W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Myjka parowa Ranking 2024 | Opinie

author avatar
Łukasz Proszek
Aktualizacja:  2 grudnia 2024
Komentarze:  0

Wielofunkcyjna myjka parowa przyda Ci się do wielu czynności. Przywrócisz czystość podłóg, okien, sprzętu AGD, a nawet tapicerki meblowej bądź samochodowej. Musisz jedynie wybrać dobre urządzenie parowe. Przygotowałem dla Ciebie subiektywny i aktualizowany ranking myjek parowych. Nie zabrakło w nim unikalnych opinii o polecanym sprzęcie. W efekcie szybko i dobrze wybierzesz!

Najlepsza myjka parowa ranking i opinie

Ranking myjek parowych 2024 - TOP 11

Karcher SC 5 EasyFix Premium 1.512-550.0

Karcher SC 5 EasyFix Premium 1.512-550.0

Nie mam wątpliwości, że to najlepsza myjka parowa do mycia podłóg. Wyróżnia się nowoczesnym systemem mocowania pada na dyszy podłogowej. Easyfix, bo o nim mowa, da Ci możliwość komfortowego montażu i demontażu bez konieczności schylania. Z tym sprzętem mycie posadzki to prawdziwa przyjemność! To niezawodna myjka na parę do płytek i fug.

Szczególnie że na wyposażeniu otrzymasz różnorodne akcesoria. Pomogą Ci jeszcze lepiej zadbać o czystość w domu. Zauważ, że liczne dodatki zwiększają zastosowanie tej topowej myjki z dużą mocą (2200 W przy 4,2 bara ciśnienia), czyniąc ją bardziej uniwersalną. Poradzi sobie z brudem na płytkach, w szczelinach okien, kabinie prysznicowej i na płycie grzewczej.

Wygodę użytkowania zwiększa elektroniczny wyświetlacz oraz dodatkowy pojemnik na wodę. Łatwo go wyjmiesz i napełnisz cieczą. Co najważniejsze, podczas sprzątania nie robisz przerw na studzenie bojlera. Zauważ, że ta top myjka parowa oferuje funkcję VapoHydro. Pozwala na bezstopniową regulację pary. Im bardziej wilgotna, tym lepsze spłukiwanie, a im bardziej sucha, tym szybciej poradzi sobie z brudem.

Ocena produktu: 9.82/10

Ariete Xvapor No Stop 4147

Ariete Xvapor No Stop 4147

Profesjonalne urządzenie parowe do sprzątania. Osiąga 1500 W mocy i 4 bary ciśnienia roboczego. Nie wymaga stosowania detergentów, dlatego zagwarantuje Ci większą higieniczność i bezpieczeństwo mycia. Innowacyjna technologia pomoże Ci usunąć nie tylko brud i zanieczyszczenia z podłogi, ale też kurz, roztocza oraz wirusy i drobnoustroje.

Ranking myjek parowych byłby bez sensu bez tego modelu. Jakby nie patrzeć, ułatwia sprzątanie, ale i życie alergikom. Dowolnie zmienisz ustawienia pary, dopasowując je do rodzaju zabrudzeń i własnych potrzeb. To skuteczna myjka parowa do czyszczenia AGD, jak i szyb. Pomoże Ci w tym przeźroczyste pokrętło, dzięki któremu wszystko masz zawsze pod kontrolą.

Ta wysokiej jakości myjka parowa do paneli czy płytek dokładnie umyje podłogę, ale też okna i kabinę prysznicową. Poradzisz sobie również z wyczyszczeniem tapicerki w samochodzie, a zwiększając jej moc, raz na zawsze pozbędziesz się pluskiew z materaca. Od tej pory zapomnisz też o uciążliwym szorowaniu fug w łazience. Skuteczny sprzęt do zadań specjalnych!

Ocena produktu: 9.72/10

Karcher SC 5 EasyFix 1.512-530.0

Karcher SC 5 EasyFix 1.512-530.0

Bogato wyposażona myjka domowa z możliwością regulacji pary. W komplecie otrzymasz zestaw do podłóg, dyszę ręczną, małą, okrągłą szczotkę oraz końcówkę do trudno dostępnych miejsc. Producent dołożył jeszcze ściereczkę podłogową z mikrofibry i specjalną powłoczkę na dyszę. Nie zabrakło również dodatkowego zbiornika na wodę.

Z tym niezawodnym sprzętem nie martwisz się o przechowywanie akcesoriów. Wszystkie dodatki bezpiecznie umieścisz w obudowie. W mojej subiektywnej ocenie to jedna z lepszych myjek parowych do domu. Zwłaszcza że oferuje szerokie zastosowanie. Usuniesz nią brud z twardych posadzek, parapetu i mebli tapicerowanych.

Zwróć uwagę, że posłuży również do czyszczenia AGD oraz sprawdzi się jako myjka parowa do fug. Decydują o tym dołączone do zestawu końcówki. Pomogą Ci w dokładnym umyciu płyty indukcyjnej i pozbyciu się brudu ze szczelin pralki lub zmywarki. Ponadto to sprzęt z blokadą chroniącą przed niekontrolowanym uruchomieniem pistoletu (np. przez dzieci).

Ocena produktu: 9.63/10

Karcher SC 4 EasyFix 1.512-450.0

Karcher SC 4 EasyFix 1.512-450.0

Karcher SC 4 EasyFix 1.512-450.0, czyli rewelacyjny sprzęt parowy z dużą mocą (2000 W). Niestraszne mu brudne okna, zapuszczone fugi czy brud w szczelinach. Skutecznie usuwa roztocza kurzu domowego oraz wirusy i grzyby. Potwierdził to wykonany test myjek parowych, w którym opisywane urządzenie wypadło wręcz brawurowo.

Użytkownicy doceniają tu profesjonalny zestaw EasyFix służący do mycia posadzki. Wyróżnia go nowoczesny system mocowania pada. Polega na szybkim i łatwym montażu ściereczki na rzep. Wszystko to bez dotykania zabrudzonych miejsc i konieczności schylania. Pełna higiena pracy gwarantowana! W efekcie to godna polecenia myjka do podłóg, w tym połyskliwych płytek.

W manewrowaniu pomoże Ci regulowany drążek. Bez trudu dotrzesz nim pod kanapę, fotel, komodę czy inne wąskie przestrzenie. Akcesoria, jakie znajdziesz w zestawie, zwiększą zastosowanie sprzętu i zapewnią idealną czystość w całym domu. Przydadzą się do kabiny prysznicowej, kuchenki, ale też kafelków i wyczyszczenia futryn w oknach. Ryzyko smug jest tu bardzo niskie.

Ocena produktu: 9.52/10

Ariete Xvapor Deluxe 4146

Ariete Xvapor Deluxe 4146

Ta wydajna myjka parowa w mgnieniu oka upora się z większym zabrudzeniem. W dużej mierze odpowiada za to wysokie ciśnienie wynoszące 5 barów. Nie bez znaczenia jest też zbiornik o pojemności 1,6 l. Takie udogodnienia sprawiają, że sprzęt bez zarzutu radzi sobie z dużymi powierzchniami w całym domu. Dlatego to często polecana myjka parowa do łazienki.

Niemniej muszę wspomnieć o wydłużonym czasie nagrzewania. Chociaż na dobrą sprawę nie ma do czego się przyczepić. Prawie 2 l wody nie ogrzeją się przecież tak po prostu. Potrzebują ok. 8 minut od podłączenia urządzenia do zasilania. W zamian otrzymasz wydłużony czas działania, bo cieczy wystarczy na 60 minut dokładnego sprzątania.

W zestawie otrzymasz rury przedłużające, końcówkę do mycia szyb, nakładkę szczelinową i 2 okrągłe szczotki o różnej wielkości. Z racji, że to uniwersalna myjka z wysokim ciśnieniem, nie mogło zabraknąć oczywiście zestawu do podłóg. Producent dorzuca jeszcze zapasową szmatkę do wycierania kurzu. Wszystkie akcesoria przechowasz w obudowie urządzenia.

