W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Maszynka do makaronu Ranking 2024 | Opinie

Łukasz Proszek
Aktualizacja:  1 marca 2024
Komentarze:  0

Marzy Ci się idealnie przygotowany makaron na penne, tagliatelle, fettucine bądź spaghetti? Szukasz domowego urządzenia, które temu sprosta? W takim razie uważnie przeczytaj subiektywne opinie o najlepszych maszynkach do makaronu! Znajdziesz je w poniższym rankingu. W moim niezależnym i aktualizowanym zestawieniu uwzględniłem zarówno elektryczne, jak i ręczne maszynki do robienia domowego makaronu.

Najlepsza Maszynka do Makaronu - ranking, opinie, jaką wybrać?

Ranking maszynek do makaronu 2024 - TOP 7

Philips HR2665/96

Najlepsza maszynka do makaronu, która zajmuje pierwsze miejsce w rankingu, to Philips HR2665/96. Masz przed sobą elektryczne urządzenie do robienia makaronu. W dosłownie kilka minut zrobisz np. penne, fettuccine, spaghetti (również w grubszej wersji), tagliatelle czy muszelki. W zestawie znajdziesz aż 10 tarcz formujących, więc zyskasz pełną dowolność.

Zauważ, że sprzęt sam waży i miesza składniki. Twoje zadanie to wrzucenie ich, włączenie maszyny i czekanie. Czy można prościej? Równie łatwo wypada czyszczenie tej profesjonalnej maszynki do makaronu. Nie stracisz na to zbyt wielu sił i czasu. Co więcej, to model z aplikacją. Znajdziesz w niej np. przepisy. Zrealizujesz makarony ryżowe, gryczane bądź kasztanowe.

Jeżeli uwielbiasz dania z domowym makaronem, Philips HR2665/96 okaże się dla Ciebie skarbem. To najbardziej zautomatyzowane urządzenie z tej kategorii. Rewelacyjnie wykonane, proste w obsłudze i wydajne. Do tego makaron wychodzi perfekcyjnie!

Ocena produktu: 9.92/10

SilverCrest SPM 220 A1

SilverCrest SPM 220 A1 z Lidla to nowoczesny automat do ugniatania i wyciskania makaronu. Zagwarantuje Ci smaczny domowy makaron bez większego wkładu sił. Najtrudniejsze czynności wykona za Ciebie i to w szybkim tempie. Maszyna korzysta z 220 W mocy, produkując w jednym cyklu pracy do 600 g makaronu. Na wyświetlaczu wskaże Ci czas pozostały do końca obróbki.

To dobre urządzenie do produkcji makaronu w 8 różnych kształtach (bo tyle wymiennych wkładek trafiło na wyposażenie). Mało tego, w zestawie znajdziesz też część do wyrabiania ravioli. Tym samym to maszynka do makaronu i pierogów wspomnianego typu. Czyszczenie urządzenia nie wywoła u Ciebie frustracji. Wiele wyjmowanych elementów umieścisz w zmywarce.

Maszynka do makaronu z Lidla SilverCrest SPM 220 A1 to jedna z najlepszych opcji na automatyczny sprzęt. Szybko wyrobisz sporo domowego makaronu dla siebie i swojej rodziny. Ani obsługa, ani konserwacja nie sprawą Ci trudności.

Ocena produktu: 9.77/10

Gefu Perfetta de luxe 28300

Gefu Perfetta de luxe 28300, czyli ręczna maszynka do robienia makaronu. Wyprodukowano ją ze stali nierdzewnej, co gwarantuje długie i bezawaryjne użytkowanie. Nawet przy częstym stosowaniu na urządzeniu nie zacznie pojawiać się rdza. Producent zadbał o prosty mechanizm. Skutkuje bezpiecznym przygotowywaniem makaronu w domu.

Do zestawu dołączono specjalne przystawki. Stworzysz 6 różnych rodzajów przysmaku. Ta godna polecenia maszynka nada się nie tylko do spaghetti, ale także do ravioli i lasagne. Przygotujesz domowy i zdrowy makaron odpowiedni do wielu dań. Wyregulujesz grubość ciasta. Nie ma więc obaw, że po ugotowaniu zamiast pysznego makaronu otrzymasz grube i posklejane kluski.

Trudno mi się tu do czegoś przyczepić. Jeżeli zadajesz sobie pytanie, jaka maszynka do makaronu ręcznego typu jest trwała i praktyczna, masz już odpowiedź. Poszukując tego rodzaju, koniecznie rozważ nabycie Gefu Perfetta de luxe 28300.

Ocena produktu: 9.65/10

Ariete Pastamatic 1593

Ranking maszynek do makaronu bez Ariete Pastamatic 1593 byłby do niczego. To swego rodzaju hybryda. Pracuje zarówno typowo ręcznie, jak i elektrycznie, gdy zamontujesz jej silnik, a w zasadzie napęd. Wtedy najcięższą robotę wykona za Ciebie, no bo po co męczyć się przy wałkowaniu ciasta? Ten sprzęt spełni to zadanie, a następnie precyzyjnie pokroi makaron.

Dołączone akcesoria dadzą Ci wybór co do rodzaju makaronu. Zrobisz: lasagne, fettuccine, pappardelle, tagliatelle oraz tagliolini. Wałki wykonano ze stali nierdzewnej. Ogólnie jakość wykonania zadowala, sprzęt sam się nie rozpadnie. Napęd pozwala na godzinę ciągłej pracy. Świetny wynik, świadczy o solidnej elektronice. Nie zabrakło także regulacji grubości ciasta.

Ariete Pastamatic 1593 wygląda niepozornie. W praktyce to bardzo funkcjonalna maszynka do wałkowania ciasta i krojenia makaronu. Zaoszczędzisz z nią masę czasu i sił, wciąż ciesząc się smakowitym makaronem. Do tego cena nie zwala z nóg.

Ocena produktu: 9.55/10

Hendi 226407

Praktyczne urządzenie do robienia makaronu. Hendi 226407 sprawdzi się w warunkach domowych, lecz także w rękach profesjonalnych kucharzy. Mocowanie do blatu lub stołu gwarantuje stabilność maszynki oraz bezpieczeństwo w trakcie wykonywanej pracy. Urządzenie nadaje się do przygotowania 2 rodzajów makaronu: tagliatelle lub fettuccine.

Specjalna rolka umożliwia wałkowanie ciasta oraz regulację grubości przed jego cięciem. Ta profesjonalna maszynka do wyrobu makaronu została wykonana ze stali nierdzewnej. Długo Ci posłuży. Mocny i wytrzymały materiał nie przyczyni się do powstawania rdzy. Wykazuje również odporność na zarysowania. Zastosowana do produkcji stal szlachetna gwarantuje łatwe czyszczenie.

Ręczna maszynka do makaronu, którą wyróżnia porządne wykonanie? Na myśl od razu przychodzi mi właśnie Hendi 226407. Znakomicie spełnia swoje nadrzędne zadanie. Prędko opanujesz obsługę, mogąc tworzyć w domowym zaciszu świeży makaron.

Ocena produktu: 9.4/10

ERNESTO z Lidla

ERNESTO to maszynka do makaronu z Lidla z ręczną korbą. Charakteryzuje ją solidne wykonanie oraz przykręcany hak. Przeznaczono go do montowania sprzętu na stole lub blacie. Nie obawiaj się przy tym uszkodzenia mebli. Producent zadbał i o to, dlatego dołączył do zestawu specjalną podkładkę. Z kolei antypoślizgowe stopki uchronią przed przemieszczaniem się urządzenia.

Przyrządzanie makaronu ułatwi Ci solidnie wykonana i zamontowana rączka. Ta tania maszynka to doskonałe rozwiązanie, jeśli cenisz sobie domowe posiłki. Bez problemu zaserwujesz włoskie spaghetti, nieco nowoczesne fettuccine oraz przepyszną lasagne. Niezależnie, na jaki rodzaj makaronu się zdecydujesz, masz pewność, że został zrobiony ze sprawdzonych składników.

Interesuje Cię dobra, a bardzo tania domowa maszynka do makaronu? Model ERNESTO z Lidla musi zatem trafić na Twój zakupowy celownik! Stosunek ceny do jakości wykonania i ogólnych możliwości zadziwia. Wyjątkowo opłacalny model.

Ocena produktu: 9.37/10

Kinghoff KH-3113

Kinghoff KH-3113, a więc stalowa maszynka do wyrobu swojskiego makaronu. Dostaniesz w niej do dyspozycji 2 szerokości krojenia (2 mm i 6 mm) oraz aż 9 nastawień dotyczących grubości ciasta. Najcieńsze zaczyna się już od 1 mm. Efekt? Stworzysz taki makaron, jaki najbardziej lubisz. Zresztą to maszyna do makaronu, jak i ciasta na pierogi. Zastosowanie daje radę!

Wykonanie również. Wspominałem Ci już o obecności stali. Producent dobrze spasował ze sobą poszczególne elementy. Gdy tego zechcesz, zamocujesz Kinghoff KH-3113 na stole, ułatwiając sobie robotę. Dochodząc do pewnej wprawy i umiejętnie krojąc makaron, nie wyjdzie Ci posklejany, a za to odpowiednio cienki i równy. Do zakupu przekonuje też atrakcyjna cena.

Kinghoff KH-3113 to nie jest jakiś cud techniki, lecz wcale nie musi nim być. Masz przed sobą po prostu praktyczną, solidnie wykonaną maszynkę ręczną. Za niewielką kwotę wybawisz się od dużo dłuższej i bardziej męczącej obróbki makaronu.

Ocena produktu: 9.19/10

Jaką maszynkę do makaronu wybrać?

Jesteś pasjonatem włoskiej kuchni, ale dostępne w sklepach gotowe produkty nie spełniają Twoich oczekiwań? Wybierz maszynkę do robienia domowego makaronu, a już nigdy nie zawiedzie Cię jakość przygotowanego dania.

Aby cieszyć się dobrej jakości urządzeniem, najpierw trzeba dokonać trafnego wyboru. Pomoże Ci w tym oczywiście mój ranking maszynek do makaronu, który zawiera produkty cieszące się sporym zainteresowaniem wśród kupujących.

Mam też coś jeszcze, co uzupełni Twoją wiedzę. Zebrałem wszystkie wskazówki, jakie przydają się podczas zakupu takiego urządzenia. Uwzględnij je, aby nie pożałować swojej decyzji.

Rodzaje maszynek do makaronu

Zanim wybierzesz godne uwagi urządzenie, zastanów się wcześniej, jaki typ najbardziej spełni Twoje oczekiwania. Producenci oferują kilka wariantów maszynek do wyrobu domowego makaronu.

Poznaj je:

  • Ręczne maszynki – w całości wykonane ze stali szlachetnej. Głównym elementem obsługi jest tu korba, którą przepuścisz ciasto przez maszynę. Wiedz, że ręczne urządzenia, choć są raczej łatwe w obsłudze, mogą powodować szybkie zmęczenie dłoni. Nie zapewniają również automatycznego przygotowania ciasta. Są za to stabilne i łatwe do utrzymania w czystości. Ich ceny okazują się zwykle niższe niż elektrycznych modeli.
  • Elektryczne maszynki – czyli zasilane sieciowo. Znacznie skracają czas robienia domowego makaronu. Większą część pracy wykonują samodzielnie, a niektóre ważą nawet składniki, następnie mieszając je. Podczas krojenia makaronu wybór jego grubości zależy od preferencji użytkownika. Zazwyczaj automatyczne urządzenia do robienia makaronu dają do wyboru wiele rodzajów tego przysmaku. Nowocześniejsze modele mają ekran, timer czy aplikację mobilną z przepisami.

Nie ulega wątpliwości, że dużo więcej czasu i sił zaoszczędzisz z elektryczną maszynką. Przejawiają one również szersze zastosowanie. Nie są to jednak tanie sprzęty, ale coś za coś.

Jakość wykonania

Najlepsza maszynka do makaronu ręcznego typu powinna być stalowa. Inaczej szybko uległaby zniszczeniu. Stal nierdzewna to również pożądany materiał w przypadku elektrycznych maszynek automatycznych. Nie ma jednak nic złego w tym, że większość z nich zawiera też plastikowe elementy.

W obu przypadkach istotne, aby produkt okazał się dobrze spasowany. Nic nie może trzeszczeć ani samo odpadać.

Test maszynek do makaronu udowadnia, że ręczne modele muszą być wyposażone w solidną i trwałą rączkę. Powinna się łatwo i lekko obracać, ponieważ tylko wtedy wygodnie pokroisz ciasto. Warto na to zwrócić uwagę, zwłaszcza że manualny proces wymaga pewnej siły.

Moc maszynki elektrycznej

Wyższa moc może wpływać na szybszy czas pracy. Z drugiej strony, tego typu sprzęty nie pobierają jakiejś ogromnej ilości energii. Operują w zakresie 100 – 250 W. Tyle w zupełności wystarcza, aby prawidłowo obrabiały ciasto na makaron.

Rzecz jasna ten punkt dotyczy wyłącznie modeli elektrycznych.

Regulacja trybu pracy

Profesjonalne automaty do wyrabiania makaronu umożliwiają zazwyczaj regulację pracy. Nie jest to wcale opcja bez znaczenia. Zdarza się, że domowa produkcja jednego typu makaronu szybko się nudzi lub jego konkretny rodzaj nie jest odpowiedni do wszystkich dań.

Warto wybierać maszynki, które charakteryzują się ustawieniami pozwalającymi na wybór ciasta nawet do 10 różnych grubości i wielkości. Zagwarantuje Ci to przyrządzenie nie tylko standardowych klusków, ale także ravioli, spaghetti czy też lasagne.

Jeśli zadbasz o zestaw specjalnych nakładek, zapewnisz sobie wyrabianie makaronu typu kokardki, muszelki, wstążki czy świderki. Niektóre maszynki zawierają w zestawie nawet 8 – 10 tarcz/wkładek.

Utrzymanie w czystości

Dostępne w sklepach maszynki do wyrobu domowego makaronu nie są trudne do utrzymania w czystości. Manualne urządzenia wystarczy jedynie rozkręcić, a poszczególne części umyć w zlewie i opłukać pod bieżącą wodą. Niekiedy cała pielęgnacja polega wyłącznie na przetarciu wszystkich elementów mokrą ściereczką.

Urządzenia elektryczne również nie sprawiają trudności w czyszczeniu. Wyjmowane części nadają się do ręcznego mycia (a czasem i do zmywarki). Nie musisz stosować do tego specjalnych detergentów. Wystarczy jedynie ciepła woda z dodatkiem płynu do naczyń oraz gąbka.

Ile kosztuje maszynka do makaronu?

Ceny ręcznych maszynek do makaronu wynoszą od ok. 100 zł do nawet 600 zł. Wraz ze wzrostem ceny w górę idzie zazwyczaj jakość wykonania. Elektryczne urządzenia do robienia makaronu w domu to z kolei koszt 400 – 1500 zł. Średnia cen jest dużo wyższa, ale takie automaty większość pracy wykonają za Ciebie.

Jakiej firmy maszynka do makaronu?

Najlepsi producenci ręcznych maszynek do makaronu to Gefu, Hendi, Kinghoff i ERNESTO z Lidla. Produkują trwałe, łatwe w obsłudze sprzęty. Topowe marki elektrycznych maszynek to z kolei Philips, Ariete i SilverCrest z Lidla. Nabywając automat z oferty wspomnianych firm, znacząco ułatwisz sobie wyrób makaronu.

Podsumowanie

Porównanie maszynek do makaronu oraz dodatkowe porady zakupowe z pewnością pomogą Ci w wyborze. Nie musisz już pytać na forum o wydajny automat do robienia makaronu bądź też urządzenie ręczne do tego samego celu.

Domowy makaron to okazja na uzyskanie jeszcze lepszego smaku potraw, a często także spora oszczędność. W dodatku polecane przeze mnie maszynki są całkiem uniwersalne. Dadzą Ci szerokie pole popisu, jeżeli chodzi o wyrabianie ciasta na różne przysmaki.

Masz dodatkowe pytanie lub własną opinię o urządzeniu do robienia makaronu? Skorzystaj zatem z sekcji komentarzy.

Przy okazji – najlepsze roboty planetarne także zawierają modele, które nadają się do robienia makaronu (za pomocą przystawki). W dodatku wielofunkcyjny robot kuchenny zastąpi Ci wiele innych sprzętów, choć z drugiej strony sporo kosztuje. Zawsze to jednak jakaś opcja do rozważenia.

Często obrabiasz warzywa, owoce czy ser? W takim przypadku kuchenne prace ułatwi Ci najlepsza szatkownica elektryczna do warzyw. Jeszcze szybciej przygotujesz ulubioną surówkę czy sałatkę jarzynową. Przydać może się także polecana krajalnica elektryczna.

Oceń publikację
[Głosy: 12 Średnia: 4.5]

Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments