W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Najlepsza antena pokojowa Ranking 2024

author avatar
Łukasz Proszek
Aktualizacja:  3 czerwca 2024
Komentarze:  3

Najlepsza antena pokojowa do telewizora powinna być mocna, z dobrym sygnałem, łatwa w obsłudze i instalacji. Musi wspierać najważniejsze standardy, np. DVB-T2. Właśnie takie anteny wewnętrzne do telewizji naziemnej znajdziesz w moim aktualizowanym rankingu! Te modele cieszą się znakomitymi opiniami. Osoby z różnych części Polski doceniają je za stabilne działanie i wysoką jakość obrazu oraz dźwięku. Czegóż chcieć więcej?

Najlepsza antena pokojowa - ranking, opinie, jaką wybrać?

Ranking anten pokojowych 2024 - TOP 9

Telmor DSP-860

Telmor DSP-860

Najlepsza antena pokojowa to Telmor DSP-860, która wygrywa ranking. Moje testy anten wewnętrznych wykazały, że oferuje najlepszy zasięg działania. Nawet w kompletnej dziurze potrafi odebrać programy telewizji naziemnej. Szczyci się dobrą specyfikacją, wysoką mocą i brakiem zakłóceń. Zawiera wbudowany przedwzmacniacz, który pozytywnie wpływa na możliwości.

Zwróć uwagę na jej budowę. Wyróżnia się spośród innych anten do pokoju lub na działkę. Możesz pokombinować z ustawieniem ramion (i to niekoniecznie tak, jak sugeruje instrukcja), aby wyłapać jak najwięcej programów. Zresztą ściany i inne pomieszczenia za nimi nie stanowią tu problemu. To prawdziwy terminator wśród topowych anten pokojowych!

Poprzednie anteny nie dały u Ciebie rady? Szukasz czegoś najmocniejszego, co da największe szanse na odbiór programów telewizji naziemnej? Sprawa wygląda wtedy prosto: zamów Telmor DSP-860. Jej popularność i pozytywne oceny nie biorą się z niczego.

Ocena produktu: 9.83/10

Reinston Ultra EAN004

Reinston Ultra EAN004

Płaska antena pokojowa, która sprawdza się na niejednej wsi… by nie powiedzieć, że na wielu zadupiach. Wybacz bezpośredniość, ale taka jest prawda, a ze mnie tylko prosty facet. Nabywając Reinston Ultra EAN004, możesz liczyć na zasięg do 25 km. Testy pokazują, że wcale nie mija się to bardzo z rzeczywistością. Sprzęt powinien wyłapać tak oddalony nadajnik.

Jak przystało na jedną z najlepszych anten pokojowych, Reinston Ultra EAN004 wspiera DVB-T2, a nawet radio DAB/DAB+. Dla Ciebie oznacza to tyle, że będzie skutecznie pracować w parze z dowolnym dekoderem bądź telewizorem z DVB-T2. Zarówno stary rupieć, jak i nowoczesna maszyna obsłużą tę antenę. Dodam, że filtruje sygnały telefonii komórkowej, co poprawia zasięg.

Reinston Ultra EAN004 nie idzie na żadne kompromisy z mocą oraz zasięgiem. To porządna antena wewnętrzna DVB-T2. Producent przygotował ją zarówno na trudne warunki, jak i na najnowsze standardy. Do tego masz przed sobą elegancką, panelową budowę.

Ocena produktu: 9.75/10

Philips SDV6222

Philips SDV6222

Antena do naziemnej telewizji cyfrowej ze wzmacniaczem. Zagwarantuje Ci oglądanie filmów i licznych programów bez zakłóceń czy zbędnych szumów. Świadczy to o profesjonalnej jakości urządzenia oraz topowych parametrach. Dzięki tej dobrej antenie odbierzesz czysty i klarowny dźwięk w jakości Full HD. Sprzęt wyposażono w funkcję likwidowania oraz filtrowania szumów.

Oprócz tego Philips SDV6222 oferuje także ulepszony filtr GSM. Antena nadaje się do regulacji do 48 dB, czym uzyskasz lepszy zakres odbierania sygnału. I to nie tylko w jednym pomieszczeniu, ale również na dłuższych dystansach. Zdecydowanie wpływa to na większy komfort oglądania domowej telewizji. Jak na moje oko to również elegancki model. Nie oszpeci Twojego salonu lub pokoju.

Co tu więcej dodawać? Philips SDV6222 to kolejna mocna antena pokojowa. Sprawdza się na niejednym piździchowie. Obstawiam, że powinna uraczyć Cię szczegółowym obrazem TVP, TVN, Polsatu czy co tam jeszcze chcesz sobie oglądać.

Ocena produktu: 9.66/10

Thomson ANT1418BK

Thomson ANT1418BK

Wysokiej jakości antena z dobrym zasięgiem. Nadaje się do odbioru telewizyjnego sygnału DVB-T2 oraz DVB-T. Z powodzeniem wykorzystasz ją także do DAB+ i DAB, czyli sygnałów radiowych. Budowę urządzenia stanowi obrotowy dipol pierścieniowy UHF i prętowy VHF. To istotna kwestia wpływająca nie na wygląd anteny, ale przede wszystkim jej działanie.

Zyskasz w ten sposób jeszcze lepszą jakość odbieranego sygnału, niezależnie od pomieszczenia, w jakim ustawisz sprzęt. Zwróć uwagę na profesjonalne wykonanie tego modelu. Użyte do produkcji materiały są mocne i trwałe. Antena niekiedy działa postawiona na balkonie. Poradzisz sobie z łatwym montażem urządzenia, co potwierdza mój test anten pokojowych.

Kto wie, może po zakupie Thomson ANT1418BK odbierzesz nawet sygnał od kosmitów? A tak na poważnie to dobrze oceniany sprzęt. Znam kilka osób, które są zadowolone z tej polecanej anteny pokojowej do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej.

Ocena produktu: 9.52/10

Reinston EAN001

Reinston EAN001

Reinston EAN001, czyli całkiem tania, a dobra antena wewnętrzna. Odbierzesz z nią sygnał telewizyjny i radiowy. Co ważne, ten model filtruje nawet 5G. Po prostu pozbywa się zbędnych zakłóceń, nie drażniąc Cię nimi. Sesja przed telewizorem przebiegnie komfortowo. Ta antena z rankingu ma wbudowany wzmacniacz do 30 dB. Producent chwali się zasięgiem do 35 km.

No cóż, nie sądzę, aby zawsze było tak kolorowo. Niemniej Reinston EAN001 rzeczywiście należy do ścisłej czołówki, jeżeli chodzi o zasięg odbioru. Rzecz jasna obsługuje DVB-T2, jak i obraz nadawany w wyższych rozdzielczościach. Nie pogorszy go, gdy korzystasz z lepszego telewizora. To również odpowiednia antena na działkę, kemping itp. Jedynie kabel do TV powinien być dłuższy.

W tej cenie trudno będzie Ci znaleźć coś lepszego. Dlatego też uznałem, że warto przypisać Reinston EAN001 do grona najlepszych anten pokojowych. Ponadto urządzenie cieszy oko swoim wyglądem. Od razu widać, że nie jest to jakiś badziew.

Ocena produktu: 9.41/10

TechniSat 0000/7818

TechniSat 0000/7818

Niewielka, panelowa antena do mieszkania lub domu. Niech Cię to jednak nie zmyli. TechniSat 0000/7818 to nie jakaś pierdółka. Filtruje LTE/4G, oferuje wzmocnienie i impedancję 75 Ohm. Dla Ciebie oznacza to tyle, że powinna dać radę w miejscu, w którym nie przewidziano dość blisko nadajnika telewizji naziemnej DVB-T2. Daję jej duże szanse na to, że wreszcie ujrzysz ulubione programy.

Wyobraź sobie, że nie wszystkie płaskie anteny oferują z tyłu otwory na montaż ścienny. Normalnie projektują to jacyś geniusze. W każdym razie TechniSat 0000/7818 nie sprawi Ci z tym problemów. W zestawie znajdziesz nawet stosowne kołki. Ta mała antena nie wymaga wielkiego zasilania. Na upartego pobierze energię bez swojego zasilacza, a od razu z dekodera lub telewizora.

Małe, nie za drogie, a jednak porządne. Niemiec to też czasem potrafi, gdyż TechniSat 0000/7818 pochodzi właśnie od naszych zachodnich sąsiadów. No dobra, pewnie i tak wykonano ją w Azji. W każdym razie pracuje stabilnie i z dużym zasięgiem. Godny uwagi model.

Ocena produktu: 9.3/10

Thomson ANT1538BK

Thomson ANT1538BK

Prosta w instalacji antena do użytku domowego. Thomson ANT1538BK sprawdzi się do odbioru cyfrowych programów telewizji naziemnej oraz sygnałów radiowych. Wiedz, że to antena pokojowa ze wzmacniaczem… i to regulowanym. Jedziesz ze wskaźnikiem na maksa i zapewne wyłapiesz, co chcesz. Znam opinie, że sprzęt odbiera sygnał nawet ponad 30 km od nadajnika.

To jedna z najmocniejszych anten wewnętrznych. Szkoda jednak, że zabrakło w niej filtra LTE/GSM. Wtedy miejsce byłoby zdecydowanie wyższe, być może nawet na podium. Poza tym mankamentem ten model ociera się o ideał. Bezproblemowo radzi sobie ze standardami DVB-T2 oraz DAB+. Dobrze wygląda, więc dodatkowo ozdobi wnętrze. Nie zajmuje przy tym za dużo miejsca.

W Thomson ANT1538BK dostrzegam dobry stosunek ceny do jakości. Możesz spróbować z tą anteną nawet wtedy, gdy nadajnik znajduje się 30 – 40 km od Ciebie. Poważnie, nie przesadzam. Znam przypadki, w których ten Thomson podołał takiej odległości.

Ocena produktu: 9.24/10

Philips SDV6224

Philips SDV6224

Łatwa w obsłudze antena cyfrowa do oglądania kanałów telewizji naziemnej. Zawiera wbudowany wzmacniacz ulepszony za pomocą funkcji filtrowania szumów. Gwarantuje Ci to ciągłość oglądania ulubionych filmów i seriali bez niepotrzebnych zakłóceń. Oprócz tego jeszcze lepszą jakość programów analogowych oraz cyfrowych oferuje regulacja wzmocnienia sygnału.

Antena Philips SDV6224 nadaje się do zamontowania na ścianie. Wieszając ją, być może zyskasz lepszą moc sygnału. Z kolei za sprawą płaskiej konstrukcji sprytnie ukryjesz swój gadżet w dowolnym miejscu. To niezawodna antena z dobrym sygnałem. Nie obawiaj się, że jej umieszczenie za meblami lub telewizorem pogorszy jakość obrazu lub dźwięku.

Użytkując Philips SDV6224, raczej na nic nie powyklinasz. Instalacja? Banalna. Obsługa? Jaka obsługa, z urządzeniem nie trzeba dużo robić. A sygnał? Porządny. Cena mogłaby być o kilka dych niższa, lecz to i tak jedna z najlepszych anten pokojowych.

Ocena produktu: 9.15/10

Hama X1121703 DVB-T2 45 FL-2

Hama X1121703 DVB-T2 45 FL-2

Tania antena pokojowa do telewizji naziemnej. Hama X1121703 DVB-T2 45 FL-2 czerpie energię poprzez złącze USB lub antenowe. Ma płaski profil, a umieścisz ją pionowo, poziomo bądź na ścianie. Masz w tym pełną swobodę. W środku tego urządzonka drzemie wzmacniacz. Nie musisz z nim nic robić. Sprzęt sam reguluje poziom wzmocnienia, aby wyłapać jak najwięcej programów.

Nie ma tu żadnych problemów z obsługą dekodera lub telewizora z DVB-T2. To antena przygotowana na nowsze standardy odbioru kanałów telewizyjnych. Niektórzy używają jej nie tylko w domu, ale i w przyczepie kempingowej lub na działce na końcu świata. W tej cenie nie tak łatwo znaleźć produkt o takich możliwościach, wykonaniu i specyfikacji.

Hama X1121703 DVB-T2 45 FL-2 to nie jest lider pod względem mocy bądź zasięgu, ale też w tym nie zawodzi. Na ponad 30 km od nadajnika średnio to widzę, ale tak do 15 km bez ogromnych zabudowań po drodze, czemu nie? A to przecież taniutki egzemplarz.

Ocena produktu: 9.01/10

Jaką antenę pokojową wybrać?

Antenę pokojową przystosowano do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej. Żeby móc cieszyć się solidnym sprzętem umożliwiającym wygodne oglądanie programów, musisz zwrócić uwagę na pewne kwestie.

Ich znajomość pomoże Ci dokonać trafnego wyboru. Sprawdź poniżej, o czym dokładnie mowa.

Częstotliwość

Każde tego typu urządzenie przetwarza fale elektromagnetyczne, czyli obsługuje kilka pasm odbioru. Najlepsze anteny pokojowe obejmują swoim działaniem zarówno UHF, jak również VHS.

Jeśli chodzi o fale radiowe, to w tym wypadku dotyczy to zakresu częstotliwości DAB+, FM oraz DAB. Weź te opcje pod uwagę, jeśli zależy Ci na słuchaniu ulubionych audycji.

Oczywiście nie jest to konieczne, jeśli tak jak wiele innych osób nie traktujesz telewizora jako odbiornika radiowego. Dlatego ta kwestia pozostaje raczej indywidualna.

Zysk energetyczny

Każda dobra antena pokojowa powinna odznaczać się dość wysokim zyskiem energetycznym. To on decyduje o efektywności działania tego rodzaju sprzętów.

Jeżeli więc zależy Ci, aby oglądanie telewizji przebiegało w komfortowych warunkach i bez zbędnych szumów oraz zakłóceń, zwróć uwagę na ten parametr. Wartość zysku energetycznego najczęściej wynosi od 25 do 50 dB. Zadbaj, aby był jak najwyższy.

W przypadku niewielkich niedociągnięć jakość sygnału polepszy wbudowany w antenę wzmacniacz.

Regulacja wzmocnienia sygnału

Wiedz, że przy wzmocnieniu sygnału istnieje ryzyko powstawania zakłóceń i pogorszenia komfortu oglądania telewizji. Prowadzi do tego zbyt silny i skumulowany sygnał.

Dlatego tak ważne jest, żeby antena pokojowa wyposażona była w regulację wzmocnienia. Dzięki niej poprawisz wyświetlany obraz oraz polepszysz słyszany dźwięk. Jednocześnie pamiętaj, że takich opcji nie gwarantuje wbudowany wzmacniacz. On jedynie odpowiada za wzmocnienie zasięgu.

Filtry

Najlepsza antena pokojowa powinna zaoferować Ci wbudowane filtry LTE i GSM. Oczyszczają odbierany sygnał, zapewniając stabilność działania. Filtry sprawdzą się również w przypadku niwelowania szumów i zakłóceń. Czasem generują je inne domowe urządzenia.

Jeśli zależy Ci na przyjemnym oglądaniu filmów i seriali, zadbaj, aby antena wyposażona była w potrzebne filtry. Wyłapią, a następnie zlikwidują wszystkie szumy i zakłócenia. Nowsze modele radzą sobie już nawet z 5G.

Przewód antenowy

Kwestie, jakie wymieniłem wyżej, są bardzo ważne podczas wyboru anteny pokojowej. Pamiętaj, aby zwrócić uwagę na coś jeszcze. Chodzi o przewód antenowy.  Zadbaj, żeby był wykonany z mocnego tworzywa oraz odporny na wszelkiego rodzaju urazy.

Liczy się też sama długość kabla. Czasami wynosi ok. 3 m, co jest bardzo wygodne ze względu na miejsce umieszczenia anteny. Mając wystarczająco długi przewód, sprzęt spokojnie schowasz za zasłoną lub meblami, a nawet powiesisz na ścianie.

Sposób montażu

Kabel to jeszcze nie wszystko w kwestii montażu. Na rynku znajdziesz anteny pokojowe, które umieścisz poziomo, pionowo, a nawet zawiesisz na ścianie. W tym ostatnim wypadku istotne, aby sprzęt miał otwory i kołki do montażu ściennego.

Rzecz jasna fajnie, gdy dana antena dobrze przy tym wygląda. Niemniej ten sprzęt ma swoje nadrzędne zadanie, które musi dobrze spełniać. Design stanowi drugorzędną sprawę.

Ile kosztuje antena pokojowa?

Za antenę pokojową zapłacisz zarówno 20 zł, jak i 200 zł. Jak się pewnie domyślasz, najmocniejsze są te droższe modele. Osobiście uważam, że warto wybrać antenę za ponad 100 zł. Wtedy możesz już liczyć na dużo lepszy zasięg i stabilność pracy. Im dalej znajdujesz się od nadajnika, tym więcej zapewne wydasz, oczekując dobrego efektu.

Jakiej firmy antena pokojowa do telewizora?

Najlepsi producenci wewnętrznych anten pokojowych to: Telmor, Reinston, Philips oraz Thomson. Produkują eleganckie, a skuteczne urządzenia o dużym zasięgu. Bezproblemowo odbierają programy telewizji naziemnej DVB-T2. Nie sprawiają kłopotów z montażem czy obsługą.

Mając nieco niższy budżet, warto też spojrzeć na polecane anteny pokojowe od marek TechniSat oraz HAMA. Zazwyczaj tanie, a dobre urządzenia do telewizora.

Podsumowanie

Teraz już wiesz, jakie anteny pokojowe do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej są najlepsze. Nie musisz pytać o antenę wewnętrzną na forum bądź czytać innych blogów.

Mając nie tak daleko do najbliższego nadajnika sygnału i mieszkając np. w bloku, aktywna antena pokojowa ze wzmacniaczem stanowi dobre wyjście. Nie zapłacisz wiele za ten sprzęt, a uzyskasz zadowalającą jakość obrazu i dźwięku.

Topowe modele są gotowe na nadejście lepszych standardów, obsługując wiele technologii audio i wideo.

Masz dodatkowe pytanie lub własną opinię o polecanej antenie pokojowej do telewizora? Jeżeli tak, skorzystaj z sekcji komentarzy.

A jeśli poszukujesz właśnie małego odbiornika z DVB-T2, zobacz najlepsze telewizory 32-calowe. Nie za drogie i z zadowalającą jakością obrazu. Nieco większe, ale za to z wyższą rozdzielczością są polecane telewizory 43 cale 4K.

Musisz sprawić, aby Twój TV był gotowy na najnowsze standardy? Najlepsze rozwiązanie stanowi dobry dekoder DVB-T2 HEVC. Bez problemu przekształci urządzenie w takie, które odbierze sygnał w wyższej jakości.

Jeżeli masz już telewizor, który Cię nie zawodzi, ale pragniesz uzyskać lepszy dźwięk, zobacz z kolei ranking soundbarów. Te podłużne belki audio znacząco przewyższają możliwości głośników telewizora.

Oceń publikację
[Głosy: 8 Średnia: 4.3]

Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

Subscribe
Powiadom o
3 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Witek
5 miesięcy temu

Dzień dobry Panie Łukaszu, mam stary telewizor Samsung LE37M87BD i nie mam pojęcia czy to urządzenie ma możliwość odbioru sygnału tv naziemnej w obecnym standardzie. Sam od 8 lat nie oglądam tv. Za niecałe 2 tygodnie wyjeżdżam na 3 miesiące a domem będzie się opiekowała osoba która nie wyobraża sobie życia bez tv. Muszę więc uruchomić telewizor i dokupić antenę wewnętrzną, pewnie jedną z rankingu, ale wcześniej musze ustalić czy nie powinienem jeszcze dokupić jakiejś przystawki. Proszę o pomoc.