72/10

Bardzo nowoczesna suszarka do ubrań slim z silnikiem inwerterowym. Świetnie się prezentuje, ale i przede wszystkim suszy wilgotne pranie. Gwarantuje przy tym dostęp do rozbudowanej aplikacji mobilnej hOn (za pośrednictwem Wi-Fi). Pozwala na zdalną obsługę, ściąganie nowych programów suszenia czy łatwe skanowanie metek (aby szybko poznać instrukcję odnośnie suszenia danej rzeczy).

Czujnik wilgotności dba z kolei o to, aby dosuszyć, ale nie przesuszyć odzienia. Wpływa to pozytywnie na aspekt dbania o odzież. Nie martwisz się, że coś zmieni swój rozmiar lub nie będzie się już tak dobrze prezentować. W bębnie zmieścisz 7 kg prania, co przy jedynie 46,5 cm głębokości stanowi korzystne połączenie. Kolejny polecany sprzęt np. do mieszkania w bloku.

Ocena produktu: 9.69/10

Kompaktowa suszarka slim z wieloma szybkimi programami (od 30 do 90 minut). Dysponuje automatyką wagową. Dzięki niej jeszcze bardziej obniża czas suszenia, pozwalając Ci usunąć wilgoć nawet z 1 kg prania. Masz w tym pełną swobodę, tak samo jak z regulacją temperatury. Do delikatniejszych materiałów producent przystosował program wełna. Sprzęt jest ładowny na 7 kg, mając dokładnie 46,5 cm głębokości.

To mała suszarka bębnowa z aplikacją mobilną. Ściągniesz z niej dodatkowe programy, jak również zdalnie wyregulujesz pracę urządzenia. Apka podrzuci Ci także porady dotyczące suszenia, aby zminimalizować ryzyko naruszenia jakości włókien. Wyżej umieszczony otwór wsadowy ułatwi Ci z kolei wkładanie i wyjmowanie ubrań z bębna. Zbiornik na wodę znajduje się od razu w drzwiach (łatwiejsze opróżnianie).

Ocena produktu: 9.56/10

Popularna suszarka slim w przystępnej cenie. Dzięki technologii EcoGentle chroni odzienie przed przebarwieniami. Zapewnia sporo specjalnych programów, nawet do puchu, ubranek dziecięcych czy jeansów. Zapewnia także opcję odświeżania wełnianych materiałów. Oferuje 7 kg ładowności przy zaledwie 46,1 cm głębokości. Bez problemu zmieścisz ją w mniejszym pomieszczeniu.

Sprzęt nie jest przy tym zbyt głośny, generuje 65 dB, mimo że nie ma inwertera. Zużycie energii? Także korzystne dzięki klasie A++ oraz pompie ciepła, która wyróżnia najlepsze suszarki do prania slim. Urządzenie pozostaje przy tym łatwe w obsłudze, a w ulokowaniu go pomaga możliwość zmiany kierunku otwierania drzwiczek. Dobrej jakości płytka suszarka, gdy szukasz czegoś tańszego.

Ocena produktu: 9.44/10

Najlepsze suszarki slim – Ranking 2023

Suszarka slim Beko B5T67249MPB

Suszarka slim Beko B5T67249MPB

Nie znajdziesz aktualnie lepszej suszarki slim o ładowności 7 kg. Beko B5T67249MPB to sprzęt nowej generacji, który mimo płytkiej budowy łączy pompę ciepła, silnik inwerterowy oraz pewne ciekawe i rzadko występujące udogodnienia. Wszystkie najważniejsze cechy urządzenia prędko poznasz, czytając poniższą opinię!


Głębokość: 47 cm


Sprawdź ceny Beko B5T67249MPB

MediaExpert


Najlepsza suszarka slim o topowych parametrach

W rankingach i opiniach siłą rzeczy muszę się skupiać także na porównaniu parametrów polecanego sprzętu. W tym aspekcie Beko B5T67249MPB wypada wręcz rewelacyjnie!

Producentowi udało się maksymalnie zmniejszyć głębokość, która przy 7 kg ładowności osiąga 47cm. Nie przeszkodziło to jednak w zastosowaniu nie tylko pompy ciepła, ale i bezszczotkowego silnika inwerterowego. W efekcie to w mojej opinii suszarka super slim.

Efekt?

Beko B5T67249MPB to najcichsza i najbardziej energooszczędna suszarka bębnowa slim. Chwali się klasą A+++, 64 dB głośności oraz klasą suszenia A (najwyższa z możliwych).

Użytkując ten sprzęt, nie martwisz się o drastyczny wzrost rachunków za energię elektryczną. Rocznie powinien zmieścić się w około 120 zł.

Nie przejmujesz się także irytującym hałasem, a z bębna wyjmujesz świeże, suchutkie ciuchy. O to właśnie chodzi w najlepszych suszarkach slim!

Suszenie bez większych ograniczeń

Bardzo ważną kwestię stanowi zastosowanie suszarki bębnowej. Suszarka slim Beko A+++ po raz kolejny nie zawodzi.

Dostajesz oczywiście standardowe opcje, a więc do bawełny oraz syntetyków. Oprócz tego skorzystasz ze specjalnych programów do jeansów, sportowych ubrań, koszul oraz puchu, co potwierdza wysoką klasę sprzętu.

Do bębna tej kompaktowej suszarki slim z pompą ciepła włożysz zarówno ulubione ubranie wyjściowe, jak i puchową poduszkę. W obu przypadkach nie boisz się o skurczenie czy zniszczenie tkaniny.

To jednak nie wszystko!

Swobodnie ustawisz poziom wysuszenia, jak i wyregulujesz czas za pomocą programów czasowych.

Mało? Spokojnie, to nie koniec udogodnień.

Jeżeli bardzo dużą uwagę przykładasz do głośności pracy sprzętu, to dodatkowo ją zmniejszysz programem Mniej hałasu, spokojniejszy dom.

To ważna cecha, bo suszarki slim lądują przecież raczej w mniejszych mieszkaniach, gdzie mogą się znajdować w pobliżu pomieszczenia bardziej relaksacyjnego. Ciche urządzenie nie będzie Ci przeszkadzać. Schowasz je w płytkiej wnęce łazienkowej i nawet nie usłyszysz, jak skutecznie usuwa wilgoć z ciuchów.

Z pozostałych programów: krótki program, higieniczne suszenie oraz higieniczne odświeżanie. Jest także coś jeszcze, ale o tym w poniższym punkcie, bo zasługuje na kilka zdań opisu.

Wysokiej jakości suszarka slim, która dba o odzież

Skuteczne usuwanie wilgoci to jedno, ale nic Ci po tym, jeśli suszarka obniży jakość odzieży, naruszając włókna tkanin.

Tutaj nie ma o tym mowy.

Technologia EcoGentle, jak i kolejny specjalny program (o nazwie GentleCare) chronią ubrania przed przebarwieniami. Jeżeli w Twojej szafie znajduje się sporo odzienia o jaskrawych barwach, to nie staną się one pastelowe. Utrzymają swój żywy kolor.

Jak producent to osiągnął?

Oprócz typowego suszenia kondensacyjnego swoje dokłada układ… klimatyzacji. Potęguje delikatne traktowanie dzianiny, co docenisz przy częstym suszeniu automatycznym w tej top suszarce slim do małego mieszkania.

Jakby tego było mało, bęben zapewnia falowy ruch. Delikatnie traktuje suszone pranie, jednocześnie zwiększając skuteczność usuwania wilgoci. Idealne połączenie, prawda? Nie stracisz odzienia, a dobrze je wysuszysz.

Teraz widzisz, dlaczego postawiłem Beko B5T67249MPB na szczycie rankingu najpłytszych suszarek slim. W pełni na to zasługuje za swoją efektywność, energooszczędność i funkcjonalność. W dodatku stanowi suszarkę do prania super slim 7 kg.

Suszarka slim Beko DS8524RTDCXST

Suszarka slim Beko DS8524RTDCXST

Powiem to wprost: jeżeli tylko masz miejsce, to nie zastanawiaj się i kup Beko DS8524RTDCXST. To najlepsza suszarka slim 8 kg, a jej producent bardzo dobrze wykorzystał zwiększoną budowę w stosunku do modeli 7 kg. Mnóstwo programów, cicha i oszczędna praca to tylko niektóre z atutów. Wszystkie omówiłem w poniższej recenzji tej najmniejszej suszarki slim 8 kg.


Głębokość: 52,1 cm


Sprawdź ceny Beko DS8524RTDCXST

EURO
OleOle


Pojemna, ale nie za głęboka suszarka slim

Nie lubię słowa kompromis, ale w tym przypadku ma jak najbardziej pozytywny wydźwięk. Masz bowiem przed sobą suszarkę slim o ładowności 8 kg, której głębokość osiąga tylko (jak na tak pojemny bęben) 52,1 cm.

To wynik trudny do doścignięcia przez innych producentów. Wielu z nich twierdzi, że suszarki 8 kg o głębokości 55 cm są slim, lecz Beko udowadnia, że da się jeszcze bardziej zmniejszyć konstrukcję.

Ten polecany sprzęt do suszenia ma tym bardziej sens, że oferuje trwały silnik inwerterowy, a więc bez szczotek. Długo posłuży, nie narażając Cię na wysokie rachunki (klasa A+++) czy głośność podczas usuwania wilgoci z dzianiny (64 dB).

W połączeniu z wydajną pompą ciepła zapewnia świetne rezultaty. Sprawia przy tym, że to wręcz niezawodna suszarka slim do ciasnej łazienki.

Na całokształt wpływa dobrze też to, że to szybko suszące urządzenie slim na pranie. Deklarowany czas trwania podstawowego programu przy 8 kg wynosi tylko 174 minuty.

W praktyce i tak może być lepiej dzięki nowoczesnemu czujnikowi wilgoci OptiSense. Dokładnie wie, kiedy zakończyć cykl, aby nie przesuszyć ubrań.

Parowa suszarka do prania slim

Ta funkcja podoba się wielu osobom, również mnie. Chodzi o parowe odświeżanie, które masz tu do dyspozycji.

Dlaczego to tak istotne udogodnienie? Po co inwestować w dobrą suszarkę slim z funkcją pary?

Ponieważ geniusz tkwi w prostocie tego udogodnienia.

Para wodna eliminuje z odzienia nieprzyjemne zapachy, np. jedzenia, potu czy dymu papierosowego. Nie musisz więc prać ciuchów, jeżeli tylko wyczujesz na nich nieprzyjemną woń. Wystarczy krótki cykl odświeżania parowego w suszarce i po problemie!

To dużo skuteczniejsze od klasycznego wietrzenia i oszczędniejsze od cyklu prania.

Zauważ przy tym, że niektóre materiały w ogóle nie lubią być prane. Wtedy funkcja pary okazuje się wybawieniem. Przy okazji dobrze zdezynfekuje tkaninę, usuwając bakterie oraz alergeny. Czegóż chcieć więcej?

Mnóstwo programów do wyboru

Siłą osobnych sprzętów automatycznych do suszenia jest wszechstronność listy programów. Beko DS8524RTDCXST pokazuje, że na rynku modeli slim wiedzie w tym prym.

Bawełna, syntetyki, wybór poziomu suszenia czy programy czasowe to podstawy. Oprócz nich dostajesz m.in. opcje: odzież sportowa (outdoor), oszczędny cykl Eco, Mniej hałasu (dodatkowo obniża poziom głośności pracy), Mix/Codzienny, jeansy, łatwe prasowanie czy higieniczne suszenie.

Są także inne cykle, które potwierdzają przy okazji to, że ta dobra suszarka slim wyjątkowo dba o przeróżne materiały. Chodzi o programy do wełny oraz kołder/puchu.

Jak przystało na nowoczesną suszarkę bębnową slim od Beko, nie zabrakło technologii EcoGentle. Dzięki niej Twoje ubrania zachowają swój kolor nawet po wielu cyklach suszenia. Dłużej przetrwają w Twojej szafie, nie wymagając wymiany na nowy ubiór.

Jak widzisz, nie obawiasz się tu o to, że wyjmiesz z suszarki skurczoną, zniszczoną czy wyblakniętą odzież. Zachowa ona swój rozmiar, fason oraz barwę. Również dlatego ta energooszczędna i cicha suszarka slim zbiera sporo pozytywnych opinii użytkowników.

Suszarka slim Hoover NDP4 H7A2TCBEX-S

Suszarka slim Hoover NDP4 H7A2TCBEX-S

Hoover NDP4 H7A2TCBEX-S już na pierwszy rzut oka może wyglądać na jedną z najlepszych suszarek slim. Wgłębienie się w specyfikę tego sprzętu tylko to potwierdza. To płytkie urządzenie automatyczne zadowala szybkim i skutecznym suszeniem różnych części garderoby. W subiektywnej opinii przybliżę Ci opis tej polecanej suszarki kompaktowej do małej łazienki.


Głębokość: 46,5 cm


Sprawdź ceny Hoover NDP4 H7A2TCBEX-S

EURO
OleOle


Dobrze wyposażona suszarka slim w dobrej cenie

Hoover NDP4 H7A2TCBEX-S to godna polecenia suszarka slim, która często ląduje w elektromarketach na atrakcyjnych promocjach. Wtedy tym bardziej stanowi dobry wybór.

Dlaczego?

Przede wszystkim przez połączenie pompy ciepła z silnikiem inwerterowym. Wciąż nie jest to tak częste na rynku suszarek slim, zwłaszcza w tej cenie.

Za sprawą ładowności 7 kg prędko wysuszysz wiele rzeczy, nie martwiąc się o to, że się zniszczą bądź że będzie to pochłaniać za dużo energii elektrycznej (klasa A++, to ekonomiczna suszarka slim do łazienki czy domowej pralni).

Dodatkowy plus za zbiornik wody w drzwiach, który ułatwia obsługę (to suszarka slim bez odpływu). Zwróć również uwagę, że to bardzo nowocześnie wyglądający sprzęt. Nie trzeba go specjalnie chować w mało widocznym zakamarku, choć oczywiście zmieści się w wielu wnękach.

Funkcjonalna suszarka bębnowa slim z aplikacją mobilną

Osobiście nie jestem nadal ogromnym fanem aplikacji mobilnych w urządzeniach dużego AGD. Jeżeli jednak dany sprzęt dobrze spełnia swoje nadrzędne zadanie i jest praktyczny, to apka na smartfona dopełnia pozytywną opinię.

Tutaj tak jest. Druga sprawa, że aplikacja hOn rzeczywiście może Ci się przydać.

W jaki sposób?

Między innymi za sprawą powiadomień o zakończonym cyklu. Nie zapomnisz o wyjęciu prania z bębna, a do dyspozycji masz także funkcję opóźnionego startu (do 24 godzin).

Ciekawie wypada opcja skanowania metek i robienia zdjęć ubraniom. Cel jest taki, aby aplikacja na tej podstawie podpowiedziała Ci najlepsze ustawienia odnośnie cyklu suszenia.

Bardzo praktyczne są kolejne programy do ściągnięcia. Ich liczba zdumiewa, bo osiąga aż 40 dodatkowych cykli! Dzięki temu dostosujesz pracę suszarki slim do rodzaju materiału/ubrań.

Nowoczesne podejście producenta, które ma tu jak najbardziej sens. W połączeniu z dobrą specyfikacją poskutkowało miejscem w rankingu dla Hoover NDP4 H7A2TCBEX-S.

Regulacja poziomu suszenia oraz dodatkowe opcje

Pod względem liczby udogodnień to dla wielu osób topowa suszarka slim. Da Ci chociażby 4 stopnie suszenia do wyboru. Przykładowo albo całkowicie wysuszysz odzienie, albo zostawisz w nim nieco wilgoci dla łatwiejszego prasowania.

Za pomocą szybkiego odświeżania usuniesz z tkanin nieprzyjemne zapachy. Ta funkcja korzysta z pary wodnej. Odkazisz nią osobistą odzież, jak i dziecięce ubranka.

Do bębna tej dobrze ocenianej suszarki slim włożysz nawet wełnę. Nie zmechaci się i nie ulegnie odkształceniu. Wszystko wspomaga zresztą automatyka działania. Samodzielnie reguluje temperaturę, aby nie uszkodzić tkanin.

Z opinii użytkowników tej trwałej suszarki slim z funkcją pary wiem, że łatwo postawić ją na jakiejś pralce (niekoniecznie bardzo płytkiej). Hoover nie wybrzydza co do uniwersalnych łączników. W prosty sposób stworzysz z jej udziałem wieżę pralniczą.

Dodam jeszcze, że to w ogóle jeden z najszybciej suszących automatów do ubrań. Dane z etykiety energetycznej ukazują zaledwie 125 minut dla podstawowego programu. Nie czekasz długo na suchutkie rzeczy do włożenia na siebie.

Suszarka slim Candy RapidO RO4 H7A2TEX-S

Suszarka slim Candy RapidO RO4 H7A2TEX-S

Candy RapidO RO4 H7A2TEX-S przejawia wszystko, za co cenię płytkie urządzenia suszące tej marki. Ta niepozorna suszarka wolnostojąca slim jest bardzo funkcjonalna, a zarazem praktyczna. Poniżej przybliżę Ci to, co trzeba wiedzieć o tym sprzęcie, podejmując decyzję zakupową.


Głębokość: 46,5 cm


Sprawdź ceny Candy RapidO RO4 H7A2TEX-S

EURO
OleOle


Suszarka slim komfortowa w obsłudze

Podoba mi się podejście Candy do tworzenia kompaktowych urządzeń AGD. Masz tu zarówno praktyczne udogodnienia, jak i pewne nowinki technologiczne.

Zacznijmy od tych pierwszych.

Wyższe drzwiczki niwelują konieczność nadmiernego schylania się, aby załadować lub wyładować bęben. Jednocześnie nie odbiera to czytelności panelowi sterowania. Pozostaje łatwy w obsłudze. Prędko nauczysz się, co i jak ustawić, aby osiągnąć pożądany rezultat.

W drzwiach znajduje się od razu zbiornik, w którym zbiera się woda po suszeniu. Łatwo go opróżnisz, a samą wodę wykorzystasz np. do podlania roślin. Nie musisz podłączać tej dobrej suszarki slim do odpływu.

Czujnik wilgoci w połączeniu z naprzemiennym ruchem bębna redukuje zagniecenia. Spędzisz mniej czasu przy desce do prasowania, co od razu docenisz.

Co więcej, w Candy RapidO RO4 H7A2TEX-S wysuszysz także wełnę. Certyfikat od Woolmark potwierdza, że sprzęt doskonale do tego przystosowano. Ciągła regulacja temperatury żegna ryzyko skurczenia się wełnianych rzeczy.

Jeżeli chodzi o nowocześniejsze rozwiązania, nie brakuje aplikacji mobilnej. Co Ci daje? Zdalne sterowanie, porady odnośnie suszenia czy nowe programy do ściągnięcia. Świetnie dopełnia niezłą specyfikację oraz praktyczne mechanizmy tej niewielkiej suszarki do prania.

Paleta szybkich programów

Najlepsze suszarki slim oferują zwykle sporo różnych cykli. Nie wszystkie jednak idą nieco dalej, jeśli chodzi o szybkie programy. Candy akurat z nich słynie, co potwierdza mój test kompaktowych suszarek na pranie slim.

W modelu Candy RapidO RO4 H7A2TEX-S znajdziesz sporo opcji od 30 do 90 minut. Świetna sprawa, jeżeli często suszysz nawet kilka ciuchów, ale nie chcesz, by trwało to wieki i zjadało za dużo prądu.

Co jeszcze lepsze, ta wytrzymała suszarka slim ma funkcję KG Detector. To swego rodzaju automatyka wagowa. Pozwala Ci uruchomić cykl suszenia już dla 1 kg prania! Oszczędza przy tym energię, gdyż kończy suszenie, gdy czujniki wykryją wybrany wcześniej poziom suchości.

Mała suszarka do ubrań slim z Wi-Fi

Wiesz już, że Candy RapidO RO4 H7A2TEX-S nie zawodzi pod względem programów czy konstrukcji. To przy tym dość oszczędna suszarka slim do prania, która nie hałasuje nadmiernie.

To wszystko świetnie się zgrywa z nowoczesnością. Objawia się przez łączność bezprzewodową Wi-Fi oraz aplikację mobilną.

Właśnie w niej uzyskasz zdalną kontrolę nad urządzeniem (nawet głosowo!). Przykładowo zaprogramujesz rozpoczęcie suszenia ciuchów lub uzyskasz porady, jak najlepiej wysuszyć w sprzęcie jeansy bądź koszulę. Apka podrzuca przy okazji nowe programy i to w pokaźnej liczbie.

W pamięci urządzenia zapiszesz z kolei ulubione parametry cyklu. Mniej klikania następnym razem. Zwłaszcza gdy zwykle suszysz te same rzeczy w podobnej ilości.

Grono topowych najmniejszych suszarek bębnowych musiało się powiększyć o ten model. Zdecydowanie godny polecenia automatyczny sprzęt do usuwania wilgoci z ciuchów.

Suszarka slim Beko MDF7434RXC

Suszarka slim Beko MDF7434RXC

Jaka suszarka slim będzie dobrym wyborem, gdy masz i mało miejsca, i niewielki budżet? Beko MDF7434RXC stanowi ciekawą odpowiedź na te potrzeby. Dzięki pompie ciepła suszarka pozostaje oszczędna, oferując długą listę programów, 7 kg ładowności i tylko 46,1 cm głębokości. Sprawdź opinię, aby dowiedzieć się więcej!


Głębokość: 46,1 cm


Sprawdź ceny Beko MDF7434RXC

MediaExpert
Electro


Niedroga suszarka bębnowa slim do małej łazienki

Beko MDF7434RXC to jedna z najczęściej kupowanych suszarek slim. Jej siła tkwi w prostocie. To po prostu dobrze suszący, płytki (46,1 cm) i stosunkowo oszczędny sprzęt z pompą ciepła oraz klasą A++.

Do tego prosty w obsłudze oraz podczas konserwacji. Świetnie nadaje się do mieszkań w bloku, zwłaszcza że nie generuje zbyt dużego hałasu podczas swojej pracy. Nie musisz bardzo oddalać tej kompaktowej suszarki od pomieszczeń relaksacyjnych.

Dzięki ładowności 7 kg w jednym cyklu usuniesz wilgoć z wielu ciuchów, często nie musząc rozbijać suszenia na kilka tur. Sprosta to wymaganiom nawet większych rodzin, a co dopiero singli czy par.

Susz bezpiecznie różne części garderoby

Mimo atrakcyjnej ceny lista programów tej bębnowej suszarki slim imponuje. Sama bawełna ma 4 różne opcje (do szafy, do prasowania, Eco oraz Extra suszenie), a syntetyki 2 (do szafy i do prasowania). Znacząco ograniczysz ilość pofalowań i zagnieceń na odzieży różnego typu.

Ze specjalnych cykli skorzystasz np. z jeansów, koszul, delikatnych materiałów, odzieży sportowej czy puchu. Producent zawarł także możliwość bezpiecznego odświeżania wełny.

Jeżeli zamierzasz suszyć koce, zasłony, firanki czy pościel, to pomogą Ci w tym nie tylko różne programy czy opcje regulacji. Drzwi tej polecanej suszarki slim mają 38 cm średnicy. Z łatwością umieścisz w niej wilgotne rzeczy większych rozmiarów. Tym bardziej nie będzie problemu podczas rozładunku prania.

Dodając do tego dbanie o zachowanie koloru tkanin czy wybór poziomu suszenia, masz przed sobą funkcjonalną suszarkę kondensacyjną slim. Rozsądny wybór w niezłej cenie, co doceniłem, tworząc mój niezależny ranking bębnowych suszarek slim do małej łazienki.

Suszarka slim do zamontowania na pralce

Tworząc duet piorąco-suszący od Beko, zazwyczaj nie ma problemu z użyciem pasującego łącznika. Porównanie suszarek slim pokazuje, że do tego modelu bez trudu dobierzesz pralkę, stawiając jedno urządzenie na drugim.

To dodatkowa oszczędność miejsca bez rezygnacji z 2 osobnych sprzętów do prania i suszenia. Kusząca opcja do mniejszej pralni domowej lub łazienki, prawda?

Jak płytkie są suszarki do prania slim?

To, jaką suszarkę slim kupisz, zależy w dużej mierze od jej głębokości. W końcu szukasz kompaktowego sprzętu, zapewne do mieszkania w bloku lub po prostu do niewielkiej łazienki.

Porównując najpłytsze suszarki do ubrań, okazuje się, że pewnych granic aktualnie nie da się przebić.

Niestety, ale nie znajdziesz suszarki slim do 45 cm głębokości.

Producentom nie opłaca się tworzyć modeli o ładowności 6 kg (które i tak pewnie nie byłyby znacząco płytsze), a te oferujące 7 kg dobijają do granicy 46,1 – 47 cm głębokości. To właśnie ten zakres pokazuje, które suszarki do prania są najmniejsze.

Mimo wszystko to niezłe osiągnięcie.

Wiedz, że specyfika suszarek do odzieży wymusza stosowanie większych bębnów niż w pralkach slim, a nawet pralko-suszarkach slim. W dodatku kompaktowe 2w1 nie wysuszy Ci nawet 6 kg prania w jednym cyklu.

A co z modelami 8 kg?

Wśród nich także znajdziesz modele slim, choć sporo zależy od tego, gdzie znajduje się górna granica głębokości.

Niektórzy producenci uważają, że urządzenia 8 kg głębokie na 55 cm są slim. W mojej ocenie nie. Najlepiej, gdy nieco ładowniejsza suszarka ma mniej niż 53 cm.

Aktualnym rekordem wydaje się tu wartość na poziomie 52,1 cm głębokości, co stanowi świetny rezultat dla suszarki 8 kg. Z drugiej strony, takich egzemplarzy jest jeszcze mniej na rynku.

Złota rada na koniec?

Wszystko dokładnie wymierz przed zakupem, a dodatkowo ściągnij z sieci instrukcję danego modelu. W ten sposób dowiesz się, jakie są warunki montażowe i wymagany odstęp od ściany. O tym także trzeba pamiętać, decydując się na kompaktową suszarkę kondensacyjną.

Czy istnieją wąskie suszarki slim?

Wiesz już, że znalezienie nieco płytszej suszarki bębnowej slim nie stanowi problemu, co udowadnia mój ranking.

Co jednak z szerokością, a więc węższą suszarką automatyczną do prania? Taką, która idealnie wpasuje się w wąską wnękę łazienkową czy inny zakamarek.

Niestety, ale tu nie da się nic zdziałać. Wszystkie modele osiągają 60 cm szerokości. To standardowy wynik i żaden producent nie oferuje węższych urządzeń do suszenia.

Raz, że byłoby to pewnie słabo opłacalne dla producentów, a dwa, że zapewne nie jest technicznie możliwe do wykonania.

Wspominałem Ci już w poprzedniej części, że sprzęt do suszenia prania musi mieć większy bęben niż np. zwykła pralka. Z tego względu nie istnieją i wątpię, aby pojawiły się, super wąskie suszarki slim.

Suszarka do prania slim – Czy warto?

Czy warto w ogóle kupić automatyczną suszarkę slim? Tak, jeżeli nie masz miejsca na pełnogabarytowy sprzęt, a marzy Ci się bębnowe urządzenie do suszenia odzieży.

Najlepsze suszarki slim, które Ci zaprezentowałem, wcale nie odbiegają parametrami i funkcjami od tych pełnowymiarowych. Wszystkie pracują na wydajnych pompach ciepła. Da się znaleźć zarówno suszarkę slim z silnikiem inwerterowym, jak i z funkcjami parowymi. Większość z nich oferuje mnóstwo programów suszenia i dodatkowych opcji, np. do szafy.

Może wybór jest dużo mniejszy, ale i tak znajdziesz nowoczesny sprzęt do suszenia.

Czy suszarki slim mają więc jakieś minusy?

Przede wszystkim nie są wcale takie tanie. Nie łatwo nabyć model do 2000 zł, który rzeczywiście sporo potrafi. Trudno też o suszarkę slim ze zmianą kierunku otwierania drzwi. Ta cecha może mieć znaczenie dla wielu osób.

Oczywistą kwestią pozostaje mniejsza ładowność. Najczęściej osiąga 7 kg, podczas gdy głębsze suszarki oferują nawet 9 kg. Ta różnica nie wydaje Ci się wielka? Pamiętaj zatem, że maksymalny załadunek spada na programach specjalnych. Wtedy jeszcze bardziej widać różnicę.

Wracając do pozytywów, to właśnie na rynku kompaktowych urządzeń znajdziesz suszarkę slim do zabudowy. Jest nią aktualnie Candy BCTD H7A1TE-S. Pokazuje jednak, że nie jest ani tanio (zwłaszcza że nie ma inwertera), ani zbyt ładownie.

W mojej opinii wymienione mankamenty tego typu sprzętu nie przekreślają sensu zakupu jakiejś dobrej suszarki slim lub super slim.

Niższa ładowność stanowi naturalne następstwo mniejszych gabarytów. Wyższy cenowy próg wejścia także da się zrozumieć. A że wybór nie jest bardzo szeroki, to i trudniej o model z możliwością zmiany kierunku otwierania drzwi.

Jakiej marki suszarka bębnowa slim?

Ranking suszarek slim sporo powiedział na ten temat. Aktualnie liderem jest marka Beko. To właśnie ona oferuje najpłytsze, a więc najmniejsze suszarki 7 i 8 kg.

W dodatku mocno rozkręciła tę kategorią swoją najnowszą serią. Topowe urządzenia łączą zalety wydajnej pompy ciepła i silnika inwerterowego, oferując również sporo ciekawych funkcji oraz programów. Zużywają przy tym mało prądu oraz nie hałasują nadmiernie.

Jeżeli masz mniejszy budżet, to także znajdziesz coś od Beko, choć już bez inwertera.

Kto jeszcze się tu liczy?

Z pewnością Candy. Ich kompaktowe suszarki bębnowe wyróżnia wyżej umieszczony otwór wsadowy oraz paleta szybkich cykli. Na pierwszy rzuty oka prezentują się niepozornie, lecz również oferują sporo nowoczesnych rozwiązań. Należy do nich chociażby łączność Wi-Fi z dostępem do aplikacji mobilnej.

Marką z tej samej grupy co Candy jest Hoover. To co prawda raptem jedno urządzenie, ale za to z inwerterem i nowoczesnymi rozwiązaniami (w dodatku nie za miliony monet).

Po tej trójce nie ma już praktycznie nic innego. Może i znajdziesz jeden model slim w ofercie firmy Smeg, lecz w mojej ocenie nie jest opłacalny. Zwłaszcza na tle polecanych w zestawieniu suszarek slim.

Jak widzisz, ta kategoria nie obfituje w wiele urządzeń różnych firm. Mimo wszystko odnajdziesz w niej ciekawe sprzęty, choć od zaledwie kilku producentów.

Któż jednak wie, co nastąpi w przyszłości? Może kiedyś zobaczymy suszarki slim Bosch, Samsung, LG, Electrolux czy Siemens. Póki co produkują oni jedynie pełnogabarytowe modele, zresztą bardzo dobre, co potwierdza ranking suszarek do prania.

Pamiętaj, że jeżeli masz do mnie jakieś pytanie lub chcesz się podzielić własną opinią o kompaktowej suszarce do prania, służy do tego poniższa sekcja komentarzy.

Oceń publikację
[Głosy: 7 Średnia: 5]

Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

Subscribe
Powiadom o
12 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Dam
4 miesięcy temu

Dzien dobry, z szarych slim to są jedynie dostępne dwie Beko i jedna Candy czy Hoover tez występuje w szarości? lub czy są jeszcze jakies dostepne?

Paweł
1 rok temu

Jak się ma top rankingu suszarek slim do rankingu suszarek nie-slim? Zastanawiam się czy kupić slim i mieć więcej miejsca, czy jednak postawić na pełnowymiarową suszarkę. Wielkość wsadu nie jest tak istotna z uwagi na małe ilości prania/suszenia. Bardziej istotna dla mnie jest ochrona ubrań przez skurczeniem i łatwość obsługi (samoczyszczące się filtry).

Agnieszka
1 rok temu

A czy gdziekolwiek dostępna jest suszarka candy cso4 h6a2de-s?
W rankingach jest jako najmniejsza ale nie wiem czy jest wycofana

Ludmiła
1 rok temu

A co pan myśli o suszarce Candy R04H7A2TCERX-S bo się zastanawiam między tą a CS04H7A2DE-S tylko nigdzie mnie mogę znaleźć ile wynosi całkowita głębokość łącznie z drzwiczkami i wystającym tyłem . Niestety wnęka szafy ma tylko 50 cm głębokości więc i wybór ograniczony. Dziękuję i pozdrawiam.

Ludmiła
1 rok temu

o tą mi chodziło https://www.euro.com.pl/suszarki/candy-ro4-h7a2tcerx-s.bhtml . A lider niestety ma głębokość 53,7 cm

Grzegorz
5 miesięcy temu

Lider czyli która suszarka ma 45,9? Nie mogę znaleźć.