W tekście znajdują się m.in. linki afiliacyjne do sklepów ze sprzętem. Otrzymuję prowizję od każdego zakupu dokonanego po kliknięciu w link. Współpracuję z sieciami afiliacyjnymi. Szczegóły w regulaminie.

Ekspres kolbowy – Czy warto?

author avatar
Łukasz Proszek
Komentarze:  0

Ekspresy kolbowe to całkiem skomplikowane maszyny do kawy. Ze względu na swoją specyfikę oferują wiele ważnych zalet, ale i… mają pewne mankamenty. Poznaj jedne i drugie, aby zdecydować, czy warto kupić ekspres kolbowy.

Czy warto kupić ekspres kolbowy?

Spis treści:

  Zalety ekspresu kolbowego

  1. Masz możliwość przygotowania aromatycznej kawy jak z kawiarni. Oczywiście najpierw musisz opanować obsługę sprzętu, ale kiedy to zrobisz, zadzieje się magia. Staniesz się baristą we własnym domu i zaskoczysz bliskich smacznym napojem.
  2. W pełni kontrolujesz proces parzenia. Jeśli zechcesz, bez problemu zmienisz np. wartość ciśnienia. Na tym też polega to, czym jest i jak działa ekspres kolbowy. W efekcie da Ci możliwość testowania różnorodnych rozwiązań.
  3. Od razu zwrócisz uwagę na ciekawy design. Nawet tańsze sprzęty prezentują się oryginalnie. Kupując ekspres kolbowy, zyskasz dodatkową dekorację kuchni. Ustaw go na blacie, a całkiem zmienisz klimat w pomieszczeniu.
  4. Wiedz, że to urządzenie na każdą kieszeń. Nie musisz mocno nadwyrężać swojego budżetu, aby znaleźć coś dobrego. Modele kolbowe nie należą do bardzo drogich sprzętów. Choć oczywiście na rynku spotkasz ekspresy z niższej, jak i wyższej półki cenowej.
  5. Ekspres kolbowy wyróżnia się prostą konstrukcją. Nie ma w nim zbyt wielu elementów, które mogłyby ulec awarii. Nawet jeśli coś będzie wymagało wymiany po długiej eksploatacji, raczej nie będzie to wysoki koszt.

  Ranking ekspresów kolbowych – zwycięzca

  Sage SES875BSS

  Wady ekspresu kolbowego

  1. Przygotuj się na to, że przyrządzanie kawy nieco trwa. To nie sprzęt automatyczny, w którym tylko wciskasz przycisk i już. Zwykle samodzielnie mielisz ziarna (tylko wybrane modele oferują młynek), ubijasz je i dbasz o ich odpowiednią ilość. Nie należy wykonywać żadnej czynności nieuważnie, bo pogorszy smak napoju.
  2. Tak jak wspomniałem, jedynie nieliczne ekspresy kolbowe oferują młynek do kawy. Podobnie jest ze spieniaczem do mleka. Jeśli już będziesz mieć go do dyspozycji, okaże się najprostszy. Nie licz na nowoczesny system spieniający.
  3. Wystarczy mały błąd, żeby kawa Ci nie wyszła. Źle zmielone ziarna czy ich niedostateczne sprasowanie, wszystko ma znaczenie. Musisz dojść do wprawy, co wymaga cierpliwości.
  4. Negatywnie na komfort użytkowania wpływa także brak funkcji automatycznego czyszczenia. Nikt Ci o tym nie przypomni i nikt ani nic Cię w tym nie zastąpi. Wszystko robisz samodzielnie.

  Planujesz zakupy małego AGD do kuchni? Sprawdź tanie i dobre sprzęty z Lidla!

  Ekspres kolbowy – czy warto? Ostateczny werdykt

  Warto kupić ekspres kolbowy, jeżeli kawa stanowi dla Ciebie wyjątkowy napój. Za sprawą ekspresu kolbowego jej parzenie nie będzie zwyczajną, nudną czynnością. Stanie się wyjątkową chwilą, którą możesz powtarzać każdego dnia.

  Z takim urządzeniem masz całkowitą kontrolę nad smakiem napoju. Od Twoich ustawień zależy, jaką kawę zrobisz.

  Jednocześnie musisz mieć świadomość, że na obsługę ekspresu kolbowego składa się sporo czynności. Raczej nie przygotujesz napoju w pośpiechu, tuż przed wyjściem do pracy. Dlatego jeżeli należysz do zabieganych osób, raczej poszukaj innego sprzętu.

  Oceń publikację
  [Głosy: 1 Średnia: 5]

  Wszystkie komentarze weryfikowane są przed publikacją. Zasady gromadzenia, weryfikacji i publikowania komentarzy znajdują się w regulaminie.

  Subscribe
  Powiadom o
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments