Słuchawka Bluetooth do Rozmów Ranking 2023

Najlepsze słuchawki Bluetooth to idealny sprzęt dla pracowników biurowych, biznesmenów, jak i kierowców. Ogólnie dla każdego, kto często rozmawia przez telefon, ale chce mieć przy tym wolne ręce. Jaką słuchawkę Bluetooth wybrać? O tym w moim rankingu z opiniami i poradami. Zapraszam!

Najlepsza słuchawka Bluetooth - ranking, opinie, jaką wybrać?

W aktualizowanym i niezależnym rankingu uwzględniłem wygodne słuchawki Bluetooth do rozmów telefonicznych. Łatwo sparujesz taki sprzęt z telefonem, mogąc komfortowo rozmawiać w biurze bądź samochodzie.

Najlepsze słuchawki na Bluetooth z mikrofonem dobrze redukują szumy, wyraźnie przekazując Twój głos, jak i zapewniają głośny, czysty dźwięk.

Poznaj te urządzenia, aby kupić raz, a dobrze!

Ranking słuchawek Bluetooth 2023 – TOP 7

Najlepsza słuchawka Bluetooth do telefonu i rozmów. Nadaje się do biura (również w parze z PC), samochodu, jak i na miasto, ponieważ najlepiej redukuje szumy. To profesjonalna i biznesowa słuchawka BT na ucho. Ma wysoką wersję Bluetooth, 4 mikrofony, a nawet redukcję wiatru. Efekt? Twój rozmówca zawsze świetnie Cię usłyszy!

W zestawie znajdziesz 3 wygodne wkładki żelowe. Dzięki nim dobierzesz najlepszy rozmiar do swojego ucha. Słuchawka bardzo stabilnie w nim spoczywa; trudno, aby sama się zsunęła, nie przejmujesz się tym. Do tego ekspresowo się ładuje (90 minut), a długo pracuje (do 9 lub 14 h rozmów z etui ładującym). Coś dla osób, które bardzo często prowadzą rozmowy telefoniczne.

BlueParrott M300-XT, czyli wysokiej jakości słuchawka Bluetooth z dobrym mikrofonem. Nadaje się do domu, biura, jak i do samochodu, a zwłaszcza dla kurierów. Dlaczego? Z 2 ważnych powodów: zapewnia znakomity zasięg do 100 metrów od urządzenia źródłowego oraz wytrzymuje kontakt z wodą (klasa ochrony IP54). Jedna z najwytrzymalszych słuchawek BT.

Do tego bardzo długo pracująca po naładowaniu. Zapewnia aż 14 godzin rozmów. Wynik trudny do dogonienia przez większość topowych słuchawek Bluetooth do ucha. To również rozsądny wybór do pracy biurowej. Świadczą o tym 2 mikrofony z redukcją szumów. Twój głos będzie wyraźny, potencjalny klient nie zniechęci się, słysząc irytujące szumy.

Jaka słuchawka Bluetooth do samochodu i prowadzenia klarownych rozmów telefonicznych? Jabra TALK 45 to jedna z najlepszych opcji zakupowych! Sama reguluje głośność, przykładowo zwiększając ją, gdy wykryje hałas w Twoim otoczeniu. W dodatku i tak redukuje szumy. Finalnie świetnie usłyszysz rozmówcę, a on Ciebie. O to chodzi, prawda?

To mała i lekka słuchawka Bluetooth. Oprócz 3 wkładów dostajesz w zestawie 2 zaczepy. Dopasujesz rozmiar tych akcesoriów do swojego ucha. Urządzenie gwarantuje stabilny i szeroki zakres działania. Wykazuje kompatybilność z mnóstwem smartfonów. Potrafi nawet strumieniować powiadomienia z nawigacji samochodowej. Nowoczesna i funkcjonalna słuchawka BT.

Najtańsza-najlepsza słuchawka Bluetooth. Bardzo lekka i wygodna, a zarazem wytrzymała. Z powodzeniem możesz ją nosić cały dzień, nie czując dyskomfortu czy tym bardziej jakiegoś bólu. Powlekana materiałem odpornym na pot i zarysowania. W dodatku to słuchawka Bluetooth na 2 telefony. Zapamiętuje do 7 sparowanych smartfonów.

Co z dźwiękiem? Mimo ekstremalnie niskiej ceny bardzo dobrze. Redukcja echa niweluje odgłosy z otoczenia, eksponując Twój głos. W dodatku zakres głośności jest szeroki, więc Ty również bezproblemowo usłyszysz drugą osobę. Niezawodna słuchawka Xiaomi do smartfona bez wątpienia musiała się znaleźć w tym rankingu. Jest tania i dobra.

Porównanie słuchawek Bluetooth do rozmów jasno pokazuje, że warto spojrzeć na TALK 25 marki Jabra. Szczególnie gdy zamierzasz korzystać ze sprzętu w biurze. Wysoki standard Bluetooth zapewnia stabilny sygnał, szeroką kompatybilność i polepsza jakość dźwięku. Na plus jednoczesne działanie z 2 smartfonami, np. prywatnym i służbowym.

O ile nie ma tu jakiejś lepszej redukcji szumów (dlatego to słuchawka BT raczej do zamkniętych pomieszczeń), tak furorę robi czas pracy. To jedna z najdłużej działających słuchawek Bluetooth do ucha. Po naładowaniu daje aż 8 godzin rozmów bądź do 10 dni czuwania. Do tego oferuje strumieniowanie różnych powiadomień (np. z nawigacji samochodowej).

Mała i niedroga słuchawka Bluetooth z mikrofonem. Prędko dopasujesz ją do ucha za sprawą bogatego wyposażenia (3 wkładki i 2 zaczepy). Sprzęt gwarantuje do 6 godzin rozmów po naładowaniu, więc wraz ze stabilnością w uchu nadaje się do użytku przez znaczną część dnia. Nie zajmując swoich rąk, przeprowadzisz niejedną rozmowę telefoniczną.

I to przy zadowalającej jakości dźwięku oraz głośności. Nie jest to może słuchawka Bluetooth do słuchania muzyki czy do zewnętrznego użytku przy dużym hałasie wokół, ale jeśli przebywasz w spokojniejszych warunkach, sprawdzi się. W dodatku współpracuje z 2 urządzeniami jednocześnie. Dobry wybór jako słuchawka Bluetooth do 100 zł.

Niewielka i wygodna słuchawka Bluetooth kompatybilna z iPhone’ami (a także masą innych smartfonów). Korzysta z bardzo wysokiej wersji modułu Bluetooth, bo v5.0. Skutkuje stabilnym sygnałem i dobrą jakością. Filigranowa stacja ładująca tej słuchawki wykorzystuje interfejs USB. Łatwo podłączysz ją pod notebooka czy mobilny bank energii.

Ten kompaktowy zestaw słuchawkowy na Bluetooth to niedroga opcja na prosty sprzęt do sporadycznego użytku. Raczej domowego, bo czas rozmów po naładowaniu osiąga 4 godziny. Z drugiej strony, nie zabrakło aktywnej redukcji hałasów. Twój rozmówca nie powinien uświadczyć rozpraszających dźwięków z Twojego otoczenia.

Najlepsza słuchawka Bluetooth – Ranking 2023

Słuchawka Plantronics Voyager 5200 UC

Słuchawka Bluetooth do rozmów Plantronics Voyager 5200 UC

Plantronics Voyager 5200 UC, czyli profesjonalna słuchawka Bluetooth do częstego prowadzenia rozmów telefonicznych. Uzbrojona w liczne technologie poprawy dźwięki, umożliwi Ci komfortowe pogawędki z klientami, przełożonymi czy znajomymi oraz rodziną. Poznaj ją bliżej, czytając moją subiektywną opinię.


Kliknij i kup Plantronics Voyager 5200 UC

Ceneo


Najlepsza redukcja hałasu w najlepszej słuchawce Bluetooth

Słuchawki Bluetooth Plantronics wypadają najlepiej pod względem usuwania szumów i zakłóceń.

Trudno się dziwić, patrząc na użyte technologie.

Poznaj je:

 • Podłużna część słuchawki skrywa w sobie aż 4 mikrofony! Wszystkie są aktywne i zapewniają dynamiczną redukcję hałasu otoczenia. Efekt? Komfortowe konwersacje na odległość. Twój rozmówca dokładnie Cię usłyszy. Nie przeszkodzą w tym jakieś dziwne trzaski, zniekształcenia oraz odgłosy z Twojego otoczenia (chyba że stoisz obok startującego samolotu).
 • A co gdy nie siedzisz w biurze czy dobrze wyciszonym samochodzie, a jesteś gdzieś na zewnątrz? Dodatkowo uaktywni się redukcja hałasu wiatru. Kasuje echo, zostawiając Twój głos. W różnych warunkach będzie on wyrazisty, odpowiednio głośny i czysty. Możesz biegać przez zatłoczoną ulicę, rozmawiając z kimś, a tej słuchawce nie zrobi to większej różnicy.
 • Na dobrą jakość dźwięku bez deformacji wpływa też wysoka wersja Bluetooth (v4.1). Zasięg bezprzewodowej pracy wynosi 30 metrów i nawet dobijając do tej granicy, słyszalność zarówno Ciebie, jak i Twojego rozmówcy nie idzie w dół.

Plantronics Voyager 5200 UC to zestaw słuchawkowy Bluetooth przystosowany nie tylko do skutecznej pracy ze smartfonem, ale i z komputerami (w zestawie znajdziesz adapter USB Bluetooth BT600).

Jeżeli nie wiesz, jaka słuchawka Bluetooth z wyciszeniem otoczenia jest topowa, to masz już odpowiedź. Świetny wybór dla konsultanta klienta, sprzedawcy, menadżera i każdego, kto sporo rozmawia przez telefon.

Pełna kontrola rozmów

Ta dobra słuchawka Bluetooth, również przez mnogość technologii, nie jest zbyt dyskretna. Waży do tego 20 g. Mimo to stabilne spoczywa w uchu, nie wypada z niego. Łatwo się do niej przyzwyczaisz (3 sztuki wkładek żelowych), a nieco większa budowa ma swoje plusy.

Chodzi o wygodne sterowanie.

Na słuchawce znajdziesz: regulację głośności, odbiór/zignorowanie/zakończenie połączenia, ostatnio wybrany numer oraz funkcję wyciszającą mikrofony.

Już po pierwszym dniu noszenia tego zestawu słuchawkowego precyzyjnie opanujesz sterowanie. Szybko zaczniesz intuicyjnie używać wszystkich funkcji. Nie trzeba być pasjonatem technologii, aby prędko się tego nauczyć.

Długa praca i krótkie ładowanie

Plantronics Voyager 5200 UC zapewni Ci do 7 godzin rozmów po pełnym naładowaniu (a do 14 godzin z etui ładującym, które jest na wyposażeniu). Czas czuwania to 9 dni.

Te parametry stoją na dobrym poziomie, choć nie robią rewolucji. Inaczej jest z czasem ładowania. To zaledwie 90 minut. Bardzo trudno znaleźć na tym rynku taki wynik, szczególnie przy tylu funkcjach i technologiach. Nie musisz długo czekać, aby stan baterii tej słuchawki BT dla biznesmena dobił do 100 procent.

Wszystkie te zalety mówią jedno: Plantronics Voyager 5200 UC to sprzęt dla wymagających. Chodzi zwłaszcza o zabiegane osoby pracujące w biurze, które często prowadzą rozmowy telefoniczne i chcą mieć wolne ręce. Dla nich będzie to zdecydowanie najlepsza słuchawka Bluetooth na rynku.

Słuchawka BlueParrott M300-XT

Słuchawka Bluetooth BlueParrott M300-XT

Pod kilkoma względami BlueParrott M300-XT to fenomen wśród topowych słuchawek Bluetooth na ucho. Świetne mikrofony, żywotny akumulator czy ochrona przed zachlapaniami oraz pyłem to główne atuty sprzętu. Przybliżyłem je w poniższej opinii.


Kliknij i kup BlueParrott M300-XT

MediaExpert
EURO
MediaMarkt


Samochodowa słuchawka Bluetooth, również dla kurierów

Wiele osób pyta, jaką słuchawkę Bluetooth kupić do samochodu. BlueParrott M300-XT stanowi dobrą odpowiedź. Świetnie redukuje hałas z otoczenia swoimi 2 mikrofonami. Oferuje zasięg aż do 100 metrów i wytrzymuje niewielki kontakt z wodą.

Ciekawa opcja zakupowa dla kuriera, który rzadko rozstaje się z bezprzewodowym zestawem słuchawkowym. Raz, że swobodnie wyjdziesz z auta, nie zabierając ze sobą smartfona, a dwa, że urządzeniu nie straszna mżawka i ogólnie: niewielki deszcz.

Mimo szerokich możliwości BlueParrott M300-XT nie jest zbyt ciężką czy za dużą słuchawką do ucha. Gwarantuje i wytrzymałość, i wygodę noszenia.

Długi czas rozmów telefonicznych po naładowaniu

Mówimy o bardzo uniwersalnym sprzęcie, bo ta słuchawka Bluetooth spodoba się nawet sporo pracującym biznesmenom. Nie przejmujesz się częstym ładowaniem urządzenia. Gwarantuje aż 14 godzin rozmów na jednym cyklu pracy. Topowy wynik!

W efekcie zestaw nadaje się do biura, np. dla sprzedawcy czy konsultanta. Trudno będzie Ci przebić czas działania sprzętu swoim czasem pracy danego dnia. To się ceni w najlepszych słuchawkach Bluetooth, prawda?

Niezakłócone rozmowy telefoniczne

Wspominałem już w opinii o redukcji hałasu z otoczenia, ale ta polecana słuchawka BT w ogóle przekazuje głos w świetnej jakości. Przyczynia się do tego także moduł Bluetooth w wersji 5.1. Brak rozpraszających szumów to pewniak w tym modelu.

Nic dziwnego, że sporo osób nazywa BlueParrott M300-XT wyciszającą słuchawką Bluetooth do biura.

Słuchawka Jabra TALK 45

Słuchawka Bluetooth do rozmów Jabra Talk 45

Jabra TALK 45 to mała i lekka słuchawka Bluetooth do rozmów i nie tylko. W mojej zwięzłej recenzji udowodnię Ci, że ten sprzęt nadaje się i do pracy, i do rozrywki. Także dlatego trafił do mojego rankingu słuchawek Bluetooth. Przejdźmy do konkretów!


Kliknij i kup Jabra TALK 45

MediaExpert
EURO
MediaMarkt


Dźwięk HD

Jabra chwali się dźwiękiem HD, który ma zapewniać krystalicznie czyste rozmowy.

Na czym to polega?

Przede wszystkim na automatycznej regulacji głośności. Słuchawka wykrywa poziom hałasu Twojego otoczenia i dostosowuje głośność.

Sprytne i przydatne rozwiązanie: nie przejmujesz się własnoręczną regulacją, urządzenie robi to za Ciebie. Nie tracisz na to czasu i nerwów, możesz się skupić wyłącznie na wykonywanej czynności oraz samej rozmowie. Dlatego też to często polecana słuchawka Bluetooth do samochodu.

11 mm głośnik dostarcza do Twoich uszu klarowny dźwięk. Naturalnie brzmi, jest wolny od szmerów, trzasków i innych zakłóceń (chyba że słuchawka Twojego rozmówcy daje ciała). Test słuchawek Bluetooth potwierdza wysoką jakość dźwięku.

Dodam, że wersja Bluetooth to v4.0, a zasięg pracy dochodzi do 30 metrów. Te 2 parametry dodatkowo poprawiają jakość konwersacji.

Technologia podwójnych mikrofonów

2 mikrofony wiernie przekazują Twój głos. Jabra TALK 45 to mała słuchawka Bluetooth z redukcją szumów. Będziesz dobrze słyszalny, nawet gdy obok Ciebie panuje niezły harmider.

Przy okazji zapomnisz, że w ogóle masz coś w uchu: sprzęt waży zaledwie 7,2 g. Zaczep na ucho nie jest zbyt duży, ale spełnia swoje zadanie. Słuchawka nie zsuwa się ani nie wypada.

A z zestawem na bogato: 2 zaczepy i 3 wkładki. Bez problemu dopasujesz urządzenie do płatka ucha, którym obdarzyła Cię natura.

Słuchawka Bluetooth dla kierowców i melomanów

Jabra TALK 45 oferuje strumieniowanie GPS i multimediów. Co to dla Ciebie oznacza? Przykładowo: bezpośrednio ze słuchawki usłyszysz powiadomienia GPS, żeby gdzieś skręcić itp.

Ale nikt z nas nie może ciągle pracować czy jeździć samochodem, prawda? Nic nie stoi na przeszkodzie, aby w przerwie (lub w ogóle po robocie) puścić sobie muzykę, podcast lub audiobooka ze smartfona.

Ta słuchawka Bluetooth dobrze to obsługuje, a że dźwięk daje radę, sprawdza się również w prostej rozrywce. Finalnie to bardzo dobry zestaw słuchawkowy do 300 zł.

Słuchawka Xiaomi Mi Bluetooth Headset Basic

Słuchawka Bluetooth do rozmów Xiaomi Mi Bluetooth Headset Basic

Tania i dobra słuchawka Bluetooth Xiaomi Mi Bluetooth Headset Basic cieszy się ogromną popularnością. W swojej cenie bije każdy inny zestaw słuchawkowy. Czym konkretnie? O tym w poniższej opinii.


Kliknij i kup Xiaomi Mi Bluetooth Headset Basic

MediaExpert
EURO
OleOle
Neonet


Mała i wytrzymała słuchawka BT na ucho

Xiaomi Mi Bluetooth Headset Basic to leciutka słuchawka bezprzewodowa do odbierania telefonu. Waży zaledwie 6,2 g! W zestawie znajdziesz 3 miękkie wkładki douszne. Świetnie dopasowują się do ucha, więc wybierzesz dla siebie najlepszy rozmiar.

Dzięki temu nawet nosząc tę słuchawkę przez większość dnia, nie powinieneś odczuwać dyskomfortu. Wielogodzinne rozmowy telefoniczne nie odbiją się na Twoim samopoczuciu (chyba że rozmówca Cię czymś wkurzy).

Sprzęt jest lekki, niedrogi… To rodzi obawy o jakość wykonania, prawda? Sęk w tym, że Xiaomi mocno się do tego przyłożyło.

Obudowa tej pojedynczej słuchawki jest olejoodporna (technologia nano-powlekania). Trudno ją jakkolwiek uszkodzić czy zarysować. Wzrasta przy tym higiena, urządzenie nie łapie nadmiernie potu. Coś dla intensywnie żyjących osób, które sporo rozmawiają przez telefon.

Nawet przycisk ma niesamowitą żywotność pod względem liczby kliknięć, które przetrwa. Jak widzisz, tania słuchawka do telefonu może być zakupem na długie lata.

Bluetooth 4.1

Kolejne miłe zaskoczenie: wersja Bluetooth to 4.1. Znam 7 razy droższe modele, które oferują tylko 3.0.

Dzięki temu ta monofoniczna słuchawka do ucha działa z wieloma różnymi smartfonami. Nie boisz się o kompatybilność, zrywanie sygnału czy upierdliwe zakłócenia. Nic z tych rzeczy, transmisja stoi na najwyższym poziomie.

Parowanie sprzętu z urządzeniem mobilnym przebiega błyskawicznie. Co więcej, to bezawaryjna słuchawka Bluetooth na 2 telefony. Połączysz ją np. z prywatnym, jak i biznesowym smartfonem, aby oddzielić sprawy rodzinne od zawodowych.

Klienci zawsze się z Tobą skontaktują, a żona nie zrobi afery. Po to kupuje się takie gadżety, prawda?

Brak szumów i zniekształceń

Nie będę ściemniał, że urządzenie gwarantuje dudniący bas i nienagannie zbalansowany dźwięk pełen detali. To nie jest przecież rasowe urządzenie audio.

Mimo to poszczególne tony zadowalają. Bez problemu przeprowadzisz dialog z drugą osobą, która dobrze Cię usłyszy. Emitowany dźwięk pozbywa się szumów za sprawą redukcji echa. Dzięki temu najbardziej wyeksponowany jest Twój głos, a nie harmider wokół Ciebie.

Zastosowany głośnik jest mały (3 mm szerokości), lecz, o dziwo, Xiaomi to dość głośna słuchawka Bluetooth. Ty również świetnie zrozumiesz osobę, z którą rozmawiasz (chyba że wypiła o kilka głębszych za dużo).

Pamiętając o atrakcyjnej cenie, nie miałem wyboru: musiałem uwzględnić tę polecaną słuchawkę do rozmów w rankingu. Świetny sprzęt za rozsądną kasę, który Ci polecam.

Słuchawka Jabra TALK 25

Słuchawka Bluetooth do rozmów Jabra Talk 25

Ta dobrej jakości słuchawka Bluetooth do rozmowy na odległość jest kompaktowa, wygodna i nie kosztuje fortuny. Umożliwia także słuchanie muzyki, audiobooków czy podcastów. Wszystkie jej zalety poznasz w poniższej opinii.


Kliknij i kup Jabra TALK 25

MediaExpert
EURO
OleOle
Neonet


Połączenia w jakości HD

Gabaryty tej słuchawki BT z mikrofonem nie wskazują na jakiś niesamowity przetwornik audio. Wbrew pozorom ma on spore możliwości. Dostarcza dynamiczny, mocny dźwięk wysokiej jakości (jak na tę kategorię). Dokładnie usłyszysz swojego rozmówcę.

Jeżeli chodzi o mikrofon, to jest jeden, dookólny. Nie ma bardziej zaawansowanej redukcji szumów, więc to raczej słuchawka Bluetooth do biura lub dobrze wyciszonego auta, a nie użytku na zewnątrz. Pamiętaj jednak o niskiej cenie tego urządzenia.

Nie zabrakło z kolei wysokiej wersji łączności bezprzewodowej Bluetooth (v4.0). Sprzęt ma szeroką kompatybilność z telefonami (działa jednocześnie z 2 smartfonami, a zapamiętuje 8 sparowanych urządzeń).

Zadowala także zasięg do 30 metrów, więc nie musisz przytulać do siebie smartfona, aby słuchawka oferowała idealny sygnał.

Długi czas rozmów

Co ciekawe, ta prosta słuchawka do ucha zadziwia żywotnym akumulatorem. Zapewnia aż do 8 godzin rozmów po pełnym naładowaniu (które trwa standardowo, bo 120 minut). Duży plus w tej cenie.

A gdy nie używasz sprzętu tak intensywnie, to wiedz, że czas czuwania osiąga 10 dni. Coś dla osób, które nie lubią zbyt często ładować swoich elektronicznych gadżetów. To atut także dla pracowników biurowych.

Multimedia, GPS i komunikaty głosowe

Słuchawki Bluetooth Jabra słyną z wielofunkcyjności. Dzięki dobremu głośnikowi TALK 25 nadaje się do słuchania muzyki, gdy będziesz chciał się trochę wyluzować i na moment odciąć od rozmów telefonicznych.

Daje to przy okazji pewne praktyczne udogodnienia. Chodzi o bezprzewodowe strumieniowanie, np. komunikatów nawigacyjnych. Dochodzi też obsługa powiadomień głosowych, np. o konieczności naładowania słuchawki.

Co tu więcej dodawać, Jabra TALK 25 to tania i funkcjonalna słuchawka Bluetooth do rozmów i muzyki.

Słuchawka Jabra TALK 15

Słuchawka Bluetooth do rozmów Jabra Talk 15

Jaka słuchawka Bluetooth jest godna polecania w niższym budżecie? Jedną z propozycji stanowi TALK 15 marki Jabra. To prosty w obsłudze sprzęt, zapewniający pojemną baterię i kilka innych atutów. Szczegóły zawarłem w mojej zwięzłej recenzji.


Kliknij i kup Jabra TALK 15

MediaExpert
EURO
OleOle
MediaMarkt
Neonet


Słuchawka BT na każde ucho

Dobrze oceniana słuchawka telefoniczna TALK 15 oferuje bogate wyposażenie. Składa się z 2 zaczepów i 3 wkładek. Dzięki temu bez trudu dopasujesz ją pod swoje wymagania.

Nie obawiasz się dyskomfortu w trakcie noszenia słuchawki. Nie wypadnie Ci z ucha oraz nie ma tendencji do zsuwania się. Mocowanie pałąka zakładanego za ucho niesie za sobą stabilność.

Urządzenie waży 8,9 g, więc to lekka słuchawka do rozmów telefonicznych. Potęguje to wygodę użytkowania.

Słuchawka do rozmów na 2 telefony

TALK 15 należy do serii MultiUse, która wyróżnia też droższe modele Jabra. Co to oznacza? Jednoczesną obsługę 2 telefonów. Bez problemu podłączysz słuchawkę Bluetooth do służbowego, jak i prywatnego numeru.

Sam proces parowania przebiega szybko i bez zbędnych komplikacji. Każdy sobie z tym poradzi. Zasięg działania w stosunku do smartfona czy laptopa to 10 metrów. Finalnie to solidna mini słuchawka Bluetooth do dzwonienia. Sprawdza się w zastosowaniu domowym, jak i zawodowym.

Słuchawka Hama MyVoice 1300

Słuchawka Bluetooth Hama MyVoice 1300

Bardzo prosta i nie za droga słuchawka Bluetooth na 2 telefony. Szeroko kompatybilna ze smartfonami (również tymi od Apple) i z redukcją hałasu. Stanowi ciekawą opcję dla mniej wymagających użytkowników.


Kliknij i kup Hama MyVoice 1300

MediaExpert
EURO
OleOle
MediaMarkt


Bluetooth w wysokiej wersji

Hama MyVoice 1300 zdecydowanie wyróżnia się modułem Bluetooth w wersji 5.0. Przebija tym wiele profesjonalnych zestawów słuchawkowych. Nie ma żadnego problemu z parowaniem pod przeróżne smartfony, również te na systemie iOS. Sygnał pozostaje zawsze stabilny.

Co więcej, to dyskretna słuchawka Bluetooth obsługująca asystentów głosowych Siri i Google. Bardzo łatwo się nią steruje również za sprawą wielofunkcyjnego przycisku.

Wyjątkowo mobilny zestaw słuchawkowy BT

W zestawie ze słuchawką dostajesz równie niewielką stację ładującą na USB. Łatwo ją gdzieś schowasz bądź podłączysz pod laptopa czy inne źródło energii z interfejsem USB.

Całość oferuje funkcję szybkiego odbierania połączeń przychodzących. Wystarczy, że wyjmiesz słuchawkę z bazy, jeżeli akurat się w niej znajduje. Urządzenie sparujesz jednocześnie z 2 smartfonami.

Silikonowe wkładki w trzech różnych rozmiarach (S, M, L) pomogą Ci dopasować sprzęt pod swoje ucho. Nie zabrakło przy tym aktywnej redukcji hałasu. Słuchawka przetrzyma uliczny zgiełk, wiernie przekazując Twój głos rozmówcy.

Jaką słuchawkę Bluetooth wybrać?

Prawie każda słuchawka Bluetooth wygląda prosto. Mimo to jest szereg ważnych parametrów i cech tego sprzętu.

Kierowałem się nimi, tworząc mój ranking słuchawek Bluetooth.

Rzuć okiem na poniższą listę, aby wybrać urządzenie dopasowane do swoich potrzeb i wymagań:

 • Komfort noszenia – mocowanie spoczywa na pałąku/zaczepie zakładanym za ucho oraz żelowej wkładce dousznej. Ważne, abyś łatwo dopasował słuchawkę do swojego płatka ucha. Co w tym pomaga? Kilka zaczepów i wkładek w zestawie. Wybierzesz najlepszy dla siebie rozmiar. Słuchawka nie wypadnie Ci z ucha, nie będzie też się zsuwała z niego.
 • Waga – wiąże się z powyższym punktem. Większość słuchawek do rozmów waży poniżej 10 g. Są to ogólnie lekkie urządzenia. Te bardziej rozbudowane, głównie z mikrofonami na przedłużce, mogą dobijać do 20 g. Nadal niewiele.
 • Jakość dźwiękupojedyncze słuchawki BT siłą rzeczy są monofoniczne. Ale gdy mają większy przetwornik z szerokim zakresem częstotliwości, to dźwięk jest czysty, precyzyjny i naturalnie brzmiący. Dokładnie usłyszysz swojego rozmówcę. Starałem się wybrać do zestawienia słuchawki, które zapewnią Ci jak najlepsze brzmienie.
 • Mikrofon z redukcją hałasu otoczeniaredukcja eksponuje Twój głos, usuwając hałas z tła. Twoje otoczenia nie ma więc tak negatywnego wpływu na komfort konwersacji. Znaczenie mają także czułość i liczba mikrofonów. Niektóre polecane słuchawki Bluetooth mają je 2, a nawet 4. Im więcej dobrej jakości mikrofonów, tym lepiej wyłapywany jest Twój głos, a redukowane odgłosy z otoczenia (jeżeli obecna jest też redukcja hałasu).
 • Wersja Bluetooth – bardzo ważna cecha. Im wyższy numer wersji BT, tym lepiej. Prym wiodą słuchawki z co najmniej Bluetooth 4.0. Wzmacnia to sygnał, eliminuje szumy, trzaski, zniekształcenia, poprawia zasięg i poszerza kompatybilność z mobilnymi systemami operacyjnymi.
 • Kompatybilność z iPhone’ami – większość zestawów słuchawkowych Bluetooth bezproblemowo pracuje z różnymi wersjami Androida. Gorzej z iOS, więc jeżeli masz iPhone’a, upewnij się, że dana słuchawka BT na ucho jest z nim kompatybilna.
 • Obsługa 2 telefonów jednocześniesłuchawka Bluetooth na 2 telefony cały czas się z nimi komunikuje, przekazując przychodzące połączenia. W ten sposób podłączysz numer prywatny i służbowy.
 • Kontrola rozmów – spoczywająca na sterowaniu. Większe i lepsze słuchawki Bluetooth mają liczne przyciski (lub suwaki i czujniki dotyku). Służą do odbierania, ignorowania lub kończenia rozmów, regulacji głośności, wyciszenia mikrofonu czy dzwonienia do ostatnio wybranego numeru. Te mniejsze mają zazwyczaj uniwersalny przycisk do podstawowych funkcji (obieranie/kończenie połączenia).
 • Czas rozmów, czuwania i ładowania – zależą od pojemności i jakości akumulatora. Najlepsze słuchawki Bluetooth oferują nawet do 8 godzin rozmów lub jeszcze więcej. Czas czuwania może przekraczać 10 dni. Ładowanie trwa zwykle 2 godziny, choć niektóre modele uzupełniają stan baterii w 1,5 godziny. Dodatek stanowi czasem etui ładujące, które wydłuża czas rozmów.

Oprócz tego dochodzą pewne dodatkowe funkcje, cechy bądź akcesoria słuchawek Bluetooth.

Poznaj je:

 • Funkcja automatycznego odbierania połączeń – nie musisz nic robić, aby odebrać połączenie przychodzące. Z drugiej strony, nie odrzucisz go. W każdym razie możliwość włączenia tej funkcji wielu osobom się przydaje.
 • Funkcja automatycznej regulacji głośności – nawet głośna słuchawka Bluetooth czasem nie pokona odgłosów z Twojego otoczenia. Niektórzy producenci znaleźli na to sposób. Sprzęt sam reguluje głośność. Jeżeli wykryje, że wokół Ciebie panuje harmider, automatycznie podniesie głośność dźwięku.
 • Funkcja strumieniowania – umożliwia np. słuchanie muzyki, podcastu, audiobooka, jak i odbieranie komunikatów jakiegoś urządzenia GPS.
 • Asystent głosowy – umożliwia wydawanie słuchawce poleceń głosowych w języku angielskim. Nie dotykając urządzenia, np. wyciszysz dźwięk. Słuchawka Bluetooth z wybieraniem głosowym to fajna sprawa.
 • Adapter USB – rzadko spotykany na wyposażeniu słuchawek BT, ale jednak. Ten niewielki nadajnik USB pozwali Ci sparować słuchawkę np. z komputerem czy laptopem. Niejako zastępuje łączność bezprzewodową Bluetooth, gdy źródło dźwięku nie ma tego modułu. Przydatne, jeśli często korzystasz z komunikatorów PC, uczestnicząc w wideokonferencjach czy szkoleniach bądź prezentacjach online.
 • Zwiększona wytrzymałość – trudno tu o wodoodporność/wodoszczelność. Słuchawki Bluetooth do biura czy dla kierowców zwykle nie mają lepszej normy odporności. To póki co pojedyncze przypadki, które mogą być pochlapane wodą, ogólnie narażone na mniejszą wilgoć. Niektóre mają jednak powlekane obudowy odporne na różne uszkodzenia mechaniczne, np. zarysowania.

Słuchawka Bluetooth do rozmów – Ceny

Ogólnie mówimy o niedrogiej kategorii sprzętowej, ale mimo to warto chwilę zastanowić się, ile wydać na słuchawkę BT, aby się nie zawieść.

Od czego to zależy? Przede wszystkim warunków, w których korzystasz ze sprzętu.

Poznaj moją analizę:

 • Biznesowe słuchawki Bluetooth dla wymagających sięgają nawet 500 – 700 zł. To sprzęt kompletny: z kilkoma wbudowanymi mikrofonami, topową redukcją szumów i szeroką kompatybilnością (również z komputerami stacjonarnymi czy przenośnymi i to bez wbudowanego BT). Wyróżniają się najwyższymi wersjami Bluetooth i stabilnym zasięgiem. Sprawdzają się wszędzie, nawet na hałaśliwym mieście.
 • Dobrze szukając (lub po prostu kierując się moim rankingiem) znajdziesz prawie że profesjonalną słuchawkę Bluetooth do 300 – 350 zł. Także zapewni Ci skuteczną redukcją hałasu, wysoką głośność i czystość dźwięku.
 • Najniższy segment to słuchawki Bluetooth do 150, 100, a nawet 50 zł. Bywają zróżnicowane, nie wszystkie nadają się do głośniejszego otoczenia (przez brak redukcji). Jak się jednak okazało, da się wśród nich znaleźć słuchawkę dobrze emitującą i przekazującą dźwięk.

Podsumowując:

 • Jeżeli szukasz słuchawki BT, która ma Ci towarzyszyć praktycznie przez całe dnie (i nie zawsze w spokojnych warunkach), to zwróć uwagę na te biznesowe lub z górnej półki.
 • Jeśli szukasz modelu do samochodu czy spokojniejszego biura, to istnieje duża szansa, że znajdziesz dla siebie dobry produkt w przystępnej cenie.

W obu przypadkach spójrz na polecane przeze mnie słuchawki Bluetooth do rozmów, a dobrze wybierzesz.

Podsumowanie

Teraz już wiesz, jaka słuchawka Bluetooth będzie dla Ciebie najlepsza! Nie musisz pytać o to na forum czy czytać innych artykułów.

Wybierając coś z mojej klasyfikacji, uzyskasz pewność co do dobrej jakości dźwięku, jak i przekazywania rozmówcy Twojego głosu.

W przypadku dodatkowych pytań zapraszam do sekcji komentarzy.

A jeśli szukasz także słuchawek bardziej rekreacyjnych (do częstszego słuchania muzyki), ale nadal bardzo mobilnych, to mam coś jeszcze. Chodzi o słuchawki bezprzewodowe douszne, które również świetnie działają w parze z telefonem.

Oceń publikację
[Głosy: 6 Średnia: 4.3]

Dodaj komentarz

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments