W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

7 cech nowoczesnej suszarki do włosów

author avatar
Joanna Brzykcy
Komentarze:  0

Suszarka do włosów to jedno z tych urządzeń, które towarzyszy wielu kobietom i mężczyznom w codziennej pielęgnacji. Dzisiejsze nowoczesne technologie pozwalają na jednoczesne dbanie o jak najlepszą kondycję fryzury. Sprawdź, o jakich cechach dobrej nowoczesnej suszarki mowa.

Jakie są cechy nowoczesnych suszarek do włosów?

Spis treści:

  Nowoczesna suszarka do włosów, czyli właściwie jaka?

  Z pozoru nawet najlepsza suszarka do włosów ma dość proste zadanie, jednak przyglądając się bliżej dostępnym modelom na rynku, można wysunąć kolejne wnioski.

  Nowoczesne urządzenia pozwalają na oszczędność czasu, a także jednoczesną pielęgnację poszczególnych pasm. W efekcie włosy mogą mieć lepszą kondycję i jeszcze lepiej się prezentować. To zasługa m.in. odpowiedniej temperatury, funkcji jonizacji, a nawet dostarczania składników odżywczych, tak jak w przypadku stosowania profesjonalnych kosmetyków.

  Dzięki innowacyjnym technologiom funkcjonalność idzie w parze z komfortem użytkowania. Nowoczesne suszarki do włosów powinny mieć dobrze przemyślana budowę, aby utrzymanie ich nie sprawiało problemów.

  Na podstawie modelu Coshare SuperFlow1 Pro wyłoniłam 6 cech nowoczesnej suszarki, które moim zdaniem są bardzo przydatne w praktyce.

  Nowoczesna suszarka do włosów Coshare SuperFlow1 Pro

  Kompaktowa budowa i lekkość

  Nie zaczynam od najnowszych technologii, ale rozwiązań, które znacznie ułatwiają życie. Lekka budowa to dla mnie absolutna podstawa, jeśli chodzi o sprzęt do włosów. Suszenie i przy okazji układanie fryzury może być czasochłonne, a jeśli do tego dodamy ciężkie urządzenie, które po prostu męczy ręce – nie będzie to komfortowe, niezależnie od warunków.

  Przeglądając różne modele na rynkum zauważyłam, że suszarka do włosów może ważyć nawet tyle, co karton litrowego soku. Teraz wyobraź sobie, że przez kilka minut trzeba unosić ją w górze…

  Na przykładzie Coshare SuperFlow1 Pro jasno widać, że wielofunkcyjność może iść w parze z niską wagą. Ten model ma zaledwie 370 gramów i uważam, że to bardzo dobry wynik. Taki sprzęt łatwo też przetransportować i włożyć do walizki, nie martwiąc się o dodatkowy, ciężki bagaż.

  Nowoczesna suszarka do włosów Coshare SuperFlow1 Pro 2

  Moc, która idzie w parze z wydajnością

  W obecnych czasach im krócej suszysz włosy, tym lepiej, bo zyskujesz chwilę dla siebie. Na to głównie ma wpływ rodzaj silnika i moc suszarki. Najlepiej celować w urządzenia, które mają od 1500 W wzwyż, szczególnie jeśli włosy są bardzo gęste i długie. 

  Regulacja prędkości nadmuchu

  Niski, średni i wysoki – takie poziomy regulacji prędkości powinna mieć nowoczesna suszarka. Dzięki temu można dobrać strumień powietrza do stylizacji poszczególnych kosmyków czy suszenia włosów.

  Do tego oczywiście przyda się intuicyjna, prosta obsługa, czyli przyciski, którymi można sterować bez użycia drugiej ręki.

  Nowoczesna suszarka do włosów Coshare SuperFlow1 Pro 4

  Regulacja temperatury powietrza

  Nowoczesne suszarki do włosów powinny być wyposażone w możliwość dostosowania temperatury nadmuchu do swoich potrzeb, czyli kondycji fryzury. Gorący nawiew jest skuteczny, kiedy liczy się szybki efekt. Niemniej długie suszenie przy użyciu wysokiej temperatury powietrza może uszkodzić włosy, nawet te zdrowe i odpowiednio nawilżone.

  Przyda się wtedy ciepły lub chłodny powiew. Coshare SuperFlow1 Pro to jedna z suszarek, która została precyzyjnie zaprojektowana pod tym względem. Możesz nie tylko wybrać gorący i chłodny nawiew, ale także funkcję naprzemiennego powietrza.

  Co to oznacza? Zimny i gorący powiew zmienia się automatycznie co 5 sekund. Przy suszeniu pasmo po paśmie to duże udogodnienie i mniejsze ryzyko poparzenia włosów.

  Regulacja temperatury powietrza to też must have dla osób, które mają włosy suche, zniszczone i podatne na wysoką temperaturę. Funkcja przydaje się również w domach, w których kilka osób korzysta z jednego urządzenia, aby maksymalnie dostosować działanie do swoich preferencji.

  Funkcja jonizacji powietrza

  Jonizator to nic innego jak generator jonów ujemnych, dzięki któremu można jeszcze bardziej zadbać o kondycję swoich włosów. Suszarka wyposażona w taką funkcję jest skuteczna w praktyce. Neutralizuje jony dodatnie, jednocześnie zmniejszając ryzyko puszenia się oraz elektryzowania włosów.

  Modelowanie jest szybsze i prostsze, dlatego w mojej ocenie jonizacja w suszarce do włosów to wręcz obowiązkowa cecha najnowszych modeli na rynku.

  Cicha praca

  Na rynku znajdziesz całkiem sporo bardzo mocnych suszarek z szeroką regulacją i funkcjami dodatkowymi. Sęk w tym, że niewiele z nich łączy takie możliwości z cichą pracą, a umówmy się: żadna z nas nie chce trzymać przy głowie sprzętu pracującego niczym traktor.

  Wysoka kultura pracy nie zdarza się często, ale suszarki marki Coshare potrafią ją połączyć ze znakomitymi efektami pracy. Nie przekraczają 60 dB, a to genialny rezultat w tej kategorii.

  Wymienne końcówki

  Dobra suszarka do włosów powinna mieć akcesoria, które pozwolą jeszcze precyzyjniej dobrać rodzaj pielęgnacji. Jednym z charakterystycznych elementów jest koncentrator, czyli specjalna końcówka z wąską szczeliną. Skupia ona powietrze i nakierowuje je na wybrane pasmo. Dobrze sprawdzi się podczas stylizacji z użyciem szczotki do włosów.

  Duża i okrągła nasadka z wypustkami to z kolei dyfuzor w suszarce do włosów, podkreślający naturalny skręt i podnoszący fryzurę u nasady, dodający jej objętości.

  Nowoczesna suszarka do włosów Coshare SuperFlow1 Pro 3

  Co jeszcze proponują nowoczesne suszarki? To np. specjalne nakładki pielęgnacyjne, czyli uwalniające aktywne substancje nawilżające oraz odżywiające wraz z powietrzem. Coshare SuperFlow1 Pro znów stanowi tu przykład, ponieważ to oferuje. Finalnie lepiej nawilża pasma, sprawiając, że zyskują naturalny błysk.

  Pod uwagę trzeba koniecznie wziąć sposób obsługi akcesoriów. Im prostszy, tym mniej czasu zajmie. Nowoczesne suszarki mają specjalne magnetyczne systemy, dlatego wystarczy przyłożyć daną nasadkę do urządzenia i gotowe! Bez wciskania, przekręcania czy dopasowywania.

  Oprócz powyższych cech zawsze warto prześledzić porady zakupowe o tym, na co zwrócić uwagę, wybierając suszarkę do włosów. Wtedy dokonasz rozsądnej decyzji, wiedząc, co jest tak istotne.

  Materiał reklamowy dla marki Coshare.

  Oceń publikację
  [Głosy: 4 Średnia: 5]

  Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

  Subscribe
  Powiadom o
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments