W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Robot do mycia okien Opinie, Ranking 2023

Łukasz Proszek
Aktualizacja:  1 października 2023
Komentarze:  0

Automatyczny robot myjący okna wybawi Cię od męczącego obowiązku domowego. Bez kiwnięcia palcem wszystkie szyby staną się lśniące i pozbawione najmniejszych plam. Musisz jedynie dobrze wybrać taki sprzęt. Pomoże Ci w tym mój niezależny, aktualizowany ranking z opiniami!

Najlepszy robot do mycia okien - ranking, opinie, test, jaki wybrać?

Poniżej wybrałem dla Ciebie najlepsze roboty myjące okna… i nie tylko okna. Wiele z nich z powodzeniem czyści kabiny prysznicowe, lustra, płytki, marmur, a nawet stalowe i poziome powierzchnie.

Dlaczego jeszcze są to topowe urządzenia? Szybko, precyzyjnie i cicho pracują. Nie zostawiają smug oraz nie rysują szyb. Do tego stabilnie się na nich utrzymują.

W efekcie już nigdy nie namęczysz się z czyszczeniem okien, bo dobry robot okienny zrobi to za Ciebie!

Ranking robotów do mycia okien 2023 – TOP 8

Hobot 2S to najlepszy automatyczny robot czyszczący szyby z nowoczesną nawigacją i szeregiem czujników (laser, żyroskop). Jest wydajny, porusza się w kilku kierunkach i świetnie oczyszcza większe powierzchnie szklane. Nie chodzi bowiem wyłącznie o okna. Poradzi sobie z kabiną prysznicową, lustrem czy płytkami w łazience.

Mocny silnik próżniowy nie pozwala, aby urządzenie spadło z mytej powierzchni. Przeszkody nie stanowią również krawędzie, sprzęt je wykrywa. Test robotów do mycia okien jasno wykazał, że Hobot 2S nadaje się nie tylko do domu, ale i do biur, restauracji czy sklepów. Zachwyca wydajnością oraz sporym rozmiarem. To rasowy automat do mycia dużych okien.

Ocena produktu: 9.85/10

W pełni bezprzewodowy robot do mycia okien. Wyposażony w pojemny akumulator pracuje nieprzerwanie nawet do 90 minut. Przekłada się to na umycie 30 m2 szklanych bądź po prostu płaskich powierzchni. Zdąży wypucować wiele okien, a przy okazji umyje np. drzwi tarasowe, kabinę prysznicową czy płaską ścianę bądź posadzkę. Wielozadaniowy automat!

Do tego inteligentny. Samodzielnie reguluje moc do stopnia zabrudzenia. Porusza się w kilku kierunkach, oferując także czyszczenie punktowe, czyli na mniejszym, lecz bardziej zabrudzonym obszarze. Znakomita przyczepność oraz linki zabezpieczające chronią ten polecany sprzęt przed upadkiem. W efekcie to jeden z najfunkcjonalniejszych robotów do mycia okien.

Ocena produktu: 9.77/10

Rewelacyjny robot do mycia okien, szczególnie tych większych. Wykrywa krawędzie, więc nadaje się do bezramkowych szyb. Czyści i poleruje 1m2 w 2,4 minuty. Bardzo szybko się porusza. Do tego to robot czyszczący okna, który nie zostawia smug i odsysa kurz. Ma duży zasięg działania i linkę zabezpieczającą. Nie straszna mu praca na wysokości.

Co więcej, to inteligentne urządzenie do mycia szyb współpracuje z aplikacją. Dzięki temu wiesz, kiedy sprzęt zakończył pracę. Możesz także kontrolować sposób poruszania się robota, chociaż na automatycznych trybach dokładnie pokrywa całą powierzchnię mytych okien. Zostawi je lśniące, a Ty nie stracisz na to czasu i sił. O to chodzi, prawda?

Ocena produktu: 9.6/10

Polecane urządzenie do mycia okien z inteligentną nawigacją. Dzięki niej rozsądnie planuje każdą trasę i nie wraca w to samo miejsce… chyba że tego chcesz. Na tym polega właśnie tryb dokładnego czyszczenia (z wykorzystaniem dwóch różnych tras). Robot ponownie przeciera okno, aby przywrócić mu pełną czystość. Silne ssanie momentalnie radzi sobie z plamami różnego typu.

Ten wysokiej jakości robot myjący okna nadaje się praktycznie do każdego rodzaju szkła. Subtelnie je poleruje i nie spada (nawet w przypadku braku prądu, bo ma zapasową baterię). Nie straszne mu okna bez ramy, dzięki czujnikom wykrywa krawędzie. Jest także jednym z najwydajniejszych, stąd miejsce w rankingu robotów do mycia okien.

Ocena produktu: 9.5/10

Mały, lekki, ale skuteczny robot czyszczący szyby. W trybie bezprzewodowym pracuje nawet do 20 minut, co stanowi też ochronę w przypadku nagłego braku prądu. Jego ściereczki z mikrofibry zapewniają szkłu czystość, połysk i brak smug. Ten automat do mycia szyb nie omija żadnych obszarów, jest precyzyjny, a w dodatku z obrotowymi głowicami polerującymi.

To przy okazji ultradźwiękowy robot myjący okna. Tak działa jego rozpylacz. Oprócz dystrybucji wody generuje mgiełkę, aby poradzić sobie nie tylko z trudniejszymi plamami, ale też kurzem, który osiadł na oknie. Finalnie uzyskasz błyszczące szyby i to bezwysiłkowo. Jak przystało na nowoczesny sprzęt, masz możliwość sterowania nim z poziomu swojego smartfona.

Ocena produktu: 9.48/10

Nowoczesne urządzenie do mycia szyb na wysokości. Nowoczesny system nawigacji sprawia, że ten robot myjący szkło lub płytki doskonale wie, gdzie już był, a co jeszcze musi umyć. Jego głowice polerujące niwelują ryzyko zacieków czy smug. To dobry sprzęt na bardziej zabrudzone powierzchnie oraz duże okna. Zdecydowanie jeden z najlepszych robotów do mycia okien.

Zwłaszcza że nadaje się nie tylko do nich. Usuniesz nim brud z bezfugowej, płaskiej podłogi, stołu, blatu bądź kabiny prysznicowej. Sprawdza się również na bezramowych oknach, ma liczne czujniki, w tym krawędzi. Automatyczny spryskiwacz wody z aż 8 dyszami prędko zmywa nieestetyczne plamy. W zestawie znalazł się m.in. pilot oraz zapasowe ściereczki.

Ocena produktu: 9.35/10

Dobry robot czyszczący okna w dobrej cenie. Pracuje nie tylko w pionie, ale i w poziomie, np. myjąc duży stół czy blat. Tym bardziej nadaje się do takich zadań za sprawą czujnika krawędzi. Rozsądnie planuje i przemierza każdą trasę, a obsłużysz go z poziomu aplikacji mobilnej. Sprawdza się nawet przy czyszczeniu okien dachowych lub oranżerii.

Zastosowane ściereczki z mikrofibry są delikatne dla szkła, nie rysują go, ale jednocześnie szybko usuwają nieczystości. Pamiętając o przystępnej cenie, uznałem, że jak najbardziej warto wyróżnić ten model w rankingu robotów do mycia okien. Pomyślnie przechodzi testy wielu zadowolonych użytkowników, co potwierdzają pozytywne opinie.

Ocena produktu: 9.2/10

Jaki robot do mycia okien? Ciekawą propozycję stanowi niedroga maszyna do mycia okien HUTT W55. Pracuje zarówno przewodowo, jak i bezprzewodowo. W tym drugim trybie do 20 minut, w ciągu których perfekcyjnie wyczyści Twoje okna. Dobrze zaprojektowane głowice myjące polerują szkło i nie powodują powstawania smug bądź mikrorysek.

Ten dobry robot do mycia okien jest uniwersalny. Nadaje się do bezramkowych szyb. Wiele osób wykorzystuje go także do mycia płytek na ścianie. Producent obiecuje nawet bezproblemowe mycie drewna czy marmuru! Wiele pozytywnych opinii potwierdza szerokie zastosowanie. W dodatku to dobrej jakości robot do mycia okien z pilotem i aplikacją.

Ocena produktu: 9.16/10

Najlepszy roboty do mycia okien – Ranking 2023

Robot do mycia okien Hobot 2S

Robot do mycia okien Hobot 2S

Hobot 2S, czyli top robot do mycia dużych okien w domu, biurze czy lokalu usługowym. Robi to wyjątkowo precyzyjnie, ma 2 rozpylacze i wysoką prędkość poruszania się. Coś dla osób, które nie zamierzają męczyć się z ręcznym usuwaniem brudu ze szklanych powierzchni. W poniższej opinii dowiesz się więcej o tym nowoczesnym robocie do okien.


Sprawdź ceny Hobot 2S

MediaExpert
EURO
OleOle


Profesjonalny robot do mycia okien

Ten najlepszy robot do mycia szyb skutecznie usuwa brud ze wszystkich zakamarków, bo wszędzie bez problemu trafi. Ma system nawigacji, który planuje jego trasę. Dodatkowo producent wyposażył robota w czujnik laserowy, który wyczuwa krawędzie. Nie obawiaj się więc, że Hobot 2S spadnie z szyby.

Robot czyści za pomocą szmatki z mikrofibry, którą wymienisz szybko i bez większych problemów. Jej delikatna struktura nie pozostawia smug na szybach ani ich nie rysuje. Zauważ, że powierzchnia robocza jest jedną z większych na rynku. Dobry wybór do polerowania wysokich bądź dużych szyb.

Kolejny plus za 2 rozpylacze. Pracują automatycznie. Dzięki nim Hobot 2S to ultradźwiękowy robot okienny. Momentalnie zmiękcza i zmywa tłuste plamy ze szklanych powierzchni. Jednolite czyszczenie nie pozostawia zacieków, nic nie poprawiasz, więc nie tracisz czasu, nerwów bądź sił.

Ten kwadratowy robot na okna porusza się ruchem liniowym w 2 kierunkach. Tak planuje i przemierza trasę, aby niczego nie ominąć!

Topowe funkcje w topowym urządzeniu do mycia okien

Ranking robotów do mycia okien po prostu nie mógł ominąć modelu Hobot 2S. Porusza się tak szybko, że 1 m2 wyczyści na błysk w wyraźnie mniej niż 3 minuty.

Zachwycają przy okazji jego funkcje, to przecież nowoczesny pajączek do mycia okien. Sterujesz nim albo pilotem, albo aplikacją. Nie musisz pilnować sprzętu; wydaje komunikaty głosowe lub dźwiękowe (masz w tym wybór), jak i podsyła powiadomienia na smartfona.

Zmagasz się z potężnym brudem na oknie? Obawiasz się, że jeden przejazd mimo wszystko nie wystarczy? Żaden problem. Funkcja podwójnego czyszczenia temu zaradzi. Nie tracisz czasu na ponowną konfigurację, robot dwukrotnie czyści daną powierzchnię.

Wbudowany UPS chroni go przed upadkiem w razie braku stałego zasilania. Dzięki bezszczotkowemu silnikowi próżniowemu to wyjątkowo wytrzymały i zarazem cichy robot myjący okna. Nie przejmujesz się i awariami, i głośnością pracy.

Nowe ściereczki zajmujące 80% powierzchni narożników sprawiają, że nie poprawiasz po robocie w rogach okien. Dokładnie czyści zarówno ramowe, jak i bezramowe okna różnej wielkości. Spokojnie nada się do pracy w biurze, restauracji czy innym obiekcie usługowym. Trudno się dziwić, że stanowi czołówkę w tej kategorii.

Robot do mycia okien Mamibot W200

Robot do mycia okien Mamibot W200

Mamibot W200, czyli długo pracujący, bezprzewodowy robot do mycia okien i płaskich powierzchni. Już wspomnianą cechą wyróżnia się z grona najlepszych automatów do mycia okien. Ma też kilka innych istotnych atutów, które opisałem dla Ciebie poniżej.


Sprawdź ceny Mamibot W200

MediaExpert
Neonet
Electro


Bezprzewodowy robot do mycia okien

Większość polecanych robotów samojezdnych do okien potrafi pracować bezprzewodowo. Sęk w tym, że to bardziej tryb awaryjny, na góra 20 minut w przypadku awarii stałego zasilania.

Mamibot W200 podchodzi do tej kwestii zupełnie inaczej. Ta bezprzewodowa, automatyczna myjka do szyb poleruje okna przez 90 minut! Przekłada się to na 30 m2 wyczyszczonych powierzchni na jednym ładowaniu.

Potężna zaleta. W ogóle nie obchodzi Cię dostęp do gniazdek elektrycznych. W niektórych pomieszczeniach/domostwach stanowi to wręcz kluczową sprawę. Pełna mobilność to najważniejsza zaleta tego wysokiej jakości robota myjącego okna.

Przejdźmy jednak do kolejnych!

Szybkie mycie płaskich powierzchni (nie tylko szklanych)

Mamibot W200 sprawnie radzi sobie z większymi oknami, kabinami prysznicowymi, podłogami bez fug czy gładkimi ścianami. Prędko zmywa kurz, pył, plamy czy deszczowe zacieki. Użyjesz go zarówno po wewnętrznej, jak i zewnętrznej stronie okna. Wysoka siła ssąca i zestaw linek nie pozwolą mu spaść.

Dobrze opiniowany robot na okna korzysta z inteligentnych funkcji. Wykrywa większe warstwy brudu, automatycznie podkręcając moc polerowania. Porusza się w kilku trybach (również manualnym), obejmując swoją trasą całą powierzchnię, na której się znajduje.

To solidny robot do okien z pilotem. Szczyci się aż 20-metrowym zasięgiem. Nie musisz być bardzo blisko, aby zdalnie sterować sprzętem. W ogólnym rozrachunku to świetny model do rutynowego mycia okien i innych płaskich obszarów.

Robot do mycia okien Hobot 298

Robot do mycia okien Hobot 298

Wyobraź sobie świat, w którym okna myją się same. Niemożliwe? To sprawdź profesjonalnego robota myjącego szyby Hobot 298! To nowoczesne urządzenie, które samo umyje Twoje okna, kiedy Ty będziesz odpoczywać. Skutecznie radzi sobie z kurzem i poleruje szyby bez smug. Robot działa szybko, ma duży zasięg i w kilkanaście minut doprowadzi Twoje okna do porządku.


Sprawdź ceny Hobot 298

MediaExpert
EURO
OleOle


Skuteczność na najwyższym poziomie

Uznałem, że Hobot 298 to bardzo dobry robot do mycia okien, ponieważ wykorzystuje ultradźwięki do skutecznego czyszczenia. Rozpyla wodę ze zbiornika w postaci mgły o gęstości 15 mikrometrów. Żaden kurz nie jest w stanie się temu przeciwstawić. Zabrudzenia rozpuszczają się, a robot ekspresowo zbiera je z szyb.

Robot myjący okna ze spryskiwaczem wykorzystuje nowoczesne rozwiązania. Automatycznie wykrywa krawędzie okna, dlatego skutecznie planuje sobie trasę i nie pomija żadnego skrawka szyby.

Ma też poduszkę pneumatyczną, która sama się reguluje, dostosowując siłę napędową do czyszczonej powierzchni. Masz więc pewność, że nawet uciążliwy brud zniknie bez śladu. Idealnie wypolerowane okna bez męczącego szorowania ręcznego? Jak najbardziej możliwe!

Żadne okno nie jest wyzwaniem

Dwie gąsienice zapewniają dużą prędkość robota. W 2,4 minuty czyści on 1 m2 szyby. Dzięki temu to jeden z najwydajniejszych automatów do mycia szyb.

Dzięki dołączonej ściereczce z mikrofibry o wymiarach 24 cm x 24 cm maszyna wyczyści nawet duże okna w zakładach przemysłowych czy biurach. Hobot 298 sprawdzi się wszędzie!

Kabel o długości 4 metrów znacznie zwiększa zasięg roboczy. Nawet jeśli gniazdko jest daleko od okna, Hobot sobie z tym poradzi. Po pełnym naładowaniu pracuje też bezprzewodowo, przez 20 minut. Dla większego bezpieczeństwa producent dorzuca linkę zabezpieczającą. Jeśli obawiasz się, że robot spadnie z wysokości, wystarczy, że ją do niego przyczepisz.

Dozownik w zbiorniku na wodę i detergent dbają o wydajność tego automatu do szyb. Podczas pracy zużywa on bowiem jedynie 1 cm3 wody na 1 m2 powierzchni. Zapomnij o ciągłym napełnianiu zbiornika. Zamiast tego zrelaksuj się przed oknem i patrz, jak odsłania się przed Tobą świat.

Robot do mycia okien Ecovacs Winbot 920

Robot do mycia okien Ecovacs Winbot 920

Mycie okien z robotem Ecovacs Winbot 920 to świetna zabawa. Głównie dlatego, że to on wykonuje całą robotę. Ty przestawiasz go tylko z okna na okno. Robotem sterujesz za pomocą pilota, aplikacji lub głosem. To nie koniec nowoczesnych rozwiązań. Sprzęt wykryje krawędź, nie spadnie z wysokości i przy tym wyszoruje szybę. Czego chcieć więcej?


Sprawdź ceny Ecovacs Winbot 920

MediaExpert
MediaMarkt
Komputronik

Electro


Skuteczne czyszczenie

Inteligentny robot myjący okna nadaje się do czyszczenia szyb wykonanych z różnych typów szkła. Sprzęt dokładnie pamięta swoją trasę, dzięki czemu nie wraca już w to samo miejsce. Zwiększa to jego wydajność i przyspiesza pracę.

Do usuwania brudu z szyb robot wykorzystuje czterostopniowy proces mycia. Jeśli Twoje okna są wyjątkowo brudne, skorzystaj z opcji dokładnego czyszczenia. Robot myjący tylko wtedy wraca w miejsca, które już umył, aby przetrzeć je jeszcze raz. Wtedy na pewno nie znajdziesz ani jednej drobinki kurzu czy brudu.

Uważam, że mój ranking robotów do mycia okien nie mógł się obejść bez tego efektywnego modelu. Zwłaszcza że nadaje się do luster czy oranżerii. Skutecznie absorbuje wodę, nie musząc mocno trzeć szkła swoim padem. To samojezdna myjka do okien, która nie zostawia smug.

Dodatkowe zabezpieczenia

Żadne okno, nawet na bardzo dużej wysokości, nie stanowi wyzwania dla robota do mycia szyb Winbot. System ssący jest na tyle silny, że spokojnie utrzyma urządzenie przez cały czas pracy.

Jeśli jednak obawiasz się, że robot oderwie się i zniszczy, wystarczy, że użyjesz dołączonej linki zabezpieczającej (długiej na 1,5 m).

Ten funkcjonalny robot okienny dobrze radzi sobie na tradycyjnych oknach oraz na tych nowocześniejszych, bez ramy. Rozpoznaje krawędzie i skutecznie ich unika.

Dołączony przewód zasilający ma 4,2 m długości. W zestawie znajdziesz także zestaw podkładek do czyszczenia, więc nie tracisz pieniędzy na zamawianie niezbędnych akcesoriów. Masz je od razu pod ręką.

Robot do mycia okien Hobot 388

Robot do mycia okien Hobot 388

Robot myjący szyby Hobot 388 stanie się Twoim ulubionym sprzętem w domu. Skutecznie usuwa zabrudzenia z okien bez nieestetycznych smug. Pracuje cicho, wydajnie i przy tym wygląda nowocześnie. Kiedy Ty odpoczywasz, robot myjący dba o nieskazitelną czystość Twoich okien.


Sprawdź ceny Hobot 388

MediaExpert
EURO
OleOle


Okna czystsze niż kiedykolwiek

Ten bezawaryjny robot do mycia szyb ma specjalny, ultradźwiękowy rozpylacz. Jego zadaniem jest nebulizacja płynu. A tak jaśniej? Robot rozpyla wodę z preparatem w postaci mgiełki, której gęstość wynosi 15 mikrometrów. Skutecznie usuwa więc kurz z szyb, radząc sobie także z upierdliwymi plamami.

Do robota producent dołączył dwie ściereczki z mikrofibry. Nie zostawiają żadnych smug na powierzchni szyby. Można je też prać, więc nie martw się, że będziesz je często wymieniać. Są wielorazowe i po każdym praniu tak samo skutecznie czyszczą.

Automatyczny robot myjący okna ma silnik bezszczotkowy, który siłą ssącą usuwa kurz. To także znacząco wpływa na brak smug i brzydko rozmazanych zabrudzeń. W połączeniu z obrotowym czyszczeniem daje znakomite rezultaty w krótkim czasie.

Łatwa obsługa

Jeśli robot nie ma dostępu do źródła zasilania, system ochronny UPS oraz wbudowany akumulator zapewniają mu 20 minut bezpiecznej pracy bezprzewodowej. Dzięki temu sprzęt nie odczepi się od szyby. Ponadto system w robocie rozpoznaje ramy i inne przeszkody, skutecznie je omijając.

Robotem możesz sterować za pomocą smartfona. Wyobraź to sobie: Ty siedzisz na kanapie z telefonem w ręku, a niewielkie urządzenie myje wszystkie okna za Ciebie.

Do dyspozycji dostajesz również bardziej tradycyjny sposób obsługi, a więc pilot zdalnego sterowania. Porównanie robotów do mycia okien jasno wskazuje, że Hobot 388 to jedna z najlepszych opcji zakupowych.

Robot do mycia okien Mamibot W120-F

Robot do mycia okien Mamibot W120-F

Niezawodny robot myjący okna, a w zasadzie większość szklanych pionowych powierzchni. Mamibot W120-F sprawdzi się w Twoim domu, ale łatwo wykorzystasz go także w biurze. Ma duży zasięg, dlatego poradzi sobie nawet z szybami w niestandardowym rozmiarze. Chcesz poznać więcej zalet tego sprzętu? Koniecznie przeczytaj poniższą opinię.


Sprawdź ceny Mamibot W120-F

MediaExpert

Neonet
Electro


Wydajna praca na wysokościach i większych powierzchniach

Mocny silnik zapewnia dużą siłę ssącą, dzięki czemu robot pewnie trzyma się powierzchni. Ma długi, 5-metrowy kabel, dlatego dotrze do wszystkich zakamarków. W sprzęcie znajduje się też akumulator, który po odłączeniu od stałego zasilania utrzymuje pracę robota przez kilkadziesiąt minut.

Trudno się dziwić, że sporo opinii uznaje ten automat za dobry robot do mycia dużych okien. Obsługa ogranicza się tylko do przyczepienia go do szyby i wybrania odpowiedniej opcji w telefonie. Sprzęt obsłużysz bowiem przez aplikację (a jest też pilot).

Umyjesz za jego pomocą lustra, pionowe szklane powierzchnie, jak i płaskie podłogi. Pomyśl, ile domowych zadań może Ci ułatwić ten nowoczesny i automatyczny robot myjący.

Pożegnaj brud na szybie

Robot ma system nawigujący, dzięki czemu nie powraca dwa razy w to samo miejsce. Porusza się w trybach “N” lub “Z” i dosłownie te litery tworzy, przemierzając szklane powierzchnie. Dokładnie je wypełnia, więc nie tracisz czasu i sił na jakieś poprawki.

Wyczuwa ramy okienne i nie odbija się od nich, a zgrabnie zmienia kierunek. Bez obaw umieścisz go także na bezramowych oknach, nie spadnie z nich. Tak samo jak ze stołu bądź blatu. Wykorzystasz go w poziomie.

Zasługa licznych czujników, żyroskopu czy dalmierza laserowego. To bardzo dobrze wyposażony, profesjonalny robot do mycia okien. Oprócz typowo domowego użytku może się również sprawdzić, myjąc sklepowe witryny.

W efekcie okna biurowe, szyby w domu czy w mieszkaniu na najwyższym piętrze nie są dla niego żadnym wyzwaniem.

Do czyszczenia robot wykorzystuje materiałowe szmatki z mikrofibry. Po wypraniu nadają się do ponownego użytku, więc nie tracisz pieniędzy na ich ciągłą wymianę (zresztą otrzymujesz kilka w zestawie).

Robot do mycia okien Webber WM169

Robot do mycia okien Webber WM169

Godny polecenia robot myjący okna Webber WM169 rozwiąże problem straty czasu podczas ciągłego czyszczenia szyb. Sprzęt zrobi to za Ciebie skutecznie, szybko i cicho. Nawet nie zauważysz, kiedy okna będą czyste. Robot nadaje się do szyb bez ram i innych szklanych powierzchni, a nawet do czyszczenia blatu stołu. Czym jeszcze Cię zaskoczy? Sprawdź poniżej!


Sprawdź ceny Webber WM169

EURO
OleOle


Skuteczna samomyjąca myjka do okien

Uruchamiając dobrze ocenianego robota myjącego Webber, wybierasz jeden z czterech dostępnych trybów pracy. Sprzęt wyczyści więc każdą powierzchnię bez smug i zacieków.

Dla jeszcze większej precyzji steruj nim za pomocą aplikacji. Żadne zabrudzenie nie umknie czujnym szmatkom robota. Zauważ przy okazji, że sposób polerowania spoczywa na 2 obrotowych głowicach. To rozwiązanie ma swoich fanów, dobrze radzi sobie z uporczywymi zanieczyszczeniami.

To automatyczne urządzenie do mycia okien ma inteligentny system wykrywający ścieżkę ruchu. W efekcie sprzęt nie kręci się w kółko, czyszcząc uparcie to samo miejsce i nie omija żadnych zakamarków. A jak dojedzie do krawędzi, to po prostu się od niej odsunie.

Czyszczenie w bezpieczny sposób

System UPS chroni sprzęt przed uszkodzeniem. Kiedy robot odjedzie od źródła zasilania i braknie mu prądu, wbudowany akumulator utrzyma go przy życiu jeszcze przez 20 minut. Dodatkowym zabezpieczeniem jest linka.

Robot myjący skutecznie usuwa zabrudzenia ściereczkami z mikrofibry, które są wielokrotnego użytku. Wystarczy, że je wypierzesz. Delikatny materiał nie zarysuje Twoich okien, ale skutecznie rozprawi się z kurzem.

Dodatkowy komfort stanowi fakt, że to robot myjący okna na pilota i aplikację. Inteligentne sterowanie ogranicza do minimum Twój wkład sił w mycie okien. Montujesz sprzęt na szklanej powierzchni, uruchamiasz go zdalnie i czekasz na pożądane efekty.

Robot do mycia okien HUTT W55

Robot do mycia okien HUTT W55

Po co zawracać sobie głowę myciem szyb, skoro wystarczy, że uruchomisz automat do mycia okien HUTT W55, a wszystkie szyby będą lśnić. Sterujesz nim ręcznie, pilotem lub telefonem, dlatego nie wstajesz z kanapy, dopóki okno nie będzie idealnie czyste. Robot sprawdza się też do mycia innych powierzchni. Tobie nie zostaje już nic innego, jak tylko podziwiać jego pracę!


Sprawdź ceny HUTT W55

MediaExpert
Neonet

Electro


Czysty i lśniący dom za sprawą automatycznej myjki do okien

Robot czyszczący szyby wykorzystuje dużą siłę ssania, żeby usunąć nawet uciążliwy brud. Nie straszne mu tłuste plamy czy ptasie odchody. Każdą powierzchnię zostawia lśniącą i bez smug.

Bezszczotkowy silnik jest skuteczny, ale co jeszcze ważniejsze, cichy. Nikt nie chce, żeby głośna praca zakłócała mu spokój, prawda?

Robotem myjącym okna sterujesz na kilka sposobów. Przyciskasz guzik na obudowie lub wybierasz odpowiednią opcję na telefonie. Na wyposażeniu znalazł się również poręczny pilot zdalnego sterowania.

Ten zdalnie sterowany robot myjący okna nadaje się też do innych prac. Za jego pomocą wyczyścisz nawet powierzchnie stalowe, marmurowe czy płytki na ścianie. Co więcej, producent sugeruje czyszczenie drewna. Jak widzisz, to bardzo uniwersalny automat do mycia szyb i wielu innych obiektów.

Bezpieczne rozwiązania

Zastanawiając się, jaki robot do mycia okien kupić, wybierasz pewnie między modelami bezprzewodowymi i tymi ograniczonymi kablem. Model HUTT działa w obu trybach. Po odłączeniu od źródła zasilania wbudowany akumulator utrzymuje robota na powierzchni okna przez 20 minut.

Producent zadbał o bezpieczeństwo robota i wyposażył go w czujnik wykrywający krawędzie. Dodatkowo, jeśli doczepisz do sprzętu linę zabezpieczającą (znajdziesz ją od razu w zestawie), masz pewność, że nawet wyczerpany akumulator nie grozi upadkiem urządzenia z wysokości.

To swego rodzaju pająk do mycia okien, którego upadek jest praktycznie niemożliwy. Nie musisz być ekspertem od topowych robotów do mycia okien, aby prędko nauczyć się obsługi tej opłacalnej maszyny.

Na koniec opinii dodam, że HUTT było kiedyś serią robotów czyszczących okna Xiaomi. Teraz stanowi samodzielną markę.

Jak działa robot do mycia okien?

Roboty do mycia okien to kolejny etap wkraczania nowoczesnej technologii w nasze życie. W przypadku tych sprzętów jest to jednak ogromne ułatwienie.

Roboty myją okna bez pomocy człowieka, dlatego Ty jako użytkownik tylko odpoczywasz, kiedy coś innego czyści Twoje szyby.

Jak jednak dokładnie działają takie sprzęty?

Prosta konstrukcja, sprawne działanie

Zacznę od najważniejszego elementu robota myjącego okna, czyli silnika.

W tego typu sprzętach jest on próżniowy. Oznacza to nic innego, jak to, że robot wykorzystuje siłę ssania. Dzięki niej utrzymuje się na pionowej powierzchni. Jak widać, to żadna magia.

Wiadomo już, jak robot utrzymuje się na oknie. A jak się porusza i czym czyści zabrudzenia?

Za ruch sprzętu odpowiadają czujniki i system nawigacji. Dzięki nim robot porusza się powoli, centymetr po centymetrze. Dlaczego tak skrupulatnie? Żeby nie ominąć żadnej plamy i nie ma w tym nic dziwnego. Jaki pożytek byłby ze sprzętu, który sprząta tylko pobieżnie?

Jak czyści robot myjący?

Roboty myjące wykorzystują ściereczki z mikrofibry, które polerują szybę. Jest to czyszczenie na sucho. Niektóre modele mają też spryskiwacze, dzięki którym brud się po prostu rozpuszcza.

Cała praca robota myjącego okna byłaby bez sensu, gdyby nie wykorzystanie sztucznej inteligencji. To ona odpowiada za planowanie trasy, śledzenie przebytej ścieżki i unikanie przeszkód.

Robot myjący nie wraca do miejsca, które już wyczyścił (chyba że ma do tego osobny tryb/funkcję), porusza się po całym oknie i co najważniejsze, nie spada z niego. Sprzęty przeznaczone do okien bez ram wykrywają krawędzie, a te podstawowe są w stanie rozpoznać większą przeszkodę.

Czy można mieć pewność, że robot nie spadnie? Raczej tak. Mają one specjalne systemy, które chronią je przed upadkiem nawet po odcięciu źródła zasilania, czyli prądu z gniazdka. Dodatkowym zabezpieczeniem są linki.

Jaki robot do mycia okien wybrać?

Robot myjący szyby ma być sprzętem, który usprawni Twoje życie i będzie odpowiadał Twoim potrzebom. Sprzęt, który nie czyści skutecznie i nie sprawdza się na danej powierzchni, jest nietrafionym wydatkiem.

Jak uniknąć nieodpowiedniego zakupu?

Przygotowałem kilka porad opartych na tym, jak ja przygotowałem ranking robotów do mycia okien i na co zwracałem uwagę.

Chcesz poznać sekret udanego zakupu? Przeczytaj ten krótki poradnik.

Na pierwszy ogień poszły najbardziej istotne funkcje.

Co jest ważne w robocie myjącym okna?

  • Szybkość mycia – to istotna kwestia, którą brałem pod uwagę, ponieważ decyduje o funkcjonalności sprzętu. Jeśli masz w domu tradycyjne okna, to większość urządzeń sobie z nimi poradzi. Jednak już w przypadku budynków przemysłowych czy nowoczesnego budownictwa pojawi się problem. Wybierałem więc takie sprzęty, które poradzą sobie nawet z wysokimi oknami i myją je z dużą prędkością.
  • Zasilanie – zastanawiając się, jaki robot do mycia okien powinien znaleźć się na poszczególnych miejscach w rankingu, starałem się porównać ich sposób zasilania. Prawda jest jednak taka, że większość modeli trzeba podłączyć kablem do gniazdka. Zwracałem więc uwagę przede wszystkim na długość przewodu (im dłuższy, tym większą powierzchnię umyje sprzęt) oraz możliwość chwilowej pracy na akumulatorze.
  • Tryby pracy – zwykle opierają się na algorytmie, który ustala sposób poruszania się robota. Najczęściej pojawia się ruch zygzakowaty, w kształcie litery “N” lub “Z”. Niektóre automaty do mycia okien oferują przy okazji czyszczenie punktowe. To kilkukrotne przejazdy po mniejszym, bardziej zabrudzonym obszarze.
  • Sterowanie – tutaj zwracałem uwagę przede wszystkim na to, czy robota myjącego można obsługiwać przez telefon, czy trzeba każdorazowo podchodzić do niego i naciskać guzik. Większością wybranych przeze mnie modeli można sterować z pewnej odległości, co znacznie zwiększa komfort użytkowania. Pomaga w tym także pilot. Zwykle jest na wyposażeniu.
  • Czyszczone powierzchnie – roboty myjące służą głównie do czyszczenia okien, ale nie znaczy to, że nie mogą być jeszcze bardziej funkcjonalne. Sprawdzałem więc, czy dany model można wykorzystać także na innych powierzchniach i punktowałem modele, które nadawały się nie tylko do okien. Mowa więc np. o lustrach, kabinach prysznicowych, podłogach bez fug, płaskich ścianach, kafelkach czy nieco szorstkich powierzchniach szklanych.

Oprócz powyższych aspektów podczas tworzenia rankingu brałem też pod uwagę inne kwestie. Wpływają przede wszystkim na Twój komfort jako użytkownika.

Co było dla mnie istotne?

  • Zabezpieczeniaroboty myjące pracują na wysokościach, mniejszych lub większych, ale jednak nad ziemią. Dlatego upadek nierzadko kończy się ich zniszczeniem. Szukałem więc urządzeń, które nie są narażone na tragiczny koniec. Do takich zabezpieczeń należą przede wszystkim dołączane przez producentów linki. Istotny był dla mnie także system utrzymujący pracę sprzętu przez minimum kilkanaście minut po odłączeniu źródła zasilania.
  • Głośność pracy – wybierałem przede wszystkim modele z silnikiem bezszczotkowym, bo generują mniejszy hałas. Po co Ci sprzęt, który pracuje głośniej niż odkurzacz? Dobry robot do okien to zazwyczaj cichy robot do okien.
  • Mycie okien bez ram – nie każda szyba kończy się ramą, szczególnie w nowoczesnych budynkach. Dlatego zwracałem uwagę na modele, które mogą pracować również na takich powierzchniach. Punktowałem czujniki krawędzi, aby zaprezentować Ci tylko godne uwagi sprzęty.

Powyższe kryteria pomogły mi stworzyć unikalny ranking robotów myjących okna, który ułatwi Ci podjęcie decyzji. Te wskazówki pozwolą Ci wybrać najlepszy model dopasowany do Twoich potrzeb.

W końcu robot myjący ma być udogodnieniem, a nie utrapieniem, po którym trzeba ścierać smugi i zdrapywać kurz z szyby.

Robot do mycia okien – Ceny

Sprzęt automatyczny, który zdejmuje z barków jakiś męczący obowiązek domowy, zazwyczaj swoje kosztuje.

Tu też tak po części jest.

Najlepsze roboty czyszczące szyby kosztują nawet powyżej 1500 zł. Mowa o najwydajniejszych urządzeniach do mycia dużych okien na wysokości. Szybko się poruszają, dokładnie polerują szkło, mają wiele zabezpieczeń i ciche silniki próżniowe. Niektóre są nawet w pełni bezprzewodowe.

Jeżeli jednak Twoje okna nie są olbrzymie lub nie ma ich sporo, może wystarczyć Ci automatyczne urządzenie do mycia szyb do 1000 zł. W tym segmencie cenowym także znalazłem dla Ciebie kilka ciekawych propozycji.

Jakiej firmy robot czyszczący okna?

Producent ma tu znaczenie, bo nie jest to wielka kategoria sprzętowa z dziesiątkami różnych marek.

W mojej opinii najlepsze roboty do mycia okien produkuje aktualnie Hobot. Są wydajne, rozsądnie się poruszają i nie spadają z szyb. Radzą sobie z kurzem, nie rozmazują brudu. Z drugiej strony nie należą do najtańszych, lecz za jakość się płaci.

Groźny konkurentem dla firmy Hobot jest Mamibot. Producent znany z autonomicznych urządzeń do domu. Oferuje różnorodne modele, zarówno bezprzewodowe automaty do okien, jak i mniejsze roboty do szyb z obrotowymi, ruchomymi głowicami.

Podobne urządzenia, choć nie w tak imponującej liczbie różnych modeli, produkuje Ecovacs. Celuje w wymagające osoby, które pragną szybko i bez wysiłku umyć większe okna.

Nieco tańsze, ale dobre jakościowo automaty do mycia szyb produkują marki HUTT (dawniej podlegające pod Xiaomi) oraz Webber. Odpowiednie do nieco mniejszych powierzchni.

Podsumowanie

Dobry robot myjący okna to komfort i jeden obowiązek domowy mniej.

Teraz już doskonale wiesz, które urządzenia są na tym rynku najlepsze. Nie musisz o to pytać na forum bądź czytać innych artykułów. Moje zestawienie jest niezależne i aktualizowane.

Jeżeli masz do mnie dodatkowe pytania lub chcesz podzielić się własną opinią o robotach myjących okna, skorzystaj z sekcji komentarzy.

Roboty okazały się za drogie i szukasz jednak tradycyjnego rozwiązania? Zobacz w takim razie ranking myjek do okien. Przedstawia lekkie, ale wydajne modele, które nie zostawiają smug i zacieków. Nawet niektóre dobre myjki parowe mają końcówki do szyb, a do tego są wielofunkcyjne.

Lubisz ułatwiać sobie życie nowoczesnym sprzętem? Ja też! Dlatego na moim portalu znajdziesz także najlepsze roboty sprzątające, które często testuję. Bardzo lubię ten sprzęt, ma zresztą kilka wspólnych cech z automatycznymi urządzeniami do okien. Zajrzyj do podlinkowanego zestawienia, aby sprawdzić tę kategorię.

A jeżeli mieszkasz w domu, ciesząc się własnym ogrodem, zadbaj o trawnik bez wysiłku. Jakim cudem? Wystarczy Ci dobry robot koszący. Kolejne autonomiczne urządzenie, które ułatwia życie.

Oceń publikację
[Głosy: 12 Średnia: 4.2]

Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments