Kamera samochodowa – Ranking, Opinie 2022

Ranking wideorejestratorów to wszystko czego potrzebujesz, aby nabyć dobrą kamerę samochodową. Stworzyłem subiektywną klasyfikację i opinie o topowym sprzęcie. Dobrze wydasz swoje pieniądze, zyskując urządzenie nagrywające każdą trasę w świetnej jakości!

Najlepsza kamera samochodowa - ranking, opinie

Przed Tobą niezależny, subiektywny ranking kamer samochodowych. Dzięki niemu postawisz na rejestrator jazdy, który zadowoli Cię i jakością nagrań, i funkcjami.

Nagrane zdarzenie drogowe zawsze będzie pełne detali. Bez problemu zatrzymasz filmik i dostrzeżesz np. numer rejestracyjny niegrzecznego kierowcy.

Chyba warto poświęcić chwilę, aby wiedzieć, który wideorejestrator jest najlepszy, prawda?

Ranking kamer samochodowych 2022 – TOP 7

Miejsce 1

70mai A800S 4K Dual Set

Najlepsza kamera samochodowa przód – tył. Dlaczego? Nagrywa w zawrotnej rozdzielczości 4K i przy znakomitej optyce od Sony. Zawsze uchwycisz istotne detale, nawet dokładny numer rejestracji nadmiernie pędzącego samochodu po zmroku.

To wideorejestrator z GPS, Wi-Fi i aplikacją mobilną. Daje Ci to pełną kontrolę nad przebiegiem trasy i uwiecznionymi filmikami. Ranking kamer samochodowych byłby bez sensu bez tego rejestratora. To najwyższa liga i wcale nie za fortunę.

Miejsce 2

Viofo A129 Plus GPS DUAL

Bardzo dobry zestaw kamer (przednia i tylna), który zapewni Ci płynne, ostre nagrania z bogatą kolorystyką. Dostrzeżesz najmniejsze detale (rozdzielczość 2560 × 1600 px), zawsze mając twardy dowód w ręku w przypadku sporów drogowych.

To polecany rejestrator z przysłoną f/1.6. Dzięki temu nocne nagrania wyglądają rewelacyjne; nie ma na nich upierdliwej ziarnistości i innych szumów. Pozytywną opinię dopełnia GPS, Wi-Fi i zaawansowany tryb parkingowy.

Miejsce 3

Viofo A119 V3 GPS

Bardzo dobra kamera samochodowa, która uwieczni Twoje trasy w jakości 2,5K. Ma niską wartość przysłony, dzięki czemu nocne nagrania są równie dobre co te wykonane za dnia. Obraz jest czysty, pozbawiony zakłóceń, więc uchwycisz jeszcze więcej szczegółów

Dodając do tego wysoką płynność bez przekłamań, dodatkowe funkcje, solidny system montażu i wysoką trwałość, ranking wideorejestratorów z chęcią przyjął ten sprzęt. Jest wart swojej ceny.

Miejsce 4

Garmin Dash Cam Tandem

Przednia kamera do auta z tylnym obiektywem, który nagrywa wnętrze pojazdu. Domeną tego rejestratora jest obraz wysokiej jakości. Maksymalna rozdzielczość sięga aż 2560 × 1440 px, czyli Quad HD. Filmiki z tras wyróżniają się wyjątkowym bogactwem kolorów dzięki Garmin Clarity HDR.

Nocne nagrania również są pełne detali. Odtwarzając je, zobaczysz wiele szczegółów, nie wspominając o wyraźnych tablicach rejestracyjnych. Nie zabrakło G-Sensora (czujnik wstrząsów) czy modułu GPS.

Miejsce 5

Prido i7 PRO

Polecana kamera samochodowa Quad HD, choć świetnie działa w Full HD, bo aż w 60 klatkach. Efekt? Niesamowicie płynne nagrania, którym nie brakuje szczegółowości. Szybko poruszające się auta nie będą rozmyte na filmikach.

6-warstwowa szklana soczewka wspomaga nocne nagrania, które są naświetlone i wyraźne. Czujnik przeciążeń wykrywa z kolei uderzenia, wstrząsy czy gwałtowne hamowanie. W awaryjnych sytuacjach zabezpieczy Twoje wideo.

Miejsce 6

LAMAX C9

Solidny rejestrator jazdy o rozdzielczości 2560 × 1080 px przy 30 klatkach (w 60 klatkach nagrasz 1280×720 px). Pozytywnie zaskakuje tu zrównoważony kontrast (nagłe zmiany oświetlenia nie zaburzają jakości) oraz nocne nagrania. Słabe warunki oświetleniowe nie są straszne tej kamerce.

Z funkcjonalnością na bogato. Tryb parkingowy z detekcją ruchu, G-Sensor, GPS, ostrzeżenia o fotoradarach i asystent pasa ruchu. Długo się więc nie zastanawiałem: LAMAX C9 zasłużył sobie na obecność w rankingu kamer samochodowych.

Miejsce 7

Prido i5

Dobry i tani wideorejestrator samochodowy z czujnikiem wstrząsów. Nagrywa obraz Full HD w 30 klatkach. Skrywa w sobie sensor optyczny Sony Exmor IMX323, szklaną soczewkę z 6 warstwami oraz chipset Novatek NT96658. W tej cenie wiodące podzespoły.

W rzeczywistości nagrywa dużo lepszy obraz od wielu innych kamerek z teoretycznie wyższą rozdzielczością. Nagrania nie są sztucznie poprawianie. Wideo zaskakuje ilością szczegółów, brakiem rozmyć i bogactwem kolorów.

Kamera samochodowa 70mai A800S 4K Dual Set

Kamera samochodowa 70mai A800S 4K Dual Set

Nie znajdziesz bardziej opłacalnej kamery samochodowej od 70mai A800S 4K Dual Set. A właściwie zestawu kamer, bo jest także ta tylna. Dlaczego tak dobrze oceniam ten sprzęt? Głównie przez fenomenalną jakość obrazu, którą przybliżę Ci w poniższej opinii.


Kliknij i kup 70mai A800S 4K Dual Set

MediaExpert
Komputronik

Empik
X-kom


4K bez przekłamań

Kamera samochodowa 4K to wciąż rzadkość. Do tej pory znane mi modele z tak wysoką jakością nagrań kosztowały… 2000 zł? Czasem nawet więcej!

Na 70mai A800S 4K Dual Set nie wydasz góry pieniędzy, mogąc cieszyć się tak znakomitymi nagraniami. Dzięki 4K uchwycisz wszelkie szczegóły, nawet to, czy dany kierowca rozmawiał przez telefon, prowadząc swoją brykę.

Oczytanie rejestracji to pikuś. Samochód może mijać Cię, pędząc grubo ponad stówę – zatrzymując klatkę nagrania, i tak poznasz dokładne numery na tablicy.

To gwarancja bezpieczeństwa, ponieważ zawsze masz dowody, co dokładnie działo się na trasie. Po to przecież szuka się dobrego wideorejestratora, prawda?

Mrok? Pełne słońce? Żaden problem!

Zastosowany w kamerce sensor optyczny Sony IMX 415 (jak i reszta optyki) to nie tylko rewelacyjne nagrania 4K.

Kolejną zaletę stanowi przysłona f/1.8. To wystarczająca wartość, aby nocne trasy były równie czytelne jak te za dnia.

Nie obawiasz się, że warunki oświetleniowe zdegradują jakość filmików. Nadal wszystko dokładnie zauważysz, oglądając nagrania, bo obraz pozostaje ostry i żywy. Potwierdza to test kamer samochodowych.

A pełne słońce podczas letnich wojaży? Ono także nie pogorszy jakości. Oprogramowanie tego polecanego rejestratora jazdy redukuje szumy, jak i szybko reaguje na zmianę oświetlenia.

Wyjeżdżając z garażu, do razu dostosuje się do pełnego słońca, gwarantując czysty obraz.

Topowa funkcjonalność

Wiesz już, że to najlepsza kamera samochodowa 4K, ale to nie koniec dobrych informacji. Jest też cholernie funkcjonalna!

Oferuje GPS, dzięki któremu zawsze znasz swoją lokalizację. Obsługuje Wi-Fi, aby przesyłać wszelkie dane do aplikacji mobilnej. Przejrzysz na niej nagrania, aby zachować lub od razu pobrać te najważniejsze.

Tryb parkingowy wykrywa wstrząsy, uruchamiając nagrywanie. Gdy ktoś zrobi coś przykrego Twojej bryce, będziesz zawsze wiedział, co się stało.

Aplikacja jest po polsku, więc szybko połapiesz się, co do czego służy, bo skrywa w sobie jeszcze sporo innych udogodnień.

Jak widzisz, pierwsze miejsce w rankingu wideorejestratorów nie jest wyssane z palca. Ten sprzęt nie ma słabych stron, a swoją ceną zawstydza inne kamery samochodowe 4K.

Kamera samochodowa Viofo A129 Plus GPS DUAL

Kamera samochodowa Viofo A129 Plus GPS DUAL

Nie boję się powiedzieć, że Viofo A129 Plus GPS DUAL to profesjonalny zestaw kamer (przód – tył) do auta. Dokładnie nagra to, co dzieje się przed i za Twoją furą. To dopiero początek atutów tego dobrego rejestratora, więc przeczytaj moją recenzję.


Kliknij i kup Viofo A129 Plus GPS DUAL

MediaExpert
Sferis

Empik
X-kom


Kamera samochodowa przód – tył dla wymagających

Na rynku znajdziesz multum zestawów kamer do auta, ale tylko garstka z nich jest godna polecenia i opłacalna. A129 należy do tej elitarnej grupy.

Zacznijmy od tylnej kamery, bo jest jedną z najlepszych, jakie spotkałem.

Uwiecznia obraz w jakości Full HD. Używa sensora Sony Starvis IMX307 i zapewnia kąt widzenia 160 stopni. Gwarancja nagrań pełnych detali oraz szerokiego kadru. Do tego rewelacyjna przysłona f/1.6. Co daje? Wyraźne wideo po zmroku, bez ziarnistości czy rozmyć.

Przednia kamera to już w ogóle kosmos. 2560 × 1600 px w 30 klatkach i przede wszystkim 2560 × 1440 px (Quad HD) w aż 60 klatkach! To wszystko bez przekłamań. Optyka jest tu jeszcze lepsza niż w tylnej kamerce (Sony Starvis IMX335, do tego chipset Novatek NT96670).

Rejestrator nie dokłada sztucznych pikseli, żeby zawyżyć rozdzielczość. Obraz jest ostry, szczegółowy, jasny, pełen żywej kolorystyki. Późniejsze oglądanie samochodowych wojaży to czysta przyjemność.

Dokładnie zobaczysz tablice niegrzecznego kierowcy, który urządził sobie rajd przy wzmożonym ruchu lub wymusił na Tobie pierwszeństwo. W przypadku drogowych sporów bez problemu udowodnisz, jak naprawdę było – kto jest sprawcą-kłamczuchem, a kto ma rację.

Nagrywanie w każdych warunkach

Przy tak dobrej optyce nagrywanie po zmroku lub w słoneczny dzień nie jest żadnym wyzwaniem. Sytuację dodatkowo poprawia przysłona f/1.6 (im mniejsza wartość, tym lepiej, a tu jest bardzo mała).

Ale jest coś jeszcze…

Kamery samochodowe Viofo słyną z tego, że mają kondensator zamiast akumulatora. I to świetnej jakości!

Co Ci to daje? Gwarancję dobrych nagrań zarówno przy -20°C, jak i 50°C. Ten polecany wideorejestrator do auta jest odporny na skrajne temperatury. Nie zaburzą one jego pracy i tym bardziej nie spowodują awarii.

Praktyczne udogodnienia

Kamery mają świetne systemy montażu, stabilnie siedzą na szybach. Nie musisz się nadmiernie gimnastykować, aby prędko zamontować je w swoim samochodzie.

I nieważny jest jego typ – może to być zarówno osobówka, jak i kombi. Podłączenie sprzętu jest proste.

Oferują przy tym moduł GPS, a nawet Bluetooth oraz Wi-Fi (pobierzesz nagrania na telefon, tablet czy laptop).

G-Sensor bez problemu wykrywa podejrzane wstrząsy, a tryb parkingowy dokumentuje, co dzieje się z Twoim kochanym autkiem, gdy nie ma Cię za jego kierownicą.

Trudno wymagać czegoś więcej, to świetny sprzęt dla kierowców ceniących praktyczne rozwiązania i świetną jakość nagrań.

Kamera samochodowa Viofo A119 V3 GPS

Kamera samochodowa Viofo A119 V3 GPS

Możesz godzinami porównywać jakość nagrań z różnych kamerek, ale końcowy wniosek będzie taki jak mój: rejestratory Viofo nagrywają trasy w niesamowitej jakości. A119 w udoskonalonej wersji V3 nie tylko pokonuje modele w swojej cenie, ale i wiele wyraźnie droższych!


Kliknij i kup Viofo A119 V3 GPS

Sferis
Empik


Dobra optyka = dobra jakość nagrań

Przetwornik Sony STARVIS IMX335, chipset Novatek NT96670, 7 szklanych warstw w obiektywie oraz 2 bardzo wysokie rozdzielczości (2560 × 1600 px i 2560 × 1440 px) – kamera o takiej specyfice musi dobrze nagrywać.

Obraz jest ostry, klarowny, bogaty kolorystycznie i pełen szczegółów. Na nagraniach dokładnie wszystko zauważysz i odczytasz.

A płynność nagrań? A119 V3 udowadnia, że dobra optyka czyni cuda. 2 najwyższe rozdzielczości działają w 30 klatkach, lecz i tak na wideo dobrze widać tablice rejestracyjne mijanych samochodów (nawet w nocy).

Jeżeli pragniesz sprawdzić 60 klatek na sekundę, to ta prędkość działa w Full HD (świetny wynik; wiele drogich rejestratorów w ogóle nie oferuje takiej prędkości w żadnej rozdzielczości).

Kamera do nocnych przejażdżek

Producent tak zaszalał z jakością, że zastosował przysłonę f/1.6. Trudno spotkać kamerkę z taką wartością.

Dzięki niej nocne nagrania są równie wyraźne, dobrze naświetlone i pozbawione nadmiernej ziarnistości.

Nie mam pojęcia, jak to wszystko się udało w tak atrakcyjnej cenie, ale chwała za to firmie Viofo.

Dodatkowe funkcje

Pomijając rewelacyjną jakość nagrań, kamerka zapewnia czujnik przeciążeń. Sama wykrywa niebezpieczne sytuacje, włączając awaryjne nagrywanie.

Tryb parkingowy z buforowaniem korzysta z zasilacza ACC. Jeżeli pod Twoją nieobecność kamera będzie często się uruchamiać (bo wykryje wstrząsy), nie rozładuje samochodowego akumulatora.

Sprzęt korzysta także z kondensatora, więc nie straszne mu skrajne temperatury pracy. Nie zepsuje się, może pracować przy temperaturze od -20°C do 50°C.

Jeżeli nie potrzebujesz tylnej kamery, a jedynie tę podstawą, to A119 A3 jest jedną z najlepszych kamer samochodowych, jakie teraz dostaniesz.

Kamera samochodowa – Ceny

Ile wydać na dobrą kamerę samochodową? Dobrze zadać sobie to pytanie, bo ceny są tu bardzo zróżnicowane.

Na początku uważaj na sprzęt nieznanych firm, który kosztuje np. poniżej 200 zł. Nie ufaj wtedy przechwałkom o jakiejś wysokiej rozdzielczości. Na bank jest interpolowana, czyli sztucznie zawyżana. W rzeczywistości zobaczysz jedynie rozmyte piksele, a nie dobry obraz.

Nie jest jednak powiedziane, że musisz wydawać fortunę na solidny rejestrator jazdy. Już za ok. 300 zł znajdziesz kilka fajnych modeli Full HD.

Prawdziwa zabawa zaczyna się, gdy możesz wydać 500 zł. W tej cenie kupisz już bardzo dobrą kamerę samochodową WQXGA (2560 × 1600 px) z niską wartością przysłony i dobrą optyką od Sony. Taki sprzęt wystarczy do nagrywania w każdych warunkach, a więc także w nocy bądź przy mocnym deszczu czy mgle.

Za 700 zł aktualnie nabędziesz świetny wideorejestrator 4K. Mało tego, mowa o kamerce samochodowej przód – tył!

Będąc przy zestawach kamer, do 1000 zł zbierzesz sporą listę modeli godnych uwagi.

Najwięcej trzeba wydać za kamerę przód – tył, ale z dodatkowym obiektywem, który nagrywa także wnętrze pojazdu. To wydatek sięgający nawet 1500 zł. Druga sprawa, że po taki sprzęt sięgają głównie zawodowi kierowcy przewożący ludzi.

Pamiętaj, że powyższą analizę opieram na moim rankingu kamer samochodowych. Bez niego możesz wydać i ponad 1000 zł na kamerę, którą do niczego się nie nadaje.

Dlatego też przeklikaj ceny polecanych rejestratorów i kup ten model, który wpisuje się w Twój budżet. Najprostsze i najlepsze rozwiązanie.

Najlepsi producenci kamer samochodowych

To ważna część, w której przedstawię Ci moją subiektywną opinię o renomie producentów kamerek samochodowych.

Jeżeli kompletnie nie znasz się na tym rynku, to możesz trafić na niezłą minę.

Wiele osób zastanawiając się, jaką kamerę samochodową kupić, patrzy głównie na znanych producentów pokroju MIO czy Garmina.

Przeglądając porównywarki kamer samochodowych, od razu rzucając się w oczy. Sęk w tym, że ich produkty nie zawsze są szalenie opłacalne.

Oczywiście rejestratory jazdy MIO czy Garmin nie są złe, zbierają pozytywne opinie, ale na tle ofert innych firm bywają po prostu za drogie w stosunku do tego, co oferują.

Dlatego najbardziej wyróżnię w tej części markę Viofo. Obraz ostry jak brzytwa, optyka z najwyższej ligi, świetnie działające funkcje dodatkowe, solidne wykonanie i rozsądne ceny za to wszystko – to główne plusy ich produktów. Mogę je nazwać wręcz profesjonalnymi kamerami samochodowymi, mają tak szerokie możliwości.

A to nie wszystko. Viofo imponuje mi również tym, że dba o swoich klientów. Regularnie wprowadza aktualizacje oprogramowania, które usuwają bugi (np. podwajanie obrazu przy włączonym trybie HDR) i dokładają kolejne udogodnienia. To się ceni.

Z czasem coraz mocniejszą pozycję wypracowała sobie marka 70mai (powiązana z Xiaomi). Długo mogę rozwodzić się nad ich produktami. Są cholernie opłacalne, oferują już nawet pełną rozdzielczość 4K (bez interpolacji).

Nie wiem, jakim cudem mają dość niskie ceny przy tak zdumiewających specyfikacjach.

Jest także duża grupa pościgowa. To takie marki, jak np.: Mikavi, Prido, LAMAX, TrueCam, Xblitz, GARETT czy Navitel. Przy każdej aktualizacji zestawienia spoglądam, czy aby nie wypuścili czegoś nowego.

Podsumowując, Viofo i 70mai to w mojej opinii dwóch najlepszych producentów kamer samochodowych. Aktualnie wyraźnie odlecieli jakością i opłacalnością reszcie tego rynku. Potwierdzają to także moje własne testy wideorejestratorów.

Podsumowanie

Idealny kierowca przestrzega przepisów drogowych, ściśle trzyma się ograniczeń prędkości oraz sygnalizacji świetlnej. Nigdy nie wymusza pierwszeństwa i zawsze uważa przed przejściami dla pieszych.

Sęk w tym, że nie każdy jest idealnym kierowcą. Czasem wydaje mi się nawet, że niektórzy prawo jazdy znaleźli w chipsach. A nawet doświadczeni i rozsądni posiadacze czterech kółek miewają chwile rozkojarzenia.

Dlatego dobrze mieć w swoim aucie porządny wideorejestrator.

Dzięki mojemu zestawieniu kupisz sprzęt, który nagra szczegółowy obraz z jasną i bogatą kolorystyką. Zatrzymując nagranie i używając zoomu, bez problemu odczytasz tablice rejestracyjne innych pojazdów. Udokumentowanie zdarzeń drogowych będzie klarowne.

Przy okazji pamiętaj, że kamerki samochodowe w niektórych krajach… są zabronione. Policja ma w nich obowiązek karania mandatami za używanie rejestratorów. Na szczęście Polski te głupie przepisy nie dotknęły.

Jeżeli jednak wyruszasz na wakacje lub wyjazd służbowy za granicę, to sprawdź tamtejsze prawo drogowe w kwestii używania kamerki.

Na koniec życzę Ci, aby dobry wideorejestrator miał u Ciebie jedynie rekreacyjne zastosowanie (lub edukacyjne, gdy jesteś świeżo upieczonym kierowcą).

Szerokiej, bezpiecznej drogi oraz braku stania w korkach!

Oceń publikację
[Głosy: 17 Średnia: 4.6]

Dodaj komentarz

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments