Ranking suszarek do włosów 2021 | Opinie, Testy

Zakup najlepszej suszarki do włosów nie jest łatwy. Na rynku znajdziesz masę modeli, ale tylko niewielki procent jest godny uwagi. Znajdziesz go właśnie w moim rankingu!

Ranking najlepszych suszarek do włosów

Dobra suszarka do włosów powinna być lekka, ergonomiczna, bezawaryjna, a jednocześnie mocna i szybko susząca włosy.

Właśnie z takiego założenia wyszłam, tworząc to zestawienie!

Poniżej znajdziesz niezależny, regularnie aktualizowany ranking z opiniami. Nie musisz czytać innych artykułów czy pytać na forum, aby szybko dowiedzieć się, jaka suszarka do włosów jest teraz najlepsza.

1. Philips SenseIQ BHD827/00

Dobra suszarka do włosów Philips SenseIQ BHD827/00

Kliknij i kup Philips SenseIQ BHD827/00

MediaExpert
EURO

MediaMarkt

Innowacyjna suszarka do włosów Philips SenseIQ BHD827/00 to bezapelacyjny lider tego zestawienia. Jej funkcjonalność nie ma sobie równych, a nowoczesny design zachwyca już od pierwszego wejrzenia.

Model SenseIQ BHD827/00 został wyposażony w 5 programów suszenia: delikatny, szybki, stylizacja, loki oraz masaż głowy. Takie rozwiązanie pozwoli Ci dostosować tryb pracy urządzenia do indywidualnych potrzeb i rodzaju Twoich włosów.

W zestawie znajdziesz aż 3 nasadki (koncentrator, dyfuzor i masażer) przypisane do poszczególnych trybów. Suszarka sama rozpoznaje każdą z nasadek i automatycznie uruchamia odpowiedni program. To znacznie podnosi komfort jej użytkowania.

Dodatkowo producent wzbogacił sprzęt o tryb manualny, który daje Ci możliwość samodzielnej regulacji ustawień suszarki. Modyfikuj je dowolnie, w zależności od własnych upodobań.

Urządzenie zostało stworzone w oparciu o inteligentną technologię SenseIQ. Automatycznie personalizuje parametry suszenia podczas stylizacji. W jaki sposób?

Suszarka ma wbudowany cyfrowy czujnik podczerwieni, który stale monitoruje temperaturę Twoich pasm. Jej dokładny odczyt sprawia, że mikroprocesor dopasowuje gorący podmuch nawiewu do aktualnego stanu kosmyków. Funkcja ta skutecznie ochroni Twoje włosy przed przegrzaniem, a co więcej, zabezpieczy je przed utratą naturalnego nawilżenia.

To nie jedyna protekcja, jaką zagwarantował Ci producent. Model Philips SenseIQ BHD827/00 wyposażono w generator jonów ujemnych, który minimalizuje efekt naelektryzowanych i puszących się pasm. Ciesz się wygładzonymi i lśniącymi włosami przez cały dzień!

Philips SenseIQ BHD827/00 to najlepsza suszarka do włosów, która maksymalnie zabezpiecza pasma przed uszkodzeniami.

Philips SenseIQ BHD827/00 – specyfikacja:
Moc1800 W
Liczba zakresów temperatury suszenia3
Liczba prędkości nawiewu3
Funkcja zimnego nawiewuTak
Funkcja jonizacjiTak
Funkcja TurboTak
DyfuzorTak
Dodatkowe wyposażenieKoncentrator, masażer
Rodzaj silnikaDC
Długość przewodu zasilającego2 m
Philips SenseIQ BHD827/00 – największe zalety:
1. Pielęgnacja jonowa.
2. 5 zaprogramowanych trybów pracy i dodatkowy tryb manualny.
3. 3 nasadki: dyfuzor, koncentrator i masażer do skóry głowy.
4. Technologia SenseIQ, która automatycznie dopasowuje temperaturę suszenia do kondycji włosów.
5. Funkcja masażu skóry głowy.
6. Funkcja turbo zwiększająca strumień powietrza.

2. Remington Hydraluxe Pro EC9001

Dobra suszarka do włosów Remington Hydraluxe Pro EC9001

Kliknij i kup Remington Hydraluxe Pro EC9001

MediaExpert
EURO

MediaMarkt

Remington Hydraluxe Pro EC9001 to suszarka z systemem jonizacji i o ergonomicznym kształcie. Zapewni Ci doskonałe rezultaty domowej stylizacji.

Ten polecany sprzęt do suszenia oferuje Moisture Lock: chroni pasma przed nadmiernym przesuszeniem. Strumień powietrza przenosi emitowane cząsteczki mikroodżywki na Twoje kosmyki podczas każdego użycia. Dzięki temu pasma pozostają witalne i perfekcyjnie nawilżone.

Dodatkowo model ma wbudowany czujnik Hydracare. Nieustannie bada kondycję Twoich pasm i dostosowuje temperaturę nawiewu do ich bieżącego stanu.

Jeśli sensor wykryje, że suszysz swoje włosy zbyt gorącym powietrzem, urządzenie automatycznie obniży temperaturę nadmuchu. Dzięki temu rozwiązaniu masz pewność, że Twoje kosmyki nie są narażone na uszkodzenia termiczne.

Prędkość powietrza w modelu Remington Hydraluxe Pro EC9001 wynosi aż 160 km/h. Mokre pasma wysuszysz niemal błyskawicznie, w zaledwie kilka minut.

Z wydajności tego luksusowego urządzenia ucieszą się posiadaczki długich i gęstych włosów. Dobrze wiesz, że wysuszenie tak wymagających pasm potrafi trwać wieki. Potężny cyfrowy silnik jest gwarancją tego, że nie poświęcisz tej czynności zbyt wiele czasu.

Remington Hydraluxe Pro EC9001 – specyfikacja:
Moc2200 W
Liczba zakresów temperatury suszenia3
Liczba prędkości nawiewu2
Funkcja zimnego nawiewuTak
Funkcja jonizacjiTak
Funkcja TurboNie
DyfuzorTak
Dodatkowe wyposażenie2 koncentratory
Rodzaj silnikaAC
Długość przewodu zasilającego3 m
Remington Hydraluxe Pro EC9001 – największe zalety:
1. Jonizacja.
2. Technologia Moisture Lock uwalniająca cząsteczki mikroodżywki.
3. Technologia Hydracare dostosowująca temperaturę nadmuchu do stanu włosów.
4. Duża prędkość wyrzutu powietrza (160 km/h).
5. 3 nasadki: dyfuzor i 2 koncentratory.
6. Długi kabel (3 m).

3. Remington PROluxe AC9140

Dobra suszarka do włosów Remington PROluxe AC9140

Kliknij i kup Remington PROluxe AC9140

MediaExpert
EURO

MediaMarkt

Jeśli szukasz naszpikowanej funkcjami suszarki, która nie zwali Cię z nóg wysoką ceną, koniecznie przetestuj Remington PROluxe AC9140. To świetnej jakości urządzenie, które z całym przekonaniem będzie dla Ciebie opłacalną inwestycją.

Suszarka wyposażona jest w system jonizacji. Zapewni Twojej fryzurze fenomenalny efekt. Jony ujemne szczelnie domykają łuski włosa, otwarte na skutek działania wysokiej temperatury. Dzięki temu pasma stają się gładkie, błyszczące i ujarzmione.

Producent zastosował w tym modelu technologię OPTIHeat. Steruje strumieniem gorącego powietrza w taki sposób, by docierał on do najbardziej potrzebujących partii pasm. Takie ograniczenie zapewnia osłabionym włosom ochronę przed działaniem wysokiej temperatury, która stopniowo pogarsza ich kondycję.

Dodatkowo suszarka została wzbogacona o funkcję Style Shot. Dzięki niej wymodelujesz trwałą fryzurę, która utrzyma się na swoim miejscu przez cały dzień.

Z kolei szybkie efekty stylizacji zapewni Ci imponująca moc silnika (2400 W) oraz funkcja turbo. Po jej uruchomieniu ekspresowo wysuszysz swoje pasma.

Remington PROluxe AC9140 to dobra i tania suszarka do włosów, z której na pewno będziesz zadowolona.

Remington PROluxe AC9140 – specyfikacja:
Moc2400 W
Liczba zakresów temperatury suszenia3
Liczba prędkości nawiewu2
Funkcja zimnego nawiewuTak
Funkcja jonizacjiTak
Funkcja TurboTak
DyfuzorTak
Dodatkowe wyposażenie2 koncentratory
Rodzaj silnikaAC
Długość przewodu zasilającego3 m
Remington PROluxe AC9140 – największe zalety:
1. Emitowanie jonów ujemnych.
2. Maksymalnie skrócony czas suszenia dzięki dużej mocy silnika (2400 W) i funkcji turbo.
3. Ukierunkowany strumień gorącego nawiewu dzięki technologii OPTIHeat.
4. Funkcja Style Shot zwiększająca trwałość stylizacji.
5. Długi kabel (3 m).
6. 3 nasadki: dyfuzor i 2 koncentratory.

4. Panasonic EH-NA65CN825

Dobra suszarka do włosów Panasonic EH-NA65CN825

Kliknij i kup Panasonic EH-NA65CN825

MediaExpert
EURO
MediaMarkt

Panasonic EH-NA65CN825 to stylowa suszarka z jonizacją, która została wyposażona w aż czterostopniową regulację grzania (poziom gorący, ciepły, zdrowy i zimny).

Dzięki tak dużej liczbie zakresów temperatury dostosujesz ciepło nawiewu do aktualnej kondycji swoich pasm. Ten model to świetny wybór dla posiadaczek delikatnych i zniszczonych włosów.

O właściwe nawilżenie Twoich kosmyków dba zastosowana technologia Nanoe. Cząsteczki atomizowanej wody przedostają się do wnętrza struktury włosa, przez co pasma wyglądają zdrowo i pięknie każdego dnia.

W zestawie, oprócz samej suszarki, znajdziesz także dyfuzor, koncentrator oraz dyszę szybkiego suszenia, która skraca czas stylizacji. Dodatkowa końcówka w postaci dyszy okazuje się zbawienna, jeśli potrzebujesz szybko zebrać się do wyjścia.

Co więcej, nasadka ta jest doskonałym rozwiązaniem dla długich i niesfornych włosów, które lubią się plątać podczas suszenia. Naprzemiennie uwalnia silny i łagodny strumień powietrza. W efekcie pasma pozostają gładkie i łatwe do rozczesania.

Panasonic EH-NA65CN825 – specyfikacja:
Moc2000 W
Liczba zakresów temperatury suszenia4
Liczba prędkości nawiewu3
Funkcja zimnego nawiewuTak
Funkcja jonizacjiTak
Funkcja TurboNie
DyfuzorTak
Dodatkowe wyposażenieKoncentrator, końcówka do szybkiego suszenia
Rodzaj silnikaDC
Długość przewodu zasilającego1,7 m
Panasonic EH-NA65CN825 – największe zalety:
1. Nowoczesna technologia Nanoe, która zapewnia włosom skuteczne nawilżenie.
2. 3 nasadki: dyfuzor, koncentrator i dysza szybkiego suszenia.
3. 4 stopnie regulacji temperatury powietrza (ciepły, gorący, zdrowy, zimny).
4. Generator jonów ujemnych.

5. Rowenta CV7461F0

Dobra suszarka do włosów Rowenta Premium Care PRO CV7461F0

Kliknij i kup Rowenta Premium Care PRO CV7461F0

MediaExpert
Electro

Rowenta Premium Care PRO CV7461F0 to recepta na miękkie, lśniące i jedwabiście gładkie pasma.

Suszarka ma wbudowany silnik o potężnej mocy 2400 W, dzięki czemu bez problemu wysuszysz włosy nawet o bardzo dużej objętości. I to w zaledwie kilka minut.

Doskonale zdajesz sobie sprawę, że wysokie temperatury nie wpływają korzystnie na strukturę włosów. Właśnie dlatego producent zaoferował w tym urządzeniu funkcję Respect, która ma na celu zabezpieczyć kosmyki przed degradacją.

Rowenta Premium Care PRO CV7461F0 automatycznie dostosowuje ciepło oraz prędkość nawiewu do indywidualnych potrzeb Twoich włosów. Dzięki temu udogodnieniu masz pewność, że codzienna stylizacja przebiega bezpiecznie i nie uwrażliwia pasm.

Jeżeli myślisz, że suszenie włosów nie może być przyjemne, ten model miło Cię zaskoczy. Do suszarki dołączony jest koncentrator oraz dyfuzor z aktywnym masażerem, który zapewni Twojej skórze głowy chwile błogiego relaksu i odprężenia.

Co więcej, sprzęt został wyposażony w funkcję jonizacji oraz kaszmirową powłokę Cashemere Keratin z dodatkiem olejku arganowego i keratyny. Takie połączenie to gwarancja gładkiej i niebywale lśniącej fryzury.

Rowenta Premium Care PRO CV7461F0 – specyfikacja:
Moc2400 W
Liczba zakresów temperatury suszenia3
Liczba prędkości nawiewu2
Funkcja zimnego nawiewuTak
Funkcja jonizacjiTak
Funkcja TurboNie
DyfuzorTak
Dodatkowe wyposażenieKoncentrator
Rodzaj silnikaDC
Długość przewodu zasilającego1,8 m
Rowenta Premium Care PRO CV7461F0 – największe zalety:
1. Aktywny dyfuzor z masażerem.
2. Duży wyrzut powietrza (moc silnika 2400 W).
3. Automatyczny dobór temperatury i prędkości nadmuchu dzięki funkcji Respect.
4. Kaszmirowa powierzchnia powłoki wzbogacona o cząsteczki keratyny i olejku arganowego.
5. Pielęgnacja jonami.

6. Philips HP8281/00

Dobra suszarka do włosów Philips HP8281/00

Kliknij i kup Philips HP8281/00

MediaExpert
EURO

OleOle

Jeżeli marzysz o niezawodnej suszarce z dyfuzorem, która będzie dostosowywała temperaturę nadmuchu do stanu Twoich włosów, sprawdź model Philips HP8281/00. Osoby wyszukujące hasło “suszarka do włosów opinie” często interesują się udogodnieniami, które są oferowane w tym sprzęcie.

Producent zastosował bowiem inteligentną technologię Moisture Protect. Zabezpiecza pasma przed zniszczeniem. Wbudowany czujnik podczerwieni na bieżąco diagnozuje Twoje kosmyki i dobiera optymalną temperaturę nawiewu. Minimalizuje tym samym ryzyko przesuszenia.

Model Philips HP8281/00 wyposażony jest w funkcję jonizacji, która pozytywnie wpływa na kondycję włosów. Dzięki niej Twoje pasma będą w znacznie większym stopniu podatne na stylizację. To udogodnienie, które na pewno spodoba się posiadaczkom trudnych do ułożenia kosmyków.

Na uznanie zasługuje także pokaźna moc suszarki (2300 W). Duża prędkość nawiewu jest gwarancją szybkiej i sprawnej stylizacji. Z całą pewnością model Philips HP8281/00 nie zawiedzie Cię, gdy będziesz musiała w pośpiechu wyjść z domu.

Philips HP8281/00 – specyfikacja:
Moc2300 W
Liczba zakresów temperatury suszenia3
Liczba prędkości nawiewu2
Funkcja zimnego nawiewuTak
Funkcja jonizacjiTak
Funkcja TurboNie
DyfuzorTak
Dodatkowe wyposażenieKoncentrator
Rodzaj silnikaDC
Długość przewodu zasilającego2,5 m
Philips HP8281/00 – największe zalety:
1. Automatyczna regulacja strumienia ciepła dzięki technologii Moisture Protect i czujnika podczerwieni.
2. Duża moc silnika (2300 W).
3. Jonizacja.
4. Dyfuzor i koncentrator w zestawie.

7. Remington AC9300

Dobra suszarka do włosów Remington AC9300

Kliknij i kup Remington AC9300

MediaExpert
Electro

Decydując się na suszarkę Remington AC9300, masz pewność, że Twoje pasma będą tak przyjemne w dotyku i pełne blasku, jak po wyjściu od fryzjera. A wszystko to za sprawą potrójnej technologii wzmacniającej połysk.

Zachwycający efekt idealnej fryzury uzyskasz dzięki emitowanym cząsteczkom marokańskiego olejku arganowego. Strumień powietrza przenosi je bezpośrednio na włosy podczas każdego modelowania.

Dzięki mocy olejku pasma będą zregenerowane, sypkie i doskonale nawilżone. To świetna opcja dla suchych, zniszczonych oraz łamliwych kosmyków.

My, kobiety, dobrze wiemy, jak uciążliwe jest elektryzowanie się pasm. Ułożenie i zdyscyplinowanie sterczących na wszystkie strony włosków niekiedy bywa walką z wiatrakami.

Z suszarką Remington AC9300 nie martwisz się o to. Została wyposażona w podwójną jonizację. Sprawi, że Twoja fryzura po wysuszeniu będzie zawsze prezentowała się efektownie.

Dużą zaletą tego modelu jest także długość kabla (3 m) przystosowana do pracy w salonie fryzjerskim. Manewruj urządzeniem bez obaw, że przypadkowo odepniesz przewód od zasilania.

Remington AC9300 – specyfikacja:
Moc2200 W
Liczba zakresów temperatury suszenia3
Liczba prędkości nawiewu2
Funkcja zimnego nawiewuTak
Funkcja jonizacjiTak
Funkcja TurboNie
DyfuzorTak
Dodatkowe wyposażenieKoncentrator
Rodzaj silnikaAC
Długość przewodu zasilającego3 m
Remington AC9300 – największe zalety:
1. Mikrocząsteczki marokańskiego olejki arganowego o działaniu regenerującym.
2. Podwójna moc jonizacji.
3. Długi przewód (3 m), idealny do pracy w zakładzie fryzjerskim.
4. Dyfuzor i koncentrator w wyposażeniu.

8. BaByliss D373E

Dobra suszarka do włosów BaByliss D373E Cordkeeper 2000

Kliknij i kup BaByliss D373E Cordkeeper 2000

MediaExpert
EURO
OleOle

Nowoczesna, a zarazem dobra suszarka do włosów nie musi kosztować kroci, na co dowodem jest BaByliss D373E Cordkeeper 2000. To model, który powstał z myślą o osobach ceniących sobie funkcjonalność i praktyczne rozwiązania.

Niekwestionowanym atutem suszarki BaByliss D373E Cordkeeper 2000 jest zwijany kabel. Ukryty przewód to fantastyczne rozwiązanie, które ułatwi Ci przechowywanie urządzenia. Nie musisz owijać kabla wokół suszarki, by bez trudu schować ją do walizki czy łazienkowej szuflady.

Wysoka temperatura wydmuchiwanego powietrza rozchyla łuskę włosa, przez co pasma po wysuszeniu stają się matowe i wyglądają nieestetycznie. Wbudowany system jonizacji skutecznie temu zapobiega. Dzięki emitowanym jonom ujemnym łuski włosa zostają szczelnie domknięte i nie tracą swojego naturalnego blasku.

W wyposażeniu modelu BaByliss D373E Cordkeeper 2000 znajdziesz wąski koncentrator oraz dyfuzor. Za pomocą koncentratora precyzyjnie skierujesz strumień powietrza na mokre obszary włosów, a co za tym idzie, wysuszysz je szybciej i zręczniej.

Z kolei specjalna nasadka do stylizowania loków jest niezbędna, jeśli marzysz o perfekcyjnym skręcie Twoich pasm. Po jej użyciu loki będą bujne, sprężyste i uniesione u nasady.

BaByliss D373E Cordkeeper 2000 – specyfikacja:
Moc2000 W
Liczba zakresów temperatury suszenia3
Liczba prędkości nawiewu2
Funkcja zimnego nawiewuTak
Funkcja jonizacjiTak
Funkcja TurboNie
DyfuzorTak
Dodatkowe wyposażenieKoncentrator
Rodzaj silnikaDC
Długość przewodu zasilającego1,95 m
BaByliss D373E Cordkeeper 2000 – największe zalety:
1. Zwijany kabel do wnętrza uchwytu.
2. Generator jonów ujemnych.
3. 2 końcówki: koncentrator i dyfuzor.

9. Philips BHD029/00

Dobra suszarka do włosów Philips DryCare Essential BHD029/00

Kliknij i kup Philips DryCare Essential BHD029/00

MediaExpert
EURO
OleOle

Ranking suszarek do włosów zamyka Philips DryCare Essential BHD029/00. To zaskakująco tanie urządzenie, które bez wątpienia spełni Twoje oczekiwania.

Sprzęt ma wbudowany wentylator, którego specjalnie zaprojektowany kształt podnosi jakość pracy suszarki. Mimo że urządzenie zostało wyposażone w silnik o mocy 1600 W, to innowacyjny wentylator sprawia, że wydajność suszenia jest niemal taka sama jak w urządzeniach o mocy 2010 W. To oznacza, że dzięki modelowi PHILIPS DryCare Essential zaoszczędzić aż o 23% energii.

Dodatkowym udogodnieniem, które minimalizuje ryzyko przegrzania się Twoich włosów, jest funkcja równomiernego rozprowadzania ciepła podczas stylizacji (EHD). Pasma są mniej narażone na spalenie: na ich powierzchni nie tworzą się niebezpieczne gorące punkty. To przydatna funkcja zwłaszcza dla zwolenników suszenia gorącym nawiewem.

Dodatkową protekcję zagwarantuje Ci jonizacja. Chroni pasma przed uszkodzeniami, a także pozytywnie wpływa na trwałość fryzury.

Śmiało mogę stwierdzić, że model Philips DryCare Essential BHD029/00 to dobra suszarka do włosów, która jest warta zakupu.

Philips DryCare Essential BHD029/00 – specyfikacja:
Moc1600 W
Liczba zakresów temperatury suszenia3
Liczba prędkości nawiewu2
Funkcja zimnego nawiewuTak
Funkcja jonizacjiTak
Funkcja TurboNie
DyfuzorNie
Dodatkowe wyposażenieKoncentrator
Rodzaj silnikaDC
Długość przewodu zasilającego1,8 m
Philips DryCare Essential BHD029/00 – największe zalety:
1. Wentylator, który podnosi wydajność suszarki przy jednoczesnej oszczędności energii.
2. Uwalnianie jonów ujemnych.
3. Równomierne rozprowadzanie ciepła po powierzchni włosów dzięki funkcji EHD.

Jak testuję najlepsze
suszarki do włosów?

Wyszczególniłam dla Ciebie najważniejsze kryteria wyboru, którymi kierowałam się, tworząc powyższe zestawienie niezawodnych suszarek do włosów.

Moje priorytety pomogą Ci w zakupie funkcjonalnego urządzenia, za które nie przepłacisz.


Pamiętaj, że na PROrankingach znajdziesz obszerny poradnik zakupowy: dowiesz się z niego, jak wybrać suszarkę do włosów i na co zwrócić uwagę. Poniższe informacje są zwięzłym zbiorem najważniejszych cech tego sprzętu. Jeżeli jesteś głodna wiedzy i chcesz wybrać jak najlepiej, zajrzyj również do zakupowych porad, które przed chwilą Ci podrzuciłam.


Główne parametry

 • Silnik – większość suszarek dostępnych na rynku została wyposażona w silnik prądu przemiennego (AC) lub silnik prądu stałego (DC). Różnice między nimi są wyraźne. Silnik AC nadaje się głównie do dużych i przemysłowych zastosowań. Jest bardzo wytrzymały i rzadko się psuje, dlatego świetnie sprawdzi się do pracy w salonie fryzjerskim. Z kolei silnik DC będzie dobry do małych i domowych zastosowań. Do tego jest on znacznie lżejszy i mniejszy niż AC. Oznacza to, że suszarka, która została wyposażona w silnik DC, będzie wygodniejsza w użytkowaniu.
 • Moc silnika – to głównie od niej zależy, jak szybko wysuszysz włosy. Jeśli zależy Ci, by maksymalnie skrócić czas stylizacji, zdecyduj się na zakup suszarki o dużej mocy tj. 2000 – 2400 W. Dla cienkich i delikatnych pasm rekomenduję suszarki z mocą mniejszą niż 2000 W, gdyż zbyt silny nadmuch osłabi ich kondycję.
 • Regulacja temperatury – dzięki niej dostosujesz strumień ciepłego powietrza do swoich preferencji i bieżącego stanu włosów. Polecam Ci zakup suszarki, która została wyposażona w minimum 3 poziomy ustawień temperatury nawiewu. Większy zakres ciepła to mniejsze ryzyko uszkodzenia pasm.
 • Regulacja prędkości nawiewu – pozwala dopasować wyrzut powietrza do rodzaju stylizacji oraz skrócić czas suszenia włosów. Najlepiej zainwestować w urządzenie z minimum dwustopniową regulacją prędkości nadmuchu. Pamiętaj, że zniszczone włosy nie tolerują mocnego przepływu powietrza, dlatego warto korzystać z mniejszego poziomu, by nie zaszkodzić im bardziej.
 • Przycisk turbo – czyli przycisk ekspresowego suszenia. To świetna opcja dla posiadaczek długich i gęstych pasm. Z pomocą tej funkcji będziesz gotowa do wyjścia w dosłownie kilka minut.

Cechy budowy

 • Przewód zasilający – musi być wystarczająco długi, elastyczny i obrotowy, abyś mogła swobodnie manewrować urządzeniem. Jeśli zamierzasz kupić suszarkę turystyczną lub do użytku domowego, najlepiej sprawdzi się kabel o długości 1,7 – 2,5 m. Z kolei do pracy w salonie fryzjerskim polecam suszarki, których długość przewodu mierzy powyżej 2,5 m.
 • Filtr wlotowy – powinien być zdejmowany lub wymienny. W przeciwnym razie nie umyjesz go z nagromadzonego brudu i kurzu. Zanieczyszczony filtr zmniejsza wydajność pracy suszarki, a niekiedy prowadzi do jej uszkodzenia.
 • Powłoka – otwory wylotowe droższych modeli suszarek coraz częściej powlekane są specjalnymi powłokami pielęgnującymi włosy. Do najpopularniejszych powłok zalicza się ceramiczną, tytanową i turmalinową. To właśnie one cechują się najlepszymi właściwościami i minimalizują ryzyko przypalenia pasm. Bywa, że producenci dodają do powłok dobroczynne cząsteczki, m.in. keratyny, kaszmiru czy olejku arganowego, które pozytywnie wpływają na odbudowę włosów.
 • Tłumik hałasu – pozwala zredukować nieprzyjemny szum urządzenia. Jeśli jesteś wrażliwa na hałasy i przeszkadza Ci głośna praca suszarki, udogodnienie to skutecznie upora się z głośnym problemem.

Wyposażenie

 • Koncentrator – to wąska nasadka skupiająca, przy pomocy której szybko i precyzyjnie wymodelujesz każde pasmo. Pozwala ona skoncentrować strumień powietrza na wybrany fragment włosów, zwiększając tym samym siłę wydmuchiwanego ciepła.
 • Dyfuzor – końcówka ta jest przeznaczona stricte do suszenia kręconych włosów. Dzięki niej wymodelujesz trwałe i sprężyste loki o perfekcyjnym skręcie lub stworzysz na swojej głowie subtelne fale. W osobnym artykule dokładniej wyjaśniłam, do czego służy dyfuzor w suszarce do włosów.

Funkcje

Zapewne wiesz, że regularne narażanie włosów na działanie wysokich temperatur prowadzi do ich powolnej degradacji.

Z tego powodu suszarki nowszej generacji mają szereg funkcji, które zwiększają ochronę włosów przed zniszczeniem.

Oto najważniejsze udogodnienia:

 1. Pierwszą z nich jest jonizacja będąca gwarancją idealnego wygładzenia. Zapobiega puszeniu i elektryzowaniu się pasm, gdyż skutecznie zamyka otwarte łuski włosów. Więcej zalet tej technologii omówiłam w poradniku o tym, co to jest jonizacja i co daje suszarce.
 2. Kolejną przydatną funkcją jest czujnik pomiaru wilgotności. Na bieżąco sczytuje poziom nawilżenia włosów. Na podstawie dokonanej diagnozy suszarka automatycznie dobiera temperaturę nawiewu do ich aktualnego stanu. Dzięki temu rozwiązaniu Twoje kosmyki nie będą przesuszone.
 3. Równie nieocenioną funkcją w kwestii protekcji włosów jest przycisk zimnego nawiewu. Szczerze nie kupiłabym suszarki, która by go nie miała. Chłodny nawiew jest przyjazny dla włosów, a dodatkowo je wygładza. Warto ostatnie minuty suszenia wykonać przy użyciu właśnie zimnego nawiewu, by domknąć rozchylone łuski włosów i nadać fryzurze blasku.

Teraz już wiesz, jaką suszarkę wybrać! Pamiętaj, że zbiór polecanych suszarek do włosów jest aktualizowany i oczywiście niezależny. Jeżeli mój materiał Ci się spodobał i przydał, udostępnij go w internecie.


Zobacz też inne sprzęty do stylizacji włosów:


Podoba Ci się na PROrankingach? Jeżeli tak, to:

[Głosów: 3   Average: 5/5]

Dodaj komentarz

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments