W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Ranking telewizorów 65 cali 2024 – Jaki najlepszy?

author avatar
Łukasz Proszek
Aktualizacja:  1 września 2024
Komentarze:  0

Pragniesz wreszcie ujrzeć na telewizorze smolistą czerń i żywe kolory? Jesteś w dobrym miejscu! Przygotowałem dla Ciebie niezależny i aktualizowany ranking telewizorów 65 cali. Nie brakuje w nim modeli OLED, QD-OLED czy Mini-LED. Solidna paczka najlepszych telewizorów różnego typu i w różnych cenach. W efekcie bez straty czasu dokonasz rozsądnej decyzji i sprawisz sobie świetny TV do salonu lub pokoju.

Ranking telewizorów 65 cali - Jaki TV 65 cali najlepszy?

Ranking telewizorów 65 cali 2024 - TOP 7

LG OLED65G33LA

65-calowy mistrz obrazu. LG OLED65G33LA zdecydowanie wygrywa ranking telewizorów 65 cali. Dlaczego? Generuje smolistą czerń, to ideał pod wieczorne seanse filmowe. Nie brakuje mu jednak jasności. Sprawdzi się, gdy szukasz TV do nasłonecznionego salonu. Imponujące, gdyż to OLED. Co za tym idzie, pokrywa prawie całą paletę barw. Zauważysz żywe kolory.

Zaimponowało mi coś jeszcze. Okazuje się, że producent zastosował nową generację matrycy. Efekt? Lepsze odprowadzanie ciepła, a zatem mniejsze ryzyko wypaleń. Potwierdza to aż 5-letnia gwarancja. W mojej opinii mówimy też o gamingowym telewizorze 65 cali. Ma 120 Hz, niski input lag i wspiera całą gamę technologii dla graczy. Wyróżnia się też uchwytem ściennym zamiast podstawy.

Ocena produktu: 9.86/10
Samsung QE65S95C

Wysokiej klasy telewizor 65 cali, który łączy atuty 2 technologii: OLED i QLED. Pracuje na diodach organicznych, więc generuje perfekcyjną czerń. Z drugiej strony, to model o wysokiej jasności. Wspomaga ją powłoka antyrefleksyjna. Odbicia źródeł światła nie będą Cię już wkurzać. Tak samo jak plątanina kabli. Podłączysz je do specjalnej skrzynki One Connect Plus.

Samsung QE65S95C pokrywa całą przestrzeń barw, co mocno mi zaimponowało. Kolory są bardzo nasycone, co wyróżnia go spośród konkurencji. Nawet bez kalibracji generuje wyborny obraz. Dobrze skaluje niższe rozdzielczości i nadaje się do gamingu. Trudno się z nim nudzić. Niesie za sobą szerokie zastosowania, a do tego znakomicie go wykonano.

Ocena produktu: 9.73/10
Sony XR-65A95L

Nowoczesny telewizor 65 cali z Google TV. Zaoferuje Ci ponad 10000 apek czy serwisów z filmami i serialami. Jakość obrazu sięga zenitu możliwości telewizorów z najwyższej półki. Atramentowa czerń, wierna reprodukcja kolorów, żywe barwy, wysoka jasność, fenomenalna płynność animacji – na to tu możesz liczyć. Owszem, to kosztowny model, ale i tak warto.

Zwłaszcza że ma pewien ciekawy wyróżnik… Chodzi o kamerę montowaną na górnej krawędzi. Analizuje Twoją pozycję względem ekranu. Po co? Aby zarządzać jasnością i głośnością. Nic nie musisz samodzielnie regulować, a i tak zawsze zobaczysz perfekcyjny obraz. Ponadto mówimy o najlepszym TV 65 cali do PlayStation 5. W końcu oba sprzęty pochodzą od Sony.

Ocena produktu: 9.68/10
Samsung QE65S90C

Stylowy telewizor 65 cali na jednej nodze. Samsung QE65S90C efektownie się prezentuje, wzbogaci wizualnie Twój salon. Najistotniejsze, że ujrzysz na nim przepiękne, żywe kolory i filmową, bo smolistą czerń. Pracuje na matrycy typu QD-OLED, więc przejawia zalety QLED-ów i OLED-ów. Nadaje się do mocno nasłonecznionych czy oświetlonych pomieszczeń.

Osiąga znakomite wyniki także w gamingowym zastosowaniu. Zachwyca niskim input lagiem, szybkim czasem reakcji i wsparciem dla wielu technologii (w tym VRR, które eliminuje defekt rozrywania obrazu w trakcie grania). Rzecz jasna ma matrycę 120 Hz i kilka portów HDMI 2.1. Jego Smart TV to łatwy w obsłudze Tizen OS. Znajdziesz na nim kilkaset źródeł rozrywki.

Ocena produktu: 9.51/10
Hisense 65U8KQ

Dobrej jakości telewizor LCD LED 65 cali, ale z matrycą typu Mini-LED. Co to zmienia? Otóż całkiem dużo. Hisense 65U8KQ dysponuje 1000 stref, które pracują niezależnie. Tym samym nie widzę tu większego problemu z poświatą wokół jasnych elementów. Natywny kontrast osiąga świetne rezultaty. Zadowoli Cię głęboka czerń bez wpadania w szarość.

Satysfakcjonuje pokrycie palety barw DCI-P3. Kolejna mocno kinowa cecha tego telewizora 4K 120 Hz o przekątnej 65 cali. Nie ujrzysz już wyblakłych barw, a za to żywe, wręcz tętniące życiem. Każdy film czy program jeszcze bardziej wciągnie Cię w środek akcji. Immersja przejawia się także w grach. Hisense osiąga nawet 144 Hz. Idealne uzupełnienie i konsoli, i PC.

Ocena produktu: 9.42/10
Sony XR-65X90L

Ranking telewizorów 65 cali musiał przyjąć Sony XR-65X90L. Teoretycznie to zwykły LCD LED, ale w praktyce generuje kinowy obraz ze smolistą czernią. W dodatku to sprzęt z Google TV i Chomecast. Zyskasz masę możliwości odtwarzania różnych treści. Siłą X90L jest także wydajny procesor obrazu. Wspomaga wszystkie parametry i skaluje treści poniżej 4K.

Mimo atrakcyjnej ceny ten 65-calowy telewizor godny polecenia dobrze wykonano. Stoi na minimalistycznych nóżkach, nie ma też zbyt grubych ramek bądź obudowy. Dobrze współgra z konsolą PlayStation 5. Sprosta oczekiwaniom graczy. Tak samo zadowoli fanów meczów piłkarskich i ogólnie widowisk sportowych. Nie smuży, a upłynnia obraz do 120 klatek na sekundę.

Ocena produktu: 9.34/10
Philips 65PUS8818/12

Jaki telewizor 65 cali nie ma kosmicznej ceny, a wyświetla dobry obraz? Na pewno Philips 65PUS8818/12. Owszem, to nie jest jakiś mistrz obrazu, działa na matrycy LCD LED. Z drugiej strony, czerń nie jest zbyt siwa, a kolorom nie brakuje nasycenia. Kąty widzenia takie sobie, lecz jasność daje znów radę. Miszmasz zalet i pewnych mankamentów, ale w tej cenie jest dobrze.

Zwróć uwagę, że to jeden z nielicznych telewizorów 65 cali z podświetleniem. Mowa o popularnym Ambilight. Ten efekt jeszcze lepiej wciągnie Cię w wir akcji. Roztoczy kolorowe efekty świetlne za odbiornikiem, które będą współgrać z wyświetlanym obrazem. Super sprawa, mnie się podoba ten dodatek. Tak samo jak Google TV z ogromem źródeł rozrywki.

Ocena produktu: 9.24/10

Najlepsze telewizory 65 cali - Ranking 2024

Telewizor 65 cali LG OLED65G33LA

Telewizor 65 cali LG OLED65G33LA

Lider rankingu telewizorów 65 cali. LG OLED65G33LA przekonuje atramentową czernią, ale też wysoką jasnością. Świetnie pokrywa paletę barw i nasyca kolory, które wyglądają jak żywe. Sprzęt nadaje się do każdego zastosowania, również gamingowego. Skaluje nawet treści z gorszych źródeł, chociażby stacje telewizji naziemnej.



Telewizor 65 cali z głęboką czernią

LG G3 w 65-calowej wersji nie idzie na żadne kompromisy. To OLED najwyższej klasy. Pierwsze, co rzuci Ci się w oczy, to smolista czerń. Każda z ponad 8 milionów diod może się całkowicie wygasić. Nie ma tu stref lokalnego wygaszania, nie ma innych sztuczek. Finalnie i tak uzyskasz najgłębszą możliwą czerń.

Mówimy zatem o kluczowej sprawie. To, czy sprzęt sprawdzi się jako element kina domowego, determinuje w dużej mierze właśnie kontrast. A w tym wypadku się nie kończy. Mroczne sceny z horrorów jeszcze bardziej Cię wciągną. Widok czarnej bryki czy zwierzęcia wzbudzi podziw, a to tylko proste przykłady.

OLED-y wyróżniają się też jednolitością podświetlenia oraz brakiem efektu HALO. Nie zobaczysz więc irytującej poświaty z jasnych obiektów na ciemnym tle. Zapomnij o tym (ważna cecha, gdy często oglądasz filmy z napisami). Zamiast tego zapewne nieraz opadnie Ci szczęka z wrażenia.

Bardzo jasny OLED z nową matrycą

Po poprzedniej części powiesz pewnie, że głęboka czerń stanowi standard dla tego typu matryc. Masz rację. Nie mogło być praktycznie inaczej. Druga sprawa, że OLED-y często mają problem z jasnością. Słabo sobie radzą, gdy salon lub pokój jest nasłoneczniony. Tutaj jest inaczej.

Chcąc wyprzedzić konkurentów, LG wprowadziło nowy typ matrycy. Znakomicie odprowadza ciepło, eliminując ryzyko powidoków (dowód stanowi 5 lat gwarancji na panel). Jednocześnie osiąga szalone rezultaty. To rasowy telewizor 65 cali 4K HDR. Ideał pod np. Netflixa. Będąc kinomanem, wiesz już, jaki telewizor kupić.

Miej na uwadze, że jasność ma duży wpływ na wyświetlane na ekranie kolory. A te tętnią życiem! Piękne krajobrazy i ujęcia zapierają dech w piersi. Mogę się założyć, że Twoje oczy wcześniej nie widziały tak wysokiej jakości na wyświetlaczu jakiegokolwiek sprzętu.

Śmiała teza, ale LG G3 znakomicie przetwarza obraz (procesor α9 AI 4K Gen6) i ma wiele przydatnych technologii (np. Brightness Booster Max podbijające i tak wysoką jasność). Nie brakuje przy tym obsługi kinowego formatu Dolby Vision, który osobiście ubóstwiam.

Zastosowanie budzące podziw

Filmy i seriale 4K to nie wszystko, co będzie zacnie wyglądać na tym TV. Procesor, który już przywołałem w opinii, doskonale skaluje obraz. Co to oznacza? Oglądając np. zwykła telewizję czy nagrany filmik Full HD, urządzenie podciągnie jakość takiej treści. Co trzeba, to wygładzi lub wyostrzy.

Matryca 120 Hz jest niesamowicie szybka. Niskie opóźnienie sprzyja graniu na konsoli, a nawet PC, bo nie ma tu z tym problemu. LG G3 to rasowy telewizor 65 cali do gier. Wspiera technologie AMD FreeSync Premium, NVIDIA G-Sync i VRR. Wykrzesze wszystko, co najlepsze z PS5 czy Xboxa.

A gdy zajdzie taka potrzeba, podłączysz do niego nośnik danych z własnym filmem. Bez kabli przerzucisz z kolei obraz ze smartfona, to banalnie proste. Ogólną funkcjonalność mógłbym opisywać jeszcze długo.

A Smart TV? Stanowi go WebOS, czyli autorska platforma LG. Szybki system z wieloma źródłami cyfrowej rozrywki. Może nie tak bogaty w zasoby jak Google TV, ale i tak trudno nie znaleźć czegoś popularniejszego. Nie ponudzisz się tu. No i jest jeszcze pilot Magic z funkcją kursora. Jego również uwielbiam.

TV 65 cali na ścianę… i z uchwytem w zestawie!

Nie wiem jak Ty, ale osobiście preferuję montaż ścienny. Zwłaszcza gdy chodzi o tak prestiżowy i duży telewizor. Producent zdaje sobie z tego sprawę, więc wpadł na genialny pomysł: wrzucił do wyposażenia smukły, ale trwały uchwyt ścienny.

Idealnie dopasował go do LG G3. Wyobraź to sobie: dostajesz uchwyt stworzony tylko pod Twój telewizor. Nie ma mowy o za małym udźwigu czy innych problemach. Z drugiej strony, w zestawie nie znajdziesz klasycznej podstawy centralnej, o czym warto pamiętać.

Rzecz jasna LG G3 obsługuje takowe. Mało tego, LG sprzedaje tzw. Gallery Stand. To masywny stojak, kolejne bardzo oryginalne rozwiązanie. Niemniej jak dla mnie uchwyt ścienny stanowi najpowszechniejszy sposób montażu tak dobrego telewizora 65 cali typu OLED.

Telewizor 65 cali Samsung QE65S95C

Telewizor 65 cali Samsung QE65S95C

Ranking telewizorów 65 cali byłby do niczego bez Samsung QE65S95C. To QD-OLED, czyli sprzęt nowej generacji. Potrafi wygenerować głęboką, równomierną czerń, jak i uzyskać ekstremalnie wysoką jasność. Do tego pokazuje tętniące życiem barwy. Poznaj jego wszystkie zalety za sprawą poniższej opinii.



Zalety OLED-a i QLED-a

Po co zastanawiać się, jaki rodzaj matrycy wybrać, skoro są już hybrydy? Chodzi o urządzenia łączące atuty OLED-ów oraz QLED-ów. Ta nowa grupa zwie się QD-OLED, a należy do niej właśnie Samsung QE65S95C. Jego matryca jest samoemisyjna, nie brakuje w niej diod organicznych.

Producent wzbogacił panel kropkami kwantowymi. Skutecznie podnoszą jasność na niebywałe poziomy, zwłaszcza w HDR 4K. Każdy poziom luminacji zagwarantuje Ci piękne, nasycone kolory, do czego jeszcze wrócę w tej recenzji. A czerń? Oczywiście głęboka. Zapomnij o szarości bądź rozkwitaniu jasnych obiektów.

Specyfika QD-OLED musi skutkować szerokim zastosowaniem. To polecany telewizor 65 cali do oglądania i w dzień, i w nocy. Nie musi wcale stać w mocno zacienionym miejscu. Sprawdzi się w każdych warunkach i przy każdym rodzaju treści.

Nasycone kolory i obsługa pełnej palety barw

Żywe kolory stanowią tradycję w najlepszych telewizorach Samsung. Ten model także się w to wpisuje. I to jak! Razem z wysoką jasnością tworzy imponujące barwy, a pokrywa przecież pełną paletę DCI-P3. Pokaże każdy odcień. To, co zobaczysz, nie będzie się za bardzo różniło od tego, co na swoim monitorze widział reżyser danej produkcji.

Owszem, znajdą się opinie, że kolory są przesycone, wręcz cukierkowe. Raz, że to subiektywne, a dwa, że zawsze masz do dyspozycji regulację temperatury barwowej itp. Prędko dostosujesz obraz do oczekiwań. Najistotniejsze, że sprzęt wykazuje ogromny potencjał.

Co ciekawe, nawet przed profesjonalną kalibracją znakomicie odwzorowuje kolory. Po kalibracji wypada w tym idealnie. Osobiście polecam zamówić sobie taką usługę, ale gdy jednak nie chcesz, urządzenie również Cię nie zawiedzie.

Gamingowa bestia!

Trudno w to uwierzyć, ale Samsung QE65S95C okazuje się jeszcze jaśniejszy w trybie do gier. Szalenie rzadka cecha. Skutkuje pięknymi kolorami i brakiem problemu z rozgrywką w nasłonecznionym pomieszczeniu. Sprzęt wyposażono w porty HDMI 2.1. Wyciska z najnowszych konsol 4K przy 120 Hz.

Mało tego, formalnie obsługuje nawet 144 Hz. Kolejny wyróżnik. Niski input lag także przekona rzeszę graczy. To świetny sprzęt do FPS-ów i ogólnie dynamicznych gierek. Nie generuje efektu rozrywania obrazu. Korzysta bowiem ze zmiennej częstotliwości odświeżania (VRR).

To tym bardziej dobry telewizor 65 cali do oglądania sportu. Jeżeli korzystasz wtedy ze źródła o niższym klatkażu, wspomoże je upłynniacz ruchu. Nie ma mowy o smużeniu czy spadkach płynności. To pod tym względem mistrzostwo!

Telewizor 65 cali Sony XR-65A95L

Telewizor 65 cali Sony XR-65A95L

Dawno żaden telewizor tak mnie nie zaskoczył. I nie chodzi tylko o olśniewający obraz. Sony XR-65A95L zadziwia dodatkiem w postaci kamery. Wpływa ona na dopasowanie specyfiki obrazu oraz dźwięku w stosunku do Twojej odległości od ekranu. Przyznasz, że warto przeczytać o tym więcej, prawda? No to scrolluj dalej!



Telewizor 65 cali z dobrym obrazem i dźwiękiem

Ba, nawet nie z dobrym, a wyśmienitym! Nie ma co się dziwić, mówimy w końcu o telewizorze za kupę kasy. Ale jest za co płacić. Sony XR-65A95L zadziwia nieskończonym kontrastem, gdyż ma panel OLED. To jednak hybryda, czyli QD-OLED. Za sprawą kropek kwantowych staje się wyjątkowo jasny.

Zachwycą Cię przy tym żywe, dynamiczne barwy. Koniec z wyblakłymi kolorami, wreszcie ujrzysz kinową jakość we własnym domu. Matryca osiąga 120 Hz. A że to w większej mierze OLED, notuje szybki czas reakcji. Efekt? Epicki sprzęt do PS5 oraz oglądania meczów ulubionych drużyn sportowych. Nie przejmujesz się opóźnieniami.

Nawet dźwięk nie zawodzi. Nie brakuje mu przestrzenności. Dokładniej zlokalizujesz kierunek np. pisku opon czy eksplozji z filmu. Nie wspominając o wyrazistych dialogach aktorów. Jedynie wymagając dużo mocniejszego basu, widzę sens zakupu chociażby soundbara (a zmieścisz go pod nóżkami TV; daje 3 opcje rozstawu).

Całość wspomaga Cognitive Processor XR. To prawdziwe cudo! Dokładnie przetwarza obraz, daje ogromne możliwości swoimi algorytmami. Przykładowo podciąga jakość do 4K w przypadku źródeł poniżej tej rozdzielczości. Nawet TVN czy TVP będą wyglądały lepiej… przynajmniej wizualnie, na ekranie tego TV.

Innowacyjna kamera

Po co telewizorowi kamera? Zapewne sporo osób odpowie, że przyda się do prowadzenia wideorozmów. Tak, to jedno z zastosowań, lecz nie ono tak mnie zaskoczyło. Okazuje się, że kamera jest nastawiona na ścisłą współpracę z telewizorem… i z Tobą.

Co mam na myśli? Ta nowoczesna kamera na bieżąco mierzy odległość, która dzieli Cię od ekranu TV. Następnie przesyła informacje do telewizora, zarządzając jego jasnością i głośnością. Oddalasz się od wyświetlacza? Sprzęt podniesie oba wspomniane parametry. A gdy się obrócisz, mocno wygasi ekran, oszczędzając energię.

Aż dziw bierze, że producent wpadł na taki pomysł i tak dobrze go zrealizował. To chyba telewizor z przyszłości. Dodam, że jeżeli nie chcesz, nie musisz korzystać z dołączonej do zestawu kamerki. Sony nie zmusza Cię do niej, a jedynie daje taką opcję.

Bogactwo Google TV

Wielu producentów stawia na własne systemy Smart TV. Sony jednak nie kombinuje, oferując w swoich telewizorach Google TV (czyli dawny Android TV). To otwarty system z ogromem aplikacji, serwisów i gier. Całkowita liczba tych źródeł cyfrowej rozrywki przekracza imponujące 10000.

I nie jest też tak, że przytłoczy Cię ich ilość. Momentalnie wyszukasz ulubione serwisy i wstawisz je na główne menu. Dowolnie ułożysz kolejność na belce. Zawsze będziesz mieć pod ręką np. Netflixa, HBO, CANAL+, TVP VOD czy YouTube, w zależności od tego, co najczęściej oglądasz.

Google TV niesie jeszcze jeden plus: nie ma tu problemu z aktualizacji. Nie trwają długo i możesz liczyć na długie wsparcie. A że Sony ma mocną platformę sprzętową, zagwarantuje Ci bardzo szybkie działanie tego Smart TV.

Telewizor 65 cali Samsung QE65S90C

Telewizor 65 cali Samsung QE65S90C

Nie tak kosmicznie drogi 65-calowy telewizor z najwyższej ligi. Samsung QE65S90C, bo o nim mowa, zdumiewa kolorami oraz gamingowym zastosowaniem. Stanowi też typowo kinowy TV z głęboką czernią. Dokładniej oceniłem go w poniższej opinii, więc czytaj dalej.



Telewizor 65 cali o wysokiej jasności

Quantum Dot, czyli kropki kwantowe znane z technologii QLED zawsze potęgują jasność. Samsung QE65S90C to potwierdza, szczególnie przy obrazie 4K HDR. Ma to swoje odbicie w kolorach, które są wyjątkowo nasycone. Może nie aż tak bardzo jak we flagowym modelu o jeszcze wyższej jasności, ale i tak Cię oczarują.

Oglądając filmy przyrodnicze, opadnie Ci szczęka. Tak samo jak przy niejednej produkcji prosto z Hollywood. Urządzenie interpoluje niższe rozdzielczości, potrafi podnieść ich ogólną jakość. Prawdziwy pazur pokazuje jednak w źródłach 4K, np. Netflixie. Gorąco Ci go polecam do takiego zastosowania.

Szkoda jednak, że brakuje formatu Dolby Vision. Niemniej HDR i tak pewnie wystarczy większości osób. Jest równie jasne, ma jedynie nieco inną specyfikę mapowania tonów.

Pasuje do każdego pomieszczenia

Spójrz na zdjęcia produktowe Samsung QE65S90C. Czyż nie jest to minimalistyczny sprzęt? Wyróżnia się cienką ramką, to niemal bezramkowy telewizor 65 cali. Do tego smukły. Od razu widać, że to prestiżowy model dla wymagających. Upiękni Twój salon bądź pokój.

Ale nie tylko dlatego twierdzę, że nadaje się do każdego pomieszczenia. Pamiętasz jeszcze wzmiankę o wysokiej jasności? Eliminuje przy okazji odblaski, a przynajmniej redukuje te bardzo mocne (np. odbicia świecącej lampy). Pomaga mu w tym powłoka antyrefleksyjna.

Nie masz zatem większych ograniczeń. Wielkie okno obok miejsca oglądania TV? Żaden problem, Samsung podoła także podczas oglądania treści w słoneczny dzień. Ja cenię sobie taką uniwersalność, a Ty?

Smart TV 4K do filmów i gier

Jako QD-OLED Samsung QE65S90C uraczy Cię atramentową czernią. Nie ma jakichkolwiek problemów z jednolitością podświetlenia. Równie stabilnie wypada równomierność czerni czy szarości. Nie przejmujesz się defektami obrazu, również zafarbami.

Kino we własnym domu wreszcie jest możliwe! Oceniona już przeze mnie jasność świetnie wypada nawet w SDR, czyli np. nagranym filmiku bądź treściach z DVB-T2. Horror, komedia, program informacyjny, teleturniej, mecz – Samsung poradzi sobie w każdym gatunku cyfrowej rozrywki.

I dotyczy to również gier. Od lat widzę to, jak bardzo ten producent idzie na rękę graczom. Wspiera najważniejsze technologie gamingowe. Do tego używa szybkich matryc 120 Hz oraz portów HDMI 2.1. Nie wiedząc, jaki telewizor 65 cali wybrać do gier, masz już dobrą odpowiedź.

Telewizor 65 cali Hisense 65U8KQ

Telewizor 65 cali Hisense 65U8KQ

Świetnie wykonany telewizor 65 cali do oglądania filmów, seriali, sportu, a także do grania na konsoli bądź komputerze. Tak, zastosowanie zachwyca. Szczególnie gdy korzystasz ze źródeł 4K HDR. Duża w tym zasługa matrycy Mini-LED, którą zaraz bliżej Ci przedstawię.



Telewizor 65 cali Mini-LED

Czy w rankingu telewizorów 65 cali liczą się tylko modele OLED bądź QD-OLED. Jasne, wyraźnie dominują, ale masz też inne kuszące opcje. Zalicza się do nich technologia Mini-LED. Tak ogólnie: to nadal matryca LCD LED, ale z większą liczbą stref lokalnego przyciemniania.

Hisense 65U8KQ korzysta z aż 1000 takich obszarów. Poprawnie zarządza kontrastem oraz jasnością. Podczas wieczornych seansów zadowoli Cię głęboka czerń. Z kolei w słoneczny dzień pomoże Ci wysoka jasność z powłoką redukującą odblaski.

Szeroka gama kolorów HDR objawi swoje atuty podczas oglądania np. Netflixa w 4K. To jak najbardziej telewizor 65 cali do profesjonalnej kalibracji. Wykazuje bowiem duży potencjał.

Niski input lag i obsługa 144 Hz

Krótka piłka: Hisense 65U8KQ to dobry telewizor 65 cali dla graczy. W parze z PC potrafi przetworzyć nawet 144 klatek na sekundę. Z konsolą nowej generacji bez trudu osiągnie 120 Hz w rozdzielczości 4K.

Preferując szybkie gry przygodowe bądź strzelanki, prędko docenisz niski input lag. W praktyce telewizor nie ograniczy Twojego skilla. Nie wygeneruje rozmyć bądź innych artefaktów. Nie złapie laga w najmniej pożądanym momencie.

Gdy tego zechcesz, skorzystasz też z upłynniacza ruchu. Jak przystało na gamingowy telewizor, korzysta z VRR, eliminując tearing, czyli rozrywanie klatek obrazu. Dużo więcej nie można tu oczekiwać.

Inteligentne skalowanie obrazu

Obawiasz się pikselozy, oglądając telewizję naziemną? Taka obawa ma sens, w końcu zwykłe stacje nadawane są w niższych rozdzielczościach. Dlatego też istotne, aby to telewizor sam w sobie coś z tym robił. Hisense 65U8KQ znów daje radę!

Okazuje się, że skutecznie skaluje np. HD czy Full HD, wygładzając, co trzeba. Nadal ujrzysz odpowiednio jasny, szczegółowy obraz z masą detali. Nie musisz wytężać wzroku.

Ta cecha daje Ci też możliwość ulokowania TV bliżej miejsca oglądania. Wiedz, że również jakość obrazu ma tu pewien wpływ, a nie jedynie przekątna.

Telewizor 65 cali Sony XR-65X90L

Telewizor 65 cali Sony XR-65X90L

Ciekawa alternatywa dla dużo kosztowniejszych modeli. W Sony XR-65X90L nie brakuje ani dobrej czerni, ani jasności. Matryca 120 Hz zapewni Ci także odpowiednią płynność. Trudno tu na cokolwiek narzekać, zwłaszcza że cena nie zwala z nóg. Szczegóły w opinii poniżej.



Nowoczesny telewizor 65 cali LCD LED

Wydaje się, że to telewizor bez wodotrysków pod względem potęgowania jakości obrazu. Mówimy przecież o klasycznym LCD LED z bezpośrednim podświetleniem. Mimo to Sony ma swoje sposoby, aby wykrzesać więcej potencjału z takiego panelu.

Chodzi mi konkretniej o procesor Cognitive Processor XR. Odpowiada za efektywne przetwarzanie obrazu. Prawidłowo mapuje tony, wykorzystując do cna rozdzielczość 4K oraz pokrycie palety barw. Dla Ciebie oznacza to tyle, że zauważysz głęboką czerń, nie za bardzo pastelowe kolory i solidną jasność.

Pełna gama ważnych zalet, prawda? Zastosowany układ gości zresztą w wielu jeszcze droższych modelach Sony. Przyczynia się też do skalowania treści SDR. Cokolwiek, co oglądasz poniżej 4K, stanie się bogatsze w detale.

Smart TV z ogromem serwisów

Jak to zwykle bywa z najlepszymi telewizorami od Sony, skorzystasz z Google TV, czyli nowszej odsłony Android TV. Prosta droga do ogromu serwisów ze świetnymi filmami. Znajdziesz tu dosłownie wszystko, aby raz na zawsze zażegnać nudę przed TV.

Obsługa tej platformy nie jest zbyt skomplikowania. Google TV lubi podrzucać dobrze dopasowane treści. Do tego ustawisz na startowej belce ulubione serwisy streamingowe. Osobiście korzystam z tego Smart TV i nie widzę większych minusów.

A że to całkiem wydajny sprzętowo telewizor, nie notuje lagów. Przeskakiwanie między opcjami jest bardzo responsywne. To telewizor 65 cali z Wi-Fi oraz Bluetooth. Oba te modułu prawidłowo obsługuje, nie zrywając nieoczekiwanie połączenia.

Telewizor 65 cali Philips 65PUS8818/12

Telewizor 65 cali Philips 65PUS8818/12

Atrakcyjny cenowo telewizor 65 cali z podświetleniem. Stworzy unikalny klimat w Twoim salonie, zwłaszcza wieczorem. Oprócz tego generuje przyzwoity obraz z ciepłymi kolorami i nie za szarą czernią. Wisienkę na torcie stanowi dostęp do Google TV, więc powiedz nudzie pa pa.



TV 65 cali z podświetleniem

Co do jakości obrazu, trochę lepsza, niż wskazywałaby na to cena. Kąty widzenia mogłyby być szersze, ale czerń i jasność już nie zawodzą. Kolorom nie brakuje dobrego nasycenia. HDR 4K potrafi zaimponować, to rasowy telewizor do Netflixa i innych usług tego typu.

To, co go jednak najbardziej wyróżnia, stanowi jednocześnie mniej spotykany dodatek. Mowa o Ambilight, czyli tylnym podświetleniu. Tańczące na ścianie za telewizorem kolory będą współgrały z wyświetlaną przez niego sceną filmu bądź gry. Super efekt, który bardziej wciąga w cyfrowe treści.

Masz pełną kontrolę nad efektami świetlnymi. Ustawisz także statyczne podświetlenie. To białe może wieczorem spotęgować optycznie czerń.

Wysoka funkcjonalność w dobrej cenie

W pewnym sensie to wszystkomający telewizor. Oprócz HDR obsługuje Dolby Vision, czyli jeszcze bardziej kinowy format obrazu. Dekoduje ścieżki dźwiękowe Dolby Atmos, polepszając przestrzenność brzmienia. Usłyszysz więcej detali i zlokalizujesz ich kierunek.

Dla graczy Philips przygotował wsparcie technologii VRR i FreeSync. Tym ważniejsze, że to wciąż telewizor 65 cali 120 Hz. Współpraca z konsolą jak najbardziej wchodzi w grę i to dosłownie.

Do tego wybierzesz spośród kilku trybów obrazu. Wolisz dokładniejsze ustawienia? Menu kalibracji oferuje ich bardzo dużo. Bogactwo opcji przejawia także Smart TV, a konkretniej ten od Google. Ponad 10000 źródeł to chyba szeroka gama serwisów i apek, mam rację?

Podsumowanie

Wierzę, że moje zestawienie top telewizorów 65 cali znacząco ułatwiło Ci podjęcie decyzji. Zdaję sobie sprawę, że to w większości kosztowne modele, ale musiałem w końcu wybrać najlepsze urządzenia. Dlatego też wyróżniłem tu także dobre telewizory OLED. Ich plusy w postaci głębokiej czerni czy świetnych kolorów nie podlegają dyskusji.

Wahasz się co do rozmiaru ekranu? Nie opuszczaj zatem PROrankingów. Przygotowałem zarówno ranking telewizorów 55 cali, jak i ranking telewizorów 75-calowych. Omówiłem zatem wszystkie najpopularniejsze przekątne.

Nie zapomnij o dobrym dźwięku. Smukłe i nowoczesne telewizory nie zawsze grają epicko. Co innego najlepszy soundbar. Ten minimalistyczny sprzęt bez sterty kabli zupełnie odmieni obliczę brzmienia audio. Jeżeli masz na niego konkretny budżet, dowiedz się, jaki soundbar do 2000 zł jest dobry i jaki tani soundbar do 1000 zł wybrać.

Oceń publikację
[Głosy: 4 Średnia: 4.3]

Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments