W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Inhalator dla dzieci Ranking 2024

author avatar
Łukasz Proszek
Aktualizacja:  28 kwietnia 2024
Komentarze:  2

Najlepszy inhalator dla dziecka to nieoceniony sprzęt. Zwalczy choroby układu oddechowego i poda lek w formie aerozolu. Ogólnie biorąc, zdecydowanie pomoże Twojemu maluchowi… o ile wybierzesz dobry nebulizator dziecięcy (bo tak się też nazywa inhalatory). Zajrzyj do rankingu, a tak się stanie!

Inhalator dla dzieci ranking - jaki najlepszy?

Wraz z żoną jeszcze przed narodzinami naszej pociechy kupiliśmy dobry inhalator dla dzieci. Wiedzieliśmy, że kiedyś się przyda… i nie myliliśmy się.

Nad takim zakupem nie ma co się zastanawiać. Pozostaje zatem wybór najlepszego nebulizatora dziecięcego. Pomoże Ci w tym aktualizowany i niezależny ranking inhalatorów dla dzieci.

Ranking inhalatorów dla dzieci 2024 - TOP 7

Medel Professional

Medel Professional

W mojej subiektywnej opinii Medel Professional to najlepszy inhalator dla dzieci ze schorzeniami oddechowymi. To model pneumatyczny (tłokowy), dlatego wyróżnia go duża uniwersalność. Może być stosowany do każdego rodzaju leku, jak np. antybiotyku, sterydów czy zwykłej solanki. Za jego pomocą przeprowadzisz bezpieczną inhalację nawet u niemowlaka.

Ten siateczkowy inhalator dla najmłodszych wyposażono w wytrzymały kompresor przeznaczony do ciągłej pracy. Pomoże w leczeniu zatok, infekcji górnych i dolnych dróg oddechowych oraz znacznie więcej. Urządzenie będzie doskonałym wyborem dla osób uczulonych na kurz, roztocza i pyłki. Ze względu na szerokie zastosowanie nada się do domu, szpitala i pozostałych placówek medycznych.

Ocena produktu: 9.91/10

Flaem 4Neb

Flaem 4Neb

Ten ciekawy inhalator oferuje 4 tryby pracy. Umożliwia zmianę regulacji cząsteczki, dlatego musiał o nim wspomnieć ranking inhalatorów dla dzieci. W trakcie nebulizacji nie musisz robić przerw, ponieważ producent zapewnił ciągłość działania. Choć uwagi malucha nie przykuje barwna kolorystyka, to i tak możesz mieć pewność, że chętnie zasiądzie do inhalacji i to bez względu na czas trwania.

Wszystko ze względu na dołączone do zestawu maseczki Soft Touch. Wykonano je z miękkiego i elastycznego materiału, dlatego nie powodują dyskomfortu. Prawidłowo przylegają do buzi i nie pozostawiają odgnieceń nawet przy dłuższych inhalacjach. Zwróć uwagę także na obudowę urządzenia. Zawiera dodatek tworzywa antyalergicznego wolnego od BPA. To bezpieczny sprzęt.

Ocena produktu: 9.71/10

Omron Duo-Baby NE-C301-E

Omron Duo-Baby NE-C301-E

Dobry inhalator dla dzieci z irygatorem do nosa. Pomocny w terapii oddechowej, leczeniu astmy oraz zapaleniu oskrzeli. Zapewnia precyzyjne dostarczenie leku do układu oddechowego bez względu na rodzaj schorzenia. Za sprawą specjalnej końcówki urządzenie w początkowym etapie inhalacji dokładnie oczyszcza nos, czym umożliwia lepsze wdychanie preparatu.

W komplecie otrzymasz dwa rodzaje nakładek, które zwiększają zastosowanie urządzenia. Zielona sprawdzi się do leczenia górnych dróg oddechowych. Będzie zatem świetnym wyborem w przypadku zatkanego nosa, przeziębienia oraz alergii. Niebieska nakładka okaże się pomocna dla dzieci z zapaleniem oskrzeli i astmą oraz u osób walczących ze schorzeniami dolnych dróg oddechowych.

Ocena produktu: 9.6/10

Flaem Ghibli Plus

Flaem Ghibli Plus

Wygodny i trwały w użyciu inhalator dziecięcy. Do jego wykonania użyto atestowanych i solidnych materiałów gwarantujących bezawaryjną i bezpieczną eksploatację. Ten pneumatyczny sprzęt przystosowano do pracy ciągłej. Nie wymaga przerw nawet przy podawaniu dużej dawki leku. Producent dodatkowo zastosował dwa różne tryby działania, standardowy i tzw. high speed.

To między innymi z tego względu o urządzeniu wspomniał ranking inhalatorów dla dzieci. Sprzęt pracuje na dwa sposoby: z otwartą pokrywą i zamkniętą. Wszystko ze względu na cząsteczki, których wielkość jest rozbijana w zależności od schorzenia. Tylko taki sposób inhalacji zapewni precyzyjne podanie leku i szybki powrót do zdrowia. Inhalator wyróżnia się też ciekawym designem.

Ocena produktu: 9.52/10

Sanity Inhalator PRO

Sanity Inhalator PRO

Niezawodny inhalator tłokowy z irygatorem na katar. Ze względu na zastosowanie innowacyjnych technologii ogranicza rozprzestrzenianie się preparatu na zewnątrz. Masz pewność, że dawka leku, którą wlejesz do nebulizatora, w całości dotrze do układu oddechowego. Urządzenie pomaga zwalczyć sezonowe przeziębienia, ale swoje zastosowanie znajduje również przy przewlekłych chorobach.

Dlatego kiedy zastanawiasz się, jaki inhalator dla dzieci poradzi sobie z atakami astmy lub wspomoże leczenie mukowiscydozy, ten sprzęt będzie dla Ciebie dobrą odpowiedzią. Precyzyjnie rozbija cząsteczki, zamieniając lek w aerozol. Przeszkody nie stanowi nawet bardziej oleista konsystencja preparatów, które często blokują drożność wężyka. Tutaj to żaden problem.

Ocena produktu: 9.47/10

Microlife NEB 400

Microlife NEB 400

Typowo dziecięcy inhalator do domu. Kształt misia bez wątpienia zwróci uwagę każdego malucha i zapewni przyjemniejszą terapię. Urządzenie wykonano z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa oraz dbałością o detale. Idealne odwzorowanie misia gwarantuje całkowitą dyskrecję, więc nawet dorosłym czasami trudno rozpoznać prawdziwe zastosowanie tego sprzętu.

Kiedy nie wiesz, jaki inhalator dla dzieci wybrać, by przeprowadzić spokojną i przyjemną nebulizację, postaw na tę propozycję. Twój maluch będzie nim oczarowany, a możliwość pokolorowania obudowy jeszcze bardziej spotęguje ten fakt. W zestawie z Microlife NEB 400 otrzymacie komplet flamastrów, ściereczkę z mikrofibry oraz worek do przechowywania z ozdobną grafiką.

Ocena produktu: 9.36/10

VITAMMY GATTINO A1503 Blue

VITAMMY GATTINO A1503 Blue

Tani, ale skuteczny inhalator dziecięcy do soli fizjologicznej i leków. Ciekawy sprzęt, który uwagę zwraca też swoim wyglądem. Niebieski kotek spodoba się nie tylko chłopcom, ale i dziewczynkom, które są fankami czworonogów. Inhalator nadaje się do stosowania u niemowląt i starszych dzieci z alergicznym nieżytem nosa, zapaleniem gardła i krtani oraz grzybicą jamy ustnej. Wspomoże leczenie także dolnych dróg oddechowych.

Zdziwisz się, jak szerokie zastosowanie cechuje ten mały i niedrogi inhalator. Oprócz wyżej wymienionych schorzeń pomoże w leczeniu przewlekłego zapalenia płuc oraz nawracających infekcji oskrzeli. Choć to urządzenie dla dzieci, mimo wszystko wspomoże układ oddechowy u palaczy oraz mieszkańców mocno zanieczyszczonych miast. Zestaw zawiera dwie maski o różnej wielkości.

Ocena produktu: 9.26/10

Jaki inhalator dla dzieci wybrać?

Ranking inhalatorów dla dzieci zawsze zawiera szereg informacji, dzięki którym wybierzesz najlepszy dla siebie sprzęt. Niemniej chcąc spełnić wszystkie Twoje wymagania oraz potrzeby względem urządzenia, przygotowałem dodatkowo krótki poradnik zakupowy.

Znajdziesz w nim najważniejsze kwestie, jakie warto wziąć pod uwagę podczas wyboru inhalatora dla najmłodszych.

Poznaj je!

Rodzaj inhalatora dla dzieci

Zanim zdecydujesz się na konkretny sprzęt, najpierw zapoznaj się z rodzajami inhalatorów dla dzieci. Ze względu na sposób działania wyróżnia się następujące urządzenia do inhalacji.

Pneumatyczno-tłokowe

Jedne z najpopularniejszych sprzętów, ponieważ wyróżniają się dużą uniwersalnością. Do swojej pracy wykorzystują sprężone powietrze, dzięki któremu lek przybiera postać aerozolu. Budowę urządzenia stanowi sprężarka, która łączy się przy użyciu przewodu powietrznego z nebulizatorem.

Urządzenia cieszą się pozytywnymi opiniami wśród użytkowników, bo zapewniają skuteczne podanie niemalże każdego leku oraz kilku dawek jednocześnie. Sprzęt nada się do antybiotyku, glikokortykosteroidów, a także preparatów rozrzedzających oskrzela.

Co ważne, inhalatory pneumatyczne oferują tryb pracy ciągłej. Nie wymagają też synchronizacji wdechowo-wydechowej przy podawaniu leku.

Membranowe (siateczkowe)

W tym przypadku aerozol powstaje poprzez wyciskanie preparatu przez specjalną siateczkę, do czego wykorzystuje się cząsteczki o niskiej częstotliwości. Inhalatory siateczkowe ograniczają do maksimum marnowanie leku. Oferują także większą efektywność, co umożliwia szybszą poprawę zdrowia.

Niestety, ale to drogie sprzęty, dodatkowo wymagają regularnej wymiany siatki. Niemniej będą dobrym wyborem do sterydów.

Ultradźwiękowe

Do działania wykorzystują falę akustyczną wytwarzaną przy użyciu głowicy ultradźwiękowej. Ze względu na uszkodzenie cząsteczek leku tego rodzaju urządzeń nie zaleca się do leczenia sterydami, antybiotykami, zawiesinami i glikokortykosteroidami.

Inhalatorów ultradźwiękowych nie zastosujesz również u dzieci poniżej pierwszego roku życia. Po użyciu wymagają dokładnego oczyszczenia wodą destylowaną.

Wielkość cząsteczek

Duże znaczenie ma rozmiar wytwarzanych cząsteczek. Finalnie to od MMDA zależy, w jaki sposób i gdzie dotrze wdychany preparat.

Często zdarza się, że bardzo małe cząsteczki o rozmiarze mniejszym niż 1 μm najpierw są wdychane, a później wydychane. Już się chyba domyślasz, że wtedy inhalacja w ogóle nie jest skuteczna, bo lek nie trafia bezpośrednio do dróg oddechowych.

Dobry inhalator dla dzieci, który wyleczy gardło i pomoże pozbyć się kataru, powinien wytwarzać cząsteczki o wielkości 10-7 μm. Kiedy sprzęt ma pomóc w zapaleniu oskrzeli i tchawicy, powinien generować cząsteczki od 6 do 4 μm.

Zdecydowanie mniejszych, bo między 3 a 1 μm cząsteczek potrzeba do wyleczenia płuc. To taka wielkość najlepiej osadza się w drogach oddechowych, gwarantując szybszy powrót do zdrowia.

Nie zapominaj, że w przypadku inhalatorów dla dzieci stosuje się jeszcze jedną wartość, tym razem wyrażoną w procentach. Mowa tu o średniej ilości cząsteczek o optymalnych rozmiarach.

Przyjmuje się, że największa wartość wynosi 5 µm i to na tej podstawie określa się rozmiar pozostałych cząsteczek. Otóż jeśli sprzęt generuje połowę cząsteczek mniejszych niż 5 µm, to w efekcie przy leczeniu zapalenia płuc do dróg oddechowych trafi jedynie 50 procent leku.

Szybkość inhalacji i przepływ powietrza

Pamiętaj, że najlepszy inhalator dla dzieci cechuje wysoka prędkość nebulizacji. Nie każdy zakłada chętnie maskę na nos i cierpliwie czeka do całkowitego podania leku. Z tego względu, im urządzenie pracuje z większą prędkością, tym lepiej.

Inhalatory najczęściej działają z szybkością, która wynosi między 0,25 a 0,35 ml/min. To przekłada się na kilkunastominutowy czas trwania inhalacji (zazwyczaj do ok. 15 min). Oczywiście wydajniejsze i lepsze jakościowo sprzęty oferują wyższe parametry. Szybkość nebulizacji w wielu przypadkach sięga nawet do 0,55 ml/min.

Bardzo ważny jest również przepływ powietrza, który generuje kompresor. Parametr ten określa się w litrach na minutę. Jego wartość dzielimy na maksymalną (bez podłączonego leku) i roboczą (z uwzględnieniem komory i akcesoriów). Czyli przepływ roboczy to po prostu wydajność inhalatora. Zapamiętaj, że za korzystną wartość przyjmuje się 5 l/min.

Tryb pracy

To od niego zależy, czy w trakcie inhalacji musisz robić przerwy. Urządzenia dzieli się na te z ciągłym i przerywanym trybem pracy. Według mojej subiektywnej opinii lepiej sprawdzają się te pierwsze. Zapewniają wygodną nebulizację, bez względu na długość jej trwania. Niestety, ale zazwyczaj za tego rodzaju inhalatory musisz trochę więcej zapłacić.

Tańszym rozwiązaniem są modele z przerywanym trybem pracy. Decydując się na taki, pamiętaj, że zazwyczaj po ok. 30 minutach działania wymaga tak samo długiej przerwy. Inaczej nie będzie już tak skuteczny jak przy pierwszym użyciu. Dłuższe zaniechanie zaleceń producenta często prowadzi do przegrzania urządzenia, a w efekcie wielu poważniejszych awarii.

Inhalatory dla dzieci z przerywanym trybem pracy nie zawsze będą dobrym wyborem do każdego rodzaju leku. Nie sprawdzą się na pewno do zawiesin i oleistych preparatów.

Mimo wszystko jeśli szukasz domowego inhalatora do sporadycznego użytku i leczenia niegroźnych infekcji sezonowych, to taki sprzęt sprosta Twoim oczekiwaniom.

Wyposażenie

O zastosowaniu inhalatora dla dzieci decyduje nie tylko szybkość działania czy rodzaj leku, ale też zawartość zestawu. To od dołączonych akcesoriów zależy, czy z urządzenia skorzystają tylko dzieci, czy cała rodzina.

Mowa tu przede wszystkim o różnej wielkości maseczek. Producenci zazwyczaj dokładają do kompletu dwa rozmiary masek. Tym sposobem łatwiej dopasujesz nakładkę do wielkości twarzy, ale i wieku chorego.

Przydatnymi akcesoriami są również irygatory do nosa. Sprawdzają się do leczenia górnych dróg oddechowych, bo udrażniają nos i zatoki. Pomagają również nawilżyć jamę nosową, zwiększając jednocześnie komfort oddychania. Zauważ, że stosując irygator, zwiększasz skuteczność inhalacji.

Częstym dodatkiem stosowanym przez producentów jest ponadto zapas filtrów. W zestawie zazwyczaj znajdziesz dwie lub trzy sztuki, co oznacza kilkutygodniową nebulizację bez dodatkowych zakupów.

Inhalator dla dzieci - Ceny

Ile kosztuje inhalator dla dzieci? Ceny nie są aż tak mocno wygórowane, ale istnieje pomiędzy nimi pewna rozbieżność. Wpływają na nie rodzaj urządzenia, tryb pracy czy szybkość działania.

Najtańsze sprzęty z koniecznością przerywania nebulizacji kupisz już za ok. 100 zł. Mimo wszystko to skuteczne sprzęty, ale nie oferują za dużej uniwersalności. Ze względu na tryb pracy wymagają czasowych odstępów między dawkami leku. Nie będą odpowiednie także do każdego rodzaju preparatu.

Jeżeli zależy Ci na większym zastosowaniu i wygodnym korzystaniu z inhalatora dla dzieci, na zakup przeznacz 150-  200 zł. Za taką kwotę otrzymasz pneumatyczny sprzęt z ciągłym trybem pracy. Zadowalająca w tym przedziale cenowym jest także szybkość nebulizacji, która często wynosi powyżej 0,32 ml/min.

Zyskasz też większą uniwersalność, jeśli chodzi o rodzaj podawanego leku. Droższe inhalatory dla najmłodszych użytkowników sprawdzają się do antybiotyków, sterydów oraz różnego rodzaju zawiesin. Kilka takich modeli zawarł mój ranking nebulizatorów dla dzieci.

W zestawieniu wyróżniłem też sprzęty oferujące regulację wielkości cząsteczek. Wiedz, że je także kupisz w tym samym przedziale cenowym.

Czy opłaca się inwestować w inhalatory dla dzieci powyżej 300 zł?

To zależy, jakie masz wymagania. Zdarza się, że szybkość inhalacji jest porównywalna do tańszych urządzeń. Dlatego zakup drogiego inhalatora to dla niektórych wyrzucanie pieniędzy w błoto. Mimo wszystko sytuacja wygląda inaczej, kiedy szukasz profesjonalnego urządzenia do leczenia przewlekłych chorób, jak np. mukowiscydoza.

Wówczas ważna jest przede wszystkim uniwersalność względem stosowanych preparatów. Najlepiej zrobisz, jeśli przed zakupem dokładnie zapoznasz się z wytycznymi producenta dotyczącymi zastosowań konkretnego inhalatora.

Jakiej firmy inhalator dla dzieci?

Ranking inhalatorów dla dzieci, który dla Ciebie przygotowałem, zawiera urządzenia pochodzące od różnych marek. Przeanalizuję pokrótce każdą z nich, by jeszcze bardziej pomóc Ci w wyborze najwłaściwszego sprzętu.

Moje zestawienie pokazało, że największym zaufaniem wśród użytkowników cieszą się inhalatory Medel. Owszem, bywają kosztowne, ale cena w tym przypadku świadczy akurat o wysokiej jakości.

Producent w dużej mierze zdecydował się na modele pneumatyczno-tłokowe. Idealnie sprawdzają się do terapii aerozolowych przeprowadzanych w warunkach domowych i szpitalnych.

Inhalatory dziecięce Medel cechuje szybkość nebulizacji oraz ciągły tryb pracy. To znakomity wybór do większości preparatów i różnych schorzeń. Finalnie urządzenia sprawdzają się do sezonowych infekcji, alergii oraz przewlekłych chorób układu oddechowego.

Mimo wszystko na marce Medel rynek inhalatorów dla dzieci się nie kończy. Znakomicie wypadają także propozycje od Omron oraz Flaem. Są nieco tańsze, ale nadal oferują dużą skuteczność i wydajność.

Dobrym działaniem wyróżniają się też sprzęty Sanity. W dużej mierze ograniczają rozprzestrzenianie się leku, więc masz pewność, że cała dawka trafi bezpośrednio do dróg oddechowych. Ze względu na możliwość regulacji cząsteczek urządzenia wspomagają alergiczny nieżyt nosa oraz poważniejsze schorzenia jak np. zapalenie oskrzeli.

Jeśli interesują Cię niedrogie inhalatory dla dzieci, sprawdź te od Micorlife oraz VITAMMY. Nie wydasz na nie fortuny, a mimo to dobrze sprawdzą się do sporadycznych inhalacji przy użyciu solanki.

Podsumowanie

Teraz już wiesz, jakie inhalatory dla dzieci są najlepsze i czym przekonują do zakupu. Nie musisz o to pytać na forum czy grupach. Jak się okazało, wiele modeli to rodzinne nebulizatory, gdyż oferują maseczki w różnym rozmiarze. Dlatego też niektóre z nich gości także ranking inhalatorów dla dorosłych.

Wszystkie łączy wydajny proces nebulizacji, a więc skuteczna walka z katarem, zatkanymi zatokami, kaszlem i wieloma innymi schorzeniami. Nie ma co patrzeć na to, jak bobas się męczy – lepiej zadziałać i pomóc mu dobrym inhalatorem!

Dodatkowe pytanie? A może własna opinia o nebulizatorze dla dziecka? Jeżeli tak, zajrzyj do sekcji komentarzy.

Jako coraz bardziej doświadczony rodzic polecam Ci także najlepszy termometr bezdotykowy. Stanowi najłatwiejszy sposób na szybkie zmierzenie temperatury, a warto ją kontrolować, prawda?

Oprócz tego zawsze może Ci się przydać dobry pulsoksymetr z rankingu. Skutecznie zmierzy poziom natlenienia krwi. Kolejna istotna sprawa, gdy ktoś zmaga się z chorobą.

A gdy to właśnie maluszek cierpi na jakiś dyskomfort, lepiej mieć go na oku. Jak to zrobić np. z własnej sypialni czy gabinetu? To proste: odpowiedź stanowi ranking niań elektronicznych. Następny niesamowicie użyteczny sprzęt, który cały czas ułatwia mi początki bycia tatą. Jak tu nie kochać postępu technologicznego, hm?

Oceń publikację
[Głosy: 1 Średnia: 5]

Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Filip
10 miesięcy temu

Cześć. A co sądzisz o Microlife Neb210?