Słuchawki bezprzewodowe douszne – Ranking 2021

Ranking słuchawek bezprzewodowych dousznych szybko pokaże Ci świetnie grające, lekkie i zarazem wytrzymałe modele. Dzięki temu dobrze wydasz swoje pieniądze!

Słuchawki bezprzewodowe douszne - ranking, opinie, jakie wybrać?

Pytanie o to, jakie słuchawki bezprzewodowe douszne wybrać, nie jest łatwe. Dlaczego? Ponieważ tego typu urządzeń jest cholernie dużo.

Możesz analizować dziesiątki, a nawet setki produktów, sprawdzać multum opinii, szukać testów, porównywać kluczowe parametry, pytać na forum albo… przeczytać ten materiał!

Przeznaczyłem masę czasu, aby w praktyce sprawdzić i wybrać dla Ciebie najlepsze słuchawki douszne.

W moim materiale natkniesz się nie tylko na tabelkę z polecanymi modelami, ale też na zwięzłe opinie i pomocne porady. Do dzieła!

Jakie słuchawki
bezprzewodowe douszne? (Ranking TOP 10)

Oto aktualny ranking słuchawek bezprzewodowych dousznych:

Najlepsze słuchawki douszne 2021Najniższe
ceny
Opinie
1. Jabra Evolve 65t MS TitaniumCeneo
Przeczytaj opinię
2. Samsung Galaxy Buds Live SM-R180MediaExpert
EURO
OleOle
Przeczytaj opinię
3. Sony WF-SP800NMediaExpert
EURO
OleOle

Przeczytaj opinię
4. Apple AirPods Pro (MWP22ZM/A)MediaExpert
EURO
OleOle
Przeczytaj opinię
5. Apple AirPods 2 (MRXJ2ZM/A)MediaExpert
EURO
OleOle

Przeczytaj opinię
6. Jabra Elite Sport V2X-komPrzeczytaj opinię
7. Apple AirPods 2 (MV7N2ZM/A)MediaExpert
EURO

OleOle
Przeczytaj opinię
8. JBL Tune 225 TWSMediaExpert
EURO
OleOle
Przeczytaj opinię
9. Pioneer SE-C8TWMediaExpert
EURO
OleOle
Przeczytaj opinię
10. Xiaomi Mi True Wireless Earphones 2MediaExpert
X-kom
Przeczytaj opinię

Zobacz później inne rankingi sprzętu audio:

Najlepsze słuchawki bezprzewodowe douszne (Opinie)

Opinie o słuchawkach bezprzewodowych dousznych powiedzą Ci, dlaczego akurat te modele znalazły się w klasyfikacji. Poniższą część oparłem na własnych testach, doświadczeniach i głębokiej analizie tej kategorii.

W efekcie szybko dowiesz się, co mają do zaoferowana polecane słuchawki douszne Bluetooth. Przejdźmy do konkretów!

Miejsce 1: Jabra Evolve 65t MS Titanium

Słuchawki douszne Jabra Evolve 65t MS Titanium

Kliknij i kup Jabra Evolve 65t MS Titanium

Ceneo

Faworyt rankingu słuchawek bezprzewodowych dousznych. Evolve 65t MS Titanium od Jabry to prawdziwy Rolls-Royce wśród modeli tego typu.

Teoretycznie to sprzęt dedykowany biznesmenom i osobom często prowadzącym rozmowy telefoniczne w celach zawodowych. Z tej racji producent wyposażył je w profesjonalny zestaw czterech mikrofonów. Filtruje szumy z otoczenia i eksponuje Twój głos. Rozmówca bardzo dobrze będzie Cię słyszał i to w nie zawsze dogodnych warunkach do prowadzenia rozmów.

Evolve 65t mogą odtwarzać jednocześnie dźwięk z dwóch różnych urządzeń – np. telefonu i laptopa. Użytkownikom biznesowym daje to szerokie spektrum możliwości wykorzystania ich w swojej pracy, lecz to przydatna funkcja także dla użytkowników zwykłych. Umożliwia przykładowo jednoczesne odebranie telefonu w czasie słuchania muzyki z komputera lub wykonywania innych czynności.

Jabra Evolve 65t MS Titanium w etui ładującym

Jabra Evolve 65t są lekkie i bardzo wygodnie siedzą w uchu. Duży rozmiar może sprawiać odwrotne wrażenie, lecz ich ciężar nie jest odczuwalny nawet przy dłuższym używaniu. Zapomnisz, że nosisz je w uchu.

Te dobre słuchawki douszne oferują technologię pasywnej redukcji szumów. Umożliwia skuteczne odcięcie się od przeszkadzającego hałasu bez marnowania baterii.

Dźwięk Evolve 65t jest niezwykle realistyczny. Głośniki Jabra nie faworyzują żadnego pasma, dając zbalansowane brzmienie. Sama barwa dźwięku jest satysfakcjonująco czysta i klarowna.

Jeśli chcesz, aby słuchawki grały według Twojego życzenia, wystarczy jedynie uruchomić aplikację z korektorem Jabra Sound + i skonfigurować brzmienie wedle własnego uznania. Aplikacja ta, w przeciwieństwie do standardowego equalizera, jest bardzo intuicyjna, przejrzysta i przystępna nawet dla laika. Nie musisz ekspercko znać się na dźwięku, by poprawnie go skonfigurować.

Finalnie Evolve 65t to trwałe, wygodne, znakomicie grające słuchawki z topowymi technologiami. Zdecydowanie warte każdej wydanej złotówki!

Jabra Evolve 65t MS Titanium – specyfikacja:
Rodzaj połączeniaTrue Wireless
Czas pracyDo 5 godzin
Etui ładujące w zestawieTak
Czas pracy z etui ładującym15 godzin
Aktywna redukcja szumówTak
Wbudowany mikrofonTak
Regulacja głośnościTak

Miejsce 2: Samsung Galaxy Buds Live SM-R180

Słuchawki douszne Samsung Galaxy Buds Live SM-R180

Kliknij i kup Samsung Galaxy Buds Live SM-R180

MediaExpert
EURO
OleOle
Komputronik

Galaxy Buds to prawdziwe perełki wśród profesjonalnych modeli słuchawek dousznych. Ściślej mówiąc, to nie tyle perełki co… fasolki. Tak przynajmniej wyglądają na pierwszy rzut oka, co widać po powyższym zdjęciu.

Nie daj się jednak zwieść – wyglądają dziwnie i niepozornie, ale kiedy je założysz, będziesz naprawdę zaskoczony.

Ten ekstraordynaryjny kształt został zaprojektowany w celu maksymalnego, perfekcyjnego dopasowania do wnętrza ucha. Dodając do tego system ciągłego odpowietrzania, uzyskujesz sprzęt, który staje się niemalże częścią Ciebie. Możesz nosić go cały dzień bez przerwy i bez uczucia jakiegoś dyskomfortu.

To typ tak wygodnych i przyjemnych słuchawek dousznych, że nie wyciągasz ich z ucha, tylko zwyczajnie wyłączasz. Na przykład gdy chcesz przywitać się ze spotkanym na mieście znajomym lub usłyszeć coś innego niż emitowana muzyka.

Samsung Galaxy Buds Live SM-R180 w etui ładującym

Te polecane słuchawki douszne są lekkie i nie generują ciśnienia akustycznego. Stabilne osadzenie i konstrukcja samoistnie trzymająca się wewnątrz płatka ucha niwelują ryzyko jakiegoś przypadkowego osunięcia się.

Dźwięk Samsung Galaxy Buds Live SM-R180 to bajka. Jest wielowymiarowy, bardzo czysty i aksamitny. Możesz się w nim rozpłynąć.

Kiedy zdecydujesz się pozostać sam na sam z muzyką, od znalezienia się w Twoim świecie dzieli Cię jedynie włączenie cyfrowego systemu redukcji szumów. Ten sam system działa również w drugą stronę, wyłapując dźwięki z otoczenia. Dzięki temu możesz na przykład wyraźniej usłyszeć komunikaty na dworcu autobusowym.

Słuchawki pracują około 6 godzin w trybie redukcji szumów, lecz po jej wyłączeniu czas pracy zwiększa się aż do około 8 – 9 godzin. Pięciominutowe podładowanie poprzez stację ładującą dodaje natomiast energii na około godzinę pracy. Zupełnie nie martwisz się o poziom energii w urządzeniu.

Samsung Galaxy Buds Live SM-R180 – specyfikacja:
Rodzaj połączeniaTrue Wireless
Czas pracyDo 6 godzin
Etui ładujące w zestawieTak
Czas pracy z etui ładującym21 godzin
Aktywna redukcja szumówTak
Wbudowany mikrofonTak
Regulacja głośnościTak

Miejsce 3: Sony WF-SP800N

Słuchawki douszne Sony WF-SP800N

Kliknij i kup Sony WF-SP800N

MediaExpert
EURO
OleOle

Sony WF-SP800N są odpowiednie niemal do każdych warunków. Typowe słuchawki dla sportowców, odporne na tryskający i ściekający pot. O ile nie próbujesz testować granic wytrzymałości tych słuchawek, pozostają zupełnie niewrażliwe na czynniki zewnętrzne. Certyfikat IP55 gwarantuje ich odporność na wodę, pot i pył. Możesz umyć je po skończonym użytkowaniu.

Ważny atut stanowi aż 9-godzinny czas pracy na baterii. Na jednym, pełnym naładowaniu nawet bez doładowań w międzyczasie cieszysz się ulubioną muzyką podczas długich wypraw.

Ten model jest wyposażony w doskonały system aktywnej redukcji szumów, który włączysz lub wyłączysz zależnie od potrzeb. To bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ odcinanie się od otoczenia nie jest dobrym pomysłem na przykład podczas jazdy rowerem po mieście.

Sony WF-SP800N w etui ładującym

Dźwięk Sony WF-SP800N wypada fenomenalnie. Brzmienia są głębokie, wielowymiarowe, bardzo tłuste i mięsiste, jednocześnie zachowując odpowiednią subtelność i jasność tam, gdzie tego potrzeba – szczególnie przy wyższych tonach.

Sony daje również do dyspozycji własne oprogramowanie umożliwiające spersonalizowane dostosowanie brzmień oraz system 360 Reality Audio. Słuchawki są jak najbardziej zgodne z wieloma systemami obsługi głosowej.

Szerokie zastosowanie i wiele praktycznych benefitów Sony WF-SP800N sprawiają, że są świetnym wyborem zarówno dla profesjonalisty branży audio, sportowca, jak i zwykłego użytkownika ceniącego sobie komfort oraz funkcjonalność.

Sony WF-SP800N – specyfikacja:
Rodzaj połączeniaTrue Wireless
Czas pracyDo 9 godzin
Etui ładujące w zestawieTak
Czas pracy z etui ładującym18 godzin
Aktywna redukcja szumówTak
Wbudowany mikrofonTak
Regulacja głośnościTak

Miejsce 4: Apple AirPods Pro (MWP22ZM/A)

Słuchawki douszne Apple AirPods Pro

Kliknij i kup Apple AirPods Pro (MWP22ZM/A)

MediaExpert
EURO

OleOle
Neonet

AirPods Pro to dotychczas największe osiągnięcie Apple w słuchawkach bezprzewodowych. W przeciwieństwie do innych modeli tej firmy wyposażone są w gumowe wkładki aplikowane bezpośrednio do kanału słuchowego.

Producent zadbał jednak, aby zapobiec wszystkim możliwym niedogodnościom – wkładki mają zwężający się kształt. Idealnie dopasowuje się do kanału i precyzyjnie przylega do wnętrza ucha.

Apple AirPods Pro (MWP22ZM/A) kształt

Słuchawki wyposażone są w system odpowietrzania, który na bieżąco redukuje ciśnienie akustyczne. Dzięki temu możesz już niemal zupełnie zapomnieć, że masz je na sobie.

Niewątpliwie jedną z najważniejszych zalet tego modelu jest system aktywnej redukcji szumów. Dzięki niemu cieszysz się absolutnym odcięciem od otoczenia i nieskazitelnie czystym dźwiękiem. Te rozwiązania sprawiają, że nie musisz mocno podkręcać głośności, by wyraźnie słyszeć wszystkie dźwięki, co jest dużo bardziej zdrowe dla Twojego słuchu.

Apple AirPods Pro (MWP22ZM/A) – specyfikacja:
Rodzaj połączeniaTrue Wireless
Czas pracyDo 5 godzin
Etui ładujące w zestawieTak
Czas pracy z etui ładującym24 godziny
Aktywna redukcja szumówTak
Wbudowany mikrofonTak
Regulacja głośnościNie

Miejsce 5: Apple AirPods 2 (MRXJ2ZM/A)

Słuchawki douszne Apple AirPods 2 (MRXJ2ZM/A)

Kliknij i kup Apple AirPods 2 (MRXJ2ZM/A)

MediaExpert
EURO
OleOle

Neonet
MediaMarkt

To nowszy, jeszcze bardziej udoskonalony model Apple AirPods 2. Oferuje wszystkie najważniejsze cechy starszej wersji, lecz wyposażony jest w nowy czip H1 dający szereg benefitów.

Są to m.in.:

 • Jeszcze szybsze i stabilniejsze połączenie z urządzeniem.
 • Automatyczne włączanie, parowanie i odtwarzanie dźwięku w momencie włożenia słuchawki do ucha.
 • Automatyczne wyłączanie w momencie wyjęcia słuchawki.
 • Automatyczne przystosowanie mikrofonu do rozmów (zależne od tego, która słuchawka jest akurat w Twoim uchu).

Apple AirPods 2 (MRXJ2ZM/A) kształt i design

AirPods 2 nowszej generacji mają w zestawie stację ładującą metodą indukcyjną, co jest wygodniejsze i szybsze od bardziej standardowych rozwiązań. Producent zapewnia, że wystarczy jedynie 15 minut ładowania, by uzupełnić energię na następne 3 godziny słuchania lub 2 godziny rozmów.

Nowszy model sprawniej łączy się z systemem obsługi głosowej Siri, a mikrofon z redukcją dźwięków z otoczenia ułatwia precyzyjne wydawanie poleceń oraz prowadzenie rozmów.

Apple AirPods 2 (MRXJ2ZM/A) – specyfikacja:
Rodzaj połączeniaTrue Wireless
Czas pracyDo 5 godzin
Etui ładujące w zestawieTak
Czas pracy z etui ładującym24 godziny
Aktywna redukcja szumówNie
Wbudowany mikrofonTak
Regulacja głośnościNie

Miejsce 6: Jabra Elite Sport V2

Słuchawki douszne Jabra Elite Sport V2

Kliknij i kup Jabra Elite Sport V2

X-kom

Jabra Elite Sport V2 to doskonały sprzęt dla wymagających miłośników sportu. Nieważne, jaką aktywność uprawiasz – te słuchawki są dodatkowo ustabilizowane i nie wypadną z Twoich uszu.

W moim subiektywnym odczuciu to najbardziej stabilne wkładki, jakie dotąd testowałem. Trudno wyobrazić sobie model lepszy pod tym względem.

Są odporne na wodę i pot, więc zabierzesz je na trening. Do tego są stosunkowo lekkie, wygodnie siedzą w uchu, nie generując ciśnienia akustycznego. Będziesz mógł w stu procentach skupić się na wykonywanym zadaniu.

Jabra Elite Sport V2 w etui ładującym

Bardzo przydatna jest kompatybilność z wieloma systemami obsługi głosowej i świetny zestaw czterech mikrofonów wygłuszający szumy z otoczenia. Jesteś pewien, że Twoje rozmowy będą na najwyższym poziomie, a wydawane głosowo polecenia zostaną właściwie odebrane przez urządzenie.

Jabra Elite Sport V2 dają Ci także opcję regulacji głośności z poziomu urządzenia wyjściowego. Dzięki temu masz możliwość dostosowania jej idealnie do swoich potrzeb.

Jabra Elite Sport V2 – specyfikacja:
Rodzaj połączeniaTrue Wireless
Czas pracyDo 4 godzin
Etui ładujące w zestawieTak
Czas pracy z etui ładującym13 godzin
Aktywna redukcja szumówNie
Wbudowany mikrofonTak
Regulacja głośnościTak

Miejsce 7: Apple AirPods 2 (MV7N2ZM/A)

Słuchawki douszne Apple AirPods 2 (MV7N2ZM/A)

Kliknij i kup Apple AirPods 2 (MV7N2ZM/A)

MediaExpert
EURO

OleOle
Neonet
MediaMarkt

Seria AirPods 2 powstała z myślą o maksymalnej praktyczności i funkcjonalności, a ten model to prawdziwa kwintesencja innowacyjności Apple.

Wiedziałeś, że słuchawka może być dosłownie lżejsza niż piórko? Wypróbuj Apple AirPods 2, a przekonasz się, że to możliwe!

Jedna słuchawka waży dokładnie 4 gramy. To tak mało, że nigdy nie poczujesz ich ciężaru. Komfort jest tym większy, że nie mocują się w kanale słuchowym, tylko płatku ucha i mają wyprofilowany do kanału głośnik. Dopasowują się idealnie i nieinwazyjnie, bez efektu „zatkanego ucha” charakterystycznego dla słuchawek dokanałowych.

Jeśli nie lubisz aplikować słuchawki bezpośrednio do kanału, to masz przed sobą najlepszy model, jaki możesz wybrać.

Apple AirPods 2 (MV7N2ZM/A) w etui ładującym

Apple AirPods 2 wytrzymają na jednym ładowaniu do 5 godzin, a stacja ładująca daje Ci zapas energii na następne 24 godziny. Co więcej, ładowanie ze stacji jest piekielnie szybkie. Jeśli robisz kilkunastominutowe przerwy w słuchaniu co około 2,5 do 3 godzin, rozładowanie ich do zera jest praktycznie niemożliwe.

Parowanie słuchawek Apple AirPods 2 z telefonem to kwestia jednego kliknięcia. Raz sparowane zawsze automatycznie połączą się z Twoim smartfonem, kiedy tylko je uruchomisz. To dla Ciebie bardzo duże ułatwienie – musisz tylko włączyć słuchawki i włożyć je do ucha. Bez podłączania, bez marnowania czasu, bez nieudanych parowań i problemów z połączeniem.

Apple AirPods 2 (MV7N2ZM/A) – specyfikacja:
Rodzaj połączeniaTrue Wireless
Czas pracyDo 5 godzin
Etui ładujące w zestawieTak
Czas pracy z etui ładującym24 godziny
Aktywna redukcja szumówNie
Wbudowany mikrofonTak
Regulacja głośnościNie

Miejsce 8: JBL Tune 225 TWS

Dobre słuchawki bezprzewodowe douszne JBL Tune 225 TWS

Kliknij i kup JBL Tune 225 TWS

MediaExpert
EURO

OleOle
Neonet

JBL Tune 225 TWS to dobrze grające słuchawki bezprzewodowe Bluetooth. Stabilnie siedzą w uchu. Dzięki temu nie martwisz się, że podczas aktywności fizycznej nieoczekiwanie wypadną.

Bardzo dobrze wypada za to ich czas pracy. Razem z etui ładującym osiąga do 25 godzin, ale dużo ważniejszą rolę odgrywa żywotność bez etui. A ta dobija nawet do 5 godzin grania przez Bluetooth! Wynik godny dużo droższych TWS-ów.

Co więcej, nie ma tu nadmiernego problemu z ciśnieniem akustycznym. Słuchanie wielogodzinnego koncertu, długiej playlisty, audiobooka czy podcastu nie rodzi obaw o nadmierny dyskomfort. Nie musisz robić sobie specjalnie przerw, aby odpocząć od słuchawek, są komfortowe w użytkowaniu.

Słuchawki bezprzewodowe douszne JBL Tune 225 TWS z bliska - kształt, design

Siłą JBL Tune 225 TWS jest także jakość brzmienia. Jak to często bywa z urządzeniami audio od JBL, bas ma kopa! 12 mm przetwornik znakomicie obsługuje niskie tony. Są dynamiczne i odpowiednio dudniące. Szczególnie że bas jest wsparty technologią JBL Pure Bass. Słuchanie rocka oraz wielu innych gatunków muzycznych to duża przyjemność.

Najważniejsze, że reszta tonów również nie zawodzi. Dźwięk na całym zakresie głośności brzmi czysto, scena muzyczna jak na kompaktowe słuchawki bezprzewodowe zadziwia.

Zauważając atrakcyjną cenę co do tych możliwości, JBL Tune 225 TWS musiały znaleźć się w mojej klasyfikacji. Świetny i rozsądnie wyceniony produkt!

JBL Tune 225 TWS – specyfikacja:
Rodzaj połączeniaTrue Wireless
Czas pracyDo 5 godzin
Etui ładujące w zestawieTak
Czas pracy z etui ładującym25 godzin
Aktywna redukcja szumówNie
Wbudowany mikrofonTak
Regulacja głośnościTak

Miejsce 9: Pioneer SE-C8TW

Słuchawki douszne Pioneer SE-C8TW

Kliknij i kup Pioneer SE-C8TW

MediaExpert
EURO
OleOle

Pioneer jest znanym producentem świetnie brzmiącego sprzętu audio, a słuchawki bezprzewodowe douszne nie są tutaj wyjątkiem. Model SE-C8TW sprosta wszystkim wymaganiom, jakie tylko możesz stawiać słuchawkom bezprzewodowym. Robi to co najmniej tak dobrze, jak wszyscy inni producenci – z tą różnicą, że zostawia wiele konkurencyjnych modeli daleko w tyle.

O tak, brzmienie Pioneera ma status legendy w świecie audio. Dźwięk jest łagodny i przyjemny, basy bardzo okrągłe, lecz jednocześnie wyraźnie zarysowane. Pracują szczególnie dobrze w muzyce rozrywkowej, gdzie bas stanowi cały szkielet harmoniczno-rytmiczny. Pozostałe pasma są zrównoważone, wokal odpowiednio podbity, jednak nie zagłusza innych brzmień.

Głośniki są zbudowane absolutnie profesjonalnie. Poza jakością dźwięku uwagę zwraca ich absurdalnie szerokie pasmo przenoszenia w zakresie 4 – 22 000 Hz, a więc daleko poza zakresem słyszalności człowieka. Niecelowe przesterowanie ich jest zatem niemalże niemożliwe.

Pioneer SE-C8TW obok etui ładującego

Co do kwestii zewnętrznej konstrukcji, design Pioneer SE-C8TW jest bardzo dobrze przemyślany. Praktycznie wcale nie wystają z płatka ucha; siedzą stabilnie i wszystkie dźwięki są dobrze słyszalne, także kiedy hałas w otoczeniu nie sprzyja używaniu słuchawek.

Co więcej, nie powodują ciśnienia akustycznego. Dzięki temu słuchanie będzie dla Ciebie prawdziwą przyjemnością w każdych warunkach, nawet przez dłuższy czas.

Jedyny minus Pioneer SE-C8TW to trzygodzinna praca na baterii. Tutaj sytuacja wygląda analogicznie jak w każdym innym modelu o tej wytrzymałości na jednym ładowaniu. Pioneery natomiast rekompensują ten aspekt bardzo szybkim ładowaniem z etui. Wystarczy godzina, aby naładować je w pełni i dalej cieszyć się ich brzmieniem.

Pioneer SE-C8TW – specyfikacja:
Rodzaj połączeniaTrue Wireless
Czas pracyDo 3 godzin
Etui ładujące w zestawieTak
Czas pracy z etui ładującym9 godzin
Aktywna redukcja szumówNie
Wbudowany mikrofonTak
Regulacja głośnościNie

Miejsce 10: Xiaomi Mi True Wireless Earphones 2

Słuchawki douszne Xiaomi Mi True Wireless Earphones 2

Kliknij i kup Xiaomi Mi True Wireless Earphones 2

MediaExpert
X-kom

Najważniejszym atutem słuchawek  dousznych Xiaomi Mi True Wireless Earphones 2 jest niebagatelny stosunek jakości do ceny. Są przede wszystkim porządnie wykonane. Jedynym mankamentem jest fakt, iż mają duży element wystający poza ucho.

Pomimo iż nie mocują się bezpośrednio w kanale słuchowym, głośnik został wyprofilowany tak, aby kierować dźwięk prosto do kanału.

Dzięki temu cieszysz się doskonałą jakością dźwięku jak w standardowych słuchawkach dokanałowych. Tego typu słuchawki mogą być dla Ciebie bardzo dobrym wyborem, jeśli nie lubisz, kiedy siedzą bardzo głęboko w Twoim uchu.

Xiaomi Mi True Wireless Earphones 2 kształt i design

Xiaomi Mi True Wireless Earphones 2 zapewniają w swojej cenie poprawne i ładne brzmienie, jednak na tle droższych konkurentów…. przeciętne. Zdecydowanie nie wybierze ich wymagający pod tym względem audiofil, aczkolwiek zwykły użytkownik nie ma absolutnie żadnego powodu do narzekania. Tym bardziej za tak niewielkie pieniądze.

Uwagę przykuwa stosunkowo długi czas pracy na baterii – do 5 godzin. Równie zaskakująca jest impedancja na poziomie 32 Ω, która w modelach z tej półki potrafi być nawet dwukrotnie niższa! Świadczy to o całkiem niezłej jakości głośników, a bateria w większości wypadków będzie wystarczająca, by sprostać stawianym oczekiwaniom.

Xiaomi oferują też kilka dodatków wpływających na wygodę, między innymi: automatyczne i szybkie parowanie z urządzeniem, możliwość używania tylko jednej ze słuchawek oraz kompatybilność z dedykowanym asystentem głosowym Xiaomi AI.

Nigdy nie zmarnujesz czasu na wielokrotne próby połączenia się z Twoim telefonem, a obsługa głosowa znacznie ułatwi Ci życie, zwłaszcza w warunkach niekomfortowych do ręcznej obsługi urządzenia – chociażby w ulewnym deszczu.

Xiaomi Mi True Wireless Earphones 2 – specyfikacja:
Rodzaj połączeniaTrue Wireless
Czas pracyDo 5 godzin
Etui ładujące w zestawieTak
Czas pracy z etui ładującym20 godzin
Aktywna redukcja szumówNie
Wbudowany mikrofonTak
Regulacja głośnościNie

Jak testować słuchawki bezprzewodowe douszne?

To, jak słuchawki brzmią, jest kwestią fundamentalną. Słuchawki z wyższej półki niemal zawsze mają lepszy dźwięk od tych tańszych, jednak od tej reguły zdarzają się wyjątki.

Oceniając dźwięk słuchawek, warto przede wszystkim kierować się własnymi odczuciami słuchowymi.

Producenci sprzętu audio stosują zróżnicowane technologie, co często przekłada się na brzmienie. Modele z tych samych przedziałów cenowych najczęściej grają podobnie i występują między nimi niewielkie różnice. Te wynikające z patentu producenta wpływają na to, że dźwięk Twojego ulubionego modelu podoba Ci się bardziej od modelu innej firmy.

Przed wyborem słuchawek postaraj się osobiście przetestować różne modele, by brzmienie podobało się przede wszystkim Tobie. Ocena dźwięku zawsze jest przecież mocno subiektywna.

Aby zrobić to skutecznie, kieruj się kilkoma zasadami:

 • Testuj różne modele słuchawek na tym samym materiale dźwiękowym. Wybierz sobie kilka ulubionych utworów muzycznych, które będziesz odtwarzać w czasie testu.
 • Najlepiej, by były zróżnicowane gatunkowo i instrumentalnie. Dobrym połączeniem jest przykładowo odtworzenie po jednym utworze z gatunków: pop, rock, jazz, hip-hop, muzyki klasycznej i elektronicznej. Jeśli twoje preferencje muzyczne nie obejmują tak wielu różnych gatunków, wybierz także spośród nurtów i podgatunków muzyki, które lubisz najbardziej.
 • Nie musisz odtwarzać ich w całości – poświęć przynajmniej około minuty każdemu z nich. Ważne jest jednak, aby przetestować słuchawki przekrojowo i usłyszeć, jak radzą sobie z bardzo zróżnicowanymi brzmieniami.

Poza kwestiami preferencyjnymi zerknij na najważniejsze parametry wpływające na klasyfikację jakości brzmienia.

Oto one:

 • Czystość i głębia brzmienia. Czy brzmienie jest w jakikolwiek sposób zakłócone lub zniekształcone? Czy czujesz, że dźwięk jest wielowymiarowy?
 • Jak słuchawki radzą sobie z bardzo wysokimi i bardzo niskimi dźwiękami? Czy dźwięk się przesterowuje?
 • Jakość basu. Czy w słuchawkach można wyraźnie usłyszeć brzmienie niskich dźwięków? Czy bas jest może tak silny, że słychać go głośniej niż inne pasma? Dobre słuchawki bezprzewodowe douszne powinny być pod tym względem zrównoważone.
 • Przestrzeń. Czy słuchając, jesteś w stanie odczuć, że grające instrumenty są od siebie oddalone i dźwięki dobiegają do Twoich uszu z wielu stron, czy płyną raczej z jednego źródła? Najlepsze pod tym względem słuchawki douszne BT sprawiają wrażenie, jakbyś siedział na środku sceny w czasie koncertu.

Słuchawki douszne czy dokanałowe?

Ponad 90 procent dostępnych obecnie na rynku modeli słuchawek dousznych to jednocześnie słuchawki dokanałowe.

Z tego powodu wiele osób może myśleć, że te dwa słowa to po prostu synonimy.

Nic bardziej mylnego.

Słuchawki douszne to takie, które wkładasz bezpośrednio do ucha. Mocują się w nim na wewnętrznej części małżowiny usznej. Słuchawki douszne dokanałowe aplikuje się natomiast bezpośrednio do kanału słuchowego, dzięki czemu są bardziej stabilne, lepiej izolują od otoczenia i zapewniają lepsze wrażenia odsłuchowe.

Są osoby, które mimo to wolą zwykłe słuchawki douszne, jednak wysokiej jakości słuchawki douszno-dokanałowe są po prostu lepsze.

Jeżeli zdecydujesz się na zakup słuchawek dokanałowych, pamiętaj o zachowaniu higieny kanału słuchowego. Dbanie o czystość wnętrza ucha wpłynie pozytywnie na żywotność słuchawek, tym bardziej że używanie słuchawek dokanałowych ubija zalegającą woskowinę.

Jeśli przez dłuższy czas nie będziesz jej systematycznie usuwać, może skończyć się to wizytą u laryngologa. Co więcej, słuchawki dokanałowe łatwo wyślizgują się z ucha, kiedy nie przestrzegasz tych zasad.

Swoją drogą, nie pożyczaj lepiej nikomu swoich słuchawek dokanałowych. Jeżeli ta osoba niefortunnie nie dba o higienę uszu…. możesz stracić ochotę na dalsze słuchanie, kiedy dostaniesz swoje słuchawki z powrotem 😉

Oceń publikację
[Głosy: 12 Średnia: 4.9]

Dodaj komentarz

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments