W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Naleśnikarka Opinie i Ranking 2024

Łukasz Proszek
Aktualizacja:  1 marca 2024
Komentarze:  0

Robienie złocistych naleśników za pomocą elektrycznej naleśnikarki to komfort i bezpieczeństwo… o ile wybierzesz dobry model! Dokonasz tego, czytając mój niezależny ranking z opiniami. Znajdziesz w nim topowe urządzenia do naleśników. W zestawieniu wyróżniłem domowe naleśnikarki elektryczne o wysokiej mocy i dobrej jakości wykonania. Za pomocą takiego sprzętu w okamgnieniu stworzysz efektowne naleśniki dla całej rodziny!

Naleśnikarka - ranking, opinie, jaką wybrać?

Ranking naleśnikarek 2024 - TOP 7

Unold 48155

Ranking naleśnikarek wygrywa Unold 48155. To mocna (1250 W) i duża (33 cm średnicy) naleśnikarka elektryczna do domu. Bardzo szybko się nagrzewa i smaży złociste naleśniki. Nieprzywierająca powłoka gwarantuje, że ciasto nie przyklei się do powierzchni i nie zacznie przypalać. Nawet jeśli nie masz dużego doświadczenia w smażeniu naleśników, jestem pewny, że Ci wyjdą.

Nawet rano, kiedy masz ograniczony czas, zrobisz pyszne, złociste naleśniki w kilka minut. Płynnie ustawisz odpowiednią temperaturę pracy pokrętłem i dostosujesz ją do swoich potrzeb. W zestawie znajdziesz wałek do rozsmarowywania ciasta. Naleśniki będą miały idealną grubość. Dodatkowo otrzymasz drewnianą łopatkę do przewracania ciasta.

Zamierzasz robić dużo naleśników? Zależy Ci na szybkości pracy i łatwej obsłudze? A może oczekujesz jeszcze średnicy większej niż standardowe 30 cm? Wszystkie te założenia świetnie spełnia Unold 48155!

Ocena produktu: 9.96/10

Russell Hobbs 20920-56

Profesjonalna naleśnikarka elektryczna o dużej mocy (1000 W). Na płaskiej powierzchni Russell Hobbs 20920-56 w łatwy sposób rozprowadzisz ciasto. Nieprzywierająca powłoka ułatwi Ci przewracanie ciasta. Urządzenie równomiernie się nagrzewa. Perfekcyjnie wysmażysz naleśniki. Za sprawą wyższych krawędzi ciasto nie spłynie z naleśnikarki na blat. Unikniesz takich sytuacji.

Diody poinformują Cię o tym, kiedy sprzęt jest gotowy do pracy. Jakość wykonania urządzenia oceniam jako bardzo dobrą. Sprzęt nie wykazuje podatności na zarysowania ani inne uszkodzenia. Na wyposażenie trafiły łopatka do przewracania oraz wałek. Tym drugim elementem łatwo rozsmarujesz ciasto po powierzchni (30 cm średnicy).

Jeżeli nie masz ogromnego budżetu, ale dobry sprzęt do robienia naleśników to Twój cel, zdecyduj się na Russell Hobbs 20920-56. Od lat zbiera multum pozytywnych opinii użytkowników. Moja również taka jest.

Ocena produktu: 9.69/10

Ariete Crepes Maker 202/00 Partytime

Wydajna maszynka do smażenia naleśników o mocy 1000 W i średnicy 30 cm. Do tego w niestandardowym, bo czerwonym kolorze ze stylistyką retro. Ariete Crepes Maker 202/00 Partytime urozmaici Twoją kuchnię. Komfortowo zrobisz na niej naleśniki o odmiennej grubości. Ciasto rozprowadzisz drewnianą szpatułką – trafiła od razu do pudełka razem ze sprzętem.

Na tym urządzeniu wykonasz także kilka mniejszych placków. Nic nie stoi przecież na przeszkodzie, a 30 cm średnicy to całkiem sporo. Zauważ, że regulacja mocy ma płynnie ustawiany zakres. Trochę doświadczenia i uzyskasz idealny dla siebie stopień wysmażenia. Powłoka rzecz jasna nieprzywierająca, a od spodu natkniesz się na antypoślizgowe nóżki.

Ariete Crepes Maker 202/00 Partytime to domowa naleśnikarka, która wpadła Ci w oko? Zamów ją więc bez zastanowienia. Niesie za sobą szerokie zastosowanie. Szybko działa i wyróżnia się designem.

Ocena produktu: 9.6/10

Severin CM 2198

Porządna naleśnikarka domowa o średnicy wynoszącej 30 cm. Severin CM 2198 robi duże, równomiernie usmażone i złociste naleśniki, które z pewnością Ci zasmakują. Duży plus za szeroki zakres temperatury smażenia. Bez problemu dopasujesz ją do oczekiwanego stopnia zarumienienia naleśników. Trudno więc je przypalić, przekąska zawsze idealnie Ci wyjdzie!

Kolejny plus za solidną powłokę antyprzywierającą. Ciasto nie przyklei się do niej, a więc też nie przypali. Martwisz się, że przewracanie naleśników okaże się trudne? Nie trać na to czasu. W zestawie znajdziesz solidnie zrobioną łopatkę do ciasta, która ułatwi Ci to zadanie. Ponadto urządzenie oferuje praktyczny zwijacz przewodu. Uprości to przechowywanie.

Severin CM 2198 polecam Ci przede wszystkim wtedy, gdy oczekujesz szerokiej regulacji temperatury. Coś dla osób, które robią naleśniki o zróżnicowanym stopniu wysmażenia.

Ocena produktu: 9.57/10

GIRMI TS36

GIRMI TS36, czyli poręczna naleśnikarka na prąd w kształcie patelni. Podgrzejesz nią także inne przysmaki, np. tortillę. Ciekawy sprzęt, gdy lubisz naleśniki średniej wielkości. Średnica sprzętu osiąga bowiem 20 cm. Takie gabaryty ułatwiają przy okazji przechowywanie urządzenia. Powłoka Non-Stick usprawnia z kolei przewracanie ciasta.

Szybko przekręcisz ciasto z jednej strony na drugą bez konieczności intensywnego skrobania. No i bez obaw o to, że naleśnik się rozwali, a powłoka pokrywająca sprzęt złapie rysy. Naleśnikarka jest dostępna w zestawie z plastikową miską i pokrywką. Praktyczne akcesoria. Jakość wykonania każdego z elementów Cię zadowoli.

GIRMI TS36 fajnie urozmaica ranking naleśnikarek. To rozsądny zakup, jeśli zależy Ci na wyjątkowo cienkich naleśnikach. W takim wypadku to oryginalne urządzenie najlepiej się sprawdzi.

Ocena produktu: 9.47/10

Clatronic CM 3372

Gastronomiczna naleśnikarka automatyczna. Wystarczy, że rozprowadzisz ciasto dołączonym wałkiem i ustawisz temperaturę suwakiem. Twoje naleśniki wyjdą równomiernie wysmażone. To dużo szybsze i bezpieczniejsze niż używanie zwykłej patelni. Ponadto sprzęt jest niezawodny, bardzo wytrzymały, a przy okazji niewiele kosztuje.

Clatronic CM 3372 ma płytę o średnicy 29 cm. Moc wynosi 900 W, dając szybkie nagrzewanie i późniejsza pracę. Powierzchnię grzejną pokryto powłoką antyadhezyjną. Na powierzchni naleśnikarki nie pojawią się szybko zarysowania, a ciasto bez problemów przewrócisz na drugą stronę. Za wygodną obsługę odpowiada też sygnalizator pieczenia.

Rozglądasz się za bezpieczną i prostą w użyciu naleśnikarką do domu? Postaw zatem na Clatronic CM 3372! Nie przeznaczysz na ten model zbyt dużo miejsca. Cenę też ma bardzo przystępną, stąd lokata w zestawieniu.

Ocena produktu: 9.3/10

G3Ferrari G10306

Elektryczna naleśnikarka z nieprzywierającą powłoką. Szybko usmażysz na niej naleśniki średniej wielkości. Dochodząc do wprawy, jednego naleśnika wykonasz w około minutę. Istotne, że będzie równomiernie wysmażony i cieniutki. Producent wykonał G3Ferrari G10306 w kształcie patelni. Uchwyt nie nagrzewa się, więc bezpiecznie skorzystasz ze sprzętu.

Ten niepozorny przyrząd do naleśników da Ci szerokie zastosowanie. Pomoże w zrobieniu pysznych krokietów, a nie jedynie naleśników z dodatkami. Po zakończonej pracy bez trudu wyczyścisz i przechowasz G3Ferrari G10306. Ma 20-centymetrową średnicę, a nie waży nawet kilograma. W zestawie nie zabrakło dobrze wykonanej, pojemnej miseczki na ciasto.

Jeżeli lubujesz się w cienkich naleśnikach, G3Ferrari G10306 sprosta temu. Jak to zwykle bywa z naleśnikarkami-patelniami na prąd, wymaga nieco wprawy i wyczucia. Osiągając to, sprawdzi się w Twojej kuchni.

Ocena produktu: 9.25/10

Jaką naleśnikarkę wybrać?

Przyrządzanie cienkich, dobrze wysmażonych naleśników, które zachowają swój kształt podczas smażenia, wcale nie musi być wyzwaniem. Wystarczy, że wiesz, czego używać.

Do smażenia wybierz dobrą naleśnikarkę, a gwarantuję, że od razu zauważysz różnicę.

Jak ją znaleźć?

Pomogę Ci w zakupie odpowiedniego sprzętu, wskazując, na co zwracałem uwagę, przygotowując ranking naleśnikarek. Dlaczego akurat takie, a nie inne produkty znalazły się na liście moich poleceń? Oto odpowiedź.

Rodzaj naleśnikarki

Niby niszowa kategoria, a i tak widać tu pewien podział. Znajdziesz stołowe naleśnikarki, jak i ręczne, czyli w kształcie patelni.

Jak się w tym odnaleźć? Mam pewne wskazówki:

  • Stołowe naleśnikarki robią większe naleśniki, bo na 29 – 32 cm, zależnie od modelu. Pokrywasz ich płytę ciastem, rozprowadzasz i robisz naleśniki. Te mogą wyjść zarówno cienkie, jak i grubsze. Ty o tym decydujesz. Tak samo jak o stopniu wysmażenia.
  • Ręczne naleśnikarki-patelnie osiągają zazwyczaj 20 cm średnicy. Co więcej, stworzono je głównie pod tworzenie cieniutkich naleśników. Najlepiej się w tym sprawdzają. Niosą jednak za sobą nieco mniejsze zastosowanie i wymagają większej wprawy. Są za to najczęściej tańsze.

Osobiście wolę stołowe, bardziej stacjonarne naleśnikarki. Znam jednak wielu fanów tych ręcznych. Musisz pomyśleć, jakie naleśniki Cię interesują. Jeżeli wyłącznie cienkie, ręczny model Ci wystarczy. W innym wypadku postaw na stołowe urządzenie. Mój ranking prezentuje oba typy.

Moc

Najważniejszym parametrem, jaki musisz wziąć pod uwagę, jest moc, jaką ma elektryczna patelnia do naleśników. Od tego parametru zależy, jak szybko sprzęt będzie się nagrzewał.

Do rankingu wybrałem urządzenia, których moc wynosi co najmniej 800 W. Korzystając z takiego sprzętu, masz pewność, że szybko przygotujesz naleśniki i to nie tylko dla siebie, ale też swoich bliskich.

Zasadą jest, że im większa moc, tym efektywniejsza praca. Mocniejsze naleśnikarki są jednak nawet o połowę droższe, choć jednocześnie ich cena rzadko przekracza 200 zł. Finalnie opłaca się wybrać taką maszynkę do robienia naleśników.

Średnica płyty grzewczej

Kolejną ważną sprawą przy wyborze naleśnikarki jest jej średnica. Zdaje sobie sprawę, że każdy ma swoje preferencje, jedni wolą duże, inni mniejsze naleśniki. Dlatego na liście znajdziesz modele, których średnica wynosi od 20 do ponad 30 cm.

Nawet 20-centymetrowy naleśnik jest całkiem spory i przygotujesz go zarówno w wersji słodkiej z ulubionym dżemem, jak i słonej, z większą liczbą dodatków.

Jeśli zależy Ci jednak na większych naleśnikach, polecam Ci sprzęty oferujące 30 cm (lub więcej). Na pewno się na nich nie zawiedziesz!

Bezpieczeństwo i wygoda pracy

Naleśnikarek na rynku nie brakuje, więc na analizę produktów poświęciłem dużo czasu. Poza mocą i średnicą sprzętów wziąłem pod uwagę także bezpieczeństwo pracy. Moją uwagę zwracały modele z termostatem i antypoślizgowymi nóżkami.

Sprawdzałem też, w jaki sposób wykonana jest każda naleśnikarka. Owszem, estetyka dla wielu osób ma znaczenie, ale dla mnie zdecydowanie ważniejsze było na przykład to, czy płyta grzejna ma wyższe brzegi. Takie rozwiązanie skutecznie chroni przed wypływaniem ciasta, zapewniając Ci komfort pracy i mniej sprzątania.

Pozostając w temacie wygody użytkowania, sprawdzałem, czy w zestawie są potrzebne akcesoria. Podczas smażenia naleśników przyda Ci się łopatka do przewracania placków. Praktycznym dodatkiem jest też przyrząd do równomiernego rozprowadzania ciasta. To zazwyczaj szpatułka bądź wałek.

Naleśnikarka - Ceny

Naleśnikarki elektryczna są ogólnie tanie. Najlepsze modele mieszczą się w przedziale 90 – 250 zł. Droższe są zazwyczaj bardziej stacjonarne, płaskie naleśnikarki.

Dlaczego?

Najczęściej oferują wyższą moc, której potrzebują do pracy, a także dysponują większą średnicą, nawet powyżej 30 cm. Są także bardziej zautomatyzowane, bo nie wkładasz ich do ciasta (jak naleśnikarek na prąd w kształcie patelni), lecz rozprowadzasz ciasto wałkiem po płycie grzewczej.

Jak to bywa z niszowym i tanim sprzętem małego AGD do kuchni, uważaj na jedno: produkty no name. Chodzi o urządzenia niewiadomego pochodzenia. Nie da się w ich przypadku ustalić, kto jest producentem. Sporo takich modeli krąży po portalach aukcyjnych czy spoczywa w sklepach.

Na papierze mogą mieć dobrą specyfikację, lecz w praktyce nie trzymają obiecywanego poziomu mocy, więc wolno działają. Nie zachwycają także bezawaryjnością.

Jakiej firmy naleśnikarka elektryczna?

Wbrew pozorom znajdziesz tu całkiem sporo liczących się producentów. Najlepsze naleśnikarki elektryczne do domu produkują: Unold, Russell Hobbs, Ariete, Severin, GIRMI, Clatronic oraz G3Ferrari. W ich ofertach znajdziesz wystarczająco mocne modele z nieprzywierającymi powłokami.

Oprócz nich niezłe naleśnikarki czasem pojawiają się w Lidlu i pochodzą od marki SilverCrest.

Podsumowanie

Wybierając jedną z polecanych naleśnikarek do domu, zrobienie tego przysmaku stanie się dużo prostsze niż na tradycyjnej patelni.

A przy okazji jeszcze bezpieczniejsze!

Teraz już wiesz, które urządzenie do robienia naleśników jest opłacalne. Nie musisz pytać o najlepszą naleśnikarkę na forum lub czytać innych blogów.

W razie dodatkowych pytań lub chęci wyrażenia własnej opinii zapraszam do sekcji komentarzy.

Na portalu znajdziesz także zestawienia innych urządzeń do robienia różnych przysmaków. Jedną z popularniejszych opcji jest profesjonalna gofrownica do domowego użytku. Gofry, podobnie jak naleśniki, także zjesz z bitą śmietaną, czekoladą bądź słodkimi owocami.

Bardzo uniwersalne potrafią być elektryczne patelnie z termostatem. Niektóre oferują nawet wymienne płyty, nadając się do wielu dań oraz przekąsek. Mimo to nadal nie zbliżają się popularnością do klasycznych patelni kuchennych.

Stworzenie różnych przekąsek ułatwi Ci najlepszy opiekacz 3w1. Służy chociażby do robienia tostów, gofrów czy grillowania mięsa. Również ogólna lista najlepszych opiekaczy do kanapek zawiera tego typu modele.

Z tradycyjnych naczyń dużą popularnością wyróżniają się niezawodne patelnie granitowe. Wytrzymają wiele lat w Twojej kuchni, umożliwiając chociażby zdrowsze smażenie z niewielką ilością tłuszczu.

Podobną charakterystykę mają najzdrowsze patelnie tytanowe. Równomiernie smażą przeróżne produkty spożywcze.

Oceń publikację
[Głosy: 3 Średnia: 5]

Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments