W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Najlepszy powerbank Ranking 2024 | Jaki wybrać?

author avatar
Łukasz Proszek
Aktualizacja:  1 września 2024
Komentarze:  0

Najlepszy powerbank szybko naładuje Twoje urządzenia mobilne i nie zajmie dużo miejsca. Musisz jedynie dobrze wybrać. Jeśli jeszcze nie wiesz, jaki powerbank kupić, zobacz mój aktualizowany i niezależny ranking. Prędko znajdziesz w nim sprzęt godny uwagi!

Najlepszy powerbank - ranking, opinie, jaki wybrać?

Ranking powerbanków 2024 - TOP 5

Baseus Ambilight 30000 mAh (PPLG-A01)

Baseus Ambilight 30000 mAh (PPLG-A01)

Najlepszy powerbank to Baseus Ambilight (PPLG-A01) o pojemności aż 30000 mAh. Po uzupełnieniu jego ogniwa (co trwa ok. 3 godzin) wielokrotnie naładujesz smartfona (nawet poniżej godziny) lub inne urządzenie mobilne. To jak najbardziej bank energii do laptopa. Co więcej, urządzenie zaoferuje Ci wiele złączy, przez co jednocześnie uzupełni stan akumulatora nawet w 5 urządzeniach.

Ten przenośny magazyn energii bez trudu obsługuje wiele standardów i technologii, w tym Lightning (nadaje się do iPhone’a). Podczas testu powerbanków szalenie spodobał mi się wyświetlacz. Stanowi praktyczny element budowy. Pokaże Ci stan baterii, napięcie oraz natężenie ładowania. Zyskasz pełną kontrolę nad ładowaniem innych sprzętów. Do tego wszystkiego Baseus nie jest zbyt duży.

Ten model to rasowy, bardzo pojemny, wydajny i trwały powerbank, a nie jakiś bubel z ukrytą bateryjką. Jeżeli otaczasz się bezprzewodowymi urządzeniami, zyskasz dobrego kompana. Jak dla mnie lider rankingu banków energii mógł być tylko jeden!

Ocena produktu: 9.8/10

Green Cell PowerPlay 20 20000 mAh

Green Cell PowerPlay 20 20000 mAh

Porządny powerbank do telefonu, słuchawek, przenośnej konsoli czy tabletu. Green Cell PowerPlay 20 zapewni Ci 20000 mAh pojemności, w czym nie przekłamuje. Weźmiesz go ze sobą w podróż, oszczędzając miejsce w plecaku bądź walizce (zwłaszcza że nie jest cegłowaty). Sprzęt da Ci opcję ładowania 3 urządzeń w tym samym czasie. Posłużą Ci do tego porty USB-C oraz para USB-A Ultra Charge.

Ładowanie powerbanku nie wyklucza ładowania np. smartfona (funkcja Pass-Through). Zabezpieczenia chronią przed zwarciem oraz monitorują temperaturę ogniw. Ten bank energii nie ulegnie awarii ani nie wywoła jej w zewnętrznych urządzeniach. Miło, że producent dołączył do zestawu okablowanie, co nie stanowi wcale standardu. Nie mogę się też przyczepić do trwałości budowy.

Nie wiesz, jaki powerbank 20000 mAh warto teraz nabyć? Postaw na Green Cell PowerPlay 20, a problem z proszącymi o energię gadżetami mobilnymi odejdzie w niepamięć. Prędko przywrócisz je do życia, nie musząc zbyt często ładować samego banku energii.

Ocena produktu: 9.77/10

Baseus Bipow PPBD20K 20000 mAh

Baseus Bipow PPBD20K 20000 mAh

Baseus Bipow PPBD20K, czyli nowoczesny powerbank z wyświetlaczem LED. Uzyskasz na nim podgląd stanu naładowania. Zawsze wiesz, kiedyś podpiąć bank energii. Wsparcie dla Power Delivery 20 W oraz Quick Charge 3.0 oznacza ekspresowe uzupełnianie stanu naładowania telefonu (również tego od Apple). Nie naczekasz się długo, aby móc swobodnie używać smartfona lub innego sprzętu bezprzewodowego.

Ten dobry powerbank wyróżnia się obsługą 4 portów. 2 z nich to standardowe wejścia USB typu A, kolejny USB-C, czyli port wejścia i wyjścia, a ostatni micro USB. Łącznie możesz ładować do 3 sprzętów jednocześnie, przez co po raz kolejny nie stracisz czasu. Spodoba Ci się także porządne wykonanie z matowym wykończeniem. Rzecz jasna tak pojemny model trochę waży, lecz nie jest przesadnie wielki.

Kilka ładowań telefonu w jednym cyklu pracy, a każde z nich poniżej godziny? To możliwe z Baseus Bipow PPBD20K! Masz przed sobą pełnoprawny magazyn energii, a nie zabawkę, która do niczego się nie nadaje. Do tego przekonuje obecność wielu złączy.

Ocena produktu: 9.66/10

Xiaomi Pocket Edition Pro 10000 mAh

Xiaomi Pocket Edition Pro 10000 mAh

Mały powerbank, który szybko ładuje telefony, smartwatche itp. Korzysta z 33 W mocy, a to świetny rezultat (szczególnie w tej jakże niskiej cenie). Xiaomi Pocket Edition Pro o pojemności 10000 mAh da Ci podwójny port USB. Przywrócisz mu zapas energii do 100 procent w nieco ponad 2,5 godziny. Następnie uchronisz urządzenia mobilne przed rozładowaniem, gdy przebywasz poza domem.

Nie ma tu wyświetlacza, ale i tak skontrolujesz stan naładowania banku energii. Informację o tym dadzą Ci sprytnie ukryte diody LED. Mimo swojej kompaktowości to solidny powerbank z rankingu. Nie tak łatwo go uszkodzić. Producent wykorzystał lepsze gatunkowo tworzywa sztuczne, w tym ABS. Otwierając pudełku, w oczy rzuci Ci się kabel 2w1. Podepniesz go do USB-C lub USB-A. Pomysłowe rozwiązanie.

Rozglądając się za lekkim powerbankiem, który zmieści się nawet w kieszeni, poważnie rozważ Xiaomi Pocket Edition Pro 10000 mAh. Dosyć, że łatwo go przechowasz, to jeszcze zaskoczy Cię szybki proces ładowania przeróżnych urządzeń mobilnych.

Ocena produktu: 9.53/10

Samsung EB-P3400XUEGEU

Samsung EB-P3400XUEGEU

Elegancki powerbank 10000 mAh w niestandardowym kolorze. Samsung EB-P3400XUEGEU wykazuje kompatybilność z Super Fast Charging oraz Power Delivery 3.0/PPS. Efekt? Błyskawiczne ładowanie fona! Spiesząc się, a wcześniej zapominając o ładowaniu, ten bank energii będzie dla Ciebie nieoceniony. Zwłaszcza że nie traci wydajność podczas uzupełniania stanu ogniw w 2 urządzeniach jednocześnie.

Smukła konstrukcja pozwoli Ci wsunąć sprzęt w kieszeń lub schować do plecaka czy torebki. Wykonanie stoi na wysokim poziomie. Nic tu nie trzeszczy ani się nie ugina. Obstawiam, że ten model przetrwa niejeden przypadkowy upadek (choć rzecz jasna lepiej go na to nie narażać). Wracając do pojemności 10000 mAh, w zależności od Twojego telefonu naładuje go ok. 3 razy.

Najlepsze powerbanki mogą być zarówno szybkie, jak i zgrabne i gustowne. Dobitnie pokazuje to właśnie Samsung EB-P3400XUEGEU. Jeżeli wpadł Ci w oko, nie zastanawiaj się i zamów go. Świetnie współgra ze smartfonami Samsung oraz wielu innych marek.

Ocena produktu: 9.49/10

Jaki powerbank wybrać?

Co powinien mieć dobry powerbank? Dużo zależy od Twoich oczekiwań i potrzeb, ale znajdą się pewne bardziej uniwersalne kwestie. Chcąc dokonać dobrej decyzji, poznaj poniższą część poradnikową. Opowiem Ci w niej, na co zwrócić uwagę.

Pojemność

Producenci podają ten parametr w miliamperogodzinach (mAh). Pojemność stanowi absolutną podstawę i wpływa przy okazji na wymiary oraz wagę urządzenia. Najpopularniejsze są banki energii o pojemności od 10000 do 30000 mAh. Każdym z nich w jednym cyklu pracy kilka razy naładujesz np. telefon.

Jak dobrać pojemność pod swoje oczekiwania? Pomyśl, jak dużo sprzętów mobilnych zamierzasz ładować. Nawet gdy ma to być wyłącznie smartfon, sprawdź pojemność jego akumulatora. Ta oferowana przez bank energii powinna być jakieś 3 razy większa (lub jeszcze lepiej).

Pamiętaj przy tym, że deklarowane wartości nie muszą być zgodne z prawdą. Nie oczekuj, że podejrzanie tani model jakiejś nieznanej firmy zapewni Ci 30000 mAh. Zazwyczaj trzeba swoje wydać, aby kupić pewne w tej kwestii urządzenie. Takie też przedstawia moje zestawienie.

Złącza

Dobre powerbanki są przygotowane na jednoczesne ładowanie kilku sprzętów czy gadżetów mobilnych. Nic dziwnego, że zapewniają 2, 3, a czasem nawet 4 lub 5 złączy. Warto jednak rzucić okiem na ich typ.

Do najważniejszych z nich należą:

  • USB – najczęściej stosuje się duże i prostokątne USB jako port wyjściowy do podłączenia telefonu czy tabletu. Producenci w nowocześniejszych wersjach używają również micro USB, czyli złącza wejściowego służącego do ładowania samych powerbanków.
  • USB-C – nowocześniejszy rodzaj złącza. Powszechnie stosowany przez producentów przeróżnych urządzeń. To rodzaj uniwersalny i elastyczny, odpowiadający za napięcie transferu w 2 kierunkach i obsługujący intensywne ładowanie.
  • Lightning – coś dla posiadaczy np. iPhone’ów. Chodzi o 8-pinowe złącze wprowadzone przez Apple. Jeżeli posiadasz smartfon tej marki, musisz szukać banku energii z Lightning.

Szybkość ładowania

Chcąc wybrać porządny powerbank z rankingu, pamiętaj, żeby zwrócić uwagę na szybkość ładowania. Parametr ten zależy od dostarczonej mocy.

Obecnie spotkasz się z takimi wariantami jak:

  • Ładowanie bezprzewodowe – polecam je przede wszystkim do zwiększenia energii w niewielkich sprzętach, jak np. telefony komórkowe, smart zegarki bądź słuchawki. Wszystko przez mniejszą moc wykorzystywaną do działania, która najczęściej wynosi ok.  5 – 7 W.
  • Szybkie ładowanie – najlepszy powerbank z możliwością szybkiego ładowania bez problemu zasili sprzęt, którego moc wynosi 15 W. Zrobi to 3 razy szybciej niż banki energii bez tego. Producenci oferują także urządzenia z super szybkim ładowaniem o mocy ok. 40 W, a niekiedy i jeszcze większym (nawet 65 W). To dobre opcje, gdy zastanawiasz się, jaki powerbank do ładowania laptopa wybrać.

Ładowanie powerbanku

Najlepiej, gdy nie trwa dłużej niż 3 godziny. Rzecz jasna im pojemniejszy przenośny magazyn energii, tym naładowanie go może być dłuższe. Dlatego też 5 godzin uzupełniania stanu ogniwa 30000 mAh nie stanowi złego wyniku… choć zawsze lepiej, jeśli potrwa 4 godziny lub mniej.

Jeżeli chodzi o interfejs, powerbanki do ładowania wykorzystują często USB-C. Rozsądnie zrobisz, sprawdzając informację o obecności ładowania dwukierunkowego. Co oznacza? Bank energii podłączony do swojej ładowarki będzie w stanie w tym samym czasie ładować urządzenia zewnętrzne. Wygodne, prawda?

Wskaźnik naładowania

Trudno bez niego korzystać z banku energii. Musisz bowiem wiedzieć, ile ma jeszcze zapasu energii. Proste rozwiązanie stanowią 4 diody LED. Gdy pierwsza z nich zgaśnie, wiesz, że ubyło już ok. 25 procent stanu akumulatora. Jeszcze wygodniejsza opcja to wyświetlacz LED. Pokaże Ci dokładniejszą informację.

Kształt, waga i wymiary

Wspominałem Ci już, że pojemniejsze modele są siłą rzeczy większe. Powerbank 30000 mAh może ważyć nawet powyżej 400 g, zajmując przy tym więcej miejsca (i wykluczając chociażby proste schowanie go w kieszeni spodni). Taka już cena za rzadsze ładowanie samego banku energii.

Najczęściej naprawdę smukłe i nie za duże modele to te o pojemności 10000 mAh. Przy tej wartości jak najbardziej oczekuj kompaktowej budowy. Jeżeli chodzi o jakość wykonania, korzystne są matowe tworzywa sztuczne lepszego gatunku. Nie zwiększają za bardzo wagi i zarazem nie tak łatwo je uszkodzić.

Ile kosztuje powerbank?

Ceny najlepszych powerbanków wynoszą zwykle 100 – 300 zł. Droższe są te najpojemniejsze, np. na 30000 mAh. Kwotę mogą też podnosić: obecność wyświetlacza, większa liczba złączy, wyższa moc, a więc i szybsze ładowanie czy porządniejsze wykonanie.

Jakiej firmy powerbank?

Najlepsi producenci powerbanków to Baseus oraz Green Cell. Mają szerokie oferty pełne solidnych banków energii, którym rzeczywiście bardzo blisko do deklarowanej pojemności. Oprócz nich warto rzucić okiem na powerbanki Samsung, a w niższym segmencie cenowym Xiaomi.

Podsumowanie

Pojemny i bezawaryjny powerbank prędko przywróci energię w Twoich urządzeniach mobilnych. Każdy z zaprezentowanych modeli sprawdzi się w parze ze smartfonem, tabletem, smartwatchem, czytnikiem e-booków, smartbandem, kamerą samochodową, słuchawkami bezprzewodowymi do telefonu, głośnikiem przenośnym, kamerą sportową oraz wieloma innymi sprzętami mobilnymi.

Teraz nie musisz już pytać o topowy powerbank na forum czy grupach. Doskonale wiesz, które modele są godne Twojej uwagi. Na portalu znajdziesz także najlepsze powerbanki solarne, czyli ładowane słońcem. Ciekawa alternatywa dla klasycznych banków energii.

Masz własną opinię lub dodatkowe pytanie? Skorzystaj z sekcji komentarzy!

Oceń publikację
[Głosy: 5 Średnia: 4.2]

Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments