Kamera samochodowa Ranking 2024 | Opinie
Ranking kamer samochodowych to wszystko, czego potrzebujesz, aby nabyć dobry wideorejestrator. W moim aktualizowanym i niezależnym zestawieniu znajdziesz modele z najlepszą jakością obrazu. Nagrane zdarzenie drogowe zawsze będzie pełne detali. Bez problemu zatrzymasz filmik i dostrzeżesz np. numer rejestracyjny niegrzecznego kierowcy. Sprawdź poniżej, jakie rejestratory jazdy warto teraz wybrać!
Ranking kamer samochodowych 2024 - TOP 5
Najlepsza kamera samochodowa to Viofo A229 Pro 2CH. Lider rankingu zapewni Ci płynne, szczegółowe nagrania z bogatą kolorystyką (tryb HDR obecny). Za sprawą rozdzielczości 4K dostrzeżesz drobne detale, a tym bardziej np. numery tablicy rejestracyjnej. Pole widzenia 140 stopni obejmie szeroki kadr, w tym pobocze. Do tego dochodzi przysłona f/1.8, a więc wyraźnie nagrania po zmroku.
To dwukanałowy model z tylną kamerą 2K. Uwiecznisz także obszar za swoją bryką. Ten wideorejestrator 4K zachwyci Cię też funkcjonalnością. Ma wiele regulacji dotyczących trybu parkingowego (np. nagrywanie po detekcji ruchu). Zawiera moduł GPS, zatem uwzględnia lokalizację, czas i datę. Nie zabrakło Wi-Fi oraz aplikacji mobilnej. Apka po polsku pomoże Ci szybko przerzucić nagrania na smartfona.
Viofo A229 Pro 2CH nie ma słabych stron. Kluczowe, że przekonuje tym, co najważniejsze: zdumiewającą jakością nagrań, z których wszystko odczytasz. Jeżeli nie chcesz iść na żadne kompromisy, zamów ten rejestrator jazdy 4K. Szczególnie gdy wymagasz również kamerki na tył.
Ocena produktu: 9.81/10
70mai A810 + RC12, czyli dobra kamera samochodowa przód – tył. Nagrywa w zawrotnej rozdzielczości 4K i przy znakomitej optyce od Sony. Zawsze uchwycisz istotne detale, nawet dokładny numer rejestracji nadmiernie pędzącego samochodu po zmroku. Swoją drogą nagrania nocne są jednymi z najlepszych, jakie widziałem w topowych wideorejestratorach do auta. Zasługa znakomitej przysłony f/1.8.
70mai A810 + RC12 to dwukanałowy wideorejestrator z GPS, Wi-Fi i aplikacją mobilną. Da Ci pełną kontrolę nad przebiegiem trasy i uwiecznionymi filmikami. Nie brakuje rzecz jasna trybu parkingowego (z dodatkowym adapterem zasilania). Funkcjonalność podnosi system ADAS. Ostrzeże Cię np. przed zjechaniem z pasa ruchu lub możliwą kolizją. Sprzęt wydaje alerty w naszym rodzimym języku.
Jeżeli nie wiesz, jaka kamera samochodowa 4K HDR na przód i tył jest godna uwagi, masz już odpowiedź. To szczególnie trafny wybór, gdy oprócz świetnej jakości nagrań liczysz na asystenta trasy. Komunikaty głosowe w czasie rzeczywistym potrafią się przydać.
Ocena produktu: 9.73/10
Vantrue E2 to dwukanałowa kamera samochodowa, w której tylny wideorejestrator nie ustępuje w niczym temu z przodu. Również pracuje na znakomitej optyce Sony STARVIS IMX335. Oba elementy zestawu nagrywają wyraźny obraz w rozdzielczości 2592 × 1944 px. W obu występuje szerokie pole widzenia 160 stopni. Szczegółowy, panoramiczny obraz to żywioł dla tego urządzenia!
Przysłona f/1.8 też się nie różni. W efekcie zarówno obszar z przodu, jak i z tyłu będzie pozbawiony ziarnistości w nagraniach po zmroku. Spolszczona aplikacja otworzy przed Tobą możliwość zdalnego sterowania za pośrednictwem Wi-Fi. Skorzystasz z kart pamięci o pojemności nawet 512 GB, zatem nie zabraknie Ci miejsca na wideo w wysokiej jakości. Aktywny tryb parkingowy stanowi następny atut.
Podwójny rejestrator Vantrue E2 to gratka dla kierowców, którym zależy na jak najlepszej kamerze wstecznej. Taki duet nada się na uwiecznianie zamglonej czy deszczowej trasy. Trudne warunki nadal nie zmniejszą drastycznie widoczności szczegółów oraz ogólnej ostrości.
Ocena produktu: 9.63/10
Ranking kamer samochodowych byłby mocno wybrakowany bez Viofo A119 Mini 2. To polecany rejestrator z wyjątkowo jasną optyką od Sony (przysłona f/1.6). Dla Ciebie oznacza to wyśmienitą jakość nagrań nie tylko za dnia, ale i w nocy lub przy złej pogodzie. Co więcej, to wideorejestrator jazdy 60 FPS. Przy tak wysokiej płynności zapisze wideo w rozdzielczości sięgającej nawet 2560 × 1440 px.
Tryb Super HDR dodatkowo nasyci kolory i podniesie maksymalną jasność. Poza tym mówimy o funkcjonalnej kamerze samochodowej na długie trasy. Zagwarantuje Ci tryb parkingowy, GPS, Wi-Fi oraz aplikację mobilną. Jakby tego było mało, ten profesjonalny rejestrator zawiera wytrzymały kondensator. Urządzenie poradzi sobie przy rekordowym upale, jak i do -20 stopni Celsjusza. Może więc cały czas zostać w bryce.
Viofo A119 Mini 2 spełnia wszystkie najważniejsze kryteria, aby wpaść do ekipy najlepszych kamer samochodowych. Olśniewająca jakość nagrań bez względu na oświetlenie to największa zaleta. Pamiętając o 60 klatkach na sekundę i licznych funkcjach, masz przed sobą hicior!
Ocena produktu: 9.52/10
Tania i dobra kamera samochodowa, choć głównie do nagrań za dnia. Przysłona f/2.0 nie robi szału, choć w tej cenie i tak stanowi standard. Poza tym 70mai A200 korzysta z jakości Full HD przy 60 klatkach na sekundę. Uchwyci wyraźnie widoczną tablicę rejestracyjną samochodu, który poważniej przekracza dozwoloną prędkość. HDR poprawia przy tym intensywność kolorów.
Ten opłacalny, pojedynczy wideorejestrator samochodowy umożliwia nagrywanie poklatkowe. Wraz z opcjonalnym adapterem może też się sprawdzić jako całodobowy monitoring samochodu i jego otoczenia. Gdy tego zechcesz, z czasem rozszerzysz zestaw o tylną kamerę. G-Sensor obsługuje detekcję wstrząsów (również w trybie parkingowym), zatem zabezpieczy istotne pliki. Użyteczność podnosi aplikacja.
Jaki rejestrator jazdy wybrać w niższym budżecie? Proponuję Ci właśnie 70mai A200. To kamera samochodowa za ok. 350 zł. Wiadomo, pod względem optyki nie tak dobra jak 2 – 3 razy droższe modele. Mimo to zbiera setki pozytywnych opinii za swoją jakość nagrań.
Ocena produktu: 9.45/10
Najlepsze kamery samochodowe - Ranking 2024
Kamera samochodowa Viofo A229 Pro 2CH
Sprawdź ceny
⇓
Najlepsza jakość nagrań
Zestawienie wygrywa sprzęt, który da Ci epicką jakość nagrań 4K. Zatrzymując klatkę, odczytasz numery rejestracyjne pojazdów z dalszego planu, w tym z pobocza. Viofo A229 Pro 2CH wyposażono w HDR. Obraz jest ostry, szczegółowy, jasny i pełen żywej kolorystyki. Istotne, że dotyczy to także nagrań po zmroku.
To jak najbardziej polecana kamera samochodowa na gorsze warunki oświetleniowe. Sprawdzi się w każdej sytuacji. Nagraniom nie zabraknie przy tym płynności. Zapomnij o irytujących rozmyciach i innych zniekształceniach. Zauważ, że do klasyfikacji wybrałem wersję dwukanałową. Co to oznacza? Obecność dodatkowej kamery tylnej.
Oferuje wciąż bardzo wysoką rozdzielczość, bo 2K w HDR. Co ciekawe, ma jeszcze szersze pole widzenia, mianowicie 160 stopni przy 140 stopniach w przednim rejestratorze. Obejmie szeroki kadr, chociażby sąsiednie pasy ruchu. Przysłona dokładnie taka sama jak w kamerce na przód, więc nagrania nocne też imponują.
Do tych wszystkich atutów dodaj filtr polaryzacyjny CPL. Znajdziesz go od razu w zestawie, nie musisz wydawać dodatkowej kasy. A co właściwie da Ci to akcesorium? Brak problemu z widocznymi odbiciami na przedniej szybie. Przyznaj, że mogą one całkowicie zdegradować uwieczniony materiał. W tym wypadku tak się nie stanie.
Funkcjonalna kamera samochodowa
Viofo A229 Pro 2CH przekonuje licznymi funkcjami. Przede wszystkim zapewni Ci Wi-Fi oraz Bluetooth ze wsparciem dla aplikacji mobilnej. Nie musisz wyjmować karty pamięci i zgrywać z niej nagrań. Wraz z apką szybko ściągniesz je np. na swojego smartfona. GPS też na pokładzie, zatem zapiszesz lokalizację i przebieg trasy.
Aktywny tryb parkingowy da Ci kilka opcji pracy. Przykładowo zapewni nieustanny monitoring Twojej fury lub uruchomi nagrywanie po wykryciu ruchu, wstrząsu itp. Pamiętaj jednak, że wymaga adaptera zasilania za kilka dych, ale to normalka. Rejestrator musi skądś czerpać energię, a jednocześnie nie rozładować akumulatora.
Sterowanie to ogólnie banał, zresztą tak samo jak montaż. Do listy udogodnień dochodzą komendy głosowe. Działają po angielsku, lecz chodzi o proste hasła. Na przykład „Take photo” aktywuje zrobienie zdjęcia, a „Lock the video” zabezpieczy dane nagranie przed nadpisaniem. Bez odrywania rąk skorzystasz z wielu funkcji.
Kamera samochodowa 70mai A810 + RC12
Sprawdź ceny
⇓
Profesjonalna kamera samochodowa 4K bez przekłamań
70mai A810 + RC12 za pomocą zaawansowanej optyki Sony Starvis 2 i jakości 4K uchwyci wszelkie szczegóły. Dotyczy to nawet tego, czy dany kierowca rozmawiał przez telefon, prowadząc swoją brykę. Odczytanie rejestracji to pikuś. HDR skutecznie zwiększa jasność, co docenisz zwłaszcza przeglądając nagrania z nocnych wojaży.
Nie ma mowy o nadmiernej ziarnistości. Układ optyczny eliminuje też szumy z wideo. Obraz nie wydaje się interpolowany. Ta dobra kamera samochodowa z rankingu nie musi używać tanich sztuczek. Bez tego zapewni Ci realistycznie oddany obraz z dobrze widocznymi detalami. Pole widzenia obejmuje 150 stopni, a to kolejny atut.
Sprzęt szybko reaguje na zmiany oświetlenia, nie degradując kontrastu. W zestawie natkniesz się na kamerę wsteczną. Uwiecznia materiały w jakości Full HD. Nie imponuje tak jak rejestrator na przód, lecz i tak może Ci się przydać. Dwukanałowe nagrywanie zabezpieczy dowody w przypadku kolizji z tyłu Twojego samochodu.
System bezpieczeństwa ADAS
Jak pewnie wiesz, ryzyko wypadku to często kwestia sekund. Dlatego też doceniam w 70mai A810 + RC12 alerty ostrzegawcze. Zwiększą Twoje bezpieczeństwo. Działają podobnie jak te obecne w nowszych samochodach. Urządzenie ostrzeże Cię np. przed zjechaniem z pasa ruchu czy zbyt bliskiej odległości od innego pojazdu.
Precyzyjne monitorowanie otoczenia wykrywa również pieszych oraz rowerzystów. Zawsze lepiej zapobiegać wypadkom, niż później musieć dowodzić, kto zawinił, prawda? Zresztą tego typu technologie przede wszystkim chronią życie i zdrowie. W tym wideorejestratorze świetnie się sprawdzają, a komunikaty są po polsku.
To ogólnie bardzo funkcjonalny sprzęt z wyższej ligi. Ma pozycjonowanie GPS, tryb parkingowy, Wi-Fi, apkę z opcją ściągania wideo czy czujnik wstrząsów. Niczego ważnego tu nie brakuje. Dostaniesz także tryb nagrań awaryjnych oraz funkcję robienia zdjęć. Opcjonalny zakup stanowi moduł 4G dla uzyskania dostępu do sieci.
Kamera samochodowa Vantrue E2
Sprawdź ceny
⇓
Rejestrator dual z wyborną kamerą wsteczną
Na rynku znajdziesz kilka bardzo dobrych wideorejestratorów na przód i tył. Vantrue E2 to kolejny przykład takiego sprzętu. Szczególnie że obie kamerki z zestawu nagrają dla Ciebie tak samo dokładny obraz z żywą kolorystyką. Korzystają z tej samej optyki, oferując te same kluczowe parametry. Na pierwszy plan wybija się jakość QHD.
Panoramiczne filmiki z tras mogą objąć nawet 160 stopni pola widzenia. Zauważysz na nich sąsiednie pasy ruchu, jak i spory kawałek pobocza. Przysłona też Cię nie zawiedzie. Materiały zapisywane przy gorszym oświetleniu wciąż odznaczają się szczegółowością. Stopklatki z nagrań pokażą Ci wszystkie istotne elementy.
Praktyczne rozwiązania
Ta polecana kamera samochodowa typu dual obsługuje karty pamięci do 512 GB. Istnieje rzecz jasna możliwość zabezpieczenia nagrań. Posłuży Ci do tego zarówno przycisk, jak i stosowna komenda głosowa. Aplikacja mobilna po polsku stanowi kolejne udogodnienie. Zmienisz w niej ustawienia, jak i przejrzysz oraz pobierzesz wideo.
Wraz z opcjonalnym adapterem stałego zasilania uruchomisz tryb parkingowy. Obie kamery wykrywają w nim ruch w obrębie szerokiego pola widzenia. Sprzęt momentalnie rozpozna także jakiś wstrząs. W tym trybie natkniesz się też na opcję filmu poklatkowego lub rejestrowania obrazu w sposób ciągły i przy obniżonej jakości.
W razie potrzeby dokupisz do Vantrue E2 filtr polaryzacyjny. Skutecznie zredukuje refleksu z deski rozdzielczej, poprawiając i tak rewelacyjną jakość nagrywanego obrazu. Preferując klasyczne sterowanie z poziomu ekranu kamerki, spodoba Ci się ekran 2,45 cala z intuicyjnym menu w naszym rodzimym języku.
Kamera samochodowa Viofo A119 Mini 2
Sprawdź ceny
⇓
Kamera samochodowa z wybitną optyką
Nie daj się zwieść dopiskowi mini. Pod względem jakości obrazu to raczej maxi. Viofo A119 Mini 2 korzysta z topowej optyki od Sony. Zaoferuje Ci szczegółowy obraz w rozdzielczości QHD. Co ciekawe, wspomniana jakość działa w 60 klatkach na sekundę, co wciąż rzadko się zdarza. Zdziwisz się, jak płynne będą nagrania.
Stopklatka pokazująca pędzący samochód zdradzi Ci o nim wszelkie szczegóły. Brak lepszego oświetlenia nie stanowi problemu. Przysłona f/1.6 to następna cecha wyróżniająca. Masz tu do czynienia z jasną optyką. Nocne nagrania są równie wyraźne, dobrze naświetlone i pozbawione nadmiernej ziarnistości.
Za wiernym odwzorowaniem obrazu przemawia także Super HDR. Szeroka rozpiętość tonalna znacząco zwiększa liczbę ciemnych i jasnych tonów. Zacienione obszary pokażą Ci skrywane detale. Zarówno w kamerce, jak i w aplikacji odnajdziesz wiele ustawień. Najważniejsze, że sprzęt przejawia ogromny potencjał.
Dyskretny, a funkcjonalny rejestrator jazdy
Zwróć uwagę, że to mała kamera samochodowa. Nie rzuca się za bardzo w oczy i nie ograniczy Ci pola widzenia. Wbrew pozorom oferuje wiele funkcji. Wspominałem już o apce. Współgra z modułem GPS, mogąc pokazać Ci na mapie przebieg trasy. Urządzenie uwzględnia dane geolokalizacyjne.
Chcąc szybko zabezpieczyć plik, użyjesz komendy głosowej. To udogodnienie obejmuje 9 haseł, na które sprzęt momentalnie zareaguje. Ty w tym czasie nadal trzymasz ręce na kierownicy. Tryb parkingowy na pokładzie. Ta kamera samochodowa z rankingu przekonuje też wytrzymałością na skrajne temperatury. Trudno ją uszkodzić.
Kamera samochodowa 70mai A200
Sprawdź ceny
⇓
Dobra jakość nagrań w dobrej cenie
70mai A200 to kamera samochodowa, na którą trzeba wydać ok. 350 zł. Nagrywa w Full HD, ale potrafi za to osiągnąć 60 klatek na sekundę. Bez nadmiernego wytężania wzroku dostrzeżesz numer rejestracyjny pomykającego samochodu, a nawet wyraz miny jego właściciela. Co istotne, nie zabrakło trybu HDR.
Ten niedrogi wideorejestrator reaguje na zmianę oświetlenia. Trzyma żywe barwy oraz przyzwoitą jasność. Przeglądając nagrania, nie spotka Cię jakaś niemiła niespodzianka w postaci artefaktów bądź szumów. Przysłona bez rewelacji, lecz nocne nagrania wchodzą w grę. Nie będą jednak tak wybitne jak w droższych modelach.
Pole widzenia też nieco gorsze niż w wyższym segmencie cenowym. Z drugiej strony, 130 stopni to wcale nie za mało. Uchwycisz na wideo sąsiedni pas czy chodnik. G-Sensor wykrywa wstrząsy, automatycznie zabezpieczając awaryjne nagrania. Tryb poklatkowy zaoszczędzi natomiast miejsce na karcie pamięci.
Aplikacja mobilna z niezbędnymi narzędziami
Korzystnie, że 70mai A200 współpracuje z łatwą w obsłudze aplikacją mobilną. Nic nie kosztuje i znajdziesz ją też w App Store. Co w niej zdziałasz? Zmienisz rozdzielczość, dostosujesz czułość G-Sensora czy ustawisz czas nagrywania. Pobierzesz również pliki do pamięci smartfona, nie musząc ich zgrywać w tradycyjny sposób.
Dopowiem, że do tej taniej kamery samochodowej trafił aktywny tryb parkingowy. Jak to zwykle bywa, wymaga adaptera stałego zasilania. Wraz z tym dodatkiem uzyskasz ciągły monitoring swojego auta oraz tego, co dzieje się wokół niego. Nie ma za to modułu GPS, lecz rzadko się pojawia w okolicach tej ceny.
Ile kosztuje kamera samochodowa?
Najlepsze kamery samochodowe kosztują przeważnie 600 – 1300 zł. W tych kwotach pojawiają się najwyższe rozdzielczości, wiodące funkcje, a często też kamery na tył w zestawie. Jeżeli wystarczy Ci jednak rozdzielczość Full HD, znajdziesz tańszy i wciąż dobry wideorejestrator poniżej 500, a nawet 400 zł.
Jakiej firmy kamera samochodowa?
Najlepszy producent kamer samochodowych to Viofo. Oferuje zarówno pojedyncze, jak i podwójne rejestratory. Wszystkie odznaczają się świetnym wykonaniem i profesjonalną optyką. Uwieczniają obraz w wysokiej jakości. Oprócz tego warto rzucić okiem na wideorejestratory 70mai oraz Vantrue.
Podsumowanie i pytania czytelników
Dobrze mieć w swoim aucie porządny wideorejestrator (a często też dodatkowo sprzęt, który przedstawia ranking kamer cofania). Po tak obszernym, subiektywnym i aktualizowanym rankingu nie musisz już pytać o dobrą kamerkę samochodową na forum.
W efekcie nabędziesz sprzęt, który nagra szczegółowy obraz z jasną i bogatą kolorystyką. Zatrzymując nagranie i używając zoomu, bez problemu odczytasz tablice rejestracyjne innych pojazdów. Udokumentowanie zdarzeń drogowych będzie klarowne.
Pamiętaj również, że wyłącznie top modele typu dual pokaże Ci ranking wideorejestratorów przód – tył. Niemniej kilka opcji zawsze powiela się z ogólnym zestawieniem. Z innych urządzeń dla kierowców spójrz na najlepsze alkomaty.
Na koniec życzę Ci, aby dobry wideorejestrator miał u Ciebie jedynie rekreacyjne zastosowanie (lub edukacyjne, gdy jesteś świeżo upieczonym kierowcą).
Szerokiej, bezpiecznej drogi oraz braku stania w korkach!
Łukasz Proszek
Właściciel i redaktor naczelny PROrankingów. Od ponad 10 lat zawodowo zajmuję się testami sprzętów, tworząc przy okazji rankingi oraz poradniki (nie tylko zakupowe). Jestem pasjonatem urządzeń elektronicznych, a zwłaszcza RTV, AGD, mobile czy gadżetów dla kierowców. Interesuję się także sportem, gamingiem oraz muzyką, co również ma powiązanie z różnymi urządzeniami. Jeżeli masz do mnie jakieś pytanie, z chęcią pomogę w sekcji komentarzy.
SUPER. DZIEKUJĘ ZA WYCZERPUJĄCA LEKCJĘ .POZDRAWIAM.
Cześć, nie ma sprawy, cieszę się, że pomogłem 🙂
Bardzo dziekuje. Bardzo rzzeczowe podpowiedzi, bardzo pomocne. Ja jestem z tych co to ciezko im sie zdecydowac. Kasa nie ma znaczenia, a i tak czytam i czytam i ciezko. Alew teraz wiem. PZdr.
Cieszę się, że pomogłem 🙂 Pozdrawiam również