W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Termometr Bezdotykowy Ranking 2024 | Opinie

Łukasz Proszek
Aktualizacja:  1 lutego 2024
Komentarze:  2

Szybki i precyzyjny pomiar temperatury bez kontaktu z ciałem? To już od dawna możliwe dzięki dokładnym termometrom bezdotykowym. Ważne, aby postawić na jak najlepszy sprzęt. Osiągniesz to, poznając mój aktualizowany, niezależny ranking termometrów!

Najlepszy termometr bezdotykowy - ranking, opinie, jaki wybrać?

Jaki termometr bezdotykowy kupić? Precyzyjny, bezawaryjny, łatwy w obsłudze i z przydatnymi funkcjami. Właśnie takie urządzenia zobaczysz w moim rankingu z opiniami.

Dzięki temu prędko wybierzesz profesjonalny termometr zbliżeniowy.

Wiele z poniższych opinii oraz porad ułożyłem na bazie własnych doświadczeń. Sam szukałem bowiem bezdotykowego termometru dla niemowlaka.

Ranking termometrów bezdotykowych 2024 - TOP 10

Najlepszy termometr bezdotykowy. Wyposażono go w niebieski wyświetlacz LCD, z którego bez problemu odczytasz wynik. Precyzyjny pomiar temperatury zajmie kilka sekund, a o jego zakończeniu poinformuje Cię sygnał dźwiękowy. To poręczny model z solidną obudową, którą trudno uszkodzić. Czujnik odległości pomoże Ci prawidłowo zmierzyć temperaturę.

Ten wysokiej jakości termometr bezdotykowy na podczerwień służy do pomiaru temperatury z czoła. W przypadku gorączki zauważysz alarm LED. Za pomocą urządzenia sprawdzisz też temperaturę otoczenia i powierzchni obiektu. W jego pamięci zapiszesz do 60 wyników pomiaru. Rzadko spotykany wynik. Pomoże Ci lepiej prześledzić przebieg choroby.

Ocena produktu: 9.86/10

Innowacyjny termometr bezkontaktowy, który gwarantuje nie tylko szybki, ale przede wszystkim dokładny wynik pomiaru. Odpowiada za to 16 czujników na podczerwień. Nie musisz przykładać sprzętu bezpośrednio do skóry, więc używanie go jest higieniczne. Mierzysz temperaturę jednym, prostym gestem. Ułatwia on samodzielne pomiary.

Kolejną cechą wyróżniającą ten precyzyjny termometr bezdotykowy jest możliwość obsługi Wi-Fi. Przesyłasz wyniki pomiaru do aplikacji na smartfonie, co ułatwia kontrolowanie stanu zdrowia całej rodziny. Funkcje, które docenisz, to 8 profili użytkowników i alarm gorączki. Co więcej, w aplikacji tworzysz notatki, np. dotyczące dawkowania leków.

Ocena produktu: 9.76/10

Sprzęt, który pozwoli Ci na sprawdzenie temperatury ciała, ale i otoczenia, wody oraz innych cieczy bądź produktów spożywczych. Oferuje opcję prezentowania wyniku na dwa sposoby: na wyświetlaczu i przy użyciu projektora (od razu na czole). To elektroniczny termometr bezdotykowy z praktycznym etui w zestawie.

Nie musisz przykładać urządzenia do skóry, więc zmierzysz temperaturę szybko i higienicznie. Ranking termometrów bezdotykowych nie mógł się obejść bez tego sprzętu. W jego pamięci zapiszesz 9 ostatnich wyników. W mojej opinii to jeden z najbardziej praktycznych i niezawodnych modeli. Sam go kiedyś kupiłem i do dzisiaj mi służy.

Ocena produktu: 9.63/10

Profesjonalny termometr bezdotykowy, który oferuje również dotykowy tryb pracy. Sprawdzenie temperatury zajmie Ci 2 sekundy. Wynik bez trudu odczytasz na sporym wyświetlaczu LCD z podświetleniem. W razie potrzeby włączysz tryb cichy. Również dzięki niemu to dziecięcy termometr zbliżeniowy. Nie wystraszy śpiącego bobasa.

Ale nie tylko dlatego to w mojej opinii dobry termometr bezdotykowy dla dzieci. Producent wyposażył go w bardzo czuły sensor i możliwość sprawdzania temperatury posiłków. System ułatwiający poprawne ustawienie termometru pokaże Ci, czy nie znajduje się on zbyt daleko od czoła. Nie musisz długo kombinować, by uzyskać wiarygodny wynik.

Ocena produktu: 9.53/10

Wysokiej klasy, a całkiem tani termometr bezdotykowy dla dorosłych i dzieci, również dla niemowląt. Już po 1 sekundzie zobaczysz dokładny wynik pomiaru na wyświetlaczu. Jego podświetlenie zmienia kolor w zależności od pokazywanej wartości. Zawsze łatwo ją odczytasz i od razu się dowiesz, czy badany domownik ma temperaturę w normie.

To dobry termometr bezdotykowy na podczerwień, który wykorzystasz do pomiaru temperatury nie tylko z czoła, ale i w uchu. W komplecie znajdziesz etui do przechowywania. Sprzęt pozytywnie zaskoczy Cię poręcznością i łatwością obsługi. Nawet wykonując pomiar z ucha, nie obawiasz się braku higieny. Nie dokupujesz też żadnych nakładek.

Ocena produktu: 9.43/10

MesMed MM-331

Lekkie, poręczne urządzenie często polecane osobom zastanawiającym się, jaki termometr bezdotykowy nadaje się do pomiaru temperatury ciała i powierzchni. Zmierzysz nim temperaturę dziecka, jak i wody w wanience czy mleka w butelce. Ten model zapewnia kolorową interpretację wyników. Szybko rozpoznasz gorączkę lub stan podgorączkowy.

Sprzęt wygodnie utrzymasz w dłoni, świetnie go wyprofilowano. Wyłącza się automatycznie po 30 sekundach, więc nie zaskoczy Cię niespodziewanie rozładowana bateria. To elektroniczny termometr bezdotykowy do czoła, ale również innych części ciała. Producent sugeruje jednak pomiar na czole, co stanowi najlepszą gwarancję dokładności.

Ocena produktu: 9.31/10

Terraillon Thermo Distance

Dokładny termometr bezdotykowy, za pomocą którego sprawdzisz temperaturę ciała, cieczy i otoczenia. W jego pamięci zapiszesz do 9 ostatnich wyników. Główne atuty sprzętu to duży wyświetlacz LCD i kolorowy wskaźnik pomiaru. Precyzja kształtuje się na poziomie +/- 0,2ºC. Cecha wyróżniająca najlepsze modele z tego przedziału cenowego.

Nic się nie stanie, jeśli po sprawdzeniu temperatury odłożysz sprzęt do szuflady. Wyłączy się on automatycznie, oszczędzając baterie. W zestawie otrzymujesz etui pozwalające na wygodne i bezpiecznie przechowywanie termometru. Ergonomiczny kształt ułatwia użytkowanie. Bez trudu zmierzysz temperaturę śpiącemu niemowlakowi.

Ocena produktu: 9.23/10

TrueLife Care Q7

Polecany termometr bezdotykowy ze względu na jego wszechstronne zastosowanie. Z tym sprzętem szybko sprawdzisz temperaturę ciała domowników, otoczenia, cieczy, a nawet zwierząt domowych. W jego pamięci automatycznie zapisują się 32 ostatnie wyniki. Sporo statystyk, aby analizować przebieg choroby.

Termometr zapewnia bardzo szybki pomiar. Jeżeli zmierzona temperatura będzie za wysoka, od razu otrzymasz ostrzeżenie. Ten termometr bezdotykowy zbliżeniowy wyłącza się automatycznie po 15 sekundach bezczynności. Długo działa na zasilaniu bateryjnym. Producent deklaruje aż do 40 tysięcy pomiarów na jedną baterię.

Ocena produktu: 9.15/10

VITAMMY Flash HTD8816C

Ten godny polecenia termometr na podczerwień pozwala na wykonanie pomiaru na dwa sposoby: punktowy lub rozszerzony skan czoła. Podświetlenie ekranu zmienia kolor w zależności od wyniku, więc szybko rozpoznasz gorączkę lub podgorączkę. Sprzęt przyda Ci się też podczas przygotowywania posiłków i kąpieli dla dziecka.

W pamięci urządzenia zapiszesz do 50 ostatnich wyników. Obsługa termometru nie jest skomplikowana, prędko ją opanujesz. Cichy tryb pozwoli Ci na sprawdzenie temperatury ciała pociechy w nocy, bez ryzyka jej obudzenia. Do zakupu przekonuje bardzo niska cena. To jeden z najopłacalniejszych domowych termometrów bezdotykowych.

Ocena produktu: 9.04/10

HeTaiDa HTD 8813

Poręczny termometr bezdotykowy gwarantujący łatwą interpretację wyniku pomiaru. Odpowiada za to podświetlany na różne kolory wyświetlacz LCD, na którym zauważysz emotikony. Sprzęt przyda Ci się do sprawdzania temperatury ciała, przedmiotów i cieczy. To wszechstronny model z zestawienia i to za rozsądne pieniądze.

Urządzenie dobrze uzupełnia ranking termometrów bezdotykowych. Nie wymaga kontaktu ze skórą, dlatego nie musisz go dezynfekować każdorazowo po użyciu. Sprzęt nadaje się do sprawdzania temperatury u dorosłych, a także u dzieci. Producent sugeruje nawet typowo lekarskie zastosowanie, chociażby w oddziałach medycznych.

Ocena produktu: 8.92/10

Najlepsze termometry bezdotykowe - Ranking 2024

Termometr Beurer FT 100

Termometr bezdotykowy Beurer FT 100

Beurer FT 100 to niezawodny bezdotykowy termometr do pomiaru temperatury z czoła. Nie musisz trzymać go bardzo blisko skóry, więc używanie go jest komfortowe i nie wystraszy dziecka. To dobry sprzęt także do kontrolowania temperatury cieczy, otoczenia i powierzchni przedmiotów.


Sprawdź ceny Beurer FT 100

MediaExpert
EURO


Nieskomplikowana obsługa

Beurer FT 100 to w mojej opinii najlepszy domowy termometr bezdotykowy na rynku, a łatwa obsługa ma na to duży wpływ. Sprawdzenie temperatury nie sprawi Ci żadnego problemu. W oszacowaniu najlepszej odległości zbliżeniowego pomiaru pomaga czujnik odległości. Zawsze prawidłowo użyjesz sprzętu.

Poza tym możesz trzymać termometr daleko od skóry (4 – 6 cm). Nie ryzykujesz, że obudzisz zmęczone i przeziębione dziecko. Komfortowo sprawdzisz temperaturę, nie zakłócając snu swojemu maluchowi.

Zaraz po zakończeniu pomiaru usłyszysz sygnał dźwiękowy (można go wyłączyć). Na dużym wyświetlaczu LED pojawi się wynik. Z łatwością go odczytasz, nawet przy słabym świetle.

Przemyślane funkcje i dodatki

Za pomocą tego topowego termometru na podczerwień łatwo kontrolujesz, jak rozwija się infekcja u Ciebie lub pozostałych domowników. W jego pamięci zapiszesz do 60 ostatnich wyników pomiaru. Sporo danych, prawda?

Sprzęt pozwoli Ci też na szybkie sprawdzenie temperatury wody do kąpieli czy pokarmu dla dziecka. Pokazuje bowiem temperaturę otoczenia oraz temperaturę powierzchni. Wykorzystasz go na wiele sposobów.

Urządzenie cechuje praktyczność, ale i wygoda przechowywania. Do Beurer FT 100 producent dołączył eleganckie etui. Dzięki temu ten bezawaryjny termometr na czoło nie jest narażony na uszkodzenia. Przyda Ci się w domu, jak również podczas podróży.

Lekki i poręczny termometr dla całej rodziny

Termometr nie wyślizgnie Ci się niespodziewanie z dłoni, ponieważ ma dobrze wyprofilowaną obudowę. Pewnie go chwycisz i szybko zmierzysz temperaturę.

Beurer FT 100 to lekki termometr bezdotykowy do mierzenia gorączki u dzieci zasilany bateriami. Nie musisz pamiętać o ich częstej wymianie. Zostały zabezpieczone przed szybkim rozładowaniem.

Urządzenie automatycznie wyłącza się po 60 sekundach. Nic się nie stanie, jeśli od razu po sprawdzeniu temperatury schowasz go do szuflady. Jak widzisz, ułatwia obsługę na każdym kroku, a w dodatku jest szalenie dokładny. A że nie kosztuje wcale fortuny, zasłużył na pierwsze miejsce w rankingu.

Termometr WITHINGS Thermo

Termometr bezdotykowy WITHINGS Thermo

Nowoczesny termometr bezdotykowy dla niemowlaka, jak i dorosłego. WITHINGS Thermo pozwoli Ci na bezproblemowe kontrolowanie temperatury ciała u wszystkich domowników. Umożliwia on stworzenie kilku profili użytkowników i zapisywanie istotnych danych w aplikacji. Czym jeszcze wyróżnia się sprzęt? O tym w poniższej opinii!


Sprawdź ceny WITHINGS Thermo

MediaExpert


Szybki pomiar temperatury z tętnicy skroniowej

WITHINGS Thermo nie wymaga przykładania do skóry. Wystarczy, że zbliżysz go do środka czoła, a następnie przeciągniesz do skroni. Zapewnia to higieniczny pomiar temperatury i brak konieczności dezynfekowania sprzętu po każdym użyciu.

Termometr wykorzystuje technologię HotSpot Sensor. Temperaturę ciała mierzysz jednym gestem. Jak już wspominałem, urządzenie odczytuje temperaturę nie z czoła, a tętnicy skroniowej. Dlaczego? Ponieważ to miejsce jest jednym z najlepszych, jeżeli chodzi o wykrywanie zmian temperatury ciała.

Porównanie elektronicznych termometrów bezdotykowych pokazuje też inną zaletę tego rozwiązania. Otóż bardzo łatwo samemu sobie zmierzyć temperaturę. Gest pomiarowy łatwo wykonasz nawet bez podchodzenia do lustra.

Ten dobrze oceniany termometr laserowy szybko skonfigurujesz ze specjalną aplikacją na smartfony. Dzięki temu wszystkie wyniki dla każdego profilu masz w jednym miejscu. Łatwiej już być nie może!

Przydatne wskazówki zdrowotne

Ranking termometrów bezdotykowych nie byłby kompletny bez tego urządzenia. Przeprowadza ono automatyczną synchronizację z aplikacją przez Wi-Fi lub Bluetooth.

Na podstawie wieku użytkownika, objawów i temperatury podsuwa porady, które pojawiają się na ekranie smartfona. Nie zastanawiasz się, czy trzeba jak najszybciej udać się do lekarza.

WITHINGS Thermo docenią zwłaszcza rodzice. Aplikacja powstała we współpracy z Boston Children’s Hospital, dlatego zyskujesz dostęp do dodatkowych porad dotyczących infekcji u dzieci.

A to i tak nie wszystko! W aplikacji stworzysz własne notatki. Na przykład odnośnie leków i ich dawkowania czy objawów choroby.

Wygodny w użytkowaniu termometr zbliżeniowy

Termometr bezdotykowy nie jest duży, dlatego zmieści Ci się w dłoni. Ba, to jeden z najmniejszych modeli, jakie znam! Odczyt temperatury pojawia się także na obudowie, więc nie musisz sięgać po smartfon.

Specjalna dioda LED poinformuje Cię, czy wynik pomiaru mieści się w normie. WITHINGS Thermo zasilają baterie, których nie musisz często wymieniać. Pokazał to test termometrów bezdotykowych.

Po zmierzeniu temperatury włożysz sprzęt do specjalnego etui. Szybko dostrzeżesz, że jego przechowywanie jest wygodne.

Termometr Tecnimed Visiofocus 06400

Termometr bezdotykowy Tecnimed Visiofocus 06400

Tecnimed Visiofocus 06400 wyposażono w duży i czytelny wyświetlacz LCD. Odczytywanie wyników pomiaru nie sprawi Ci żadnego problemu. Zwłaszcza że widzisz je również od razu na czole. To dobry termometr bezdotykowy do sprawdzania temperatury u dzieci, jak również u dorosłych.


Sprawdź ceny Tecnimed Visiofocus 06400

Ceneo


Połączenie innowacyjności z praktycznością

Tecnimed Visiofocus 06400 to i praktyczny, i troszkę innowacyjny termometr bezdotykowy dobrej jakości. Wyświetla temperaturę w czasie rzeczywistym na czole badanej osoby. Może to robić także na powierzchni cieczy lub przedmiotu.

Za pomocą sprzętu sprawdzisz temperaturę, nie tylko zbliżając go do czoła, ale i do powieki. Ze względu na sensor odległości nie zastanawiasz się, czy dobrze trzymasz termometr.

W praktyce to szalenie łatwe. Projektor pokazuje na czole 2 łuki, a wartość temperatury musi być po prostu między nimi. Nie zastanawiasz się, czy stoisz w odpowiedniej odległości. Dzięki temu szybko i precyzyjnie zmierzysz temperaturę.

Z własnego doświadczenia dopowiem, że to świetny termometr bezdotykowy dla noworodka czy niemowlaka. U mnie się sprawdził w tej roli.

Ciągła gotowość do pracy

Nie musisz włączać urządzenia przed pomiarem temperatury. Jest zawsze gotowe do pracy, ale mimo to baterie nie rozładują się za szybko. Termometr daje Ci możliwość wyboru jednego z trzech dodatkowych trybów pomiaru: pachwinowego, oralnego lub odbytniczego.

Dostępne są też dwa tryby kalibracji: manualny i automatyczny. Bez trudu ustawisz Tecnimed Visiofocus 06400, aby był przystosowany do temperatury otoczenia.

Podczas kalibracji to termometr bezdotykowy na ścianę. Kierując na nią wiązkę, bardzo szybko ustala temperaturę otoczenia, aby dokładnie działać.

Wiarygodne wyniki dzięki precyzyjnemu termometrowi z atestem

To termometr bezdotykowy z atestem medycznym, co gwarantuje Ci precyzję działania i wiarygodne wyniki. Tecnimed Visiofocus 06400 reaguje na zmiany temperatury w pomieszczeniu i na tej podstawie koryguje pokazywaną wartość.

Sprzęt często poleca się osobom mającym problem z wyborem, jaki termometr bezdotykowy będzie odpowiedni dla dzieci. Gwarantuje powtarzalność wyników, co potwierdził mój własny test tego modelu.

Tecnimed Visiofocus 06400 cieszy się popularnością wśród rodziców, a także pielęgniarek i lekarzy. Warto go mieć w swojej szafce czy apteczce. Nie oferuje może wyszukanych bajerów, wygląda trochę niepozornie, ale odznacza się dokładnością oraz niezawodnością. I za to właśnie go polecam!

Termometr Braun BNT400

Termometr bezdotykowy Braun BNT400

Braun BNT400 to termometr bezdotykowy 2w1, którego możesz używać także jako sprzęt dotykowy. W obu przypadkach dokonujesz pomiaru na czole. Sprzęt cechuje praktyczność, ale i nowoczesne rozwiązania. Przekonaj się, dlaczego warto zwrócić na niego uwagę, czytając poniższą recenzję.


Sprawdź ceny Braun BNT400

MediaExpert


Gwarancja dokładności

Z tym sprzętem nie zastanawiasz się, czy wynik jest wiarygodny. Braun BNT400 wyposażono w bardzo wrażliwy czujnik oraz nowoczesny układ optyczny. To system o potwierdzonej klinicznie dokładności. Niejako sprawia, że urządzenie stanowi lekarski termometr bezdotykowy.

Termometr wychwytuje dwa razy więcej ciepła emitowanego przez ludzkie ciało niż tradycyjne sprzęty czołowe. Przechwytywaną energię szybko przelicza na temperaturę.

W razie potrzeby przełączysz tryb z bezdotykowego na dotykowy i sprawdzisz, czy pokazywana wartość jest taka sama. To niejako dowód na to, że producent nie obawia się braku precyzji w zbliżeniowym trybie. Jest pewny swego, bo to dokładny termometr dla kilkulatka, noworodka czy dorosłej osoby.

Tryb cichy i inne udogodnienia

Dla wielu osób to najlepszy termometr bezdotykowy dla niemowlaka i starszego dziecka. Wpływa na to nie tylko precyzyjny pomiar, ale również tryb cichy.

Bez trudu wyłączysz sygnał dźwiękowy, aby szybko zmierzyć temperaturę śpiącemu maluchowi. Nie zakłócisz jego odpoczynku, a jak zapewne wiesz, wystraszony i przebudzony bobas daje w kość. Tym urządzeniem go nie wkurzysz. Podświetlany wyświetlacz ułatwi Ci z kolei odczytanie wyniku.

Braun BNT400 przyda Ci się do kontrolowania temperatury posiłków pociechy, a nawet wody do kąpieli. Wykorzystasz go w różnych sytuacjach, dbając o swoją rodzinę. O to chodzi w top termometrach elektronicznych-bezdotykowych.

Funkcje ułatwiające obsługę

Na pewno poradzisz sobie z obsługą tego godnego polecenia termometru czołowego. Specjalny system poinformuje Cię, czy trzymasz go w odpowiedniej odległości od czoła (powinna wynosić w tym przypadku 2,5 cm).

Zwróć uwagę na funkcję Age Precision. Ustaw wiek domownika przed sprawdzeniem temperatury, a urządzenie przeanalizuje, czy ma gorączkę.  Jeśli rzeczywiście tak będzie, zauważysz podświetlony na czerwono ekran.

To przydatne, bo wiek także wpływa na zakres prawidłowej temperatury, a nie każdy od razu zna wszystkie przedziały. W efekcie nie zastanawiasz się, czy Twoja pociecha ma pierwsze objawy jakiejś infekcji. Od razu wiesz, czy wszystko jest w porządku, czy jednak warto iść do lekarza.

Termometr Meriden TM19

Termometr bezdotykowy Meriden TM19

Bezdotykowy sprzęt Meriden TM19 docenisz za automatyczne wyłączanie i alarm gorączki. Temperaturę sprawdzisz zarówno poprzez pomiar z czoła, jak i w uchu. Termometr ułatwi Ci kontrolowanie przebiegu infekcji.


Sprawdź ceny Meriden TM19

MediaExpert


Profesjonalne urządzenie na czoło i do ucha

Meriden TM19 to nowoczesny, medyczny termometr bezdotykowy na podczerwień. Nie musisz kupować jednorazowych nakładek, aby wykorzystywać go do pomiaru temperatury w uchu. Zachowuje higienę.

Sprzęt wyróżnia wysoka czułość oraz szeroki zakres pomiaru. Pozwala Ci na kontrolę temperatury ciała, cieczy, a także otoczenia. To bardzo użyteczny termometr, na pewno przyda Ci się w domu.

Czas pomiaru temperatury to tylko 1 sekunda. Wynik otrzymujesz szybko, a w przypadku gorączki podświetli się na czerwono. Nie zignorujesz żadnych niepokojących objawów.

Dostęp do wszystkich potrzebnych opcji

W pamięci Meriden TM19 zapiszesz 9 ostatnich wyników. Ułatwi Ci to sprawdzenie, czy infekcja ustępuje.

Wskaźnik niskiego poziomu baterii poinformuje Cię, kiedy trzeba je zmienić. Nie uznasz tego za uciążliwą czynność, bo szybkiemu rozładowaniu ogniw zapobiega funkcja automatycznego wyłączania.

Producent wyposażył termometr w sygnał zakończenia pomiaru. W razie potrzeby szybko wyłączysz dźwięki, np. aby nie obudzić śpiącego dziecka.

Etui w komplecie

Zastanawiasz się, jak bezpiecznie przechowywać termometr? Już nie musisz! Z Meriden TM19 dostajesz w komplecie specjalne etui.

Sprzęt wygodnie schowasz do szuflady, jak i zabierzesz w podróż. Masz pewność, że nie zepsuje się w mało oczekiwanym momencie.

Ranking termometrów bezdotykowych musiał uwzględnić ten model. Oferuje bardzo łatwą obsługę, a ponadto gwarantuje wiarygodny wynik.

Jaki termometr bezdotykowy wybrać?

Jak widzisz, pomiar temperatury za pomocą termometru bezdotykowego jest prosty i wygodny. Sprawdza się lepiej niż zwykły model rtęciowy, zwłaszcza w przypadku dzieci.

Nadal masz wątpliwości, jaki termometr bezdotykowy kupić? Bez obaw, przygotowana przeze mnie dodatkowa część je rozwieje.

Sprawdź najważniejsze porady na temat tego typu sprzętów. Dowiesz się, jakie czynniki i cechy są szczególnie istotne.

Zastosowanie

Podstawowe zastosowanie termometru bezdotykowego to sprawdzanie temperatury ciała. Najczęściej miejscem pomiaru jest czoło.

Trafisz też na sprzęty pozwalające na mierzenie temperatury w uchu czy na powiece. Są też takie, których użyjesz w trybie dotykowym, wkładając np. do ust lub przystawiając bezpośrednio do czoła.

Coraz częściej termometry pozwalają dodatkowo na sprawdzanie temperatury różnych cieczy, otoczenia oraz powierzchni przedmiotów.

To bardzo użyteczne sprzęty, ułatwiające przygotowanie kąpieli czy posiłku dla małego dziecka. Inwestycja w taki termometr jest dobrym rozwiązaniem. Nigdy nie wiesz, kiedy przydadzą Ci się dodatkowe opcje.

Dokładność pomiaru

Nie wszystkie bezdotykowe termometry są równie precyzyjne. Wiedz, że ich dokładność zależy choćby od temperatury otoczenia.

Musi być stała, dlatego unikaj przeciągów. Uważaj też, aby nie używać od razu sprzętu przeniesionego np. z wilgotnej i gorącej łazienki do zimnego salonu.

Pod względem dokładności szczególnie dobrze sprawdzają się termometry z autokalibracją. Same dostosowują się do temperatury otoczenia, więc wynik jest dokładniejszy.

Żeby mieć pewność, że termometr jest precyzyjny, zrób kilka pomiarów jeden po drugim. Jeśli wyniki nie są zróżnicowane, wszystko w porządku.

Pamiętaj też, że dużo zależy od Ciebie. Zwróć uwagę, czy trzymasz sprzęt odpowiednio blisko skóry.

Dużym ułatwieniem jest specjalny czujnik wskazujący prawidłową odległość od ciała czy powierzchni przedmiotu. Dzięki niemu masz pewność, że wykonujesz pomiar we właściwy sposób.

Czas pomiaru

Termometry bezdotykowe działają w podobny sposób, ale różni je czas potrzebny na wykonanie pomiaru.

Czasami to tylko 1 – 2 sekundy, ale niekiedy nawet 10 sekund. Spora różnica, prawda?

Czas pomiaru jest ważny zwłaszcza podczas sprawdzania temperatury u dzieci. Powinno to trwać jak najkrócej, żeby nie stresować maluchów.

Ponadto im szybciej działa termometr, tym więcej czasu zyskujesz na odpowiednią reakcję, np. podanie leków przeciwgorączkowych.

Zasilanie

Sprzęty do bezdotykowego sprawdzania temperatury są zasilane bateriami, przeważnie AA lub AAA.

To oznacza, że musisz pamiętać o regularnej wymianie ogniw, aby urządzenie działało bez zarzutu. Na szczęście są rozwiązania, które wydłużają czas pracy baterii.

Najczęściej polecane termometry bezdotykowe oferują funkcję automatycznego wyłączania. Uaktywnia się ona zwykle po 15 – 60 sekundach bezczynności.

Co to daje?

Nawet jeśli zapomnisz o wyłączeniu termometru, on i tak zrobi to sam. Dzięki temu nie wymieniasz baterii za często. To byłoby uciążliwe, a ponadto naraziłoby Cię na dodatkowe wydatki.

Waga i wymiary

Żeby termometr zbliżeniowy na podczerwień okazał się wygodny w użyciu, musi być poręczny. Na to wpływa jego waga i całkowite wymiary.

Takie sprzęty w większości są odpowiednio wyprofilowane i mają długą rączkę. Zapewnia to pewny chwyt i minimalizuje ryzyko wyślizgnięcia się urządzenia na podłogę.

Termometry bezdotykowe nie są bardzo duże. Prawdopodobnie nie będziesz też narzekać na ciężar, bo waga zazwyczaj nie przekracza 100 gramów.

Wynika z tego, że używanie, a także przechowywanie sprzętu nie okaże się kłopotliwe. Na to wpływa dodatkowo fakt, że najlepsze termometry bezdotykowe mają w komplecie praktyczne etui.

Dodatkowe funkcje

Kupujesz termometr bezkontaktowy po to, żeby łatwa kontrolować temperaturę ciała. To prawda, ale producenci coraz częściej stosują nowoczesne funkcje, które ułatwiają pomiar i sprawdzanie stanu zdrowia.

Niektóre sprzęty można zsynchronizować ze specjalną aplikacją na smartfony. Przekazują do niej wynik przez Wi-Fi lub Bluetooth, a Ty swobodnie analizujesz zebrane dane.

Nie tylko sprawdzasz, czy gorączka powoli ustępuje, ale również zyskujesz cenne porady medyczne.

Łatwo prześledzisz przebieg infekcji także za sprawą funkcji zapisywania wyników w pamięci termometru. Zwróć uwagę, że pojemność sprzętów bywa różna. Są termometry mieszczące w pamięci nawet do 50 – 60 wyników, ale i takie umożliwiające zapisanie maksymalnie 10 lub nieco mniej.

Kolejna przydatna funkcja to interpretacja wyników. Termometr bezdotykowy zmienia kolor podświetlenia wyświetlacza w zależności od pokazywanej wartości. Czerwona barwa oznacza gorączkę, pomarańczowa stan podgorączkowy, a zielona świadczy o prawidłowej temperaturze.

Czasami uzupełnieniem podświetlenia są pokazywane na wyświetlaczu emotikony, czyli uśmiechnięta lub zasmucona buzia.

Termometry bezdotykowe coraz częściej są wyposażone też w:

  • Sygnał dźwiękowy informujący o zakończeniu pomiaru.
  • Wskaźnik poziomu naładowania baterii.
  • Tryb cichy pozwalający na wyłączenie alarmów dźwiękowych.
  • Opcję tworzenia profili użytkowników, aby precyzyjniej kontrolować temperaturę zależnie m.in. od wieku.

Termometr bezdotykowy - Ceny

Przeglądając ranking termometrów bezdotykowych, zauważysz, że są wśród nich tańsze i droższe modele.

Czy cena wpływa na skuteczność działania i precyzję sprzętów?

I tak, i nie.

Tańsze termometry bezdotykowe kosztują średnio 100 – 200 zł (czasem nawet do 80 – 100 zł). Są proste w obsłudze i poręczne, większość pozwala na pomiar temperatury ciała, cieczy i przedmiotów.

Wiedz, że sprzęty z tego przedziału cenowego często oferują ograniczone możliwości zapisu wyników pomiaru w swojej pamięci. Nie wszystkie są wyposażone w czujnik odległości czy automatyczne wyłączanie.

Jeśli chcesz mieć w domu zwykły, bezdotykowy termometr, nie będziesz żałować zakupu tańszego urządzenia.

Gdy zależy Ci na nowoczesnym sprzęcie z przydatnymi funkcjami, pamiętaj o zwiększeniu budżetu. To konieczne zwłaszcza w sytuacji, gdy potrzebujesz modelu z atestem medycznym, odpowiedniego dla dziecka.

Droższe termometry to określenie pasujące do sprzętów kosztujących ponad 150 – 200 zł. Za niektóre urządzenia zapłacisz nawet ok. 400 zł.

Czy warto?

Tak, jeśli chcesz mieć termometr z czujnikiem odległości, możliwością skonfigurowania z aplikacją na smartfony i pojemną pamięcią. To profesjonalny sprzęt do sprawdzania temperatury u wszystkich domowników i nie tylko.

Test termometrów bezdotykowych pomoże Ci w pozbyciu się wątpliwości, który model sprawdzi się najlepiej. Zastanów się dobrze, czego oczekujesz od sprzętu i czy rzeczywiście potrzebne są Ci dodatkowe funkcje.

Podsumowanie

Najlepsze termometry bezdotykowe dokonują precyzyjnych pomiarów nie tylko ciała, ale i wody czy otoczenia. Mają różne alarmy, interpretują wyniki w stosunku do wieku czy oferują historię zapisów.

Jak widzisz, ten sprzęt robi się coraz to nowocześniejszy. Dlatego też istotne, aby wybrać porządny, niezawodny model. Teraz już wiesz, które produktu należą do tej grupy. Nie musisz pytać o polecany termometr bezdotykowy na forum bądź czytać innych blogów.

W razie dodatkowych pytań lub chęci podzielenia się opinią o termometrze zbliżeniowym zapraszam do sekcji komentarzy.

A jeżeli jesteś tu, bo szukasz sprzętu dla swojego malucha, zobacz przy okazji najlepsze nianie elektroniczne. Umożliwiają zdalną kontrolę nad dzieckiem, co jest szczególnie ważne, gdy ma ono gorączkę. A jeżeli męczy go przeziębienie, rozważ coś, co prezentuje ranking inhalatorów dla dzieci. Dobry sposób na katar, kaszel czy zatoki.

Dopiero co urodziłaś lub niedługo to nastąpi? Koniecznie wyposaż się w profesjonalny laktator elektryczny. Symuluje naturalny proces karmienia, a topowe modele często są podwójne.

Nie zapomnij także o sobie. Dobrze mieć pod ręką, a w zasadzie na palcu, dobry pulsoksymetr. Bada zarówno puls, jak i saturację krwi. Równie przydatny, jeżeli jeszcze nie bardziej, bywa najlepszy ciśnieniomierz naramienny. Kolejny sprzęt, który warto trzymać w domu. Alternatywę dla niego stanowi polecany ciśnieniomierz nadgarstkowy.

Oceń publikację
[Głosy: 7 Średnia: 4.7]

Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Patryk
3 miesięcy temu

Truelife Q9 lepszy niż q7 moim zdaniem. Bardziej dokładny przez to jak można wykonywać pomiary, q7 nie ma możliwosci z ucha.