W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Ranking Radiobudzików 2023 | Opinie

Ranking radiobudzików pokaże Ci, że te urządzenia wciąż mają sens! Najlepsze radiobudziki do sypialni zapewniają sporo ciekawych funkcji, np. projekcję godziny, budzenie dźwiękami natury czy narastającym światłem.

Radiobudzik - ranking, opinie, jaki wybrać?

Radiobudziki cyfrowe wcale nie odeszły do lamusa. Niektóre z nich są bezprzewodowe, oferują dobry dźwięk czy zapewniają unikalne funkcjonalności.

Właśnie takie urządzenia spotkasz w moim aktualizowanym rankingu z opiniami. Dzięki niemu szybko nabędziesz porządny sprzęt do budzenia i nie tylko.

Ranking radiobudzików 2023 – TOP 10

Digitradio 52 to najlepszy radiobudzik cyfrowy. Zapewni Ci dobrą jakość dźwięku. Z powodzeniem pełni funkcję urządzenia muzycznego, a nie tylko elektronicznego budzika. Daje dostęp do cyfrowego radia DAB+, a dzięki funkcji RDS wyświetla nazwę aktualnie lecącej piosenki. Nie zajmuje dużo miejsca, a jednocześnie ma czytelny wyświetlacz.

Kolejnym ciekawym udogodnieniem jest bezprzewodowe ładowanie smartfona (standard QI). Służy również do tego port USB. Jeżeli chodzi o budzenie, nie zabrakło oczywiście podwójnego alarmu, więc to dobry radiobudzik dla par. Tak samo dla śpiochów, bo oferuje funkcję drzemki. Jeżeli szukasz dobrze grającego i nowoczesnego sprzętu, kup właśnie ten model.

JBL Horizon 2 to ciekawe połączenie głośnika Bluetooth z radiobudzikiem cyfrowym. W efekcie masz przed sobą dobrze grające urządzenie. Brzmieniu nie brakuje dynamiki, co docenisz, używając Horizon 2 jako sprzętu muzycznego. Zadowala także duży, czytelny ekran, proste sterowanie czy niezależne alarmy budzenia.

Ten dobry radiobudzik do sypialni obsługuje stacje radiowe DAB, DAB+ i FM. Prędko znajdziesz coś dla siebie i łatwo przypiszesz pod specjalny przycisk. W każdej chwili możesz także strumieniować muzykę zapisaną na smartfonie za pomocą Bluetooth. Mało zalet? No to wiedz, że skorzystasz z funkcji lampki nocnej oraz 2 portów USB do ładowania.

Mały, ale funkcjonalny radiobudzik. Idealny do nowocześnie wystrojonych sypialni, zwłaszcza za sprawą minimalistycznego designu z materiałową obudową. Potrafi bezprzewodowo ładować smartfona, choć służy do tego także interfejs USB. Mimo że to wręcz mini radiobudzik, odczytanie aktualnej godziny jest łatwe. Zaspana osoba nie musi za bardzo wytężać wzroku.

To jednocześnie nowoczesny radiobudzik z programatorem czasowym. Działa to tak, że możesz zasnąć przy odtwarzanej muzyce i ustawić czas, kiedy sprzęt ma ją wyłączyć. Nie wstajesz w środku nocy, aby wyciszyć urządzenie. Jak najbardziej zasłużone miejsce w rankingu radiobudzików.

GoGEN RC 212 BTG

Bezprzewodowy radiobudzik Bluetooth. W trybie akumulatorowym pracuje maksymalnie 13,5 godziny, więc z powodzeniem zabierzesz go gdzieś ze sobą, zastępując mobilny głośnik. Ten elektroniczny budzik w dobrej jakości odtwarza pliki MP3 bądź WMA (przez włożoną kartę pamięci), oferując też rzecz jasna obsługę radia FM. Dzięki złączu AUX połączysz sprzęt z innymi urządzeniami.

Wyraźny wyświetlacz i wygodne pokrętło regulacji ułatwiają codzienną obsługę tego polecanego urządzenia do budzenia. To bardzo nowoczesny model, który musiał znaleźć się w rankingu radiobudzików. Mimo niewielkich wymiarów skrywa w sobie szerokie możliwości i satysfakcjonującą jakość brzmienia.

Sony IC-FC1PJ

Polecany radiobudzik z projektorem. Wyświetla aktualną godzinę na ścianie lub suficie, co zbiera wiele pozytywnych opinii. Samo budzenie działa na kilka sposobów. Możesz np. ustawić muzykę, narastającą głośność lub usłyszeć z rana dźwięki natury. Masz kilka możliwości, więc bez problemu dobierzesz tę najlepszą dla siebie.

Ten mały radiobudzik w kształcie kostki automatycznie zmienia godzinę przy zmianach czasu. Nie przejmujesz się tym. Za pomocą portu USB naładujesz za to dowolne urządzenie mobilne. Jak widzisz, elektroniczny zegar z projektorem nie musi być duży. Ten sprzęt pasuje w zasadzie do każdej sypialni czy pokoju.

Sony IC-FC1TW

Kompaktowy budzik elektroniczny. Zmieści się na każdym stoliku nocnym. Nadaje się dla par, ponieważ ustawisz mu 2 niezależne alarmy budzenia. Uruchomią się nawet w przypadku braku zasilania, o co dba wbudowana bateria na takie przypadki. Nie zdarzy się więc tak, że przez awarię prądu zaśpisz do pracy czy szkoły.

Wyświetlacz wykonany na wysoki połysk wyraźnie pokazuje godzinę. Tuner AM/FM prędko wykrywa częstotliwości, na których znajdują się stacje radiowe, żadnej nie ominiesz. Dostęp do wszystkich funkcji i regulacji dobrze opisano. Bardzo szybko nauczysz się obsługi sprzętu, aby zawsze budzić się o wyznaczonej godzinie.

Beurer WL 75

Unikalny radiobudzik świetlny. Pełni funkcję lampy nocnej, a także budzi narastającym światłem. Łączy się ze smartfonem za pomocą Bluetooth i działa w parze z aplikacją mobilną (beurer LightUp). Swobodnie zmienisz kolor (256 barw), na który świecą diody LED. Dostępne są symulacje wschodu i zachodu słońca, co może nawet regulować rytm okołodobowy.

Producent udostępnił kilka melodii, które ułatwiają zasypianie. Jeżeli dokucza Ci bezsenność, być może skorzystasz na tym rozwiązaniu. Nie zaszkodzi przetestować go. Poprzez port USB odtworzysz muzykę zapisaną na jakimś nośniku czy sprzęcie zewnętrznym, a także naładujesz telefon komórkowy. Prawdziwa perełka z rankingu radiobudzików!

Philips AJ2000

Godny polecenia radiobudzik cyfrowy z dużym wyświetlaczem. Sprawdza się u osób ze słabszym wzrokiem, zawsze szybko odczytasz aktualną godzinę (szczególnie że wyregulujesz jasność ekranu). Urządzenie budzi albo ulubioną stacją radiową, albo brzęczykiem. Obsługuje podwójny alarm i funkcję drzemki.

Irytuję Cię pobudka przy zbyt głośnym dźwięku? Ten model ma na to sposób. Mowa o narastającej głośności, która nie wywołuje stresu. Spokojnie wybudzisz się ze snu, aby rozpocząć nowy dzień. Proste, a jakże przydatne udogodnienie, prawda?

Philips AJ3400

Prosty i tani radiobudzik elektroniczny. Coś dla osób, które nie chcą, aby ich nowy nabytek szybko się zepsuł, oczekując przy tym solidnego wyświetlacza oraz prostej obsługi. Ten sprzęt zapewnia to wszystko. Uwagę zwraca dość duży ekran z bardzo wyraźnymi cyframi. Osoby ze słabszym wzrokiem, np. seniorzy, nie będą miały problemu z odczytaniem aktualnej godziny.

Skorzystasz nawet z wyłącznika czasowego, lecz troszkę okrojonego w stosunku do najlepszych radiobudzików. Wyłączenie muzyki jest możliwe z godzinnym wyprzedzeniem. Jeżeli szybko zasypiasz i lubisz, gdy leci przy tym muzyka, to zapewne wystarczy Ci to.

Sencor SRC1100B

Kompaktowy, lekki i estetycznie wyglądający radiobudzik. Coś dla osób, które mają bardzo mało miejsca na stoliku przy łóżku. Nie tracisz zbyt wiele przestrzeni, zyskując za to dobry budzik elektroniczny. Na górnym panelu nie zabrakło odpowiednio dużych, fizycznych przycisków ułatwiających sterowanie.

Bursztynowy wyświetlacz LED tego cyfrowego budzika radiowego ma regulowaną jasność. Pokaże Ci aktualną godzinę, którą bez trudu odczytasz. Sterowanie jest banalne, a awaryjność niska, bo… w zasadzie nie ma się co tu zepsuć. Jeżeli szukasz dobrego radiobudzika do 100 zł, to przemyśl zakup tego sprzętu.

Najlepsze radiobudziki 2- Ranking 2023

Radiobudzik cyfrowy Technisat Digitradio 52

Radiobudzik cyfrowy Technisat Digitradio 52


Kliknij i kup Technisat Digitradio 52

MediaExpert
EURO
OleOle

Neonet
Electro


W radiobudziku Technisat Digitradio 52 można się zakochać! Ten kompaktowy i elegancki sprzęt skrywa w sobie ciekawe funkcje. Nie jest może tani (jak na tę kategorię), ale uwierz, że warto na niego wydać każdą złotówkę.

Zacznijmy od tego, co w tym rankingu najważniejsze, czyli budzenia. Jest oczywiście funkcja drzemki, jak również podwójny alarm, aby nikt z pary śpiących ze sobą osób nie narzekał, że nie może skorzystać z radiobudzika.

Wyświetlacz zajmuje praktycznie całą przednią ścianę. Jest czytelny i ma regulowane podświetlenie. Dzięki temu nie będzie Cię raził w oczy, bo w każdej chwili zmniejszysz mu jasność. Jednocześnie bez problemu odczytasz aktualną godzinę.

Teraz coś dla osób, które kochają swoje smartfony. Technisat Digitradio 52 zapewnia innowacyjną funkcję, jeżeli chodzi o to zestawienie. Potrafi ładować telefon bezprzewodowo!

Jak to robi? Dzięki standardowi QI (smartfon musi go obsługiwać). Kładziesz urządzenie mobilne na radiobudziku, a ten wiernie je ładuje. Budzisz się i telefon ma 100 procent naładowania. Ty jesteś gotowy do dnia i Twój smartfon również.

Jeżeli preferujesz bardziej tradycyjne metody ładowania akumulatora, to zawsze zostaje Ci do wykorzystania port USB.

Ten stylowy radiobudzik to również pełnoprawny radioodtwarzacz. Dosyć, że gra całkiem dobrze, to jeszcze pełni funkcję cyfrowego radia DAB+. Oznacza to skuteczną redukcję szumów i zakłóceń dzięki lepszemu kodekowi oraz specyfice sygnału. A za sprawą RDS na wyświetlaczu ujrzysz m.in. nazwę piosenki i wykonawcy.

W mojej ocenie Technisat Digitradio 52 to aktualnie najlepszy radiobudzik na rynku. Niczego mu nie brakuje, a wręcz przeciwnie: gromadzi w sobie wiele cech, których nie oferuje konkurencja.

Radiobudzik cyfrowy JBL Horizon 2

Radiobudzik cyfrowy JBL Horizon 2


Kliknij i kup JBL Horizon 2

MediaExpert
EURO
OleOle
MediaMarkt
Neonet
Empik


Szukasz dobrego radiobudzika do sypialni o wyższej jakości dźwięku? JBL Horizon 2 to sprzęt dla Ciebie. Zapewnia lepsze brzmienie, gdyż to w zasadzie pełnoprawny głośnik Bluetooth (łatwo strumieniujesz muzykę np. ze smartfona) z rozbudowanymi funkcjami budzenia.

Jednocześnie urządzenie pozostaje kompaktowe i smukłe, nie zajmuje dużo miejsca. Oferuje niezależne alarmy budzenia dla kilku osób, oświetlenie zewnętrzne (funkcja lampki nocnej), a przede wszystkich obsługuje wiele stacji radiowych. Korzysta z DAB, DAB+ i FM.

Daje Ci to szerokie pole manewru, jeżeli chodzi o wybór audycji radiowej. Swobodę masz także w kwestii tego, co Cię budzi. Skorzystasz nie tylko z radia, ale i z dostępnych ścieżek dźwiękowych.

To nagromadzenie różnych funkcji nie komplikuje sterowania. Jest wręcz przeciwnie! Pomaga w tym wygodne w obsłudze pokrętło. Zmienisz nim np. głośność i czas budzenia, ustawienia dotyczące funkcji drzemki czy włączenie/wyłączenie oświetlenia.

Kolejny plus za spory wyświetlacz. Zajmuje zdecydowaną większość przedniego panelu. Nawet będąc jeszcze jedną nogą w krainie snów, bez problemu odczytasz aktualną godzinę.

Otaczasz się elektronicznymi gadżetami? No to zanotuj następną korzyść. JBL Horizon 2 to cyfrowy radiobudzik z 2 portami USB do ładowania np. smartfona czy innych urządzeń mobilnych.

Szukając głośniko-budzika z nowoczesnymi udogodnieniami, ten model bez wątpienia zasługuje na uwagę!

Radiobudzik cyfrowy Philips TAPR702/12

Radiobudzik cyfrowy Philips TAPR702/12


Kliknij i kup Philips TAPR702/12

MediaExpert
Electro
Avans


Philips TAPR702/12 to minimalistyczny i bardzo nowoczesny radiobudzik cyfrowy z ciekawymi funkcjami. Łączy w sobie uniwersalność (pasuje w zasadzie do każdej aranżacji sypialni), skuteczne budzenie użytkownika do życia czy kilka sposobów ładowania smartfona.

Pierwsze, co przykuwa uwagę, to oryginalna stylistyka. Philips TAPR702/12 jest kompaktowy i cieszy oko swoim wyglądem. Błyszczący panel górny połączono z materiałową obudową skrywającą wyświetlacz z czytelnymi cyframi.

Na górze znalazła się mata Qi do bezprzewodowego ładowania telefonu. Dla starszych smartfonów nie zabrakło portu USB. Dzięki temu zarówno Ty, jak i Twój smartfon rozpoczniecie dzień na pełnych obrotach.

Jest podwójny alarm oraz opcja zasypiania przy włączonej muzyce. Polega na tym, że odpalasz podcast bądź playlistę zapisaną na smartfonie, strumieniujesz ją na radiobudzik, a budzikowi programujesz wyłączenie za X czasu (maksymalnie do 2 godzin).

Odpłyniesz w krainę snów przy ulubionej muzyce, a jednocześnie nie martwisz się wyłączeniem jej w środku nocy.

Sama jakość dźwięku daje radę jak na tę kategorię, choć wiadomo – bardziej rozbudowany sprzęt audio zagra lepiej. Poza tym Philips TAPR702/12 jest świetnym urządzeniem. Ranking polecanych radiobudzików musiał go zawierać!

Radiobudzik – Ceny

Ile wydać na solidny budzik cyfrowy?

Poznaj moją analizę cen w tej kategorii:

  • Już do 100 zł znajdziesz praktyczne radiobudziki z dużym wyświetlaczem. Nie mają może topowych funkcji i technologii, ale zapewniają podstawy, np. opcję drzemki czy 2 niezależne alarmy. Powinny być przede wszystkim czytelne, łatwe w obsłudze i mało awaryjne.
  • Bardzo dużą ofertę świetnych modeli znajdziesz do 300 – 400 zł. W grę wchodzą dobrze grające urządzenia z dodatkowymi udogodnieniami. Mowa np. o projekcji godziny na ścianie/suficie, bezprzewodowym ładowaniu smartfona, radiu cyfrowym DAB+, RDS (wykonawca i nazwa piosenki na ekranie), a nawet akumulatorowej pracy.
  • A co z jeszcze droższymi sprzętami? Oprócz wcześniej wymienionych funkcji muszą oferować jeszcze coś ekstra, chociażby budzenie świetlne. W najwyższym segmencie cenowym trafiają się także pełnoprawne głośniki Bluetooth z funkcjami dotyczącymi pobudki.

Jakiej firmy radiobudzik kupić?

Kogo można wyróżnić pośród czołowych producentów tego sprzętu? Mnie podobają się radiobudziki Philips. Już na pierwszy rzut oka mocno się wyróżniają i mają fajne funkcjonalności.

Regularnie aktualizując mój ranking, mam wrażenie, że na rynku radiobudzików Philips już definitywnie wyparł firmę Sony. Ta nadal ma kilka ciekawych propozycji, ale nie idzie tak z duchem czasu jak Philips. Z drugiej strony proponuje np. modele z projektorem, a więc dość unikalne okazy na tym rynku.

Szeroką ofertę mają Blaupunkt oraz Sencor, choć mówimy już o prostszych konstrukcjach.

Reszta producentów raczej się nie wyróżnia i atakuje ten rynek z mniejszą ilością oferowanych radiobudzików. Mimo to bardzo podoba mi się urządzenie marki Technisat. Pod względem dźwięku i funkcji to lider. Urozmaicenie stanowią także produkty JBL, które łączą funkcje budzika z głośnikiem strumieniującym muzykę ze smartfona.

Ogólnie biorąc, jest to branża, w której raczej nie ma co się kierować renomą producenta, a lepiej podejść do sprawy indywidualnie. Omijaj jedynie bardzo tanie i mało pewne produkty no name, w przypadku których trudno nawet ustalić, jaka firma za nie odpowiada.

Podsumowanie

Teraz już wiesz, jaki radiobudzik do sypialni kupić. Nie musisz pytać o to na forum czy czytać innych zestawień bądź blogów.

Elektroniczne budziki z radiem dalej mają rację bytu. Stanowią praktyczne narzędzie, jak i element dekoracyjny nowocześnie urządzonej sypialni. Polecane przeze mnie modele oferują ciekawe funkcje, co pozwoli Ci lepiej wejść w każdy nowy dzień!

Pamiętaj jednak, że funkcję budzenia często oferują też nowoczesne radia kuchenne z rankingu. Oprócz tego przejawiają wiele ciekawych funkcji, chociażby dostęp do internetowych stacji.

A jeżeli pragniesz podzielić się własną opinią o radiobudziku lub o coś dopytać, skorzystaj z sekcji komentarzy.

Oceń publikację
[Głosy: 3 Średnia: 5]

Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Karol
2 lat temu

Super, że robicie takie zestawienie. Ciężko znaleźć solidny ranking dotyczących radiabudzików, a dla mnie to must have. Najbardziej podoba mi się Philips TAPR702 – radiobudzik z ładowarką indukcyjną to świetne połączenie.

Chester
3 lat temu

Obszerny i rzeczowy ranking. Ja osobiście nie wyobrażam sobie sypialni bez radiobudzika. Obecnie korzystam z Philipsa AJ3400 i jestem zadowolony.