Ocena produktu: 9.44/10

Ariete Xvapor Comfort 4145

Ariete Xvapor Comfort 4145

Dobra myjka parowa o dużej mocy 1500 W. Zapewni Ci precyzyjne sprzątanie do maksymalnie 45 minut. To wystarczający czas, by usunąć kurz oraz tłuste plamy z podłogi, umyć okna czy wyczyścić fugi w kafelkach. Zauważ, że to kolejny sprzęt, który ogranicza stosowanie detergentów i szkodliwej chemii podczas prac porządkowych w domu lub mieszkaniu.

Ta wielofunkcyjna myjka parowa do okien, parkietu czy AGD na wyposażeniu oferuje dużą szczotkę o mocnym i wytrzymałym włosiu. W połączeniu z miękką ściereczką z mikrofibry (otrzymasz ją w zestawie) stanowi niezawodny zestaw do mycia różnego rodzaju podłóg. Nada się do płytek, terakoty, dywanów i wykładzin. Nic nie jest jej straszne, za co trafiła do rankingu.

Za sprawą dołączonych końcówek zapomnisz o wielogodzinnej próbie usuwania mydła z armatury i fug oraz tłuszczu z płyty indukcyjnej. A może marzy Ci się szybkie mycie okien w wygodnej pozycji? Z tym sprzętem to możliwe! O Twój komfort zadba specjalna nasadka ze ściągaczką idealna do szklanych powierzchni. Myjka parowa do szyb bądź dywanu? Da się zrobić!

Ocena produktu: 9.39/10

Karcher SC 1 EasyFix 1.516-330.0

Karcher SC 1 EasyFix 1.516-330.0

Lekka i poręczna myjka parowa z akcesoriami w zestawie. Oferuje moc 1200 W i szybką gotowość do pracy. Już po ok. 3 minutach nada się do czyszczenia wszystkich wodoodpornych powierzchni. To mocna myjka parowa np. do płytek czy kabiny prysznicowej. O niewielkiej wadze decyduje mały zbiornik na wodę o pojemności 0,2 l. Wymaga częstszego napełniania, ale coś za coś.

Jeśli masz wątpliwości, jaka myjka parowa spełni wymagania początkujących użytkowników, to ta propozycja jest dla Ciebie. Oferuje przede wszystkim intuicyjną obsługę. Nie ma w niej nic skomplikowanego, co mogłoby utrudnić sprzątanie. W dodatku kompaktowe wymiary sprawiają, że sprzęt dobrze leży w dłoni. Nie stracisz za dużo sił oraz czasu.

Kolejny atut stanowi łatwe przechowywanie. Nie potrzebujesz osobnej szafki, żeby pomieścić urządzenie. W efekcie Karcher SC 1 EasyFix 1.516-330.0 będzie świetnym wyborem do mieszkania w bloku i małych przestrzeni. Brakuje mi tu trochę wskaźnika temperatury i czujnika gotowości do pracy, ale w tej cenie to normalne.

Ocena produktu: 9.24/10

Bissell 2635J

Bissell 2635J

Dobrej jakości czyścik parowy do domowego użytku. Wykorzystuje parę, która skutecznie usuwa tłuszcz, resztki jedzenia, ale też pleśń, osad, kurz, bakterie i drobnoustroje. Z tym modelem o mocy 1050 W lepiej zadbasz o czystość luster, roweru, mebli ogrodowych oraz baterii łazienkowej. Urządzenie oferuje gotowość do pracy w ciągu 1 minuty.

Bissell 2635J coraz częściej zbiera pozytywne opinie wśród użytkowników. Między innymi dlatego postanowiłem go wyróżnić w moim zestawieniu. Użytkownicy chwalą wygodne mycie okien przy użyciu specjalnego pada oraz możliwość dezynfekcji dziecięcych zabawek parą wodną. Sprzęt spełni wymagania początkujących osób.

Nie zapominaj, że tę ręczną myjkę parową kupisz w atrakcyjnej cenie. Nie można zatem oczekiwać od niej nadzwyczajnych funkcji. Doceniłem tu głównie wysokie ciśnienie 4,5 bara, uniwersalność sprzątania oraz wygodną obsługę. Dodam jeszcze, że mycie powierzchni ułatwia przewód zasilający o długości 4,8 m. Niezły wynik jak na tak kompaktowy produkt.

Ocena produktu: 9.18/10

SilverCrest SDM 1050 D3

SilverCrest SDM 1050 D3

Niedroga myjka ręczna do czyszczenia armatury i umywalek. Silny strumień pary (do 3,5 bara) zagwarantuje Ci błyskawiczne usunięcie pleśni, kamienia oraz innych zanieczyszczeń, z którymi do tej pory ciężko było sobie poradzić. Co ważne, umyjesz różne obiekty i sprzęty bez użycia szkodliwych detergentów i środków powodujących podrażnienia.

Ta dobra myjka parowa z Lidla jest uniwersalna. Sprawdzi się do łazienki, ale też okien, szyb bądź luster. Producent zapewnia nawet o bezpiecznym czyszczeniu marmuru, kamienia, ceramiki, jak i poleca ten model jako myjkę parową do tapicerki. Wiele przychylnych opinii wystawianych przez użytkowników potwierdza to szerokie zastosowanie. Ponadto to lekka i prosta w obsłudze myjka ręczna.

Z wymiennymi końcówkami bez problemu dotrzesz do trudno dostępnych miejsc i zakamarków, skutecznie rozpuszczając cząsteczki brudu. Krótki czas nagrzewania gwarantuje gotowość do pracy w ciągu 3 minut. Nie czekasz za długo, żeby zacząć sprzątanie. Dodatkowe atuty stanowią zabezpieczenia przed dziećmi i przegrzaniem.

Ocena produktu: 9.02/10

Sencor SSC 3001YL

Sencor SSC 3001YL

Jaka myjka parowa nada się do domu? Godną uwagi propozycję stanowi ten niedrogi, a jednocześnie poręczny czyścik do plam i tłuszczu. Pracuje po podłączeniu do prądu, a przewód zasilający o długości 2,7 m nie ograniczy za bardzo Twoich ruchów. Urządzenie oferuje moc 900 W i generuje ciśnienie na poziomie 3 barów.

Wytwarzana para osiąga maksymalną temperaturę 135 stopni Celsjusza. Skutecznie usuniesz zabrudzenia z armatury, podłogi, tapicerki, okapu i piekarnika. Ten mały czyścik parowy na roztocza i brud upora się też z pozostałościami na grillu czy tłuszczem na kuchence. Dobrze zaprojektowane końcówki nie powodują powstawania smug.

Wybierając Sencor SSC 3001YL, w komplecie dostaniesz długą dyszę, nakładkę szczelinową, końcówkę ze szczotką oraz do mycia okien. Nadal za mało? A co powiesz jeszcze na ściągaczkę do wody, lejek, przedłużacz o długości 65 cm i ściereczkę do czyszczenia tapicerki? Miarki do nalewania wody do zbiornika również nie brakuje.

Ocena produktu: 8.92/10

Zeegma Draden

Zeegma Draden

Domowy czyścik parowy 1000 W z atrakcyjnym wyposażeniem i taką samą ceną. Producent zadbał o 9 końcówek, czym zwiększył zastosowanie urządzenia. Co dokładnie umieścił w zestawie? To między innymi szczotka z twardym włosiem pomocna przy czyszczeniu płaskich powierzchni. Zeegma Draden nada się więc do płytek i fug.

Dużą wygodę stanowi końcówka z metalowym włosiem. Przyda Ci się do uprzątnięcia zardzewiałych przestrzeni odpornych na zarysowania. Zestaw zawiera oczywiście standardową dyszę i kilka dodatkowych elementów. Mowa tu o nasadce turbo, szczelinowej oraz ściągaczce z nakładką do gładkich powierzchni.

Zauważ, że ta tania myjka parowa nada się również do dywanów i wykładzin. Odświeży nawet tapicerkę. Decydują o tym dwie specjalne ściereczki z frotté. Użyjesz ich jeszcze do wyczyszczenia kanapy i innych powierzchni tapicerowanych, bez zbędnego wysiłku. Teraz już chyba wiesz, że nie mogłem pozwolić na to, by ranking myjek parowych powstał bez tego urządzenia.

Ocena produktu: 8.82/10

Jaką myjkę parową wybrać?

Myjka parowa pod każdym względem powinna spełniać Twoje oczekiwania. Jeśli urządzenie zawiedzie Cię podczas sprzątania, bo nie usunie w całości zabrudzeń, to szybko pożałujesz inwestycji.

Co zrobić, żeby uniknąć wpadki?

Zapoznaj się z najważniejszymi informacjami, jakie przygotowałem dla Ciebie poniżej. Znając podstawowe kryteria, bez trudu wybierzesz właściwy sprzęt.

Moc

Jeśli zależy Ci na wydajnej myjce parowej i skutecznym usuwaniu zabrudzeń, nie lekceważ tego parametru. Zauważ, że moc wpływa też na czas nagrzewania się wody i temperaturę pary. A jak wiadomo, im krótsza gotowość do pracy, tym szybciej rozpoczniesz sprzątanie.

Nie ukrywam, że wiele zależy od rodzaju sprzętu, jego jakości i marki. Niemniej zwykle moc wynosi od 800 do 1500 W, co nie oznacza, że na rynku nie znajdziesz nic z wyższej półki. Najlepsza myjka parowa potrafi osiągać nawet 2200 W!

Wybierając urządzenie, weź pod uwagę także rodzaj wykonywanych prac. Bardzo często nie ma potrzeby inwestowania w drogie i mocne sprzęty, szczególnie kiedy szukasz czegoś do sporadycznych zajęć w domu.

Ciśnienie wyrzutu pary

Tutaj podobnie, im większe ciśnienie, tym efektywniejsze usuwanie zabrudzeń. Sprzęt lepiej poradzi sobie rwż z zaschniętymi i trudnymi do usunięcia plamami (np. po tłuszczu).

Układając ranking myjek parowych, zauważyłem, że najlepiej wybierać urządzenia, które wytwarzają ciśnienie powyżej 3 barów. Wystarczająca wartość, by przy użyciu pary umyć dokładnie podłogi, wyczyścić armaturę czy kafelki w łazience.

Kiedy masz większe potrzeby i szukasz czegoś lepszego, wybierz myjkę z ciśnieniem ok. 5 barów lub jeszcze wyższym. Będzie odpowiednia do mocno zanieczyszczonych powierzchni, jak np. poplamiona kanapa, brudna tapicerka w samochodzie czy zaniedbany grill.

Pojemność zbiornika na wodę

Wybierając trwałą myjkę parową, wiele osób rozważa wielkość pojemnika na wodę. Duży zbiornik wpływa na komfort pracy, bo nie wymaga częstych dolewek. Urządzenie z większą pojemnością sprawi, że szybciej uporasz się ze sprzątaniem, oszczędzając także Twój czas.

Mimo wszystko pojemniejsze naczynie nie sprawdzi się w ręcznych myjkach, bo zwyczajnie zwiększy ich ciężar. Coś za coś. Lepiej zrezygnuj z dużego zbiornika, kiedy planujesz przez kilkadziesiąt minut trzymać czyścik w ręce i chodzić z nim po całym domu. Tutaj dobrym wyborem będą urządzenia o pojemności do 0,5 l.

Niemniej, jeśli zależy Ci na czymś większym lub szukasz czegoś w stylu parownicy, wybierz model powyżej 1,5 l.

Wydajność

Producenci podają ją w metrach kwadratowych. Wydajność decyduje o tym, jak dużą powierzchnię sprzęt będzie w stanie wyczyścić na jednym napełnieniu zbiornika lub jednym naładowaniu (w przypadku urządzeń akumulatorowych).

Im większa wydajność, tym lepsza jakościowa myjka. Finalnie pomoże Ci wyczyścić większą ilość zabrudzeń.

Za przeciętną wartość przyjmuje się 75 m2. Urządzenia z górnej półki cenowej dobijają nawet do 150 m2. Wiedz, że to profesjonalne sprzęty przeznaczone do zadań specjalnych. Czasami nie ma sensu w nie inwestować, szczególnie kiedy szukasz czegoś do sporadycznego użytku i standardowego mycia.

Zasilanie

Porównanie myjek parowych pokazało, że producenci oferują 3 rodzaje zasilania: akumulatorowe, na baterie oraz sieciowe. Każde z nich ma swoje plusy i minusy, a ostateczny wybór zależy od Ciebie, Twoich potrzeb i oczywiście budżetu.

Największą popularnością cieszą się sprzęty na prąd. Zapewniają ciągłość pracy, ale czasami ograniczają swobodę ruchów. Wszystko ze względu na przewód. Decydując się na ten rodzaj zasilania, postaw na myjkę z długim kablem zasilającym. Zapewni Ci swobodne sprzątanie bez potrzeby przepinania wtyczki.

Myjki parowe na baterie lub akumulator są zazwyczaj tańsze. Mimo wszystko wymagają częstego ładowania i regularnej wymiany baterii. Czas pracy na jednym napełnieniu bywa mocno ograniczony, dlatego w trakcie sprzątania trzeba robić dłuższe przerwy. Niemniej nie drażni Cię tu plączący się pod nogami przewód.

Rodzaje końcówek

Z pewnością lepiej będzie Ci sprzątać, kiedy w zestawie znajdziesz dodatkowe końcówki. Zwiększą zastosowanie myjki i zagwarantują większy komfort czyszczenia.

Co oferują producenci? To zwykle:

  • Ssawka do fug.
  • Nasadka szczelinowa.
  • Końcówka punktowa.
  • Okrągła szczotka.
  • Zestaw do mycia podłóg.
  • Nakładka do szyb.
  • Szczotka do wykładzin.
  • Wąż parowy z pistoletem.
  • Ściereczki z mikrofibry i frotté.

Im bogatsze wyposażenie, tym lepiej. Dlaczego? Bo nie każda nasadka nadaje się do umycia tych samych powierzchni. Różnorodność końcówek sprawi, że bez trudu wyczyścisz większą ilość miejsc, ale i zabrudzeń.

Dodatkowe funkcje

Oprócz standardowego mycia okien, podłóg czy kabiny prysznicowej myjki parowe oferują jeszcze kilka innych możliwości. Zwróć uwagę, że każde dodatkowe udogodnienie zwiększa komfort sprzątania i dba o Twoją wygodę.

Producenci wyposażają sprzęty w specjalne wskaźniki, które informują np. o gotowości do pracy lub konieczności uzupełnienia wody w zbiorniku. W urządzeniach akumulatorowych nie brakuje czujników podpowiadających o niskim poziomie baterii.

Zdarza się, szczególnie w modelach z górnej półki cenowej, że myjki parowe oprócz standardowego mycia podłóg mają szersze zastosowanie. Nadają się np. do prasowania ubrań albo dezynfekcji zabawek. Na rynku znajdziesz też urządzenia dające możliwość korzystania z niektórych detergentów.

Myjka parowa - Ceny

Sprzęt, który ułatwia sprzątanie, ale i radzi sobie z utrwalonymi zabrudzeniami, musi trochę kosztować. W przypadku myjek parowych też tak zazwyczaj jest.

Profesjonalny sprzęt z górnej półki cenowej to wydatek ok. 2000 zł. Mam tu głównie na myśli najwydajniejsze myjki o uniwersalnym zastosowaniu. To zwykle urządzenia premium zasilane sieciowo.

Nie wymagają długiego czasu nagrzewania, już po 1 minucie zgłaszają gotowość do pracy. W zestawie otrzymasz różnorodne końcówki oraz zapas ściereczek. Każdy z dodatków zwiększy zastosowanie sprzętu oraz jego funkcjonalność. Finalnie myjka nada się do czyszczenia podłóg, fug, tapicerki, armatury czy AGD.

Najdroższe sprzęty zaskakują mocą sięgającą nawet do 2200 W. A jak już wiesz, im ten parametr wyższy, tym lepszy komfort sprzątania.

Jeśli nie narzekasz na uporczywe zabrudzenia, postaw na tańszą myjkę parową. Twoim wymaganiom sprosta na pewno urządzenie do 1000 zł. W tej cenie nadal możesz liczyć na bogate wyposażenie czy uniwersalność sprzętu. Pomoże uporać się z zaschniętym tłuszczem na kuchence, zaniedbanym piekarnikiem czy kabiną prysznicową pokrytą osadem z mydła.

Na rynku znajdziesz jeszcze tańsze modele nadające się do sporadycznego użycia i czyszczenia małych mieszkań. Mowa tu raczej o czyścikach ręcznych niż o dużych parownicach. Niemniej spełnią oczekiwania początkujących użytkowników.

Jakiej firmy myjka parowa?

Tworząc ranking myjek parowych, od razu spostrzegłem, że w tej dziedzinie nie ma za wielu producentów. Z tego względu wybór właściwej marki ma duże znaczenie.

Według mojej subiektywnej opinii miano lidera zyskuje Karcher. Oferuje profesjonalne urządzenia o niebywałej jakości wykonania. Rewelacyjnie radzą sobie z zaschniętymi plamami i utrwalonymi zabrudzeniami.

Myjki parowe Karcher zachwycają uniwersalnością, ale i wysokimi parametrami. Celująco wypada tu moc, wydajność czy wytwarzane ciśnienie. Kilka modeli nabędziesz też w atrakcyjnej cenie.

Użytkownicy, w tym ja, bardzo dobrze oceniają jeszcze urządzenia Ariete. Chwalą je za nowoczesne technologie, szybki czas nagrzewania wody oraz wielofunkcyjność. Jestem przekonany, że w ofercie Ariete wybierzesz właściwy dla siebie sprzęt, szczególnie że większość spełnia potrzeby również alergików.

Dużo mniejsze urządzenia produkuje Bissel. To głównie ręczne czyściki parowe przeznaczone do niewielki mieszkań. Marka celuje głównie w osoby szukające niedrogich, a dobrych myjek do codziennych porządków.

Trochę tańsze, ale nadal dobre sprzęty oferują marki SilverCrest z Lidla, Sencor i Zeegma. Spełnią wymagania początkujących użytkowników, likwidując brud z gładkich powierzchni.

Podsumowanie

Wielofunkcyjne myjki parowe, jak i mniejsze czyściki na parę to jak najbardziej użyteczny sprzęt domowy (i przydomowy). Jak pokazał Ci mój ranking, topowe urządzenia parowe do czyszczenia radzą sobie z dawno zaschniętym brudem. Pozostawiają po sobie lśniące okna, odkażone obicia mebli czy podłogi bez plam i smug.

Po takim materiale wiesz już, jaka myjka parowa jest najlepsza w danej cenie. Nie musisz o to pytać na forum czy grupach. Pamiętaj, że moje zestawienie jest niezależne i aktualizowane, co różni je od większości innych, które spotkasz w sieci.

Dodatkowe pytanie? A może własna opinia o myjce parowe? Jeżeli tak, zapraszam do sekcji komentarzy.

Na portalu znajdziesz także ranking mopów parowych. Większość z nich nie jest tak wielofunkcyjna jak myjki z końcówkami, ale za to radzi sobie jeszcze lepiej z myciem podłóg różnego typu.

A jeżeli para nie jest dla Ciebie obowiązkowa w sprzęcie do czyszczenia, rozważ najlepsze odkurzacze myjące. Wciągają śmieci, jak i przemywają podłogi. Do dywanów (i tapicerki) przyda Ci się z kolei dobry odkurzacz piorący, a do szyb coś, co prezentuje ranking myjek do okien lub ranking robotów do szyb.

Oceń publikację
[Głosy: 2 Średnia: 5]

Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments