W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Laktator elektryczny Ranking 2024 | Opinie

author avatar
Matylda Stachurska
Aktualizacja:  4 maja 2024
Komentarze:  0

Wybór najlepszego laktatora nie był dla mnie łatwy. Sugerowałam się opiniami na forach, od położnych ze szkoły rodzenia czy swoich znajomych. W końcu kupiłam dobry laktator i na bieżąco śledzę rynek tych urządzeń. Wynikiem tego jest niezależny ranking laktatorów z opiniami oraz poradami. Ułatwi Ci podjęcie decyzji. Moje aktualizowane zestawienie obejmuje zarówno pojedyncze laktatory, jak i te na dwie piersi.

Najlepszy laktator elektryczny - ranking, opinie, jaki wybrać?

Ranking laktatorów elektrycznych 2024 - TOP 7

Lansinoh 2w1 Podwójny

Lansinoh 2w1 Podwójny

Lansinoh 2w1 to najlepszy laktator elektryczny na dwie piersi. Sprawnie odciągniesz pokarm do dwóch butelek jednocześnie, nie tracąc czasu. Skorzystasz z 3 trybów pracy, które odwzorowują naturalny rytm ssania pokarmu. Dostosujesz też intensywność odciągania, unikając dyskomfortu czy bólu. Co ważne, przewody nie wymagają mycia, gdyż nie dostaje się do nich mleko (trafia od razu do butelek).

Zwycięzca rankingu laktatorów zaoferuje Ci duży i czytelny wyświetlacz LCD. Bez trudu dobierzesz ustawienia również przy gorszym oświetleniu. Ten dwufazowy odciągacz działa na zasilaniu bateryjnym, co stanowi wygodne rozwiązanie. W mojej opinii to również cichy laktator, a to istotne, gdy zamierzasz go używać przy śpiącym dziecku. W zestawie znajdziesz 2 rozmiary poduszeczek na piersi.

Podwójny laktator elektryczny potrzebny na już? Zamów zatem Lansinoh 2w1. Zachwyci Cię nie tylko wydajnością czy komfortem użytkowania. Docenisz szybki montaż i mycie, a jak zapewne wiesz, oszczędność czasu jest na wagę złota dla młodych mam.

Ocena produktu: 9.89/10

Neno Due

Neno Due

Neno Due, czyli bezprzewodowy laktator na dwie brodawki. W krótkim czasie odciągniesz pokarm z obu piersi, nie czując przy tym denerwującego bólu. Nie podrażnisz swojego ciału, ponieważ lejki wykonano z wysokiej jakości silikonu. Jak przystało na dobry laktator, wyregulujesz siłę ssania. Unikniesz krwawiących brodawek, mogąc zacząć odciąganie mleka na niższej intensywności.

Butelki ze smoczkami z zestawu posłużą Ci do karmienia. Nie mam do nich obiekcji, dobrze się sprawdzają. Neno Due nie zawiera rzecz jasna szkodliwego BPA. Zarówno Ty, jak i Twój maluch będziecie bezpieczni. Wysoka kultura pracy nie obudzi śpiącego obok bobasa. Proces odciągania skutecznie pobudza gruczoły mleczne. Z takim urządzeniem dużo prościej utrzymasz laktację na zadowalającym poziomie.

Delikatny i cichy laktator na dwie piersi to Twój zakupowy cel? W takim razie poważnie rozważ nabycie Nene Due. Nie dziwię się, że to tak popularny odciągacz. W dodatku przekonuje atrakcyjną ceną. To przecież tańszy sprzęt niż wiele pojedynczych modeli!

Ocena produktu: 9.7/10

Philips Avent SCF395/11

Philips Avent SCF395/11

Philips Avent SCF395/11 to polecany laktator elektryczny, który łatwo dopasujesz do swoich piersi. Na wyposażeniu natkniesz się na jedną nakładkę z silikonu, lecz dostosowuje się ona do kształtu brodawki sutkowej. Technologia Natural Motion symuluje z kolei naturalny proces odciągania. Zwiększa to wypływ mleka. Zauważ, że ten model da Ci opcję odciągania bez konieczności pochylania się do przodu.

Jeżeli lubisz szerokie regulacje w laktatorze, spodobają Ci się 8 poziomów stymulacji i aż 16 odciągania. Uzyskasz taki efekt, jaki chcesz, nie przejmując się przy tym nadmiernym bólem. Urządzenie pamięta ostatnie ustawienia, więc nie musisz za każdym razem dużo klikać. W moim odczuciu Philips Avent SCF395/11 szybko i prosto się myje bądź sterylizuje, a to kolejny ważny atut.

Jaki laktator elektryczny na jedną pierś wybrać? Proponuję Ci właśnie ten, jakże unowocześniony model. Wybierają go zwłaszcza panie z tendencją do krwawienia brodawek, gdyż producent zawarł wiele różnych ustawień. Sprzęt działa skutecznie i subtelnie.

Ocena produktu: 9.65/10

Neno Bella Twin

Neno Bella Twin

Neno Bella Twin to dwufazowy laktator elektryczny, który musiał trafić do rankingu. Jego praca wzorowo naśladuje naturalną laktację. Pierwszy etap jest płytki i szybki, pobudzając gruczoły mleczne. Drugi opiera się na głębokim ściąganiu mleka na pełnych i wolnych ruchach. Nie zmarnujesz czasu na zbyt długie odciąganie. Nie poczujesz też nic nieprzyjemnego, masz zresztą 9 stopni siły ssania do wyboru.

Silikonowy lejek bez BPA potęguje bezpieczeństwo użytkowania. Nie obawiasz się, że do mleka przedostaną się jakieś groźne substancje, bo ich tu nie ma. Bazę tego podwójnego laktatora wyposażono we wręcz genialny panel. Ułatwi Ci nawigowanie po programach i regulacji intensywności pracy. Sprzęt nie zajmuje przy tym za dużo miejsca, a jego akumulator naładujesz przewodem USB.

Neno Bella Twin to synonim oszczędności czasu. Dokupując gorset laktacyjny, masz obie ręce wolne, jednocześnie odciągając spore ilości mleka z obu piersi. Kusząca wizja, prawda? W dodatku modele tego producenta są dobre, a przystępne cenowo.

Ocena produktu: 9.51/10

Medela Swing Flex

Medela Swing Flex

Medela Swing Flex, czyli w gruncie rzeczy prosty, ale wciąż bardzo wydajny laktator elektryczny dla młodych mam. Największą uwagę zwraca jego lejek, który pewnie bez problemu dopasujesz do swojej piersi. Jego rozwarcie zmniejsza ucisk, wydobywając jeszcze więcej mleka. Ta część ma owalny kształt, umożliwiając pełną rotację. Co za tym idzie, łatwiej przyjmiesz wygodną pozycję podczas odciągania.

Mówimy o dobrym laktatorze dwufazowym. Podąża drogą symulacji naturalnego ssania przez dziecko, przez co prawidłowo pobudza gruczoły. Wyprodukujesz solidne porcje mleka, nie zaburzając swojej laktacji. Baza z przyciskami łatwa do opanowania. Z drugiej strony nieco szkoda, że nie zawiera jednak wyświetlacza z timerem, lecz nie każda kobieta tego wymaga.

Jeśli szukasz swojego pierwszego laktatora na jedną pierś, Medela Swing Flex stanowi ciekawą opcję. Działa, jak należy, a do tego nie sprawi Ci żadnych trudności z obsługą. Tak samo jak z myciem i dezynfekcją, gdyż to ogólnie intuicyjny w obsłudze model.

Ocena produktu: 9.44/10

Neno Angelo

Neno Angelo

Neno Angelo wyróżnia się aż 3 fazami pracy. Każdej z nich towarzyszy szeroka regulacja siły ssania (9 zróżnicowanych poziomów). Ostatnia faza polega na trybie mieszanym, dokładnie opróżniając pierś z mleka. To cichy laktator i w dodatku z funkcją lampki LED. Ułatwi Ci użytkowanie chociażby nocą. Nadaje się do tego tym bardziej, że nie generuje większego hałasu. Nie zakłóci snu malucha.

Docenisz uproszczoną konstrukcję. Mycie pójdzie Ci szybko, gdyż nie uświadczysz tu zbędnych rurek, przewodów czy kłopotliwych zakamarków. To akumulatorowy laktator, który naładujesz za pomocą kabla USB. Niewielkie gabaryty czynią z niego przenośną maszynkę do odciągania mleka. Jak dla mnie super model, który przyda Ci się po powrocie do pracy z urlopu macierzyńskiego.

Ranking najlepszych laktatorów elektrycznych musiał ująć Neno Angelo. Nieskomplikowany, a i tak nowoczesny sprzęt trzyfazowy. Wybierz go zwłaszcza wtedy, gdy zależy Ci na małym, cichym i prostym urządzeniu do użytku nie tylko w domu.

Ocena produktu: 9.31/10

Canpol Babies EasyStart (12/201)

Canpol Babies EasyStart (12/201)

Tani laktator elektryczny z 3-stopniową regulacją ssania. Canpol Babies EasyStart (12/201) zawiera specjalną nakładkę. Precyzyjnie skontrolujesz przepływ pokarmu oraz siłę laktacji. Gwarantuje to pełną wygodę bez odczuwania bólu. Urządzenie sprawdzi się zarówno po porodzie naturalnym, jak i cesarskim cięciu. W trakcie pracy odciągacz zachowuje się cicho i dyskretnie, dlatego użyjesz go w każdych warunkach.

Canpol Babies EasyStart (12/201) to produkt cenionej marki zajmującej się wytwarzaniem dziecięcych akcesoriów. Odprowadzisz mleko znacznie szybciej niż w przypadku modelu manualnego. Dołączona do zestawu miękka nakładka wykonana z silikonu delikatnie masuje piersi. Pobudza tym samym gruczoły do produkcji mleka, a o to również chodzi w topowych laktatorach elektrycznych.

Nie stać Cię na jakiś ultra wypasiony model? Nic straconego! W niższym segmencie cenowym także znajdziesz porządny i bezbolesny laktator na jedną pierś. Wystarczy, że zamówisz Canpol Babies EasyStart (12/201), a nie pożałujesz tej decyzji.

Ocena produktu: 9.24/10

Jaki laktator elektryczny wybrać?

Mój własny test laktatorów elektrycznych poskutkował zarówno zestawieniem, jak i częścią poradnikową. Wskażę Ci w niej, na co zwrócić uwagę w tym sprzęcie. W efekcie dokonasz jeszcze trafniejszej decyzji zakupowej!

Liczba faz

Prym wiodą laktatory dwufazowe. W mojej ocenie spokojnie Ci to wystarczy. Tak w skrócie: pierwsza faza naśladuje płytkie i szybkie ssanie dziecka, a druga symuluje długie i głębokie odciąganie mleka. Ma to duży sens, utrzymując laktację i wydobywając sporo mleka.

Wybór komplikuje nieco obecność laktatorów z trzema fazami. Ta dodatkowa opiera się na pracy mieszanej, łącząc płytkie ssanie z długim. W mojej ocenie nie stanowi natomiast jakiejś ogromnej przewagi. Jeżeli jednak masz bardzo duże problemy z laktacją, istnieje pewna szansa, że trzecia faza dodatkowo Ci pomoże.

Regulacja mocy ssania

Najlepszy laktator elektryczny zawsze oferuje regulację mocy ssania. Tym samym unikniesz dyskomfortu, bólu, a nawet krwawiących brodawek. Dostosujesz intensywność pracy do własnego ciała i preferencji.

Zauważ, że regulacja siły ssania dotyczy kilku ustawień:

  • Pierwsze z nich dotyczy siły, za pomocą której odciągacz pompuje mleko. Im wyższy poziom, tym mocniej sprzęt zasysa brodawkę.
  • Z kolei drugi parametr odnosi się bezpośrednio do prędkości odciągania mleka. Wyznaczysz nim więc tempo ściągania pokarmu.

Łącząc oba tryby, sama zdecydujesz o ogólnej sile działania. Co do zasady zmniejsz poziom o jedno oczko, gdy na tym aktualnie wybranym zaczniesz odczuwać ból. Mimo to osobiście czasem godzę się z pewnym dyskomfortem, aby po prostu szybciej odciągnąć pokarm (bo np. maluch mi rozrabia).

Istotne, aby mieć taki wybór. Dlatego też w zestawieniu wyróżniłam najmocniejsze laktatory z szeroką regulacją intensywności oraz szybkości ssania.

Rodzaj

W sklepach dostępne są tradycyjne modele przystosowane do ściągania pokarmu wyłącznie z jednej piersi oraz laktatory podwójne. Te z kolei nadają się do odciągania mleka z dwóch brodawek jednocześnie.

Drugie rozwiązanie wypada korzystniej, zwłaszcza jeśli borykasz się z nadmiarem laktacji, przez co odczuwasz nieprzyjemny ból. Podwójne urządzenia sprawdzą się również wtedy, gdy zależy Ci na szybszym odciąganiu pokarmu.

Niemniej top laktatory na dwie piersi mają swoje minusy… a raczej pewne następstwa takiej budowy. Raz, że są zazwyczaj droższe, a dwa, że zawierają więcej części do mycia. Mimo to bardziej je preferuję i mocniej polecam.

Prędkość działania

Ten parametr określa liczbę ssań na minutę. Mój ranking laktatorów elektrycznych zawiera modele o różnej prędkości działania, choć zwykle tej wyższej (i możliwej do wyregulowania). Dobry rezultat stanowi np. 60 ssań na minutę. Radzę unikać bardzo tanich urządzeń, które osiągają np. zaledwie 11 ssań każdej minuty.

To tym ważniejsza cecha, gdy musisz się uporać z nawałem mleka. Spędzisz wtedy zdecydowanie mniej czasu z podczepionym laktatorem.

Nakładka

Polecane laktatory elektryczne to najczęściej te wyposażone w specjalną nakładkę. Wytwarza się ją z miękkiego, ale jednocześnie wysokiej jakości silikonu japońskiego. Element ten przydaje się w przypadku obolałych piersi, stanu zapalnego bądź gdy odczuwasz za duży ból.

Zadanie nakładki jest zatem proste. Ma zapewnić Ci delikatny masaż uśmierzający ból. Za jej pomocą dodatkowo pobudzisz gruczoły do większej produkcji mleka. Znaczenie ma również kształt i rozmiar tej części. Jeżeli masz większe brodawki, doczytaj, czy dana nakładka precyzyjnie je obejmie.

Zasilanie

Kiedy dużo podróżujesz lub przebywasz poza domem, wybierz model z dwoma sposobami zasilania. Najefektywniejsze rozwiązanie to podłączenie urządzenia do prądu (stała i wyższa wydajność działania). Bywają jednak sytuacje, kiedy nieoceniona staje się bezprzewodowość.

Pomocne okaże się wtedy zasilanie awaryjne w postaci akumulatora lub baterii. Nie przejmujesz się dostępem do gniazdka elektrycznego. Odciągniesz mleko w samochodzie, dyskretnej toalecie lub w gościach. Laktator staje się bowiem bezprzewodowy, a więc mobilny. Zasilanie 2w1 to zawsze atut.

Głośność

Wiele razy zdarzało mi się odciągać mleko przy śpiącym dziecku. Obstawiam, że Tobie również trafią się takie sytuacje. Kluczowe, aby laktator nie hałasował nadmiernie. Niestety, producenci niechętnie podają w specyfikacjach poziom głośności. Druga sprawa, że zawsze podlega też subiektywnej ocenie.

W każdym razie do klasyfikacji starałam się wybierać ciche laktatory. Takie, które nie powinny zaburzyć spokoju śpiącego bobasa. Warto też cofnąć się do części o regulacji siły ssania. Ona również wpływa na hałas, więc im szersza skala, tym teoretycznie lepiej.

Baza sterująca

To swego rodzaju centrum kontroli. Umożliwi Ci włączenie sprzętu, jak i regulację siły ssania bądź innych parametrów. Wiele młodych mam ceni sobie bazy z wyświetlaczami, nawet sterowane dotykowo. Dlaczego? Ponieważ nierzadko wiąże się to z obecnością timera. Nie trzeba osobno używać stopera bądź minutnika.

Ale każdy medal ma dwie strony! Unowocześnione bazy z cyfrowymi ekranami mogą być nieco trudniejsze do opanowania. Wypada w takiej sytuacji dokładnie prześledzić instrukcję, aby wiedzieć, co do czego. Osobiście doceniam więc jasno opisane przyciski bądź sensory.

Wyposażenie

Dobry laktator elektryczny to nie tylko sprawnie działający sprzęt, efektywnie pobudzający gruczoły mleczne. Zwróć także uwagę na dołączone do zestawu akcesoria. Rozsądnie, gdy przemyślisz, co może Ci się przydać. Unikniesz wtedy kolejnych wydatków, mając w zestawie to, czego wymagasz.

Producenci najczęściej oferują personalizowane butelki oraz przeznaczone do nich podstawki. Nierzadko masz również zapewniony silikonowy smoczek, a więc pełny komplet do karmienia dziecka. Często zdarzają się też specjalne pojemniki do przechowywania pokarmu.

Producenci różnie podchodzą do nakładek. Niektórzy oferują jeden, bardzo elastyczny rodzaj, a inni wrzucają do wyposażenia kilka rozmiarów. Istotne, aby dopasować nakładkę do szerokości brodawki, o czym już zresztą wspominałam.

Ile kosztuje laktator elektryczny?

Ceny topowych laktatorów elektrycznych mieszczą się najczęściej w przedziale 120 – 500 zł. Wyższa średnia cen siłą rzeczy dotyczy podwójnych odciągaczy. Na kwotę może też wpływać ogólna wydajność, obecność funkcji dodatkowych czy skład zestawu.

Jakiej firmy laktator elektryczny?

Najlepsi producenci laktatorów elektrycznych to Lansinoh, Neno, Philips, Medela i Canpol. Wszystkie te marki tworzą odciągacze symulujące naturalny proces laktacji. To dobrze wykonane, wydajne modele – często z szerokimi regulacjami. Większość z tych firm słynie także z dobrych podwójnych laktatorów.

Podsumowanie

Teraz już wiesz, jaki laktator elektryczny wybrać i jakie korzyści Ci da. Nie musisz pytać o polecany laktator na forach lub grupach. Najlepsze modele, które poznałaś, świetnie symulują naturalny proces odciągania mleka. Do tego dbają, aby było to dla Ciebie bezbolesne.

Jeżeli masz własną opinię o laktatorze elektrycznym lub dodatkowe pytanie do mnie, skorzystaj z sekcji komentarzy.

Pragniesz mieć przy tym pełną kontrolę nad temperaturą pokarmu dla swojej pociechy? Zobacz ranking podgrzewaczy do butelek. Te sprzęty często oferują też inne przydatne funkcje, np. rozmrażanie czy sterylizację butelek oraz akcesoriów, w tym smoczków.

Będąc młodą mamą, bardzo przydała mi się także najlepsza niania elektroniczna. Na portalu znajdziesz zestawienie tych pomocnych urządzeń. Kolejnym wręcz obowiązkowym sprzętem jest dobry termometr bezdotykowy. Umożliwi Ci szybki, dokładny i bezkontaktowy pomiar temperatury bobasa.

Oceń publikację
[Głosy: 2 Średnia: 5]

Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments