Kamera samochodowa – Ranking, Opinie 2021

Ranking wideorejestratorów to wszystko czego potrzebujesz, aby wybrać dobrą kamerę samochodową. Stworzyłem subiektywną klasyfikację i opinie o topowym sprzęcie. Dobrze wydasz swoje pieniądze, kupując urządzenie nagrywające każdą trasę w świetnej jakości.

Kamera samochodowa - ranking, opinie, jaką wybrać?

Przed Tobą niezależny, subiektywny ranking kamer samochodowych. Dzięki niemu kupisz rejestrator jazdy, który zadowoli Cię i jakością nagrań, i funkcjami.

1. Viofo A129 Plus GPS DUAL

Kamera samochodowa Viofo A129 Plus GPS DUAL

Kliknij i kup Viofo A129 Plus GPS DUAL

Ceneo

Nie boję się powiedzieć, że Viofo A129 Plus GPS DUAL to profesjonalna kamera samochodowa. A właściwie kamery, ponieważ znalazła się też ta wsteczna. Dokładnie nagra to, co dzieje się za Twoją furą.

I to jak! Uwiecznia obraz w jakości Full HD. Używa sensora Sony Starvis IMX307 i zapewnia kąt widzenia 160 stopni. Gwarancja nagrań pełnych detali oraz szerokiego kadru. Do tego rewelacyjna przysłona f/1.6. Co daje? Czytelne wideo po zmroku, bez ziarnistości czy rozmyć.

Przednia kamera to już w ogóle kosmos. 2560 × 1600 px w 30 klatkach i przede wszystkim 2560 × 1440 px (Quad HD) w aż 60 klatkach! To wszystko bez przekłamań. Optyka jest tu jeszcze lepsza niż w tylnej kamerce (Sony Starvis IMX335, do tego chipset Novatek NT96670).

Rejestrator nie dokłada sztucznych pikseli, żeby zawyżyć rozdzielczość. Obraz jest ostry, szczegółowy, jasny, pełen żywej kolorystyki. Późniejsze oglądanie samochodowych wojaży to czysta przyjemność.

Dokładnie zobaczysz tablice niegrzecznego kierowcy, który urządził sobie rajd przy wzmożonym ruchu lub chciał wymusić na Tobie pierwszeństwo. Malownicze okolice, które omijasz, zachwycą Cię szczegółowością. W przypadku drogowych sporów bez problemu udowodnisz, jak naprawdę było, kto jest sprawcą, a kto ma rację.

Kamery mają świetne systemy montażu, stabilnie siedzą na szybach. Oferują moduł GPS, a nawet Bluetooth oraz Wi-Fi (pobierzesz nagrania na telefon, tablet czy laptop). G-Sensor bez problemu wykrywa podejrzane wstrząsy, a tryb parkingowy dokumentuje, co dzieje się z Twoim kochanym autkiem, gdy nie ma Cię za jego kierownicą.

Jakby cena tej kamery była o połowę wyższa, wcale bym się nie zdziwił, poważnie. Świetny produkt, który warto kupić, gdy oczekujesz nagrywania z przodu i z tyłu w jak najlepszej jakości.

Viofo A129 Plus GPS DUAL – główne dane techniczne:
Maksymalna rozdzielczośćWQXGA (2560 × 1600 px)
Pole widzenia140 stopni
Przysłonaf/1.6
G-SensorTak
Dodatkowa kamera tylnaTak (1080p)
GPSTak
Tryb parkingowyTak
Maks. pojemność karty pamięci256 GB
Zakres temperatury roboczejod -20°C do 50°C

2. Viofo A119 V3 GPS

Kamera samochodowa Viofo A119 V3 GPS

Kliknij i kup Viofo A119 V3 GPS

Ceneo

Możesz godzinami porównywać jakość nagrań z różnych kamerek, ale końcowy wniosek będzie taki jak mój: rejestratory Viofo nagrywają trasy w niesamowitej jakości. A119 w udoskonalonej wersji V3 nie tylko pokonuje modele w swojej cenie, ale i wiele 2 razy droższych!

Trudno się temu dziwić: topowy przetwornik Sony STARVIS IMX335, chipset Novatek NT96670, 7 szklanych warstw w obiektywie oraz 2 bardzo wysokie rozdzielczości (2560 × 1600 px i 2560 × 1440 px). Obraz jest ostry, klarowny, bogaty kolorystycznie i pełen szczegółów. Na nagraniach dokładnie wszystko zauważysz i odczytasz.

Producent tak zaszalał z jakością, że zastosował przysłonę f/1.6. Trudno spotkać kamerkę z taką wartością. Dzięki niej nocne nagrania są równie wyraźne, dobrze naświetlone i pozbawione nadmiernej ziarnistości. Nie mam pojęcia, jak to wszystko się udało w tak atrakcyjnej cenie, ale chwała za to firmie Viofo.

A płynność nagrań? A119 V3 udowadnia, że dobra optyka czyni cuda. 2 najwyższe rozdzielczości działają w 30 klatkach, lecz i tak na wideo dobrze widać tablice rejestracyjne mijanych samochodów (nawet w nocy).

Jeżeli pragniesz sprawdzić 60 klatek na sekundę, to ta prędkość działa w Full HD (świetny wynik; wiele drogich rejestratorów w ogóle nie oferuje takiej prędkości w żadnej rozdzielczości).

Pomijając rewelacyjną jakość nagrań, kamerka zapewnia czujnik przeciążeń, solidny uchwyt na taśmie (łatwy montaż i stabilność), kondensator zamiast akumulatora (odporność na bardzo niskie lub wysokie temperatury), GPS (prędkość, położenie samochodu, mapy Twoich podróży), tryb parkingowy i bogate wyposażenie. Bez 2 zdań ten sprzęt to prawdziwy hit.

Viofo A119 V3 GPS – główne dane techniczne:
Maksymalna rozdzielczośćWQXGA (2560 × 1600 px)
Pole widzenia140 stopni
Przysłonaf/1.6
G-SensorTak
Dodatkowa kamera tylnaNie
GPSTak
Tryb parkingowyTak
Maks. pojemność karty pamięci256 GB
Zakres temperatury roboczejod -20°C do 50°C

3. Mikavi PQ4 DUAL

Kamera samochodowa Mikavi PQ4 DUAL

Kliknij i kup Mikavi PQ4 DUAL

MediaExpert
EURO

OleOle

Mikavi PQ4 DUAL, czyli znakomity rejestrator trasy z zestawem 2 kamer na przód i tył. Obie nagrywają w Full HD, korzystając z optyki od Sony (IMX327 przód oraz IMX291 tył) i obejmując 170 stopni. Nagrania wychodzą niezwykle ostre, wszystko bez problemu na nich dostrzeżesz. Pomaga tryb HDR, który eliminuje ryzyko niedoświetlonego lub prześwietlonego obrazu.

Sensor optyczny od Sony i przysłona f/1.8 tworzą idealne warunki do nagrywania nocnych tras. Widoczność wypada fenomenalnie, nie umkną Ci najdrobniejsze szczegóły. Tak jasny, szklany i 6-soczewkowy obiektyw to rzadkość wśród kamer samochodowych.

Co więcej, producent zastąpił baterię kondensatorem. Efekt? Wysoka wytrzymałość (zakres temperatur od -15°C do 70°C). Skrajne temperatury nie zakłócą działania tego rejestratora.

Ma to tym większe znaczenie, że skorzystasz z topowego trybu parkingowego. W zestawie jest adapter zasilania, który zapewnia 24-godzinny monitoring i nie wyładuje akumulatora Twojej bryki. Kamerka może nagrywać cały czas lub reagować na ruch i wstrząsy.

Funkcjonalność podnoszą Wi-Fi oraz GPS. Daje Ci to podgląd przebytych tras (współrzędne lokalizacji, prędkość itp.) oraz współpracę kamerki ze smartfonem (pobieranie filmów i zdjęć oraz zdalne sterowanie).

Dodając do tego odpowiednio czuły G-Sensor (wykrywanie wstrząsów), systemy alarmowe (asystenci pasa ruchu oraz ostrzegania przed kolizją) i całkiem dobry mikrofon, Mikavi PQ4 DUAL jest jednym z najlepszych wideorejestratorów.

Mikavi PQ4 DUAL – główne dane techniczne:
Maksymalna rozdzielczośćFull HD (1920 × 1080 px)
Pole widzenia170 stopni
Przysłonaf/1.8
G-SensorTak
Dodatkowa kamera tylnaTak (1080p)
GPSTak
Tryb parkingowyTak
Maks. pojemność karty pamięci128 GB
Zakres temperatury roboczejod -15°C do 70°C

4. Mikavi PQ4

Kamera samochodowa Mikavi PQ4

Kliknij i kup Mikavi PQ4

EURO
OleOle

Wyraźnie tańszy od wersji DUAL. To rzecz jasna efekt braku tylnej kamerki, ale co ciekawe, jakość obrazu jest jeszcze lepsza! Zasługa maksymalnej rozdzielczości Quad HD (2560 × 1440 px) w stabilnych 30 klatkach.

To nie koniec różnic na plus w kwestii obrazu. Full HD działa bowiem w 60 klatkach, więc płynność wypada rewelacyjnie. W wersji DUAL też daje radę, ale dodatkowe 30 fps-ów eliminuje najmniejsze opóźnienia w uwiecznianiu Twoich przejażdżek.

Przetwornik obrazu Sony i chipset są takie same. Obiektyw radzi sobie w zmiennych warunkach pogodowych i oświetleniowych. Pobija w tym całą masę innych kamerek, również zdecydowanie droższych. Jakość nagrań zdumiewa, zapewni Ci świetną widoczność drobnych detali.

Nie zabrakło śledzenia tras dzięki modułowi GPS, integracji z urządzeniami mobilnymi przez Wi-Fi i trybu parkingowego z własnym zasilaniem (zasilacz ACC).

Sprzęt jest do tego niewielki, nie ograniczy Twojego pola widzenia. Sam montaż nie sprawia trudności, a rejestrator będzie stabilnie siedział tam, gdzie go zamontujesz.

Mikavi PQ4 – główne dane techniczne:
Maksymalna rozdzielczośćQuad HD (2560 × 1440 px)
Pole widzenia170 stopni
Przysłonaf/1.8
G-SensorTak
Dodatkowa kamera tylnaNie
GPSTak
Tryb parkingowyTak
Maks. pojemność karty pamięci128 GB
Zakres temperatury roboczejod -15°C do 70°C

5. Garmin Dash Cam Tandem

Kamera samochodowa Garmin Dash Cam Tandem

Kliknij i kup Garmin Dash Cam Tandem

MediaExpert
EURO

OleOle

Domeną Garmin Dash Cam Tandem jest obraz bardzo wysokiej jakości. Maksymalna rozdzielczość sięga aż 2560 × 1440 px, czyli Quad HD. Nagrania wyróżniają się wyjątkowym bogactwem kolorów dzięki Garmin Clarity HDR. Maksymalna płynność wynosi 30 klatek i w zupełności tu wystarcza.

Mimo że przesłona to f/2.0, a nie f/1.8, nocne nagrania są pełne detali. Odtwarzając je, zobaczysz wiele szczegółów, nie wspominając o wyraźnych tablicach rejestracyjnych.

Co więcej, obiektyw jest właściwie szerokokątny jak na wideorejestrator. Zapewnia aż 180 stopni, więc ujrzysz na wideo spory kawałek pobocza czy sąsiadujących pasów.

A o co chodzi z tym tandemem w nazwie? Rejestrator ma 2 obiektywy. Drugi (wewnętrzny) uwiecznia to, co dzieje się w środku auta, ale z racji 180 stopni widać co nieco wokół samochodu i za nim (zależnie od miejsca montażu). Maksymalna rozdzielczość obiektywu tylnego to 720p, czyli 1280 × 720 px.

Nie zabrakło G-Sensora, który wykrywa kolizje i zabezpiecza nagrania z nimi, trybu parkingowego, ładowarki z dodatkowym portem USB czy obsługi poleceń głosowych (choć po angielsku).

Ale to jeszcze nie wszystko. Wyróżnię 2 unikalne cechy. Kamerka obsługuje karty pamięci do aż 512 GB pojemności! Przy korzystaniu z Quad HD to ważne, pliki będą trochę ważyć. Do tego wytrzymuje ekstremalne warunki. Zarówno mróz, jak i upały. Zakres temperatury roboczej zaczyna się już od -20°C, a kończy na imponujących 80°C.

Bezkompromisowy wybór dla najbardziej wymagających. Niestety, za tak wysoką jakością idzie równie wysoka cena. Mogłaby być nieco niższa, ale coś za coś, w końcu dwustronna kamera to na tym rynku innowacja. Taki sprzęt często wybierają zawodowi kierowcy przewożący innych ludzi.

Garmin Dash Cam Tandem – główne dane techniczne:
Maksymalna rozdzielczośćQuad HD (2560 × 1440 px)
Pole widzenia180 stopni
Przysłonaf/2.0
G-SensorTak
Dodatkowa kamera tylnaTylny obiektyw (720p)
GPSTak
Tryb parkingowyTak
Maks. pojemność karty pamięci512 GB
Zakres temperatury roboczejod -20°C do 80°C

6. Prido i7 PRO

Kamera samochodowa Prido i7 PRO

Kliknij i kup Prido i7 PRO

MediaExpert
Neonet
MediaMarkt

Miałem styczność z kilkoma kamerkami samochodowymi Prido, a model i7 PRO jest moim ulubionym.

Dla jasności: w tabelce ze specyfikacją podałem maksymalną rozdzielczość Full HD, lecz rejestrator w teorii oferuje Quad HD. Jest to jednak wartość interpolowana, sztucznie zawyżana (do czego producent się przyznaje, jest w tym fair). W praktyce nie widać większej różnicy na plus, a płynność wypada gorzej (30 klatek na sekundę przy 60 dla Full HD).

Radzę trzymać się Full HD, które w tym przypadku jest odpowiednio ostre i bardzo płynne. Nawet szybko jadące auta nie rozmazują się przy zastopowaniu odtwarzanego nagrania. W wielu przypadkach dokładnie widać ich tablice. Producent zastosował w końcu świetny sensor Sony STARVIS IMX291 oraz chipset Novatek NTK96663. To duet znany z dużo droższych kamerek.

6-warstwowa szklana soczewka wspomaga nocne nagrania, które są naświetlone i wyraźne. Czujnik przeciążeń wykrywa z kolei uderzenia, wstrząsy czy gwałtowne hamowanie. W awaryjnych sytuacjach zabezpieczy Twoje wideo.

Co jeszcze? Wi-Fi ułatwiające udostępnianie plików, niezły mikrofon, ładowarka z dodatkowym portem USB oraz tryb parkingowy. Zabrakło natomiast modułu GPS, ale jest to do wybaczenia przy tak dobrej jakości oraz płynności nagrań czy innych zaletach tego polecanego rejestratora.

Prido i7 PRO – główne dane techniczne:
Maksymalna rozdzielczośćFull HD (1920 × 1080 px)
Pole widzenia150 stopni
Przysłonaf/2.0
G-SensorTak
Dodatkowa kamera tylnaNie
GPSNie
Tryb parkingowyTak
Maks. pojemność karty pamięci256 GB
Zakres temperatury roboczejb/d

7. Mikavi PQ2 GPS Dual

Kamera samochodowa Mikavi PQ2 GPS Dual

Kliknij i kup Mikavi PQ2 GPS Dual

MediaExpert
EURO
OleOle

Mikavi PQ2 GPS Dual to rejestrator zdobywający masę pozytywnych opinii, w tym moją. Jest dwustronny: nagrywa nie tylko to, co się dzieje przed maską auta, ale i wnętrze samochodu. Matryca Sony IMX323 i procesor Novatek 96655 znakomicie przetwarzają obraz. Nie obawiasz się, że ważny szczegół będzie rozmyty czy cały w pikselozie.

Co więcej, przysłona to f/1.8. Kamerka nie potrzebuje żadnych sztuczek, aby dobrze nagrywać po zmroku. Przetwarza większą ilość światła, co podnosi ocenę tego sprzętu. Nagrania Twoich nocnych podróży zadowolą Cię wyrazistością. Nie ma mowy o nadmiernej ziarnistości czy innych defektach obrazu.

Silny kontrast światła to także nie problem. Wyjeżdżając z ciemnego tunelu na nasłonecznioną przestrzeń, wideo nie będzie zniekształcone. Rozszerzony zakres dynamiki daje radę.

Nagrania są wzbogacone o różne informacje dzięki modułowi GPS. Chodzi np. o prędkość oraz współrzędne geograficzne. Nie zabrakło detekcji wstrząsów, trybu parkingowego, mikrofonu, głośnika i wysokiej odporności na skrajne temperatury. W tej cenie hit, gdyż przejawia sporo cech jeszcze lepszych kamerek marki Mikavi.

Mikavi PQ2 GPS Dual – główne dane techniczne:
Maksymalna rozdzielczośćFull HD (1920 × 1080 px)
Pole widzenia150 stopni
Przysłonaf/1.8
G-SensorTak
Dodatkowa kamera tylnaTylny obiektyw (720p)
GPSTak
Tryb parkingowyTak
Maks. pojemność karty pamięci64 GB
Zakres temperatury roboczejod -20°C do 60°C

8. LAMAX C9

Kamera samochodowa LAMAX C9

Kliknij i kup LAMAX C9

MediaExpert
EURO
OleOle

Neonet

LAMAX C9, czyli kamerka o rzadko spotykanej rozdzielczości maksymalnej. Mowa o 2560 × 1080 px przy 30 klatkach (w 60 klatkach dostępna jest rozdzielczość 1280×720 px).

Producent nie chwali się tu jakąś wyszukaną optyką, ale ta musi być dość solidna. Dlaczego? Ponieważ pozytywnie zaskakuje zrównoważony kontrast (nagłe zmiany oświetlenia nie zaburzają jakości) oraz nocne nagrania przy przysłonie f/2.0.

Zobaczysz ostre, odpowiednio płynne i pełne szczegółów wideo, a o to tu chodzi, prawda?

Z funkcjonalnością na bogato. Tryb parkingowy z detekcją ruchu, G-Sensor, GPS, ostrzeżenia o fotoradarach i asystent pasa ruchu. Ważne, że wszystkie te udogodnienia działają jak należy. Długo się więc nie zastanawiałem: LAMAX C9 zasłużył sobie na obecność w rankingu kamer samochodowych.

LAMAX C9 – główne dane techniczne:
Maksymalna rozdzielczośćUWHD (2560 × 1080 px)
Pole widzenia150 stopni
Przysłonaf/2.0
G-SensorTak
Dodatkowa kamera tylnaNie
GPSTak
Tryb parkingowyTak
Maks. pojemność karty pamięci64 GB
Zakres temperatury roboczejod -5°C do 40°C

9. Xiaomi 70mai Pro

Kamera samochodowa Xiaomi 70mai Pro

Kliknij i kup Xiaomi 70mai Pro

X-kom
Ceneo

Masz mały budżet na rejestrator? Boisz się, że nie znajdziesz taniej i dobrej kamerki samochodowej? Z pomocą przychodzi Xiaomi 70mai Pro, które w tak niskiej cenie oczarowało mnie swoimi możliwościami.

Ten niepozorny sprzęt oferuje imponującą rozdzielczość 2592 × 1944 px, choć w formacie 4:3. Dlatego sugeruję używanie trybu 2.5K, a więc 2560 × 1440 px. Dzięki markowemu sensorowi Sony IMX335 nagrania są pełne detali, odpowiednio czytelne i nie zawodzą pod względem płynności (rejestrator nagrywa w 30 klatkach).

Przysłona f/1.8, wraz ze wspomnianym przetwornikiem obrazu od Sony, zapewnia wyraźne wideo również po zmroku. Obiektyw wychwytuje sporą ilość światła i ma aż 6 soczewek. Nie boisz, że obraz nocnych nagrań będzie za ciemny lub zbyt ziarnisty.

Kamerka jest banalna w obsłudze oraz montażu. Ma cylindryczną obudowę, zajmuje mało miejsca na przedniej szybie i stabilnie na niej spoczywa (taśma samoprzylepna 3M). Sama z pewnością nie odpadnie i nie ograniczy Ci pola widzenia.

Nie zabrakło rzecz jasna czujnika wstrząsów i trybu parkingowego (do tego urządzenie wytrzymuje mrozy, jak i upały: od -10°C do 60°C).

Nie ma za to modułu GPS, ale w tak niskiej cenie producent musiał na czymś zaoszczędzić. Najważniejsze, że nie zrobił tego na jakości nagrań, która zmiata konkurentów w podobnych cenach. Jeżeli chcesz wydać jak najmniej i nie kupić badziewia, to wybierz właśnie Xiaomi 70mai Pro. Poleca ją masa kierowców, w tym również ja.

Xiaomi 70mai Pro – główne dane techniczne:
Maksymalna rozdzielczośćQuad HD (2560 × 1440 px)
Pole widzenia140 stopni
Przysłonaf/1.8
G-SensorTak
Dodatkowa kamera tylnaNie
GPSNie
Tryb parkingowyTak
Maks. pojemność karty pamięcib/d
Zakres temperatury roboczejod -10°C do 60°C

10. Prido i5

Kamera samochodowa Prido i5

Kliknij i kup Prido i5

MediaExpert
MediaMarkt

Prido i5 to niedrogi wideorejestrator, który nagrywa obraz w Full HD i 30 klatkach. Niby nic nadzwyczajnego, ale sprzęt skrywa w sobie sensor optyczny Sony Exmor IMX323, szklaną soczewkę z 6 warstwami oraz chipset Novatek NT96658. W rzeczywistości nagrywa dużo lepszy obraz od wielu innych kamerek z teoretycznie wyższą rozdzielczością.

Nagrania nie są sztucznie poprawianie, optyka tej klasy tego nie wymaga. Wideo zaskakuje ilością szczegółów, brakiem upierdliwych rozmyć i bogactwem kolorów. Do nagrań nocnych oraz tych przy trudnych warunkach pogodowych również nie mogę się przyczepić.

Szeroki zakres dynamiki obrazu reguluje przechwytywane światło. Zatrzymasz i przybliżysz obraz, aby bez problemu odczytać numer tablicy rejestracyjnej jakiegoś niegrzecznego kierowcy.

Ładowarka ma 2 porty USB, a urządzenie zapewnia także tryb parkingowy, odpowiednio czuły (a zdarzyło mi się to sprawdzić…) G-Sensor oraz kilka dostępnych interwałów czasowych nagrywania w pętli. Nie ma jedynie GPS-a.

Tak się składa, że miałem przez pewien czas ten rejestrator i kupiłem go także mojemu tacie na prezent. Dobrze przetrwał dłuższe testy. Jedynie raz porządnie się zaciął. Myślałem, że już po nim. Na szczęście aktualizacja oprogramowania przywróciła prawidłowe działanie. Bardzo dobry wybór za rozsądne pieniądze, nie mam większych zastrzeżeń.

Prido i5 – główne dane techniczne:
Maksymalna rozdzielczośćFull HD (1920 × 1080 px)
Pole widzenia150 stopni
Przysłonaf/2.0
G-SensorTak
Dodatkowa kamera tylnaNie
GPSNie
Tryb parkingowyTak
Maks. pojemność karty pamięci64 GB
Zakres temperatury roboczejb/d

Jakiej firmy kamerkę
samochodową kupić?

To ważna część, w której przedstawię Ci moją subiektywną opinię o renomie producentów kamerek samochodowych.

Jeżeli kompletnie nie znasz się na tym rynku, to możesz trafić na niezłą minę.

Dlaczego? Ponieważ producentów mogę podzielić na 2 grupy:

  1. Szerzej znanych, którzy produkują również np. nawigacje samochodowe bądź inteligentne zegarki oraz opaski sportowe.
  2. Niszowych, którzy skupiają się głównie lub wyłącznie na wideorejestratorach.

Przeglądając porównywarki kamer samochodowych, w oczu od razu rzuca się ta pierwsza grupa. Sęk w tym, że ich produkty nie zawsze są szalenie opłacalne.

Tak jest np. z MIO, choć często też z Garminem. Oczywiście rejestratory tych marek nie są złe, zbierają pozytywne opinie, ale na tle ofert niszowych firm bywają po prostu za drogie w stosunku do tego, co oferują.

Dlatego najbardziej wyróżnię w tej części markę Viofo. Obraz ostry jak brzytwa, optyka z najwyższej ligi, świetnie działające funkcje dodatkowe, solidne wykonanie i rozsądne ceny za to wszystko – to główne plusy ich produktów. Mogę je nazwać wręcz profesjonalnymi kamerami samochodowymi, mają tak szerokie możliwości.

A to nie wszystko. Viofo imponuje mi również tym, że dba o swoich klientów. Regularnie wprowadza aktualizacje oprogramowania, które usuwają bugi (np. podwajanie obrazu przy włączonym trybie HDR) i dokładają kolejne udogodnienia. To się ceni.

Bardzo dobre jakościowo rejestratory produkuje także Mikavi. Trudno je za coś krytykować, zresztą są coraz to popularniejsze wśród polskich kierowców. Dobrze nagrywają i w pełnym słońcu, i podczas zimowej śnieżycy. Udokumentowanie przebiegu zajścia to żaden problem z takim sprzętem.

W niższych segmentach cenowych świetnie wypadają polecane kamery samochodowe Prido oraz Xiaomi. Niedrogie, a dobre, coś dla osób z mniejszym budżetem. Opłacalnym sprzętem potrafi zaskoczyć także LAMAX.

Konkurencja na tym rynku jest ogromna, a grupę pościgową stanowią kamerki takich firm, jak np.: TrueCam, Xblitz, GARETT czy Navitel. Przy każdej aktualizacji zestawienia spoglądam, czy aby nie wypuścili czegoś nowego. Wszystko po to, aby jak najdokładniej odpowiedź Ci na pytanie, jaki wideorejestrator kupić!


Pragniesz wiedzieć jeszcze więcej o tym sprzęcie? Pamiętaj, że na PROrankingach znajdziesz obszerny poradnik zakupowy jak wybrać kamerę samochodową. Krok po kroku omówiłem w nim najważniejsze parametry i cechy rejestratorów jazdy.


Podsumowanie

Idealny kierowca przestrzega przepisów drogowych, ściśle trzyma się ograniczeń prędkości oraz sygnalizacji świetlnej. Nigdy nie wymusza pierwszeństwa i zawsze uważa przed przejściami dla pieszych.

Sęk w tym, że nie każdy jest idealnym kierowcą. Czasem wydaje mi się nawet, że niektórzy prawo jazdy znaleźli w chipsach. A nawet doświadczeni i rozsądni posiadacze czterech kółek miewają chwile rozkojarzenia.

Dlatego dobrze mieć w swoim aucie porządny wideorejestrator. Teraz już doskonale wiesz, jaka kamera samochodowa jest najlepsza.

Dzięki temu kupisz sprzęt, który nagra szczegółowy obraz z jasną i bogatą kolorystyką. Zatrzymując nagranie i używając zoomu, bez problemu odczytasz tablice rejestracyjne innych pojazdów. Udokumentowanie zdarzeń drogowych będzie klarowne.

Przy okazji pamiętaj, że kamerki samochodowe w niektórych krajach… są zabronione. Policja ma w nich obowiązek karania mandatami za używanie rejestratorów. Na szczęście Polski te głupie przepisy nie dotknęły.

Jeżeli jednak wyruszasz na wakacje lub wyjazd służbowy za granicę, to sprawdź tamtejsze prawo drogowe w kwestii używania kamerki.

Na koniec życzę Ci, aby dobry wideorejestrator miał u Ciebie jedynie rekreacyjne zastosowanie (lub edukacyjne, gdy jesteś świeżo upieczonym kierowcą).

Szerokiej, bezpiecznej drogi oraz braku stania w korkach!

Zobacz też:

Podoba Ci się na PROrankingach? Jeżeli tak, to:

[Głosów: 6   Average: 5/5]

Dodaj komentarz

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments