W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Niania elektroniczna Ranking 2023 | Opinie

Łukasz Proszek
Aktualizacja:  1 grudnia 2023
Komentarze:  9

Elektroniczna niania to urządzenie, które sprawi, że zyskasz pełną kontrolę nad bezpieczeństwem malucha. Dzięki kamerze w każdej chwili zobaczysz, co się dzieje z bobasem. Ważne, aby wybrać porządny sprzęt. Poznasz go w mojej klasyfikacji.

Najlepsza niania elektroniczna - ranking, opinie, jaką wybrać?

Macierzyństwo to trudna sztuka, o czym przekonaliśmy się już wraz z żoną. Malucha praktycznie cały czas trzeba mieć na oku, nawet gdy beztrosko śpi.

A jeśli śpiocha lub często przebywa w innym pomieszczeniu niż Ty? Wtedy obowiązkowo zaopatrz się w dobrą nianię elektroniczną. Wybór ułatwi Ci mój niezależny, aktualizowany ranking z opiniami oraz poradami.

Wyróżniłem w nim elektroniczne nianie z kamerą, Wi-Fi, różnymi czujnikami, kołysankami, a nawet monitorem oddechu. Z pewnością znajdziesz sprzęt dostosowany do potrzeb i budżetu!

Ranking niań elektronicznych 2023 – TOP 10

Nowoczesna i w mojej opinii najlepsza niania elektroniczna z trybem nocnym. Sam ją zresztą kupiłem. Kamera rejestruje obraz w wysokiej jakości Full HD. Warunki oświetleniowe nie są ważne. Zawsze dobrze dostrzeżesz, co robi bobas. Bardzo czuły mikrofon wychwyci ewentualne wołania lub płacz Twojego dziecka. Dzięki temu szybko zareagujesz i uspokoisz swoją pociechę.

To topowa elektroniczna niania z dwustronną komunikacją i opcją zdalnego sterowania kamerą. Jakby tego było mało, podgląd uzyskasz także w aplikacji mobilnej. Przybliżysz lub oddalisz obraz, uruchomisz lampkę nocną, timer czy kołysanki. Stworzysz nawet własne nagrania. Ta polecana niania elektroniczna ma wszystko, czego oczekują rodzice. Bezkompromisowy wybór dla wymagających.

Ocena produktu: 9.86/10

Dobrze oceniana elektroniczna niania Wi-Fi z 5-calowym ekranem. Umożliwia monitorowanie dziecka nie tylko za pomocą jednostki rodzicielskiej. Zobaczysz swoją pociechę również na smartfonie, tablecie czy komputerze (za sprawą aplikacji mobilnej). Dzięki komunikacji dwukierunkowej oglądasz swoje dziecko, ale i swobodnie do niego mówisz!

Kamerę i zoom obsłużysz zdalnie, to wygodne rozwiązanie. Technologia podczerwieni umożliwi Ci nocny monitoring w wysokiej jakości. Jeśli wahasz się, jaka niania elektroniczna będzie odpowiednia, VM855 to jedna z najlepszych opcji. Możliwość wygodnego zamocowania kamery w dowolnym miejscu stanowi kolejny atut. Tak samo jak bezprzewodowe działanie.

Ocena produktu: 9.78/10

Top elektroniczna niania z monitorem oddechu. Zawiera czułą, bezprzewodową płytkę, która umieścisz pod materacem łóżeczka. Na bieżąco sprawdza ruchy oddechowe maluszka w trakcie snu. Gdy nie wykryje żadnego ruchu, emituje dźwięk ostrzegawczy (po 15 sekundach). Jeżeli nadal nic to nie da, puszcza alarm główny dla rodzica. Zyskujesz pełną kontrolę nad bezpieczeństwem dziecka.

Ta wysokiej jakości elektroniczna niania z monitoringiem wideo przekazuje wyraźny obraz i dźwięk (również w nocy). Twoja pociecha może Cię usłyszeć na odległość. Nie zabrakło bowiem dwukierunkowej komunikacji. W razie potrzeby do sprzętu podłączysz kolejną kamerę i płytkę sensoryczną. Sprzęt sprawdzi się wtedy jako elektroniczna niania dla bliźniąt.

Ocena produktu: 9.6/10

TrueLife NannyCam H32

Elektroniczna niania z czujnikiem temperatury. Na bieżąco sprawdza warunki w pomieszczeniu, gdzie znajduje się bobas. Zapewnia wysoką jakość dźwięku i obrazu, niezależnie od pory dnia (ma diody LED z podczerwienią). Technologia cyfrowa 2,4 GHz oferuje bezpieczny i stabilny sygnał w dwie strony. Dzięki alarmom od razu zobaczysz powiadomienie na ekranie.

To dobra niania elektroniczna, którą ładujesz przez port USB, zupełnie jak smartfon. Odbiornik rodzica wytrzymuje do 24 godzin bezprzewodowej pracy. Nianię wykorzystasz w domu, ale i na zewnątrz lub w czasie podróży. Sprzęt wyposażono w czujnik ruchu i funkcję noktowizora. Całkowity zasięg wynosi 300 m. Możesz także wyregulować głośność.

Ocena produktu: 9.58/10

Xblitz Kinder

To elektroniczna niania z kamerą i funkcją dwukierunkowej komunikacji głosowej. Sprzęt zapewni Ci pełną kontrolę nad tym, co się dzieje w pokoju dziecka. Oferuje regulację głośności i 260-metrowy zasięg. Szybko docenisz przydatny tryb nocny, który wyróżnia najlepsze nianie elektronicczne. W wyraźny sposób pokaże Ci łóżeczko z dzieckiem, nawet gdy w jego pokoju jest słabsze oświetlenie.

Zwróć uwagę, że ta bezprzewodowa elektroniczna niania z kołysankami ułatwi Ci usypianie malucha. Zapewnia 8 zaprogramowanych melodii, które powinny uspokoić nawet mocno rozłoszczonego niemowlaka. Finalnie to nowoczesna i funkcjonalna niania elektroniczna dla dziecka. W dodatku nie za miliony monet. Jak na swoje możliwości kosztuje niewiele.

Ocena produktu: 9.43/10

Lionelo Babyline 7.1 526952

Ranking niań elektronicznych musi uwzględnić ten model. To porządna niania video do obserwacji dziecka. Przesyła obraz w wysokiej jakości, umożliwia dwustronną komunikację, a gdy trzeba, puści kołysanki (8 do wyboru). Nie brakuje jej zasięgu, a bezprzewodowy odbiornik pracuje aż do 40 godzin po naładowaniu. Nie ładujesz zbyt często tak żywotnego sprzętu.

Ta niezawodna video niania z akumulatorem przesyła nie tylko obraz oraz dźwięk, ale i informacje o temperaturze. Dzięki temu wiesz, czy Twój maluch ma dobre warunki do spokojnego snu. Czujnik światła obsługuje z kolei tryb nocny. Używasz tej niani w kompletnej ciemności i nadal dobrze widzisz swojego synka lub córeczkę. O to chodzi w polecanych nianiach cyfrowych.

Ocena produktu: 9.35/10

Philips SCD731/52

Niania elektroniczna z dużym zasięgiem oraz dobrą jakością transmisji dźwięku. Bezproblemowo usłyszysz bobasa, gdy nagle się przebudzi i będzie potrzebował Twojej obecności. Nawet gdy z jakiejś przyczyny wyciszysz swój odbiornik, sygnalizacja świetlna pokaże poziom hałas w pokoju dziecka. Oferuje 5 stopni. Ta niania video w razie potrzeby przekaże też Twój głos.

Co więcej, to elektroniczna niania z projektorem gwiazdek! Nie wiem, jak Twoja pociecha, ale mój syn lubi (przynajmniej na chwilę) zawiesić wzrok na tego typu projekcjach. Mało? Zawsze możesz puścić z niani wgrane kołysanki. Mocno wierzę, że pomogą Ci uśpić dziecko, aby wreszcie mieć chwilę dla siebie. Nie zabrakło również funkcji lampki nocnej.

Ocena produktu: 9.21/10

Philips AVENT SCD721/26

Dobra niania elektroniczna, która wykorzystuje technologię DECT. Gwarantuje zabezpieczone połączenie oraz brak zakłóceń. Wbudowane kołysanki i lampka nocna zapewnią Twojemu maluchowi poczucie bezpieczeństwa. Tak samo jak Twój głos, bo porozmawiasz z dzieckiem na odległość. Wystarczy jedno kliknięcie, a uruchomisz dwustronną komunikację.

Po zapadnięciu zmroku docenisz tryb nocny, który wycisza dźwięki i przyciemnia wyświetlacz. Zwiększa to komfort użytkowania po ciemku. To praktyczna niania elektroniczna dobrej jakości. Jej odbiornik pracuje bezprzewodowo i to przez 18 godzin. Ładujesz go w komfortowy sposób. Służy do tego mała baza, na której stoi jednostka rodzica.

Ocena produktu: 9.14/10

Bayby BBM 7020

Godna polecenia video niania z dwukierunkową komunikacją. Zagwarantuje Ci stały kontakt z dzieckiem. Znajdziesz tu sporo użytecznych funkcji, w tym 8 kołysanek i regulację ustawienia kamery. Spory zasięg to dodatkowy atut sprzętu. Nadaje się do kilkupiętrowego domostwa. Wiernie przekaże Ci obraz oraz dźwięk. Nie ma tendencji do łapania szumów.

Jasność ekranu oraz głośność dostosujesz do swoich potrzeb. Gdy stracisz zasięg lub napięcie akumulatora spadnie, otrzymasz powiadomienie optyczne i dźwiękowe. To daje Ci pewność, że wszystko masz pod kontrolą. Również temperaturę w pokoju malucha, gdyż znalazła się ta funkcja. Zarówno jednostka rodzica, jak i dziecka nie zajmują wielkiej przestrzeni. To mała niania cyfrowa.

Ocena produktu: 9.04/10

Beurer BY 33

Prosta i bardzo tania elektroniczna niania bez kamery. Transmituje jedynie dźwięk, ale robi to w dobrej jakości i z zasięgiem do 300 metrów. Nie zajmuje dużo miejsca i nie sprawia problemów z obsługą. To po prostu coś dla osób, które nie wymagają dwustronnej komunikacji, niezliczonych funkcji oraz systemu monitoringu dziecka. No i nie chcą też za dużo wydać.

Najlepsze nianie elektroniczne powinny być gotowe do użycia zaraz po wyjęciu z opakowania. Tym cechuje się również ten sprzęt. Ponadto oferuje bezstopniową regulację głośności. Ustawisz ją tak, aby zawsze usłyszeć, czy maluch bezpiecznie śpi, czy może coś mu w tym przeszkadza. Tryb ECO+ pozwoli Ci z kolei wydłużyć czas działania sprzętu po naładowaniu.

Ocena produktu: 8.98/10

Najlepsze nianie elektroniczne – Ranking 2023

Niania elektroniczna Philips SCD923/26

Elektroniczna niania Philips SCD923/26

Prawdziwy lider na tym rynku! Philips SCD923/26 to najnowocześniejsza elektroniczna niania z masą udogodnień. Rejestruje obraz Full HD, wyłapuje najmniejsze szmery, a w razie potrzeby przekaże Twój głos. Stworzysz też własne nagrania do odtwarzania bądź skorzystasz z kołysanek. Poznaj pełnię możliwości sprzętu, czytając opinię.


Sprawdź ceny Philips SCD923/26

Philips
MediaExpert
MediaMarkt


Najlepsza niania elektroniczna o topowych parametrach

Philips SCD923/26 wyróżnia się wieloma ciekawymi funkcjami dla troskliwych rodziców, ale najpierw przyjrzyjmy się podstawom. Przede wszystkim imponuje jakość obrazu. To elektroniczna niania z kamerą Full HD. Trudno znaleźć lepiej rejestrujące obraz urządzenie w tej kategorii.

Automatyczny tryb noktowizyjny sprawia, że gorsze oświetlenie (lub całkowite ciemności) nie stanowią problemu. Nocny monitoring zachwyca szczegółowym obrazem. Nie musisz wytężać wzroku, aby dojrzeć, czy Twój maluch spokojnie śpi.

Jak przystało na polecany baby monitor, skorzystasz z dwukierunkowej komunikacji. Dokładnie usłyszysz bobasa, a gdy zechcesz, porozmawiasz z nim na odległość. Zasada działania jak z walkie-talkie.

Statyw z kamerką-nadajnikiem jest obrotowy, ustawisz mu dokładną pozycję. Już zdalnie skorzystasz z cyfrowego zoomu. Przybliżysz, oddalisz lub przesuniesz obraz w zależności od potrzeb. Przydatne, gdy dziecko śpi w większym łóżeczku bądź kokonie i może nieco zmienić swoją pozycję.

Transmisja wyróżnia się stabilnością oraz bezpieczeństwem. Czuły mikrofon dokładnie wyłapuje wszelkie dźwięki. Pod względem tych fundamentalnych cech Philips SCD923/26 wypada celująco!

Video niania z aplikacją

Najlepsze nianie elektroniczne wyróżniają się specjalnymi aplikacjami na urządzenia mobilne. Tak jest w tym przypadku. Jaka z tego korzyść? Zdalny monitoring dziecka z każdego miejsca!

Wyobraź sobie, że jesteś gdzieś w delegacji, a Twoja druga połówka zajmuje się dzieckiem w domu. To oczywiste, że zatęsknisz za swoją pociechą. Z tym sprzętem w każdym momencie uruchomisz apkę, aby podejrzeć, co robi Twój maluch. Nie musisz korzystać z telefonicznych wideorozmów.

Druga sprawa, że nadajnik z zestawu zastąpisz telefonem bądź tabletem, gdy tego zechcesz. Dla wielu osób to nieco wygodniejsze rozwiązanie. Zawsze lepiej mieć wybór, a ta profesjonalna niania elektroniczna daje Ci go!

Bardzo funkcjonalna niania cyfrowa do obserwacji dziecka

Mój ranking elektronicznych niań cechuje się również tym, że znajdziesz tu nowoczesne modele. Philips SCD923/26 bije rekordy pod względem użytecznych funkcji dla rodziców.

To wysokiej klasy niania elektroniczna z pomiarem temperatury w pokoju dziecka. Co więcej, puszcza alerty, gdy temperatura np. za bardzo spadnie lub wzrośnie. Dzięki temu szybciej zareagujesz, aby bobas miał najlepsze warunki do spokojnego snu.

Nie wiesz, jaką elektroniczną nianią kupić, aby oferowała sporo kołysanek? No to już wiesz! Oprócz nich odtworzysz uspokajające dźwięki natury, a nawet stworzysz własne nagrania. Przykładowo nagrasz swój śpiew i zapiszesz go na urządzeniu. Później jedno kliknięcie i odtworzysz je na żądanie.

Co do przydatnych alarmów, to elektroniczna niania z czujnikiem ruchu. Wysyła powiadomienie, gdy go wykryje. Jak wiadomo, nie tylko wydawane przez dziecko odgłosy mogą być powodem do niepokoju. Z tym urządzeniem zyskujesz pełną kontrolę nad bezpieczeństwem swojego potomka.

Nie zabrakło przy tym funkcji lampki nocnej z timerem. Dodam jeszcze, że nadajnik z kamerką działa przewodowo, ale odbiornik jest akumulatorowo-sieciowy (maks. 12 godzin w trybie eco).

Finalnie Philips SCD923/26 to rewelacyjna niania wideo ze znakomitym obrazem w dzień i w ciągu nocy. Zachwyca licznymi funkcjami, które dbają o spokojny sen maluszka. Osobiście jestem zadowolony z zakupu, gdyż to aktualnie moja najnowsza elektroniczna niania. Sporo kosztuje, ale i tak warto.

Niania elektroniczna Motorola VM855 Connect

Niania elektroniczna Motorola MBP 855 Connect

Jaka niania elektroniczna pracuje dobrze i bezprzewodowo? Z pewnością Motorola VM855 Connect. To jeden z nielicznych modeli, którego nadajnik nie potrzebuje stałego zasilania do pracy. Daje Ci to swobodę ulokowania go. A to tylko jedna z ważnych zalet. Wszystkie poznasz w recenzji poniżej.


Sprawdź ceny Motorola VM855 Connect

MediaExpert
Electro
Empik


W pełni bezprzewodowa niania elektroniczna

Test niań elektronicznych jasno wykazuje, że Motorola VM855 Connect wyróżnia się niezwykłą mobilnością. Nadajnik z kamerą i mikrofonem nie wymaga stałego źródła energii elektrycznej. Dzięki temu nie przejmujesz się odległością od gniazdka elektrycznego.

Co więcej, producent dorzuca w zestawie 5-ramienny uchwyt montażowy. Dzięki niemu przymocujesz jednostkę monitorującą dziecko właściwie gdziekolwiek, nawet na sporej wysokości.

Moją uwagę zwrócił jednak taki sobie czas pracy bez ładowania. Oba elementy, a więc nadajnik i odbiornik z ekranem, pracują do 3 godzin. Nie jest to dużo, ale na szczęście masz alternatywne rozwiązania.

Umożliwia to zasilanie akumulatorowo-sieciowe, czyli z tradycyjną opcją, lecz nie tylko. To nowoczesna niania elektroniczna z aplikacją. I to w pełni funkcjonalną. Z poziomu smartfona sterujesz odtwarzanymi dźwiękami, masz pełny podgląd z nasłuchem oraz korzystasz z komunikacji dwustronnej, mówiąc do bobasa.

Duża swoboda wyboru stylu pracy tej video niani z rankingu. Co ciekawe, to obrotowa elektroniczna niania. W zdalny sposób regulujesz jej położenie, także pod względem nachylenia. Jeżeli Twój maluch zmieni pozycję snu, nie musisz wchodzić do jego pokoiku, żeby skorygować ułożenie kamery. Zrobisz to na odległość!

Baby monitor z dużym ekranem

Według mojego porównania elektronicznych niań Motorola VM855 Connect oferuje jeden z największych wyświetlaczy. Ma aż 5 cali i jest oczywiście kolorowy.

To tym ważniejsze, że sprzęt rejestruje obraz w jakości HD (720p). Sporo jak na ten typ sprzętu. Swoje dokłada noktowizor na podczerwień. Eliminuje nadmierną ziarnistą, wyraźnie pokazując dziecko odpoczywające w ciemnym lub słabo oświetlonym miejscu.

Na dużej jednostce rodzica odczytasz również temperaturę panującą w otoczeniu bobasa. To przy tym elektroniczna niania z funkcją z funkcją odtwarzania kołysanek. Zresztą nie tylko. Nagrasz własny głos/śpiew, aby na żądanie i na odległość puścić go z nadajnika.

Jak widzisz, mówimy o modelu premium, a to jeszcze nie wszystkie atuty!

Elektroniczna niania dla jedynaka lub bliźniąt

Motorola VM855 Connect to coś dużo więcej niż zwykła video niania. Gdy zechcesz, zamienisz ją w prawdziwe centrum monitoringu swoich dzieci.

Odbiornik, czyli jednostkę rodzica połączysz maksymalnie z 4 kamera. Korzystasz wtedy z tzw. trybu patrolowego lub wieloekranowego. Nie musisz kupować kilku zestawów, a jedynie dodatkowy nadajnik bądź nadajniki. Wtedy na jednym ekranie uzyskasz podgląd z kilku pokojów czy łóżeczek.

W efekcie to dobry wybór jako elektroniczna niania dla bliźniąt, a nawet trojaczków czy czworaczków.

Niania elektroniczna Angelcare AC527

Niania elektroniczna Angelcare AC527

Trudno znaleźć drugą nianię elektroniczną do obserwacji dziecka, która tak dba o jego bezpieczeństwo. To bowiem video niania z monitorem oddechu i to profesjonalnym. Nie zawodzi także w innych kwestiach, stąd wysokie miejsce w zestawieniu. Poznaj bliżej to innowacyjne urządzenie.


Sprawdź ceny Angelcare AC527

Empik
Ceneo


Profesjonalna niania elektroniczna z monitorem oddechu

Odkąd zostałem tatą, doskonale zrozumiałem liczne obawy innych rodziców o bezpieczeństwo swoich pociech. Nawet gdy na coś są teoretycznie małe szanse, i tak wzbudza to lęk. Mam teraz na myśli śmierć łóżeczkową.

Nie dziwi mnie fakt, że sporo osób poszukuje dobrej elektronicznej niani z monitorem oddechu. Ja takową znalazłem. Mowa o Angelcare AC527.

W zestawie znajdziesz cienką, bezprzewodowo działającą płytkę. Umieszczasz ją pod materacem. Nie zaburza pozycji dziecka w trakcie snu. Jest dla niego praktycznie niewyczuwalna. Pełni rolę czujnika ruchu, ale szalenie dokładnego. Wykrywa bowiem bardzo subtelne ruchy, w tym te oddechowe.

Co się dzieje, gdy płytka nie odczyta żadnego ruchu? Po 15 sekundach puszcza alarm dźwiękowy, aby pobudzić dziecko. Gdy nic się nie zmieni, wysyła alert rodzicom. Proste i skuteczne rozwiązanie dające dodatkową ochronę.

Podwójna niania elektroniczna

Jak przystało na jakościowy produkt z rankingu niań elektronicznych, dasz radę rozbudować zestaw o kolejną kamerę. Wtedy będzie to video niania dla bliźniąt lub ogólnie do 2 różnych pomieszczeń. Obraz z obu źródeł sprawdzasz jednocześnie, na podzielonym widoku.

Wiedz, że to polecana niania cyfrowa z dwukierunkową komunikacją. Nie mogło być inaczej w tej cenie. Nie tylko słyszysz malucha, ale i do niego mówisz przez swój odbiornik. Uspokajający głos rodzica czyni cuda, gdy dziecko nagle się przebudzi lub czegoś przestraszy.

Na czytelnym wyświetlaczu jednostki rodzica swobodnie przybliżasz lub przesuwasz obraz z kamerki. Zawsze masz najlepszy podgląd na to, co robi Twój bobas. Duży zasięg niani skutkuje z kolei stabilną transmisją również w kilkupiętrowym domostwie.

Skuteczny tryb nocny

Nie wiem, jak Ty, ale ja od zawsze kupowałem elektroniczne nianie radzące sobie bez oświetlenia. Angelcare AC527 doskonale spełnia to założenie, za co dostaje zresztą sporo pozytywnych opinii od użytkowników.

Funkcja Night Vision dostarcza odpowiednio szczegółowy obraz pełen detali także w ciemnym pokoju. Korzystaj z tej cyfrowej niani o każdej porze dnia!

Jaką nianię elektroniczną wybrać?

Ranking niań elektronicznych to nie wszystko, co dla Ciebie przygotowałem.

Aby wybór niani elektronicznej nie był trudny, zebrałem w jednym miejscu najważniejsze wskazówki na jej temat.

Czy każda niania elektroniczna powinna mieć kamerę?

Nianie elektroniczne często kojarzą się ze sprzętami z wbudowaną kamerą. Niektórzy decydują się na ich zakup tylko ze względu na możliwość podglądania swojego dziecka.

Cyfrowe nianie z kamerą czy Wi-Fi są droższe i bardziej nowoczesne. Stają się popularniejsze, bo obecnie rodzicom zależy nie tylko na tym, żeby słyszeć swoje dzieci, ale też je widzieć.

Osobiście preferuję właśnie ten rodzaj. Dobry baby monitor daje pełną kontrolę nad dzieckiem. Niemniej to Ty musisz odpowiedzieć na kluczowe pytanie, czy zależy Ci na dźwięku oraz obrazie, czy tylko na dźwięku.

Znam osoby, którym spokojnie wystarcza niania elektroniczna audio. Ja jednak wolę wielozadaniowe modele z kamerą.

Dwustronna komunikacja czy jednokierunkowe działanie?

Ta sama sytuacja: najwięcej zależy od Twoich wymagań.

Na podstawie własnych testów najlepszych niań elektronicznych w mojej ocenie lepiej wypada dwukierunkowa komunikacja.

Dzięki niej nie tylko usłyszysz bobasa, ale i powiesz coś do niego na odległość. Zupełnie jak przez walkie-talkie, o ile jeszcze pamiętasz te urządzenia.

Monitor oddechu

To udogodnienie pojawia się już dużo rzadziej na rynku. Elektroniczne nianie z monitorem oddechu kontrolują oddech malucha, a jest to możliwe dzięki specjalnym dyskom sensorowym. Wkłada się je pod materacyk. Omawiany dodatek pracuje bezprzewodowo.

Już po kilkunastu sekundach bez wykrytego oddechu sprzęt podnosi alarm. Takie urządzenia pozwalają zapobiec syndromowi nagłej śmierci łóżeczkowej.

Pamiętaj, że sporo modeli oferuje czujnik ruchu, ale to nie to samo co czujnik oddechu wkładany pod materac. Ten drugi jest tak czuły, że wykrywa oddech malucha. Ten pierwszy jedynie jakiś bardziej znaczący ruch ciała.

Jakość obrazu i wyświetlacza jednostki rodzica

To 2 idące ze sobą w parze cechy. Najlepiej gdy zarówno rozdzielczość kamery, jak i ekranu odbiornika są wysokie. Wtedy zawsze uzyskasz szczegółowy obraz z pokoju dziecka.

Porównanie niań elektronicznych pokazuje jednak, że jakość kamery zwykle jest większa. Dobrze, gdy osiąga Full HD lub HD. Wyróżniają się tym topowe nianie cyfrowe.

Tryb nocny

Czyli swego rodzaju noktowizor na podczerwień. Dla mnie must have. Dzięki niemu gorsze oświetlenie lub całkowity brak światła nie wykluczają użycia niani na prąd. Bez trudu zauważysz, co robi maluszek.

Na szczęście większość nowocześniejszych produktów z kamerą oferuje ten tryb. Właściwie trudno, aby było inaczej.

Aplikacja mobilna

Super sprawa!

Telefon, tablet, a nawet komputer zastąpi Ci jednostkę rodzica. Uzyskasz podgląd, jak i możliwość sterowania kamerą (zoom, zmiana nachylenia itp.).

Niektóre urządzenia są tak funkcjonalne, że z poziomu smartfona przemówisz do dziecka na odległość. Telefon oferuje przez aplikację wszystkie funkcje odbiornika.

Użyteczne również podczas wyjazdów, gdy tęsknisz za maluchem. W każdym momencie zobaczysz, co robi.

Niestety, nianie elektroniczne z aplikacjami są zazwyczaj bardzo drogie.

Zasilanie

W większości produktów jest tak, że odbiornik pracuje bezprzewodowo, a nadajnik z kamerą przewodowo. Znajdą się jednak pewne wyjątki. Minus wtedy taki, że sprzęt wymaga ładowania 2 elementów.

Ten aspekt potęguje przy okazji znaczenie apki na telefon. Wygodnie móc zastąpić czymś rozładowany odbiornik, prawda?

Jeżeli szukasz tylko w pełni bezprzewodowej niani elektronicznej (a więc z akumulatorowym nadajnikiem), sprawdź czas pracy po naładowaniu. Czasem to tylko kilka godzin, a w innych przypadkach nawet kilkadziesiąt, co robi dużą różnicę.

Zasięg

Zazwyczaj nie sprawia problemów. Nianie elektroniczne zapewniają kilkusetmetrowy zasięg na otwartej przestrzeni i np. 50-metrowy w domu. To wystarczające.

Przydatne funkcje dodatkowe

Najlepsze nianie elektroniczne gwarantują pełną kontrolę nad tym, co dzieje się w pokoju dziecka. Pamiętaj, że umożliwia to nie tylko kamera czy łączność Wi-Fi.

Na praktyczność sprzętu wpływa też ilość dostępnych funkcji.

Poza monitorem oddechu, aplikacją czy trybem nocnym elektroniczne nianie oferują też inne funkcje.

Poznaj je:

 • Czujnik temperatury – czyli termometr pokojowy. Dzięki niemu kontrolujesz, czy w pokoju dziecka panuje właściwa temperatura.
 • Obrotowa kamera – zmieniasz pozycję kamery zależnie od potrzeb, aby wygodnie obserwować malucha. Najlepiej, gdy możesz to zrobić zdalnie (telefonem albo jednostką rodzica).
 • Alarmy – większość modeli ma cały zestaw alarmów, np. dotyczących dźwięku, ruchu, nieodpowiedniej temperatury w pokoju dziecka czy niskiego poziomu naładowania akumulatora sprzętu.
 • Wbudowane kołysanki – przeważnie do wyboru masz kilka melodii, które ułatwią Ci usypianie pociechy. Nie muszą to być klasyczne kołysanki, ale też np. uspokajające dźwięki natury.
 • Tworzenie własnych nagrań – w mojej opinii jeszcze ciekawsza opcja od kołysanek. Nagrasz swoją mowę lub śpiew, zapiszesz na urządzeniu i puścisz w dowolnym momencie.
 • Lampka nocna – nadajniki wielu niań elektronicznych emitują przyjemne światło.
 • Projekcja gwiazdek – nadajnik niani pokazuje na suficie czy ścianach świecące gwiazdki. Fajny bajer.
 • Timer – przydatny chociażby dla mam, aby wiedzieć, ile odciąga się już mleko.
 • Tryb eco – zmniejsza zużycie energii i wydłuża czas działania urządzenia.
 • Możliwość rozbudowy zestawu – niektóre elektroniczne nianie pozwalają na podpięcie nie jednego, ale dwóch nadajników. To dobry wybór dla rodziców opiekujących się bliźniakami czy dwójką dzieci w różnym wieku. Ba, znam nawet modele z obsługą do 4 kamer.

Jak widzisz, paleta funkcji dodatkowych prezentuje sporo udogodnień. Zdecyduj, które są dla Ciebie zbędne, a jakie powinny się sprawdzić.

Siłą rzeczy lepsze nianie elektroniczne zapewniają zwykle sporą część wymienionych funkcjonalności.

Niania elektroniczna – Ceny

Funkcjonalność urządzenia nie zawsze wpływa na cenę. Niektóre nianie elektroniczne z dolnej półki mają większość cech wspólnych z tymi najdroższymi.

Jednocześnie pamiętaj, że niektóre funkcje znajdziesz tylko w sprzętach renomowanych producentów, za które trzeba zapłacić więcej. To np. aplikacja mobilna, jakość Full HD czy profesjonalny monitor oddechu.

Podjęcie decyzji, jaka niania elektroniczna będzie odpowiednia, bywa trudne. Wynika to także z tego, że różnice cenowe są spore.

 • Najtańsze urządzenia kosztują mniej niż 400 zł, z łatwością znajdziesz nawet takie do 200 zł. Co ciekawe, nie wszystkie to nianie audio, wśród nich są też takie z kamerą (ale z bardzo słabą jakością).
 • Jeżeli zależy Ci na bardziej nowoczesnym sprzęcie z dużym zasięgiem, zapłacisz więcej niż 400 zł. Elektroniczne nianie znanych marek, wyposażone w nowoczesne technologie i opcje, kosztują średnio 500 – 900 zł.
 • Spotkasz się też z jeszcze droższymi urządzeniami za ponad 1000 zł. Czy warto je kupić? To nianie z najwyższej półki, zarówno z Wi-Fi, aplikacją, jak i obrotową kamerą ze zdalnym sterowaniem, bardzo dużym ekranem oraz możliwością nagrywania filmów. Musisz zdecydować w takim przypadku, czy wykorzystasz wszystkie te udogodnienia. Jeśli tak, to zakup będzie rozsądny.

Najlepsi producenci niań elektronicznych

Ranking niań elektronicznych prezentuje sprzęty różnych marek. Na pewno nie warto sugerować się tylko producentem, choć odgrywa on istotną rolę.

Na rynku znajdziesz sporo sprzętów Philips. Te topowe po prostu zachwycają! Świetna aplikacja mobilna, bardzo dobry obraz oraz multum funkcji dodatkowych. Co ciekawe, ten producent ma zróżnicowaną ofertę. Produkuje również tańsze modele bez kamer.

Sporą popularnością cieszą się elektroniczne nianie Motorola, bo oferują wszystkie podstawowe funkcje i wiele dodatkowych. To wśród nich bez trudu znajdziesz modele Wi-Fi i czujnikiem ruchu. Godny konkurent dla Philipsa.

Dużo różnych czujników bezpieczeństwa (np. ruchu czy oddechu dziecka) oferują elektroniczne nianie Angelcare. Często nadają się także dla bliźniąt.

Inni znani producenci niań elektronicznych to: Beurer, Bayby, Lionelo, Xblitz, TrueLife, Avent, Overmax i V-Tech. Wybór ogólnie jest duży, ale ja aktualnie stawiam na cyfrowe nianie Philips, Motorola oraz Angelcare. Dla mnie zdecydowanie najlepsze.

Podsumowanie

Teraz już wiesz, za pomocą których niań elektronicznych dokładnie sprawdzisz, co się dzieje z dzieckiem pod Twoją nieobecność. Najlepsze modele mają kamery wysokiej jakości oraz sporo udogodnień zwiększających bezpieczeństwo Twojej pociechy.

Nie musisz więc pytać o polecaną video nianię na forum bądź czytać innych blogów. Pamiętaj, że mój ranking jest regularnie aktualizowany.

Masz własną opinię o tym sprzęcie lub dodatkowe pytania? Zajrzyj wtedy do sekcji komentarzy.

Na portalu znajdziesz także inny sprzęt, który przydaje się rodzicom i nie tylko. Chodzi o najdokładniejsze termometry bezdotykowe. Takim sprzętem momentalnie zmierzysz dziecku temperaturę, nie zakłócając jego snu. A jeżeli bobas jest przeziębiony, rozważ dobry inhalator dla dzieci.

Innym urządzeniem związanym z macierzyństwem jest najlepszy laktator elektryczny. Przydaje się do odciągania mleka symulującego naturalny proces karmienia. A pokarm dla bobasa szybko podgrzeje polecany podgrzewacz do butelek. Sprzęty tego typu często wykazują wielofunkcyjność, mogąc też rozmrażać, a nawet sterylizować.

Twoje dziecko jest już większe i samo porusza się po okolicy? Zwiększ jego bezpieczeństwo smart zegarkiem! Przedstawia je ranking smartwatchy dla dzieci. Oferują np. lokalizator, podsłuch czy funkcję dzwonienia oraz SMS-y.

A jeżeli szukasz czegoś do zapewnienia mu rozrywki, ale też edukacyjnych aplikacji, zobacz ranking tabletów dla dzieci. To wydajne, a łatwe w obsłudze urządzenia o szeroki możliwościach.

Oceń publikację
[Głosy: 2 Średnia: 5]

Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

Subscribe
Powiadom o
9 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Anna
9 miesięcy temu

Czy w niani #1 philipsa można zmieniać zdalnie kąt ustawienia kamery ?

Małgorzata
11 miesięcy temu

Chce kupić nianie na prezent. Chce żeby ekran wytrzymywał bez kabla min 8 godz i miał aplikacje. Co kupić?

Filip
1 rok temu

Cześć,
Jakie są różnice pomiędzy nianią TrueLife NannyCam H32 i Xblitz Kinder? Którą polecasz bardziej i dlaczego? Pozdrawiam.

Filip
1 rok temu

A jeśli dziecko będzie spało w pokoju, który znajduje się na piętrze, a ekran będzie znajdował się na parterze to będzie jakiś problem z zasięgiem/połączeniem kamerki z ekranem?

Filip
1 rok temu

Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie.