W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Ranking robotów sprzątających 2023 – Jaki kupić?

Ranking robotów sprzątających przedstawi Ci najlepsze odkurzacze samojezdne. Zestawienie zawiera subiektywne opinie i jest niezależne. Stworzyłem je w oparciu na licznych testach, które sam przeprowadziłem.

Najlepszy robot sprzątający - ranking, opinie, testy, jaki wybrać?

Dobry robot sprzątający wyręczy Cię od obowiązku odkurzania (a czasem też i mopowania). Wybór jest ogromny, ale z pomocą przychodzi Ci mój aktualizowany ranking robotów sprzątających.

Zawarłem w nim zdecydowanie najlepsze odkurzacze automatyczne.

W ustaleniu klasyfikacji pomogły mi własne testy oraz doświadczenia. Robotów samojezdnych używam od wielu lat. W tym miejscu znajdziesz więc wszystko, nie musząc już pytać na forum o robot sprzątający.

Ranking robotów sprzątających 2023 – TOP 12

Zdecydowanie najlepszy robot sprzątający z rankingu. Dosyć, że najmocniejszy, to jeszcze z pływającą szczotką. Oznacza to idealne przyleganie do powierzchni i zbieranie z niej śmieci. Dzięki laserowej nawigacji LiDAR Roborock S7 MaxV perfekcyjnie odczytuje układ pomieszczeń, robiąc ich mapy (i to 3D!). Finalnie prędko wysprząta całe Twoje domostwo.

Rewolucję stanowi soniczne mycie podłóg z czujnikiem dywanów. To już nie tylko przecieranie na mokro. Robot 3000 razy na minutę myje posadzkę, radząc sobie nawet z błotem. Co więcej, gdy wjedzie na dywan… podniesie nasadkę mopującą! Nie musisz jej zdejmować, to w pełni hybrydowy odkurzacz automatyczny 2w1.

Ten profesjonalny robot sprzątający z dużą siłą ssania współpracuje ze stacjami autoopróżniającymi Roborock. Dokupując do niego tę flagową, samodzielnie umyje nawet swojego mopa. To inteligentny odkurzacz, który sam odkurza, mopuje i o siebie dba. Jeśli jest jednak za drogi, to w sklepach znajdziesz Roborock S7. Nadal bardzo mocny model, choć nie aż tak jak S7 MaxV.

Jaki robot sprzątający kupić? Najlepiej mocny, cichy, łatwy w obsłudze i niezawodny. Wszystkie te założenia spełnia PURON PR10. Odpowiada za niego polska firma, a jego możliwości zadowoliły mnie (a wręcz zachwyciły!) podczas testu. Nie znam cichszego odkurzacza automatycznego. W dodatku na każdym z 3 trybów siła ssąca jest bardzo wysoka.

To uniwersalny sprzęt do odkurzania przeróżnych powierzchni. Szybko znika pod nim sierść zwierząt, a całość dopełnia funkcja mycia posadzki. W funkcjonalnej aplikacji zapiszesz do 3 różnych map. To odpowiedni odkurzacz automatyczny do większego domu. Zwłaszcza że ma perfekcyjnie działającą nawigację laserową. Wszędzie się odnajdzie, prędko sprzątając.

Powiem szczerze: od razu zakochałem się w tym robocie samoodkurzającym. Najbardziej przekonał mnie stosunek mocy ssącej do generowanego hałasu (a także atrakcyjna cena). Nikt nie wypada w tym lepiej. I skutecznie odkurza, i nie przeraża głośnością. Coś dla posiadaczy zwierząt (szczególnie że prędko zbiera sierść) oraz świeżo upieczonych rodziców.

Jeden z najmocniejszych robotów sprzątających wysokiej jakości. Nie ma dla niego trudniejszych zadań. Dysponuje ciśnieniem roboczym na poziomie aż 4200 Pa. Jeden z najlepszych wyników w tej kategorii. W praktyce zbiera okruchy, piasek, ziemię doniczkową czy masę sierści domowych zwierzaków. W tym aspekcie trudno wymagać czegoś więcej, co przekonuje do zakupu.

Roborock Q7 Max+ bez problemu pokonuje przeróżne progi i wjeżdża na wykładziny. To niezwykle skuteczny robot sprzątający do domu. Zwłaszcza że nie zderza się z przeszkodami na trasie, a zwinnie je omija. Zasługa laserowej nawigacji LiDAR. Nie boisz się, że ten nowoczesny odkurzacz automatyczny uszkodzi siebie lub elementy wystroju Twojego lokum.

Ten wielofunkcyjny odkurzacz-robot z dużą mocą zapewnia także świetne wyposażenie. Już na zdjęciu produktowym widać profesjonalną stację. Służy do autoopróżniania i drzemie w niej 2,5-litrowy worek. Nie masz kontaktu z zebranym brudem. Do tego nie musisz własnoręczne i często opróżniać pojemnika w robocie, bo sprzęt robi to samodzielnie, właśnie do worka stacji.

Bardzo dobry robot odkurzająco-myjący. Momentalnie wciąga przeróżne rzeczy – podczas moich testów nawet dwuzłotówkę! Nie ma problemów ze zbieraniem sierści z grubszych dywanów. Do tego świetnie skanuje otoczenie laserem, nigdzie się nie gubi. Celująco zdał szereg zadań, które przed nim postawiłem. Zasłużył tym na wyróżnienie w rankingu.

Pozytywnie zaskoczyła mnie funkcja mycia podłóg. Oferuje 2 odmiennie tryby jazdy do wyboru, 3 poziomy nawilżenia i 2 ściereczki, w tym jedną do uporczywych plam (ponieważ jest szorstka, lepiej ściera brud). Taki sprzęt to wybawienie od obowiązku sprzątania domu. Nie jest to może najtańszy odkurzacz samojezdny, ale za to wart swojej ceny.

Najlepszy robot sprzątający do odkurzania tabunów sierści? W opinii wielu osób tak! i7+ ma 2 szczotki, które świetnie penetrują dywany z kudłów sierści, ale nie trzeba ich długo oczyszczać (nie mają włosia). Stacja usuwania brudu mieści aż 12 l nieczystości. Nie przejmujesz się opróżnianiem zbiornika, robot sam to robi za pomocą wspomnianej stacji.

Do zakupu, szczególnie dla posiadaczy zwierząt, przekonuje przy okazji jeden z najlepszych systemów filtracji. Precyzyjnie usuwa z powietrza alergeny i drobne pyłki. To dobry robot sprzątający dla alergików. Wysoka siła ssąca sprawia, że sprząta różne powierzchnie, w tym wielkie dywany. Uwielbiam także aplikację mobilną robotów Roomba, jest bardzo przejrzysta.

Wytrzymały robot samojezdny skrojony pod posiadaczy zwierząt. Nie oferuje może stacji opróżniającej jak i7 z plusem, ale ma ten sam mechanizm odkurzający. Z łatwością wydobywa z wykładzin kurz, śmieci oraz sierść. 2 jednocześnie pracujące szczotki nie mają włosia i w efekcie nie przeznaczasz dużo czasu na oczyszczanie ich.

Skanowanie to klasa sama w sobie, robot niczego nie omija, sprząta bardzo dokładnie. Nie zawodzi jego moc, dzięki której zapewnia dogłębne odkurzanie większych dywanów. Funkcja wykrywania skupisk brudu dodatkowo potęguje efekt. Za pomocą tak dobrego robota samojezdnego szybko i bezwysiłkowo przywrócisz czystość swojemu domostwu.

Robot odkurzająco-mopujący z odświeżaczem powietrza. Podczas pracy (lub będąc w bazie ładującej) roztacza przyjemną woń. Bardzo wydajnie usuwa nieczystości, w tym sierść, a jego szczotka jest łatwa do oczyszczenia. To laserowy odkurzacz automatyczny, dobrze skanuje otoczenie. Podczas testu sprawnie poradził sobie ze sprzątaniem wokół wielu mebli.

Wysoka siła ssąca oraz topowa nawigacja to nie wszystko. Duże koła ułatwiają mu wjeżdżanie na dywany, a w aplikacji znajdziesz multum funkcji. Chodzi nawet o mapy 3D, zresztą sprzęt zapisuje ich sporo, nadaje się do kilkupiętrowego domostwa. To również prosty w obsłudze robot sprzątający z regulacją siły ssania i to 4-stopniową.

Laserowy robot do odkurzania i pracy na mokro. Oba zadania wykonuje rewelacyjnie. Usuwa kurz, okruchy czy inne nieczystości przy ciśnieniu maksymalnym 3000 Pa. Radzi sobie na dywanach, nawet gdy pokrywa je mnóstwo zabrudzeń (w tym sierść zwierzaków). Dzięki nowoczesnej nawigacji nigdzie Ci się nie zgubi ani nie zablokuje.

Furorę robi także jego mop. Pracuje sonicznie. Wykonuje 10 000 drgań na minutę, aby nie tylko przecierać, ale realnie ścierać trudniejsze plamy (np. po ketchupie, kawie czy sosie sojowym). Jednocześnie nie niszczy delikatniejszych podłóg drewnianych. Bardzo podoba mi się rozbudowana aplikacja. Ustalisz w niej np. kolejność odkurzania poszczególnych pomieszczeń.

Skuteczny i niskoprofilowy (7,5 cm wysokości) robot samojeżdżący. Bardzo sprawnie skanuje każde pomieszczenie, aby niczego nie ominąć. Po cyklu odkurzania zachwyci Cię stan posadzki, gdyż wszelkie śmieci szybko znikają pod robotem. Co więcej, Focus pozbywa się alergenów z powietrza. Zatrzymuje je filtr HEPA. Nie przejmujesz się także hałasem, bo to cichy robot odkurzający.

Urządzenie nie zjedzie z podestu czy schodów, chronią go przed tym szybko reagujące czujniki. Nawigacja vSLAM dba o rozsądne planowanie każdej trasy sprzątania. Ten nieduży robot sprzątający nie odkurza ani zbyt długo, ani za mało precyzyjnie. Zauważ przy okazji, że nie zabrakło trybu mycia podłóg twardych, więc zyskujesz 2 przydatne funkcje.

Ciśnienie na poziomie 2500 Pa? Gwarancja skutecznego odkurzania! Spokojnie puścisz ten sprzęt na zaśmiecone dywany, oczekując szybkich rezultatów. Ten dobry robot sprzątający tym bardziej radzi sobie z parkietem, panelami, płytkami czy kafelkami. Test odkurzaczy automatycznych wykazuje nawet jego wysoką efektywność w przypadku wciągania sierści.

Kilkanaście czujników czuwa nad bezpieczeństwem urządzenia, jak i Twoich mebli. Jak wskazuje nazwa, nie zabrakło funkcji mycia podłóg, choć to już praktycznie standard na tym rynku. Mop 1C to jeden z najpopularniejszych robotów odkurzających, który zbiera sporo pozytywnych opinii. Moja także taka jest, polecam Ci zakup tego urządzenia.

Tani robot sprzątający z Lidla. SilverCrest SSRA1 osiąga maksymalnie 1500 Pa, co sprawia, że na upartego wysprząta także dywany. Owszem, nie zawsze idealnie za pierwszym przejazdem, ale pamiętaj, że to niedrogi odkurzacz samojezdny. Pracuje do 90 minut, a wyregulujesz go w aż 5 poziomach siły ssącej oraz 5 trybach poruszania się (np. wzdłuż ścian czy spiralnie).

Plusów tego modelu znalazłem więcej. Korzysta z aplikacji mobilnej oraz 40 komend głosowych. Czujniki antykolizyjne chronią zarówno sprzęt, jak i elementy wystroju. To również pojemny robot sprzątający, który wjedzie pod wiele mebli. Dlaczego? Ponieważ nie ma laserowej wieżyczki, mierząc 7,6 cm (przy 33 cm średnicy). Nieźle też filtruje powietrze za sprawą HEPA.

Bardzo niski robot sprzątający (tylko 7,2 cm wysokości). Atut, gdy masz meble o niewielkim prześwicie, a marzy Ci się, aby urządzenie pod nimi odkurzało. Ten model to potrafi. W zestawie znajdziesz 2 szczotki. Dopasujesz je pod daną powierzchnię, np. podłogi twarde lub dywany. A że siła ssąca jest solidna, skuteczność sprzątania zadowala w tej cenie.

A8 wyjątkowo dobrze sprawdza się w mniejszych pokojach. Jego styl pracy to krótkie przejazdy. Zależnie od warunków (metraż, umeblowanie) może to być zarówno zaleta, jak i wada. Robot unika kolizji, w czasie rzeczywistym skanuje swoje otoczenie i ma szereg czujników. Na plus bardzo cicha praca, powiadomienia głosowe, automatyczny powrót do bazy oraz tryb mycia podłóg.

Najlepsze roboty sprzątające – Ranking 2023

Robot sprzątający Roborock S7 MaxV

Robot sprzątający Roborock S7 MaxV

Roborock S7 MaxV to najlepszy, bo realnie najmocniejszy na rynku robot sprzątający do wykładzin oraz podłóg. Osiąga fenomenalne 5100 Pa. Tak wysoka siła ssąca pochłania nawet gęste kłęby zwierzęcej sierści (i to mocno wdeptane w dywan!). Laserowa nawigacja dba o rozsądne trasy. Przyda Ci się także funkcja mopa.


Kliknij i kup Roborock S7 MaxV

MediaExpert
EURO
OleOle
MediaMarkt


Mocny robot sprzątający do dywanów

Co sprawia, że Robrock S7 MaxV to najlepszy robot sprzątający? Bardzo wysoka siła ssąca, soniczne mycie posadzki z unoszeniem mopa na dywanie, pływająca szczotka, nowoczesna aplikacja, dokładne skanowanie laserowe i kilka innych cech. Wszystkie z nich sprawiają, że w mojej opinii to zdecydowany lider rankingu.

Zacznijmy od głównego zadania, czyli odkurzania. S7 MaxV dysponuje ciśnieniem na poziomie 5100 Pa. To wręcz rekord w tej kategorii. Ale nie tylko to odróżnia go od reszty top odkurzaczy samojezdnych. Producent zastosował pływającą szczotkę centralną. Co z tego wynika? Idealne przyleganie do podłóg i dywanów.

Robot sprzątający Roborock S7 MaxV odkurza dywany pływającą szczotką bez włosiafot. Roborock

Szczotka porusza się praktycznie we wszystkich kierunkach. Dzięki temu dogłębnie oczyszcza dywany i rewelacyjnie radzi sobie na nierównej powierzchni. Nic jej nie umknie, pozostawi Twoje panele, parkiet czy wykładziny bez śmieci, kurzu i innych paprochów.

Mimo że szczotka nie ma włosia (jest w całości gumowa) równie dobrze wyłuskuje głęboko tkwiącą sierść i włosy. Dzięki swojej konstrukcji nie męczysz się z czyszczeniem zaplątanych w nią kłębów. Mało co na niej zostaje, więc nie tracisz czasu i sił. Jak dla mnie idealne połączenie.

Inteligentna nawigacja laserowa

Nie wystarczy, aby robot sprzątający z elektroszczotką był tylko mocny. Jeżeli nie dostanie się tam, gdzie może, nie wysprząta przecież dokładnie domostwa. Na szczęście w przypadku S7 MaxV takie sytuacje nie mają miejsca. To szalenie dokładny odkurzacz samojezdny ze znakomitym mapowaniem przestrzeni.

Nawigacja jest tu najlepsza z możliwych, czyli laserowa (LiDAR) i jeszcze połączona z kamerą RGB. S7 MaxV w czasie rzeczywistym rysuje otoczenie na mapie w aplikacji (adaptacyjny algorytm tras).

Zapisuje ich wiele, nadaje się do kilkupiętrowych domostw (to często polecany topowy robot sprzątający na 2 piętra). Dzięki czujnikom nie szkodzi meblom i wykrywa spadki powierzchni, np. schody. Tworzy w apce widok 3D, dzięki któremu jeszcze bardziej uczy się tego, co należy ominąć.

W efekcie po prostu nic mu nie umknie. Dostanie się w różne zakamarki, momentalnie wciągając kurz, śmieci i inne paprochy. Nie musisz po nim nic poprawiać bądź bacznie obserwować, czy czasem się gdzieś nie zablokował lub z czymś nie zderzył. Po to też wydaje się większą kasę na najlepszy robot sprzątający, prawda?

Soniczny i podnoszony mop

Furorę robi funkcja mopowania. W końcu to rasowy robot sprzątający 2w1 klasy premium. Podczas przecierania posadzki wykorzystuje dźwięk, a konkretniej wibracje soniczne. Dociska ściereczkę do podłogi nawet 3000 razy na minutę! Nie ma lepiej myjącego podłogi robota, zwłaszcza dodając do tego pojemny zbiornik na wodę (300 ml).

Spodoba Ci się jeszcze coś: unoszenie mopa na dywanie. Wystarczy, że S7 MaxV raz przemierzy Twoje pomieszczenia, a będzie wiedział, gdzie są dywany. W aplikacji odznaczysz mycie na nich.

Robot sprzątający Roborock S7 MaxV unosi swój mop, gdy wjeżdża na dywanyfot. Roborock

Ten sprytny odkurzacz automatyczny następnym razem, z zamontowanym mopem, podniesie go, wkraczając na dywan (to samo robi, gdy wjeżdża do stacji ładującej). Ogromne ułatwienie i pełnoprawna funkcja 2w1.

Co tu więcej dodawać: jeżeli masz kasę i nie uznajesz kompromisów, kup S7 MaxV firmy Roborock. W mojej opinii to najnowocześniejszy robot sprzątający z sonicznym mopem czy wysoką siłą ssania.

Wyraźnie pokonuje swoich konkurentów i wyznacza nowe standardy na rynku. Każdy test odkurzaczy automatycznych docenia jego możliwości.

Robot sprzątający PURON PR10

robot sprzątający PURON PR10

PURON PR10 to dobrze oceniany robot sprzątający z funkcją mopowania do 2000 zł, który bardzo mnie zaskoczył. Czym konkretnie? Znakomitym stosunkiem ceny do możliwości i oferowanych funkcji. W wielu aspektach wypada podobnie lub lepiej od wyraźnie droższych odkurzaczy samojezdnych. Poznaj go bliżej!


Kliknij i kup PURON PR10

wdomu24
(zapłać o 150 zł mniej, wpisując kod rabatowy PRPR10)
MediaExpert


Skuteczne odkurzanie i długi czas pracy

Za PURON PR10 przemawia przede wszystkim potężna siła ssąca. To konkretnie: 2500 Pa (tryb Turbo), 2150 Pa (tryb standardowy) lub 1800 Pa (tryb cichy). Najważniejsze, że nie są to sztucznie zawyżone wyniki. Jasne, znajdziesz jeszcze mocniejsze na papierze roboty, lecz PR10 w praktyce wielu z nim i tak dorównuje.

Nawet na najniższym poziomie z powodzeniem likwiduje zanieczyszczenia z posadzki. Na najwyższym wciąga jak szalony głęboko osadzaną w wykładzinach zwierzęcą sierść.

PURON PR10 odkurza dywan pod stołem i między krzesłami

Osobiście sprawdzałem możliwości urządzenia i wzorowo poradził sobie z sierścią kota perskiego. Pod tym względem z powodzeniem zastąpi tradycyjny odkurzacz.

PURON PR10 i ciekawski kot obok niego

Bardzo spodobało mi się podejście producenta do zakresu siły ssącej. Wiele odkurzaczy samojeżdżących przekracza 1700 – 2000 Pa, ale tylko na trybie Turbo/Max. A on może trwać np. 10 minut. PURON PR10 to pod tym względem fenomen. Nawet najniższy tryb trwający aż 120 minut wystarcza do rutynowego odkurzania domu z dywanami.

Ekstremalnie cichy robot sprzątający

PR10 jest jednym z najciszej pracujących robotów odkurzających, które testowałem. Jeżeli nie lubisz hałaśliwego sprzętu domowego, to ucieszysz się z wysokiej kultury pracy tego odkurzacza. Nie będzie Ci przeszkadzał głośnością odkurzania. Możliwe, że nawet nie wystraszy psa czy kota (a przynajmniej nie hałasem).

PURON PR10 odkurza dywan pokryty kocią sierścią

Na najwyższym trybie dobija do jakichś 50 dB. Znam wiele robotów o niższej mocy, które przekraczają 70 dB. W praktyce to ogromna różnica! Pozostałe 2 tryby są już w ogóle wręcz ledwo słyszalne. Zapomnisz raz na zawsze o hałaśliwym sprzęcie odkurzającym.

Ta cecha sprzyja częstszemu uruchamianiu robota. Zresztą pracuje autonomicznie, a to samo w sobie do tego zachęca. Dosyć, że wyręczy Cię od męczącego obowiązku domowego, to jeszcze nie wkurzy hałasem.

Użyteczne funkcje

W tej cenie nie mogło zabraknąć przejrzystej aplikacji mobilnej. Umożliwi Ci chociażby łatwe zapisywanie 3 różnych map (np. dla różnych kondygnacji). Nie robi problemów z przechodzeniem między piętrami. Duży atut, jeżeli szukasz dobrego robota sprzątającego do kilkupiętrowego domu.

Laserowe skanowanie idealnie odczytuje zróżnicowany układ mebli i innych przeszkód na trasie sprzątania. Plusów jest multum, a w dodatku to sprzęt 2w1, a więc robot odkurzająco-mopujący.

PURON PR10 test mopowania - mycie tarasu 2

Tutaj jednak pewna uwaga: niestety nie pracuje hybrydowo, a więc albo odkurza, albo mopuje (i zamiata bocznymi szczotkami). Niemniej to drobny mankament na tle wielu mocnych atutów.

PURON PR10 test mopowania - mycie tarasu 10

Sytuację dodatkowo poprawia fakt, że odwiedzając oficjalny sklep właściciela marki PURON i wpisując kod PRPR10, cena robota spada aż o 150 złotych. Nawet bez rabatu moja opinia o nim byłaby bardzo pozytywna i oceniałbym cenę za atrakcyjną. Po zniżce zakup tego sprzętu jest znakomitym interesem.

W krótkiej opinii trudno mi tak naprawdę ująć wszystkie korzyści, które daje ten wydajny robot sprzątający z rankingu. Jeżeli chcesz dowiedzieć się o nim jeszcze więcej, to zobacz dokładny test PURON PR10. Zbierał on z moich dywanów kocią sierść, produkty sypkie, a nawet monety. Wszystko uwieczniłem w podrzuconej przed chwilą recenzji.

Robot sprzątający Roborock Q7 Max+

Robot sprzątający Roborock Q7 Max+

Praktyczny robot sprzątający ze stacją do autoopróżniania. Zachwyca zarówno tym rzadziej spotykanym dodatkiem, jak i swoją mocą. Bezproblemowo zasysa wszelakie paprochy z podłóg twardych oraz dywanów. Rozsądnie przemierza trasy i do tego jeszcze mopuje, gdy tego zechcesz.


Kliknij i kup Roborock Q7 Max+

EURO
OleOle
MediaMarkt


Precyzyjne odkurzanie bez wysiłku

Q7 Max+ od Roborock to kolejny godny polecenia robot sprzątający do dywanów i podłóg. Sprawdza się u posiadaczy zwierząt, ekspresowo likwidując sierść z posadzki. Nie ma się co dziwić, gdyż ciśnienie robocze dobija do aż 4200 Pa. Aktualnie bardzo rzadko pojawiają się jeszcze lepsze wyniki, zwłaszcza w tej cenie.

Finalnie Q7 Max+ momentalnie usunie wszelkie nieczystości z Twoich wykładzin, parkietu, paneli czy płytek. Zrobi to dokładnie i nie za głośno. Nie uszkodzi Twoich mebli, ale też niczego nie ominie. Idealne połączenie, prawda? Możliwe dzięki laserowej wieżyczce. Korzysta z cenionego systemu nawigacji LiDAR.

Robot sprzątający Roborock Q7 Max+ widok od spodu podczas sprzątaniafot. Roborock

W aplikacji ustawisz np. zakazane strefy. Pomocne rozwiązanie. Ja odgradzam w ten sposób chociażby obszar z kablami (roboty sprzątające je wciągają). Praktycznych przykładów może być więcej: legowisko psa, jakaś delikatniejsza ozdoba pomieszczenia czy kącik z porozrzucanymi zabawkami dziecka.

Tylko jedna cecha krążąca wokół wydajności może irytować: sposób wydmuchiwania powietrza. Rozchodzi się ono na boki, a że to wyjątkowo mocny sprzęt, potrafi nieźle… dmuchnąć. W efekcie czasem się zdarza, że pośle gdzie indziej coś, co powinien wciągnąć. To jednak tylko niuans, w zasadzie następstwo imponującej mocy ssącej robota.

Robot sprzątający ze stacją

Formalnie mówimy o dość kosztownym robocie odkurzającym wysokiej klasy. Mimo to w jego cenie stacja autoopróżniająca wcale nie stanowi obowiązkowego elementu wyposażenia. Ba, pojawia się bardzo rzadko!

Tutaj jednak zagościła. Najistotniejsze, że nie dla bajeru. Niesie za sobą uwielbianą przeze mnie korzyść: minimalny kontakt z brudem. W robotach drzemią przecież przezroczyste zbiorniki na śmieci. Trzeba je niestety ręcznie opróżniać. Czasem taka czynność wzbija kurz w powietrze.

W tym wypadku wygląda to zupełnie inaczej. Robot potrafi przetransportować zebrane zanieczyszczenia do stacji. W niej znajduje się z kolei 2,5-litrowy worek. Producent mówi o aż 7 tygodniach bezobsługowej pracy. W praktyce sporo rzecz jasna zależy od częstości użytkowania (oraz poziomu zaśmiecenia obszaru, po którym porusza się robot).

W każdy razie stacja znacząco minimalizuje jakikolwiek wkład sił użytkownika. No i problem z własnoręcznym usuwaniem brudu ze zbiornika masz z głowy.

Żywotny odkurzacz automatyczny

Najlepsze roboty sprzątające Roborock przekonują mnie swoimi akumulatorami. Korzystają z pojemnych ogniw wysokiej jakości. Baterie zazwyczaj dobrze sprawują się jeszcze długo po okresie gwarancyjnym.

Druga sprawa, że zapewniają długi czas pracy. W tym wypadku mówimy o maksymalnie 3 godzinach sprzątania. Ten wynik dotyczy najniższego trybu, ale spokojnie, najwyższy stopień wystarcza na godzinę odkurzania. Przy 4200 Pa ciśnienia to doskonały rezultat.

Robot sprzątający Roborock Q7 Max+ podczas odkurzania ziemifot. Roborock

W mojej ocenie mówimy o robocie sprzątającym na duże powierzchnie. Jeździ w uporządkowany sposób, sprawnie zgarnia nieczystości i jeszcze ma pojemne ogniwo (5200 mAh) o wysokiej sprawności energetycznej.

To przy okazji porządny robot samosprzątający z funkcją mopa. Jednocześnie wykonuje 2 zadania, dozując nie za dużo i nie za mało wody. Równomiernie myje twarde powierzchnie. Ta cecha kompletuje jego główne atuty.

Robot sprzątający Tefal X-plorer Serie 95 Animal RG7975

Robot sprzątający Tefal X-plorer Serie 95 Animal RG7975

Myjący i odkurzający robot o wysokiej mocy. A te cechy to dopiero wstęp do jego zalet! Nie zawodzi pod względem mapowania otoczenia, sprawnie porusza się np. pomiędzy krzesłami. W jego funkcjonalnej aplikacji zapiszesz do 4 różnych map. Co ciekawe, czas pracy sięga nawet 225 minut!


Kliknij i kup Tefal X-plorer Serie 95 Animal RG7975

MediaExpert
MediaMarkt

Electro


Uniwersalny robot sprzątający

Czy okrągły robot sprzątający, który w okamgnieniu wciąga dwuzłotówki i zmywa zaschnięte plamy po ketchupie, może być zły? No nie, wręcz przeciwnie – musi być świetny! Taki właśnie jest Tefal X-plorer Serie 95 Animal RG7975, którego miałem przyjemność testować.

To wydajny odkurzacz automatyczny z segmentu premium. Zdobywa coraz więcej pozytywnych opinii użytkowników. Dzięki laserowemu skanowaniu znakomicie odnajduje się w gęsto umeblowanym otoczeniu. Sprząta nie za głośno, ale precyzyjnie, niczego nie omijając.

Tefal X-plorer Serie 95 Animal RG7975 odkurza wokół nóg krzesła i stołu

W dodatku nie obija mebli, co nie zawsze jest takie oczywiste (nawet w kosztownych modelach). Nie obawiasz się o bezpieczeństwo nóg stołu czy krzeseł. Tefal nie wjedzie w nie z impetem. Zwinnie porusza się wokół przeszkód, chcąc wszędzie się dostać, lecz w subtelny sposób.

Sprzęt pozytywnie zaskoczył mnie funkcją mycia podłóg. Zmywa dawno zaschnięte plamy, oferuje kilka poziomów dozowania wody czy różne tryby poruszania się. Ma w zestawie nawet drugą, szorstką ściereczkę.

Tefal X-plorer Serie 95 Animal RG7975 podczas mycia tarasu

Funkcja mopa rzeczywiście ma w nim sens, co dokładnie sprawdziłem, np. zmywając zaschnięte plamy po ketchupie (i to z chropowatych, a więc trudniejszych dla robota płytek).

Podkręcanie mocy na dywanach

To niezawodny robot sprzątający dla posiadaczy zwierząt, którzy mają już dość kłębów sierści leżących na dywanie. Ekspresowo zbiera kudły czworonogów z przeróżnych powierzchni. Podłogi twarde, np. panele czy parkiet, to dla niego łatwizna. Tak samo jak rutynowe odkurzanie mocniej zaśmieconych wykładzin.

Tefal X-plorer Serie 95 Animal RG7975 odkurza zaśmiecony dywan podczas pierwszego testu

Nie przejmujesz się, że trzeba coś poprawiać po takim robocie. Nie ma o tym mowy. Już po krótkim przejeździe znikają prawie wszystkie nieczystości. Znacząco pomaga w tym funkcja o nazwie Auto Boost. Rzadko się z nią spotykam w odkurzaczach automatycznych.

Ma proste zastosowanie: zwiększa siłę ssącą na dywanach. W efekcie robot staje się bardziej energooszczędny. Pracuje dłużej, samodzielnie dostosowując moc ssania do rodzaju powierzchni. Jeszcze bardziej minimalizuje ingerencję użytkownika.

Funkcjonalna aplikacja

Nie mam większych zastrzeżeń do aplikacji mobilnej dla tego urządzenia. Również przez to zajmuje wysokie miejsce w rankingu robotów sprzątających. Apka da Ci możliwość zapisania do 4 zupełnie różnych map. Każda z nich może obejmować całe piętro.

Sprzęt ma gdzieś nie wjeżdżać? Żaden problem, w prosty sposób wyznaczysz strefy zakazane. Takie samo zadanie, lecz dla funkcji mycia, mają strefy bez mopowania.

Tefal X-plorer Serie 95 Animal RG7975 podczas wymagających testów

Co więcej, Tefal RG7975 samodzielnie dzieli dane piętro na osobne pomieszczenia. Czyni to bardzo precyzyjnie. Co Ci to da oprócz uporządkowanego widoku? Pomocną funkcję o nazwie pokój. W łatwy sposób wyślesz robota, aby odkurzał nie całe piętro, a np. tylko sypialnię czy kuchnię.

Aplikacja zawiera także wiele bardziej standardowych udogodnień: zdalne sterowanie, harmonogram sprzątania, statystyki czy stopień zużycia części (filtra, szczotki centralnej i szczotek bocznych). Idealnie uzupełnia wysoki potencjał tego polecanego robota samojezdnego.

Robot sprzątający iRobot Roomba i7+ (i7558)

robot sprzątający iRobot Roomba i7+

iRobot Roomba i7+ ma wiele unikalnych cech, które przekonały mnie do wyróżnienia go w rankingu odkurzaczy automatycznych. To funkcjonalny robot sprzątający z wysoką siłą ssącą. Sprawnie zgarnia paprochy także za sprawą 2 gumowych szczotek. I nie chodzi o to, że są wymienne; pracują jednocześnie!


Kliknij i kup iRobot Roomba i7+

iRobot
MediaExpert

EURO
OleOle
MediaMarkt


2 szczotki i spora moc

i7+ znakomicie odkurza podłogi twarde (drewniane, śliskie, połyskliwe, matowe itp.), a przede wszystkim dywany. Wyłuskuje z nich głęboko tkwiące śmieci, likwidując przy okazji wiele mikrocząsteczek. Po przejeździe robota zyskujesz pewność, że chodzisz po dobrze oczyszczonych wykładzinach i podłogach.

To trwały robot sprzątający z 2 gumowymi szczotkami. Radzą sobie i z grubymi kłębami kurzu, i z malutkimi cząstkami brudu. Bardzo dobra opcja dla posiadaczy zwierząt. Takich szczotek nie musisz długo skubać z sierści czy włosów. Nie nawija się na nie dużo, co sam sprawdzałem w przypadku sierści mojego pupila.

Na plus znakomity system filtracji – również pod kątem posiadaczy czworonogów. Zatrzymuje na przykład kocie alergeny, nie wzbija ich w powietrze. To kolejna korzyść, do której przyzwyczaiły mnie najlepsze roboty sprzątające iRobot.

Pojemna stacja do autoopróżniania

Może nie jest to już wielka innowacja, ale wciąż nieco rzadziej spotykany dodatek. Chodzi o stację automatycznego usuwania brudu. Wygląda to tak: robot po odkurzaniu wjeżdża do bazy i można powiedzieć… że się do niej wypróżnia.

robot sprzątający iRobot Roomba i7+ stacja automatycznego opróżnianiafot. iRobot

W stacji siedzi worek na nieczystości. Zmieści 30 procesów opróżniania, a więc jakieś 12 l! W tym modelu ma to tym większy sens, że pojemnik robota oferuje 0,4 l, co nie jest imponującą wartością. Stacja to jednak niweluje. Zapominasz o samodzielnym opróżnianiu zbiornika na brud. Nie tracisz na to czasu i sił.

Efektywny odkurzacz-robot ze stacją opróżniającą to coś, czego poszukuje coraz więcej osób (i co zdobywa pozytywne opinie). Nie dziwię się temu. Mówimy w końcu o automatach do odkurzania. Niech te najnowocześniejsze robią jak najwięcej same.

Kolejne nowinki technologiczne

Robotowi nie straszne jest sprzątanie wzdłuż ścian, w narożnikach i różnych zakamarkach. Jeździ w uporządkowany sposób. Dostaje się wszędzie tam, gdzie tylko może. Nie ma wieżyczki laserowej, lecz i tak nie zawodzi pod względem skanowania otoczenia. Nie jest przy tym bardzo wysoki (9,2 cm).

Rozrysowuje w aplikacji mapy pomieszczeń, daje możliwość ustawiania zakazanych stref, znakomicie odczytuje większe przeszkody do ominięcia (nie wjedzie mocno w Twoje meble) i jeszcze da Ci opcję zapisania – uwaga – do 10 planów pięter!

robot sprzątający iRobot Roomba i7+ tworzenie układu pomieszczeń na mapie piętra domufot. iRobot

Na długiej liście udogodnień znalazła się też funkcja wykrywania skupisk śmieci/brudu. Jak działa? Robot zbacza na chwilę z trasy, jeżeli wykryje mocno zabrudzone obszary, aby szybciutko je oczyścić. Testowałem to rozwiązanie i jak najbardziej ma sens.

Nawet jak sprzęt jakimś cudem gdzieś się zablokuje, to puści Ci powiadomienie w aplikacji (a to odkurzacz automatyczny z polskim menu). Jeżeli siedzisz w salonie czy sypialni obok sprzątanego pokoju, to nie będzie problemu w szybkiej reakcji na kłopoty odkurzacza.

Robot sprzątający iRobot Roomba i7

roboto sprzątający iRobot Roomba i7

i7 to jeden z najbardziej opłacalnych odkurzaczy automatycznych tej marki (jak i w ogóle na całym rynku). Nie kosztuje jeszcze kosmicznie dużo, a jednocześnie przejawia sporo topowych rozwiązań od iRobot. Zapewni Ci bezwysiłkowe i dokładne odkurzanie domostwa.


Kliknij i kup iRobot Roomba i7

iRobot

MediaExpert
EURO
OleOle
MediaMarkt


Unikalny mechanizm odkurzający

Najlepiej oceniane roboty sprzątające muszą oferować coś ekstra. Coś, co je po prostu wyróżnia. iRobot ma z tym stosunkowo łatwo. Sprzęty tej marki korzystają najczęściej z podwójnego systemu odkurzającego.

Opiera się na w gruncie rzeczy prostym rozwiązaniu: 2 jednocześnie pracujących szczotkach. Obracają się bardzo szybko i przeciwbieżnie. Jakie niesie to zalety? Otóż bardzo istotne. Podwójny układ szczotek zwiększa powierzchnię roboczą. Element bezpośrednio odkurzający obejmuje większy obszar.

iRobot Roomba i7 mechanizm odkurzający z bliskafot. iRobot

Po drugie, obie szczotki zbierają, a następnie kierują śmieci wprost w kanał zasysający. To wszystko sprawia, że taki automat do sprzątania pracuje wydajnie. Zmniejsza ryzyko, że czegoś nie zbierze.

Koniec z zaplątaną sierścią

iRobot Roomba i7 to w mojej ocenie skuteczny robot sprzątający na podłogi i dywany. Z wykładzin rewelacyjnie zgarnia także sierść. Ze szczotkami w odkurzaczach bywa jednak tak, że sporo na nich zostaje. Mowa właśnie o kudłach psa/kota, ale też włosach czy nitkach.

Okazuje się, że w tym wypadku jest dużo lepiej. Szczotki centralne nie mają bowiem włosia, są gumowe. Ich prosta budowa sprawia, że nie trudzisz się z konserwacją. Po sprzątaniu nawet mocno zaśmieconego obszaru z sierścią prawie wszystko ląduje w pojemniku, a nie zostaje na szczotkach.

Higieniczne i oszczędzające czas, prawda? Szkoda jedynie, że zbiornik na zabrudzenia ma 0,4 l. Wersja i7 bez plusa nie ma w zestawie stacji. W efekcie dość często wypada własnoręcznie wysypywać śmieci z pojemnika do kosza czy worka. Mimo to i tak uważam ten sprzęt to bardzo dobry robot sprzątający do mieszkania.

W domu z kilkoma piętrami także znakomicie się odnajdzie. I to dosłownie, gdyż korzysta z dopracowanej nawigacji oraz mapowania przestrzeni.

Samojezdny robot, który ciągle się uczy

Od top robotów sprzątających wymagam powiewu sztucznej inteligencji. Nie chodzi w tym wyłącznie o to, aby sprzęt sam jeździł w rozsądny sposób. To autonomia pracy, a za te pieniądze wypada zaoferować coś, co świetnie ją uzupełni.

i7 spełnia to założenie. Analizuje układ pomieszczeń, historię sprzątania, a nawet porę roku. Po co to wszystko? Aby lepiej zadbać o czystość w Twoim domu.

iRobot Roomba i7 aplikacja do sterowania robotem sprzątającymfot. iRobot

Sprzęt może Ci np. zasugerować najlepsze dni oraz godziny na odkurzanie (na bazie poprzednich cykli). Niejako sam stworzy sobie harmonogram pracy dostosowany do Twoich preferencji.

Mało tego, ten inteligentny robot wie, kiedy nadchodzi okres pylenia roślin bądź linienia zwierząt domowych. Co wtedy robi? Tak, sugeruje częstsze odkurzanie. W nienachalny sposób podsyła użyteczne sugestie w czytelnej aplikacji smartfonowej. Obstawiam, że docenisz to rozwiązanie.

Robot sprzątający Ecovacs Deebot T9

Robot sprzątający Ecovacs Deebot T9

Nowej generacji robot sprzątający z odświeżaczem powietrza? Tak, tego typu wynalazki także zawiera mój ranking. Tym razem mowa o modelu Ecovacs, a konkretniej Deebot T9. Mocny, dobrze wykonany i wyposażony, a do tego z kilkoma innowacjami. Poznaj subiektywną opinię o nim.


Kliknij i kup Ecovacs Deebot T9

MediaExpert
MediaMarkt
Neonet
Komputronik


Odkurzacz autonomiczny do zbierania sierści

Podczas testu Ecovacs Deebot T9 ten robot sprzątający premium zaskoczył mnie wieloma cechami. Najważniejsze jednak, że bardzo wysoka siła ssąca z 4 poziomami do wyboru wiernie wciąga brud.

To świetny robot sprzątający do sierści zwierząt. Ekspresowo usuwa ją z dywanów, a jego szczotka z miękkim włosiem wcale nie jest uporczywa w oczyszczaniu. Już po kilku minutach przejazdu po dywanie z sierścią kota T9 zebrał jej imponująco dużo.

Pojemnik pełny zebranej sierści po teście Ecovacs Deebot T9

Ten odkurzacz bezobsługowy z dużą mocą ssania nie ma problemu z mniejszymi progami, a w aplikacji odnajdziesz wiele opcji, np. zarządzanie różnymi mapami. Szkoda jedynie, że apka nie jest po polsku (przynajmniej jeszcze).

Laserowe skanowanie sprawia, że robot samojezdny dociera tam, gdzie może. Rozsądnie porusza się wokół mebli, nie jest w stanie ich uszkodzić. Po teście nogi moich krzeseł czy stołu pozostały w nienaruszonym stanie.

Ecovacs Deebot T9 odkurza między meblami

Funkcja odświeżania powietrza

Nie znałem wcześniej odkurzacza automatycznego z odświeżaczem powietrza. Dzięki tej funkcji urządzenie nie tylko oczyszcza je z alergenów swoimi filtrami, ale też pozostawia przyjemną woń (choć ta nie utrzymuje się bardzo długo).

Ecovacs Deebot T9 odświeżacz wyjęty z robota

Co ciekawe, odświeżacz działa na 2 sposoby. Pierwszy jest oczywisty: w trakcie pracy robota. To jednak nie wszystko. Możesz również uruchomić generowanie zapachu, gdy T9 spoczywa w swojej bazie. Wtedy wydzielanie przyjemnej woni trwa domyślnie 30 minut (z możliwością wyłączenia w dowolnym momencie).

Im mniejszy pokój, tym bardziej czuć roztaczaną woń. Szalenie ciekawe oraz unikalne rozwiązanie. Z drugiej strony, ocena przydatności odświeżacza zależy mocno od metrażu. Subiektywna sprawa, aczkolwiek tak oryginalna funkcja zasługiwała na kilka zdań.

Mopowanie jednorazowymi ściereczkami

Myślisz, że to koniec wyróżniających cech tego polecanego robota samojezdnego? Producent podszedł nieco inaczej nawet do funkcji pracy na mokro.

Ecovacs Deebot T9 to robot myjący podłogi, ale jednorazowymi ściereczkami. Odpada Ci konieczność prania ich, choć musisz je co jakiś czas kupować (startowy zestaw zawiera 10 sztuk; w sklepach za ok. 100 zł nabędziesz 25 sztuk).

Ostatecznie uważam, że urządzenie jest jak najbardziej godne swojej ceny i obecności w rankingu. Wydajne, funkcjonalne, nowoczesne i z kilkoma dodatkowymi udogodnieniami. Dużo więcej o tym dobrym robocie sprzątającym dowiesz się z mojego testu, który wcześniej podlinkowałem.

Robot sprzątający Xiaomi Vacuum Mop 2 Pro

Robot sprzątający Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 2 Pro

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 2 Pro to w wielu opiniach najlepszy robot sprzątający w swojej cenie. Osiąga maksymalnie aż 3000 Pa, lecz nawet na niższych (i dłużej działających) trybach sprawnie zbiera śmieci z grubszych dywanów. W dodatku potrafi mopować posadzkę. I to sonicznie, czyli z imponującą częstotliwością (10000 drgań na minutę).


Kliknij i kup Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 2 Pro

MediaExpert
EURO
OleOle
MediaMarkt
Neonet


Dobry i tani robot sprzątający

Mimo przystępnej ceny to automat sprzątający o dużej mocy (3000 Pa ciśnienia). Wyłuskuje głęboko tkwiące paprochy, w tym sierść domowego pupila. Skutecznie odkurza wokół mebli, w narożnikach czy przy ścianach. Za sprawą licznych czujników nie uszkodzi Twoich mebli czy elementów wystroju.

To nie tylko robot sprzątający do paneli i parkietu. Skutecznie zbiera nieczystości również z bardziej wymagających dywanów. Dostosujesz jego moc do stopnia zaśmiecenia za sprawą regulacji mocy (3 stopnie).

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 2 Pro odkurzacz z bliskafot. Xiaomi

Mop 2 Pro pracuje maksymalnie do 120 minut. Zasługa pojemnego akumulatora 5200 mAh (podobne występują w dużo droższych modelach Roborock). Wciągane śmieci trafiają natomiast do zbiornika o pojemności 0,45 l. W tej cenie takie parametry nie zawodzą, a wręcz zachęcając do zakupu.

Tak samo jak fakt, że to niedrogi robot sprzątający z filtrem HEPA. Eliminuje zarówno widoczne śmieci oraz kurz, jak i niewidoczne bakterie. Nie wypuszcza ich z powrotem do pomieszczenia.

Wysokiej klasy mapowanie przestrzeni

Bardzo przekonuje mnie inteligentny system laserowej nawigacji. Ten zwrotny odkurzacz-robot wysokiej klasy sprząta po ciemku. Najważniejsze, że rozsądnie planuje i pokonuje trasy. Sporo ustawisz w jego aplikacji. Podoba mi się opcja ustalania kolejności sprzątanych pomieszczeń.

Niech robocik zacznie od tego najmniej zaśmieconego, by nie roznosić kurzu. Praktyczne i przydatne. Zwłaszcza że dla konkretnego pokoju możesz ustawić indywidualną siłę ssącą (a także natężenie dozowania wody, gdy zamierzasz załączyć przy okazji tryb mopowania).

Pamięć lokalizacji wspomaga pracę na kilku piętrach. Przełączanie pomiędzy nimi to banał, z pewnością sobie poradzisz z obsługą. Nie zabrakło rzecz jasna funkcji wykluczania obszarów czy całych pomieszczeń. Xiaomi wiernie słucha się tego i nie wkracza na zakazane w apce strefy.

Polecane roboty sprzątające tej marki mają też to do siebie, że ich oprogramowanie często przynosi aktualizacje. A one wnoszą kolejne funkcje oraz udogodnienia. Długie wsparcie to pożądana cecha.

Soniczna funkcja mopowania

Soniczne mycie to coś, co cechuje zwykle o 1000 zł droższe modele. Drgania mopa eliminują z posadzki dawno zaschnięte plamy. Nawet te po tłustych substancjach. Dobra opcja do kuchni, w której może się coś rozlać lub kapnąć na płytki czy podłogę innego rodzaju.

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 2 Pro nasadka mopująca widok z bliskafot. Xiaomi

Jasne, to nadal bardziej przecieranie na mokro niż gruntowne mycie, ale zawsze coś. Mop akustyczny, bo tak można go nazwać, generuje aż 10000 drgań każdej minuty. Mikrofibra dokładnie przylega do posadzki, wykazując właściwości szorujące.

Nie wiedząc, jaki przystępny cenowo odkurzacz autonomiczny kupić, poważnie rozważ Mop 2 Pro. To jeszcze lepsza wersja modelu, który zdobył setki, jak nie tysiące pozytywnych opinii. Zaskakuje większą mocą ssącą, lepszym mopowaniem oraz jeszcze liczniejszymi funkcjami.

Robot sprzątający RoboJet Focus Black

Robot sprzątający RoboJet Focus Black

RoboJet Focus Black to dobry odkurzacz samojezdny i odpowiedź na wiele pytań, np. jaki robot sprzątający dla alergika, do zgarniania sierści czy szybkiego odkurzania dywanów. W dodatku zachęca wiele osób niskim profilem. Wjeżdża więc pod różne meble. A to wszystko w niezłej cenie!


Kliknij i kup RoboJet Focus Black

MediaExpert
Neonet
Electro


Dobre parametry w dobrej cenie

Ten wydajny robot oferuje precyzyjne mapowanie pomieszczeń. Wychodzi mu to świetnie, nawet w przypadku mieszkań czy domów o dość skomplikowanym układzie. Dzięki temu masz pewność, że niczego nie ominie, a na końcu wróci do swojej stacji – bez błądzenia czy innych problemów.

Głośność pracy? Okazuje się, że to cichy robot sprzątający. 55 dB jest korzystną wartością. A co z precyzją odkurzania? Równie dobrze! 2500 Pa umożliwia sprawne wciąganie wszelkich zabrudzeń z różnych powierzchni.

Potrójna filtracja z filtrem HEPA zadba z kolei o alergików, wychwytując szkodzące im mikrocząsteczki wielkości 0,3 mikrona. Oprócz niego jest też filtr podstawowy i gąbkowy. Koniec z zanieczyszczonym powietrzem po odkurzaniu.

Niski robot sprzątający

Wiele osób pyta o niski odkurzacz automatyczny dobrej jakości, a sensownych odpowiedzi nigdy nie ma za dużo. Większość lepszych modeli ma w końcu wieżyczki. One zawsze zwiększają wysokość. RoboJet Focus Black dobrze jednak łączy nawigację vSLAM (czyli na kamerce, a nie laserze) z rozsądnym przemierzaniem tras.

RoboJet Focus podczas odkurzaniafot. RoboJet

Przez swoją konstrukcję urządzenie prawie wszędzie wjedzie. Jest wyjątkowo kompaktowe (7,5 cm wysokości). Niewielki odkurzacz samojezdny z przyzwoitą nawigacją to wręcz unikat na tym rynku. Taka mieszanka zalet jak najbardziej przekonała mnie do wyróżnienia RoboJet Focus w rankingu.

Szczególnie że ten kompaktowy odkurzacz autonomiczny sprawnie wjeżdża na dywany. Pokonuje też mniejsze progi, najlepiej do 1,8 cm. Znacznie wyższe modele z wieżyczkami są tylko odrobinę lepsze w tym aspekcie.

Zadowalające odkurzanie i mopowanie

Twarde okruszki, sierść czy kurz trafiają pod spód, gdzie czeka dość szeroka szczotka. Tego typu mechanizmy muszą być dopracowane, aby nie zatykać się włosami czy sierścią. I tu nie ma z tym problemu. Dobry mechanizm zgarniający nieczystości potęguje znaczenie siły ssącej.

Szczotki boczne działają z taką prędkością, że w mgnieniu oka rozbijają większe paprochy na malutkie drobiny. Są odpowiednio długie, radzą sobie z odkurzaniem w zakurzonych rogach czy przy ścianach.

Nie zabrakło hybrydowego trybu pracy z jednoczesnym mopowaniem, które nadaje się do twardych podłóg. Zaoszczędzisz czas na 2 obowiązkach domowych. Może funkcja mycia nie zawsze zastąpi gruntowne mopowanie tradycyjnym sposobem, ale to świetny sposób na rutynowe odświeżanie podłóg twardych.

Jeżeli przekonują Cię najważniejsze zalety tego urządzenia, to masz już odpowiedź, którego domowego robota sprzątającego wybrać.

Robot sprzątający Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 1C

odkurzacz automatyczny Xiaomi Mijia 1C

Atrakcyjny cenowo robot sprzątający do podłóg drewnianych, jak i dywanów. Wykrywa sensorami obiekty na swojej trasie, a dodatkowo oferuje funkcję mopa. To jednocześnie jeden z najpopularniejszych odkurzaczy samojezdnych na rynku. Przekonuje świetnym stosunkiem ceny do jakości.


Kliknij i kup Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 1C

MediaExpert
EURO
OleOle
MediaMarkt
Neonet


Tani robot odkurzający z japońskim silnikiem

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 1C zadziwia możliwościami! Japoński silnik bezszczotkowy (a więc nie za głośny) tego robota generuje aż 2500 Pa, co w tej cenie jest niesamowitym wynikiem.

Ciąg powietrza poradzi sobie z trudniejszymi zabrudzeniami, a szczotka też jest niczego sobie. Ma i włosie, i gumowe listewki, więc dobrze penetruje wykładziny. Nie musisz długo czekać na porządne efekty odkurzania, a to wszystko bez Twojego wkładu sił i czasu.

Nieważne, czy coś Ci się rozsypało, czy podłogi dawno nie były odkurzane; ten sprzęt zgarnie, co trzeba. Posprząta Twój salon, sypialnię czy kuchnię. Wjedzie również na niejeden chodnik/wycieraczkę.

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 1C podczas odkurzaniafot. Xiaomi

Odkurzacz automatyczny z mapowaniem przestrzeni

Nie zawodzi tu wykonanie, czas pracy, pojemność zbiornika, jak i sposób nawigacji, ponieważ Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 1C porusza się rozsądnie – szczególnie patrząc na atrakcyjną cenę. Gęstsze umeblowanie nie stanowi dla niego problemu; wjeżdża tam, gdzie może, wiedząc, na którym obszarze jeszcze nie był.

Wspomaga go kamerka i aż 15 różnych czujników. Dzięki nim robot-odkurzacz nie obija mebli i nie spadnie z niebezpiecznego miejsca (np. ze schodów). A że nie jest przy tym zbyt wysoki, to wjedzie pod niejeden mebel. Nie stracisz czasu na poprawianie efektów sprzątania po przejeździe urządzenia.

Inteligentne dozowanie w trybie mopa

Dodatkową zaletę stanowi funkcja mopowania. Pojemnik na wodę oferuje nawet inteligentne dozowanie (mniej smug na posadzce). Trudno o za mało lub za dużo wody, choć odczucia w tym aspekcie zawsze są mocno subiektywne.

Niemniej możesz ręcznie to wyregulować. Oczywiście za sprawą aplikacji mobilnej z przejrzystym interfejsem. Nie każdy robot w tej cenie oferuje apkę na telefon, ale w przypadku produktów tej marki to praktycznie zawsze standard.

Co tu więcej dodawać: dobre Xiaomi w dobrej cenie!

Robot sprzątający SilverCrest SSRA1

Robot sprzątający SilverCrest SSRA1

Czy robot sprzątający z Lidla ma sens? W mojej opinii tak. Przemawia za tym przystępna cena, a całkiem szerokie możliwości. Nie jest to może cud techniki na tym rynku, lecz zapewni Ci bezwysiłkowe odkurzanie, również dywanów. Generuje 1500 Pa, zbierając śmieci do pojemnika 0,6 l. Producent nie zapomniał o apce czy czujnikach antykolizyjnych.


Kliknij i kup SilverCrest SSRA1

Lidl


5 trybów pracy

SilverCrest SSRA1, czyli popularny odkurzacz automatyczny z Lidla, nie oferuje niesamowitego algorytmu mapowania. Nawigacja opiera się tu na różnych trybach pracy. Na szczęście jest ich aż 5, co da Ci spore możliwości.

Sprzęt może poruszać się spiralnie, automatycznie i klasycznie (czyli dość losowo), wzdłuż ścian bądź z maksymalną siłą ssącą. Ostatnia z tych opcji działa w parze z resztą.

Co więcej, na pokładzie znalazły się liczne czujniki. 3 chronią przed upadkiem z wysokości, a 11 unikają kolizji z meblami. Musisz przyznać, że to zacny zestaw sensorów w tej cenie. Nie obawiasz się tak jakichkolwiek uszkodzeń robota i miejsca, po którym jeździ.

1500 Pa ciśnienia i pojemny zbiornik

Te cechy ostatecznie przekonały mnie, że warto wyróżnić SilverCrest SSRA1 w zestawieniu. 1500 Pa to wynik raczej poniżej średniej, ale co z tego, skoro nadal generuje niezły ciąg powietrza (a cena sprzętu jest jeszcze bardziej poniżej średniej)? To nie tylko robot na panele, parkiet czy gres. Dywany z krótkim włosiem nie są dla niego misją niewykonalną.

SilverCrest SSRA1 podczas odkurzania dywanu i podłogifot. Lidl

Wjedzie na nie i precyzyjnie zbierze resztki jedzenia, ziemię doniczkową, mniejsze papierki, nitki czy włosy. Wszystkie zanieczyszczenia zbiera w pojemniku 0,6 l. Wynik lepszy od wielu kosztownych odkurzaczy samojeżdżących. Skutkuje rzadszym opróżnianiem.

Wirtualna ściana w zestawie

Tanie roboty sprzątające często mają problem z bardziej wyszukanymi funkcjami. Zwykle ich po prostu nie oferują. SilverCrest SSRA1 korzysta z aplikacji mobilnej, choć nie ukrywam: mocno okrojonej. Brakuje w niej chociażby zakazanych stref, lecz producent znalazł na to inny sposób.

Chodzi o wirtualną ścianę w postaci prostej czujki. Za jej pomocą odgrodzisz miejsce z miskami dla zwierzaka bądź obszar z delikatnym elementem wystroju. Uruchomienie i rozłożenie jej nie zabiera dużo czasu. Nie jest też skomplikowane. Daje za to większą kontrolę nad robotem.

Robot sprzątający iLife A8

odkurzacz automatyczny iLife A8

Porównanie robotów sprzątających jasno pokazało mi, że iLife A8 zasługuje na uwagę. To jeden z najtańszych odkurzaczy samojezdnych, który warto wybrać. Owszem, raczej do mniejszego mieszkania, najlepiej bez dywanów, lecz trudno wymagać cudów w tej cenie, prawda? Poznaj ten model bliżej za sprawą poniższej recenzji.


Kliknij i kup iLife A8

wdomu24
MediaExpert
Electro


Szybki robot z kamerą

iLife A8 to niedrogi robot odkurzający z rankingu o specyficznym stylu pracy. Stawia na krótkie przejazdy bez wielokrotnego czyszczenia tych samych obszarów. To plus głównie na przestrzeni, na której nie ma zbyt dużo obiektów.

Co ze szczotkami? 2 boczne do zamiatania, a także 2 centralne do wyboru. Jedna z włosiem, czyli do dywanów, wykładzin, sierści, a druga silikonowa, czyli do parkietów, paneli, kafelków, płytek, gresu itp.

Pierwsza jest bardziej uniwersalna, ale jeżeli nie masz dywanów, użyj silikonowej – nie owijają się tak wokół niej włosy i sierść (w zestawie znalazła się na szczęście szczoteczka do czyszczenia głównych szczotek).

Druga sprawa, że to w mojej opinii tani robot na podłogi twarde, np. parkiet, panele, kafelki, gres szkliwiony. Na wykładzinach czasem brakuje mu nieco mocy (maksymalnie osiąga 1000 Pa ciśnienia).

iLife A8 i jego kluczowe elementy budowyfot. iLife

Łatwe wjeżdżanie pod meble

Dodatkowo to mały, bo niski robot sprzątający (7,2 cm wysokości). Wślizgnie się pod wiele różnych mebli, zgarniając kurz i śmieci. Musisz jednak wiedzieć, że nie wykazuje takiej sprawności wjeżdżania na dywany co droższe roboty.

Niejako następstwo niskoprofilowej konstrukcji. Producent nie miał za bardzo jak zmieścić większych kół z lepszą amortyzacją.

Jak widzisz, iLife A8 musi być ściśle dopasowany do lokum. Dlatego też twierdzę, że stanowi dobrą opcję do mniejszych, minimalistycznie urządzonych mieszkań bez dywanów.

Wysoka kultura pracy

Nie jest to co prawda najcichszy robot sprzątający, lecz nie brakuje mu zbyt wiele do tego miana. Generuje zaledwie 59 dB głośności. Kolejna cecha sprzyjająca pracy na mniejszym metrażu.

Podczas gdy Ty pracujesz, uczysz się lub relaksujesz, robot odkurza i Ci w niczym nie przeszkadza. Co więcej, wznawia pracę po naładowaniu i, co za tym idzie, samodzielnie wraca do stacji. Nie są to wcale takie oczywiste cechy w tak niskiej cenie jak na odkurzacz samojezdny.

Ważne pytania i odpowiedzi

Kompletnie nie wiesz, jak wygląda rynek robotów sprzątających i co jest w nich ważne? Spokojnie, pomogę! Przygotowałem sekcję pytań i odpowiedzi, dzięki którym szybko zyskasz wiedzę potrzebną do udanego zakupu. Zawsze możesz też skorzystać z sekcji komentarzy na samym dole, aby zadać mi inne pytanie lub wyrazić swoją opinię.

Za drogie roboty sprzątające uznaję te powyżej 1500, a zwłaszcza 2000 zł. Następnie jest średnia półka, a na końcu tańsze modele, mniej więcej do lub w okolicach 1000 zł.

I nie jest to opinia oparta na tym, ile sam jestem w stanie wydać na taki sprzęt. Podstawy do tego stanowią dokładna analiza rynku oraz testy i porównania robotów sprzątających, które mam za sobą.

Gdzie tkwi więc różnica? Co tłumaczy wysokie ceny, a jakie braki kryją się wśród niższych segmentów cenowych?

Poznaj moje spostrzeżenia:

 • Dobry algorytm sprzątający wymaga wydania pokaźnej kwoty. Co oznacza ta cecha? Tanie roboty poruszają się uproszczonymi trybami, a te drogie potrafią bardzo skutecznie skanować pomieszczenie. Dzięki temu w nic nie przywalą i niczego nie ominą (mają wiele czujników, np. przeszkód, uskoku, wykrywania kurzu, do tego żyroskop). Często mapowanie odbywa się w czasie rzeczywistym. Wszystko wspiera rozbudowana aplikacja mobilna zapisująca mapy pomieszczeń. Jeżeli interesuje Cię topowy algorytm, to musisz przygotować minimum 1600 – 2000 zł.
 • Planowanie jak najlepszej trasy powinno być dopełnione skutecznym odkurzaniem. Im droższy robot, tym zazwyczaj ma lepszy mechanizm czyszczący oraz ciśnienie (swego rodzaju moc ssąca). Poradzi sobie na dywanach i pozbiera sierść Twojego pupila. Tanie odkurzacze automatyczne często nie mają nawet prostej szczotki z włosiem, a jedynie wąską ssawkę. A z kolei takie iRoboty oferują mechanizmy złożone z 2 szczotek. Nie wciągają tak kabli, nie wypuszczają śmieci i pracują efektywnie. Warto celować przynajmniej w model ze szczotką, która ma włosie (lub jest gumowa i dobrze zaprojektowana), ponieważ lepiej odkurzy dywany od ssawki.
 • Zostając przy skuteczności, znaczenie ma siła ssąca. W tej kategorii najczęściej określa ją ciśnienie podawane w paskalach (skrót jednostki to Pa). Top roboty sprzątające przekraczają już 4000 – 5000 Pa! Te najtańsze są nawet 4 razy słabsze. Rzecz jasna wpływa to na efekty sprzątania.
 • Budżetowe urządzenia dosyć, że zwykle słabo odkurzają dywany, to czasem w ogóle nie potrafią na nie wjeżdżać! Chodzi o kółka, czyli ich wielkość i mechanizm działania. Zbyt słabo zaprojektowane kółka uniemożliwią robotowi sprawne wjeżdżanie na wykładziny. Dotyczy to też pokonywania progów. Cena ma na to duży wpływ. Droższe roboty spokojnie pokonują progi i listwy mierzące ok. 2 cm wysokości.
 • Różnice często tkwią w aplikacji. Zdarzają się bowiem niedopracowane apki, które ledwo co łączą się z robotem odkurzającym. Przed zakupem warto znaleźć w Google Play opinie o danej aplikacji. Bez niej zostaje pilot… o ile jest w zestawie. A nawet wtedy może Ci odpaść sterowanie wieloma fajnymi funkcjami i trybami pracy.
 • Jest masa innych parametrów, na które duży wpływ ma cena. Czas pracy, czas ładowania, pojemność zbiornika, głośność odkurzania, dodatki w zestawie, skład czujników i efektywność ich działania, automatyczne wracanie do bazy po pracy lub w celu naładowania akumulatora, zastosowane filtry – bardzo szybko idzie dostrzec różnicę między kosztownym a niedrogim odkurzaczem samojezdnym.
 • Pozostaje także aspekt trwałości. I nie chodzi mi wyłącznie o obudowę, wrażliwość na uszkodzenia mechaniczne. Duże znaczenie ma bowiem żywotność akumulatora. Do jego oceny potrzeba wielomiesięcznych testów, ale z doświadczenia wiem, że ogniwa tanich robotów szybko padają lub pracują z czasem coraz krócej po naładowaniu. Drogi robot odkurzający to z kolei zakup na długie lata.

Te wszystkie cechy musisz dopasować pod swoje wymagania. Jeżeli masz wyłącznie podłogi twarde, to nawet prosta ssawka przy stosunkowo niskim ciśnieniu roboczym może je ogarnąć. W przypadku wielu dywanów, szczególnie z grubszym runem, a do tego obecności jakiegoś zwierzaka, trzeba wydać większą kasę.

Pomogą Ci w tym moje niezależne opinie o polecanych odkurzaczach automatycznych. Starałem się dokładnie opisywać ich możliwości, jak również znaleźć solidne modele także w niższych segmentach cenowych.

W czym drogi robot sprzątający jest lepszy od taniego - infografika

Mój ranking odkurzaczy automatycznych zawiera również roboty 2w1. Chodzi o możliwość mycia podłogi, swego rodzaju roboty odkurzająco-mopujące. Ale czy ta dodatkowa funkcja jest godna uwagi? Czy rzeczywiście się przydaje?

Nie zawsze. Problem tkwi zazwyczaj w niedopracowanym systemie dozowania czy zbyt słabej sile, która dociska część myjącą do powierzchni.

Efekt jest taki, jak by ktoś anemicznie przetarł podłogę wilgotną szmatką. Nie może się to równać z tradycyjnym mopowaniem.

Do tego jest to wabik na klientów.

Powiedzmy, że nie znasz się totalnie na robotach sprzątających. Idziesz do pierwszego sklepu z nimi i widzisz dwa produkty po 1000 zł. Jeden z nich bije po oczach hasłami reklamowymi związanymi z funkcją mopa, a drugi jej nie ma. Już na starcie ma przewagę i powoli otwiera Twój portfel.

Nie mówię, że jest to wyłącznie chwyt marketingowy. Czasem na podłodze pojawią się lekkie zabrudzenia, ale w większej ilości lub na niewielkim obszarze, i taki tryb pracy wybawi Cię od ręcznego czyszczenia. Nie można jednak spodziewać się po tym cudów, choć rynek idzie do przodu i mój ranking gości roboty z coraz to efektywniejszą funkcją mycia podłóg (np. z sonicznymi drganiami).

Taka wskazówka dla osób, które jednak pragną, aby ich robot nadawał się też do mopowania powierzchni.

Najlepszym rozwiązaniem jest hybrydowy tryb pracy. Robot i odkurza (a nie tylko zamiata bocznymi szczotkami), i myje podłogę. To praktyczne, bo drobne śmieci nie mieszają się z dozowaną wodą, a Ty nie musisz wymieniać pojemnika czy głównego mechanizmu czyszczącego.

Pamiętaj też, że mopowanie nie nadaje się oczywiście do dywanów. A niektóre roboty biorą mopowany obszar za ogół… nie patrząc, czy wjeżdżają z parkietu na dywan. Rozwiązaniem jest wyznaczanie stref, zdalne sterowanie czy blokowanie obszaru wirtualnymi latarniami/ścianami.

Ewentualnie zakup jakiegoś top odkurzacza automatycznego, który nieznacznie podnosi nasadkę mopującą przed wjazdem na wykładziny.

Zalety i wady robotów mopująco-odkurzających 2w1 - infografika

 1. Robot sprzątający odkurza sam, bez ingerencji użytkownika (o ile nigdzie się nie zablokuje w trakcie pracy). Zyskany czas przeznaczysz na inne obowiązki domowe lub rozrywkę. Przyjemna wizja, prawda?
 2. Nie musisz nawet być w domu, aby uruchomić odkurzacz automatyczny. Aplikacja pozwoli Ci zdalnie go uruchamiać, a wiele z nich daje też opcję układania harmonogramu odkurzania.
 3. Roboty sprzątające są w miarę ciche, o czym zresztą wspomnę w odpowiedzi na jedno z kolejnych pytań.
 4. Odkurzacze automatyczne, nawet biorąc pod uwagę ich bazę, zajmują mało miejsca. Nie ma większych problemów z przechowywaniem, co jest istotne w przypadku niewielkich mieszkań lub pomieszczeń.
 5. Brak worka w porównaniu do tradycyjnych modeli niesie za sobą pewną korzyść. Nie wydajesz na nie pieniędzy, a nikt z nas nie lubi dodatkowych wydatków.
 6. Nawiązując do powyższego punktu, dostrzegam kolejną zaletę braku worka. W przypadku odkurzaczy tradycyjnych często wpływa na skuteczność odkurzania – im bardziej jest zapełniony, tym odkurzacz gorzej ciągnie. Tutaj poziom zapełnienia pojemnika nie ma takiego wpływu na efektywność pracy.

W czym robot sprzątający jest lepszy od odkurzacza tradycyjnego - infografika

 1. Robot sprzątający nie ma takiej mocy jak tradycyjny. To efekt obecności akumulatora. Odkurzacz przewodowy zawsze ma większy potencjał, czerpie z gniazdka więcej energii. Widać to szczególnie przy odkurzaniu dywanów ze średnim włosiem. Potrzeba naprawdę dobrego odkurzacza automatycznego, aby je dokładnie wysprzątał. Podobnie jest z sierścią zwierzaków.
 2. W mocnych stronach wspominałem rzecz jasna o autonomicznej pracy. Weź jednak pod uwagę, że robot może gdzieś utknąć lub gdzieś się nie dostać (np. pod stół), jeżeli na jego drodze jest za dużo przeszkód. Gęsto umeblowane pomieszczenie trzeba odpowiednio przygotować na użycie takiego sprzętu.
 3. Odkurzacz automatyczny porusza się tylko po podłodze. A przecież nie tylko na niej kryją się zabrudzenia. Pajęczyn spod sufitu już nie usunie. Nie odkurzy też samochodu lub jakichś mebli. Wtedy musisz się wziąć za manualne odkurzanie. Warto o tym pamiętać, bo wychodzi na to, że i tak wypada mieć dodatkowo inny rodzaj odkurzacza w domu. Te tradycyjne, szczególnie gdy mają w zestawie sporo końcówek, są bardziej uniwersalne.
 4. Zbiorniki są zdecydowanie mniejsze od worków. Nawet kompaktowy model ma np. 2-litrowy worek, co jest wyraźnie lepszą wartością niż pojemniki w omawianej kategorii. Efekt? Częściej opróżniasz pojemnik (nie zawsze bywa to higieniczne), a do tego podczas gruntownego odkurzania wypada monitorować stan zapełnienia.
 5. Odkurzacze automatyczne są kosztowną inwestycją. Widać to po moim rankingu. Najlepsze propozycje zakupowe są po prostu drogie. Szczególnie w porównaniu do tradycyjnych modeli.

W czym robot sprzątający jest gorszy od odkurzacza tradycyjnego - infografika

Która firma produkująca roboty sprzątające jest najlepsza?

Najlepiej oceniane roboty sprzątające to te marki Roborock. Biją rekordy pod względem wydajności (przekraczają już nawet 5000 Pa!), mają mnóstwo funkcji i topowe nawigacje laserowe. Goszczą w kilku segmentach cenowych. Dobrze sprawdzają się też w myciu podłóg (zwłaszcza modele z sonicznymi drganiami).

Legendą na tym rynku jest iRobot. Ma masę świetnych modeli, choć kosztownych. Oferuje własne patenty, między innymi dotyczące mechanizmu czyszczenia, skuteczności czujników, algorytmu sprzątającego czy kilku wiodących technologii i rozwiązań. Nie brakuje wśród nich robotów sprzątających ze stacjami opróżniającymi.

Masa osób wybiera roboty sprzątające Xiaomi. Często pada zresztą pytanie: Xiaomi czy iRobot? Sprzęt chińskiego giganta również ma szerokie możliwości, wysoką skuteczność usuwania śmieci, wiele funkcji i dobre algorytmy. No i zazwyczaj atrakcyjne ceny, szczególnie na tle iRobotów. Siłą rzeczy to samo dotyczy marki Viomi, powiązanej z Xiaomi. Produkują bardzo dobry sprzęt.

Wyróżnię polską firmę RoboJet, która coraz śmielej sobie poczyna, zawierając w swojej ofercie ciekawe urządzenia o dobrym stosunku ceny do jakości. Kolejne generacje znacząco się różnią od poprzednich, więc nie stanowią zagrywki marketingowej i szybkiego skoku na kasę. W dodatku to jedne z nielicznych dobrych, a niskich odkurzaczy automatycznych.

Co do polskich producentów: bardzo cenię PURON, choć póki co ma w ofercie jednego robota (ale za to jakiego!).

W każdym razie, to nie jest tak, że cały dylemat w przypadku najlepszych producentów sprowadza się do pytania: Xiaomi lub Roborock czy iRobot? Sprawa jest dużo bardziej złożona.

W moich rankingach odkurzaczy samojezdnych pojawiło się wiele firm, a niektóre z nich są niedoceniane przez internautów, właściwie nieznane. To błąd, bo zawsze warto poczytać, a znaczek producenta z całą pewnością nie mówi wszystkiego.

Najlepsi producenci robotów sprzątających

To zależy przede wszystkim od Twoich preferencji. Ale fakt jest taki, że średni poziom głośności wypada tu korzystnie. W porównaniu do innych rodzajów sprzętu do odkurzania nie jest zbyt głośno.

No i jest jeszcze coś. Ktoś, kto do tej pory nie używał odkurzacza samojeżdżącego, patrzy w tym parametrze na decybele. Potem porównuje do innych modeli czy odkurzacza tradycyjnego typu.

A wiedz, że głośność, a konkretniej to, jak bardzo irytuje użytkownika, zależy od silnika i sposobu działania. Hałas generowany przez roboty odkurzające jest bardziej stłumiony, jednolity. W praktyce mniej męczy zmysł słuchu niż odgłosy wydobywające się z odkurzaczy workowych.

Ogólnie biorąc, głośność odkurzania jest plusem odkurzaczy automatycznych.

Głośność pracy robotów sprzątających cechy - infografika

Podsumowanie i pytania czytelników

Teraz już wiesz, jaki robot sprzątający jest najlepszy i dlaczego. Przedstawiłem Ci moją obszerną klasyfikację oraz subiektywne opinie o wyróżnionych odkurzaczach automatycznych.

Dzięki solidnemu robotowi samojezdnemu znaczna część sprzątania domostwa spadnie z Twoich barków. Zaoszczędzony czas przeznaczysz na inne obowiązki bądź też przyjemności.

Po wielu własnych testach przekonałem się do tego typu urządzeń, choć decydujący jest rozsądny zakup. Dlatego też koniecznie wspomóż się moim rankingiem. Wtedy trafisz na dobry sprzęt, nie przepłacając za to, co oferuje.

Jeżeli nadal masz problem z wyborem, wahasz się pomiędzy jakimiś modelami, to daj znać w sekcji komentarzy – pomogę 🙂

Pamiętaj, że osobno zająłem się niższym segmentem cenowym. Udowadnia to ranking robotów sprzątających do 1000 zł. W tej kwocie także znajdziesz solidne modele, nawet do zbierania sierści zwierząt.

A jeśli Twoim priorytetem jest ogólnie brak ograniczeń co do zasięgu odkurzania, zobacz przy okazji najlepsze odkurzacze bezprzewodowe. Niektóre z wyróżnionych robotów również tam się znalazły. Osobno omówiłem nawet odkurzacze bezprzewodowe z funkcją mycia. Część z nich uwzględnia też ranking odkurzaczy myjących.

Na PROrankingach znajdziesz także inne urządzenia, które pracują w sposób autonomiczny. Przykładem są roboty do mycia okien. Nie wiem, jak Ty, ale ja nie cierpię tego obowiązku domowego. Może więc i takim sprzętem ułatwisz sobie życie?

Inną opcję stanowi najlepszy robot do koszenia trawy. Nieoceniony sprzęt dla posiadaczy sporego trawnika.

Oceń publikację
[Głosy: 15 Średnia: 4.7]

Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

Subscribe
Powiadom o
guest
224 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kamil
2 miesięcy temu

Cześć, super ranking dzięki za poświęcony czas i w końcu mam tu potwierdzenie że mój pierwszy faworyt Xiaomi vacuum mop 2 pro jest ok. Chciałem go ze względu na cenę ale im więcej czytam tym mniej wiem. Kolega ale i ty jak widzę po rankingu i komentarzu polecacie roborocka S7 – też jeszcze w moich granicach bo mogę wydać 2k +/- 200 zł ale nie lubię przepłacać za coś czego nie potrzebuje. Ale czytając dowiedziałem się że w tym budżecie mogę mieć odkurzacz który będzie miał też kamerę rgb i będę mógł podglądać psy (nie gubią siersci) lub po prostu dom jakby się coś działo. Znalazłem ecovacs deebot t10 i dreame d10s pro oba w podobnej cenie z kamerą a ten pierwszy z ruchomym mopem drugi wydaje się być mocniejszy. Potrzebuje coś na 115 m2 głównie panele i trochę płytek z (dywaniki tylko łazienkowe) co skutecznie wciągnie piasek (do okoła… Czytaj więcej »

Kamil
2 miesięcy temu

Super dzięki za odpowiedź – pójdę w te kamerę jednak bo S7 widzę najtaniej to tak 2500 a ecovacs z kamerą nieco ponad 1900 wygląda nieźle. Dreame jeszcze taniej nawet za 1800 jest teraz w euro RTV.

Agnieszka
3 miesięcy temu

Zastanawiam się i zastanawiam. Roborock s7 czy puron ? Różnica w cenie około 600 zł. No i dryga rzecz a tu już koszt dużo wyższy czy jeżeli roborock s7 to warto dopłacać połowę jego wartości za stacje opróżniająca? Pomóż proszę.

Agnieszka
3 miesięcy temu

Dziękuję. Metraż ponad 100 trzy pokoje z wykładzina salon z dywanem wykładziny równe z poziomem parkietu. Mam już jaśniej w głowie i opinie dla s7 bez stacji od koleżanki ktora jest wymagającą co do sprzatania i chwali sobie s7

Agnieszka
2 miesięcy temu

Dzieki mam od soboty Roborock S7. Dystrybutor wysłał w mega szybkim tempie. Dzięki za poradę. Generalnie fajny sprzęt dobrze odkurza , spodziewalam sie gorszych efektow. Mopowanie jeszcze testuje. Jest milka minusow Pogubił się z powrotem do bazy, nie zeskanował całego mieszkania za pierwszym przejazdem, zlecpodzielil pomieszczenia właściwie części nie podzielił. Ręczny podział to droga przez mękę bo nie zapisuje krzyczy niepowodzenie. Ale to nie wina robota bardziej aplikacji i mojej jeszcze pewnie niewiedzy:). No i oprócz męża ja i córki mamy długie włosy które nawijają się pod silikonowa szczotkę co jest dość trudne w usunięciu ale nie niemożliwe . Włosy też się nawijają w wymiatacz. Tak więc konieczne jest czyszczenie często więc stacja opróżniająca to ja:). I jeszcze pytanie czy każdy plyn mocujący czy tylko dedykowany do roborock bo szczerze mówiąc jest mega drogi 105 zł butelka:(

Agnieszka
2 miesięcy temu

Dziękuję za wszelkie wsparcie. Rankingi są mega profesjonalne. Świetny kontakt. Na pewno tu wrócę w przypadku zakupu innych sprzętów. Pozdrawiam.

Rafał
4 miesięcy temu

Panie Łukaszu,
zastanawia mnie, dlaczego w rankingu nie ujęte są roboty z serii s od iRobot’a. Rozumiem ich wysoką cenę na tle konkurencji, jednak s9 uznawany jest za robot lepszy niż i7, który znalazł się w rankingu (wg. testów, które czytałem). Osobiście poszukuję najwydajniejszego robota, bez względu na jego cenę.

Ania
5 miesięcy temu

Witam
Pytanie mam :
Jak sprawdza się model iRobot Braava jet m6 bo jest to jeden z 2 robotów z funkcją mopowania tylko ten jest troche droższy czym się różni i czy wart zakupu?

Andrzej
6 miesięcy temu

Jedną z najważniejszych cech, na której mi zależy jest wysokość robota, najlepiej poniżej 8cm. Więc wszystkie z kopułką i laserem odpadają. W teście opisuje Pan: RoboJet Focus, a na rynku znalazłem także: Roomba Combo (szczególnie że cena obu znacznie poniżej 1500zł), i mam dylemat który brać pod uwagę. Czy może Pan przekazać swoje uwagi na temat tych urządzeń lub zaproponować coś innego w podobnej cenie?
Nie zależy mi na fajerwerkach typu: lampa UV, wielopoziomowych filtrach antyalergicznych, czy ogromnej sile ssania (nie mam dywanów). Ale chciałbym, aby był odkurzająco-mopujący i przyjazny w obsłudze – sterowanie przez intuicyjną aplikację (w j. polskim), z możliwością zapisu co najmniej trzech map.

Andrzej
5 miesięcy temu

Witam ponownie. Zachęcony do zakupu – jak wyżej, pozwolę sobie na małą opinię. Generalnie wszystko co zostało opisane w artykule się zgadza, a największą zaletą robota Robojet Focus jest jego wysokość – wjeżdża tam gdzie inne roboty (szczególnie te z wieżyczką) nie miałyby szans się dostać. Problem w tym, że wbrew temu co podaje producent/sprzedawca, robot nie posiada działającej aplikacji. Ta, którą zaleca się zainstalować „WeBack” nie wczytuje i nie obsługuje map. Dlatego telefon z aplikacją staje się jedynie drugim pilotem. Nie ma mowy o takich funkcjonalnościach jak: podgląd mapy w czasie rzeczywistym, wirtualne ściany, wyznaczanie stref sprzątania, kierowanie w konkretne miejsce, itd. – o wszystkim jest mowa w specyfikacji, a to bzdura. Powoduje to, że jestem bardzo rozczarowany zakupem. Wierzę w, że jest to problem do w miarę sprawnego naprawienia, bo nie chciałbym wymieniać sprzętu. Wymaga wprowadzenia kolejnej aktualizacji z poprawkami w istniejącej aplikacji lub zaoferowanie innego oprogramowania (być… Czytaj więcej »

Radzio
6 miesięcy temu

Dla żonki na święta zastanawiam się nad zakupem jakiegoś porządnego robocika do 2500 zł Polecicie jakiegoś Irobota czy może inny ?

Beata
6 miesięcy temu

Szukam niskiego robota (do 8 cm), który poradzi sobie z 3 poziomowym domem, nie obije przy tym mebli i nie spadnie ze schodów. Będę bardzo wdzieczna za pomoc.

Danusia
6 miesięcy temu

Im więcej czytam, tym mniej wiem. Panie Łukaszu proszę o pomoc szukam robota który mopuje i sprząta w jednym czasie, albo tylko sprząta, albo tylko mopuje. W domu same panele, parę progów, max 120 m powierzchni, pies, małe dzieci i długie włosy, więc chyba szczotki silikonowe. budżet ograniczony do maks 2000 tys ale przyjrzę się każdemu. Obecnie mam ilifa już kilka lat a teraz czas na zmianę standardów 😉 Z góry dziękuję za pomoc

Radosław
7 miesięcy temu

Dzięki za ciekawy ranking. Interesuje nas odkurzanie i mopowanie. Mieszkanie ok 80 m2, panele, płytki, dywanik z krótkim włosem, dwa dywaniki z długim włosem, bez zwierzaków ale trochę porozrzucanych zabawek naszej pociechy – co byś zakupił ze swoją wiedzą i doświadczeniem?

Tomek
7 miesięcy temu

A jeśli nie patrzeć na mopowanie? Tylko zamiatanie podłogi drewniane, żeby nie porysować i bardzo dobra nawigacja, żeby nie obijać mebli?

tomek
7 miesięcy temu

Hmm a reasumując, który wyróżnia się dobrą nawigacją?

Ewelina
9 miesięcy temu

Witam! Wg pana najlepszy to ROBOROCK S7 Mav V, ale pisze też pan o ROBOROCK’U S7 i nie wiem, , czy warto przepłacać, czy rzeczywiście Max V jest aż tak dobry, ponieważ różnica w cenie jest duża. Pytam też, bo opinie użytkowników na stronach sklepów są skrajne i nie wiem na który się zdecydować. Mam samych “mężczyzn” w domu i po prostu chcę sobie ułatwić trochę życie przy nich:))

Ewelina
9 miesięcy temu

Dziękuje za wyczerpującą odpowiedź:)) Pozdrawiam

Karolina
9 miesięcy temu

Hej! Świetny ranking. Proszę o poradę. Mam do sprzątania 2 piętra po Ok 80 m. Chciałam wybrać xiaomi vacuum pro, ale czy on ma możliwość zapisana osobnych map dla 2 pięter? Wiem, ze polecasz PuroPr10, ale obawiam się polskiej marki, która może przestać produkować części zamienne. Czy może lepsze będzie xiaomi vacum mop 2 pro?

Kasia
9 miesięcy temu

Witam! Obszerna recenzja ale po przeczytaniu wciąż nie wiem co będzie najlepszym wyborem dla mnie. Chciałabym nie przekroczyć 1500 zł. 2 piętra (schody), łącznie 140m2, podłogi panele (miałaby na nich stać stacja, więc nie może być mowy o wyciekach), płytki, dwa dywany z niskim włosiem są jednak koty, więc do usuwania sierść i włosy, otwarty prysznic (możliwość wykluczenia tej części). Zależy mi na polskim języku i przede wszystkim na niezawodności.

Kasia
9 miesięcy temu

Dziękuję za polecenie, byłam prawie zdecydowana na Roborock S5 Max, muszę przyjrzeć się różnicom..

Ewa
10 miesięcy temu

Dzień dobry.
Gdyby Pan miał kupi do ok.2700 robota mieszkanie 74, wykładziny, dywan panele i trochę kafelek. Zastanawiał mnie roborock 7 czy 6 max, czy manoel, proszę o pomoc.

Renata
10 miesięcy temu

Dzień dobry, Panie Łukaszu, czy PURON PR10 to dobry wybór przy dużej ilości sierści i żwirku? Dodam, że podłogi pokryte są płytkami, mieszkanie ma 60 m2, Zależy mi również na cichej pracy robota. Bardzo proszę o pomoc w wyborze. Renata.

Renata
10 miesięcy temu

Bardzo dziękuje!!!

tomek
11 miesięcy temu

Witam, Potrzebuję robota odkurzającego bez mopowania. Chcę go używać na parkietach więc mopowanie odpada a dodatkowo chcę uniknąć ewentualnych wycieków wody. Czy już tylko rumby zostały bez mopa?? Jakoś słabe zbierają opinie

Ela
1 rok temu

Dzień dobry, rozważam zakup Roborocka S5 max lub Xiaomi mi robot vacuum mop pro. Mam dom dwupiętrowy, każde piętro ok 100 m2. Czy warto dopłacać kilkaset zł do roborocka? Funkcje mają podobne, a różnice subtelne. Będę korzystać zarówno z odkurzania jak i mopowania. Nie wiem już czym się sugerować. Czy np Xiaomi na jednym ładowaniu ogarnie piętro? Albo czy dla roborocka pojemnik nie będzie za mały na raz? Proszę o poradę

PIOTR
1 rok temu

Cześć, jestem zdecydowany, ale jeszcze przed zakupem robota i w zasadzie do wczoraj myślałem o Roborocku S7, ale znalazłem trochę recenzji o Tefalu 95 i teraz już sam nie wiem. Dodam, że w zasadzie całe mieszkanie to deska z niewielką fazą, która tworzy niewypełnioną przestrzeń i jeden niewielki dywan 1x2m oraz łazienka w płytkach ze 4m2. Na plus T95 to dwie zagarniającego szczotki, 3 różne szczotki wciągające, no i ta moc 12kP. Jednak cena o 7 stówek drożej. Najbardziej zastanawia mnie, dlaczego nik nie pisze o tym, że to jest niebo a ziemia w stosunku do innych, bo to jest ponad 4x więcej?
No i sam napisałeś, że RS7 jest najlepszy, dlaczego?

Piotr
1 rok temu

OK, to już wiem więcej, bo rozumiem, że nie ma co się napalać na 12kP Tefala. Choć nadal nie wiem, czy jest lepszy od RS7. Jeśli Ty miałbyś kupić biorąc po uwagę pozostałe wrażenia, nie wiem: aplikacja, czyszczenie, szczotki zagarniające 1. lub 2 szt., dodatkowe szczotki w Tefalu, inne elementy, o których nie wiem, bo nie mam doświadczenia, to który byś wybrał?

Syxtus
1 rok temu

witam. mam nietypowe pytanie. otóż mam w salonie czarny dywan (z białym motywem). chciałem kupić odkurzacz automatyczny ale testowałem 2 i “głupiały” na tym dywanie. Na podobnym ale trochę jaśniejszym (ciemny brąz) działają bez problemu. W instrukcji do Xiaomi (którego używałem ostatnio) było zastrzeżenie, ze może złe działać na czarnych powierzchniach.
Czy są jakieś odkurzacze, które działają na czarnych dywanach, czy muszę zmienić dywan??

Anna
1 rok temu

Panie Łukaszu, potrzebny mi robot poniżej 8 cm, i żeby poradził sobie z dwiema kondygnacjami oraz z progami 2 cm. I niech uważa na schody. W zasadzie nawet nie musi mopować ale ma bardzo dobrze odkurzać, sierść psa. I cena nie gra większej roli, ale te rzeczy musza być spełnione, co Pan poradzi?

Anna
1 rok temu

“Niskość ” jest ważniejsza, wiec zamówiłam najlepszy z niskich , Robojet Duel 3, zobaczymy jak się sprawdzi 🙂

Filip
1 rok temu

Cześć. Testowałeś już Roborock’a S7 MaxV?

Filip
1 rok temu

A czy jest on wyraźnie lepszy od zwykłej S7 i czy warto do niego aż tyle dopłacać?

Sylwia
1 rok temu

cześć, zainteresował mnie PURON PR10, ale zobaczyłam komentarze na temat aplikacji WeBack, która go obsługuje – opinie są tragiczne. Czy ty nie napotkałeś żadnych problemów z aplikacją?

Agnieszka
1 rok temu

Witam,
jestem na etapie wyboru odkurzacza (od 2 lat się zbieram do zakupu😅) i myślę nad 3 z zestawienia – numer 1, 2 i 6 i ciężko wybrać wśród nich 🙈. Czytałam też po forach o Hobot Legee 7, który zbiera świetnie opinie również. Tu w zestawieniu nie został ujęty czy coś o nim może Pan powiedzieć?
Pozdrawiam
Agnieszka

Angelika
1 rok temu

Witam, zastanawiam się nad wyborem odkurzacza automatycznego do max 1550 zł ale im niższa cena, tym lepiej! 🙂 Istotna jest dla mnie płynna praca, jak najmniejsza awaryjność i brak problemów z mapami.
Powierzchnia do sprzątania to obecnie ok. 60 m2, w przyszłości do 150 m2 (dwa piętra). Dywanów i zwierząt raczej nie przewiduję.
Modele, które rozważam, nie wszystkie znajdują się w Pana zestawieniu: DreameF9, DreameL10Pro, Robojet X-STYLE, Robojet X-ONE, Roborock S 5 Max.
Jeśli będzie Pan w stanie podać “za” i “przeciw”, doradzić, to będę bardzo wdzięczna! 🙂

Angelika
1 rok temu

Dziękuję za pomoc

Katarzyna
1 rok temu

dziękuję za odpowiedź/podpowiedź

Katarzyna
1 rok temu

Dzień dobry
proszę o pomoc w wyborze, ponieważ od miesiąca czytam rankingi i opinie i nadal nie mogę się zdecydować jaki robot odkurzający wybrać, rodzina juz się ze mnie śmieje, że robię doktorat z odkurzania. Mam do sprzątania ok. 80m.kw. bez dywanów, ale za to parter, dwa zwierzaki co się równa masa sierści i tyleż samo piachu i śmieci z podwórka, więc robot musi być mocny, mieć gumowe szczotki, spory pojemnik i dobrze, żeby nie był zbyt głośny bo moje zwierza nie lubią hałasów. Przebijając się przez różne opinie biorę pod uwagę trzy roomby – 975 ; 976 i 980 i mówiąc szczerze nadal nie wiem, która byłaby najlepsza. ( osiołkowi w żłoby dano) 🙂 może za duży wybór?
Będę wdzięczna za podpowiedź

Kamila
1 rok temu

Dodam jeszcze zapytanie o robota który pozwala na dolanie środka do mycia podłóg bo większość czyści tylko wodą. Czyli jednorazowe ściereczki + możliwość dodania płynu, czy jest taki robot?

Kamila
1 rok temu

Witam. Proszę o polecenie/podpowiedź, który robot ma jednorazowe ściereczki do mopowania? Robot będzie codziennie odkurzał a mopował raz, góra dwa w tygodniu. Mieszkanie 60m2, dużo przeszkód. Jednorazowe ściereczki to must have 🙂

Anna
1 rok temu

Dzień dobry. To mój planowany pierwszy robot wiec nie mam żadnego doświadczenia. Zastanowiła mnie funkcja “jednorazowych” mopów. np. Viomi S9 (w opisie produktu: Jednorazowy, wymienny mop stworzony ze specjalistycznej tkaniny dokładnie umyje każdą powierzchnię, a po skończonej pracy wystarczy, że go wyrzucisz, bez martwienia się o zanieczyszczenia). Szczerze mówiąc wolała bym nie wyrzucać mopa po każdym myciu a lepiej go wyprać. a może się mylę i o czymś nie wiem? Może Pan mi cos polecić?

Tadeusz
1 rok temu

Dzień dobry. Poszukuję odkurzacza i mopa do mieszkania 60m, malo miejsca, trochę przeszkód, krzesla, dywany w pokoju dzieci, kafle kuchnia, kot i wlosy córki 🙂 Czy mógłby Pan cos polecić sensownego. Dziękuję Tadeusz.

Angel
1 rok temu

Witam. Świetny ranking robotów sprzątających. Zastanawiam się nad mbot 950 a roborock S6 maxv, ale czekam też z niecierpliwością na test roborock S7 którego test Pan zapowiadał? Mogę prosić o poradę który robot ostatecznie wybrać? Mieszkanie 85m2 bez dywanów, panele, płytki, sporo moich włosów na podłodze. Zależy mi na tym by dobrze odkurzał, niezbyt głośno i co najważniejsze to mopowanie podłóg co przy raczkującym dziecku będzie dla mnie priorytetem. Będę wdzięczna za poradę.😊

Jolanta
1 rok temu

Witam, czy będzie Pan przygotowywał nowy aktualniejszy ranking robotów?
Chciałabym zobaczyć porównanie takich robotów jak Viomi s9, Roidmi eve, Lenovo t1 pro, COBBO PRO 27 oraz PRO 27+

Iwona
1 rok temu

Witam, Jaki będzie najlepszy robot sprzątający o wysokości poniżej 9 cm , do domu 2 poziomy , każdy po około 70 m2 , panele i dywany z krótkim włosiem …. Oczywiście mopowanie też jest ważne ( zwłaszcza na płytkach w kuchni) ….. Chętnie nie najdroższy ….( wodotryski nie są mi niezbędne – ale ważne, żeby był mocny i dobrze sprzatał 🙂

Tomasz
1 rok temu

Witam.
Poszukuję niskiego robota sprzątającego max. 6,5 cm a najlepiej 6 cm wysokości. Chcialbym by mógł wjechac pod naroznik i komody. Może być z opcją mopowania, cena nie jest tu czynnikiem najważniejszym. Czy mogę prosić o wskazanie jakichkolwiek modeli?

Natalia
1 rok temu

Witam serdecznie, chciałabym uzyskać informację które roboty polecane przez Pana mają gumową szczotkę bez włosia – nie mam zwierząt, ale sama mam długie włosy i zawsze gdzieś leżą w mieszkaniu.
Czy to faktycznie jest duża różnica odnośnie gumowej szczotki z włosiem a bez niego ?
Chciałabym model Tefala 75, ale niestety ma szczotkę z włosiem i boję się, że ciagle będzie się zapychać.
Pozdrawiam ! 🙂

Natalia
1 rok temu

A czy byłaby może możliwość aby zmienić szczotkę w tefalu 75 na gumową z tefala 95?

Izabela
1 rok temu

Hej! Mogę prosić o pomoc w wyborze robota? Potrzebuję go do domu parterowego ok.130 m2, bez zwierząt, dywanów b. mało (ogrzewanie elektryczne), w większości panele i w kuchni gres. Cena 2000-2200 zł.

Mirek
1 rok temu

Witam, zależy mi na Pana zdaniu jak klasyfikuję się na tle robotów dostępnych w rankingu model COBBO PRO27? Zastanawiam się nad zakupem tego modelu ponieważ ma bardzo dobre parametry lecz porównanie specjalisty bardzo ułatwiłoby mi wybór odpowiedniego urządzenia.

Mirek
1 rok temu

Może za mało informacji przekazałem w pierwszej wiadomości. Tego robota ma mój kolega z pracy i tak naprawdę dlatego się nim zaciekawiłem gdyż na żywo zrobił na mnie ogromne wrażenie. Mówiąc o sile ssącej to robot działa bez jakichkolwiek ograniczeń czasowych na maksymalnej sile ssącej, Aplikacją sterującą jest aplikacja Tuya, tak więc bardzo znana aplikacja więc raczej też nie porównywał bym ich na tej płaszczyźnie. Części w puronie oraz cobbo są dość tanie. Bardzo istotnym porównaniem dla mnie byłoby czy puron również podczas mopowania potrafi odkurzać? lecz nie chodzi mi aby tylko zamiatał lecz aby mógł podczas mopowania na pełnej sille ssącej odkurzać jednocześnie ponieważ cobbo pro potrafi i odkurzać i mopować jednocześnie na pełnych parametrach a dla mnie jest to ważne bo bym załatwiał dwie rzeczy podczas jednego sprzątania.

Michał
1 rok temu

Dzień dobry,
poszukuję robota sprzątającego o średnicy nie przekraczającej 28 cm. Wynika to z tego, że mam krzesła o takim rozstawie nóg. Czy mógłby Pan coś polecić, najlepiej z półki do 1000 zł? Czy w ogóle jest sens poszukiwać takiego robota, czy też nawet mały robot będzie miał trudność z utrafieniem pomiędzy nogi krzeseł i jeżdżeniem wśród nich?
Z góry dziękuję za odpowiedź.

Michał
1 rok temu

Niby mam tylko 8 krzeseł i niby i tak stawiam je na stole co tydzień przy sprzątaniu, więc dalej mogę to robić, ale jak mam zainwestować w wygodę, to już na maxa. Sęk w tym, że znalazłem roboty mniejsze niż 28 cm, ale wszystkie były podejrzanie tanie i na testach z YouTube wypadały kiepsko, np. ECOVACS Deebot Slim2, SENCOR SRV 1000SL, Dibes f500 pro, BowAl. Może w ogóle nie ma robotów dobrych i małych? A czy robot z dobrą nawigacją w ogóle jest w stanie wykonać skuteczny slalom pomiędzy nogami 8 krzeseł, jeśli miałyby one oczywiście większą od niego średnicę?

Dorota
2 lat temu

Hej, szukam odkurzacza z funkcją mopowania na ok. 100 m2. Nie ma tam dywanów, uskoków. Jest gres.
Zależy mi, aby był dość cichy i dobrze odkurzał również w rogach, by odkurzył pod stołem omijając krzesła i wjechał pod rogówkę, Wiadomo, omijanie przeszkód, nie obijanie mebli.
Pozdrawiam

Ania
2 lat temu

Witam Panie Łukaszu, nie napisał nic Pan o roomba combo, chciałabym poznać Pana zdanie na temat tego urządzenia jeżeli Pan takie ma.

Ewa
2 lat temu

Witam o nocnej porze.
Poczytałam sobie obszerne i świetnie opisane wyniki testów ale jednak mam wątpliwości co do ostatecznego wyboru.
Mieszkanie ma 50 m2 i harcują w nim 3 koty. Podłoga to olejowana klepka w pokojach oraz gres. Jest też dywan. Wszędobylskie kurz, żwirek z kuwety, sierść i pył oraz wciąż poplamione podłogi. Fajne byłoby mycie klepki, ale na to sama woda nie wystarczy.
Nie mogę się zdecydować na optymalny wybór miedzy modelami:
MONEUAL MBOT950
IROBOT Roomba I7
PURON PR10
ROBOROCK S5 Max
Znaczenie ma nie tylko cena zakupu, ale również korzystne warunki gwarancji, serwisu i materiałów eksploatacyjnych.
Czy mogę liczyć na pańską subiektywną ocenę i wybór modelu ?
Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam,
Ewa

Mateusz
2 lat temu

Witam, Panie Łukaszu proszę o radę
zastanawiam się co lepsze dla domu 2 piętra po około 60m.
Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 1C czy Roborock E4?
Czy jak pierwszy ma kamerę do nawigacji to nie da rady pracować w nocy?
Czy musi być robot co zapamięta 2 mapy dla 2 kondygnacji czy niekoniecznie?
Co Pan proponuje w tych okolicach cenowych?
Dzięi i pozdrawiam

Piotr
2 lat temu

Czy są jakieś odkurzacze które nie wymagają dostępu do internetu?, działają tylko w sieci lokalnej ? A którymi można sterować z poziomu przeglądarki, telefonu bez dostępu do internetu.

Jarek
2 lat temu

Witam! Panie Łukaszu, czy robił Pan kiedyś porównanie IRobot Roomba I7+ z Xiaomi Viomi S9? Oba są ze stacją opróżniającą, cena podobna. Jednak na plus Xiaomi przemawia dłuższy tryb pracy – ok 150 min. W moim przypadku (dom 200 m2) jest to ważny czynnik. Dodatkowo mam psa z dość długą sierścią. Który z modeli by Pan polecił?

Tina
2 lat temu

własnie zastanawiałam się nad roborckiem ale mam psa i słyszałam, że czyszczenie tej szczotki to okropność…

miki
2 lat temu

Mam Psa beagla, potrzebuje robota ktory raz moze dwa razy dziennie z grubsza jego wlosy z paneli zbierze, jakies 20m². Najlepiej cos taniego. Co Pan poleca?

Wiktor
2 lat temu

kupiłem dość niedawno roborcka s50 i niestety nie jest to jakiś mega super sprzęt. na panelach jeszcze przejedzie ale na dywanie ma już problem.

Jakub
2 lat temu

Cześć, jaki robot za około 1500 zł sprawdzi się najlepiej do mieszkania dwupoziomowego 95m2? Głównie drewniane twarde podłogi. Chyba wybierałbym pomiędzy Roborock S5Max, S6 a Xiaomi Mop Pro, tyle że ostatni wpadł już do kategorii <1500zł i trudno mimo odczytać z rankingu wyniki ich bezpośredniego starcia. Warto dopłacić te 100-200zł?

Jakub
2 lat temu

A który z nich najlepiej mopuje?

Jakub
2 lat temu

A jeszcze zapytam – co sądzisz o Viomi V3, którego nie widzę w rankingu?

Monika
2 lat temu

Panie Łukaszu, a czy zna Pan jakies roboty tylko mopujące godne polecenia?

Joanna
2 lat temu

Dzień dobry. Świetny ranking.

Chciałam podpytać o robota dla siebie.

Mam około 45 m2 (salon i otwarta kuchnia), na podłodze deska merbau. Dodatkowo schody w dół, więc ważne żeby robot nie spadł.

Chętnie czasem zabiorę go na wyższe piętro gdzie mam 3 male mieszkania z panelami ba podłogach (dla turystów więc nie wszystkie sprzątamy jednocześnie)

Co by Pan polecił?

Bartosz
2 lat temu

Witam
Proponuje usunąć z rankingu MBOT950
Pomimo usilnych starań zamówiłem produkt 20.11.2020 do dn. dzisiejszego cisza ze strony dystrybutora , rezygnuje z produktu na rzecz Roborock S6 vmax mam nadzieje ze jest równie dobry jak osławiony MBOT .

Mariusz
2 lat temu

Cześć dzięki za rzeczowe zestawienie rozważam 1 i 2 pozycję i mam pytanie czy aplikacja w roborocku S6 max ma mozliwośc wysłania robota w konkretne miejsce i posprzątania tylko fragmentu podłogi tak jak MBOT 950 czy pozbieranie rozsypanej mąki na np 1m2 wymaga posprzątania całego pomieszczenia pzdrawiam

Ewelina
2 lat temu

Cześć,bardzo świetny ranking,jedyny,który przeczytałam cały łącznie z komentarzami. Więc chciałabym zaczerpnąć twojej wiedzy i zapytać o robót w granicy 1500 bez opcji mocowania. Wolę pieniądze zainwestować w lepsza siłę ssąca,a wiem,że niestety zmyje lepiej niz robót😂😂😂

Piotr
2 lat temu
Reply to  Ewelina

Polecam RoboRock S5 max. Dobrze zainwestowane pieniądze !

Marta
2 lat temu

Zdecydowałam się na Xiaomi Roborock S6, ze wzgledu na solidność sprzętu. Bardzo proszę o informację, czy Xiaomi Roborock S6 a S6 pure to inny model?

Bartosz
2 lat temu

Witam
Mam pytanie odnośnie odkurzania ciemnych powierzchni , byłem w MM gościu odradza IRobot. Ponieważ nie widzi czarnych płytek ogólnie ciemnych powierzchni , czy to prawda ? Mój budżet max 2000 tys.

Bartosz
2 lat temu

Ok. A jeśli chodzi o Roborock s5 jest teraz w fajnej cenie , 1600 zł , co radzisz ?

Bartosz
2 lat temu

Ok. Dziękuje za odp. Mam jeszcze pytanie odnośnie opróżniania odkurzacza , bo przy dużym metrażu taki Puron czy rS6 łatwo się zapełni i trzeba będzie go często opróżniać czy któryś z odkurzaczy posiada takową funkcje ?

Monika
2 lat temu

Witam, świetne zestawienie. Mam dodatkowe pytanie odnośnie Roborock S5 MAX. Na niektórych stronach sprzedażowych ten model występuje w wersji błyszczącej a na innych w wersji matowej? Jak w rzeczywistości wygląda ten model? Czy jest tutaj jakieś przełożenie na dodatkowe funkcje w jednej lub drugiej wersji? Jakiej powłoki powinnam się spodziewać po zakupie?

Darius
2 lat temu

Czesc, potrzebuje Robota na 2 pietra. Nie ma zwierzat/2 dywany. Ktory wybrac?
2 stacje nie jest opcja.

Darius
2 lat temu

Puron PR10 lepszy wybor niz Xiaomi Roborock S6 MaxV? Nie zwazajac na cene?

Piotr
2 lat temu

Witam, uprzejmie proszę radę. Zastanawiam się nad jednym z trzech modeli Puron PM10, Robojet Focus, ZACO A9S, W teście ZACO nie radził sobie z meblami i czasami się zderzał. Zastanawiam się czy zostało to poprawione. Test był wykonany ok.10 mieś temu. Puron natomiast jest najwyższy, przez co nie wjedzie pod niektóre meble. Ma dobrą aplikację i laser, dzięki temu może pracować w nocy Różnica w cenie kilkaset zł. nie jest bardzo istotna. W końcu to zakup na kilka lat. Otwarty jestem na inne sugestie. Mopowanie nie jest priorytetem. Robot ma pracować w domu o łącznej powierzchni na dwóch kondygnacjach 160 m2. Dziękuję za odpowiedz.

Marta
2 lat temu

Witam,
Przeczytałam cały artykuł i nadal ciężko się zdecydować. Chciałabym mieć pewność że kupiłam dobry/odpowiedni sprzęt dla mnie i nie przepłacic.
Potrzebuje dwa roboty na dwa różne mieszkania w obu są raczkujace dzieci, uskoki w drzwiach i mile widziana opcja pracy w nocy. Pierwsze mieszkanie 50m z psem jeden mały dywan a tak to twarda nawierzchnia. Drugi 80m pojawiają się już dywny ale głównie twarda nawierzchnia i mnóstwo przeszkód.

Szymon
2 lat temu

Dzień dobry. Szukam robota który poradzi sobie z ogromną ilością sierści (dwa psy i kot) i piachu.
Wiem, że powinien mieć dużą siłę ssania i duży pojemnik na kurz.
Potrzebuje także takiego który sobie poradzi ze sprzątaniem w nocy – wiec raczej powinien być cichy. I wolałbym aby miał gumową rolkę aby nie trzeba było co dzień wyczesywać z niej włosów. Chyba że to się nie sprawdzi.

Szymon
2 lat temu

A któryś z modeli Zaco/iLife? Widzę, że mają w komplecie gumowe rolki. I podobno sobie radzi w ciemności.

Ewa
2 lat temu

Jaki jest najlepszy odkurzacz do domku piętrowego? Mam 2 piętra, przy czym jedno piętro jest podzielone schodkami, salon jest niżej od kuchni. Jak z przenoszeniem takiego odkurzacza? Czy on się jakoś przez to nie psuje? Nie będzie miał jak wrócić do bazy dokującej, czy wtedy się jakoś zatrzymuje? Słyszałam, ze mapowanie wielu pięter nie działa do końca.

Łukasz
2 lat temu

Cześć,

Zastanawiam się nad wyborem odkurzacza automatycznego i powiem szczerze, że mam mega zagwostkę.

Obawiam się chińczyków, bo z tego co się czyta to bardzo często się psują, natomiast Roomba jest ponoć przereklamowana.

Ostatnio wpadł mi w oko Tefal S80, ale w necie jest bardzo mało informacji na jego temat. Czy możesz powiedzieć, czy w ogóle warto się nim interesować?

Daniel G
2 lat temu

Witam, myśle o zakupie roborock s6maxV lub viomi 3….zależy mi na urządzeniu, który odkurza i mopuje dokładnie. Ktory z tych dwóch robotów by Pan wybral? Nie ukrywam ze są to podobne urządzenia. Dziękuje za odp

Daniel
2 lat temu
Reply to  Daniel G

Czyli Viomi V3 ominac ?? 🙂 patrzac na ceny Moneual a Roborock, to przy tej promocji Moneul sie bardziej kalkuluje

Daniel
2 lat temu

Mam wrazenie, może mylne, ze nie chcesz się odnieść do Viomi v3? 😉… czy może się myle? A ja naprawdę chciałbym usłyszeć coś na jego temat. Oglądałem inne recenzje, ale wydają się być sponsorowane przez xiaomi gdzie na pierwsze 10 maszyn 9 jest xiaomi.
Z góry dziękuje za odpowiedz

rado
2 lat temu

Czy można liczyć na klasyfikacje i recenzje viomi V3?

maria
2 lat temu

Witam.
Jestem zainteresowana kupnem irobot roomba i7 albo 980.
Ktos może poradzić?
Z góry dziękuję.

Dariusz
2 lat temu

A co robotami Tefal. Ja się one sprawdzaja w tym na tle konkurencji ?

Na przykład modele 40 i 60.

Last edited 2 lat temu by Dariusz
Michal
3 lat temu

ja bym do listy dopisał roomba s9+. serio, sprzęcik pierwsza klasa.

Mariusz
3 lat temu

A co powiesz o roborock s6 lub s5max. Na innych rankingach twierdzą że są dużo lepsze od roomby 980?Jak Twoje doświadczenia?

Albert
2 lat temu
Reply to  Mariusz

w roborocku jest ten problem że zbiornik na wodę zalać może płytę główna i masz robota do wyrzucenia, dlatego odradzam nie ma co ryzykować chińskich uszczelek

Gosc
3 lat temu

Korzystam z irobota i każdemu polecam. Jeździ i sprząta sam, wielu nie jest nadal przekonanych, tak jak ja kiedyś, ale wasz kręgosłup wam podziękuje za takie urządzenie

Nadi
3 lat temu

dla mnie zdecydowanym hitem jest roomba z bazą clean <3

Maro
3 lat temu

Niestety nie działają podane kody rabatowe do wdomu24. Próbowałem kilka.

Maro
3 lat temu

Cześć. Niestety właśnie taki chciałem. Na d500 też nie działa. teraz sprawdziłem: ” • Taki bon rabatowy nie istnieje.”
Może coś będzie na Zaco v5x. Czy warto kupić ten sprzęt? (nie mam dywanów, średni metraż, panele i płytki)
A strona i ranking jest fantastyczny. Szacun.

Mela
3 lat temu

Na półce cenowej do 1000 i do 500 złotych są jeszcze Zeegmy. Ja mam tą tańszą i jak dla mnie jest okej. Nie mam dywanów ani wykładzin, więc nie wiem, jak z nimi by sobie radziła, ale z bezobsługowym odkurzeniem 62m2 z paneli winylowych sobie radzi.

Damian
3 lat temu

Witam, chętnie zasięgnął bym opinie o Mamirobot Vslam wiem że to chinczyk czy ktoś może go użytkowal ? Bede wdzięczny za jakiekolwiek opinie pozdrawiam

Joasia
3 lat temu

A TEFAL Explorer RG6875? Chodzi o ten z funkcją mopa. Widziałam go w mediaexpert w całkiem niezłej cenie i strasznie mi się podoba, ale przydałaby się też jakaś recenzja 🙂

Arek
3 lat temu
Reply to  Joasia

te co mają 2w1, czyli są z funkcją mopa, z tego co słyszałem i widziałem, mają mniejszą moc na mopowaniu, więc automatycznie zostają smugi bo nie ściągają dobrze.

Jacek
3 lat temu

roomba 980 dla mnie jest numerem jeden. serio. może to nie najnowszy model ale technologicznie jest super.

Rudzia
3 lat temu
Reply to  Jacek

Zgadzam się. 980 jest nie do zajechania wręcz, nawet mając w domu zwierzaki

Ifryt
3 lat temu

Bardzo ładne porównanie ale co z tego skoro nie ma głównego konkurenta dla Roomby 980 czyli Dysona 360 Eye 🙁

Zbigniew
3 lat temu

Roomby 980 cena za wysoka dla mnie tak do 1500 coś by Pan za proponował

Irena
3 lat temu

a jakie poleca pan do parkietu?

WiktorGołąb
3 lat temu
Reply to  Ifryt

cóż, nie wiem czy jakikolwiek konkurent roomby, szczególnie 980, może się sprawdzić. ale sam nigdy nie słyszałem o tym odkurzaczu. muszę wygooglać co to jest.

rads
3 lat temu

nie mam porównania z 980 tylko z jakims chiński, ale mój E5 się mega sprawuje, wszytko wciąga jak do tej pory

Dream
3 lat temu
Reply to  rads

ja mam tylko 605 czyli taka podtsawe a sie genialnie sprawdza

DArk
3 lat temu

ooo, czyżby irobot wciąż byl liderem?

fox
3 lat temu

widziałem sporo bajerów już, eletrolux kaciasty, xiaomi z niby mopem ale i tak żaden nie zbierze z dywanu tak jak roomba z prostego powodu, ze tam są dwie szczotki co lepiej wciągają

Karolina Baran
3 lat temu

a ostatnio czytałam o jeszcze nowszym modelu roomby… s9 bodajże. jak on by wypadł?

GoscPoranny
3 lat temu
Reply to  Karolina Baran

Marnie, jak każdy przepłacony iRobot

Maciek
3 lat temu

A moze test odkurzacza z firmy mamibot ?

Maciek
3 lat temu

Może warto najpierw sprawdzić a potem wydawać opinie 🙂

Kamil
3 lat temu

zgadzam się z Twoją opinią. mamiboty i xiaomi sa niedopracowane

Ania Kamyk
3 lat temu

Jaki model??

Wiolek
3 lat temu
Reply to  Ania Kamyk

Aniu, xiaomi roborock jest słaby

Jan
3 lat temu

spoko ranking. 😉 jednak ja to bym nawet xiaomi nie pokazywł bo dla mnie to bubel, na dwa podejścia miałem dwie klapy.

Adrian
3 lat temu

Kiedyś miałem zwykłego irobota 605 i byłem bardzo z niego zadowolony, gdy przeszedl na emeryture to wlasnie wybralem 980 i jest genialny, jakos inne marki do mnie nie przemawiają.

Fox
3 lat temu
Reply to  Adrian

no jak pisałem wyżej, zawsze bedzie z założenia lepiej roomba zbierał bo te dwie szczotki działaja zbierającą, znajdź mi inny z tym:P

Potocka
3 lat temu

Ja planuję właśnie kupić sobie taki odkurzacz automatyczny, zdecydowałam się na firmę irobot ale jeszcze nie wiem na który model. 980? e5? czy dołożyć i kupić ten z bazą?

Arczi
3 lat temu

a ja tu sie chyba nie do konca zgodze, polacy buduja coraz wieksze domy, kupuja coraz wieksze mieszkania i wbrew pozorom zarabiaja coraz wiecej. irobot moze i pozornie duzo kosztuje ale jest to zakup na dlugie lata

Pioter
4 lat temu

ja z praktyki powiem tak, miałem okazję paru pouzywać i niestety nie ma co oszczędzać, na xioami kumpel czekał pare miesięcy w serwisie, robojet niema połowy tej mocy co roomba dla mnie

<