Robot do mycia okien Opinie, Ranking 2021

Automatyczny robot myjący okna wybawi Cię od męczącego obowiązku domowego. Bez kiwnięcia palcem wszystkie szyby staną się lśniące i pozbawione najmniejszych plam. Musisz jedynie dobrze wybrać taki sprzęt. Pomoże Ci w tym mój niezależny ranking z opiniami!

Najlepszy robot do mycia okien - ranking, opinie, test, jaki wybrać?

1. Hobot 298

Robot do mycia okien Hobot 298

Wyobraź sobie świat, w którym okna myją się same. Niemożliwe? To sprawdź robota myjącego Hobot 298! To nowoczesne urządzenie, które samo umyje Twoje okna, kiedy Ty będziesz odpoczywać. Skutecznie radzi sobie z kurzem i poleruje szyby bez smug. Robot działa szybko, ma duży zasięg i w kilkanaście minut doprowadzi Twoje okna do porządku.


Kliknij i kup Hobot 298

MediaExpert
EURO
OleOle
Electro


Skuteczność na najwyższym poziomie

Uznałem, że Hobot 298 to najlepszy robot do mycia okien, ponieważ wykorzystuje ultradźwięki do skutecznego czyszczenia. Woda ze zbiornika jest rozpylana w postaci mgły o gęstości 15 mikrometrów. Żaden kurz nie jest w stanie się temu przeciwstawić. Zabrudzenia rozpuszczają się, a robot zbiera je z szyb.

Robot ze spryskiwaczem wykorzystuje nowoczesne rozwiązania. Automatycznie wykrywa krawędzie okna, dlatego skutecznie planuje sobie trasę i nie pomija żadnego skrawka szyby. Ma też poduszkę pneumatyczną, która sama się reguluje, dostosowując siłę napędową do czyszczonej powierzchni. Masz więc pewność, że nawet uciążliwy brud zniknie bez śladu.

Żadne okno nie jest wyzwaniem

Dwie gąsienice zapewniają dużą prędkość robota. W 2,4 minuty czyści on 1 m2 szyby. Dzięki dołączonej ściereczce z mikrofibry o wymiarach 24 cm x 24 cm robot wyczyści nawet duże okna w zakładach przemysłowych czy biurach. Hobot 298 sprawdzi się wszędzie.

Kabel o długości 4 metrów znacznie zwiększa zasięg robota. Nawet jeśli gniazdko jest daleko od okna, Hobot sobie z tym poradzi. Po pełnym naładowaniu robot pracuje przez 20 minut. Dla większego bezpieczeństwa producent dorzuca linkę zabezpieczającą. Jeśli obawiasz się, że robot spadnie z wysokości, wystarczy, że ją do niego przyczepisz.

Dozownik w zbiorniku na wodę i detergent dba o wydajność robota. Podczas pracy zużywa on bowiem jedynie 1 cm3 wody na 1 m2 powierzchni. Zapomnij o ciągłym napełnianiu zbiornika. Zamiast tego zrelaksuj się przed oknem i patrz, jak odsłania się przed Tobą świat.

2. Ecovacs Winbot 880

Robot do mycia okien Ecovacs Winbot 880

Mycie okien z robotem Ecovacs Winbot 880 to świetna zabawa. Głównie dlatego, że to on wykonuje całą robotę. Ty przestawiasz go tylko z okna na okno. Robotem sterujesz za pomocą pilota lub głosem. To nie koniec nowoczesnych rozwiązań. Sprzęt wykryje krawędź, nie spadnie z wysokości i przy tym wyszoruje szybę. Czego chcieć więcej?


Kliknij i kup Ecovacs Winbot 880

Neonet


Skuteczne czyszczenie

Robot myjący okna nadaje się do czyszczenia szyb wykonanych z różnych typów szkła. Sprzęt dokładnie pamięta swoją trasę, dzięki czemu nie wraca już w to samo miejsce. Zwiększa to jego wydajność i przyspiesza pracę.

Do usuwania brudu z szyb robot wykorzystuje czterostopniowy proces mycia. Jeśli Twoje okna są wyjątkowo brudne, skorzystaj z opcji dokładnego czyszczenia. Robot myjący tylko wtedy wraca w miejsca, które już umył, aby przetrzeć je jeszcze raz. Wtedy na pewno nie znajdziesz ani jednej drobinki kurzu.

Uważam więc, że mój ranking robotów do mycia okien nie mógł się obejść bez tego efektywnego modelu.

Dodatkowe zabezpieczenia

Żadne okno, nawet na bardzo dużej wysokości, nie stanowi wyzwania dla robota do mycia szyb Winbot. System ssący jest na tyle silny, że spokojnie utrzyma urządzenie przez cały czas pracy. Jeśli jednak obawiasz się, że robot oderwie się i zniszczy, wystarczy, że użyjesz dołączonej linki zabezpieczającej.

Robot czyści 1m2 szyby w 3,6 minuty. Dobrze radzi sobie na tradycyjnych oknach oraz na tych nowocześniejszych, bez ramy. Rozpoznaje krawędzie i skutecznie ich unika. Dołączony przewód zasilający ma 4,2 m długości.

3. Hobot 388

Robot do mycia okien Hobot 388

Robot myjący szyby Hobot 388 stanie się Twoim ulubionym sprzętem w domu. Skutecznie usuwa zabrudzenia z okien bez nieestetycznych smug. Pracuje cicho, wydajnie i przy tym wygląda nowocześnie. Kiedy Ty odpoczywasz, robot myjący dba o nieskazitelną czystość Twoich okien.


Kliknij i kup Hobot 388

MediaExpert
Electro


Okna czystsze niż kiedykolwiek

Robot ma specjalny, ultradźwiękowy rozpylacz. Jego zadaniem jest nebulizacja płynu. A tak jaśniej? Robot rozpyla wodę z preparatem w postaci mgiełki, której gęstość wynosi 15 mikrometrów. Skutecznie usuwa więc kurz z szyb.

Do robota producent dołączył dwie ściereczki z mikrofibry. Nie zostawiają żadnych smug na powierzchni szyby. Można je też prać, więc nie martw się, że będziesz je często wymieniać. Są wielorazowe i po każdym praniu tak samo skutecznie czyszczą.

Ten automatyczny robot myjący ma silnik bezszczotkowy, który siłą ssącą usuwa kurz. To także znacząco wpływa na brak smug i brzydko rozmazanych zabrudzeń.

Łatwa obsługa

Jeśli robot nie ma dostępu do źródła zasilania, system ochronny oraz wbudowany akumulator zapewniają mu 20 minut bezpiecznej pracy. Dzięki temu sprzęt nie odczepi się od szyby. Ponadto system w robocie rozpoznaje ramy i inne przeszkody, skutecznie je omijając.

Robotem możesz sterować za pomocą smartfona. Wyobraź to sobie: Ty siedzisz na kanapie z telefonem w ręce, a niewielkie urządzenie myje wszystkie okna za Ciebie. Robot wyczyści powierzchnię 5 m2 na jednym naładowaniu.

4. Hobot 268

Robot do mycia okien Hobot 268

Każda szklana powierzchnia w Twoim domu umyje się w zasadzie sama, a na pewno nie z Twoją pomocą. Wystarczy, że użyjesz robota Hobot 268. Porusza się po oknach, kabinach prysznicowych, lustrach, a nawet po płytkach na ścianie. Skutecznie czyści zabrudzenia, nawet bez Twojej kontroli. Jakie jeszcze zalety ma Hobot 268? O tym w poniższej opinii.


Kliknij i kup Hobot 268

MediaExpert
Electro


Skuteczność na każdej powierzchni

Robot do mycia szyb skutecznie usuwa brud ze wszystkich zakamarków, bo wszędzie bez problemu trafi. Ma system nawigacji, który planuje jego trasę. Dodatkowo producent wyposażył robota w czujnik laserowy, który wyczuwa krawędzie. Nie obawiaj się więc, że Hobot spadnie z szyby.

Robot czyści za pomocą szmatki z mikrofibry, którą wymienisz szybko i bez większych problemów. Jej delikatna struktura nie pozostawia smug na szybach.

Wydajna praca

Silnik próżniowy w robocie zasysa brud i utrzymuje robota na powierzchni. Dwie gąsienice ułatwiają ruch sprzętu. Porusza się on z prędkością 12 cm na sekundę, a powierzchnia czyszczenia ma rozmiar 40 cm x 40 cm. Hobot szybko umyje powierzchnię nawet 30 m2, dlatego uwzględnia go ten ranking robotów do mycia okien.

O ochronę sprzętu dbają różne zabezpieczenia, wśród których najważniejszy jest system UPS. Utrzymuje on robota na powierzchni nawet z daleka od źródła zasilania.

5. Xiaomi Hutt DDC55

Robot do mycia okien Xiaomi Hutt DDC55

Po co zawracać sobie głowę myciem okien, skoro wystarczy, że uruchomisz robota Xiaomi Hutt DDC55, a wszystkie szyby będą lśnić. Sterujesz nim ręcznie lub telefonem, dlatego nie wstajesz z kanapy, dopóki okno nie będzie idealnie czyste. Robot sprawdza się też do mycia innych powierzchni, więc Tobie nie zostaje już nic innego, jak tylko podziwiać jego pracę.


Kliknij i kup Xiaomi Hutt DDC55

MediaExpert
Neonet
Electro


Czysty i lśniący dom

Robot wykorzystuje dużą siłę ssania, żeby usunąć nawet uciążliwy brud. Bezszczotkowy silnik jest skuteczny, ale co jeszcze ważniejsze, cichy. Nikt nie chce, żeby głośna myjka do okien zakłócała mu spokój, prawda?

Robotem sterujesz na dwa sposoby. Przyciskasz guzik na obudowie lub wybierasz odpowiednią opcję na telefonie. Robot myjący okna Xiaomi nadaje się też do innych prac. Z jego pomocą wyczyścisz nawet powierzchnie stalowe, marmurowe czy płytki na ścianie.

Bezpieczne rozwiązania

Zastanawiając się, jaki robot do mycia okien kupić, wybierasz pewnie między modelami bezprzewodowymi i ograniczonymi kablem. Model Xiaomi działa w obu trybach. Po odłączeniu od źródła zasilania wbudowany akumulator utrzymuje robota na powierzchni okna przez 20 minut.

Producent zadbał o bezpieczeństwo robota i wyposażył go w czujnik wykrywający krawędzie. Dodatkowo, jeśli doczepisz do sprzętu linę zabezpieczającą, masz pewność, że nawet wyczerpany akumulator nie grozi upadkiem urządzenia z wysokości.

6. Mamibot Glassy (iGlassBot W110-T)

Robot do mycia okien Mamibot Glassy (iGlassBot W110-T)

Robot myjący okna, a w zasadzie większość szklanych pionowych powierzchni, Mamibot Glassy iGlassBot W110-T sprawdzi się w Twoim domu, ale łatwo wykorzystasz go także w biurze. Ma duży zasięg, dlatego poradzi sobie nawet z szybami w niestandardowym rozmiarze. Chcesz poznać więcej zalet tego sprzętu? Koniecznie przeczytaj poniższą opinię.


Kliknij i kup Mamibot Glassy (iGlassBot W110-T)

Ceneo


Wydajna praca na wysokościach

Mocny silnik zapewnia dużą siłę ssącą, dzięki czemu robot pewnie trzyma się powierzchni. Ma długi, aż 5-metrowy kabel, dlatego dotrze do wszystkich zakamarków. W sprzęcie znajduje się też akumulator, który po odłączeniu od zasilania utrzymuje pracę robota przez ok. 30 minut.

Twoja obsługa robota ogranicza się tylko do przyczepienia go do szyby i wybrania odpowiedniej opcji w telefonie. Sprzęt obsłużysz bowiem przez aplikację. Umyjesz z jego pomocą lustra i pionowe szklane powierzchnie.

Pożegnaj brud na szybie

Robot ma system nawigujący, dzięki czemu nie powraca dwa razy w to samo miejsce. Wyczuwa ramy okienne i nie odbija się od nich, a zgrabnie zmienia kierunek.

Bez obaw wykorzystuj go, gdzie tylko chcesz – okna biurowe, szyby w domu czy w mieszkaniu na najwyższym piętrze nie są dla niego wyzwaniem.

Do czyszczenia robot wykorzystuje materiałowe szmatki z mikrofibry. Po wypraniu nadają się do ponownego użytku, więc nie tracisz pieniędzy na ich ciągłą wymianę.

7. Webber WM169

Robot do mycia okien Webber WM169

Robot myjący okna Webber WM169 rozwiąże problem straty czasu podczas ciągłego czyszczenia szyb. Sprzęt zrobi to za Ciebie skuteczne, szybko i cicho. Nawet nie zauważysz, kiedy okna będą czyste. Robot nadaje się do szyb bez ram i innych szklanych powierzchni, a nawet do czyszczenia blatu stołu. Czym jeszcze Cię zaskoczy? Sprawdź poniżej!


Kliknij i kup Webber WM169

EURO
OleOle


Pogromca kurzu

Uruchamiając robota myjącego Webber, wybierasz jeden z czterech dostępnych trybów pracy. Sprzęt wyczyści więc każdą powierzchnię bez smug. Dla jeszcze większej precyzji steruj nim za pomocą aplikacji. Żadne zabrudzenie nie umknie czujnym szmatkom robota.

To automatyczne urządzenie do mycia okien ma inteligentny system wykrywający ścieżkę ruchu. W efekcie sprzęt nie kręci się w kółko, czyszcząc uparcie to samo miejsce i nie omija żadnych zakamarków. A jak dojedzie do krawędzi, to po prostu się od niej odsunie.

Czyszczenie w bezpieczny sposób

System UPS chroni sprzęt przed uszkodzeniem. Kiedy robot odjedzie od źródła zasilania i braknie mu prądu, wbudowany akumulator utrzyma go przy życiu jeszcze przez 20 minut. Dodatkowym zabezpieczeniem jest linka.

Robot myjący skutecznie usuwa zabrudzenia ściereczkami z mikrofibry, które są wielokrotnego użytku. Wystarczy, że je wypierzesz. Delikatny materiał nie zarysuje Twoich okien, ale skutecznie rozprawi się z kurzem.

Jak działa robot do mycia okien?

Roboty do mycia okien to kolejny etap wkraczania nowoczesnej technologii w nasze życie. W przypadku tych sprzętów jest to jednak ogromne ułatwienie.

Roboty myją okna bez pomocy człowieka, dlatego Ty jako użytkownik tylko odpoczywasz, kiedy coś innego czyści Twoje szyby.

Jak jednak dokładnie działają takie sprzęty?

Prosta konstrukcja, sprawne działanie

Zacznę od najważniejszego elementu robota myjącego okna, czyli silnika.

W tego typu sprzętach jest on próżniowy. Oznacza to nic innego, jak to, że robot wykorzystuje siłę ssania. Dzięki niej utrzymuje się na pionowej powierzchni. Jak widać, to żadna magia.

Wiadomo już, jak robot utrzymuje się na oknie. A jak się porusza i czym czyści zabrudzenia?

Za ruch sprzętu odpowiadają czujniki i najczęściej obrotowe głowice. Dzięki nim robot porusza się powoli, centymetr po centymetrze. Dlaczego tak skrupulatnie? Żeby nie ominąć żadnej plamy i nie ma w tym nic dziwnego. Jaki pożytek byłby ze sprzętu, który sprząta tylko pobieżnie?

Jak czyści robot myjący?

Roboty myjące wykorzystują ściereczki z mikrofibry, które obracają się i polerują szybę. Jest to czyszczenie na sucho. Niektóre modele mają też spryskiwacze, dzięki którym brud się po prostu rozpuszcza.

Cała praca robota myjącego okna byłaby bez sensu, gdyby nie wykorzystanie sztucznej inteligencji. To ona odpowiada za planowanie trasy, śledzenie przebytej ścieżki i unikanie przeszkód.

Robot myjący nie wraca do miejsca, które już wyczyścił, porusza się po całym oknie i co najważniejsze, nie spada z niego. Sprzęty przeznaczone do okien bez ram wykrywają krawędzie, a te podstawowe są w stanie rozpoznać większą przeszkodę.

Czy można mieć pewność, że robot nie spadnie? Raczej tak. Mają one specjalne systemy, które chronią je przed upadkiem nawet po odcięciu źródła zasilania, czyli prądu z gniazdka. Dodatkowym zabezpieczeniem są linki.

Jaki robot do mycia okien wybrać?

Robot myjący ma być sprzętem, który usprawni Twoje życie i będzie odpowiadał Twoim potrzebom. Sprzęt, który nie czyści skutecznie i nie sprawdza się na danej powierzchni, jest nietrafionym wydatkiem.

Jak uniknąć nieodpowiedniego zakupu?

Przygotowałem kilka porad opartych na tym, jak ja przygotowałem ranking robotów do mycia okien i na co zwracałem uwagę. Chcesz poznać sekret udanego zakupu? Przeczytaj ten krótki poradnik.

Na pierwszy ogień poszły najbardziej istotne funkcje.

Co jest ważne w robocie myjącym okna?

  • Szybkość mycia – to istotna kwestia, którą brałem pod uwagę, ponieważ decyduje o funkcjonalności sprzętu. Jeśli masz w domu tradycyjne okna, to większość urządzeń sobie z nimi poradzi. Jednak już w przypadku budynków przemysłowych czy nowoczesnego budownictwa pojawi się problem. Wybierałem więc takie sprzęty, które poradzą sobie nawet z wysokimi oknami i myją z prędkością nie większą niż 4 minuty na metr kwadratowy.
  • Zasilanie – zastanawiając się, jaki robot do mycia okien powinien znaleźć się na poszczególnych miejscach w rankingach, starałem się porównać ich sposób zasilania. Prawda jest jednak taka, że większość modeli trzeba podłączyć kablem do gniazdka. Zwracałem więc uwagę przede wszystkim na długość przewodu (im dłuższy, tym większą powierzchnię umyje sprzęt) oraz możliwość chwilowej pracy na akumulatorze.
  • Tryb pracy – tutaj zwracałem uwagę przede wszystkim na to, czy robota myjącego można obsługiwać przez telefon, czy trzeba każdorazowo podchodzić do niego i naciskać guzik. Większością wybranych przeze mnie modeli można sterować z pewnej odległości, bo to znacznie zwiększa komfort użytkowania.
  • Czyszczone powierzchnie – roboty myjące służą głównie do czyszczenia okien, ale nie znaczy to, że nie mogą być jeszcze bardziej funkcjonalne. Sprawdzałem więc, czy dany model można wykorzystać także na innych powierzchniach i punktowałem modele, które nadawały się nie tylko do okien.

Oprócz powyższych aspektów podczas tworzenia rankingów brałem też pod uwagę inne kwestie. Wpływają przede wszystkim na Twój komfort jako użytkownika.

Co było dla mnie istotne?

  • Zabezpieczenia – roboty myjące pracują na wysokościach, mniejszych lub większych, ale jednak nad ziemią. Dlatego upadek nierzadko kończy się ich zniszczeniem. Szukałem więc urządzeń, które nie są narażone na tragiczny koniec. Do takich zabezpieczeń należą przede wszystkim dołączane przez producentów linki. Istotny był dla mnie także system utrzymujący pracę sprzętu przez minimum kilkanaście minut po odłączeniu źródła zasilania.
  • Głośność pracy – wybierałem przede wszystkim modele z silnikiem bezszczotkowym, bo generują mniejszy hałas. Po co Ci sprzęt, który pracuje głośniej niż odkurzacz?
  • Mycie okien bez ram – nie każda szyba kończy się ramą, szczególnie nie w nowoczesnych budynkach. Dlatego zwracałem uwagę na modele, które mogą pracować również na takich powierzchniach. Punktowałem czujniki krawędzi, aby zaprezentować Ci tylko godne uwagi sprzęty.

Powyższe kryteria pomogły mi stworzyć unikalny ranking robotów myjących okna, który ułatwi Ci podjęcie decyzji. Te wskazówki pozwolą Ci wybrać najlepszy model dopasowany do Twoich potrzeb. W końcu robot myjący ma być udogodnieniem, a nie utrapieniem, po którym trzeba ścierać smugi i zdrapywać kurz z szyby.

Podsumowanie

Dobry robot myjący okna to komfort i jeden obowiązek domowy mniej.

Teraz już doskonale wiesz, które urządzenia są na tym rynku najlepsze. Nie musisz o to pytać na forum czy czytać innych artykułów. Moje zestawienie jest niezależne i aktualizowane.

Jeżeli masz do mnie dodatkowe pytania lub chcesz podzielić się własną opinią o robotach myjących okna, skorzystaj z sekcji komentarzy.

Lubisz ułatwiać sobie życie nowoczesnym sprzętem? Ja też! Dlatego na moim portalu znajdziesz także najlepsze roboty sprzątające, które często testuję. Bardzo lubię ten sprzęt, ma zresztą kilka wspólnych cech z automatycznymi urządzeniami do okien. Zajrzyj do podlinkowanego zestawienia, aby sprawdzić tę kategorię.


Podoba Ci się na PROrankingach? Jeżeli tak, to:

Oceń publikację
[Głosy: 2 Średnia: 5]

Dodaj komentarz

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments