W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Ranking telewizorów 55 cali 2024 – Jaki najlepszy?

Łukasz Proszek
Aktualizacja:  24 kwietnia 2024
Komentarze:  20

Telewizory 55 cali to bardzo popularna grupa. Wiąże się to z 2 następstwami: znajdziesz w tej przekątnej ekranu zarówno kompletne buble, jak i znakomite modele. Ja wyłoniłem dla Ciebie te drugie. W rankingu nie brakuje więc telewizorów 55 cali OLED, QD-OLED bądź Mini-LED. Elitarne grono, które koniecznie musisz poznać. Za sprawą moich niezależnych i subiektywnym opinii prędko dokonasz dobrej decyzji zakupowej. W efekcie zobaczysz, co to znaczy kino we własnym domu!

Ranking telewizorów 55 cali - Jaki TV 55 cali najlepszy?

Ranking telewizorów 55 cali 2024 - TOP 7

LG OLED55G33LA

Ranking telewizorów 55 cali zwycięża fenomenalny LG OLED55G33LA. To 55-calowy TV 4K z najlepszym obrazem. Zapewni Ci smolistą czerń (matryca OLED), piękne kolory i jeszcze wysoką jasność w HDR lub Dolby Vision. Producent zastosował nowy typ matrycy, który świetnie odprowadza ciepło. Efekt? Praktycznie brak ryzyka wypaleń! Potwierdza to aż 5-letnia gwarancja na panel.

Taki sprzęt idealnie nada się do każdego zastosowania: seanse filmowe, oglądanie sportu, jak i granie w gry. Wspiera technologie od Nvidia i AMD, a do tego oferuje porty HDMI 2.1. Nie brakuje tu wysokiej płynności. LG G3 obsługuje 120 Hz w 4K. Co ciekawe, ten polecany telewizor 55 cali nie ma podstawy w zestawie. Zamiast niej otrzymasz solidny uchwyt ścienny.

Ocena produktu: 9.94/10
Samsung QE55S95C

Hybryda, połączenie technologii QLED i OLED. Samsung QE55S95C z jednej strony zagwarantuje Ci głęboką czerń, a z drugiej wysoką jasność. Odznacza się również wyjątkowo żywymi kolorami, pokrywając całą paletę DCI-P3. To porządny telewizor 55 cali QD-OLED do Netflixa, YouTube bądź CANAL+. Bardzo dobrze skaluje też źródła o niższej rozdzielczości.

Z taką specyfiką obrazu postawisz go gdziekolwiek. Mocniej nasłoneczniona miejscówka nie zdegraduje obrazu. Zwróć uwagę, że producent zawarł w zestawie moduł One Connect Pro. Oznacza koniec problemu z plątaniną kabli. To właśnie do tej skrzyneczki podłączysz np. HDMI od konsoli (a to wyjątkowo dobry TV dla graczy). Godny polecenia telewizor 55 cali na ścianę, jak i stolik RTV.

Ocena produktu: 9.75/10
Sony XR-55A95L

Innowacyjny QD-OLED od Sony. Co go tak wyróżnia? Otóż nie tylko idealna czerń, świetna jasność czy zachwycające barwy. Ten nowoczesny TV 55 cali na bieżąco polepsza obraz względem… Ciebie. Chodzi o kamerę w zestawie. Analizuje np. odległość od ekranu. Automatycznie zmienia wtedy jasność, a nawet głośność. Zawsze idealnie zobaczysz i usłyszysz swój ulubiony serial.

Oczekujesz wielu aplikacji i serwisów streamingowych? No to będziesz w siódmym niebie! To 55-calowy telewizor z rankingu z Google TV. Obstawiam, że ponad 10000 źródeł cyfrowej rozrywki Ci wystarczy, co nie? Producent ciekawie podszedł nawet do podstawy. Stanowią ją boczne nóżki, które dadzą Ci 3 warianty ustawienia (np. szeroko, aby zmieścić soundbar pod TV).

Ocena produktu: 9.65/10
Samsung QE55S90C

Masz wysokie wymagania, ale szukasz TV 55 cali, który ma świetny stosunek ceny do jakości? Proszę bardzo, łap Samsung QE55S90C. To nadal bardzo jasny QD-OLED z barwami tętniącymi życiem. Osiąga wysoką jasność nie tylko w HDR, ale i SDR, czyli zwykłej telewizji. Niesie za sobą szerokie zastosowanie: od programów informacyjnych, przez oglądanie sportu, po Netflixa w 4K.

Ponadto sprawdzi się u graczy. Samsung QE55S90C notuje szalenie niskie opóźnienia. W praktyce momentalnie odczytuje informacje, dysponując genialnym czasem reakcji. Przy tym wszystkim nie straszne mu refleksy. Walkę z nimi wspomaga powłoka antyrefleksyjna. Nie masz przed sobą ograniczeń co do ustawienia tego dobrego TV 55 cali z szeroką paletą barw.

Ocena produktu: 9.53/10
Hisense 55U8KQ

W mojej opinii niedoceniany telewizor 55 cali. Hisense 55U8KQ za sprawą technologii Mini-LED łączy w sobie wysoką jasność z odpowiednio głęboką czernią. Jednocześnie nie jest bardziej narażony na wypalenia. Zaoferuje Ci też dokładne skalowanie obrazu. Ujrzysz wyraźne detale i to nawet przy źródłach poniżej 4K. Efekt wizualny potęgują z kolei cienkie ramki.

Sprzęt prawidłowo mapuje tony przy świetnym pokryciu palety barw DCI-P3. Oznacza to tyle, że nie przekłamuje co do kolorów i ich odcieni. Zobaczysz niemal to samo, co widział reżyser na swoim studyjnym monitorze. Barwom nie brakuje nasycenia. Skutecznie udoskonalają świetne wrażenia z oglądania różnych treści. Do tego cena wypada atrakcyjnie względem możliwości.

Ocena produktu: 9.4/10
Sony XR-55X90L

Bardzo dobry telewizor LCD LED 55 cali z Google TV i Chromecast. Sony XR-55X90L przejawia podstawową zaletą, którą najbardziej doceniam w rankingu. Chodzi o wysoki współczynnik natywnego kontrastu (czyli smolistą czerń) połączony z równie wysoką jasnością (nadaje się do nasłonecznionych pomieszczeń). Sony stosuje też wydajne procesory obrazu. Doskonale skalują chociażby treści z DVB-T2.

Ale to 4K HDR bądź współpraca z konsolą PS5 stoją tu na pierwszym miejscu. Doceniam także specyfikę kolorów. Dobrze odwzorowane i wystarczająco żywe. Typowo rozrywkowy, a jednocześnie kinowy egzemplarz. Sprawdzi się do wielu zastosowań i nie kosztuje milionów. A jego minimalizm potęgują stylowe nóżki oraz cienkie ramki okalające ekran.

Ocena produktu: 9.3/10
Philips 55PUS8818/12

Stosunkowo niedrogi model typu LCD LED. Wiele osób kusi fakt, że to telewizor 55 cali z podświetleniem, a konkretniej Ambilight. Mocny wyróżnik. Akcja filmu jednocześnie przejdzie na tylne podświetlenie. Taki efekt zwiększa immersję, czyli efekt wchodzenia w filmowy świat. Rzecz jasna możesz także ustawić statyczne światło. To białe optycznie spotęguje czerń.

Sama jakość obrazu nie powali na kolana wybrednych kinomanów, ale helloł: to nie model za 8 czy 10 kafli. W tej cenie generuje ciepłe barwy, dopełniając je czernią, która nie wpada maniakalnie w szarość. Matryca 120 Hz przejawia zastosowanie do gier i oglądania sportu. No i jest jeszcze Google TV. Zawsze znajdziesz ulubiony serwis z cyfrową rozrywką.

Ocena produktu: 9.24/10

Najlepsze telewizory 55 cali - Ranking 2024

Telewizor 55 cali LG OLED55G33LA

Telewizor 55 cali LG OLED55G33LA

Znakomity telewizor 55 cali 4K typu OLED. Zachwyci Cię głęboką czernią, żywymi barwami czy luksusowym wykonaniem. Jak na moje oko nie ma słabych stron, stąd pozycja lidera w rankingu TV 55 cali. Sprawdzi się także wtedy, gdy szukasz odbiornika do oglądania sportu bądź grania w najnowsze gry (nawet w parze z komputerem).


Sprawdź ceny LG OLED55G33LA

EURO


Atramentowa czerń

Zacznijmy od tego, że LG OLED55G33LA to samoemisyjny telewizor z diodami organicznymi. A tak prościej? To po prostu OLED. Dla Ciebie oznacza to tyle, że ujrzysz rzeczywiście czerń, a nie jakąś szarość bądź siwiznę. Kąt widzenia nie ma tu znaczenia. Ten top TV 55 cali stanowi ideał pod wieczorne seanse filmowe.

Jeżeli przechodzisz z modelu z matrycą LCD LED, docenisz jeszcze coś: brak efektu HALO. Mowa o rozkwitach jasnych obiektów na ciemnym tle (dobrze to widać zwłaszcza w przypadku napisów). Pamiętaj, że w tym wypadku każda dioda (a jest ich ponad 8 milionów!) stanowi niezależne źródło światła, więc może się całkowicie wygasić.

Finalnie kontrast zachwyca. W dodatku LG nie zapomniało o dobrej powłoce antyrefleksyjnej. Jakieś źródło światła w okolicach telewizora (np. lampa) nie będzie Cię już tak wkurzać odblaskami. I to najlepszy moment, aby przejść do dalszej części opinii o tym luksusowym telewizorze 55 cali.

Wysoka jasność i świetne pokrycie palety barw

Przez wiele lat nadrzędnym problemem OLED-ów była przeciętna jasność. Nadal wiele modeli różnych marek ma z tym trudności. Gdy nie wiesz, jaki telewizor 55 cali sprawdzi się w nasłonecznionym salonie lub pokoju, bywa to kłopotliwe. LG znalazło jednak sposób. Stanowi go nowy panel Micro Lens Array (MLA).

