W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Najlepszy termometr bezdotykowy Ranking 2024

author avatar
Łukasz Proszek
Aktualizacja:  24 kwietnia 2024
Komentarze:  2

Ranking termometrów bezdotykowych pokaże Ci top modele do bezkontaktowego pomiaru temperatury. To najdokładniejsze termometry zbliżeniowe dla noworodków, niemowląt, dzieci, jak i dorosłych. Wyróżniłem wyłącznie wiarygodne urządzenia, często z atestami medycznymi. Nic więcej nie potrzebujesz, aby szybko i trafnie wybrać coś dla siebie!

Najlepszy termometr bezdotykowy - ranking, opinie, jaki wybrać?

Ranking termometrów bezdotykowych 2024 - TOP 7

Tecnimed Visiofocus 06400

Tecnimed Visiofocus 06400

Najlepszy termometr bezdotykowy, który wygrywa ranking, to Tecnimed Visiofocus 06400. Pokaże Ci wynik pomiaru na wyświetlaczu, jak i na czole badanej osoby. W tej drugiej opcji docenisz sensor odległości. Pomoże Ci tak nakierować sprzęt, aby prawidłowo wykonać pomiar. To najdokładniejszy termometr bezdotykowy, jaki znam, a sam używam go od kilku lat. Poda Ci powtarzalne, wiarygodne wyniki.

Bez trudu skalibrujesz ten sprzęt, potrwa to chwilę. Zwróć uwagę na ochronny kapturek. W czasie bezczynności zakrywa miernik, zabezpieczając go np. przed kurzem. Pomiar wykonasz nie tylko na czole. Gdy jest za bardzo spocone, bezkontaktowo zbadasz temperaturę na powiece lub żyle szyjnej. To lekki i poręczny sprzęt z dobrze opisanymi, podgumowanymi przyciskami. Dla mnie niezawodny sprzęt.

Zastanawiasz się, jaki termometr bezdotykowy dla noworodka lub ruchliwego niemowlaka wybrać? Postaw Tecnimed Visiofocus 06400. Nie dziwię się, że zbiera tyle pozytywnych opinii. Mnie także nie zawiódł. Dokładne, dobrze wykonane i bezproblemowe urządzenie!

Ocena produktu: 9.82/10

Withings Thermo

Withings Thermo

Bardzo dobry termometr bezdotykowy na podczerwień. Withings Thermo wyposażono w aż 16 czujników, które precyzyjnie monitorują temperaturę. Co więcej, pomiar odbywa się przy skroni. Według wielu lekarzy tętnica skroniowa to najlepsze miejsce do badania temperatury ciała. Ten profesjonalny termometr bezkontaktowy zdaje się to potwierdzać swoją precyzją i powtarzalnością pomiarów.

Do tego od razu podrzuci Ci wyniki na wyświetlaczu LED. Nie musisz tu na nic czekać. Zmierzysz temperaturę jednym, prostym gestem. Również dlatego uważam, że to dziecięcy termometr bezdotykowy dla niemowląt i nieco większych pociech. Wyróżnik stanowi obecność Wi-Fi, Bluetooth i aplikacji. Na smartfonie zobaczysz historię pomiarów, a nawet zrobisz własne notatki, np. odnośnie podawanych leków.

Withings Thermo to bez wątpienia innowacyjny sprzęt. Najważniejsze, że nie zawodzi w tym, co najważniejsze, czyli dokładności pracy. Zamów go zwłaszcza wtedy, gdy pasuje Ci pomiar ze skroni i jednocześnie pragniesz wygodnie monitorować historię pomiarów.

Ocena produktu: 9.71/10

Tech-Med TMF-05 PRO

Tech-Med TMF-05 PRO

Niedrogi termometr bezdotykowy z miarodajnymi pomiarami. Za pomocą Tech-Med TMF-05 PRO szybko i bez komplikacji zmierzysz temperaturę śpiącemu, jak i wkurzonemu oraz pobudzonemu dziecku. Skąd ta pewność? Ponieważ wystarczy jedynie pół sekundy, aby uzyskać odczyt temperatury ciała. Jako rodzic energicznego malucha sam wiem, jak tak prędka praca potrafi ułatwić sprawę.

Ponadto równie łatwo poznasz temperaturę pokarmu w butelce, wody na kąpiel i wielu innych obiektów. To w końcu urządzenie na podczerwień. Wracając do standardowych pomiarów, odbywają się na środku czoła. Gdy tego zechcesz, sprzęt może uruchamiać alarm, jeżeli temperatura przekroczy ustaloną przez Ciebie wartość. Sprzęt zachowuje w swojej pamięci 32 ostatnie pomiary.

Nie masz ogromnego budżetu, ale pragniesz nabyć wiarygodny termometr bezdotykowy dla dzieci i dorosłych? Tech-Med TMF-05 PRO jest dla Ciebie. Musiał trafić do rankingu bezkontaktowych termometrów. Przy okazji zagwarantuje Ci wygodny chwyt pistoletowy.

Ocena produktu: 9.66/10

Vitammy Spot

Vitammy Spot

Vitammy Spot to medyczny termometr bezdotykowy z podświetlanym ekranem. Zobaczysz na nim precyzyjne pomiary. Szybciej ustalisz, czy badanej osobie coś dolega. Tryb cichy zapewni spokój śpiącemu dziecku, któremu chcesz zmierzyć temperaturę. To polecany termometr bezdotykowy do czoła. Wystarczy zachować odległość 3 – 5 cm. Spełniając ten prosty warunek, wykonasz dokładny pomiar.

Urządzenie zapamiętuje 9 ostatnich wartości. Pozwoli Ci to łatwiej śledzić przebieg choroby. Zauważ, że margines błędu wynosi tu zaledwie 0,2°C. Test termometrów bezdotykowych pokazuje, że to jeden z topowych wyników. Nie musisz wiele razy powtarzać odczytów czy zastanawiać się, który z nich jest najbliżej prawdy. Za pomocą Vitammy Spot zmierzysz też temperaturę otoczenia czy posiłków.

Termometr bezdotykowy z atestem medycznym wcale nie musi kosztować fortuny. Vitammy Spot udowadnia to. Wybierz ten model, gdy interesuje Cię precyzyjny termometr na podczerwień w dobrej cenie. Ponadto bardzo szybko, bo w ciągu sekundy wykonuje pomiar.

Ocena produktu: 9.59/10

Haxe HW2

Haxe HW2

Poręczny termometr bezdotykowy na czoło, po który sięgają setki osób. Rzecz jasna popularne nie znaczy dobre, ale tutaj akurat jedno pokrywa się z drugim. Haxe HW2 to dokładny termometr bezkontaktowy. W mojej ocenie nie przekłamuje podczas odczytywania temperatury. Oprócz podstawowego trybu potrafi także zbadać ciepło mleka, wody czy otoczenia. Wykorzystasz go na wiele sposobów.

Najlepsze termometry bezdotykowe są również szybkie, a Haxe HW2 nie wyłamuje się z tego. Otrzymasz pomiar po 1 sekundzie. Spokojnie użyjesz tego sprzętu przy gorszym świetle. Zapewni Ci czytelny, podświetlany ekran. Możesz również skorzystać z alarmu dźwiękowego, który świadczy o gorączce. Nie zabrakło przy tym trybu cichego, aby urządzenie nie obudziło śpiącego malucha.

Haxe HW2 to jeden z najbardziej opłacalnych termometrów na podczerwień. Jeżeli podobają Ci się modele z pistoletowym chwytem, koniecznie rozważ nabycie go. Dodam, że ten sprzęt sam się wyłącza, czym nie marnuje baterii (działa na 2 AA, które zresztą są w zestawie).

Ocena produktu: 9.4/10

Rossmax HC700

Rossmax HC700

Uznałem, że ranking termometrów bezdotykowych powinien ująć Rossmax HC700. Dlaczego? Przede wszystkim jego margines błędu to tylko 0,3°C. Praktyczne testy potwierdzają wysoką dokładność tego urządzenia. Producent sugeruje odległość 10 cm od czoła, co nie powinno zdenerwować np. chorego dziecka. Ba, istnieje duża szansa, że nawet nie zauważy, że rodzic zmierzył mu temperaturę.

Szczególnie że pomiar trwa sekundę. Niewiele, prawda? Wynik odczytasz na podświetlanym, odpowiednio dużym ekranie. Sam termometr pozostaje lekki (141,1 g) i kompaktowy. Łatwo go użyjesz, jak i przechowasz. Rossmax HC700 wykazuje też zdolność do mierzenia temperatury przedmiotów. Skontrolujesz chociażby wodę na kąpiel, a to tylko prosty przykład szerszego zastosowania.

Gdy głowisz się, jaki dziecięcy termometr bezdotykowy wybrać, Rossmax HC700 może stanowić trafną odpowiedź. Nie brakuje mu precyzji ani przydatnych funkcji. Należy do nich także wskaźnik zużycia baterii. Zawsze wiesz, kiedy należy je wymienić na nowe.

Ocena produktu: 9.32/10

Terraillon Thermo Distance

Terraillon Thermo Distance

Dokładny termometr bezdotykowy, za pomocą którego sprawdzisz temperaturę ciała, cieczy i otoczenia. We wbudowanej pamięci Terraillon Thermo Distance zapiszesz do 9 ostatnich wyników. Główne atuty sprzętu to duży wyświetlacz LCD i kolorowy wskaźnik pomiaru. Precyzja kształtuje się na poziomie +/- 0,2ºC. Cecha wyróżniająca najlepsze modele z tego (jak i wyższego) przedziału cenowego.

Nic się nie stanie, jeśli po sprawdzeniu temperatury odłożysz sprzęt do szuflady. Automatycznie się wyłączy, oszczędzając baterie. W zestawie otrzymasz etui pozwalające na wygodne i bezpieczne przechowywanie termometru (lub podróżowanie z nim). Ergonomiczny kształt upraszcza użytkowanie. Bez trudu zmierzysz temperaturę śpiącemu niemowlakowi. Z ruchliwym bobasem też świetnie sobie poradzisz!

Terraillon Thermo Distance to kolejna godna uwagi propozycja dająca higieniczne i szybkie sprawdzanie temperatury. To przystępny cenowo, a dobry termometr bezdotykowy. Nie ma może nadzwyczajnych funkcji specjalnych, lecz spełnia swoje zadanie.

Ocena produktu: 9.21/10

Jaki termometr bezdotykowy wybrać?

Termometry bezdotykowe to pozornie proste sprzęty o prostym zadaniu. Wbrew pozorom istnieje tu wiele istotnych cech oraz parametrów. Gdy zwrócisz na nie uwagę, podniesiesz swoje szanse na udany zakup.

Oprócz zestawienia przygotowałem więc dla Ciebie część poradnikową. Na bazie własnych doświadczeń i analiz opisałem najważniejsze kwestie dotyczące tych urządzeń. Przejdźmy do konkretów!

Dokładność pomiarów

Podstawa, prawda? Po to rozglądasz się za takim sprzętem, aby wykonywał wiarygodne pomiary. W pierwszej kolejności sprawdź margines błędu. Oznacza odchylenie od rzeczywistej temperatury. Lepsze modele zapewniają margines błędu na poziomie 0,1 – 0,3°C. To świetne rezultaty świadczące o dużej dokładności.

Pamiętaj jednak, że mówimy o wynikach osiąganych w warunkach laboratoryjnych. Producenci testują w nich swoje sprzęty, a następnie wyciągają maksymalny margines błędu. W warunkach domowych może to więc wypadać nieco gorzej.

Druga sprawa, że wiele zależy Ciebie. Skóra w miejscu pomiaru powinna być sucha. Czasem bywa to kłopotliwe, gdy ktoś ma wysoką gorączkę i oblewa go pot. Istotną rolę odgrywa też prawidłowa odległość. Korzystnie, gdy termometr ma autokalibrację. Wtedy dostosuje się do temperatury otoczenia, nie zaburzając pomiarów.

Co jeszcze stanowi poszlakę podczas analizowania precyzji sprzętu? Z pewnością atesty medyczne, np. FDA, ewentualnie certyfikat CE. Niektóre z nich mówią o tym, że urządzenie może być z powodzeniem wykorzystywane w placówkach medycznych. Co za tym idzie, taki termometr musi gwarantować powtarzalność wyników.

Czas pomiaru

Termometry bezdotykowe prawie zawsze wykorzystują podczerwień. Efekt? Są szalenie szybkie! Nie uświadczysz ogromnego zróżnicowania w tym parametrze. Zazwyczaj wystarczy zaledwie sekunda, aby otrzymać wynik. Niektóre modele potrafią skrócić ten czas do połowy sekundy. W praktyce nie robi to wielkiej różnicy.

Trudno się zatem dziwić, że bezkontaktowe termometry stanowią dobrą opcję do mierzenie temperatury dzieciom. Krnąbrny maluch nie zdąży diametralnie zmienić swojej pozycji podczas wykonywania pomiaru.

Miejsce pomiaru

W tym punkcie nie będę dywagował nad tym, które miejsce jest najlepsze. Zdania są bowiem podzielone. Zdecydowana większość dobrych termometrów bezdotykowych robi pomiary ze środka czoła. Trafisz też na sprzęty mierzące temperaturę z powieki, żyły szyjnej, a duże rzadziej ze skroni (a konkretniej tętnicy skroniowej).

W mojej opinii dobrze mieć jakiś wybór. Mnie wystarcza zwykle pomiar z czoła, ale może być przecież spocone od gorączki, o czym już zresztą wspominałem. Wtedy inny obszar ciała lepiej się nada.

Sensor odległości

Tworząc ranking termometrów bezdotykowych, zwracałem uwagę na jego obecność. Ma duże znaczenie. Pozwoli Ci precyzyjnie nacelować miernik na np. czoło, przez co uzyskasz wiarygodny wynik pomiaru. Do tego często od razu zobaczysz wartość na skórze badanej osoby, a nie tylko na wyświetlaczu urządzenia.

To w praktyce taki mini projektor. Przykładowo wartość temperatury musi się zmieścić w 2 łukach. W efekcie nie zastanawiasz się, czy utrzymujesz prawidłową odległość. Termometr pomoże Ci w tym w intuicyjny sposób.

Jeżeli sensora odległości nie ma, dobrze mieć do dyspozycji jakąkolwiek sygnalizację świetlną. Chociażby laserową kropkę. Wtedy łatwiej nakierujesz sprzęt na optymalne miejsce pomiaru, np. środek czoła. Dobre i to, choć sensor odległości stanowi jeszcze wygodniejsze rozwiązanie.

Dodatkowe zastosowanie

Coraz częściej nowoczesne termometry pozwalają na sprawdzanie temperatury różnych cieczy, otoczenia oraz powierzchni przedmiotów. Ułatwią Ci zatem przygotowanie kąpieli czy posiłku dla małego dziecka. Rozważ, czy tego potrzebujesz. Jeżeli tak, wybierz bardziej wielofunkcyjny model.

Zasilanie

Zdecydowana większość urządzeń działa w oparciu na bateriach, najczęściej 2 AA. To korzystne rozwiązanie. Takie sprzęty działają bardzo szybko, więc rzadko potrzebują wymiany baterii. Zdarzają się także nieco bardziej wymyślne termometry akumulatorowe. Wymagają ładowania przez USB.

Budowa

Dobry termometr bezdotykowy powinien być kompaktowy, lekki i poręczny. Zwykle tak właśnie jest, jednakże zwróć uwagę na rodzaj budowy. Podłużne sprzęty wymagają obsługi kciukiem, gdy chcesz wykonać pomiar. Te o chwycie pistoletowym (czyli ze spustem) obsłużysz z kolei palcem wskazującym.

Kwestia gustu, które rozwiązanie bardziej przypadnie Ci do gustu. Osobiście nie mogę się przyczepić do obu tych typów. Jednakże modele pistoletowe trudniej przypadkowo upuścić, przynajmniej tak mi się wydaje. Niemniej to ogólnie drugorzędna sprawa.

Istotne, aby napisy przy (lub na) przyciskach nie ścierały się. Niektórzy producenci stosują gumowane przyciski, od razu na nich wstawiając symbole mówiące o funkcji danego elementu. Praktyczne rozwiązanie, które lubię.

Ekran

Kluczowe, aby był podświetlany. Wtedy z łatwością odczytasz wynik przy gorszych warunkach oświetleniowych. Mimo niewielkiej konstrukcji termometrów bezkontaktowych wyświetlacz powinien być odpowiednio duży, aby zagwarantować Ci czytelność. To tym ważniejsze dla osób z gorszym wzrokiem, np. seniorów.

Dodatkowe udogodnienia

Co ciekawe, istnieje tu sporo dodatkowych funkcji i nie tylko. Potęgują przydatność lub komfort obsługi.

Poznaj je, a zdecydujesz, co Ci się przyda:

  • Interpretacja wyników – chodzi o sygnalizację stanu podgorączkowego lub wyższej gorączki. Fajnie, gdy można samodzielnie ustalić konkretne granice temperatury. Sprzęt zasygnalizuje je kolorem ekranu (np. czerwony to gorączka), alarmem dźwiękowym możliwym do wyłączenia albo jakimś symbolem.
  • Wskaźnik stanu baterii – zyskasz kontrolę nad wymianą baterii. Nie zaskoczy Cię nagłe rozładowanie się ogniw.
  • Tryb cichy – wyłącza wszelkie alarmy i sygnalizacje dźwiękowe, gdy dany sprzęt je oferuje. Przydatne, gdy zamierzasz zmierzyć temperaturę śpiącemu dziecku.
  • Kapturek ochronny – chodzi o swego rodzaju zakładaną pokrywkę na przednią część z miernikiem. Praktyczne, ponieważ chroni tę część przed uszkodzeniami oraz kurzem. Polepsza niezawodność, jak i dokładność termometru.
  • Automatyczne wyłączanie – nie musisz pamiętać o ręcznej dezaktywacji urządzenia. Samo to zrobi po np. kilkunastu lub kilkudziesięciu sekundach bezczynności. Oszczędza to baterie.
  • Aplikacja mobilna – cechuje bardzo nowoczesne termometry bezdotykowe. Prześledzisz w niej bogatą historię pomiarów, a nawet wykonasz własne notatki, choćby co do dawkowania leków. Niektóre apki podrzucają przy okazji różne porady. Tego typu funkcje działają przez Wi-Fi lub Bluetooth.
  • Profile użytkowników – odpowiadające np. wszystkim domownikom, uwzględniając ich wiek. Coś dla osób lubiących analizowanie pomiarów.
  • Pamięć pomiarów – w porównaniu do np. aplikacji bardzo często występuje. Urządzenie zapisze w swojej pamięci konkretną liczbę ostatnich odczytów temperatury. Ile? To już zależy od danego modelu. Czasem to mniej niż 10 pozycji, a innym razem więcej niż 30, a nawet 50.
  • Etui – ułatwi Ci przechowywanie termometru.
  • Baterie w zestawie – nie musisz ich dokupywać, więc od razu zabierasz się za mierzenie temperatury.

Ile kosztuje termometr bezdotykowy?

Ceny większości dobrych termometrów bezdotykowych mieszczą się zwykle w zakresie 80 – 300 zł. Zdarzają się jednak droższe modele, nawet powyżej 400 zł. Niemniej wiąże się to nie tyle co z jakąś wyższą dokładnością pomiarów, a bardziej z wyszukanymi funkcjami, np. aplikacją mobilną.

Jakiej firmy termometr bezdotykowy?

Najlepsi producenci termometrów bezdotykowych to Tecnimed, Withings, Tech-Med, Vitammy, Haxe, Rossmax oraz Terraillon. Oferują najdokładniejsze termometry bezdotykowe, które bardzo rzadko ulegają awariom. To wiarygodne modele, często z atestami.

Wiedz, że regularnie aktualizuję mój ranking termometrów bezdotykowych. Sprawdzam wtedy oferty takich marek jak np.: Microlife, Neno, Pempa, Intec, Beurer, Braun, Yuwell czy Meriden. Póki co lepiej oceniam jednak produkty wcześniej wymienionych producentów.

Podsumowanie

Najlepsze termometry bezdotykowe dokonują precyzyjnych pomiarów nie tylko ciała, ale i wody czy otoczenia. Mają różne alarmy, interpretują wyniki w stosunku do wieku czy oferują historię zapisów.

Jak widzisz, ten sprzęt robi się coraz to nowocześniejszy. Dlatego też istotne, aby wybrać porządny, niezawodny model. Teraz już wiesz, które produkty należą do tej grupy. Nie musisz pytać o polecany termometr bezdotykowy na forum bądź czytać innych blogów.

W razie dodatkowych pytań lub chęci podzielenia się opinią o termometrze zbliżeniowym zapraszam do sekcji komentarzy.

Jeżeli jesteś tu, bo szukasz sprzętu dla swojego malucha, zobacz przy okazji najlepsze nianie elektroniczne. Umożliwią Ci zdalną kontrolę nad dzieckiem, co jest szczególnie ważne, gdy ma ono gorączkę.

Jeśli bobasa męczy przeziębienie, rozważ coś, co prezentuje ranking inhalatorów dla dzieci. Dobry sposób na katar, kaszel czy zatoki. Dopiero co urodziłaś lub niedługo to nastąpi? Koniecznie wyposaż się w profesjonalny laktator elektryczny. Symuluje naturalny proces karmienia, a topowe modele często są podwójne.

Nie zapomnij także o sobie. Dobrze mieć pod ręką dobry pulsoksymetr. Zbada zarówno puls, jak i saturację krwi. Równie przydatny, jeżeli nie bardziej, bywa najlepszy ciśnieniomierz naramienny. Kolejny sprzęt, który warto trzymać w domu. Alternatywę dla niego stanowi polecany ciśnieniomierz nadgarstkowy.

Oceń publikację
[Głosy: 7 Średnia: 4.7]

Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Patryk
6 miesięcy temu

Truelife Q9 lepszy niż q7 moim zdaniem. Bardziej dokładny przez to jak można wykonywać pomiary, q7 nie ma możliwosci z ucha.