Robot do mycia okien Opinie, Ranking 2022

Automatyczny robot myjący okna wybawi Cię od męczącego obowiązku domowego. Bez kiwnięcia palcem wszystkie szyby staną się lśniące i pozbawione najmniejszych plam. Musisz jedynie dobrze wybrać taki sprzęt. Pomoże Ci w tym mój niezależny ranking z opiniami!

Najlepszy robot do mycia okien - ranking, opinie, test, jaki wybrać?

Poniżej wybrałem dla Ciebie najlepsze roboty myjące okna… i nie tylko okna. Wiele z nich z powodzeniem czyści kabiny prysznicowe, lustra, płytki, marmur, a nawet stalowe i poziome powierzchnie.

Dlaczego jeszcze są to topowe urządzenia? Szybko, precyzyjnie i cicho pracują. Nie zostawiają smug oraz nie rysują szyb. Do tego stabilnie się na nich utrzymują.

W efekcie już nigdy nie namęczysz się z czyszczeniem okien, bo robot zrobi to za Ciebie!

Ranking robotów do mycia okien 2022 – TOP 7

Miejsce 1

Hobot 298

Najlepszy robot do mycia okien, szczególnie tych większych. Wykrywa krawędzie, więc nadaje się do bezramkowych szyb. Czyści i poleruje 1m2 w 2,4 minuty. Do tego to robot czyszczący okna, który nie zostawia smug i odsysa kurz. Ma duży zasięg działania i linkę zabezpieczającą, nie straszna mu praca na wysokości.

Co więcej, to inteligentne urządzenie do mycia szyb współpracuje z aplikacją. Dzięki temu wiesz, kiedy sprzęt zakończył pracę. Możesz także kontrolować sposób poruszania się robota, chociaż na automatycznych trybach dokładnie pokrywa całą powierzchnię mytych okien. Zostawi je lśniące, a Ty nie stracisz na to czasu i sił.

Miejsce 2

Ecovacs Winbot 880

Polecane urządzenie do mycia okien z inteligentną nawigacją. Dzięki niej rozsądnie planuje każdą trasę i nie wraca w to samo miejsce… chyba że tego chcesz. Na tym polega właśnie tryb dokładnego czyszczenia. Robot ponownie przeciera okno, aby przywrócić mu pełną czystość.

Sprzęt nadaje się praktycznie do każdego rodzaju szkła. Subtelnie je poleruje i nie spada (nawet w przypadku braku prądu, bo ma zapasową baterię). Nie straszne mu okna bez ramy, dzięki czujnikom wykrywa krawędzie. Jest także jednym z najwydajniejszych, stąd miejsce w rankingu robotów do mycia okien.

Miejsce 3

Hobot 388

Mały, lekki, ale skuteczny robot czyszczący szyby. W trybie bezprzewodowym pracuje nawet do 20 minut, co stanowi też ochronę w przypadku nagłego braku prądu. Jego ściereczki z mikrofibry zapewniają szkłu czystość, połysk i brak smug. Ten automat do mycia szyb nie omija żadnych obszarów, jest precyzyjny.

Na plus ultradźwiękowy rozpylacz. Oprócz dystrybucji wody generuje mgiełkę, aby poradzić sobie nie tylko z plamami, ale też kurzem, który osiadł na oknie. Jak przystało na nowoczesny sprzęt, masz możliwość sterowania nim z poziomu swojego smartfona.

Miejsce 4

Hobot 268

Automatyczny robot czyszczący szyby z nowoczesną nawigacją i szeregiem czujników (laser, żyroskop). Jest wydajny, porusza się w 2 kierunkach i świetnie oczyszcza większe powierzchnie szklane. Nie chodzi bowiem wyłącznie o okna. Poradzi sobie z kabiną prysznicową, lustrem czy płytkami w łazience.

Mocny silnik próżniowy nie pozwala, aby urządzenie spadło z mytej powierzchni. Przeszkody nie stanowią również krawędzie, sprzęt je wykrywa. Test robotów do mycia okien jasno wykazał, że Hobot 268 jest jednym z najlepszych.

Miejsce 5

Xiaomi Hutt DDC55

Jaki robot do mycia okien? Ciekawą propozycję stanowi sprzęt Xiaomi. Pracuje zarówno przewodowo, jak i bezprzewodowo. W tym drugim trybie do 20 minut, w ciągu których perfekcyjnie wyczyści Twoje okna. Dobrze zaprojektowane głowice myjące polerują szkło i nie powodują powstawania smug bądź mikrorysek.

Ten dobry robot do mycia okien jest uniwersalny. Nadaje się do bezramkowych szyb. Wiele osób wykorzystuje go także do mycia płytek na ścianie. Producent obiecuje nawet bezproblemowe mycie szklanych bądź stalowych powierzchni! Wiele pozytywnych opinii potwierdza szerokie zastosowanie.

Miejsce 6

Mamibot Glassy (iGlassBot W110-T)

Nowoczesne urządzenie do mycia szyb na wysokości. Pewnie się ich trzyma, ma duży zasięg i potrafi myć okna w trybie bezprzewodowym. System nawigacji sprawia, że ten robot myjący szkło lub płytki doskonale wie, gdzie już był, a co jeszcze musi umyć.

Jego głowice polerujące niwelują ryzyko zacieków czy smug. To dobry sprzęt na bardziej zabrudzone powierzchnie. Co więcej, to jeden z najlepszych-najtańszych robotów do mycia okien. Mimo atrakcyjnej ceny nie zawodzi pod względem skuteczności usuwania zabrudzeń czy sposobu poruszania się po szybach.

Miejsce 7

Webber WM169

Dobry robot czyszczący okna w dobrej cenie. Pracuje nie tylko w pionie, ale i w poziomie, np. myjąc duży stół czy blat. Tym bardziej nadaje się do takich zadań za sprawą czujnika krawędzi. Rozsądnie planuje i przemierza każdą trasę, a obsłużysz go z poziomu aplikacji mobilnej.

Zastosowane ściereczki z mikrofibry są delikatne dla szkła, nie rysują go, ale jednocześnie szybko usuwają nieczystości. Pamiętając o przystępnej cenie, uznałem, że jak najbardziej warto wyróżnić ten model w rankingu robotów do mycia okien. Pomyślnie przechodzi testy wielu zadowolonych użytkowników.

Najlepszy roboty do mycia okien – Opinie

Robot do mycia okien Hobot 298

Robot do mycia okien Hobot 298

Wyobraź sobie świat, w którym okna myją się same. Niemożliwe? To sprawdź robota myjącego Hobot 298! To nowoczesne urządzenie, które samo umyje Twoje okna, kiedy Ty będziesz odpoczywać. Skutecznie radzi sobie z kurzem i poleruje szyby bez smug. Robot działa szybko, ma duży zasięg i w kilkanaście minut doprowadzi Twoje okna do porządku.


Kliknij i kup Hobot 298

MediaExpert
EURO
OleOle


Skuteczność na najwyższym poziomie

Uznałem, że Hobot 298 to najlepszy robot do mycia okien, ponieważ wykorzystuje ultradźwięki do skutecznego czyszczenia. Woda ze zbiornika jest rozpylana w postaci mgły o gęstości 15 mikrometrów. Żaden kurz nie jest w stanie się temu przeciwstawić. Zabrudzenia rozpuszczają się, a robot zbiera je z szyb.

Robot ze spryskiwaczem wykorzystuje nowoczesne rozwiązania. Automatycznie wykrywa krawędzie okna, dlatego skutecznie planuje sobie trasę i nie pomija żadnego skrawka szyby. Ma też poduszkę pneumatyczną, która sama się reguluje, dostosowując siłę napędową do czyszczonej powierzchni. Masz więc pewność, że nawet uciążliwy brud zniknie bez śladu.

Żadne okno nie jest wyzwaniem

Dwie gąsienice zapewniają dużą prędkość robota. W 2,4 minuty czyści on 1 m2 szyby. Dzięki dołączonej ściereczce z mikrofibry o wymiarach 24 cm x 24 cm robot wyczyści nawet duże okna w zakładach przemysłowych czy biurach. Hobot 298 sprawdzi się wszędzie.

Kabel o długości 4 metrów znacznie zwiększa zasięg robota. Nawet jeśli gniazdko jest daleko od okna, Hobot sobie z tym poradzi. Po pełnym naładowaniu robot pracuje przez 20 minut. Dla większego bezpieczeństwa producent dorzuca linkę zabezpieczającą. Jeśli obawiasz się, że robot spadnie z wysokości, wystarczy, że ją do niego przyczepisz.

Dozownik w zbiorniku na wodę i detergent dbają o wydajność robota. Podczas pracy zużywa on bowiem jedynie 1 cm3 wody na 1 m2 powierzchni. Zapomnij o ciągłym napełnianiu zbiornika. Zamiast tego zrelaksuj się przed oknem i patrz, jak odsłania się przed Tobą świat.

Robot do mycia okien Ecovacs Winbot 880

Robot do mycia okien Ecovacs Winbot 880

Mycie okien z robotem Ecovacs Winbot 880 to świetna zabawa. Głównie dlatego, że to on wykonuje całą robotę. Ty przestawiasz go tylko z okna na okno. Robotem sterujesz za pomocą pilota lub głosem. To nie koniec nowoczesnych rozwiązań. Sprzęt wykryje krawędź, nie spadnie z wysokości i przy tym wyszoruje szybę. Czego chcieć więcej?


Kliknij i kup Ecovacs Winbot 880

MediaExpert
Neonet
MediaMarkt
Komputronik


Skuteczne czyszczenie

Robot myjący okna nadaje się do czyszczenia szyb wykonanych z różnych typów szkła. Sprzęt dokładnie pamięta swoją trasę, dzięki czemu nie wraca już w to samo miejsce. Zwiększa to jego wydajność i przyspiesza pracę.

Do usuwania brudu z szyb robot wykorzystuje czterostopniowy proces mycia. Jeśli Twoje okna są wyjątkowo brudne, skorzystaj z opcji dokładnego czyszczenia. Robot myjący tylko wtedy wraca w miejsca, które już umył, aby przetrzeć je jeszcze raz. Wtedy na pewno nie znajdziesz ani jednej drobinki kurzu.

Uważam więc, że mój ranking robotów do mycia okien nie mógł się obejść bez tego efektywnego modelu.

Dodatkowe zabezpieczenia

Żadne okno, nawet na bardzo dużej wysokości, nie stanowi wyzwania dla robota do mycia szyb Winbot. System ssący jest na tyle silny, że spokojnie utrzyma urządzenie przez cały czas pracy. Jeśli jednak obawiasz się, że robot oderwie się i zniszczy, wystarczy, że użyjesz dołączonej linki zabezpieczającej.

Robot czyści 1m2 szyby w 3,6 minuty. Dobrze radzi sobie na tradycyjnych oknach oraz na tych nowocześniejszych, bez ramy. Rozpoznaje krawędzie i skutecznie ich unika. Dołączony przewód zasilający ma 4,2 m długości.

Robot do mycia okien Hobot 388

Robot do mycia okien Hobot 388

Robot myjący szyby Hobot 388 stanie się Twoim ulubionym sprzętem w domu. Skutecznie usuwa zabrudzenia z okien bez nieestetycznych smug. Pracuje cicho, wydajnie i przy tym wygląda nowocześnie. Kiedy Ty odpoczywasz, robot myjący dba o nieskazitelną czystość Twoich okien.


Kliknij i kup Hobot 388

MediaExpert
EURO
OleOle


Okna czystsze niż kiedykolwiek

Robot ma specjalny, ultradźwiękowy rozpylacz. Jego zadaniem jest nebulizacja płynu. A tak jaśniej? Robot rozpyla wodę z preparatem w postaci mgiełki, której gęstość wynosi 15 mikrometrów. Skutecznie usuwa więc kurz z szyb.

Do robota producent dołączył dwie ściereczki z mikrofibry. Nie zostawiają żadnych smug na powierzchni szyby. Można je też prać, więc nie martw się, że będziesz je często wymieniać. Są wielorazowe i po każdym praniu tak samo skutecznie czyszczą.

Ten automatyczny robot myjący ma silnik bezszczotkowy, który siłą ssącą usuwa kurz. To także znacząco wpływa na brak smug i brzydko rozmazanych zabrudzeń.

Łatwa obsługa

Jeśli robot nie ma dostępu do źródła zasilania, system ochronny oraz wbudowany akumulator zapewniają mu 20 minut bezpiecznej pracy. Dzięki temu sprzęt nie odczepi się od szyby. Ponadto system w robocie rozpoznaje ramy i inne przeszkody, skutecznie je omijając.

Robotem możesz sterować za pomocą smartfona. Wyobraź to sobie: Ty siedzisz na kanapie z telefonem w ręku, a niewielkie urządzenie myje wszystkie okna za Ciebie. Robot wyczyści powierzchnię 5 m2 na jednym naładowaniu.

Robot do mycia okien Hobot 268

Robot do mycia okien Hobot 268

Każda szklana powierzchnia w Twoim domu umyje się w zasadzie sama, a na pewno nie z Twoją pomocą. Wystarczy, że użyjesz robota Hobot 268. Porusza się po oknach, kabinach prysznicowych, lustrach, a nawet po płytkach na ścianie. Skutecznie czyści zabrudzenia, nawet bez Twojej kontroli. Jakie jeszcze zalety ma Hobot 268? O tym w poniższej opinii.


Kliknij i kup Hobot 268

MediaExpert
Electro


Skuteczność na każdej powierzchni

Robot do mycia szyb skutecznie usuwa brud ze wszystkich zakamarków, bo wszędzie bez problemu trafi. Ma system nawigacji, który planuje jego trasę. Dodatkowo producent wyposażył robota w czujnik laserowy, który wyczuwa krawędzie. Nie obawiaj się więc, że Hobot spadnie z szyby.

Robot czyści za pomocą szmatki z mikrofibry, którą wymienisz szybko i bez większych problemów. Jej delikatna struktura nie pozostawia smug na szybach.

Wydajna praca

Silnik próżniowy w robocie zasysa brud i utrzymuje robota na powierzchni. Dwie gąsienice ułatwiają ruch sprzętu. Porusza się on z prędkością 12 cm na sekundę, a powierzchnia czyszczenia ma rozmiar 40 cm x 40 cm. Hobot szybko umyje powierzchnię nawet 30 m2, dlatego uwzględnia go ten ranking robotów do mycia okien.

O ochronę sprzętu dbają różne zabezpieczenia, wśród których najważniejszy jest system UPS. Utrzymuje on robota na powierzchni nawet z daleka od źródła zasilania.

Robot do mycia okien Xiaomi Hutt DDC55

Robot do mycia okien Xiaomi Hutt DDC55

Po co zawracać sobie głowę myciem okien, skoro wystarczy, że uruchomisz robota Xiaomi Hutt DDC55, a wszystkie szyby będą lśnić. Sterujesz nim ręcznie lub telefonem, dlatego nie wstajesz z kanapy, dopóki okno nie będzie idealnie czyste. Robot sprawdza się też do mycia innych powierzchni, więc Tobie nie zostaje już nic innego, jak tylko podziwiać jego pracę.


Kliknij i kup Xiaomi Hutt DDC55

MediaExpert
Electro
Empik


Czysty i lśniący dom

Robot czyszczący szyby wykorzystuje dużą siłę ssania, żeby usunąć nawet uciążliwy brud. Bezszczotkowy silnik jest skuteczny, ale co jeszcze ważniejsze, cichy. Nikt nie chce, żeby głośna praca zakłócała mu spokój, prawda?

Robotem sterujesz na dwa sposoby. Przyciskasz guzik na obudowie lub wybierasz odpowiednią opcję na telefonie. Robot myjący okna Xiaomi nadaje się też do innych prac. Z jego pomocą wyczyścisz nawet powierzchnie stalowe, marmurowe czy płytki na ścianie.

Bezpieczne rozwiązania

Zastanawiając się, jaki robot do mycia okien kupić, wybierasz pewnie między modelami bezprzewodowymi i ograniczonymi kablem. Model Xiaomi działa w obu trybach. Po odłączeniu od źródła zasilania wbudowany akumulator utrzymuje robota na powierzchni okna przez 20 minut.

Producent zadbał o bezpieczeństwo robota i wyposażył go w czujnik wykrywający krawędzie. Dodatkowo, jeśli doczepisz do sprzętu linę zabezpieczającą, masz pewność, że nawet wyczerpany akumulator nie grozi upadkiem urządzenia z wysokości.

Robot do mycia okien Mamibot Glassy (iGlassBot W110-T)

Robot do mycia okien Mamibot Glassy (iGlassBot W110-T)

Robot myjący okna, a w zasadzie większość szklanych pionowych powierzchni. Mamibot Glassy iGlassBot W110-T sprawdzi się w Twoim domu, ale łatwo wykorzystasz go także w biurze. Ma duży zasięg, dlatego poradzi sobie nawet z szybami w niestandardowym rozmiarze. Chcesz poznać więcej zalet tego sprzętu? Koniecznie przeczytaj poniższą opinię.


Kliknij i kup Mamibot Glassy (iGlassBot W110-T)

Neonet


Wydajna praca na wysokościach

Mocny silnik zapewnia dużą siłę ssącą, dzięki czemu robot pewnie trzyma się powierzchni. Ma długi, aż 5-metrowy kabel, dlatego dotrze do wszystkich zakamarków. W sprzęcie znajduje się też akumulator, który po odłączeniu od stałego zasilania utrzymuje pracę robota przez ok. 30 minut.

Twoja obsługa robota ogranicza się tylko do przyczepienia go do szyby i wybrania odpowiedniej opcji w telefonie. Sprzęt obsłużysz bowiem przez aplikację. Umyjesz z jego pomocą lustra i pionowe szklane powierzchnie.

Pożegnaj brud na szybie

Robot ma system nawigujący, dzięki czemu nie powraca dwa razy w to samo miejsce. Wyczuwa ramy okienne i nie odbija się od nich, a zgrabnie zmienia kierunek.

Bez obaw wykorzystuj go, gdzie tylko chcesz – okna biurowe, szyby w domu czy w mieszkaniu na najwyższym piętrze nie są dla niego wyzwaniem.

Do czyszczenia robot wykorzystuje materiałowe szmatki z mikrofibry. Po wypraniu nadają się do ponownego użytku, więc nie tracisz pieniędzy na ich ciągłą wymianę.

Robot do mycia okien Webber WM169

Robot do mycia okien Webber WM169

Robot myjący okna Webber WM169 rozwiąże problem straty czasu podczas ciągłego czyszczenia szyb. Sprzęt zrobi to za Ciebie skuteczne, szybko i cicho. Nawet nie zauważysz, kiedy okna będą czyste. Robot nadaje się do szyb bez ram i innych szklanych powierzchni, a nawet do czyszczenia blatu stołu. Czym jeszcze Cię zaskoczy? Sprawdź poniżej!


Kliknij i kup Webber WM169

EURO
OleOle


Pogromca kurzu

Uruchamiając robota myjącego Webber, wybierasz jeden z czterech dostępnych trybów pracy. Sprzęt wyczyści więc każdą powierzchnię bez smug. Dla jeszcze większej precyzji steruj nim za pomocą aplikacji. Żadne zabrudzenie nie umknie czujnym szmatkom robota.

To automatyczne urządzenie do mycia okien ma inteligentny system wykrywający ścieżkę ruchu. W efekcie sprzęt nie kręci się w kółko, czyszcząc uparcie to samo miejsce i nie omija żadnych zakamarków. A jak dojedzie do krawędzi, to po prostu się od niej odsunie.

Czyszczenie w bezpieczny sposób

System UPS chroni sprzęt przed uszkodzeniem. Kiedy robot odjedzie od źródła zasilania i braknie mu prądu, wbudowany akumulator utrzyma go przy życiu jeszcze przez 20 minut. Dodatkowym zabezpieczeniem jest linka.

Robot myjący skutecznie usuwa zabrudzenia ściereczkami z mikrofibry, które są wielokrotnego użytku. Wystarczy, że je wypierzesz. Delikatny materiał nie zarysuje Twoich okien, ale skutecznie rozprawi się z kurzem.

Jak działa robot do mycia okien?

Roboty do mycia okien to kolejny etap wkraczania nowoczesnej technologii w nasze życie. W przypadku tych sprzętów jest to jednak ogromne ułatwienie.

Roboty myją okna bez pomocy człowieka, dlatego Ty jako użytkownik tylko odpoczywasz, kiedy coś innego czyści Twoje szyby.

Jak jednak dokładnie działają takie sprzęty?

Prosta konstrukcja, sprawne działanie

Zacznę od najważniejszego elementu robota myjącego okna, czyli silnika.

W tego typu sprzętach jest on próżniowy. Oznacza to nic innego, jak to, że robot wykorzystuje siłę ssania. Dzięki niej utrzymuje się na pionowej powierzchni. Jak widać, to żadna magia.

Wiadomo już, jak robot utrzymuje się na oknie. A jak się porusza i czym czyści zabrudzenia?

Za ruch sprzętu odpowiadają czujniki i system nawigacji. Dzięki nim robot porusza się powoli, centymetr po centymetrze. Dlaczego tak skrupulatnie? Żeby nie ominąć żadnej plamy i nie ma w tym nic dziwnego. Jaki pożytek byłby ze sprzętu, który sprząta tylko pobieżnie?

Jak czyści robot myjący?

Roboty myjące wykorzystują ściereczki z mikrofibry, które polerują szybę. Jest to czyszczenie na sucho. Niektóre modele mają też spryskiwacze, dzięki którym brud się po prostu rozpuszcza.

Cała praca robota myjącego okna byłaby bez sensu, gdyby nie wykorzystanie sztucznej inteligencji. To ona odpowiada za planowanie trasy, śledzenie przebytej ścieżki i unikanie przeszkód.

Robot myjący nie wraca do miejsca, które już wyczyścił (chyba że ma do tego osobny tryb), porusza się po całym oknie i co najważniejsze, nie spada z niego. Sprzęty przeznaczone do okien bez ram wykrywają krawędzie, a te podstawowe są w stanie rozpoznać większą przeszkodę.

Czy można mieć pewność, że robot nie spadnie? Raczej tak. Mają one specjalne systemy, które chronią je przed upadkiem nawet po odcięciu źródła zasilania, czyli prądu z gniazdka. Dodatkowym zabezpieczeniem są linki.

Jaki robot do mycia okien wybrać?

Robot myjący ma być sprzętem, który usprawni Twoje życie i będzie odpowiadał Twoim potrzebom. Sprzęt, który nie czyści skutecznie i nie sprawdza się na danej powierzchni, jest nietrafionym wydatkiem.

Jak uniknąć nieodpowiedniego zakupu?

Przygotowałem kilka porad opartych na tym, jak ja przygotowałem ranking robotów do mycia okien i na co zwracałem uwagę.

Chcesz poznać sekret udanego zakupu? Przeczytaj ten krótki poradnik.

Na pierwszy ogień poszły najbardziej istotne funkcje.

Co jest ważne w robocie myjącym okna?

  • Szybkość mycia – to istotna kwestia, którą brałem pod uwagę, ponieważ decyduje o funkcjonalności sprzętu. Jeśli masz w domu tradycyjne okna, to większość urządzeń sobie z nimi poradzi. Jednak już w przypadku budynków przemysłowych czy nowoczesnego budownictwa pojawi się problem. Wybierałem więc takie sprzęty, które poradzą sobie nawet z wysokimi oknami i myją je z dużą prędkością.
  • Zasilanie – zastanawiając się, jaki robot do mycia okien powinien znaleźć się na poszczególnych miejscach w rankingu, starałem się porównać ich sposób zasilania. Prawda jest jednak taka, że większość modeli trzeba podłączyć kablem do gniazdka. Zwracałem więc uwagę przede wszystkim na długość przewodu (im dłuższy, tym większą powierzchnię umyje sprzęt) oraz możliwość chwilowej pracy na akumulatorze.
  • Tryb pracy – tutaj zwracałem uwagę przede wszystkim na to, czy robota myjącego można obsługiwać przez telefon, czy trzeba każdorazowo podchodzić do niego i naciskać guzik. Większością wybranych przeze mnie modeli można sterować z pewnej odległości, co znacznie zwiększa komfort użytkowania.
  • Czyszczone powierzchnie – roboty myjące służą głównie do czyszczenia okien, ale nie znaczy to, że nie mogą być jeszcze bardziej funkcjonalne. Sprawdzałem więc, czy dany model można wykorzystać także na innych powierzchniach i punktowałem modele, które nadawały się nie tylko do okien.

Oprócz powyższych aspektów podczas tworzenia rankingów brałem też pod uwagę inne kwestie. Wpływają przede wszystkim na Twój komfort jako użytkownika.

Co było dla mnie istotne?

  • Zabezpieczenia – roboty myjące pracują na wysokościach, mniejszych lub większych, ale jednak nad ziemią. Dlatego upadek nierzadko kończy się ich zniszczeniem. Szukałem więc urządzeń, które nie są narażone na tragiczny koniec. Do takich zabezpieczeń należą przede wszystkim dołączane przez producentów linki. Istotny był dla mnie także system utrzymujący pracę sprzętu przez minimum kilkanaście minut po odłączeniu źródła zasilania.
  • Głośność pracy – wybierałem przede wszystkim modele z silnikiem bezszczotkowym, bo generują mniejszy hałas. Po co Ci sprzęt, który pracuje głośniej niż odkurzacz?
  • Mycie okien bez ram – nie każda szyba kończy się ramą, szczególnie w nowoczesnych budynkach. Dlatego zwracałem uwagę na modele, które mogą pracować również na takich powierzchniach. Punktowałem czujniki krawędzi, aby zaprezentować Ci tylko godne uwagi sprzęty.

Powyższe kryteria pomogły mi stworzyć unikalny ranking robotów myjących okna, który ułatwi Ci podjęcie decyzji. Te wskazówki pozwolą Ci wybrać najlepszy model dopasowany do Twoich potrzeb. W końcu robot myjący ma być udogodnieniem, a nie utrapieniem, po którym trzeba ścierać smugi i zdrapywać kurz z szyby.

Robot do mycia okien – Ceny

Sprzęt automatyczny, który zdejmuje z barków jakiś męczący obowiązek domowy, zazwyczaj swoje kosztuje.

Tu też tak po części jest.

Najlepsze roboty czyszczące szyby kosztują nawet powyżej 1500 zł. Mowa o najwydajniejszych urządzeniach do mycia dużych okien na wysokości. Szybko się poruszają, dokładnie polerują szkło, mają wiele zabezpieczeń i ciche silniki próżniowe.

Jeżeli jednak Twoje okna nie są olbrzymie lub nie ma ich sporo, może wystarczyć Ci automatyczne urządzenie do mycia szyb do 1000 zł. W tym segmencie cenowym także znalazłem dla Ciebie kilka ciekawych propozycji.

Jakiej firmy robot czyszczący okna?

Producent ma tu znaczenie, bo nie jest to wielka kategoria sprzętowa z dziesiątkami różnych marek.

W mojej opinii najlepsze roboty do mycia okien produkuje aktualnie Hobot. Są wydajne, rozsądnie się poruszają i nie spadają z szyb. Radzą sobie z kurzem, nie rozmazują brudu. Z drugiej strony nie należą do najtańszych, lecz za jakość się płaci.

Podobne urządzenia, choć nie w tak imponującej liczbie różnych modeli, produkuje Ecovacs. Celuje w wymagające osoby, które pragną szybko i bez wysiłku umyć większe okna.

Nieco tańsze, ale dobre jakościowo automaty do mycia szyb produkują marki Xiaomi, Mamibot oraz Webber. Odpowiednie do nieco mniejszych powierzchni.

Podsumowanie

Dobry robot myjący okna to komfort i jeden obowiązek domowy mniej.

Teraz już doskonale wiesz, które urządzenia są na tym rynku najlepsze. Nie musisz o to pytać na forum bądź czytać innych artykułów. Moje zestawienie jest niezależne i aktualizowane.

Jeżeli masz do mnie dodatkowe pytania lub chcesz podzielić się własną opinią o robotach myjących okna, skorzystaj z sekcji komentarzy.

Roboty okazały się za drogie i szukasz jednak tradycyjnego rozwiązania? Zobacz w takim razie ranking myjek do okien. Przedstawia lekkie, ale wydajne modele, które nie zostawiają smug i zacieków.

Lubisz ułatwiać sobie życie nowoczesnym sprzętem? Ja też! Dlatego na moim portalu znajdziesz także najlepsze roboty sprzątające, które często testuję. Bardzo lubię ten sprzęt, ma zresztą kilka wspólnych cech z automatycznymi urządzeniami do okien. Zajrzyj do podlinkowanego zestawienia, aby sprawdzić tę kategorię.

Oceń publikację
[Głosy: 5 Średnia: 4.6]

Dodaj komentarz

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments