W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Kamera samochodowa Ranking 2024 | Opinie

author avatar
Łukasz Proszek
Aktualizacja:  26 kwietnia 2024
Komentarze:  4

Ranking wideorejestratorów to wszystko czego potrzebujesz, aby nabyć dobrą kamerę samochodową. Stworzyłem subiektywną klasyfikację i opinie o topowym sprzęcie. Dobrze wydasz swoje pieniądze, zyskując urządzenie nagrywające każdą trasę w świetnej jakości!

Najlepsza kamera samochodowa - ranking, opinie

Przed Tobą niezależny, subiektywny ranking kamer samochodowych. Dzięki niemu postawisz na rejestrator jazdy, który zadowoli Cię i jakością nagrań, i funkcjami.

Nagrane zdarzenie drogowe zawsze będzie pełne detali. Bez problemu zatrzymasz filmik i dostrzeżesz np. numer rejestracyjny niegrzecznego kierowcy.

Chyba warto poświęcić chwilę, aby wiedzieć, jaki wideorejestrator jest najlepszy, prawda?

Ranking kamer samochodowych 2024 - TOP 10

70mai A800S 4K Dual Set

70mai A800S + RC06 to najlepsza kamera samochodowa przód – tył. Dlaczego? Nagrywa w zawrotnej rozdzielczości 4K i przy znakomitej optyce od Sony. Zawsze uchwycisz istotne detale, nawet dokładny numer rejestracji nadmiernie pędzącego samochodu po zmroku. Bo nagrania nocne są jednymi z najlepszych, jakie widziałem w kamerkach. Zasługa znakomitej przysłony f/1.8.

To dwukanałowy wideorejestrator z GPS, Wi-Fi i aplikacją mobilną. Daje Ci to pełną kontrolę nad przebiegiem trasy i uwiecznionymi filmikami. Nie brakuje rzecz jasna trybu parkingowego. Funkcjonalność podnosi system ADAS. Ostrzega np. przed zjechaniem z pasa ruchu. Ranking kamer samochodowych byłby bez sensu bez tego rejestratora. To najwyższa liga i wcale nie za fortunę.

Ocena produktu: 9.82/10
Viofo A129 Plus GPS DUAL

Bardzo dobry zestaw kamer (przednia i tylna), który zapewni Ci płynne, ostre nagrania z bogatą kolorystyką. Dostrzeżesz najmniejsze detale (rozdzielczość 2560 × 1600 px), zawsze mając twardy dowód w ręku w przypadku drogowych sporów. To polecany rejestrator z przysłoną f/1.6. Nocne nagrania wyglądają rewelacyjnie. Nie ma na nich upierdliwej ziarnistości i innych szumów.

Ta wytrzymała, a jednocześnie mała kamera samochodowa ma GPS, Bluetooth oraz Wi-Fi. Za pomocą aplikacji sterujesz nią, przeglądasz nagrania bądź uzyskujesz podgląd prosto na telefonie. Wysokiej klasy wideorejestrator z czujnikiem ruchu oferuje zaawansowany tryb parkingowy. Sprawia, że to kamera do auta na noc, która udokumentuje wykryty ruch.

Ocena produktu: 9.76/10
Mikavi PQ7 4CH

Profesjonalna kamera samochodowa przód – tył z trybem parkingowym. I to jakim! Zawiera także wewnętrzne kamery boczne. Tak, mówimy o czterokanałowym rejestratorze jazdy. Uchwycisz nim wszystko wokół samochodu. Ten polskiej produkcji wideorejestrator samochodowy dobrej jakości zapewnia 24-godzinny monitoring pojazdu (z możliwością podglądu na telefonie).

Ma własny adapter zasilania z funkcją ACC oraz kilka trybów pracy (np. nagrywanie po detekcji ruchu). To jedna z najlepszych kamer do auta pod nocne nagrania. Dlaczego? Ponieważ wartość przysłony osiąga f/1.6. Gwarancja szczegółowości nagrywanego obrazu również po zmroku. Wszystkie 4 kamery oferują Full HD i szeroki kąt widzenia (150 stopni). Unikalny sprzęt!

Ocena produktu: 9.64/10
Viofo A119 V3 GPS

Bardzo dobra kamera samochodowa, która uwieczni Twoje trasy w jakości 2,5K. To wszystko przy 30 FPS-ach, choć Full HD działa przy aż 60 klatkach na sekundę! Obraz jest czysty, niesamowicie płynny oraz pozbawiony zakłóceń. Uchwycisz jeszcze więcej szczegółów, a to wszystko we wręcz okazyjnej cenie jak na kamerkę z tak profesjonalną optyką.

Ten bezawaryjny rejestrator do auta z dobrą jakością obrazu ma niską wartość przysłony. Nocne nagrania są równie dobre co te wykonane za dnia. Swoje dokłada także HDR, dodatkowo rozjaśniając wideo z nocnych podróży. A funkcje? Topowe! GPS, całodobowy tryb parkingowy, fotograficzny czy czujnik wstrząsów. Ranking wideorejestratorów z chęcią przyjął ten sprzęt.

Ocena produktu: 9.59/10
Garmin Dash Cam Tandem

Przednia kamera do auta z tylnym obiektywem (nagrywa wnętrze pojazdu). Z tego względu to dobry wideorejestrator także do taksówki/Ubera. Domeną tego dwustronnego rejestratora jest obraz wysokiej jakości. Maksymalna rozdzielczość sięga 2560 × 1440 px (Quad HD). Co więcej, to szerokokątna kamera samochodowa. Aż 180 stopni obejmie sporą przestrzeń przed autem.

Filmiki z tras wyróżniają się wyjątkowym bogactwem kolorów dzięki Garmin Clarity HDR. Nocne nagrania również są pełne detali. Nie ujrzysz rozmyć obrazu czy pikselozy. Zobaczysz za to wiele szczegółów, nie wspominając o wyraźnych tablicach rejestracyjnych. Nie zabrakło G-Sensora (czujnik wstrząsów) czy modułu GPS. To także parkingowa kamera do auta.

Ocena produktu: 9.49/10
70mai M500 128 GB

Bardzo opłacalny, pojedynczy wideorejestrator samochodowy wysokiej klasy. Wyróżnia się nie tylko świetną jakością obrazu (rozdzielczość 2.5K przy 30 FPS-ach), ale też wbudowaną pamięcią. Sugeruję najpojemniejszą wersję 128 GB. Korzyść taka, że nie tracisz kasy na osobną kartę pamięci. Od razu używasz kamerki, zapisując wiele godzin tras.

To również kamera samochodowa z akumulatorem, choć, jak to zwykle bywa, raczej mniej niż bardziej pojemnym. Wracając do nagrań, nie zawodzi ani szeroki kąt widzenia (aż 170 stopni), ani przysłona (mało ziarniste nagrania nocne). Z udogodnień nie brakuje GPS-a, G-Sensora, trybu parkingowego czy systemu wsparcia kierowcy.

Ocena produktu: 9.3/10
Prido i7 PRO

Polecana kamera samochodowa Quad HD, choć świetnie działa w Full HD, bo aż w 60 klatkach. Efekt? Niesamowicie płynne nagrania, którym nie brakuje szczegółowości. Szybko poruszające się auta nie będą rozmyte na filmikach. W efekcie, zatrzymując nagranie, bez problemu dostrzeżesz czyjeś tablice rejestracyjne (nawet gdy delikwent poruszał się zdecydowanie za szybko).

6-warstwowa szklana soczewka wspomaga nocne nagrania, które są naświetlone i wyraźne. Czujnik przeciążeń (G-Sensor) wykrywa z kolei gwałtowne hamowanie, wstrząsy czy uderzenia. W awaryjnych sytuacjach zabezpieczy Twoje wideo, więc to dobra kamera samochodowa przeciw wandalom (bo zapewnia też tryb parkingowy).

Ocena produktu: 9.28/10
70mai Midrive D07 + RC05

Top kamera samochodowa w lusterku. Nie zajmuje dodatkowego miejsca na szybie i nie zmniejsza Twojego pola widzenia. Łatwo ją zamontujesz w swojej furze. Ten polecany rejestrator nagrywa trasy w jakości Full HD oraz przy kącie widzenia 135 stopni. Nic sobie nie robi z deszczowej pogody czy nieco gorszego oświetlenia, zapisując odpowiednio ostry i płynny materiał.

W dodatku mówimy o zestawie sprzętu nagrywającego do auta. To dobrze oceniany wideorejestrator z kamerą cofania. Da Ci wyraźny podgląd na to, co dzieje się za Twoim samochodem. Oznacza to chociażby proste manewrowanie podczas parkowania. Jak widzisz, to wyjątkowo bezpieczna kamera samochodowa wysokiej jakości.

Ocena produktu: 9.1/10
LAMAX C9

Solidny rejestrator jazdy o rozdzielczości 2560 × 1080 px przy 30 klatkach (w 60 klatkach nagrasz 1280 × 720 px). Pozytywnie zaskakuje tu zrównoważony kontrast (nagłe zmiany oświetlenia nie zaburzają jakości) oraz nocne nagrania. Słabe warunki oświetleniowe nie są straszne tej kamerce. Nadal uwiecznisz nią odpowiednio czytelny obraz dobrej jakości.

Zauważ, że ten godny polecenia dashcam oferuje całkiem spory ekran. Znacząco ułatwia obsługę, nie jest tak drobny jak w innych modelach. Z funkcjonalnością też na bogato. Tryb parkingowy z detekcją ruchu, G-Sensor, GPS, ostrzeżenia o fotoradarach i asystent pasa ruchu. Długo się więc nie zastanawiałem: LAMAX C9 zasłużył sobie na obecność w rankingu kamer samochodowych!

Ocena produktu: 9.02/10
Prido i5

Dobry i tani wideorejestrator samochodowy z czujnikiem wstrząsów. Nagrywa obraz Full HD w 30 klatkach. Skrywa w sobie sensor optyczny Sony Exmor IMX323, szklaną soczewkę z 6 warstwami oraz chipset Novatek NT96658. W tej cenie wiodące podzespoły. W rzeczywistości nagrywa dużo lepszy obraz od wielu innych kamerek z teoretycznie wyższą rozdzielczością.

Wideo zaskakuje ilością szczegółów, brakiem rozmyć i bogactwem kolorów. Ta prosta kamera do auta Full HD nie ma może GPS-a, ale za to aktywny tryb parkingowy. Nie działa cały czas, a jedynie wtedy, gdy wykryje jakiś niepokojący wstrząs. Dodam, że już jakiś czas temu kupiłem ten rejestrator trasy do 400 zł mojemu tacie i do tej pory świetnie mu służy.

Ocena produktu: 8.98/10

Najlepsze kamery samochodowe - Ranking 2024

Kamera samochodowa 70mai A800S 4K Dual Set

Kamera samochodowa 70mai A800S 4K Dual Set

Nie znajdziesz bardziej opłacalnej kamery samochodowej od 70mai A800S 4K Dual Set. A właściwie zestawu kamer, bo jest także ta wsteczna, nagrywająca przestrzeń za pojazdem. Dlaczego tak dobrze oceniam ten sprzęt? Głównie przez fenomenalną jakość obrazu 4K, którą przybliżę Ci w poniższej opinii.Profesjonalna kamera samochodowa 4K bez przekłamań

Kamera samochodowa 4K to wciąż rzadkość. Do tej pory znane mi modele z tak wysoką jakością nagrań kosztowały… 2000 zł? Czasem nawet więcej!

Na 70mai A800S 4K Dual Set nie wydasz góry pieniędzy, mogąc cieszyć się tak znakomitymi nagraniami. Dzięki 4K uchwycisz wszelkie szczegóły, nawet to, czy dany kierowca rozmawiał przez telefon, prowadząc swoją brykę.

Oczytanie rejestracji to pikuś. Samochód może mijać Cię, pędząc grubo ponad stówę – zatrzymując klatkę nagrania, i tak poznasz dokładne numery na tablicy.

To gwarancja bezpieczeństwa, ponieważ zawsze masz dowody, co dokładnie działo się na trasie. Po to przecież szuka się dobrego wideorejestratora samochodowego, prawda?

Mrok? Pełne słońce? Żaden problem!

Zastosowany w kamerce sensor optyczny Sony IMX 415 (jak i reszta optyki) to nie tylko rewelacyjne nagrania 4K. Kolejną zaletę stanowi przysłona f/1.8. To wystarczająca wartość, aby nocne trasy były równie czytelne jak te za dnia.

Nie obawiasz się, że warunki oświetleniowe zdegradują jakość filmików. Nadal wszystko dokładnie zauważysz, oglądając nagrania, bo obraz pozostaje ostry i żywy. Potwierdza to test kamer samochodowych.

A pełne słońce podczas letnich wojaży? Ono także nie pogorszy jakości. Oprogramowanie tego polecanego rejestratora jazdy redukuje szumy, jak i szybko reaguje na zmianę oświetlenia.

Wyjeżdżając z garażu, do razu dostosuje się do pełnego słońca, gwarantując czysty obraz.

Topowa funkcjonalność w topowym rejestratorze jazdy

Wiesz już, że 70mai A800S 4K Dual Set to najlepsza kamera samochodowa 4K, ale to nie koniec dobrych informacji.

Jest też cholernie funkcjonalna!

Oferuje GPS, dzięki któremu zawsze znasz swoją lokalizację za sprawą dokładnych współrzędnych. To kolejny dowód na to, co i gdzie się wydarzyło. Jeżeli jeździsz przepisowo, to możesz także włączyć informację o aktualnej prędkości swojego pojazdu. Następny twardy atut podczas drogowych sporów.

Ta najwyższej klasy kamerka do auta obsługuje Wi-Fi, aby przesyłać wszelkie dane do aplikacji mobilnej. Przejrzysz na niej nagrania, aby zachować lub od razu pobrać te najważniejsze.

Sprzęt obsługuje karty pamięci do 128 GB. W razie potrzeby zapętla nagrywanie, a te ważniejsze fragmenty (np. wykryte czujnikiem wstrząsów) chroni przed nadpisaniem.

Tryb parkingowy wykrywa ruch, uruchamiając nagrywanie. Gdy ktoś zrobi coś przykrego Twojej bryce, będziesz zawsze wiedział, co się stało. Aplikacja jest po polsku, więc szybko połapiesz się, co do czego służy, bo skrywa w sobie jeszcze sporo innych udogodnień.

Kamera do auta z ADAS

Nie przejmuj się, jeżeli nie posiadasz samochodu z mnóstwem systemów bezpieczeństwa. Ten rejestrator jazdy zagwarantuje Ci je!

Jak?

Za sprawą technologii ADAS. W jej pakiet wchodzą najważniejsze ostrzeżenia. Gdy przekroczysz linię swojego pasa ruchu, urządzenie puści alert.

Tak samo w przypadku zaspania przy światłach, gdy sygnalizacja zmieniła się na zieloną. Każdemu czasem się to zdarza, a trąbienie zniecierpliwionych kierowców nie jest przyjemne, prawda?

Wracając do systemu, który chroni Twoje bezpieczeństwo, mowa o detektorze prędkości oraz odległości od auta przed Tobą. Gdy kamerka uzna, że jedziesz za szybko/za blisko w stosunku do bryki z przodu, ostrzeże Cię o tym.

To są dosłownie takie same zabezpieczenia jak w nowocześniejszych samochodach z salonu. Z doświadczenia doradzę, że warto je mieć. Kilka razy uchroniły mnie od wypadku, a uważam, że i tak jeżdżę ostrożnie.

Jak widzisz, pierwsze miejsce w rankingu wideorejestratorów nie jest wyssane z palca. Ten sprzęt nie ma słabych stron, a swoją ceną zawstydza inne kamery samochodowe 4K. Oferuje rewelacyjną jakość nagrań, świetne wykonanie oraz topowe funkcje, które rzeczywiście się przydają.

Kamera samochodowa Viofo A129 Plus GPS DUAL

Kamera samochodowa Viofo A129 Plus GPS DUAL

Nie boję się powiedzieć, że Viofo A129 Plus GPS DUAL to profesjonalny zestaw kamer przód – tył do auta. Dokładnie nagra to, co dzieje się przed i za Twoją furą. Pomoże także w nocy, uruchamiając tryb parkingowy. To dopiero początek atutów tego dobrego rejestratora, więc przeczytaj moją recenzję.Szerokokątna kamera samochodowa przód – tył dla wymagających

Na rynku znajdziesz multum zestawów kamer do auta, ale tylko garstka z nich jest godna polecenia i opłacalna. A129 należy do tej elitarnej grupy.

Zacznijmy od tylnej kamery, bo jest jedną z najlepszych, jakie spotkałem.

Uwiecznia obraz w jakości Full HD. Używa sensora Sony Starvis IMX307 i zapewnia kąt widzenia 160 stopni. Gwarancja nagrań pełnych detali oraz szerokiego kadru. Do tego rewelacyjna przysłona f/1.6. Co daje? Wyraźne wideo po zmroku, bez ziarnistości czy rozmyć.

Przednia kamera to już w ogóle kosmos. 2560 × 1600 px w 30 klatkach i przede wszystkim 2560 × 1440 px (Quad HD) w aż 60 klatkach! To wszystko bez przekłamań. Optyka jest tu jeszcze lepsza niż w tylnej kamerce (Sony Starvis IMX335, do tego chipset Novatek NT96670).

Rejestrator nie dokłada sztucznych pikseli, żeby zawyżyć rozdzielczość. Obraz jest ostry, szczegółowy, jasny, pełen żywej kolorystyki. Późniejsze oglądanie samochodowych wojaży to czysta przyjemność.

Dokładnie zobaczysz tablice niegrzecznego kierowcy, który urządził sobie rajd przy wzmożonym ruchu lub wymusił na Tobie pierwszeństwo. W przypadku drogowych sporów bez problemu udowodnisz, jak naprawdę było – kto jest sprawcą-kłamczuchem, a kto ma rację.

O to chodzi w polecanych rejestratorach samochodowych przód-tył.

Nagrywanie wysokiej jakości obrazu w każdych warunkach

Przy tak dobrej optyce nagrywanie po zmroku lub w słoneczny dzień nie jest żadnym wyzwaniem. Sytuację dodatkowo poprawia przysłona f/1.6 (im mniejsza wartość, tym lepiej, a tu jest bardzo mała).

Ale jest coś jeszcze…

Kamery samochodowe Viofo słyną z tego, że mają kondensator zamiast akumulatora. I to świetnej jakości!

Co Ci to daje?

Gwarancję dobrych nagrań zarówno przy -20°C, jak i 50°C. Ten polecany wideorejestrator do auta jest odporny na skrajne temperatury. Nie zaburzą one jego pracy i tym bardziej nie spowodują awarii. To niezawodna kamerka samochodowa na każde warunki.

Praktyczne udogodnienia dla kierowców

Kamery typu dual mają świetne systemy montażu, stabilnie siedzą na szybach. Nie musisz się nadmiernie gimnastykować, aby prędko zamontować je w swoim samochodzie.

I nieważny jest jego typ – może to być zarówno osobówka typu hatchback, jak i długaśne kombi. Podłączenie sprzętu jest proste.

Viofo A129 Plus GPS DUAL oferuje przy tym moduł GPS, a nawet Bluetooth oraz Wi-Fi. Pobierzesz nagrania na smartfon, tablet czy laptop. Aplikacja mobilna sprawia przy okazji, że to kamera samochodowa z podglądem na telefonie.

G-Sensor bez problemu wykrywa podejrzane wstrząsy, a tryb parkingowy dokumentuje, co dzieje się z Twoim kochanym autkiem, gdy nie ma Cię za jego kierownicą. Co więcej, działa w kilku trybach, np. poklatkowym czy po detekcji ruchu.

Ten parkingowy rejestrator wspiera adapter dwużyłowy lub trzyżyłowy (ACC). Jaka z tego korzyść? Zostawiając go na noc w swojej bryce, nie rozładuje jej akumulatora. Mobilny monitoring pojazdu na wyciągnięcie dłoni.

Trudno wymagać czegoś więcej. To świetny sprzęt dla kierowców ceniących praktyczne rozwiązania i świetną jakość nagrań!

Kamera samochodowa Mikavi PQ7 4CH

Kamera samochodowa Mikavi PQ7 4CH

Co powiesz na czterokanałowy rejestrator jazdy? A w zasadzie wszystkiego, co dzieje się wokół pojazdu. Mikavi PQ7 4CH stanowi mocny unikat na rynku. W świetnej jakości nagrywa przestrzeń przed, za oraz na boki od pojazdu. Ma to tym większy sens w rozbudowanym trybie parkingowym. Musisz poznać szczegóły poniżej!4 kamery samochodowe w zestawie

Znajdą się kierowcy, którzy szukają bogatego zestawu kamerek. Właśnie dla nich polecam Mikavi PQ7 4CH. Ten nietuzinkowy rejestrator z rankingu wyróżnia się aż 4 kamerami, z których 2 nagrywają to, co dzieje się po bokach.

W ten oto sprytny sposób wyeliminujesz martwe strefy. Nic nie umknie obiektywom, a wszystkie z elementów mogą nagrywać jednocześnie. W jakiej jakości? Full HD oraz przy 150 stopniach pola widzenia. Obie te wartości zagwarantują Ci szczegółowość i objęcie wszystkiego, co istotne podczas przemierzania trasy (lub na parkingu).

Polski producent użył znakomitej optyki. Sensory Sony Starvis i procesor Novatek to moje ulubione połączenie. Trudno tu mówić o jakiejś kompresji bądź zniekształceniach obrazu. Nie ujrzysz nadmiernej ziarnistości nawet po zmroku, gdyż przysłona to f/1.6. Mówimy o dobrej kamerce do auta do nagrywania przy gorszym oświetleniu.

Być może zapytasz, na czym zmieścić tyle jakościowych nagrań? Przecież obraz uwieczniają 4 kamery. Mikavi znalazło na to najprostszy sposób: obsługa kart pamięci do aż 512 GB. Kolejna unikalna cecha na tym rynku, która jeszcze bardziej wyróżnia urządzenie.

Mocarny tryb parkingowy

Wyjątkowo zależy Ci na trybie parkingowym? Ktoś nawiedza nocami Twoją brykę, powodując szkody? Teraz złapiesz go na gorącym uczynku! Nie przesadzę, jeśli powiem, że to całodobowa kamera samochodowa z detekcją ruchu. Mikavi PQ7 4CH zapewni Ci 24-godzinną ochronę samochodu.

Przemawia za tym już sama obecność dodatkowych kamer bocznych. To jednak nie wszystko. Tryb detekcji wstrząsów włączy je, gdy wykryje ruch. Nie musisz wcale non stop nagrywać, choć… to mocno wygodne. Okazuje się bowiem, że w bezpłatnej aplikacji uzyskasz podgląd na żywo.

Leżysz sobie w łóżku, lecz zaniepokoił Cię jakiś hałas z zewnątrz? W okamgnieniu sprawdzisz, czy Twoja fura jest cała i zdrowa. Kondensator zamiast akumulatora sprawi, że nawet podczas zimowych mrozów kamery będą dobrze pracować. Znajdziesz też adapter zasilania w zestawie z przewodem ACC.

Użyteczne funkcje

O funkcjonalności tego modelu sporo już wiesz. Znajdzie się jednak jeszcze coś. To nowoczesna kamera samochodowa z pomiarem prędkości. Odpowiada za to moduł GPS. Zapisze dla Ciebie wszelkie dane geolokalizacyjne. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby na nagraniach wyświetlać prędkość pojazdu.

Wspominałem Ci już o aplikacji mobilnej. Co za tym idzie, to rejestrator jazdy Wi-Fi, co nie zdarza się aż tak często. W bardzo łatwy sposób przerzucisz nagrania do pamięci smartfona. Nie musisz specjalnie podpinać kamerki do PC, aby prześledzić swoje wojaże.

Zauważ także, że to widerejestrator z dużym ekranem, bo 3-calowym. Jednocześnie dysponuje sprytnym systemem montażu, aby nie ograniczał Twojego pola widzenia. Menu oczywiście polskie, bo mówimy o polskim produkcie. I to fenomenalnym, za co trafił do zestawienia.

Kamera samochodowa Viofo A119 V3 GPS

Kamera samochodowa Viofo A119 V3 GPS

Możesz godzinami porównywać jakość nagrań z różnych kamerek, ale końcowy wniosek będzie taki jak mój: polecane rejestratory Viofo nagrywają trasy w niesamowitej jakości. A119 w udoskonalonej wersji V3 nie tylko pokonuje modele w swojej cenie, ale i wiele wyraźnie droższych! Zobacz atuty, dzięki którym trafił do rankingu kamer samochodowych.Dobra optyka = dobra jakość nagrań

Przetwornik Sony STARVIS IMX335, chipset Novatek NT96670, 7 szklanych warstw w obiektywie oraz 2 bardzo wysokie rozdzielczości (2560 × 1600 px i 2560 × 1440 px) – kamera samochodowa o takiej specyfice musi dobrze nagrywać.

Obraz jest ostry, klarowny, bogaty kolorystycznie i pełen szczegółów. Na nagraniach dokładnie wszystko zauważysz i odczytasz.

A płynność nagrań? A119 V3 udowadnia, że dobra optyka czyni cuda. 2 najwyższe rozdzielczości działają w 30 klatkach, lecz i tak na wideo dobrze widać tablice rejestracyjne mijanych samochodów (nawet w nocy).

Jeżeli pragniesz sprawdzić 60 klatek na sekundę, to ta prędkość działa przy Full HD (świetny wynik; wiele drogich rejestratorów w ogóle nie oferuje takiej prędkości w żadnej rozdzielczości).

Kamera samochodowa 60 FPS to super sprawa. Szczególnie że producent nie podbija sztucznie tego parametru (np. dokładając sztucznie wygenerowane klatki). To jeden z najpłynniej nagrywających wideorejestratorów.

Idealna kamera do nocnych przejażdżek

Producent tak zaszalał z jakością, że zastosował przysłonę f/1.6. Trudno spotkać nawet profesjonalną kamerkę do auta z taką wartością. Dzięki niej nocne nagrania są równie wyraźne, dobrze naświetlone i pozbawione nadmiernej ziarnistości.

Co więcej, jedna z aktualizacji oprogramowania dodatkowo poprawiła jakość nagrań z nocnych wojaży. Przyniosła bowiem tryb HDR. Szeroka rozpiętość tonalna znacząco zwiększyła liczbę ciemnych i jasnych tonów. Zapisane materiały stały się jeszcze wierniej odwzorowane.

Nie mam pojęcia, jak to wszystko się udało w tak atrakcyjnej cenie, ale chwała za to firmie Viofo. Jak na takie możliwości to tania kamera samochodowa.

Funkcjonalny wideorejestrator samochodowy

Pomijając rewelacyjną jakość nagrań, ta nowoczesna kamerka samochodowa GPS zapewnia czujnik przeciążeń. Sama wykrywa niebezpieczne sytuacje, włączając awaryjne nagrywanie. Nie może ono zostać nadpisane. Nigdy nie stracisz kluczowego momentu filmiku.

Tryb parkingowy z buforowaniem korzysta z zasilacza ACC. Jeżeli pod Twoją nieobecność kamera będzie często się uruchamiać (bo wykryje wstrząsy), nie rozładuje samochodowego akumulatora. Zawsze nagra niemiłego jegomościa, który śmiał dotknąć Twoją furę.

Sprzęt korzysta także z kondensatora. Nie straszne mu skrajne temperatury pracy. Nie zepsuje się, może pracować przy temperaturze od -20°C do 50°C. Wystarczające i przy dużych mrozach, i przy ekstremalnych upałach.

Jeżeli nie potrzebujesz tylnej kamery, a jedynie tę podstawą na przód, to A119 A3 jest jedną z najlepszych kamer samochodowych, jakie teraz dostaniesz. Zachwyca jakością nagrań i funkcjonalnością. Przebija wiele wyraźnie droższych rejestratorów.

Kamera samochodowa Garmin Dash Cam Tandem

Kamera samochodowa Garmin Dash Cam Tandem

Dwustronna kamera samochodowa dla taksówkarza i nie tylko. Garmin Dash Cam Tandem w bardzo dobrej jakości nagra i to, co przed samochodem, i to, co dzieje się w jego wnętrzu. W dodatku to rejestrator jazdy HDR z wysoką rozdzielczością oraz szerokim kątem widzenia. Oryginalna kamerka, którą dokładnie oceniłem w subiektywnej opinii.Kamera samochodowa z 2 obiektywami

Garmin Dash Cam Tandem wygląda na bardzo dyskretny wideorejestrator jazdy. Przemawiają za tym niewielkie gabaryty. Nie przeszkodziło to jednak producentowi w zawarciu 2 obiektywów. Ten z tyłu obudowy nagrywa wnętrze pojazdu, a więc wszystkich pasażerów. Co za tym idzie, mówimy o ciekawej kamerce dla zawodowego kierowcy przewożącego inne osoby.

Co ważne, tylny obiektyw korzysta z trybu nocnego NightGlo. Nie musisz włączać lampek czy kombinować z naświetleniem wnętrza bryki. Kamerka zawsze wszystko dobrze uchwyci i uwieczni.

Garmin, jak to zwykle bywa z tą marką, postawił zarówno na nowoczesne, jak i proste oraz użyteczne rozwiązania. Do pierwszej grupy należą polecenia głosowe. Nie odrywasz rąk od kierownicy, mogąc zmienić jakieś ustawienia sprzętu.

Oprócz tego to dobra kamera samochodowa zasilana z USB. Niby nic niezwykłego, prawda? Przecież prawie zawsze tak jest. Racja, lecz dołączona ładowarka oferuje dodatkowy port. Nie rezygnujesz z możliwości podładowania smartfona.

Jakość Quad HD

Jaki wideorejestrator do auta oferuje wysoką rozdzielczość? Z pewnością Garmin Dash Cam Tandem! Przedni obiektyw dobija do rewelacyjnej jakości Quad HD, a więc 2560 × 1440 px (a tylny do 720p). Nie ponarzekasz na brak szczegółowości. Wręcz przeciwnie, zachwyci Cię ilość detali.

Co więcej, mówimy o kamerce samochodowej HDR. Gwarantuje żywą kolorystykę i wystarczającą jasność. Nagrany film będzie po prostu ładny, bo i szczegółowy, i wystarczająco żywy pod względem barw.

Mało zalet? No to wiedz, że oba obiektywy są szerokokątne. Aż 180 stopni stanowi rzadko spotykany wynik. Uwieczniany kadr zachwyca swoją szerokością. Na filmach dostrzeżesz większy obszar niż z wielu innych rejestratorów.

Producent pomyślał nawet o nośnikach danych. Istnieje tu możliwość użycia potężnej pojemnościowo karty pamięci 512 GB. Kolejny ukłon w stronę osób, które sporo czasu spędzają za kierownicą. Iście profesjonalny model, który gorąco Ci polecam. Zwłaszcza gdy pragniesz nagrywać również wnętrze pojazdu.

Kamera samochodowa 70mai M500 128 GB

Kamera samochodowa 70mai M500

Wyróżniająca się kamera samochodowa. Dosyć, że oferuje jakość 2.5K (2592 × 1944 px), to jeszcze dysponuje własną pamięcią na nagrania. Wspomoże Cię także funkcją ADAS, czyli wieloma alertami w niebezpieczniejszych sytuacjach. Ogólnie biorąc, mocno unowocześni Twój samochód. Poznaj szczegóły!Imponująca jakość filmów z tras

Ranking rejestratorów samochodowych stawia przede wszystkim na znakomicie nagrywające sprzęty. Naturalna sprawa. M500 od 70mai świetnie się w to wpisuje. Zagwarantuje Ci rozdzielczość 2.5K. Oznacza to 2592 × 1944 px, co samo w sobie stanowi zadziwiający wynik.

Co ważne, kamerki tego producenta nie korzystają z tanich sztuczek. Nie interpolują nagrywanego obrazu. Zyskuje na tym realna szczegółowość. Bez nadmiernego wytężania wzroku dostrzeżesz numer rejestracyjny pomykającego samochodu, a nawet wyraz miny jego właściciela.

Nie zabrakło HDR. Ten funkcjonalny wideorejestrator aktywnie reaguje na zmianę oświetlenia. Trzyma żywe barwy oraz przyzwoitą jasność. Przeglądając nagrania, nie spotka Cię jakaś niemiła niespodzianka w postaci artefaktów obrazu bądź szumów.

170 stopni pola widzenia redukuje martwe strefy. Obiektyw obejmuje swym działaniem sporą przestrzeń, czyli np. również solidny kawałek pobocza.

Przy tym wszystkim nie przejmujesz się kartą pamięci, bo… nie potrzebujesz jej! Na nagrania masz 128 GB wbudowanej pamięci, a całość wspomagają nagrywanie poklatkowe oraz zapętlanie.

Kamera samochodowa z funkcją ADAS

Zapewne wiesz co nieco o algorytmach sztucznej inteligencji. Okazuje się, że mają swoje zastosowanie także w topowych kamerach samochodowych. Udowadnia to właśnie 70mai M500 mogący wykrywać pieszych czy rowerzystów. A po co właściwie? Aby ostrzec Cię przed kolizją i tragedią.

To zresztą nie wszystko, jeżeli chodzi o pakiet funkcji ADAS. Rejestrator wie, kiedy zjeżdżasz ze swojego pasa ruchu. Tak samo gdy pojazd z przodu już jedzie, a Ty się np. zamyślisz i nadal czekasz na zielone. W tego typu sytuacjach usłyszysz alert z wbudowanego głośnika sprzętu.

Przydatne okazuje się też monitorowanie dystansu do innego auta. Gdy będzie za mały, urządzenie wyda komunikat głosowy, swego rodzaju ostrzeżenie. Przyznaj, że tego typu udogodnienia mogą nawet uratować życie, prawda? Chyba warto w nie zainwestować?

Kamera samochodowa Prido i7 PRO

Kamera samochodowa Prido i7 Pro

Prido to klasa sama w sobie, jeżeli chodzi o bardziej budżetowe kamerki samochodowe. W zasadzie ten producent często ratuje niższy segment cenowy. i7 PRO to praktyczny rejestrator do auta Full HD. Pod względem optyki niczego mu nie brakuje w jego cenie. Recenzje zdradzi Ci więcej szczegółów.Full HD w 60 klatkach

Nie za drogi rejestrator Prido i7 PRO osiąga to, czego nie potrafi wiele droższych modeli: nagrywa obraz w jakości Full HD przy 60 FPS-ach. Efekt? Fenomenalna płynność, a więc i widoczność detali na każdej zatrzymanej klatce. To niezmiernie ważne. Mówimy przecież o urządzeniach nagrywających inne pojazdy, które często szybko się poruszają.

Całość skutkuje ostrym, naturalnym obrazem bez przekłamań. Skąd ta pewność? Raz, że analizowałem filmy z tej kamerki, dwa, że korzysta ona z sensora Sony Starvis IMX291. Ta markowa optyka nie dokłada sztucznych klatek, nie występuje tu interpolacja. Cecha wyróżniająca najlepsze kamery samochodowe.

Wiedz, że możliwości rejestratora nie kończą się na rozdzielczości Full HD. Istnieje opcja uwieczniania tras w 2K, lecz przy 30 klatkach. Dla wielu osób ta wartość i tak będzie wystarczająca. Wtedy i7 PRO zalicza się do topki pod względem szczegółowości nagrań.

Wracając do obiektywu, składa się z 6 szklanych warstw. Przysłona to f/2.0. Nocne nagrania wypadają zadowalająca. Jasne, nie tak dobrze jak w 2 razy droższych modelach, ale mimo to sporo na nich dostrzeżesz.

Rejestrator z funkcją detekcji kolizji

Zresztą nie tylko kolizji, a w ogóle jakiegoś bardziej niepokojącego wstrząsu. W takim wypadku sprzęt wie, że należy zabezpieczyć nagranie przed nadpisaniem. Taki plik może stanowić ważny dowód przy sporze drogowym.

G-Sensor wyróżnia się świetną czułością. Dobrze odnotowuje przeciążenia także w trybie parkingowym. W efekcie to jak najbardziej polecana kamera samochodowa do monitoringu w nocy.

Pozytywną opinię potęguje bezpłatny dostęp do aplikacji mobilnej. Na co Ci ona? Żeby uzyskać łatwy dostęp do wszystkich nagrań. W rejestratorze nie brakuje modułu Wi-Fi, więc obsługa to banał, a parowanie przebiega ekspresowo. Dużo korzyści w niezłej cenie, prawda?

Kamera samochodowa 70mai Midrive D07 + RC05

Kamera samochodowa 70mai Midrive D07 + RC05

Najczęściej kupowane kamery samochodowe to głównie te od 70mai. Nie ma się co dziwić. Wspomniany producent wypuszcza bardzo zróżnicowane modele. Potwierdza to zestaw Midrive D07 + RC05. Pierwszy element to rejestrator jazdy w lusterku, a drugi to kamera cofania. Brzmi interesująco? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej!Komfortowy rejestrator jazdy

Kamera samochodowa w lusterku kusi wielu kierowców. Tego typu konstrukcja ma konkretną przewagę nad innymi: nie zabiera dodatkowo miejsca. Lusterko wsteczne to przecież obowiązkowy element każdej bryki. I tak znajduje się w jej wnętrzu.

Producent wprowadził przy okazji inne udogodnienie, znane głównie z nowocześniejszych fur. Chodzi o redukcję oślepiających odbić reflektorów w lusterku. Prawie 10-calowy wyświetlacz zmniejsza wtedy swoją jasność, eliminując ten upierdliwy problem. Mocno unikalna cecha wśród wideorejestratorów.

A jak ten sprzęt w ogóle nagrywa? Otóż bardzo dobrze! Zaoferuje Ci rozdzielczość Full HD. Nie uświadczysz pikselozy na filmach z tras. Możliwości optyczne zadowalają.

Prostsze manewrowanie

Niby lusterko wsteczne, a tak naprawdę wyświetlacz z obiektywem. Tak działa ten sprzęt. Co jednak z dodatkowym elementem wyposażenia? Zastanawiając się, jaki wideorejestrator z kamerą cofania kupić, masz przed sobą dobrą propozycję.

Co ciekawe, tylna kamera zapewnia o 5 stopni szersze pole widzenia niż przednia. Znacząco ułatwi Ci chociażby parkowanie czy jakiekolwiek manewry podczas jazdy do tyłu.

Wiedz jeszcze o jednym. Wraz z opcjonalnym adapterem zasilania Hardwire Kit UP02 sprzęt zamienia się w rejestrator samochodowy 24 h. Uwieczni wszystko, co działo się z Twoim samochodem na parkingu.

Kamera samochodowa LAMAX C9

Kamera samochodowa Lamax C9

Często wybierana kamerka samochodowa z trybem parkingowym. Jednak nie za popularność trafiła do mojej subiektywnej klasyfikacji. Nie kosztuje fortuny, a dobrze nagrywa, również po zmroku. Nie brakuje w niej użytecznych funkcji, a nawet całkiem dużego ekranu. Poniżej przeczytasz o niej więcej.Stabilny układ optyczny

Jako kamera samochodowa do 500 zł LAMAX C9 zadziwia jakością nagrań. Dobija do rozdzielczości 2560 × 1080 px przy 30 klatkach na sekundę. Przeglądając filmiki, nic Ci nie umknie. Dokładnie prześledzisz dane zajście, wiedząc, kto zawinił czy co właściwie się stało.

Płynność generalnie daje radę, ale jeśli wymagasz 60 klatek, to także je dostaniesz. Haczyk taki, że przy rozdzielczości 1280 × 720 px. Dobre jednak i to, zawsze masz jakiś wybór.

Interesuje Cię rejestrator do auta z trybem nocnym? W tym wypadku dostaniesz to udogodnienie. Przy gorszej pogodzie (lub gdy jest już ciemno) nadal uzyskasz wyraźne, odpowiednio czytelne nagrania. Optyka nieźle trzyma kontrast, więc nagłe zmiany oświetlenia nie wywołują zniekształceń. Masz wszystko pod kontrolą.

Informacje o fotoradarach i nie tylko

Nikt z nas nie lubi mandatów, lecz czasem się zdarzają. Najczęściej przez fotoradary. Dobrze wiedzieć, gdzie są ulokowane, a LAMAX Ci w tym pomoże. Zawiera aktualizowaną bazę fotoradarów. Gdy zbliżysz się do jakiegoś, dostaniesz powiadomienie (dźwiękowe oraz na wyświetlaczu). Nie stracisz kasy i nie zarobisz punktów karnych. Miło, nie?

Miły jest także G-Sensor precyzyjnie wykrywający wstrząsy. Ewentualna stłuczka zostanie nagrana i przechowana w swego rodzaju czarnej skrzynce na nośniku danych. Nie nadpiszesz tego typu zajścia.

Całość dopełniają inteligentni asystenci kierowcy. System LDWS ostrzeże Cię przed zjechaniem z pasa. Jeżeli jeździsz zawodowo, zapewne wykorzystasz także harmonogram odpoczynku, by lepiej zadbać o siebie i, co za tym idzie, innych uczestników ruchu. Dużo atutów i zasłużone miejsce w rankingu kamer samochodowych.

Kamera samochodowa Prido i5

Kamera samochodowa Prido i5

Jak na swoje możliwości śmiesznie tania kamerka samochodowa. Mała, a dobra, bo niezawodna oraz świetnie nagrywająca. Nie sprawia problemów ani z obsługą, ani z montażem we wnętrzu auta. Nagrywa w Full HD. To w gruncie rzeczy bardzo prosty rejestrator, czym także przekonuje wielu kierowców.Świetny stosunek ceny do jakości

Prido i5 zachęca tym, że nie kosztuje wiele, zajmuje bardzo mało miejsca w bryce, a nagrywa wyraźne filmiki. Bez trudu uchwyci numer tablicy rejestracyjnej. Full HD nie jest tu interpolowane, czyli przekłamane. Rzeczywiście skutkuje wysoką szczegółowością, którą od razu zauważysz.

Zmienne warunki oświetleniowe nic w sumie nie zmieniają. Pełne słońce? Szeroki zakres dynamiki obrazu (WDR) ustabilizuje widoczność. Jazda po zmroku lub podczas deszczu? Jasny obiektyw ze szklaną soczewką też da sobie radę. Nic Cię nie ogranicza.

Do tego płynność osiąga 30 FPS-ów, a kąt widzenia wynosi 150 stopni. Połączenie sensora od Sony i procesora Novatek musi przekonywać w tej cenie i to robi.

Bezawaryjny wideorejestrator trasy

Z moich doświadczeń wynika, że ta tania i dobra kamera samochodowa prędko Ci się nie zepsuje (jeśli w ogóle kiedyś to nastąpi). Kupiłem ten sprzęt kilku osobom, w tym mojemu tacie, któremu codziennie służy już od kilku dobrych lat. Generalnie zero problemów.

Elektronika wyróżnia się zatem niezawodnością, lecz to nie wszystko. Wykonanie zewnętrzne również nie zawodzi. Wiedz bowiem, że zdarzają się wyraźnie droższe kamerki, które w zasadzie same się rozlatują. Nie są bowiem zbyt dobrze spasowane. Tutaj nie ma z tym problemów.

Nie miałem wyboru, musiałem uwzględnić ten niedrogi i kompaktowy rejestrator w klasyfikacji. Idealny dla kierowców z mniejszym budżetem na kamerkę do auta.

Kamera samochodowa - Ceny

Ile wydać na dobrą kamerę samochodową?

Dobrze zadać sobie to pytanie, bo ceny są tu bardzo zróżnicowane. Moje porównanie rejestratorów jazdy zaowocowało kilkoma wnioskami.

Na początku uważaj na sprzęt nieznanych firm, który kosztuje np. poniżej 200 zł. Nie ufaj wtedy przechwałkom o jakiejś wysokiej rozdzielczości. Na bank jest interpolowana, czyli sztucznie zawyżana. W rzeczywistości zobaczysz jedynie rozmyte piksele, a nie dobry obraz.

Nie jest jednak powiedziane, że musisz wydawać fortunę na solidny rejestrator jazdy. Już za ok. 300 – 350 zł znajdziesz kilka fajnych modeli Full HD.

Prawdziwa zabawa zaczyna się, gdy możesz wydać 500 zł. W tej cenie kupisz już bardzo dobrą kamerę samochodową WQXGA (2560 × 1600 px) z niską wartością przysłony i dobrą optyką od Sony. Taki sprzęt wystarczy do nagrywania w każdych warunkach, a więc także w nocy bądź przy mocnym deszczu czy mgle.

Do 800 zł aktualnie nabędziesz świetny wideorejestrator 4K. Mało tego, mowa o kamerce samochodowej przód – tył! Potwierdził to mój ranking.

Będąc przy zestawach kamer, do 1000 zł zbierzesz sporą listę modeli godnych uwagi.

Najwięcej trzeba wydać za kamerę przód – tył, ale z dodatkowym obiektywem, który nagrywa także wnętrze pojazdu, lub 2 obiektywami nagrywającymi po bokach. To wydatek sięgający nawet 1500 zł. Druga sprawa, że po taki sprzęt sięgają też zawodowi kierowcy przewożący ludzi.

Pamiętaj, że powyższą analizę opieram na moim rankingu kamer samochodowych. Bez niego możesz wydać i ponad 1000 zł na kamerę, którą do niczego się nie nadaje.

Dlatego też przeklikaj ceny polecanych rejestratorów i kup ten model, który wpisuje się w Twój budżet. Najprostsze i najlepsze rozwiązanie, mam rację?

Najlepsi producenci kamer samochodowych

To ważna część, w której przedstawię Ci moją subiektywną opinię o renomie producentów kamerek samochodowych.

Jeżeli kompletnie nie znasz się na tym rynku, to możesz trafić na niezłą minę.

Wiele osób zastanawiając się, jaką kamerę samochodową kupić, patrzy głównie na znanych producentów pokroju MIO czy Garmin.

Przeglądając porównywarki kamer samochodowych, od razu rzucając się w oczy. Sęk w tym, że ich produkty nie zawsze są szalenie opłacalne.

Oczywiście rejestratory jazdy MIO czy Garmin nie są złe, zbierają pozytywne opinie, ale na tle ofert innych firm bywają po prostu za drogie w stosunku do tego, co oferują.

Dlatego osobiście bardziej wyróżnię w tej części markę Viofo. Obraz ostry jak brzytwa, optyka z najwyższej ligi, świetnie działające funkcje dodatkowe, solidne wykonanie i rozsądne ceny za to wszystko – to główne plusy ich produktów. Mogę je nazwać wręcz profesjonalnymi kamerami samochodowymi, mają tak szerokie możliwości.

A to nie wszystko. Viofo imponuje mi również tym, że dba o swoich klientów. Regularnie wprowadza aktualizacje oprogramowania, które usuwają bugi (np. podwajanie obrazu przy włączonym trybie HDR) i dokładają kolejne udogodnienia. To się ceni.

Z czasem coraz mocniejszą pozycję wypracowała sobie marka 70mai (powiązana z Xiaomi). Długo mogę się rozwodzić nad ich produktami. Są cholernie opłacalne, oferują już nawet pełną rozdzielczość 4K (bez interpolacji). Nie wiem, jakim cudem mają dość niskie ceny przy tak zdumiewających specyfikacjach.

Co więcej, są różnorodne. 70mai oferuje modele pojedyncze, dwukanałowe (przód – tył), a nawet kamery samochodowe w lusterku z funkcją kamery cofania oraz obrotowe rejestratory.

Jest także duża grupa pościgowa. To takie marki, jak np.: Mikavi, Prido, LAMAX, TrueCam, Xblitz, GARETT czy Navitel. Przy każdej aktualizacji zestawienia spoglądam, czy aby nie wypuścili czegoś nowego.

Podsumowując, Viofo i 70mai to w mojej opinii dwóch najlepszych producentów kamer samochodowych. Aktualnie wyraźnie odlecieli jakością i opłacalnością reszcie tego rynku. Potwierdzają to także moje własne testy wideorejestratorów do auta.

Podsumowanie

Idealny kierowca przestrzega przepisów drogowych, ściśle trzyma się ograniczeń prędkości oraz sygnalizacji świetlnej. Nigdy nie wymusza pierwszeństwa i zawsze uważa przed przejściami dla pieszych.

Sęk w tym, że nie każdy jest idealnym kierowcą. Czasem wydaje mi się nawet, że niektórzy prawo jazdy znaleźli w chipsach. A nawet doświadczeni i rozsądni posiadacze czterech kółek miewają chwile rozkojarzenia.

Dlatego dobrze mieć w swoim aucie porządny wideorejestrator (a często też dodatkowo sprzęt, który przedstawia ranking kamer cofania). Po tak obszernym, subiektywnym i aktualizowanym rankingu nie musisz już pytać o dobrą kamerkę samochodową na forum (a wyłącznie top modele typu dual pokaże Ci ranking wideorejestratorów przód – tył).

Dzięki mojemu zestawieniu kupisz sprzęt, który nagra szczegółowy obraz z jasną i bogatą kolorystyką. Zatrzymując nagranie i używając zoomu, bez problemu odczytasz tablice rejestracyjne innych pojazdów. Udokumentowanie zdarzeń drogowych będzie klarowne.

Przy okazji pamiętaj, że kamerki samochodowe w niektórych krajach… są zabronione. Policja ma w nich obowiązek karania mandatami za używanie rejestratorów. Na szczęście Polski te głupie przepisy nie dotknęły (i mocno wierzę, że nigdy nie dotkną).

Jeżeli jednak wyruszasz na wakacje lub wyjazd służbowy za granicę, to sprawdź tamtejsze prawo drogowe w kwestii używania kamerki. Dowiedz się przy okazji, jak to jest z trzeźwością, gdyż znajdą się państwa podchodzące do tego bardzo surowo. Dlatego też warto mieć pod ręką również najlepszy alkomat z rankingu.

Na koniec życzę Ci, aby dobry wideorejestrator miał u Ciebie jedynie rekreacyjne zastosowanie (lub edukacyjne, gdy jesteś świeżo upieczonym kierowcą).

Szerokiej, bezpiecznej drogi oraz braku stania w korkach!

Oceń publikację
[Głosy: 28 Średnia: 4.6]

Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

Subscribe
Powiadom o
4 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Jolanta
4 miesięcy temu

SUPER. DZIEKUJĘ ZA WYCZERPUJĄCA LEKCJĘ .POZDRAWIAM.

Henio
1 rok temu

Bardzo dziekuje. Bardzo rzzeczowe podpowiedzi, bardzo pomocne. Ja jestem z tych co to ciezko im sie zdecydowac. Kasa nie ma znaczenia, a i tak czytam i czytam i ciezko. Alew teraz wiem. PZdr.