Ranking robotów sprzątających 2021 – Jaki kupić?

Ranking robotów sprzątających przedstawi Ci najlepsze odkurzacze samojezdne. Zestawienie zawiera subiektywne opinie i jest niezależne. Stworzyłem je w oparciu na licznych testach, do których znajdziesz zresztą linki.

Najlepszy robot sprzątający - ranking, opinie, testy, jaki wybrać?

Porównanie robotów sprzątających oparłem na własnych testach i doświadczeniach. Regularnie testuję nowe modele, aby aktualizować ranking i pomagać moim czytelnikom.

Nie musisz pytać na forum czy czytać wielu artykułów oraz recenzji – w tym miejscu masz wszystko, czego potrzebujesz!

Ranking robotów sprzątających 2021 – TOP 21

Miejsce 1

Moneual MBOT 950

Jeden z najmocniejszych robotów sprzątających. W moich testach znakomicie radził sobie z kłębami sierści spoczywającymi na dywanach. Perfekcyjnie planuje każdą trasę, dzięki czemu nie tracisz czasu na poprawianie po nim.

Ogromny plus za darmową wymianę akumulatora po 2 latach. Dzięki temu kupujesz ten sprzęt nie tylko na okres gwarancji, ale na znacznie dłużej. Do aplikacji i dodatkowych funkcji też nie mogę się przyczepić (nie zabrakło przy okazji mycia podłóg). Uważam, że to najlepszy robot sprzątający na rynku.

Miejsce 2

Roborock S6 MaxV

Polecany robot sprzątający, który fenomenalnie wykrywa przeróżne obiekty na swojej drodze. Nie ma szans, aby się zagubił, nawet w mocno zagraconej przestrzeni. Gdzie może, tam dotrze, efektywnie odkurzając.

Jest bardzo mocno, dzięki czemu prędko oczyści Twoje dywany, o podłogach twardych nie wspominając. Jak praktycznie każdy Roborock, gwarantuje także funkcję mycia podłóg. W dodatku ma łatwą w obsłudze aplikację mobilną.

Miejsce 3

PURON PR10

Jaki robot sprzątający kupić? Najlepiej mocny, cichy, łatwy w obsłudze i niezawodny. Wszystkie te założenia spełnia PURON PR10. Odpowiada za niego polska firma, a jego możliwości zadowoliły mnie podczas testu.

Nie znam cichszego odkurzacza automatycznego. W dodatku na każdym z 3 trybów siła ssąca jest odpowiednio wysoka. To uniwersalny sprzęt do odkurzania przeróżnych powierzchni. Szybko znika pod nim sierść zwierząt, a całość dopełnia funkcja mycia posadzki.

Miejsce 4

Tefal X-plorer Serie 95 Animal RG7975

Bardzo dobry robot odkurzająco-myjący. Momentalnie wciąga przeróżne rzeczy – podczas moich testów nawet dwuzłotówkę! Nie ma problemów ze zbieraniem sierści z dywanów. Do tego świetnie skanuje otoczenie laserem, nigdzie się nie gubi.

Pozytywnie zaskoczyła mnie funkcja mycia podłóg. Oferuje 2 odmiennie tryby jazdy do wyboru, 3 poziomy nawilżenia i 2 ściereczki, w tym jedną do uporczywych plam. Taki sprzęt to wybawienie od obowiązku sprzątania domu.

Miejsce 5

iRobot Roomba i7+

Najlepszy robot sprzątający do odkurzania tabunów sierści? W mojej ocenie tak! i7+ ma 2 szczotki, które świetnie penetrują dywany z kudłów sierści, ale nie trzeba ich długo oczyszczać.

Stacja usuwania brudu mieści aż 12 l nieczystości. Nie przejmujesz się opróżnianiem zbiornika, robot sam to robi za pomocą wspomnianej stacji. Oferuje do tego świetnie zaprojektowaną i funkcjonalną aplikację. Jej obsługa to czysta przyjemność.

Miejsce 6

iRobot Roomba i7

Robot samojezdny skrojony pod posiadaczy zwierząt. Nie oferuje może stacji opróżniającej jak i7 z plusem, ale ma ten sam mechanizm odkurzający. Z łatwością wydobywa z wykładzin kurz, śmieci oraz sierść.

2 jednocześnie pracujące szczotki nie mają włosia i w efekcie nie przeznaczasz dużo czasu na oczyszczanie ich. Skanowanie to klasa sama w sobie, robot niczego nie omija, sprząta bardzo dokładnie.

Miejsce 7

Ecovacs Deebot T9

Robot odkurzająco-mopujący z odświeżaczem powietrza. Podczas pracy (lub będąc w bazie) roztacza przyjemną woń. Bardzo wydajnie usuwa nieczystości, w tym sierść, a jego szczotka jest łatwa do oczyszczenia. To laserowy odkurzacz automatyczny, dobrze skanuje otoczenie.

Wysoka siła ssąca oraz topowa nawigacja to nie wszystko. Duże koła ułatwiają wjeżdżanie na dywany, a w aplikacji znajdziesz multum funkcji. Chodzi nawet o mapy 3D, zresztą sprzęt zapisuje ich sporo, nadaje się do kilkupiętrowego domostwa.

Miejsce 8

Roborock S5 Max

Jeden z najczęściej kupowanych robotów sprzątających. Trudno się temu dziwić, bo jest mocny, rozsądnie planuje i przemierza każdą trasą, a do tego myje podłogę, gdy tego chcesz.

Wszystko ułatwia jego nowoczesna aplikacja, w której zobaczysz mapy sprzątanych pomieszczeń i skorzystasz z dodatkowych funkcji (np. odkurzania strefowego).

Miejsce 9

Tefal X-plorer Serie 75 RG7687

Jaki robot sprzątający i myjący jest godny polecenia? Z pewnością Tefal RG7687. Ma czujnik dywanów, dzięki któremu sam podkręca moc, wjeżdżając na wykładziny.

Podczas testu udowodnił mi, że dobrze łączy w sobie ciekawe funkcje, efektywne skanowanie laserowe, skuteczne odkurzanie i nie za głośną pracę. W wielu cechach osiąga poziom jeszcze droższych modeli.

Miejsce 10

iRobot Roomba 976

Roomba ze średniego segmentu cenowego, która radzi sobie z grubą warstwą sierści… i to spoczywającej na dużych dywanach. Wiem to z testu, który przeprowadziłem.

Nie zauważyłem problemów z omijaniem zabrudzonych miejsc. Aplikacja także przypadła mi do gustu. Wszystko się w tej cenie zgadza, zachęcając do zakupu. Nie miałem więc wątpliwości, aby wyróżnić ten model w rankingu robotów sprzątających.

Miejsce 11

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro

Przystępny cenowo robot odkurzający. Za sprawą nowoczesnego skanowania dobrze wykrywa obiekty na swojej trasie. W efekcie nie omija zabrudzonych miejsc, ale też nie zderza się mocno z meblami.

Oprócz odkurzania, które korzysta z wysokiej mocy zasysania zabrudzeń, zaoferuje Ci mopowanie podłóg. To więc dobry robot sprzątający 2w1, dzięki któremu przywrócisz czystość w swoim domu lub mieszkaniu.

Miejsce 12

Viomi V2 Pro

Polecany robot odkurzająco-mopujący. Nie kosztuje fortuny, ale zapewnia wysoką siłę ssącą. Szybko zgarnie śmieci z Twoich dywanów oraz podłóg, więc odpadnie Ci obowiązek męczącego sprzątania.

Urządzenie tworzy w aplikacji dokładne mapy odkurzanych pomieszczeń, a zapisuje ich do 5. Sprawdzi się w kilkupiętrowych bądź wielopokojowych domostwach.

Miejsce 13

RoboJet DUEL 3

Skuteczny i niskoprofilowy (7,5 cm wysokości) robot samojeżdżący. Bardzo sprawnie skanuje każde pomieszczenie, aby niczego nie ominąć. Po cyklu odkurzania zachwyci Cię stan posadzki, gdyż wszelkie śmieci szybko znikają pod robotem.

Co więcej, DUEL 3 pozbywa się alergenów z powietrza. Zatrzymuje je filtr HEPA. Nie przejmujesz się także hałasem, bo to stosunkowo cichy robot odkurzający.

Miejsce 14

iRobot Roomba e5

Robot sprzątający uzbrojony w liczne czujniki. Jeden z nich odpowiada za automatyczne wykrywanie większych skupisk brudu. Testowałem to rozwiązanie i bardzo mi się podobało.

Mocy ssącej nie straszne są mocniej zaśmiecone dywany, szczególnie że robot ma pod spodem dwie przeciwbieżnie obracające się szczotki. Pomoże Ci w bezwysiłkowym odkurzaniu.

Miejsce 15

Roborock E4

W mojej opinii nie kupisz lepszego robota sprzątającego do 1000 zł niż Roborock E4. Dobry wybór pod duży, gęsto umeblowany metraż. Zasługa pojemnego akumulatora (długi czas pracy), a zwłaszcza świetnego skanowania otoczenia.

E4 dokładnie wie, gdzie już był, a gdzie wypada jeszcze posprzątać. Zwinnie omija przeszkody, nie narusza mebli, a jego sporego zbiornika na śmieci nie musisz zbyt często opróżniać. Pełna wygoda w przystępnej cenie!

Miejsce 16

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 1C

Ciśnienie na poziomie 2500 Pa? Gwarancja skutecznego odkurzania! Spokojnie puścisz ten sprzęt na zaśmiecone dywany, oczekując szybkich rezultatów. Ten dobry robot sprzątający tym bardziej radzi sobie z parkietem, panelami czy kafelkami.

Kilkanaście czujników czuwa nad bezpieczeństwem urządzenia, jak i Twoich mebli. Jak wskazuje nazwa, nie zabrakło funkcji mycia podłóg, choć to już praktycznie standard na tym rynku.

Miejsce 17

Moneual MBOT 500

Znakomity, bo mocny robot sprzątający z niższego segmentu cenowego. Nie ma aplikacji, lecz jeździ w zorganizowany sposób. Podczas testu nie obijał moich mebli i wiernie wciągał nieczystości z dywanów.

Co więcej, ambitnie walczył podczas odkurzania zwierzęcej sierści. Ma duże koła i sprawnie wjeżdża na wyższe wykładziny. Nie przesadza także z głośnością pracy, nie będzie Cię tym denerwował.

Miejsce 18

iRobot Roomba 605

Nie oferuje może aplikacji, ale zapewnia kilka ważnych cech znanych z droższych iRobotów. Połączenie świetnej szczotki z zadowalającą siłą ssącą sprawia, że to uniwersalny sprzęt. Z powodzeniem odkurza dywany.

To żywy dowód na to, że roboty tej znanej marki wcale nie muszą być kosmicznie drogie, aby sprawdzać się w różnych warunkach.

Miejsce 19

iLife A8

Bardzo niski robot sprzątający (tylko 7,2 cm wysokości). Plus, gdy masz meble o niewielkim prześwicie, a marzy Ci się, aby urządzenie pod nimi odkurzało. Ten model to potrafi.

W zestawie znajdziesz 2 szczotki. Dopasujesz je pod daną powierzchnię, np. podłogi twarde lub dywany. A że siła ssąca nie jest najgorsza, skuteczność sprzątania zadowala w tej cenie.

Miejsce 20

Hoover Kyros RBT001

Mimo niewielkiej kwoty, którą trzeba na niego wydać, dysponuje szczotką, a nie ssawką. Efekt? Poradzi sobie na wykładzinach, o ile nie mają grubego runa i nie są ekstremalnie zaśmiecone.

Nie ma tu zaawansowanego algorytmu sprzątającego, lecz czujniki dobrze działają. Robot nie uszkodzi Twoich mebli. Jedna z najlepszych-najtańszych opcji na tym rynku.

Miejsce 21

Teesa Smart Vac TSA5030

Śmiesznie tani robot sprzątający. Ma sens, gdy pragniesz go puszczać na twarde podłogi przy niewielkiej ilości przeszkód w postaci mebli. Na plus duże koła. Dzięki nim urządzenie radzi sobie z progami.

Pytania i odpowiedzi

Kompletnie nie wiesz, jak wygląda rynek robotów sprzątających i co jest w nich ważne? Spokojnie, pomogę! Przygotowałem sekcję pytań i odpowiedzi, dzięki którym szybko zyskasz wiedzę potrzebną do udanego zakupu. Zawsze możesz też skorzystać z sekcji komentarzy na samym dole, aby zadać mi inne pytanie lub wyrazić swoją opinię.

Za drogie roboty sprzątające uznaję te powyżej 1500 zł. Następnie jest średnia półka, a na końcu tańsze modele, mniej więcej do 1000 zł.

I nie jest to opinia oparta na tym, ile sam jestem w stanie wydać na taki sprzęt. Podstawy do tego stanowią dokładna analiza rynku oraz testy i porównania robotów sprzątających, które mam za sobą.

Gdzie tkwi więc różnica? Co tłumaczy wysokie ceny, a jakie braki kryją się wśród niższych segmentów cenowych?

Poznaj moje spostrzeżenia:

 • Dobry algorytm sprzątający wymaga wydania pokaźnej kwoty. Co oznacza ta cecha? Tanie roboty poruszają się uproszczonymi trybami, a te drogie potrafią bardzo skutecznie skanować pomieszczenie. Dzięki temu w nic nie przywalą i niczego nie ominą (mają wiele czujników, np. przeszkód, uskoku, wykrywania kurzu, do tego żyroskop). Często mapowanie odbywa się w czasie rzeczywistym. Wszystko wspiera rozbudowana aplikacja mobilna zapisująca mapy pomieszczeń. Jeżeli interesuje Cię topowy algorytm, to musisz przygotować minimum 1800 – 2000 zł.
 • Planowanie jak najlepszej trasy powinno być dopełnione skutecznym odkurzaniem. Im droższy robot, tym zazwyczaj ma lepszy mechanizm czyszczący oraz ciśnienie (swego rodzaju moc ssąca). Poradzi sobie na dywanach i pozbiera sierść Twojego pupila. Tanie odkurzacze automatyczne często nie mają nawet prostej szczotki z włosiem, a jedynie wąską ssawkę. A z kolei takie iRoboty oferują mechanizmy złożone z 2 szczotek. Nie wciągają tak kabli, nie wypuszczają śmieci i pracują efektywnie. Warto celować przynajmniej w model ze szczotką, która ma włosie (lub jest gumowa i dobrze zaprojektowana), ponieważ lepiej odkurzy dywany od ssawki.
 • Budżetowe urządzenia dosyć, że zwykle słabo odkurzają dywany, to czasem w ogóle nie potrafią na nie wjeżdżać! Chodzi o kółka, czyli ich wielkość i mechanizm działania. Zbyt słabo zaprojektowane kółka uniemożliwią robotowi sprawne wjeżdżanie na wykładziny. Dotyczy to też pokonywania progów. Cena ma na to duży wpływ. Droższe roboty spokojnie pokonują progi i listwy mierzące ok. 2 cm wysokości.
 • Różnice często tkwią w aplikacji. Zdarzają się bowiem niedopracowane apki, które ledwo co łączą się z robotem odkurzającym. Przed zakupem warto znaleźć w Google Play opinie o danej aplikacji. Bez niej zostaje pilot… o ile jest w zestawie. A nawet wtedy może Ci odpaść sterowanie wieloma fajnymi funkcjami i trybami pracy.
 • Jest masa innych parametrów, na które duży wpływ ma cena. Czas pracy, czas ładowania, pojemność zbiornika, głośność odkurzania, dodatki w zestawie, skład czujników i efektywność ich działania, automatyczne wracanie do bazy po pracy lub w celu naładowania akumulatora, zastosowane filtry – bardzo szybko idzie dostrzec różnicę między kosztownym a niedrogim odkurzaczem samojezdnym.
 • Pozostaje także aspekt trwałości. I nie chodzi mi wyłącznie o obudowę, wrażliwość na uszkodzenia mechaniczne. Duże znaczenie ma bowiem żywotność akumulatora. Do jego oceny potrzeba wielomiesięcznych testów, ale z doświadczenia wiem, że ogniwa tanich robotów szybko padają lub pracują z czasem coraz krócej po naładowaniu. Drogi robot odkurzający to z kolei zakup na długie lata.

Te wszystkie cechy musisz dopasować pod swoje wymagania. Jeżeli masz wyłącznie podłogi twarde, to nawet prosta ssawka przy stosunkowo niskim ciśnieniu roboczym może je ogarnąć. W przypadku wielu dywanów, szczególnie z grubszym runem, a do tego obecności jakiegoś zwierzaka, trzeba wydać większą kasę.

Pomogą Ci w tym moje niezależne opinie o polecanych odkurzaczach automatycznych. Starałem się dokładnie opisywać ich możliwości, jak również znaleźć solidne modele także w niższych segmentach cenowych.

W czym drogi robot sprzątający jest lepszy od taniego - infografika

Mój ranking odkurzaczy automatycznych zawiera również roboty 2w1. Chodzi o możliwość mycia podłogi, swego rodzaju roboty odkurzająco-mopujące. Ale czy ta dodatkowa funkcja jest godna uwagi? Czy rzeczywiście się przydaje?

Nie zawsze. Problem tkwi zazwyczaj w niedopracowanym systemie dozowania czy zbyt słabej sile, która dociska część myjącą do powierzchni.

Efekt jest taki, jak by ktoś anemicznie przetarł podłogę wilgotną szmatką. Nie może się to równać z tradycyjnym mopowaniem.

Do tego jest to wabik na klientów.

Powiedzmy, że nie znasz się totalnie na robotach sprzątających. Idziesz do pierwszego sklepu z nimi i widzisz dwa produkty po 1000 zł. Jeden z nich bije po oczach hasłami reklamowymi związanymi z funkcją mopa, a drugi jej nie ma. Już na starcie ma przewagę i powoli otwiera Twój portfel.

Nie mówię, że jest to wyłącznie chwyt marketingowy. Czasem na podłodze pojawią się lekkie zabrudzenia, ale w większej ilości lub na niewielkim obszarze, i taki tryb pracy wybawi Cię od ręcznego czyszczenia. Nie można jednak spodziewać się po tym cudów, choć rynek idzie do przodu i mój ranking gości roboty z coraz to efektywniejszą funkcją mycia podłóg.

Taka wskazówka dla osób, które jednak pragną, aby ich robot nadawał się też do mopowania powierzchni.

Najlepszym rozwiązaniem jest hybrydowy tryb pracy. Robot i odkurza (a nie tylko zamiata bocznymi szczotkami), i myje podłogę. To praktyczne, bo drobne śmieci nie mieszają się z dozowaną wodą, a Ty nie musisz wymieniać pojemnika czy głównego mechanizmu czyszczącego.

Pamiętaj też, że mopowanie nie nadaje się oczywiście do dywanów. A niektóre roboty biorą mopowany obszar za ogół… nie patrząc, czy wjeżdżają z parkietu na dywan. Rozwiązaniem jest wyznaczanie stref, zdalne sterowanie czy blokowanie obszaru wirtualnymi latarniami/ścianami.

Zalety i wady robotów mopująco-odkurzających 2w1 - infografika

 1. Robot sprzątający odkurza sam, bez ingerencji użytkownika (o ile nigdzie się nie zablokuje w trakcie pracy). Zyskany czas przeznaczysz na inne obowiązki domowe lub rozrywkę. Przyjemna wizja, prawda?
 2. Nie musisz nawet być w domu, aby uruchomić odkurzacz automatyczny. Aplikacja pozwoli Ci zdalnie go uruchamiać, a wiele z nich daje też opcję układania harmonogramu odkurzania.
 3. Roboty sprzątające są w miarę ciche, o czym zresztą wspomnę w odpowiedzi na jedno z kolejnych pytań.
 4. Odkurzacze automatyczne, nawet biorąc pod uwagę ich bazę, zajmują mało miejsca. Nie ma większych problemów z przechowywaniem, co jest istotne w przypadku niewielkich mieszkań lub pomieszczeń.
 5. Brak worka w porównaniu do tradycyjnych modeli niesie za sobą pewną korzyść. Nie wydajesz na nie pieniędzy, a nikt z nas nie lubi dodatkowych wydatków.
 6. Nawiązując do powyższego punktu, dostrzegam kolejną zaletę braku worka. W przypadku odkurzaczy tradycyjnych często wpływa na skuteczność odkurzania – im bardziej jest zapełniony, tym odkurzacz gorzej ciągnie. Tutaj poziom zapełnienia pojemnika nie ma takiego wpływu na efektywność pracy.

W czym robot sprzątający jest lepszy od odkurzacza tradycyjnego - infografika

 1. Robot sprzątający nie ma takiej mocy jak tradycyjny. To efekt obecności akumulatora. Odkurzacz przewodowy zawsze ma większy potencjał, czerpie z gniazdka więcej energii. Widać to szczególnie przy odkurzaniu dywanów ze średnim włosiem. Potrzeba naprawdę dobrego odkurzacza automatycznego, aby je dokładnie wysprzątał. Podobnie jest z sierścią zwierzaków.
 2. W mocnych stronach wspominałem rzecz jasna o autonomicznej pracy. Weź jednak pod uwagę, że robot może gdzieś utknąć lub gdzieś się nie dostać (np. pod stół), jeżeli na jego drodze jest za dużo przeszkód. Gęsto umeblowane pomieszczenie trzeba odpowiednio przygotować na użycie takiego sprzętu.
 3. Odkurzacz automatyczny porusza się tylko po podłodze. A przecież nie tylko na niej kryją się zabrudzenia. Pajęczyn spod sufitu już nie usunie. Nie odkurzy też samochodu lub jakichś mebli. Wtedy musisz się wziąć za manualne odkurzanie. Warto o tym pamiętać, bo wychodzi na to, że i tak wypada mieć dodatkowo inny rodzaj odkurzacza w domu. Te tradycyjne, szczególnie gdy mają w zestawie sporo końcówek, są bardziej uniwersalne.
 4. Zbiorniki są zdecydowanie mniejsze od worków. Nawet kompaktowy model ma np. 2-litrowy worek, co jest wyraźnie lepszą wartością niż pojemniki w omawianej kategorii. Efekt? Częściej opróżniasz pojemnik (nie zawsze bywa to higieniczne), a do tego podczas gruntownego odkurzania wypada monitorować stan zapełnienia.
 5. Odkurzacze automatyczne są kosztowną inwestycją. Widać to po moim rankingu. Najlepsze propozycje zakupowe są po prostu drogie. Szczególnie w porównaniu do tradycyjnych modeli.

W czym robot sprzątający jest gorszy od odkurzacza tradycyjnego - infografika

Która firma produkująca roboty sprzątające jest najlepsza? Zwykle dość ostrożnie podchodzę do wskazywania wiodących marek.

Legendą na tym rynku jest iRobot. Ma masę świetnych modeli, choć kosztownych. Oferuje własne patenty, między innymi dotyczące mechanizmu czyszczenia, skuteczności czujników, algorytmu sprzątającego czy kilku wiodących technologii i rozwiązań.

Jego groźnym konkurentem stały się odkurzacze automatyczne Moneual. Bardzo mocne, ze świetnym wyposażeniem, laserową technologią skanowania i trybem mycia podłóg.

Masa osób wybiera roboty sprzątające Xiaomi. Często pada zresztą pytanie: Xiaomi czy iRobot? Sprzęt chińskiego giganta również ma szerokie możliwości, wysoką skuteczność usuwania śmieci, wiele funkcji i dobre algorytmy. No i zazwyczaj atrakcyjne ceny, szczególnie na tle iRobotów.

Siłą rzeczy to samo dotyczy marek Roborock oraz Viomi, czyli odłamów Xiaomi. Produkują bardzo dobry sprzęt.

Wyróżnię polską firmę RoboJet, która coraz śmielej sobie poczyna, zawierając w swojej ofercie ciekawe urządzenia o dobrym stosunku ceny do jakości. Kolejne generacje znacząco się różnią od poprzednich, więc nie stanowią zagrywki marketingowej i szybkiego skoku na kasę.

Co do polskich producentów: bardzo cenię PURON, choć póki co ma w ofercie jednego robota (ale za to jakiego!).

W każdym razie, to nie jest tak, że cały dylemat w przypadku najlepszych producentów sprowadza się do pytania: Xiaomi lub Roborock czy iRobot? Sprawa jest dużo bardziej złożona.

W moich rankingach odkurzaczy samojezdnych pojawiło się wiele firm, a niektóre z nich są niedoceniane przez internautów, właściwie nieznane. To błąd, bo zawsze warto poczytać, a znaczek producenta z całą pewnością nie mówi wszystkiego.

Najlepsi producenci robotów sprzątających - infografika

To zależy przede wszystkim od Twoich preferencji. Ale fakt jest taki, że średni poziom głośności wypada tu korzystnie. W porównaniu do innych rodzajów sprzętu do odkurzania nie jest zbyt głośno.

No i jest jeszcze coś. Ktoś, kto do tej pory nie używał odkurzacza samojeżdżącego, patrzy w tym parametrze na decybele. Potem porównuje do innych modeli czy odkurzacza tradycyjnego typu.

A wiedz, że głośność, a konkretniej to, jak bardzo irytuje użytkownika, zależy od silnika i sposobu działania. Hałas generowany przez roboty odkurzające jest bardziej stłumiony, jednolity. W praktyce mniej męczy zmysł słuchu niż odgłosy wydobywające się z odkurzaczy workowych.

Ogólnie biorąc, głośność odkurzania jest plusem odkurzaczy automatycznych.

Głośność pracy robotów sprzątających cechy - infografika

Najlepsze roboty sprzątające 2021

Ranking startuje od odkurzaczy automatycznych klasy premium. Najmocniejsze silniki, precyzyjne wyznaczanie trasy, przejrzyste aplikacje czy masa dodatkowych udogodnień to ich główne zalety.

Jeżeli nie uznajesz kompromisów i masz solidny budżet, to wybierz coś z poniższego zestawienia. Przejdźmy do subiektywnych opinii i recenzji, które dla Ciebie przygotowałem.

Moneual MBOT 950

Roboto sprzątający Moneual MBOT 950


Kliknij i kup Moneual MBOT 950

Moneual
(Zapłać o 10 procent mniej, wpisując kod rabatowy prohit100)


Dlaczego Moneual MBOT 950 to w mojej ocenie najlepszy robot sprzątający?

W pierwszej kolejności przekonała mnie ekstremalnie wysoka siła ssąca (2600 Pa, odkurzysz nim nawet grubsze dywany; ta wartość nie jest przekłamana, co potwierdził mój test).

Moneual MBOT 950 odkurza dywan pełny kociej sierści

Kolejne atuty to: najlepsze wyposażenie, z jakim się spotkałem, darmowa wymiana akumulatora po 2 latach i darmowy przegląd po roku (nikt inny tego nie oferuje), niesamowity algorytm, który za pomocą lasera tworzy precyzyjne mapy, jak i możliwość wyznaczania w nich stref (przykładowo: jeden obszar zablokujesz, a inny ustawisz jako odkurzany 2 razy).

Finalnie z Twoich podłóg i dywanów momentalnie usunie wszelkie nieczystości. Zrobi to dokładnie i po cicho, nie uszkodzi Twoich mebli, ale też niczego nie ominie. Idealne połączenie, prawda?

Jeżeli pragniesz dowiedzieć się więcej o tym polecanym robocie odkurzającym, to mam dla Ciebie rzetelny i obszerny materiał. Test robota Moneual MBOT 950 wyjawi Ci o nim absolutnie wszystko. Są tam filmiki i zdjęcia, które potwierdzają olbrzymi potencjał tego sprzętu.

Moneual MBOT 950 odkurza między nogami krzesła

Śmiem twierdzić, że ten odkurzasz automatyczny otarł się o ideał. Czy ma więc jakieś minusy? Bardzo drobne: przez laser jest wysoki (podobnie jak modele Xiaomi, Roborock, Viomi itp.), a na szczotce owija się sporo włosów (w końcu kręci się bardzo szybko przy takiej sile ssącej).

Ale i tak w tej cenie nie znajdziesz lepszego robota sprzątającego. Szczególnie że zdobyłem dla Ciebie unikalną obniżkę ceny.

Wystarczy, że kupisz MBOT-a 950 w oficjalnym sklepie Moneual i wpiszesz w koszyku (w polu kod kuponu) kod rabatowy prohit100. Cena spadnie aż o 10 procent, więc taniej go nie dostaniesz, a jest wart każdej złotówki (nawet nie licząc rabatu, powiedziałbym Ci dokładnie to samo).

Roborock S6 MaxV

robot sprzątający Xiaomi Roborock S6 MaxV


Kliknij i kup Roborock S6 MaxV

MediaExpert
EURO

OleOle


Roborock S6 MaxV nie jest jedynie lekko podkręconą wersją zwykłego S6. W wielu kwestiach niesie znaczące usprawnienia, oferując Ci jeszcze lepsze odkurzanie i mnogość funkcji. W poniższej recenzji wskażę Ci powody, dla których Roborock S6 MaxV znalazł się w rankingu luksusowych odkurzaczy automatycznych.

Roborock S6 MaxV skanuje pomieszczenia laserowo, lecz ma z przodu kamerę do… robienia zdjęć. Po co? Aby identyfikować każdą przeszkodę na jego drodze (rozpoznawanie obiektów). Kapcie, buty, pluszaki i zabawki dziecka, hokery/meble na cienkiej nóżce, listy zasilające, przewody, butelka z wodą, kubek, a nawet… kupki domowego zwierzaka – to takie przykłady na szybko.

Oczywiście zawsze lepiej, aby takich fantów nie było na podłodze podczas pracy odkurzacza, ale i tak idealnie je ominie, kontynuując sprzątanie.

robot sprzątający Xiaomi Roborock S6 MaxV - kamera usprawniająca sprzątaniefot. Roborock

A sprząta znakomicie! 2500 Pa ciśnienia roboczego to potężna siła ssąca. Wszystkie rodzaje podłóg twardych czy dywany różnego typu nie stanowią dla niego przeszkody. Puścisz go na wymagające powierzchnie, a efekty odkurzania Cię zachwycą.

Dokładność odkurzania podnosi centralna szczotka. Ma miękkie włosie i gumowe listewki. Dokładnie wyłuskuje zabrudzenia z dywanów i nie ma przy tym problemów z nadmiernym owijaniem się włosów czy sierści. Do tego zdejmiesz z niej boczne tulejki, aby w razie potrzeby szybko i precyzyjnie ją oczyścić.

Skanowanie pomieszczeń wypada równie imponująco. Roborock S6 MaxV idealnie czyta umeblowanie, ogólną strukturę pokojów (wizualizacja przestrzeni + adaptacja do warunków otoczenia). Na stworzonych przez niego mapach (w aplikacji mobilnej – a są 2 do wyboru: polecam Roborock) ustawisz zakazane strefy czy podzielisz swoje piętro na konkretne pomieszczenia. Zaplanujesz pracę robota dokładnie tak, jak tego chcesz.

Sprzęt jak najbardziej nadaje się do kilkupiętrowych domów. Po pierwszych przejazdach rozpoznaje kondygnacje. Potrafi także myć podłogi, w czym rozbudowana aplikacja również się przydaje. Ustalisz poziom nawilżenia szmatki lub ręcznie zaznaczysz strefy z dywanami, aby robot na nie nie wjeżdżał, mając założonego mopa. Wszystko jest czytelne: szybko się nauczysz, co i gdzie ustawić.

Podsumowując, bardzo wysoka siła ssąca, fenomenalny system poruszania się po nawet najbardziej zagraconych pomieszczeniach, rozbudowana aplikacja, efektywne mycie podłóg i jeszcze długi czas pracy (do 180 minut!) – Roborock S6 MaxV to genialny robot sprzątający, który po prostu… wymiata!

PURON PR10

robot sprzątający PURON PR10


Kliknij i kup PURON PR10

wdomu24
(zapłać o 150 zł mniej, wpisując kod rabatowy PRPR10)


PURON PR10 to robot sprzątający z funkcją mopowania, który bardzo mnie zaskoczył. Czym konkretnie? Znakomitym stosunkiem ceny do możliwości i oferowanych funkcji. W wielu aspektach wypada podobnie lub lepiej od wyraźnie droższych odkurzaczy samojezdnych.

Za tym sprzętem przemawia przede wszystkim potężna siła ssąca. 2500 Pa (tryb Turbo), 2150 Pa (tryb standardowy) lub 1800 Pa (tryb cichy). Nawet na najniższym poziomie sprzęt z powodzeniem zlikwiduje zanieczyszczenia z posadzki. Na najwyższym wciąga jak szalony głęboko osadzaną w wykładzinach zwierzęcą sierść.

PURON PR10 i ciekawski kot obok niego

Jest przy tym jednym z najciszej pracujących robotów odkurzających, które testowałem. Jeżeli nie lubisz hałaśliwego sprzętu domowego, to ucieszysz się z wysokiej kultury pracy tego odkurzacza. Nie będzie Ci przeszkadzał głośnością odkurzania.

Aplikacja mobilna umożliwia łatwe zapisywanie 3 różnych map. Nie robi problemów z przechodzeniem między piętrami. Duży atut, jeżeli szukasz dobrego robota sprzątającego do kilkupiętrowego domu.

Laserowe skanowanie idealnie odczytuje zróżnicowany układ mebli i innych przeszkód na trasie sprzątania. Plusów jest multum, a w dodatku to sprzęt 2w1, a więc robot odkurzająco-mopujący.

PURON PR10 test mopowania - mycie tarasu 10

Sytuację dodatkowo poprawia fakt, że odwiedzając oficjalny sklep właściciela marki PURON i wpisując kod PRPR10, cena robota spada aż o 150 złotych. Nawet bez rabatu moja opinia o nim byłaby bardzo pozytywna i oceniałbym cenę za atrakcyjną. Po zniżce zakup tego sprzętu jest znakomitym interesem.

W krótkiej opinii trudno mi tak naprawdę ująć wszystkie korzyści, które daje ten wydajny robot sprzątający. Jeżeli chcesz dowiedzieć się o nim jeszcze więcej, to zobacz dokładny test PURON PR10. Zbierał on z moich dywanów kocią sierść, produkty sypkie, a nawet monety. Wszystko uwieczniłem w podrzuconej przed chwilą recenzji.

Tefal X-plorer Serie 95 Animal RG7975

Robot sprzątający Tefal X-plorer Serie 95 Animal RG7975


Kliknij i kup Tefal X-plorer Serie 95 Animal RG7975

MediaExpert
MediaMarkt

Electro


Czy robot sprzątający, który w okamgnieniu wciąga dwuzłotówki i zmywa zaschnięte plamy po ketchupie, może być zły?

No nie, wręcz przeciwnie – musi być świetny!

Taki właśnie jest Tefal X-plorer Serie 95 Animal RG7975, którego miałem przyjemność testować. To odkurzacz automatyczny z segmentu premium.

Dzięki laserowemu skanowaniu znakomicie odnajduje się w gęsto umeblowanym otoczeniu. Sprząta nie za głośno, ale szalenie precyzyjnie, niczego nie omijając.

Nadaje się dla posiadaczy zwierząt, którzy mają już dość kłębów sierści leżących na dywanie. Podłogi twarde, np. panele czy parkiet, to dla niego łatwizna.

Tefal X-plorer Serie 95 Animal RG7975 podczas rutynowego odkurzania dywanu i parkietu

Nie przejmujesz się, że trzeba coś poprawiać po takim robocie. Nie ma o tym mowy. Już po krótkim przejeździe znikają prawie wszystkie nieczystości.

Sprzęt pozytywnie zaskoczył mnie funkcją mycia podłóg. Zmywa dawno zaschnięte plamy, oferuje kilka poziomów dozowania wody czy różne tryby poruszania się. Ma w zestawie nawet drugą, szorstką ściereczkę.

Funkcja mopa rzeczywiście ma w nim sens, co dokładnie sprawdziłem, np. zmywając zaschnięte plamy po ketchupie (i to z chropowatych, a więc trudniejszych dla robota płytek).

Dokładając do tego przejrzystą aplikację, pojemny zbiornik (do tego hybrydowy, bo i na śmieci, i na wodę), automatyczne podkręcanie mocy na dywanach czy wiele ciekawych funkcji, musiał zagościć w rankingu.

iRobot Roomba i7 i Roomba i7+

robot sprzątający iRobot Roomba i7+


Kliknij i kup iRobot Roomba i7+

iRobot
MediaExpert

EURO
OleOle
MediaMarkt

Kliknij i kup iRobot Roomba i7

MediaExpert
EURO
OleOle
MediaMarkt


Na początku o tym, co stoi za plusikiem w nazwie droższego modelu. Chodzi o pewną innowację – stację automatycznego usuwania brudu. Wygląda to tak: robot po odkurzaniu wjeżdża na stację i można powiedzieć… że się do niej wypróżnia.

W stacji siedzi worek na nieczystości. Zmieści 30 procesów opróżniania, a więc jakieś 12 l! W tym modelu ma to tym większy sens, że – niestety – pojemnik robota ma 0,4 l, co nie jest imponującą wartością. W każdym razie taka stacja stanowi realną korzyść. Zapominasz o samodzielnym opróżnianiu zbiornika na brud. Nie tracisz na to czasu i sił.

robot sprzątający iRobot Roomba i7+ stacja automatycznego opróżnianiafot. iRobot

Reszta cech jest już taka sama w obu modelach. i7 znakomicie odkurza podłogi twarde (drewniane, śliskie itp.), a przede wszystkim dywany.

2 gumowe szczotki pokaźnych rozmiarów radzą sobie i z grubymi kłębami kurzu, i z malutkimi cząstkami brudu. Bardzo dobra opcja dla posiadaczy zwierząt. Takich szczotek nie musisz długo skubać z sierści czy włosów. Nie nawija się na nie dużo, co sam sprawdzałem w przypadku sierści mojego pupila.

Siła ssąca jest wystarczająca, choć azjatycka konkurencja wypada podobnie (a często kosztuje mniej). Różnicę mogą robić właśnie wspomniane szczotki. Trzeba je docenić za wszechstronność i wygodną konserwację. No i jest jeszcze funkcja wykrywania skupisk śmieci/brudu. Robot zbacza na chwilę z trasy, jeżeli wykryje mocno zabrudzone obszary, aby szybciutko je oczyścić.

Robotowi nie straszne jest sprzątanie wzdłuż ścian, w narożnikach i różnych zakamarkach. Jeździ w uporządkowany sposób. Dostaje się wszędzie tam, gdzie tylko może.

Rozrysowuje w aplikacji mapy pomieszczeń, daje możliwość ustawiania zakazanych stref, znakomicie odczytuje większe przeszkody do ominięcia (nie wjedzie mocno w Twoje meble) i jeszcze da Ci opcję zapisania – uwaga – do 10 planów pięter!

robot sprzątający iRobot Roomba i7+ tworzenie układu pomieszczeń na mapie piętra domufot. iRobot

Nawet jak sprzęt jakimś cudem gdzieś się zablokuje, to puści Ci powiadomienie w aplikacji. Jeżeli siedzisz w salonie czy sypialni obok sprzątanego pokoju, to nie będzie problemu w szybkiej reakcji na kłopoty odkurzacza.

Na plus znakomity system filtracji – również pod kątem posiadaczy czworonogów. Zatrzymuje na przykład kocie alergeny, nie wzbija ich w powietrze. To kolejna korzyść, do której przyzwyczaiły mnie najlepsze roboty sprzątające iRobot.

Jak widzisz, Roomby nadal mają swoje unikalne cechy. 2 gumowe szczotki, które razem pracują, świetny system filtracji, przejrzysta aplikacja, bezproblemowa praca na kilku piętrach, wykrywanie brudu, a do tego innowacyjna stacja w zestawie – jak najbardziej realne korzyści.

A że ceny za serię i7 nie są jeszcze tak kosmiczne jak za s9, nie żałuję ujęcia tych robotów w mojej klasyfikacji. Są warte swoich cen i zapewne długo pozostaną w moim rankingu.

Ecovacs Deebot T9

Robot sprzątający Ecovacs Deebot T9


Kliknij i kup Ecovacs Deebot T9

MediaExpert
EURO
OleOle
Komputronik


Podczas testowania Ecovacs Deebot T9 ten robot sprzątający premium zaskoczył mnie wieloma cechami. Nie znałem wcześniej odkurzacza automatycznego z odświeżaczem powietrza. Dzięki tej funkcji urządzenie nie tylko oczyszcza je z alergenów swoimi filtrami, ale też pozostawia przyjemną woń (choć ta nie utrzymuje się bardzo długo).

To jednak dodatek. Najważniejsze, że bardzo wysoka siła ssąca z 4 poziomami do wyboru wiernie wciąga brud. To świetny robot sprzątający do sierści zwierząt. Ekspresowo usuwa ją z dywanów, a jego szczotka z miękkim włosiem wcale nie jest uporczywa w oczyszczaniu.

Laserowe skanowanie sprawia, że robot samojezdny dociera tam, gdzie może. Rozsądnie porusza się wokół mebli, nie jest w stanie ich uszkodzić.

Ecovacs Deebot T9 odkurza między meblami

Nie ma problemu z mniejszymi progami, a w aplikacji odnajdziesz wiele opcji, np. zarządzanie różnymi mapami. Szkoda jedynie, że apka nie jest po polsku (przynajmniej jeszcze).

Co ciekawe, to robot myjący podłogi, ale jednorazowymi ściereczkami. Odpada Ci konieczność prania ich, choć musisz je co jakiś czas kupować (startowy zestaw zawiera 10 sztuk; w sklepach za ok. 100 zł nabędziesz 25 sztuk). Sama skuteczność mycia poprawna jak na tego typu sprzęt.

Ostatecznie uważam, że urządzenie jest jak najbardziej godne swojej ceny i obecności w rankingu. Wydajne, funkcjonalne, nowoczesne i z kilkoma dodatkowymi udogodnieniami. Dużo więcej o tym polecanym robocie sprzątającym dowiesz się z mojego testu, który wcześniej podlinkowałem.

Roborock S5 Max

roboto sprzątający Xiaomi Roborock S5 Max


Kliknij i kup Roborock S5 Max

MediaExpert
Neonet
Electro


Co ciekawe, omawiany teraz Roborock S5 Max jest nowszy od S6 (podstawowej wersji bez żadnego dopisku)… i wygląda na to, że lepszy – pomimo niższej ceny! To jeden z najbardziej opłacalnych robotów sprzątających Roborock.

Gdzie tkwią różnicę w porównaniu do zwykłego S6? Przede wszystkim w ulepszonym mopowaniu. Pojemnik na wodę jest znacznie większy (o ponad 100 ml), co pozwala robotowi dłużej myć posadzkę na bieżąco zwilżaną mikrofibrą. I ruchomą głowicą, która świetnie przylega do czyszczonego podłoża. Dobry sposób na regularne i bezwysiłkowe odświeżanie podłogi.

Nieznacznie mniejszy jest za to zbiornik na kurz, a robot pracuje o 2 dB głośniej na najmocniejszym trybie. Z drugiej strony jest jednak tańszy, co ostatecznie – w mojej opinii (jak i wielu innych osób) – stawia go wyżej w kwestii opłacalności. No i ma zgrabniejszą (bo mniejszą) stację ładującą. Większa oszczędność miejsca.

S5 Max znakomicie wjeżdża na dywany, aby szybko usuwać z nich wszelkie paprochy, z kudłami sierści na czele. Jeżeli masz psa lub kota, to taki robot okaże się wybawieniem. Dzięki harmonogramowi w aplikacji ustalisz mu rutynowe odkurzanie, aby nie widzieć nadmiaru sierści na podłodze czy dywanie. Ciśnienie 2000 Pa sprawnie zasysa wszelkie nieczystości.

Aplikacja ułatwia kontrolę nad procesem odkurzania: podzielisz całe swoje domostwo na konkretne pomieszczenia. Gdzie trzeba – wyznaczysz zakazane strefy. Takie wirtualne (dosłownie) latarnie, odgradzające dany obszar.

Opcji jest multum, a kilka dotyczy mopowania, np. ustalenie, jak bardzo ma być nawilżona ściereczka w konkretnym pokoju! Producent nazywa to selektywnym myciem podłóg.

W tej cenie nie mogę się do niczego przyczepić w kwestii wydajności odkurzania, uniwersalności, wyposażenia i dostępnych funkcji. Zakup tego modelu będzie dla Ciebie inwestycją w czyste mieszkanie bez większego wysiłku. A o to w tym zestawieniu chodzi.

Tefal X-plorer Serie 75 RG7687

Robot sprzątający Tefal X-plorer Serie 75 RG7687


Kliknij i kup Tefal X-plorer Serie 75 RG7687

MediaExpert

MediaMarkt
Electro


Tefal X-plorer Serie 75 RG7687 to bardzo dobry robot sprzątający z funkcją mopowania, czujnikiem dywanów czy zapisywaniem w aplikacji do 4 różnych map.

Osobiście sprawdzałem jego możliwości i zaskoczył mnie wysoką siłą ssącą. Szybko poradził sobie np. z testem wciągania monet i dużo praktyczniejszym sprawdzianem: odkurzania sierści kota. To efekt ciśnienia na poziomie aż 2700 Pa.

Do tego ten sprzęt wcale nie jest głośny. Oferuje łącznie 4 poziomy mocy i 4 tryby odkurzania, np. strefowe bądź punktowe. Dopasujesz jego styl jazdy do specyfiki swojego mieszkania bądź domu.

Tefal X-plorer Serie 75 RG7687 podczas wjeżdżania na dywan

Aplikacja jest łatwa w obsłudze. Co więcej, robot przemierzając dane piętro, potrafi sam oznaczyć w nim osobne pokoje! Nie musisz robić tego własnoręcznie.

Do gustu przypadł mi czujnik dywanów: Tefal X-plorer Serie 75 RG7687 podkręca moc, gdy wjeżdża z podłogi twardej na wykładzinę. Przyzwoicie spisała się także funkcja mopowania. W zestawie są aż 3 różne ściereczki.

Pełnię możliwości tego polecanego robota samojezdnego zobaczysz w teście Tefal X-plorer Serie 75 RG7687.

iRobot Roomba 976

odkurzacz automatyczny iRobot Roomba 976


Kliknij i kup iRobot Roomba 976

iRobot
EURO
OleOle
MediaMarkt


iRobot w pewnym momencie zapragnął jeszcze bardziej wzmocnić swój segment premium, wprowadzając model Roomba 976. Przejawia on masę topowych technologii i rozwiązań konstrukcyjnych, które wyróżniają najlepsze produkty tego cenionego producenta. W dodatku 976 nie kosztuje fortuny na tle konkurentów.

Mechanizm składający się z 2 szczotek bez włosia gwarantuje świetne efekty odkurzania. Odkurzacz automatyczny nie miał problemów z szybkim wyczyszczeniem dywanu pokrytego kocią sierścią. Tym bardziej kłopotów nie sprawił mu inny dywan, na którym spoczywało sporo okruszków czy kurzu.

iRobot Roomba 976 odkurza dywan w pokoju

Co więcej, oczyszczanie jego szczotek po zakończonym odkurzaniu jest banalne. Nie nawija się na nie tak dużo włosów i kudłów. Takie połączenie kusi w przypadku posiadania kilku zwierzaków (lub jednego, ale gubiącego masę sierści).

Planowanie trasy i czytanie pomieszczeń szło bezproblemowo. Sprzęt nie omijał ważnych obszarów, wpychał się wszędzie, gdzie mógł. Nie obijał przy tym mebli, bardzo subtelnie ich dotykał. Zadowoliła mnie także skuteczność odkurzania przy ścianach czy narożnikach.

Tak się składa, że na PROrankingach znajdziesz test iRobot Roomba 976. Dokładnie sprawdziłem możliwości tego urządzenia, więc zajrzyj pod podrzucony link, aby dowiedzieć się więcej o tym sprzęcie.

Roboty sprzątające do 1500 zł

Kolejny segment cenowy zawiera polecane roboty sprzątające do 1500 zł. Wyłonienie najlepszych propozycji z tego przedziału nie było wcale takie proste. Wybór jest dość szeroki, ale nie wszystkie modele są wystarczająco precyzyjne czy funkcjonalne, aby znaleźć się w moim zestawieniu.

Ja wybrałem dla Ciebie absolutne perełki. Sprawdź, kto zdołał się załapać do klasyfikacji!

Xiaomi Vacuum Mop Pro i Viomi V2 Pro

robot sprzątający Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro


Kliknij i kup Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro

MediaExpert
EURO
OleOle
Neonet
Vobis

Kliknij i kup Viomi V2 Pro

MediaExpert
Electro


Oba te odkurzacze samojezdne są bliźniacze pod względem technicznym. Różnią się wyglądem. Jeżeli opinia o nich przekona Cię do zakupu, to wybierz po prostu tańszy w danym momencie model.

System skanowania pomieszczeń laserem dorównuje dużo droższym robotom. Sprzęt w bardzo krótkim czasie układa mapę odkurzanego pomieszczenia. Dzięki niej nie zgubi się w nim, a za to dobrze rozplanuje trasę, niczego nie omijając. Nie musisz się obawiać, że jakiś obszar (do którego mógł wjechać) nie zostanie oczyszczony z kurzu, okruszków, włosów czy sierści.

No tak – ten sprzęt nie wybrzydza co do rodzaju zabrudzeń. Radzi sobie ze zwierzęcą sierścią, świetnie odkurza dywany. To zasługa wysokiej siły ssącej (ciśnienie 2100 Pa gwarantuje mocny ciąg powietrza) i solidnie zaprojektowanej szczotki, która głęboko wnika w wykładziny.

Co więcej, jedna z aktualizacji oprogramowania dała możliwość tworzenia do 5 map, które dotyczą innych pięter! To wręcz fenomen w tej cenie. Robot nadaje się do wielkich, kilkupiętrowych domostw, które dokładnie zeskanuje, a następne odkurzy.

Producent mówi o 150-minutowym czasie pracy, lecz często bliżej mu do 120 minut. Na podkręconych obrotach będzie krócej. Na szczęście sprzęt sam wraca do stacji i po naładowaniu automatycznie wznawia swoją pracę. Nie musisz być w domu i kontrolować jego pracy.

Robot odkurzający Xiaomi umyje także Twoje podłogi – nawet z opcją jednoczesnego odkurzania (masz co do tego wybór). Co ciekawe, w trybie mopowania robot nieco inaczej się porusza (a do tego elektronicznie dozuje wodę). Dzięki temu nie ma sytuacji, w której gdzieś będzie bardzo wilgotno, a w innym miejscu zupełnie sucho. Mycie podłogi jest równomierne, zapobiega to także smugom.

Inne plusy? Dobre wyposażenie, cicha praca na podstawowym trybie, pokonywanie progów do 2 cm (sprawne wjeżdżanie na dywany), przejrzysta aplikacja smartfonowa, wysoka jakość wykonania, czujniki, które chronią i robota, i Twoje meble (nie ma szans na mocne obicie ich; robot ledwo je muska), a także niska cena w porównaniu do tego wszystko.

RoboJet DUEL 3

odkurzacz automatyczny robojet dual 3


Kliknij i kup RoboJet DUEL 3

MediaExpert
Neonet


RoboJet DUEL 3 to dobry odkurzacz samojezdny i odpowiedź na wiele pytań, np. jaki robot sprzątający dla alergika, do zgarniania sierści czy szybkiego odkurzania dywanów. A to wszystko w niezłej cenie!

Ten robot oferuje precyzyjne mapowanie pomieszczeń. Wychodzi mu to świetnie, nawet w przypadku mieszkań czy domów o dość skomplikowanym układzie. Dzięki temu masz pewność, że niczego nie ominie, a na końcu wróci do swojej stacji – bez błądzenia czy innych problemów.

Głośność pracy? Okazuje się, że to cichy robot sprzątający. 55 dB jest korzystną wartością. A co z precyzją odkurzania? Równie dobrze! 1800 Pa umożliwia sprawne wciąganie wszelkich zabrudzeń z różnych powierzchni. Do tego urządzenie prawie wszędzie wjedzie, ponieważ jest wyjątkowo niskie (7,5 cm wysokości).

Twarde okruszki, sierść czy kurz trafiają pod spód, gdzie czeka dość szeroka szczotka. Tego typu mechanizmy muszą być dopracowane, aby nie zatykać się włosami czy sierścią. I tu nie ma z tym problemu. Dobry mechanizm zgarniający nieczystości potęguje znaczenie siły ssącej.

Szczotki boczne działają z taką prędkością, że w mgnieniu oka rozbijają większe paprochy na malutkie drobiny. Są odpowiednio długie, radzą sobie z odkurzaniem w zakurzonych rogach czy przy ścianach.

Nie zabrakło hybrydowego trybu pracy z jednoczesnym mopowaniem, które nadaje się do twardych podłóg.

Potrójna filtracja z filtrem HEPA zadba z kolei o alergików, wychwytując szkodzące im cząstki wielkości 0,3 mikrona. Oprócz niego jest też filtr podstawowy i gąbkowy. Koniec z zanieczyszczonym powietrzem po odkurzaniu.

Jeżeli przekonują Cię najważniejsze zalety tego urządzenia, to masz już odpowiedź, którego robota sprzątającego wybrać.

iRobot Roomba e5

robot sprzątający iRobot Roomba e5 (e5158)


Kliknij i kup iRobot Roomba e5

MediaExpert
EURO
OleOle
MediaMarkt


iRobot chwali się w przypadku modelu e5 zmywalnym pojemnikiem na brud, który swobodnie umyjesz pod bieżącą wodą. Zawsze to jakiś plus i opcja na szybsze wyczyszczenie zbiornika, jeżeli najdzie Cię na to ochota.

90 minut pracy do 180 minut ładowania stanowi w tej cenie niezły rezultat, a proces ładowania i tak często trwa jeszcze krócej. Jeśli zamierzasz puścić Roombę E5 na spory metraż, będziesz zadowolony z tych parametrów.

Mały minus za to, że sprzęt nie wznawia pracy po jej zakończeniu i podładowaniu się, a szkoda. Jest za to system wykrywania zabrudzeń Dirt Direct. Pomagają w tym optyczne i akustyczne czujniki wykrywające większe skupiska śmieci oraz kurzu. Przydatne i praktyczne. Robot sam zlokalizuje zaśmiecone miejsce, szybko na nie wjedzie, wysprząta i wróci na pierwotną trasę.

Robot odkurza z maksymalną głośnością wynoszącą 65 dB, co nie jest fenomenalnym rezultatem. Ale najważniejsze, że robi to skutecznie. Radzi sobie na dywanach, a jego elastyczne gumowe szczotki są profilowane (obracają się przeciwbieżnie; dobrze wyłuskują brud z wykładzin). Dokładnie zbiera również sierść zwierzaków.

Ogólnie biorąc, ten robot jest uniwersalny co do stopnia zabrudzenia i rodzaju powierzchni, po której ma jeździć. Wyposażono go w porządne czujniki, choć sposób poruszania się nie jest jeszcze poziomem iRobotów za większą kasę (jak i kilku konkurentów innych firm).

Pamiętając jednak 0 świetnym systemie filtracji oraz intuicyjnej aplikacji, mowa o dobrym, ale nie za drogim robocie sprzątającym cenionego producenta.

Roboty sprzątające do 1000 zł

Około 1000 zł na odkurzacz samojezdny to już coraz lepsza kwota na uniwersalny sprzęt, czyli do podłóg twardych, ale też dywanów z krótkim włosiem.

Pojawiają się tu zalążki lepszych algorytmów sprzątających, jak i pewne funkcje dodatkowe. Wybrałem dla Ciebie najlepsze roboty do 1000 zł. Rzuć okiem, jeżeli nie chcesz wydać za dużo, ale kupić solidny sprzęt do samodzielnego odkurzania!

Roborock E4

Dobry robot sprzątający Roborock E4


Kliknij i kup Roborock E4

MediaExpert
EURO
OleOle

Neonet
MediaMarkt


Roborock E4 to najlepszy i najnowocześniejszy robot sprzątający do 1000 zł. Dlaczego tak twierdzę? Głównie ze względu na funkcjonalność i sposób poruszania się tego odkurzacza samojezdnego.

E4 korzysta z podwójnego żyroskopu, laserowego systemu OpticEye (śledzenie ruchu) oraz masy czujników. Bez problemu wykrywa przeszkody i krawędzie. W przejrzystej aplikacji mobilnej stworzy dokładną mapę Twojego domu. Gdzie jest w stanie się dostać, tam się dostanie, usuwając zabrudzenia. No i nie obije Twoich mebli.

Porównanie robotów sprzątających wykazało, że porusza się niczym wiele o połowę droższych modeli (a niektóre nawet w tym pokonuje)! Masz pewność, że dokładnie wysprząta Twoje domostwo. Nie stracisz czasu i sił na poprawianie po nim.

Szczególnie że nie zawodzi moc ssąca. Ciśnienie na trybie MAX osiąga solidne 2000 Pa. I jest to wartość stała: nie spada, cały czas trzymając wysoki poziom (zasługa mocnego silnika).

Na dywanach moc zostaje automatycznie podkręcana, aby jeszcze szybciej wciągnąć włosy, sierść, okruszki i inne nieczystości. Do tego sprzęt bez problemu wjeżdża na wykładziny różnego typu.

Roborock E4 stanowi świetny wybór pod większy metraż. Dlaczego? Na trybie EKO może odkurzać nawet do 200 minut (akumulator 5200 mAh)! Do tego ma spory pojemnik na śmieci (0,64 l). Co więcej, to dobry robot sprzątający z funkcją mopowania (z jednoczesnym odkurzaniem). I wysprząta, i umyję posadzkę. Szkoda, że kawy jeszcze nie robi.

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 1C

odkurzacz automatyczny Xiaomi Mijia 1C


Kliknij i kup Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 1C

MediaExpert
EURO
OleOle
MediaMarkt


Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 1C zadziwia możliwościami! Japoński silnik tego robota generuje aż 2500 Pa, co w tej cenie jest niesamowitym wynikiem.

Ciąg powietrza poradzi sobie z trudniejszymi zabrudzeniami, a szczotka też jest niczego sobie. Ma i włosie, i gumowe listewki, więc dobrze penetruje wykładziny. Nie musisz długo czekać na porządne efekty odkurzania.

Nie zawodzi wykonanie, czas pracy, pojemność zbiornika, jak i sposób nawigacji, ponieważ Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 1C porusza się rozsądnie – szczególnie patrząc na atrakcyjną cenę.

Wspomaga to kamerka i aż 15 różnych czujników. Dzięki nim robotowi nie jest straszne gęsto umeblowane pomieszczenie. A że nie jest zbyt wysoki, to wjedzie pod niejeden mebel. Nie stracisz czasu na poprawianie efektów sprzątania po przejeździe urządzenia.

Dodatkową zaletą jest funkcja mopowania. Pojemnik na wodę oferuje nawet inteligentne dozowanie (mniej smug na posadzce). Co tu więcej dodawać: dobre Xiaomi w dobrej cenie!

Moneual MBOT 500

odkurzacz automatyczny Moneual MBOT 500


Kliknij i kup Moneual MBOT 500

Moneual
(zapłać o 10 procent mniej, wpisując kod rabatowy prohit100)
MediaExpert


Moneual MBOT 500 to tani robot sprzątający z funkcją mopowania. Pozytywnie mnie zaskoczył. Znakomicie wjeżdża na dywany i je odkurza. Radzi sobie nieźle nawet z głęboko osadzoną w wykładzinach zwierzęcą sierścią.

Odkurza długo i cicho, sam wraca do stacji i wznawia pracę w miejscu, w którym skończył. Sposób poruszania się jak na tę cenę zdaje egzamin. MBOT 500 nie omija obszarów, do których może się dostać. Nie uszkodzi także Twoich mebli, bardzo subtelnie ich dotyka.

Pojemnik na śmieci jest na papierze niewielki, ale w praktyce mieści sporo zabrudzeń, został dobrze skonstruowany. Zabrakło mi jedynie aplikacji mobilnej, choć za pomocą pilota ustawisz robotowi harmonogram odkurzania.

Z kodem rabatowym, który zdobyłem dla czytelników, stanowi niezwykle opłacalny zakup. Jeżeli chcesz go jeszcze bliżej poznać, to zajrzyj do testu Moneual MBOT 500.

iRobot Roomba 605

odkurzacz automatyczny iRobot Roomba 605


Kliknij i kup iRobot Roomba 605

iRobot
MediaExpert
Electro


Stosunkowo tani iRobot? Da radę! A najlepsze jest to, że jego mechanizm odkurzający wciąż jest znakomity w tym segmencie cenowym.

Pod spodem znajduje się szczotka z włosiem pokaźnych rozmiarów, która dobrze penetruje wykładziny. Sprzęt poradzi sobie na różnych powierzchniach, wyręczając Cię z obowiązku odkurzania. Nie straszna mu nawet krótsza sierść zwierzaków.

Skąd więc niższa cena? Przez brak aplikacji i niektórych dodatkowych funkcji związanych z nią (zdalna kontrola, harmonogram itp.). Ale jeżeli apka nie jest dla Ciebie najważniejsza, a chcesz wydać jak najmniej, kupując skutecznego robota, to zainteresuj się tym sprzętem.

iLife A8

odkurzacz automatyczny iLife A8


Kliknij i kup iLife A8

wdomu24
MediaExpert


iLife A8 to niedrogi robot odkurzający o specyficznym stylu pracy. Stawia na krótkie przejazdy bez wielokrotnego czyszczenia tych samych obszarów. To plus głównie na przestrzeni, na której nie ma zbyt dużo obiektów.

Co ze szczotkami? 2 boczne do zamiatania, a także 2 centralne do wyboru. Jedna z włosiem, czyli do dywanów, wykładzin, sierści, a druga silikonowa, czyli do parkietów, kafelków, płytek.

Pierwsza jest bardziej uniwersalna, ale jeżeli nie masz dywanów, to użyj silikonowej – nie owijają się tak wokół niej włosy i sierść (w zestawie jest na szczęście szczoteczka do czyszczenia głównych szczotek).

Ogólnie biorąc, za tę cenę jest to przyzwoity mechanizm odkurzania. Dodając do tego zadowalające ciśnienie robocze, iLife A8 odkurza precyzyjnie. Czasem trzeba go jednak puścić kilka razy, żeby wysprzątał calusieńki pokój (szczególnie gdy pomieszczenie jest gęsto umeblowane), lecz czyni to szybko.

Dodatkowo jest to niski robot sprzątający (7,2 cm wysokości). Wślizgnie się pod wiele różnych mebli, zgarniając kurz i śmieci.

Roboty sprzątające do 500 zł

Znalezienie dobrego i taniego robota sprzątającego nie jest łatwe. Mimo to mam dla Ciebie kilka taniutkich odkurzaczy automatycznych, które mają korzystne cechy.

Podołają na niewielkim metrażu i podłogach twardych (panele, parkiet, gres itp.).

Jeżeli chcesz wydać jak najmniej, to zobacz, jaki robot sprzątający do 500 zł jest teraz najlepszy.

Hoover Kyros RBT001

odkurzacz automatyczny Hoover Kyros RBT001


Kliknij i kup Hoover Kyros RBT001

Ceneo


Hoover Kyros RBT001 to tani robot odkurzający, którego największą zaletą w tej cenie jest szczotka z włosiem. To unikalna cecha wśród modeli do 500 zł. Większość z nich ma mniej skuteczną i wąską ssawkę (która nie radzi sobie z dywanami).

Mimo niskiej ceny puszczenie tego odkurzacza automatycznego na wykładziny ma sens. Oczywiście nie wciągnie tak szybko okruszków czy kłębów kurzu jak droższe roboty, ale dość solidnie oczyści mniejszy metraż.

Sprzęt porusza się w prosty sposób (zygzakiem), ale ma sprawne czujniki. Nie obija mocno obiektów na swojej drodze. Jest niski, więc wjedzie pod wiele Twoich mebli.

Za tę kwotę dobry interes. W mojej ocenie to lepszy wybór niż roboty sprzątające z Lidla bądź Biedronki.

Teesa Smart Vac TSA5030

odkurzacz automatyczny Teesa Smart Vac TSA5030


Kliknij i kup Teesa Smart Vac TSA5030

Ceneo
Allegro


Teesa Smart Vac TSA5030 ma ciekawą konstrukcję z dużymi kółkami. Skutkuje to tym, że robot bez problemów wjeżdża na dywany.

Z drugiej strony główny mechanizm czyszczący (szczelina zasysająca) ze względu na słabą moc ssącą trochę się z pomęczy z oczyszczeniem wykładzin.

Do wyboru masz 3 tryby pracy – automatyczny, wzdłuż ścian i w miejscu. Na niewielki metraż i głównie do podłóg twardych wystarczy, o ile Twoje wymagania oraz budżet są raczej niższe niż wyższe.

Podsumowanie i pytania czytelników

Teraz już wiesz, jaki robot sprzątający jest najlepszy i dlaczego. Przedstawiłem Ci moją obszerną klasyfikację oraz subiektywne opinie o wyróżnionych odkurzaczach automatycznych.

Dzięki solidnemu robotowi samojezdnemu znaczna część sprzątania domostwa spadnie z Twoich barków. Zaoszczędzony czas przeznaczysz na inne obowiązki bądź też przyjemności.

Po wielu własnych testach przekonałem się do tego typu urządzeń, choć decydujący jest rozsądny zakup. Dlatego też koniecznie wspomóż się moim rankingiem.

Jeżeli nadal masz problem z wyborem, wahasz się pomiędzy jakimiś modelami, to daj znać w sekcji komentarzy – pomogę 🙂

A jeśli Twoim priorytetem jest ogólnie brak ograniczeń co do zasięgu odkurzania, zobacz przy okazji najlepsze odkurzacze bezprzewodowe. Niektóre z wyróżnionych robotów również tam się znalazły.

Na PROrankingach znajdziesz także inne urządzenie, które pracują w sposób autonomiczny. Przykładem są roboty do mycia okien. Nie wiem, jak Ty, ale ja nie cierpię tego obowiązku domowego. Może więc i takim sprzętem ułatwisz sobie życie?

Oceń publikację
[Głosy: 13 Średnia: 4.7]

Dodaj komentarz

Subscribe
Powiadom o
guest
146 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Tadeusz
17 dni temu

Dzień dobry. Poszukuję odkurzacza i mopa do mieszkania 60m, malo miejsca, trochę przeszkód, krzesla, dywany w pokoju dzieci, kafle kuchnia, kot i wlosy córki 🙂 Czy mógłby Pan cos polecić sensownego. Dziękuję Tadeusz.

Angel
1 miesiąc temu

Witam. Świetny ranking robotów sprzątających. Zastanawiam się nad mbot 950 a roborock S6 maxv, ale czekam też z niecierpliwością na test roborock S7 którego test Pan zapowiadał? Mogę prosić o poradę który robot ostatecznie wybrać? Mieszkanie 85m2 bez dywanów, panele, płytki, sporo moich włosów na podłodze. Zależy mi na tym by dobrze odkurzał, niezbyt głośno i co najważniejsze to mopowanie podłóg co przy raczkującym dziecku będzie dla mnie priorytetem. Będę wdzięczna za poradę.😊

Jolanta
1 miesiąc temu

Witam, czy będzie Pan przygotowywał nowy aktualniejszy ranking robotów?
Chciałabym zobaczyć porównanie takich robotów jak Viomi s9, Roidmi eve, Lenovo t1 pro, COBBO PRO 27 oraz PRO 27+

Iwona
2 miesięcy temu

Witam, Jaki będzie najlepszy robot sprzątający o wysokości poniżej 9 cm , do domu 2 poziomy , każdy po około 70 m2 , panele i dywany z krótkim włosiem …. Oczywiście mopowanie też jest ważne ( zwłaszcza na płytkach w kuchni) ….. Chętnie nie najdroższy ….( wodotryski nie są mi niezbędne – ale ważne, żeby był mocny i dobrze sprzatał 🙂

Tomasz
2 miesięcy temu

Witam.
Poszukuję niskiego robota sprzątającego max. 6,5 cm a najlepiej 6 cm wysokości. Chcialbym by mógł wjechac pod naroznik i komody. Może być z opcją mopowania, cena nie jest tu czynnikiem najważniejszym. Czy mogę prosić o wskazanie jakichkolwiek modeli?

Natalia
2 miesięcy temu

Witam serdecznie, chciałabym uzyskać informację które roboty polecane przez Pana mają gumową szczotkę bez włosia – nie mam zwierząt, ale sama mam długie włosy i zawsze gdzieś leżą w mieszkaniu.
Czy to faktycznie jest duża różnica odnośnie gumowej szczotki z włosiem a bez niego ?
Chciałabym model Tefala 75, ale niestety ma szczotkę z włosiem i boję się, że ciagle będzie się zapychać.
Pozdrawiam ! 🙂

Natalia
2 miesięcy temu

A czy byłaby może możliwość aby zmienić szczotkę w tefalu 75 na gumową z tefala 95?

Izabela
3 miesięcy temu

Hej! Mogę prosić o pomoc w wyborze robota? Potrzebuję go do domu parterowego ok.130 m2, bez zwierząt, dywanów b. mało (ogrzewanie elektryczne), w większości panele i w kuchni gres. Cena 2000-2200 zł.

Mirek
3 miesięcy temu

Witam, zależy mi na Pana zdaniu jak klasyfikuję się na tle robotów dostępnych w rankingu model COBBO PRO27? Zastanawiam się nad zakupem tego modelu ponieważ ma bardzo dobre parametry lecz porównanie specjalisty bardzo ułatwiłoby mi wybór odpowiedniego urządzenia.

Mirek
3 miesięcy temu

Może za mało informacji przekazałem w pierwszej wiadomości. Tego robota ma mój kolega z pracy i tak naprawdę dlatego się nim zaciekawiłem gdyż na żywo zrobił na mnie ogromne wrażenie. Mówiąc o sile ssącej to robot działa bez jakichkolwiek ograniczeń czasowych na maksymalnej sile ssącej, Aplikacją sterującą jest aplikacja Tuya, tak więc bardzo znana aplikacja więc raczej też nie porównywał bym ich na tej płaszczyźnie. Części w puronie oraz cobbo są dość tanie. Bardzo istotnym porównaniem dla mnie byłoby czy puron również podczas mopowania potrafi odkurzać? lecz nie chodzi mi aby tylko zamiatał lecz aby mógł podczas mopowania na pełnej sille ssącej odkurzać jednocześnie ponieważ cobbo pro potrafi i odkurzać i mopować jednocześnie na pełnych parametrach a dla mnie jest to ważne bo bym załatwiał dwie rzeczy podczas jednego sprzątania.

Michał
3 miesięcy temu

Dzień dobry,
poszukuję robota sprzątającego o średnicy nie przekraczającej 28 cm. Wynika to z tego, że mam krzesła o takim rozstawie nóg. Czy mógłby Pan coś polecić, najlepiej z półki do 1000 zł? Czy w ogóle jest sens poszukiwać takiego robota, czy też nawet mały robot będzie miał trudność z utrafieniem pomiędzy nogi krzeseł i jeżdżeniem wśród nich?
Z góry dziękuję za odpowiedź.

Michał
3 miesięcy temu

Niby mam tylko 8 krzeseł i niby i tak stawiam je na stole co tydzień przy sprzątaniu, więc dalej mogę to robić, ale jak mam zainwestować w wygodę, to już na maxa. Sęk w tym, że znalazłem roboty mniejsze niż 28 cm, ale wszystkie były podejrzanie tanie i na testach z YouTube wypadały kiepsko, np. ECOVACS Deebot Slim2, SENCOR SRV 1000SL, Dibes f500 pro, BowAl. Może w ogóle nie ma robotów dobrych i małych? A czy robot z dobrą nawigacją w ogóle jest w stanie wykonać skuteczny slalom pomiędzy nogami 8 krzeseł, jeśli miałyby one oczywiście większą od niego średnicę?

Dorota
5 miesięcy temu

Hej, szukam odkurzacza z funkcją mopowania na ok. 100 m2. Nie ma tam dywanów, uskoków. Jest gres.
Zależy mi, aby był dość cichy i dobrze odkurzał również w rogach, by odkurzył pod stołem omijając krzesła i wjechał pod rogówkę, Wiadomo, omijanie przeszkód, nie obijanie mebli.
Pozdrawiam

Ania
6 miesięcy temu

Witam Panie Łukaszu, nie napisał nic Pan o roomba combo, chciałabym poznać Pana zdanie na temat tego urządzenia jeżeli Pan takie ma.

Ewa
6 miesięcy temu

Witam o nocnej porze.
Poczytałam sobie obszerne i świetnie opisane wyniki testów ale jednak mam wątpliwości co do ostatecznego wyboru.
Mieszkanie ma 50 m2 i harcują w nim 3 koty. Podłoga to olejowana klepka w pokojach oraz gres. Jest też dywan. Wszędobylskie kurz, żwirek z kuwety, sierść i pył oraz wciąż poplamione podłogi. Fajne byłoby mycie klepki, ale na to sama woda nie wystarczy.
Nie mogę się zdecydować na optymalny wybór miedzy modelami:
MONEUAL MBOT950
IROBOT Roomba I7
PURON PR10
ROBOROCK S5 Max
Znaczenie ma nie tylko cena zakupu, ale również korzystne warunki gwarancji, serwisu i materiałów eksploatacyjnych.
Czy mogę liczyć na pańską subiektywną ocenę i wybór modelu ?
Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam,
Ewa

Mateusz
6 miesięcy temu

Witam, Panie Łukaszu proszę o radę
zastanawiam się co lepsze dla domu 2 piętra po około 60m.
Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 1C czy Roborock E4?
Czy jak pierwszy ma kamerę do nawigacji to nie da rady pracować w nocy?
Czy musi być robot co zapamięta 2 mapy dla 2 kondygnacji czy niekoniecznie?
Co Pan proponuje w tych okolicach cenowych?
Dzięi i pozdrawiam

Piotr
6 miesięcy temu

Czy są jakieś odkurzacze które nie wymagają dostępu do internetu?, działają tylko w sieci lokalnej ? A którymi można sterować z poziomu przeglądarki, telefonu bez dostępu do internetu.

Jarek
7 miesięcy temu

Witam! Panie Łukaszu, czy robił Pan kiedyś porównanie IRobot Roomba I7+ z Xiaomi Viomi S9? Oba są ze stacją opróżniającą, cena podobna. Jednak na plus Xiaomi przemawia dłuższy tryb pracy – ok 150 min. W moim przypadku (dom 200 m2) jest to ważny czynnik. Dodatkowo mam psa z dość długą sierścią. Który z modeli by Pan polecił?

Tina
6 miesięcy temu

własnie zastanawiałam się nad roborckiem ale mam psa i słyszałam, że czyszczenie tej szczotki to okropność…

miki
7 miesięcy temu

Mam Psa beagla, potrzebuje robota ktory raz moze dwa razy dziennie z grubsza jego wlosy z paneli zbierze, jakies 20m². Najlepiej cos taniego. Co Pan poleca?

Wiktor
7 miesięcy temu

kupiłem dość niedawno roborcka s50 i niestety nie jest to jakiś mega super sprzęt. na panelach jeszcze przejedzie ale na dywanie ma już problem.

Jakub
8 miesięcy temu

Cześć, jaki robot za około 1500 zł sprawdzi się najlepiej do mieszkania dwupoziomowego 95m2? Głównie drewniane twarde podłogi. Chyba wybierałbym pomiędzy Roborock S5Max, S6 a Xiaomi Mop Pro, tyle że ostatni wpadł już do kategorii <1500zł i trudno mimo odczytać z rankingu wyniki ich bezpośredniego starcia. Warto dopłacić te 100-200zł?

Jakub
8 miesięcy temu

A który z nich najlepiej mopuje?

Jakub
6 miesięcy temu

A jeszcze zapytam – co sądzisz o Viomi V3, którego nie widzę w rankingu?

Monika
8 miesięcy temu

Panie Łukaszu, a czy zna Pan jakies roboty tylko mopujące godne polecenia?

Joanna
9 miesięcy temu

Dzień dobry. Świetny ranking.

Chciałam podpytać o robota dla siebie.

Mam około 45 m2 (salon i otwarta kuchnia), na podłodze deska merbau. Dodatkowo schody w dół, więc ważne żeby robot nie spadł.

Chętnie czasem zabiorę go na wyższe piętro gdzie mam 3 male mieszkania z panelami ba podłogach (dla turystów więc nie wszystkie sprzątamy jednocześnie)

Co by Pan polecił?

Bartosz
10 miesięcy temu

Witam
Proponuje usunąć z rankingu MBOT950
Pomimo usilnych starań zamówiłem produkt 20.11.2020 do dn. dzisiejszego cisza ze strony dystrybutora , rezygnuje z produktu na rzecz Roborock S6 vmax mam nadzieje ze jest równie dobry jak osławiony MBOT .

Mariusz
10 miesięcy temu

Cześć dzięki za rzeczowe zestawienie rozważam 1 i 2 pozycję i mam pytanie czy aplikacja w roborocku S6 max ma mozliwośc wysłania robota w konkretne miejsce i posprzątania tylko fragmentu podłogi tak jak MBOT 950 czy pozbieranie rozsypanej mąki na np 1m2 wymaga posprzątania całego pomieszczenia pzdrawiam

Ewelina
10 miesięcy temu

Cześć,bardzo świetny ranking,jedyny,który przeczytałam cały łącznie z komentarzami. Więc chciałabym zaczerpnąć twojej wiedzy i zapytać o robót w granicy 1500 bez opcji mocowania. Wolę pieniądze zainwestować w lepsza siłę ssąca,a wiem,że niestety zmyje lepiej niz robót😂😂😂

Piotr
9 miesięcy temu
Reply to  Ewelina

Polecam RoboRock S5 max. Dobrze zainwestowane pieniądze !

Marta
10 miesięcy temu

Zdecydowałam się na Xiaomi Roborock S6, ze wzgledu na solidność sprzętu. Bardzo proszę o informację, czy Xiaomi Roborock S6 a S6 pure to inny model?

Bartosz
11 miesięcy temu

Witam
Mam pytanie odnośnie odkurzania ciemnych powierzchni , byłem w MM gościu odradza IRobot. Ponieważ nie widzi czarnych płytek ogólnie ciemnych powierzchni , czy to prawda ? Mój budżet max 2000 tys.

Bartosz
11 miesięcy temu

Ok. A jeśli chodzi o Roborock s5 jest teraz w fajnej cenie , 1600 zł , co radzisz ?

Bartosz
11 miesięcy temu

Ok. Dziękuje za odp. Mam jeszcze pytanie odnośnie opróżniania odkurzacza , bo przy dużym metrażu taki Puron czy rS6 łatwo się zapełni i trzeba będzie go często opróżniać czy któryś z odkurzaczy posiada takową funkcje ?

Monika
11 miesięcy temu

Witam, świetne zestawienie. Mam dodatkowe pytanie odnośnie Roborock S5 MAX. Na niektórych stronach sprzedażowych ten model występuje w wersji błyszczącej a na innych w wersji matowej? Jak w rzeczywistości wygląda ten model? Czy jest tutaj jakieś przełożenie na dodatkowe funkcje w jednej lub drugiej wersji? Jakiej powłoki powinnam się spodziewać po zakupie?

Darius
11 miesięcy temu

Czesc, potrzebuje Robota na 2 pietra. Nie ma zwierzat/2 dywany. Ktory wybrac?
2 stacje nie jest opcja.

Darius
11 miesięcy temu

Puron PR10 lepszy wybor niz Xiaomi Roborock S6 MaxV? Nie zwazajac na cene?

Piotr
11 miesięcy temu

Witam, uprzejmie proszę radę. Zastanawiam się nad jednym z trzech modeli Puron PM10, Robojet Focus, ZACO A9S, W teście ZACO nie radził sobie z meblami i czasami się zderzał. Zastanawiam się czy zostało to poprawione. Test był wykonany ok.10 mieś temu. Puron natomiast jest najwyższy, przez co nie wjedzie pod niektóre meble. Ma dobrą aplikację i laser, dzięki temu może pracować w nocy Różnica w cenie kilkaset zł. nie jest bardzo istotna. W końcu to zakup na kilka lat. Otwarty jestem na inne sugestie. Mopowanie nie jest priorytetem. Robot ma pracować w domu o łącznej powierzchni na dwóch kondygnacjach 160 m2. Dziękuję za odpowiedz.

Marta
11 miesięcy temu

Witam,
Przeczytałam cały artykuł i nadal ciężko się zdecydować. Chciałabym mieć pewność że kupiłam dobry/odpowiedni sprzęt dla mnie i nie przepłacic.
Potrzebuje dwa roboty na dwa różne mieszkania w obu są raczkujace dzieci, uskoki w drzwiach i mile widziana opcja pracy w nocy. Pierwsze mieszkanie 50m z psem jeden mały dywan a tak to twarda nawierzchnia. Drugi 80m pojawiają się już dywny ale głównie twarda nawierzchnia i mnóstwo przeszkód.

Szymon
1 rok temu

Dzień dobry. Szukam robota który poradzi sobie z ogromną ilością sierści (dwa psy i kot) i piachu.
Wiem, że powinien mieć dużą siłę ssania i duży pojemnik na kurz.
Potrzebuje także takiego który sobie poradzi ze sprzątaniem w nocy – wiec raczej powinien być cichy. I wolałbym aby miał gumową rolkę aby nie trzeba było co dzień wyczesywać z niej włosów. Chyba że to się nie sprawdzi.

Szymon
1 rok temu

A któryś z modeli Zaco/iLife? Widzę, że mają w komplecie gumowe rolki. I podobno sobie radzi w ciemności.

Ewa
1 rok temu

Jaki jest najlepszy odkurzacz do domku piętrowego? Mam 2 piętra, przy czym jedno piętro jest podzielone schodkami, salon jest niżej od kuchni. Jak z przenoszeniem takiego odkurzacza? Czy on się jakoś przez to nie psuje? Nie będzie miał jak wrócić do bazy dokującej, czy wtedy się jakoś zatrzymuje? Słyszałam, ze mapowanie wielu pięter nie działa do końca.

Łukasz
1 rok temu

Cześć,

Zastanawiam się nad wyborem odkurzacza automatycznego i powiem szczerze, że mam mega zagwostkę.

Obawiam się chińczyków, bo z tego co się czyta to bardzo często się psują, natomiast Roomba jest ponoć przereklamowana.

Ostatnio wpadł mi w oko Tefal S80, ale w necie jest bardzo mało informacji na jego temat. Czy możesz powiedzieć, czy w ogóle warto się nim interesować?

Daniel G
1 rok temu

Witam, myśle o zakupie roborock s6maxV lub viomi 3….zależy mi na urządzeniu, który odkurza i mopuje dokładnie. Ktory z tych dwóch robotów by Pan wybral? Nie ukrywam ze są to podobne urządzenia. Dziękuje za odp

Daniel
1 rok temu
Reply to  Daniel G

Czyli Viomi V3 ominac ?? 🙂 patrzac na ceny Moneual a Roborock, to przy tej promocji Moneul sie bardziej kalkuluje

Daniel
1 rok temu

Mam wrazenie, może mylne, ze nie chcesz się odnieść do Viomi v3? 😉… czy może się myle? A ja naprawdę chciałbym usłyszeć coś na jego temat. Oglądałem inne recenzje, ale wydają się być sponsorowane przez xiaomi gdzie na pierwsze 10 maszyn 9 jest xiaomi.
Z góry dziękuje za odpowiedz

rado
1 rok temu

Czy można liczyć na klasyfikacje i recenzje viomi V3?

maria
1 rok temu

Witam.
Jestem zainteresowana kupnem irobot roomba i7 albo 980.
Ktos może poradzić?
Z góry dziękuję.

Dariusz
1 rok temu

A co robotami Tefal. Ja się one sprawdzaja w tym na tle konkurencji ?

Na przykład modele 40 i 60.

Last edited 1 rok temu by Dariusz
Michal
1 rok temu

ja bym do listy dopisał roomba s9+. serio, sprzęcik pierwsza klasa.

Mariusz
1 rok temu

A co powiesz o roborock s6 lub s5max. Na innych rankingach twierdzą że są dużo lepsze od roomby 980?Jak Twoje doświadczenia?

Albert
1 rok temu
Reply to  Mariusz

w roborocku jest ten problem że zbiornik na wodę zalać może płytę główna i masz robota do wyrzucenia, dlatego odradzam nie ma co ryzykować chińskich uszczelek

Gosc
1 rok temu

Korzystam z irobota i każdemu polecam. Jeździ i sprząta sam, wielu nie jest nadal przekonanych, tak jak ja kiedyś, ale wasz kręgosłup wam podziękuje za takie urządzenie

Nadi
1 rok temu

dla mnie zdecydowanym hitem jest roomba z bazą clean <3

Maro
1 rok temu

Niestety nie działają podane kody rabatowe do wdomu24. Próbowałem kilka.

Maro
1 rok temu

Cześć. Niestety właśnie taki chciałem. Na d500 też nie działa. teraz sprawdziłem: ” • Taki bon rabatowy nie istnieje.”
Może coś będzie na Zaco v5x. Czy warto kupić ten sprzęt? (nie mam dywanów, średni metraż, panele i płytki)
A strona i ranking jest fantastyczny. Szacun.

Mela
1 rok temu

Na półce cenowej do 1000 i do 500 złotych są jeszcze Zeegmy. Ja mam tą tańszą i jak dla mnie jest okej. Nie mam dywanów ani wykładzin, więc nie wiem, jak z nimi by sobie radziła, ale z bezobsługowym odkurzeniem 62m2 z paneli winylowych sobie radzi.

Damian
1 rok temu

Witam, chętnie zasięgnął bym opinie o Mamirobot Vslam wiem że to chinczyk czy ktoś może go użytkowal ? Bede wdzięczny za jakiekolwiek opinie pozdrawiam

Joasia
1 rok temu

A TEFAL Explorer RG6875? Chodzi o ten z funkcją mopa. Widziałam go w mediaexpert w całkiem niezłej cenie i strasznie mi się podoba, ale przydałaby się też jakaś recenzja 🙂

Arek
1 rok temu
Reply to  Joasia

te co mają 2w1, czyli są z funkcją mopa, z tego co słyszałem i widziałem, mają mniejszą moc na mopowaniu, więc automatycznie zostają smugi bo nie ściągają dobrze.

Jacek
2 lat temu

roomba 980 dla mnie jest numerem jeden. serio. może to nie najnowszy model ale technologicznie jest super.

Rudzia
1 rok temu
Reply to  Jacek

Zgadzam się. 980 jest nie do zajechania wręcz, nawet mając w domu zwierzaki

Ifryt
2 lat temu

Bardzo ładne porównanie ale co z tego skoro nie ma głównego konkurenta dla Roomby 980 czyli Dysona 360 Eye 🙁

Zbigniew
2 lat temu

Roomby 980 cena za wysoka dla mnie tak do 1500 coś by Pan za proponował

Irena
1 rok temu

a jakie poleca pan do parkietu?

WiktorGołąb
2 lat temu
Reply to  Ifryt

cóż, nie wiem czy jakikolwiek konkurent roomby, szczególnie 980, może się sprawdzić. ale sam nigdy nie słyszałem o tym odkurzaczu. muszę wygooglać co to jest.

rads
2 lat temu

nie mam porównania z 980 tylko z jakims chiński, ale mój E5 się mega sprawuje, wszytko wciąga jak do tej pory

Dream
2 lat temu
Reply to  rads

ja mam tylko 605 czyli taka podtsawe a sie genialnie sprawdza

DArk
2 lat temu

ooo, czyżby irobot wciąż byl liderem?

fox
2 lat temu

widziałem sporo bajerów już, eletrolux kaciasty, xiaomi z niby mopem ale i tak żaden nie zbierze z dywanu tak jak roomba z prostego powodu, ze tam są dwie szczotki co lepiej wciągają

Karolina Baran
2 lat temu

a ostatnio czytałam o jeszcze nowszym modelu roomby… s9 bodajże. jak on by wypadł?

GoscPoranny
1 rok temu
Reply to  Karolina Baran

Marnie, jak każdy przepłacony iRobot

Maciek
2 lat temu

A moze test odkurzacza z firmy mamibot ?

Maciek
2 lat temu

Może warto najpierw sprawdzić a potem wydawać opinie 🙂

Kamil
2 lat temu

zgadzam się z Twoją opinią. mamiboty i xiaomi sa niedopracowane

Ania Kamyk
2 lat temu

Jaki model??

Wiolek
2 lat temu
Reply to  Ania Kamyk

Aniu, xiaomi roborock jest słaby

Jan
2 lat temu

spoko ranking. 😉 jednak ja to bym nawet xiaomi nie pokazywł bo dla mnie to bubel, na dwa podejścia miałem dwie klapy.

Adrian
2 lat temu

Kiedyś miałem zwykłego irobota 605 i byłem bardzo z niego zadowolony, gdy przeszedl na emeryture to wlasnie wybralem 980 i jest genialny, jakos inne marki do mnie nie przemawiają.

Fox
2 lat temu
Reply to  Adrian

no jak pisałem wyżej, zawsze bedzie z założenia lepiej roomba zbierał bo te dwie szczotki działaja zbierającą, znajdź mi inny z tym:P

Potocka
2 lat temu

Ja planuję właśnie kupić sobie taki odkurzacz automatyczny, zdecydowałam się na firmę irobot ale jeszcze nie wiem na który model. 980? e5? czy dołożyć i kupić ten z bazą?

Arczi
2 lat temu

a ja tu sie chyba nie do konca zgodze, polacy buduja coraz wieksze domy, kupuja coraz wieksze mieszkania i wbrew pozorom zarabiaja coraz wiecej. irobot moze i pozornie duzo kosztuje ale jest to zakup na dlugie lata

Pioter
2 lat temu

ja z praktyki powiem tak, miałem okazję paru pouzywać i niestety nie ma co oszczędzać, na xioami kumpel czekał pare miesięcy w serwisie, robojet niema połowy tej mocy co roomba dla mnie

ANNA
1 rok temu

Witam. spytam o sprzedaż powystawową czy warto , cena o 50% tańsze .

Adam
11 miesięcy temu
Reply to  ANNA

nigdy w życiu. dla mnie to bez sensu…

Januszka
2 lat temu
Reply to  Pioter

Muszę się z Tobą zgodzić. Sama chciałam przyjanuszyc i na dobre mi to nie wyszło. Ale już roomba w moim domu sprząta dobre pół roku