W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Ranking telewizorów OLED 2024 | Jaki najlepszy?

author avatar
Łukasz Proszek
Aktualizacja:  1 grudnia 2024
Komentarze:  16

Niezależny ranking telewizorów OLED to materiał, który musiałem stworzyć. Używam OLED-a od kilku dobrych lat i kocham tę technologię! Smolista czerń, naturalne kolory, szerokie kąty widzenia, coraz wyższa jasność nowych generacji – kino we własnym domu jest możliwe. Wystarczy, że dobrze wybierzesz. Prędko pomoże Ci w tym mój subiektywny ranking OLED-ów do oglądania filmów, sportu oraz grania w gry. Zawiera 65-calowe wersje, ale te TV są również dostępne w innych przekątnych.

Ranking najlepszych telewizorów OLED

Ranking telewizorów OLED 2024 - TOP 5

Panasonic TV-65Z95A

Najlepszy telewizor OLED to Panasonic TV-65Z95A. Lider rankingu korzysta z rewelacyjnego panelu MLA 2. generacji. Dla Ciebie oznacza to wysoką jasność SDR i HDR, żywe kolory i perfekcyjną czerń. Jednocześnie matrycę jeszcze lepiej zabezpieczono przed wypaleniami. Sprzęt mistrzowsko reprodukuje obraz. Po kalibracji zobaczysz to samo, co na swoim studyjnym monitorze widział reżyser danego filmu.

Ponadto masz przed sobą gamingowy telewizor OLED. Obsługuje sygnał 4K w 120 klatkach na sekundę (2 porty HDMI 2.1). Zapewni Ci też pełnoprawny tryb do gier. Płynność również na szóstkę. Nie zobaczysz żadnych opóźnień i niechcianych rozmyć. System głośników obsługuje przestrzenny dźwięk Dolby Atmos, co bardziej wciągnie Cię w wir akcji. Całość dopełnia bogata w serwisy i apki platforma Fire TV.

Jeżeli masz przeogromne wymagania i solidny budżet, nie zastanawiaj się dłużej – zamów Panasonic TV-65Z95A. Urządzisz sobie kino we własnym domu. Nie ma się do czegoś przyczepić w kwestii jakości obrazu. Być może nie odczujesz też potrzeby zakupu osobnego soundbara.

Ocena produktu: 9.94/10
LG OLED65G45LW

LG OLED65G45LW olśni Cię jakością obrazu zarówno podczas wieczornego seansu, jak i w mocno nasłonecznionym salonie. Tętniące życiem, realistyczne kolory dopełniają smolistą czerń oraz szerokie kąty widzenia. Panel MLA zwiększa przy tym jasność… i to bardzo! Dodatkowo redukuje odblaski, więc postawisz ten sprzęt gdziekolwiek. Nie przejmujesz się warunkami oświetleniowymi.

W trybie do gier ten dobry telewizor OLED generuje tak samo zdumiewający obraz. Sprosta najnowszym konsolom, jak i najlepszym komputerom. Nie wywołuje rozrywania obrazu, rozmyć i innych defektów. Wysoka płynność spodoba się także fanom sportu. Nowe WebOS nie sprawi Ci trudności w obsłudze, a za to podsunie multum serwisów rozrywkowych. Jakość wykonania także na duży plus.

Zamierzasz wykorzystywać telewizor do różnych celów? Raz film lub serial, a innym razem gra albo mecz ulubionej drużyny piłkarskiej? Wiedz w takim razie, że LG OLED65G45LW zawsze zaoferuje Ci epicki obraz z doskonałym odwzorowaniem barw oraz wybitną płynnością!

Ocena produktu: 9.71/10
Samsung QE65S95D

Samsung QE65S95D korzysta i z diod organicznych, i z kropek kwantowych. To zatem QD-OLED nowej generacji. Dosyć, że zagwarantuje Ci perfekcyjną czerń, to jeszcze oszołomi szeroką paletą barw, żywymi kolorami oraz wysoką jasnością. Poczujesz się niemal jak w kinie. Odbicia innych źródeł światła nie są mu straszne. Matowa powłoka jest praktycznie pozbawiona odblasków.

To godny polecenia telewizor OLED z Netflixem, YouTube, oraz masą innych serwisów i aplikacji. Zaskakuje gamingowymi możliwościami. Wyróżniają go obsługa aż 144 Hz przy rozdzielczości 4K oraz niski input lat. Nie ma mowy o opóźnieniach, sprzęt nie ograniczy Twojego skilla. Moduł One Connect Pro pomoże Ci natomiast okiełznać kable, gdyż zawiera na nie złącza. Nie musisz ich podpinać bezpośrednio do TV.

Preferując jak najżywsze barwy, Samsung QE65S95D jest dla Ciebie. Dodatkowe kropki kwantowe poszerzają gamę kolorów. Z drugiej strony, nie dochodzi do przesycenia, a po kalibracji i tak uzyskasz obraz bliski referencyjnemu. Jednocześnie jasność HDR przebija kolejne granice.

Ocena produktu: 9.69/10
Sony Bravia 8 K-65XR80

Ranking telewizorów OLED byłby dużo gorszy bez Sony Bravia 8 K-65XR80. Ten model wyróżnia atramentowa czerń czy szeroka gama kolorów z dobrym odwzorowaniem. Barwy nasyca wysoka jasność, zatem nie ponarzekasz na wyblakły obraz. Nie ma o tym mowy – tak samo jak o rozmyciu przy szybszym ruchu. Sprzęt korzysta z szybkiej matrycy 120 Hz. Stanowi rozsądny wybór do konsoli PlayStation.

To funkcjonalny telewizor OLED z Google TV. Zyskasz dostęp do tysięcy aplikacji i źródeł cyfrowej rozrywki. Tym ważniejszy atut, że Sony Bravia 8 K-65XR80 wspiera przeróżne formaty obrazu i dźwięku. To chociażby Dolby Vision, HDR10 i Dolby Atmos. Ideał do Netflixa 4K bądź innych serwisów streamingowych. Wśród funkcji nie zabrakło AirPlay 2 oraz Chromecast. Przerzucisz obraz z telefonu na większy ekran.

Sony Bravia 8 K-65XR80 nie ma słabszych stron, a do tego gwarantuje Google TV, czego poszukuje wiele osób. Jeśli nie chcesz mieć żadnych ograniczeń co do wyboru serwisów z filmami i serialami, zamów ten sprzęt. Szczególnie gdy posiadasz także konsolę PlayStation.

Ocena produktu: 9.56/10
Philips 65OLED819/12

Polecany telewizor OLED z masą technologii poprawiających obraz. Druga sprawa, że już wyjściowo 65-calowa matryca Philips 65OLED819/12 da Ci epicką czerń, płynność bez rozmyć i naturalne kolory bez większych przekłamań. Urządzenie wspiera HDR10, Dolby Vision, Dolby Atmos i inne popularne formaty obrazu oraz dźwięku. Wyniki dotyczące jasności potwierdzają, że to OLED na różne warunki.

Google TV na pokładzie. Ten otwarty system Smart TV nie wymusi na Tobie dokupienia przystawki, aby móc dostać się na jakiś serwis streamingowy. W dodatku to efektowny telewizor OLED z Ambilight. Stworzy poświatę na ścianie za nim, którą dowolnie wyregulujesz. Efekty świetlne mogą podążać za akcją filmu, serialu bądź innej treści. Ustawisz także statyczne podświetlenie, jeżeli takie preferujesz.

Kusi Cię Ambilight? A może oczekujesz ogromnych zasobów, które niesie za sobą Google TV? W tych i wielu innych wypadkach Philips 65OLED819/12 okaże się zakupowym strzałem w dziesiątkę! Poza tym to telewizor z bardzo dobrą jakością obrazu. Spełnia wygórowane oczekiwania.

Ocena produktu: 9.41/10

Najlepsze telewizory OLED - Ranking 2024

Telewizor OLED Panasonic TV-65Z95A

Telewizor OLED Panasonic TV-65Z95A



Mistrz w jakości obrazu!

Dlaczego nie ma lepszego OLED-a od tego modelu? Ponieważ Panasonic TV-65Z95A generuje najlepszy, najbardziej uniwersalny i kinowy obraz. Zagwarantuje Ci smolistą czerń, sprawdzając się podczas wieczornych seansów. Furorę robi panel MLA 2. generacji. Skutecznie zwiększa jasność, co przy okazji nasyca kolory.

Nie musisz stawiać tego urządzenia w mocno zacienionym miejscu. Podoła przy intensywniejszym oświetleniu zewnętrznym. Jakby tego było mało, matrycę wspomagają wielowarstwowe radiatory. To autorskie rozwiązanie, które przy okazji zmniejsza ryzyko wypaleń. Zresztą sprzęt tej marki od wielu lat nie ma z tym problemów.

Wiem, co mówię, ponieważ od 4 lat posiadam telewizor OLED Panasonic. Nie widzę na nim powidoków mimo częstego oglądania np. meczów piłkarskich. W Z95A jest jeszcze lepiej i to przy osiągnięciu dużo wyższej jasności. Reprodukcja obrazu to perfekcja. Nawet bez kalibracji ujrzysz naturalne, świetnie odwzorowane kolory.

Sprzęt obsługuje wszystkie najważniejsze formaty, w tym HDR10+ czy Dolby Vision IQ. Potrafi też sam zarządzać parametrami. Każdą scenę dostosuje zarówno do typu oglądanej treści, jak i oświetlenia w Twoim salonie bądź pokoju. Bez kiwnięcia palcem zawsze uzyskasz kinowe wrażenia we własnym domu.

Gamingowe udogodnienia i nowy system

Producent wprowadził rozbudowany tryb do gier, a 2 porty HDMI 2.1 wspierają 4K w 120 klatkach na sekundę. W parze z komputerem uzyskasz nawet do 144 klatek. To cholernie szybki telewizor z niskim input lagiem. Nie ma tu mowy o lagach i niechcianych rozmyciach obrazu. Ideał do gier, jak i oglądania widowisk sportowych.

Upłynniacz ruchu da Ci szerokie możliwości konfiguracji. Ten mechanizm już w moim 4-letnim modelu wypadał celująco. Nie wychwycisz irytującego smużenia, obserwując lot piłki lub pędzący samochód. Kąty widzenia pozostają przy tym szerokie. Seans w większym gronie nie skrzywdzi nikogo degradacją kolorów czy kontrastu.

Całe szczęście, że Panasonic zmienił wreszcie platformę Smart TV. My Home Screen było szybkie i proste, lecz ubogie w serwisy i apki. Nowy Fire TV wypada w tym dużo lepiej. Znajdziesz najpopularniejsze miejsca z filmami oraz serialami. Wiele elementów dostosujesz pod siebie, mogąc tworzyć profile użytkownika.

Telewizor OLED z Dolby Atmos

Uwagę bez wątpienia przykuwa wielokanałowy system głośników. To luksusowy telewizor OLED z wbudowanym soundbarem, ale nie tylko. Zintegrowane głośniki od firmy Technics skierowano w różne kierunki, w tym do góry. Realizm filmowych wrażeń spotęguje więc pełnoprawny dźwięk Dolby Atmos.

Co za tym idzie, bez trudu wychwycisz kierunek danego odgłosu. Brzmienie nie okaże się spłaszczone. Istnieje duża szansa, że nie poczujesz potrzeby zakupu osobnego soundbara, a to zawsze oszczędność kasy. Dodam, że dialogi brzmią klarownie, a przyjemne, basowe dudnienie dodaje dynamiki.

Spójrz przy tym na ten sprzęt. Od razu widać soundbarowy pasek, z czego słyną flagowe OLED-y tej marki. Kolejny wyróżnik to okrągła, obrotowa podstawa. W prosty sposób wyregulujesz idealny dla siebie kąt oglądania. Dziwię się, że inni producenci nie stosują tego rozwiązania. Jak widzisz, znalazło się tu sporo unikalnych zalet.

Telewizor OLED LG OLED65G45LW

Telewizor OLED LG OLED65G45LW



Rewelacyjna jakość obrazu

Atramentowa czerń to dopiero początek długiej listy atutów LG OLED65G45LW. To sprzęt pracujący na panelu MLA, który osiąga zadziwiającą jasność. Oczywiście jasne obiekty na ciemnym tle nie wywołają efektu halo, a więc poświaty. Zamiast tego uradują Cię realistycznie oddane kolory spełniające intencje reżysera filmu.

Balans bieli, gamma, temperatura barwowa – wszystko się tu zgadza, zwłaszcza po profesjonalnej kalibracji. Nie zobaczysz przekłamań w tym aspekcie. Sprzęt sam w sobie nie niesie żadnych ograniczeń. Prawidłowo wyświetli każdy kolor i odcień. Szerokie kąty widzenia umożliwią z kolei komfortowy seans dla wielu osób.

Nie musisz siedzieć idealnie na wprost, aby docenić walory tej matrycy. Ten polecany telewizor OLED ma błyszczące wykończenie ekranu. Mimo to walczy z odbiciami źródłem światła, czyli np. lampą w salonie. Nie powinna Ci przeszkadzać, szczególnie pamiętając o imponującej jasności panelu w SDR, a tym bardziej w HDR.

To OLED 4K do Netflixa, Amazon Prime, Apple TV i innych serwisów streamingowych. Obsługuje format Dolby Vision, co chociażby dla mnie ma duże znaczenie. Oprócz tego LG OLED65G45LW wygładza i polepsza szczegółowość obrazu ze źródeł o niższej rozdzielczości. Nawet takie TVP będzie wyglądać dużo lepiej.

Epicka płynność i szybkość matrycy

Jaki telewizor OLED nada się do oglądania sportu? Z pewnością ten egzemplarz. Nie smuży, nie zalicza opóźnień, rozmyć i innych negatywnych efektów. Korzysta ze znakomitego upłynniacza ruchu. Ponadto eliminuje drgania w standardowych programach telewizyjnych. W każdym przypadku robi, co może, aby Cię zachwycić.

Jeżeli chodzi o gry, trudno oczekiwać czegoś więcej. W 4K uzyskasz 120 lub 144 klatki na sekundę, zależnie od tego, czy to konsola czy komputer. Na pokład trafiły wszystkie najważniejsze technologie gamingowe. Jasność w HDR praktycznie w ogóle nie spada w trybie dla gracza. Opóźnienie wejściowe tak niskie, że nic Ci nie przeszkodzi.

OLED z dodatkowymi udogodnieniami

Platforma Smart TV to prosty w obsłudze WebOS w wersji 24. Duży wybór aplikacji skutecznie zwalczy nudę. Gdy tego zechcesz, odtworzysz coś z pendrive’a lub dysku zewnętrznego. Przerzucenie obrazu ze smartfona również banalne do wykonania. Pilot Magic może pełnić rolę wskaźnika, co zbiera pozytywne opinie.

Co jeszcze? Wyważony profil dźwiękowy. To też ważna cecha w rankingu telewizorów OLED. Nie po to wydajesz tyle kasy, aby od razu myśleć o zakupie soundbara. W tym wypadku być może uznasz, że go nie potrzebujesz. Klarowne dialogi przekonują, a zniekształcenia audio przy wyższej głośności są wręcz nie do usłyszenia.

Zwróć uwagę, że producent przygotował ten sprzęt do estetycznego montażu na ścianie. Trudno zauważyć wtedy jakikolwiek odstęp od niej. Jakość wykonania premium. Nie żałowano tutaj metalowego wykończenia. Nic nie trzeszczy ani się nie ugina, zatem spasowanie na szóstkę.

Telewizor OLED Samsung QE65S95D

Telewizor OLED Samsung QE65S95D



QD-OLED, czyli o tym, jak połączyć OLED z QLED

Samsung QE65S95D to rasowy OLED. Każda jego dioda stanowi niezależne źródło światła. Nie ma tu strefowego przyciemniania. Masz z głowy rozkwit jasnych obiektów na ciemnym tle. Ujęcia np. gwieździstego nieba czy kosmosu robią piorunujące wrażenie. Co więcej, matrycę wzbogacają kropki kwantowe.

Co z tego wynika? Rewelacyjne wyniki jasności HDR. Idąc dalej, gama kolorów jest wyjątkowo szeroka. Ten dobry telewizor OLED wyświetla pełną paletę DCI-P3, nie ma dla niego nieznanych kolorów. Pokaże Ci każdy odcień, wiernie go odwzorowując. Programy przyrodnicze czy sceny z pięknymi widokami zapierają dech w piersi.

Zdziwił mnie przy tym fakt, że w trybie do gier jasność idzie w górę. Różnica nie jest duża, ale analiza osiągów panelu ją udowadnia. Bardzo rzadko spotykana cecha. Większość OLED-ów nawet nie utrzymuje jasności w gamingu w porównaniu do trybu filmowego. Grając, nie uświadczysz więc spadku jasności, a wręcz przeciwnie.

Równomierność podświetlenia perfekcyjna. Nie ma problemów z brakiem jednolitości. Tak samo jak z zafarbami. Czerń, szarość, jak i wszelkie kolory nie wykazują różnic w jasności, będąc samodzielnie na ekranie. Wysoka płynność dopełnia pozytywną opinię o jakości obrazu. To polecany OLED do gier i sportu.

Matowy ekran

Co ciekawe, nowy flagowiec Samsung ma nie błyszczący, a matowy ekran. Prawdziwy ewenement wśród topowych OLED-ów. Nie użerasz się z odblaskami. Ekran doskonale zakamufluje to, co dzieje się przed nim. Zażegnanie refleksów kusi i daje pełną swobodę co do ulokowania odbiornika.

To jednak śmiałe, bo nieco ryzykowne posunięcie. Dlaczego tak uważam? Ponieważ im mocniejsze oświetlenie zewnętrzne, tym czerń wygląda na nieco bardziej wyblakłą. Może to zatem zdegradować kontrast. W zamian nie zobaczysz np. odbicia lampy czy ładnej pogody za oknem, które znajduje się za Twoją kanapą.

Problem z plątaniną kabli? Już nie!

Kolejne innowacyjne rozwiązanie? Proszę bardzo, stanowi je sposób podłączania kabli. Ten elegancki i smukły OLED na jednej nodze ma tylko 2 złącza. Jedno z nich to port USB-C do serwisowania, a drugie to wejście na specjalny kabel. Chodzi o połączenie z modułem One Connect Pro. To właśnie do tej skrzyneczki podepniesz resztę.

Powiedz pa pa plątaninie przewodów bezpośrednio przy telewizorze. Ze wspomnianym modułem lepiej nad nimi zapanujesz. To szczególnie sprzyjające montażowi na ścianie. Z telewizora nie będzie wychodzić cała armia przewodów, a za to jeden i to jeszcze ledwo widoczny. Potęguje to aspekt wizualny.

Telewizor OLED Sony Bravia 8 K-65XR80

Telewizor OLED Sony Bravia 8 K-65XR80



Obraz jak żywy

Sony Bravia 8 K-65XR80 nie wprowadza wielkich innowacji, ale… co z tego? Najważniejsze, że zagwarantuje Ci mistrzowski obraz. Czerń smolista, jasność wysoka jak na OLED-a, a kolory ze znakomitym pokryciem przestrzeni barw DCI-P3. Ciemniejsze odcienie nadal pozostaną nasycone. Zapomnij o wyblakłych barwach.

W mojej opinii Sony najlepiej sprawdza się podczas wieczornych seansów. Nie oznacza to jednak, że za dnia nie poradzi sobie w nasłonecznionym miejscu. Błyszczący ekran dobrze redukuje odblaski, przykładowo odbicie lampy sufitowej. Ponadto kolory nie ulegają zmianie przy szerszym kącie oglądania, co również przekonuje.

OLED-y tego producenta słyną ze świetnych procesorów przetwarzających obraz. Bravia 8 tylko to potwierdza. Możliwości procka przydają się podczas skalowania treści o niższej rozdzielczości. Obstawiam, że nie używasz już odtwarzacza DVD, ale telewizja naziemna też zyska na automatycznym wyostrzaniu detali.

Zastosowana matryca ma natychmiastowy czas reakcji. Nie prześladują jej opóźnienia. Szybszy ruch na ekranie nie pokaże Ci żadnych rozmyć. Komfortowo obejrzysz mecz ulubionej drużyny lub scenę szalonego pościgu z filmu. Granie w 4K przy 120 klatkach to istna poezja. Tryb do gier utrzymuje wysoką jasność w HDR.

Bogaty w aplikacje Smart TV

Sony Bravia 8 K-65XR80 stanowi nowoczesny telewizor OLED z Google TV. Da Ci dostęp do tysięcy miejsc z cyfrową rozrywką. Nie można się przyczepić do tej platformy. Gdy tylko nudzisz się na kanapie przed TV, zacznij szukać głębiej. W końcu znajdziesz coś ciekawego do obejrzenia, posłuchania czy pogrania.

Ten popularny Smart TV nie sprawia kłopotów z obsługą. Owszem, czasem potrafi przytłoczyć mnogością źródeł. Z drugiej strony, nie stwarza zbędnych zagadek. Prędko skonfigurujesz układ belek, mając później pod ręką to, z czego najczęściej korzystasz (np. Netflix, YouTube, Amazon Prime, Apple TV, Canal+ itd.).

Z funkcji nie zabrakło Chromecast czy AirPlay 2. Bezprzewodowa praca na linii telewizor – urządzenie mobilne wypada wzorowo. Masz różne opcje na odtwarzanie cyfrowych treści. Port USB także obecny. Ponadto w razie potrzeby skorzystasz ze sterowania głosowego, nie musząc wpisywać długich haseł.

Telewizor OLED Philips 65OLED819/12

Telewizor OLED Philips 65OLED819/12



Dobry obraz niezależnie od warunków

Philips 65OLED819/12 to bardzo groźny konkurent dla modeli Panasonic, LG, Samsung i Sony. Sprzęt ma dużo szersze zastosowanie niż seanse przy zgaszonym świetle. W trakcie słonecznego dnia również uraczy Cię pięknym obrazem. Do czerni nie można się przyczepić, to w końcu OLED. Samoemisyjne diody robią swoje.

Kolory mają, że tak powiem, reżyserskie zacięcie. Chodzi o wierną reprodukcję barw oraz doskonałe pokrycie palety. Szerokie kąty widzenia nie sprawiają problemu z odbiorem treści, gdy nie siedzisz idealnie na wprost ekranu. Matrycy nie brakuje płynności, oferuje 120 Hz, a graczom spodoba się obecność HDMI 2.1.

Jeżeli nie wiesz, jaki telewizor OLED jest dobry do pary z konsolą, masz już kolejną odpowiedź. To samo dotyczy oglądania sportu. Przelatująca piłka nie zostawi ogona niczym kometa. Nie dostrzeżesz smużenia. Z formatami na bogato. Obok HDR pojawia się również Dolby Vision, więc kinowe możliwości idą w górę.

Nad wszystkim czuwa procesor P5. Philips także skorzystał z algorytmów AI. Urządzenie lepiej przetwarza obraz i skaluje niższe rozdzielczości. Kolory pozostają żywe, a detale dobrze widoczne. Oglądając naziemną telewizję, jakąś strumieniowaną transmisję czy własny filmik, jakość Cię nie zawiedzie.

Efektowne podświetlenie Ambilight

Jednym z największych wyróżników jest Ambilight. Wyobraź sobie, że oglądasz dynamiczny film akcji albo grasz w grę (Ambilight jak najbardziej działa w trybie do gier). Kolory rzucane na ścianę za telewizorem będą współgrały z treścią. Podświetlenie tylne pogłębia immersję. Lepiej wejdziesz w filmowy bądź gamingowy świat.

Do tego da Ci wiele regulacji. Poeksperymentujesz z efektami, ustalając, który najbardziej Ci pasuje. Możesz również ustawić statyczne światło, co czasem potrafi spotęgować wrażenia z odbioru filmów. Na koniec opinii dodam, że to OLED z Google TV. Serwisów streamingowych jest tam cała masa, więc nie ponudzisz się.

Ile kosztuje telewizor OLED?

Najlepsze, zazwyczaj flagowe telewizory OLED kosztują 9000 – 19000 zł, jeżeli chodzi o 65-calowe przekątne. Niemniej dasz radę znaleźć wciąż porządny model z dobrym obrazem w okolicach 7000 – 8000 zł. Nie będzie jednak aż tak jasny, a pamiętaj, że jasność wpływa też na nasycenie kolorów.

Jakiej marki telewizor OLED?

Najlepsi producenci telewizorów OLED to Panasonic, LG, Samsung, Sony oraz Philips. Każdego roku biją się o klientów, wprowadzając matryce z coraz to lepszymi parametrami. To już bardzo jasne telewizory, które nie mają problemów z wypaleniami pikseli. Zachwycają też funkcjami, a coraz częściej także dźwiękiem.

Podsumowanie i pytania czytelników

Nigdy nie pożałowałem zakupu OLED-a. Ta technologia zrewolucjonizowała jakość obrazu w telewizorach. OLED-y, które Ci przedstawiłem, tylko to potwierdzają. Oprócz pięknych kolorów i atramentowej czerni stają się coraz to jaśniejsze i mniej narażone na wypalenia.

Praktycznie nie mają już mankamentów, choć swoje kosztują, nie ukrywam. W każdym razie wiesz już, na kogo postawić. Nie musisz pytać na forach czy grupach o to, jaki jest najlepszy telewizor OLED. Pamiętaj, że moja subiektywna klasyfikacja jest niezależna i aktualizowana.

W razie dodatkowych pytań lub chęci wyrażenia własnej opinii zapraszam Cię do sekcji komentarzy.

Siłą rzeczy top OLED-y pojawiają się też w innych zestawieniach na portalu. Obfituje w nie ranking telewizorów 55 cali. To zdecydowanie jedna z najpopularniejszych przekątnych. Tak samo jak najlepsze telewizory 65 cali. One także zawierają sporo wysokiej klasy OLED-ów.

Rozważasz także poczciwe LCD LED? Mając wyższy budżet, w Twoim zasięgu będzie pewnie jakieś urządzenie, które zaprezentuje Ci ranking telewizorów 75 cali. Nie dostaniesz tak olśniewającego obrazu, ale za to jeszcze większy ekran.

Nabywając jakiś luksusowy TV, warto też podkręcić jakość dźwięku. Najłatwiejszym i bardzo eleganckim sposobem na to jest najlepszy soundbar. Grająca belka audio z subwooferem zaoferuje Ci chociażby dużo lepszy bas niż topowe OLED-y.

W tej kategorii wyróżniłem też polecane soundbary do 2000 zł oraz tanie i dobre soundbary do 1000 zł. Jak widzisz, masz szerokie pole manewru co do budżetu na grajbelkę, która dopełni porządny telewizor.

Oceń publikację
[Głosy: 4 Średnia: 4]

Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

Subscribe
Powiadom o
16 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Paulina
29 dni temu

Jakie będą zauważalne różnice pomiędzy OLED55C45LA a OLED55G45LW od LG? Nie jestem wielkim fanem sportów zimowych, więc wydaje się, że kwestia spadku jasności przy większym wypełnieniu ekranu bielą nie wydaje się być kluczowym aspektem. Nie mam zbyt dużej odległości sofy od ekranu, więc prawie dwukrotnie mniejsza głębokość G4 mogłaby stanowić jego zaletę. Nie interesują mnie za bardzo kwestie dźwiękowe, bo i tak telewizor będzie połączony z soundbarem. Czy realnie występują jakieś różnice w opcji G45 w porównaniu do OLED55G42LW z innej dystrybucji? G42 można kupić niewiele drożej od C45. Zastanawiam się, czy warto dołożyć te 2k, biorąc pod uwagę wydłużoną do 5 lat gwarancję na panel. Lubimy pooglądać filmy czy seriale, sporty motorowe, piłkę nożną lub siatkówkę i gramy na konsoli. Gdyby nie remont to pewnie bym się nie zastanawiała i wzięła droższą wersję, ale ze względu na inne wydatki chętnie zasięgnę opinii eksperckiej w zakresie ceny do jakości dla… Czytaj więcej »

Paweł
6 miesięcy temu

Czy LG OLED77C31 to ten sam model, co zwycięzca rankingu, tylko większy?
Paweł

Jakub
7 miesięcy temu

Cześć, znajdę OLEDA 55 cali w cenie około 4500-5000 zł ? Preferowana marka to LG lub Samsung.

Sebastian
10 miesięcy temu

Cześć,
Wiesz może czy duża jest różnica pomiędzy LG OLED65G33LA a LG OLED65G23LA? Model starszy, ale w bardziej przystępnej cenie.

Jacek
7 miesięcy temu

czy żywy obraz bardziej wypala oczy oglądając wieczorem?

Bartek
2 miesięcy temu

Witam. Chciałem zakupić OLED 65 cali .zastanawiam się nad lgC4 lub Philipsem 717 który będzie lepszy do filmów ? Czy zagęszczenie pixeli ma wpływ na ostrość obrazu ? Bo Philips ma gestsze piksele .A może starszy model LG C3 lub jakiś philips z serii 800?proszę o pomoc

Last edited 2 miesięcy temu by Bartek
Bartek
2 miesięcy temu

Bardzo dziękuję za pomoc .Ostatnie pytanie czy C4 41 z dystrybucji węgierskiej różni się jakością od C4 45 dystrybucji polskiej oprócz ceny ?Bo można go kupić w polskich sklepach za 2000 zł mniej , pozdrawiam
Ps. Czy jest duża różnica miecy C3 a C4 ?

Bartek
2 miesięcy temu
Reply to  Bartek

Jeszcze nurtuje mnie jedna rzecz ,a mianowicie upłynniacz ruch .Oglądam dużo filmów i lubię płynny obraz nie przeszkadza mi efekt opery mydlanej .Wiem że na maxa wszędzie powstają artefakty,ale z pana doświadczeniem pewnie wie Pan który producent najlepiej sobie z tym radzi ? Czytałem że Philips ma najlepszy upłynniacz razem z Sony ?czy to prawda ?jak przy tym wypada LG i jego odwzorowanie ruchu ?

Bartek
2 miesięcy temu

Budżet to max 7500 zł