Wyróżnia się bardzo wysoką jasnością, która zawstydza nie tylko inne OLED-y, ale i wiele LCD LED. Swoje dokłada przetwarzanie obrazu (procesor α9 AI 4K Gen6) oraz funkcja Brightness Booster Max. Z takim urządzeniem nie przejmujesz się padającymi promieniami słońca. Jasne, zawsze lepiej, żeby ich nie było, lecz nie stanowią już dużego problemu.

Co istotne, wyższa jasność nie zwiększa ryzyka wypaleń pikseli. Wręcz przeciwnie! Panel MLA wydajnie odprowadza ciepło. Producent udziela 5-letniej gwarancji na matrycę, a to wręcz ewenement w tej kategorii. No i potwierdzenie trwałości.

Co z kolorami? Równie wybornie. LG G3 o przekątnej 55 cali pokrywa prawie całą przestrzeń barw DCI-P3. Prawidłowo odwzoruje każdy odcień. Sceny z pięknymi widokami czy pokazem natury robią piorunujące wrażenie. Tobie i Twoim gościom pewnie nieraz opadnie szczęka z zachwytu nad ogólną jakością obrazu.

Topowy telewizor 55 cali o szerokim zastosowaniu

W mojej opinii mówimy o wszystkomającym telewizorze. Obsługuje Dolby Vision, Dolby Atmos oraz wiele innych formatów obrazu i dźwięku. Ponadto dobija do 120 Hz odświeżania. Nie ujrzysz smużenia, oglądając film akcji bądź widowisko sportowe.

Rozglądasz się za dobrym TV 55 cali dla gracza? G3 od LG wspiera AMD FreeSync Premium, NVIDIA G-Sync i VRR. Pasuje do konsol Sony, Microsoft, a nawet w parze z PC (a to nie takie łatwe dla telewizora). Nie niesie tu żadnych ograniczeń, zapewniając wysoką płynność przy wysokiej rozdzielczości. Istna poezja!

Patrząc na kolejne zastosowania, nawet źródła typu nagrany filmik czy zwykła telewizja naziemna stają się lepsze. Jak? Za sprawą skalowania obrazu z pomocą sztucznej inteligencji. Procesor obrazu potrafi wygładzić lub też wyostrzyć wyświetlane obiekty. Zawsze zmierza do jak najlepszego możliwego obrazu.

Prestiż w każdym calu

Zauważ, że to smukły, świetnie spasowany telewizor 55 cali. Rewelacyjnie go wykonano. Nie widzę tu żadnych kompromisów, zresztą ponownie. Zaskoczy Cię nie tylko jakością 4K HDR, ale też tym, jak prezentuje się w salonie.

Wyróżnik stanowi brak podstawy centralnej czy też nóżek. Czy to minus? Ależ skąd! Zamiast standardowej podstawy otrzymasz nowoczesny uchwyt ścienny. Do tego idealnie dopasowany akurat do LG G3. Od razu masz jak zawiesić telewizor na ścianie, a to na niej zrobi najlepsze wrażenie.

Czy LG OLED55G33LA rzeczywiście nie ma żadnych minusów? Generalnie nie, ale wiele osób poszukuje telewizora 55 cali z Google TV. W tym wypadku dostaniesz WebOS. To i tak świetny system Smart TV. Prosty w obsłudze i z wieloma serwisami jak Netflix i YouTube. Niemniej nie jest ich aż tak dużo jak w Google TV, lecz obstawiam, że Ci wystarczą.

Telewizor 55 cali Samsung QE55S95C

Telewizor 55 cali Samsung QE55S95C

Nowoczesny i funkcjonalny telewizor 55 cali typu QD-OLED. Nie brakuje w nim ani smolistej czerni, ani wysokiej jasności czy żywych barw. To jednocześnie jeden z najlepszych modeli dla zapalonych graczy. W trybie do gier osiąga jeszcze wyższą jasność, co rzadko się zdarza.


Sprawdź ceny Samsung QE55S95C

MediaExpert
EURO
MediaMarkt


QLED i OLED w jednym

Wiele osób zastanawia się nad wyborem technologii matrycy. Zarówno QLED-y, jak i OLED-y mają swoje unikalne zalety, prawda? A co, gdyby je połączyć?! Samsung wpadł na taki pomysł. Najważniejsze, że znakomicie go zrealizował.

Samsung QE55S95C działa na diodach organicznych. To formalnie OLED, lecz z dodatkową warstwą kropek kwantowych. Za sprawą tego połączenia osiąga wręcz szalone wyniki jasności w HDR. Nie straszne mu padające promienie słoneczne lub oświetlenie salonu. W takich warunkach nadal wszystko dokładnie zauważysz.

A jest się czym zachwycać! Czerni nie można nic zarzucić; jest smolista, a nie szara. Równomierność podświetlenia? Perfekcja. Tak samo jak kąty widzenia. Oglądając film lub serial w większym gronie, osoby siedzące po bokach kanapy nie zobaczą np. gorszych kolorów czy zniekształconego kontrastu.

To polecany telewizor 55 cali zarówno do wieczornego maratonu z horrorami, jak i serialu oglądanego w słoneczny dzień lata. Czegóż chcieć więcej? Osiągi tej matrycy zdumiewają. A to jeszcze nie koniec, więc czytaj dalej.

Telewizor 55 cali z żywymi kolorami

Samsung od wielu lat stawia na bardzo nasycone kolory. Tutaj również tak jest. Barwy tętnią życiem, co preferuje sporo osób. Zapomnij o pastelowych kolorach bez dynamiki. Od teraz piękne krajobrazy wprost przeniosą Cię do filmowego świata.

Samsung obsługuje pełną paletę DCI-P3. Po kalibracji poradzi sobie z odwzorowaniem każdego odcienia. Ba, nawet przed kalibracją jest z tym bardzo dobrze. Wychodząc z fabryki, ten egzemplarz od razu jest przystosowany do wymagających kinomanów. Zwłaszcza że cechuje go mistrzowski balans bieli.

Owszem, znajdą się opinie głoszące, że kolory są za bardzo cukierkowe. Ale od czego są wtedy ręczne ustawienia obrazu? Menu obejmuje ogrom opcji, więc dopasujesz specyfikę obrazu pod własne preferencje.

Sprzęt do e-sportu i sportu

Najlepszy telewizor 55 cali do PlayStation czy Xboxa? Bardzo prawdopodobne. Wspominałem Ci już, że Samsung QE55S95C jest ogólnie bardzo jasny, a w trybie do gier staje się jeszcze jaśniejszy. To jednak wierzchołek góry lodowej. Jako jeden z nielicznych potrafi dobić do 144 Hz odświeżania w 4K!

Uzbrojono go w 4 porty HDMI 2.1. W testach notuje bardzo niski input lag. W efekcie sprosta dynamicznym grom FPS, wyścigom czy bijatykom. Nie zobaczysz w nich rozmyć bądź rwania obrazu. Dlatego też uważam, że to TV do e-sportowych zmagań na konsoli. Nie ograniczy Twojego skilla, a wspomoże go.

Samsung słynie również ze świetnych upłynniaczy ruchu. Takowy pojawia się i tutaj. Pokazuje swoje oblicze przy klatkażu poniżej 60 FPS-ów. Praktyczne zastosowanie tego mechanizmu? Chociażby oglądanie meczu reprezentacji na TVP. Samsung podbije wtedy płynność. Nie zauważysz smugi za lecącą piłką.

Kończąc opinię o tym modelu, szkoda, że zabrakło Dolby Vision. Dla mnie ten format jest najbardziej kinowy. HDR daje jednak radę, też wyróżnia go wysoka jasność oraz oszałamiające kolory. No i Smart TV to autorski Tizen. Intuicyjny, z opcjami personalizacji. Jeżeli jego lista apek i serwisów Ci wystarczy, nie zapłaczesz za Gooogle TV.

Telewizor 55 cali Sony XR-55A95L

Telewizor 55 cali Sony XR-55A95L

Tak, wiem, to bardzo drogi telewizor 55 cali z rankingu. Kryją się jednak za nim unikalne korzyści. To sprzęt z kamerą montowaną na górnej krawędzi. Przeanalizuje Twoje położenie, żeby obraz cały czas był idealnie dostosowany. A sama jakość stanowi najwyższą ligę. Mówimy w końcu o QD-OLED nowej generacji. Dowiedz się więcej z poniższej opinii!


Sprawdź ceny Sony XR-55A95L

MediaExpert
EURO
MediaMarkt


Obraz z marzeń

Najlepsze telewizory 55 cali są często wyjątkowo funkcjonalne. Nie zapominajmy jednak o podstawie, czyli jakości obrazu. Sony XR-55A95L nie idzie z nią na żadne kompromisy. To przedstawiciel grupy QD-OLED. Fundament działania stanowią więc diody organiczne skutkujące głębią czerni.

Jak dla mnie mistrz pod seanse filmowe. I nie tylko te odbywające się wieczorem, przy zgaszonym świetle. Kropki kwantowe sprzyjają wyższej jasności. Do tego nasycają kolory, które zapewne uznasz za przepiękne. Porównanie telewizorów 55 cali docenia również Cognitive Processor XR.

Za co odpowiada ten podzespół? Chociażby za efektywne skalowanie obrazu. Nawet źródła z DVB-T2 będą wyglądać o niebo lepiej. Nie ma jednak co ukrywać, to sprzęt stworzony pod Netflixa, HBO itp. Koniecznie w 4K, gdyż to w tej rozdzielczości wywołuje często opad szczęki.

Jednolitość barw, równomierność podświetlenia, pokrycie palety, kąty widzenia – poważnie, tu nie ma się do czego przyczepić. Wszystkie te składowe ogólnej jakości obrazu wypadają niesamowicie. Za to też płacisz (niestety słono, gdyż to kosztowny model).

Telewizor 55 cali z kamerą?!

Przejdźmy sobie do innowacyjnego wyróżnika Sony XR-55A95L. Stanowi go niewielka, elegancka kamera montowana na górną krawędź. Obsługuje wideorozmowy, ale nie za to tak bardzo ją doceniam. Okazuje się, że potrafi polepszyć jakość obrazu i dźwięku względem warunków oraz Twojej pozycji.

Analizuje warunki oświetleniowe oraz odległość, która dzieli Cię od ekranu. Na tej podstawie samoczynnie steruje jasnością, mogąc ją podbić, gdy wymaga tego sytuacja. Ale też obniżyć, jeżeli obrócisz się od TV! Zawsze to jakiś krok w stronę energooszczędności.

Wspominałem Ci, że ten polecany telewizor 55 cali generuje dobry dźwięk przestrzenny? No to już to wiesz. Mało tego, kamerka i w tym wypadku dokłada swoje. Dostosowuje głośność, znów bazując na Twojej lokalizacji. Stanowi niejako takiego prywatnego pomocnika w uzyskiwaniu perfekcyjnego obrazu i dźwięku.

Dodam, że nie musisz korzystać z tego udogodnienia. Sony w każdym razie obiecuje pełną prywatność, a to przecież znana i wielka marka. Nie może sobie pozwolić na wtopę w tak ważnej kwestii. No i w tak drogim telewizorze o przekątnej 55 cali.

Google TV, czyli koniec z nudą

Jeśli telewizor Sony, to jednocześnie Google TV. I właśnie tę korelację docenia wiele osób. Ten ceniony, popularny Smart TV otworzy przed Tobą świat ponad 10000 źródeł rozrywki. Znajdziesz tu dosłownie wszystko. Wręcz nieograniczona baza seriali, filmów i prostych gierek na telewizor.

Z drugiej strony, układ kafelków sprzyja sortowaniu ulubionych serwisów. Nie jest tu tak, że telewizor od razu wrzuci Cię w świat niekończących się źródeł i przytłoczy nimi. Za sprawą wyszukiwarki (także głosowej) prędko odnajdziesz lub pobierzesz to, co chcesz.

Jeżeli jakimś cudem takie zasoby okażą się niewystarczające, to np. odtworzysz coś z dysku zewnętrznego czy innego nośnika danych. Producent nie zapomniał o module Bluetooth. Generalnie przerzucanie obrazu chociażby ze smartfona jest banalnie proste. Dodam jeszcze, że sprzęt świetnie współgra z konsolą PS5 (ma do tego 120 Hz) oraz obsługuje Dolby Vision.

Telewizor 55 cali Samsung QE55S90C

Telewizor 55 cali Samsung QE55S90C

Gamingowy telewizor 55 cali? Tak, ale nie tylko! Samsung QE55S90C odnajdzie się w nasłonecznionym salonie. Wygeneruje dla Ciebie atramentową czerń i bardzo żywe kolory (z szeroką gamą barw). Efekt połączenia technologii QLED i OLED. Do tego wszystkiego cena wcale nie zwala z nóg. Poznaj pełną recenzję!


Sprawdź ceny Samsung QE55S90C

MediaExpert
EURO
MediaMarkt


Gratka dla kinomanów w dobrej cenie

Dla wielu osób cena Samsung QE55S90C wyda się wysoka. Rzeczywiście te ponad 6000 zł stanowią znaczny wydatek, nie przeczę. Druga sprawa, że jak na swoje możliwości to niesamowicie opłacalny telewizor 55 cali. Dlaczego? Wstęp do jego zalet stanowi matryca QD-OLED.

Odpowiada za idealną, bo smolistą czerń bez poświaty z jasnych obiektów. Sama jasność również nie zawodzi, lekko mówiąc. Osiąga fenomenalne wartości już w SDR, czyli np. podczas oglądania telewizji naziemnej. W HDR oraz trybie do gier zawstydza wielu konkurentów.

Taka specyfika wpływa przy okazji na kolory. Te wyglądają żywo, być może są nawet odrobinę przesycone. Ale czy to minus? Subiektywna sprawa. Na moje oko nie przesadzają nadmiernie, a obraz zyskuje na dynamice. Takie połączenie daje ogromną uniwersalność. I co do treści, i co do miejsca umieszczenia tego TV.

Gamingowy telewizor 55 cali

Wydawało Ci się kiedyś, że zmieniające się klatki podczas gry są… rozrywane? Tearing prześladuje wiele urządzeń, również monitorów. Na szczęście tutaj nie występuje. Samsung QE55S90C obsługuje technologię zmiennej częstotliwości odświeżania (VRR). Do tego ma niski input lag.

Efekt? To odpowiedni telewizor 55 cali do gier. Zapewni Ci wrażenia rodem z gamingowych monitorów za kupę kasy. W dodatku na aż 55-calowej matrycy. Tym ważniejsze połączenie. Większy ekran bardziej przecież uwidacznia defekty obrazu. Istotne, aby ich nie było jak w tym modelu.

Siłą rzeczy to dobry telewizor do oglądania meczów ulubionych drużyn. Nie zamęczy Cię smużeniem bądź zbędnymi rozmyciami. A że pokrywa tak dużo barw, każda treść zrobi piorunujące wrażenie!

Sprzęt na każde warunki

Wiesz już, że to sprzęt o wysokiej jasności. Ta cecha sama w sobie daje większe możliwości co do montażu. Jeżeli obok kanapy czy sofy masz wielkie okno, nie musisz zawsze go zasłaniać podczas oglądania filmu. Zwłaszcza że występuje tu powłoka antyrefleksyjna. Redukuje negatywny wpływ odbić światła zewnętrznego.

Popatrz też na ten telewizor. Czyż nie jest elegancki, wręcz minimalistyczny? W mojej opinii tak właśnie wypada. Nadaje się do nowoczesnego wnętrza. Wzbogaci je i to dosłownie.

Szkoda jednak, że zabrakło modułu One Connect (choć można go dokupić). Wtedy zarządzanie okablowaniem stałoby się łatwiejsze. To rozwiązanie nie występuje jednak w większości TV. Słyną z niego flagowce Samsung.

Telewizor 55 cali Hisense 55U8KQ

Telewizor 55 cali Hisense 55U8KQ

Hisense 55U8KQ nie bije rekordów popularności, lecz doceniłem go w rankingu telewizorów 55 cali. Reprezentuje grupę Mini-LED, co skutkuje wręcz spektakularną czernią i wysoką jasnością. Telewizora nie dręczą przy tym ryzyko powidoków czy efekt rozkwitania jasnych obiektów.


Sprawdź ceny Hisense 55U8KQ

MediaExpert


Siła matrycy Mini-LED

Wydaje się, że prym w jakości obrazu wiodą OLED-y, najlepsze QLED-y oraz hybrydy, czyli QD-OLED. Okazuje się, że mocnym graczem jest także technologia Mini-LED. Teraz masz przed sobą jej przedstawiciela, model Hisense 55U8KQ. Zapewnia aż 1000 stref lokalnego przyciemniania.

A tak w praktyce? Chodzi o obszary, które pracują niezależnie. A że jest ich 1000, co rzadko się zdarza poza OLED-ami, czerń powala na kolana. Zagwarantuje Ci niezapomniane doznania podczas oglądania filmów. Mało tego, efekt HALO nie jest zbyt nachalny. Poświata wychodząca na ciemne tło z jasnych obiektów jest ledwie widoczna.

Doskonała gama kolorów HDR dopełnia całość. Wszystkie pułapy luminacji skutkują wiernym odwzorowaniem. Nie zauważysz (szczególnie po kalibracji) dominacji czerwieni bądź błękitu. To pod tym względem wysoka liga. Ogólna jakość obrazu pozytywnie zaskakuje w tej cenie.

Wyłapałem jednak pewien minus. Chodzi o kąty widzenia, które nie są tak szerokie jak np. w OLED-ach. Jeżeli jednak zwykle oglądasz treści, siedząc mniej więcej na wprost, nawet tego nie zauważysz.

Dobre skalowanie i redukcja odblasków

Na te 2 cechy zawsze warto zwrócić uwagę. Tutaj wypadają korzystnie. Hisense 55U8KQ uzyskuje wysoką jasność przy źródłach gorszej jakości, np. podczas oglądania zwykłej telewizji. Co więcej, procesor obrazu wygładza takie treści.

Unikniesz pikselozy, więc jednocześnie możesz siedzieć bliżej ekranu. Nadal wychwycisz detale bez rozmyć czy utraty ostrości. Dodatkowy plus leci za eliminację odbić zewnętrznego światła. Tak, to jak najbardziej telewizor do salonu lub pokoju, gdzie wpadają promienie słoneczne.

Bezpośrednie refleksy nie skutkują przy tym pojawianiem się smug światła na matrycy. Dodam jeszcze, że wykończenie ekranu jest półmatowe, a nie błyszczące, czego poszukuje sporo osób.

Responsywna rozgrywka na większym ekranie

Hisense 55U8KQ nadaje się jako telewizor do konsoli. Ma niskie opóźnienie wejściowe i obsługuje nawet 144 Hz częstotliwości odświeżania. Znajdziesz w nim wiele technologii oraz ustawień, chociażby VRR lub upłynniacz ruchu.

Podczas trybu do gier sygnał w formacie 4:4:4 nie stanowi problemu. Co to oznacza? Sprzęt może zastąpić monitor, poprawnie współpracując z komputerem. Jeżeli natomiast grasz na jakiejś konsoli, wykorzystasz jej pełen potencjał. 4K przy 120 Hz zapewne Cię zachwyci w ulubionych gierkach.

Telewizor 55 cali Sony XR-55X90L

Telewizor 55 cali Sony XR-55X90L

Jeden z najlepszych telewizorów 55 cali typu LCD LED. Tak, nie ma tu mnóstwa stref wygaszania, diod organicznych czy kropek kwantowych. Mimo to mówimy o iście kinowym telewizorze. Sprosta przy tym gamingowi oraz oglądaniu sportowych widowisk. Poznaj go za sprawą poniższej opinii.


Sprawdź ceny Sony XR-55X90L

MediaExpert
EURO
MediaMarkt


Zaawansowany procesor obrazu

Do uzyskania wybornej jakości obrazu prowadzą zwykle 2 główne drogi: albo nowoczesny rodzaj matrycy, albo wybitny procesor obrazu. Sony postawiło w tym modelu na to drugie. Nie zrozum mnie źle. Panel LCD LED nadal ma rację bytu, ale właśnie wsparty algorytmami potrafi zbliżyć się do matryc Mini-LED bądź OLED.

Cognitive Processor XR czyni prawdziwe cuda. Wznosi współczynnik kontrastu na niebywały poziom. Efekt? Głęboka, wręcz kinowa czerń, którą prędko pokochasz. Z drugiej strony, barwy pozostają żywe, a jasność pokonuje nadmierne oświetlenie zewnętrzne. Po raz kolejny masz przed sobą uniwersalny model na różne warunki.

Procesor pokazuje swój wkład także podczas oglądania TVP, TVN bądź Polsatu. Chodzi ogólnie o zwykłą telewizję. Skaluje takie treści. Niejako podnosi ich rozdzielczość, żeby lepiej wyglądały. Finalnie nie tylko Netflix w Dolby Vision 4K potrafi zaskoczyć ogólną jakością.

A efekt HALO? Widoczny, lecz nie irytujący. Poświatę na ciemnym tle generują głównie napisy. Nie jest z tym źle. Gorzej wypadają kąty widzenia. One już pokazują słabość matrycy LCD LED na tle OLED-ów. Polecam pozycję na wprost ekranu, bo inaczej kolory wyblakną. W tej cenie i technologii jest to jednak do zaakceptowania. Poza tym to świetny sprzęt.

Dostęp do świata wielu aplikacji i serwisów

Sony nie kombinuje z autorskimi platformami Smart TV. Stawia na najpopularniejsze rozwiązanie, a zatem Google TV. Za sprawą poręcznego pilot prędko przejdziesz do świata tysięcy serwisów z filmami oraz serialami. Trudno mi uwierzyć, że Ci się to znudzi. Zawsze znajdziesz coś nowego do obejrzenia.

Pamiętaj, że to wysokiej jakości telewizor 55 cali z Chromecast i Bluetooth. Bez pomocy kabli prześlesz na niego widok ze smartfona. Równie łatwo odtworzysz coś z zewnętrznego nośnika danych, np. pendrive’a. Opcji odtwarzania masz tu multum!

Telewizor 55 cali Philips 55PUS8818/12

Telewizor 55 cali Philips 55PUS8818/12

Stylowy i funkcjonalny telewizor 55-calowy z podświetleniem. Philips 55PUS8818/12 wygląda na dużo droższe urządzenie. Najważniejsze, że daje radę pod względem jakości obrazu. Nie zawodzi głębią czerni. Generuje też żywe barwy. Szczegóły tuż poniżej.


Sprawdź ceny Philips 55PUS8818/12

MediaExpert
MediaMarkt


Ambilight, czyli efekty świetlne w Twoim salonie

Bajer czy nie bajer? Jak w zasadzie ocenić użyteczność Ambilight? W mojej opinii to naprawdę ciekawy dodatek. Tworzy lepszą atmosferę podczas oglądania filmów. Efekty świetlne reagują na to, co dzieje się na ekranie tego polecanego telewizora 55 cali 4K. Kolory będą ze sobą współgrać.

Korzyść czysto wizualna? Nie do końca. Wzmacnia przecież immersję. Być może lepiej wczujesz się w sceny, które oglądasz. No i jest jeszcze coś. Wieczorem, przy zgaszonym świetle, a ustawionym białym świetle, spotęgujesz optyczny odbiór czerni. Czerni, która już wyjściowo dobrze wypada. Zwłaszcza w tej cenie.

Oczywiście masz tu wiele opcji regulacji efektów i ich natężenia. Philips 55PUS8818/12 dużo temu zawdzięcza. Zauważ, że obecność Ambilight raczej nie zwiększa znacząco kwoty, którą woła producent. To bardziej budżetowy model.

Obsługa wielu formatów i technologii

Philips przekonuje mnie brakiem większych ograniczeń. Kinowe doznania polepsza zwłaszcza Dolby Vision. Osobiście wolę tę technologię bardziej od HDR. Sprzęt przetwarza także dźwięk Dolby Atmos, co może w pewnym stopniu udoskonalać brzmienie.

VRR i FreeSync stanowią z kolei ukłon w stronę graczy. Tak samo jak matryca 120 Hz, na której zobaczysz intensywne barwy. A jeżeli pilot to dla Ciebie boomerskie rozwiązanie, skorzystasz z asystentów głosowych.

Co do ustawień obrazu, oprócz trybów możesz samodzielnie się pobawić. Obstawiam, że prędko uzyskasz obraz, jaki Cię satysfakcjonuje. Stąd też obecność w rankingu najlepszych telewizorów 55 cali.


Mocno wierzę, że mój niezależny i aktualizowany ranking telewizorów 55 cali pomógł Ci w dokonaniu wyboru. Jak się okazało, prym wiodą tu głównie najlepsze OLED-y i QD-OLED-y. Owszem, to kosztowne bestie, ale warto. Niemniej dla osób z mniejszym budżetem znalazły się solidne sprzęty z matrycami LCD LED.

Masz dodatkowe pytanie? A może własną opinię? W takim wypadku zajrzyj do sekcji komentarzy.

Obawiasz się, że 55 cali to jednak za mało na Twój salon? Spójrz wtedy na ranking telewizorów 65 cali. Droższe, ale za to wyraźnie większe. Jesteś w odwrotnej sytuacji? Wtedy alternatywę stanowią najlepsze telewizory 50 cali, aczkolwiek trudno w nich aktualnie o np. OLED-y.

Pamiętaj również o dobrym dźwięku. Niestety coraz to smuklejsze telewizory mają w tym ograniczenia. Mogą zapewnić niezłą przestrzennością, lecz zwykle dają ciała pod względem basu. Dlatego też powstał ranking soundbarów. Pokaże Ci topowe belki audio, głównie te z głośnikiem niskotonowym w zestawie.

Pokusiłem się także o uwzględnienie wiodących modeli z kilku przedziałów cenowych. Warto zatem wiedzieć, jaki soundbar do 2000 zł wybrać. Masz jeszcze mniejszy budżet na taki sprzęt audio? Żaden problem! Z pomocą przychodzi ranking tanich soundbarów do 1000 zł.

Oceń publikację
[Głosy: 2 Średnia: 5]

Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

Subscribe
Powiadom o
20 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Mateusz
1 miesiąc temu

Witam
Planuje kupno telewizora 55cal QLED do 4tyś
Szukać coś 60hz ,120hz czy 144hz, polecisz coś wartego uwagi.

Kamil
2 miesięcy temu

Dzień dobry, chciałbym się doradzić czy warto dopłacić do Philipsa z miejsca 7? Jeżeli tak to dlaczego? W ME doradzano mi tego hisennsa – HISENSE 55E7KQ Pro
Na papierze wygląda dobrze ale trochę obawiam się tej marki.
Rozważam też tego Samsunga QE55Q80C

Będę wdzięczny za pomoc w wyborze z powyższych lub wskazanie innego, lepszego.

Pozdrawiam

Kamil
2 miesięcy temu

W sumie ten Philips nawet tańszy o 100 zł w ME od Samsunga.
Ogólnie to parametry są te same, co przemawia z Philipsem nad Samsung i hisense?
Dziękuję za pomoc.

Jakub
3 miesięcy temu

Witam Panie Łukaszu,

Planuję zakupić telewizor 55 cali do 4000 zł. Oglądany będzie głównie netflix oraz sport. Wiele osób polecało mi ten model: Samsung QE55Q77CAT

Proszę o poradę czy to dobry wybób? Czy w tym przedziale cenowym kupie lepszy model LG lub SONY?

Marcin
3 miesięcy temu

Witam,
Po pierwsze świetny ranking, konkretny i na temat. Mam dylemat pomiędzy TV z miejsca 4 i 6. Cena podobna i nie wiem na którego się zdecydować. Był jeszcze QE55S92C w bardzo dobrej cenie, ale nie nie można go już nigdzie dostać, nie wiem czy będzie jeszcze dostępny. Tak więc proszę o pomoc który byłby lepszy. Na TV głównie oglądam kino oraz sport, gram też na konsoli PS4.
Dzięki i Pozdrawiam

Marcin
3 miesięcy temu

Dzięki, nad Sony myślałem bo mam sentyment do marki. Ale rozwiałeś moje wątpliwości.
Pozdrawiam

Marcin
3 miesięcy temu

Witam,
mam jeszcze jeden model na który natrafiłem dzisiaj. Model LGOLED55C31LA , wiem, że nie ma go w Twoim rankingu, ale chętnie poznałbym Twoją opinię. TV jest tańszy o 550 zł. od Samsunga z pozycji 4, chociaż cena nie jest tu najważniejsza. Dzięki

Konrad
4 miesięcy temu

Witam,
Zastanawiam sie nad kupnem Tv 55 cali do kwoty 4400 zl . Myślałem nad Philipsem 55PUS8818/12 (7 poz. rank) natomiast doradzano mi inne modele w tej kwocie takie jak :
Samsung QE55Q80c
Philips 55PML9008 12
Samsung Neo QLed QE55QN85CAT bo mini LED .
Proszę o pomoc który byłby najlepszym wyborem a moze jeszcze inny model Pan zaproponuje.
Pozdrawiam

Paweł
4 miesięcy temu

Witam, stoję przed wyborem TV 55 cali. Wybór padł na mini led, zastanawiam się nad modelami:
1. PHILIPS 55PML9008
2. TCL 55C845
3. HISENSE 55U7KQ

Chyba, że poleci Pan coś innego do kwoty 5000 tys. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Kamil
5 miesięcy temu

A znajdzie się jakiś model 55” godny polecenia do 4 tys zł? Najlepiej Samsung, LG lub Philips.