Niania elektroniczna Ranking 2022 | Opinie

Elektroniczna niania to urządzenie, które sprawi, że zyskasz pełną kontrolę nad bezpieczeństwem malucha. Dzięki kamerze w każdej chwili zobaczysz, co dzieje się z bobasem. Ważne, aby wybrać porządny sprzęt. Poznasz go w mojej klasyfikacji.

Najlepsza niania elektroniczna - ranking, opinie, jaką wybrać?

Macierzyństwo to trudna sztuka, o czym przekonaliśmy się już wraz z żoną. Malucha praktycznie cały czas trzeba mieć na oku, nawet gdy beztrosko śpi.

A jeśli śpiocha lub często przebywa w innym pomieszczeniu niż Ty? Wtedy obowiązkowo zaopatrz się w dobrą nianię elektroniczną. Wybór ułatwi Ci mój niezależny, aktualizowany ranking z opiniami oraz poradami.

Wyróżniłem w nim elektroniczne nianie z kamerą, Wi-Fi, różnymi czujnikami, kołysankami, a nawet monitorem oddechu. Z pewnością znajdziesz sprzęt dostosowany do potrzeb i budżetu!

Ranking niań elektronicznych 2022 – TOP 10

Miejsce 1

Motorola MBP 855 Connect

Elektroniczna niania z Wi-Fi i 5-calowym ekranem. Umożliwia monitorowanie dziecka za pomocą smartfona czy tabletu. Dzięki komunikacji dwukierunkowej oglądasz swoją pociechę, ale i swobodnie do niej mówisz! Uważam, że to najlepsza niania elektroniczna.

Kamerę i zoom obsłużysz zdalnie, to wygodne rozwiązanie. Technologia podczerwieni umożliwi Ci nocny monitoring. Jeśli wahasz się, jaka niania elektroniczna będzie odpowiednia, na pewno przekona Cię możliwość zamocowania kamery w dowolnym miejscu.

Miejsce 2

Motorola MBP 50

Elektroniczna niania z trybem nocnym, której zasięg wynosi 300 m. Wyposażono ją w 5-calowy ekran LCD zapewniający dobrą jakość obrazu. Bardzo czuły mikrofon wychwyci ewentualne wołania lub płacz Twojego dziecka. Dzięki temu zawsze szybko zareagujesz.

Ranking niań elektronicznych nie byłby kompletny bez tego sprzętu. Praktyczny tryb Eco zmniejsza zużycie energii i wydłuża czas działania urządzenia. To elektroniczna niania z dwustronną komunikacją i opcją zdalnego sterowania kamerą.

Miejsce 3

Angelcare AC527

Ta elektroniczna niania z monitoringiem wideo podniesie alarm już po 20 sekundach bez wyczucia ruchów dziecka. Wszystko za sprawą małej, bezprzewodowej płytki, którą dezaktywujesz, gdy maluch podrośnie. Czułość urządzenia łatwo wyregulujesz.

W razie potrzeby do sprzętu podłączysz kolejną kamerę i płytkę sensoryczną, dlatego sprawdzi się jako elektroniczna niania dla bliźniąt. Wygodnie obserwujesz dwójkę dzieci, dzieląc ekran na pół, nawet gdy przebywają w dwóch różnych pomieszczeniach!

Miejsce 4

TrueLife NannyCam H32

Elektroniczna niania z czujnikiem temperatury. Zapewnia wysoką jakość dźwięku i obrazu, niezależnie od pory. Technologia cyfrowa 2,4 GHz zapewnia bezpieczny i stabilny sygnał. W przypadku podniesienia alarmu zobaczysz powiadomienie na ekranie.

To dobra niania elektroniczna, bo oferuje ładowanie przez USB. Wykorzystasz ją w domu, ale i na zewnątrz lub w czasie podróży. Sprzęt wyposażono w czujnik ruchu i funkcję noktowizora. Całkowity zasięg wynosi 300 m.

Miejsce 5

Xblitz Kinder

To elektroniczna niania z kamerą i funkcją dwukierunkowej komunikacji głosowej. Oferuje regulację głośności i 260-metrowy zasięg. Niech nie zmyli Cię 2-calowy ekran, sprzęt jest poręczny i łatwy w transporcie. Szybko docenisz przydatny tryb nocny.

Zwróć uwagę, że ta elektroniczna niania z kołysankami ułatwi Ci usypianie malucha. Ponadto wysyła komunikaty, które z łatwością odczytasz. Sprzęt zapewni Ci pełną kontrolę nad tym, co dzieje się w pokoju dziecka.

Miejsce 6

Lionelo Babyline 7.1 526952

Sprzęt, który musiał uwzględnić ten ranking niań elektronicznych. Zasilająca go bateria wytrzymuje 40 godzin na jednym ładowaniu. Zapewnia to system VOX oszczędzający energię. Dzięki statywowi łatwo ustawisz kamerę w odpowiednim miejscu.

Ta video niania przesyła obraz, dźwięk, a dodatkowo informacje o temperaturze. Umożliwia Ci dwustronną komunikację z maluchem, w dodatku szybko nauczysz się ją obsługiwać. Urządzenie gwarantuje przejrzysty obraz nawet w całkowitej ciemności.

Miejsce 7

Alecto DBX-68

Sprzęt zapewnia niemal nieograniczony kontakt z dzieckiem. To niania elektroniczna z dużym zasięgiem, wynoszącym 1000 metrów. Oferuje także 6 kołysanek ułatwiających maluchowi zaśnięcie. W razie utraty sygnału otrzymasz stosowne powiadomienie.

Urządzenie mierzy temperaturę w pokoju dziecka. Gdy będzie za niska lub zbyt wysoka, usłyszysz alarm. Wszystkie dane bez trudu odczytasz na dużym wyświetlaczu z podświetleniem. To tania niania elektroniczna bez kamery.

Miejsce 8

Philips AVENT SCD721/26

Dobra niania elektroniczna, która wykorzystuje technologię DECT. Gwarantuje zabezpieczone połączenie oraz brak zakłóceń. Wbudowane kołysanki i lampka nocna zapewniają maluchowi poczucie bezpieczeństwa.

Za pomocą sprzętu porozmawiasz z dzieckiem na odległość, wystarczy jedno kliknięcie. Po zapadnięciu zmroku docenisz tryb nocny, który wycisza dźwięki i przyciemnia wyświetlacz. Zwiększa to komfort użytkowania po ciemku. To praktyczna niania elektroniczna na baterie.

Miejsce 9

Bayby BBM 7020

Urządzenie oferuje komunikację dwukierunkową, co gwarantuje Ci stały kontakt z dzieckiem. Znajdziesz tu sporo użytecznych funkcji, w tym 8 kołysanek i regulację ustawienia kamery. Spory zasięg to dodatkowy atut sprzętu.

Jasność ekranu i głośność dostosujesz do swoich potrzeb. Gdy stracisz zasięg lub napięcie akumulatora spadnie, otrzymasz powiadomienie optyczne i dźwiękowe. To daje Ci gwarancję, że wszystko masz pod kontrolą, również temperaturę w pokoju malucha.

Miejsce 10

Beurer BY 33

Elektroniczna niania z zasięgiem do 300 metrów. Jeśli zdarzy Ci się go zgubić, sprzęt powiadomi Cię o tym poprzez sygnał akustyczny. Tryb Eco redukuje zużycie prądu, a wielopoziomowa regulacja głośności pozytywnie wpływa na wygodę użytkowania.

Najlepsze nianie elektroniczne powinny być gotowe do użycia zaraz po wyjęciu z opakowania. Tym cechuje się również ten sprzęt. Ponadto oferuje czytelny wyświetlacz LCD i jednostronną komunikację.

Jaką nianię elektroniczną wybrać?

Ranking niań elektronicznych to nie wszystko, co dla Ciebie przygotowałem.

Aby wybór niani elektronicznej nie był trudny, zebrałem w jednym miejscu najważniejsze wskazówki na jej temat.

Czy każda niania elektroniczna powinna mieć kamerę?

Nianie elektroniczne często kojarzą się ze sprzętami z wbudowaną kamerą. Niektórzy decydują się na ich zakup tylko ze względu na możliwość podglądania swojego dziecka.

Wiedz, że do wyboru masz też inne urządzenia:

 • Elektroniczne nianie Wi-Fi – wykorzystują pobierany z routera sygnał Wi-Fi. Nadają dźwięk i obraz bezpośrednio na smartfon lub laptop rodzica. Zapewniają pełną obsługę mobilną.
 • Elektroniczne nianie audio – nie mają kamery, transmitują wyłącznie dźwięk. Czy są gorsze? Niekoniecznie, ale tu dużo zależy od indywidualnych potrzeb rodziców.

Sprzęty z kamerą czy Wi-Fi są droższe i bardziej nowoczesne. Stają się popularniejsze, bo obecnie rodzicom zależy nie tylko na tym, żeby słyszeć swoje dzieci, ale też je widzieć.

Pamiętaj, że do wyboru masz też elektroniczne nianie z monitorem oddechu. Kontrolują dodatkowo oddech malucha, a jest to możliwe dzięki specjalnym dyskom sensorowym. Wkłada się je pod materacyk.

Już po kilkunastu sekundach bez wykrytego oddechu sprzęt podnosi alarm. Takie urządzenia pozwalają zapobiec syndromowi nagłej śmierci łóżeczkowej.

Najważniejsze parametry

Jeśli na co dzień masz dużo obowiązków, a mało czasu, zainwestuj w sprzęt o dużym zasięgu. Sprawdź przy tym, czy w razie jego utraty urządzenie odpowiednio o tym informuje.

Przyda Ci się też komunikacja dwukierunkowa. Oferująca taką funkcję niania pozwala na obserwowanie dziecka i rozmawianie z nim.

Zwróć uwagę na sprawność systemu alarmowego. Regulacja poziomu głośności, czułość płytki sensorycznej i sygnały wizualne są kluczowymi parametrami.

Pozostałe ważne parametry to:

 • Wielkość ekranu – powinien być na tyle czytelny, aby obserwacja dziecka i obsługiwanie sprzętu nie sprawiły Ci żadnych trudności. Standardowo ekran ma rozmiar 2 – 4 cale i jest kolorowy.
 • Tryb nocny – nie wszystkie sprzęty go oferują, a jest bardzo przydatny. Obserwację malucha w nocy umożliwiają czujniki na podczerwień.
 • Zasilanie – ważne w przypadku modułu dla rodzica, jak i tego w pokoju dziecka. Elektroniczna niania musi działać niezawodnie. Bardzo często baza dla rodziców jest zasilana bateriami, a tę ustawianą w sypialni malucha podłącza się do prądu.

Funkcje

Najlepsze nianie elektroniczne gwarantują pełną kontrolę nad tym, co dzieje się w pokoju dziecka. Pamiętaj, że umożliwia to nie tylko kamera czy łączność Wi-Fi.

Na praktyczność sprzętu wpływa też ilość dostępnych funkcji.

Poza monitorem oddechu elektroniczne nianie oferują też:

 • Czujnik temperatury – dzięki niemu kontrolujesz, czy w pokoju dziecka panuje właściwa temperatura.
 • Obrotową kamerę – zmieniasz pozycję kamery zależnie od potrzeb, aby wygodnie obserwować malucha.
 • Alarmy optyczne – sygnały dźwiękowe często możesz wyciszyć na noc. Żeby nie zignorować zagrożenia, coraz częściej sprzęty alarmują też poprzez sygnały optyczne.
 • Wbudowane kołysanki – przeważnie do wyboru masz kilka melodii, które ułatwią Ci usypianie pociechy.
 • Tryb eco – zmniejsza zużycie energii i wydłuża czas działania urządzenia.

Niektóre elektroniczne nianie pozwalają na podpięcie nie jednego, ale dwóch nadajników. To dobry wybór dla rodziców opiekujących się bliźniakami czy dwójką dzieci w różnym wieku.

Niania elektroniczna – Ceny

Funkcjonalność urządzenia nie zawsze wpływa na cenę. Niektóre nianie elektroniczne z dolnej półki mają większość cech wspólnych z tymi najdroższymi.

Jednocześnie pamiętaj, że niektóre funkcje znajdziesz tylko w sprzętach renomowanych producentów, za które trzeba zapłacić więcej. To np. tryb eco czy wbudowane Wi-Fi.

Podjęcie decyzji, jaka niania elektroniczna będzie odpowiednia, bywa trudne. Wynika to także z tego, że różnice cenowe są spore.

 • Najtańsze urządzenia kosztują mniej niż 400 zł, z łatwością znajdziesz nawet takie do 200 zł. Co ciekawe, nie wszystkie to nianie audio, wśród nich są też takie z kamerą.
 • Jeżeli zależy Ci na bardziej nowoczesnym sprzęcie z dużym zasięgiem, zapłacisz więcej niż 400 zł. Elektroniczne nianie znanych marek, wyposażone w nowoczesne technologie i opcje, kosztują średnio 500 – 900 zł.
 • Spotkasz się też z jeszcze droższymi urządzeniami za ponad 1000 zł. Czy warto je kupić? To nianie z najwyższej półki, zarówno z Wi-Fi, jak i obrotową kamerą ze zdalnym sterowaniem, bardzo dużym ekranem oraz możliwością nagrywania filmów. Musisz zdecydować w takim przypadku, czy wykorzystasz wszystkie te udogodnienia. Jeśli tak, to zakup będzie rozsądny.

Najlepsi producenci niań elektronicznych

Ranking niań elektronicznych prezentuje sprzęty różnych marek. Na pewno nie warto sugerować się tylko producentem, choć odgrywa on istotną rolę.

Sporą popularnością cieszą się urządzenia Motorola, bo oferują wszystkie podstawowe funkcje i wiele dodatkowych. To wśród nich bez trudu znajdziesz modele Wi-Fi i czujnikiem ruchu.

Polecane są też elektroniczne nianie Alecto. Na tle konkurencji wyróżniają się dużym zasięgiem. Gwarantują też łatwą obsługę i poręczność.

Na rynku znajdziesz sporo sprzętów Philips. Są estetycznie wykonane, oferują zasilanie akumulatorowo-sieciowe, a ich zakup nie wiąże się z przesadnie dużym wydatkiem.

Dużo różnych czujników bezpieczeństwa (np. ruchu dziecka) oferują elektroniczne nianie Angelcare. Często nadają się także dla bliźniąt.

Inni znani producenci niań elektronicznych to: Beurer, Lionelo, Xblitz, TrueLife, Avent, Overmax i V-Tech.

Podsumowanie

Teraz już wiesz, za pomocą których niań elektronicznych dokładnie sprawdzisz, co dzieje się z dzieckiem pod Twoją nieobecność. Najlepsze modele mają kamery wysokiej jakości oraz sporo udogodnień zwiększających bezpieczeństwo Twojej pociechy.

Nie musisz więc pytać o polecaną video nianię na forum bądź czytać innych blogów. Pamiętaj, że mój ranking jest regularnie aktualizowany.

Masz własną opinię o tym sprzęcie lub dodatkowe pytania? Zajrzyj wtedy do sekcji komentarzy.

Na portalu znajdziesz także inny sprzęt, który przydaje się rodzicom i nie tylko. Chodzi o najdokładniejsze termometry bezdotykowe. Takim sprzętem momentalnie zmierzysz temperaturę dziecku, nie zakłócając np. jego snu.

Innym urządzeniem związanym z macierzyństwem jest najlepszy laktator elektryczny. Przydaje się do odciągania mleka symulującego naturalny proces karmienia.

Oceń publikację
[Głosy: 1 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Filip
5 miesięcy temu

Cześć,
Jakie są różnice pomiędzy nianią TrueLife NannyCam H32 i Xblitz Kinder? Którą polecasz bardziej i dlaczego? Pozdrawiam.

Filip
5 miesięcy temu

A jeśli dziecko będzie spało w pokoju, który znajduje się na piętrze, a ekran będzie znajdował się na parterze to będzie jakiś problem z zasięgiem/połączeniem kamerki z ekranem?

Filip
5 miesięcy temu

Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie.